STADSNIEUWS pinksterzegen HUIZING' Haarlem, 11 Febr. RADIO MOORS De Leidsche Courant J ZATERDAG 11 FEBRUARI Schoenenmagazijn AGENDA St. Vincentiusbibliotheken I is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR TOONEEL STADSSCHOUWBURG »De ridder van den kouse band" door Henk Bakker. Ver. Schouwspelers „Het Joodsche Bruidje" FILMN1EUWS REMBRANDT THEATER NOG GEEN BESLISSING CINEMA-PALACE Het optreden van Dajos Béla, gevolgd door de film Over schotje Geen geldtoch liefde In de R.K. Coöp. Bouwvereeniging „De Spaarnestad" LUXOR THEATER V oor programma MUZIEK VIERDE GEMEENTELIJK ORGELCONCERT Het Amsterdamsch Kamerorkest Pastoor dr. Hamer ongesteld CONCERTGEBOUW HAARLEM STEUNZOLEN DE LOONEN IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF Vernieuwing van het collectief arbeidscontract Een telegram van den L.T.B. aan den Minister „FLATGEBOUW" TE HEEMSTEDE Vereeniging gesticht Statuten \UTOBUSDIENST Over den Zeeweg DE A.-R. KIES VEREENIGING En „De Zeven Provinciën" CENTRAAL COMITÉ VOOR WERKLOOZEN Vocaal concert TELEURSTELLING Voor natuurliefhebbers BURGERLIJKE STAND 12 Februari 13 Februari Apotheekdiensten Personalia NOORSCH IJS Slecht voor gezondheid? Aanmelding verzocht Uitgegleden UIT DEN OMTREK BENNEBROEK VELSEN I DE KOUDE HEERSCHT IN 'T BUITENLAND We krijgen haar ook hier, Neem Anthraciet van HOENDERDOS Dan deert ze U geen zier Een internationale chantage-bende heeft iets nieuws verzonnen. Zij tracht te ontdekken welke eerzame huisvaders in het buitenland vertoeven, om daarna per luchtpost-expresse een geheim zinnig pakket aan de achtergebleven echtge- noote te zenden. Komt manlief na zijn moei zame reis thuis, dan is de ontvangst aller minst liefelijk, omdathet pakje een kouse- band-met-rose-kokarde plus bijbehoorend com- promitteerend schrijven bevatte. Een detective, die veel reclame maakt, wordt opgebeld, om het schandaal te ontmaskeren. En deze dienaar van Scotland Yord strijkt dan de noodige centen op, van mijnheer en van mevrouw! Rondom dit gegeven heeft de Haarlemsche auteur Henk Bakker, de bekende regisseur van „Cremer", een klucht geschreven onder den fascineerenden titel „De ridder van den kouse band". En de Vereenigde Schouwspelers, onder directie van Pierre Mols hebben dit tooneelstuk op hun repertoir genomen, waarmede zij onge twijfeld een nationale daad hebben willen stelien Wij schrijven „willen stellen", omdat de daad niet geheel aanvaardbaar is gemaakt door den schrijver. Het gegeven willen we, uit het oogpunt van kluchtspel, nog wel aanvaarden, maar de uitwerking is ons nu en dan werkelijk te dubbel zinnig. Ook de bekentenis van mijnheer Hoff- stede (een der slachtoffers van den chantage- troep) aan zijn schoonvader, dat hij werkelijk rare sprongen gemaakt heeft, is niet geschikt voor ons milieu. Aanbeveling con amore moet dus helaas achterwege blijven. Bepalen we ons tot een bespreking van deze eerste uitvoering, natuurlijk in de vaderstad van den auteur. Pierre Mols speelde den echtgenoot-in-de pinarie met spirit, vlug en vlot. Zijn vrouw, Enny Mols-de Leeuwe, was een lieve verschij ning en zij had aller sympathie als het arme, bedroefde, bedrogen vrouwtje. Bakker heeft deze rol echter geheel ondergeschikt gemaakt aan die van de schoonmoeder, zoodat Ada van Duyi bijna den geheelen avond het woord had (overi gens niet uniek voor schoonmoeders). Ze was een creatuur, een onuitstaanbare massa mensch, een schoonmoeder zooals men ze in elk carica- tuur kan ontmoeten. En een stemals een gemengd koor! Schoonpapa (Theo Vink) was heel slecht te verstaan, omdat hij juist de antipode van zün ega was. De pantoffelheld was goed getypeerd, maar de kraakstem was é.1 te onduidelijk. Alle lof voor Gerard Robbers, die den lood gieter Jansen natuurlijk en dus geestig ten tooneele bracht. Een gemoedelijke man voor bij een kopje koffie en een stuk of wat sigaren Jansen kreeg dan ook een open doekje voor zijn nonchalent spel. Louis van Gasteren noemen we feitelijk liever niet. Wat een ondergeschikt, saai rolletje had men dezen acteur toebedeeld. Maar een detective was hij. De schrijver heeft verder een paar figuren in zijn stuk gebracht, die uiterst amusant zijn voor het dilettantentooneel. De zendeling-doodgraver Pilger, de man die de chantage gepleegd zou hebben zal het publiek doen brullen, althans het publiek, dat gewoon is uitsluitend liefhebberij- tooneel te bewonderen. Hetzelfde is het met Firaen Boots, de neger-echtgenoot van de „vrouw" in kwestie. Ook zoo'n klucht-figuur, die met een vaartje in het stuk gesmakt is terwille van den humor. Tooneelschrijfkunst is dit echter niet. Aan het einde van deze voorstelling kregen de dames welverdiend bloemen. De zaal was zeer slecht bezet, wat ons ten zeerste verwonderde. En als Cremer een uitvoe ring geeft? Uitverkocht huis! De conclusie ligt voor de hand: er is nog altijd meer belangstel ling voor dilettanten, dan voor bercepstooneel. Men kan het jammer noemen, maar dan moet ons ook van het hart, dat „De Ridder van den Kouseband'' bij de eerste categorie thuis be hoort en dan zeker niet bij Roomsche vereeni- gingen. W. v. W. Het is de Directie van den Schouwburg Jans- weg gelukt met ht gezelschap Saalbom een overeenkomst af te sluiten voor het geven van een opvoering van het nieuwe succes blijspel „Het Joodsche Bruidje" met den heer Louis Saalbom in de hoofdrol De eerste voorstelling zal in bovengenoemden schouwburg plaats vin den op Vrijdag 17 Februari as. heden te overwinnen en dat de eer daarvan toekomt aan een theater in de provincie, is iets waar men met recht trotsch op kan zijn. Hieruit blijkt niet alleen de vooruitstrevendheid van Haarlem, maar ook, dat de belangrijkheid i van deze stad ten volle wordt erkend door bui- tenlandsche gezelschappen. Een vol half uur speelt Dajos Béla met zijn vijftien man sterk orkest in iedere voorstel ling en het publiek weet van plezier geen raad. De tooneelaankleeding is voor deze gelegen heid extra verzorgd met schitterende attributen, I die in eigen atelier vervaardigd zijn, en het buitengewoon goed doen. Ook de aardige licht- j effecten complementeerden niet onverdien- stelijk. Door dit zeer bijzondere feit zouden we bijna i vergeten, dat de film desondanks de hoofd- I schotel van 'n bioscoop is. Dat zou zeer onbillijk zijn, vooral tegenover: „Het kleine zwerfstertje" I of „Overschotje", waarvoor Dolly Haas zich1 zoo inspant en dat daarom een zeer prettig figuurtje wordt. Toch moeten we Paul Hörbi- j ger ook niet vergeten, want het Gabriël-perso- nage kon licht vervelend worden en veel beder- j ven. Hij doet dat niet en legt steeds het juiste accent op iedere handeling en ieder woord, zoodat men hem met het grootste genoegen zijn rol ziet vervullen. Overschotje was indertijd een der glansrollen van Annie van Ees en het succes dat zij daar mee behaalde, evenaart dat van Boefje. De film biedt natuurlijk veel meer mogelijkheden en het scenario verschilt natuurlijk veel van het oor spronkelijke stuk, doch dat is in dit geval een voordeel. Zij, die het stuk van het tooneel ken- nen, behoeven zich nu niet te laten weerhou- 1 den de film te gaan zien, want thans schijnt het geval weer nieuw. Het kleine zwerfstertje is geen drama, zooals oningewijden waarschijn- i lijk zullen denken. Men amuseert zich kostelijk met het vroolijke, snaaksche meisje, dat geheel alleen op de wereld ronddoolt, soms eventjes door het alleen-zijn bevangen wordt, doch zich overigens krachtig door het leven heenslaat. Zij is een leuke kwajongen, totdat de liefde aan heur hartje gaat knabbelen en zy aan die roepstem op een primitieve, naieve. doch on schuldige manier gehoor geeft, echter volko men bewust van het feit, dat het iets onbe reikbaars voor haar is. Zooiets kan Dolly Haas wel goed uitbeelden, wy hebben ons althans kosteiyk met haar vermaakt en we gelooven, dat het iedereen zoo zal gaan, die zich de moeite getroost haar te gaan zien. Dat zullen er toevallig wel heel erg veel zyn, want Dajos Béla is een goede promotorzelfs voor film sterren. Dat er na dit vele niet zooveel tyd meer over is, zal men begrypen. doch het is nog ruim vol doende voor de bekende en onmisbare jour naals, zoodat de indruk, dien deze voorstelling geeft, menigeen lang zal heugen. L. V. Wie over 50 jaar op school geschiedenis krygt, zal waarschijniyk te hooren krijgen, dat in het begin van de twintigste eeuw Dajos Béla in ons land kwam. Niet dat w het feit zóó be langrijk vinden, maar als men de geweldige belangstelling ziet, welke voor deze uitsteken de Jazz-Band bestaat, dan lykt ons een ver onderstelling in dien geest niet erg gewaagd. In ieder geval is de populariteit van Dajos Béla minstens gelijk aan die van Paul Whiteman, die indertyd een paar dagen in Holland heeft geconcerteerd en toen weer vertrok naar meer belangryke handen. Béla heeft hier in Holland roem geoogst, maar hy heeft die waardeering ook zóó op prys gesteld, dat hy het publiek zoo lang mogeiyk van zyn kunst laat genieten. Zwaar conservatieve menschen zullen mis schien beweren, dat de muziek van Dajos Béla geen kunst is, doch ze hebben groot ongel yk. Wie het ensemble hoort en scherp toeluistert, komt zonder twyfel onder den indruk van de talrijke klank-variaties, het perfecte, zuivere rhythme, de verrassende moduleering en de vele, welluidende, soms geestige muzikale trou vailles, die ln ryke afwisseling het oor streelen. De droomerige wals van vroeger, die onze rustige voorouders zoo heerlyk vonden, krygt door een uitvoering van Dajos Béla nieuwe kleur, wordt pittiger en doordringender, terwyl het zacht vloeiende, melodieuze karakter ervan, er neg aanmerkelyk door wordt geaccentueerd. In een goede band beluistert men den hart slag van den tegenweordigen tyd; ze past vol komen by het ongedurige menscheiyk gemoed, ze geeft nieuwe kracht en levenslust, ze ver schaft biyheid en vreugde, in één woord: men kan zich volmaakt aan haar leiding overgeven, indien men wil herstellen van sombere, droef geestige oogenblikken, of zich althans even bo ven de jachtende, vreugdelooze sleur van het alledaagse he wil verheffen. Dat men dat in een bioscoop zou vinden, was tot op heden nog iets ondenkbaars. Vooreerst achtte men het samengaan van film met der- gelyke uitstekende ensembles iets onmogeiyks, en ten tweede beletten de enorm hooge kosten, welke aan het samenbrengen van die twee ver bonden zyn, zelfs de meest bescheiden poging daartoe. Dat men er thans in geslaagd is de moeilyk- Twee vroolyke vagebonden stroopen de stad af en leven op gespannen voet met de politie By een achtervolging vlucht een van hen een kelderraam binnen en belandt in de kamer van een meisje, die tengevolge van de daardoor ont stane situatie, waaraan zy volkomen onschuldig is, door haar hospita op straat wordt gezet. Zy gaat dan maar met haar nieuwen vriend mee, die haar in nogal dolle situaties brengt, maar door wiens toedoen zij tenslotte tot schoon heidskoningin wordt uitgeroepen. Een oogenblik dreigt de roem haar naar t hoofd te stygen, maar midden onder het feest knypt zy er tus- schenuit teneinde den wanhopigen vriend hart en hand en het lachende pubUek het happy-end aan te bieden. Aldus de onbeduidende inhoud van een film, waarvan de grootste fout is, dat zy geen en kelen climax heeft, van begin tot einde even vlak verloopt en door invoeging van allerlei niemenda'letjes zooveel mogeiyk is uitgerekt waardoor het gemis aan spanning nog erger ge voeld wordt. Maar enfin, deze rolprent dient zich tenmin ste niet aan onder het door de filmindustrie zoo geschandvlekte blazoen van de kunst, zy bedoelt niet anders dan een licht amusementje te zyn. En dan zien wy dergeiyke pretentie- looze films altyd nog liever dan de met veel bombarie aangekondigde „kunstwerken," die dikwyls niet meer biyken te zyn dan kunsten makerij. Jenny Jugo, als het meisje, speelt wel niet sterk, maar zy heeft iets eigens en per- soonlyks, dat haar onderscheidt van de smel tende borstplaat gezichten van vele ha- rer Amerikaansche filmzusters. Max Hansen maakt een goeden brutalen va gebond met een gouden hart. otto Wallburg is de onsympathiekste van het stel, maar hy beeldt een karakter uit, dat nu eenmaal niet aantrek- keiyk is: dat van den echten groote-stads- schooier. Hoe onsympathieker hy wordt, hoe meer hy de levende werkelykheid benadert. Waar de film niet de pretentie heeft film kunst te brengen, is het des te meer te waar- deeren, dat zy hier en daar ook filmisch zeer goede momenten heeft en zelfs even ontroert. Wy denken aan de goed getroffen suggestie van verlatenheid, als Max by zijn ontslag uit de gevangenis door den man, die in dat staatshotel voorgaf zijn vriend te zyn, in den steek wordt gelaten. Ook de sfeer van het lunapark wordt, vooral in den aanvang, zeer levendig opgeroe pen. Overigens moet regisseur Erich Engel nog heel wat leeren. Wie zich een avond wil amuseeren, kan deze week naar de cinema gaan. Om enkele hache- lyke situaties en om de nogal schaamtelooze exhibities by den schoonheidswedstrijd moeten wij voorbehoud maken voor volwasenen. Men kan van dr. Hugenberg zeggen wat men wil, maar een handige zakenman is hy. Wy werden tenminste in het voorprogramma ver gast op een film, die een hutspot was van knip sels uit oude Ufa-producten, begeleid door de bybehoorende schlagers, kennelyk met het eeni- ge doel om reclame te maken voor de desbetref fende gramofoonplaten. Een ander moet duur betalen voor zyn reclame, maar Geheimrat Hu genberg kent het geheim er zich voor te laten betalen. Om het effect te verhoogen is by het vergaren van de knipsels zorg gedragen, dat uit de diverse films juist de armen- en beenen parades worden vertoond. Als variété een paar handige en vindingrijke menschen, die geestige schaduwbeelden op een scherm tooveren. -y-lJHingiefj,Ji-a8k-hy diyls-g Gisteravond werd onder leiding van den voor zitter P. Dekker in gebouw Sint Bavo een bui tengewone vergadering gehouden van boven genoemde bouwvereeniging. De secretaris gaf een beknopt verslag van de werkzaamheden van het bestuur. Uit het ver slag viel te constateeren dat het bestuur piet stil heeft gezeten, en alles in het werk heeft gesteld teneinde de leden een beslissing te kun nen laten neemen. De voorzitter gaf een toelichting by het voorstel van den grondaankoop, dat het bestuur gemeend had, aan de vergadering te moeten voorleggen. Exploitatie van den bouwgrond en bouwkos ten der woningen alsmede huurprys en afschry- vingen door den penningmeester den heer van Duren uitvoerig toegelicht. De heer P. Dyt verklaarde den plattegrond en het schema-type-woningen alsmede de ver- moedeiyke indeeling daarvan. Algemeene beschouwingen werden door de verschillende leden gehouden. De beantwoor ding daarvan geschiedde door de heeren H Klein, Van Duren en Dyt. Verschillende voor stellen kwamen in verband hiermede aan de orde. De penningmeester, de heer J. A. A. van Duren, meende dat binnen zeer korten tyd een bedrag gestort moet zyn van 150 als aandeel in het grondkapitaal. Kunnen de leden hieraan niet voldoen, dan zal het zeer moeilyk gaan de plannen verder uit te voeren. Het lid Elferink stelde voor, een bedrag van 100 te storten, wellicht zou daardoor de deel neming grooter worden. Het voorstel van den penningmeester werd verworpen. Hierna werd gestemd over het voorstel Elferink namens de leden. Het resultaat was onbevredigend. Het bestuur wenschte geen verantwoording op zich te nemen in dezen en deelde mede dat, gezien het besluit van deze vergadering, de plannen een belangryke wyziging zullen moeten onder gaan. De heer M. L. A. Klein sprak zyn teleur stelling uit over het feit dat het bestuur zijn plannen niet ten uitvoer kan brengen. Het heeft niet stil gezeten en zal blyven werken en het belang zyner leden blyven behartigen. De heer van Duren meende nogmaals de leden er op te moeten wyzen indien door hen niet een bedrag van 150 gestort wordt onmogelyk een behoor - ïyk grondkapitaal kan worden gevormd. Het be stuur zal trachten, een andere oplossing te vin den. Een propaganda-commissie werd benoemd welke de katholieke leden van vak- en stands organisaties zal wyzen op het belang van een R.K. Coöp. Bouwvereeniging, voor den R-K. Volksbond noodzakelyk, en daardoor de animo tot deelneming grooter zal trachten te maken.. Hierna voerden nog eenige leden het woord, die het besluit van deze vergadering betreurden, zy waren ten volle overtuigd dat het bestuur zyn plicht heeft gedaan en dat degenen die be sloten hebben het grondkapitaal te vormen, ook zullen blijven steunen en werken om het doel van de R.K Coöp. Bouwvereeniging „De Spaar nestad" te bereiken. Na rondvraag werd de vergadering onder dank gesloten. Aan de hoofdfilm „De gele Kaart", welke thans in het Luxor-theater draait, hebben wy reeds een voorbespreking gewyd. Het voorpro gramma, dat zooals gewooniyk uitstekend ver zorgd is, toont allereerst een film, waaraan sport-, speciaal zwem-liefhebbers, htm hart kunnen ophalen en die gratis lessen geeft in duiksprongen De gebruikelyke gooi- en smytfilm met hoog-, laag- en valschgestemde zangers, even als de eveneens gebruikelyke teekenfilm, com- pleteeren het geheel. En natuurlijk: Het Luxor-nieuws! Een waarlijk goed programma. Er leek ons buitengewone belangstelling te bestaan voor dit Orgelconcert, in een voorbe richt waarvan we reeds uitvoerig wezen op het byzondere karakter dat dit, door de medewer king van bovengenoemd Amsterdamsch Kamer orkest, onder leiding van den heer Joh. Felt- kamp, zou hebben. Zy die zich gisterenavond den gang naar de Gemeentelyke Concertzaal hebben getroost, plus het minieme entrée-offer dat de Gemeente van de bezoekers vraagt, hebben ongetwyfeld dan ook genoten van hetgeen door dit uitstekende kamerensemble, met medewerking van onzen stadsorganist, George Robert, werd ten beste ge geven. Een keur van kamermuziekwerken van den allereersten rang: de H-moll Suite van Bach, voor orkest alleen, het Concert in F-dur van Handel voor orgel en orkest, en een Concerto, we meenen in D maar dit was niet vermeld, van Vivaldi, wederom voor orkest alleen, voor de pauze, en in de tweede helft het Concert in C-dur voor strykorkest en crgel van Corelli in een bewerking van Malipiero, en het ultra moderne werk van Hindemith, voor orgel en kamer-orkest hoofdzakelyk blazers op 46 no. 2. Onder de voortdurende strakke en doel- zoowcl als vormbewuste leiding van den heer Feitkamp heeft het Amsterdamschen Kamer orkest, voor wat de strijkers aangaat vooma- melyk bestaande uit jonge krachten, ons een uiterst geraffineerde vertolking gegeven van al bovengenoemde werken: prachtig sluitend en semble-spel, sterk rhvthmischen gevoel, mooie en soepele toonvorming en een sterk beheersch- te dynamiek zijn de voornaamste kenmerken van bun spel. Wat kan men meer wenschen? Het Concertino in Vivaldi's Concerto Grosso klonk verrassend fyn en zorgde voor een heer- lyke afwisseling in kleur en sterkte. George Robert had by een drietal composities de orgelpartij te vervullen, waarbij ons opviel dat hy in de tweede concerthelft zich beter rhythmisch wist aan te passen aan de strakke lijn door het kamerorkest gevolgd dan in de eerste. In Handel's Concert was zijn registratie naar onzen smaak wel met zorg gekozen, maar voldeed toch minder aan de eischen van een voud en kernachtige, strakke simpelheid van Handel's-werk. Natuurlijk verwacht men van ons dat we een oordeel spreken over Hindemith's opus. En dan bewonderen we daarin allereerst den klaren en strak volgehouden vorm, vooral goed uitko mend in de beide eerste deelen, in langzaam tempo, en die ons ook in de weergave hef sterkst troffen, al vermogen de klank-combinaties en de voortdurende atonaliteit niet by voortduur te boeien, en zeker niet het oor te streelen. Het was in ieder geval een goede gedachte van den sym pathieken en naar ernstige kunstbeoefening strevenden leider, om ook van dit uiterst mo derne kunst-genre een staaltje te laten hooren. De hulde, Johan Feitkamp en de zijnen, als mede organist Robert gebracht, was ongetwy feld ten volle verdiend. Het Amsterdamsch Kamer-orkest moge op dezen weg voortgaan en nog vele lauweren oogsten. We zullen hen gaar ne in Haarlem terugzien: en dat ze er terug zullen komen lykt ons, by het door hun prach tige prestatie veroverde succes, zoo goed als zeker. J. S. De zeéreerw. zeergel. heer dr. Hamer, pastoor te üpendam, voordien rector der St. Maria- stichting te Haarlem, is, naar wy vernemen, wegens ongesteldheid opgenomen in de St. Lidwlnastichtlng te Purmerend. ZONDAG 12 EN MAANDAG 13 FEBR. - 8 UUR naar den voet gevormd, Dr. Scholi's Methode, vanaf f 4.80 per paar. GROOTE HOUTSTR. 42-44 it bij het inladen van een baal manufacturen het perron. Hij brak zyn been en is door 'n lid van O. D. per atax naar huis ge- jiacht. SPREKEND - ZINGEND - MUSICEEREND Filmwerk van het grandioos geslaagde Pinkster spel den tweeden Pinksterdag 1932 in het Sta dion te Amsterdam. VOORPROGRAMMA JUBILEUMREIS: ROME ASSISIË - PADUA „PIEREMENT" „KOMISCHE GELUIDSTEEKENFILM" Prijzen der plaatsen: 60851.101.35 (bel. inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreking: Zondag' van 104 en Maandag van 1012, 24. Opening der kassa 7 uur. Gisteren zyn de vertegenwoordigers van werk gevers- en werknemersorganisaties andermaal bij elkaar geweest om over het nieuwe contract te spreken. Ofschoon er geen omschreven voor stellen werden gedaan, stelden de patroons zich op hets tandpunt, dat er in dit jaar door de ar beiders een nieuwe belangryke verlaging moest worden aanvaard, wil het mogelyk zyn een nieuw collectief contract af te sluiten. Een voortzetting van het contract zonder ver laging zou de patroonsvereeniging uit elkaar doen vallen. Van arbeiderszyde is de onmogeiykheid aan getoond om, na de geweldige verlaging van ver leden jaar, Opnieuw een verlaging te aanvaar den. Wel verklaarden zy zich bereid een andere verdeeli g van het loon over de verschillende maanden aan hun leden voor te leggen. Tenslotte hebben de werkgevers een voorstel gedaan, dat naar een andere verdeeling streeft, neerkomende op gemiddeld 19.— per week, of wel 2.per week verlaging. De arbeidersvertegenwoordigers zullen dit voorstel aan hun leden voorleggen. Het Hoofdbestuur van den R .K. Dioc. Land en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem heeft een volgende tele i gezonden aan den Mi nister van Economische zaken en Arbeid, waar in wordt gezegd, dat steun aan het Bloembol- lenbedrijf noodzakelijk wordt geacht en dringt aan op aanvaarding van het ingediend sanee- ringsplan. Ook acht de Bond inschakeling aller belangen-groepen noodzakelyk. De aanvaarding van het saneering.-plan zal de afsluiting van collectieve arbeidsovereenkomst bespoedigen. Op 21 October van het vorig jaar is een ver gadering gehouden, waarin de plannen bespro ken waren een flatgebouw te Heemstede te stichten. Een voorloopig bestuur onder leiding van den heer S. Rykes, werd samengesteld. Dat heeft de plannen verder besproken en ont- werp-statuten opgemaakt. In een gisteravond in „De Nyverheid" gehou den vergadering is medegedeeld, hoe de plannen geworden zyn. De voorzitter, de heer S. Rykes, heeft daarby een toelichting gegeven. Vele aanwezigen stelden vragen over de in richting en de kosten, welke de voorzitter be antwoordde. Daarna is besloten een vereeniging op te richten, welke den naam zal dragen: „Het Flatgebouw" te Heemstede. Het huishoudelijk reglement en de statuten werden vastgesteld. Ongeveer 40 dames en hee ren gaven zich als lid op. De leden van het voorloopig comité werden tot bestuursleden ge kozen. De namen der gekozenen zyn de heer S. Rijkes, voorzitter, de dames Cohen Tervaert- Koch, A. KerstenTadema en H. Dingemans- Numans en de heeren W. A. Klimbie, J. Kei ler en mr. P. Fuhri Snethlage. Architect van het gebouw is ir. F. C. J. Din- gemans. De „Staatscourant" bevat de statuten van de afdeeling Haarlem van den Vryzinnig Detnó- cratischen Bond, alhier. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Bloemendaal, om n.l. voor de concessie van een autobusdienst van den Zeeweg, gedurende vyf achtereenvolgende jaren van 1 Januari 1933 af tydens het zomerseizoen, een bedrag van 3000 in de gemeentekas te storten en daartoe om het half uur te laten ryden tegen een tarief van 20 cent per persoon voor een enkele reis Overveen—Strand en ad 30 cent per persoon voor een retour, heeft de N. V. Autobus-exploi tatie „Stormvogels" medegedeeld, genoodzaakt te zyn dit voorstel te aanvaarden, doch tevens verzocht de concessie te beperken tot 3 4 jaar en het retourtarief te mogen bepalen op 35 ct. per persoon. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg N. V. Het Schouwtooneel „De Vrek", 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling werken van M. J. Bauer, 103 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété. 2.30, 7 en -.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11?71. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur, Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS -REPARATEUR In de gisteravond gehouden vergadering van de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oran je" te Haarlem werd besloten, het volgende telegram te zenden naar de A. R. Kamerfractie: „De A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", in jaarvergadering bijeen, dankt de A. r" Kamerfractie voor het by monde van haren voorzitter uitgesproken kloeke woord be- trekkelyk de betreurenswaardige muiterij op „De Zeven Provinciën" en bidt haar in deze voor land en volk moelhjke dagen Gods onmis- baren zegen toe." Het Centraal Comité heeft voor de bij de Be stuurdersbonden aangesloten werkloozen een groot vocaal concert georganiseerd op Woensdag 15 Februari des avonds in de Gemeentelyke Concertzaal. Aan dit concert werken weiwillend mede het mannenkoor Caecilia, Haarlemsch Klein a Cap- pellakoor, Knapenkoor „Klein Caecilia" en het Solo Kamerkwartet „Euphonia" alle onder lei ding van den heer Nico Hoogerwerf met koorbe geleiding van den heer Frits Mondriaan. Solisten zyn: mevr. Ludolph—Geisen, sopraan en mej: Jo Immink, alt; aan den vleugel mej. Emmy van Eden. De Blüthner vleugel is belan geloos beschikbaar gesteld door Koot's Piano huis. Toegangsbewijzen worden door de besturen uitgereikt. By B. en W. van Bloemendaal is ingekomen een verzoek van de vereeniging „Buurtbelan- gen Aerdenhout-Bentveld", om te bevorderen, dat inwoners der gemeente Aerdenhout toe gangskaarten voor de winplaats der Amster- damsche waterleiding kunnen krijgen voor 10 cent. B. en W. van Bloemendaal geven in overwe ging, afwyzend op dit verzoek te beschikken, daar hun by informatie gebleken ls, dat de directie der Waterleiding alleen bereid is de distributie der kaarten aan de gemeente over te laten, wanneer de gemeente-secretaris per- soonlyk verantwoordlelyk gesteld wordt voor de personen, aan wie kaarten worden gegeven. Deze verantwoording kan hem niet opgelegd worden. Bovendien ls het buitengewoon be- zwaariyk, de kaarten te doen afgeven door de politie te Aerdenhout, daar de geldelyke ver antwoordelijkheid voor de politieagenten ver deeld is. Geboren: 8 Februari: z. van W. M. de Jong— v. d. Kamp: z. van W. F. Suman—Hagen; d. van J. F. H. KuiperLoerakker; 9 Februari: z. van J. M. Broekman—Beerthuizen; d. van A. J. Mant jev. Nieuwenhovend. van P. v. Leeu wen—Spee; z. van J. G. Rutte—de Wildt; 10 Februari: d. van T. D. HeykoopStolker; z. van R. v. d. Weide—Muider. Overleden: 8 Februari: E. M., 18 mnd., d. van W. Jansen, Kampersingel: 9 Februari: J. v. Kuyk, 69 j., Engelszstraat; M. E. v. d. Linden— Dollé, 77 j„ Rollandstraat; E. P. Rieuv. Leeu wen, 66 j., Glasblazerstraat. Sociëteit „St. Bavo" Feestavond R. K. Spoor wegpersoneel „St. Raphaël," 8 uur. Gem. Concertgebouw Middagconcert door de H. O. V., half 3 uur Film „Pinksterzegen," 8 uur. Stadsschouwburg N.V. Het Schouwtooneel: „Elias weet 't beter," 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen 11.30, 2, 4.30 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons," 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gem. Concertgebouw Film „Pinksterzegen," 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 1 I en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.13 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksge zondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag li Februari 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 17 Februari zyn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend: J. Diensk, Firma Duym en.Keur, Keizer straat 6, Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Hals plein 1. Tel. 11180. (Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar biyft dan tot 10 uur open. De Apotheek W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend.) Do Bibliotheken zyn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8H—2% uur VRIJDAGAVONDS 8K-—uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2M—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 7H—8K uur VRIJDAG AVONDS van TA—SA uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2%—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS TA—S uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAG AVONDS 7K—9 uur Aan de Universiteit te Amsterdam is voor het candidaatsexamen rechten geslaagd onze stad- genoote, mej. A. M. van Hartskamp. Blijkens het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de begrooting van het Staatsvis- schershavenbedryf werd de opmerking gemaakt dat by dit bedryf te IJmuiden in den laatsten tyd naar verluidt, Noorseh ys wordt gebruikt inplaats van hier te lande gefabriceerd ijs zooals vroeger. Men meende, dat het Noorsche ys in hooge mate bacteriën bevat en daarom gevaar- ïyk voor de gezondheid is. Gevraagd werd daar om of het geen aanbeveling verdient een eind te maken aan het gebruik van dit ys. De commissaris van politie verzoekt de per sonen, die voormiddags half 6 gezien hebben; dat een man op den lOen Februari op het plein naby de Tempelierstraat openbare schen nis der eerbaarheid gepleegd heeft, zich te willen melden of bekend maken aan zyn bureau, afdeeling justitioneele zaken. De 35-jarige hoofdconducteur G., der Ne- derlandsche Spoorwegen, gleed gisterenmiddag „Het Witte Kruis" Dezer dagen hield de afdeeling Vogelenzang—Bennebroék en Omste ken van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" een goed bezochte jaarvergadering in café „Graaf Floris" te Vogelenzang. By de opening herdacht de voorzitter, de heer P. van Aalst, arts, het overlyden van den oud- penningmeester, den heer J. van Snippenberg, en in eenige zeer waardeerende woorden diens werken voor de afdeeling. Bij ziekte van den penningmeester las de secretaris beide jaarverslagen voor. Uit het fi- nancieele verslag stippen we aan, dat in het afgeloopen jaar 104.75 minder aan contri- butiën ontvangen was dan ln het voorgaande jaar. Deze vermindering is voornameiyk te zoe ken ln de tydsomstandigheden. De afdeeling bezit aan effecten enz. nominaal 3400. By de Coöp. Boerenleenbank berust 626. By de Rykspostspaarbank ƒ42.85. De post-rekenlng bedraagt ƒ52.42. Aan contanten was aanwezig een bedrag van ƒ264.65. De boeken en bescheiden van den penning meester waren in goede orde bevonden; de magazynmeester teekende in zyn jaarverslag o. m. aan, dat in het afgeloopen jaar weer voor ongeveer ƒ300 aan nieuwe aanschaffingsmid delen was uitgegeven. Nadat verslag was uitgebracht van de 75ste algemeene vergadering te Amsterdam, deelde de voorzitter mede, dat waar geen tegencandi- daten ingediend waren, de heer E. Schroër te Vogelenzang ingevolge art. 3 van het huishou- delyk reglement herkozen was als bestuurslid. In de plaats van den heer G. Manschot, arts, die bedankt had, werd tot bestuurslid gekozen de heer A. Vis met 22 stemmen (de heer J. Veldberg behaalde 19 stemmen). Tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering werd gekozen de heer van Lierop. tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer Filippo Glip. Na nog eenige bestuursmededeeüngen en rondvraag volgde sluiting. Van het Plaatselijk Crisiscomité Sedert dè vorige opgave (23 Januari j.l.) ontving de pefi- ningméester in totaal 1319.08. Voor de volgende byzondere ontvangsten, be grepen ln bovengenoemd bedrag, betuigt het Dagelyksch Bestuur zyn hartelyken dank. By dragen personeel Prov. Electr. Bedryf 80. Collecte „Gratio Plato" 6.30 Collecte ijsbaan „Velserbeek" 8.44 Saldo Kegelconcours 325.— Bydragen personeel Gas en Water 8.50 |jjlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll!l<Nlllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!l!!l|| lllllllllllilllllilllflllllllfllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllflllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllllllllllilll

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2