De „hetze" tegen het Centrum De dreigende invasie in Jehol Het Fransche eenheidsleger VEREEN 1GDE KATHOLIEKE PERS Oostenrijkers bij Hitier Het nieuws van heden ZELFS HITLER TE BAR Pauszegen „Urbi et Orbi" DIPLOMATIEKE STAP TE SJANGHAI STRIJD OM DE VOLGORDE DE BAROMETER DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Een handige vondst Polens buitenlandsche politiek Critiek op de tactiek te Geneve Zij brengén den Duitschen Rijks kanselier rapport uit over den toestand in hun land De „Vorwaerts" weer verschenen DE NIEUWE KARDINALEN Het Weer Op den Eersten Paaschdag RADIO-TELEGRAFIE TUSSCHEN VATIC AAN EN WEENEN De mishandeling van Dr. Stegerwald ONLUSTEN OP CUBA De feestelijke opening van den radio-telegrafischen dienst tusschen Weenen en de Vaticaansche stad. De pauselijke Nuntius houdt de openingsrede Eisch tot ontruiming gesteld aan de Chineesche autoriteiten Geheime Raad te T okio De eerste botsingen Bloedig treffen bij Tsjaoyang Duitsch tegenvoorstel op het Fransche plan genegeerd door Henderson Nadolny doet stappen De luchtvaartcommissie Oorlogsleening in China Onderzoek namens den Volkenbond Columbia mobiliseert Ook het Columbiaansch consulaat in Peru aangevallen Nanling gebombardeerd DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Herderlijk schrijven der Duitsche Bisschoppen Naar aanleiding der verkiezingen De nieuwe regeerders van Amerika Reeds 7 toekomstige ministers bekend Toestand van Cermak hoogst critiek NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18311 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor 3e kleine annonces „Omroepers zie.de rubriek De felle verkiezingscampagne tegen het Centrum, welke Rijkskanselier Hitier persoonlijk in zijn redevoeringen te 'Würzberg en Dortmund voerde en te Keulen ïnet 'n Nazi-verblindend vuurwerk van onrecht vaardige verwijten en geen steekhoudende be schuldigingen voortzette, heeft op izijn S.S. en S.A.-mannen blijkbaar méér indruk gemaakt dan Hitier zelf wenschte en nuttig vond. Men kan het een politieken leider niet al te zeer kwalijk nemen, dat hy in de hitte van den Verkiezingsstrijd wel eens woorden en argu menten bezigt, welke niet op 'n goudschaaltje kunnen gewogen worden, maar, indien 'n met grof verkiezingsgeschui werkende party-politicus de gemoederen van zijn partijgangers zóózeer in verwarring brengt, dat zy louter en al leen om hun leider te behagen zich aan on behaaglijke gewelddaden te buiten gaan, dan moet er zoowel aan het verantwoordeiykheids- gevoel als aan de tactiek van dien politicus Wel iets ontbreken. Zoodra het gesproken Woord een ongewenscht effect veroorzaakt, moet de spreker zich afvragen of er niet iets schort aan zyn rhetorische vervoeringen. De gewelddaden der nationaal-socialisten te Kai- serslautern, waar zy de Katholieke Pfalzwacht overvielen en de spreker dr. Heinrich Brü- hing onder dekking van de politie naar het station moest worden geleid, te Munster, waar zij de Centrumvergadering verstoorden, en te Crefeld, waar zij zelfs Stegerwald molesteer den, moeten dan ook beschouwd worden als de storm, welke Hitler met wind zaaide. Voor al de molestatie van een man als dr. Steger wald, die als promotor en motor van de „Christliche Gewerkschaften", waarin nagenoeg alle niet-Marxistische arbeiders vereenigd zyn, in breede volkskringen een verdiend groot aanzien geniet, heeft een byzonder pijnlijken en voor de nazi-beweging weinig bevorderlij ken indruk gemaakt. De proclamatie, welke Hitier naar aanleiding van deze verontwaardigde protesten verwek kende gebeurtenissen tot zijn party heeft ge richt, moet dan ook dienen om ten eerste het den Nazi's compromitteerende karakter dier voorvallen weg te nemen en ten tweede dei'ge- lyke gebeurlijkheden in de toekomst te voor komen. Hitier wijst er in deze proclamatie op, dat „provoceerende elementen onder den dek mantel der partij vergaderingen, voornameiyk Centrumvergaderingen, trachten te verstoren en daarmede de nationaal-socialistische bewe ging kwaad doen." Deze „provoceerende ele menten", weike in een oproep van minister Göring zelfs als Nazi's verkleede communisten worden genoemd, zijn een buitengewoon han dige vondst. Want de afkeuring van de han delwijze dezer „elementen" door den leider uit gesproken treft nu niet zyn verknochte, maar al te voortvarende aanhangers in het alge meen, terwül zij bovendien een nieuw argument biedt om nog scherper tegen de communisten op te treden. Zoo weet Hitier uit hem hoogst ongewenscht voorkomende terroristische daden van onstuimige partijgenooten nog politieke munt te slaan voor zichzelf en zijn partij. Deze handigheid is te gemakkelijker te waardeeren, nu zij dwingt tot den onverbiddelijken eisc'n van het streng handhaven der party-discipline. De vyand, die op 5 Maart overwonnen moet worden, is het Marxisme, verklaart Hitier na- drukkelyk. Tegen het Marxisme moet de geheele propa ganda en de geheele verkiezingscampagne wor den geconcentreerd. Mocht echter het Centrum in dezen strijd door aanvallen op het nationaal-socialisme het Marxisme steunen, dan zal Hitier zelf van geval tot geval deze aanvallen afslaan. Het schijnt Hitier maar niet duidelijk te kunnen worden, WARSCHAU, 23 Febr. (V.D.) In de com missie van Buitenlandsche Zaken van den Sejm heeft Beek gisteren rapport uitgebracht. Prins Radziwill, van het regeeringsblok, stelde in het licht, dat de algemeene stemming in Polen de Duitsche eischen afwijst. Toch verkiest spr. nog de brutale openhartigheid van Hitier boven de dubbelzinnige houding van Stresemann. Wan neer Duitschland eischen stelt met betrekking tot de koloniën, zal Polen dit eveneens moeten doen. Van rechts zoowel als links werd critiek uit geoefend op de tactiek van Polen in Genève, Waar niet op voldoend duidehjke wijze de Pool- sche stemming naar voren wordt gebracht, Waarin de ontwapening ondergeschikt gemaakt Wordt aan verkregen veiligheid. Van rechtsche zijde werd er op gewezen, dat men te Genève den indruk zou kunnen krijgen dat de banden tusschen Frankrijk en Polen losser zouden zyn geworden. WARSCHAU, 23 Febr. (Reuter) De minis terraad heeft een wetsontwerp aangenomen, hetwelk de strekking heeft een minnelijke rege ling te bevorderen tusschen landbouwbanken en haar schuldenaren omtrent betaling der rente over een langer tijdsverloop. De schatkist zal te dien einde een crediet van 75 millioen zloty ter beschikking stellen. Er zal een credietinstelling worden opgericht onder den naan» van acceptbank, welker cre- dieten voor 30% door den staat worden gewaar borgd. dat men zeer gevoeglyk zoowel anti-nationaal- socialist als anti-marxist kan zijn. Dat er nog zooiets als democratie bestaat, wil deze volks leider zich blykbaar niet meer herinneren. Bui tengewoon verstandig echter is de raad, welke hij zijn partijgangers geeft, n.l. om niet meer vergaderingen van politieke tegenstanders te bezoeken. Indien deze raad wordt opgevolgd, zullen de incidenten, waarbij niet zelden men- schenlevens moeten betreurd worden, in aan zienlijke mate verminderen. De oproep van Hitier aan zyn party zal, voor zoover zij orde en discipline van de nationaal- socialisten eischt, door Centrum en Beiersche Volkspartij met vreugde worden begroet. Of er een teeken in moet worden gezien, dat Hitier tot de overtuiging is gekomen, dat hij zijn actie tegen het Centrum en tegen de Beiersche Volks partij uit welbegrepen eigenbelang niet op de spits moet drijven, is een tweede. De dreigemen ten uit Beieren, dat het nooit een provincie van Pruisen zal willen worden en zijn onafhan kelijkheid binnen het Duitsche Rijk met hand en tand zal verdedigen, zijn anders duidelijk genoeg. WEENEN, 22 Febr. (V.D.) De Oostenrijksche leiders der N.S.DA..P., Proksch en Habicht zijn uit Berlyn teruggekeerd, waarheen zy ont boden waren om rapport uit te brengen aan Hitler over den toestand in Oostenryk. Van betrouwbare zyde verluidt, dat bij de besprekingen volkomen overeenstemming heeft bestaan. In verband daarmede is het interessant mel ding te maken van een artikel van rijksdag afgevaardigde Habicht, die in de „Deutsch- Oesterreichische Tageszeitung", het nat.-soc Oostenrijksche partijorgaan de kwestie behan delt van hulp van het Rijk aan Oostenryk en daarbij vaststelt, dat het zeer wel mogelijk is. dat het rijk met eigen offers de middelen daarvoor opbrengt, maar nooit zonder een vei- ligen waarborg met betrekking tot de toekom stige houding van Oostenrijk tegenover het Rijk. Dergelijke waarborgen kan noch het ka binet Dollfuss, noch een ander onder uitslui ting der NSDAP tot stand komend kabinet geven. BERLIJN, 23 Febr. (W.B.) In tegenstelling met andersluidende berichten, wordt officieel medegedeeld, dat de Rijksregeering niet voor nemens is de salarissen van de ambtenaren te verlagen. Klaarblykelyk zijn deze geruchten rondge strooid, teneinde ontevredenheid te zaaien onder de ambtenaren. Tegen de verspreiders van deze geruchten za! de regeering met kracht optreden. BERLIJN, 23 Febr. (W.B.) De „Vorwarts" is hedenmorgen, na een week verboden te zijn geweest, weer verschenen. Het b"ad verklaart, dat het verbod niet rechtsgeldig was. daar de bezwaren niet bin nen den voorgeschreven termijn van vijf da gen naar het Departement van Binnenland- sche Zaken zyn doorgezonden. BERLIJN, 23 Febr. (W.B.) In een interview met den vertegenwoordiger van de „Associated Press" te Berlijn verklaarde Rijkskanselier Adolf Hitler, dat hy nog steeds van meening is, dat de particuliere schulden aan het bui tenland voldaan moeten worden. Men moet echter niet vergeten, dat schul den betalen niet alleen een kwestie van willen, doch ook van kunnen is. iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinë Verwachting: Zwakke, aanvankelijk meest Noordelijke, later veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk eenige sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag in het Noord-Wes ten lichte dooi, in het Zuid-Oosten om het vriespunt. Hoogste stand: 778.6 te Haparanda. Laagste stand: 752.4 te Budapest. Zon op: 7.02, onder: 5.25. 5.55. Nieuwe Maan: 24 Licht op: Februari. Z. H. Exc. Mgr. Angelo Maria Dolci, Pauselijk Nuntius in Roemenië, die in het a.s. Consistorie door Z. H. den Paus tot kardinaal zal worden benoemd. Naar V. D. uit Rome verneemt, zal Z. H. Paus Pius XI op den Eersten Paaschdag, 16 April, vanuit de groote loggia der Sint Pierter de ver zamelde menigte op het St. Pietersplein zegenen. Het betreft hier een oude traditie, waarmee echter sedert 1870 was gebroken en welke eer tijds een der belangrijkste plechtigheden was tot besluit der Goede Week. De belangstelling voor deze opperste cere monie is altijd zeer groot geweest, en dit jaar verwacht men dan ook, mede in verband met het Heilige Jaar, de Opening van de Heilige Deur en de benoeming van zeven nieuwe kar dinalen, een enormen toeloop naar Rome. Wy herinneren eraan, dat sedert de onder- teekening van net Verdrag van Lateranen in 1929 een groot aantal bladen jaarlyks voor speld heeft, dat de H. Vader op Eersten Paasch dag in de St. Pieter een Pontificale Hoogmis zou opdragen om na afloop daarvan de menigte op het St. Pietersplein te zegenen. Deze plech tigheid, die voor 1870 een vaste gewoonte was, werd niettemin na het tot standkomen der ver zoening nooit meer herhaald. Het is intusschen mogelijk, dat Z. H. Paus Pius XI ter gelegenheid van het a.s. Jubeljaar het aloude gebruik weer in eere herstelt. BERLIJN, 22 Febr. (VD.) De gebeurtenis sen te Crefeld, waar in een verkiezingsverga dering van het Centrum de orde werd verstoord en oud-Rijksminister Stegerwald werd aange vallen en mishandeld, hebben geleid tot een bespreking in het Pruisische Ministerie van Binnenlandsche Zaken. Men verwacht dat Ryks- minister Goering als Rijkscommissaris een on derzoek zal gelasten. De Rijkscommissaris voor Pruisen, vice-kanselier Von Papen, heeft laten verklaren dat hy de gebeurtenissen ten scherpste afkeurt. HAVANNA (Cuba), 22 Febr. (Reuter) Op standelingen hebben de kazernes van Santa Clara aangevallen en ontvluchten met een groote hoeveelheid wapenen en munitie, terwyi twee soldaten zijn gesneuveld in een treffen tusschen de opstandelingen en geregelde troe pen te San Antonio. TOKIO, 22 Febr. (V.D.). Van de zyde van het Japansche ministerie van Buit. Zaken wordt medegedeeld, dat het Japansche gezantschap te Sjanghai de Chineesche regeering, met het oog op den gespannen toestand in Jehol. heeft voorgesteld de Chineesche troepen binnen 24 uren uit de provincie Jehol terug te trekken. Minister-president Saito en de minister van Buit. Zaken, Oesjieda, hebben Woensdag in den Geheimen Raad een uiteenzetting gegeven der gebeurtenissen, welke de Japansche regeering hebben genoopt tot de beslissing uit den Vol kenbond te treden, voor het geval de Volken bondsvergadering de aanbevelingen van de commissie-van-19 zou aannemen TOKIO, 22 Febr. (V.D.). Na door de Chi- neezen te zyn ontruimd, is de stad Peipiao door Japansche troepen bezet. Verschillende ge bouwen, w.o. twee arsenalen, hebben de Chi- neezen alvorens terug te trekken, vernield. Volgens een Reuter-telegram uit Peiping tel den volgens verklaring van den Chineeschen commandant de Japanners by een treffen na- by Tsjaoyang driehonderd dooden en gewonden De Chineesche verliezen waren ongeveer even zwaar. Vierduizend Japanners vielen heden- GENÈVE, 22 Febr. (Reuter). In de hoofdcom missie der ontwapeningsconferentie heeft de Duitsche gedelegeerde Nadolny, in verband met de Fransche voorstellen tot vereenvormiging van de legers op het Europeesche continent een ontwerp-voorstel ingediend, dat o.a. het volgende inhoudt: slechts legers met een defen sief karakter zijn vereenigbaar met een stelsel van veiligheid; wapenen van bijzonder offen sieven aard moeten worden afgeschaft; de sterk bewapende landen moeten hun strijdkrachten met inbegrip van die in de koloniën, vermin deren en op gelijken voet met andere staten brengen. Nadolny stelde tenslotte de hoofdcommissie voor, om voordat zy zich uitspreekt voor het principe der unificatie der legertypen: a. zelf onverwyld de kwestie der byzondere aanvalswapenen en de begrenzing van het toe gelaten oorlogsmateriaal te regelen; b. de commissie voor de effectieven op te dragen de bepaling inzake de verlaging en de nivelleering der strydkrachten vast te stellen volgens de principes van het plan-Hoover. Na de rede van Nadolny had een langdurig debat plaats, waarbij de Fransche minister van Buit. Zaken Boncour, kritiek leverde op de Duitsche verklaring en beweerde, dat de in gediende resolutie het opgestelde arbeidspro- gram omverwierp. De Fransche delegatie verlangt, alvorens te besluiten tot vermindering van bewapening, de aanvaarding van een eenheidslegertype, daarbij rekening houdend met alle bestaande types van legers en effectieven. Hieronder rekent zy ook half-politieke half-militaire organisaties, die reserves opkweeken en de onmiddellyke recru- teering der jonge menschen voor den eersten dag van een mogelijk conflict voorbereiden. De Italiaansche vertegenwoordiger stelde ver volgens eveneens eenige wyzigingen in de Fran sche resolutie voor. De voorzitter Henderson stelde daarop voor de besprekingen tot de volgende zitting uit te stellen teneinde in dien tijd de Italiaansche wijzigingen in het Fransche plan te kunnen opnemen. Nadolny protesteerde er tegen, dat met de door Duitschland voorgestelde wijzigingen geen rekening werd gehouden en vroeg in verband daarmede om het woord. De voorzitter Henderson sloot echter de zit ting. Nadolny is voornemens tegen dit optreden van Henderson stappen te doen. GENÈVE, 22 Febr. In aansluiting op de rede van Pierre Cot besloot de luchtvaartcommïssie ondanks het verzet van Duitsche en Nederland- sche zyde (waar men steeds weer verklaarde dat men thans den weg der eindelooze onder handelingen over bykomstigheden zou inslaan) het in het Fransche plan neergelegde voorstel voor de internationaliseering van de civiele luchtvaart verder in behandeling te nemen De Franschman Cot betoogde, dat in één nacht verkeersvliegtuigen in militaire vliegtuigen kun nen worden veranderd. Van Duitsche zijde werd opgemerkt, dat de luchtvaartcommissie daardoor werd omgezet in een verkeerscommissie om vragen te behan delen, die in geenerlei verband met de Ont wapeningsconferentie stonden. De civiele vlieg tuigen worden thans tot wapens verklaard, ter wijl de militaire vliegtuigen volgens Fransche opvatting schijnbaar slechts onschuldig speel goed zijn. In sommige kringen is men van meening dat de Fransche plannen weinig kans op ver wezenlijking hebben, omdat de niet-Europeesche staten en in het bijzonder Sovjet-Rusland en Japan de internationaliseering van de civiele luchtvaart beslist afwyzen. ochtend Nanking aan, doch werden door een geweldig mitrailleurvuur teruggeslagen. Uit Tsjangtsjoen, de hoofdstad van Mand- sjoekwo, wordt gemeld dat Lioe Kyuei Tang. de bevelhebber van de vierde divisie Chineesche vrijwilligers in Jehol, zyn diensten aan de re geering van Mandsjoekwo heeft aangeboden en dat hij met zijn 15.000 soldaten begonnen is de troepen van Tsjang Hsu Liang te bestryden. NANKING, 22 Febr. (Reuter.) De woordvoer der van het Chineesche ministerie van Buiten; Zaken noemde het voorstel, om een neutrale zone langs den Grooten Muur op te richter- absurd. China zou dit voorstel verwerpen. Minister Soeng heeft verklaard, dat de Chi neesche regeering haar goedkeuring heeft ge hecht aan een binnenkort uit te geven „leenina voor het heil van het land", ten bedrage van 20 millioen dollar, welk bedrag bestemd is vooi financiering van den strijd in Jehol. LONDEN, 22 Febr. Reuter verneemt aan gaande de voorstellen tot het verbieden van wapenexport naar het Verre Oosten, dat onder de Britsche wapenexportrege'ing van 1931 vooi uitvoer uit Groot-Brittannië steeds toestem ming van de regeering noodig is. Wanneer een meer drastische controle gewenscht is, dan wordt samenwerking met de V. S. noodzake lijk. Men is van meening, dat zoolang de Volken bond Japan niet als aanvaller heeft aange wezen, een eventueel wapenuitvoerverbod voor beide landen moet gelden. Waar Japan echter zelf ook wapens fabriceert en China niet, is dit zeer onpractisch. Wil het verbod van be- teekenis zyn, dan dient het over de geheele wereld te gelden. Dit kan alleen tot stand wor den gebracht door den Volkenbond met mede werking der V. S. Te Nanking wordt officieel verklaard, dat een wapenuitvoerverbod alleen voor Japan dient te gelden, daar China uit zelfverdediging han delt. Zouden beide landen in dit opzicht ge- lykelyk worden behandeld, dan is dit nier alleen onrechtvaardig, maar steunt men ook practisch Japan, dat reeds tot de tanden be wapend is. PEIPING, 22 Febr. (Per telefoon.) In op dracht van den Volkenbond reizen de militaire attaché's van den Volkenbond der buitenland sche mogendheden hedenavond te Peiping af naar de provincie Jehol, om vast te stellen, of de circa 6 millioen zielen tellende bevolking een aansluiting bij Mandsjoekwo wenscht Ongeregelde Chineesche troepen uit Jehol zyn Mandsjoerije binnengevallen en hebben Japansche stellingen naby Tungliao aange vallen. (United Press) GUAYAQUIL, 23 Febr. (V.D.) Behalve het Columbiaansche gezantschapsgebouw te Lima is ook het consulaat van Columbia te Callao dooi eenige honderden Peruanen aangevallen. De consul kon zyn bezittingen redden en is naar Guayaquil gevlucht. De Columbiaansche gezant, die zooals bekend de wijk genomen heeft naar Ecuador, deelde nog mede, dat de schade in de legatie te Lima aangericht, circa 50.000 dollar bedraagt, terwijl bovendien alle juweelen van zyn vrouw verloren zyn gegaan. BUENOS-AIRES, 23 Febr. (Reuter) Men meldt uit Bogota, dat Columbia alle staatsbur gers van 20 tot 45 jaar mobiliseert. PEKING, 23 Febr. (Reuter.) Japansche vlieg tuigen hebben Nanlin, Pei Piao en Tsjao Yang gebombardeerd. Verder zenden de Japanners troepen en oor- logs-materiaal naar het spoorweg-knooppunt, waarlangs de weg naar Nanling leidt. De Japansche brigade, welke nabij Sui Tsjoeng lag, rukt op in de richting van Jehol. Op Eersten Paaschdag zal Z. H. Paus Pius XI den zegen „Urbi et Orbi" geven- Toestand van ernstig. burgemeester Cennak hoogst Oostenrijksche Mart's brengen Hitier rapport uit. De dreigende invasie in JehoL Een inspectie namens den Volkenbond. De Indische begrooting in de Tweede Kamer. Voortgezet begrootingsdebat in den Senaat. Eervol ontslag verleend aan prof. dr. R. Ligten- berg O.F.M. Scheveningsche visschersboot gekraakt; de op varenden gered. Verdere behandeling der moordzaak-Eschauzier. Dorschmachinefabriek te Het Bildt afgebrand. De moord op agent Baas. Verdachte vrijge sproken. Sacramentsspel in het Amsterdamsch Stadion op 18 Juni O In een herderlyk schrijven, dat ook van ds kansels der kerken moet worden voorge lezen, wyzen de Duitsche bisschopen op de beteekenis der komende verkiezingen niet alleen onder politiek opzicht, maar ook we gens haar invloed op de bescherming en be vordering van den godsdienst en der zedely- ke goederen van geheel het volk en wegens haai- invloed op de positie der Kerk in net openbare leven. De geloovigen moeten van hun kiesrecht zoo gebruik maken als overeenkomt met de verantwoording van den trouwen staatsburger en trouwen katholiek. Het episcopaat herhaalt zyn maning: „Kiest afgevaardigden, wier karakter en houding getuigenis aflegt van het# opkomen voor vrede en sociale welvaart van het volk, voor de bescherming der confessioneele school, der christelijke religie en der Katholieke Kerk. Behoede u voor agitators en partyen. die net vertrouwen van het katholieke volk niet waar dig zijn. Haalt uw raad uit beproefde katho lieke couranten." De bisschoppen verklaren tenslotte, dat zy den politieken stryd niet in het heiligdom der kerken willen brengen, maar dat zy ook met zonder een woord van vermaning voorby kun nen gaan aan gebeurtenissen, die voor vader land en kerk van zulke diepe beteekenis zijn. Reeds deelden wy mede, dat president Roo sevelt de senatoren Huil, Woodin en Swanson zal benoemen resp. tot staatssecretaris voor Buitenl. Zaken, Financiën en Marine. Naar United Press ons verder telefoneert, zal de portefeuille van Handel worden toever trouwd aan mr. Samuel Roper. Minister van Oorlog wordt George Dem en minister van Landbouw de dagbladuitgever Henry Wallace. Het ministerie van Binnenl. Zaken zal in han den komen van mr. Henry Ickes. MIAMI, 23 Febr. (Reuter) De toestand van Cermak is hoogst kritiek. Hij is volkomen uitgeput, zyn pols doet 120 slagen per minuut. Hij was niettemin in staat om een machtiging te teekenen tot uitbetaling van de salarissen der onderwijzers te Chicago over een gedeelte van April van het vorig jaar. Hoogste stand op Donderdag 1 uur sum.: 753 Vorige stand: 752

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1