STADSNIE UW S Men tefaijft CHIEF WHIP CIGARETTES. DE BESTE VOOR UW Razende snelheid Haarlem, 4 Febr. RADIO MOORS ZATERDAG 4 FEBRUARI Hevige autobotsing op de Amsterdamsche Vaart AGENDA St. Vincentiusbibliotheken Begrafenis N. A. Verkley MUZIEK KONINKLIJKE LIEDERTAFEL „Zang en Vriendschap" LEERAREN CONCERT VAN HET HAARLEMSCH MUZIEK INSTITUUT Solisten: Frans Vonk, viool Jan Couvée, piano FILMNIEUWS REMBRANDT-THEATER Zondagmorgenvoorstelling Zoo is China Houten Kruisen LUXOR-THEATER Die Fledermaus Auto's tegen elkaar i I Dokter uit Amsterdam, die hulp j wilde verleenen, op slag gedood Gevallen Rijwieldiefstallen Geen middagconcert H. O. V. Een rijwiel teruggevonden Touw gestolen „THALIA' Donateursavond BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE OVERVEEN SANTPOORT Nieuwe R. K. Gymnastiek- vereeniging te Heemstede Haarl. Voetbal Bond K. N. V. B.-elftallen I.V.C. B.-elf tallen GYMNASTIEK De driekringenwedstrijd 5 Februari 6 Februari Apotheekdiensten Hedenmorgen heeft op het R.K. Kerkhof „St Barbara" te begrafenis plaats gehad van den heer N. A. Verkley, dezer dagen op 78-jarigen leeftijd overleden. Te voren vond in de kathedrale kerk St. Bavo een plechtige requiem-mis plaats, welke opgedragen werd door den HoogEerw. plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, geassisteerd door de kapelaans A. A. J. van den Oudenhoven en W. H. J. Polder. In de kerk was veel belangstel ling. De begrafenis-plechtigheid op het kerkhof werd verricht door kapelaan Polder. Een tweetal kransen, en wel van den Ned. Biljartbond en van de biljartclub der sociëteit „Vereeniging", dekten de baar. Op het kerkhof waren om. aanwezig de hee- ïen Th. Grutting, eerelid van den Ned. Biljart bond, D. A. de Poeljaeger, penningmeester van dezen bond. J. B. Salomon namens de Biljart fabriek „Wïlhelmina", C. H. Vogelzang en A. van Lennep namens de biljartclub der Sociëteit „Vereeniging", L. Müller en K. Tollens, resp. namens het kerkbestuur en het zangkoor van de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam, van welke colleges de overledene vroeger deel heeft uitgemaakt. Na de traditioneele opening met het eerste couplet van ons waardig, indrukwekkend Wil helmus, kloek, mannelijk en statig door Z. en V. gezongen, hoorden we (voor de eerste maai?) onder leiding van dirigent Schuurman het oude, doch nog lang niet verouderde, wij zou den het haast kunnen noemen: echt-roman- tisch-Hollandsch koorwerk van Ludwig Felix Brandts Buys: „De Ruïne". En laten we er direct aan toevoegen, tot ons zeer groot genoegen. Sinds de veel bewogen Z. en V.-dagen hebben we onze aloude liedertafel een groot a capella-nummer niet zoo be- heerscht, nobel van klank en artistiek van uit beelding hooren uitvoeren. Dat „De Ruïne" volkomen technisch be- heerscht werd gezongen, behoeft eigenlijk geen opzien te baren. Het eischt voor een koor ais Z. en V. niets bovenmate en er staan trouwens in de rijen nog tal van oude, geroutineerde zangers. Dat de klank nobel was, och, daar zijn we nu van Z. en V. al aan gewoon geraakt. De vorige maal wezen we met opzet nog eens op den be schaafden koorklank. Alleen willen wij er thans aan toevoegen, dat het nobel klanktimbre be houden bleef tot de meest pompeuze fff. Iets wat zoo zelden kan worden gezegd. Wat ons echter het meest opviel, was de stijl volle, in-muzikale voordracht. Zonderen we het volgende uit: een lichte schommeling van het toonpeil, een niet toonvaste unisons-inzet en een oj. ongemotiveerde te korte afbreking van het forte-Halloh (een forte-toon van een jacht hoorn eindigt toch zeker op andere wijzei, dan mag van de vertolking terecht worden gezegd, dat ze subliem was, Z. en V. met haar oude giorie waardig. Minder gelukkig was Z. en V. bij de Alt- Rhapsodie. Het juiste karakter werd door het mannenkoor niet getroffen. Het koor vormde niet zoozeer een donkeren, mysterieus aandcen- den achtergrond, doch het begeleidde, ja, het overheerschte te veel. De mannenzang was over het geheel genomen een graadje te sterk en niet voldoende „dolce". Ten gevolge van dit euvel hoorde het koor wel licht de orkestbegeleiding niet en kwam een maal iets boven het toonpeil. De crescendo's werden te plotseling genomen, althans door de eerste tenoren. Het geleek zelfs eenmaal wel een solo van een of enkele tenoren. Jammer voor den slot- en den totaal-indruk, want soliste en orkest voldeden in hooge mate. Al imponeerde Annie Woud sterker met de Haydn-cantate„Ariadne auf Naxos", in de Rhapsodie schiep zij de vereischte sfeer, die van weemoed. Dat Haydn's werk ons meer voldeed, is het gevolg van het dramatisch karakter ervan. Het is een zeldzaamheid, dat muziek van Haydn een dusdanig karakter bezit, en dan nog wel zoo sterk. Het slot van het tweede Recitatief en dat van de laatste Aria is hoog opgevoerd, aangrijpend schoon. Deze muziek schijnt deze altzangeres bijzon der goed te liggen, zij vertolkte ze machtig en meeslepend. Is Annie Woud behalve passie-, oratorium- en liederenzangeres ook nog drama tische operazangeres? De H.O.V. speelde zeer gracieus Mozart's „Nachtmusik", met de noodige opgewektheid Brahms' „Akademische Festouverture" en met mooie klankcombinaties Liszt's „Les Preludes". De plaatsing van de droefgeestige Rhapsodie tusschen de luidruchtige Ouverture en het kla- tergoude Symphonische Gedicht vonden we minder juist. De zaal was goed bezet, er werd met gespan nen aandacht geluisterd en het succes mag ge weldig heeten. O. K. In de voor Kamermuziek mogelijk wat ruime zaal van den Protestantenbond, gaven de heeren Vonk en Couvée, leeraren aan het Haarlemsch Muziek-Instituut, waarvan de heer Nico Hoogerwerf directeur is, een Sonaten-concert Reeds bij het inzien van het programma bleek ons, dat Deide musici een drietal van de fraaiste composities hadden uitgekozen, welke men op dit terrein kan vinden. De Sonate A gr. t. van J. S. Bach, de Sonate No. 78 in G gr. t. van Joh. Brahms, en die in A gr. t. van César Franck. En ze hebben hun verre van gemakkelijke opgave in een steeds stijgende climax van ge voel en virtuositeit volbracht ten genoegen van een vrij talrijk publiek, dat ondanks alles, de uitvoeringen van Kamermuziek beter schijnt te gaan waardeeren. We zeiden in een steeds stijgenden climax, want de vertolking van het imposante werk van den Leipziger Cantor was over het geheel genomen nog niet voldoende gesublimeerd om onverdeeld genot te schenken. Want bij Bach liggen de muzikale schatten zeer diep, en diep ging in dit opus noch de violist, noch vooral diens begeleider. Htm interpretatie miste spon taniteit en „schwung": Vonk's toon bleef nog wat koel en gereserveerd en het piano-spel van Jan Couvée klonk dof en over het geheel wat zwaar: een clavecymbel zou hier natuurlijk wonderen hebben gedaan. Welk een juweeltje van melodie en composi tie volgde in de Sonate van Brahms, met haar eigenaardige, bijna droomerige sfeer, welke vooral in de beide laatste deelen tot uiting komt, want Brahms was een ernstig man, die zelf in zijn ailegro's nog altijd eenigszins zwaar moedig en peinzend bleef. Dit vooral werd door Frans Vonk uitstekend aangevoeld, en ook zijn begeleider en tegenspeler Jan Couvée wist zich allengs beter in kleur en beweging bij den violist aan te passen. Mogelijk waren hier en daar nog wat grootere spanning, wat intenser opgedreven stuwingen niet misplaatst geweest, maar het geheel maakte een zeer gaven en bevredigenden indruk, en we hebben waarlijk genoten van deze interpretatie, die luide werd toegejuicht. In de Sonate A gr. t. van César Franck kwamen beide solisten evenwel eerst recht los. Er ging wederzijds invloed uit van beiden op elkaar: hier voelde men sterker de grootere be wogenheid, het intenser aanvoelen der prach tige muziek, culmineerend in de beide prachtige slotdeelen, het Recitativo Fantasia en het Alle gretto, welke hier en daar ongewild de herinne ring oproepen aan Franck's Symphonie. Natuurlijk mag men hopen dat het samenspel der beide kunstenaars nog uitgroeien zal tot grooter eenheid en dieper nog zal doordringen in de schoonheid der vertolkte muziek. Maar we gelooven stellig dat de heeren Vonk en Couvée dit op den duur zullen bereiken, want reeds nu werd een goede worp gedaan naar een werkelijk verheffende en aristocratische vertolking der gekozen werken. De aanwezigen huldigden de beide kunste naars bij herhaling voor hun prestaties. Ze hadden waarlijk een vollere zaal verdiend. Vermelden we volledigheidshalve nog dat de tapijten-decoratie in de zaal welwillend door de firma v. Oosten uit de Barteljorisstraat was aangebracht. J. S. De Zondagmorgenvoorstelling voert de be zoekers thans door het onmetelijke Chineesche Rijk, zoo vol traditie, kunst en strijd. Het eene overtreft nog het andere en daarom behoeft het geen verwondering te wenken, dat men van ieder dezer drie factoren een afzonderlijke film gemaakt heeft, die tezamen de geheele film „Zoo is China" vormen. Het eerste deel toont de vele heiligdommen, die enkele belang rijke steden in China bezitten, en wel speciaal die steden, welke reeds duizenden jaren her het centrum van het Boedhisme waren. Men ziet de doodenvereering, welke, zooals men weet, bij de Chineezen een belangrijke plaats in het dagelijsch leven inneemt, en de talrijke andere religieuze gebruiken, die de Chinees heel devoot aanhangt. Het tweede deel van de film verplaatst de toeschouwers naar het oorlogsterrein van Shanghai en omgeving, welke plek nog sedert kort in het brandpunt van de belangstelling stond, door den geweldigen strijd die daar ge woed heeft. Wat dat „niet-officieele" oorlogje eigenlijk beteekende, wordt men pas gewaar als men de verwoestingen en de ellende ziet, die het heeft aangericht. In het derde en laatste deel ziet men hoe het moderne China zich ontwikkelt en zich volko men aanpast aan de voor onze begrippen be schaafde opvattingen. Het verschil tusschen het China in het eerste deel en dat in het laatste is wél heel sterk en we geiooven niet, dat een dergelijke vooruitgang bij het grootste gedeelte van het publiek veronderstelt wordt in China aanwezig te zijn. De samenstelling van deze documentaire film werd door de Ufa opgedragen aan dr. Martin Rikli, en het strekt hem tot eer, dat hij het dankbare materiaal ook dankbaar heeft weten te benutten. In ieder geval staat men na het zien van deze film niet meer zoo volmaakt vreemd tegenover dit eigenaardige land met zijn typisch volk. Bovendien is de film nog in zooverre actueel dat men de „Heimat" van de bekende Pinda mannetjes eens van nabij kan bekijken. Het is zeker de moeite waard. Gisteren wijdden we reeds eenige regels aan de film Houten Kruisen, de Fransche oorlogs film, die ip ruimen lering zoo'n grooten indruk heeft gemaakt. We merkten toen op, dat zij aanmerkelijk verschilt van alle vorige oorlogs films, wijl het sobere verhaal en de dito weer gave uitermate suggestief werkt er. een afkeer van den oorlog kan bewerkste ligen. Ijverige leden van Vredes- en Ontwapeningsbonden zijn dan ook danig in de weer om de gewekte stem mingen voor hun doel productief te maken en we twijfelen niet of zij zuilen daarin tot vol doening slagen. De lengte van de film verhindert dat er een uitgebreid voorprogramma is, doch desondanks vinden de Sun Heiang Jung, een Chineesche melange act, nog volop gelegenheid om van hunne kunsten te laten genieten. Het gezelschap bestaat uit een tiental Chi neezen dat op de gebruikelijke rustig manier toont, hoe men van de wet der inertie of traag heid kan profiteeren en hoe men de edele ba- lanceerkunst en de beschaaxde acrobatiek op buitengewone wijze kan beoefenen. Het gezelschap had dan ook door zijn presta tie een uitbundig succes. Verder zijn in het voorprogramma de ge bruikelijke journaals, waarin vanzelfsprekend ook aan de ijsgeneugten de noodige aandacht gewijd is. Zelfs is het gelukt de landsvrouwe en Prinses Juliaantje bij het schaatsenrijden „te nemen". Het geheel is een programma dat voor ieder een zeker geschikt is. Niet ten onrechte kondigden we gisteren „Die Fledermaus" als film aan, want de koste lijke operette van Johan Strauss komt op het witte doek op geheel andere wijze tot haar recht. De zang is natuurlijk niet, zooals we dien op het tooneel hooren van beroemde en minder- beroemde vocale grootheden. De muziek, hoe goed ook in de film verwerkt en door een orkest van 60 man verzorgd; mist de suggestie op het publiek, omdat zelfs het beste klankfilm apparaat (en dat heeft Luxor) operette-muziek niet voldoende kan doen leven, daar het per soonlijk contact met dirigent en musici ont breekt. Maar het tooneel is beperkt, de décor- mogelijkheden zijn niet groot en de scènes zijn afgepast. En daarom is „Die Fledermaus" als film zoo bijzonder geschikt voor amusement. De humor wordt duizendmaal versterkt door de onuitputtelijke entourage-mogelijkheden. Kostelijke vondsten zijn er te bespeuren, gees tige trouvailles, die alleen in een film konden worden uitgewerkt en uitgebuit. George Alexander en Hans Junkermann spelen uitstekend voor Eisenstein en den gevan genisdirecteur. Ivan Petrovitch, die prins Ór- lofsky vertolkte, viel niet op en maakte er een mak rolletje van. Junkermann was wel de BIJ KOLEN GAAT 'T OM KWALITEIT, Om volop warmte te winnen, HOENDERDOS daarom opgebeld En.... U haalt den zomer binnen heerlijkste caricatuur in deze film, tezamen met zijn dikken bewaarder. Anny Ondra, het kamerkatje, vergastte het publiek weer op haar gebruikelijke gilletjes, holletjes, knip- en scheeloogjes en andere on deugendheden. Men giert om haar, maar over een jaar is dat wel voor goed afge'oopen. Wie haar nog niet gezien heeft, vindt haar een actrice met een geweldig komisch talent. Was het maar veelzijdig! In deze carnavalsdagen is „Die Fledermaus" voor volwassenen zeer aan te bevelen. Ge be zorgt u een kostelijken avond! In het voorprogramma moet oen teekenfilm met eere genoemd worden. „Die Lorelei"-sage wordt op zeer geestige wijze uitgebeeld, een knap origineel stukje werk, dat aandacht ver dient Doven tientallen Amerikaansche kluchten met komieken zonder geteekend karakter. Een intellect-film brengt het publiek even naar de oerwoud-volkeren, als herinnering aan Trader Hom, Tarzan etc. etc. Het Orion-Profilti nieuws is geheel aan de vorst gewijd. Bijzonder mooie fotografische op namen zijn te bewonderen, waaruit geconclu deerd mak worden dat ook wij knappe camera mannen in ons landje hebben. Een speciaal R. A. I.-joumaal is mislukt, omdat het maar half werk is, hoewel de show van het Neder- landsche fabrikaat je goed deed tusschen zoo veel geweldigs uit het buitenland. Wat Luxor brengt is altijd goed! „Die Fleder maus" zal u daar opnieuw het bewijs van geven. Vrijdagavond reed een auto, bestuurd door zekeren B. uit Bentveld, op den Wagenweg in de richting Heemstede. Hij wilde de Oldenbar- neveldlaan inrijden, doch gaf geen richting aan. Zoo kwam het dat hij door een tweeden auto, bestuurd door B. uit Heemstede, in de flank werd gereden. Beide voertuigen werden be schadigd. Tegen den eersten B. is proces-verbaal op gemaakt. i Vrijdagavond te ruim acht uur reed bij kilo- meterpaal 4 op den Haarlemmerweg tusschen Vinkenbrug en Liebrug een auto uit de rich ting Amsterdam, terwijl uit de richting Haar lem twee auto's aankwamen. De achterste dezer twee auto's wilde passeeren en bij het z.g. snij den zijn toen de drie autos op elkaar gereden. Hoewel de botsing vrij hevig was en een der auto's in de afrastering van de baan van de electrische tram terecht kwam, terwijl de beide andere ernstig gehavend werden, hadden de inzittenden geen van allen noemenswaardig letsel gekregen. Zij stapten uit en dr. L. L. uit Amsterdam, die toevallig in zijn wagen passeerde, stond hen bij om de lichte kwetsuren te verbinden. Juist op dat oogenblik kwam in razende vaart een auto aanrijden, vermoedelijk uit Den Haag afkomstig. Stoppen was niet meer moge- j lijk en dr. Lindeboom werd overreden en op slag gedood. Per ziekenauto werd het stoffelijk overschot van het slachtoffer naar het ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Het duurde geruimen tijd voor de weg weer geheel vrij was, de dienst van de electrische tram ondervond eenige vertraging. De auto's zijn in beslag genomen, terwijl ook de chauffeur, die de laatste aanrijding veroor zaakt heeft, voorloopig in arrest is gesteld. Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. Op de Heerenvest kreeg Vrijdagmiddag een 65-jarige man een toeval. Hij kwam te vallen en bekwam een wonde aan het achterhoofd. Door een lid van den O.D. is hij per Mathot ziekenauto naar de Maria-stichting overge bracht. Bij de politie zijn in de week van 21 Januari tot 2 Februari 3 rijwielen als vermist opgegeven. Wegens het groot aantal zieken onder de orkestleden van de H. O. V., kan het middag concert op Zondag 5 Februari niet doorgaan. Het rijwiel dat door een schaatsrijder aan de Groenendaalkade te Heemstede was neergelegd en dat later bleek verdwenen te zijn is niet ontvreemd. Een huisgenoot had dat rijwiel mee naar huis genomen. Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van 't vermissen van pl.m. 175 M. touw, dat was geplaatst om een sportterrein aan de Sportpark laan aldaar. Driemaal in het tooneelseizoen treden de spelers van het Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia" voor Roomsch-Katholieken in den schouwburg Jansweg voor het voetlicht, om de met zorg gekozen tooneelstukken op te voeren voor hun donateurs en donatrices. Dinsdag 7 Februari a.s. zal de tweede dona teursavond van dit seizoen plaats hebben. Het keurig verzorgde programmaboekje met de kunstvolle teekening van den heer Herman Moerkerk op de voorpagina, vermeldt het too- neelspel in drie bedrijven „De Familie Loberg", van den katholieken auteur Cor Hermus. Dit spel, met zijn Roomsche strekking, geeft een beeld uit het gezinsleven, waarin de moeder door vurig Godsvertrouwen zegeviert. Voor den aanvang van dit spel zal de hoog- eerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, geestelijk leider van „Thalia", een kort woord tot de aan wezigen spreken. Het donateursaantal is thans de 200 over schreden, zoodat vele belangstellenden een mooien tooneelavond tegemoet zien. Buiten de tooneelavonden biedt „Thalia" haar donateurs, thans voor de eerste maal, een gropten jaarlijksche kienavond, waarvoor ieder drie uitnoodigingen ontvangt. Deze avond zal plaats hebben Dinsdag 21 en Donderdag 23 Februari, in de zaal van den H. K. B., Tem peliersstraat. Een prachtige serie prijzen zal beschikbaar worden gesteld, terwijl tusschen de kienrondjes de humorist Albert Klein zal optreden en een jazz-band voor het muzikale gedeelte zorg zal dragen. Als bijzondere attractie worden enkele xylo- phoon-nummers uitgevoerd door den heer J. Gerritsen. Na afloop bal, onder leiding van den heer Reqouin. Uit bovenstaande kan men opmerken, dat „Thalia" haar donateurs en donatrices in den vastenavond-tijd een mooien avond zal aanbie den. Voor deze kienavonden worden geen losse kaarten verkocht, doch deze zijn alleen toe gankelijk voor leden en donateurs. Zij, die nader kennis willen maken met de tooneelvereeniging „Thalia" vervoegen zich aan het secretariaat: Pres. Steijnstraat 149, of geven zich op als donateur bij mej. A. Assen delft, Kruistochtstraat 16. Getrouwd: 3 Februari: J. A. Kervezee en C. Wijnandts. Geboren: 1 Februari: C. M. Reijnen—Wil- lemse d.; H. G. de Wilde—Hammink d.; H. A. B. Vermeulen—Jansen d. 2 Februari: C. Se- verijnse—Stadt d.; A. Bakker—Roessen z. Overleden: 1 Februari: M. Koker—Mayer. 67 j., Kleverparkweg; H. A. v. Klaveren, 85 j., Spruit- en Boschstraat. 2 Februari A. C. C. v. Doom, 78 j„ Alexanderstraat: L. J. Galen kamp, 67 j., Judith Leijsterstraat; B. C. Hers man—Doelage 78 j., Zuidpolderstraat: C. Bar- lemon, 20 j., Allanstraat; N. A. Verkleij, 78 J., Floraplein: M. J., 2 m., d. van J. v. Slooten, Emosstraat. 3 Februari C. M. W. Postumus Schnaar, 79 j., Kleverparkweg. Over Liefdadigheidscollecte Zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, zal er Zondag 5 Februari onder de H.H. Missen van 7.15 uur, 9 uur en 10.30 uur een liefdadigheidspredikatie worden gehoudep, waarna collecte met open schaal, ten bate der armen van de St. Elisabeth- en Bar- bara-parochie (Paul Krugerstraat). Deze pre dikaties worden gehouden door den ZeerEerw. Pater Borromaeus de Greeve O.F.M. Dankbaar gedenkend uw steeds getoond me deleven met uw arme medebroeders, durven wij met het oog op de bittere tijden, die wij thans doormaken, en als gevolg hiervan vele aanvra gen om hulp en steun (vooral van hen, van wie men het niet verwacht) u deze colecte extra aan te bevelen. Och, ieder weet wel een inten tie te maken, waarvoor men zijn gift wil geven. Doet deze dan Zondag eens vergezeld gaan van een extra gift. God zal u er zeker voor loonen en u stelt ons in staat weer veel nood te kun nen lenigen. Ge zoudt toch niet willen, dat wij onzen steun moeten gaan verminderen daar staat het verleden borg voor. Het R. K. Parochiaal Armbestuur van St. Elisabeth en Barbara. Postgironummer Penningmeester 69730. Hootveillng De houtveiling, door het ge meentebestuur van Heemstede gehouden, bracht op 932.—. Geen reden tot ongerustheid. De laatste dagen gingen er bij de ouders van leerlingen op de openbare lagere school nog al tamelijk alarmeerende geruchten rond omtrent het aan tal gevallen van mazelen onder de leerlingen. Uit een ingesteld onderzoek is ons echter ge bleken, dat die geruchten sterk overdreven zijn. In het geheel waren er gisteren vier gevallen van mazelen en een kleine twintig gevallen van griep. Deze laatste ziekte zal in vele gevallen wel j overeenkomen met gewone wintersche verkoud heid, zoodat er voor ongerustheid nog geen reden bestaat. Waar is nu eigenlijk het wachten op? Met reden vraagt men zich hier af: „Waarom wordt er nu geen voortgang egmaakt met het afbreken van het blokje huizen langs den Korten Zijlweg tegenover de nieuwe Hospes- j brug"? Het is nu al ruim vijf weken, dat het kolen- i pakhuis ontruimd is. En de woonhuizen zijn al sedert het najaar verlaten. De bewoners van de huizen, achter dit blok gelegen, zitten dag 1 in dag uit tegen dit bouwvallige stelletje huizen aan te kijken. Voor hen is elke dag uitstel in 't afbreken een nieuwe teleurstelling. I K.R.O.-avond. Aan de voorbereiding van den propagenda-avond van den Katholieken Radio Omroep op Woensdag 15 Februari 's avonds te 8 uur, in de St. Aloysiusschool, gym nastieklokaal, Zandvoorterpad, wordt hard ge werkt. j Behalve de filmvertooning, die elders steeds uitverkochte zalen wist te trekken, zal hier bo vendien nog als spreker optreden de weleerw. pater lector J. Dito O.P. De entreeprijs is zoo laag mogelijk gesteld, zoodat ieder van dezen pracht-propaganda- avond gebruik kan maken. Men wordt aangera- den zich nu reeds van plaatskaarten te voorzien, daar het aantal plaatsen beperkt is. Van heden af zijn deze verkrijgbaar bij het correspondent schap K.R.O., C. O. A. van Wel, Rollandschelaan 27, Overveen. Voor het verkrijgen van kaarten voor de kin dervoorstelling, 's middags te 2 uur, wordt de aandacht er op gevestigd, dat de leiding en ver koop hiervan berust bij de resp. hoofden der jongens- en meisjesschool. Missienaaikrans. Donderdagavond had de trekking plaats der loterij van den Missienaai krans „Allerheiligst Hart van Jezus". De eerste vijf prijzen vielen resp. op: 534, 636, 906, 243 en 607. Zij kunnen worden afgehaald bij C. Warmerdam, Hagelingerweg 58. Op Woensdag 1 Febr. is op de ledenvergade ring van de welbekende R. K. S. V. „H. B. C." een gymnastiekafdeeling opgericht, die den naam „Virtus" zal dragen. „Virtus" heeft twee be- teekenissen, n.l. „Kracht" en de andere betee- kenis „Deugd". Wanneer deze twee dingen dus steeds beoefend worden, dan zal het succes van „Virtus" in de naaste toekomst niet utblijven. A.s. Maandag 6 Febr. zal deze jonge vereeni ging haar eerste vergadering houden des 's avonds te 8 uur precies in het R. K. Vereeni- gingsgebouw, Heerenweg. Het programma voor morgen luidt: la DamiatenRCH 3 EHSRipperda Haarlem 4HFC 3 Schoten 2EDO 3 lb Spaarnev.IVO 2a Spaarnest.-Spaarnd. Kinheim 3DSK 2c Hillegom 2WH 2d Bl'daal Vet.-Zandv. 3 3a Heemst. 2-EHS 2 DSK 2—Kenau Kennemers 5-IVO 2 VSV 6RCH 7 3b DWO 3Bl'daal 3 Kennemers 6-WH 2 WBVI. Vogels 3c RCH 8Spaarnev. 3 Kennemers 4 Damiaten 2 DWO 2Heemst. 3 3d WH 3—Thalia VSV 4Kennemers 8 RCH 9Swastika 2 3e Stormvogels 5-IVO 3 Kinheim 5Bl'daal 4 DIO 3Thalia 2 EDO 8—WB 2 3f H'stedeKennem. 7 RCH 10—DeCeO VI. Vogels—DIO 4 3g Droste 2Haarlem 6 ETO 2-Vijfhuizen 2 EHS 3—Hilllnen 5 Spaarnd. 3 Bl'daal 5 RozenprieelDSK 3 3h Hillinen 2—EHS 4 HFC 5Vijfhuizen Haarlem 7Zandv. 5 Schoten 4Kenau 4 3i Bloemend. 6HFC 6 Schoten 5Halfw. 3 Zeem. 5Rozenpr. 2 THB 4—EDO 6 3j DeCeO 4—EDO 9 Halfweg 4—DOA 2 DWO 4Zandvoort 4 Hillinen 3—RCH 11 3k Vijfhuizen 3—VOG 3 DeCeO 3-Spaarnd., 2 Ripperda 3EDO 7 Haarlem 8—HFC 7 Junioren-Competitie A Stormvog. aEDO a Bloemend. a-VSV a Kennemers a-HFC a Zandvoort aRCH a B Stormvog. b-EDO b Kennemers b Bl'daal b Zandvoort bRCH b Zeemeeuwen VI. Vogels C IVO aHaarlem c THB —RCH c KinheimHillegom HalfwegDeCeO D RCH d—Hillinen SwastikaBl'daal C VOGVSV b Spaarnd.Spaarnev. E EDO c—Kennemers c IVO b—RCH f DIOBeverwijk HFC cHaarlem d. it C. H. Kos Krom Prevost Sr. Geutskens Ruis Prevost Jr. Hanse Kok Haukes Verkerk Martin E. T). O. Van Roon Kuyl Zandstra Koppen Dinkla Oomen Perukel Sr. H. Koene Steffens Peruke! Jr. J. Koene. H. F. C. v. d. Meulen P. Jongeneel A. v. Baasbaak R. Jongeneel Kruyer Lamp v. Riemsdijk Koreman Koper Dorsman Hage naar STORMVOGELS De Waard Haak Koster Fyen Prins v. d. Velden v.d. Steen Groeneveld Schoorl v.Pel De Waard T.Y.B.B. V. d. Lit Put v. Es v. Turnhout Numink Rotteveel Tuijn Kamer v. Honschoten Harmes v. Leuven Nu ons ook vanwege den Zaanschen Turn kring en den turnkring Noord-Holland's Zuider kwartier de samenstelling van de ploegen voor den heden (Zaterdag) in Aalsmeer te houden driekringenwedstrijd gemeld is, blijkt nu een ver gelijking tusschen de verschillende vertegen woordigende ploegen mogelijk. De damesploeg van het Zuiderkwartier be staat uit T. v. Beem, M. Witziers, N. Olymans, L. VerbeekLangereis, S. Buisma, J. de Jong, C. Buis en M. de Jong. Deze ploeg is ongetwij feld sterker dan die, waarmede het Zuider kwartier het vorig jaar tegen den K.T.K. won, zij 't toen met uiterst klein verschil. Maar ook de Kennemerploeg lijkt ons beter dan in 1932, vooral wat betreft het ringenzwaaien, dat den vorigen keer juist het zwakke punt was. En daar de Zaansche Turnkring vorig jaar ook met miniem verschil verloor van het Zuiderkwar tier, terwijl de Zaansche ploeg nu sterker is dan in 1932, is bij de damesploegen in Aalsmeer een spannende strijd te wachten. Vermelden we in dit verband de samenstel ling van de Zaansche damesploeg: Y. Veltkamp, G. Rem, W. Wijngaarden, M. Roem, C. Kelder, A. Stelling, W. Sjollema en J. Noomen. De heeren van het Zuiderkwartier verschijnen weer met een deels zeer sterke ploeg (T. v. Beek, A. Klomp, J. Smit en G. v. Driel), zoodat afgewacht moet worden of de staart, bestaande uit C. W. Vries, T. v.d. Broek, C. v. Rijn en S. Immerzeel, van voldoende kracht is, om 't tot een overwinning van de ploeg als geheel te brengen. De samenstelling van de Zaansche heeren- ploeg ondervond moeilijkheden van dien aard, dat zeker niet de sterkste ploeg gekozen kon worden. Zelfs is dat tea:|i nog niet geheel vol ledig. Aangewezen werden reeds J. Reek, A. Kuyzer, J. Korpershoek, C. Honig, J. Wei), A. Wijnen en J. M. Verbeek. De Kennemer Turnkring bezit niet zulke tur ners als van Beek en Klomp van het Zuider kwartier of als Verbeek en Reek van den Z. T. K„ die hun ploegen vermoedelijk een voor sprong zullen geven, die moeilijk door den K. T. K. ingehaald kan worden. Gebouw „St. Bavo" Jeugdafdeling Graf- Bond, 7 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Schouwburg .Jansweg Het Amsterdamsch Tooneel: „De comedie van het Geluk," kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Sociëteit „St. Bavo" Feestavond R. K. Transportarbeiders, 8 uur. St. Josephgezellenvereeniging Afscheid oud- praeses Mathot, 8.30 uur. Stadsschouwburg Kindervoorstelling „Bruintje Beer", 2 uur Ver. Rott. Hofstad Tooneel: „Boefje", 8 uur. Schouwburg-Jansweg Het Schouwtooneel „De baas in huis", kwart over 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen- 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. St. Josephgezellenvereeniging Damclub T. E. P„ 8 uur Rederijkerskamer „St. Gene- sius", 8 uur. Schouwburg-Jansweg Centraal Tooneel „In ieder Huwelijk", kwart over 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 835 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat X, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. TeL 11631. Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volks gezondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 4 Februari 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 10 Februari zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, TeL 10539. P. Kruysse, firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, Tel. 10043. I. Koster. Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch- en Vaartstraat 26, Tel. 13290. (Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging om op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blijft dan tob 10 uur open). De Apothek W. P. Woutersen, Koninginne weg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend). De Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 834—934 UUT VRIJDAGAVONDS 834—9 34 uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 234—4 UUT (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 734—8 34 uur VRIJDAGAVONDS van 734—834 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 234—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS 734—9 uur 8IBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 734—9 uur Daar wij veel aanvraag heb ben voor woningen in de huurprijzen van 3060 gld. per maand, bevelen wij ons beleefd aan voor inschrij vingen. WONINGBUREAU ZAANEN G. RIJKSEN, Middenweg 141, Haarlem-Noord, Telef. 22890

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2