Op de gladde ijzers STADSNIEUWS wBBZ Haarlem, 30 Jan. BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen MAANDAG 30 JANUARI Het ijs rondom Haarlem ASPIRIHhelpt steeds^ AGENDA MAANDAG 30 JANUARI 1933 IJsbaan Kleverlaan Louis Bijvoet Beker Anton Beijnes beker ,JVoua Zembla" te Spaarndam IJswedstrijden te Overveen Te Bloemend aal Ringrijden te Bennebroek ,JJe Nieuwe Brug In wak gereden Ongevallen op den weg en op het ijs Dankbare werkloozen „de Volharding" te Heemstede TWEEDE LUSTRUM Van St. Josephsgezellenvereen. „Haarlem II" tengevolge van plotselinge afkoeling K. R. O.-SEXTET Uitvoering in gebouw „St. Bavo" WIE ZAL WINNEN?, EM. PASTOOR F. N. VAN ZUTPHENt Plechtige uitvaart Moment uit den wedstrijd hardrijdenwelke de onderafdee ling van den R. K. Volksbond te Overveende Athletiek- vereeniging „Hercules", Zondagmiddag organiseerde op het Brouwerskolkje DE BRANDWEER IN ACTIE Voor kleine brandjes Tegen afsluitboomen gereden Dr.H.NANNMG's reinigt mond en tanden. TASCHJESDIEF Dader bekent Klein-goed-dieven VAN ONZEN MIDDENSTAND REVUE R. K. VROUWENBOND De tweede opvoering Smalfilmliga Dick Weiman voor de radio 31 Januari Mr. G. W. Uhlenbeck Personalia BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK Vorige koersen en Afd. Ijsbond. Groote voorzichtigheid om Haarlem geboden. De belangstelling voor de ijsbaan aan de Kle verlaan blijft bij voortduring groot. Ook aan de wedstrijden is de deelname niet alleen groot, maar er worden daarbij prachtige staaltjes van sport te zien gegeven. Zaterdagmiddag werden wedstrijden in schoon- rijden gehouden voor paren. Na een prachtigen strijd werden door de jury de prijzen als volgt toegekend: le prijs: mej. Hartland en de heer Eeftinck Schattenkerk; 2e prij3: mevr. Schol ten en de heer Knetemann; 3e prijs: de heer en mevrouw Heslenfeld. De uitslag van de ijshockey wedstrijden om den Louis Bijvoetbeker, die ook Zaterdagmiddag werden gehouden, was als volgt: Er namen vijf teams aan deel: le ronde Haagsct Lyceum—P.W. (Enschede) 60: Haarlem 1Baamsch Lyceum 10; 2e ronde Haagsch Lyceum—Haarlem II 6—0; Be- slisiing Haagsch LyceumHaarlem I 30; ver liezersronde Baamsch LyceumP. W. 11. Zondagmiddag werd de finale verspeeld' om den Anton Beijnesbeker tusschen Kennemer Ly ceum en M.T.S. en na fraaien strijd gewennen dcor het Kennemer Lyceum met 10, zoodat het Kennemer Lyceum houder van den beker is. Zaterdagmiddag werd alhier een hardrijderij gehouden om levensmiddelen. Voor dezen wed strijd bestond een zeer groote animo. Niet min der dan 52 rijders namen hieraan deel. Aan alle ingeschrevenen werd een levensmiddelen bon uitgereikt en voor de winnaars nog extra prijzen, welke resp. gewonnen werden door J. Oorthuis, eerste prijs; H. Gumans, tweede; C. Bouwens, derde; S. Ruygevoom vierde; P. v. Musche, vijfde; G. v. d. Veenbrink, zesde; F. Comelissen, zevende; J. Vos, achtste en J. W. Schild, negende prijs. Deze wedstrijd werd met groot genoegen ver reden, terwijl de aanwezige muziek voor de op gewekte stemming zorgde. Zondagmiddag is een ringrijderij gehouden, waarvoor eveneens groote belangstelling was. Gezien het mooie weer van Zondag was deze wedstrijd een waar succes. De winnaars en winnaressen waren de hoe ren P. Visser, eerste prijs; C. Bouwens, tweede prijs; G. Bahn, derde prijs en A. Noteboom vierde prijs. Van de dames: T. Landgraaf, eerste prijs; mej. Schoone tweede prijs; mej. de Vries derde prijs en mej. Stam, vierde prijs. Voor deze prijzen waren zeer mooie kunst voorwerpen aangekocht, zoodat een ieder hier over hoogst tevreden was, toen deze werden uitgereikt in het café van den heer v. d. Putte. Des avends is op de verlichte baan ook neg zeer druk gereden, zoodat de IJsclub „Nova Zembla" dezen dag als een succes kan boeken. Zondagmiddag werden op de mlddenbaan van het Brouwerskolkje hardrijderijen gehouden on der kinderen van leden van de afd. Overveen van den R.K. Volksbond. Deze wedstrijden wa ren georganiseerd door de R.K. Gymnastiek- vereeniging „Hercules", in samenwerking met genoemden bond. Er werd gereden over pl.m. 80 Meter. Van de zijde van de vele schaatsenrijders op 't Kolkje en van de vele kijklustigen op den kant, hadden de wedstrijden veel belangstelling. De uitslagen waren als volgt: Jongens van 811 jaar (16 deelnemers); 1. C. van Oorschot, 2. H. van der Zande, 3. G. Tullenaar, 4. J. Droog. Van 12 en 13 jaar (17 dns.): 1. P. Burggraaf; 2. J. Bolleman, 3. G. Koelemey, 4. P. Bakker. Van 14, 15 en 16 jaar (18 dns.)1. Fr. Hekker, 2. J. v. d. Elshout, 3. H. van Maris, 4. L Koele mey. Troostprijs: C. Huybens. Op de verschillende ijsbanen en baantjes in Bloemendaal is Zondag zeer veel genoten. De vijvers van Duin en Daal hadden zeer veel be zoek. Vooral van hen, die t baantje rijden ver kiezen boven 't maken van een grooteren tocht. De ijsbaan aan de Kleverlaan had 't weer drukker dan de dagen te voren, toen de ijzige Noord-Ooster t verblijf op die baan tot een allesbehalve prettige verblijfplaats maakte. De banen van Wimbledon te Overveen boden vooral aan de jeugd "n prettige veilige gelegenheid om de schaatskunst te beoefenen. Dit was eveneens 't geval met de baan in ,De Kuil", waar menige beginneling in de schaatsenrijding zijn eerste wankele streken op t gladde ijs heeft gezet, 't Klokje was echter de groote magneet, die velen aantrok. En dit is geen wonder. Waar is 't zoo knus. zoo windvrij, zoo echt onder-ons, als op 't Kolkje. Ook vele Haarlemmers komen er een baantje rijden. „Klein Zwitserland" in Elswout zou eveneens een idyllisch baantje zijn, als 't ijs onder 't geboomte niet zoo lang onbetrouw baar bleef. Alles met elkaar heeft de Zondag dus volop te genieten gegeven. Zaterdagmiddag had de ijsvereeniging „Ben nebroek en Omstreken" ringrijden voor paren om luxe prijzen georganiseerd. De belangstelling en deelname waren niet zoo groot als verschenen Woensdag met de nationale hardrijderij. Het ringrijden werd gehouden op dezelfde baan nl. achter het gebouw v.h. de Bulb Comp. aan de Leidschevaart. Behoudens eenige scheuren was de baan vrij goed. Er waren zeventien deelnemende paren. De uitslagen luidden: 1. Mej. R. Bregman en de heer J. Vemooij, 2. Mevr. m. Goemans— Ruigrok en de heer C. Ruigrok, 3. T. van Maris en de heer Th. Nieuwenhuis, 4. Mej. M. de Vlie ger en de heer J. de Vlieger, 5. Mej. Mesman en de heer P. Heemskerk, 6. Mej. M. van Maris en de heer Th. van Maris. 7. Mej. c. Spruijt en de heer Spruijt. Er waren ook deelnemers en winnaars uit Vogelenzang. Na afloop reikte de heer C. van der Laan, voorzitter van de ijsvereeniging, in café-restau' rant „De Oude Geleerde Man" de prijzen uit. Het werd een gezellige avond, waarbij mu ziek niet ontbrak. Deze ViJfhuizer club organiseerde een Inter nationale hardrijderij- Er waren een twintigtal deelnemers en er werd flink gereden. Ook was er veel publiek dat met veel belangstelling de spannende ritten volgde. Na een feilen strijd werden de volgende heeren winnaars: A. Klaas- sen, ïste prijs f 40; Jan Wlllemse Gzn. 2de prijs f 20; Ruiscbvboom 3e prijs f 10 en J. Oorthuis 4e prijs 1 5. Voor Woensdag staat een ringrijderij voor pa ren op het programma en verder wordt er ern stig aan gedacht om weer een hardrijderij te houden met arrenslede door paarden getrokken, een nummer waarmede in 1929 zooveel succes werd geoogst. Zaterdagmiddag is op den Poel te Amstelveen een schaatsrijder uit Amsterdam in een nog steeds open liggend wak gereden. In bewuste- 1 oozen toestand werd hij op het droge gebracht en per auto naaf Amsterdam vervoerd. Omstreeks denzelfden tijd kwam een dame uit Amsterdam op het ijs te vallen en brak haar arm. Ook zij werd per auto naar Amster dam vervoerd. De 51-jarige R. slipte met zijn rijwiel Zater dagmiddag half vijf op de Kleverlaan. Een hoofdwond, die hij hierbij opliep, werd door een lid van den Ongevallendienst verbonden, waarop de man zich loopende naar zijn woning kon begeven. Zaterdagavond viel een 44-jarige man op het Stationsplein. Een hierbij bekomen hoofdwond werd eveneens door een lid van den Ongeval lendienst verbonden, waarna de man per taxi naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht werd. In den middag viel de 35-jarige C. v. d. L. bij hets chaatsenrijden op het Noorder Spaar- ne. Hij kreeg een wond boven het rechteroog die door een agent van de motorbrigade voor- loopig verbonden werd, waarna de man thuis gebracht is. Daar het ijs op de Jan Gijzenvaart bij de brug slecht en gevaarlijk is, is dit Zaterdag middag met planken afgezet; bü de brug aan den Spaamdamschenweg was het eveens zeer onbetrouwbaar. Een groot gat in 't midden is eveneens met planken afgezet. Ongeveer drie uur Zondagmiddag kwam de 35-jarige mej. c. wonende op den Wagenweg op het ijs nabij den EChalkwijkei-weg te vallen. Zij brak haar linkerbeen. De Ongevallendienst bracht haar per taxi naar het Diaconessen- huis. Twee schaatsenrijders uit Amsterdam, de 21- jarige S. en de 19-jarige G. zakten Zondag middag door het ijs van de Amsterdamsche Vaart. Zij krabbelden er zelf weer uit en bega ven zich loopend naar familie hier ter stede. De zwakke plek werd onmiddellijk met bor den afgezet. De 29-jarige mej. N. kwam Zondagmiddag omstreeks 5 uur op de ijsbaan aan de Klever laan te vallen, waarbij zij haar rechterbeen brak. Een dokter, die op de baan aanwezig was, nam haar in behandelng. Per Mathot-zieken auto werd zij later naar de Mariastichting overgebracht. Het comité dat de wedstrijden voor werk loozen organiseerde, brengt dank aan allen die hiertoe hun steun hebben verleend. De wedstrijden zijn uitstekend geslaagd en men zal ijs en weder dienende spoedig nog iets dergelijks voor de kinderen der werk loozen orga niseeren. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd in het schoonrijden, begunstigd door zeer mooi winterweer en een groote belangstel ling van het publiek. Jammer was het, dat voor wat de deelneming betrof er niet meer animo was. Voor de paren hadden zich 5 deelnemers, voor dames eveneens 5, terwijl voor heeren zich er 9 hadden opgegeven. Er werd over het alge meen zeer goed gereden en enkele mededingers gaven elkaar niet veel toe. De jury, bestaande uit de heeren Preyde, Freeze en Kooijman, had dan ook geen gemakkelijke taak. Zij kende de prijzen als volgt toe: Paren: 1 Mej. v. Schagen en de heer S. A. Botbijl; 2 Mej. v. d. Kluft en de heer G. Bot- bijl; 3 Mej. v. Ma us en de heer C. Botbijl. Dames: 1 mej. v. Schagen; 2 mej. v. d. Kluft. Heeren: 1 C. Botbijl; 2 G. Botbijl; 3 S. A. BotbijL Zondag vierde bovenstaande vereeniging haar tweede lustrum, welk feest vorige week reeds werd voorafgegaan door een tentoonstelling van werkstukken, teekeningen, schilderstukken, enz. enz., vervaardigd door de leden, en een fakkeloptocht door het Amsterdamsch kwartier, welke Zaterdagavond van 7 tot kwart over 8 plaats had. Zondagmórgen werd te kwart voor zeven een plechtige H. Mis opgedragen door den vice- praeses, kapelaan Th. v. d. Lugt. Deze H. Mis, waarbij 10 misdienaars (allen leden) dienden, werd geheel door de leden zelf gezongen onder de eminente leiding van den eerw. Broeder Ludwinus. Na deze plechtige gezongen H. Mis vereenig- den allen rich aan het gemeenschappelijk ont bijt, waar een echt feestelijke stemming heerschte. Ook na het ontbijt bleef men nog eenigen tijd genoeglijk tezamen. Des middags te drie uur werd in het vereeni- gingsgebouw aan het Teylerplein een „Kien- middag" gehouden voor de leden, waar het hoogst gezellig aan toe ging en menigeen met een aardigen prijs huiswaarts keerde. Te zeven uur werd een plechtig Lof gecele breerd door den Centraal Praeses voor Neder land, den zeereerw. heer Van Galen, geassis teerd door den vlce-praeses van Haarlem II, kapelaan Th. v. d. Lugt. en den weleerw. heer Verheyen. Ook onder het Lof werden de latijn- sche gezangen uitgevoerd door de leden zelf. De feestpredikatie werd gehouden door den zeereerw. pater P. C. Biesta O. P., die ook Woensdag, Donderdag en Vrijdag daaraanvoor- afgaand de triduum-oefeningen had geleid. Na dit plechtig Lof gingen allen naar het feestelijk versierde vereenigingsgebouw, waar behalve de leden, oud-leden en genoodigden' aanwezig waren pastoor Roovers, oud-pastoor L. J. Boogmans, het kerkbestuur, ouder-comité. verschillende eerw. broeders, e. a. Er is veel gespeecht, maar daarbij werd het niet gelaten, er rijn ook vele cadeaux overhandigd. Het was in alle oprichten een waardige fees telijke herdenking en dit tweede lustrum mag dan ook volkomen geslaagd heeten. Herinneren wü er aan dat morgen (Dinsdag avond) in den Janswegschouwburg tot besluit een tooneelavond wordt gegeven. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuitfes van 20 tabl. 70 ets. en oranjozakjes van 2 tabl. 10 cis. Voor een matig bezette zaal trad Zondag avond in gebouw „St. Bavo'' 't K. R. O.-Sextet op. Bij den aanvang werden zij door het pubiek luide toegejuicht. Nadat het Sextet enkele nummers ten beste had gegeven, trad de zeereerw. pater Dito op het podium cm hulde te brengen aan het bestuur van den R.K. Volksbond voor het initiatief om het K.R.O.- Sextet te laten optieden, omdat daarmede het bewijs gegeven wordt, te syippathiseeren mei den K. R. O. De K. R. O. moet rijn onze huis vriend. De propaganda in het bisdom is nog in vollen gang en spr. wil het zijne er toe bij dragen, om ook hier nog propaganda te ma ken. De K. R. O. is een speciale katholieke om roep met eigen recept en principieele taak. „Gaat en onderwijst alle volkeren", sprak Christus tot zijn apostelen en daarvoor worden alle middelen gebruikt, zoo ock de middelen der techniek. De K. R. O. heeft dus een roe ping gekregen, n.l. de roeping van hst aposto laat. De K. R. O. is een veelomvattende ~xn- roep in zijn vele uitingen en nuances. Dage lijks komen er vele brieven binnen die sym pathie betuigen met den K. R. O., maar cofc van zoekenden, die getroffen zijn door de radio. De radio is voor zeer velen geweest een roep stem uit vroegere dagen, een genadestem door de godsdienstige halfuurtjes, de predikaties, enz. De K. R. O. moet aan de spits blijven staan van het apostolaat en het cultureel belang. Hiëma volgde nog een opwekking voor een collecte voor de werkloozen, die door den spre ker werd aanbevolen. Na de pauze bracht de heer P. Dekker dank aan het K. R. O.-Sextet voor den kunstvollen avond. Onder leiding van Piet Lustenhouwer con certeerde het K. R. O.-Sextet. Nog beter dan het door den luidspreker hoor baar is, kwam hier de buitengewone homogeni teit naar voren van deze zes musicipiano, twee violen, cello, bas en slagwerk bespelend. Want hun samenspel is werkelijk uiterst geraffineerd en geheel op de bijzondere hoedanigheden van elk hunner ingesteld. Het dagelijksch contact dat de spelers met elkaar hebben is hiervoor natuurlijk uiterst bevorderlijk. De verzorging van kleur, tempo en rhythme is wonderbaarlijk: alles klopt tot op het onderdeel van de seconde en de ontwikkelde klank is buitengewoon fraai. Voeg daarbij een gezonde, voor de veelal ro mantische muziek, niet overdreven opvatting en ge hebt de kwaliteiten die bijdragen „ot hun succes bij de leden van den omroep, die waar lijk goede muziek kunnen waardeeren. Het is daarbij jammer, dat de televisie nog niet tot een realiseerbaar algemeen bezit is geworden, want dan zou men van deze artisten dubbel hebben genoten, zeker gisterenavond Want hun instrumentbehandeling is vaak aller grappigst; bas en cello walsen mee, de strijk stokken parodieeren zelfs de door hen te voor schijn geroepen muziek, en de handen van pianist en slagwerker zijn van een elasticiteit, welke bij hun productie wonderwel van pas is Al zullen de K. R. O.-musici de eersten zijn om toe te geven, dat het maar gelukkig is dat ze deze bijzondere acrobatie slechts op propa- ganda-uitvoeringen behoeven te vertooncn. Een alleraardigste verrassing bood het num mer Negro-song, van Piet Lustenhouwer. De lichten in de zaal en op het tooneel gaan uit. Gegil van in spanning zittende jongelui. Er weerklinkt een soort rammelmuziek, en als langzamerhand de lichten weer ontstoken wor den, en de tooneelgordijnen worden weggescho ven, riet mén zes negers ritten, althans zes door zwarte maskers en witte handschoenen in jazz-spelers gemetamorphoseerde K. R. O.- Sextetters. Het applaus was oorverdoovend en het succes enorm. Over het laatste hebben de spelers niet te klagen gehad. En aan het spre ken in de zaal tijdens hun uitvoering zijn deze musici natuurlijk gewoon, al hooren ze het niet. De cello, viool en xylophoon-soli vielen bui tengewoon in deh smaak en de solisten, de heeren Oberstein, Scholl, Burckhardt en Spier lieten zich hierin van hun beste zijde hooren. Laten we hopen, dat bij een volgend concert de Bavo-zaal tot in de hoeloen gevuld zal zijn. Waarlijk, deze musici verdienen dat men hen hoore, en dit niet alleen door de radio. J. S. Zondagavond werden in de parochiekerk te Overveen de Metten gezongen voor den zeer eerw. heer F. N. van Zutphen, emeritus pastoor van Pijnacker te Overveen. De plechtigheid geschiedde door den zeer eerw. heer pastoor J. C. Onel uit Roelofarends- veen, met assistentie van den zeereerw. heer J. Niekus, pastoor te Aerdenhout, en den weleerw. heer rector L. A. Roozen. Cantores warden de zeereerw. zeergel. pater Th. N. Vlaar O.E.S.A., rector van het R. K. Lyceum, en den weleerw. heer kapelaan F. van Buuren. Ceremoniarius was de weleerw. heer kapelaan J. Verhaar. Maandagmorgen om half 10 werden in de zelfde kerk de Lauden gezongen door den zeer eerw. heer pastoor Floor uit Stompwijk, met assistentie van den weleerw. heer pastoor J. C. Onel en den weleerw. heer rector J. Berk hout. De plechtige uitvaart werd gehouden door den hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, deken van Haarlem, met assistentie van den zeereerw. heer pastoro Floor en den weleerw. heer rector J. Berkhout. Het zangkoor onder leiding van den wel eerw. heer kapelaan F. van Buuren, voerde op stemmige wijze de Gregoriaansche gezangen Aanwezig waren o.a. Z. D. M. Mgr M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal van het Bisdom, de Hoogeerw. heer Dr. Th. M. Vlaming, kanunnik, en vele andere heeren geestelijken. Na de H. Mis hield de Z.eerw. heer pastoor J. Ruiter uit Hazerswoude de lijkrede. De dood heeft zijn slachtoffer weer genomen, zoo begon de gewijde redenaar. De vrienden van den over ledene hebben ter zijner Uitvaart het H. Mis offer, het zoenoffer van onzen Middelaar Jezus Christus opgedragen, welk zoenoffer hij zelf zoo dikwijls heeft opgedragen. Laten wij, aldus spr.. den Heer danken, dat Hij hem zoo van ons heeft weggenomen. De groote gunst van God was, dat God hem meer dan 80 jaren te leven heeft gegeven. Hij heeft niet door geestelijke en lichamelijke onmacht geleden. Daarom past een lofrede. Mogen wij hem echter lofprijzen bij zijn graf? God zal hem lofprijzen en die lof van God is veel grooter. Spr. wees dan op de woorden van Paulus, waarin deze zich niet om het oordeel der men- schen maar om Gods oordeel bekommerde en zeide: Laten wij moed hebben en vertrouwen, dat de overledene bij God is. Hij was een hoogstaand man. Ik bedoel niet alleen lichamelijk, zeide spr., maar ook zijn grootheid was bewonderenswaardig. Spr. herinnerde aan eenige persoonlijke feiten van den overledene en wees er op, dat deze ge storven is toen hij voor den laatsten maal de H. Mis wilde opdragen, gekleed met de pries terlijke paramenten. Hij is ingeslapen voor eeuwig met de woorden: Ontvang het juk des Heeren, want Zijn juk is zoet en Zijn last is licht. Hij zal indachtig blijven in onze gebeden, zei de spr. Hij zal voortleven in onze geest, zooals wij hem gekend hebben. Wij zullen met eerbiedige hoogachting her denken en dankbaar zijn voor alles wat hij ons gegeven heeft, zijn vriendschap en zijn herder lijke zorg, maar bovenal zijn priesterlijke be diening. Spr. eindigde met: Dierbare doode, rust in vrede,. De begrafenis heeft te Wormer plaats gehad. Zaterdag is de Haarlemsche brandweer eenige •malen in touw geweest, ongeveer 4 uur in den middag werd zij ontboden voor een begin van brand in een ijzeren zolderschuit van de Ge meentereiniging in het Noorder Spaarne, die vastgevroren lag. De schuit bevatte vuilnis, waarvan een klein gedeelte, vermoedelijk door baldadige jongens aangestoken, te branden lag. Een agent en de brandweer met de baby spuit waren spoedig het vuurtje meester. Zaterdagmiddag geraakte op het Stations plein van een tramwagen van lijn drie de motor in brand. Met een emmer water waren de vlammen spoedig gebluscht, zoodat hier de assistentie van de brandweer niet behoefde te worden ingeroepen. Maar in den avond om kwart over 10 was er weer werk voor het brand- weercorps^ Nu voor een brand in^ den winkel aan de Groote Houtstraat 88. In het benedengedeelte van het huis drijft de fa. Heecks een z.g. vliegenden winkel, waar coupons en damesstoffen verhandeld worden. Een begin van brand ontstond achter in het perceel, vermoedelijk doordat een divan in brand geraakt is, die zijn vlammen meedeelde aan coupons en gordijnen, alle in het achtergedeelte van het perceel ge borgen. Tot het perceel, waarin niemand aanwezig was, verschafte de brandweer zich door het in slaan van een deurruit toegang. Met twee stra len op de waterleiding werd het vuur aangetast. Een sterke rookontwikkeling maakte het noo- dig, dat twee brandweerlieden zich van een rookmasker moesten bedienen, om den haard van het vuur te kunnen bestrijden. De juiste oorzaak is onbekend. Zaterdagavond botste een met groote snelheid rijdende luxe-auto op den Amsterdamschen- straatweg tegen de spoorboomen van den over weg der Haarlemmermeerlijn. De inzittenden, heer en dame, kregen wonder boven wonder geefi letsel. Een spoorboom werd echter door midden gereden. jPER TUBE NLOLRLAHOSUi FABRIKAAT. I De Zaterdag door de Haarlemsche recherche aangehouden taschjesdief heeft een volledige bekentenis afgelegd. Op rijn aanwijzing is eveneens nog een 31-jarige gewezen tapper, te Haarlem woonachtig, met wien hij samenge werkt had, aangehouden x in bewaring gesteld. Deze ontkent tot nu toe nog alles. Bij de politie is aangifte gedaan dat men zich door verbreking van een luik toegang heeft verschaft tot een consumptietentje op het E.D. O.-terrein. Eenige kastjes en koffertjes rijn doorsnuffeld. Er wordt echter niets vermist. De veehouwer N. gaf de politie kennis dat in den afgeloopen nacht uit zijn schuur naast zijn woning aan den Rijksstaratweg twee bossen stroo zijn vermist. De schuur was met ketting en slot gesloten. Het Amsterdamsche stofzuigershuis met haar twee filialen in deze stad, heeft rich ook in Haarlem gevestigd. Hier heeft het beslag weten te leggen op perceel Gr. Houtstraat 94, dat om behoorlijk te beantwoorden aan de eischen, die aan een stofzuiger-verkoopende firma gesteld mogen worden, hiertoe grondig is opgeknapt. Hier verkoopt de firma nu alle merken stof zuigers en onderdeelen van deze machines. Een goed bezette étalage getuigt hiervan en onder een genoeglijk ritje in de showdoom kunnen de clientèle keus maken. Als merkwaardigheid zij hier vermeld, dat het handelshuis bijzondere reclame maakt voor een machine, die in één harer filialen reeds onafgebroken 2800 men draait. Het bestuur van den R. K. Vrouwenbond heeft er goed aan gedaan, nog een tweede maal een opvoering van de „Revue 19131933, Ja of Neen" te geven. Het mocht dan al niet zijn in de meer intieme sfeer van Brinkmann en de huldiging van mej. Peeters mocht dan al ont breken (men huldigt immers niet tweemaal voor eenzelfde jubilé?) er was genoeg belang stelling in de St. Josephgezellenvereeniging, waarmede de gewettigdheid van een hernieuw de opvoering bewezen was. Mej. Lidwina Diepenbrock heeft een knap stuk werk verricht door het vele heilzame werk, dat den R. K. Vrouwenbond eigen is, de revue te laten passeeren. Deze laatste uitdrukking lijkt ons juister dan het vertoonde den naam „revue" te geven. Van een revue verwacht men wat anders dan hier geboden werd. Doch in den hoofdopzet: laten zien wat de Vrouwen bond verricht heeft en nog steeds praesteert, daarin is de samenstelster volkomen geslaagd. En als men dan, om maar eens een greep te doen, tafereelen ziet van Woonwagen-Liefde werk, Theresia-patronaat (zeer goed geslaagd), Monica-naaikrans, St. Lidwina, Hulpactie, Juliaantjes, Braille-comité, Kookcursisten (met zeer geestig liedje), welke tafereelen even zoo vele werken van den Vrouwenbond afbeelden, dan krijgt men de grootste bewondering voor hetgeen deze vereeniging in haar 20-jarig be staan tot stand heeft weten te brengen. Op velerlei gebied beweegt zij zich en overal met succes. Dat aan het uitbeelden van dit alles veel moeite en zorg verbonden is geweest, dat sa menstelling en uitwerking dezer „revue'' enorm vfeel tijd heeft gevergd, wij konden het ons in denken, toen wij de opvoering zagen. En uit het vlotte verloop der vertooning mag zonder tegenspraak de conclusie getrokken worden, dat allen zich ook met liefde aan haar taak ge geven hebben. De costumeering dér speelsters, alsmede de aankleeding van het tooneel en de nuanceering door lichteffecten voldeden alleszins. De beide harmonica-speelsters verdienen een extra pluimpje. Mej. Diepenbrock en haar medewerksters heb ben met deze „revue" de belangen van den Vrouwenbond op voor deze vereeniging origi- neele wijze voortreffelijk gediend. F. S. Vrijdagavond vergaderde de jonge afdeeliug Haarlem in de Sociëteit „Vereeniging". Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer C. Sellenraad, werden eenige films vertoond, door leden opgenomen. De heer Berman liet de aanwezigen genieten van een schitterende opname van een film „De nieuwe weg", waarna de heer Kuyck zijn Indi sche reisfilm liet zien. Prachtig amateurswerk was dit, waarmede hij veel succes oogstte. Na dat de leden gelegenheid hadden gekregen met elkaar van gedachten te wisselen, draaide de film „Panta Rhei" (alles stroomt). Deze film, opgenomen door twee Hilversumsche amateurs, werd met groote belangstelling en bewonde ring gevolgd. Vrfjdag 3 Februari van 11—12 uur zal deze zanger en declamator optreden te zamen met mej. Lies de Waal, voor de Ned. Christ. Radio Ver. Hij zal Bach en Brahms (de vier Emste Gesange) zingen en Vondel en Selma Lagerlöf declameeren, terwijl de pianiste een solo zal spe len van Schubert. Al mag 't een oogenblikje dooien, De winterkou houdt toch nog stand. Bestel bij HOENDERDOS dus brandstof. Dan hebt ge voorraad bij de hand Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Postpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau 8 uur Loma-motorcursus 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur Gemengd koor „Onder Ons" 8 uur. Stadsschouwburg Mij. tot Bevordering der Toonkunst Robert Casadesus, piano, 8 uur. Rcmbrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.}5 uur. Palaca Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia" 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 R K. Kraam- verzorging, 2—3 uur Vakgroep 7 spoor wegpersoneel, 8 uur Afdracht Graiische Bond, 8 uur „Lonia", motorcursus, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Ledenconcert H. O. V„ kwart over 8. Schouwburg Jansweg Tooneelavond St. Jo seph Gezellenvereeniging Haarlem II, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10—12, 2—4 en 8—9 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. In Den Haag is de bekende voormalige rech terlijke hoofdambtenaar mr. G. W. Uhlenbeck overleden. Mr. Uhlenbeck is geboren in Haarlem op 5 Februari 1865. In 1888 werd hij als rechterlijk ambtenaar in Indië geplaatst. Na de lagere rangen bij de rechterlijke macht doorloopen te hebben en verscheidene landraden te hebben voorgezeten is hij in 1904 tot lid van den Raad van Justitie te Soerabaja benoemd. In 19X0 werd hij raadsheer in het Hooggerechtshof, in 1916 procureur-generaal bij hetzelfde hof. Onder zijn procureur-generaalschap is de politieke recherche ingesteld, welke in de plaats trad van den politieken inlichtingendienst, die niet voldaan had. In 1922 is hij gerepatrieerd. Onze stadgenoot A. A. B. Wijsman Jr, is ge slaagd voor het examen Duitsche Handelscor respondentie van de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen te Amster dam. Geboren: 25 Jan. A. C. v. EerdenWagenaar z; E. Enthovenv. d. Wel z; 26 Jan. J. I. de Mlk—v. Daalen z; 27 Jan. J. J. Böiïimezijn— Achten z; G. KempsJonas z; 28 Jan. R. Wa-, gejifeld—Spier z; J. v. Asselt—Kranenburg d. Overleden: 26 Jan. F. N. v. Zutphen, 81 J."" Zijlweg; C. Klein, 82 j„ M. v. Heemskerkstraat. De tramhaltes. Met de groote verbetering door de electrificatie van de tram, worden de reizigers van Bennebroek echter ten zeerste ge dupeerd door de haltes. Met de strenge koude van thans is het voor de reizigers ondoenlijk om op de tram te moeten wachten. Aan halte Dageraad staat men vlak in den scherpen Oos tenwind, waardoor zelfs tramgebruikers door de vinnige koude genoodzaakt waren huis waarts te keeren. In de Bennebroekerlaan is het al niet veel beter en bij halte „Vogelen zang" is ook verbetering een vereischte. Het is begrijpelijk, dat bij een groot werk niet alles in eens in orde kon zijn, vooral waar de electri ficatie zoo vlot moest verloopen, maar wel had de N.Z.H.T. ten gerieve van het wachtend pu bliek wat meer zorg aan de haltes kunnen be steden, b.v. door het plaatsen van wacht huisjes. MAANDAG, 30 Jan. Vorige koersen Londen 8.44)4 8.43)4 Berlijn 59.19)4 59.17)4 Parijs 9.71 9.71 Brussel .........•...«..•.•.i.,..*.. 34.60 34,59 Zwitserland 48.12 48.11 Weenen Kopenhagen 42.50 40.50 Stockholm 46.00 46.75 Oslo 43.45 43.30 New Vork (cable) 2.48% 2.48% Rome 12.74)4 12.72)4 Praag 7.37)4 7.37)4 Madrid 20.40 20.35 Vorige koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 102'Xi 102% 4'/a Nederland 1916 'Jj2^ 102)4 4 Nederland 1931 S?# S9H 5 Nederl. 1932 '0' »0U1« 4V6 H. Ind. 1926 AB 85 Banken Koloniale Bank 57)4 56 Indische Bank 54 Cert. Handel-MU67 Industrieën Unilever 112 H 112)4 Calvé Delft 66 66 Alg. Kunstzijde 31)4 31 Van Berkei's Pat. 20 20 Nieuwe Philips '32 131 KUch'. Accoustlek *hs 2He Ned. Ford 121 22 lndustr. Buitenland Anaconda 7)4 7)4 Bethlehem Steel J5U U S. Steel f* US. Lc&tb6i Intern Nickel 6)4 Mijnbouw Boeton Mijnbouw ]4)4 Alg. Exploratie Redjang Lebone s">* 127 128 97)4 Petroleum Gaboes 18 18 Kon Olie 152)» 150)4 Perlak 8* 8) Continental Oil5 5 Feudawa oh Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Silau V. I. G. O. Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Hjn Dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I 8 U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Erie Kansas City 6 South. Railw. 5 5% 60)4 59)4 43)4 4214 25 24)4 20)4 20H 18 17 31 31 22 22 1)4 IX 34 34 3)4 3)4 3)4 3)4 17 17 56 55)4 172 170)4 1C9 108 Ti 72 7* 7* 38 33 26 27.00 154 155 '26)4 126H 17 17 140 140 77)4 76 2)4 2)4 6 5H 9 6)4 6H

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2