STADSNIEUWS Japans optreden veroordeeld I Tegen den rooden invloed Haarlem, 24 Febr. BEURS VAN AMSTERDAM GENEVE IN SPANNING MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 24 FEBRUARI Afloopende schade vergoeding Verklaring van Paul Hymans AGENDA VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 Door Haarlem aan Heemstede te betalen GERAFFINEERDE INBRAAK Ged. Staten hebben advies uitgebracht DE TASCHJESDIEF Een jaar gevangenisstraf geëischt Aan de Botermarkt HAARL. BESTUURDERSBOND Mars geen voorzitter meer GEMEENTEZAKEN Klein goed Openbare weg Gunning R.K. VOLKSBOND Bestuursraadsvergadering Jeugdwerk St. Bavo HET ADRES KOLEN??.... HOENDERDOS UIT HAARLEM HET SPOOR IN DE SNEEUW Vos te Vogelenzang gevangen AUTOBOTSING Oud-vice-admiraal De Booy gewond PRINS WILLEM ALS REBELLENLEIDER Witte tandenChlorodont Van een ladder gevallen Onder enorme belangstelling is hedenmorgen de buitenge wone Volkenbondsverga dering geopend NIEUWE TASCHJESDIEF Opgepast dames! V.V.V. TE ZANDVOORT Het openluchttheater dubieus Rede van Dr. Yen Een „neen" van Matsoeoka De afwijzing van het Ja pansche ultimatum Order uitgevaardigd voor de militaire ambtenaren Van zee- en landmacht BURGERLIJKE STAND Door den gladden weg UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Officieele Mededeelinèen CRICKET Vijfde testmatch 25 Februari Haarlemsche Damclub In de raadsvergadering van Woensdag 14 December U., na afhandeling der gemeentebe- grooting voor 1933, heeft wethouder Slingen- berg mededeeling gedaan, zooals men zich nog wel zal herinneren, over het afgekomen Koninklijk -Besluit, betreffende de schadever goeding, welke Haarlem dient te betalen aan Heemstede, in gevolge de Annexatiewet van 1 Mei 1927. De door de Kroon vastgestelde vergoedingen waren: Voor „Tuinwijk-Zuid" 218.000, voor leening van vochtbestrijding in de huizen in dit wo ningcomplex 35 000, voor restant der leening als 2e hypohteek 51.000. voor het woning complex van Rosenhart en Houtkooper 367.000. Totaal (in ronde cijfers) 671.000 plus 5 pCt rente van 1 Mei 1927 af. Deze vaststelling gaf, zoo zette de wethouder in voornoemde raadsvergadering uiteen, in de verte niet wat Heemstede verlangde: 839.000 plus 6 pCt. rente van 1 Mei 1927 af, maar was toch voor Haarlem teleurstellend, omdat men mccht meenen, belangrijk minder te behoeven te betalen. Speciaal wat „Tuinwijk-Zuid" betreft, waren B. en W. en de raad van oordeel, dat niets moest worden uitgekeerd. De Regeering bepaalde, dat het exploitatie verlies op de woningcomplexen op de schade loosstelling in mindering kan worden georacht Door deze bepaling moesten Ged. Staten op nieuw advies aan de Kroon uitbrengen over de door Haarlem aan Heemstede te betalen schade vergoeding wegens belasting-verlies. Hun aan vankelijke besluit was. dat Haarlem aan Heem stede zou moeten betalen gedurende vijf jaar bedragen. die elk laar m'nder worden en we! voor het jaar 19271928 f 176,000.voor 1923—1929 f 140.000.voor 1929—1930 f 105.000, voor 1930—1931 70.000 en voor 1931—1932 35.000. Over deze afloopende schadevergoeding is thans, naar wij vernemen, door Ged. Staten opnieuw adv'es uitgebracht. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het thans tn zijn hand, al of niet een spoedige eindbeslissing te bevorderen. In December 1932 werden de Haarlemsche dames herhaaldelijk lastig gevallen door een man, die trachtte handtaschjes te stelen.. In ver schillende gevallen gelukte het hem een tasch met inhoud te bemachtigen, waardoor hij be dragen van 25 tot 6 als buit mocht oogsten. Het was zeer moeilijk den dief te betrappen, omdat hij op stille wegen zij werk verrichtte en zoo diep in zijn jas op zijn fiets verscholen zat, dat hij onmogelijk te herkennen was. Toen hij op den Koninginneweg zijn laf werk weer wilde voltooien kwam er Juist een auto aan, waar door hij „in het zonnetje van den schijnwerper" gezet werd. Een achtervolging had resultaat en de dief, een 30-Jarige kellner, kon gearresteerd worden. Donderdag moest hij zich voor de Haarlem sche Rechtbank verantwoorden. De Officier van Justitie noemde de feiten zeer ernstig. De politie kon den taschjesdief maar niet te pakken krijgen en de openbare veilig heid van den weg moet toch verzekerd zijn. Daar verdachte reeds eerder veroordeeld was, eischte spreker 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. -J. Nieuwenhuijs, wees er op, dat de oorzaak van den ellende de drankzucht van verdachte is. Het geld werd niet voor zijn gezin gebruikt, maar. in de kroeg verdronken. Pleiter drong aan op onder toezicht stelling van zijn cliënt. De heer Volker, van het Consultatie-Bureau, was zeer teleurgesteld door verdachte. Terwijl deze onder zijn bescherming stond, om de ge vangenis te ontloopen wegens herhaaldeopen bare dronkenschap, stal hij taschjes om op nieuw geld te hebben om te kunnen drinken. Een uitvoerig rapport zal over verdachte worden uitgebracht, waarna de Rechtbank over 14 dagen zal beslissen. Een leegstaand bovenhuis aan de Botermarkt no. 25 hier ter stede boven het filiaal van de fa de Gruyter gelegen, is vannacht het tooneel geweest van inbrekers, die voorbereidende werkzaamheden tot een „kraak" begonnen. In het plafond van een achter den winkel gelegen vertrek hebben zij een langwerpig gat gestoken, waardoor zij zich hebben laten zak ken. Hier vandaan hebben ze zich naar het kantoortje begeven, waar de brandkast stond. Deze bleek het voorwerp, waarop zij hun spe ciale aandacht hadden gericht. Maar in dit vertrek wilden ze hun slag niet slaan. Voor het werk dat hun nog wachtte za gen ze uit naar een plaats, waar zij niet ge makkelijk gestoord konden worden. Ook deze gelegenheid was er. Langs een trap, die naar een kelder voert, in het achterste gedeelte van het perceel, stapel den ze eenige balen op. Zoo kon de brandkast geruischloos naar den kelder gesleept worden. Dit kunststukje werd ook door hen volbracht en nu begonnen ze met de werkzaamheden, die hun in het bezit van den bult zou stellen. Met een boor hebben zij een langwerpig vlag gemaakt, door steeds maar gaatjes naast elkaar te prikken. Dit vlak hebben ze er vervolgens uitgescheurd en zich hierdoor in het bezit ge steld van den buit, die tusschen 600 700 bedraagt. In het huis was vanmogen' aanwezg de com missaris van politie en de officier van justitie. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Naar „Het Volk" meldt, zal de heer A. Mars die reeds geruimen tijd ziek is, om gezondheids redenen niet meer candidaat gesteld worden als voorzitter van den H.B.B. Op de vergadering van den H.B.B., die 8 Maart gehouden wordt, wordt candidaat ge steld voor de voorzittersfunctie door den Alg. Ned. Stukadoorsbond en den Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond H. Luyken, die thans reeds eenigen tijd waarnemend voorzitter is.'van den H.B.B. Evenals vorige jaren heeft het bestuur der bijzondere lagere school aan de Dreef 20, al hier, verzocht om overeenkomstig artikel 205bts der Lager-onderwijswet 1920 te vergoeden een bedrag ad 250, wegens huur over 1932 van de gymnastiekzaal in het gebouw aan den Kleine Houtweg 47. Op dezelfde overwegingen als voorheen stel len zij voor aan adressant bedoelde huur ad ƒ250 te vergoeden. B. en W. stellen voor de balans met verlies- en winstrekening over het jaar 1931 betreffen de de 143 arbeiderswoningen, 5 winkelhuizen en 1 kantoortje, der Woningstichting „Ons Huis" goed te keuren. J. G Opbroek, alhier, heeft zich bereid ver klaard aan de gemeente, met de bestemming voor openbaren weg, kosteloos en om niet in eigendom over te dragen grond bij Jan Gijzen- kade en Timorstraat, totaal groot pl.m. 3185 M2 Door den heer J. C. Dop (architect) is op gedragen het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan de Zandvoortschelaan aar. Brandsma en Bakker, aannemers alhier. De maandelijksche bestuursraadsvergadering van den R.K. Volksbond werd gisteravond ge houden onder leiding van den heer J. Ph. H. Castricum. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van het RK. Werkliedenverbond, namens den minister van binnenlandsche zaken omtrent een regeling en toepassing van regenverletda- gen, waarvoor men zich in den vervolge moet melden bij den districtsecretaris. Een tweede schrijven van het R.K. Werklie denverbond ging over de mobilisatieslachtoffers. Het verbond heeft zich gaarne bereid verklaard alle inlichtingen en klachten, door middel van het rechtskundig bureau van mr. van Maarse- veen te laten onderzoeken. De voorzitter wijdde eenige woorden van waardeering aan den afgetreden voorzitter van „St. Raphael," den heer P. de Rooy, die wegens ernstige ziekte, deze functie niet langer kan waarnemen. Spreker herinnerde aan zijn be stuurslidmaatschap van den R.K. Volksbond, zijn opofferend en moeizaam werken aan de verschillende bazars die gehouden zijn. Daarin had de heer De Rooy altijd een leeuwenaan deel. In alle acties van sociaal leven nam de heer De Rooy een vooraanstaande plaats in. Besloten werd dan ook een schrijven van dank te zenden aan den heer De Rooy en zijn echt- genoote, met den wensch voor een spoedig her- stel. Een verzoek van de R.K. Jonge Werkgevers om weer een avond te beleggen met de bekende commissie uit den Volksbond, om eenige ac- tueele onderwerpen te behandelen en bespre ken werd aanvaard. Eenige onderwerpen werden genoemd. Uit de financieele verslagen van den sociëteit „St. Bavo" en R.K. Volksbond bleek dat de be grooting geraamd was van de sociëteit op 15.550 en het financieel verslag een bedrag aangeeft van 15.553,23. De Volksbond had de begrooting nog met 642.54 overschreden. Voorgesteld werd dit be drag op het nieuwe boekjaar té plaatsen, daar verschillende zaken, belangrijke financieele offers vragen. De heer Scholten, administrateur, kreeg voor zijn kranig en in deze tijden zoo moeilijk finan cieel beheer een hartelijk dankwoord. Ook de kasverificateurs spraken zich in dezen geest uit. Donderdagavond werd in de Leonarduszaal aan de Leidschezijstraat een der jaarlijksche uitvoeringen gegeven voor de donateurs van het kathedrale Jeugdwerk „St. Bavo". Nadat de Weleerw. heer A. J. van den Ouden hoven het welkomstwoord had gesproken, werd „De Gentelman-dief" ten tooneele gevoerd. Hoowel niet geheel zonder fouten, werd dit door ie tooneelclub „De Korthum" zeer verdienstelijk gespeeld. De uitspraak liet hier en daar wel eens wat te wenschen over. Tijdens de pauze werd de traditioneele vastenavond-taart verloot, terwijl na de pauze door de Symphonle een Faust-Walz ten gehoore werd gebracht. Hierop vlogde het komische blij spel Samson en Moot", hetwelk een geweldig succes bleek te zijn. Hierover niets dan lof. Alle aanwezigen hebben ervan kunnen genie ten en drukten dit dan ook uit in een dankbaar n enthousiast applaus. Voorts dient nog vermeld te worden dat met piano- en vioolmuziek de overblijvende tus senruimten werden gevuld. Alles te zamen een zeer geslaagde avond, waarop allen met genoegen zullen terugzien en niet het minst de tamelijk jonge tooneelclub „De Kothum", welke onder de bekwame leiding van den heer Jac. Overtoom reeds zulke groote successen heeft mogen boeken. Het contract met de pensionhoudersvereeni- ging inzake de exploitatie van het bureau op het Stationsplein werd opgezegd tegen 1934. Aan de Duitsche regeering werd een schrij ven gezonden, waarin op een gunstiger devie- zenregeling werd aangedrongen. Op voorstel vhn den heer Da Vries zal in het vervolg een bestuurslid gekozen worden door de leden van de V. V. V. onafhankelijk van welke plaatselijke vereeniging dan ook. Het openluchttheater Daarna werd de stichting in bespreking ge nomen, Met den heer Anton Verheijen was na der overleg gepleegd waardoor men meerdere ze kerheid verkreeg omtrent de stukken, die zou den worden gegeven. De plaats was het Kostverloren Wandelpark, dat in de mooie hoekjes een geschikt terrein bood. Voorloopig zou men op achthonderd zit plaatsen rekenen. Van verschillende zijden werd tegen al te groote verwachtingen gewaarschuwd. Het be stuur mocht niet te veel wagen. Het bestuur van V. V. V. meende evenwel toch met ernst aan de plannen van uitvoering te moeten werken en hoopte, dat de gemeente raad bereid gevonden zou worden, om garant te blijven voor een eventueel te kort bij de exploitatie. Na zeer langdurige besprekingen werd beslo ten dat het bestuur voor verdere onderhande lingen zich nog eens met den heer Anton Ver- li eyen in verbinding zal stellen. Ook zou aan den raad gevraagd worden, hoe men stond tegenover een garant blijven voor eventueel verlies. Mocht de raad besluiten, geen subsidie of ga rantie te verleenen, dan besloot de vergadering van de plannen af te zien. De jaarverslagen werden voorgelezen. 1932 heeft een voordeelig saldo opgeleverd. Maar daar tegenover stond, dat 1931 een groot tekort had gegeven. De begrooting 1933 sloot met een totaal be drag in ontvangst en uitgaaf van 3482. De heeren Mustert en Van Raai te werden als bestuursleden herkozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Kornmann, werd gekozen de heer P. L. de Vries. Telefoon en woonplaats zijn Een - een - negen - zeuven - negen No. 15 Leidsche Plein. Op het jachtterrein van huize „Vogelenzang" van Jhr. L. Boreel, was reeds langen tijd waar genomen dat er behalve het gewone wild iets bijzonders moest huizen. Woensdag j.l. toen het geheele duin met een sneeuwlaag bedekt was,, bespeurden de jachtopzieners, de heeren H. Al berts en J. Castien, het spoor van een vos. Dit spoor werd toen gedurende eenige uren ge volgd waarop het den heer Alberts gelukte de vos neer te leggen. Dit is wel een zeldzaam ge val in de jachtterreinen te Vogelenzang en kwam tot nog toe niet voor. Het exemplaar ziet er welgedaan uit en heeft zich blijkbaar in dezen winter niet onbetuigd gelaten met het verorberen van het noodige wild. Voor den wildstand te Vogelenzang is het een goede vangst. Donderdagavond kwart voor acht heeft op de Amsterdamsche Vaart een aanrijding tus schen twee luxe auto's plaats gehad. Een auto, bestuurd door den procuratiehou der de B. uit den Haag reed in de richting Am sterdam, kwam in aanrijding met een wagen, bestuurd door den koopman van A. uit Lei den, die in de richting Haarlem reed. Deze moest stoppen, maar slipte en vloog toen tegen den auto van de B. aan. In den wagen van dezen laatste zat zijn vader, de 73- jarige gepensionneerde vice-admiraal De Booy, eveneens uit Den Haag. Deze bekwam een snij- wonde aan zijn neus, doch kon, na door een lid van den ongevallendienst te zijn verbonden, zijn reis per taxi voortzetten. Beide luxe wagens werden ernstig beschadigd. In de aula van de Handelshoogeschool te Rotterdam hield de sociaal-democratische Haarlemsche leeraar dr. J. P. Bartstra op ini tiatief van het „Dietsch Studentenverbond" Donderdagavond een lezing over: „Prins Wil lem als rebellenleider". Voornamelijk bepaaldp de spreker zich tot het geven van een uitvoe rige schets over de tallooze historische gebeur tenissen die zich tijdens het leven van Prin> Willem van Oranje in ons land afspeelden en waarin de Prins zelf zulk een belangrijke ro) heeft gespeeld. Ten slotte wees dr. Bartstra meer op de per soonlijkheid van den Prins, die zich als leider der revolutionnairen voelde als een instrument in Gods hand. Oranje was oorspronkelijk een vreemdeling en toch wist hij ons volk voor treffelijk te leiden, niet alleen in woorden doch ook in daden. Ondanks alle tekortkomingen die ook een Oranje bezit, mogen wij hem zeker zien als een groot man, die zeer beheerscht was in zijn optreden en juist daardoor vaak, na veel strijd, successen mocht boeken in de da gen der bange worsteling om ons volksbestaan. Aan het einde der lezing bood de secreta resse van de „Wilhelmus van Nassauwe-com- missie" den spreker een bronzen herinnerings medaille aan. Donderdagmiddag om circa half 5 stond 'n glazenwasscher op een ladder op de Zomer- vaart. Hij, de 29-jarige D. v. d. K., kwam te vallen doordat de ladder uitgleed. De man had een bloedende wonde aan zijn gezicht. Na door een lid van den Ongevallendienst te zijn ver bonden, is hij per auto naar de Maria-Stich- ting vervoerd. Donderdagavond omstreeks kwart voor 9 liep de 39-jarige dienstbode A. N. op de Prinsesse- kade. Hier poogde een man haar handtaschje te ontrukken. Hij gaf haar een paar keer een klap in het gezicht. Ze was echter ook niet voor de poes en gaf den man een klap terug, waardoor deze zijn pet verloor. Toen ze ook nog om hulp riep, sprong hij haastig op zijn fiets en koos het hazenpad. Ze deed daarop aangifte bij de politie, waar ze de pet, als bewijsmate riaal, achterliet. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer e Zandvoort hield Donderdagavond in Bodega Mustert aan den Strandweg haar jaarvergade ring. De vergadering stond onder leiding van den heer N. Paat, als voorzitter van V. V. V. Bij de ingekomen stukken had een zeer breedvoerige bespreking plaats naar aanleiding van de subsidie-aanvrage van de A. N. V. V., die niet verleend werd. GENèVE, 24 Febr. (Reuter). Onder voorzit terschap van den Belgischen minister van Bui- tenlandsche Zaken, Paul Hymans is de buiten gewone Volkenbondsvergadering vanmorgen bij eengekomen, teneinde haar laatste beslissing te nemen in het Chineesch-Japansch conflict. Speciale voorzorgsmaatregelen waren getrof fen, om den enormen aandrang van het publiek en van de pers voor deze gedenkwaardige zit ting te regelen. Hymans open- Ie de zitting net voorlezing van de samen- telling der on-" derhandelings- commissie, zoo als deze be noemd is krach tens het aan de vergadering be kende rapport voor regeling ter afzonder lijke geschillen In het corTict tuschen China en Japan. Daarna legcu. de voorzitter een verklaring af, waarin ht) zeide, dat de opmerkingen, die de Japansche delegatie gemaakt had ten op zichte van 't rapport der commissie van Ne gentien, door deze commissie als kennisgeving zyn aangenomen, doch dat zij aan het rap port niets kan veranderen. In de beoordeeling van den toestand zijn de leden der commissie van 19 het volkomen eens en daarom hadden zt) hem, den voorzitter, ver zocht te verklaren, dat de commissie ervan af ziet, in de onderhandelingen van heden het woord te nemen. Hymans gaf daarna het eerst het woord aan den Chineeschen vertegenwoordiger, Dr. Yen. Dr; Yen betoogde o.a. het volgende: Met een gevoel van verlichting neem ik heden he: woord, omdat de Volkenbond thans eindelijk ertoe gekomen is, de schending van het Volken bondspact, bedreven door een vooraanstaand lid van den Volkenbond, te veroordeelen. Het vervult mij met groote voldoening, dat GENÈVE, 24 Febr. (Renter.) De Volken bondsvergadering heeft het rapport der Com missie van Negentien tot regeling van het Chineesch-Japansch conflict eenstemmig aan genomen. Alleen de vertegenwoordiger van Japan heeft tegen gestemd. Hymans de zaak en de politiek van China thans ge rechtvaardigd worden. In het rapport erkent de commissie van 19 Mandsjoerije als een integreerend bestanddeel van China. Met bijzondere voldoening consta teert thans de Chineesche delegatie, dat de Volkenbond op de niet-erkenning van den nieuwen Mandsjoerijschen staat blijft staan. Dr. Yen besloot zijn met zichtbare spanning aangehoorde woorden met de volgende verkla ring: De Chineesche regeering zal voor het rap- portret stemmen en tevens maakt ik bekend, dat overeenkomstig de instructies die ik ontvangen heb, de Chineesche delegatie na -aanneming van het rapport door de vergadering, aan den Secretaris-Generaal van den Volkenbond zal mededeelen, dat de Chineesche regeering de ir het rapport vervatte aanbevelingen aanneemt. Wanneer daarentegen Japan het rapport niet aanneemt, doch verwerpt, dan zouden door door de rechten van China, die steunen op paragraaf 6, art. 15 van het Volkenbondspact., in geenen deele worden verzwakt. Hiermede besloot dr. Yen zijn rede, waarna voorzitter Hymans het woord gaf aan den Ja- panschen vertegenwoordiger, den gezant Mat- soeoka. Matsoeoka verklaarde dadelijk bij het begin van zijn rede, dat Japn reeds heeft medege deeld, dat het 't rapport niet kan aannemen. Nogmaals moest hij tegen de besluiten van de Commissie van Negentien een krachtig „neen" laten hooien. Matsoeoka deed voor de laatste maal een beroep op de vergadering om de hou ding van Japan te billijken en het rapport af te wijzen. NANKING, 24 Febr. (V. D.) China bereidt zich, na de afwijzing van het Japansche ultima tum inzake de ontruiming van de provincie Je- hol door de Chineesche troepen, voor op een openlijken oorlog met Japan. Omtrent de afwijzing zelf wordt nader ge meld, dat deze bijna onmiddellijk na ontvangst van het ultimatum op het Chineesche ministe rie van buitenlandsche zaken geschiedde. Br wordt o.a. in verklaard: „Het feit, dat Japan niet alleen voornemens is de provincie Jehol aan te vallen en te veroveren, doch verklaart, dat zijn militaire operaties zich ook zouden kunnen uitstrekken tot Noord-China, is voldoende om te bewijzen dat zijn agressieve politiek ongewij zigd is gebleven. China behoudt zich natuurlijk het recht van zelfverdediging voor, waarbij alle verantwoordelijkheid rust op Japan." De Minister van Defensie heeft voor de mi litaire ambtenaren van zee- en landmacht de volgende order uitgevaardigd. Ter kennis wordt gebracht, dat aansluiting bij of eenigeriei steunverleening aan groepen ol' vercenigingen van personen op sociaal-demo- cratischen grondslag in strijd is met de plich ten van den militairen ambtenaar en derhalve verboden. Ondertrouwd: 23 Febr. H. de Heij en H. v. Noggeren, H. Lastdrager en B. Straatman, J. D. v. Egmond en J. C. v. Aanhout, R. Meinsma en T. v. d. Velden, J. C. Rijbroek en M. A. de Korte. Getrouwd: 23 Febr. J. A. Dillen en H. J. A. Vermeulen. Geboren: 22 Febr. M. E. ThielKrause z.; 21 Febr. T. M. v. d. VeldeHuijboom z.; 22 Febr. M. I. Jordaande Boever z.; 21 Febr. P. Lo-mmerse—v. Haaren z.; 20 Febr. T. M. Cramer—Haasbeek z.; 22 Febr. S. Scholten— Bakker z.; 22 Febr. A. Kause—Bach z.; 22 Febr. A. v. IngenKlomp z. Overleden: 21 Febr. H. C. v. Diest—Uven- hoven, 89 j., Scheldestraat; 22 Febr. C. F. Heij- deman, 71 j., Leidschevaart; 22 Febr. J. J., 9 j., z. v. L. v. Groenigen, Hazepaterslaan; 21 Febr. M. H. v. HasseltHitters, 84 j., Nieuwe Gracht; 22 Febr. J. v. Dijk, 79 j„ Kleverpark weg. Hedenmorgen om half 8 kwam de 49-jarige A. de B. op het Weltevredenplein door de glad heid van den weg te vallen. Met een gebroken rechteronderbeen is de man door een lid van den Ongevallendienst naar St. Joannes de Deo gebracht. STEMPELLOKAAL RIJK Vanaf Maandag 27 Februari 1933 zal de sub agent der arbeidsbemiddeling Ph. de Metse laar, op de bekende uren zitting houden in het tot stempellokaal ingerichte padvinders- huisje, staande op een perceel grond nabij de Badhoèvelaan en dè Burgemeester Amërsfoordt- laan, ten Noord-Oosten van de groote schuur der Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij. ARBEIDSBEURS NA 12 UUR GESLOTEN Teneinde het personeel gelegenheid te geven om de zeer uitvoerige administratie behoorlijk bij te werken, zal de gemeentelijke arbeids beurs voor het publiek alleen geopend zijn des morgens van 9 tot 12 uur. In den namiddag worden dus voortaan geen werklooze arbeiders of bestuursleden van vak organisaties meer toegelaten. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: een hoes, een benzinedop van een auto; een belastingplaatje, een auto-lantaarn, een medaille, een hangslot met sleutels. Verloren: een portemonnaie, inh. ƒ6.en een belastingplaatje; een kop van een electr. fietslantaarn; een belastingplaatje zonder étui; een gulden. Hoofddorp, De burgemeester, 24 Februari 1933. Mr. A. SLOB. De stand van den wedstrijd tusschen Austra lië en Engeland was op heden: Australië 435 runs, waarvan Darling 85, Old- field 52, Lee 42, O'Reilly 19, Alexander 17. Ironmonger 1 extra's 23. Engeland 159 voor twee wickets. Jardine 18, Sutcliffer 56, Hammond 72 not out, Larwood 5 not out. Extra's 8. Gebouw „St. Bavo" Ouderavond Graal, kwart over 8 Bestuur Herwonnen Levens kracht", 8 uur „Haarlems Gemengd Koor, 8 uurKinderkoor „Inter Nos", 6 uur „Al- berdingh Thijm", 8 uur. Stadsschouwburg N. V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging „Circus Knie", 8 uur. Schouwburg Jansweg Katholiek Volkstoo- neel: „De H. Proletariër", 8 uur. Café „Suisse" Rijksstraatweg Kring Haarlem-Noord van den R.K. Volksbond, 8 uur. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bfj mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Gebouw ,,St. Bavo" Sociale Ontwikkelingsr cursus, 34 uur Geel Wit, 6 uur Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bfj mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. E. K. Arbeidsbureau voor vrouwen en meisjes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, tel. 11671. De „Haarlemsche Damclub" zal Maandag avond a.s. in ,,'t Hof van Holland" een bui tengewone ledenvergadering houden. Op de agenda komt o. m. voor de bespreking van de wedstrijden om de damkampioenschappen van Haarlem; indiening der voorstellen voor de a.s. jaarvergadering van den districtsbond „Noord-Holland", het verkiezen van candida- ten voor de verschillende bestuursfuncties in den districtsbond enz. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Febr. 1000 K.G. Peen 1.502; 75000 K.G. Roode kool 1.303.90, idem doorschot 1.50—3.30; 315000 K.G. Gele kool 12.60, doorschot 802.10: 65000 K.G. Deensche Witte kool 6070. 9300 K.G. Uien: Gele Uien 1.60—2, Grove 1.50—1.60 Gele Drielingen 1—1.30. HOOFDDORP. 23 Febr. Granen en Zaden. (Boerennoteeringen). Rogge 3.754, Ch. Gerst 5—5%, Wintergerst 4%i%, Haver 4.505, Duivenboonen V/2~8, Paardenboonen 6—6V2, Groene Erwten 10—13, Vale Erwten 8—9, Gele Mosterd 14—18, Kanariezaad 66.25, Karwijzaad 18—19, Blauwmaanzaad 3840. Per 100 K.G. NIEUW-VENNEP, 23 Febr. Eierenvelling E. N. V. Hotel J. de Groot. Aanvoer 21950 eieren. 21750 kippeneieren 3.30—4.40 per 100 stuks. 200 Eend eleren 44.10 per 100 stuks. Ganzeneieren 12 16 per stuk. Oude Kippen 0.75—1, Konijnen 0.55 —1.85. Hanen 0.700.80, per stuk. LEIDEN, 22 Febr. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Lelden en Om streken" Roode kool 2.10—7.20. Savoye kool 6 1.005.60. Groene kool 1.80—3.50, Pieterselie 2.SO —4.40, Knolselderle 2.60—6.90 per 100 stuks. Krom ten 2.005.00, witloof 16.0020.00. Boerenkool' 6.0010.00, Spinazie 20.00—30.00, Uien 2.00— 3.90, Wortelen 2.0010.00. Spruiten I 13.0020.00, idem II 4.00—12.00 per 100 K.G. 8400 K.G. Bieten 60. LEIDEN, 22 Febr. Melkveillng Verkocht om gedurende de week van 27 Febr. tot 6 Maart per dag te leveren 34781 Liter melk. Hoogste prijs 6.00 laagste prijs 4.20 af boerderij. NOORD-SCHARWOUDE. 24 Febr. Noorder- marktbond. 7800 K.G. Uien. Drielingen 1.50 1.80. Uien 1.70—2.20, Grove Uien 1.60. 3300 K.G. Kroten 0.601. 235600 K.G. Roode kool 1.704, doorschot 1.60—3.30. 135600 K.G. D. Witte kool 0.60. 109000 K.G. Gele kool 1.60—2.50, doorschot 1.101.80. Alles per 100 K.G. Doorgedraaid 2500 K.G. Kroten, 113200 K.G. Deensche Witte kool. SCHAGEN, 23 Febr. Eierveiling Aange voerd 110000 kipeieren. Prijs 52-54 K.G. 3 30 3.40, 55-57 3.40—3.70, 58-60 3.50—3.80, 61-63 3 50 4.00, 64-67 3.904.20. Alles per 100 stuks. 3000 Eendeieren 2.903.20 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 23 Febr. 20 Vaartuigen 3600 pond Ztjdennetten bot 13.5516.00, 2500 pond zeeschol 7.8011.55. VRIJDAG, 24 Febr. Vorige koersen Londen 8.13 8.43 Berlijn 59.14 59.1214 Parijs 9.7514 9.75 Brussel 34.7414 34.74 Zwitserland 48.20 48 20 Weenen Kopenhagen 37.70 37.75 Stockholm 44.90 44.75 Oslo 43.20 43.24 New Vork (cable) 2.4714 2.47 Rome 12.65 12.65 Praag 7.3714 7.36 Madrid 20.55 20.45 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 10214 iVi Nederland 1916 10244 4 Nederland 1931 5914 5 Nederl 1932 ICOKa 4'/, <7r N !nd 1926 AB 8bh 5Y2 Dultschl. (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mtl. Industrieën Onliever Oalve Delft Alg Kunstztlde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kücb Accoustiek Ned. Ford 5454 5054 60 93 53 26 1654 105 2>i 102 10254 10254 9914 10154 87 55 50 5914 95 54 26 1654 103 2>4 102 industr Buitenland Anaconda Bethlehem Stee) 0 8 Steel O S Leather Intern Nickel Mijnbouw Boeton Milnbouw Alg Exploratie Redjang Lebong Petroleum Ga boes Kon Olie Perlak 'pnctnwa Continental OU «•••••••••••••e 614 12 2514 214 75i 13 118 102 16 139 73 5. 5Ki S»54i ujt 2514 254 714 12 116 103 16 13514 78 5 51ic Shell Union OU Bubber A'dam Rubber Vorige koersen Heden W, 4 Bandar Dell Batavia Rubber. |®*4 35 Serbadladl SUau V I G O. Allied Intercontln. Rubber 1454 14 25 22 114 32 Scheepvaart Java Ch Japan Roll Amerika H)n Dito Gem Ëleend. Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Suiker H V A. Jav Cultuur N 1 8 O Poerwored.10 165 103 64 6 33 Vorstenlanden 0450 Actions idem Tabak Den Batavia Jf;,, Oude Del! 1J454 Oostkust 'j1* Senembab 12° Spoorwegen Onion Pacific fc5 Wabash f ene „u. Kansas City 80Uth g" South. Rallw. 51« 3654 18)4 17 12 25 21 D4 32 2K 2)4 14 4754 1675* 105 65 7 33 23.50 141 115 1414 122 lH 454 8 4H 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2