De laatste van de zes dagen EEN DAG TE BRUSSEL H.-Mode - Confectie - Bedrijfskleeding R.K. Huishoudster Eenvoudig Holl. meisje R.K. Bakkersbediende In 't kruideniers- Reclame-Schilder KLEDINGMAGAZIJN TE UTRECHT AANKOMENDEN BEDIENDE Gevraagd net Meisje R.K. Dienstbode Manufacturen flinke dienstbode BROODWINNING KERK TE SANTPOORT LANDHUIS TE KOOP BIJ DE R.K. f 7600.- Zandaardappelen Winkelpand een kruidenierszaak Polisseuse Net Meisje Damesconfectie plat groentewagentje Gratis een moderne Piano in Uw huis, BONN Huwelijk Zaak verkoopen? woon- en winkelhuizen Verloren OMROEPER ZATERDAG 28 JANUARI Hoe koud het was en hoe saai. Belgen floten combine uit Pijnenburg de sterkste Donderdagavond OVERWEG DEDEMSVAART Geen bijzondere maatregelen noodig 6 pet. E.E. Zrs. Carmelitessen Marche-les-Dames Leening Stad Parijs 6V2 pet. Kath. Studiehuis Freiburg Buitenlandsche kerkelijke leeningen DE LEK „ZIT" VOOR CULEMBORG Toenemende druk der ijsschollen op de Maas heeft de stuwen langs alle zijden doen strijken Schepen liggen vast Veeren uit de vaart Ver dronken Zegge bestaat honderd jaar Salariskorting Marine kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling GEVRAAGDE BETREKKINGEN Net R.K. Duitsch meisje Chauffeur Etaleur AANGEBODEN BETREKKINGEN FILMFABRIEK POLYGOON vraagt een zeer bekwame steno-typiste-correspondente. R.K. Dienstbode Huishoudster nette Jongen H.H. Kappers Net meisje gevraagd Gevr. flink Dagmeisje Degelijke R.K. Dienstbode Boerenknecht Gevraagd flink actief VERTEGENWOORDIGER voor Castricum en Omstreken. Tegen vast salaris en provisie. Sollict. schrift, aan het adres der Singermaatschappij, Ver dronkenoord 102, Alkmaar. flink Meisje 1 TE KOOP AANGEBODEN Te bevragen: Philips - Twijnderslaan 9 - Haarlem Spoed! Wegens ziekte te koop te Utrecht. Brieven onder lett. 0. 21618, bureau van dit blad. Ibach Piano 200.— R.K. Keukenmeisje R.K. 2e meisje TE KOOP Prima Triplex Multiplex TE HUUR AANGEBODEN Mooi Bovenhuis te huur Lessen Gevraagd en Aangeboden bij deelname privaat-lessen door ervaren Ieeraar a f 7.50 per maand. Brieven onder lett. 0. 21570, bureau van dit blad. Vraag en Aanbod van Pensions Tehuis aangeboden Pension hij Zusters Slaapkamer-tje Kosthuis gezocht DIVERSEN Boerderij Laat Uw piano vakkundig Schaatsen slijpen U HEBT 'N IJVERIGE EN NAUW2 GEZETTE NAAISTER NOODIG? ROEP DE HULP VAN ONZEN IN. HIj KOMT DACELIJKS IN 75.0C0 GEZINNEN. EN ZAL U DUS ZEKER VAN DIENST KUNNEN ZIJN (Speciale correspondentie) Brussel, 25 Januari De heerlijke verwarmde, uiterst snelle Pull man-trein, i'Oiseau Bleu, heeft ons zoo juist met een vaartje van gemiddeld hondera kilo meter per uur en zonder ook maar eenmaal onderweg te stoppen, van Parijs naar Brussel gebracht. En s.echts noode verlaten Wij onze heerlijke zitplaats om onze neus buiten de deur te steken en tot de conclusie te komen, dat het in Brussel al even koud is, als in Parijs. We arriveeren voor een groot, kaal, onge zellig uitziend gebouw, waar niets wijst op het feit, dat er een zesdaagsche wordt gehouden. Wij gaan een deur binnen er worden staande gehouden door een aantal opkoopers, die in het gebouw zelf hun kaarten van de hand trachten te doen. Ook daar komen wij goed af en gaan verder het gebouw in. Onze eerste indruk? Wel: koud, smerig en ongezellig. Het tochtte er vreeselijk en ondanks de groote kachels, was het er gemeen koud. En wij beklaagden onwillekeurig die arme ren ners, die zes dagen en zes nachten in deze hel moeten blijven en groote kans loopen een flin ke ziekte te krijgen. Smerig was het er, zooals het in Brussel vaak smerig kan zijn. En ongezellig. In het groote velodroom hing een sfeer van onbehaaglijkheid, zeer zeker ver oorzaakt door de kou, maar ook door het iakse rijden van de renners. De renners. Een dankbaar onderwerp om daar even verder op in te gaan. Zij reden des avonds om half twaalf een kalm gangetje en hadden hun lange broeken aan. En nu rest ons slechts de vraag: Over den zesdaagsche te Amsterdam is zooveel geschreven en geklaagd, maar is er één avond geweest, dat de renners met lange wollen broeken des avonds om half twaalf hun rondje reden? Neen, dan was er strijd, dan was er leven, dan was er zesdagen- sfeer. Maar wat wij hier zagen, was een ver velende boel, waarvan je na een half uur al meer dan genoeg had. Het Brusselsche publiek kan schreeuwen. Net als het Amsterdamsche. Maar ook nog wel een beetje harder. Maar de renners stoorden zich er niet aan. Alleen toen een paar, van de vele aanwezige Hollanders, den Pjjn aanmoedigden, zette deze er plotseling een flinken gang in, maar een ronde nemen, ho maar. Dat gebeurde eerst om twaalf uur, toen de Belgen Dspauwvan Nevele het aanvangssein gaven en er een tijdlang flink gejaagd werd, namelijk tot kwart voor één. En dat deze jacht en ronden-nemerij niet geheel zuiver op den graad was, och, ieder, die niet blind was, kon het zien. Van Kempen reed in een sukkeldrafje verder, bekommerde zich niet om zijn collega's en ver loor in die ééne jacht van drie kwartier liefst vier ronden en ook net. Koppel Broccamo- Hamerlynck liet kalm de anderen gaan, alsof er geen vuiltje aan de lucht was! En toen we onze ronde langs de cabines gingen maken, zagen wij vele bekenden. Was die jongen in pofbroek niet Wals? Wer kelijk hij was het en we troffen „Neerlands hoop" aan, vechtende met een helper van Char- lierDeneef en zijn licht-beige pak was er, na deze aanraking met den stoffigen grond, al niet beter op geworden. Nog blazende en hijgende, sprak hij ons van Parijs, waar hij Zondag voor het eerst in zijn leven rijdt. En dat hij vol goeden wil is, wel we behoeven het niet te zeggen. Een slag op onzen schouder, we kijken om en worden begroet door manager Viel. „Vindt ge het hier beter dan in Amsterdam?" vragen we. „De course wel, maar de omgeving niet," luidt het antwoord. Viel vertelt ons dan van Guimbretière, die weer heeft moeten opgeven en reeds naar Parijs is vertrokken. Hij heeft wel pech, Marcel. Daar is „den Pijn". „Gaat het, Jan?" vragen wij. „Jan is in vorm" zegt zijn verzorger. Dat zien wij wel, maar wij vonden, dat hij wel wat erg hoest. „Die ellendige kou en tocht hier, maken je doodziek," zegt Jan ons, „dat gebouw moesten ze verbranden. Ik zou blij zijn als het morgenavond goed en wel afgeloopen was." En Jan begint in het Fransch te parlevinken tegen een verzorger en wij bemerken, dat onze Hol- landsche zesdagenrenner al een aardig woordje Fransch spreekt! „Goed masseeren," zegt hü, „drie truien aan, want ik blijf een langen tyd op de fiets nu, om Schoen gelegenheid te geven wat uit te rusten en zijn oogen te verzorgen." Schoen heeft door het vele stof vreesehjke pijn in zijn oogen gekregen en ondervindt daar tijdens de jacht de meest nare gevolgen van. Ook nog even naar de cabine van den groo- ten Piet. Hij kijkt somber, maar zegt toch: „Het gaat. Maar het is nog niet afgeloopen, ge zult nog wel wat zien." Wij zullen afwachten, Piet! Een Belgisch official komt naar ons toe. „Weet je al, dat jullie toch een zesdaagsche krijgen in Rotterdam? En nog dit jaar, waar schijnlijk in Maart." Wij kijken hem ongeloo- vig aan. ,,'t Is heusch waar. Het is niet in handen van den heer Grolms, maar van een andere com binatie." Wel, we zullen maar kalm afwachten tot er iets officieels van bekend wordt gemaakt; we zijn langzamerhand gewend dergelijke berich ten met een weinig reserve door te geven. En er gebeurt heel weinig verder. Nu en dan een jacht, maar dat is ook alles. Het is stampvol op de tribunes, wanneer wij Donderdagavond in het Velodrome d'Hiver aan komen. Een groot orkest, bestaande uit een veertigtal Belgische soldaten, brengt er de stem ming in met eenige pittige marschen. De ren ners draaien kalm hun ronde en de stand is als volgt: 1. Richli—Wambst met 327 punten; 2. SchoenPijnenburg met 232 punten; 3. Char- lierDeneef met 219 punten. Op 1 ronde Smets Hagelsteyn; op 2 ronden: Depauwvan Ne vele, terwijl van Kempen met 5 ronden achter stand lustig onderaan „bengelt". Geannonceerd wordt, dat de laatste twee uren gereden zullen worden in onafgebroken sprint. Iedere twintig ronden een sprint. Nau welijks zijn de eerste twintig ronden verreden of Van Kempen gaat er vandoor. Het publiek gilt, tiert en schreeuwt en het blijkt, hoe po pulair „Pietje" ook hier is. Piet neemt een kwart ronde, Aerts vergroot den voorsprong tot een derde ronde, het wordt een halve ron de, maar daar gaat Richli er achteraan en de voorsprong vermindert. En een kwartier later is het peleton weer bijeen. Er wordt nu „heer lijk gejaagd". Ai, daar gaat Charlier. Oef. wat rijdt die kerel, hij is niet te houden. Deneef zit er ook prachtig op, maar zij hebben buiten den waard, in casu Pijnenburg gerekend. Met een duivelschen sprint gaat de Tilburgenaar er ach teraan. Nu blijkt'weer hoeveel Hollanders aan wezig zijn. Er wordt hup Holland, hup Pijn en weten wij veel wat nog meer geroepen. Maar geroepen wordt er, neen gegild. En de vreugde van een stelletje Brabanders achter ons is zóó groot, dat zij, onder algemeene belangstelling, een waren vreugdedans ten uitvoer brengen. Het is dan weer kalm. PijnenburgSchoen staan om kwart voor ne gen aan het hoofd. Om Kwart over tien is alles afgeloopen. Zullen ze het houden? Wfj willen het bekennen, wij verkeeren ook al in span ning. In den greep van het „Zesdaagsche-mon- ster". Van Kempen traent steeds uit te loopen, maar geregeld loopen deze pogingen op niets uit. Het is zuiver afmatten. Tot een gegeven oogenblik de renners zóó vermoeid zijn, dat van Kempen er serieus vandoor gaat. Of dat er nog van zal komen? Wij wagen het te be twijfelen. Toch is de gang, waarmede de renners rond draaien, heel matigjes Voor de tweede maal, evenals gisteravond, vragen vfj ons af, is dat nu de Brusselsche zesdaagsche, waarover zoo veel geschreven is? Wei, dan zijn wij Hollan ders in de R. A. I. nog niet zoo bekocht geweest. Daar was het heel wat gezelliger er. spanden de renners zich, de laatste twee avonden althans, meer in dan hier op het oogenblik het geval Is. Nog een uur en het klassement verandert niet. Pijnenburg sleept eenige sprints in de wacht, maar „that's all". Nog drie kwartier. Geen verandering. Zou hij het halen, den Pijn? De militaire muziek speeit een toepasselijk wijsje, het bekende liea van George Milton „J'ai ma combine" Inderdaad, er werd zoo iets gemompeld van combine in Amsterdam. Maar hier hebben ze er wel siag van. Je reinste combine e1 en oerverveiend einde van een zesdaagsche m rijdt er zelfs met een lange, wollen pain Van Kempen loopt weer uit, Deneef er achter aan. Gauw is het een halve ronde, maar Pietje ziende, dat de anderen niet volgen, stopt, dringt den Belg naar boven en direct zijn de anderen bij. Oe-oe-oe-oe-oe klinkt het en van Kempen en Deneef hebben een fluitconcert van je wel- ste in ontvangst te nemen. Na dit incidentje gebeurt er niets, nog een half uur en het einde is daar. Ons wordt nu medegedeeld, dat P ij- n e n b u r gW als een boete hebben gekregen van frs. 1500, wegens onregel matigheden in den koppelwedstrijd te Gent, welke veertien oagen geleden gewonnen is door genoemd Holla ndsch koppel. Onder oorverdoovend gehuil gaat Pijnenburg er dan, juist twintig minuten voor het einde, vandoor. Schoen neemt schitterend over, de anderen doen eenige schijnbewegingen maar heel duidelijk overheerscht de combine en on der het gegil van de aanwezige Hollanders ne men PijnenburgSchoen een ronde. Pijnenburg bewijst zijn superioriteit door met verbluffend gemak een tweetal sprints „in te palmen" en Charlier-Deneef worden regelmatig overladen met de meest onaangename Vl'aam- sche woorden. Nog tien minuten, nog acht, nog vijf. De muziek speelt een afseheidsmarsch, die speciaal den renners wel prettig in de ooren zal hebben geklonken. Van Kempen, die een half uur voor het einde van zijn fiets afstapt, komt niet meer terug. Aerts rijdt echter alleen door. Wat de oorzaak is, wij hooren het niet. Ook aan de berichtge ving van de pers hapert hier heel wat. Nog drie minuten en kalm tollen de renners rond, de bloemstukken worden aangedragen, nog tien ronden, een extra krachtsinspanning van de renners, Pijnenburg weet in de laatste minuut nog een lek bandje te krijgen, maar dan is het fini. De 145 uur van slavernij zijn voorbij. PijnenburgSchoen zijn winnaars Een soort volkslied wordt gespeeld, niet het Duitsche, ook niet het Nederlandsche, maar de bedoeling is goed. CharlierDeneef maken hun eereronde, ter wijl het Belgische volkslied door den kapel ten gehoore wordt gebracht. En zooals deze rijders zijn uitgefloten, werkelijk wij hebben het nooit zoo meegemaakt. Hooren en zien verging. Dat was Brussel's antwoord op de combine van dezen avond! Een waardig antwoord! Op Se vragen van het Kamerlid Weitkamp betreffende verbetering der bewaking van den overweg bij het station Dedemsvaart heeft Mi nister Reymer o.m. geantwoord, dat de wijze van bewaking van bedoelden overweg niet af wijkt van die op tal van andere stations. De overwegboomen te Dedemsvaart waren vroeger met de seinpalen gekoppeld, doch wegens het daaruit voortvloeiende oponthoud voor het weg verkeer is in November 1927 dit verband ver broken, hetgeen om overeenkomstige redenen in de laatste jaren in verschillende andere derge lijke gevallen is geschied. Ook nadien verkeert de wachter te Dedemsvaart in vergelijking met hen, die uitsluitend met overwegbewaking zijn belast, in zoover in gunstiger positie, dat hij tevens de seinpalen bedient, zoodat een trein slechts met zijn toestemming den overweg kan berijden. Voor het treffen van bijzondere maat regelen bestaat geen goeden grond. In de Vrijdag te Nijmegen gehouden vergade ring van obligatiehouders werd het volgende be sloten: le Renteverlaging tot 4 pet. per jaar, met in gang van de coupon per 1 Februari 1933. In afwijking met het voorgestelde in de agen da, werd overeengekomen, dat deze verlaging zal gelden voor een termijn van vijf jaar, terwijl als voorwaarde voor de verlaging werd gesteld, dat de andere crediteuren van de Zusters niet meer rente en aflossing mogen ontvangen gedu rende dezen termijn. 2e Verandering van het aflossingsplan, met dien verstande, dat de eerste aflossing zal plaats vinden op 1 Februari 1936 en wel met een be drag van minstens f 1000 per jaar, terwijl het restant der leaning in zijn geheel aflosbaar zal zijn, uiterlijk 1 Februari 1946 (dus niet in 1956, zooals in de agenda werd voorgesteld). 3e. Wijziging van artikel 9 der trustacte, zoo dat de vergaderingen van obligatiehouders in het vervolg te Amsterdam zullen worden ge houden. De copons zijn per i Februari 1933 betaalbaar gesteld, voorloopig op basis van 4 pet. per jaar, bij de Nederlandsche Landbouwbank N.V. te Amsterdam en hare bijkantoren, alsmede bij de heeren Lentjes en Drossaerts te 's-Hertogen- bosch. Dit percentage kan echter worden ver hoogd, indien niet binnenkort ten genoegen van de Trustee blijkt dat een regeling als hierboven bedoeld met de andere crediteuren is getroffen. Maandag 30 Januari a.s. zullen Louis Kor ij n Co. ter beurze van Amsterdam doen verhandelen certificaten van Fr. Frs. 10.000, elk voor 4 pCt. Obligatiën Stad Parijs 1932, uit te geven door de Naamlooze Vennootschap Alge meen Hollandsch Trustkantoor gevestigd te Am sterdam De eerste koers zal worden vastgesteld in overeenstemming met de noteering te Parijs en zou heden ca. 83 pCt. Amsterdamsche Usance geweest zijn, onder bij berekening van de loo- pende rente van 15 November 1932 af. De coupons zijn betaalbaar 15 Mei en 15 No vember. Coupons en lossingen zijn vrij van belasting met uitzondering der z.g. „taxe de transmis sion", zijnde 1,4 pCt. van de koerswaarde der obligatiën in het voorafgaande jaar, waaraan onderhevig zijn de origineele obligatiën aan toonder. Houders der hier uit te geven certificaten zijn echter volgens de huidige wet van deze taxe vrijgesteld. De certificaten zijn dus vrij van iedere belasting. De obligaties worden aan de beurs te Parijs officieel genoteerd. De leening is groot Fr. Frs. 316.000.000. waarvan voorloopig slechts een eerste tranche van Fr. Frs. 216.000.000.werd uitgegeven, in coupures van Fr. Frs. 1000.nominaal. De leening is geautoriseerd bij het decreet van 1 Maart- 1932 ingevolge de wetten van 19 April 1919 en 10 April 1930. De aflossing geschiedt a pari in 20 jaar door jaarlijksche amortisatietrekkingen, ieder be staande uit een door eene amortisatietabel te bepalen aantal series van 100 obligaties. De eerste trekking zal plaats vinden den 5en October 1956, ter aflossing op 15 November daarop volgend en daarna elk jaar op 5 October, ter aflossing op 15 November d.a.v. De series, welke gedurende de eerste 19 trekkingen niet uitgeloot zijn, vormen de laatste aflossing, welke uiterlijk den 15 November 1975 moet plaats hebben. Aflossing vóór 1956 is niet geoorloofd, De effectenafdeeling der Spaamebank deelt ons mede, dat in de dato 26 Januari 1933 ge houden vergadering van obligatiehouders der 6y pet. leening Katholiek Studiehuis Freiburg 1927 met algemeene stemmen het voorstel tot renteverlaging werd aangenomen. Dit voorstel houdt in dat gedurende het tijd vak 1 Augustus 193231 Juli 1935 de jaarlijksche rente wordt verlaagd tot i'A pet. Door den vertegenwoordiger van den debi teur werd ter vergadering medegedeeld, dat de coupon per 1 Februari 1933 op basis van 4;J pet. per jaar, op tijd zal worden betaald. In de vergadering van obligatiehouders der 7 pCt. leening Dochters van den Allerheiligsten Verlosser te Wiirzburg werd met groote meer derheid van stemmen het voorstel der debitrice, de rente tot 5 pCt. te verlagen, aangenomen. De Lek voor Culemborg, die Donderdagmid dag nu en dan „zat" en dan weer ,Jos ging," is des nachts definitief gaan zitten, en ver toonde zich Vrijdagmorgen voor de haven met een vaste ijskorst geheel bedekt. De veerman C. M. was er spoedig bij om de mogelijkheid te probeeren een begaanbaar pad te banen naar den overkant. Dat dit een gevaarlijk karweitje was, bleek wel, toen hij op een gegeven moment door het ijs zakte en tot aan zijn schouders in het water verdween. Gelukkig was de knecht bij de hand en wist met veel moeite zijn baas uit het ijskoude bad te verlossen. Hoewel de Lek voor Wijk bij Duurstede Vrij dagmorgen nog vol drijfijs ging is deze thans gaan zitten. Als de vorst blijft aanhouden zal morgen bij het veer de overtocht te voet kun nen geschieden. Ook bij Vreeswijk is thans de geheele scheep vaart stilgelegd, daar nu de balken voor de deuren der Nieuwe sluis zijn neergelaten. De toenemende druk van de ijsschollen op de Maas heeft de stuwen langs alle zijden doen strijken om gevaar voor losslaan te voorkomen. Ook de veeren over de rivier zijn thans ge heel uit de vaart genomen. Door dezen winterschen toestand is de diep te van de Maas op een ongekend peil gekomen. Vóór de stuw aan Den Donk bij Buggenum liggen 13 schepen vast, welke steeds door de ijsschollen bedreigd worden. De booten w^-den geregeld langszij ijsvrij gehouden om tig gevaar te voorkomen. Vrijdagmiddag is de 18-jarige Nieuwboer, af komstig uit Wervershoof, bij „de Put" te Andijk door het nog onbetrouwbare ijs gezakt en ver dronken. In den komenden zomer zal het een eeuw geleden zijn dat het kerkdorp Zegge, behooren- de tot de gemeente Rucphen, werd gesticht. Reeds zijn plannen in overweging om dit jubilé feestelijk te vieren. SOERABAJA, 27 Jan. (Aneta). 600 man Mariane-personeel, korporaals en minderen, vergaderden heden in verband met de salaris korting. Zij reden in autobussen naar de stad, en zongen tijdens dezen tocht het bondslied. De onderofficieren van de Marine hielden el ders een vergadering. De inhoud van de rede voering, welke in deze vergadering werd gehou den, is niet bekend, daar de vergadering een besloten karakter droeg. OMROEPERS giinniuuiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiuiiiiiiffi Confectie-fabrikant zoekt voor zijn zoon, ruim 18 jaar, PLAATSING IN BOVENGENOEMD VAK, in- of extern. Hij is ruim 2 jaar in het bedrijf, goed voorkomen en verkooper. Brieven onder lett. O. 21619, Bureau van dit Blad. Biedt zich aan een bekwame nette jaren als zoodanig werkzaam geweest, liefst aan Pastorie of klein burger gezin. Brieven onder letter O 21495, bureau van dit blad. B. z. a. voor d. en n., v.g.g.v. Brieven onder lett. D, a. d. Agent v. d. Blad te Noordwkijerhout. O 21578 B R.ak. bakkersknecht goed banket- en suikerwerker, v.g.g.v. meer op goede behand. lettend, tegen kl. verg. Brieven onder letter O 21573, bureau van dit blad. B~ z. a. nette R.K. HUISHOUDSTER, pl.m. 50 Jaar, liefst in klein ge zin. Brieven onder. lett. O. 21617. bijkantoor Beverwijk, Schans 21. B. z. a. te Amsterdam NET R. K. BURGERMEISJE 26 j., In kl. burgergez. v. 87 uur. v.g.g.v. Br. onder lett. O 21622, bur. van dit blad. ouderloos, v.g.g.v., zoekt plaatsing in net burgerlijk gezin, intern, om met de vrouw des huizes alle bezig heden te verrichten, goed kun nende naaien. Brieven onder lett. O. 21620, Bur. van dit Blad. B. z. a. een R. K. gehuwd met diploma voor verhuur-expeditie, liefst bij particulier, ook genegen ande-e werkzaamheden te verrich ten. B-levn onder lett. O 21599, bur. van dit blad. B. z. a. net MEISJE. 17 jaar, V. d. en n., liefst met hui-el. verkeer. Brieven, lett. B, Boekh. KR.AGT- WIJK, Jac. van Lennepknde 2"5. Amsterdam. O. 21626 inmmniniininiiiiiiniiniitii Biedt zich aan een 2e Etaleur, 4 jaar in 't Damesvak werkz. geweest. Be kend met lakschrift. Br. fr. onder letter O 21530, bureau van dit blad. B. z. a. nette of in gem. bedrijf, v.g.g.v. Br. onder letter O 21582, bureau van dit blad. Heer belast zich met het bijhouden van administraties en geeft advies in belastingzaken. Brieven onder letter O 21575, bureau van dit blad. H.H. Kappers. Nette R. K. Jongen, 14 j„ z. z. g. gepl. om in het kap persvak te worden opgeleid, te H'lem of omg. Br. lett O 21590, bur. v. d. blad. B. z. a. een R. K. BUITENMEISJE goed kunnende werken, liefst met hulsel, verk. Br. fr. lett. B„ A. C. VAN VLIET, Vinkeveen. O 21621 GEDIPL. KRAAMVERZORGSTER heeft de maanden Maart en April nog vrij. Overal te ontbieden. Goe de referentiën. Brieven onder lett. O 21612, bur. van dit blad. of een aanverwant vak, wordt plaat sing gezocht voor netten JONGEN, van 16 jaar, uit den middenstand. Niet als loopjongen. Liefst Amst., Utrecht, 't Gooi of omgeving. Brieven ond. lett. O. 21606, Bur. V. d. Blad. B z. a. te A'dam een Leerling als reeds 1 Jaar, in het vak werkzaam. Br. ond. lett. O. 21624, Bur. v. d. BI. R.K gerout. casslère zoekt plaatsing op kantoor of als cassière, per 1 Febr. Br lett. O 21576, bur. van dit blad. ^UlllllUII!IllillllllMH!11llinillMIIIIIIHit!nilllllliniHIIIIIIIHI|IHHmUlillllllllllIlilHlllIliUIIHIH!lini!ll!Hllllll!nllliHIHIilllU1lillIliHII(illlUflHIIIHbIIIIIHIUHIHIIIUIIIIIH!IDffi Gevraagd een net DAGMEISJE leeftijd pl.m. 18 jaar, werktijd van 'e morgens half 9 uur tot half 1 uur. Aanmelden na 7 uur n.m. SINGER- MAATSCHAPPIJ, Verdronkenoord 102, Alkmaar. O 21614 Gevraagd 1 Maart a.s. In klein def tig gezin te Amsterdam net R. K. MEISJE alleen, goed koken en werken. Goe de get. vereischt. Br. no. 5950, MAX R. NUNES, Amsterdam. O 21603 vraagt tegen 1 Maart R.K. Bekendheid met het vak verdient aanbeveling Opgave van leeftijd, laatste betrekking en genoten salaris onder No. G. 2882, Adv.-Bur. ALTA, Pausdam, Utrecht. 0.21639 Kennis van moderne talen en kantoorroutine vereischt. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, vorige betrekkingen en ver langd salaris, uitluitend schriftelijk, aan de Directie van FILMFABRIEK POLYGOON, Koudenhorn 8, Haarlem. O. 21629 Gevraagd per 1 Maart flinke voor d. en n., goed kunnende wer ken en koken, v.g.g.v. Brieven onder letter O 21571, bureau van dit blad. Een R. K. Heer (weduwn.) van buiten, op leeftijd, vraagt een flink eenv. R. K. juffrouw m. 1. ook van buiten, ais dienstbode aanw. Brieven onder lett. O 21580, bureau van dit blad. Terst. gevr. In gezin z. kinderen van 812 net R.K. DAGMEISJE als h. i. d. h. Vrijdags heelen dag. Gevraagd tegen 15 Februari DIENSTBODE goed kunnende koken en werken, hulp in de huish, aanw. Br. m. opg. V. ref. en verl. loon, Mevr. OPPERS, Spiegelenburglaan 16, Aerdenhout. O 21591 Zondagen vrij. Lijsterbeslaan 14 (b.d. IJzeren brug) Heemstede. O 21586 Gevraagd tegen half Maart R. K. ARBEIDER goed kunnende melken en met paar den omgaan. J. P. BALTU8, West- dijk 13. Alkmaar. O 21598 Wordt gevraagd een net R. K. MEISJE niet beneden 18 jaar, voor dag en nacht, ook genegen in den winkel behulpzaam te zijn. Adres: B. BU- TER, Groenten- en Fruitzaak, Bak- kum, Castricum. O 21601 Gevraagd voor direct leefthd 16 J„ v. loop- en winkel- werk, loon f 5.— per week. Aan melden VAARTSTRAAT 52, A'dam O. 21623 Gevraagd tegen 6 Februari a.s. een Bediende, goed kunnende scheren en knippen. Maison WORM- BECHER, Breezand N.-H. O 21600 voor direct, zelfstandig kunnende werken, voor ga? of dag en nacht. LINNAEUSHOF, 85 bov., A'dam. O 21633 niet beneden 20 j., v. 88 u. Aanm. tussch. 89. Heerengr. 283, A'dam. O. 21635 van g4 u. in gezin van 3 volwas sen personen. Adres: Amsteldijk 115, benedenhuis, Amsterdam. O. 21638 gevr. per 1 Maart, goed k. werken en koken. Niet ben. de 20 j„ liefst buitenmeisje en v.g.g.v. Brieven onder lett. O. 21639, Bur. v. d. Blad. Gevraagd ongeveer begin Maart een niet beneden 16 jaar, v.g.g.v. Gezel lige werkkring en huiselijk verkeer, liefst een Burgermeisje. Inlichtingen bij Heeren Geestelijken kan worden genomen. Aan te melden bij J. VIS SER, Koster Concierge Patronaat, (Langeraar). O 21577 Terstond gevraagd een goed kunnende melken, bij F. v. d. HOEK, Sloterdijkermeerweg 60, Am sterdam (West). O 21604 O 21613 Wordt gevr., omtr. Haarl.'p., A'dam, r.ette Juffrouw, 18 jaar oud, eenigs- zins met het vak hekend. Br. met opg. van sal., lett. O. 21605, Bur. v. d. Bi. Gevraagd aan Pastorie een goed kunnende werken en ook met koken bekend. Br. onder lett. O 21584, bur. van dit blad. Gevr. te Heemstede een boven 20 jaar, voor dag of dag en nacht, netjes kunnende werken, v. g. g. v. Br. onder lett. O 21632, bur. V. d. blad.' giiimumiiimmmnmmiiiiiim/mniinmiimiiiiiinnmHiiiiiimiiiiniiiiinimiiinnimiiiHniimTiniiimnmnininiifflitmiiimmimminmimiinmiiiiiinmiiiUHnnmnmis mUmiDnKimnnniiinuiiiuiimitiiiiiiiiiiiiiitiitiuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiuiiiiuuiiiiiiumiiiiiiiuiiiiuiuiiuiiuiuuiuiiuiiiiiiiiiuiiiiuiiuuauiuniiimunmis Makelaar RIETVELD, Jac. Marisstraat 16, Amsterdam, heeft te koop voor f4000.— PRACHT AARDAPPELEN-, GROENTEN- EN FRUIT ZAAK op len stand te A'dam, propvollen winkel en inventaris inbegr. TTTTTWTVVVV ZES KAMERS, KEUKEN, BADKAMER, GROOTEN ZOLDER, HALL, TUINEN EN GARAGE. AAA A A AAA AA AA AA A Ai te koop aangeboden door BRAAM ZOON, Heemstede. Te zien schuur a. d. Kadijk (Glip). O. 21478 TE KOOP nieuw gebouwd ruim met woning en pakhuis, voor alle doeleinden geschikt, op groot dorp in Z.-Holland. Brieven onder letter O 21579, bureau van dit blad. Wegens omstandigh. te koop Inzink- trapnaaimach in gesloten kast, pracht meubel, z.g.a.n.. van 230 voor 115. Br. lett. O 21585, bur. van dit blad. Te koop aangeboden omgeving Kleverpark, BURGERWOONHUIS. Br. ond. lett. O. 21596, Bur. v. d. Bi. kruissn., 5 Jaar gar., bill, cond., 2e Jan v. d. Heydenstraat 103, bij den Amsteldijk, Amsterdam. O 21593 Gevraagd ter opleiding voor in groote fabriek van Gouden Werken, uit den Burgerstand. Brieven met opgaaf van leeftijd, enz., ond. lett. O. 21628, Bur. v. d. BI. ïiiiiiiiiiiiiiiiininiimiiiiiimiiiiiiiii Te h. of te k. comfortabel Heerenhuis te Utr., Fred. Hendrikstr., Waterkant. Te bevr. bij H.H. Mak. en of Fred. Hendrikstr. 14, Utr. O 21436 Gevraagd per 1 Maart ajs. in R.K. gezin te Amsterdam een bekwaam en degelijk genegen huishoudelijke bezigh. te verrichten, alsmede een degelijk zelfstandig kunn. werken, tafeldie nen en strijken. Z. g. get. onn. z. a. t. méld. Br. ond. W 84, Alg. Adv. Bur. ROUMA Oo„ Amsterdam. O 21561 Machtnestlksters en Thuiswerksters gevraagd voor mantels. CORN. ANTHONTÜSSTRAAT 52, A'dam. O. 21627 een groote, groene emaille Kachel, hoog 1.15 M., merk „Harras", zoo goed als nieuw, geschikt v. groote zaal e.d. prijs f 32.Noordeinde 594, Assendelft. 21615 35 cent per heele plaat Alleen HAGESTRAAT 5 Haarlem. O 21574 Te koop voor heel weinig een sterk zoo goed als nieuw. Te bevr. tot des nam. 5 uur bij P- RANSDORP, Nieuwstraat 45, De Bilt. O 21583 Te koop PIANO MET PHONOLA en gr. aant. rollen. Ook afz. tegen ieder aann. bod. Elandsgr. 16 II A'dam O 21568 Direct van particulier te koop voor spec, prijs SALON-PIANO. Hupfeld trifanolo, z. g. a n. hand-, trap- en electr. bespeelbaar, met kast en pl.m. 100 rollen. Br. lett. O 21594, bur. V. d. bi. CRISISPRIJS Een nieuwe inzinkb. SINGER, ringsp., Trapnaaimachine f 75. in de rep.-inr. van naaimachines, Zoetestraat 20, Haarlem. O. 21595 Door omst. te k. een als n. WECO- RADIOTOESTEL, speelt op lichtlet- ding, heeft gek. f 350, en Dyn. Tele- funken Luidspreker gek. f 78, te zamen voor f 60, Korte Heeren- vest 11, bij de Spaarnekerk, Haarlem. O. 21630 TE KOOP AANGEBODEN mooi vrij Huis met drie slaapkamers en gr. tuin pr f 3100.H. Akersloot, Bakenessergr. 60, Haarlem. O 21589 TE HUUR ruimte, uitst. v. Atelier of Clubgeb. PRINSEN BOLWERK 22, Haarlem. O 21587 per 1 Februari a.s. voor net klein gezin. Nabij centrum stad en op goeden stand. Huurprijs f 40.per maand. Te bezichtigen en te bevragen da gelijks van 1012 uur, Prins Hen drikstraat 36, Arnhem O 21602 HAARLEM HUIS 7 m. v. stat., 8 kam. enz. te b. (f 6251 of te k. z. bill. Adr. Leidschevaart ïTÖ. pBimnniflRHitinniuui aan net R.K. Jongmensch a f 50 p. m„ omtr. West erin.geL t. stud. Br. lett. O 21607, bur. van dit blad. Professor SCHMITZ neemt tegen 90 gulden per maand betalende logé's op, die Duitsch wenschen te leeren. Familieleven. Referentiën in België. Kurfürstenstrasse 7. O. 20762 Aangeboden te Haarlem EEN GOED TEHUIS voor Jongelui, Echtparen, Ouden v. Dagen en Hulpbehoevenden. Condi ties bil. Br. O. 21592, Bur. v. d. BI. Heer zoekt te Amsterdam SLAAPKAMER MET PENSION en huiselijk verkeer. Br. met prijsop gave onder letter O 21608. bureau van dit blad. Ede (Gld.) Voor Dames en Heeren. Enkeie zeer mooie ruime kamers be schikbaar. Koud en warm water. Badkamer, fraaie, groote tuin. Gele gen aan gezeligen hoofdweg t.o. R.K. Kerk en 3 min. van station S.S. en div. autobussen. Inl. bij Eerw. Over ste St. Babara Stichting Ede (Geld.). O 18541 R. K. Heer vraagt bij den Dam. A'dam, bij nette men- schen, geen beroepspension. Br. ond. letter O 21569, bureau van dit blad. Voor een jongen, 19 jaar, EX. wordt een kosthuis gezocht In Alkmaar, bij R.K. Alleen brieven met opg. v. kostprijs worden behandeld. Brie ven ond. lett. O. 21609, Bur. v. d. BI. nl Net R.K. Persoon, middelb. leeftijd, niet geh., onbem., zoekt kennism. met nette JUFFROUW of WED.. leeft, tusschen 50 en 60 j., om na wederz. goedv., een Huwelijk aan te gaan. Brieven onder letter O. 21597, Bureau van dit Blad. Holzy school v. autorijden. - Bosb. Toussaintstr. 7, A'dam. Tel. 82104. Ondertrouwcoupé 1.50 per uur. O 21572 Makelaar RIETVELD, straat 16, Amsterdam, gratis in. Jac. Maris- schrijft ze O 21610 Te huur gevraagd een met 18 A 22 H-A. grasland, gelegen tusschen Alkmaar-Amsterdam, liefst niet ver van R.K. Kerk en School. Aan hetzelfde adres aangeboden een BROEDMACHINE voor 170 eieren, in besten staat. Brieven onder letter O. 21581, bureau van dit blad. STEMMEN EN REPAREEREN STEMMEN f 1.— PER KEER PIANOLES 50 CT. PER LES bij E. TElJEN. 2e Jan van der He(jdenstraat 46 huis. en nieuwe houten. Vertrouwd adres. Keller N. Z. Voorb.wal 51. A'dam. O. 21636 TE KOOP GEVRAAGD: SPAARFONDS zoekt ter belegging van gelden op goeden stand te Amsterdam, ook erfpacht. Geen weekwoningen. Br. letter O 21567, bureau van dit blad. Oppassend R. K. persoon vraagt f 1000 bedrijfskapitaal tegen billijke rente. Goede borgstelling met maan- del(jksche aflossing van 75. Liefst van particulier. Brieven onder letter O 21566, bureau van dit blad. Autoryies A f 2.per uur, privéles. Autorijschool HESSELIN G-HOLZ- HAUS, Hoofdweg 410, A'dam. Telef. 80905. O 21302 1 paar donkerbr. glacéhandsch. op de Velzerbroek. Terug te bezorgen Hoofdstr. 37, Santpoort. O. 21616

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11