m STADSNIEUWS De ontwapening PINKSTERZEGEN Haarlem, 8 Febr. BEURS VAN AMSTERDAM IH1 Wisselkoersen WOENSDAG 8 FEBRUARI BRAND In Centrale Werkplaats WILLEM DE ZWIJGER HERDENKING Comité te Haarlem gevormd MUZIEK LEDENCONCERT H.O.V. Solist: Max Orobio de Castro, violoncel TOONEEL TOONEELVEREENIGING „THALIA" „De familie Loberg" S treek-uitbreidingsplan Ten Noorden en ten Zuiden van het Noordzeekanaal ,ST. RAPHAEL" Haarlem I (Spoor) Dr. J. A. D. Menalda van Schouwenburg GEMEENTERAAD BURGERLIJKE STAND Mooie opdracht VRAGENBUS St. Josephsgezellenver. Haarlem I Personalia Nieuw blad van de Arbeiderspers Badhuizen „Witte Kruis" „Het Oosterkwartier" Risico van het vak Journalist in de Fransche Kamer door Kamerlid afgeranseld HET ZU1D-AFRIKAANSCHE POND De rede van jhr. Beelaerts van Blokland in de Fransche pers druk besproken Weinig kansen voor de Fransche plannen Waarom Polen het Fransche plan afwees Fransche economische conferentie Ook vertegenwoordigers der kolo nies zullen er aan deelnemen Textielfabriek door brand verwoest OOSTEL. ELFTAL—BRISTOL- ROVERS Belangrijke wedstrijd te Arnhem Het Voetbalspel UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE OVERVEEN SANTPOORT VELSEN Concertgebouw HAARLEM AGENDA 9 Februari WOENSDAG 8 FEBRUARI 1933 8 OT Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabi. 10 ets. Dinsdagavond omstreeks half negen werd brand ontdekt in een deel van het complex ge bouwen der Centrale Werkplaats van de Neder- landsche Spoorwegen, gelegen aan den Ouden- wegAmsterdamsche Vaart. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, was spoedig den brand meester, die in een ge bouwtje achter een der verstelloodsen waarin een hardingsoven stond, ontstaan was. De oven was denzelfden dag nog leeggehaald, zoodat de brand vermoedelijk uitgebroken is, doordat het vuur niet voldoende gebluscht is of doordat het hout door oververhitting in brand is geraakt. De oven geeft 1200 gr. hitte. Het vuur is door de brandweer met twee stralen op de waterleiding bedwongen. Naar wij vernemen, is thans hier ter stede een comité gevormd ter herdenking van het vierde Eeuwfeest van de geboorte van Willem den Zwijger. De datum der herdenking is vast gesteld op Donderdag 27 April. Eere-voorzitter van het comité is de burge meester de heer C. Maarschalk. Er heeft zich uit het groote comité, dat in totaal een dertig personen omvat, een klein comité gevormd, dat bestaat uit de heeren wethouder W. Roodenburg, voorzitter; mr. P. Fuhri Snethlage, secretaris, mr. dr. F. A. Bij voet, penningmeester; prof. dr. A. A. van Schel ven en mr. Julius Hoog. Dit klein-comité heeft zich met de onmiddel lijke voorbereiding belast. Als openingsnummer voor dit eerste Februari- eoncert had dirigent Schuurman het oog laten vallen op de Ouverture ..Manfred" van Robert Schumann. Dit opus, theatermuziek van de beste soort, door den grooten romanticus ge schreven bij Byron's .Manfred," mag naast de Faust-szenen gelden als het beste wat deze Saksische componist heeft getoonzet. Al was het klankbeeld niet steeds even duidelijk en al klonk het ensemble op enkele plaatsen wat rommelig, toch wist dirigent Schuurman een alleszins plastische vertolking te geven van het levendige en rijke werk, waarvan de orkestra tie 'n enkel moment inderdaad wel eens wat dik en zwaar kan lijken. Van Schumann terug naar Schubert:" en wel naar diens „Unvollendete", de h-moll Sympho- nie van 1822, toen Schumann nog in de kinder schoenen, Psalm 150 voor koor en orkest schreef en uitvoerde met 'n orkestje, samengesteld uit schoolkameraadjes. De eerst in 1885 bekend ge worden heerlijke Symphonie werd door ons Haar'.emsch Orkest vertolkt met een bijzonder raffinement, waarvoor dirigent en musici nog wel onze zeer bijzondere hulde. De uiterst teere inzet werd even verstoord door het loeien der brandweer-sirene buiten, maar gedurende de geheele vertolking hebben we verder genoten van de werkelijk fijne afwerking van solo-trek jes en ensemble-momenten, van goed gepropor- tionneerde klanktegenstel'.ingen, van bedacht zaam en goed afgewogen dynamiek. De aanwe zigen waren zeer geestdriftig in hun applaus, en dirigent Schuurman liet het orkest terecht deelen in de enthousiaste hulde. Eén zeer groot succes behaalde ook de cellist Max Orobio de Castro met hetconcert in G. gr. t. van Eugen d'Albert. En laten we het er onmiddellijk bijvoegen: welverdiend. Want, al hadden wij persoonlijk liever het concert in A- dur (op. 20) gehoord, dat poëzie-rijker is dan het thans gespeelde, dit gaf den solist toch ook gelegenheid om te doen blijken van zijn fraaie en weldoordachte techniek en van zijn levendig temperament. In de middel- en lagere tonen sprak het instrument het fraaist aan: in hoo- gere ligging ging er evenwel nogal eens iets van den klankrijkdom en de kracht verloren, wat vooral merkbaar was bij de ten deele misschien wat sterke orkestbegeleiding. Veel gelegenheid om werkelijk als solist op den voorgrond te tre den wordt den cellist in dit werk overigens niet gegeven, en zoo moeten we tevreden zijn met wat Max Orobio de Castro ons gisteren kon geven, quitte om hem te vragen: komt u ons n vo'gende maal eens verrassen met 'n werk, waarin daarvoor wat ruimer gelegenheid be staat. Het concert werd besloten met de Préludes van Liszt, waarvan het drie jaar geleden was, dat we ze hoorden. Ook hierin wist dirigent Schuurman met zijn schare uiterst fraaie mo menten te scheppen, en een stralend, klank- schoon geheel, vol verve en vol poëzie tevens, waarin de sterke concentratie van Liszt's mo- ttvisch-thematisch denken prachtig naar voren kwam. Het ensemble werd staande gehuldigd voor de waarlijk uitstekende prestatie. J. S. Drie jaar geleden werd te Haarlem opgericht Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia" voor Roomsch-Katholieken. Na het eerste debuut van het borelingske voorspelde ieder een schit terende toekomst en waren de verwachtingen hoog gespannen. Tot nu toe koos de kranige regisseur Piet v. d. Nouwland steeds blijspelen; slim, omdat de lachlust van het publiek fouten verdoezelt en omdat een paar komische rollen een geheelen avond goed kunnen maken. Het ensemble is echter thans, wat de groote krachten betreft, uitstekend te noemen en de regisseur durfde daarom thans een hooger plan te betreden. Hij koos voor de uitvoering, voor haar buitengewone zware zorgen. Deze tracht zij te overwinnen, mede door het organi- seeren dezer loterij. Reeds door een aangevraagd uitstel van den trekkingsdag, aanvankelijk gesteld op li Fe bruari en nu bepaald op li Mei 1933 zullen naar de commissie hoopt nog velen door aan koop van een lot van hun sympathie en mede leven in deze vereeniging doen blijken. die gisterenavond in den Jansweg-Schouwburg gegeven werd een spel naar het leven, „De Familie Loberg" van den Katholieken auteur Cor Hermus. Een zwaar stuk, met veel dialogen, dramatische en komische scènes, hoogte- maar ook laagtepunten. Een tooneelspel met een Heyermans-sfeer, met dit verschil, dat hier het Katholieke principe uiteindelijk overwint. Het gegeven is zoo eenvoudig en zoo waar. Een Katholiek gezin; de man liberaal met een hart van rijksdaalders en met opvattingen, die lijnrecht in strijd zijn met de beginselen, die hem thuis reeds geleerd werden, een man met een jeugdzonde; de vrouw, goedig moedertje, opgaande in haar huisgezin, met een geloof als dat van de martelaren, met een karakter edel als een smaragd. Vier kinderen, waarvan er één, een dochter, moeder's beeld is en waarvrn er drie dobberen en balanceeren tusschen knus en verdoemenis. Groote, werkelijke problemen, doen zich voor in dit gezin, ontzettende, tra gische gebeurtenissen spelen zich af en steeds is het moeder weer, die het verdriet moet dra gen en die het bijna niet meer kan torsen. Maar haar vertrouwen op God doet haar ten slotte zegevieren. De auteur waagde zich aan een moeilijk the ma, omdat dergelijke geschiedenissen maar ai te dikwijls vervelend worden door opgeschroefd heid en onwaarschijnlijkheid. Dit tooneelstuk was echter boeiend en voor alnatuurlijk! En daarom ook konden de spelers zulk een voortreffelijke vertolking ge ven. De dialogen waren hier en daar wat te lang dradig en de komische scènes voldeden in het geheel niet. De dramatische spanning was te eerlijk en te zuiver voor alledaagsche, flauwe grapjes, al begreep het publiek dat niet, wan neer het dit moest begrijpen. Piet v. d. Nouwland speelden den egoïstischen geldmagnaat bijzonder goed, zijn hardvochtig heid en heerschzucht overheerschten en geen enkele maal vergat hij het uit te beelden ka rakter. Vooral in het tweede bedrijf muntte hij uit, het publiek leefde zóó mee, dat het hem onsympathiek begon te vinden. Dat kan een opoffering zijn voor een dilettant. Zijn vrouw (Ans Assendelft) bleef den ge heelen avond de lijdende, zielige, meelijwekken de figuur. Mej. Assendelft heeft een prachtige stem, een goede articulatie en vooral ook een beschaafde uitspraak. Jammer was het daarom, dat ze in haar groote scènes wat al te theatraal was. Een moeder, met zulk een groot verdriet, declameert niet, ze speelt innig, zacht, rustig of heftig. Dat neemt echter niet weg, dat de moei lijke rol uitstekend gespeeld werd; alle hulde! We kunnen de vele spelers (het waren er 13) niet allen noemen; wij schetsten reeds de ge degenheid van het geheele ensemble. Enkele uitzonderingen dienen echter geme moreerd te worden. Piet Loerakker heeft van kapelaan v. d. Horst een pracht-figuur ge maakt. Deze geestelijke imponeerde door zijn soberheid, z'n kalme stem, z'n bescheiden ges ticulaties, z'n overtuiging. Hij bleef zitten aan de tafel en praatte daar, praatte met zekerheid en heerlijke rust. Dat was werkelijk een creatie (misschien niet eens gevoeld!) van dezen de butant. Wie Herman, den armen, troosteloozen broer van den egoïst speelde, vermeldde het program ma niet. Ook hem komt een pluim toe voor zijn felle en realistische uitbeelding. De dames van Leeuwen wekten in hun rollen interesse op, door vlotte spraak. Lien wist een ter met haar figuur geen raad en daarom be moeilijkte zij haar eigen spel. Heeft de regisseur seur daar wel op gelet? Deze kleine critiek zal „Thalia" ons niet euvel duiden, omdat zij werkelijk is gaan behooren tot j de Haarlemsche dilettanten-vereenigingen, die geen clementie meer behoeven te vragen. Er zijn puike krachten, er is'frischheid in regie, er is Ijver en toewijding. Op deze wijze kan de ver eeniging voor het Katholiek tooneel veel goeds in onze stad doen en dat is een aansporing voor „Thalia" om steeds met enthousiasme te blijven werken. W. v. W. Dezer dagen heeft in het Gouvernementsge bouw te Haarlem een bespreking plaats gehad tusschen vertegenwoordigers van de gemeente besturen van Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin en vertegenwoordigers van de gewestelijke commissie voor de uitbrei dingsplannen. Onderwerp van bespreking was de vaststelling van een streekplan voor het gebied ten Noorden en ten Zuiden van het Noordzee-kanaal. Men was van oordeel, dat zoo'n voorloopig streekplan aan het gewestelijk plan vooraf moest gaan, omdat de bevolking in voornoemde ge meenten in sterke mate is toegenomen en ook het verkeer een groote uitbreiding heeft onder gaan, in verband waarmede ook de verkeers wegen bijzonder verbeterd en verbreed zijn. Binnenkort zal een tweede vergadering plaats hebben. Donderdagavond 9 Februari om half 8 houdt bovengenoemde afdeeling haar jaarvergadering in gebouw „St. Bavo". Naast de jaarverslagen noemen wij als voornaamste punt: bestuursver kiezing, wegens periodieke aftredingen en ver kiezing van een nieuwen voorzitter. De voor zitter, de heer P. de Rooy, heeft bedankt we gens ernstige ziekte. Op den leeftijd van 57 jaar is te Haarlem overleden Dr. J. A. D. Menalda van Schouwen burg, wonende aan den Raamsingel. De over ledene genoot zijn opleiding aan de Universiteit te Groningen. Nadat hij daar zijn studie ge ëindigd had, vestigde hij zich als arts te Epe, waar hij jarenlang werkzaam was. In 1921 vestigde de dokter zich in Haarlem, waar hij al spoedig een drukke praktijk had. In het Doopsgezinde leven nam hij een voor aanstaande plaats in. Hij was o.a. bestuurslid van de Doopsgezinde ziekenverpleging en re gent van het Kinderhuis der Doopsgezinden. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 11 Februari te Westerveld. In de hedenmiddag gehouden raadsvergade ring heeft de heer De Braai gevraagd of bij B. en W. een verzoek is ingekomen, het Brouwer plein in te richten tot kinderspeelplaats, en of B. en W. daartoe plannen hebben. Wethouder GERRITSZ antwoordde, dat B. en W. om financieele redenen niet met derge lijke plannen zullen komen. (De vergadering duurt voort). -. i/iy t'? Geboren: 4 Febr. R. C. Theunede Bruljn, d.; 6 Febr. D. J. v. d. Spekv. Tongeren, z.; A. M. WillemseCorsten, z.; C. C. Schouten Verduin, z.; J. M. Nagel—Baten, z. en d. Overleden: 4 Febr. H. J. v. Emmerik, 70 jaar, Sparrenstraat; 5 Febr. A. M. de Heer Kloots Timman, 83 jaar, Uit den Boschstraat; T., 2 mnd., z. van L. H. Stegeman, Bleekerstraat; 6 Febr. J. J. Balm, 69 jaar, v. Marumstraat; C. J. de Wilde, 78 jaar, Nassaustraat; A. E. C. Schroder, 62 jaar, Kamperlaan; N. Mansvelt, 80 jaar, Berkenrodestraat. Het bouwen van 252 woningen, 3 winkels met woning, een waschhuis e.a., een rijwielberg plaats, een kantoor met vergaderkamer en di verse ruimten ten behoeve van de centrale ver warming en centrale warmwatervoorziening, op twee terreinen aan de Achillesstraat, het Olym- piaplein, de Herculesstraat, den Olympiaweg en de Speerstraat te Amsterdam, onder architec- tuud van ir. H. T. Zwiers te Haarlem, is door de Amsterdamsche Woningbouwvereeniging ..Ons Huis" ondershands opgedragen aan de N. V. Gewapend Betonbouw „De Kondor" te Amsterdam voor de som van 1.089.000. Vraag: Voor een kwitantie van 75.is daarvoor een plakzegel van 10 cent voldoende? Antw.: Ja. Vraag: Kunt U mij ook zeggen, wat hooger roem is (bij pandoeren)vijfkaart met stuk van troef of zeskaart zonder stuk. Antw.: Een zeskaart is steeds hooger dan een vijfkaart. Stuk geldt altijd, doch eerst dan, als de vrouw of heer gespeeld wordt. Hedenavond zal om half negen een verplichte vergadering plaats hebben der St. Josenns-ge- zellenvereeniging Haarlem I. Hierbij moeten aanwezig zijn alle gezellen en leden van onder- afdeelingen beneden de 25 jaar. De heer M. F. H. Betting, alhier, slaagde te Leiden voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde letter L. De heer J. Giliam, in dienst bij de militaire politie, is benoemd tot politie-agent hier ter stede. Hedenmorgen werd te Den Helder -erspreid een nieuw blad van de N.V. Arbeiderspers, ge naamd de „Zeven Provinciën". Deze bladen werden vanuit een groote Citroen-auto ver spreid, waarop met groote plakkaten „De ver boden krant" en het „Volksblad" staat ver meld. Het nummer bevat behalave het nieuws over het muitentde schip ook het gewone nieuws en de gebruikelijke fc^pagina. In het blad staat vermeld, dat dit het eenige niet ver boden blad van de Arbeiderspers is. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand Januari 1933 was: Badhuis Koudenhorn967 mannen en 487 vrouwen, totaal 1454; Badhuis Leidscheplein: 1470 mannen, 956 vrouwen en 937 schoolbaden,1 totaal 3363; Badhuis Schotersingel: 1894 man nen, 949 vrouwen en 764 schoolbaden, totaal 3607; Badhuis Hofdijkplein: 1601 mannen, 847 vrouwen en 1172 schoolbaden, totaal 3620; Bad huis van Egmondstraat: 1596 mannen, 1036 vrouwen en 1045 schoolbaden, totaal 3677. De commissie voor fondsvorming in de speel- tuinvereeniging „Het Oosterkwartier" deelt mede, dat zij er niet ten volle in geslaagd is de 5000 loten van de door haar georganiseerde lo terij, ten bate van het clubgebouw te verkoopen. In verband daarmede wil zij vanaf deze plaats nogmaals de aandacht vestigen op het doel der vereeniging. De slechte tijdsomstandigheden brengen ook PARIJS, 8 Febr. .Reuter). Gisteren is in de Kamer een pijnlijk incident voorgevallen. Een socialistisch afgevaardigde, die zich door een in een rechtsstaand blad verschenen arti kel beleedigd achtte, verzocht den schrijver van het artikel op de journalistentribune om een onderhoud en diende hem een aantal klappen toe. De in de Kamer aanwezige persvertegen woordigers protesteerden bij het presidium der Kamer, dat door zijn vice-voorzitter in open bare zitting zijn leedwezen over het voorval deed betuigen en de verwachting uitspreken dat dergelijke incidenten in de toekomst niet meer zouden voorkomen. KAAPSTAD, 8 Febr. (Reuter.) De minister van Financiën heeft heden in het parlement een wetsontwerp ingediend, dat voorziet in de nodige maatregelen om den koers var het Zuid-Afrikaansche pond te binden aan het pond sterling. u PARIJS, 8 Febr. (Reuter) Na de belangwek kende redevoering van jhr. Beelaerts van Blok land in de ontwapeningsconferentie te Genève, waarin de Nederlandsche minister van Buiten- landsche Zaken critiek uitoefende op de Fran sche voorstellen, houdt de Fransche pers zich op uitvoerige wijze bezig met de vooruitzichten op verwezenlijking van het Fransche plan. Uit sommige commentaren valt reeds op te maken, dat de kansen op aanneming van het plan niet overal gunstig worden beoordeeld en dat het wellicht tot nieuw compromissen zal moeten komen. De vertegenwoordiger van Havas te Genève schrijft, dat het Fransche plan door de confe rentie-deelnemers hoffelijk is verwelkomd en hij voegt eraan toe, dat Paul-Boncour ervoor moet zorgen, dat het voorstel niet in de vier wind streken der technische commissies uiteenvalt. De „Petit Parisien" zegt: men moet stellig niet verwachten, dat' alle in het Fransche ont wapeningsplan vervatte veiligheidsvoorstellen ook zullen worden aangenomen. De „Matin" constateert, dat het Fransche plan te Genève slechts weinig instemming heeft gevonden. Het blad spreekt in verband hiermede over Duitschland en zegt: Duitschland spreekt wel iswaar op zeer gematigden toon, doch dat ver hindert den nieuwen Rijkskanselier niet, om met verrassende snelheid een geweldige organi satie gewapende miliciens in het leven te roe pen. De „Echo de Paris" schrijft: Het zal er nog van komen, dat Frankrijk en zijn geallieerden, indien zij althans geen zelfmoord willen ple gen, zekeren dag gedwongen zullen worden, zich aan de verklaring der vijf mogendheden te ont trekken, waarin aan Duitschland de rechtsge lijkheid wordt verleend. Men had Duitschland, zoo gaat het blad voort, buiten de ontwapeningsconferentie moe ten laten. Frankrijk zal thans genoodzaakt zijn het neen uit te spreken, dat Genève zal ont stellen. Daardoor zal Frankrijk het mikpunt worden van allerlei laster, doch beter is het deze be proeving te doorstaan, dan toe te laten, dat onder de huidige omstandigheden, de sterkte van het tegenwoordige Fransche leger en van de andere legers, die de verdragen verdedigen, zal worden verminderd. WARSCHAU, 8 Febr. (V.D.) De officieuse „Gazeta Polska" bevat een verklaring van den Poolschen Minister van Buitenlandsche Zaken, overste Beck, die den indruk tracht te verzwak ken, dien de afwijzing van het Fransche ont wapeningsplan door Polen algemeen heeft ge maakt. Minister Beek verklaart na een jaar van be raadslagingen door de Ontwapeningsconferen tie den indruk te hebben gekregen, dat de détails van het te behandelen plan niet doelmatig wa ren. Voor de herfstzitting van den Volkenbond moest de Ontwapeningsconferentie tot tastbare resultaten komen om het anders te ver wachten pessimisme te voorkomen. Onder deze omstandigheden was de tijd gekomen om een uitvoerbaar program vast te stellen. Uit de discussie over het Fransche voorstel was ge bleken, dat naarmate de onderhandelingen zich meer in het kader der politiek bewogen, de vooruitzichten op overeenstemming' geringer werden. Aldus kon men op politiek gebied geen voortgang der ontwapeningsconferentie ver wachten. Derhalve had de Poolsche vertegen woordiger de opdracht gekregen, de conferentie voor te stellen het eerste gedeelte der ontwa peningsonderhandelingen te sluiten. Een eigen Poolsch ontwapeningsplan was er naar de mee ning van den Poolschen minister niet. In nationaal-democratische kringen in Polen heeft de houding van den Poolschen vertegen woordiger te Genève allesbehalve geestdrift ge wekt. Door de afwijzing van Polen heeft het Fransche voorstel de medewerking verloren van den eenigen bondgenoot, die de verplichting had het te verdedigen. Dat moet ook naar buiten den indruk wekken van groote oneenig- heid tusschen Parijs en Warschau. PARIJS, 8 Febr. (Reuter). Daladier heeft be sloten een Fransche economische conferentie bijeen te roepen waaraan ook vertegenwoordi gers der Rransche Koloniën en van het gebied in Noord-Afrika zullen deelnemen. Het doel dezer conferentie zal zijn, te trach ten het economisch evenwicht in het Fransche koloniale gebied te herstellen. In de financieele commissie der Kamer heb ben Lamoureux en Bonnet gisteren uiteengezet, dat de regeering hoopt in die etappes een finan cieel herstel te kunnen bewerkstelligen. De eer ste etappe wordt gevormd door het thans aan de orde zijnde ontwerp. Verder zal nog worden voorgesteld over te gaan tot maatregelen, waardoor nog 1600 mil- lioen francs zullen worden gevonden. Teneinde het dan nog blijvende déficit te dekken, stelt men voor de amortiseering voor een jaar op te schorten. In de derde etappe is de regeering voornemens een leening te sluiten ter consoli datie, ter verlichting van de schatkist, maar wil dit slagen, dan zal men het vertrouwen en daarmede den lust tot sparen moeten herstel len. Bonnet verklaarde, dat aan het eind van deze maand het déficit 6400 millioen francs zal be dragen, waarbij dan reeds rekening gehouden wordt met de ontworpen maatregelen. Door de verhooging van het maximum der schatkistbil- petten zal de minister aan de behoeften kunnen vcldoen, maar voorzichtigheid is geboden. BODENBACH, 8 Febr. (Reuter) Uit tot dusver onbekende oorzaak is Dinsdagavond brand uitgebroken in een groot drie verdiepin gen hoog fabrieksgebouw der textiel-industrie Makosa A.G., gelegen tegenover het station van Bodenbach. De brand werd pas bemerkt, toen reeds de bovenste verdieping en een deel van het dak in vlammen stond. Binnen een half uur was het dak van het ge bouwencomplex een volledige prooi der vlammen geworden en weldra stortten de zolderingen der bovenste verdiepingen in. De aangerichte schade wordt geraamd op meer dan een millioen Tsjechische Kronen. Naar we vernemen zal op Zondag 19 Februari a.s. op het Vitesse-terrein te Arnhem een wed strijd gespeeld worden tusschen het Oostelijk elftal en de Engelsche prof-club Bristol Rovers. De Technische Commissie en de Commissie voor Schoolvoetbal van den K. N. V. B. hebben een klein boekje het licht doen zien, dat een uitstekende wegwijzer is voor den leerling voetballer. De eerste beginselen der techniek, verduide lijkt met teekeningen, worden er in besproken, benevens de voornaamste spelregels. Tooneeluitvoering Op Zondag 12 Februari geven de beide tooneelclubs van de parochie Bloemendaal een tooneeluitvoering in „Vree burg". Opgevoerd zullen worden „Familiejuweelen", tooneelspel in twee bedrijven van A. C. M. Weijers en J. Grosveld en „Klaproos", klucht spel in drie bedrijven van G. Nielen. Burgerlijke Stand Geboren: Tj. O. Jongs- ma-van der Linden, z.; C. P. van de Velde- fiauer, z.; Th. J. Knijn-Veerman, z. Burgerlijke Stand Geboren: M. v. d. Stam Jukes d.; C. KlaverBierman z.; M. E. v. d. Bergv. Amerongen d.; A. VenietKoe z.; B. M. KortekaasHogenboom z.; C. M. v. Won deren—v. Os z.; A. WillemseHeemskerk z. Ondertrouwd: G. J. J. ZonneveldG. M. Th Hendriks; L. A. VosseA. M. Geeve. De K.R.O.-film De belangstelling van de leden van den R.K. Volksbond voor de film van den K.R.O. is zoo groot, dat het bestuur van den R.K. Volksbond genoodzaakt is de uitgifte van gratis toegangsbewijzen stop te zetten. Tot uiterlijk Donderdagavond 9 Februari kan men zich opgeven voor een gratis toegangsbe wijs bij een der bestuursleden. Bestuursvergadering Donderdag 9 Fe bruari zal om 8 uur des avonds een bestuurs raadsvergadering worden gehouden in de St. Aloysiusschool. Zeer belangrijke zaken zullen aan de orde worden gesteld. Jeugdraad Het secretariaat van den pa- rochialen jeugdraad is thans gevestigd: Zee weg 335, Driehuis. Het secretariaat van de jeugdleiders is: Genestetlaan 12, Driehuis. Tooneel De RH. Damestooneelvereeni- ging geeft Zondag 12 Februari in de Concert zaal „Zomerlust" een opvoering van het too neelspel: „De Tweede Moeder". Het tot nu toe door de dames geleverde spel maakt aanbeveling overbodig. Sint Barbara In de parochies en Sant poort is opgericht een R.K. Begrafenisvereeni- ging die den naam voert van „Sint Barbara". Elk R.K. gezin uit de gemeente Velsen kan lid worden. Aanspreker is de heer J. de Ruy- ter, koster der R.K. Kerk te Driehuis, Drie- huiserkerkweg 7c. R.K. Centrale. In de laatst gehouden be stuursvergadering zijn de functies als volgt ver deeld: voorzitter, pater Arts; secretaris, notaris Anten, Stationsweg 70 Velsen; penningmeester P. P. Smit, 2e penningmeester J. v. Beem en 2e secretaris B. Schouten. ZONDAG 12 en MAANDAG 13 FEBR., 8 UUE SPREKEND - ZINGEND - MUSICEEREND, van het grandioos geslaagde Pinksterspel van de Graal. 10.000 medewerkenden. In het voorprogramma: JUBILEUMREIS: ROME—ASSISIë—PADUA. „PIEREMENT" VAN TEUNISSEN. KOMISCHE GELUIDSTEEKENFILM. Prijzen der plaatsen: 0.60, 0.85, 1.10, 1.35, (bel. inbegrepen) Kaartverkoop en plaatsbespreking iederen dag v. 10—12 en 24 uur aan het Concert- geb. v.a. Vrijdag a.s. Zondag van 104 uur. Gebouw „St. Bavo" Grossiers en Kleinhan del, 8 uur Haarlemsche Inkoopcombinatie half 9 „Proza", 8 uur Dameskoor Assers, 8 uur Bestuur Jeugdclub Bouwvakbond, 7 uur Bestuur Bouwvakbond, 8 uor R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw H. K. B., Tempeliersstraat Haar lemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen, kwart over 8. St. Josephsgezellengebouw, Jansstraat Op richting zang- en ontwikkelingsclub, half 9. Prinsenhof Gemeenteraad, half 2. Frans Halsmuseum Tentoonstelling werken van M. J. Bauer, 103 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bebouw „St. Bavo" Jaarvergadering Spoor wegpersoneel, 8 uur Studieclub Grafische bond, 8 uur Hoofdbestuur R. K. Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur Bestuur Metaal bewerkers, 8 uur Trampersoneel, 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstellïngwerken ao'i3 van M. J. Bauer, 103 uur. ao ao Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen enKn-t<r variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes Iederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur, Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. HEEMSTEDE Gebouw Ned. Protestantenbond Concert Kunstkring Heemstede, kwart over 8. WOENSDAG, 8 Febr. Vorige koersen Londen 8.53)4 8.53 Berlijn 59.14 59.12)4 Parijs 9.71% 9.71 )4 Brussel 34.63 34.6214 Zwitserland 48.02 48.02)4 Weenen Kopenhagen 38.10 38.00 Stockholm 45.90 45.75 Oslo 43.80 44.00 New Vork (cable) ,2'i?1^'6 Rome 12.72)4 12.72)4 Praag 7.37 7.37)4 Madrid 20.42)4 20.35 Staatsleenlngen 4y2 Nederland 1916 Nederland 1931 Nederl 1932 Vorige koersen 102% 102)4 103 103 100 lCOXn 101 101% 93)4 92)4 4'/,"% N Ind 1926 AB Banken Koloniale Bank 56 57 Indische Bank 5C)4 52 Cert. Handel-Mij61)4 61)4 Industrieën Unilever 110H 111)4 Calvê Delft 63 63)4 Alg. Kunstzijde 29 3.-H Van Berkel's Pat19 1914 Nieuwe Philips 128)4 129)4 Küch Accoustlek 2% 2)4 Ned. Ford 119 118 Industr. Buitenland Anaconda 6% 7)4 Bethlehem Steel 14)4 AH U. S. Steel 27% U. S. Leather 3% 3% Intern Nickel 7H 8 MUnbouw Boeton Mijnbouw 15 15 Alg. Exploratie 127 127 Redjang Lebong 100 100 Petroleum Gaboes 17 15 Kon Oile 147)4 15)4 Perlak 84 84 Continental Oil 5 5 Peudawa 5H E'Xe Shell Union Oil Vorige koersen 4)4 4H Rubber A'dam Rubber 58)4 "914 Bandar 4 41)4 Dell Batavia Rubber J4)» 24)4 Serbadladl 18)4 Silau ,'q 16 V. I. G. O. nn Allied 42 22 Intercontin. Rubbern 1H Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Liln 314 Dito Gem. Elgend. 3)4 Kon Ned Stoomb 16 Scheepvaart-Unie 54 Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I S U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah 169)4 105 67 6)4 34)4 24.00 150 122 16)4 134)4 Spoorwegen Union Pacific 74)4 Wabash 2)4 Erie 5)4 Kansas City South8)4 South. Rallw5)4 33 3* 3)4 16)4 55 171 105 68 6« 32)4 25.00 151 124* 16)4 137 74)4 2X. 5)4 8)4 5)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2