STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken? Rook dan Haarlem, 25 Febr. RADIO MOORS DE OORLOG OM LETJC/A Kerklüjsten ZATERDAG 25 FEBRUARI llMmPi mÊÊBÊm ZATERDAG 2S FEBRUARI 1933 de beste Sigaret voor Uw gezondheid AGENDA St. Vincentiusbibliotheken F1LMNIEUWS PALACE BIOSCOOP LUXOR THEATER Auto en geen geld VERKEERSONGEVALLEN Te Heemstede TENTOONSTELLING Werken van H. Heuff Engelsch Association REMBRANDT THEATER Reprise: Ich will nicht wissen wer du bist Crisis-zuivel-aangelegenbeden WACHTGELDREGELING INTERNATIONAAL HOF MUZIEK Ontwikkeïings- en Ontspannings comité voor werkloozen Het derde concert der H.O.V, UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL DRIEHUIS NOORDWIJK OVERVEEN SPAARNWOUDE SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN iiii OVERVEEN BURGERLIJKE STAND eo v-h Vorige koersen Heden 2 x SANTPOORT Apotheekdiensten 2.30, 7 eri 9.15 uur. 26 Februari 27 Februari Na Mata Hari Maria Hom, ook weer een spionne. Nu is het natuurlijk waar, dat Mata Hari als een Hollandsche, die zooveel der oude ren .nog kennen van den tijd dat ze met haar toen aanstaanden man alle dagen in de Kal- verstraat te Amsterdam flaneerde, veel meer belangstelling trok, dan deze Maria Hom, die maar een roman-spionne is, maar als het er om te doen is een spannende geschiedenis op het witte doek te zien, dan wint Maria Horn, de hoofdpersoon uit „Onder valsche Vlag" het glansrijk. Het is de geschiedenis van 'n Duitschen vlie ger-officier, die door den vijand omlaag ge schoten wordt, maar nog in de eigen linies neervalt. Gewond naaf het hospitaal, 'n maand lang buiten kennis, verliefd op zijn verpleeg ster met wie hij trouwt. Maar die verpleegster is een Russische spionne, die tenslotte betrapt wordt, maar naar Rusland weet te ontkomen. Frank, haar man, diep onder den indruk, vraagt als gunst aan zijn kolonel hem een ge vaarlijke opdracht te geven en zoo komt hij in het door de Russen bezette Warschau, waar hij als officier vermomd, spionnendienst ver richt. Op een bal ontmoet hij Maria, en als ook hij op zijn beurt ontméskerd wordt en gevangen neming hem dreigt, helpt zijn vrouw hem ont vluchten. Zelf echter boet zij er het leven bij in. Dit is in het kort het verhaal. Het spreekt echter vanzelf, dat dit doorspekt is met allerlei avonturen en sensationeele gebeurtenissen, die deze film maken tot een uiterst spannende, die voor volwassenen, die van zulke geschiedenissen houden, wel te genieten is. Het bijprogramma is ditmaal niet bijzonder. Niet alleen, dat er geen kleine film meer voor afgaat, we misten ditmaal zelfs het Ufa-geluid- nieuws en hebben het alleen met Polygoon en Pathé moeten doen. De laatste gaf mooie op nemingen van de ramp i» Neunkirchen. Op het tooneel twee harmonika-virtuozen. Stel je voor, dat u een lot in een liefdadig heidsloterij gekocht hebt en dat daar de hoofd prijs op valteen ultra-luxe-auto! Een week lang krijgt ge er een chauffeur bij, maar deze blijkt er eigenaardige praktijken op na te houj den, want hij benoemt u tot Markies Delia Serra. Ge komt in een deftig hotel, maakt schulden, moet groot leven, zelfs bijna duel- leeren. Is het wonder, dat ge ten laatste den gewon nen prijs het liefst maar kwijt bent, te meer daar ge uw allerliefste verloofde door deze ge- bÉtirtenissen bijna verspeelt? Rondom dit gegeven draait deze week in het Luxor Theater een amusante film „Een auto en geen geld", waarin Paul Kemp triomphen viert en zich opnieuw ontpopt als een kostelijken grappenmaker, een heerlijken idioot en een be nijdenswaardig oolijkerd. Het ondeugende gezicht van Igo Spis, den markies-chauffeur wint alle dames-harten en de dikke onbeholpenheid, die Jacob Tiedtke na tuurlijk weer eigen is, doet de zaal schateren. Mimi, de verloofde van den auto-winnaar is wel aardig in haar piccolo-costuum, maar ze heeft in haar genre toch heel wat collega's,, die er méér van maken. Dat neemt niet weg, dat deze film 100 pet. amusement biedt en daarbij door een ieder ge zien kan worden. Als tweede hoofdfilm geeft Luxor „De vroo- lijke bandiet", zoo'n sterk sensationeele avon turenfilm uit de Far-West. Mooi natuuropna men krijgt men te zien, maar ook voortref felijk spel van Warner Baxter, Edmund Lowe en Conchita Montenegro. De vurige paarden vliegen weer door het land van den reuzen- cactus, de revolvers komen bij iedere gelegen heid te voorschijn, er vallen dooden bij een bank-overval; de bandiet is een sympathieke persoonlijkheid en de sergeant die hem moet pakken heeft een klein hartje Om te smullen, zoo'n avonturenfilm! In het bij-programma een aardige teekenfilm „Tok-tok een ei!" en een proeve van het meesterwerk „Menschen in 't Hotel" dat binnenkort in het Luxor Theater vertoond zal worden. Het Hollandsche nieuws van Orion geeft ac tualiteiten als den bruggenbouw bij Zaltbommel analyse van een rugby-wedstrijd, lachende en huilende militairen in Arnhem en in Den Bosch etc. Een programma zonder restrictie, dat we gaarne aanbevelen. „Aan de leden der commissie van advies in zake industrie wordt toegevoegd: L. Cohen te Haarlem. Plaatsvervanger: J. Stuurop te Amersfoort, op voordracht van de organisatie van Nederlandsche Koekfabrikanten te Amsterdam". Op de Koediefslaan week een wielrijdster uit voor kinderen, die daar aan het sneeuwballen gooien waren en kwam daarbij links op den weg te rijden. Het gevolg was, dat zij daarbij in aanraking kwam met een uit de tegenoverge stelde richting komenden auto. De bestuurder van dien auto trachtte nog door zoover mogelijk naar rechts uit te wijken de aanrijding te ver mijden, hetgeen niet gelukte. De wielzijdster be kwam eenige kneuzingen aan hoofd, heup en enkel en een paar schrammen. Na door dr. de G. te zijn verbonden, is zij per auto naar haar woning vervoerd. Hedenmiddag zal in de groote zalen van den Kon. Kunsthandel Kleykamp te 's-Gravenhage een tentoonstelling van werken van den Heem- steedschen schilder Herman Heuff worden ge opend. De heer Albert Vogel zal een inleidend woord spreken. Deze tentoonstelling, welke tot 15 Maart ge opend blijft en een overzicht geeft van Heuff's werk uit verschillende tijden, is georganiseerd door het comité van aanbeveling voor 's-Gra venhage voor het Herman Heuff-fonds. De heer Kleykamp heeft voor dit doel belangeloos de groote zalen afgestaan. Er zullen tevens werken van Oscar Mendink, C. Vreedenburgh, Chr. Soer, P. J. Bulthuis, M. Heynes en mevrouw M. de Haas, welke door hen afgestaan zijn, geëxposeerd worden. Voor de afd. Haarlem van de „English Asso ciation in Holland" houdt dr. Edmund Fellowes op Donderdag 2 Maart des avonds om 8 uur een lezing over het onderwerp: „The Elizabethan Composers". De lezing wordt gehouden in de bovenzaal van het restaurant ,.De Kroon", Groote Markt. U WEET HOE HET IN HOLLAND GAAT. De winter komt er dikwijls laat. Vaak breekt hij twee- of driemaal los. Zorg dus voor brand van HOENDERDOS. Velen zullen met instemming hebben ver nomen, dat deze charmante film met Liane Haid en Gustav Frölich, doch voornamelijk met den goedmoedigen onverbeterlijken komiek Szöke Szakall nog eens als hoofdnummer op het programma komt. Men kent de niet onver makelijke geschiedenis van den armen graaf, die zich voor chauffeur uitgeeft en dan een dame ontmoet die hij vóór zijn ambtsaanvaar ding heeft leeren kennen in geheel andere, meer met zijn stand overeenkomende, omstan digheden. Zijn bediende Ottokar heeft zich echter voor graaf uitgegeven en dat geheele stel gaat inclusief een ander zeer voornaam personage op reis, waarbij zich dan verschil lende niet onvermakelijke geschiedenisjes af spelen. Twee spoorwegboomen stuitten dan het geheele geval en de film. In het voorprogramma is weer een daverende screensong met de: famous bouncing ball, van Max Fleischer. Eenigen tijd hebben we deze prettige pittige filmpjes slechts no ode gemist (waarscnijnlijk wijl de voorraad uitgeput was) doch nu hebben we met genoegen geconstateerd, dat zij de laatste weken weer regelmatig in het programma voorkomen. Behoudens de bekende teekenkwaliteiten van den ontwerper kan men nu ook verschillende beroemde zangers en bands erin bewonderen, zoodat zij in haar hen nieuwden staat dubbele waardeering ver dienen. Voor de rest de gebruikelijke journaals en op het tooneel een zestal Venetiaanscbe acrobaten, dat in hun kleurige, ongewone kleedij op snelle wijze vliegensvlugge toeren verricht, waarvoor men respect en bewondering moet hebben. De pootige hoofdman zou onzes inziens reeds geheel alleen in staat zijn den Japanseh- Chineeschen oorlog uit te vechten. En dat is geen kleinigheid. De Minister van Oeconomische Zaken en Ar beid heeft zijn beschikking van 30 Januari als volgt aangevuld: LIMA, 21 Febr. (Reuter). Volgens een bericht uit Manaos bracht een Peruviaansch vliegtuig drie Columbiaansche kanonneerbooten tot zin ken. Een Peruviaansch escadrilje moest een ge vecht aangaan met twaalf Columbiaansche vliegtuigen. De Peruvianen bereikten tenslotte hun operatie-basis zonder ongelukken. In het Staatsblad is afgekondigd een K. B., waarbij uit overwegingen, dat tot de vaststel ling van een wachtgeldregeling moet worden overgegaan voor het personeel aan de door het Rijk gesubsidieerde land- en tuinbouw scholen, met ingang van 1 Januari 1933, het K. B. van 3 Augustus 1922 op dit personeel van toepassing wordt verklaard. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. G. van Slooten Azn., is als door Nederland aangewezen bijzitter voor geschillen inzake doorvoer en verkeer, bedoeld in art. 27 van het Statuut van het Permanente Hof van Internationale Justitie, aangewezen prof. mr. dr. G. W. J. Bruins, Nederlandsch Rijnvaartcommissaris. mm I I Voor de derde maal concentreerde Vrijdag middag onze Haarlemsche Orkestvereeniging voor de werkloozen onzer stad, terwijl deze uit voering bovendien nog door de radio werd uit gezonden. Tal van bezoekers hebben wederom kunnen genieten van het uitstekende spel onzer Haar lemsche musici, die onder leiding van Marinus Adam een zestal nummers ten gehoore brach ten. Op het prachtige concert in G. kl. t. van Bruch na, dat een der juweeltjes is van de vioolliteratuur en waarin Jos. de Clercq als solist optrad, bestond het programma uitslui tend uit meer luchtige opera- en operette mu ziek. Zoo kregen we te hooren de petillante Ouverture uit Rossini's Barbier de Séville, een 4-deelige suite uit Bizet's Carmen, de Ouver ture van de Strauss-operette „Die Fledermaus" een Strauss-Wals „Frühlingstimmen", en een samenlezing van melodieën uit Lehar's „Lus tige Witwe." Marinus Adam dirigeerde met entrain en maakte de uitvoering tot een pittigen muziken schotel, die blijkens het telkens geestdriftig losklaterend applaus met zeer veel smaak door het publiek werd gesavourerd. Trouwens, u heeft het succes plus de uit voering op uw radio-apparaat kunnen be luisteren. Evenals het enorme succes dat de violist Jos. de Clercq had met zijn muzikaal zoo hoog staande prestaties in bovengenooemd vioolconcert, waarvan vooral de zangrijk en breed gestreken Lantilene van het middendeel zoo pakte, en waarvan de geestdrift opgevoer de finale ook door het orkest zoo vol verve werd begeleid. Zooals gezegd, zeer veel applaus voor dirigent Adam en de overige uitvoerenden, plus bloe men voor solist de Clercq, plus hulde, waarin allen broederlijk deelden, en waarna een toe gift, 'n pittige marsch, niet kon uitblijven. Er is op dit concert tevens gesproken en er werden belangrijke mededeeüngen gedaan. Wethouder van Liemt richtte een kort maar hartelijk gemeend woord van dank aan de Commissie van drie uit het Ontwikkelings comité, de heeren Ter Haar, Luyken en de Bie, voor het vele en goede werk, dat ze tot nu toe ten bate der werkloozen hebben verricht. Een dankwoord, dat door luid applaus werd onder streept. Verder deed de heer Ter Haar eenige mede- deelingen, welke ongetwijfeld met ingenomen heid zullen worden begroet. Ten tweede male dan is door den edelmoedi- gen gever, die zich N. N. noemt, een som gelds beschikbaar gesteld, waarvoor de H.O.V. nog, 2 concerten zal geven. Het eerste concert zal worden gegeven op Donderdag 9 Maart, waarop als soliste mede werkt mej. Corry Bijster, sopraan; het tweede concert zal op Vrijdag 24 Maart gegeven worden. Daaraan zal als solist medewerken de heer Carel van Leeuwen Boomkamp. (Cello). Zeker tot aller groote vreugde kon worden medegedeeld, dat het bestuur van H.O.V. goed gunstig heeft beslist op een verzoek van het Centraal Comité. De H.O.V. zal n.L op 5 April geheel belang loos nogmaals voor de werkloozen concerteeren Het is zoo goed als zeker, dat Annie Woud aan dit concert haar solistische medewerking verleenen zal. We kunnen dan wel een uitver kocht huis verwachten. Voorts zal door het Comité van actie van vrienden der H.O.V. als sluitstuk der propa ganda een speldjesdag worden georganiseerd Deze dag is bepaald op Zaterdag 18 Maart. De R. K. V. B., H. B. B. en de Chr. B. B. hebben daaraan hun medewerking toegezegd Van deze plaats herhalen wij een beroep op allen, die dien dag willen helpen. Zij die zich dien dag verdienstelijk willen maken, kunnen zich daarvoor opgeven Maandag 27 Februari tusschen 2 en 4 uur in het gebouw St. Bavo, Smedestraat 23. J. S. Ongecorrigeerd. Burgerlijke stand. Geboren: P. G. ter Wol beekvan der Horst z.; M. C. van den Berg Marcelis z.; J. L. Kruijtvan Waalwijk van Doom z. Ondertrouwd: F. H. Fragemann en A. F. Haake. Getrouwd: P. N. J. Zonneveld en M. Vree ken; C. J. van Muiswinkel en C. Waal. Overleden: B. Davidson, 84 j.; J. de Jong, 57 j.; H. M. Ch. Broekhuizen, 52 j. Gymnastiek Een gymnastiekvereniging voor R. K. meisjes is definitief opgericht. De leiding berust bij de dames Lebesque en Stegerhoek. Dokter Naessens en Meester Schou ten oefenen het toezicht tijdens de turnlessen uit. Een groep oefent Woensdag, een andere op Vrijdag in de gymzaal. Tot vijf Maart bestaat gelegenheid "ich als lid op te geven. Des zo mers buiten oefenen in wandelsport, korfbal enz. Parochiale Jeugdraad Woensdag had de eerste bijeenkomst plaats van de jeugd en haar leiders in ,,'t Huis te Velsen". Gevormd zijn vijf groepen, genaamd Sint Engelmundus, Aloysius, Harcisius, Wilhelmus en Petrus Canisius. Half Mei zal de eerste in stallatie plaats hebben, waarvoor men zich tot vijf Maart kan opgeven. Iedere Jongen van twaalf jaar en ouder geve zich op om gevormd te worden tot degelijke katholieke mannen van de daad. De Duinen. Wij vernemen nog nader inzake de openstelling van de z.g. onvrije duinen, dat deze duinen voor het publiek zullen worden opengesteld met ingang van 15 Maart ek. tegen toegangskaarten. Deze kaarten zullen van 15 Maart as. op de beide politie-bureaux in onze gemeente verkrijgbaar worden ge steld tegen betaling van 10 cents. Kinderen beneden de zestien jaar hebben geen kaart noodig, doch mogen slechts in de duinen ver blijven onder geleide van een volwassene, in het bezit van een kaart. Ook zullen kaarten verkrijgbaar worden ge steld a 20 ets, welke kaarten zoowel toegang geven tot de onvrije duinen in Katwijk als in Noordwijk. De kaarten zijn strikt persoonlijk, familie- of gezelschapskaarten worden niet verstrekt. Vbor excursies van vereenigingen of reis gezelschappen kunnen kaarten ten getale van het aantal deelnemers worden verstrekt ten name van de vereeniging of den leider, met be perkten geldigheidsduur (dag der excursie, enz.). R. K. Volksbond Maandag 27 Februari zal de jaarvergadering worden gehouden van den R. K. Volksbond, afdeeling Overveen en om streken, in de St. Aloysiusschool te Overveen des avonds 7.45. De agenda vermeldt o.a.: Installatie nieuwe leden; jaarverslag en be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren G. J. P. Swijen, A. G. Kruup en H. Blankwater. Jaarverslag en rekening en verant woording der St. Barbara Vereeniging. Verkiezing bestuurslid der St. Barbara Ver eeniging wegens het bedanken van den heer G. van der Veldt. Voorstel tot verlaging contributie St. Barbara Vereeniging. Vastenavonduitvoering Maandag 27 Fe bruari as. geeft de R. K. Tooneelvereeniging „St. Jacobus" een groote uitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw te Spaamwoude. Dezen avond heeft de tooneelclub, in tegen stelling met andere uitvoeringen, het tooneel vrij gegeven voor de alombekende familie Hof- mann uit Amsterdam, die dezen avond zal op treden. Het bestuur twijfelt dan ook niet of deze avond zal een groot succes worden. Ook zal met toestemming van B. en W. een groote verloting plaats hebben. Het gezellig samenzijn dat na aflooop zal ge houden worden zal verzorgd worden door „The jolly jokers band" uit Haarlem. R. K. Kiesvereeniging Dezer dagen hield de kiesvereeniging „Santpoort I" een propagan da vergadering in café „Zomerlust". Als spreker trad op mr. Hellenberg-Hubar, die allereerst wees op de gewichtige taak, die ieder straks weer bij de stembus heeft te vervullen. Spr. besprak dan de crisis in de economie, waarbij ons ontstellende cijfers ter oore kwamen van het aantal werkloozen, van het scheepvaart bedrijf. Niemand weet hoe we er uit zullen komen, er is geen zekerheid. Onze voornaamste afzet gebieden Japan en China zijn onze concurren ten geworden, aldus spr. Hetzelfde geldt voor Rusland, Joego-Slavië en Tjecho-Slowakije. Ook besprak mr. Hellenberg-Hubar de contingentee- ring en de tariefmuren. Hij wees op de ver wording in het gezag en verweet de S. D. A. P., die zich zelf als de ware democraten aandienen, dat zij zelf een groot gevaar is voor de demo cratie. Zij is de partij, die bezuiniging preekt en in de daad tegen elke poging tot bezuiniging stemt. Ook de vrijheidsbond getuigde daarvoor bij het laatste voorstel over vermindering van rechtbanken en kantongerechten. Spr. vermeldde dan nog even in het kort waarom zooveel amendementen op ons partij program 1933 werden verworpen tot teleurstel ling der z.g. democraten onzer partij. Het meerendeel toch der amendementen was ver wezenlijkt of verkeerde in het laatste stadium daarvan. Spr. eindigde met de verzekering, dat onze partij is een volkspartij, dus voor eiken rang en stand, een ware democratische partij en drong aan op eenheid en propaganda. Enkele vragen over de veertigurige werkweek, Commissie-Weiter en Lambooy, radiocontróle- commissie en cumulatie van wachtgeld en pen sioen, worden naar genoegen beantwoord. Burgerlijke Stand Geboren: S. M. Buijs- manGottmer, z; E. v. d. WalMaks, z; E. E. G. van Leeuwen—Compter, z; A. M. Eskes— Heeremans, z; T. v. d. Walvan Hemert, z; C. Mons—Schol, z; W. K. Schoo—Grapendaal, z; H. Voerman—Basstra, d; M. Meijering—Laan, d; J. M. Heeremans—De Graaf, d; M. J. Keifr— de Smit, z; M. Zuurbier—Zonneveldt, d; J. H. te BoekhorstLefeber, z; J. P. Boonde Wit, z; J. ZwaanKaptein, d; A. F. F. M. Vincent Noomen, d. Ondertrouwd: J. van Alphen en W. D. Olijr- hook; J. J. Kraak en A. Zeeuw; J. C. Over steegen en A. Blokker. Getrouwd: C. J. de Witte en J. M. van Berghe; G. Voorhout en E. Renken; M. Honig en M. Wilderom; P. de Haan en J. Jager; D. Gilissen en F. A. M. v. d. Kolk. Overleden: Maria J. de Ru, 55 j., echtg. van H. Buijs; Hendrika G. van Veelen, 73 j„ we duwe van K. Kat; Johanna Hessels, 83 j., weduwe van H. H. Keijzer. Kruik gesprongen De 18-jarige mej. .B., wonende in de Hadlystraat alhier zette een kruik met water op het gasstel, zonder den schroefstop los te draaien. De gevolgen bleven niet uit, met een hevi- gen knal sprong de kruik stuk en verwondde het meisje aan armen en gelaat. Nadat dok ters hulp verleend was, werd zij naar het St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost overge bracht. ZONDAG. Quinquagesima. De stille H.H. Missen te 7 uur en half 9; de Hoogmis te 10 uur. Onder de H.H. Missen collecte voor de retraitehuizen in ons Bisdom. Te 2 uur cate chismus. Te half 8 Lof. DINSDAG te half 11 gezongen Huwelijks- Mis voor J. A. H. Koelemij en M. W. E. Voets. 's Avonds Maria-Congregatie, afd. meisjes. WOENSDAG. Aschdag. Begin v. d. veertig- daagsche Vasten. Na de H.H. Missen uitrei king van de gewijde asch. Tevens begin van de maand Maart, welke bijzonder aan de ver eering van St. Joseph is toegewijd; 's avonds te half 8 Lof ter eere van St. Joseph. Geboden vasten- en onthoudingsdag. DONDERDAG. Uitstelling van het AUerh. Sacrament tot 5 uur. Van 4 tot 6 uur gelegen heid om te biechten. VRIJDAG. Eerste Vrijdag der maand. Ook te zes uur eene H. Mis. Te half 8 gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 oefening van den Kruisweg. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 6 Nederland 1919 4% Nederland 1916 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4% N tnd 1926 AB 5Duitschl. (Youngleen.) Banken Geboren: 22 Februari, d. van C. E. Balfoort- v. Eijk. 23 Februari d. van A. Kooijman- Veen. d. van C. v. Veggel-v. Slooten. Overleden: 22 Februari, J. v. Veen, 57 j., Ged Raamgracht. 23 Februari S. M. v. Gerve, 55 j„ Rijnstraat. Indische Bank Cert Handel-MU. industrieën Onliever Van Berkei's Pat. Kuch Accoustiek Ned Ford indnstr Buitenland Anaconda O S Steel MRnbouw 102)4 102)4 99H 100)4 100)4 87 88)4 56 52)4 59)4 95 970, 54 54 26 26)4 16)4 103 105)4 2 H 2)4 104)4 25h ZH 2h 7)4 12 11 116 117 103 103)4 Petroleum Gaboea 16 Kon Olie 135% 13914 °erlak 78 74 Peudawa5 5 Continental Oil 5l)ai Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V 1 G O Allied Lntercontln. Rubber Scheepvaart Holl Amerika Uln Dito Gem Elgend. Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Suiker R. V. A. Jav. Cultuur N 1 S O Poerworedjo Actions tdem Tabak Oostkust Senembab •looorwegpn Union Pacific Waoasb Erie South. Railw. 4 4)4 51)4 53 36)4 35)4 20 17 14 11 25 22 IX, 32 32 2)4 2)4 '4 14)4 50 167)4 169)4 105 106 64 5)4 33)4 24-0, 141 143)4 115 118 14)4 14 122 127)4 69)4 1H 1% 5 8 5)4 CHIEF WHIP te biechten. Te half 8 Maria-Lof met rozen hoedje. Op het zangkoor zijn onder de H.H. Missen van 7 uur én half 9 tegen betaling van 10 cent zitplaatsen voor mannen en jongens beschik baar. Achter in de kerk zijn tegen ten minste 2 cent Misboekjes met Latijnschen en Holland- schen tekst verkrijgbaar. ZONDAG, 26 Februari. Quinquagesima. De H.H. Missen zijn te 7 en 9 uur. De Hoogmis te half elf. Onder de H. Mis van 9 Uur algemeene H. Communie voor de Graalleden. Schaalcol- lecte voor het Philosophicum te Warmond. Te half een voorbereiding voor de vernieuwing der Doopbeloften. Te half zeven plechtige inwij ding van het nieuwe kerkorgel, bij welke ge legenheid het orgel zal worden ingespeeld door den heer Hendrik Andriessen, organist der St. Jozefkerk te Haarlem. DINSDAG 28 Febr. 's avonds te 7 uur vierde cursusles in de parochiezaal. Te half acht Ma- riacongregatie voor de meisjes (2e afdeeling) WOENSDAG 1 Maart vijfde der zeven Woens dagen ter eere van St. Jozef. Na de H. Mis vereering van de St. Jozefrelikwie. ASCH-WOENSDAG. Begin van den veertig- daagschen vasten. Geboden vasten- en onthou dingsdag'. Te 7 uur Aschwijding en uitdeeling der gewijde asch. Hierna uitreiking der H Communie en gezongen H. Mis. 's Middags te 3 uur voorbereiding voor de Communiekinde ren. Te 7 uur Lof ter opening der maand Maart Te half acht Congregatie voor de jongens (2e afdeeling). DONDERDAG 2 Maart. Te kwart over 4 uur biechthooren voor de schoolkinderen, van 68 uur voor de volwassenen. VRIJDAG 3 Maart. Eerste Vrijdag der maand. De H. Communie wordt uitgereikt te half 7 en voor en onder de H. Mis van 7 uur. Na de H. Mis Uitstelling, Litanie met Acte van toewijding en zegen, 's Avonds te 7 uur oefe ning van den H. Kruisweg. ZATERDAG 4 Maart. Te 7 uur gemeenschap pelijke H. Communie der schoolkinderen, 's Na middags van 5—9 uur biechthooren. ZONDAG 5 Maart. Eerste Zondag van de maand. Eucharistische Dag. Onder de H.H. Missen maandelijksche schaalcollecte voor de rentebetaling en schulddelging, 's Avonds te 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. De Vastendedi- taties worden dit jaar gehouden door den zeer- eerw. heer Pastoor. Intenties der H.IL Missen ZONDAG 26 Februari 7 uur voor de armen der parochie; 9 uur Theodoras Droog. Hoog mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. v MAANDAG 27 Februari half acht tot zekere intentie uit dankbaarheid. DINSDAG 28 Februari half acht tot zekere intentie. WOENSDAG 1 Maart 7 uur Johannes Cor nells Bonarius. DONDERDAG 2 Maart half acht gezongen jaargetijde voor Maria Zonneveld—Alders. VRIJDAG 3 Maart 7 uur Fredericus Heere mans. ZATERDAG 4 Maart half acht tot zekere intentie. ZONDAG 5 Maart 7 uur voor de parochie, 9 uur Johanna Wilhelmina, Hoogmis Maria Eli sabeth Heeremans-Hendrik. Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksge zondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 25 Februari 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 3 Maart zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na 8 uur en des nachts geopend: H. J. M. Bartels, apotheek Loomeijer, Bartel- jorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apotheek, Kle verparkweg 13, tel. 11793; J. W. Florijn, Cen traal Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P Woutersen, Ko ninginneweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. Gebouw ,,St. Bavo" Sociale Ontwikkelings cursus, 34 uur Geel Wit, 6 uur Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété.^ Luxor Bioscoopvoorstelingen en variété, 2.30-, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal Middagconcert H. O. V.» half 3 uur. Stadsschouwburg Komische Opera „Czar und Zimmermann", door de Haarl. Opera (ette)-ver eeniging, 8 uur. Brinkmann Receptie jubileum afdeeling Haarlem R.K. Bond P. T. T.-personeel, half 3 tot 4 uur avondfeest half 8 uur. St. Jozefsgezellengebouw Tooneeluitvoering St. Jozefsgezellen I, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 3 4.30, 7 en 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Sociëteit „St. Bavo" Tuindersvakbond L. T. B., 10 uur A. R. K. A. „St. Mattheus", 8 uur Loma-motorcursus, 8 uur R.K. Com missie voor Beroepskeuze, 8 uur Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R.K. Bevolkings bureau, 8 uur Feestavond „Herwonnen Le venskracht", 8 uur. St. Jozefgezellengebouw Jansstraat 59 Damclub P. E. T., 8 uur Rederijkerskamer „St. Genesius", 8 uur. Stadsschouwburg N. V. Het Schouwtooneel „Peggy m'n kind", 8 uur. Schouwburg Jansweg Donateursuitvoering „Alberdingk Thijm", „Drie Wijze Gekken", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 18 tot5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat U Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meisjes Ieedren dag van 10 tot 12, van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur- Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671' Da Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 834—834 uUf VRIJDAGAVONDS 8%—9% UUf DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2M—4 uUf (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 734—8H "UT VRIJDAGAVONDS van 7)4—8 >4 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 um (Voor Schoolkinderen» WOENSDAGAVONDS 734—8 uUI BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7)4—8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2