STADSNIEUWS Qmerlcan Glmerican. 20 - 25 BEURS VAN AMSTERDAM f Haarlem, 6 Febr. Wisselkoersen MAANDAG 6 FEBRUARI CIGARETTES burgerlijke'stand AGENDA MARKTEN MAANDAG 6 FEBRUARI 1933 „ST. BONIFACIUS" Het derde lustrum Receptie PASTOOR H. J. I. WENTZEL Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien De feestvergadering KATHOLIEKE MILDDADIGHEID Weer duidelijk gebleken Pensioenfonds bloembollenbedrijf RADIOSTORINGEN DOOR DE TRAM? Lissenaren ondervinden hinder R.K. MANNENKOOR „ST. CECILIA" Verloting PERSONALIA WEER GLASGERINKEL Nog steeds stroopt een inbreker Haarlem af VERKEERSONGEVALLEN Kuilen in den weg TENTOONSTELLING M. A. J. BAUER Officieele opening Liefhebbers van een smakelijke en geurige Amerikaansche si garet kunnen wij slechts één "id geven, probeert en ver gelijkt. U zult er versteld van staan! De Miss Blanche American is de eenige werkelijke kwaliteits- Jigaret in dit genre. CIGARETTES stuks cent Centraal comité voor werkloozën Goede reclame Crisis-comité De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Trans portarbeiders „St. Bonifacius,i vierde gisteren haar derde lustrum. Hierboven bestuur en feestcommissie te zamen met den geestelijken adviseurden weleerw. pater F. Hunsche O.F.M.in gebouw „St Bavobijeen ,ST. RAPHAEL' Haarlem I (Spoor) VAN ONZEN WINKELSTAND Deen's Heerenmodemagazijn GEORGANISEERD OVERLEG Het ambtenaren-reglement DE MUITERIJ IN INDIË De ministers confereeren R.K. Vrouwenbond Met pensioen Speel niet met lucifers Aanbesteding UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE Moderne Neon Lichtreclame 7 Februari m De afdeeling Haarlem van den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders had voor de vie ring van zijn derde lustrum zich als doel gesteld de innerlijke en uitwendige versterking van zijn organisatie. Het moet gezegd worden, dat „St. Bonifacius" daarin in alle opzichten is geslaagd en een waardig en schoon feest heeft gevierd. Des morgens werd in de kapel van „St. Jo annes de Deo" een gezongen H. Mis opgedragen door den geestelijken adviseur, den zeereerw. pater P. Hunsche O.FM., waaronder generale H. Communie. Voor deze plechtige H. Mis verleende het RK. Mannenkoor „St. Caecilia" zijn medewer king. Uitgevoerd werd de drie-stemmige Mis van Perosi, waarin de solo's werden vertolkt door de heeren B. Brugman en H. Harren, tenor en H. Pielage, bariton. Onder deze H. Mis na derden allen, een honderd vijf tig mannen, ter H. Tafel. Het was een indrukwekkend Roomsch manifesteeren. Nadat deze echt schoone plechtigheid was geëindigd, moest de inwendige mensch versterkt worden en de namen van de heeren Scholten en Stevens zijn er borg voor, dat dit altijd goed verzorgd is. Op de met bloemen versierde tafels stond dan ook een ontbijt klaar, waaraan allen zich te goed deden. Tijdens het ontbijt voerde o.a. het woord de voorzitter, de heer Th. A. Bul- ters, die zijn groote vreugde uitsprak over de goede opkomst tijdens de H. Mis en de generale H. Communie en allen opwekte om mede te werken tot uitbreiding der organisatie. De heer J. Ph. H. Castricum sprak ook zijn vreugde uit over de groote deelname aan dezen schoonen morgen en wees op de kracht der katholieke organisatie en de wantoestanden in het buitenland, om ten sjotte „St. Bonifacius" geluk te wenschen met zijn derde lustrum. Ook de heer Ant. A. Angenent, secretaris van den Ned. R.K. Volksbond in het bisdom Haar lem. sprak waardeerende woorden voor de transportarbeiders en wenschte hun een gezond organisatieleven toe. Ten slotte bracht de voorzitter van de Ned. Vereeniging voor Veiligheid en Snelverkeer, de heer Loman, namens de leden van „St. Bonifa cius" hartelijk dank aan het bestuur en de feestcommissie voor hetgeen dezen voer het sla gen van het derde lustrum gedaan hebben. Des middags van 24 uur hield het bestuur een druk bezochte receptie, waar veel vriende lijke en hartelijke gelukwenschen werden uitge sproken en een opwekkend organisatieleven toe- gewenscht. De receptie werd bezocht door een deputatie van den Ned. R.K. Volksbond, waarbij het woord werd gevoerd door den heer J. Ph. H. Castricum, verschillende afgevaardigden van de onderafdeelingen en een groot aantal belang stellenden. Verschillende vereenigingen hadden bloemstukken gezonden, o.a. de R.K. Volksbond, afd. Haarlem, R.K. Bond van Overheidsperso neel ,,St. Paulus", de Kath. Grafische Bond, enz. Tijdens de receptie werd van het bestuur en de feestcommissie een foto gemaakt. De receptiezaal was met groen en bloemen opgesmukt en zag er feestelijk uit. Zaterdag 18 Februari: Noordwijkerhout te precies 4'A uur, ten huize van J. v. d. Voet, Nieuwe Duinstraat F 24; Voorhout 2'A uur, in het Patronaatsgebouw; Bennebroek 2y, uur, in het gebouw van den R. K. VolksbondHeem stede 3% uur, in het gebouw van den R.K. Volksbond; Overveen 4'A uur, in de St. Aloy- siusschool. Naar wij vernemen is de zeereerw. heer H. J. I. Wentzel, pastoor der parochie St. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat, gisteren avond. in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" opgenomen. De kwaal, waaraan de pastoor reeds ge ruimen tijd lijdende was, verergerde dermate, dat hij hedenmorgen van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien. De bediening geschiedde door pater J. 'F. M. Dekkers van de Kleverparkkerk. De groote zaal van het gebouw „St. Bavo" was tot in alle hoeken gevuld, toen het bestuur en de feestcommissie naar voren traden en de heer Wester als voorzitter der feestcommissie deze feestvergadering opende en de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Spreker wees op den goedgeslaagden schoonen morgen en de ge zellige en prettige receptie, om daarna het woord te geven aan den bondsvoorzitter, den heer Jansen, die ongeveer als volgt sprak; Wij zijn hier bij elkander gekomen om ons derde lustrum te vieren. Gelijk de Kerk in haar begin werd aangevallen en tegengewerkt en haar geheimen moest vieren in de Catacomben, zoo hebben ook de transportarbeiders tegen werking ondervonden van het communisme, so cialisme, maar ook tegenwerking in eigen kring. Sinds 1 Februari 1908 staat de transportarbei dersbond „St. Bonifacius" daar en roept allen katholieken toe: organiseert u in uw katholieke organisatie. De katholieke organisatie is geen organisatie van klassenstrijd, maar van liefde. Zij is begonnen klein in getal, maar telt thans in de afdeeling Haarlem honderden leden, die voor de arbeiders werken en voor een betere levensniveau. Spr. besloot zijn rede met een ge- lukwensch aan de jubileerende afdeeling en hoopte een vooruitgang van honderden leden, voordat het vierde lustrum bereikt zal zijn. De heer Bulters, voorzitter, sprak tusschen de pauze een dankwoord aan de feestcommissie voor het vele weik voor het slagen van dezen avond en de zorgen, hieraan besteed. Het vroolijke gedeelte van den avond werd verzorgd door het bekende gezelschap de familie Hofman, dat nu weer optrad met een geheel nieuw programma, zooals; „Een half uurtje in het Stadion", „De Privé-secretaresse". Het optreden in Volendamsch costuum had niet minder succes, evenals het accordeon- en viool spel van Truus en Jeanne Hofman. Het gebo- dene was hoogstaande kunst en er is volop genoten. Ten slotte zij nog vermeld het opvoeren van een blijspel in één acte „Neem je petje af" door eenige leden van „St. Banifacius", dat zeer in sloeg. De jazz-band van Theunissen verzorgde het muzikale gedeelte op uitstekende wijze. In de parochiekerk van het Allerheiligst Hart Is Zondag onder alle H.H. Missen een liefdadig heidspredikatie gehouden door den zeereerw. pater Eusebius Peters O.E.S-A., waarna collecte met open schaal voor de armen onzer parochie. Deze collecte bracht 1001 op. Een ongekend hoog bedrag voor deze parochie, des te meer verblijdend, nu er door bijna allen door den nood der tijden geleden wordt en men des ondanks blijkt te willen steunen zooveel in al ler vermogen is. Een niet minder schitterend bewijs van mede lijden en medeleven met him arme medebroe ders hebben de parochianen van Elisabeth en Barbara Zondag getoond. De collecte toch, die gehouden werd, bracht de voor deze parochie nog nimmer bereikte som van 892 op. Voor waar een prachtig resultaat. De predikaties werden gehouden door den zeereerw. pater Borromaeus de G reeve, O FM. Het pensioen- en toeslagfonds voor het bloembollenbedrijf, gevestigd te Haarlem, zal de tweede uitbetaling voor het loopende con tractjaar doen als onderstaand: Donderdag 16 Februari: Hillegom 5347 uur, Lisse 5 A1 uur, beide in het gebouw van den R. K. Volksbond. Vrijdag 17 Februari: Sassenheim, 5^—7 uur. in het gebouw van de K. S. A.; Noordwijk 67 uur, in het gebouw van het Juvenaat. Door een groot aantal bezitters van radio- ontvanginrichtingen langs den Heerenweg te Lisse, is aan B. en W. dier gemeente een adres gericht met verzoek stappen te doen ter voorkoming van radio-storingen, veroorzaakt door de electrische tram van Haarlem naar Leiden. Deze storingen hebben zich eerst voor gedaan nadat de tram geëlectrificeerd is. Het bestuur van het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia" onderaf deeling van den R. K. Volks bond, dirigent de heer Henri Pielage, heeft nog een gering aantal loten over en heeft nu be sloten de prijzen aan te koopen. Deze zijn te bezichtigen bij de firma Roosemalen, woning inrichting, Baan No. 3. Het is de moeite waard daar eens even een kijkje te gaan nemen. Nog zij vermeld, dat Monseigneur Aengenent, bis schop van Haarlem een prachtigen prijs ter be schikking heeft gesteld voor bovengenoemde loterij. De trekking heeft zeker in Februari plaats. A.s. Dinsdag wordt in studie genomen het mooie werk van Hendrik Andriessen: Christus stervende. R. K. mannen die zich daar voor op willen geven, zijn welkom lederen Dinsdagavond 8 uur, in het gebouw „St. Bavo", aan de Smede- straat. In de Wilhelminaschool (kweekschool voor vroedvrouwen) te Heerlen is geslaagd voor het examen kraamverpleging Zr. G. Deutekom, alhier. Zaterdagavond is gepoogd in te breken in een perceel in de Bleekenbergstraat. Een glas-in- lood-rultje werd ter hoogte van het slot stuk- gestooten. De bewoner, die zich boven-achter bevond, stak bij het hooren van een verdacht geluid een gaspit op, vlak hierna hoorde hij het glasgeringel van het stukgestoote ruitje. Hij slaagde er echter niet in den dader te achter halen, daar deze haastig verdween. Den avond hierop volgend is in perceel En- gelzstraat 20 een ruitje van een keukendeur in gedrukt. De inbreker, die zich hierdoor den toegang tot het huis verschaft had, nam, na een lessenaar in de voorkamer opengebroken te heb ben, hieruit een ijzeren geldkistje mee, dat twee bankbiljetten van 25 gulden, eenige waarde papieren en een drietal spaarbankboekjes be vatte. Eengevolge van een opgewerkte hal in den Rijksstraatweg HaarlemLeiden, was deze weg nabij de Buurtschap „de Engel" te Lisse slecht en hobbelig geworden. Deze slechte toestand heeft Vrijdagavond omstreeks 7 uur een ongeval tengevolge gehad. De heer W. T. uit Nieuw-Vennep, komende van richting Haarlem en gaande naar Leiden, kwam op dit weggedeelte met zijn Ariël-motor zoodanig te vallen, dat hij over een lengte van ongeveer 25 M. over den weg werd geslingerd. In be- wusteloozen toestand en deerlijk gekwetst werd hij naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar echter geen plaats bleek te zijn, waarop hij werd vervoerd naar het St. Elisa- bethsgesticht aldaar. De toestand van den ge troffene is ernstig. Genoemd weggedeelte is van gemeentewege in een beteren toestand gebracht, terwijl er gedurende den nacht een wacht bij werd gezet. De afdeeling Haarlem van het Ned. Kunst verbond heeft een tentoonstelling georganiseerd van de beste werken van den schilder M. A. J. Bauer, die het vorig jaar overleden is. De nieuwe zaal van het Frans Hals-Museum te Haarlem is daarvoor beschikbaar gesteld, waar dan ook verschillende nog nimmer geëxposeer de werken tentoongesteld zijn. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling of ficieel geopend. Aanwezig waren o.a. Jhr. Mr. A. Roëll, commissaris der koningin in de pro vincie Noord-Holland, wethouder Mr. J. Ger- ritsz, namens het Haarlemsche gemeentebe stuur, mevr. Bauer, de echtgenoote van den overleden schilder, het bestuur van het Ned. Kunstverbond en van de Vereeniging tot Uit breiding der Verzameling, de heer D. Grataman, directeur van het Frans Halsmuseum en de Commissie van Toezicht op het Frans Hals- Museum, de organisatoren van de tentoonstel ling en tenslotte de heer E. H. Krelage, voor zitter van de Vereeniging voor Bloembollencul tuur. De openingsrede werd gehouden door Jhr. Mr. Waarom is en blijft Miss Blanche de meest populaire sigaret? Miss Blanche heeft de eerste geldpremies reeds uitgereikt. Hieronder volgen de namen van de eerste 6 gelukkige winnaars van een Miss Blanche-premie van 25 gulden. L. J. v. MULLEM, v. Oldenb str. 117A, R'dam. JAC. DE HU, Hansestraat 32a, Leiden. T. HOFMANS, F. W. Reitzstr. 16, Gouda. H. L. ROUBOS, Gr. Spuistraat 15, Dordrecht. W. A. NOORDERMEER, Oranjestr. 65, Alphen a. d. Rijn. A. BLITS, Amstellaan 34 III, Amsterdam. Volgende week verschijnt de 2e lijst. Waarom vraagt men reeds overal naar de nieuwe Miss Blanche American? Omdat de Miss Blanche American Sigaret alle verwachtingen heeft overtroffen. plus toeslagzegel F. Teding van Berkhout Jr., die de aanwezigen begroette, in het bijzonder mevr. Bauer. Uw aanwezigheid, aldus spr., is voor ons het bewijs dat wij niet misgetast hebben in ons gevoe len, dat deze tentoonstelling de warme goed keuring van den overledene zou hebben weg gedragen. Spr. wees dan op het doel van de tentoon stelling, n.l. het kunstverbond te steunen, wel ke op zijn beurt we.er noodlijdende kunstenaars door aankoop van hun werk steunt. In dezen crisistijd, zoo zeide spr., zijn er velen onder hen, die zelfs de verf en het materiaal voor hun schilderwerken niet kunnen betalen, om van een behoorlijk levensonderhoud voor zich en hun gezin niet eens te spreken. Het verbond heeft gemeend de tentoonstelling tot de schilderijen en aquarellen te moeten be perken, omdat Haarlem reeds vroeger van de etsen van den grootmeester der etskunst heeft kunnen genieten. Van de schilderijen zou zelfs geen afzonderlijke behoorlijke tentoonstelling te organiseeren zijn. Spr. hoopte, dat allen onder de bekoring zou den komen van datgene, wat het weinig mate- rieele Oosten den schilder en allen te zeggen heeft. Spr. wees dan op eenige werken (jeugdwer ken, boekillustraties, een aquarel uit den oor log) afzonderlijk en zeide tenslotte, dat wij voor dit werk den schilder dankbaar moeten zijn. Deze dankbaarheid, aldus spr., moge ons er toe brengen, om het volgend geslacht van kunste naars de helpende hand te reiken, opdat de geestelijke waarden, die zij scheppen, in dezen, in velerlei opzichten materialistischen tijd niet verloren gaan. Met deze woorden verklaarde spr. de ten toonstelling voor geopend. Over het ontstaan der aarde en haar ontwik keling in verschillende tijdperken zal dr. M. Eisma een lezing houden voor werkloozen. De lezing zal gehouden worden Woensdag 8 Februari des middags te 2 uur in het ontspan ningsgebouw, Spaarne 92. Toegangsbewijzen werden hiervoor niet verstrekt, allen zijn wel kom. De Amsterdamsche Anthraciet Mij. distri bueert een vloeiblad, waarop voorkomt een tee- kening, die een volmaakt zuiver beeld geeft van het mijnbedrijf en daardoor zeer interessant is voor iedereen. X Y Z. f 6.— Op Zondag 12 en 19 Februari geeft boven genoemde afdeeling haar Jaarfeest. Zondag 12 Februari zal om half 9 een H. Mis voor de af deeling in de kapel van de Eerw. Zusters in de Koningstraat gelezen worden, waarna ge meenschappelijk ontbijt in gebouw „St._ Bavo." Des avonds om half 8 en op 19 Februari eveneens om half 8 optreden van het bekende gezelschap de familie Hoffman in gebouw „St. Bavo." Na vier maanden den liquidatie-verkoop van Van Buuren's modemagazijnen geleid te hebben, heeft de firma Van Deen in hetzelfde perceel op den hoek van Barteljorisstraat en Zijlstraat een heerenmodemagazijn geopend. Het pand, dat gerestaureerd is, en voorzien van een ver lichte vitrine, bevat in de drie etalages, over zichtelijk gerangschikt, wat de firma heeft aan te bieden. Een dertigtal bloemstukken van bekende za ken uit Haarlem en Amsterdam vertolkten een felicitatie aan den heer Deen. F •'TT'JÜ .-. t. Onder voorzitterschap van den Wethouder, Mr. J. Gerritsz kwamen Donderdag 2 Februari j.l. de commissies van overleg voor de ambtena ren, de werklieden en het politie-personeel in vereenigde vergadering bijeen ter behandeling van de voorstellen tot wijziging van het ont- werp-ambtenarenreglement, welke waren inge diend door B. en W. en Raadsleden, nadat be doeld ontwerp door de commissie van overleg aan B. en W. was ingezonden. Met uitzondering van een voorstel (belooning diploma's politiepersoneel) ten opzichte waarvan de stemmen staakten werd omtrent alle andere voorstellen eenstemmigheid bereikt. Geen verdere vraagstukken waren aan de orde. Naar aanleiding van de muiterij aan boord van de „Zeven Provinciën" heeft hedenochtend een bespreking plaats gehad tusschen den Minister van Koloniën en den Minister van Defensie. Nader overleg met den Voorzitter van den Ministerraad heeft plaats gehad. Hedenavond. vergadert de Ministerraad. In verband met de verschillende besprekin gen, welke door den Minister van Defensie gevoerd moeten worden in verband met de ongeregeldheden in Indië, is de audiëntie van den Minister hedenmiddag afgelast. Het bestuur van den R.K. Vrouwenbond af deeling Haarlem herinnert aan den theemiddag op Woensdag 8 Februari 2.45 uur bij Brinkmann, Groote Markt. De agenda vermeldt: Lezing met lichtbeelden over Toorop's portretkunst door mej. M. Hülsken te Nijmegen. Het belooft zeer interessant te worden. Na een diensttijd van ongeveer 34 jaar verliet de heer A. Kruijs, zadelmaker aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen den dienst met pensioen. Zfjn collega's schonken hem een stoffelijk blijk van belangstelling. :..rr.:.S V" Geboren: 3 Februari: J. C. v. d. PutStaal, d. C. SmitGeurts, d. A. J. M. Petriv. Huizen, z. A. E. Dijkstra—Vergouw, z. 4 Februari: M. B. Kooreman—Versteeg, d. Overleden: 2 Februari: J. P. G. v. Kraalin gen, 50 jaar, Spaanschevaartstraat C. A. v. Nes, 40 jaar, Zijlweg 3 Februari: P. J., 9 d„ z. van J. J. v. Eerden, Emostraat 4 Februari: J. v. Zomeren, 81 jaar, Ged. Voldersgracht. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie werd een begin van brand gemeld in perceel Dr. Leydstraat 127. Een 7-jarig zoontje van een aldaar wonenden timmerman had op zolder een krant met lucifers aangestoken. Hierdoor had den enkele kleedingstukken vlam gevat. Door den vader is het vuurtje met eenige emmers water gebluscht. De brandweer uit Haarlem- Noord was aanwezig, doch behoefde geen as sistentie te verleenen. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken in het Raadhuis alhier aan besteed: Het verbouwen en uitbreiden van de koel ruimte en het bijbouwen van een verkoophal van het Openbaar Slachtuis, alhier. Ingekomen waren 38 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: Joh. de Waard, Umuiden, 138267. J. van der Putten, Haarlem, 145120.— Langendijk, Beverwijk, 139777.— J. P. Nelissen, Haarlem, 137860. Strijland, IJmuiden, 139900. Wittebrood, Beemster, 160000. Westenbroek. Zwolle, 160380. Limburg, Purmerend 155540.— Lubbers, Haarlem, „14.5000.— De Geus, Haarlem, 152990. - N. V. Aann. Mij. „Noord-Holland," Heemskerk 126985. Metselaar, Haarlem, 141218. De Jong, Aalsmeer, 144000. Zambeek, Heemstede, 143850.— Van Waling, Rotterdam, 139830. N. V. Holl. Betonmü .Amsterdam, 169900. Vermeulen, Haarlem, 142142. De Boer en Pret, Landsmeer, 162500.- H. J. Brant, Beemster, 138000.— Terehorst, Aalsmeer. 142869.- Broertjes, Heemstede, 142700. Hetem, Haarlem, 139200. Rings, Santpoort, 131490. Gebr. v. d. Putten, Heemstede, 139380, Verwoest en Lefeber, Amsterdam. 142400.— Gebr. de Vries, Purmer.nd, 140800.- Zanders, IJmuiden, 145000.- Heeren en In.. IJmuiden, 141780, P. Guipido, IJmuiden, 139300, Sietsers, Haarlem, 148000.— R. Bijker, Haarlem, 150noo. Groenenberg, Amersfoort, 154080.- Groen, Amersfoort, 159600. Willem Geelen Aann. Mij., Aerdenhout, 128560.— Van Hoften, Haarlem, 131800, Cobelens en Zn., Haarlem, 129800.'— Zaansche Coöp. Bouwersbond, Wormerv ser, 134.500. Jonckers betonbouw, Haarlem, 147930.— De gunning zal later bekend gemaakt wor den. Lezing met lichtbeelden Morgen, Dinsdag, des avonds om half acht houdt de plaatselijke afdeeling van den R. K. Volksbond haar maan- delijksche ledenvergadering in het R. K. Ver- eenigingsgebouw. De heer Angenent zal dien avond een le zing met lichtbeelden houden over het onder werp. „De arbeider in het licht der katholie ke levensopvatting." Het bestuur vertrouwt erop, dat deze hoogst leerzame avond door alle leden zal worden bij gewoond. Rijwieldiefstal Aangifte is gedaan van het vermissen van een damesrijwiel uit een gemeen schappelijke poort aan de Valkenburgerlaan al hier. Brandje Zaterdagmiddag werd brand ge meld in de woning van den heer H., aan den Binnenweg alhier. Het bleek dat in de keuken een petroleumstel in brand was geraakt en schoorsteenlooper, keukenmat en schoorsteen mantel vlam hadden gevat. Het brandje werd door H. en zijn personeel gebluscht, zoodat Aanschaffingskosten zeer vlug betaald door 70 a 80 °/o stroombesparing. Indien U belang stelt in Neon Lichtrecla ie als lichtbak in de etalage of buiten de gevel, zoowel letters van welke grootte ook, vraagt dan brochure aan BUREAU v. NEONLICHT, Prinsengracht 1111 b/d Amstel, Amsterdam. Geen order fe aroo*. aeen order te klein. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. St. Josephgezellenvereeniging Damclub T. E. P„ 8 uur Rederijkerskamer „St. Gene- sius", 8 uur. Schouwburg-Jansweg Centraal Tooneel „In ieder Huwelijk", kwart over 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia", 8 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 R.K. Kraamverzorging, 23 uur Bestuur R.K. Volksbond, kwart over 8? Schouwburg Jansweg Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia", donateursavond, kwart over 8. Gemeente Concertzaal Ledenconcert H. O. V., kwart over 8. St. Joseph's Gezellengebouw Jansstraat Zelatricenvergadering, half 9. Frans Halsmuseum Tentoonstellingwerken van M. J. Bauer, 103 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. de brandweer niet behoefde op te treden. De heer H. bekwam bij het blusschen nog eenige brandwonden aan hoofd en handen. DEN HAAG, 4 Febr. Haagsche Veiling van Land- en Tuinbouwproducten N.V. Bloemen en Plan ten veiling: Azalea's 70 ct.; Mimosa 4 ct. per stuk; Asp. Sprengeri 326 ct.; lange Plu- mosa 13 ct. per bos; Plumosa 8 ct.; Cocos 11 13 ct.; Bonte Mos 4 ct.; Primula 34 ct.; Adian- tum fragans 1213; Ephyphilium, bloeiend, 25 ct. per pot; Judaspenning 24 ct. per bos; Bil- bergia, bloeiend, 2122 ct.; Hortensia 22 ct. per pot; Rozen: Hadley 2 ct. per stuk; Tulpen: Cram. Brilliant 15 ct.; Prosperity 22 ct.; Cop land 1521; Prins v. Oostenrijk 21 ct.; La Reine 19 ct. per dozijn. MAANDAG, 6 Febr. Vorige koersen Londen *.V4* 8.46 8.55 Berlijn 59.11 59.10 Parijs 9.71(4 9.7154 Brussel 34.61 34.62(4 Zwitserland 48.02 48.00 Weenen Kopenhagen 37.85 38.00 Stockholm 45.80 46.00 Oslo 43.30 43.25 RomeY°^.(.ca.bl.!l.:::::::::::::::: \A ï-mt Praag 7-37(4 7.37(4 Madrid 20.40 20.35 Vorige Staatsleeningen 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4% N Ind 1926 AB Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-M Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Küch Accoustlek Ned Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Intern N Mtlnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Kon Olie Continental OU Peudawa koersen 102'56 103 16254 103 100 100 10156 10156 94 9456 5554 55 53 51 64 6254 112 11054 6354 63 29H 29(4 195j 1954 128 128 254 256 119 756 7 1454 14>4 2756 6% 356 3(«- 754 754 15 15 123 127 100 100 17 17 14954 14654 84 84 5 5 554 554 Vorige koersen SheU Union OU 4% 454 Rubber A'dam Rubber 59 Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl j": dial, 4154 24 1854 Sllau V. 1. O. O Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Uln Dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N 1. S U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 29 22 33 354 3(4 16(4 55 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab 105 69 7 54 35 25.00 58 4154 24 19(4 16 29 22 154 3354 354 3 1654 3554 16554 102 t6 754 34 25.00 150 150 123 12254 17 17 137 13454 Spoorwegen ünlon Pacific Wabasb Erie - Kansas City South» South., JR.ai.lw» 75 2 554 554 7454 2 5H 854 554

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2