Hoe Berlijn carnaval viert OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Prof. J. Goudriaan Sacramentsspel Aankomend Reiziger GEWELDIG AANTAL BALS\ KAMERVERKIEZINGEN Spoorwegtarieven R.K. Bakkersknecht Nette Jongen Handig meisje RADIO U ZOEKT een pientere huishoudster? 'n Omroeper DONDERDAG 23 FEBRUARI Katholieke vastenavond GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 Huisnaaister Werkhuizen Keuken* Werkmeisje AANGEBODEN BETREKKINGEN Een flink R.K Meisje TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR AANGEBODEN I PRACHT BOVENHUIZEN, Adm. de Ruijterweg 341-360 Vraag en Aanbod van Pensions Lessen Gevraagd en Aangeboden K ENGLISH FOR BEGINNERS DE N. 0. V. A. DIVERSEN toe Faschingis geen kind van het Noorden, de vroolijke stem ming en pret vindt men slechts in Zuid- Duitschland De leden van de Katholieke fractie Aanbestedingen Uit de S.D.A.P. getreden PREMIELEENING WITTE KRUIS Nog steeds een tekort FELLE BRAND TE WAALRE De gemeente beschikt niet over blusschingsmiddelen Verlaging treedt 1 April a.s. in werking DE MOORD OP AGENT BAAS Verdachte vrijgesproken ZESDAAGSCHE STUTTGART WambstMouton uit den strijd In het Stadion te Amsterdam wordt een Sacramentspel met processie en Lof voor bereid BRAND IN EEN SIGAREN WINKEL Bewoners ternauwernood in veiligheid kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur Net R.K. Persoon Net Meisje Schoonmaakster of Werkster Meisje Tuindersknecht Hulp in de huishouding Slagersleerling gevraagd Aankomend Bediende R.K. Huishoudster Dienstbode Net Meisje Prima Triplex Te huur een Boerderij Groote Stalling Onderhuis Jacht Groot Pakhuis Kosthuis Vrij Huis BEZORCT ER U EEN (Van onzen Berlijnschen correspondent) Ondanks alles viert Duitschland carnaval. Het schijnt een wet te zijn, dat elke periode armoede en ellende haar evenwicht zoekt uitbundige vergetelheid. Want al is het ™aar, dat de groote feesten veel minder zijn in aantal, en dat tal van vereenigingen; die carnavalsbal tot hun traditie rekenden, dit dezen winter hebben overgeslagen, men kan Jhet beweren, dat de som der carnavalspret ginder zou zijn geworden. Het wordt goed koper gedaan, men drinkt bier in plaats van Papje, maar men trekt een carnavalspakje aan, Wen danst, van 's avonds tot in den nuchteren Worgen, men gaat wellicht niet in een taxi k^r huis, maar de frissche lucht verdrijft den Kater des te grondiger. Berlijn is eigenlijk geen stad, waar men car naval moet vieren. De hoofdstad, ofschoon zij ®en nachtleven heeft als geen andere (zelfs parijs, dat den naam heeft een nacht-stad te WJh, zou met Berlijn moeilijk kunnen concur reren; in Parijs gaat de vreemdeling uit, in ^flijn de Berlijner! De nachtlokalen der Duit se hoofdstad bestaan van Berlijnsche fuif nummers) is eigenlijk toch te serieus. Deze 'ad is er een, waar men overdag zooveel j rkt, dat het 's nachts moeilijk valt te glim- Wchen. De Berlijner raakt zijn stijven plooi Wet kwijt, hij vergeet in zijn zwaarsten roes het rekenen niet (tot teleurstelling van kell- ners en chauffeurs), hij spant zich wel in om in temming te komen, maar heeft steeds neiging, yer zijn moeilijkheden-van-den-dag door te Wekeren, en men kan dan ook in de uitgela- Wnste gelegenheden nog heeren vinden, die k° verwoed over zaken spreken, als zaten zij W een bank-bureau. £>e „Fasching" is dan ook geen kind van het "Oorden, de werkelijke Faschings-stemming en 'Pret kan men slechts in Zuid-Duitschland be- ®ven, in München, in Keulen. Hier worden de Wenschen in den camavalstijd werkelijk tot kinderen, groote gecostumeerde optochten trek ken door de straten, er is op de publieke bals 6h humor en jovialiteit en goedlachsche stem- Wing te vinden, die in de harde Berlijnsche hcht niet bestaan kan. Het jaarlijksche ten «"ave dragen van Prins Carnaval op Asch- oensdag is een bezienswaardigheid in de kPid-Duitsche steden, en tegelijkertijd een olksvermaak. In Berlijn zou zooiets niet kun- n bestaan; wat men hier aan optochten be- eeft, is louter politiek en bovendien weet men h de hoofdstad niet wat Aschwoensdag is. men uanst eenvoudig door tot het lente wordt en e prille lichte avonden den stadsmensch naar "Uiten lokken. Het verschil in carnavalszeden is wel degelijk Gebaseerd op het verschil in geloof. In het katholieke Zuiden, dat den strengen vastentijd *eht. is de carnavalspret een natuurlijke be hoefte; in het vroeger protestante en thans heidensche Berlijn bestaat die behoefte niet, ook het onen, lichte, vrooliike karakter, dat het katholicisme in de meeste streken, waar het sinds eeuwen heerscht, meebracht, is hier geheel afwezig. In deze koude stad, waar nie mand een ander vertrouwt, betaalt men zijn vermaak, zooals elke andere waar, zonder er achter te komen, dat de vreugde niet te koop is. De groote Berlijnsche bals zijn beroemd om hun glans en verveling. Het Pressebal, de ge ruchtmakendste nacht van den winter, is een kolossaal kijkspel, waarin een paar duizend toeschouwers een entrée van tien gulden be talen om enkele honderden beroemdheden uit de society-, de film- en theaterwereld te mogen bekijken; journalisten zijn druk in de weer om te noteeren wie er is en wie niet, en enkele befaamde mode-teekenaarsters rennen rond om de velours-japon van Lady-Dit en de origi- neele creatie, die filmster-Dat draagt, tot in de puntjes te beschrijven. De Ministers voor zoover er niet juist een crisis is zitten braaf in een loge, laten zich aanstaren en handjes geven; eenieder, behalve het geïmponeerde publiek, vindt het stom-vervelend, en verdwijnt weer, zoo gaüw hij meent, dat men hem thans voldoende gezien heeft. Natuurlijk zijn er ook bals, waar men voor zijn pleizier heengaat. Dat zijn, behalve de bals der groote clubs, die nog wel eens gezellig wor den, de gecostumeerde bals. Het eenige euvel is, dat zij bij het voortschrijden van den nacht voller en voller raken, zoodat elke poging tot dansen illusorisch wordt. Ofschoon de kaarten vrij duur zijn vijf tot negen gulden, al naar gelang het meer of minder grootsch op touw is gezet, en ofschoon de zalen vrij groot zijn, worden alle aardige bals weer door de volte gesmoord. Aardige bals dat zijn op de eerste plaats die, waar aan aankleeding en costumes veel zorg wordt besteed, bijvoorbeeld het Rei- mann-bal. De Reimann-school geeft opleiding in alle soorten van kunstnijverheid, maar ook in regie, decoratie, ontwerpen van tooneel- en mode-costuums. Het is ongetwijfeld een der compleetste scholen van middel-Europa (of schoon het geen staats- of stads- doch een privaatschool is) en op het jaarlijksche bal kan men dan ook steeds weer met plezier de uit stekende smaakvolle decoraties en de geestige costumes bekijken, die de leerlingen zelf ver vaardigd hebben. Ook de bals van de Akade- mie voor Beeldende Kunsten zijn verzorgd wat decoraties betreft, ofschoon hier een heel an dere geste regeert. Is bij Reimann een volkje van aankomende beroeps-decorateurs aan den gang geweest, in de Akademie hebben kun stenaars met groote kwasten en verfpotten hun geniale droomen op geweldige papieren neer gesmeten, waarmede de zalen behangen wor den. De beeldhouwers knutselden van karton en punaisen en andere hulpmiddelen fantas tische plastieken, voorwereldlijke dieren en bonte goden, en het geheel ziet er zeer kleur rijk en aardig uit, wanneer de gecostumeerde gasten gekomen zijn. Het is hier, in tegen stelling met vele andere bals, waar de oudere generatie sterk vertegenwoordigd wordt, alles jong volk, en ieder heeft eigen-geprutste lapjes aan. Niet alleen de dames hebben zorg aan hun toilet besteed, doch ook de meeste heeren zijn aller-oolijkst beschilderd en hebben zich in fantastische omhulsels gestoken. Het aka- demie-bal heeft voor de doorgaans arme stu denten nog dit geweldige voordeel, dat er zeer veel zitgelegenheden zijn, waarvoor men geen sou behoeft te betalen, namelijk de véle trap pen en vensterkozijnen, die dan ook spoedig met rustende paren bezet zijn. Doch ook het buffet rekent men met de portemonnaie van den student; champagne wordt geschonken per glas en de orangeade is heel genieteliik. De lokalen, waar het heele jaar door nach telijke pret heerscht of tenminste gezocht wordt, kennen ook hun camavalsfuiven, doch hier is de toon zelden goed en ook de stem ming meestal zwaar geforceerd. Voor niets geneert zich de Noord-Duitscher zoozeer als voor hét feit, dat hij eigenlijk niet vroolijk kan worden, en daarom doet hij luidruchtig en grof. Dan is in de kleine kroegen van het Noorden en in den buurt van den „Alex" nog eerder ware stemming te vinden. De kleine man en de arbeider (zij hebben beiden hun eigen lokalen, en zelden zal men de beide soorten bezoekers in één gelegenheid vinden) geven zich veel ge makkelijker, en vinden met minder geld en slechter bier toch eerder de verhoopte vroolijke luim. Gelegenheden als Café Vaterland, Femi- na, het populaire Resi en het Europa-Haus zijn voor de vreemdelingen in den camavalstijd wel bezienswaardig. Zij hebben haast zonder uitzondering goede orkesten bovendien. Ook de katholieken kennen hun carnavals bals te Berlijn, het bekendste is wel dat van de K(atholisch) K(aufmannische) V(erein). Het was teekenend voor den grootestadspries- ter Sonnenschein, dat hij naar deze bals toe ging. Waarlijk niet voor zijn genoegen of schoon hij altijd zijn fijnen humor en rake grappen meebracht maar omdat hij meen de „dat de katholieken hun eigen stijl van feestvieren moeten vinden in de verheidenschte wereld", dat zij in den opzet en de uitvoering van hun bals duidelijk moeten toonen, dat zij ka tholieken zijn, want het katholicisme houdt niet buiten de kerk op! In de Katholieke Kiesvereenigingen heeft de candidaatstelling voor de Kamerverkiezingen plaats gehad; de partijstemming op 5 Maart zal definitief over de samenstelling der lijsten beslissen. Intusschen heeft de „Volkskrant" een over zichtje samengesteld van de huidige, voorloo- pige situatie voor de thans zittende Kamerleden. „Van de R.K. Kamerfractie, zooals die mo menteel is samngesteld, komen, doordien zij zich niet meer voor een herkiezing beschikbaar stelden, niet meer in de Tweede Kamer terug de heeren Jos. Maenen, Alb. van der Meijs, F. Uijen en mr. A. baron van Wijnbergen. Van de overige 26 leden bekwamen de vol gende 18 leden een omschreven zetel of wer den geadviseerd: prof. Aalberse, Van de Bi!t, Engels, ir. Feber, Fleskens, mr. Goseling, mr. Van Hellenberg Hubar, Henri Hermans, Kamp- schoër, dr. Kortenhorat, Kuipers» Loerakker, mej. Meyer, Van Poll, mr. Van Schaik, Suring, mr. Teulings, Van Voorst tot Voorst. De volgende 8 leden bekwamen geen advies doch werden wel gecandideerd; mr. Tryen, 'r. Bongaerst, mr. Romme, Keestra, Lockefeer, dr. Moller, Schaepman en Vos. Van de vier katholieke ministers werd al leen- mr. Reymer nergens gecandidadeerd; de heer dr. Deckers kreeg een omschreven zetel en de heeren jhr. Ruys en mr. Verschuur wer den voor een vrijen zetel geadviseerd. Het Eerste Kamerlid IJsselmuiden werd voor een vrijen zetel geadviseerd in ArnhemNij megen; zou hij straks zijn intrede in de Twee de Kamer doen, dan zal hij in de Eerste Ka mer worden opgevolgd door den heer J. An- driessen te Utrecht, voorzitter van den R.K. Bouwvakarbeidersbond." De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft Woensdag aanbesteed het uitvoeren eenei oppervlakte-behandeling op een aantal weg- vakken in het Noordelijk gedeelte der Wierin- germeer. Laagste inschrijfster was de N. V. De Ge- ruischlooze Weg te Heemstede voor 14.990. Voorts is door den directeur-generaal aan besteed het verdiepen en verbreeden van de haven en den haventoegang van Harderwijk met bijkomende werken. Laagste inschrijvers waren B. Boerema en T. Laske te Bussum en Amsterdam voor 119.180 bij gebruik van Ne- derlandsch hout en voor 117.980 bij gebruik van buitenlandsch hout. Prof. dr. ir. J. Goudriaan, te Eindhoven, heeft aan het „Vaderland" meegedeeld, dat hij uit de S. D. A. P. is getreden. Zooals men weet, heeft prof. Goudriaan in De Groene Amsterdammer van verleden week de revolutionnaire houding van de S. D. A. P. in dezen tijd, in het bijzonder met betrekking' tot het gebeurde met „De Zeven Provinciën," scherp gehekeld. Een naar aanleiding van dit artikel ontstaan conflict met het partijbestuur van de S. D. A. P is voor den hoogleeraar aanleiding geweest, zijn lidmaatschap op te zeggen. Naar aanleiding van de vele vragen, die het hoofdbestuur der Noord-Hollandsche Vereeni- ging „Het Witte Kruis" herhaaldelijk bereiken, omtrent den toestand der Premieleening van 1888, deelt het hoofdbestuur het volgende mede; Reeds in het jaarverslag over 1919 werd medegedeeld, dat groote verliezen waren gele den op Russische en Oostenrijksche fondsen. Dit verlies is nooit ingehaald. Dientengevolge bedroeg het tekort op de Pre mieleening op 31 Maart 1931 nog ongeveer f 300.000. Volgens'het laatste rapport van den accoun tant omtrent den toestand op 31 Maart 1932 bedroeg de contante waarde der verplichtingen aan houders van loten f 3.258.659. Hiertegenover stonden aan belegd waarborg fonds en Reservefonds effecten ter waarde van f 2.560.735.45. Het tekort bedroeg derhalve op 31 Maart 1932. f 697.923.55. Sindsdien is echter een belangrijke koersstij ging ingetreden. In elk geval is er echter een tekort op de Premieleening van ongeveer f 300.000. Ernstiger is het echter, dat de Jaarlijks ge kweekte rente niet voldoende is om de fondsen voldoende te doen toenemen. De waarde der fondsen moest 31 Maart 1932 bedragen f 3.258.659 en 31 Maart 1931 f 3.191.186, de toename moest dus zijn in 1931- 1932 f 67.473. De genoten rente van het waar borgfonds bedraagt f 109.243.66. Verjfflrde lo ten f 3.375. Totaal f 112.618.66. Loten betaal baar op 31 Maart 1932 f 61.400. Het accres be draagt dus slechts f 51.168.66 of f 16.304.34 te weinig. Hoewel de toestand dus moeilijk is, acht het hoofdbestuur geen reden tot ongerustheid aan wezig. Het meent echter goed te doen door deze mededeeling der cijfers den toestand der Pre mieleening ter kennis der lotenhouders te brengen. Te Waalre is Woensdagavond omstreeks half acht door tot op heden onopgehelderde oor zaak brand ontstaan in de boerderij van D. Willen, gelegen achter de R. K. Kerk. De groote hoeve brandde in minder dan geen tijd als een fakkel en het was te verwachten, dat ook het aangrenzende pand, bewoond door het gezin Van Oei, in vlammen zou opgaan. De uitgestrekte gemeente Waalre beschikt nJ. niet over iets, dat op blusschingsmiddel ge lijkt en de laatste maanden zijn dan ook reeds verschillende panden tot den grond toe afge brand, zonder dat de autoriteiten of de be volking er een hand naar uitstaken. Daarom was het een geluk, dat een ter plaat se oefenende afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm, onder leiding van twee sergeants, kon ingrijpen en het vuur tot de boerderij van W. kon beperken. Deze hoeve brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel ging verloren. Het vee kon worden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De nieuwe reizigerstarieven der Nederland- sche Spoorwegen worden op 1 April 1933 inge voerd. Behalve de enkele reis-kaarten, de retourbil jetten voor buurtverkeer en de 'gezelschaps biljetten, waarvan de verlaagde prijzen reeds bekend gemaakt werden, worden met ingang van dien datum verlaagd: a. de toeslag voor D-treinen, n.l. tot 0.80 voor toeslagkaarten in den trein genomen en tot f 0.75 voor toeslagkaarten aan het loket geno men (thans kosten zij f 1.en f 0.90); b. de prijzen der vacantiekaarten en wèl tot f 7.50 voor eerste klasse, f 5.75 voor de tweede klasse en f 4 voor de derde klasse de tot dus ver geldende prijzen waren onderscheidenlijk f 9.—, f 7— en f 5.—). Zooals bekend is, worden de vacantiekaarten gewoonlijk met Paschen, Pinksteren en van 1 Juli tot 15 September afgegeven. De prijzen der trajectkaarten zullen per maand en per K.M. bedragen eerste klasse f 1.08, tweede klasse f 0.82 en derde klasse f 0.57 (thans f 1.08, 0.84 en f 0.60), terwijl de minimumprijzen voor een kaart van een maand zullen bedragen eerste klasse f 7 60, tweede klasse f 5.80 en derde klasse f 4.— (thans f 9.—, f 7.— en f 5.—). De prijzen voor scholierkaarten (voortaan jongeliedenkaarten geheeten) voor een maand zijn vastgesteld op 80% van den prijs eener tra- jectkaart (thans per K.M. f 0.94, f 0.70 en f 0.47) met een minimum van eerste klasse f 6.80, tweede klasse f 5.20, derde klasse f 3.60 (thans f 8.f 6.en f 4. De Haagsche Rechtbank heeft hedenmorgen vonnis gewezen in de zaak tegen den 43-jari- gen communist J. van B-, tegen wien door het O. M., ter zake van doodslag op den agent Baas. gepleegd op 20 September ji, vijftien jaar gevangenisstraf is geëischt. Rechtdoende verklaarde de rechtbank het aan Van B. ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem daarvan vrij. Gelijk bekend werd verdachte tijdens de be handeling der zaak op 9 dezer, op verzoek van de verdediging, op vrije voeten gesteld. Verdachte was bij de uitspraak aanwezig. Onmiddellijk na het avond-klassement wer den weer pogingen ondernomen om een ronde uit te loopen. Weldra lag het veld weer geheel De Vereeniging „Katholiek Amsterdam" heeft het plan opgevat ter gelegenheid van het Hei lig Jaar op 18 Juni as. in het Amsterdamsch Stadion een grootsche verheerlijking van het Heilig Sacrament des Altaars te doen plaats vinden met slot een pontificaal Lof. „Anno Sancto Amsterdamsch Sacraments spel" zal de titel wezen. Het hoofdbestuur on der voorzitterschap van mr. A. J. M. Hendrix heeft de voorbereiding opgedragen aan een technische commissie van voorbereiding, be staande uit de heeren Frank Luns, voorzitter, dr. J. J. van Dael, Herman van den Eeren- beemt, H. B. J. van Bossum en kapelaan Steph. Linthorst. Het adres van het secretariaat is Harmonie hof 39, telefoon 28002. Tevens Woensdag door het bestuur van „Katholiek Amsterdam" een „Pers- en Propa- ganda-commissie" geïnstalleerd, bestaande uit de heeren L. A. P. M. van den Broeke, voor zitter, F. J. B. Jansen en C. C. M. de Groot, vormend het dagelijksch bestuur dezer com missie en voorts P. J. Th. Dieges, A. C. van Hilst en P. A. v. d. Valk. uit elkaar en de jachten duurden tot omstreeks middernacht. Ditmaal ging het tusschen de drie leidende koppels. Tot groot enthousiasme van het publiek zag het Duitsche koppel Kilian- Putzfeld kans een ronde te nnmen en daarmede alleen aan den kop te komen, doch lang duurde de vreugde niet, want spoedig wisten Pijnen- burg-Richli en ook Tietz-Preuss hun verloren ronde terug te winnen, waarmede de oude rang schikking weer bereikt was. Wederom waren "t Pijnenburg en Richli, die in de sprints van dezen laatsten nacht uitmuntten en de meeste punten verzamelden. Wambst moest in de vroege ochtenduren den strijd staken, daar hij veel last ondervond van een blessure tengevolge van een valpartij. Zijn landgenoot Mouton werd ook uit de baan ge nomen, zoodat nog slechts acht koppels den laatsten dag in de baan lagen. Afgelegd waren om 6 uur Donderdagmorgen 2964.440 K.M. was. De stand bij de neutralisatie was: 1. PijnenburgRichli 825 punten. 2. KilianPutzfeld 600 punten. 3. PreussTietz 442 punten. Met één ronde achterstand: 4. HuertgenGöbel 325 punten. 5. Umbenhauer—Funda 322 punten. Met drie ronden achterstand: 6. Jan van Kempen—Resiger 358 punten. Met vier ronden achterstand: 7. GilgenBtihler 195 punten. 8. AltenburgerOstreich 125 punten. Hedennacht omstreeks I uur brak brand uit in den sigarenwinkel van J. J. Vlekke, staan de aan den Rijksstraatweg te Nieuw Helvoet. Een bewoner van een huis aan den overkant ontdekte den brand en waarschuwde onmid dellijk zijn overburen. Ternauwernood konden de bewoners van het brandende perceel zich in veiligheid brengen. De winkel en het woonhuis brandden totaal af. Men vermoedt, dat de oor zaak van den brand kortsluiting is. Verzekering dekt de schade. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling f siimiumiiuiujiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiüiiuiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiuiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiiuiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiuiiiuiiS Wie kan een prima Vertegenwoordiger gebruiken Een werkgever in de Koloniale branche zoekt voor zijn Vertegenwoor diger in het Zuiden, die wegens inkrimping van het bedrijf eervol wordt ontslagen, een hem passende positie. Prima kracht en ingevoerd. Br. onder motto „Vertegenwoordiger", Bureau „St. Christoffel", Stations plein 15 te Utrecht. 0.23611 Er b.z.a. 2 NETTE R.K. BUITENMEISJES Utr., v. d. dag, 1. 17 en 19 j., n. k. en v.g.g.v. Br. J. BAKKERS. Voor atraat 23, IJsselstein. O 23459 B. z. a. net R. K. BUITENMEISJE 1. Utr., als 2e meisje, 1. 27 J. N. k. w., n. en St. Br. P. OTTEN, Voorstr. 29, IJsselstein. O 23460 b-z.a. te A'dam, 1.75, 95 uur. Br. 'etter O 23580, bureau van dit blad- Net jongmensch zag zich gaarne geplaatst als LEERLING-KELLNER 'n nette zaak. Prima refer. Br. onder 'etter O 23586, bureau van dit blad. 'ïeeren Smeden. B.z.a. te Arnhem en jBg. r.k. Smidsknecht. 25 jaar, be kend met hoefbeslag. Brieven onder 'etter O 23592, bureau van dit blad. Nette R.K. Juffr., m. 1„ alleszins bekw. HUISHOUDSTER vraagt voor terst. of met 15 Maart a.s. tegen kl. verg. plaatsing bij net stll- 'evend R.K. Heer. Prima ref. Br. ond. 'etter O 23597, bureau van dit' Blad. Biedt zich aan flinke BAKKERSKNECHT kelfst. kunnende werken, extern. Br. °bder lett. O 23604, Bur. van dit Blad. b.z.a„ 23 Jaar, 10 jaar ln het Bloe- bUstenvak werkzaam geweest. Op de hoogte met koude en stookkassen, k-z.g. geplaatst in Engeland of an derszins, waar de Eng. taal gespro ken wordt. Br. fr. lett. O. 23624, aan W. v. Lans. Agent N. H. Crt., HUlegom. 28 J„ b.z.a. te A'dam voor de huish. 't liefst bij Dame alleen (extern). Br. letter O 23581, bureau van dit blad. Er biedt zich aan te Utrecht een be kwaam Broodbakkersgezel, oud 21 Jaar v.g.g.v. Brieven onder letter O 23590, bureau van dit blad. Biedt zich aan NET PERSOON voor loop- of andere werkzaamhe den, in Arnhem of omg, hoog loon geen vereischte. Br. lett. O. 23607, Bur. van dit Blad. NET R. K. MEISJE 2 Jaar bi) het hoedenvak, zag zich gaarne geplaatst ln winkel. Br. lett. O 23603, Bur. van dit Blad. Biedt zich aan omtrek Langendijk of Alkmaar. Br. ond. lett. O. 23616. Bur. van dit Blad. HUISHOUDSTER R. K. Juffrouw, 50 jaar, bekwame Huishoudster nette Fam., z.z.g.g. ln huishouding bij Heer of kl. gezin, om zelfst. de geh. hulsh. te doen Pr. ref. B ond. lett. O. 23626, Bur. v. d. BI. COSTUUMNAAISTER b. z. a. voor Jap., mant., rokken, bl. kindergoed en veranderen, gaat uit naaien Haarlem of omgeving. Bri. onder lett. O. 23628, Bur. v. d. Blad. gevraagd. Adres J. v. d. DRIFT. Zil- kerdulnweg 76, Zilk. O. 23633 uit den middenstand, 17 J„ m. Mulo- dipl. en dipl. huishoudk., z.z.g.g. in goed R.K. gezin ter assistentie der huisvrouw. Bij voorkeur ln gezin met kinderen. Brieven onder letter O. 23642, Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan Goed kunn. chauffeeren, 18 j., v.g.g.v. Br. ond. lett. O. 23650, Bur. v. d. Bl. Bekw. CHAUFFEUR, 24 j„ b. z. a. v. vracht- of part. wagen, m. alle m. Duitsche gediplomeerde KINDER JUFFROUW, v.g.g.v., zoekt met 15 Maart, een haar pas. betrekking. Br. onder lett. O. 23643, Bur. v. d. Bl. B.z.a. te Utrecht een R.K. Buiten meisje, v. d. of d. en n„ ln kl. burger gezin. Br. Stroomkade 5, te Utrecht. O. 23637 Biedt zich aan een oud 20 j„ v.g.g.v. Br. lett. R, C. Kuij- lenburg, Agent 't Centrum., Wilnis. O. 23656 Biedt zich aan voor direct een v.g.g.v., liefst in Utrecht. Brieven bek. Br. lett. O. 23645, Bur. v. d. Bl. ond. lett. O. 23655, Bur. v. d. Blad. ijiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ïiiiiiuiiinniniiiiiiinmiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiHiiiiiiiiiiiiniuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiUiiiiiuiuiiiiiiuii^ Grossier te Amsterdam in mutsen en shawls vraagt Alleen zij die reeds gereisd hebben komen ln aanmerking. Brieven met opgave van leeftyd onder letter O 23595, bureau van dit blad. Gevr. in gez. m. kinderen v. d. en n. Loon 25 p. m. Huis. verk. Aanm. 's'av. 89 uur v. Marumstr. 11 (eind Linnaeusparkweg), A'dam. O 23582 Gevraagd NET R.K. DAGMEISJE bij M. C. v. d. VOOREN, Kritzingerstr. 40. Haarlem. O 23602 In banketbakkerij te Utrecht kan geplaatst worden EEN VOLONTAIR (extern). Br. lett. O 23608, Bur. van dit Blad. gevr., van pl.m. 14-jarigen leeftijd. Automoblelbekleeding. P. C. VAN GAART. Leidschegfacht 84, A'dam. O. 23634 gevr, voor dag of d. en n., in Alk maar. Br. lett. O. 23639. Bur. v. d. Bl. v. OERLE, Romolenstr. 60, Haarlem. O. 23632 GEVRAAGD een net DIENSTMEISJE Van Lent, Leidschevaart 356, Haarlem O. 23647 of inzeeper gevraagd. L. DEN ADEL, Kapper, Spoorstraat 66, Alkmaar. O. 23653 miiiiiiiiiiiiiiiniimimiiiiuouiuiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiminiiimiiunininmiinmnnininnniinmin Te koop gevr. 'n goed onderh. KIN DERWAGEN, n. mod. Br. m. pr.opg. m. spoed, lett. O. 23627, Bur. v. d. Bl. Gevraagd middelb. leeftijd, !.n klein gezin, liefst van buiten en kunnende melken. Adres te bevragen Bureau N. H. Dag blad, Alkmaar. O 23585 Gevraagd R. K. HUISHOUDSTER ongev. 45 j.. bij alleenw. pers. te B'wijk, v.g.g.v. Br. lett O 23622, Bijk. N. H. Crt., B'wijk, Schans 21. gevr. voor de verpakking. Leeftijd tot 16 j.. O. Z. Voorburgwal 206, A'dam. O. 23636 In een klein gezin te Alkmaar wordt direct gevraagd een voor d. of d. en n. Brieven onder lett. O. 23638, Bur. van dit Blad. MEISJE OF WERKSTER GEVR. van 91 u. Boven 20 jaar. Adreê PARKLAAN 7, Haarlem. O. 23629 gevraagd voor hulp in de huish. tegen 1 Maart, voor dag en nacht, leeftijd onder 22 Jaar. v. DEENEN. Archimedesweg 90 hs., A'dam-O. O. 23640 FLINK MEISJE gevr. van 1% tot 5 u. Loon f 5 p. w. Aanm. 78 u. P. C. HOOFTSTRAAT 85, A'dam. O. 23652 GEVRAAGD EEN NET DAGMEISJE Aanmelden Zijlweg 169, Haarlem, tusschen 78 uur. O. 23646 vinmnniiinunnimnniiianiuniinuiiiinniminimiiininiiuiiiiiiuinuiuuiinininDiiinmnniuniniiinDiiiniiiininiiniiniiunnmniininnnnniniiiiiuiiniuiiiinianiiin^ iiiuiiimiiiiiminnm'nimniiiiimuiuiiiiiiiiuiiuiiuiiiiiimiiiiiiiiijs Te k. gevr. 2e h. MOTORRIJWIEL, in pr. staat, compl. uitgerust. Br. m. pr.opg., lett. O. 23644, Bur. v. d. Bl. Te koop gevr. te Arnhem gedragen pak of jas en vest voor klein breed persoon. Br. met opgaaf van prijs ond. letter O 23591, bureau van dit blad. Te koop gevr. een ln g. st. z. DAMESRIJWIEL dubb. handr., goed merk, prijsopg. met belastingplaatje. Br. lett. O 23605, Bur. van dit Blad. Ter overname gevraagd en prijsopg. van een TOONBANK ook met bijbeh., voor sigaren-verk. Br. lett. O 23609, Bur. v. d. Blad. Te koop gevraagd een ln goeden staat zijnde KINDERWAGEN. Br. ond. lett. O. 23612, Bur. v. d. Bl. ^iiiminiiiiinniiiiiiiiinininiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiniiiiiMiiiiniiiiiiintiiiiiiiiiiiiniiinfmiMiiMiiiiiuiiimiiiniitiiiiiiiimmniintHHumimmiiw aQnuiuuRnnuiiuuiimiiiiiuiiiiiiimiiiiitiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuuiuuiüiiiiiiuiuiiiiiiiiuiiiuiiiuiiiiHmiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii Goedkoopste Triplex- en Houthandel, Hagestraat 5, Haarlem. Telef. 12810. O 23584 MANUFACTURENZAAK weg. dubb. zaken ter ovem. aangeb., op goeden stand te Haarlem, prijs billijk. Brieven lett. O 23619, Bur. van dit Blad. Te koop aangeboden een nieuwe vier wielige wagen met een hit en een tuig. Brieven onder letter O 23588, bureau van dit blad. Tekoop ln volle bedrijf zijnde HOENDERPARK bij Haarlem. Hokken voor 1000 Hoenders. Brieven onder letter O 23601, bureau van dit blad. Te koop aangeboden goed onderh. MODERNE KINDERWAGEN (dikke bandjes). Koopje. Na 6 uur. Spaarnwouderstr. 28 rd„ dr.b., H'lem. Te koop te Utr. sprekende Papegaal met kool. voor spotprijs. Spreekt zeer goed. Brieven onder letter O 23589, bureau van dit blad. ETALAGE LICHTRECLAME Nieuw Nieuw Nog eenige exempl. dlsp. pr. f 4.50 compl. Anslijnstr. 65, b. d. Brou werskade, Haarlem. O. 23618 Philips van f 195.3 mnd. gebr. mnd. gebr. voor f 45.Weco. voor f 60.Telef. van f 140.3 Schaub, Saba, enz. van f 160. gloednieuw voor f 60.m. volle gar. Het adres waar elkeen slaagt THOMSONLAAN 44, HAARLEM O. 23620 ^lIluiiiiiiiiiiiimiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitxiiiiiiiiuiiimiimiiiniiiiiniiiiiiiiiiiimimiiiniiimuniiuuimnimMmiimmiiiiuiiiHiiuiimiiiimmiiu1 SiBiitniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiraiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniHnnnmuimHiiiiiiinmBiimiiuunimiiiiiiiiiiiinnHiiniiuiBuiiiiiis bevattende: 4 KAMERS, KEUKEN', ZOLDER EN ZOLDERKAMER enz. Huurprijs reeds vanaf 8.50 per week. Dagelijks, ook des Zondags, te bezichtigen. Sleutel Adm. de Ruyterweg 456 n. Te bevragen HUIZEN ADM.-BANK, Frederlkspleln 47, Amsterdam. Telefoon 32415. O 23579 Te huur met Mei HUIS met tuin en achteruitgang, mooi uitzicht, bij de Kathedraal. Bev. 9 kam., keuk. keld. en zolder. Te bevr. Emmastraat 16, Haarlem. O 23535 TE HUUR WINKELHUIS te Haarlem, waarin jaren gevestigd Kruidenierszaak. Overn. van inven taris en goederen verplichtend. Br. letter O 23598. bureau van dit blad. met 19VÓ h.A. LAND, nabij Alkmaar. Br. ond. lett. O. 23613, Bur. V. d. Bl. Te huur ongeveer Mei met ruimen ZOLDER, 20 M. diep, 5 M. breed, uitstekend geschikt voor garage, gelegen aan breede straat te Alkmaar. Brieven onder letter O. 23615, Bureau van dit Blad. TE HUUR v. kl. gez., goed v. schoen- of kleer maker. Huur f 4.50 p. w. Lange Leldschedw.str., A'dam. Br. ond. lett. O. 23651, Bur. van dit Blad. Keel billijk te huur een zeer wildrijke jacht (hazen en patrijzen) ln de onmiddellijke nabijheid van Utrecht. Br. lett. O 23587, bur. van dit blad. Te huur pl.m. 400 roeden beste TUINGROND ook bij gedeelten. Bevr. Pres. Steijn- straat 151, Haarlem. O 23600 Te huur of te koop een flink WINKELHUIS met bovenwoning, volkrijke buurt, bill. pr. Te bevr. BILDERDIJKSTR 71, Utrecht. O 23610. TE HUUR: WINKEL- EN WOONHUIS m. TUIN lste J. v. d. Heijdenstr. 67. SI. op no. 69. Huurpr. f 9 p. w. Te bevragen Weesperzijde 75, Amsterdam. O. 23641 Te huur aangeboden gelegen aan groot vaarwater, nabij Haarlem. Brieven onder letter O. 23649, Bur. van dit Blad. HümimuüiQHuantmiiuinumiinKiuuiimiuminmiuiiimimiiiiiitiimmiHiiinümiiii] snunmaiuiiiuiuNiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiuiuiiiiiiiimuuhiiiiiiniiiitiiiiiHmiiiiiiuuuiuiiiiimiimiiiiiiuuitiuuiiiiiiiiiunniiniunnmiimninmuin NET KOSTHUIS aangeb. in kl. gez., vrije slaapk. en huls. verk. Tegenover de Vredesk. te A'dam. Brieven onder letter O 23583, bureau van dit blad. Heer zoekt per 1 Maart te Utrecht NET R.K. KOSTHUIS, omg. Zullen-Elinkwijk, liefst Am- sterd. Straatweg. Br. m. prijsopg. aan Jos. v. Velsen, Noord 26, Schagen O. 22614 Te Amsterdam gevraagd. Wasch Inbegrepen. Br. met prijsopg. onder letter O. 23635, Bureau van dit Blad. Laren Gooi. Keverweg 9, Telef. 421, DEO. PENS. aangeb. in lief landhuis met gr. tuin voor rustbeh. of echt paar op leeftijd. Goede verzorging, 2 p. d. of 55 p. m., dicht bij kerk. O 22483 Gevraagd te Arnhem (half April) DRIE ONGEM. KAMERS met kookgel., centr. stad, bill. eond. Brieven met prijsopg. lett. O 23606, Bur. van dit Blad. Ged. van 'n WONING te huur gem. of ongein.bev. 2 kamers en suite, serre, keuken en 2 slaapk., op zeer g. st. te B'wijk. Brieven ond. lett. O. 23621, Bijkant. Beverwijk, Schans 21. amiiiiimMiMiiiiiniinmimutn lunrniiiiMUiinmiiiunniiiitiiii miituiiiiiiiiiiimiiiuiiili'uiliuiuiiiuiiitiimiiamiiiiiiiniiiimiinuniimüiiiiiiiiiii'.iniiimimiiiiinimniiiuiiRniRniiiininümiiiiiinmiatnimmui LEERT NU AUTORIJDEN. Privéles a 2 per uur. Hessellng-Holzhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Tel. 80906. In korten tijd vlot converseeren, le zen en schrijven. Prettige clubs, te A'dam. van 2 a 3 personen, 2.p. m. Brieven onder letter O 23596. bur. van dit blad. leert U goed autorijden binnen kor ten tijd. Spreekuur 122. Falckstr. 85 Tel. 20855. Amsterdam. O 23020 EW.ALD IIOLZHAUS. Autorijschool. Volledige priv. cursus 25. Bosb. Toussalntstr. 7, Tel. 82104, A'dam. O 23388 [mimuniiiitnMiniiitnmmiimuniiirainmiiiiiriii Mod. J. D., 19 j., te Amsterdam, op kantoor, z. dito VRIENDIN Br. lett. O 23594, bur. van dit blad. f 1000.— HYP. GEVRAAGD op hul6, waarde f 4200.Brieven onder letter O. 23631, Bur. v. d. Bl. Het oude adres voor Schoenreparatie is K. KARNER, Schoenmaker, Sin gelstraat 22, Arnhem. O. 23654 Maison v. Osch, Nieuwe Plein 1, Arn hem. Costuums naar maat. Japonnen f 6.75. Mantels 8.75. Beleefd aan bevelend. O 23593 R.K. Tennisclub. 2 J.d. 20-21 j„ 4 J. geoef., w. opn. in Tennlscl. Zondag- midd. sp. Haarl. of omg. Br. onder letter O 23599, bureau van dit blad. Juffr. alleen te Haarlem, zoekt Juffr. om met haar samen te wonen. Br. ond. lett. O. 23617, Bur. v. d. BL Door klein gezin wordt te Heemstede omtrek Binnenweg, te huur gevraagd tegen Mei a.s. een net goed onderh. Br. met opg. van huur. Indeeling, enz. ond. lett. O. 23648, Bur. v. d. Blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 7