Tusschen Ambtenaar en Belastingbetaler Nerveuse stemming te Genève Het nieuws van heden VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DALADIER'S DILEMMA CENTRUMSVERGADERING VERSTOORD MANDSJ0EKW0CONFLICT IN DE ASSEMBLEE CONFLICT IN BELGIE BIJGELEGD DE BAROMETER WOENSDAG 22 FEBRUARI 1933 BUREAUX.- NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Van den hond of van de kat gebeten £>e Italiaansche musea De Iersche spoorweg staking Onlusten op vele plaatsen Het Weer, Oud-minister Stegerwald gewond Nazi's verstoren vergaderingen BROOD EN SPELEN VOOR HET VOLK' ■■■f' Mobilisatie in Peru Hymans verwijt Japan een starre houding. Zitting verdaagd tot Vrijdag De opmarsch in Jehol Hymans Oude schepen gekocht Nederland-België Merkwaardige oproep van Adolf Hitler Behandelt het Centrum met zachtheid Toestand van Cermak zeer ernstig Weer een mislukte aan slag op Roosevelt Bom in een pakket ontdekt DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN De Kamer spreekt haar vertrouwen in de regeering uit De ramp te Sjanghai 98 lijken geborgen, waarschijnlijk 250 slachtoffers BERICHT VAN OPENING NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18310 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De regeering-Daladier in Frankrijk ziet zich voor een uiterst pijnlijk dilemma gesteld. De staatsfinanciën moeten ge regeld worden in een begrooting, die sluit en die den Franschen franc op peil houdt. Het in eens en definitief dekken van het dagelijks groeiend deficit, zooals minister Chéron van 't kabinet Boncour dat wilde, practisch onmo gelijk gebleken, omdat het parlement zich te gen zijn plannen verzette. Ofschoon de finan- tieele Kamercommissie de voorstellen van Ché ron danig gehavend, zoodat deze niet meer aan hun oorspronkelijke bedoeling be antwoordden, nam de onwillige Kamer zelve er toch geen genoegen mee, omdat Chéron en zijn mederegeerders intransigent bleven op het punt der indirecte belastingverhooging. Cheron, aanvankelijk geprezen als een fi- hantieel genie, werd het vertrouwen op gezegd en heel het Kabinet, dat zich met hem solidair had verklaard, trad af. De oplossing Van het probleem der Fransche begrooting Was daarmee niet alleen geen stap verder ge komen, maar meerdere stappen achteruit ge taakt. De regeering-Daladier, die zich thans Uitslooft een saneeringsmethode te volgen, wel ke niet door een onverzettelijken tegenstand van de parlementaire instanties onmogelijk Wordt gemaakt, heeft al lang de illuzie opgege ven het gapend milliaxden-tekort inééns te dekken. Hij heeft verkondigd, dat dat ook niet noo- dig was. Men kon het passief gevoegelijk in enkele jaren inplaats van in één jaar inha len, en zelfs als dat niet mocht gelukken, zou men gerust een deel van de onafwentel- bare zorgen op het nageslacht kunnen laten drukken. Een dergelijke opvatting mag men misschien eenigszins lichtzinnig noemen, het was de eenige, welke de regeering in staat stelde de bezuinigingsbedragen en de belastingverhoogin- gen zóó te verminderen, dat de Kamer zich er hiet tegen verzette. Dank zij deze tactiek kon het kabinet-Daladier dan ook het begrootings- twaalfde voor de maand Maart in de Kamer, zij het ook met veel moeite, er door halen. Veel heeft het echter daarmee niet gewon nen, want de Senaat is het met de Kamer heelemaal niet eens, zoodat het nog heel wat voeten in aarde zal hebben voor dit begroo- tingstwaalfde door beide instanties is aan vaard, indien het tenminste ooit zoover komt. Dat er geld moet gevonden worden om het be- Erootingstekort te verminderen, daarover zijn allen in Frankrijk het eens, maar wie dat geld moet opbrengen, vormt een kwestie, welke oor zaak is van schier onoverbrugbare meenings- Verschillen, voortkomend uit partij-politieke overwegingen. De Kamer met haar linksche meerderheid zweert bij belastingverhooging, de Senaat daarentegen voelt het meest Voor salarisverlaging. Belastingverhooging komt natuurlijk het zwaarst te drukken op de be zittende klassen. Indien zij maar hoog genoeg opgevoerd wordt, kunnen de ambtenaren-sala rissen buiten schot blijven. Salarisverlaging daarentegen moet de ambtenaren-kiezers in het harnas jagen tegen de partijen, welke zich daarmee accoord verklaren. De controverse tus schen Kamer en Senaat heeft tot gevolg gehad, dat het Fransche publiek in actie is gekomen. Zoowel de belastingbetalers als de ambtenaren Voelen zich bedreigd. De belastingbetalers en Vooral de winkeliers hebben tegen eventueele Belastingverhooging gedemonstreerd. Uit pro test zijn tal van zaken korten tijd in geheel Frankrijk gesloten gebleven. Een voor de de monstranten natuurijk kostbare wijze van pro testeeren, maar dat moeten zij tenslotte zelf Weten. Ernstiger is, dat de ambtenaren in over heidsdienst van hun kant tegen het dreigend gevaar van salariskorting hebben betoogd door de openbare diensten door een korte staking te desorganiseeren, want hieruit blijkt, dat zij eventueel niet zullen terugschrikken voor een Slgemeene staking in alle openbare bedrijven. Het is duidelijk, dat de mentaliteit van beide categorieën aan hetzelfde euvel leidt. Beide zijn hiet van zins een offer te brengen ten behoeve van het landsbelang, maar ieder voor zich hieent, dat alleen de ander dit moet doen. Dat Bet verzet van de verschillende groepen in het De groote kosten, verbonden aan de verschil lende ondernemingen der Ital aansche regee- Hng op kunsthistorisch en archaeologisch ge- Bied, hebben ertoe geleid, dat de maatregel van ehkele jaren geleden, waarbij de toegang tot aÜe staatsmusea e.d. kosteloos werd openge steld, zal worden herzien. De ministerraad heeft inderdaad in zijn Matste vergadering besloten, wederom een klein ehtréegeld te doen heffen, om eenigermate in Be genoemde kosten tegemoet te komen. Het ®htrée zal doorgaans twee lire bedragen; hechts voor enkele bijzonder groote verzamelin gen en voor de groote uitgravingen zal detoe- ëang vijf lire kosten. Fransche volk tegen eventueele bezuinigings- of belastingverhoogingsmaatregelen dergelijke bedenkelijke afmetingen heeft kunnen aanne men, moet geweten worden aan het eindelooze geharrewar in de parlementaire instanties, waar de partijpolitiek over een wezenlijk na tionale politiek domineert. Zoowel in als buiten het parlement zit de regeering-Daladier leelijk in het nauw en haar bestaan is allerminst ver zekerd. Is het te verwonderen, dat ook in Frankrijk thans steeds meer stemmen opgaan, die om een sterken man roepen en hun mis noegen uitschreeuwen over het de nationale taak belemmerend parlementarisme? Hoe Da- ladier zich ook zal keeren of wenden, hij loopt altijd het gevaar of wel door den hond of wel door de kat te worden gebeten, want hij schijnt niet de geschikte dresseur om vrede tusschen deze twee te stichten. Mocht ook Daladier ten val worden gebracht, dan zal het denkbeeld van een nationale concentratie weer vele aan hangers winnen, al was het alleen maar, om dat dan wel zeer duidelijk gebleken zou zijn, dat de huidige linksche meerderheid innerlijk te zeer verdeeld is om te kunnen regeeren. DUBLIN, 21 Febr. (V. D.) Gisteren hebben de stakende Iersche spoorwegmannen weer op verschillende plaatsen aanslagen gepleegd. Een autobus van Dublin naar Dundalk, die voor de eerste maal den dienst tusschen beide steden zou beginnen, werd door een groote opgewon den menigte in brand gestoken, nadat een groote politiemacht op de vlucht was gejaagd De poging om den chauffeur van de bus in het water te werpen kon door de politie, die versterkt terugkwam, worden voorkomen. Een tweede autobus werd door een uit 2000 perso nen bestaande menigte met steenen bekogeld hoewel de auto begeleid was door een pantser auto met burgerwachten. De chauffeur werd ernstig gewond en de politie slaagde er na ge- ruimen tfjd in de menigte met den gummistok uiteen te drijven. Een andere aanlag werd gepleegd aan de grens tusschen Ulster en Zuid-Ierland. Hier had men een gedeelte van de spoorrails verwij derd, doch een ongeluk kon tijdig voorkomen worden. Op een ander traject bleef een goederentrein staan, omdat de rails met vet waren inge wreven. De staking duurt reeds drie weken. Volgens mededeelingen van de regeering heeft zij reeds eenige honderdduizenden Ponden Sterling gekost. Verwachting: Aanvankelijk zwakke, uit- eenloopende wind, later matige wind uit Oostelijke richtingen; afwisselend be wolkt, aanvankelijk nog kans op eenige sneeuwbuitjes, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Hoogste stand: 775.8 te ITaparanda. Laagste stand: 749.7 te Marseille. Zon op: 7.04, onder: 5.24. Licht op: 5.54. N. M: 24 Februari. KREFELD, 21 Febr. (V. D.) Dinsdagavond is te Krefeld een verkiezingsbijeenkomst gehou den der Centrumspartij, waar de vroegere Rijksminister dr. Stegerwald het woord heeft gevoerd. Nadat dr. Stegerwald gedurende on geveer 20 minuten had gesproken, werd nij tegen den grond geslagen en gewond. Eenige geestelijken, die de aanvallers wilden kalmee- ren, werden eveneens aangevallen. De vergade ring werd direct hierna van politiewege ont bonden. BERLIJN, 21 Febr. (V. D.) De Centrums- partij Krefeld heeft den rijksminister voor Binnenl. Zaken Goering een telegram gezon den naar aanleiding van de verstoorde verga dering. Hierin wordt o. a. gezegd: Een troep nat.-soc. heeft zich deels met val- sche toegangsbewijzen, deels met geweld toe gang verschaft. Kort na den aanvang van de rede van dr. Stegerwald werd een rookbom ge worpen. aie dicht bü Stegerwald ontplofte Hierop deden de op de galerij aanwezige nat.- socialisten zich door het uittrekken van nun jassen kennen als S.A.-mannen. De po'itie zag grootendeels toe, zonder aangevallen Cen trumsleden te beschermen. Een afdeelins waaronder een man met een revolver in ae hand, bestormde de tribune en sloeg Steger wald met kolfslagen tegen den grond. De politie .eek werkeloos toe. Wij protesteeren tegen deze onder de ooger van de politie voorgevallen gebeurtenissen, welke noch in den tijd der radenheerschappij ;ch in den tijd van het separatistische ge spuis, dat onder bescherming der Be'gische ba jonetten tegen ons optrad, in Krefeld zijn voorgekomen. Mijnheer de rijkscommissaris mag uw verordening van 17 Februari 1933 zoo verkeerd begrepen of uitgelegd worden? Gisteravond is te Munster een vergadering gehouden van de Centrumpartij. Toen tegen half 9 de met verlof gezonden opperpresiaent Gronewski, begeleid door den spreker, dr. Wirth, verscheen, weerklonk door het applaus heen luid geroep „Duitschland ontwaak", terwijl een nationaal-socialistisch lied gezongen werd. Het tumult ontaardde in bijna alle hoeken van de zaal in vechtpartijen. Eenige gewonden moes ten per auto naar het ziekenhuis gebracht worden. De politie bepaalde zich er eerst toe eenige raddraaiers te verwijderen. Toen het geraas echter aanhield en men er thans zelfs toe overging meubilair te gebruiken als wa pens, werd de galerij ontruimd. Eerst na an- 99 Hitier-kapellen geven dagelijks muziekuitvoeringen op de groote pleinen van Berlijn. Teneinde te voorkomen, dat niet in den Hitlergeest geschoolde muzikale toehoorders hun afkeuring op ongewenschte wijze zullen demonstreer en, worden de toegangs wegen tot de pleinen door een Schupo-cordon afgesloten. De adspirant-toehoorders moeten zich legitimeeren. derhalf uur vertraging kon toen de vergade ring beginnen. De soc.-dem. partij had te Hannover een verkiezingsvergadering belegd, tijdens welke het tot botsingen kwam met politieke tegenstan ders. In aansluiting hierop ontstond voor de zaal een schietpartij, waarbij 1 doode en 6 gewonden vielen. De gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. In verband met dit alles werd de vergadering ontbonden. Voor een nat.-soc. vereenigingslokaal te Ham burg is het tot een schietpartij gekomen met communisten. Twee meisjes, die passeerden, werden gewond. Een der twee is even later overleden. Voorts werden gewond een herber gier uit Altona en een S. A.-man. BERLIJN, 22 Febr. (W.B.) In den afge- loopen nacht hebben op verscheidene plaatsen in de stad ernstige botsingen plaatsgehad tus schen politieke tegenstanders. Voor een communistisch lokaal te Spandau ontstond om 1 uur vannacht een schiet partij, waarbij een 20-jarig nationaal-socialist door een schot in den rug gedood werd. Een uur later ontstond wederom een vecht partij te Spandau, waarbij een persoon gedood en twee zwaar gewond werden. De moord-commissie van de politieke politie stelt een onderzoek in. KREFELD. 22 Febr. (W.B.) Het ochtend blad van de „Niederrheinische Volkszeitung" te Krefeld is hedenmorgen door de politie in be slag genomen. TACNA, 21 Febr. (Per telefoon). De mobili seering van alle staatsburgers tusschen 21 en 44 jaar is door de Peruaanscne regeering ge last. (United Press) GENèVE, 21 Febr. Ter gelegenheid van de opening der buitengewone Assemblée van den Volkenbond, voor de definitieve vaststelling van haar standpunt inzake het conflict in het Verre Oosten, was vanmiddag in het gebouw van den Volkenbond een opgewonden stemming merk baar. De zittingszaal was overvol met de leder, der delegaties, Volkenbondsambtenaren en des kundigen, Ook de tribunes waren druk bezet. De voorzitter, de Belg Hymans, leest een uit een uiteenzetting voor. Hij schildert in groote lijnen de pogingen het geschil bij te leggen, welke sinds 21 Febr. 1931 zijn gevoerd, en legt er daarbij den nadruk op, dat de voorstellen der Japansche delegatie niet alleen voor China, maar ook voor den Volken bond volkomen onaanvaardbaar zijn. Hij stelt dan nadrukkelijk vast, dat de pogingen der com- missie-van-19 om tot een vergelijk te komen tusschen Japan en China helaas als mislukt moeten worden beschouwd. Als belangrijkste kwestie beschouwt Hymans de houding tegen over den nieuwen staat Mandsjoekwo, welks er kenning door Japan wordt geëischt, terwijl de commissie-van-19 heeft voorgesteld een autono men staat onder de souvereiniteit van China. Sind:dien zijn precies 17 maanden verstreken. Japan heeft zijn toezegging, de troepen aan Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg te zullen terugtrekken, niet gestand gedaan. De drie groote Oostelijke provincies van China (d. 1. Mand.-joerije) zijn thans door Japan bezet. De linie van den Groote Muur is overschreden, Sjanhalkwan is bezet, nieuwe operaties hebben in Jehol plaats. Hymans besluit met het verzoek het rapport der commissie te bestudeeren. waar na de bijeenkomst werd verdaagd tot Vrijdag. Dan zullen de debatten aanvangen. PEKING, 21 Febr. (Reuter.) Vanuit Moek- den zijn nog twee Japansche brigades naar Tsjingtsjau gezonden ter versterking van de achtste divisie, welke vermoedelijk via Isjao Jangsoe zal aanvallen. Volgens een Japansch bericht uit Tsjintsjau, hebben de Japanners Nanüng heroverd en rukken zij op naar Peipias. Na dit verovero te hebben, zouden zij de operaties tijdelijk willen staken. Japansche vliegtuigen hebben bommen geworpen op ongeregelde Chineesche troepen, die zich nabij Kailoe concentreerden. LONDEN, 21 Febr. (V. D.) In den laatsten tijd zijn tal van oude Engelsche schepen voor afbraak naar Japan verkocht. In Engeische scheepvaartkringen gelooft men, dat het de bedoeling van Japan is de oude schepen voor militaire doeleinden, voornamelijk troepen transport, te gebruiken. Men motiveert dit o.a. met het feit. dat de eenige dagen geleden naar Japan vertrokken schepen „Baltic'metende 24.000 ton, en „Megantic", metende 15.000 ton, in den oorlog eveneens als troepentransport- schepen zijn gebruikt. Volgens de „Daily Ex press" zijn in den laatsten tijd 7 oude Engel sche schepen van 9000 tot 24.000 ton aan Japan verkocht. TOKIO, 21 Febr. (Per telefoon). De Japan sche minister van Marine, Osoemi, verklaarde heden, dat de uittreding uit den Volkenbond het noodzakelijk maakt, de oorlogsmarine erop voor te bereiden, om Japan overal waar dat noodig is te verdedigen. Volgens een verklaring van officieele Japan sche zijde hebben de Japansche troepen in de laatste 24 uur nog slechts tegenmaatregelen genomen tegen Chineesche aanvallen. Momen teel zijn aan de Oost- en Noordgrens der pro vincie Jehol 100.000 Mandsjoe-troepen en 50.000 Japanners samengetrokken, wachtend op bet bevel voor het groote offensief Dit bevel zal waarschijnlijk binnen 48 uur afkomen. Naar den United Press-vertegenwoordiger te Nanking van officieele zijde werd medegedeeld, zal de Chineesche regeering thans een strenge boycot van Japansche waren en arbeidskrach ten doorvoeren, nadat Japan het rapport van de commissie-van-19 heeft verworpen. China zal den Volkenbond hiervoor om toestemming vragen. (United Press) TOKIO, 22 Febr. (Reuter). Het Japansche voorstel, dat de Chineesche troepen zich uit Jehol zullen terugtrekken en dat een neutrale zóne zal worden gevormd aan beide zijden van den Grooten Muur, teneinde de mogelijkheid te verkleinen, dat de militaire operaties in Jehol zich tot Noord-China uitbreiden, zal heden aan de regeeringen te Nanking en Peking worden overhandigd. Namens het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken wordt verklaard, dat Japan niet voornemens is zijn diplomatieke vertegenwoordi gers in China terug te roepen. Reuter verneemt, dat de Japansche regeering voornemens is aan de gezanten der buitenland- sche mogendheden te Tokio mede te deelen, dat Japan niet besloten heeft den strijd ten Zuiden van den Grooten Muur voort te zetten en dat Japan zelfs bereid is het garnizoen uit Sjanhaikwan terug te trekken, als de Chinee- zen voldoende waarborgen verschaffen. GENèVE, 21 Febr. (Reuter). Gisteren is te Genève tusschen Nederland en de Economisch Belgisch-Luxemburgsche Unie een nieuw han dels- en scheepvaartverdrag afgesloten, hetwelk in de plaats komt van een verdrag van 1863, dat voor den tegenwoordigen tijd te veel was verouderd. Hitier heeft volgend manifest doen publicee- ren: „Nationaalsocialisten! Provoeatorische elemen ten probeeren onder dekmantel der partij door verstoring of uit elkanderjagen vooral van Cen trumsvergaderingen de nationaal-socialistische beweging te compromitteeren. Ik verwacht, dat alle nationaal-socialisten zich in volledige disci pline tegen deze pogingen zullen te weer stellen. De vijand, die 5 Maart vernietigd moet worden, is het marxisme. Daarop moet de geheele pro paganda, de geheele verkiezingsstrijd worden geconcentreerd. Wanneer het Centrum in dezen strijd door aanvallen op onze beweging het mar xisme ondersteunt, dan zal ik zelf van geval tot geval met het Centrum afrekenen, deze aanval len afwijzen en daarmede afdoen. Bezoekt geen vergaderigen der tegenstanders, maar zorgt er voor, dat onze eigen vergaderingen worden tot geweldige demonstraties der ontwakende natie. Gij hebt 14 jaar lang het Duitsche ontwaken voorbereid, gij moet haar thans ten einde bren gen." (Het was duidelijk geworden, dat het zooals het tot nu ging, niet verder voort kon gaan. Dit heeft ook Hitier ingezien. Nu een man als Stegerwald in Krefeld is geslagen en eewond, nu vergaderingen van Gronowski en Wirth in Münster onmogelijk werden gemaakt, nu in Kaiserslautem na een vergadering van Brüning dooden en gewonden vielen, moest snel en di rect worden ingegrepen. Hitier heeft dit gedaan. Dit eert hem, zelfs als men het hoofd schudt over zfjn vondst van „provoeatorische elemen ten"). MIAMI, 22 Febr. (Reuter). De toestand van den bij den aanslag op president Roosevelt ge wonden burgemeester van Chicago, Cermak, is plotseling verergerd en baart groote ongerust heid. Zijn temperatuur is zeer hoog. WASHINGTON, 22 Febr. (Reuter.) Volgens een bericht van het blad „Washington Post", is een tweede aanslag op president Roosevelt aan het licht gekomen door de ontdekking van een bom in een pakket, dat aan Roosevelt was geadresseerd. De ontdekking, dat is het pakket een bom zat, werd door postambtenaren gedaan. Nader wordt gemeld, dat de bom bestond uit een bus, gevuld met buskruit, en strak om wonden met verroest ijzerdraad. Hoewel de bom niet gemakkelijk ontplofte, zou ze toch veel kwaad hebben kunnen doen, indier. ze verkeerd werd gehanteerd. MIAMI, 22 Febr. (Reuter.) De advocaten van Zangara hebben besloten niet in hooger be roep te gaan, WASHINGTON, 22 Febr. (Reuter.) Na lang durige besprekingen tusschen de vertegenwoor digers van het Huis van Afgevaardigden en den Senaat, heeft het Congres besloten, aan president Roosevelt zoogenaamd dictatoriale volmachten te verleenen voor het vaststellen der begrooting en het reorganiseeren van het bonds bestuur. Toestand van burgemeester Cermak zeer ernstig. Weer een mislukte aanslag op Roosevelt; bom in een pakket gevonden. Er zijn thans reeds 98 lijken geborgen, die bij de explosie te Sjanghai zijn omgekomen. Merkwaardige oproep van Hitier. Centrumsvergadering te Krefeld verstoord. Stegerwald gewond. Het politiek conflict in België achter den rug. De regeering heeft het vertrouwen der Kamer. De Assemblee-zitting over het Verre Oosten geopend en tot Vrijdag verdaagd. Japan ver overt Nanling. De Surinaamsche begrooting door de Tweede Kamer goedgekeurd. De Handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Duitschland, Dr. L. G. Kortenhorst contra Dr. Raymond Kohier. Het algemeen begrootingsdebat in den Senaat begonnen. Geen collectief contract in de steenindustrie. Een conflict in den Personeelraad bij de Ned. Spoorwegen. Het vijftiende bondscongres van de R. K. Sla gerspatroons te Utrecht. Felle brand te Faassen Ernstig spoorwegongeluk bij Hedel; het verkeer gestremd, drie gewonden. BRUSSEL, 21 Febr. (Reuter). Hedenmiddag herinnerde de Broqueville in de Kamer aan de weigering van den koning om het ontslag van het kabinet te aanvaarden. De regeering heeft tot taak den economischen toestand van het land te herstellen, de ministers reke nen hierbij op den steun van de Kamer. Uit naam van de linksch-liberalen ver klaarde Max, dat uit het jongste conflict ce les te trekken valt, dat bij een niet homogene meerderheid van beide zijden iets moet worden toegegeven en dat men zich onthoudt van woorden, welke de noodige samenwerking kun nen verstoren. Van der Velde verklaarde, dat de socialis ten voort zullen gaan den parlementairen re- geeringsvorm te steunen. De Broqueville antwoordde hierop, dat d» regeering hiermede instemde, aangezien deze regeeringsvorm de eenig mogelijke is voor het land. Tenslotte sprak de Kamer met 94 tegen 76 stemmen haar vertrouwen in de regeering uit. Bij de opening der zitting uitte de voorzit ter afkeuring over den misdadigen aanslag op Roosevelt. SJANGHAI, 22 Febr. (VX>.). Bij het oprui- mingswerk in de puinhoopen van de door een ontploffing vernielde rubberfabriek te Sjanghai werden de lijken van 98 arbeidsters geborgen. Nog ongeveer 160 arbeiders en arbeidsters wor den vermist en liggen zoo goed als zeker onder de puinhoopen begraven, zoodat het aantal slachtoffers van de ramp ongeveer 250 be draagt. Morgen 2.30 uur Modehuis J. A. STAATS, Gen. Cronjéstr. 39 MANTELS - JAPONNEN en STOFFEN Hoogste stand op Woensdag 1 uur non.: 752 .Vorige stand: 754

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1