STADSNIEUWS Onderhandelingen mislukt Haarlem, 17 Febr. FAAM "filmpjes BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen VRIJDAG 17 FEBRUARI Vliegtuig neergestort AGENDA De inbraak te Heiloo 1. MARKTEN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 Z. D. H. MGR. M. P. J. MÖLLMANN Zal op zijn verjaardag niet ontvangen IS DE DROGE GASHOUDER VAN HAARLEM VEILIG? Alle mogelijke voorzorgen en controlemaatregelen genomen VERLAGING DER TOEGANGS PRIJZEN Bij ledenconcerten H.O.V. „DE ZEVEN PROVINCIËN" EN SOC.-DEM. „Halt aan revolutionnaire actie" JEUGD IN ACTIE Brandjes gesticht R. K. PROPAGANDACLUB „ST. JAN" Sociale avonden HUIZEN-VEILING HOOFDPIJN ASPIRIN helpt steeds (f| AANBESTEDINGEN VERKEERSONGEVALLEN De bocht te kort AANVARING TUSSCHEN MOTORKOTTERS Schipper en stuurman geschorst De verhooging der Duitsche invoerrechten gaat dqor De vlieger gewond Na-aperij HET STREEKPLAN Commissie gevormd Dajos Bela voor de werkloozen VRACHTAUTO GESLIPT Ernstige tramvertraging FAILLISSEMENTEN DE AUTO-DIEFSTAL OPGEHELDERD De daders gearresteerd „DE AANGEKLEEDE BLOEM" Bezoek van Jhr. van Karnebeek De administrateur in arrest Personalia BURGERLIJKE STAND 1.25 95 2.95 Een kostbaar geschenk HEEREN HOEDEN HAARLEM 18 Februari BLOEMENDAAL CRICKET DE VIERDE TESTMATCH Engeland wint Vorige koersen e* Naar wy vernemen zal Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann wegens lichte ongesteldheid mor gen niet in staat zijn, de persoonlijke geluk- wenschen op zijn verjaardag te ontvangen. Een deskundige uit Amsterdam vertelde dezer dagen aan De Telegraaf, dat de gashouder te Neunkirchen een z.g. droge of M.A.N.-gashouder was. «Deze komt overeen aldus deze deskundige met den nieuwen gashouder te Haarlem. Droge gashouders, die geen rekening behoeven te houden met het bevriezingsgevaar zijn een constructie van de laatste jaren. Het gas wordt bewaard onder een grooten zuiger, die in het gebouw op en neer kan gaan. Ten einde te voor komen. dat het gas tusschen den zuigerrand en den cylinderwand ontsnapt, wordt voortdurend teer langs den wand gepompt. Hierdoor wordt een afsluiting verkregen. Amsterdam heeft z.g. natte telescoopgashou ders". De „Opr. HaarL Crt." heeft den heer J. A. Ochtman, directeur der gemeentelijke gasfabriek te Haarlem, naar zijn meening over een en an der gevraagd. De heer Ochtman begon met te constateeren, dat zi. nog niet vaststaat, dat de gashouder van Haarlem precies dezelfde is als die van Neunkirchen. Overal waar gewerkt wordt, be staat er kans op een ongeluk, maar als er in Haarlem gevaar voor den gashouder ware, op grond van gebreken van het systeem, dan zou dit niet pas na de ramp te Neunkirchen ont staan zijn, maar dan was het er reeds lang ge weest en dan moest men zich verbazen, dat des ondanks alles hier goed gaat. Zaak is echter, dat de Haarlemsche gasfabriek veilig function- neert, omdat alle maatregelen getroffen werden, die menscheHjkerwijze kunnen genomen worden. Waarom zou er trouwens ineens bij dit systeem gashouders gevaar bestaan en niet bij andere systemen? Er zijn toch ook wel eens van dat andere soort gashouders in de lucht gevlogen? Bij een dergelijke ramp is, uit den aard der zaak, de oorzaak niet altijd spoedig tc vinden, maar vaak blijkt later, dat een onvermijdbaar ongeluk, een domheid of een flater in de con structie oorzaak was; het systeem zelf stond er buiten. De uitlating van den deskundige uit Amsterdam is trouwens niet bijster gelukkig, want waarom juist Haarlem als voorbeeld aan gehaald, terwijl er nog eenige honderden van deze gashouders geconstrueerd werden in het Roergebied en bijv. de Hoogovens, Eindhoven, Utrecht en de Staatsmijnen ook van dit systeem voorzien zijn? Hoewel, zooals gezegd, onze bevolking in alle opzichten gerust kan zijn omtrent de voorzorgs maatregelen, die hier getroffen werden en de regelmatig uitgeoefende contróle, heeft de heer Ochtman ten overvloede reeds het plan opge vat zich in verbinding te stellen met de des kundigen die het onderzoek te Neunkirchen lei den, ten einde door hen voorgelicht te worden over de oorzaak der ontploffing, om daarna, in dien dit aan de hand van de opgedane ervarin gen naar zijn overtuiging, tóch noodzakelijk mocht blijken nieuwe voorzorgsmaatregelen fe treffen of veranderingen aan te brengen, geen moeite zal hem op dit gebied te veel zijn. En wij gelooven, dat Haarlem zich daarop dan ook ten volle vertrouwen kan. Het Bestuur der Haarlemsche Orkestvereni ging heeft besloten de toegangsprijzen van de resteerende ledenconcerten in dit seizoen be langrijk te verlagen. Op het ledenconcert van Dinsdag as. zal Hans Bijvanck het vioolconcert uitvoeren van Anton Dvor&k. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig- Democratischen Bond, hield gisterenavond een drukbezochte ledenvergadering. De voorzitter, Mr. L. G. van Dam, opende de vergadering met een beschouwing omtrent het gebeurde op „De Zeven Provinciën". De juiste feiten zijn niet bekend, zoodat het moeilijk is met beslistheid een oordeel te geven. Het is niet mogelijk, thans na te gaan, of het werpen van een bom met de daaraan verbonden betreurenswaardige gevol gen, werkelijk dringend noodig was. Men moet hierin voorloopig afgaan op de meening der marine-autoriteiten, die het ons, aldus spr., niet gemakkelijk hebben gemaakt vertrouwen te hebben in hun inzicht. Hoogst ernstig acht spr. het voorgevallene. Een groep schepelingen heeft na zorgvuldige voorbereiding door een tarten van het gezag tegen dat gezag willen protes teeren. Daarbij moet men niet vergeten, dat het hier geldt personen, die vrijwillig hebben dienst genomen in een tak van dienst, waarvan het wezen in sterke mate discipline vordert. Uit het gebeurde valt de les te trekken, dat het ons onmogelijk is een oorlogsvloot in stand te hou den. Wij kunnen onze schepen zelfs niet be hoorlijk bemannen. De waardeloosheid der oor logsvloot en de noodzakelijkheid der vervanging daarvan door een politiemacht, meent spr., is duidelijk gebleken. Voorts blijkt wederom de vloot een brem en broedplaats van revolution- nair gevaar. Men bewapent de omverwerpers onzer maatschappij. Vele revoluties zijn begon nen in leger of vloot. In het belang onzer be schaving moet deze bron van revolutionnair ge vaar verdwijnen. De verantwoordelijkheid voor het gebeurde rust, zoo meent spr., voor eendeel op de regee ring, die door een onduidelijke en ontactische salaris-politiek ontevredenheid heeft verwekt, en bij de vlootleiding, die den geest niet schijnt te hebben begrepen. Een uitvoerig onderzoek naar de oorzaken der ontevredenheid is noodig. Maar in sterker mate rust de verantwoorde lijkheid voor het bloed, dat is gevloeid, op hen, die van de ontevredenheid gebruik hebben ge maakt voor politieke agitatie, op hen, die de geesten rijp hbben gemaakt voor muiterij en geweld. De wijze, waarop in Nederland de so ciaal-democratische pers de verstoring der orde en de aantasting van het gezag verheerlijkt, ondermijnt orde en recht. De sociaal-democra ten hebben zich afgekeerd van de democratie; zij maken de geesten rijp voor het communis me. En dat in een tijd, waarin juist internatio naal en nationaal de rechtsorde zoozeer ver sterking behoeft! Spr. acht de wijze, waarop de sociaal-democraten zich de laatste weken tegen het gezag hebben gekeerd en waarop zij de muiters als helden hebben verheerlijkt, een on verantwoordelijk spel. De democraten zullen een halt moeten toeroepen aan de revolutionnaire actie der socialisten. De vrijzinnig-democraten moeten van de regeering eischen, dat deze niet langer duldt, dat deze revolutionnaire actie door de radio wordt gevoerd. Op de vrijzinnig democraten rust thans een zware taak. Nu de sociaal-democraten den democratischen weg verlaten, zullen zij, die orde en recht wenschen en een vooruitstrevende politiek langs demo cratischen weg, de vrijzinnig-democraten moe ten steunen. Spr. vraagt van de democratische kiezers, dat zij een halt zullen toeroepen aan revolutionnaire tendenzen. De verslagen van den secretaris, den heer W. P. J. Ente, en van den penningmeester, Mr. J. van der Vegt, werden goedgekeurd. Vervol gens werd een nieuw Huishoudelijk reglement met algemeene stemmen'vastgesteld. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Mr. L. G. van Dam, voorzitter; H. Schuurman, vice- voorzitter; W. P. J. Ente, van Nesstraat 39, 1ste secretaris; E. Geerts Wzn., 2de secretaris; A. Fibbe, penningmeester; mej. Dr. M. A. Thiel, presidente Vrouwenclub; mevr. StemlerTja- den; D. J. A. Geluk en A. G. Boes, voorzitter Raadsfractie. Vervolgens werd uitvoerig gesproken over de voor de a.s. Kamerverkiezing te voeren propa ganda. Het nog ongebouwde terrein, gelegen tus schen P.W.N.-gebouw en Eschdoornlaan te Bloemendaal en waarop eerlang het nieuwe P.E.N.-gebouw zal verrijzen, is Donderdag middag weer eens door de jeugd in brand ge stoken. De jongelui schijnen dat brandstich- tertje spelen als een na-schooltijd-pretje te beschouwen. Tenminste, de brandjes breken altfjd uit, als de schoolbel van 12 of 4 uur heeft geluid. Donderdagmiddag was de jeugd nogal brutaal in haar optreden; als eenige leden van het personeel van het P.W.N. den brand op de eene plaats trachtten te dooven, dan staken andere jongens het terrein op een andere plaats weer in brand. Een paar van de belhamels werden bü den kraag gepakt, maar dat schrikte de deugnieten niet noe menswaardig af. Zelfs voor de politie gaan de rakkers niet aan den haal. Als deze verschijnt, dan maken sommigen heel gemoedelijk een praatje met den politieman, alsof zij van den prins geen kwaad weten. De brandweer moest er gister aan te pas komen, anders was wel licht de geheele rietmatafscheiding bij een der aangrenzende huizen er aangegaan. Nu liep het met een paar meter af. Als de politie na schooltijd eens een extra oogje in het zeil kon houden, dan zou het kwaad misschien bedwongen kunnen worden. De sociale cursusavonden, welke gedurende October en November van 1932 onder auspiciën van bovengenoemde vereeniging door Rector Bots zijn gehouden, zullen deze maand weer worden hervat en wel op de Dinsdagen 2128 Febr. en 4 Maart e.k. Als spreker zal dan optreden: Prof. Dr. Alph. Steger, hoogleeraar te Delft en lid der Eerste Kamer van de Staten Generaal, die zal be handelen op 21 Febr. het onderwerp „Het huwe lijk volgens Gods bestel", 28 Febr. „Huwelijks zegen", 4 Maart „Huwelijkstrouw". Genoemde avonden zullen evenals de vorige maal worden gehouden in het Patronaatsgebouw aan het Teylerplein des avonds te 8 uur en zijn voor ieder (Katholiek of niet-Katholiek) toe gankelijk. Uitslag van de Donderdag gehouden verkoo- ping in ,,'t Notarishuis." Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Zijlweg No. 130. 7400.M. Henneman. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest No. 46. 1720.J. Eek- hardt q.q. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Jansstraat No. 67. 2750.— R. v. 't Hof. Een werkplaats met erf te Haarlem aan den Burgwal No. 22. 3375.Stoel. Het winkel- en woonhuis met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin te Haarlem aan de Korte Begijnestraat Nos. 18 zwart en rood. 9000.C. v. Vreede q.q. Het heerenhuis met erf en vóór- en achter tuin te Haarlem aan de Kenaustraat No. 5 en uitkomende aan de Rozenstraat, 8800.Ant. Meyer. De huizen met afzonderlijk opgaande boven woning, erve en tuintje te Haarlem aan de Saenreelamstraat No. 4, 6, 8 en 10 zwart en rood. 20680 D. de Vries. Het huis met afzonderlijk opgaande boven woning, erf en tuintje te Haarlem aan de Frans Halsstraat No. 39 zwart en rood. 5075.P. H. Borghouts. Het heerenhuis met erf en tuin te Haar- Ssm aan de Mauritsstraat No. 3. 7500.— E. Geradts. Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Nieuwe Gracht No. 4. 6125.P. Hoo- geveen Hzn. Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Nieuwe Gracht No. 31. 6500.J. B. Kroon van Diest. Het heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Schotersingel No. 141. 10.000.A. Henneman q.q. Het huis en erf te Haarlem aan de Assendel- verstraat No. 42. 3275.G. J. v. d. Putten. Het huis en erf te Haarlem aan de Korte Lakenstraat No. 20. 1550.J. J. Schuurman. Het huis en erf te Haarlem aan de Leidsche- straat No. 8. 5200.— opgehouden. door overmatig nico tine-en alcohol-gebruik Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets, en oranjezakjes van 2 tabl. i to cis. Ook van de film „De Kleine Zwerfster", met Dolly Haas in de titelrol, hebben de aanwezige werkloozen genoten. Het was een prachtige middag voor het Centraal Comité voor Werkloozen en mede werkenden. Hedenmorgen werd vanwege den Hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat in het perceel Zijlweg 24 alhier aanbesteed het maken van een gedeelte van de aarden baan van den rijksweg no. 4, gedeelte AmsterdamSassenheim in den Riekerpolder, met bijkomende werken. Raming 185.000. Ingekomen waren 27 biljetten. Laagste inschrijfster was de N.V. Amsterdam- sche Ballast Mij. te Amsterdam voor 129.000. Voorts werd aanbesteed het onderhouden van de duinen aan den vasten wal van Noord-Hol land, gedurende 1933, 1934 en 1935 in twee per- ceelen. Raming voor perceel 1 per jaar 14.00G.— en voor perceel 2 13.000. Laagste inschrijver voor perceel 1 D. Paap te Zandvoort voor 14.500.— voor perceel 2 J. van der Vliet te Sliedrecht voor 10.400. Laagste inschrijver voor massa N.V. P. Daal ders Aanneming Mij. te Alkmaar voor ƒ20.563. Donderdagmorgen vond op den hoek Cloos- terweg—Drieheerenlaan te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een driewielig mo torrijtuig en een met een paard bespannen voertuig. De bestuurder van het driewielig motorrijtuig kwam de Drieheerenlaan uitrijden en nam bij zijn draai naar den Cloosterweg de bocht naar rechts te kort, waarbij hij te gen het paard van den wagen terecht kwam. Het gevolg was, dat het motorrijtuig omviel en nogal ernstig werd beschadigd, terwijl het paard een gapende wonde aan een der pooten bekwam. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam deed uitspraak inzake de aanvaring van den motorkotter „Kromhout" IJM. 113 met den motorlogger „Verwachting" IJM. 204 op de Noordzee bij de haven van IJmuiden. De Raad is van oordeel, dat deze aanvaring geheel is te wijten aan de schuld van de „Kromhout" IJM. 113. Dit schip was, nu het witte lichtje voor de Verwachting" door de stuurhut werd onder schept, voor dit laatste schip geheel onzicht baar. De stuurman erkende ten volle zijn aan sprakelijkheid voor het niet voeren der voorge schreven lichten. Bij het verhoor van den schipper erkende deze de lichten zelf te hebben uitgedraaid. Hij ging naar beneden, terwijl hij wist, dat de stuurman in de motorkamer ging werken en er niemand aan dek was. Voor dezen onverantwoordelijken toestand zijn de wachthebbende stuurman en de schipper beiden aansprakelijk. Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden. Mitsdien straft de Raad den schipper en den stuurman door hun bevoegdheid te untnemen om respectievelijk als schipper en als schipper of stuurman te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet voor den tijd van acht dagen. Gedurende een week zijn te Berlijn onder handelingen gevoerd door vertegenwoordigers der Nederlandsche regeering met die der Duit sche regeering over verhooging van verschil lende Duitsche invoerrechten en over een nieuw handelsverdrag. Dr. Hirschfeld en ir. Bonthuis zijn daartoe naar Berlijn vertrokken in gezelschap van ir. Louwes, regeeringscommissaris voor de uitvoe ring van de Varkenswet, en later gevolgd door den heer van Zwanenberg, directeur der Var kenscentrale. De Nederlandsche onderhandelaars hebben in den loop der besprekingen een plan aan de Duitschers voorgelegd, waardoor de Duitsche markt geen nadeel van de Nederlandsche prij zen zou ondervinden. Men had een syysteem van een vaste marge tusschen de verkoopsprij zen uitgewerkt, een idee, dat bij de Duitscher deskundigen niet onsympathiek werd onvan- gen. Zelfs was er een dag, dat men ten aanzien van het te bereiken resultaat optimistisch was gesteld. In de kringen van de Duitsche regee ring werd dit plan op het laatst toch echter weer verworpen. Nadat de besprekingen een week hadden ge duurd, kwamen de Nederlandsche onderhan delaars tot de overtuiging, dat er in de huidige omstandigheden geen bevredigende regeling was te treffen. Het voornaamste doel der on derhandelingen: het niet doorgaan of althans reduceeréen van de verhoogingen op de invoer rechten op spek, kaas en eieren, welke met in gang van 15 dezer van kracht zijn geworden, moest als mislukt worden beschouwd. Thans zullen in de tweede heelft van Maart de officieele besprekingen over het handels verdrag aanvangen. In de kringen van belanghebbenden was men in het algemeen het er over eens, dat de oor zaak der mislukking gezocht moet worden in de binnenlandsche politieke constellatie van Duitschland, o.a. als een poging der Rijksregee- ring om grootere populariteit te verkrijgen on der de agrariërs. Voordat de verkiezingen gehouden zijn be hoeft men zich niet voor te stellen met Duitsch land tot overeenstemming te zullen komen. Wanneer deze verkiezingen achter den rug zijn en de regeering stevig in den zadel zit, zal er echter wellicht met haar te praten zijn. Hoewel de verhoogingen der invoerrechten voor den Nederlandschen export in waarheid desastreus zijn, meende men toch aan een uit eindelijk gunstiger resultaat niet te moeten wanhopen. Ongecorrigeerd. Hedenmorgen te omstreeks half 11 is het mi litair jager-vliegtuig D. 16 op den Schoolweg te Soesterberg neergestort. De inzittende vlieger, Jhr. Wittert van Hoog land, werd gewond. Het toestel is vernield. Omtrent het vliegongeval vernemen wij na der: De luitenant-vlieger Jhr. O. Wittert van Hoogland was met het .Jachtvliegtuig D 16 nr. 283 opgestegen voor een oefening. Op een hoog te van 400 M. is hij in een vrille geraakt, waar door het toestel neerstortte. Het kwam even buiten het vliegkamp Soesterberg terecht en werd nagenoeg geheel vernield. De vlieger werd licht gewond. Zooals de O. S. P. in Amsterdam met een nagemaakte „Zeven Provinciën" heeft willen demonstreeren, zóó heeft men het hier willen doen mét een doodkist. Een hoofdagent van politie stuitte Donder dagmiddag in de Groote Houtstraat op een klei nen stoet O. S. P.-ers, die manifesteerde met een houten geraamte, dat een doodkist moest voorstellen. De agent gelastte den stoet halt te houden. Tevens beval hij overbrenging van het geraamte naar het politiebureau. De menschen zetten daarop de kist op straat neer en gaven te kennen, dat, als de agent dit voorwerp aan het bureau wilde hebben, hij dan maar zelf voor het transport moest zorgen. Dit zaakje nam hij dan ook inderdaad voor zijn rekening. De motorbrigade nam het ge heele gevalletje, alsmede de in beslag genomen pamfletten, die onderweg uitgereikt waren, mee naar den politiepost. Naar we vernemen heeft een tweede verga dering plaats gevonden van de commissie, die wil bevorderen de vorming van een Streekplan voor de gronden ten Noorden en ten Zuiden van het Noordzeekanaal gelegen. Door de daarbij betrokken gemeenten, n.l. Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, zijn twee vertegenwoordigers van elke gemeente aangewezen, onder voorzitter schap van een lid der vaste commissie voor de uitbreidingsplannen, welke commissie opdracht heeft, de verdere streekplannen te onderzoeken. Deze commissie zal zich dus verder belasten met het onderzoek van alle belangen, bij het streek plan betrokken. Tandsteen verwijderen kan alléén Uw tand arts. Tandsteen wordt voorkomen door het regelmatig gebruik van Chlorodont-tand- pasta. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent Het Rembrandt-Theater heeft Donderdag middag gedaverd van het applaus en de ova ties aan Dajos Bela en aan den heer Bakker, directeur van dit theater. Reeds voor de zesde maal in dit seizoen heeft de heer Bakker zijn theater ter beschik king van de werkloozen gesteld. De stamp volle zaal heeft hem daarvoor spontaan hulde gebracht, toen de secretaris van het comité, de heer Luijken, hem met eenige hartelijke woorden een bloemenmand aanbood. Ook Dajos Bela had een krans in ontvangst te nemen en deelde tevens in de hulde, aan den heer Bakker gebracht. De werkloozen hebben volop genoten van de muziek, door het orkest gespeeld, en na leder nummer volgde een ovatie. Dajos Bela heeft vele toegiften gegeven, totdat hij met een ge baar te kennen gaf, dat hij nu moest eindi gen. Donderdag vroeg in den ochtend had ter hoogte van de Halfwegsche IJsbaan een auto-ongeval plaats, dat nog goed is afgeloo- pen. Een vrachtauto uit Rijnsburg, zich bege vende in de richting Amsterdam en volgela den met kisten groenten, slipte plotseling door de gladheid van den weg, draaide een vollen slag in de rondte, balanceerde even en sloeg daarna door de overhellende vracht om. Hij kwam ten slotte op de trambaan terecht. Doordat de eene deur van de cabine den grond raakte en de andere deur onder de afvallende groentenkisten werd bedolven, zagen de in zittenden, de eigenaar en zijn knecht, zich den uitgang versperd. Opgesloten als zij waren, hebben zij enkele benauwde oogenblikken doorleefd. Luidkeels riepen zij om hulp. Spoe dig werden zij door enkele passeerende auto mobilisten uit hun benarde positie bevrijd. Ge lukkig hadden zij door dit ongeval geen licha melijk letsel opgeloopen. Alhoewel de opruimingswerkzaamheden di rect een aanvang namen, duurde het ruim een uur voor de tramtreinen, welke tijdelijk over verkeerd spoor werden geleid, hun normalen weg konden volgen. De Arondissements-Rechtbank heeft Dinsdag 14 Februari failliet verklaard: A. G. van Elk, chauffeur, wonende te Haar- lemmerliede, gem. Haarlemmerliede en Spaam- woude, Liewegje 3. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. Nader vernemen we: De vrachtauto van den heer Buisman alhier, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. is gestolen uit den stal naast het woonhuis van den heer Buisman, is Woensdagmorgen j.l. onbeheerd aangetroffen in de gemeente Beem- ster. De auto werd aldaar in beslag genomen door een rijksveldwachter uit Purmerend, die voor transport naar den eigenaar te Oudesluis heeft zorg gedragen. Door het flinke optreden van de politie te Anna Paulowna zijn in den loop van Woensdag j.l. 4 werklooze jongelieden aan gehouden, die ernstig van dezen auto-diefstal werden verdacht. Twee van de verdachten zijn ondergebracht In de cel te Schagerbrug, terwijl de andere twee zijn opgesloten te Schagen; zoo spoedig mogelijk zullen zij worden overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Er kan nog worden vermeld, dat de jonge lieden met hun gestolen auto door de politie te Zaandam werden opgewacht. Aan het sein tot stoppen gaven zij' echter geen gehoor, zelfs niet toen op den auto een tweetal schoten werden gelost, waarvan één den auto raakte. Nadat zij den auto te Beemster onbeheerd hadden achtergelaten, zijn zij met hun fietsen, die zij op den vrachtauto hadden meegenomen weer naar hun woonplaats Anna Paulowna te ruggekeerd, alwaar zij spoedig door de plaatse lijke politie werden gearresteerd. De tentoonstelling „De Aangekleede Bloem mag zich in een zeer druk bezoek verheuge; Donderdagmiddag bracht Z. Exc. Ministe. van Staat, Commissaris der Koningin in Z Holland, Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek een bezoek aan de tentoonstelling. Zijne Ex cellentie werd rondgeleid door burgemeester Gouverneur en wethouder Warnaar. Meermalen sprak Z. Exc., die zelf op zijn buitenverblijf in Drente een narcissen-kweeke- rU heeft, zijn bewondering uit over de ten toonstelling. Eenige weken geleden berichtten we, dat was ingebroken in de woning van den administrateui van het G. E. B. te Heiloo, den heer van N. Thans vernemen we, dat van N. een gefin geerde aangifte heeft gedaan. Het vermiste be drag, ruim vier duizend gulden, is in de kolen- opslagplaats bij zijn woning teruggevonden. Van N. is in bewaring gesteld. De heer A. Rooth, adjudant-onderofficier bij het 10e regiment infanterie, wordt bij dit korps boven de formatie gevoerd en belast met de waarneming van de functie van magazijnbe heerder le klasse te Haarlem. Ondertrouwd; 16 Febr. P. J. F. Kloppenburg en A. M. Pieters. Getrouwd; 16 Februari; J. de Smit en H. Scharwachter. Geboren; 14 Febr.; H. J. BosBrettschneider, d. 15 Februari; C. van GelderZwanenburg, d. A. A. KaptijnVrouwe, d. P. Kuiper v. d. Aart, d. H. G. Boonvan Gulik, z. E. M. WitlouSmeenk, z. 16 Februari; M. K. BlommaertRöckrath, d. H. Nieuwenhui- zende Jong, z. Overleden; 15 Febr.; D. Kleijne, 31 jaar, Ha- zepaterslaan. G. Cavalini—Lubbe, 62 jaar, Kleverparkweg. BIJZONDERE AANBIEDINGEN Fantasie Panta lons, solide stof in diverse zwartgrijze streepen ZEER STERKE PANTALONS in kamgaren-genre. Goede pasvorm. Smalle en breede Streepen Moderne Engeltche Fantasie streepen Extra wijde pijpen met omgesl. zoom Voor de te bouwen nieuwe Hervormde kerk te IJmuiden-OoSt heeft een firma, die onbe kend wenscht te blijven, een gebrandschilderd raam in glas in lood aangeboden. Nieuwe Modellen Voorradig in div. kleuren grijs, bruin en groen. 1.50 Gebouw „St. Bavo" Herwonnen Levens kracht, 8 uur Bestuur Transportarbeiders bond, 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Al- berdingk Thym, 8 uur R. K. Kiesvereeni, ging, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. idsschouwburg Abonnementsvoorsteiling Gezelschap Verkade: „De Markiezin", 8 uur. iohcuwburg Jansweg Gezelschap Saalborn: „Het Joodsche Bruidj,e", kwart over 8. Gemeentelijk Concertgebouw R. K. Orato- riumvereeniging„Judas Maccabaus", kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdag van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, tel. 11671. Gebouw „St. Bavo". Jeugdafd. Bouwvak- bond, 5 uur. Geel-Wit, 6 uur. Gewone zittingen 4 en 7 uur. R. K. Kamer-Centrale Haarlem, 1 uur. Stadsschouwburg. Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel: „Te waar om goed te zijn", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdag van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, tel. 11671. Tuinbouw- en Plantkunde. De afdeeling Bloemendaal van „Tuinbouw- en Plantkunde" houdt een ledenvergadering op Dinsdag 21 Fe bruari in café „Rusthoek" te Bloemendaal". De heer J. K. Budde, ex-hortulanus te Am sterdam, zal een causerie met lichtbeelden hou den over: „Naar de parels van het Oosten, Java en Sumatro". Het belooft dus weer een interessante avond te worden. Engeland is er in geslaagd den vierden tets- wedstrijd tegen Australië met 6 wickets te win nen en heeft daarmede beslag gelegd op de „Ashes". De eindstand van de vierde testmatch luidde: Australië: Eerste innings 340, tweede innings 175. Engeland: eerste innings 356; tweede innings 163 voor 4 wickets (Leyland 86, Hammond 14, Ames not out" 14, Eaynter not out 14, extra's 9). L.» tun .."«L is.; tits* A3 v st> HOOFDDORP, 16 Febr. Granen en zaden. Rogge 3.754, Ch. gerst 55.25, wlntergerst 4.25 tot 4.75, haver 4.505, dulveboonen 7.508, paar- deboonen 66.50, groene erwten 1013. vale erw ten 89, gele mosterd 1418, kanariezaad 6— 6.25, karwljzaad 1819, blauwmaanzaad 3840. LEIDEN. 15 Febr. Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveilingvereeniging „Leiden en Omstre ken." Roode kool 48.20, savoye kool 1.50 5.60, groene kool 1.503.90, pieterselie 45.60, prei 0.502.10, selderie 3.504.50. knolseldene 3.807.20 per 100 stuks, kroten gek. 35, wit lof 1821, boerenkool 612, spinazie 1925, uien 2.10—4, wortelen 29, spruiten 713, idem 2e soort 27 per 100 Kg. LEIDEN, 15 Febr. Melkveiling „Leiden." Verkocht om gedurende de week van 2027 Fe bruari per dag te leveren 33.577 liter melk. Hoog ste prijs 6.50, laagste prijs 5, af boerderij- VRIJDAG, 18 Febr. Vorige koersen Londen 8.554 8.53 Berlijn 59.24 59.2214 Parijs 9.76 9.7744 Brussel 34.76 34.774 Zwitserland 48.05 48.10 Weenen Kopenhagen 38.10 38.09 Stockholm 45.45 45.25 Oslo 43.85 43.75 New Vork (cable) 2.48* 2.484 Rome 12.75 12.75 Praag 7.374 7.374 Madrid 20.50 20.35 102 Ke 102%, 103 103 100H 99* 101 101'H« 924 914 Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4(4 Nederland 1916 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 44, N Ind 1926 AB Banken Koloniale Bank 564 56 Indische Bank 51 52 Cert Handel-Mil624 63 Industrieën Onliever 1034 10354 Calvé Delft 60 60 Alg Kunstzijde 31 30 Van Berkel's PatJ[§ JJ,. Nieuwe Philips Küch Accoustiek .J™ Ned Ford 110 109 Industr. Buitenland Anaconda 6 'Ké 64 Bethlehem Steel 13'Ka 134 O 8. Steel 27% 27H O 6 Leather 34 Intern Nickel 8 Mijnbouw Boeton MHnbouw ,12 ,15 Alg. Exploratie Jj® 25 Redjane Lebong l°4 1074 Petroleum Oaboes 16 16 Kon Olie 1484 1484 Rerlak 83 82 Continental OU 5 5 3eudawa 5>i 6% Vorige koersen Shell Union OU 44 Rubber A'dam Rubber 584 Bandar 40 Dell Batavia Rubber f3 Serbadjadl Silau IJ. V. I. G. O, 22 Allied Intercontln. Rubber 1K« Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl Amerika Liln 3 Dito Gem Etgend. 3 Kon. Ned Stoomb '5 Scheepvaart-Unie M Suiker H. V. AJ69 Jav Cultuur '05 N I S U. 66 Poerworedjo Vorstenlanden 3e Actions idem 27.50 Tabak Dell Batavia 151 Oude Dell 123 Oostkust 16 Senembab 138 Spoorwegen Union Pacific 73 Wabasb 2 Erie 54 Kansas City South. 94 South. 54 44 58 39 22* 18 16* 30 22 l*i 33 3 2* 15 53 175* 109 68 6 394 28.00 149 1204 154 138 72 5* 84

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2