Groot biljart S.D.O.U.C. afdeelingskampioen Wereldkampioen op de schaats LIMVIO ENGENSTANGEN WINT NIEUW RECORD SCHOONRIJDEN HEEREN OiEN HO** - °p' MAANDAG 20 FEBRUARI Een groote zege van D.H.L. op S.J.C. Santpoort slaat T.Y.B.B. Eerste klasse D Eerste klasse E Eerste klasse F Eerste klasse G SWIFT—BLAUW WIT 1—1 Eerlijk gedeeld DE ZWEEF—QUICK 5—3 Vier doelpunten voor J. Hoogers D.E.M.—V.V.Z. 3—0 Resultaat in de eerste helft verkregen H.M.S.V./.C. 6—1 Drie goals in drie minuten E.M.M.—LIMVIO Slecht en ruw D.H.L.—S.J.C. 7—1 Als Alsemgees eens niet op schot is! FOR T ITU DOV OLENDAM 2-2 Eerlijk gedeeld Heiden kwam op de 1500 M. zeer ongelukkig te vallen Derde op de 10.000 M. 5000 meter 1500 meter T.Y.B.B.—SANTPOORT 1-^1 De eer gered uit een elf- meterschop GRAAF WILLEM II— DONK 3—1 Laag spelpeil G.D.A.—SPARTAAN 3—2 Op 't nippertje gewonnen TEGEN SPORTONTAARDING Scheidsrechter Van Veen op het pad ZWEMMEN Corrie Lad dé verbetert het record vrije slag dames De 10.000 meter Het eindklassement Schaf er wederom wereldkampioen De wedstrijden om 't Europeesche kampioenschap Moons en Soussa gelijk DAMESHOCKEY Nederlandsch team wint met 32 van West-Duitschland NEDERLANDSCH ELFTAL Voor den oefenwedstrijd tegen Swindon 6Ü U WERELD OHMf Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. S. D. O. TJ. C. 11 9 2 36—14 18 1.63 V. D. Z. 11 6 2 3 25—20 14 1.27 'sHeerenberg 11 6 5 2324 12 1.09 Altior 11 4 2 5 22—26 10 —.91 Grol 10 3 1 6 2435 7 —.70 Swift 9 2 2 5 17—23 6 —.66 Blauw Wit 9 13 5 16—21 5 —.55 Gesp. Gw. Gl. Vrl V.—T. Pnt. Gem Achilles 9 4 5 0 27—18 13 1.44 De Zweef 11 5 4 2 25—19 14 1.27 N. E. O. 8 4 2 2 19—14 10 1.25 P. H. 8 4 0 4 19—26 8 1.— Zwolle 9 4 0 5 22—23 8 —.89 Vosta 7 2 2 3 22—18 6 —.85 Quick 10 2 4 4 28—28 8 —.80 Denekamp 10 2 1 7 20—36 5 —.50 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. Volendam 11 8 2 1 38—15 18 1.63 H. M. S. 13 8 3 2 43—21 19 1.46 De Meer 11 5 2 4 41—38 12 1.09 V. V. Z. 11 4 3 4 28—23 11 1.— E. M. M. 11 4 3 4 27—32 11 1.— D. E. M. 14 5 4 5 35—35 14 1.— Fortitudo 10 3 3 4 19—24 9 —.90 Wilskracht 11 3 3 5 28—32 9 —.81 Limvio 12 3 1 8 27—53 7 —.58 V. I. C. 12 2 2 8 24—38 6 —.50 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—.T. Pnt. Gem. D. H. L. 13 8 3 2 50—25 19 1.46 Santpoort 13 7 4 2 37—25 18 1.38 Gr. Willem 14 7 4 3 42—44 18 1.28 S. J. C. 12 7 5 37—29 14 1.16 H. B. C. 13 6 3 4 4748 15 1.15 G. D. A. 13 6 1 6 35—23 13 1.— Leonidas 12 5 2 5 38—31 12 1.— T. Y. B. B. 13 5 1 7 24—40 11 —.84 Spartaan 12 2 2 8 26—35 6 —.50 D. O. N. K. 11 11 19—55 Beide ploegen traden met twee invallers in het veld Voor de rust was het een gelijk op gaand spel, waarbij Swift de meeste kansen kreeg, doch deze onbenut liet voorbij gaan, ter wijl Blauw-Wit het voordeel van den wind had. Na de thee waren de gasten in de meerderheid. Ge rechtsbinnen bezorgde met een fraai schot Blauw-Wit de leiding. Geleidelijk kwamen de Oranjehemden er beter in. Uit een voorzet van den linksbinnen wist v. d. Lufvoort gelijk te maken. Even voor het einde kreeg Blauw-Wit een strafschop te nemen. Door het doortastend optreden van keeper v. d. Wall leverde dit echter geen resultaat op. Het einde kwam, Waarbij belde partijen tevreden moesten zijn dat de punten verdeeld werden. Nadat er dan ongeveer 8 minuten is gespeeld geeft J. Middelkamp den bal mooi vry aan J. Hoogers en de reserve-doelman heeft geen Schijn van kans, 10. Dan krijgt de thuisclub kort achter elkaar een penalty te nemen, die dorr J. Hoogers on houdbaar worden ingeschoten, 30. Dit wordt Quick te bar en Koopman, die eerst mid-haif speelde, verwisselt van plaats met den mid- voor, waardoor de voorhoede veel gevaarlijker Wordt, zoodat Alferink en Verschoor alle zeilen moeten bijzetten om onheil te vorrkomen. Toch heeft de Zweef weer het eerst succes als R. Engbers een bal ver vooruit plaatst, is het weer J. Hoogers, die den doelman voor de vierde maal het nakijken geeft, 40. Er is dan nog maar 20 minuten gespeeld en Quick zit er van nu af geweldig op, terwijl de roodbroeken daarentegen een weinig verslap pen, zoodat de achterhoede handen vol werk krijgt, om de snelle aanvallen van Quick te kunnen weerstaan. De rechtsbinnen heeft dan ock spoedig succes als Koopman hem een af gemeten pass geeft, en Middelkamp moet voor den eersten keer visschen, 41. Dezelfde speler weet nog eenmaal het niet te vinden voor half-time, zoodat de rust aanbreekt met 42-stand voor de thuisclub De thee schijnt Quick goed te hebben gedaan, Want onmiddellijk zitten zij voor het vijande lijke doel, maar Alferink, die in topvorm is, zendt alles retour. Als dan de mid-half van Quick een bal hoog ever de backs jaagt, is het Koopman, die den achterstand verkleint, 43. Snel gaat dan het spel op en neer met beide doelen om beurten in gevaar. Het spel wordt soms forsch, vooral Koopman gaat enkele kee- ren de perken te buiten, maar Bokstart houdt de teugels strak. Nog eenmaal hebben N. Maar- tens en J. Hoogers de kans, die zij dan ock be nutten en het is 53. worden de verdedigingen beproefd. Er wordt ondanks het zware terrein enthousiast gewerkt en weinig gemist. Bij een blunder in de Forti- verdediging profiteert Poyer hiervan, een zacht rollertje dat tegen den paal kwam, loopt ter gend langzaam in het net, 01. Hierna ont wikkelt zich een felle strijd van beide zijden. De thuisclub schept de meeste, hoewel niet de gevaarlijkste kansen. Toch moeten zoowel de Volend. keeper als de Forti-doelman meermalen handelend optre den. Ongeveer 10 min. voor het einde van de eerste helft maakt J. den Hartog zich keurig vrij en maakt op onberispelijke wijze gelijk 11. Na de thee eenzelfde enthousiaste strijd om de leiding en zichtbaar krijgt de thuisclub de beste troeven in handen en na 15 minuten spelen, als het leder reeds een 10-tal seconden op de V.-doellijn zweefde, komt de bal bij den r.-buiten Winkel, welke speler het leder keurig over de hoofden heen in het doel deponeert, 2—1. De vreugde is echter van korten duur, want na 3 minuten is het wederom Poyer welke met een hard schot den stand op gelijken voet brengt. De strijd om de leiding begint opnieuw en nadat het V.-doel aan doorboring is ontko men, zien wij aan de andere zijde den Forti- keeper mistrappen en het feit dat de V.-speler voor het vrije doel tegen den paal schiet, voor komt verder onheil. Vol geestdrift blijft de strijd spannen en beide partijen werken er lustig op los. In den stand komt echter geen verandering meer en als de heer Vianen het einde blaast heeft Forti wederom getoond haar beste spel te beleggen voor de sterkste tegenstanders. DEM wint den toss. Er ontwikkelt zich di rect een vlug opgaand spel met DEM iets in de meerderheid doch eenige goede aanvallen worden door den keeper van V. V. Z. onscha delijk gemaakt. Als de keeper den bal uitge schoten heeft belandt hij bij R. Schram die een schitterend schot lost dat boven op de lat belandt, de terugspringende bal wordt door J. Schram in een doelpunt omgezet. 10. Als de bal weer is uitgetrapt onderneemt DEM weer eenige aanvallen en zag deze weldra met succes bekroond door den linksbuiten, die na hard op doel geschoten te hebben den terugspringenden bal weer hard inschoot. 20. Dit is V. V. Z. te bar, verwoedt valljn zij aan doch de achterhoede is in goede con ditie. Nogmaals gaat DEM er vandoor, ._a goed samenspel belandt de bal by v. Rixel deze weet de achterhoede te passeeren en met een tam schot er 30 van te maken. Even hierna is het rust. Na de thee zien wij dat G. Langendijk, die door een opgeloopen bles sure niet meer mede kan doen vervangen is door W. Schram. Al spoedig noteeren wij eeni ge goede aanvallen van V. V. Z., een paar schoten volgen maar Vessies is in goeden vorm en stopt ze zeer verdienstelijk. In deze periode valt het goede werken van DEM's-half- linie zeer op vooral R. Schram doet zeer goe de dingen en zet herhaaldelijk zijn voorhoede aan het werk, doch hier wordt het gemis van H. Vlek terdege gevoeld. Het einde kwam met onveranderden stand. Men mag niet van de veronderstelling uit gaan, dat het een eenzijdige strijd is geweest, dien H. M. S. en V. I. C. hebben gespeeld. In tegendeel. Er was afwisseling genoeg, en de uit slag is wel wat geflatteerd, al verdiende de thuisclub de overwinning volkomen. Er was in het voorhoedespel van beide elftallen echter een sterk contrast, dat tevens de fiksche nederlaag verklaart. Bij H. M. S. was het doorzetten en schieten, en dit laatste zooals het 't gun stigst uitkwam. Bij V. I. C. was het in dit op zicht meer theoretisch: even het leder stoppen, richten, schieten.... en in den tijd, die daar voor noodig was, had de verdediging en spe ciaal de doelman juist tijd genoeg om zich op te stellen. Van z.g. vliegende schoten" was by de bezoekers geen sprake en daardoor konden de kansen niet benut worden. Heel vlug na den aanvang wist H. M. S. in drie minuten drie maal te doelpunten. De rechtsbuiten De Hos- son had succes met een schot vanaf de zyïijn. Even later liet de Amsterdamsche doelman het leder vallen en kon dezelfde speler door snel toeloopen nummer twee in het net deponeeren, terwyi Bergers op fraaie wijze er 30 van maakte. Het spel werd daarna zeer verdeeld, waarbij de buitenspelval aan H. M. S. menige goede kans ontnam. Een wel wat te ver opdrin gen van de achterhoede van de thuisclub was oorzaak, dat de middenvoor van V. I. C. er voor kon zorgen, dat de achterstand werd ver kleind en met 31 de rust kon ingaan. Na de rust was H. M. S. aanvankeiyk sterk in de meerderheid en wist daaraan uitdrukking te geven door een tweetal onhoudbare doelpun ten. Na goede voorzetten van den rechtsbuiten De Hosson kon de middenvoor met denzelfden naam fraai inschieten. Hoewel nu alle hoop was verloren, bleven de gasten flink volhouden en schiepen zich menige kans, waarvan er om bo vengenoemde reden geen enkele benut kon wor den. Tegen het einde maakte H. M. S. er nog eentje bü en won dus met 61. Limvio heeft den toss gewonnen en Terlien trapt voor E. M. M. af. Direct komt de bal by A. Terlien, die geheel alleen E. M. M. met een hard schot de leiding geeft, 10. Keeper Van Velzen krijgt dan vele Limvio-aanvallen te door staan en moet zwichten voor een tam schot van Dakman, 1I. De rust komt met dezen stand. Na de thee stond het spel nog op minder peil dan voor de pauze. Het spel verruwde zeer en scheidsrechter Draayers kon met moeite de orde handhaven. By beide ploegen is alle verband zoek en het wordt een lukraak trappen van belang. Lam, de E. M. M.-rechtsbuiten, scoort na goed aangeven van M. Terlien met een kei hard schot in den uitersten hoek, 21. De vreugde is van korten duur, want direct hierop scoort Groenewoud den geiykmaker, 22. Dakman scoort zelfs het derde en beslissende doelpunt voor Limvio, 2—3. Broné, die van plaats is verwisseld met Kop pel, waardoor de E. M. M.-voorhoede beter vlot, maakt er 33 van. Limvio appelleert evenwel voor buitenspel. Na raadpleging van den grensrechter trekt de ar biter zyn beslissing in, zoodat de stand onder protest van E. M. M. met 2—3 gehandhaafd blyft. m 1 .M Het zat in deze ontmoeting den Leeuwen voor de rust niet mee. Hoewel zy stukken ster ker waren, wilde maar niets lukken. Op het zeer slechte veld werd het spel te peuterig gehouden, waarmee de S. J. C.-verdediging onder leiding van den l.-back Hogervorst wel raad wist. Na 20 minuten bracht de Noordwijksche l.-buiten snel op en zyn keurige en lage voorzet werd door Ruigrok handig benut, 01. Wat de Leeuwen voor rust ook verder be proefden, Alsemgeest bleek op dit zware veld niet in vorm en scoorde niet. Rust kwam met 01 voor S. J. C. Een kwartier na hervatting zag het Delftsche kanon eindeiyk een gaatje en maakte met een ver, doch onhoudbaar schot geiyk, 11. Hier mede had hy echter zijn kruit verschoten. Anders was het met zyn medespelers. Sekhuis Nadat H. M. S. een nederlaag te slikken kreeg heeft ook de andere leider in de afdee- Üng in Culemborg het hoofd moeten buigen. Een der punten moesten de wijdbroeken ach terlaten. De strijd gaat vrijwel gelijk op, althans van benige meerderheid is geen sprake, om beurten Zaterdag zyn te Drontheim de wereldkam pioenschappen in het hardrijden aangevangen, waaraan o.m. werd deelgenomen door de Ne- derlandsche ryders Dykstra, Heiden, Hooftman, Koops en Langendijk. Het vroor 12 graden en het was ijzig koud. Het ys was hard. De weersomstandigheden wa ren goed. Verreden werden de wedstrijden over de af standen 500 en 5000 meter. De snelste tyd van de Hollandsche rijders werd gemaakt door Hooft man met een tyd van 46,2 sec., waarbü hy de elfde plaats innam. Het was jammer, dat op dezen afstand Dijkstra zyn schaats brak, zoo dat voor hem geen tijd te noteeren viel. De Noor Engenstangen werd eerste met een tijd van 43,5 sec., waarby hij precies 1 seconde bleef boven zyn wereldrecord, dat hij tydens de jubileum-wedstrijden van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond te Davos in Januari van dit jaar maakte. Thunberg werd tweede met een tyd van 43,6 sec. Ten slotte zij nog vermeld, dat de Amerikaan Wedge op de 500 meter niet aan den start ver scheen. Op de 5000 meter werd Ballangrud eerste met den tijd van 8 min. 42.5 sec., aanzieniyk boven het wereldrecord van Heiden, dat deze te Davos maakte met een tijd van 8 min. 19,2 sec. Heiden zelf reed uitstekend en werd vierde in den tyd van 8 min. 48.6 sec., achter Staksrud, Schroder. De Noor Engenstangen maakte den zelfden tyd als Heiden op dezen afstand. Van de andere Hollandsche rijders reed Koops uitstekend en eindigde als 12de in 3 min. 2.2 sec. Dijkstra was 18e, Langendijk 19e, terwyl Hooftman de ry der 26 deelnemers sloot. Zondag werden de wedstrijden om het we reldkampioenschap in het hardrijden voortge zet, waarvoor groote belangstelling bestond. Het weer was niet zoo goed als Zaterdag. Het vroor zes graden, terwyl het af en toe sneeuw de. Toen met de wedstryden over 1500 M. aan gevangen werd schatten wy het aantal toe schouwers op 12.000. Ook de Koning van Noor wegen was aanwezig, evenals Zaterdag. De 1500 Meter werd gewonnen door den Noor Staksrud in den tyd van 2 min. 24.3 sec. Zyn landgenoot Engenstangen plaatste zich tweede met slechts 0.2 sec. verschil. Het was jammer, dat Heiden op dezen af stand kwam te vallen; zyn tyd bedroeg 2 min. 32.8 sec. en zeker zou zijn tyd 3 sec. be ter zyn geweest. Alle Nederlandsche rijders hadden in hun ritten te kampen met zwaren sneeuwval. De resultaten over 1500 Meter waren: 1 Staksrud (Noorwegen) 2 min. 24.3 sue. 2 Engenstangen (Noorwegen) tyd 2 min. 24.5 sec. 3 Ballangrud (Noorwegen) tyd 2 min. 25.1 sec. 4 Evensen (Noorwegen) tyd 2 min. 25.2 sec. 5 Taylor (Vereenigde Staten) tijd 2 min. 25.8 sec. 6 Mjelde (Noorwegen) tyd 2 min. 27.1 sec. 7 Schroder (Ver. Staten) tyd 2 min. 27.2 sec. 8, 9 en 10 Springer (Vereenigde Staten) Carlsen en Pedersen (beiden Noorwegen) allen een tyd van 2 min. 28.2 sec. 11 Thunberg (Finland) tyd 2 min. 28.8 sec. 12 Lindboe (Noorwegen) tyd 2 min. 29.3 sec. 13 Mathisen (Noorwegen) tijd 2 min. 29.5 sec. 14 en 15 Blomqvist (Finland) en Bialas (Ver. Staten) beiden een tijd van 2 min. 29.7 sec. 16 Hottran (Noorwegen) tijd 2 min. 29.8 sec. 17 en 18 Wedge (Ver. Staten) en Christensen (Noorwegen) beiden een tyd van 2 min. 32 3 sec. 19 Heiden (Nederland) tyd 2 min. 32.8 sec. gevallen. 20 Dykstra (Nederland) tyd 2 min. 33 sec. 21 Langedijk (Nederland) tyd min. 34.5 sec. 22 Koops (Nederland) tyd 2 min. 34.8 sec. 23 en 24 Lindberg (Zweden) en Aune (Noor wegen) tyd 2 min. 36 sec. 25 Baroe (Noorwegen) tyd 2 min. 36.3. sec. bracht met fraaie schoten den stand op 31. Door Nühn, Sekhuis en Stokman (2) werd het tenslotte 71, en hoe Alsemgeest ook zwoegde, de S. J. C.-verdediging zorgde wel dat hij niet meer scoren kon. De met spanning tegemoet geziene derby tus- schen blauw-rood en geel-zwart is geëindigd in een stevige overwinning der eersten. Vooral in de eerste helft speelde Santpoort een vlot open spel, waarbij de thuisclub het moordend tempo niet vermocht te volgen. Het begin was al zeer sensationeel. Bij den eersten S.-'aanval speelde v. Turnhout terug op zijn doelman, die echter zyn heiligdom reeds verlaten had, waarna de bal kalm in het doel rolde. Deze tegenslag deprimeerde blijkbaar de geel-zwarten, zy bleven althans gedurig in de minderheid. Reeds spoedig bracht De Jong den ctand op 02. De sporadische T. Y. B. B.-aanvallen waren dikwijls niet van gevaar ontbloot en het Sant poort-doel ontkwam op het nippertje aan een doorboring, toen v. Honschoten den bal uit een goed door v. Leuven genomen corner tegen de lat kopte. Even voor de rust ontving Visser den bal in totale buitenspel-positie en doelpuntte ongehinderd ten derden male. De thee had den geel-zwarten blijkbaar goed gedaan. Met het Santpoort-overwicht was het nu vrywel gedaan en thans kreeg ook de Sant poort-verdediging gelegenheid haar talenten te toonen. Jammer was het, dat de tot nu toe forsche, doch faire strijd door de slappe leiding een vinnig karakter kreeg. Er werd flink op den man gespeeld en vooral de Santpoort-links buiten bleek het niet te kunneni vinden met zyn tegenspelers. Bij een snellen aanval der thuisclub wrong v. Honschoten zich door de S.-verdedi- ging heen. Op het moment van schieten werd hij echter „gemangeld". Uit den toegestanen elf- meter-schop redde Put de eer. Er was toen nog een twintigtal minuten te spelen en de hoop in het geel-zwarte kamp her leefde. De beide backs der bezoekers staken ech ter letterlijk en figuurlyk boven hun tegen standers uit en de Haarlemsche voorhoede kreeg tegen hen totaal geen kans. Kort voor het einde scoorde De Jong uit een scrimmage ten vierden male voor Santpoort, waardoor de be zoekers zeker waren van de overwinning. Mét de spannin gdaalde nu ook het spelpeil en ieder een was tenslotte blij toen het einde aange kondigd werd. Met de gedachte van:, „we winnen tóch wel!" heeft de thuisclub zich tegen de hekken sluiters niet druk gemaakt. Het gevolg was, dat de wedstrijd weinig om het lijf had en aan weerskanten geducht geknoeid werd. Graaf Willem was het meest in den aanval, doch het juiste schot was zoek. Na een kwartier trap te een der Donkbacks na een hevige scrim mage den bal in eigen doel. (1—0). Keeper Houdyk, die zyn doel uitstekend verdedigde, moest een kwartier voor rust opnieuw zwich ten voor een schot van Van Breukelen (20). Na de rust brachten de bezoekers er al even weinig van terecht als voor de rust. De gast- heeren knoeiden echter om beurten zóó mit schieten, dat het Donk-doel weinig in gevaar kwam. Toch gaven de Gouwenaars het niet cp en hoe onsamenhangend ze ook speelden, een 20 minuten voor tijd kwam hun links binnen ongehinderd voor doel, schoot eerst tegen den linkerpaal, toen tegen den rechter- paal en ten slotte onhoudbaar in het doel (21). Het gevaar ziende, legde Graaf Willem haar superioriteitsgevoel af, de back Wiertz ging linksbinnen spelen en met succes, want het resultaat van den zwaren druk op Donks doel was, dat Wiertz een pass van Kemper man opving en met een onhoudbaren kogel den eind op 31 bracht. By de thuisclub ontbraken v. d. Mey en Lint, by de bezoekers was Driest afwezig. Hoewel G. D. A. met de zon in den rug dadelijk in de meerderheid was, kon de voorhoede de kan sen niet benutten. Na een half uur maakte de back W. Steyn hands even buiten het beruch te gebied en Mentink scoorde met een schui ver langs den paal in den uitersten hoek (0—1). Weer gelukte het G. D. A. niet van de kan sen gebruik te maken; zoowel Tauecchio als Van Galen hadden de pech tegen den paal te schieten, terwyl van de Zalm fraai inkopte, maar vallende wist ae keeper den bal te van gen. Rust 01. Na de hervatting kwam de Spartaan spoedig sterk in de meerderheid, maar de achterhoede van G. D. A. hield krachtig stand. Plotseling ontsnapte de linksbuiten P. Steijn en zijn voor zet werd door den naar binnen geloopen rechts buiten P. Nederpel ineens ingeschoten (11). Beide partijen wogen nu tegen elkaar op, doch de thuisclub wist nu beter de kansen te be nutten, want toen Tauecchio een fraaien over zet naar linksgaf, scoorde P. Steyn onhoud baar (21). De rechtsbinnen kwam daarop alleen voor Oen keeper maar hy werd voor den grond ge loopen; P. Nederpel bracht uit de penalty den stand op 31. Toen kwam Spartaan krachtig opzetten; W. Steijn miste en met een onhoud baar schot verkleinde Mentink den achterstand (32). De G. D. A.-verdediging sloeg verder alle aanvallen resoluut af. Het mag wel bekend verondersteld worden, dat aan de strafcommissie der diverse voetbal organisaties nog immer veel werk veroorzaakt wordt, door spelers die hun verhouding in het veld en ook daarbuiten tegenover de scheids rechters en him aanvoerders die hun taak in het veld niet ten volle inzien. Om hierin po sitief werk te verrichten, heeft Constantius den heer van Veen, die buiten zijn andere functies ook secretaris der D. H. V. B.-strafcommissie en een der kundigste scheidsrechters van het I. V. C. B.-lcorps is, uitgenoodigd een korte causerie over deze zaak te houden. Ook de grens van forsch en het begin van ruw spel, zal tevens even gereleveerd worden. Er zal toch hiervan meer opbouwend resul taat verwacht kunnen worden, dan van schor singen, royementen e.d. door een strafcommis sie, die per slot van zaken eigenlyk direct slechts negatief werk verrichten. De bespreking zal gehouden worden tusschen de Vastenavondviering van Constantius op Zon dagavond 26 Febr. a.s. in het clubhuis Joannes Roothaan, te Amsterdam, waartoe alleen leden van Constantius toegang zullen hebben. Voor het feestelyke gedeelte wordt gezorgd door Koos Liebregs en Pierre Driessen, humorist-conferen cier en refreinzanger met muziek van The Hap py Boys Band. Moge dit initiatief immers het onderwerp is een noviteit in de katholieke sportbeweging resultaat opleveren. Mej. Corrie Laddé van de zwemvereeniging „Het Y" is er Zondagmiddag in gesslaagd het Europeesche record 200 M. vrye slag dames, dat met 2 min. 40 4/5 sec. op naam stond van mevr. M. PhilipsenBraun met 1/5 sec. te verbeteren en dus op 2 min. 40 3/5 sec. te brengen. 26 Hooftman (Nederland) tijd 2 min. 41.5 sec. Op den afstand van 10.000 Meter was de Amerikaan Schroder zeer sterk en won in den tijd van 17 min. 43.6 sec. Tweede was Staks rud met een tijd van 17 min. 65.7 sec., een vry groot verschil dus. Op dezen afstand stelde Heiden ons niet te leur en wist zich op fraaie wyze van de derde plaats te verzekeren met een tyd iets boven de 18 min. Trouwens, ook Koops, Langedijk en Dykstra reden schitterend, waarbij Koops ze vende werd, Langedijk 11 en Dijkstra 12. Hooft man kwam op dezen afstand niet uit. fiy was niet de eenige. Op dezen afstand kwamen niet aan den start Wedge, Lindberg, Christendsen, Evensen, Baroe, Aune en Pedersen, die dus te vens uitgeschakeld waren voor het algemeen klassement. Engenstangen werd op de 10.000 Meter 4e met meer dan 5 sec. verschil met Heiden. Toch was deze tyd voldoende om zich van de eerste plaats te verzekeren en daarmede voor de eer ste maal wereldkampioen te worden. Na zyn schitterend ryden te Davos tijdens de jubileum wedstrijden van den K. N. S. B. is dit wel de kroon op zyn werk. De resultaten van de 10.000 Meter waren: 1 Schroder (tyd 17 min. 43.6 sec. 2 Staksrud tijd 17 min. 56.7 sec. 3 Heiden tijd 18 min. 1.5 sec. 4 Engenstangen tyd 18 min. 6.9 sec. 5 Ballangrud tijd 18 min. 9.2 sec. 6 Carlsen tyd 18 min. 9.2 sec. 7 Koops tyd 18 min. 14.2 sec. 8 Mathisen tyd 18 min. 16.2 sec. 9 Taylor tijd 18 min. 17.2 sec. 10 Mjelde tijd 18 min. 21.9 sec. 11 Langedijk tijd 18 min. 26 sec. 12 D ij k s t r a tyd 18 min. 30.7 sec. 13 Blomqvist tijd 18 min. 31.5 sec. 14 Lintboe tijd 18 min. 36.4 sec. 15 Bialas tijd 18 min. 39.6 sec. 16 Hottran tijd 18 min. 53.9 sec. 17 Springer tyd 18 min. 54.3 sec. 18 Thunberg tijd 19 min. 0.4 sec. Het eindklassement is als volgt: 1 en wereldkampioen Engenstangen (Noor wegen) 198.87 punten. 2 Staksrud (Noorwegen) 199.55 punten. 3 Ballangrud (Noorwegen) 200.28 punten. 4 Schroder (Vereenigde Staten) 201.18 punten. 5 Taylor (Vereenigde Staten) 202.02. 6 Thunberg (Finland) 202.58 punten. 7 Mjelde (Noorwegen) 203.28 punten. 8 Mathisen (Noorwegen) 205.25 punten. 9 Carlsen (Noorwegen) 205.76 punten. 10 Heiden (Nederland) 205.97 punten. 11 Lindboe (Noorwegen) 206.21 punten. 12 Blomqvist (Finland) 206.42 punten. 13 Bialas (Vereenigde Staten) 207.46 punten. 14 Springer (Ver. Staten) 207.66 punten. 15 Hottran (Noorwegen) 207.72 punten. 16 Koops (Nederland) 209.13 punten. 17 Dykstra (Nederland) 209.26 punten. De wereldkampioenschappen in het schoon- rijden voor heeren worden te Zürich gehouden, waarby Karl Schafer zich verreweg de sterk ste rijder toonde. Met 399,64 punten werd hij wederom wereldkampioen. De resultaten waren 1 en wereldkampioen Karl Schafer Oosten rijk plaatscyfer 5 399.64 pnt. 2 Ernst Baier (Duitschland) plaatscyfer 11 371.19 punten. 3 Marcus Nikkaanen (Finland) plaatscyfer 17 352.80 punten. 4 Erdös (Oostenrijk) plaatscijfer 17 351.90 punten. Hierna kwamen nog Haertel (Duitschland) en Siholdan (Oostenryk) beiden met plaats cyfer 28. Zondag worden ook de internationale wed stryden in 't sehoonryden voor dames en voor paren beëindigd. De resultaten waren: Dames schoonrijden 1 Hilde Holovsky (Oostenrijk) plaatscyfer 5 325.25 punten. 2 Lise Rainer (Oostenryk) plaatscyfer 11 304.36 punten. 3 Olly Holzmann (Oostenryk) plaatscyfer 15 291.64 punten. 4 Maxi Herber (Duitschland) plaatscyfer 18 290.30 punten. Sehoonryden voor paren 1 Ida Papez en Karl Zwack (Oostenrijk) plaatscyfer 5 11.4 pnt. 2 Hansi Kast en Otto Kaiser (Oostenryk) plaatscijfer 10 10.96 pnt. Zaterdagavond werden de Europeesche biljart kampioenschappen voortgezet. De Egyptenaar Soussa verbeterde tegen Davin officieus het se rie-wereldrecord door een serie van 270 te sco ren. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. Soussa 400 9 270 44.44 Davin 137 9 89 15.22 Moons 400 19 130 21.05 Dommering 164 18 23 9.11 Davin 400 15 86 26.66 Sweering 146 15 58 9.73 Gabriëls 400 13 190 30.76 Dommering 210 13 60 16.15 Davin 400 29 98 13.79 Van Vliet 296 28 84 10.57 Soussa 400 10 246 40.— Dommering 231 10 87 23.10 Moons 400 10 130 40.— Sweering 117 9 30 13.— Bij de partij van VlietJoachim van Zondag mocht de Duitscher het genoegen smaken aan de winnende hand te blyven, zfoodat hy hier mede zyn eenige party won: Van Vliet Joachim 243 400 12 12 45 152 20.25 33.33 De laatste party van den avond ging tusschen Gabriels en Soussa. Beide heeren stonden met 1 verliespartij gelijk met Moons. De winnaar zou dus een barrageparty moeten spelen tegen Moons. In zes beurten was de party beslist. Na vijf beurten had Gabriels 150 punten en Soussa 359. Gabriels kwam toen echter opzetten in een geweldige serie van 238, waarop Soussa met een enkele serie van 41 dé party uitmaakte. Gabriëls Soussa 388 400 238 129 64.66 66.66 De barrageparty tusschen Soussa en Moons zal Maandagmiddag om half twee worden ge- Sp66ld. gew. brt. aant. alg. h.s. h. gem, part. pnt. moy. i. e. p. 1. E. Soussa 6 102 2779 27 24 270 66.66 2. Th. Moons 6 142 2679 18.86 130 40.— 3 R Gabriëls 5 87 2767 31.80 238 64.66 4. J Davin 4 125 2133 17.06 104 26.66 5. J. Dommering 3 130 2121 16.23 129 33.33 6 C. van Vliet 2 132 2343 17.75 111 35.42 7. J. Sweering 1 109 1471 13.49 101 25.40 8. W. Joachim 1 162 2156 13.30 152 33.33 De Nederlandsche dameshockeyploeg heeft Zondagmiddag te München-Gladbach een 3—2 overwinning behaald op de West-Duitsche da mes. Reeds met rust leidden de Hollandsche dames met 2—1, terwyl zy gedurende de eerste helft verreweg het beste van het spel hadden. Toen mej. Bauduin direct na de hervatting op zeer fraaie wijze het derde Hollandsche punt scoorde, leek een overwinning vrij zeker. Niet temin zagen de West-Duitsche dames kans nog 1 maal tegen te scoren, waardoor het einde kwam met een kleine, doch absoluut verdien de 32 overwinning der Hollandsche dames. Beide ploegen verschenen in de aangekon digde opstelling, dus: WEST-DUITS CHLAND Doel: Von Dorp. Achter: Brohl en Jaeckel. Midden: Richter, Vedboeuf en Peters. Voor: Wittmann, Rosenbaum, Lesseninch, Müller en Perschbach. NEDERLAND: Mej. Molhuyzen (HOC). Achter: Mej. Franie (TOGO). en mej. Rollin Couquerque (HOC). Midden: Mej. Vreede (Rood Wit). Mej. Ei- lers (Amsterdam), en Mej. Dubois (Breda). Voor: Mej. Polano (HOC), Mej. Terwindt (Amsterdam), Mevr. DrosCanters (HOC), Mej. Bauduin (Zutphen) en Mej. Hofland (Gooi). Het Bondselftal, dat op 22 Februari a.s. op het Spartaterrein te Rotterdam tegen Swindon uitkomt als oefenwedstrijd Voor den internatio nalen wedstrijd tegen Hongarije, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H. F. C.) Achter: Weber (ADO) en van Run (P.S.V.) Midden: PeUikaan (LONGA), Anderiessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Duynhouwer (Feyen oord), van der Broek (P.S.V.) Bonsema (Ve- lqcitas) en van Nellen (D. H. C.). Reserves zijn: Van Male (Feyenoord). Achter: Van der Hoven (Longa), Bas Pauwe (Feyenoord) en Vente (Neptunus). VerVeer 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9