T DE MAN, DIE DEN MOED HAD Prikkeldraad Gedisqualificeerd Een bekentenis OUD WOENSDAG De indirecte gevolgen R. K. Slagerspatroons Velen hulpbehoevend Tegenstrijdigheid Opstopper aan het Westersch prestige Het vijftiende Bondscongres te Maastricht Bezoek van Z. H. Exc. Mgr. dr. Lemmens DE EERLIJKE VINDER Hij heeft zijn belooning FRAUDE BIJ DE R.E.T. Inspecteur van oplichting verdacht Nog honderd zestien Neder- landsche oud-strijders in leven TE VEEL VERTROUWEN Het geknoei van den gemeente ontvanger te Apeldoorn ERNSTIGE AANRIJDING R.K. Universiteit Crisis Varkens wet in praktijk Valse he consenten verstrek DE BRUG TE ALPHEN Scheepvaart ondervindt stagnatie NED. SPOORWEGEN Een onderhoud tusschen den Personeelraad en de Directie GEEN IJS NOODIG Voor het Staatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden Onze lezers hebben kennis genomen van de vernietigende kritiek, welke de so- ciaal-demokraat prof. J. Goudriaan Jr. In de „Groene Amsterdammer" uitgeoefend heeft op de houding der S. D. A. P. in haar leiding en in haar pers tegenover de mui. ter ij in Indië. Raak en fel kreeg de S. D. A. P. van een harer principieel sterkst overtuigde, maar nuchter-eerlyk gebleven leden de harde waar heid, welke voor haar een schrikkelijk vonnis inhield, te hooren. Wy hebben natuuriyk geen oogenblik ver ondersteld, dat de leidende figuren in rooda party en roode pers zich door de argumentee ring van prof. Goudriaan zouden laten over tuigen of bekeeren, noch ook, dat zy deze ste vig gefundeerde kritiek met even stevig gefun deerde tegen-argumenten zouden trachten te ontzenuwen: het eerste zouden zy a priori niet willen, het tweede zouden zy, ondanks welke krachtsinspanning ook, niet kunnen. Dat de S. D. A. P. zich echter van het ge- Val-Goudriaan zóó tracht af te maken als de redactie van „Het Volk" zulks (na biykbaar door haar lezers aangemaand te zyn, in haar nummer van gisteren beproeft, heeft in tweeërlei opzicht onze stoutste verwachtingen overtroffen: eenerzyds hadden wij niet zulke kleinzielige Uitvluchtjes, anderzijds niet zulk een tie S. D. A. P. schandaliseerende beken, te nis verwacht. Nu prof. Goudriaan den zedehjken moed gehad heeft, in een vrijzinnig-democra tisch blad „een kras artikel" te schre ven tegen de leiding in de S. D. A. P., „juist nadat de Kamerontbinding afgekondigd en een verkiezingsstryd geopend is, die in felheid tegen onze party alles zal overtreffen, wat tot dus ver bëgewoond werd" (aldus „Het Volk") nu mankeert er aan dezen sociaal-democratischen professor volgens genoemde krant opeens van alles en nóg wat. De uitvluchtjes bestaan in enkele po gingen van de redactie om prof. Goudriaan als sociaal-democraat te disqualificeerenprof. Goudriaan heet „een buitenbeentje" in de party en dat wordt nader geadstrueerd door de vermelding, dat prof. Goudriaan er in een tweetal commissies 'n eigen, vrije meening op na gehouden heeft; „eigenzinnig" wordt deze party genoot derhalve genoemd; als men in de S. D. A. P. niet op alles, wat de leiding be weert, ja en amen zegt, is men daar „eigen zinnig", en als zoo iemand getroffen kan wor den in zijn vertrouwensfunctie (men denke aan Amsterdam en elders) dan geschiedt dit ook. De bekentenis, welke in het besproken .,Volk"-artikel geuit wordt, is te vinden in de beschuldiging, dat prof. Goudriaan „alle ge voel voor een gesloten optreden van een klassenstrijdende partij" mist, dat hij zyn partij „tusschen de beenen loopt", dat hij den klas senstrijd niet stelt boven de erkenning van wat hij als waarheid ziet: „Terwijl de party van alle zyden belaagd Wordt en zich in de ernstigste strydpositie be vindt, publiceert hy in een orgaan onzer tegen standers een artikel, waarin hy geen draad aan onze partij heel laat. Aanvankeiyk leek het, dat het artikel, dat over de positie onzer partij ter zake van de muiterij in Indonesië handelt,, alleen gericht was tegen „de kwajongens van de Volk-redactie", zooals deze partygenoot smaakvol de personen betitelt, die in de dage lijks het meest aan den vijand blootgestelde positie van de party staan. Maar by het verder lezen bleek ons, tot onzen troost, dat al de meest leidende figuren van de party het evenzeer by hem verkorven hebben. De houding van ons Kamerlid Cramer wordt „een der meest droe vige tafereelen" genoemd, maar „veel erger" hog noemt hy de houding van onzen party- Voorzitter Oudegeest, die „het onwaardige spel lustig heeft meegespeeld" en „het ergste", dat Oudegeest zoomin als onze parlementaire lei der Albarda „duidelük en hard de muitery on- Voorwaardeiyk afgekeurd" hebben, wat hij ook de redactie verwijt. Zooals hij trouwens ook van Troelstra's „ten gronde gaan als politiek lei der" spreekt." Verder schrijft de redactie: „Wat de socialist Goudriaan hier maar even hit het oog verliest, is de klassenstryd-positie Waarin onze party zich in Duitschland zoowel als hier tegenover dat „wettig gezag" bevindt. Hy is een knap socialist, maar geen klassen- stryder." De grief is dus, dat prof. Goudriaan zyn vrye, eerlijke meening niet verzwegen heeft om- Wille van den klassenstrüd, omwille van de strydpositie, waarin de S. D. A. P. ver keert: de zaak der muitery moge in zich nóg Zoo slecht, nóg zoo onverdedigbaar zyn (de redactie schryft in de gauwte de halve waar heid dus de leugen! neer, dat zoowel zy Zelf als Albarda en Oudegeest by herhaling ge constateerd hebben, „dat muitery niet tot onze wapens behoort en door geen enkel gezag na tuuriyk toegelaten kan worden") men moet zich met het gejuich der S. D. A. P. over de muitery, over haar gebrek aan afkeuring en over haar gestook vooraf accoord verklaren, omdat het klassenstrij dpartijbelang het eischt, Het gaat dus niet om de zaak zelf, het gaat om de demagogie, welke met die zaak te be dreven valt! Dat heeft „Het Volk" natuuriyk mede namens de partyleiding in haar antwoord aan prof. Goudriaan bekend. En daarmede heeft het blad de S. D. A. P., indien het blad zijn party tenminste nog als een ernstige politieke party beschouwd wil zien, een heel slechten dienst bewezen. Schrijvend over de muitery op „De Zeven Provinciën" wijst de correspondent van de „Maasbode" er op, dat de directe nadeeler van de revolutionnaire daad der muiters niet verontrustend mogen zijn, de indirecte het des te meer zijn. Het Westersch prestige is al niet te groot meer, het krügt steeds sneller en steeds ra ker opstoppers, ook al biyft de schyn van macht bewaard. In den tüd van één week kregen we te verduren den slag van het over stag gaan der regeering inzake de wilde scho- len-ordonnantie en van het op dagenlange drift gaan van „De Zeven Provinciën", waar de commandant al die dagen achter aanhob belt in een stoombootje, geiyk een heer ach ter zyn afgewaaiden hoed door heel de lengte van de Kalverstraat, gelijk een der kranten hier zeer ter snede opmerkte. wy hebben op het Waterlooplein een betoo ging gehouden en ik heb een aantal jeugdige „Indonesiërs" aan den rand der menschen- massa zien staan toekijken met iets in hun gezicht als van kleine luiden, die hun opge wonden en geagiteerd doende heeren en mees ters gadeslaan. Er waren er, die vreesden dat deze betooging een contra-betooging zou uit lokken van inheems-politieken kant. Daar is geen oogenblik gevaar voor geweest. De betooging was daar in de allereerste plaats veel te tam voor. De kranten hebben gesproken van groot enthousiasme. Als ooggetuige moeten we ont kennen, dat er een spoor van geestdrift merk baar is geweest. Er gaat niets van af, dat de menschen ver ontwaardigd waren over de ongehoorde daad der muiters en dat ze er de moeite voor over hadden, dat dan ook maar eens door een op tocht naar het paleis, voorafgegaan door het aanhooren van een aantal sprekers, te toonen; zelfs zoo hier en daar by groepjes te demon- streeren, dat Nederlanders geen vaderlanri- sche liederen kennen en door een tikje plicht matig hoera te roepen nu en dan. Maar van geestdrift, what you call geestdrift, geen zucht je. Er werden zelfs in den stoet op weg naar het paleis door meekuierende troepjes, gemoe dereerde gesprekken gevoerd, die niets met de Zeven Provinciën te maken hadden, geiyk ik eveneens met eigen ooren kon constateeren. en aan de randen van d betoogersmassa ging uit. De inlandsche burgers langs den weg en aan de de randen van de betoogersmassa keken met eenige verbazing naar wat er ge beurde, met uitzondering van enkelen, die oe- grypend glimlachten. Rond twaalf uur zyn Dinsdag ten stadhuize te Maastricht enkele honderden deelnemers aan het 15e Bondscongres van den Ned. R. K. Han- zebond van Slagerspatroons door B. en W. ont vangen. Na afloop van deze officieele ontvangst werd een rondgang door het fraaie stadhuis ge maakt. Omstreeks 1 uur opende vervolgens de Bonds voorzitter, de heer G. C. Scholtes, de algemeene vergadering. Na goedkeuring der jaarverslagen van secre taris en penningmeester volgde de behandeling der begrooting, die werd aangenomen met een eïndcyfer van 14.720. De contributie over 1933 werd vastgesteld op 10.per lid en per jaar. Tot bestuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer M. H. Bemelmans te wyiré. In de vacature J. de Jong te Boskoop werd gekozen de heer G. Th. Koekenbier te Leiden. De heer J. de Jong werd tot eerelid benoema. De afd. Maastricht bood den heer Van Eeden, die onlangs 12 jaar in het hoofdbestuur zit ting had, een geschenk aan. Een voorstel van het hoofdbestuur om een collectieve verzekering af te sluiten voor de le den van den Bond, waarby de leden verzekerd zyn tegen wetteiyke aansprakelijkheid, werd aangenomen. Daardoor verviel het voorstel- Rotterdam, dat ongeveer hetzelfde beoogde. Het hoofdbestuur verklaarde verder reeds werkzaam te zyn in de richting van het voor- stel-Rotterdam om in samenwerking met ae zustervereeniging, den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid te verzoeken mede te werken om een eind te maken aan de misstan den door den invoer in groote steden van var- kensvleesch door bedryven, die werken voor re kening van de Varkenscentrale, waardoor eer lijke concurrentie mogeiyk wordt. Omstreeks 4 uur werd de vergadering verblijd door de komst van Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. Lem mens, Bisschop van Roermond, gevolgd door Mgr. Wouters, deken van Maastricht en pastoor Widdershoven, geestelijk adviseur van „St. Lu cas". De voorzitter sprak den Kerkvorst toe, heette de hooge bezoekers welkom en vroeg den bis- schoppelijken zegen. Z.H.Exc. Mgr. Dr. J. Lemmens uitte zijn vol doening over het streven en de actie Van den R. K. Hanzebond van Slagerspatroons. Nadat Z.H.Exc. den Bisschoppeiyken Zegen had gegeven werd de vergadering voortgezet. Aan de orde kwam het voorstel-Maastricht om de noodige stappen te doen, gelijkstelling te verkrijgen tusschen de producten die van de vleeschwarerifabrieken in den handel versche nen en de producten van den slager. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen deze materie verder te behartigen. Enkel Rijksuit voering der wet en uniformtarief over het ge- heele land kunnen deze onbillijkheden voor komen. De Kon. Zangver. „De Staar" bood den con gressisten een geslaagden feestavond aan. De vorige maand werd door een besteller te Weesp tydens het postvervoer van het station naar het kantoor, een zak met poststukken ver loren. Aan den eeriyken vinder, die de zak weder spoedig en in ongeschonden staat op het post kantoor deed bezorgen, is dezer dagen daarvoor door de postadministratie een belooning uit betaald. Eenigen tyd geleden werd gemeld, dat een inspecteur van vervoer by de Rotterdamsche Electrische Tram geschorst en later ontslagen was wegens frauduleuze handelingen. Deze ambtenaar had jarenlang gelden aangenomen van personeel, dat bij de tram geplaatst werd en had tevens groote bedragen aan geld ge leend van menschen, die reeds in dienst van de tram waren, welke geleende bedragen nooit werden terugbetaald. Er is toentertyd een on derzoek ingesteld, of deze ambtenaar steek penningen had aangenomen van leveranciers, welk onderzoek toen geen resultaat heeft op geleverd. Het aannemen van giften van het personeel kon niet strafrechtelijk vervolgd wor den, omdat de overtredingen gepleegd waren in de periode, dat de tram nog particulier be heer was. Naar het „Handelsblad" evenwel ver neemt, is genoemde ambtenaar, die ook failliet verklaard is, thans wegens oplichting gearres teerd en naar het huis van bewaring overge bracht. Het Bestuur van den Algemeenen Neder- landschen Zouavenbond deelt ons het volgen de mede Waar men halsstarrig biyft denken, dat ae laatste Oud-Zouaaf al is overleden, kan het niet overbodig zijn de- aandacht er op te ves tigen, dat op 17 Februari in Nederland nog 116 dappere Oud-Zouaven in leven zyn, van wie de oudste 97, en de jongste 80 jaar telt. Vier en vijftig dzer oud-strijders verkeeren in hulpbehoevende omstandigheden. Wellicht dat velen zich gedrongen gevoelen, het verheven voorbeeld van Z. H. den Paus te volgen om de hulp-behoevende Oud-Zouaven te steunen. Het gemakkeiykst gaat dit door te gireeren op postrekening 114345 van Pastoor B. van Leeuwen te Hillegom. wy publiceeren hieronder de lijst van deze oud-stryders: Amsterdam: J. F. Wilken, H. Bal, J. Bak ker, W. G. de Boer, W. Broekhuizen, J. Eer- nink, S. L. Bronsgeest, P. H. Terhaak, W. J. J. Engels, A. J. B. Lauwers. Achteveld: G. M. de Haas. Alkmaar: P. Brouwer. Almelo: J. A. Boekenholt. Alphen a. d. Rijn: H. C. Beuk. Andelst: M. van Meegen. Andyk: F. Hooiveld. Apeldoorn: G. Schoenmakers. Arnhem: S. Tromp, B. Wigman, A. Th. Scia- rone, G. L. Markhorst. Asten (N. B.)J. Arst. Den Bosch: J. F. Tiggers, L. Frankenfort. Breda: H. Verbeme, H. Verspille. Blerik: J. H. Schel. Borgsteinfort (D.): A. v. d. Berg. Boskoop: Q. van Hevelingen. Bussum: H. S. A. Douwen. Culemborg: C. Romijn. Delft: L. Gk Krapels. Deventer: J. W. Rusch. Enschede: H. J. Wolvenne. Geertruidenberg: C. A. Coene. Grootebroek: F. Bakker. Gouda: J. Hendriksman. Den Haag: J. Sondaar, G. de Bruin, L. H. J. Etmans, B. v. d. Kooy, C. van Schaick. Haarlem: J. G. Moet, W. de Rooy, J. v. d. Reep. Harderwük: C. Clement. Harlingen: J. Jilderst. Hazerswöude: A. Kerkvliet. 's-Heerenberg: G. Witte. De Heibloem: J. Verhoeven, Br. Paulus. Helmond: H. Rooyackers. Herreveld: F. Vilier. Hillegom: Th. Mooyekind. Ilpendam: J. Th. Weiman. Kaatsheuvel: C. Disseldorp. Kogge Wognum: C. Molenaar. Kuinre (O.): S. L. Zwart. Leeuwarden: L. Bensdorp. Leiden: N. Slootjes. Leimuiden: A. den Horn. Maastricht: M. Frère. Malden: P. v. d. Linden, P. Sweerst. Medemblik: D. Schoen. Millingen: B. M. Domsdorf. St. Nicolaasga (Fr.): E. M. Meyer. Nijkerk: J. Wouters Noordwyk: A. Lieven. Nymegen: G. Gerrits, J. Smits, H. v. d. Burgt, A. Lambooy, A. W. Paulus, J. A. Mans- feldt, A. Tiggelhoven. Oldenzaal: F. Vos. Oorschot: P. P. Mercx, W. J. Mercx. Overveen: A. Horrix. Ovezande: H. Polfliet. Princehage: G. Kouwenberg. Rosmalen: P. M. Verbeek. Rotterdam: C. Contze, L. Peters, M. F. H. Bergmans, L. Franken, R. de Haas, W. J. Mi- chalides; G. Pon jee, L. P. Snoek, P. Winkel man. De Rüp: P. Dekker. Schagen: P. Post. Scheveningen: C. van Ankum. Schyndel: M. Speeks. Soest: H. Ruyter. Spierdyk: J. Smit. Stratum: A. van Dingen. Tilburg: A. K. Lemmers. Ter Heyden: M. J. H. In den Bosch. Uden: Th. Sanders. Utrecht:. H. P. de Bruin, J. Wallast, C. van de Beek, A. van Hintum, G. Linnebank, A. de Ruyter. Voorburg: A. H. J. Cremers. Wassenaar: H. Lombert. Weesp: G. Floor. Westerblokker: J. Dudink. Workom: J. A. Schaper. Woudsend: L. Rynja. Zilk: H. van Os. Zwolle: J. van Kessel, H. Nieuwhof. Het onderzoek naar de ten kantore van den Gemeente-ontvanger te Apeldoorn gepleegde fraude heeft geruimeii tyd gevorderd. Als re sultaat van dit onderzoek is definitief aan as suradeuren een schade gedeclareerd van 18.738.25. B. en W. stellen den Raad voor ge noegen te nemen, by wüze van dading, met een uitkeering van 14.850, waartoe assuradeu ren zich hebben verbonden. Nadat deze dading haar beslag zal hebben gekregen, komt 't ver haal van het restant der schade aan de orde. Het gemeentebestuur zal die voorzieningen treffen, welke als gevolg van het betreu renswaardig voorval noodig voorkomen. Dinsdagmiddag is de achtjarige W. Sand- bergen te Emmererfscheiderveen onder een passeerenden personenauto geraakt. Het knaapje is met een zware hersenschudding en een been breuk in levensgevaariyken toestand naar Gro ningen vervoerd en aldaar ter verpleging op genomen. Geslaagd voor het doet. ex. in de rechten, M. P. R. Meuwissen te Eist (cum laude) en jhr. Th. W. Serraris uit Ginneken. Het Regeeringsbureau voor de uitvoering de Crisisvarkenswet 1932 maakt bekend, door dat Bureau in overleg met de Ned. Var kenscentrale een regeling wordt ontworpen vooi het verleenen van mogeiyke tegemoetkoming i: de schade door opkoopen van exportartikelei Beleden als gevolg van de uitvoering der Cri sisvarkenswet. zy, die voor deze tegemoetkoming in aanmer king denken te komen, zullen zich met een| Schriftelijk verzoek daartoe vóór 1 Maart a.s.] bioeten wenden tot het betreffende Regeerings-: bureau, Trompstraat 73, Den Haag, tenzy zy| reeds een verzoek om steun hebben gericht tol de Ned. Varkenscentrale. Een rustige beschouwing van de vele mee ningen, welke worden geuit, naar aan leiding van de muitery op de Indische vloot, is zeer interessant, vooral om de merk waardige inconsequenties, die er gemaakt worden. De Vrijheidsbond b.v. staat thans als één man te roepen om hooghouding van het gezag, [sommigen komen er openlijk voor uit, dat zy [de opstandigen liefst dadelijk mét hun slacht offers (de gevangen genomen officieren) en al naar den kelder hadden zien gejaagd en de isch, de marine-bonden te ontbinden, klinkt eelvuldig. Wat 'n parmantigheid toch! Immers, steeds waren de liberalen stevige te enstanders van de doodstraf en heeft hun door ik en dun volgehouden vrijheidsbeginsel heel vaak gevoerd tot gezagsondermyning en wild verzet tegen eiken vorm van censuur. In de politiek staan de Vryheidsbonders bijna altyd schouder aan schouder met de socialisten, die zy nu opeens zwarter dan den nacht af schilderen. Hun oppositie tegen de regeering en haar maatregelen is meest van een felheid, die weinig verschilt van de revolutionnaire. Wy hebben b.v. slechts te herinneren aan de schan- delyke hetze tegen Minister Reymer en zyn zendtydbesluit. Het doet daarom vreemd aan, dat vandaag den dag de eerbied voor het staatsgezag als het hoogste goed aangewezen wordt. Nog sprekender is de inconsequentie op het terrein der censuur. Wij herinneren ons nog als gisteren de eenparige tegenkanting van de liberalen ten opzichte van het verbod der re geering om de opruiende „Tribune" uit de openbare leeszalen te weren. Dat heette een brutale aanranding van het vrijheidsbeginsel en het vuilaardige blad zou uit geen enkele algemeene leeszaal in links-georiënteerde ge meenten verdwenen zyn, wanneer de regeering niet kort en goed had gezegd, dat de subsidies anders zouden worden ingetrokken. Met de Russische fims en liederlyke tooneelstukken is t net eender gegaan. Hoon en smaad waren 't deel van iederen regeerder, die uit vrees voor losbandigheids-propaganda of om moreele be denkingen het geestelyk vergif wilde verbieden. Nu de tucht by de marine ondermynd blykt, smaalt men weer op de slappe regeering en zou men er liefst met klewang en handspaak tus schen willen. Toch gelooven wy niet, dat men hier voor een massale bevlieging van onoprechtheid staat. Het is eerder kortzichtigheid en gebrek aan hooge en vaste beginselen, die tot deze wissel vallige houding leidt. De Vryheidsbonders zyn altyd blind voor oorzaken en zoo zyn ze al zien, willen zy die uit zelfzucht sparen. Voor de ge volgen zyn zy echter doodsbang en dat jaagt hen weer tot andere uitersten. Ongetemperde vryheid voert zoowel by meerderen als minde ren tot machtsmisbruik en losbandigheid, met ondermyning van het gezag als eindpunt. Laten wy hopen, dat de liberalen de harde les hebben begrepen. Krachtige maatregelen zyn nu ongetwyfeld geboden, maar veel beter is het, uitbarstingen te voorkomen, dan te onderdrukken. De 41-jarige zethandelaar J. P. C. te Rotter Öam, thans gedetineerd, werd wegens oplichttn floor middel van valsche opgaven van consen ten, welke hy by de Crisis Zuivelcentrale al écht aanbood, overeenkomstig den eisch va het o. M. veroordeeld tot één jaar gevange hisstraf. Hoewel de ophaalbrug by Gouwsluis, welke vorige week Donderdag door een vrachtauto werd vernield, thans in zooverre hersteld is, dat het snelverkeer langs den weg Leiden Utrecht, behoudens enkele uren per dag, weer geregeld kon passeeren, ondervindt de scheep vaart tusschen Amsterdam en Rotterdam door een en ander nog vrij veel stagnatie. Voor de groote re schepen is slechts drie maal daags en wel 's morgens van 7 tot 8, 's middags van 12 tot 1 en 's namiddags van half vyf tot half zes gelegenheid om de sluis te passeeren. Daarbij dient er echter rekening mee gehouden te wor den, dat slechts die schepen mogen passeeren, welke vóór 7, 12 en 4K uur voor de sluis liggen. Schepen, welke tydens de uren van openstel ling arriveeren, kunnen niet meer worden door gelaten. Gedurende bovengenoemde uren is de brug voor het verkeer over den weg gesloten. Met de herstellingswerkzaamheden zullen nog wel eenige dagen gemoeid zyn. Op Dinsdag 28 Februari as. zal een by een- komst plaats vinden tusschen de Directie en den Personeelraad, waarby om. besproken zullen wor den: de verstrekking van zomerdienst kleeding aan het treinpersoneel; de wederaanstelling van personen, wiers dienstverband om bezuinigings redenen niet verlengd is geworden, ook al heb ben zy den 31-jarigen leeftyd overschreden; de vrije Zaterdagmiddag voor het ploegpersoneeh het personeel van het seinwezen en de andere vaklieden van den Dienst van Weg en Werken en de pensionneering van alle groepen van t'~- oneel op 60-jarigen leeftyd. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het ontwerp van wet let vaststelling van de begrooting van het staats- visschershavenbedryf te IJmuiden voor 1933. Hieraan wordt ontleend, dat het staatsvis- schershavenbedryf voor zyn bedrijf geen ijs noodig heeft. Een desbetreffende, in het voor- loopig verslag gestelde vraag zal doelen op vischhandelaren en reeders, die vermoedeiyk vanwege prys- of qualiteitsverschil aan Noorsch natuurijs de voorkeur geven boven Neder- landsch kunstys. Van den Minister van Water staat is er geen aanleiding, zich met deze aan gelegenheid te bemoeien, daargelaten, dat hij daartoe de bevoegdheid niet zou hebben. Hy heeft echter de aandacht van zyn ambtgc - van binnenlandsche zaken op de in het v. loopig verslag gemaakte opmerking gevestigd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 5