Moordaanslag op Roosevelt VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS L OPROEP TOT DE R.K. KIEZERS Nauwgezette plichtsbetrachting - NU Bij de a.s. verkiezingen zal het gaan om de parlemen taire democratie zelf De Belgische Regeering demonstreert Het nieuws van heden PRESIDENT ONGEDEERD KONING ALBERT WEIGERT ONTSLAG DE BAROMETER DONDERDAG 16 FEBRUARI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling De Italiaan Zingara loste zes schoten, waardoor o.a. de burgemeester van Chi cago zwaar ge wond werd De dader krankzinnig? Franklin Roosevelt Cermak Burgemeester Cermak stervende Cermak geopereerd Zingara over zijn motieven Het Weer Staking te Boekarest Op voorbeeld van Klausenburg Tegen chaos; voor een sterk gezag Als zij haar medewerking verleende aan dik- Mr. C. Goseling Wordt van Cauwelaert minister Partijraadsvergadering DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Het Partijblad Gereed voor den strijd Auto-fabrieken Willys- Overland failliet In 1929 nog een omzet van 60 millioen dollar NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18305 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek MIAMI, 16 Febr. (Eigen telegram) Op president Franklin D. Roosevelt is een aanslag gepleegd, toen hij vanuit zijn auto een toespraak hield tot de bewoners van Miami, die hem bij zijn terugkeer van zijn tocht naar de Bahama- eilanden luide toejuichten. Roosevelt bleef on gedeerd, maar de burgemeester van Chicago, Cermak, werd doos een kogel levensgevaarlijk gewond. De dader, de Italiaansche metselaar Zingara, Werd onmiddellijk gearresteerd. Vier toeschouwers werden door z(jn kogels *waar gewond. Zingara, die 33 jaar oud is, verklaarde na zijn arrestatie, dat hij 10 jaar geleden ook een aan slag gepleegd had op koning Victor Emanuel, maar ook toen was het niet gelukt. Zingara zeide, dat hij alle rijken en autoriteiten haatte. (United Press) MIAMI, 16 Febr. (V.D.) Zooals we reeds meldden is op Franklin Roosevelt te Miami, waar de nieuw gekozen president der Vereenig- de Staten tijdens zijn vacantie-reis in de wateren fan Florida, verfblijf hield een moordaanslag Sepleegd. Nader vernemen we dat op Roosevelt zes re volverschoten zijn gelost, toen hij vanuit zijn auto een rede hield in het aan de promenade Belegen park. Roosevelt zelf bleef ongedeerd, doch een bestal andere personen werd door de kogels ge troffen, o.a. de burgemeester van Chicago, Cer mak, die Roosevelt op zijn vacantietocht verge zelde en ernstig gewond werd, evenals de detec tive Brodnaux, die onmiddellijk op den dader toesprong en door een kogel in het hoofd werd Betroffen. Van de overige vier gewonden uit het publiek zijn twee vrouwen er ernstig aan toe. De dader werd terstond gegrepen. Het bleek te zijn de 33-jarige Italiaansche metselaar Giu seppe Zingara, die de politie mededeelde, dat hij reeds tien jaar geleden een aanslag op den Koning van Italië had gepleegd. Zijn aanslag Was thans niet tegen Cermak, doch tegen Roo sevelt gericht. Roosevelt was, na eenige dagen met zijn Jacht in de wateren van Florida te hebben ge kruist, te Miami aangekomen en werd verwel komd door een reusachtige menigte, zoodat hij zich genoodzaakt zag uit zijn auto de menigte toe te spreken. Direct na aankomst had Cer mak, de burgemeester van Chicago, twee detec tives die hem speciaal vergezelden ter bewaking fan zijn veiligheid, weggezonden. Roosevelt stond achter in den auto en dankte de menigte voor he ontvangst toen plotseling op 5 M. afstand van den spreker de Italiaan zijn revolver voor hen dag haalde en zes schoten loste. Toen hij twee schoten had gelost sprong de detective ■Brodnaux op hem toe, doch stortte zelf door een her kogels getroffen neer, terwijl Cermak even- ^ns zwaar gewond in den auto neerviel. Er ont bond een ontzettend tumult. Terwijl de overige Seheime agenten en detectives die rondom den auto van Roosevelt geschaard stonden den da- her grepen, gilde de menigte: „Hang hem op" eh „Schiet hem neer." Een vrouw die naast Zingara stond, had vol doende tegenwoordigheid van geest om den arm fan den dader omhoog te slaan, zoodat eenige schoten in de lucht werden gelost. Aanvankelijk dacht men dat Zingara afkom stig is uit de onderwereld van Chicago, doch hit bleek onjuist te zijn. Zingara, om te zien ccn knappe, blonde verschijning, spreekt bijna Uitsluitend Italiaansch en schijnt uit zuiver anarchistische overtuiging te hebben gehan- held. Hij verklaarde alle presidenten en hooge ambtenaren te willen dooden. Bij een inmiddels in zijn woning ingesteld onderzoek werd een vrouw, die daar werd aangetroffen, gearres teerd. De burgemeester van Chicago, Cermak, is er zeer ernstig aan toe en verkeert in levensge vaar, evenals Brodnaux, die in het rechteroog getroffen is. Kort na den aanslag verscheen Roosevelt in het ziekenhuis, waarheen de gewonden waren vervoerd. De overige gewonden zijn Mrs. Jose- pha Gill, die door een schot in de maag werd getroffen, Miss Magareth Cruis, WUliam Scnott en Russell Galdwell. Cermak zeide in het ziekenhuis tot Roosevelt: „Ik ben blij dat ik geraakt ben en niet u", waar op Roosevelt antwoordde: „Mannen als gij heb ben we noodig". Cermak is een week geleden naar Miami ge gaan, waar hij eenigen tijd is gebleven om den gekozen president te spreken. President Hoover verklaarde door den aanslag ten zeerste te zijn ontroerd en zond Roosevelt n telegram waarin hij hem geluk wenschte met zijn ontsnapping en de beste wenschen voor Cermak uitsprak. Roosevelt wijzigde zijn voornemen om per trein terstond uit Miami te vertrekken en bracht den nacht aan boord van zijn jacht door. Na een Röntgen-onderzoek hebben de dok toren nog in den loop van den nacht ingegre pen en Cermak, den burgemeester van Chica go, geopereerd. Ook Mrs. Gill, de echtgenoote van den president van de Kracht- en Licht- centrale van Florida, moest geopereerd wor den. De toestand van de andere gewonden is redelijk. De dader Zingara verklaarde bij zijn verhoor, dat hij altijd de rijken en machtigen had ge haat en hij had gehoopt, dat hij ditmaal meer geluk zou hebben dan tien jaar geleden, toen hij in Italië een revolver had gekocht om Ko ning Victor Emanuel te dooden. Door een merkwaardig toeval was toen echter hetzelfde gebeurd als thans, namelijk dat een dichte menschenmenigte hem had gehinderd bij de uitvoering van zijn plan. Reuter meldt nog de volgende bijzonder heden: Verwachting: Zwakke tot matigen, Noordelijke tot Westelijken wind, toe- 3 nemende bewolking, waarschijnlijk eeni- ge regen, tijdelijk iets zachter. 5 Hoogste stand: 770,5 te Valencia. Laagste stand: 752.3 te Dantzig. H Zon op 7.16, onder 5.12. Licht op 3 H 5.42. Laatste Kwartier 17 Februari. 3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zoodra Roosevelt de schoten hoorde, keerde hij zich om en bewoog de armen, om te too- nen, dat hij niet gewond was. Onmiddelijk na den aanslag namen de po- litie-autoriteiten maatregelen om de bewaking van den president en van het Witte Huis te verdubbelen. De politie van Chicago heeft order gegeven, dat achttien inwoners van Chicago, die mo menteel te Miami verblijven, gearresteerd moe ten worden en verder heeft zij besloten een raid te houden onder de gangsters. De dader van den aanslag, Zingara verklaar de, dat hij behalve door den maatschappelijken nood, door een maagkwaal op het idee van den aanslag op Roosevelt is gekomen. De autoriteiten vermoeden dat Zingara krankzinnig is, doch de maatregelen tegen de gangsters zullen toch worden doorgezet, aan gezien men niet de zekerheid heeft, dat de aanslag niet tegen Cermak was bedoeld. Zingara was sedert acht jaar lid van den Bond van Bouwvakarbeiders van New Jersey. In het verdere verhoor verklaarde Zingara, dat hij drie dagen geleden de revolver heeft ge kocht, met het verlangen Hoover te dooden. Toen hij echter den aankomst van Roosevelt te Miami vernam, besloot hij dezen te vermoor den. Niemand heeft hem hiertoe aangespoord. De politie heeft echter een vriend van Zingara, Valenti, gearresteerd. MIAMI, 16 Febr. (Reuter) Roosevelt heeft de volgende boodschap gepubliceerd: „Ik ben zeer begaan met het lot van mijn vrienden, die gewond zijn." „Ik ben volkomen ongedeerd." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii BOEKAREST, 15 Febr. (Per telefoon.) Vier duizend arbeiders van de spoorwegwerkplaat- sen te Boekarest hebben zich aangesloten bij de staking van de spoorwegarbeiders te Klausen burg, in verband met de in den afgeloopen nacht uitgevoerde arrestatie van communisti sche agitators. De werkplaatsen zijn tot Vrijdag gesloten. De directie dreigt de arbeiders, die dien dag niet verschijnen met ontslag. De communistische arbeiders zullen worden ontslagen. (United Press) BOEKAREST, 16 Febr. (V.D.). De rust in de spoorwegwerkplaatsen is hersteld. Aan de zijde der politie en militaire troepen zijn 20 man gewond. (Op het oogenblik werd de tele foonverbinding met Boekarest verbroken). BOEDAPEST, 16 Febr. (V.D.). Ook te Boe dapest, waar men gewoonlijk goede verbindin gen met de Roemeensche hoofdstad heeft, kan men geen nadere mededeelingen omtrent den toestand in Roemenië doen, aangezien de tele fooncentrale te Boedapest sedert hedenmor gen geen verbinding met Boekarest meer kan krijgen. Uit plaatsen in Roemenië zelf, bijv. Arad, Klausenburg (Cluj) en Hermannstadt (Sibiu) wordt eveneens gemeld, dat men geen verbinding met Boekarest kan krijgen. Men vreest, dat in verband met de gebeur tenissen van gisteren de toestand in Roeme nië zich zeer ernstig zal ontwikkelen. Voordat het drie maanden verder is, zal een nieuwe Tweede Kamer bijeenkomen. Dit is het gevolg van het besluit tot ontbinding, dat op 15 Februari 1933 is gevallen. Practisch komt dit hierop neer, dat de stemming» die dit jaar toch zou plaats hebben in Éüi den zomer, op 26 April a.s. zal worden gehouden. Op dit practische gevolg komt het vvoor de kiezers aan. Bij een verkiezing op het gewone tijdstip zou van het tegenwoordige extra-parlementaire ministerie. Evenmin kan dit thans het geval zijn. De R. K. Staatspartij heeft voor haar ar beid in het afgeloopen parlementaire tijdperk haar eigen verantwoordelijkheid. Daarvoor komt zij op. Wat de kiezers goed moeten weten en be seffen, dat is, dat zij nu voor hun verantwoor delijkheid worden geplaatst, vervroegd en ver scherpt. Ook verscherpt! Want wat is geschied in de week voorafgaande aan het conflict tus- schen Regeering en Kamer, heeft wel duidelijk getoond, wat er op het spel staat. Het gaat om het gezag, om het vermogen van het parlement tot positieven arbeid, in laatste instantie om de parlementaire democratie zelf. Juist in dit opzicht heeft zeker de R. K. Staatspartij m diep verantwoordelijkheidsbesef haar vaak zwa- ren plicht gedaan. In vele landen zitten de regeeringen voor de zelfde moeilijke en ondankbare taak, welke samengevat kan worden in twee de meerder heid des volks buitengewoon antipathiek in de ooren klinkende woorden: bezuinigen en beta len. Het aanpassen van de staatsinkomsten en staatsuitgaven aan het crisisniveau eenerzijds door verhooging der hooge belastingen, ander zijds door inkrimping van salarissen, pensioenen, ondersteuningen en andere met veel strijd door het volk veroverde sociale winsten, wordt schier onmogelijk, wanneer een veelhoofdig parlement, waarin meer partij- dan landsdienaren zitting hebben, zijn goedkeuring daaraan moet hechten. Vandaar dan ook, dat parlementaire en regee- ringscrises de grillige schering en inslag vor men van het moderne Penelope-weefsel der po litiek, dat altijd te kort blijft om de schamel heid van het regeeringsgezag in dit ontzet tijds gewricht volledig te bedekken. In Frankrijk is het eindelijk aan het kabi netDaladier gelukt, de Kamer voor de nieuwe financieele voorstellen te winnen, maar een triomf voor de regeering is het tóch niet gewor den. Daladier, die met veel energie-vertoon de Kamerzittingen prolongeerde van den dag .n den nacht en van den nacht weer in den dag, kwam den socialisten, die Paul-Boncour en diens minister van financiën Chéron den voet dwars zetten, zóó ver tegemoet, dat zij besloten hem en Georges Bonnet, Chéron's opvolger aan fi nanciën, als het geringste kwaad maar te aan vaarden. Immers het in hun oogen veel grootere kwaad van een nationale concentratie zonder hen zou aanzienlijk dichterbij zijn gekomen, in dien zij ook Daladier en de zijnen hadden laten tuimelen. Uit bittere noodzaak kwamen de ra dicaal-socialisten en de socialisten tot elkaar en het resultaat is een begrooting, welke voorloopig op geen stukken na sluit, terwijl nog afgewacht moet worden of de senaat met dit resultaat ge noegen zal willen nemen. De regeering-de Broqueville in België, die na de verkiezingen weer steunde op de met veel politieke kunstgrepen en hache lijk vliegwerk aaneengelapte coalitie van libe ralen en katholieken, stelde zich evenals de laatste kabinetten in Frankrijk tot groote taak: den financieelen en economischen toestand der natie te verbeteren. Dat: het volbrengen van deze taak haar niet gemakkelijk valt, spreekt van zelf, te meer daar zij slechts op een twijfelach tige en wisselende meerderheid in het parle ment kan rekenen. Hoe snel en om welk een futiele reden deze meerderheid in een minder heid kan verkeeren, heeft thans de plotselinge kabinetscrisis in België bewezen. Met het groote doel van een financieele saneering voor oogen struikelde de regeering-de Broqueville over het overdwars gelegde strootje van een ietwat on regelmatig verloopen dorpsgemeenteraadsverkie zing. En zij struikelde, omdat zij struikelen wilde. Wij kunnen tenminste in de onverwach te ontslagaanvrage van het gansche kabinet niets anders zien dan een demonstratie. Een demonstratie tegen de liberalen, die in deze locale verkiezingskwestie met de socialisten en de communisten meestemden om hun wantrou wen in de regeering te toonen, een demonstra tie ook tegen de socialisten en de communisten, die de nietigste aanleiding aangrijpen om het groote en noodzakelijke saneeringswerk te sa- boteeren en tegen te werken. Koning Albert heeft echter de ontslagaan vrage van het kabinet op grond van zóó'n be lachelijke kleinigheid niet aanvaard, en de Broqueville heeft besloten zich vier-en-twintig uur te bedenken of hij zal blijven of heengaan. Men verwacht, dat hij blijven zal en slechts zijn minister van Binnenlandsche Zaken, Poul- let, die de onregelmatigheden bij de gemeen teraadsverkiezing te Hastière te onbelangrijk achtte om de ongeldigheidsverklaring, door het provinciale bestuur uitgesproken, te aanvaar den, zal vervangen. Door wien? Men beweert, dat men den katholieken oud-burgemeester van Antwerpen, Frans van Cauwelaert weer eens een goede kans wil laten maken. Heel deze weinig serieus opgezette, maar door de regeering moedwillig als bitteren ernst opgenomen politieke crisis bewijst, hoe wankel de bodem onder de voeten van de regeering is geworden. De geruchten over een mogelijk aanstaand aftreden van de liberale ministers Devèze en Lippens getuigden reeds van ondergrondsche verschuivingen en scheu ren in de coalitie van katholieken en libera len, een coalitie, welke reeds bij de verkiezin gen uiteen dreigde te vallen, maar met tegen zin van beide kanten werd „gered'. De liberale fracties van Kamer en Senaat hebben, nu zij verrast werden door deze niet vermoede en niet beoogde crisis, haastig hun vertrouwen uitge sproken in de regeering en haar politiek en zich bereid verklaard mede te werken aan de vorming van een nieuw kabinet op denzelfden grondslag als die, waarop het thans nog de missionaire steunde. Ten opzichte van de libe ralen is dus de Broqueville's demonstratie ge lukt, maar een waarborg voor de toekomst geeft dit niet. wijls harde bezuinigingsmaatregelen, deed zij dit in het besef, dat vóór alles moet worden voorkomen, dat in dezen tijd de stemming van ondermijnend wantrouwen in den parlementai ren arbeid wordt aangewakkerd, en niet minder in de overtuiging, dat alleen door redelijke be snoeiing van uitgaven aantasting van groote volksbelangen kan worden voorkomen. Want zonder alarmstemming te wekken, is het plicht op zakelijke gronden bij voortduring er op te wijzen, dat de toestand, in economisch en fi nancieel opzicht, ook in Nederland zeer moei lijk is, en nog steeds moeilijker gaat worden. En daarom mogen ook zoogenaamd betrekke lijk geringe bezuinigingen, als waarom het bij voorbeeld bij het voorstel tot nieuwe indeelnig der rechtsgebieden ging, niet worden verwaar loosd. Want de R. K, Staatspartij wil er in ieder opzicht toe medewerken, dat aan sociale voorzieningen niet behoeft te worden getornd. De R. K. Staatspartij wil vóór alles blijver, verrichten opbouwenden arbeid, opdat de Staat ook in dezen tijd zijn taak kan blijven vervullen, onder gezonde medewerking en ten bate van het geheele volk. Zij wil met name, dat 't steeds groejende volksdeel, dat in landbouw, industrie en welhaast alle takken van volksbestaan lijdt onder den afschuwelijken geesel van werkloos heid of van vruchteloos werken, zoo spoedig en zoo afdoend mogelijk wordt gebracht tot onder houd door eigen toonenden arbeid. De crisis, met al haar internationale factoren, zal geheel afdoende voorzieningen belemmeren en belet ten. Maar met des te meer kracht zal de R. K. Staatspartij zich werpen op de groote taak om, zooveel van haar kón afhangen, van het volk af te wenden de gevolgen van de crisis, zedelijk en stoffelijk. Voor de vervulling van die taak is evenwicht in de Staatsbegrooting zoo drin gend noodig. Om dit te bereiken, zal de R. K. Staatspartij met alle kracht streven naar een goed gefun deerde parlementaire samenwerking op den grondslag, waarop alleen meer duurzaam werk kan worden verricht. Nu minder dan ooit, is het tijd, dat Katholieken zich kunnen en mo gen overgeven aan afzonderlijke acties op poli tiek terrein. Opbouwende arbeid, zooals deze tijd dien eischt, gezonde volksinvloed, sterk over heidsgezag zijn nergens veiliger dan in handen van de R. K. Staatspartij. Opbouwend vooral in den geest van sociale rechtvaardigheid en sociale liefde, zooals Qua- dragesimo Anno die gebiedend vordert. Katholieken, die nog iets begrijpen van him taak op dit oogenblik, laten af van iedere ver deeldheid, van ieder klein negatief streven. Zij voeren den eigen invloed op tot onwankelbare sterkte, om dien te kunnen aanwenden ten bate varf het geheele volk, zoodra dat volk in en dooi de verkiezingen heeft gesproken. En daarom moeten de Katholieken doen hoo- ren een krachtig, eenstemmig geluid nu..-.. voor een hecht gegrondvest en sterk gezag; voor handhaving van gezonden volksinvloed; voor krachtig bevorderen van toonenden ar beid voor alle volksgenooten. Ook voor wat betreft de partij - organisatori sche maatregelen heeft de Partijleiding aan stonds de noodzakelijke voorzieningen getrof fen. Het Partijbestuur heeft daartoe allereerst uit voering gegeven aan het bepaalde in art. 16 Partijreglement, dat een vergadering van den Partijraad in geval van ontbinding der Tweede Kamer, voorschrijft. Deze vergadering is vast gesteld op Zaterdag 25 Februari as. te Amster dam. Daar zal de politieke toestand besproken worden en toegelicht door den voorzitter van den Partijraad. Voorts heeft het Partijbestuur, gebruik makend van zijn bevoegdheid krachtens art. 3 van het Kiesreglement, de procedure tot voorbereiding der verkiezing aangepast aan de nieuwe omstandigheden. Waar de officieele Can didas tstelling is gesteld op 15 Maart, is de Par tijstemming bepaald op Zondag 5 Maart a.s. De adviesprocedure der Kieskringvergaderingen moet thans plaats hebben zoo, dat deze vóór 19 Februari a.s. is afgeloopen. Een en ander heeft medegebracht eene afwijking van de ter mijnen, in het Kiesreglement voorzien. Deze Regeeringscrisis in België. De koning weigert het ontslag. De Broqueville vraagt 24 uur be denktijd. Bij de verkiezingen in Duitschland moeten 200.000 afgevaardigden gekozen worden. Automobielfabrieken van Willys-Overland fail liet- Oproep van de R. K. Staatspartij tot partijle den en kiezers De Regeering bereid haar standpunt inzake de muiterij en de crisis in de Eerste Kamer uiteen te zetten. De „Kwartel" naar Indië vertrokken. Onthulling van het standbeeld van H. M. de Koningin te Willemstad. Voorloopige stabilisatie van het pond sterling door de Londensche banken? De Tweede Kamer tegen Vrijdag a.s. bijeen geroepen. De onderhandelingen tusschen Nederland en België zijn na de schorsing niet hervat. De zanger Jac. Caro plotseling doodgebleven. O afwijkingen zijn aan de Kringbesturen medege deeld en deze zullen de plaatselijke besturen daarvan in kennis stellen. Het Partijblad zal met ingang van 18 Fe bruari as. in grooteren omvang en veelvuldiger verschijnen. Van Partijleden, die in dezen ge- wichtigen tijd eenigszins willen medeleven of nog liever medewerken, mag worden verwacht, dat zij zich op het blad abonneeren (storting van 1.20 op gironummer 692 van het Alge meen Secretariaat der R. K. Staatspartij te 's-Gravenhage). De documentatie en propagandaplannen zijn aan het noodzakelijk versnelde tempo aange past. De Partij is gereed voor bet werk, gereed voor den strijd. Wel is het Partijbestuur zich er van bewust, dat door den loop van zaken en het daardoor versnelde tempo van het interne verkiezings- werk van onze actieve partijleden groote in spanning en ontzaglijke toewijding zal worden gevergd. Met vol vertrouwen doet het Partijbe stuur een beroep op aller bereidwaardige en spontane medewerking, allereerst om de Partij stemming, welke op korten termijn moet worden gehouden en afgewikkeld, goed te doen slagen. En daarna om met grooten ijver en geestdrift den verkiezingsstrijd te voeren! Werkt allen mede! In onderling vertrouwen en hechte eenheid! Gereed voor den strijd! De voorzitter van den Partijraad: AALBERSE. Voor het Bestuur der RJK. Staatspartij: C. GOSELING, Voorzitter, FRANS TEULINGS, Secretaris. NEW-YORK, 16 Febr. (V. D.) Uit Toledo in den staat Ohio wordt gemeld, dat tegen de bekende oude Amerikaansche automobielfa brieken Willys Overland het faillissement is uit gesproken op aanvraag van de Monroe Equip ment Company te Memroe in den staat Michi gan. De fabriek, waarin ongeveer 8000 arbeiders werkzaam waren, had in 1929 nog een omzet van 60 millioen dollar. De eigenaar John Willys was tot verleden jaar Amerikaansche ambassa deur te Warschau. Tot curatoren zijn John Willys en Linwood H Miller, president-commissiaris der maatschap pij, benoemd. Hoogse stand op Donderdag 9 uur van.: 761 .Vorige stand: 757

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1