INCASSO-BA BERNARD J.V.LIEMT 6R00TE OPRUIMING CACHETS DFAIVRE Aardbeving in Zuid-Duitschland Honderd kano's verbrand VERWULFT 9 GR. HOUTSTRAAT 62-67 N.V. Effecten Coupons Safe-loketten TERREUR IN SPAANSCH STADJE FA. - Nog slechts eenige dagen duurt onze van TAPIJTEN - KARPETTEN ENZ. SALON-, EET-EN SLAAPKAMER MEUBELEN WOENSDAG 8 FEBRUARI STADSNIEUWS FAILLISSEMENTEN T ram vertraging R.K. Volksbond Geloof en Wetenschap Openluchttheater te Zandvoort „ST. RAPHAEL'- (SPOOR) Aftreden van den heer P. de Rooy Gevonden voorwerpen en dieren Kantoor: HAARLEM - Kruisweg 59 - Telefoon 13843 MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen Op vele plaatsen vrij hevige schokken gevoeld Geringe materieele schade Kerken door syndicalisten in brand gestoken De „Atlantique" Lid der bemanning van brand stichting verdacht? Hardnekkige brand in ivinter- opslagplaatsen aan den Oud erkerkerd ijk te Amsterdam 1858 Lourdes 1933 Een algemeen gebed op 11 Febr. 12 uur Witte tanden: Chlorodont De muiterij in Indië De positie van het schip Uiterste noodzaak Steeds meer achtervolgers Was de commandant gewaarschuwd Met 14 stralen gebluscht Complex van werven Langdurig bluschwerk DAMMEN Om de clubkampioenschappen van den Nederl. Dambond District Noord-Holland Om de clubkampioenschappen der „Haarlemsche Damclub" Haarlemsche Damclub i De Origineele Eén enkele Cachet aimeert in 10 Minuien E.D.O.—D.E.C. KRACHTSPORT H.K.V. Haarlem UITLOTINGEN DISTRICT HAARLEM VAN DEN D.H.V.B. Propaganda-avond MARKTEN 461e STAATSLOTERIJ De Arrondissements Rechtbank te Haarlem heeft gisteren de volgende faillissementen Uitgesproken J. Verbeek, kapper, wonende te Haarlem, Nassaustraat 4—6, Curator mr. B. W. Stomps te Heemstede. N.V. Mijnders en Co., N.V., bloembollenhan- del, gevestigd te Hillegom. Curator mr. P. J. Ger ritsen. alhier. P. J. Koelman, winkelier in kantoor- en schrijfbehoeften wonende te Zandvoort, Groote Krocht 34. Curator mr. B. W. Stomps te Heem stede. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Opgeheven werd het faillissement wegens ge brek aan actief van: N. Duivenvoorden, wonen de te Abbenes, Haarlemmermeer. Curator mr. F. J. Gerritsen, alhier. Geëindigd zjjn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: De nalatenschap van wijlen J. H. van Straten, laatst wonende te Edam; curator no taris P. de Grient Dreux te Edam. P. van der Ree, wonende te Haarlem; curator mr. J H. van Gelderen, alhier. B. Obbink, wonende te Zandvoort; curator mr. Silvain Groen alhier. C. Luttik wonende te Zandvoort. Curator jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama alhier. Chr. Dimmers, wonende te Zaandam; curator mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is nabij de Liedebrug op den Rijksstraatweg Amsterdam- Haarlem het wiel van een vrachtauto, die uit Amsterdam kwam, afgeloopen. De wagen kantelde juist op de tramrails, ten gevolge waarvan de dienst geruimen tijd op enkel spoor moest worden onderhouden. De tramdiensten tusschen zeven uur en half negen ondervonden ongeveer een half uur vertraging. De Kring Haarlem-Noord van den RU. Volks bond zal Vrijdag 24 Februari des avonds acht Uur een vergadering houden in café „Suisse". Rijksstraatweg, om tot verkiezing van een Be stuur over te gaan. De elfde bijeenkomst van de leden der ver- eeniging .Geloof en Wetenschap" voor Haarlem en Omstreken zal plaats hebben Vrijdag 10 Februari, kwart over acht in den Jansweg- Schouwburg. Mej. Suze Proot zal een voordracht houden over „Het leven en het werk van Richard Wag ner". Deze voordracht zal worden geïllustreerd door enkele fragmenten uit 's Meesters werk. Mevr. Clara BiermannGunst zal eenige aria's zingen, terwijl mej. Proot zal begeleiden. De Zandvoortsche Vereeniging voor Vreemde lingen Verkeer heeft besloten voor het seizoen 1933 een openluchttheater te stichten in het Kostverloren Wandelpark. Overleg is gepleegd en onderhandelingen wor den gevoerd met Anton Verheyen. Men schrijft ons: Op de a.s. jaarvergadering moet een andere voorzitter gekozen worden, wegens zeer ernstige ongesteldheid van den heer De Rooy. De afdeeling Haarlem zonder De Rooy daar Zal men aan moeten wennen! Ongeveer 15 jaar Werd door hem het voorzitterschap vervuld. In dezen tijd heeft hij veel, zeer veel voor de af deeling gedaan. Ja soms werd het hem zelfs als een fout aangerekend dat hij te veel func ties bekleedde. Vooral in de eerste jaren was er Veel en moeilijk werk en zonder twijfel heeft de afdeeling veel aan hem te danken. Op gevaar a fvan niet volledig te zijn, willen wij nog en kele andere functies noemen. Jarenlang had hij ook de leiding der tramafdeeling, was secreta ris van vakafdeeling V (Werkplaatspersoneel), Werkte voor het werkplaatspersoneel in den vroegeren fabrieksraad en in het tegenwoordige »Klein Overleg" en was scheidsrechter en woord voerder in het instituut Scheidsgerecht voor het Spoorwegpersoneel. Gaarne vertrouwde het per soneel zijn belangen aan hem toe. Ook zijn werk in den Bestuursraad der R.K. Werkliedenveree- higing werd gewaardeerd. Dit alles was een veel omvattende taak en 't heeft veel vrijen tijd ge kost. Het moest al zeer noodzakelijk zijn, wilde hij een enkelen keer verzuimenè Den scheidende zij een spoedige beterschap toegewenscht. Volkerts, Zocherstraat 64, geld; Smolders, Rennemerstraat 20, bruine heerenhandschoen; Bruinsma, Assendelverstraat 19, kinderhand schoen; Jacobs, Saenredamstr. 22, glacé dames handschoen; Terstal, Tempeliersstraat 28zw„ hamer; Schrijnders, Thorbeckestr. 78, kinder handschoen, wit; Bodbijl, Lindenstr. 41, idem; Jansen, Steenbokstraat 1, grijze handschoen; Brouwer, Rijnstraat 67, heerenhoed; Termaat, M. v. Heemskerkstraat 30, grijze kat; Eindert, Baljuwslaan 7, portemonnaie m. inhoud; Du- blec, Middenweg 6, damesportemonnaie m. in houd; Leijk, Goltermanstr. 2b.rd., bagageriem; Houweling, Oost-Indiëstraat 93, rozenkrans; Langeveld, Zuid Brouwersstr. 7, rozenkrans in étui; Toépoel, Mr. Comelisstr. 8, rijwielplaatje; v. Eerdenburg, Bilderdijkstraat 6, gouden sier speld; Verment, Mr. Cornelisstr, 32rd„ kinder schoentje; Breij, Sophiaplein 22, schooltasch; De Vries, Teylerstraat 72, vacht van kinder wagen; bureau van politie, Smedestraat, paar Wanten. Alders, Ursulastraat 7rood, ceintuur; Kramer Barteljorisstraat 37, étui (bril)Dierenasyl, Ridderstraat 11, hond; Nijdam, Duvenvoorde- straat 59 zw., halsketting; Van Dalen, L. La kenstraat 11, handschoenen; Bouwman, Wald. Pyrmontstraat 39, handschoen; Kennel Haer- lem, Regentesselaan, kat; Albertsen, Langedijk- straat 6rood, 3 katten; Aarts, Barbarossastraat 34, muts; Reckman, Gr. Heiligland 48, porte- monn. met inhoud; Van Os, Nassaustraat 20, poppenkleeren; Hiel, K. Margarethastraat 14, regulateur (auto); Van Zilt, Rozenprieelstraat 58, stopsleutel; Van Velden, P. Kiesstraat 52 rood, lipssleutel; Augustinus, Gr. Heiligland 4, tasch met handw. Nater, Mr. Comelisstraat 66rd„ autoband; Smit, Zuidpolderstr. 92, armband met steentjes; Nahuis, Kruistochtstraat 50, armband; Sabells, Saenredamstraat 30rd., cape; v. d. Hart, Ursu lastraat 17, das; Grijzen, Ged. Oudegracht 17, étui met pen en potlood; Rot, Bankastr. 56, Heemstede, gebit; Bureau van Politie, Smede straat 9, hamer, stalen japonstof, Lipssleutel; Tangerman, Begijnensteeg 4, grijze h. hand schoen; Vogel, le Vooruitgangstr. 117rd, hond; Boenders, Klarenbeekstr. 44rd„ ruigharige hond; Teekooker, Ing. Bispincklaan, 16, Bl.- Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000.- daal, nikkel horloge; Vrugt, J. v. Nieuwenhuij- zenstr. 12, motorhandschoen; Roest, Rozen straat 49, hond (spaniel); Derogee, Leliestraat 31, wollen h. handschoen; Hillerman, Harmen- jansstraat 7, herdershond; Uldrink, Schcter- boschstraat 23, hazewindhond; Dierenasyl, Ridderstraat 11, kat (Cypersche)Kennel „Fauna", Parklaan, smoushond; Slobbe, Lui- tensteeg 31, lorgnet; Teeuwen, H. Mulierstraat 43, belastingplaatje; Haltechef Z. H. T. M„ Spuistraat, Amsterdam, schrijfmachine met inkt; Hoes, Olieslagerslaan 13, sjaal, wollen; Visser, Ipenrodestraat 5, actetasch; v. Mierlo, Rozenprieelstraat 51rd., actetasch met inhoud; v. d. Berg, Lindenstraat 45, vulpenhouder; v. Dijk, Nassaulaan 34F, vulpotlood; Hagemans, Merovingenstraat 9, schoenveters; Loerakker, Zuid Brouwersstr. 25, vulpenhouder; v. d. Schaa, Landzichtlaan 43, étui met pen en pot lood; v. Dam, Oranjestraat 62, wantje. IJMUIDEN 8 Febr. 1933. Tarbot per K.K. 1.40. Tong per K.G. 0.75 —1.75. Groote schol per 50 K.G. 21—23. Middel schol per 50 K.G. 27—27.50. Zet schol per 50 K.G. f 27.50—32.—. Kleine schol 25—34. Bot per 50 K.G. 13—14. Schar per 50 K.G. 1620. Rog per 20 stuks 30.Kabeljauw per 125 K.G. 34—66. Wijding per 50 K.G. 7—9.50. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen Loggers Sh. 84 626.—; Sch. 25 1435.—; K.W. 29 1067.—; K.W. 56 1179.—. VI. 204 334.- Beuger KARLSRUHE, 8 Febr. (V.D.) Hedenmorgen te 8.06 uur voelde men in geheel Baden een tamelijk krachtige aardbeving, die volgens de registratie van het Geodetisch Instituut der Technische Hoogeschool te Karlsruhe twee-mi nuten duurde. De aardbevingwas zoo krachtig, dat eep seismograaf van het Instituut buiten werking werd gestéld. De haard van de aard beving kon nog niet vastgesteld worden, doch bevindt zich waarschijnlijk in de Zwabische Al pen of in het gebied van het Meer van Con- stanz. De aardbeving had het karakter van een golfbeweging, die de huizen deed trillen. Ook te Stuttgart werd vanmorgen even na 8 uur de aardbeving waargenomen, die volgens de registratie van het meteorologisch instituut haar haard op een afstand van 60 K.M. in de richting van het Rijndal heeft. Aangezien de seismograven te Ravensberg niets hebben ge registreerd, neemt men aan dat de haard ten noorden van het Zwarte Woud ligt. Uit Esslingen wordt gemeld, dat daar te ruim 8 uur twee krachtige aardschokken werden ge voeld, waardoor goedgesloten deuren open sprongen. Te Worms werd de ardschok te 8.08 uur waargenomen. Schilderijen en andere losse voor werpen begonnen te slingeren. Materieele scha de werd niet aangericht, doch de schrik onder de bevolking was vrij groot. In de Pfalz werd de aardbeving vooral te Kaiserslautern sterk gevoeld. Meubels schoven van hun plaats, deuren sprongen open en schil derijen vielen van den wand. Uit Heidelberg wordt gemeld, dat de seismo- grafen van de Königstuhlsterrewacht de aard beving zeer duidelijk hebben opgeteekend met een uitslag van 20 c.m. De eerste schok werd geregistreerd te 8 uur, zeven min. 20 sec., be staande uit drie vier zeer krachtige uitslagen die langzamerhand verzwakten en na vijf mi nuten geheel hadden opgehouden. De stooten plantten zich voort van het zuiden naar het noorden. Dit is de krachtigste beving, die de seismografen van de Königstuhl-sterrewacht in de 25 jaar dat zij in gebruik zijn ooit hebben geregistreerd. CACERES, 8 Febr. (Eigen telegram). Te Ra mos de Monte in de Spaansche provincie Estre Madura hebben syndicalisten een kerk en kapel in brand gestoken. Op een andere kerk en op het huis van den gemeente-secretaris pleegden zij een bomaanslag. Verder vernielden ze de telefoon en telegraaf lijnen. Met veel moeite kon de politie de orde herstellen. Bij het vuurgevecht, dat tusschen de politie en syndicalisten plaats vond werd een persoon zwaar gewond. (United Press). PARIJS, 8 Febr. (Reuter). De „Petit Para siën" meldt, dat de „Süreté Générale" een spoor zou volgen in de zaak van de „Atlantique" n.l. dat van een lid der bemanning. Er zou een be vel tot voorgeleiding tegen hem zijn uitgevaar digd door den rechter van instructie. Deken J. P. Huibers uit Hoorn, de aalmoeze nier der zieken voor de Nederlandsche bede vaarten naar Lourdes, schrijft ons: Het Journal de la Grotte de Lourdes 5 Febr. schrijft: On den middag van den llden Febr. 1858 te 12 uur, toen de Onbevlekte Maagd voor het eerst verscheen aan de kleine Bernadette, luid den de klokken van Lourdes het Ave Maria van het Angelus. lederen dag speelt het carillon van de Ba- j siliek te 12 uur het Ave Maria. Op den eerstkomenden llden Februari zal te 12 uur een menigte pelgrims zich om den Pauselijken Legaat en de aanwezige Bisschop pen scharen om met het Carillon van de Basi liek het Ave Maria te doen weergalmen voor de grot der Verschijning- Hoe schoon zou het zijn, wanneer op dien dag, op hetzelfde uur een geestelijk klokken spel zou omhoog stijgen uit de harten van al len, die ooit in Lourdes waren of er ooit hopen te komen, en op dat oogenblik het Weesge groet, het Ave Maria doen opklinken. Hoe aangenaam aan Gods H. Moeder, die dankbetuiging voor Haar bezoek en voor 75 jaren voor een onafgebroken reeks van wel daden. Welnu, mijne vrienden, die dit leest, en gij allen vrienden van O.L. Vrouw van Lourdes, knielt allen neder op den llden Februari te 12 uur om Uwe dankbaarheid te toonen voor den zegen, welken de verschijning ons bracht. Met de gelukzalige Bernadette zullen allen, die op dat oogenblik in den geest te Lourdes willen aanwezig zijn het Ave Maria doen weer klinken. Wij lezen nog in hetzelfde nummer, dat de Pauselijke Legaat Zijne Eminentie Kardinaal Binet, zijn diocesanen oproept om zich, waar het mogelijk is, Zaterdag 12 uur naar een kerk of kapel te begeven en daar gezamenlijk een tientje te bidden en het Magnificat te zingen om zich zoo met hem en alle pelgrims te ver eenigen. Wij twijfelen niet, of ook de tallooze dank bare hedendaagsche pelgrims en vrome ver eerders van O.L. Vrouw van Lourdes zullen dezen oproep gaarne beantwoorden en het zich tot heiligen plicht rekenen a.s. Zaterdag te 12 uur zich zoo innig mogelijk met alle pel grims voor de Grot van Lourdes vereenigen. VI! I n O iZW (Vervolg van Pag. 1.) BATAVIA, 8 Febr. (Aneta) Het laatste be richt over de positie van „De Zeven Provinciën" luidt, dat het schip langs het eiland Sipora vaart. Een officieel communiqué meldt, dat „De Zeven Provinciën" om zeven uur v.m. zich be vond ten Westen van de Zeebloemstraat. Het schip vaart met een snelheid van zeven knoopen. De mogelijkheid- dat het schip de haven van Padang binnen zal varen wordt praktisch uit gesloten geacht. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta) De I. S. D. P. en de Nationale Fractie in den Volksraad zon den het volgende telegram aan den Gouverneur- Generaal van Ned.-Indië en den Minister van Defensie: Het gebeurde op „De Zeven Provinciën" be treurend en de noodzaak van de terugbrenging van het schip onder Marinebevel erkennend, willen de Nationale Fractie in den Volksraad en de fractie van de Indische Sociaal Democra tische Partij in dat College Uwe Excellentie dringend aanbevelen slechts in uiterste nood zaak geweld te doen gebruiken, aangezien ten eerste alsdan de geheele bemanning en hun familiebetrekkingen benevens het schip slacht offers zullen worden; ten tweede deze zaak thans geen politieken ondergrond heeft en alsdan een politiek agitatiemiddel van verschillende zijden kan worden; ten derde de bemanning zelf op den voorgrond stelt dat zij geen geweld beoogt, doch een demonstratie tegen de salarisvermin dering en tegen -de arrestatie van hun kamera den." BATAVIA, 8 Febr. (Aneta) Het eskader dat onder commando van den eskadercomman dant kapitein ter zee M. H. van Duim, de „De Zeven Provinciën" tegemoet vaart, is momenteel op weg naar Tandjong-Priok. De „Eridanus" zet de achtervolging van de „De Zeven Provinciën" voort. De mijnenlegger „Gouden Leeuw", welke hedenmorgen Padang heeft verlaten, heeft zich bij de „Eridanus" ge voegd. MEDAN, 8 Febr. (Aneta) De „Deli Courant' meldt, dat de Inspecteur van Politie J. Vermeer te Koetaradja Zaterdagavond 5 Februari zeven uur dertig een waarschuwing kreeg dat de sche pelingen met de „De Zeven Provinciën" zouden wegvaren zoodra de commandant en de officie ren op de sociëteit zouden zijn. De heer Vermeer waarschuwde onmiddellijk den assistent-resident van Groot-Atjeh, die het bericht onnflddellijk doorgaf aan den comman dant van „De Zeven Provinciën", kapitein luitenant ter zee P. Eikenboom. Laatstgenoemde heeft het bericht blijkbaar als canard beschouwd, zoodat de heer Vermeer om tien uur vijftien alleen op den steiger stond toen het schip wegvoer, onmachtig iets te doen. Een felle, hardnekkige brand heeft Dinsdag avond gewoeu in een loodsencomplex aan den Ouderkerkerdijk te Amsterdam, waarbij de Am- sterdamsche watersport een gevoelig verlies heeft geleden. Niet minder dan 14 luxe motor booten en over de 100 kano's zijn er in de vlam men opgegaan! Omstreeks kwart over tien bemerkte een agent van politie, die surveilleerde op den 4m- steldijk, een rossen gloed boven het gebouwen complex aan den Ouderkerkerdijk voorbij de Zuidergasfabriek. Onmiddellijk bracht hij via den brandmelder op den Amsteldijk de brand weer op de hoogte, die op het sein „middel- brand" naar de bedreigde plaats uitrukte. Toen de brandweerauto's bij de poort van de gas fabriek voorreden, bleek het vuur aan de overzij reeds over een groote breedte uit te slaan, ter wijl doffe explosies werden vernomen. Op het sein „groote brand" volgde nu spoe dig talrijk materieel, dat met de pont naar den rechter Amsteloever moest worden overgezet. Ook de Jan v. d. Heijden stoomde op, om aan het blusschingswerk deel te nemen. Het vuur woedde in het uiterst brandbaar complex, bestaande uit de werf „de Amstel" van P. IJsselstein, winterbergplaats, handel in booten en motoren en reparatie-inrichting, een en ander gevestigd in een steenen gebouw, waarvan de eerste verdieping door den heer IJsselstein wordt bewoond. Onmiddellijk hieraan grenst een dubbele loods, tot halve hoogte van steen opgetrokken, daar boven met hout betimmerd en met nlaat- ijzer afgedekt. Deze loodsen, eigendom van den heer J. F. K. Harms, zijn in huur als kanowerf bij den heer Drent, die er meer dan honderd kano's, meest van watersportliefhebbers uit Zuid, had opgeborgen. Vóór in de loodsen lagen 10 motorbooten van een verhuurder aan de Weesperzijde, terwijl bij IJsselstein eveneens een viertal motorbooten stond opgeborgen. Naast deze loodsen is gebouwd de werf „Het Jacht" van J. Wolfrat, een steenen loods met plaatijzer gedekt en met hout betimmerd. Ten slotte volgen nog de fonkelnieuwe boothuizen van de roeivereeniging „A.R.S.A." en de tim merfabriek „Amstelland". In de dubbele loods van de kanowerf Drent, welke zeer diep doorloopt, woedde in hoofd zaak het vuur, dat in weinig tijds de geheele plaatijzeren kap had weggevreten en terend op de uiterst brandbare materialen, hardnekkig en met groote hevigheid naar boven en achte ren uitsloeg. Het blusschingswerk werd onder leiding van de hoofdbrandmeesters Förch en Brunet de Rocnebrune met kracht aangevat. Niet minder dan 14 stralen leverden kolossale watermassa's, die zelfs nog een oogenblik werden versterkt door het waterkonen van de „Jan v. d. Heyden", welke aan den wal had ligging gekozen. Het vuur werd dan ook geleidelijk teruggedreven, maar handhaafde zich met felle oplevingen in het .achtergedeelte .dekloodsen Tot na middernacht is de brandweer doende geweest om het vuur uit het loodsencomplex te verdrijven. Telkens opnieuw sloeg de gloed aan de achterzijde omhoog, maar tenslotte doofden toch de vlammen en kon het tr-" geleidelijk halstoe keeren. De schade is aanzienlijk. Het bedrijf van IJs selstein is door het vuur ernstig beschadigd. De bij hem opgelegde motorbooten hebben danig ding der vereenigingen ten opzichte van de scheidsrechters. Voor de propaganda der Roomsche Sportbe- weging in Haarlem en Omstreken kan deze avond van groote waarde zijn. Te Haarlem speelden Maandagavond j.l.- voor de vierde klasse competitie van den Nederl. Dambond (district Noord-Holland) de „Haar- lemsche Damclub" IV tegen de Damclub „IJmuiden" III. De voorloopige uitslag is 88. Vermoedelijk eindresultaat 1010. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19321933 der Haarlem sche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. v. d. Giessen wint van W. van Pelt; A. de Jong remise met H. G. Teu- nisse; Joh. Fabel wint van H. Greeuw; J. W. van Dartelen remise met P. J. van Dartelen: J. van Looij wint van D. Kleen. Tweede klasse: J. M. A. Minderhoud wint van H. J. Rozijn; J. H. Reedijk wint van F. W. de Pater; J. Wielenga remise met C. Kool; Ph. F. Amelung Sr. wint van A. Kiel. Derde klasse: L. Kisch wint van J. Klaver- stijn; J. Merts wint van W. Jonkhof; Jac. Fr. van Garderen wint van J. van Petegem; J Merts remise met Jac. Fr. van Garderen; G. Molenaar wint van M. G. J. Andriessen; K Olij wint van I. Ravensbergen. In de kortelings gehouden jaarvergadering van het Damgenootschap „Het Noorden" te Groningen werd besloten de „Haarlemsche Damclub" T uit te noódigen begin Juli a.s. te Groningen een wedstrijd te komen spelen tegen het eerste tiental van het Damgenootschap „Het Noorden." MET OXYCHINOTEINE I worden in Nederland sedert MEER DAM 30 JAAR aanbevolen door Doktoren l' HOOFDPIJN KOORTS ZENUWPIJN 12 Cachets:fl. 1 .- .^WEIGER MAMAAR van het vuui geleden. De bovenwoning bleef door het krachtig ingrijpen der brandweer ge spaard. De firma IJsselstein was verzekerd. Volkomen uitgebrand is de dubbele loods van de kanowerf Drent, waarvan alleen het voor gedeelte nog eenigermate in stand is gebleven. Meer naar achter staken de dakspanten ver wrongen en verbogen over de volkomen ruïne. Van al de kano's, die hier zoo wreed in nun winterslaap werden gestoord, is niet veel meer over. De motorbooten verbrandden tot grauw geblakerde karkassen, waarin de vlammen tot op het laatste oogenblik telkens en telkens weer oplekten. De gebouwen waren verzekerd, de in ventaris kano's, motorbooten en materialen niet. Tenslotte kreeg ook de werf „Het Jacht' aan de achterzijde eenige schade. De vlammen sloe gen door en hebben een der booten aangetast. Hier was alles verzekerd. Het bootenhuis van A.R.S.A. en verdere gebouwen bleven gespaard. Tot de vele belangstellenden behoorde ook wethouder Kropman. Pas lang na het midder nachtelijk uur keerde geleidelijk de rust aan den Ouderkerkerdijk terug. Het nablusschen nam nog geruimen tijd in beslag. Men deelt ons mede dat de wedstrijd W. F. C. E. D. O. voor a.s. Zondag is omgezet in een thuiswedstrijd n.l. EDOD.E.C. Zondag 4 Februari organiseerde de Deventer Athletiek Club K. D. O. te Deventer nationale le kl. worstelwedstrijden, waaraan door G. Waage, lid van H. K. V. „Haarlem" werd deel genomen in de afdeeling lichtgewicht. Waage die slechts 1% K.G. te zwaar was voor de afd. vedergewicht, wist niettegenstaande dat, met den eersten prijs te zegevieren in de afd. lichtgewicht door op touché te winnen van Bin dervoet en Theijsse „S. S. S." A'dam van Evers „Hercules" Deventer en door opgeven van Al- bach „K. D. O." Deventer. De Pers- en Propagandacommissie van het District Haarlem van den D.H.V.B. organiseert op Dinsdag 14 Februari a.s. een propaganda- avond voor vereenigings- en juniorenleiders, alsmede voor de scheidsrechters, in Hotel Cen traal, Groote Houtstraat 176, Haarlem. Op dezen avond zullen als sprekers optreden de weleerwaarde Pater F L. Esser, voorzitter van den D. H. V. B. met als onderwerp „De taak der Vereenigings- en Juniorenleiders", ter wijl de heer G. Kruiver, secr.-penningmeester van den D.H.V.B. zal behandelen „De verhou- 104587 201565 251894 314097 423319 459303 564575 698817 803684 936145 f55810 207229 264014 350427 426848 474154 600257 738772 804526 953842 185240 226765 272612 350568 428070 486008 610852 739051 857921 960691 186229 233958 283889 355383 431359 497820 645902 741618 882449 986746 194296 244207 289504 392741 435815 528935 669343 744557 900004 1049158 197768 245355 295745 421431 458525 547630 685848 755124 920263 1054689 CREDIT NATIONAL 192k. Trekking van I Februari 1933. No. 2955127 Is betaalbaar met frs. 1 mlllioen, de andere nos. van dit honderdtal elk met frs. 500; no. 1267594 met frs. 500.000, de andere nos. van dit honderdtal elk met frs. 500; de nos. 5996060 en 6108139 elk met frs. 200.000, de andere nos. dezer beide honderdtallen elk met frs. 500; de nos. 1021505, 1431667 en 1827237 elk met frs. 100.000, de andere nos. dezer honderdtallen elk met frs. 500. De nos. 168410, 1288545, 4286352 6837419, 6940052 en 7924161 elk met frs. 50.000, de andere nos. dezer 6 honderdtallen elk met frs. 500; de volgende no.s elk met frs. 500; 2105601700, 2830001100. 3590201300, 4301001100. 4506501 600, 488840150, 5431101200, 5720801900, 6839001100, 7789501600. CREDIT NATIONAL 1923. Trekking van 1 Februari 1933. De nos. 151.366 der series 05 mlllioen zijn elk betaalbaar met frs. 100.000; de nos. 351.366 der series 05 millioen elk met frs. 50.000; de nos. 191.366 en 941.366 der series 05 millioen elk met frs. 10.000; de no3. 071.366, 291.366, 321.366, 391.366, 441.336, 861.366 ,i) 921.366 der series o5 millioen elk met frs. 5000, alle andere nos. eindigend op 1366, 6949 en 7625 zijn elk be taalbaar met frs. 1000. GEMEENTECREDIET VAN BELGIë. Trekking van 1 Februari 1933. Obligatie no. 252764 werd uitgeloot met 2 mil lioen frs. en obligatie 869578 met 5 mlllioen frs. Verder werden nog uitgeloot: met 1 millioen frs. obl. 168045; met 500.000 frs. obl. 1019297; met 100.000 frs. obl. 146528, 511243, 692498, 718935, 885685; met 50.000 frs. de nos.: 160528 300668 329047 333990 346891 467498 579664 631669 657369 753780 769899 774103 791548 962305 981771 1003747 1018160 1028995 1042354 1075507; met 25.000 frs. de nos.: 105648 109883 121808 124281 128511 129628 133120 139298 140496 167344 173205 173481 177324 182877 191171 216717 219567 229956 235113 241885 274678 277246 280356 280778 296327 300923 306194 317509 322158 324329 326875 330532 356338 370569 377524 379633 385151 390077 391152 412107 430995 434397 451976 485555 491756 511735 516723 547911 551941 580490 588122 595663 617675 617953 363269 675470 680204 683073 701253 702376 702576 711079 712030 723148 733301 740059 743105 782891 785394 796596 799800 799990 105934 813946 827484 832641 834720 834836 "369 839337 841381 844639 879368 907097 907516 927288 952690 952936 973687 997310 "ïio712 1004389 1005693 1015033 1024336 1031747 1-"3368 1068767 1076490 1094910 Verder met 500.000 frs. obl. 143018: met 100.000 frs. obl. 239528 en 518074; met 50.000 frs. obl. 8-'6869, 893177, 9S9662. 989501, 992082 en 1013196; Met 25.000 frs. de nos.: AMSTERDAM, 8 Febr. Veemarkt Aan gevoerd 235 vette kalveren; le kw. 52 tot 60 ct„ 2e kw. 44 tot 50 ct., 3e kw. 30 tot 42 ct.; 40 nuchtere kalveren 4.tot 6.per stuk; 438 varkens; vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 kg. 34 tot 35 ct., zware varkens 32 tot 33 ct., vette varkens 31 tot 32 ct., 4 wagons geslachte runderen- uit Denemarken. Martkverloop. Vette kalveren tamelijke aan voer, handel iets opgewekter dan Maandag en betere prijzen; nuchtere kalveren ruime aan voer met sterk dalende prijzen, slappe handel; varkens weinig aanvoer, zeer stille handel en constante prijzen. LEIDEN. 7 Febr. Vette varkensmarkt Aan gevoerd 386 6tuks, waarvan 365 zwaar en 21 licht. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 0.290.28, licht 0.280.27. Handel tamelijk vlug LEIDEN, 6 Febr. Groentenveiling. Roodekool 5.409.90. Savoyekool 3.407.10, Groenekool 3.10 4.80, Prei 1.504.00. Selderie 1.802.50. Knol- selderie 2.407.00 p. 100 stuks. Kroten gek. 3.00 —5.00, Witloof 14.00—18.00. Boerenkool 4.00—8.00. Uien 2.104.50. Wortelen 3.0011.00, Spruiten I 11.0018.00. Idem II 5.0011.00 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDUK, 8 Febr. 500 K.G. Wort len 190; 60 000 K.G. Roode Kool 1503.70; id. doorschot 0502.60; 70.000 K.G. Gele Kool 1.3"2.00; id. doorschot 0.901.40; 100.000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60; 10.C00 K.G. Uien; Gele Uien 2.40— 3.00; Grove 2.60—2.70. PURMEREND, 7 Febr. 1933 Kaasbeurs Verhandeld 14 partijen, wegende pl.m 17000 kg. Handel vlug. Hoogste prijs 22.per 100 pond. PURMEREND. 7 Febr. 1933 Coöp. Centrale Eierenveiling Purmerend G.A. Eierenveiling aangevoerd: 15000 stuks eendeneieren. 3.253.35 per 100 65000 stuks kipeieren. 70-80 K.G. 4.70 5.60. 65-66 K.G. 4.204.60, 63-64 K.G. 4.004.50, 60-62 K.G 3.904.30. 58-59 KG. 3.804.20, 56-57 K.G. 3.604.00. 53-55 K.G. 3.403.90, 50- 52 K.G 3.303.50 WARMENHUIZEN, 7 Febr Gewone uien 280 tot 3: groote uien 2.302.40; drielingen 2.20 2.40; roode kool 1.803.70; idem 2e soort 1.20 2.70; gele kool 1.302.20; idem 2e soort 1.40 1.80: witte kool 0.600.70 per 100 Kg. WOGNUM. 7 Febr. 1933 Witlof I 1 kg. 18— 21, Witlof n 1 kg. 1316. Witlof III 1 kg. 9—11, Uien 1 kg. 0.802.00, Roode kool 1.102.10, Spruitkool 12.60—1950, Prei 2.80—12.70, Selderie 4.00. NOORD-SCHARWOUDE, 8 Februari. Aange voerd werden: 7100 Kg. uien: Drielingen 2.20: uien 2.403: grove uien 2.102.50; 7500 Kg. kro ten.0.601.50: 63800 Kg. roode kool 23.40, idem doorschot 0.902.40; 143000 Kg. Deensche witte kool 0.60; idem doorschot 0.60; 55700 Kg. gele kool 11.70; idem doorschot 11.20. Doorge draaid 600 Kg. geel; 95400 Kg. Deensche witte. 1600 Kg. kroten. WOERDEN, 8 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 43 partijen kaas. 1ste soort met R. M. f 2829; 2e soort met R. M. f 25—27. Handel matig. (Niet officieel) 5de Klasse, 15e Lijst Trekking van Woensdag 8 Februari 1933 HOOGE PRIJZEN 1000.11433 met premie van 30.000. 1500.— 10843 1000.— 17506 18499 f 400— 1242 5231 9754 15598 200— 4598 4627 1 100.— 969 3940 6860 9191 12566 15140 16007 Prijzen van 170. 81 105 431 488 494 503 508 515 539 540 589 827 845 978 1006 1147 1185 1262 1377 1405 1596 1729 1923 1945 1959 2021 2123 2240 2253 2512 2550 2663 3151 3229 3435 3572 3663 3711 3990 3992 4210 4299 4407 4515 4720 4844 4964 5001 5062 5078 5309 5328 5347 5740 5978 6032 6588 6601 6682 6737 6919 6947 7239 -7574 - 7596 7763 7827 7844 8322 8424 8456 8492 8547 8660 8673 3737 8767 8941 9366 9371 9393 2872 2887 3832 3894 4628 4639 5113 5131 6046 6395 7140 8296 8627 9208 9705 9266 97 9363 7055 7990 8596 9081 9559 10067 10070 10071 10--. 10915 11016 11048 1112 11340 11382 1130- i_2I„ - 1-114 1.. -.10 126Cj 300- it-zl 13109 10230 13245 8562 9071 9534 10036 11129 ,1562 10380 i-2„. 11315 11321 liCSJ 11783 11818 12723 12769 12939 HSH 101^0 1000U I0110 1326a 13284 0 3323 13390 13510 13512 13517 13563 13580 13606 13724 13850 13898 14066 14089 14122 14128 14257 14378 14382 14562 14663 14674 14892 14922 14982 15007 15038 15040 15083 15125 15169 15180 15333 15463 15537 15608 15611 15616 15736 15814 15346 15849 15893 15930 16170 -16211 16294 16352 16427 16464 16497 16566 16708 16837 16890 17005 17011 17016 17073 17123 17196 17207 17337 17402 17585 17640 17644 17730 17749 17840 17870 17960 17981 18026 18210 18269 18291 18425 18432 18442 18638 18679 18749 18801 18856 18899 19048 19138 19224 19283 19289 19319 19420 19489 19536 19597 19698 19893 19902 19948 20015 20067 20112 20171 20187 00289 20155 20610 20763 20859 20877 20903 20974 207 20 33 370 422 632 643 743 749 922 942 1105 1108 1239 1250 1451 1569 1715 1739 1800 1809 1953 1955 2106 2218 2533 2565 2723 2739 3005 3026 3144 3266 3415 3446 3682 3709 3720 3861 3862 4142 4161 4324 4340 4400 4406 4656 4691 5009 5014 5204 5234 5523 5711 5931 6067 6273 5472 5668 5817 6041 6266 6361 6701 6779 7038 7304 7567 7733 7952 8289 8579 8749 8895 9308 9404 9602 9731 9944 6382 6710 6796 7101 7382 7570 7762 7982 8290 8583 8774 8995 9320 9405 9693 9827 58 475 650 790 950 1141 1267 1573 1744 1868 1996 2279 2576 2760 3041 3290 3467 3722 3924 4168 4355 4431 4737 5055 5267 5539 5722 5957 6069 6286 6469 6723 6826 7117 7388 7577 7849 8011 8293 8589 8795 9000 9327 9479 68 483 654 791 997 1150 1285 1609 1765 1895 2007 2318 2613 2867 3052 3318 3470 3735 3942 4179 4366 4433 4758 5067 5293 5544 5729 5992 6141 6292 6502 6725 6834 7128 7414 7587 7856 8017 8366 8605 8815 9010 9328 9492 598 673 843 1012 1192 1292 1647 1778 1930 2018 2460 2624 2386 3063 3329 3553 3741 3944 4186 4370 4437 4780 5139 5350 5548 5755 6008 6148 6318 6584 6735 6840 7148 7451 7611 78S6 8148 8373 8614 8840 9016 9334 9511 305 329 351 600 601 606 712 714 726 847 860 902 1017 1070 1089 1196 1211 1219 1308 1423 1445 1652 1675 1695 1784 1795 1940 1947 2045 2057 2469 2475 2647 2683 2917 2924 3067 3092 3373 3384 3567 3593 1797 1952 2081 2489 2691 2967 3103 3395 3598 3774 3788 3999 4013 4218 4230 4377 4334 4492 4554 4799 4869 5147 5149 5378 5425 5639 5643 5759 5773 6022 6028 6173 6183 6323 6330 6665 6688 6755 6758 6863 6998 7237 7247 7477 7498 7665 7673 7890 7931 8176 8197 8378 8435 8641 8646 8849 8860 9036 9171 9346 9359 9513 9541 3798 4100 4300 4398 4608 4949 5182 5437 5644 5782 6034 6245 6350 6692 6766 7034 7281 7521 7719 7942 8278 8496 8699 8866 9179 9368 9600 soa, 9829 9832 9855 9918 9923 9934 9962 10021 10145 10163 10195 10224 10228 10250 10345 10387 10403 10405 10467 10536 10541 10566 10638 10640 10643 10685 10701 10822 10834 10858 10913 10931 10963 10991 11005 11006 11037 11082 11102 11152 11159 11Ï87 11246 11247 11264 11266 11284 11316 11375 11389 11402 11424 11449 11506 11569 11589 11603 11680 11719 11727 11735 11757 11766 11800 11808 11834 11844 11845 11858 11858 11860 11951 11955 11958 11995 12050 12095 12125 12143 12172 12205 12209 12215 12234 12328 12363 12367 12507 12528 12541 12549 12624 12674 12708 12709 12727 12736 12758 12762 12854 12880 12897 12937 12952 12963 12990 13047 13056 13131 18146 13170 18176 13243 13285 13332 13344 13358 13431 13447 13474 13540 13591 13609 13625 13716 13729 13760 13761 13819 13841 13858 13875 1387» 13885 13897 13931 13932 13991 14006 14028 14114 14190 14197 14234 14287 14S17 14344 14419 14423 14490 14514 14571 14617 14629 14640 14761 14.63 14781 14790 14799 14801 14832 14841 14875 14903 15008 15030 15074 15100 15172 15208 15215 15251 15274 15374 15459 15479 15499 15515 15563 15600 15719 15914 15918 15925 15926 15927 15950 15953 15961 16005 16039 16056 16071 16104 16117 16191 16218 16263 16330 16383 16387 16414 16513 16524 16552 16578 16585 16591 16596 16614 16617 16712 16764 16775 16778 16781 16794 16806 16821 16921 16931 16988 17038 17058 17120 17122 17179 17243 17264 17268 17332 17360 17493 17516 17543 17655 17674 17688 17753 17767 17863 17864 17923 18045 18057 18071 18094 18120 18128 18146 18154 1816L 18173 18174 18196 18215 18216 18223 18247 1825» 18264 18271 18280 18281 18309 18310 18321 18324! 18335 18440 18461 18482 18497 18506 18522 18544 18600 18604 18620 18629 18709 18730 18807 18822 18064 18959 18970 19007 19022 19026 19031 19043 13051 19072 19088 19132 19157 19208 19z49 19255 19302 19323 19336 19369 19462 19541 19546 19555 19577 19602 19648 19656 19717 19751 19846 1®®®® 1CQ52 l°894 19897 19899 19910 19929 19942 19969 19991 20042 20049 20058 20115 20125 20153 -^1<?JL 20^27 20296 202S9 20301 20333 20380 20384 20418 20C29 20432 20466 20513 20534 20611 20S23 20661 20673 20711 20718 20728 20756 20759 20771 20825 20852 20934 20946 20951 Verbetering 5e Kl. 14e HJst. 1351 m. z

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3