Op de gladde ijzers BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 28 Jan. RADIO MOORS ZATERDAG 28 JANUARI Het ijs rondom Haarlem CONCERTGEBOUW HAARLEM PINKSTERZEGEN" „PINKSTERZEGEN" graal-agenda AGENDA St. Vincentiusbibliotheken ZATERDAG 28 JANUARI 1933 ONBETROUWBAAR IJS N. B. Spaarne Blijvende vorst Door het ijs gezakt IJsongevallen IJsclub „de Liede" IJsclub Zwanenburg IJsclub ,JHoofddorp" Zandvoort en zijn banen Hardrijden te Volendam TELEGR. WEERBERICHT D.H.V.B.-WEDSTRIJDEN R.K. COÖP. BOUWVEREENI- GING „DE SPAARNESTAD" Een ideaal plekje grond FILMNIEUWS ZEVENSLAPERS, DYNAMIET EN ROOFVOGELS RACINGCLUB HAARLEM Onderlinge wedstrijden op de schaats Film voor werkloozen REMBRANDT-THEATER Filmavond TOONEEL STADSSCHOUWBURG LUXOR THEATER „Zu jedem kommt einmal das Glück" Nieuws voor de week van 28 Jan. tot 4 Febr. 1933 VRIJWILLIGE BURGERWACHT Overgave van het commando VEILING SCHILDERIJEN Oude en moderne stukken DE 125.000e Krijgt een wieg K. R. O.-avond BURGERLIJKE STAND 29 Januari 30 Januari Apotheekdiensten DE HEEMSTEEDSCHE POLITIE En de koude VRAGENBUS De politie verzoekt ons mede te deelen, dat het ijs van het Noorder Buiten Spaarne, de Mooie Nel, en verder in de richting Spaamdam in hooge mate onbetrouwbaar is. Aangezien het water daar ter plaatse zeer diep is, wordt het publiek sterk aangeraden, zich niet op het ijs te begeven. Waaghalzen, dus ongepast! Vannacht heeft het ongeveer 17 gr. gevroren, vanmorgen om 9 uur wees de thermometer 12 gr. beneden het nulpunt aan. Hedenmorgen omstreeks half 10 is nabü de Raaksbrug een jongeman door het ijs gevakt. Een chauffeur van de Brockway Bus Mij. wist heem met behulp van den reddingshaak spoe dig op het droge te brengen. Vrijdagmorgen omstreeks 9 uur is een 17-jarige slagersjongen bij het viaduct Kruisweg door de koude bevangen en bewusteloos in Heck's Lunch room binnengedragen. Later is hij per taxi naar huis gebraeht. Om kwart over 3 in den middag is een 13- jarige jongen bij het pontje over het Zuider- Buitenspaarne door het ijs gezakt. Meisjes heb ben hem er uit gehaald. Het gevaarlijke gat is door Openbare Werken afgezet. Omstreeks 5 uur is de 30-jarige J. H., Ben Viljoenstraat 78, bij het schaatsenrijden op het Kloppersingel met zijn hoofd op het ijs gevallen, waardoor hij een lichte hersenschudding kreeg. Hij is per taxi naar huis gebracht. In den avond, ongeveer half 9, reed een 18- jarige jongen met zijn 14-jarig zusje schaats op de Bakenessergracht. Zij wilden onder de Begy- nenbrug door, doch zakten door het ijs. Zij heb ben zichzelf gered. Het gat is thans met planken afgezet. Nabij de brug van de Jan Gijzenvaart zakte een 10-jarige jongen door het ijs. Hij wist er zonder h'-lp weer uit te komen. Op het ijs van het Noorder-Buitenspaame kwamen twee schaatsenrijders met elkaar in bot sing, éen schipper en een 15-jarige jongen. De jongen kreeg een diepe vleeschwonde aan zijn been. Hij werd in het gebouw van de Roei- en Zeilvereeniging verbonden en per taxi naar het St. Elisabethseasthuis gebracht. Vrijdagavond heeft bovengenoemde ijsclub een nationale harddraverij gehouden op haar banen, waarvan de uitslag is als volgt: J. Oosthuis le prijs ƒ60; J. Willemse 2e prijs ƒ30; L. Balm 3e prijs ƒ10; B. Willemse troost prijs ƒ7.50. Voor den aanvang der wedstrijd had een In cident plaats. Een der rijders, de heer de V. uit Spaamdam, reed tegen een der afsluitdra- den der ijsbaan, met het gevolg dat hij achter over sloeg. Een lid van het Roode Kruis ver moedde dat hij een hersenschudding had ge kregen. Hij is per ziekenauto van Matot naar een der Haarlemsche ziekenhuizen gebracht. Door de IJsclub „Zwanenburg" is op den boezem van de Suikerfabriek een ijsbaan in orde gemaakt. Reeds hebben verschillende wed strijden plaats gehad. Het ijs is van schitte rende kwaliteit. Vrijdagavond is een, gecostu- meerd iisfeest gehouden. Op de banen van de ijsclub „Hoofddorp" werd vanwege den ijsbond Hollands Noorder kwartier de wedstrijd schoonrijden voor heeren en voor paren gehouden om het kampioenschap voor Noord-Holland. De uitslag was als volgt: Wedstrijd schoonrijden voor heeren: 1 J. Ku- perus uit Alkmaar met 179 punten;. 2 B. Bak ker uit Bussum met 176 punten; 3 J. van Blane uit den Haag met 174 punten. No. 1 won hier mede den wisselbeker. Wedstrijd schoonrijden voor paren: 1. J. Ku- perus, Alkmaar en mej. G. Koster, Berkhout 59834 p. gouden medaille; 2 J. Klerk Czn. Stompetoren en Mej. M. Spaan, Koedijk 535 34 p. zilveren medaille; 3 C. Meeuwig, Hoofddorp en mevr. van Wijk, Hoofddorp 531 p. bronzen medaille. De oaan van Rinko ligt in het midden van het dorp en beschut. Er zijn niet alleen rijders, maar ook kijkers en zij, die min of meer kunst vol hun geoefendheid willen toonen, hebben nu eenmaal gaarne, dat men naar hun beter kunnen dan anderen kijkt. Bovendien houden een paar leden van de band van de Zandvoortsche Visschers er met hun kunst vol spel de stemming in. Op de baan bij „Orange" wordt zeer druk gereden, t Baantje is niet groot, maar men weet nu eenmaal op Zandvoort, dat men zich behelpen moet. Zelfs zijn er op deze baan al kinderwedstrijden gehouden. Het Zeemeeuwenveld is een mooie baan ge worden. In het begin kwam het gras nog al hinderlijk door de ijslaag heenkijken. Maar na nog een paar malen spuiten is die hindernis overwonnen en kan men werkelijk op dit ter rein een goed baantje maken. 's Avonds is het verlicht en dan biedt het Uitgestrekte terrein een zeer gezelligen aanblik. Het Zandvoortsche vermaak is de glijbaan aah den Strandweg. Het prettige hier is, dat rijders en kijkers zich hier even kostelijk ver maken. Op de baan van Rinko zullen Maandag wed strijden voor kinderen georganiseerd worden. De ijsclub „Beter laat dan nooit" alhier hield eenwedstrijd in het hardrijden op de Gouwzee. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: 1 S. Swarthoed; 2 J. Tol; 3 C. Maas; 4. S. Runderkamp, 5 C. Tol. Hoogste stand 773.0 te München. Laagste stand 731.0 te Varsö. Verwachting: In het Noorden zwakke verander lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst, temperatuur om het vriespunt; in het Zuiden zwakke wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, strenge tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. Wegens de aanhoudende vorst zijn alle voor Zondag as. vastgestelde wedstrijden van den D. H.V. B. afgelast. Dezer dagen had in het gebouw „Sint Bavo" een bestuursvergadering plaats van de R.K. O. B. „De Spaamestad", waarbij tegenwoor dig was de heer J. Ph. H. Castricum, voorzitter van den R. K. Volksbond. Door het voltallig bestuur, waarbij eveneens tegenwoordig waren de heeren raadsleden M. L. A. Klein en J. G. van Kessel (de heer Castricum was verhin derd) was de grond bezichtigd. Erkend moet worden, dat de bedoelde grond een ideaal plek je grond is, maarbesluiten kan het bestuur nog niet. Op voorstel van den heer Castricum zal eerst een zuivere exploitatie-rekening op gemaakt worden. Voorts moet er nog met ver scheidene personen overleg gepleegd worden. In de maand Februari zal een ledenvergadering gehouden worden. Het bestuur hoopt dan na dere mededeelingen te kunnen doen. De penningmeester, de heer J. A. A. van Du ren, bracht een zeer belangrijk punt naar voren. Hij drong er nJ. op aan, dat de leden zooveel mogelijk gelden storten als in hun ver mogen is. Daardoor wordt het grondkapitaal sterker. lederen Zaterdagavond van half acht tot half negen houdt het bestuur zitting in gebouw „Sint Bavo". Inlichtingen worden daar verstrekt. Aanmelding tot toetreden, mits lid van een vak- en standsorganisatie, kan ge schieden bij het bestuur, gebouw „Sint Bavo" en bij den heer J. Th. Elligens, secretaris, van Zeggelenstraat 48. De sombere man van Elseneur, Hamlet, de sombere prins in het sombere kleed, heeft ge zegd, dat er veel dingen zijn tusschen hemel en aarde die wij niet begrijpen en het getuigt niet van bijzondere geleerdheid als je dat woord Citeert, want ongeveer iedereen kent het. Maar er zijn wel meer dingen waarvan we niets we ten, waarvan we zelfs niets vermoeden. De beroemde druppel water bijv. Dat is ook al zoo'n voorbeeld al die wonderbaarlijke dingen in dien éénen kleinen droppel water, maar al is't voorbeeld nog zoo bekend, zoo zijn de won deren in dat kleine beetje water er niet min der wonderlijk om. In een waterdroppel, een beetje zand ter grootte van één d.M. 2. een stukje boomwortel of een mosplantje zijn meer verbazingwekkende dingen dan in het beste radiotoestel en televisie-apparaat. Een korte film in het Zondagaochtend-programma van de Rembrandt van Zondag a.s. laat er iets van zien. Het filmpje heet terecht „Het Toover- woud", want zooals deze kleine plantjes en blaadjes en takjes, zoo en zooveel keeren ver groot, op het doek komen, lijkt het veel op een griezelig, geheimzinnig oerwoud uit de vóór historie. In hetzelfde filmpje ziet men dier tjes die nog kleiner zijn dan een speldeknop, diertjes, die nog kleiner zijn dan het kleinste dat u zich kunt voorstellen, maar die niettemin statig als een Zeppelin over het doek zweven; diertjes die met heele massa's bij elkaar ter nauwernood te zien zouden zijn, maar die later, een bestanddeel vormend van dynamiet, hel pen bij krachtige ontploffingen; diertjes met tanden, die 1/1000 m.M. lang zijn. Grootere dieren, die echter even vreemd en interessant zijn, kan men zien in een der andere films van dit programma, waarbij een „water- kijkkast" gebruikt wordt om al het wonder lijke en verbazingwekkende in het heldere zee water langs de kust van Corsica te beschou wen. Behalve deze soms griezelige maar altijd belangwekkende dieren geeft de film aardige beelden uit het volksleven, van de vliegoefe- ningen van sprinkhanen, van de rappe dui kertjes, die als kleine haaien door het water schieten van alles wat dus, zooals .het ge- heele programma van alles wat is, want het bestaat uit zes korte films. Aan de vogels is veel aandacht besteed, want er is een film over de roofvogels in de Karpa- then en een over de arenden, de koningen van de lucht, in de Dobroedsja (Roemenië). Men ziet deze roofvogels werkelijk als roofvogels, want er is een opname by van een gier, die een anderen vogel in de lucht achtervolgt en buitmaakt, en bijV. van de jonge adelaartjes in bet nest, waar het zwakke broertje en zusje al gauw de overmacht van de sterkere gevoelig ondervindt, hetgeen niet alleen bij roofvogels het geval is. Voor wie het nog niet wisten, laat deze film zien dat de arend ook als visscher talenten heeft; hij gebruikt zyn snavel met evenveel succes als een ervaren en geduldige hengelaar zijn snoer en aas. Een film, die in deze dagen van strenge kou, nu lederen morgen by het opstaan onze wils kracht aan een frissche proef wordt onder worpen, ons lichtelyk jaloersch kan maken, is een rolprent van den zevenslaper en de hagel muis, twee dieren die een behooriyken tijd achter elkaar kunnen slapen en zoo op een gemakkeiyke manier de dagen doorbrengen, welke voor hen anders minder gemakkelijk zyn. Als ze eenmaal ontwaken, hebben ze een heelen dag den tyd om op te staan en lang zaam te wennen aan den nieuwen toestand en dan volgt natuurlijk de maaltijd. Goed en overvloedig eten verslapt echter de energie en de waakzaamheid; het dik gegeten dier wordt onvoorzichtiger, wordt overvallen door een van zyn vyanden en moet als maaltijd van een marter dienst doen. Zoodat het verhaal nog een moraal heeft ook. Een film over de gedaanteverwisselingen in het dierenrijk maakt het slot aan deze film potpourri voor den Zondagmorgen. Zondag a.s. zullen op de van Merlenvaart en de jachthaven naast het R. C. H. terrein te Heemstede onderlinge wedstrijden gehouden worden in het hardrijden op de schaats voor leden en donateurs van R. C. H. De wedstrijden zullen om ongeveer elf uur aanvangen. 12 FEBRUARI j? 13 FEBRUARI 2eer zeker is het te prijzen, dat de heer Bakker, directeur van het Rembrandt-Theater, reeds voor den vierden keer dezen winter zyn theater ter beschikking van het comité heeft gesteld. De secretaris van het comité dankte den heer Bakker en zyn personeel. Ook aan de artisten, die dezen middag hun belangelooze medewerking verleenden, werd dank gebracht. Daarna werd het als altyd goed verzorgd pro gramma afgewerkt. Voor het Centraal Comité was het een uitstekend geslaagde middag te noemen. Maar of het comité zoo door kan gaan, wij willen het hopenl Reserveert een dezer avonden Er is geen film zoo onbelangrijk, zoo leeg, zoo onbenullig en zelfs zoo vervelend, of er is wel een spelmoment, een vondst van de regie, een grappige situatie, een acteur of actrice die treft als minder onbelangryk, waardoor men toch nog de herinnering aan iets behoorlyks uit de bioscoop meeneemt, de herinnering aan goede gedeelten. Het is gelukkig dat hier vaak Duitsche films gedraaid worden, omdat wat anders geldt voor bedoelde gedeelten, hier opgaat voor de geheele film: spelers die weten wat spelen is, schrijvers die weten wat een behoorlijk scenario is, regis seurs die weten welke mogelykheden dat sce nario biedt. By de Duitsche operettefilms zelfs kan men dit dankbaar erkennen hoeveel te meer dus by films met een werkelyken inhoud, met een scenario dat aan het werkeiyke leven ontleend is, zooals dat heet en zooals deze uitdrukking dikwyis misbruikt wordt: een scenario dat in derdaad aan het leven van ons zelf ontleend is, Is het beste scenario. Omdat het altyd echt is. Dit inleidinkje zal iedereen willen onder- schryven, die de hoofdfilm gezien heeft van het Rembrandt-programma dezer week, een film die het leven, de mentaliteit en het onge luk weergeeft van „Meisjes van Heden." De hoofdpersoon in dit levensverhaal is bo vendien een meisje, dat het slachtoffer is van de bekende moderne mentaliteit, modern egoïsme en modern gemis aan verantwoordeiyk- heidsgevoel, een meisje dat de vreeseiyke ont dekking doet, dat haar leven voortkomt uit een misstap., en dat later degenen, die op de aller eerste plaats zich dat leven moesten aantrek ken, schandalig hun plicht ziet Verwaarloozen. Moderne misdaad van het ergste egoïsme. Het meisje vervalt later tot denzelfden misstap maar zy toont een beter karakter en een beter begrip van haar plichten tegenover God en het leven. De man die haar tot het ongeluk brengt, is een dier misselyke producten, die men om hun verregaand egoïsme wel moet verachten; hy blykt echter niet zoo door zyn eigen levenswyze bedorven te zyn, of het gedrag van het meisje, dat van alles afstand doet terwille van het kind, maakt indruk op hem; hij begrijpt zijn plicht, en zyn eigen hart daarmede is de film gekomen tot het gelukkige einde, dat ech ter voldaan stemt en volkomen verantwoord is. De geheele film is verantwoord; daardoor en door den eenvoud van spel en regie, door het logische en levensware verloop van het verhaal geeft de film voldoening. Vooral ook door het spel van Brigitte Helm. Brigitte Helm is een filmspeelster van groote uitdrukkingskracht, van zuiver gevoel en een sterk talent dat haar bijzonder geschikt maakt voor dit soort rollen, waarvoor een lief gezichtje en een zoet stem metje minder noodzakelijk zyn dan begrip, ge voel en een mimisch talent, dat de verklarende teksten dikwijls overbodig maakt. Men consta teert dankbaar dat zy uiterlykheden versmaadt, omdat zij die niet noodig heeft. Zy boeit door haar spel en ontroert dikwijls; haar strak spel, geleid door begrip en ryk gemaakt door gevoel en een warmte, die dikwijls verborgen blijft achter een soberheid van gebaar en zegging geven steeds waarde aan haar films. Haat be schaafd en nobel spel, omdat het steeds zoo menschelyk en begrijpelijk is, maakt haar voor ons tot een van de weinige filmspeelsters, die wy graag eens op het tooneel zouden hooren en zien. Ook daarom kunnen wij volwassen lezers een bezoek aanraden, omdat deze film tenslotte overeenkomt met de mentaliteit, die het leven ernstiger opvat dan als een avontuurtje met zooveel mogelyk pretjes, met een levensopvat ting die niet bij en met ons zelf begint en ein digt, een levensopvatting die niet geleid wordt door egoïsme maar door eerbied voor het leven. Het variété-nummer wordt verzorgd door Roosje Kohier en haar Harmony Ladies, die liedjes zingen met stemmen, zooals men ze enkele jaren geleden nog van geen enkele zan geres hoorde. Nederlandsche artisten dus met Nederlandsche liedjes, hetgeen niet uitsluit, dat hun Duitsche coupletten het meeste succes hadden. Het programma geeft nog, behalve het nieuws van Nederland en de rest van de wereld, een teekenfilm van Max Fleischer met Betty Boon. Max Fleischer waardeeren wy als een der gees tigste menschen van Amerika; met een beny- denswaardige fantasie. Er zijn aj neel wat tee kenfilmpjes van hem verschenen, maar lederen kêer verrast hy opnieuw door de gekste caprio len, welke hy met menschen, dieren en dingen uithaalt. Dezen keer brengt hij zyn scheppingen op de auto-races en u moet bijv. eens zien, hoe hy 't vraagstuk oplost, om de bezoekers gemak- kelyk en vliegensvlug op hun plaats te brengen Het is onweerstaanbaar grappig, een kostelijk mengsel van geest, fantasie en humor, en 't is iederen keer een heerlyk genoegen om er naar te kijken. En er naar te luisteren. Het perceel Kleine Houtstraat 83 te Haar lem, waarvan door het wegwerpen van een eindje sigaret de bovenverdieping en de zolder geheel uitgebrand zijn. De onderver dieping (slagerij) kreeg waterschade. Journaal geeft kostelijke tafereeltjes van krab belaars op de ysbanen en daarnaast het rijden der „grocte nationale ijskoningen" in Davos. Men kan verder Prinses Juliana zien en het Wilhelmus hooren. Kort en goed: een zeer gevarieerd program ma, dat gemakkelijk te verwerken is en veel ge noegen schenkt. De Ned. Vereeniging „Lorna" organiseert Dinsdagavond a.s. des avonds om 8 uur een filmvoorstelling in het gebouw „St. Bavo", smedestraat. O.a. wordt vertoond de technische film „Firestone" over moderne bandenfabri- cage met explicatie van den heer F. de Ko ning, expert der „Firestone"-fabrieken te Akron. Liefhebbers van de cowboy-film, zooals die vroeger zooveel publiek trok, kunnen deze week hun hart ophalen in bet Luxor-Theater. Naai den bekenden avonturen-roman van Zane Grey Riders of the purple sage" is „De gemaskerde ruiter" vervaardigd met George O'brien, Marg. Churchill en Noah Beery in de hoofdrollen. Er gaat een zekere bekoring uit van deze sensatio- neelé, hoog-avontuuriyke gebeurtenissen in de Far-West en wy kunnen ons heel goed voorstel len, dat velen dit genre prefereeren boven de ietwat zoetige operette-films, spelende in krin gen van rok en champagne, van kostbaar avond- costuum en peperdure juweelen, al of niet valsch. Sportiviteit straalt er uit de koene ruiters, die voor het recht strijden en onrecht met geweld ongedaan maken. In de betooverende natuur van rotsen, watervallen en valeien vallen de schoten uit zwaargeladen revolvers, spelen zich hevige drama's af. En dit alles met dubbel-aandikkende geluids effecten, die het meeleven van het publiek ver zekeren. De tweede hoofdfilm in Luxor is van een lichter en losser genre. „De Carnavalsvlinder' (Die Faschingsfee) is een gezellig geschiedenis- je, speciaal geschikt voor de komende vasten avond-feesten op langen termijn. Een schatrijke baron heeft 10.000 Mark uitgeloofd voor het beste ontwerp van een plafondbewerking. Een arme schilder wint dezen prijs, maar hij wordt ook verliefd en daarom krijgt hy het gèid via een omweg. Men moet de film zelf verder zien, om vooral te genieten van der, kosielijkén humor (Duitsch sprekend) van Walter Janssen, Ernst Verebes en Szöke Szakall en van de charme van Anny Ahlers. De eehte Duitsche humor is ge makkelijk te savoureeren. Speciaal dient de aandacht gevestigd te worden op de heerlijke muziek van Emmerich Kallmann. De heerlijke wijsjes, die deze operette-componist óns ge schonken heeft komen in „Die Faschingsfee" als film zeer goed tot hun recht. De sfeer, waarin eenige scènes zich afspelen eischt voorbehoud voor volwassenen. In het voorprogramma een bijzonder mooie natuurfilm uit Zwitserland. Het Orion Profilti Singspiel in 3 Akten nach dent Romen von Charles Dickens „Little Dorrit" von Richard Kesslcr en muziek van Eduard Kttnnecke. Dat er met verlangen naar de nieuwe, on langs voor het voetlicht gebrachte operette werd uitgezien, bleek uit den uitverkochten schouwburg. Den vorigen keer hebben wij reeds, na een gesprek met Fritz Hirsch medegedeeld, dat dit nieuwe „Singspiel" door het ensemble in stu die was genomen en dat de „Weltaufführang" niet lang meer op zich zou laten wachten. Reeds betrekkelijk kort daarna, had in Den Haag de première plaats en de geruchten yan het succes zyn blykbaar ook tot Haarlem door gedrongen, met bovengenoemd resultaat. De romantiek van de „hy" en de „zij" die elkaar door een labyrinth van onmogelijkheden krijgen, is voor een operette altyd nog een: conditio sine qua non. Ontneem haar dat en men heeft een suikerpotje, waarvan een oor ontbreekt. Het aanschouwen daarvan is altijd nog iets weldadigs en een streeling voor de niet vermaterialiseerde inborsten. Dit begreep Richard KesslerC de auteur, Eduard Künnecke, de componist, en last not least Fri,tz Hirsch, de operette-vorst, en het exquise brouwsel werd dan ook door het publiek genoten als een oud geurig, doch zacht wyntje, voor den een misschien iets te zacht en voor den ander misschien iets te slap, doch over het geheel genomen een alleszins smakelyke drank. Ieder krijgt één keer het geluk, luidt de zeer vriendelijke, opbeurende titel en als men dan ziet, dat zelfs een kleine, Dorrit, het kordate aardige meisje, zoo frisch en juist geaccen tueerd gespeeld door de populaire Friedel Dot- za, na in gijzeling te zijn geboren en getogen, tenslotte toch nog een stroom van geluk op zich af ziet komen, alsook haar papa William Dorrit (Fritz Hirsch) die reeds sedert lang in zijn gevangenschap berustte en een eigen we reldje om zich heen had geschapen, dan gun nen wy die twee beste menschen hun geluk zoo van harte. Waarom? Omdat men den geheelen avond te veel van hun genoten heeft, om het te misgunnen. Er zijn nog andere schakels in dezen geluksketting, zooals de dochter Fanny (Claire dairy) de wildebras en spring-in-'t- veld, Artur Clenman (Paul Harden), de man. die de liefdesbanden aan- en de gevangenis banden ontknoopt, Baronet Edmund Sparkler tFritz Geiger) die zoo heeriyk met zyn verwor ven geluk, in casu Fanny, omspringt, dat het publiek het tweetal bisseert en nog zoovele an deren, waarvan men niets positiefs ervaart doch wier glimmende, gelukzalige gezichten de geluksstemming verhoogen. Misschien zit er desondanks een psychologische fout aan dezen geweldigen geluksklont en wel deze, dat de te groote dosis ervan de oorzaak is, dat men het geheel met zoo maar accepteert en men niets van al dat geluk meeneemt. Het eerste bedrijf is, tevredenheid en rustige rust, het tweede bedrijf een allerheerlijkste pomp-idylle, u weet wel, van zoo'n binnen plaatsje, een klein beetje verdriet, doch verder alles pais en vree, plus berusting en het derde bedrijf het neerdalen van de zwaar-vergulden gelukskroon, op de hoofden van al de nobele luitjes, die daarvoor in aanmerking komen. Dat Fritz Hirsch deze overdadigheid wel gevoeld heeft, bewyzen de verschillende „speciaal scè nes", welke hij heeft ingelascht en die van tyd tot tyd afzónderlyk aandacht vragen, zoo bij voorbeeld, waar hy zyn loflied op de manne lijke en vrouwelyke aardbolbewoners loslaat. Om eerlijk te zyn moeten we toegeven, dat de sierlijke, haast serieuze muziek van Kün necke, met zoo heel veel ruimte overliet om de executanten even in vlam te laten geraken, daar zelfs de kleinste capriool hen uit „den toon" zou doen vallen. Ook was er geen en gel melodietje bij, dat „men mee naar huis kon nenien" om het zoo maar eens uit te drukken, en dat is voor den echten operette-liefhebber al een teleurstelling op zich zelf. Hoe het zy, de operette op zich zelf heeft in geen geval teleurgesteld, hoogstens enkele ver wachtingen, maar daar is Fritz Hirsch niet verantwoordelyk voor. Men heeft genoten van alles wat geboden werd, t.w. het orkest o.l.v. Jozef Ziegler, van de dansen ontworpen door Heinz Lingen, van de décors van Gerard Vroom, van de als steeds volmaakte regie van Fritz Hirsch, van den beduidenden humor en geest, die in de operette verwerkt werd en ten slotte, ondanks alles toch ook wel, van het geluk dat men heeft zien komen* Fritz Hirsch kreeg een prachtigen krans en het geheele ensemble, verdiende, krachtige ovaties. Graalhuis „St. Jeanne d'Arc, Spaarne 29. ZONDAG: 9 uur, H. Mis in eigen kapel, daar na inwijding van leidsters; 5.15 uur, zang-repe titie voor 't feest van O. L. Vrouw van Lourdes. MAANDAG: De Esperanto-club is verzet op 7.458.45 uur. Graalhuis „St. Veronica", Emmastraat 24. ZONDAG; 12 uur, inwydingscursus; 5 uur inkleedingscursus. DINSDAG: Na de kleine congregatie examen voor de inwijdelingen van de kleine congregatie. Vóór de groote congregatie examen voor de in- wydelingen van de groote congregatie. Graalhuis „St. Stanislas Kostka", Middenweg 116. ZONDAG: De inkleedingscursus wordt in plaats van om 11.30 uur, om 3 uur gegeven, dus zijn dezen keer beide groepen tegelijk. De inwydingscursus wordt, in plaats van om 11.30 uur, om 4 uur gegeven. (Alléén dezen Zon dag). De onthoudingsclub komt precies 2.30 uur. MAANDAG: van 78 uur, turnen voor de genen, die zich opgegeven hebben. De leden van den vervolg-cursus komen Woensdag van 6.457.45 uur. DONDERDAG: half 9 uur, vergadering voor alle leden van de parochie St. Liduina. Algemeen nieuws. Ook de Haarlemsche Graal gaat dit jaar aan de 4-daagsche Afstandsmarschen meedoen. Zon dag beginnen we hiervoor te trainen. Kom je nog voor dien tyd even aan je clubhuis op geven. Begin Maart beginnen de nieuwe tennisclubs, op Zondagmiddag van 1—2.30, van 2.454.15 en van half 56 uur. Sportieve Graalleden, geef je vóór 1 Febr. op, anders kun je niet meer meedoen. EXCELSIOR, ALLELUJA, VOORUIT; De aftredende commandant Jhr. O. van Lennep zal op Donderdag 2 Februari des avonds om half 9 in de Gemeentelyke Con certzaal het commando der Vrijwillige Burger wacht aan den nieuwbenoemden Comman dant C. L. Becking overdragen. Na het Wilhelmus zal Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thyssen, waarnemend voorzitter der Burgerwacht, een rede houden. Orgelspel en zang zullen de feestelykheid opluisteren terwyl na afloop de aanwezigen in de gelegenheid worden gesteld afscheid te nemen van Jhr. Van Lennep en kennis te maken met den nieuw benoemden comman dant. In het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht 74 zal Dinsdag a.s. een collec tie oude en moderne schilderijen geveild wor den door notaris G. D. Boerlage, uit Velsen. In de collectie zyn schilderyen uit de school van Van Dijk van Dirk Hals, van Osta- de(?), van Jan Steen van Wouwerman, van W. Maris, van Simon Maris, van A. Mau ve, van H. W. Mesdag, van J. H. Weissen bach, e. a. De fa. Jac. van Weert uit de Gierstraat heeft de familie Harskamp in voormalig Spaarndam een wieg geschonken voor haar zoontje Piet, dat, zooals gemeld, Haarlems 125.000e inwoner is. Wij herinneren nog eens aan de uitvoering van het KR.O.-sextet onder leiding van Piet Lustenhouwer op Zondag 29 Januari in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo" des avonds om 8 uur. georganiseerd door den R.K. Volksbond. Gezien de prestaties van het K. R. O.-sextet zullen ongetwijfeld velen dit concert bezoeken Geboren: 25 Jan. E. J. Geerisv. Luijtelaar, d., S. KoetsRumling, d. 26 Jan. H. M. L. StadmanStom, d. L. ProséeLutke, d. L. M. C. SpaasGroos, d. A. C. Pik—v. Leeuwen, z 27 Jan. A. H. Schouten—Meiland, z. Overleden: 26 Jan. P. de Jong, 53 j., Kam perlaan. J., 22 d., z. van J. Hoogkamer, Kam perlaan. 27 Jan. W. de Vries, 75 jaar, Wilhel- minapark. Ge- Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur wone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Ned.-Indisch Tooneel: „De dokter beveelt," 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variét', 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1> Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes —Iederen dag van 10—12, 2—4 en 8—9 uur. Zaterdags van 10—12 uur. Adres: Bloemhof - straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Sociëteit „St. Bavo" K. R. O.-uitvoering 8 uur. St. Jozefgezellengebouw Feestavond ter ge legenheid van het tweede lustrum der St. Jozef gezellen vereeniging Haarlem II. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstelling en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Postpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau 8 uur Loma-motorcursus 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur Gemengd koor „Onder Ons" 8 uur. Stadsschouwburg Mij. tot Bevordering der Toonkunst Robert Casadesus, piano, 8 uur. RCmbrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palaca Bioscoopvoorstellingen en variété, t 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem, Tei. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes Iederen dag van 1012, 24 en 89 uur. Zaterdags van 10—12 uur. Adres: Bloemhof sraat 1, Haarlem. Tel. 11671. De Zondag- en nachtdienst der apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waarge nomen door: firma Gryseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14, tel. 11000; firma C. G. Loomeyer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495 en dooi de Schoterbosch-apotheek, Rijksstraatweg 19. tel. 12711. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR oaiT Dc Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8 A—SA uur VRIJDAGAVONDS 834—9 34 uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 234—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAG AVONDS v. VA—834 uur VRIJDAGAVONDS van 734—8 A uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 234—4 uur (Voor Schoolkinderen» WOENSDAGAVONDS 734—9 uur BIBL. KLARENBEÉKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 734—0 nor Met het oog op de herige en strenge koude heeft de Heemsteedsche politie Inplaats van de uniformpet een ruige warme muts gekregen, dia zy over de ooren kan trekken. Lekker warm dus, vooral in den nacht! 1. Hoe moet ik reizen per spoor van Am sterdam naar Alsveld, Ober-Hessen, Duitsch- iand? 2. Wat kost dat 3de klas? Antw.: 1 en 2. Informeer aan het station uwer woonplaats. Vorige koersen Staatsleeningeu 5 Nederland 1919 ]02h iVz Nederland 1910 WjH I02H 4 Nederland 1931 99)4 5 Nederl 1932 'g" 'g' 4V, N. Ind. 1926 AB W* 95 Banken Koloniale Bank 57b "h Indische Bank 55)4 55 Cert. 67 SI tndustrleën Onliever "2H 112)4 Caivé Delft go 06 Alg Kunstzijde gl 3ib Van Berkel's Pat,20 20 Nieuwe Philips 139 Kuch Aecousiiek ,„fh' Ned Ford 118 ul Industr. Buitenland Anaconda Vi 7H Bethlehem Steel 15b 15H O S Steel 9 b 29« tl S. Leather 3H Intern Nickel Mltnbouw Boeton Milnbouw M Alg Exploratie '£t 'gt., Redlang Lebong y' Petroleum Gaboes 18 18 Kon Olie 152 H 15234 Perlak 63 84 Continental Oil ...a..*........ 5 5 Vorige koersen Shen Union OU 5)4 5b» Rubber A'dam Rubber 61b 60)4 Bandar 43b 43)4 Deli Batavia Rubber /5b 25 Serbadladl 2'« 2°H Silau 18 18 v 1. O O32 3' Allied 29 22, Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch Japan 3?,, 34 Holl Amerika Ltln S# Dito Gem Eigend. yj 17* Kon. Ned Stoomb Scheepvaart-Unie n Suiker o o a 173)4 172 tl. V. Ai <AQ IAQ Jav Cultuur T2 T2 N 1 S tl it, j, Pöerwored.10 37 33 Vorstenlanden 25.50 26.00 Actions Idem Tabak Dell Batavia I{®4 J54 Oude Dell ,2gb 12g>f Oostkust U Senembab Spoorwegen ünion Pacific 77 77b Wabash 2>» Erie 5)4 6 Kansas City South8J4 9 South. Railw. 6-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2