STADSNIEUWS f55.-JÖ5.- BEURS VAN AMSTERDAM MAATCC Haarlem, 3 Febr. MAATCOSTUUMS Wisselkoersen VRIJDAG 3 FEBRUARI AGENDA VRIJDAG 3 FEBRUARI 1933 GEEN DONDERDAGMIDDAG. SLUITING MEER VOOR KAPPERSZAKEN? De nieuwe verordening HAARLEMSCHE BURGERWACHT Commando-overdracht WONINGBOUWVEREENIGING „ST. BAVO" Bouw nieuwe woningen N. VERKLEY t CONCERT VAN HINDEMITH In eerste uitvoering TRAMSTAGNATIE Door grondverzakking J. H. VISSER Tachtig jaar Dat komt er van HOOFDPIJN BIER-KANONNEN „Opgang naar God" De heer Beccari 75 jaar EnKOLEN HOENDERDOS gestookt, „Zit men er warmpjes in!" PERSONALIA Aan„geschoten" in het Noorderhad ERNSTIG CONFLICT Tusschen oudercommissie en schoolhoofd TOONEEL In Ieder Huwelijk Crisis-Comité De f 100.000.- DIE FLEDERMAUS INDISCHE PENSIOENEN Voorloopig geen korting BURGERLIJKE STAND VELSERBRUG AANGEVAREN Grieksche maatschappij veroordeeld UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BEVERWIJK HEEMSTEDE SPAARNWOUDE VELSEN 4 Februari VIJFHUIZEN IJMUIDEN Oslc 4iHL, 42?2„ koersen m Eenigen tijd geleden heeft de Haarlemsche Rechtbank de gemeentelijke verordening betref fende de Donderdagmiddagsluiting voor kappers niet bindend verklaard. Niet omdat zij een der gelijke verordening ongeoorloofd achtte, maar op formeele gronden. In de verordening stond n.l., dat de kapperszaken op alle Donderdag middagen, zonder uitzondering dus, gesloten moeten zijn. De winkelsluitingswet bepaalt echter, dat op eenige dagen van het jaar, b.v. den dag vóór Kerstmis de winkels wél open mogen zijn. Als dit een Donderdag is, zou deze bepaling der Haarlemsche verordening dus in strijd zijn met de winkelsluitingswet. Er had in de verordening moeten staan, dat de kappers zaken in Haarlem op Donderdagmiddag gesloten moeten zijn „behoudens de dagen in de win kelsluitingswet voorzien." Deze toevoeging is nu in de Haarlemsche verordening aangebracht en bereids aan het oordeel van de rechtskundige raadscommissie onderworpen. Wij vernemen echter, dat het nog geenszins zeker is, dat B. en W. de nieuwe ver ordening ook aan het oordeel van den Raad zullen onderwerpen. De omstandigheden zijn immers sinds de invoering van de Haarlemsche verordening veranderd en met name is gebleken, wat toen nog niet bekend was, dat vele kappers tegenstanders van gedwongen sluiting zijn. Het schijnt, dat dit voor sommige raadsleden een reden zal zijn om nu anders te stemmen dan de vorige maal. In dit verband is het niet onmoge lijk, dat B. en W. de zaak nu laten zooals zij na de uitspraak van de Haarlemsche Rechtbank is geworden en de kappers vrij laten om Don derdags open te zijn of niet. bracht zijn elfde jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Er vonden 6 verhui zingen plaats, waarvoor 6 nieuwe leden in aan merking kwamen. Het kantoor wordt erkele middagen disponibel gesteld voor het Geel witte Kruis. Als Kerstgave werd f 242.— ver deeld onder de bewoners, die daarvoor in aan merking kwamen. De secretaris kreeg voor zijn mooi en keurig verwerkt jaarverslag een dank baar applaus, wat de voorzitter nog onder streepte met eenige vriendelijke woorden. Dezelfde functionaris bracht ook het financieel verslag uit, wat voor het complex woningen van 182 bedraagt f 75.136.28; complex 41 f21.116.48; complex 70 f 34.380:79. Daar dit verslag in druk was verschenen, wat zeer in den geest der leden was, en op hoogen prijs werd gesteld, mocht de penningmeester ook daarvoor waardeerenden dank ontvangen. Inzake het voorstel van het bestuur, over een verzoek om grond voor den bouw van arbei derswoningen, dat gericht is aan de gemeente Haarlem, gaf de voorzitter hierbij een uitvoe rige toelichtign. Verleden jaar had het bestuur kennis gekregen van de gemeente Haarlem dat zij nog grond disponibel had voor den bouw van 7 woningen. Daar het bestuur dit getal zeer ge ring vond, zag het er van af. Thans nu door omstandigheden de beschikbare gronden groo- tqr zijn geworden en gelegen zijn aan de Sara- senestraat en dus aansluiten aan het bestaande complex weningen, zal alles in het werk ge steld worden, om nog een aantal woningen te kunnen bouwen. De vergadering bracht hulde aan het initia tief van het bestuur en gaf eenige nuttige wen ken om ten slotte het bestuur volmacht en op dracht te schenken voor de voorbereiding der werkzaamheden voor een nieuw complex ar beiderswoningen. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze ge animeerde en prettige vergadering met den christelijken groet gesloten. Donderdagavond vereenigden zich de leden van de Haarlemsche Vrijwillige Burgerwacht met hun dames in de zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw om de plechtigheid der overgave van het commando uit de handen van jhr. O. van Lennep in die van den nieuwbenoemden commandant, C. L. Becking, bij te wonen. Nadat het orgel het „Wilhelmus" had laten klinken, de mannen van de Burgerwacht hun geweer hadden gepresenteerd, was het woord aan mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen als waar nemend voorzitter van de Burgerwacht. Deze plechtigheid is voor de gemeente Haar lem ongetwijfeld van groote beteekenis, aldus spr., doch onmiskenbaar ook heeft zij een wee moedigen inslag. Vervolgens heette hij welkom den luitenant- generaal en inspecteur der burgerwachten in Nederland, de burgemeester van Bloemendaal, afgevaardigden u. Amsterdam, den Haarlemschen commissaris van politie, den heer Tentinck en de afgevaardigden uit omliggende gemeenten. Spr. releveert dan uit de geschiedenis der burgerwachten speciaal uit die van Haarlem, om vervolgens hartelijke woorden van hulde tot den scheidenden commandant te spreken. In de jaren van rust, tusschen 1918 en. 1933 toch de burgerwacht aan den gang te hebben, gehouden, is mede het verdienstelijk werk. van den scheidende, aldus spr. Ten slotte bood hij jhr. van Lennep het eere lidmaatschap aan van de Haarlemsche burger wacht en richtte dan een woord van welkom tot den nieuwen commandant in het Haar lemsche corps. Na de herhaaldelijk door applaus onderbroken rede van mr. Heerkens Thyssen, speelde de heer George Robert het Largo van Handel op het orgel. Dan richtte jhr. van Lennep eenige woorden van dank tot den luitenant-generaal en de deputatie van de Amsterdamsche burgerwacht voor hun aanwezigheid en vervolgens hartelijke woorden van afscheid tot ,,zijn" burgerwacht. Spr. memoreert drie lichtpunten. Allereerst de vleiende woorden van H. M. de Koningin gericht tot het Haarlemsche corps bij het défilé voor het stadhuis in November 1918. Op 6 Mei 1925, de aanbieding van het vaandel. En ten derde de herdenking van het tienjarig bestaan. Daartegenover staan volgens spr. echter ook drie teleurstellingen, te weten: geldzorgen, laks heid van de burgerwacht en het gebrek aan belangstelling voor dit instituut van de Haar lemsche burgerij. Hij had gaarne een parate burgerwacht in de handen van zijn opvolger overgegeven. Hierop schuift jhr. van Lennep den band. het teeken van gezag, aan den arm van zijn opvol ger en draagt hem ook het vaandel over. Majoor Bentinck aanvaardde dit commando onder het geven van de stellige belofte de bur gerwacht zoover te zullen voeren in tucht en discipline, dat zij, wanneer de handhaving van het gezag dit eischt, te hulp kunnen snellen. Dan werden twee liederen uit Valerius Ge- denckklank op het orgel gespeeld. Met een afscheidswoord en overhandiging van een her- inneringsgave door een der leden aan den schei denden commandant, was deze treffende plech tigheid geëindigd. Na afloop werd door velen gebruik gemaak. van de gelegenheid om in den foyer met een handdruk afscheid te nemen van jhr. van Len nep en kennis te maken met den nieuwen commandant. In het Patronaatsgebouw aan het Teylerplein vergaderde Donderdagavond onder voorzitter schap van den heer K. C. Donsen, de Woning- bouwvereeniging „St. Bavo". Bij de mededeelingen werd ter kennis ge bracht het steunfonds, dat in de vereeniging bestaat, waarmede zoo mooi sociaal werk worat verricht. Dank werd gebracht aan het bestuur voor de vele werkzaamheden en den leden voor de financieele bijdragen en spr. spoorde al de bewoners aan. toch lid te willen worden van dit Steunfonds. Bij de uitkeering der ren.e bracht de gereedstaande schaal voor het Steun fonds ongeveer f 75— op. J Verheugd kon de voorzitter mededeelen, dat terwijl de bewoners lid moeten zijn van stands- of vakorganisatie, er maar een klein percentage is dat niet georganiseerd is. Het bestuur zal overwegen, wat alsnog in dezen gedaan kan worden. Het bestuur behoefde dit jaar nog geen maatregelen te nemen tot verhooging der hu ren. Het verzocht aan de bewoners om bij de aan staande verkiezingen geen reclamebiljetten aan de muren te plakken, om de huizen voor ont siering te bewaren. t De voorzitter bracht dank aan de neeren Van Dinther, Zwarten en Van der Meide, voor de werkzaamheden, bij de reglementvoorziening verricht. De heer Joh. M. van Segelen, secretaris, Een bekende Haarlemmer, de heer N. Verkley. heeft hst tijdelijke met het eeuwige verwisseld. In sportkringen, vooral onder de biljartsport- irenschen, zal het heengaan van den heer Ver kley, die met recht de nestor van de Neder- landsche biljartsport werd genoemd, zeer wor den gevoeld. De heer Verkley interesseerde zich op hoogen leeftijd nog voor alles wat er in de biljartwereld plaats vond. Vooral de biljartvereeniging der Sociëteit Vereeniging heeft veel van zijn kennis en relaties kunnen profiteeren. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag 4 Februari a.s., in de Ka thedraal St. Bavo. Leidschevaart, om 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en om 9.30 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de be grafenis, op het R.K. Kerkhof St. Barbara. George Robert, die zich steeds beijvert zijn publiek cp de hoogte te houden van de moderne orgelliteratuur, zal Vrijdag 10 Februari in de Gem. Concertzaal de eerste uitvoering brengen van het hier te lande nog nooit gespeelde Kon- zert für Orgel und Kammer-Orchester (op 46 no. 2) van Paul Hindemith. Hindemith, die niet ten onrechte de Duitsche Strawinsky genoemd wordt, is één onzer be kendste' fiectendaagsche componisten. Het con cert wordt gegeven in samenwerking met'"het Ams,terdamsch Kamerorkest onder leiding van Feitkamp en verdient voorzeker de belangstel ling van een groot auditorium. In dit verband verwijzen wij naar het Con certo Romano van Casella, dat Robert eenigen tijd geleden met de H. O. V. introduceerde, hierover werd o.a. geschreven: „Ondanks zijn moderniteit mocht dit werk den bijval van het geheele publiek ondervinden en speciaal de lieer Robert, die de veeleischende orgelpartij technisch zoo knap vertolkte, werd tot tweemaal toe teruggeroepen." „Robert's groote talent als organist maakte, dat deze domineerende party over het geheele werk een sterke span ning bracht." Nadat Donderdagmiddag reeds tweemaal een tramrijtuig op den Zijlweg nabij de Spoorwegstraat uit de rails was geraakt, de railleerde omstreeks 5 uur weer een tram, welke in de richting Overveen reed, op het zelfde punt. De ontsporingen hadden plaats tengevolge van een verzakking van den grond. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Het tramverkeer ondervond bij het laatste déraillement ongeveer een uur vertraging. Naar wij vernemen zal de heer J. H. Visser, het oud-lil van den Haarlemschen gemeente raad, Zondag 5 Maart tachtig jaar worden. De heer Visser heeft in zijn tijd zeer actief deel genomen in de ontwikkeling van de Haarlem sche middenstandsbeweging en was o.m. een der oprichters van de Haarlemsche winkeliers- vereeniging. Ook bij den groei van de R.K. Mid denstandsorganisatie was hij nauw betrokken. In het Haarlemsche R.K. vereenigingsleven was hij een zeer bekende en geziene persoonlijkheid. Donderdagmiddag moest een autobestuurster op de Zomerkade plotseling uitwijken voor een spelend kind. Zij reed hiertoe het trottoir op en kwam te recht tegen den voorgevel van perceel 131, waardoor deze beschadigd werd. Daar de chauffeuse niet in et bezit van een rijbewijs was, werd tegen haar proces verbaal opgemaakt. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabL 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabi. a 10 ets. De R. K. Commissie voor Arbeidsontwikke ling hield Donderdagavond een filmavond in gebouw „St. Bavo", welke zeer goed geslaagd is; de groote zaal was geheel gevuld. De zeer- eerw. Pater Marculphas Heyer O. F. M. uit Weert, gaf bij iedere voorstelling uit St. Fran- ciscus' leven een uiteenzetting. Bij de vertoo ning van het graf van den H. Franciscus werd een gezamenlijk gebed gestort voor elkander. De heer G. P. J. Beccari te Bloemendaal viert heden zijn 75sten verjaardag. Ter gelegen heid daarvan ontving hij hedenmorgen reeds vele blijken van belangstelling, in den vorm van bloemstukken, telegrammen en brieven. Zoo 's avonds rond den haard geschaard, Te midden van 't gezin, Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer A. A. A. P. J. van Tetering, alhier. Vijf vroolyke Amsterdammers uit het rijk van Israël reden dezen zomer naar het Noorderbad te Zandvoort, teneinde verkwikking te zoeken aan den zoom van het strand. Het was warm, ze hadden dorst en er was voldoende bier. Binnen 1 y2 uur verdwenen er 49 glazen bier en 2 koppen thee in de rekbare magen van het vroolijke gezelschap. Om- eerlijk te zijn, het strijkje, bestaande uit drie man, werd tweemaal getracteerd, terwijl ook een en kele employé in een rondje mocht deelen. Of het van de warmte of van de thee kwam is niet uit te maken, maar de kooplui, die met een hoed op plegen te zweren, werden breed sprakig, vervolgens handtastelijk, terwijl ten slotte een vechtpartij ontstond, waarbij zelfs een mes te pas kwam. Toen het edele vijftal voldoende genoten had van de vloeistof, die niet u'.t Mozes' staf ont sproten moet hebben, kreeg het weer ruzie met den auto-bewaker. De man kreeg minder dan een kwartje, was daar niet mee tevreden en werd van de treeplank van den auto geworpen. Toen werd het geheele personeel van .Noor derbad" gemobiliseerd, waarop een klopjacht volgde, de politie in Overveen werd gewaar schuwd en deze hield den auto vol-geladen met Benjamins, Salomons en Isaacs aan. Gecon stateerd werden verhitte gezichten, gescheurde broeken, losgetrokken hemden. Proces-verbaal volgde, modat de politie meen de, dat de chauffeur niet in staat was om be hoorlijk te rijden. De zaak kwam voor den kantonrechter en daar werd de chauffeur veroordeeld. Appèl werd aangeteekend en gisteren moest de recht bank het bier-verhaal aanhooren. Verdachte beweerde, dat hij 4 a 5 glazen bier gedronken had. Hij liet z'n beurt verschillende malen voorbij gaan, cmdat hij chauffeeren moest. De ober vertelde, dat het vroolijke gezelschap in „tourneetjes" dronk, welke technische term op z'n Hollandsch „rondje" beduidt. Een der feestvierders, een dikke nazaat van Vader Abraham, met een karaktervol, onverge telijk uiterlijk en 'n fijn-gestyleerden neus ver klaarde met moed en zekerheid, dat h'i een bier-kanon was. Tien, twaalf biertjes adopteer de hij zonder moeite. „Ik schat mijzelf wel op een glas of vijftien, als het moet. edelachtbare!" Getuige zou uit verdachtes glas steelsgewijze gedronken hebben. Deze dronk maar een paar glazen. Een andere feestganger werd gehoord. Deze man was slank en rap van tong. Maar zijn neus had veel overeenkomst met die van de ande ren. President: Hoeveel bier hebt u gedronken? Getuige (verbazend vlug)Van mezelf weet ik 't niet, maar verdachte dronk er maar 4 of 5. President: (onder groote hilariteit) Een prachtig van buiten geleerd versje. Zoowaar als ik hier sta, rechter, ik was maar eenigszins bij mijn positieven. Dan kwam er een verhaal met de conclusie, dat verdachte niet meer bier mocht drinken, omdat hij een huishouden had en werkloos was. De Officier van Justitie achtte verdachte na het bierfeest niet in staat om een autoe te be sturen. Daarom eischte hij 1 maand hechtenis en 6 maanden-ontzegging om auto-te rijden. De verdediger, mr. Simon de Jong, pleitte met overtuiging, dikte de capaciteit der bier kanonnen nog eens aan en roemde den chauffeur, die zijn plicht kende en rondjes liet passeeren. De rechtbank zal 16 Februari het laatste schot op de kanonnen afvuren. Wij ontvingen het volgende ter plaatsing: Als gevolg van een geschil tusschen het hoofd der Linnaeusschool en de Oudercommissie van deze school, gaat de Ouderavond, die belegd was op Maandag 6 Februari, niet door. Inmid dels is als gevolg van dit geschil uit protest de Oudercömmissie en bloc afgetreden. De secretaris van de Oudercommissie van de Linnaeusschool. de heer H. Carstensen, deelde ons over dit conflict mede, dat het geschil was ontstaan, doordat als punt 4 van de agenda voor den Ouderavond geplaatst was: Bespre king klachten over den gymnastiekleeraar. De Oudercommissie had dit punt op de agenda ge zet, omdat tegen den leeraar herhaalde malen klachten wegens mishandeling van leerlingen waren ingekomen. Het schoolhoofd weigerde echter dit agenda punt te behandelen, hetgeen hij volgens de wet ook verplicht is. Echter stonden op de agenda nog andere punten (o.a. een lezing met licht beelden) welker behandeling de Oudercommis sie, eveneens volgens de wet, wél kan vor- deren. Dit werd evenwel geweigerd door het hoofd der school, die zelfs dreigde de school op 6 Febr. gesloten te houden, en daardoor een eventueele vergadering van de Oudercommissie eenvoudig onmogelijk te maken, aldus de secretaris. Daar de Oudercommissie dit in strijd acht met de wet, heeft zij in haar geheel haar ont slag bij den wethouder van Onderwijs ingediend. Op den eerstvolgenden Ouderavond moet dus een nieuwe commissie gekozen worden, die naai de heer Carstensen vermoedde, wel precies het zelfde standpunt zal innemen als de afgetreden commissie. In de kringen der ouders wacht men dan ook met spanning, hoe dit conflict verdei zal verloopen. Naar het schoolhoofd van de getrokken school in de Wilgenstraat ons mededeelt, heeft de Oudercommissie het aangelegd op een con- flict. Het schoolhoofd weigert op den Ouderavond de klacht tegen den leeraar te behandelen, om dat die klacht bij hem thuisbehoort of even tueel bij den wethouder voor het onderwijs. Voorts deelde het schoolhoofd ons mede. dat de agenda van den Ouderavond opgesteld is zonder zijn medewerking te vragen, zooals dat tot nu toe altijd geschiedde en zelfs zonder zijn toestemming. Hij mag volgens zijn instructie den toegang tot de school weigeren aan wie hij wil en is dus niet verplicht een Ouderavond in de school toe te staan. Niettemin is hij wel genegen den Ouderavond te laten doorgaan, mits de klacht tegen den leeraar van de agenda wordt afge voerd. Tenslotte heeft de Oudercömmissie niet eens haar ontslag-aanvrage bij den wethouder aan het schoolhoofd medegedeeld. Om aan de vele aanvragen van hen, welke bij de eerste twee opvoeringen geen plaatsen kon den krijgen, te voldoen, zal het Centraal Too- neel op Maandag 6 Februari a.s. een derde doch beslist laatste voorstelling geven van „In ieder huwelijk" met Tilly Lus en Cees Laseur in de hoofdrollen. Personeel C. en A. Brenninkmeyer, te Haarlem f 37.20 Naar wij vernemen, is de 100.000 gevallen op No. 10141, ook uitbetaald door de „Centra" Mij., te Haarlem. Deze wereldberoemde operette van Johan Strauss, die nog steeds tot een van de beste operetten gerekend wordt, is thans verfilmd, en zooals te begrijpen was, heeft men speciale aan dacht aan de muziek gewijd. De heerlijke Strauss-muziek wordt door een orkest van 60 man sterk, vertolkt, waardoor het werk van dezen bekenden componist ten volle tot zijn recht komt. Speciaal de oudere generatie zal deze operette ongetwijfeld nog eens met een goede bezetting willen zien en hooren, terwijl er voor niet al te jonge menschen, die haar nog niet kennen, alle reden aanwezig is, om er deze week in het Luxor Theater eens kennis mee te gaan maken. Naar Aneta-Holland verneemt is een wets ontwerp tot korting op de Indische pensioenen voorloopig niet te verwachten. Geboren: 31 Januari: d. van E. F. Kloek Klink; 1 Februari: d. van A. AllesMeerts; z. van Gi v. d. WildenKoster; z. van G. J. Sloos Speijers; 2 Februari: d. van J. Ploeger Capaan; d. van M. T. J. Raps—van Leijen- horst. Ondertrouwd: 2 Februari: J. de Smit en H. Scharwachter. Overleden: 31 Januari: A.A. W. Postma Jaburg, 82 j„ Rustenburgerlaan; B. Kelderman. 43 j., Antoniestraat; J. H., 5 d., z. van J. H. Enthoven, Gasthuisvest; 1 Februri: G. van Sp~nje, 63 j„ Laurens Costerstraat; H. I- C- TesselaarBroekhuizen, 52 j., Kamperlaan. Ingeval van een onwelriekenden adem moet men flink gorgelen met het goede Chloro- dont-mondwater. Een proef overtuigt. Per flacon 90 cent. Op 22 December werden voor de derde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank de pleidooien gehouden met betrekking tot de aanvaring van de Velserbrug op 19 Augustus door het Griek sche stoomschip „Amaron". Dit schip is, gaande van Amsterdam naar zee, tegen de brug gevaren, toen deze, na ongeveer 45 graden te zijh opengedraaid, plotseling bleei steken. De Hollandsche Spoorwegmaatschappij, waar voor prof. mr F. A. Molster optrad, eischte schadevergoeding. Mr. Molster concludeerde in zijn pleidooi, dat de eisch tot bij staat op te ma ken schadevergoedingen zal moeten worden toe gewezen en concludeerde tot afwijzing van den eisch en reconventie. Voor de Grieksche Scheepvaart-Maatschappij, waaraan de „Amaron" behoort, trad op mr. J. F. T. van Valkenburg, die concludeerde tot af wijzing van den eisch en toewijzing van den re- conventioneelen eisch. Vandaag deed de Rechtbank uitspraak en overwoog o.a., dat de H. IJ. S. M. terecht een beroep heeft gedaan op art. 544 lid 2 W. v. K„ waarin staat, dat, wanneer een schip in aan raking komt met een vast voorwerp, waaronder ook een brug, dit schip moet bewijzen geen schuld te hebben. De schade ligt in dit geval aan het doorstoomen van het schip, hoewel het signaal nog niet op veilig stond. De Rechtbank verwierp het verweer van de tegenpartij, dat het ongeluk is te wijten aan 't voortdurend wisselen van de seinen en den sterken spuistroom die er stond; toen de brug hokte kon de „Amaron" niet meer stoppen. Den brugwachter treft, zoo overwoog de Rechtbank, geen schuld. De Grieksche scheepvaartmaatschappij werd veroordeeld tot volledige betaling van de scha de, op te maken bij staat, en in de kosten van het geding. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: A. Cassee, Kerkplein 10, Bloe mendaal, een kinderhandschoentje; van 't Lam, Julianalaan 255, Overveen, een bruine wollen das met oranje ei} wit; P. Heemskerk, Vogelen- zangscheweg 334, Vogelenzang, een slee; Bak ker, Bloemendaalscheweg 130, Bloemendaal, 'n zilveren sierspeld; J. Postma, Lange Wijngaard straat 23, Haarlem, een portemonnaie met in houd; W. Cuperus, Noordlaan 52, Bloemendaal, een paardedeken; Fonteijne, Boschlaan 35, Bloemendaal een handwarmer van fiets; C. Plevier, Middentuindorplaan 14, Haarlem, een padvindersriem met twee sleuteltjes; W. van Haren, L. v. Dalelaan 16, Haarlem, een zakmes; aan den politiepost te Aerdenhout een rood wol len handschoen, een nappa kinderhandscheen; aan het Bureau van Politie te Overveen: een dameshandschoen, een dop van een benzine tank, een oud groengelakt heerenrijwiel, een ceintuur, een damestasch, een broche. Sollstenconcert Chr. Muziekver. „Sursum." Het was een aardige gedachte van den di recteur van het Chr. Fanfarecorps „Sursum" om voor zijn jeugdcorps een solisten-avond te organiseeren. Maar tevens een tamelijk ge waagd experiment. Want al is het corps in staat gezamenlijk een draaglijk, zelfs een heel aardig muziekje te produceeren, daarom is elk op zich zelf nog niet in staat, om iets geniet baars voort te brengen. En toch 't is gister avond niet tegengevallen. Er waren er, die hun melodietje, begeleid op de piano door den heer J A. Meng, heel schappelijk ten gehoore brach ten. Van de 34 leden van het jeugdcorps traden er gisteravond 16 solistisch op. Verscheidenheid dus genoeg! Zoowel de hooge sopraan-saxophoon als de lage bas, kwamen aan de beurt en daartus- schen het hooge en het middel-koper. Ook was er verscheidenheid in de wijze van optreden en in de wijze van voordragen: be deesden en vrijmoedigen, roddelaars en artisten in den dop. Sommigen lagen overhoop met de maat, anderen met de zuiverheid. Maar daar stond tegenover, dat er ook waren, die met de ze dingen op zeer goeden voet stonden, die bo vendien uitmuntten door het produceeren van een mooi geluid en het betrachten van een goe de voordracht, die, in 't kort gezegd, 't beluiste ren zeer wel waard waren. Het publiek zelf mocht na afloop uitspraak doen. Elk der bezoekers had een lijst van de deelnemers en van de te spelen nummertjes, 't Resultaat van de stemming was, dat nummer 7, Gerrit Hellewaard, (piston), met een melodie uit „Don Juan" van Mozart, 56 stemmen ver kreeg en den eersten prys behaalde. Nummer 3, n.l. Nico Berghorst, die een melodie uit „La Traviata" van Verdi speelde, zag zich met 38 stemmen den tweeden prijs toegekend. De 3e prijs was voor nummer 14, n.l. Martinus van den Burg, die 't Lied van de Avondster uit Tannhauser van Wagner voordroeg. Deze ver wierf 31 stemmen. Tenslotte kreeg nummer 13. Gerrit Waanders, met het spelen van een lied van C. Fooster met 28 stemmen den 4en prijs. Vóór en na het optreden van de jeugdige so listen gaf het volledige corps eenige nummertjes ten beste, waarmee veel applaus werd geoogst. J. P. Doedens t In den ouderdom van 87 jaar is in het St. Jozef-rustoord te Beverwijk overleden de heer J. P. Doedens, begiftigd met het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De H. Uitvaartdiensten zullen Zaterdagmor gen te half 7, 8 en half 10 uur gehouden worden te Beverwijk in de kapel van het Rustoord, waarna bijzetting in het familiegraf op het R.K. Kerkhof te 't Zand. Vergadering Voetbalvereeniging „H. B. C." Woensdagavond had in het R.K. Vereenigings- gebouw een vrij goed bezochte ledenvergadering plaats, ten deel hebben zich meer serieus te trairien door aan de vereeniging een ónder afdeeling gymnastiek te verbinden. Mede waren aanwezig de weleerw. heeren ka pelaan Tesselaar en kapelaan Doeswijk, als ver tegenwoordiger der Congregatie-gymnastiek clubs, welke clubs bij een totstandkoming eener ónderafdeeling bij H. B. C. zouden worden opgeheven. Na een uitvoerige bespreking werd besloten tot oprichting over te gaan. In verband met deze oprichting werden de statuten en huishoudelijk reglement in over eenstemming gebracht. Ook de „indoortraining" wordt uitvoerig Uit eengezet. De regeling hiervan is nog gehouden aan de goedkeuring van het bestuur. Als oefenavond zal zeer waarschijnlijk de Vrijdag worden vastgesteld. A.s. Maandagavond zal een speciale vergade ring worden gehouden van de ónderafdeeling Gymnastiek, waarbij dan een bestuur en tech nische commissie zal worden gekozen. Deze vergadering, die in het R.K. Vereeni- gingsgebouw zal worden gehouden, is toeganke lijk voor alle belangstellenden. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van diphte- rie voorgevallen. R. K. Kiesvereeniging Dinsdag 7 Februari des avonds 8 uur zal de R. K. kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" een vergadering hou den in het Patronaatsgebouw te Spaarnwoude. Als spreker zal dien avond optreden Mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten voor Noord-Hol land. Deze vergadering is toegankelijk voor alle R. K. kiezers en kiezeressen. R. K. kiezers, houdt dezen avond vrij en komt allen ter vergadering. Plaatselijk Crisis-Comité In verband met de werkstaking in het visscherijbedrijf wordt Gebouw „St. Bavo" Metaalbewerkers, 8 uur Overheidspersoneel, 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 uur „Alberdingk Thijm" 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur Stadsschouwburg N. V. Het Schouwtoo- neel: „De Meid", 8 uur. Gemeente Concertgebouw Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" en de H. O. V., con cert, 8 uur. Gebouw Protestantenbond Leeraren-con- cert Haarlems Muziek-instituut, kwart over 8. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Jeugdafdeeling Graf. Bond, 7 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Schouwburg .Jansweg Het Amsterdamsch Tooneel: „De comedie van het Geluk," kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15. Luxor Bioscoopvoorstelling-u en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1024, 8—9 uur, Za terdags 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem, Tel. 11671. door het Plaatselijk Crisis-Comité het volgende standpunt ingenomen: Aan personen, die uitkeering genieten uit een stakingskas, wordt geen aanvullende hulp ver leend, tenzij dit, by wijze van hooge uitzonde ring, bijv. in geval van ziekte, neödzakelijk; wordt geacht en dan nog slechts, wanneer dè betrokkenen reeds geruimen tijd vóór het uit-"_ breken dér staking crisisslachtoffers waren. Echtpaar BuisTanïs overleden. Een ieder zal zich nog goed herinneren, dat op 8 Nov. van het vorige jaar het echtpaar BuisTanis aan den Vijfhuizerdijk zijn diamanten huwelijks feest op luisterrijke wijze heeft herdacht. Dit feest heeft het echtpaar niet lang mogen overleven. Veertien dagen geleden is juffrouw Buis gestorven en nu is Buis haar deze week in den dood gevolgd. Opdracht De Rijkswaterstaat heeft 't ma ken van drie gedeelten van de Twenthe-kana- len, tusschen de Bolksbeek en Schipbeek, opge dragen aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. voor 229.000. VRIJDAG, 3 Febr. Vorige koersen Londen 8.4514 8.4414 Berlijn 59.13% 59.10 Parijs 9.71 9.71% Brussel 34.61 34.60 Zwitserland 48.1144 '8 07)4 Weenen Kopenhagen 37.85 37.75 Stockholm 45-75 New Vork (cable) 2.48% 2.48% Rome 12.72)4 12.72)4 Praag 7.37% 7.27)4 Madrid 20.40 20 25 Staatsleentngen Nederland Vorige 102% 102% 1C2 1024 100 69% 101% 10. ih". 94% 64% 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4V, N Ind 1926 AB Banken Koloniale Bank 55% Indische Bank 53 Cert. Handel-MU64)4 Industrieën Unilevet "2 Caive Delft 64 Alg Kunstzijde f0 Van Berkel's Pat20 Nieuwe Philips '284 Küch Accoustlek Ned Ford 120 Industr Buitenland Anaconda 7% Bethlehem Steel '4)4 U S Steel 27% U S Leather 3% Intern Nickel 8 55 51 64)4 111)4 62% 30 15)4 128 120 7%; 14 he IXe 3% 7% Vorige koersen Shell Union OU 4% 4% Rubber A'dam Rubber 58% 64)4 Bandar 42 41)4 Dell Batavia Rubber 24 24% Serbadjadl JgH 2* Silau V 1 O Og 30 Allied 22 Intercontln. Rubber Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjane Lebons 1 154 12 125 59 Petroleum Gaboes 17 17 Kon Olie 150 150% Perlak 84 84 Continental OU 5 5 Peudawa 5>%8 5h Scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Hln Dito Gem Elgend Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Suiker H V A Jav Cultuur N 1 S U Poerworedlo Vorstenlanden Actions Idem 33 3% 3% lfc% 5o 170)4 108 70 36 '25.50 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembal- 153 126 17 141 33 3% 3)4 16% 55)4 169)4 105 70 7% 35 25.00 151% 123 17 138)4 spoorwegen 'Tmon Pacific 76)4 75% Waoash 2 2 Erie 5% b% Kansas City South. 8% 9 South. Rallw6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2