STADSNIEUWS Vrees ongegrond Haarlem, 13 Febr. BEURS VAN AMSTERDAM middelen japansche soya after diner biscuits Wisselkoersen DONDERDAG MAANDAG 13 FEBRUARI „PINKSTERZEGEN" Vertooning te Haarlem Ontheffing Winkelsluiting ST. RAPHAEL (SPOOR) De feestviering DE OVERPLAATSINGEN BIJ DE C. W. NIJVERHEID EN HANDEL Voordrachten MUZIEK VOCAAL EN INSTRUMENTAAL CONCERT „Harmonie Crescendo", Mannen koor „Kunst na Arbeid" DE ZANDVOORTSCHE TREIN VERBINDING En Comité Trein 8.08 J. A. MENALDA VAN SCHOUWENBURG t Begrafenis HET CONFLICT TE IJMUIDEN Informatieve besprekingen Oudersavond Met pensioen „Kindervoeding" Rijkspostspaarbank Voordrachtavond R. K. Volksbond Opbrengst collecte Personalia WAAR PARKEEREN WE? Gratis gelegenheid HOOFDPIJN BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BENNEBROEK NIEUW-VENNEP Geruchten betreffende ongeregeld heden by de Marine Lourdes en Amsterdam* Z. H. Exc. Mgr. Aengenent viert het jubileum met de Amster dammers mee en spreekt hen toe DE WILDE STAKING TE ALMELO Heden beëindigd WIELRIJDER DOODGEREDEN Auto week teveel naar links AGENDA TUSSCHEN DE BUFFERS BEKNELD 14 Februari MAANDAG 13 FEBRUARI 1933 VANAF 0.25 v.£§g H°LL. doperwten KALFSVLEESCH kalfsgehakt p. blik 28° gaffelbitter BUENKORF'S slaolie De prijzen uit deze annonce zijn geldig van 13 tot en met 18 Februari gedr. abrikozen ?EEE?EN edammer 40+ 3 pond...98° chÖcTdragëë AMSTERDAM net was Zondagavond een vroolijk festijn van kleuren der Graalvlaggen en Graalmeisjes in de Gemeentelijke Concertzaal. De film „Pinksterzegen'' werd (evenals hedenavond) vertoond. Onder de vele aanwezigen merkten Vdj o. a. den hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt en verschillende andere E. E. H. H. Geestelijken op. Vooraf ging een uitgebreid voorprogramma, dat eigenlijk reeds een voorstelling op zich zelf was. Wij zagen o.a. de mooie film over de jubileumreis naar Rome en Assisië (met een gedeeltelijk geslaagde muzikale begelei ding), welke bijzonder uitmuntte in het weer geven van straattafereeltjes, een bijzonder fraai stukje filmpoëzie „Pierement" van den Hollandschen cineast Teunissen, een van de weinige humoristische films, welke haar kracht niet zoekt in grove effecten; een oergeestige teekenfilm „Winter" en (voor Haarlem spe ciaal van belang zijnde) een film over de voorbereidingen van het Graalspel. De muzikale begeleiding was bij deze films uitstekend verzorgd. Het succes bij het goed- lachsche publiek was dan ook groot. De hoofdschotel „Pinksterzegen" is 'n film, welke het verleden jaar opgevoerde Graal spel, zoowel wat het gesprokene als het ver toonde betreft (de imposante kleurenweelde het meest indrukwekkende van dit spel ont brak helaas echter) opnieuw laat genieten, echter hoofdzakelijk zooals de toeschouwer dat zag. De rede van Mgr. J. D. J. Aengenent, wiens portret met een hartelijk applaus begroet werd. was geheel opgenomen. De cineast heeft gemeend andere details tegenover het geheel zoo weinig mogelijk op den voorgrond te moe ten stellen, een opvatting waarover „te praten valt", evenals b. v. over het naast elkaar plaat sen van humoristisch-bedoelde opnamen van verschillende musici en de emstig-bedoelde close-ups van sommige Kruiskinderen afzon derlijk. Jan Hin b.v., had dit ongetwijfeld anders gedaan. De zang van de Graalcadetten kwam forsch en fier door. Het spreekt vanzelf, dat de geheele voorstel ling, welke bovendien nog afgewisseld werd door eenige door Graalmeisjes goed uitge voerde spreekkoren, veel succes had, vooral als sommige portretten op het witte doek met name herkend werden! Zijn eigen beeltenis op de film niet velen overkomt dat ook! Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de win kels op den door het Comité van Uitvoering voor het 25-jarig jubileum der Harmonie „Voorwaarts" in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat op 25 en 26 Februari 1933 te hou den bazar ingevolge de Winkelsluitingswet 1930 Stbl. No. 460 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op Zaterdag 25 Februari 1933 na des middags 10 uur tot des namiddags 11 uur en op Zondag 26 Februari 1933 van des middags 12 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en 't verkochte medegenomen. Zondagmorgen werden de jaarfeesten van St. Raphael begonnen met een H. Mis in de kapel van de Eerw. Zusters in de kapel van de Eer waarde Zusters in de Koningstraat. Dit was een heel gelukkige gedachte geweest van het bestuur, want daar, waar enkel St. Raphaël- mannen zijn voelt men zich zoo echt een lid daarvan. Hierna werd er gezamenlijk ontbeten in het gebouw „St. Bavo." De voorzitter de heer Veltman, die voor het eerst in functie was als zoodanig, bracht naar voren dat op de juiste manier het feest begon nen was en memoreerde met weemoed den dood van pastoor Donders z.g. Daar, aldus de voorzitter, onze adviseur zooveel belangloos voor den bond overhad, mocht er toch zeker van de leden verwacht werden, dat van hen als belanghebbenden niet minder liefde voor den bond zou uitgaan. Tevens betreurde de voorzit ter, dat de heer Castricum. de voorzitter van den R. K. Volksbond, door ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij vroeg verder den steun der leden bij zijn moeilijke taak. Deze steun werd hem bil monde van den heer Neaerpelt spontaan door de aanwezigen toegezegd. Nadat nog eenige liederen gezongen waren was het eerste gedeelte ten einde. De feestavond is een geweldig succes gewor den! De voorzitter, de heer Veltman sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de zuster-organisatie Haarlem II (tram). In 't kort liet hij den arbeid der or ganisatie in de laatste 25 jaren nog eens de ïevue passeeren en memoreerde in het bijzon der het weduwenpensioen en het R. D. V. Het optreden van de familie HoCmann bracht er al direct de stemming in. Na de eerste ken nismaking, nam de bondssecretaris, de heer Timmermans, het woord om de volgende zil veren jubilarissen bij de vereeniging toe te spre ken, n.L de heeren Slisser. Hulsebos, Joosten. Lutgering, Verheem, Hoogeraarts, Huibers, Ken- selaar. Opdam, De Kruijf, v. Rijn, Remmé en Strijbosch. Het was den heer Timmermans een plicht en een genoegen de jubilarissen namens het hoofdbestuur te complimenteeren. Gij hebt, aldus spr. tijdig uw belang, van uw gezin en maatschappij ingezien. Na deze rede overhan digde de voorzitter de diploma's en eere in signes. De heer Timmerman wend zich thans tot de dames voor hare medewerking, want Haarlem is een der mooiste afdeelingen van den bond zeide spr. Gij hebt een uitstekend bestuur en het spijt dan ook het hoofdbestuur, aldus spr., dat de heer De Rooij, een die Jaren en jaren zijn krachten gegeven heeft, thans door ziekte niet aanwezig kan zijn. Den nieuwen voorzitter, den heer Veltman, wenschte spr. geluk en eveneens de afdeeling, want het hoofdbestuur heeft het volle vertrou wen in hem. De heer Timmermans besloot zijn prettige toespraak met de opmerking, dat het nu een tijd van verwarring is en de geste organisatie niet alles kan keeren, alhoewel het hoofdbestuur niets liever gewild had. Vergeet echter niet, al dus spr. dat de ouderen onder ons een dienst tijd hebben gekend van 168 uur in de 14 dagen. Wij hebben niets zoo noodig als dat de orga nisatie intact blijft en de geest zoo blijft als bij Haarlem. Want deze voortreffelijke geest heeft Haarlem gemaakt tot een sieraad van onzen bond. De voorzitter dankte den spreker voor zijn waardeerende rede en sprak den heer Hoek stra, den vaandeldrager toe. Hij wenschte hem geluk met zijn koperen jubileum als zoodanig en overhandigde hem namens de afdeeling een fraaie ets. De rest van den avond was thans aan de familie Hofmann en het donderend applaus dat bijna geen einde nam en hen weer dwong om wat te zingen was weel een bewijs, dat het ge- bodene in den smaak viel. Bijzonder vermelding verdienen de twee jongste leden van het gezel schap, die met hun accordeon- en vioolspel de zaal meesleepten. Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De muziek werd uitstekend verzorgd door het gezelschap De Paus. Een schitterend geslaagde avond! Nog steeds houden de overplaatsingen bij de Centrale Werkplaats aan, er gaan nu weer vijf man, een vormer, twee vuurwerkers en twee ketelwasschers naar Utrecht en Blerick. Voor de laatste twee is de nieuwe standplaats nog on bekend. Voor de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Haarlem, zal Woensdag 22 Februari des avonds om kwart over acht in de bovenzaal van het Ge meentelijk Concertgebouw een tweetal voor drachten gehouden worden door de heeren Dr. E. J. Tobi, Den Haag en Jhr. Dr. J. C. Mol ières, Haarlem, over het onderwerp „Proble men van den middenstand: terug naar onbe perkte vrijheid of verder naar meer gebon denheid?" Een zwaar beladen programma wachtte Za terdagavond de bezoekers van bovengenoemd gecombineerd concert. We woonden de'eerste helft er van bij en moeten zeggen, dat wat we daar zoowel op instrumentaal als op vocaal ge bied mochten beluisteren, werkelijk uitstekend mocht heeten. Het frissche en correcte musiceeren der Harmonie „Crescendo", onder de pittige en strakke leiding van den heer H. W. Hofmeester doet steeds prettig aan. De orkestkleur is over het geheel nobel, vol en evenwichtig en het ge beurt maar 'n enkele maal. dat 'n instrumen tengroep op de een of andere manier uit den band springt, om evenwel onmiddellijk door den maatstok tot de orde te worden geroepen. De beide eerste nummers, de Weensche Ouverture van Suppé en een arrangement van Le Postil lon de Longjumeau werden met brio verklankt. Slechts 'n enkele maal zou men de dynamische tegenstellingen wat sterker wenschen, en een begeleidingsfiguur wat exacter en zuiverder. La Chanson des Nids, waarin de heeren P. Hout graaf en Kabel zeer verdienstelijk de clarinet- soli vertolkten, hadden we ons over het geheel wat teerder van stemming gedacht: nu leek het ons nogal forsch. Zeer verdienstelijk en ook wat gereserveerder waren de beide bewerkingen voor saxophoon-kwaret vati Médelssbhn's NacHti- gall-melodie, en een Menuet uit 'n kwartet van Haydn, beide in het programma eenigszins vreemd aangekondigd. Alleen was de alt-saxo- phoon minder gelukkig in z'n toonvorming. evenals trouwens de fluitist in La Chanson des Nids voortdurend tegen een fijn afgewogen stemming zondigde. Afgezien evenwel van deze kleine vlekjes, wa ren de prestaties van de Harmonie werkelijk zeer goed en de aanwezigen althans dat deel, dat niet in diepe conversatie gewikkeld was omtrent het c.p handen zijnde bal heeft kun nen genieten van waarlijk uitstekende muziek. Ook het Mannenkoor „Kunst na Arbeid" heeft, onder kunstzinnige leiding van Johan Brands, ons laten genieten van een drietal fraai gezongen werken, waarvan de beide eerste, Die Nacht van Schubert en Hymne a la Nuit van Rillé, wat dynamiek en zangtechniek aan gaat, véruit het beste verklankt werden. Hier, meer dan in het ongetwijfeld moeilijkere num mer van Roeske, „Bede", met zijn nogal lastige modulaties, beluisterden we inderdaad fraai be- heérschten kocrzang, mooi van kleur en slui tend, om beurten teer en stevig, maar steeds gezond en zuiver. Dat de Duitsche en Fransche taai-uitspraak moeilijkheden bieden, die niet steeds onoverwinnelijk bleken, belette niet, dat er desondanks toch een zeer dragelijke vertol king van deze beide werken werd gegeven. De heer Brands en de zijnen mogen tevreden zijn geweest met het behaalde en waarlijk ver diende succes. Het koor had verder nog het nummer Avond- stemmen van dirigent Brands zelf op het pro gramma staan, benevens 'n tweetal werken van Isr. J. Olman. De Harmonie „Crescendo" zru 't concert be sluiten met Offenbach's ..Orpheus" en den wals „Doloris", van G. Wittman. J. S. De forensenvereeniging „Trein 8.08" gaf Za terdagavond in „Monopole" aan het Stations plein een goed geslaagden feestavond. De voorzitter, de heer Hendriks, deelde mede, dat de vereeniging alles zal doen om aller wensch te bevredigen, n.l. een betere treinver binding te krijgen, vooral met Amsterdam. Iedereen toch voelt dagelijks de groote moeilijk heden, aan de slechte verbinding verbonden, al weet men daarnaast ook de moeilijkheden, aan de oplossing van het vraagstuk verbonden. Hij wees op het groote belang voor Zandvoort voor een betere verbinding en op het groote cul- tureele karakter, dat deze forensenvereeniging daardoor droeg. Hij gaf een overzicht van den arbeid, die door het comité was verricht. Den laatsten tijd had men zich voornamelijk toegelegd op het verkrijgen van motortractie op de lijn ZandvoortHaarlem. Waar de verhou ding der kosten van stroom, electrische beweeg kracht en motortractie is als 5:3:1, zou motor behalve een betere dienstregeling, b.v. om het halfjaar ook nog een prijsverlaging kunnen in houden. Wat dan aan het vreemdelingenverkeer op Zandvoort weer ten goede zou komen. De antwoorden, reeds ontvangen, stemmen niet hoopvol, daar de directie der Spoorwegen mededeelt, dat ze over het instellen van motor tractie, door de omstandigheden gedwongen, voorloopig niet denken kan. Toch wees spr. er op, hoe men in het bui tenland op lijnen, in gelijke omstandigheden ver- keerend, steeds meer stoom vervangt door elec- triciteit of door motoren als trekkracht. De forensenvereeniging zou dan ook blijven aandringen en ook trachten om het doel te be reiken, met andere plaatsen in de omgeving con tact te krijgen, om door samenwerking spoediger te slagen. Hij hoopte dat ook, dat deze avond weer een flink aantal nieuwe leden zou geven en het getal van vier honderd, dat reeds bereikt was, weer een goeden duw in de hoogte zou krijgen. Dat zou tevens ook een bewijs zijn, dat het werk van Comité 8.08 door Zandvoort gewaar deerd werd. Jacob van Lennep, de op Zandvoort zoo goed bekende tooneelvereeniging uit Haarlem, gaf daarna: Drie wijze gekken. Onder zeer groote belangstelling heeft Zater dagmiddag op de begraafplaats Westerveld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van liet stoffelijk overschot van den heer J. A. A. Menalda van Schouwenburg, arts alhier. Aan wezig waren ds. C. B. Hylkema en ds. J. M. Leendertz, predikanten der doopsgezinde ge meente, leden van den kerkeraad dier gemeente, waarvan de overledene deel uitmaakte, regen ten van het Doopsgezind weeshuls; dr. P. W. Foeken, Ned. Herv. predikant, verscheidene dok toren, prof. dr. G. C. van Walsem, oud-genees heer-directeur van het provinciaal ziekenhuis bij Santpoort: prof. dr. P. J. van Gilse uit Lei den, dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Velsen, zuster Grimbelins uit Epe, waar de overledene vroeger werkzaam was, vele ver pleegsters, oud-patiënten enz. Namens de afdeeling Haarlem der Neder landsche Maatschappij ter bevordering der ge neeskunst heeft dr. Sluyterman een woord van afscheid gesproken, waarna ds. J. M. Meen- dertz sprak namens de Doopsgezinde gemeente, die herdacht wat de overledene als lid van den kerkeraad en bestuurslid van het kinderhuis was geweest. De oudste zoon dankte voor de groote belangstelling. Hedenmorgen heeft een bespreking plaats ge had tusschen den burgemeester van Velsen en de heeren Brautigam, v. Dugteren en Kievit, vertegenwoordigers van den Centralen Trans portarbeidersbond, welke bespreking liep over het conflict in het visscherijbedrijf. Bij deze bespreking was ook tegenwoordig de heer Oud, inspecteur bij het Visscherij bedrijf. De besprekingen droegen een informatorisch karakter. Hedenmiddag zou de burgemeester een be spreking hebben met vertegenwoordigers van de reeders. Dinsdag 14 en Woensdag 15 Februari, des avonds 8.15 uur, zullen in het gymnastieklokaal der Broederscholen aan de Nagtzaamstraat, oudersavonden plaats hebben. De eerw. Broeder Cyprianus zal dan spreken over „Autoriteit (ge zag) in de opvoeding". Zaterdag 11 Februari verliet de heer Beugeling, kraandrijver aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen den dienst met pen sioen, wegens het bereiken van den zestigjarigen leeftijd. Zijn vrienden schonken hem als stof felijk blijk van waardeering een spieg~l. Per auto ging de scheidende voor de laatste maal van de werkplaats huiswaarts. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoete- straat: Maandag 139 porties, Dinsdag 138 por ties, Woensdag 129 porties, Donderdag 147 por ties, Vrijdag 148 porties, Zaterdag 136 porties; Qvertonstraat: Maandag 157 porties, Dinsdag 160 porties, Woensdag 149 porties, Donderdag 158 porties, Vrijdag 165 porties, Zaterdag 140 porties; Byzantiumstraat: Maandag 108 por ties, Dinsdag 108 porties, Woensdag 103 por ties, Donderdag 99 porties, Vrijdag 102 porties, Zaterdag 100 porties. Bovendien werden dagelijks 68 porties ver strekt aan de scholen voor Buitengewoon L.O. Aan het postkantoor Haarlem en zijn bij kantoren werd in den loop der maand Januari 1933 op spaarbankboekjes ingelegd f 378.148.37 sn terugbetaald f 365.673.89. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 12.474.48. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 278. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes afgeschreven nominaal f 12.500. Derhalve minder in- dan af geschreven f 12.500. De voordrachtkunstenaar Johan Boezer uit Den Haag zal Dinsdag 14 Februari, des avonds 8 uur, in het gebouw St. Bavo voor de leden van den R. K. Volksbond humoristische voor drachten houden. De collecte, gehouden na de predicatie van den zeereerw. pater H. de Greee S.J., Zondag morgen in de St. Josephkerk, Jansstraat, heeft 769.66 opgebracht. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kerkmeester aan de kerk van O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne, den heer H. v. d. Weyer. In verband met het parkeeren in de binnen stad naar aanleiding van de talrijke klachten, aanwijzingen en opmerkingen hierover, is door B. en W. op advies van de politie besloten ge legenheid te geven tot gratis parkeeren. Hiervoor zijn aangewezen de geheele Ged. Oudegracht vanaf Spaarne tot Zijlstraat en de Nassaulaan tot het Nassauplein. Voor de bewa king zijn eenige werkloozen aangewezen. Men is niet verplicht hun iets voor hun dien sten te geven, doch verwacht wordt, dat deze trouwe wachters er niet slecht bij zullen varen. De politie verwacht nu, dat vele menschen, die met hün auto komen en in de binnenstad moeten zijn, vrijwillig van de geboden parkeer gelegenheid gebruik zullen maken, zonder dat de politie hun daarop behoeft te wijzen. Dit geldt in het bijzonder voor bisoscoopbe- zoekers, winkelende families e. d. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oraniezakies van 2 tabl. 10 ds. De bewaarder heeft een genummerd coupon boekje. Ieder die van zoo'n auto-standplaats gebruik maakt, krijgt een bewijs. Geboren: 9 Febr. B. DrooghKoelemijer, z. H. A. v. Dansik—Lange, d. 10 Febr. M. P. J. A. LuttikNix, z. S. C. v. d. GroefHill, z. R. OfferingaMulder, z. A. MeijVeenendaal, z. 11 Febr. H. M. v. d. BergSmit, z. J. de KwantBuys, d. Overleden: 9 Febr. C. A. v. Amstelv. Ver- sendaal, 79 jaar, Ged. Raamgracht. 10 Febr. P. J. Stevens, 28 jaar, Vosmaerstraat. E. Sluy termanPotma, 81 jaar, Wagenweg. J. Luiten, 81 jaar, Adr. Loosjesstraat. J. M. v. Baekel, 48 jaar, Westerstraat. A. C. v. SchieNelis, 59 jaar, Soendaplein. R. K. Tooneel. Voor een stampvolle zaal gaf de plaatselijke R. K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen", onderafdeeling van den R. K. Volksbond, gisteravond een uitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw in de School- laan. De leden en donateurs verkregen reduc tie, terwijl de werkloozen vrij toegang hadden. Een prijzenswaardige daad! Bijna alle werk loozen hadden aan deze gastvrije uitnoodiging gehoor gegeven. „Nut en Genoegen" kwam ten tooneele met een drama in vier bedrijven „Onschuld zegepraalt". De soms ietwat romantische tafe- reelen vermochten een sfeer van spanning te scheppen, terwijl het geheel gedebuteerd door „Nut en Genoegen", zooals we van deze tooneel vereeniging gewend zijn de aanwezigen on betwist wist te boeien en hun een aangenamen avond bezorgde, hen los makend van alle dage- lijksche zorgen en beslommeringen. Het kluchtspel in twee bedrijven „De keizer komt", dat na de pauze voor het voetlicht ge bracht werd, had ook een belangrijk aandeel in het succes, gisteravond door N. en G. weer met deze laatste uitvoering in dit winterseizoen be haald. Mej. Deutekom leverde aantrekkelijke piano muziek, die de pauzes korter maakten. De heer Steenman zorgde op de aloude vertrouwde wij ze voor de juiste grimeering. Resumeerend, een welgeslaagde tooneelavond, waar „Nut en Genoegen" met genoegen op zal kunnen terug zien. Opbrengst collecte De collecte gehouden in de R.K. kerk te Nieuw-Vennep na een predi- dicatie door den Z.eerw. pater E. Evers O. E. S. A. ten bate van de vereeniging tot Bescher ming van Vrouwen en Meisjes, heeft het mooie bedrag van 151.21% opgebracht. Naar ons ter oore komt, loopen sinds enkele dagen hier te lande gerechten betreffende plannen tot ongeregeldheden bij de Koninklijke Marine. Naar verluidt zou men op eenige torpedoboo ten een opstand vreezen. Wij hebben Zondagavond naar de gegrond heid dezer vermoedens geïnformeerd, mede in verband met verschillende maatregelen, welke door de autoriteiten genomen zouden zijn, doch ons werd van bevoegde zijde verzekerd, dat er tot heden niets is gebleken, waardoor men aan deze geruchten ook maar eenige waarde zou behoeven toe te kennen. In de Amsterdamsche Sint Catharinakerk is van ouds de vereering van Onze Lieve Vrouw van Lourdes bijzonder groot geweest. Een kunst vol altaar is aan de Onbevlekte Ontvangene toegewijd en met grooten luister is deze week door den hoogeerwaarden eere-kanunnik van Haarlems kathedraal kapittel pastoor L. Stolk met zijn geestelijkheid en parochianen het ju bileum van Lourdes meegevierd. Zooals trouwens ook in de kerk van O. L. Vr., van Lourdes aan de Jacob Catskade plechtig! het Lourdesfeest is herdacht. Zondagavond is in de St. Catharinakerk het; Triduum ter gelegenheid van den 75sten ver-j jaardag der verschijning van O. L. Vrouw te' Lourdes op plechtige wijze gesloten. Het Lof' werd gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, die daarbij geassisteerd werd door de zeereerw. heeren J. Lagerwey en D. de Kok als diaken en subdia ken. Waren de drie voorgaande avonden, toen de hoogeerw. heer H. Taskin, president van het Seminarie te Warmond, de zeereerw. heer J. Huibers, deken en pastoor te Hoorn, en de zeer eerw. vlootaalmoezenier H. Alink te den Helder, hier den lof van O. L. Vrouw verkondigden, de geloovigen in groot getal opgekomen, op deZen sluitingsavond was de opkomst buitengewoon groot. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor L. Willenborg van Bloemendaal, die op boeiende wijze zijn gehoor wist te leiden naar het heiligdom van Lourdes, om daar de macht van God te laten zien in de wonderbare gebeur tenissen, die er sinds een reeks van jaren plaats! vinden. Na deze met groote aandacht gevolfde predi katie, beklom Z. H. Exc. Mgr. Aengenent voor een oogenblik den kansel," om de honderden Katholieken van Amsterdam, hier tegenwoor dig, aan te sporen tot een groote liefde en ver trouwen tot de Allerheiligste Maagd. De versiering van het priesterkoor en van de kerk, waaraan de bloemist J. Colijn zijn beste krachten had gewijd, was bijzonder rijk en maakte met de kristallen lichtkronen en het schilderstuk van O. L. Vrouw van Lourdes bo ven het altaar een buitengewonen indruk. Het zangkoor, dat eiken avond de hymne van den 2en Vespers van het feest der verschijning te Lourdes, weleer tentoongezet voor dit zangkoor door wijlen den hoogeerw. heer Mgr. van Schaik, op voortreffelijke wijze uitvoerde, maak te zich in deze feestelijke dagen bijzonder ver dienstelijk en heeft er waarlijk toe bijgedra gen de feestelijke stemming te verhoogen. Hedenmorgen heeft het geheele personeel bij de Katoenmaatschappij v.h. gebr. Scholten en Co het werk hervat. Bij de fa. ten Cate wer ken de beide weverijen en de spinnerij gedeel telijk. Ongeveer alle arbeiders van de spinnerij hebben zich aangemeld, doch moeten wachten op bericht of zij wederom aangenomen kunnen worden. Er vielen geen onregelmatigheden voor, zoo dat de politie niet behoefde op te treden. Alles is rustig. Bij de fabrieken was slechts een ma tige belangstelling. Zaterdag in den voormiddag had te Rhenen een ernstig verkeersongeluk plaats. Bij een aan rijding tusschen een vrachtauto van H. uit Veenendaal en den wielrijder v. E„ eveneens uit Veenendaal, werd de laatste doodelijk gewond. De auto week teveel naar links uit, zoodat een pen van den laadbak in het hoofd van v. E. drong, waardoor hij onmiddellijk werd gedood. Van E. was 52 jaar oud. De vrachtauto is door den chef veldwachter D. in beslag genomen, de remmen waren niet in orde. Zondagochtend omstreeks zeven uur is op het stationsemplacèment te Breda een ernstig ongeluk gebeurd. De rangeerder C. S. geraakte tusschen de buffers van twee wagons bekneld waarbij hem de borstkas werd ingedrukt. Hij werd naar het St. Ignatiusziekenhuis overge bracht, waar zware inwendige kneuzingen wer den geconstateerd. Eenige uren later is de man aldaar overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons," 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gem. Concertgebouw Film .Pinksterzegen," 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 Bestuur Grafische Bond, 8 uur Bestuur Woningbouwvereeniging „De Spaarne- stad", 7 uur St. Caecilia, 8 uur R.K. Kraamverzorging, 2—3 uur Voordrach tenavond R.K. Volksbond, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal - Haarlemsche Bach- vereeniging, Concert Residentie-orkest, 8 uur Café-Restaurant Gebrs. Brinkman R.K. Middenstandsvereeniging, .Lezing jhr. dr. J. C. Molières, half 9. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. MAANDAG, 13 Febr. Vorige koersen Uonden 8.54% 8.56 BerUJn 59.19 59.17)4 Parijs 9.73 9.73 Brussel 34.7 34.67)4 Zwitserland 48.07 48.07)4 Weenen Kopenhagen 38.05 38.25 Stockholm 45.70 45.75 Oslo 43.75 43.75 New York (cable) 2.49Mi 2.49% Some 12.72)4 12.72)4 Praag 7.37)4 7.37)4 Madrid 20.40 20.37)4 Vorige koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 102% 102% 4% Nederland 1918 103 103 4 Nederland 1931 lOCXi 1C0% 5 Nederl 1932 lOlXe 101 N. Ind. 1920 AB 92K 92% Banken Koloniale Bank 58 60 Indische Bank 53 54)4 Cert. Handel-MU62)4 63)4 Industrieën Unilever no 109% Calvé Delft 62)4 63)4 Alg. Kunstzilde 32% 33 Van Berkei's Pat. 19% 19% Nieuwe Philips 129 128% Küch Accoustiek 2% 2% Ned. Ford 119 121% (ndustr. Buitenland Anaconda 7%6 7%„ Bethlehem Steel 14% 14% U. S. Steel 28%'e 29% U. S. Leather 3*)6 Intern Nickel 8%. 8)4 Mijnbouw Boeton MUnbouw 15 15 Alg. Exploratie 125)4 125% Red Jang Lebong 106% 108% Petroleum Gaboes 16 16 Kon Olie 152% 154% Perlak 83 83 Continental Oil 5 5 Peudawa 6 6% Vorige koersen Shell Union OH 5%. 5%, Rubber A'dam Rubber 60% 60% Bandar 42% 43% Dell Batavia Rubber 24% 24% Serbadjadl 18% 19% Sllau 17 17 V. I. O. O31 31% Allied 22 22 Intercontln. RubberU» U* Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn Dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A. Jav. Cultuur N. I. S. U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab 33% 3 3 15% 54 171% 105 31 3% 3% 15% 55 175% 109 6 6 36 38 27-00 28'°° ..,70 •3 Spoorwegen Union Pacific Wabasb Erie Kansas City South. South. Railw 153 154 122% 125 16% 17 135 138 76 76% 2% 2% 6 6 9% 10 6% 6% Kippen - Eenden - Haantjes (alles panklaar) tegen onze bekende lage prijzen VISCH-FILETS zonder graat en vel jij per pond yoo^ HOLL. SPERZIEBOONEN per 2 blikken a 1 Liter 45<= HOLL. DOPERWTEN f'jn. per Literblik58° KIPPENSOEP 1e kw per Literblik "52 SNUBOONEN met^» worst, pondsblik25' ZUURKOOL m. worst pondsblik 25 HOLL. SPINAZIE per 2 blikken a 1 Liter... 45' HOLL. SNUBOONEN per 1 Literblik30 midd. lijn, Literblik45° HOLL.SOEPGROEN- TEperIO blikjes OP IEDERE TAFEL I /*|g in gelei, per blik, - inhoud 1 7. ons 'TAL TOMATEN PUREE per 10 blikjes........ HOLL. APPELMOES VAN GOUDREINETTEN - nar I LI-I ROODE ZALM hoog blik per Literblik HOLL. MIRABELLEN ZALM half rood per Literblik... CALIF. PERZIKEN 1e kwal. extra zoet, l/2 Litcrb| 25° CALIF. ABRIKOZEN 1e kw. extra zoet, Literbl. 25° HOLL. AUGURKEN zoet- f"ur' Ieer smakelijk Literbl. inh. 10-1 2 stuks 25° FRANSCHE SARDINES Amieux Frères per blik 4|$c ncnp «.T1.rtr- APPELEN p. pond0.32 28° CUSTARD per pak.... 22 per kruikje42° PINK ZALM 2 hooge blikken Per blikje prima, per heele flesch 45° Onze bekende Geldersche Rookworst met loodje Per Kilo75c ?IbrNd)0RF,SK0FF,E(versch gebrand) per Donj 0-90 0.75 0.60 0.45 35° BUENKORF'S THEE~ Per pond 1.30 1.20 110 Per pond 0.42 0.38 33 JAVA RIJST baaltje 58° ADVOCAAT p. flesch 11Q VRUCHTEN BOWL~ per Literpot85 PORT roode of witte Per flesch85° inhoud 13 ons<|12 ê?/OCAAT CHOCOLADE EITJES in staniol per v2 pond EITJES per >/2 pond WINTRINGER (Moezelwijn) per flesch 75° MEDOC per flesch.... ft ft' NIERSTEINER FRIT- ZENHöLLE p. flesch... 95°

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2