Als Amerika weer nat wordt Ie Th. Nolf's 1 WIMBLEDON TENNISPARK mstmm LANGE VEERSTRAAT 15 Reorganisatie Opruiming GRATIS REPARATIE G. RIJKSEN Alcohol-Autarkie EXPEDITIE ROSSENAAR rooken Wandverlichting m ZATERDAG 25 FEBRUARI Alcohol en werkloosheid Transport te land 1-1-1-7-4 26 Kruisstraat 26 U Wwrvan moet de schoorsteen WONINGBUREAU „ZAANEN" Kantoor van vaste Goederen Assurantiën en Hypotheken Middenweg 141 Telef. 22890 HAARLEM T A R I E F PROFITEERT NOG HIERVAN!! Electr. Strijkbout Naaimachinelamp Siaapkamerschaal 0.45 Siaapkamerschaal 1.35 Mod. Winkelverlichting Thermosflesch n ,r „Halier" Petroleumstellen 91, Salonlamp 8.95 Ganglantaarn Electr. Kachel Gascomforen De producenten van bier en van wijn vragen een invoerverbod voor alle buitenlandsche alcoholische dranken WERKZOEKERS OPGELICHT De waarborgsommen verdwenen Ned. R.K. Bond van Expediteurs- en Transportondernemers opgericht DE OVERVAL BIJ HUSHOVEN Een der verdachten veroordeeld GEVAARLIJKE PRIJZEN Loterijen en drankgebruik door kinderen WIE MIST ZIJN PET? Mislukte overval te Haarlem AANVARING SCHULPENGAT ROTTERDAMSCHE OPRUIERS Slachtoffer overleden Carlton en Indië Bloemententoonstelling te Roelofarendsveen HET DRAMA TE SOLO Vereeniging voor Paedagogiek Werk voor den Octrooiraad FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN I HAARLEM Lange Veerstraat en Cr. Houtstr. 50 80UP0NS GRASLINNEN VOOR LAKENS LAKENS EN SL00PEN BADHAND DOEKEN HAND- EN THEEDOEKEN BEL OP 1-0-3-5-1 BIJ POSTMA'S SPECIAALZAAK Goedkoope Apotheek Telefonische bestellingen wordt direct aan huis bezorgd. NOLF'S GocdkoopeApotheek HAARLEM, Talef. 11174 Met Uw hulp zorgt het Nationaal Crisis Comité voor koesterende warmte in de woningen van Uw hulpbehoe vende landgenooten. Stort daarom nog heden Uw bijdrage op post rekening 18Ó.000 Zaterdagmiddag F 125.— Zondagmorgen F 125.— Woensdagmiddag F 75.— Alle Ochtendbanen F 25.— Alle Middagbanen F 50.— Alle Avondbanen F 50.—. OVERVEEN J. W. FRISOLAAN 15 NOG 1 WEEK DUURT ONZE Fijn perkamenten Pracht imitatie albast prima kwaliteit U.J3 1 pits LI3 3 pits 3.98 met gekleurd glaswerk 1.39 Fraai perkamenten beschilderd 0.39 2 elementen, luxe uit- r ui voering, compL 3. 3 Zware geëmailleerde WASHINGTON, Februari, Nu het Congres der Vereenigde Staten be sloten heeft tot de afschaffing der drooglegging en het ontwerp tot verandering van de grond wet doorgezonden is naar de parlementen der Verschillende staten om er over te beraadslagen, vormt de schrapping der „Prohibition Law" Waaraan men een beslissenden invloed op de economische toekomst van het land toeschrijft. Weer opnieuw het onderwerp van het gesprek Van den dag. De actie tegen het alcoholverbod steunde Van den beginne af niet zoo zeer op de vraag of de Amerikanen naar welgevallen zullen kun nen drinken of niet, als wel op de verwachting dat vele werkloozen in dienst zullen kunnen treden van de alcohol-industrie en dat het al coholgebruik een groot bedrag aan belastingen zal opleveren. Het is vooral de hoop op deze economische voordeelen welke vele oorspronke lijke voorstanders der drooglegging tot tegen standers heeft gemaakt. Sinds langeren tijd reeds hebben de Ameri kaansche wijnproducenten en brouwers zich vast aaneen gesloten om alle voordeelen welke even tueel uit de afschaffing der prohibitie zullen Voortvloeien, voor zich zelve te behouden en om krachtig het hoofd te kunnen bieden aan de buitenlandsche concurrentie. In hun campagne overheerschen de patriottische beweegredenen, Wat echter niet weg neemt dat zij rechtstreeks alleen zichzelve zoeken te bevoordeelen. De Amerikaansche wijnproducenten en brou wers eischen niet minder dan een algeheel in voerverbod voor alle alcoholhoudende dranken, ïn de Vereenigde Staten zouden alleen dranken Verkocht kunnen worden die door Amerikaan schen arbeid uit Amerikaansche grondstoffen gewonnen zijn. Het heffen van hooge en zelfs van beschermende invoerrechten is steeds Volgens de wijnproducenten en brouwers der Vereenigde Staten geen afdoende maatregel, Want hoe hoog men de rechten ook stelle, ze kunnen de Amerikaansche productie onmogelijk beschermen tegen de concurrentie van wijn en bier voortbrengende landen die een lage valuta hebben en enorme voorraden. Daar komt nog bij dat de scheepvaarttarieven voor het trans- Port sterk gedaald zijn. met het gevolg dat de buitenlandsche voortbrengselen nóg voordeeliger kunnen worden aangeboden. De Amerikaansche brouwers maken zich na tuurlijk op de eerste plaats ongerust over den invoer van bier uit Duitschland en Tsjécho- Slowakije. Zij laten hun gemeenschappelijke be langen te Washington verdedigen door een zeke ren heer L. Cook, een advocaat, die een kolos sale reclame op touw heeft gezet tegen buiten- landsch bier. Zijn voornaamste argument is dit: dat wanneer de taneven van voor den oorlog 1 Weer van kracht werden, het buitenlandsche bier te New-York in dgrL kleinhandel nog beneden den zuiveren kostprijs van den Amerikaanschen brouwer blijven zou. De bond van Californische wijnproducenten en ook een aantal groote firma's hebben te Washington vertegenwoordigers geplaatst, wier taak het is de Senatoren aanhoudend te bezoe ken met het doel om invloed uit te oefenen op de stem welke zij later in dit vraagstuk zullen uit brengen. Naar het Amerikaansche woord „lob by" dat in „goed Nederlandsch" antichambre heet, heeft men de vertegenwoordigers van dit hun of meer eigenaardige beroep „lobbyists" gedoopt. De „lobbyists" hebben, zooals dat pas send is in de democratische republiek der acht- en-veertig sterren, een eigen organisatie ge sticht en zoeken nu de zaken uit te breiden door te trachtèn ook de belangstelling voor hun werk zaamheid op te wekken bü de wijnproducenten Van New-York, Michigan, Ohio, Illinois en Ala bama. De wijnbouwers hebben evenals de bierbrou wers een strijdkreet uitgedacht. Deze luidt dat Californië alleen reeds^jaarlijks voldoende wijn kan prodüceeren om in de behoeften van alle staten gedurende drie jaren te voorzien. De samenwerkende wijnproducenten en brouwers streven bovendien naar een verbond met de ver tegenwoordigers der landbouwstaten om ook hen voor een algeheel invoerverbod van alcohol houdende dranken te winnen. Intusschen is het al weer eenigen tijd gele den dat de brouwers openlijk toegaven slechts weinig nieuw personeel noodig te hebben in het geval van afschaffing der drooglegging. Vele van de grootste Amerikaansche brouwerijen zijn nooit gesloten geweest, ondanks het alcoholver bod. Zij hebben hun bedrijf slechts een weinig omgesteld en fabriceerden sinds de afkondiging der prohibitie het zoogenaamde „near beer", bijna bier: dit is gewoon bier waaraan langs chemischen weg de alcohol onttrokken wordt. Het einde der drooglegging zou voor deze brou werijen eerder een vereenvoudiging van het be drijf beteekenen, daar zij zouden kunnen voort gaan met de fabricatie van bier zooals zij dat op het oogenblik doen, terwijl ze zich de moeite om van bier „neai beer" te maken konden sparen. Waar op die manier de leuze veel van haar kracht verloren heeft: dat het einde van het alcoholverbod het einde zal beteekenen der werkloosheid van een beduidend aantal' men-» schen, schermt de propaganda voor de „alcoho lische autarkie" voortaan met de leuze dat uit sluitend Amerikaansche grondstoffen moeten en zullen verwerkt worden. Veel gunstiger zijn de uitzichten in de bedrij ven die rechtstreeks of zijdelings bij de pro ductie van bier en van wijn betrokken zijn. Zoo bereiden zich de machinefabrieken reeds voor op beduidende opdrachten. De automobielfabri kanten beschouwen hun voorraden, vooral van vrachtwagens, niet langer als dood kapitaal. En vooral de kuipers gaan goede tijden te gemoet. Men berekent dat de kuipers der Vereenigde Sta ten reeds voor meer dan een millioen dollars nieuwe machines gekocht hebben, terwijl er be stellingen voor verschillende millioenen dollars verwacht worden. De bond van Amerikaansche kuipers heeft bekend gemaakt, dat een groot deel zijner le den in St. Louis, Chicago, Louisville, Milwaukee, Portland, Atlanta en andere steden hu» bedrij ven geheel hebben ingesteld op het aanmaken van biervaten en de eerste bestellingen verwach ten. (United Press). koopman een gevangenisstraf van één jaar en vier maanden wegens oplichting en acht maan den wegens verduistering: ten aanzien der dienstbode vroeg hij acht maanden. Uitspraak over 14 dagen. In de maand November van het vorige jaar hadden te Tilburg een heele reeks van op lichtingen plaats, alle getuigende van een groo te dosis brutalen durf en sluwheid. Deswege stonden Donderdag voor de rechtbank te Breda terecht de 22-jarige koopman J. v. S. en de 23-jarige dienstbode M. J. K., beiden te Til burg, thans gedetineerd, v. S„ zich uitgevende voor drogist, gaf voor zijn winkel aanzienlijk te willen vergrooten. Hij plaatste aanlokkelijke advertenties voor personeel, maar vroeg, omdat het een vertrouwenspositie gold, een borgstel ling van ƒ250.—. Meerdere personen vlogen er in; natuurlijk zagen ze van hun borgsom geen cent terug. Zelfs een meisje uit Munster (Westfalen) had op de advertentie geschreven, waarop verdachte haar verzocht had een waar borgsom van 200.— te storten bij de Amster- damsche Bank. Toen dit geschied was, vond verdachte deze Bank niet solide. Het meisje haalde haar geld eraf en gaf het ter meerdere zekerheid aan den drogist met het bekende gevolg. Uit hetgeen de President van de geschiede nis wist mede te deelen, bleek, dat de koopman ook op ander gebied „werkzaam" was. Ver dachte had in twee maanden tijd bij een firma ƒ1662.— schuld gemaakt en daarbij elders nog ƒ3310.— geleend. Meerdere firma's hadden hem voor aanzien lijke bedragen waren gezonden; onder allerlei voorwendsels had hij links en rechts geld ge leend. De verdachte dienstbode K. nam het perso neel aan, terwijl haar „man" op reis was. Van de borgstellingen wist zij niets. Er waren een twintigtal getuigen gedag vaard, waaronder meerdere winkeljuffrouwen. Deze laatsten hadden al spoedig gemerkt, dat ze bedrogen waren: de dagelijksche omzet der zaak bedroeg slechts 2 a ƒ3. Naar haar borg tocht konden ze bij haar vertrek echter flui ten. Het O. M., waargenomen door mr. E. baron Speijart van Woerden, noemde het ten hemel schreiend, dat menschen, geen werk kunnende vinden, door verd. kaal geplukt zijn. Get B. verloor al zijn geld, kreeg geen loon en moest op kosten van de politie naar zijn vroegere woonplaats terugreizen. Spr. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte tegen den Zooals gemeld heeft de Ned. R. K. Midden standsbond eenigen tijd geleden op verzoek van een aantal leden een landelijke vergadering uitgeschreven voor de R. K. Expediteurs en Transportondernemers tot bespreking van den toestand in het transportbedrijf te land. spe ciaal in verband met de in voorbereiding zijnde wettelijke regelingen, die dit bedrijf ten nauw ste raken, de werktijdenregeling voor chauf feurs en het concessiestelsel voor het auto- goederenvervoer te land. Op de gehouden vergadering, waarvoor een verheugende belangstelling bleek te bestaan, zijn de genoemde onderwerpen uitvoerig be sproken en van alle kanten belicht. In het bij zonder kwam mede ter sprake de op handen zijnde tariefswijziging voor het goederenver voer bij de Spoorwegen. De vergadering bleek overtuigd, dat de be langen der R. K. Expediteurs en Transport ondernemers alleen veilig kunnen worden ge steld door een krachtige landelijke vakorgani satie binnen het verband der centrale midden standsorganisatie. Door de ter vergadering vertegenwoordigde R. K. Vereenigingen van Expediteurs en Trans portondernemers te Rotterdam en te Breda werd dan ook besloten tot oprichting van een landelijken R. K. Vakbond binnen het verband der R. K. Middenstandsorganisatie. Staande de vergadering traden nog verschil lende andere aanwezigen persoonlijk tot den nieuw gestichten vakbond toe. In het voorloopig bestuur van den Ned. R. K. Bond van Expediteurs en Transportonderne mers werden benoemd de heeren Bekedam (N.V. v.h. Moerman en Robbers) te Rotter dam, Ottenheim te Helden-Panningen en Ver- legh te Breda. Door dit voorloopig bestuur zullen in overleg met den Ned. R. K. Middenstandsbond de lij nen der te voeren actie nader worden uitge stippeld. Met de bestaande organisaties in het bedrijf zal zoo nauw mogelijk worden samengewerkt. De vergadering constateerde met genoegen, dat ook van de zijde dezer organisaties zelf samenwerking met den nieuw gestichten Vak bond op prijs wordt gesteld. Belangstellenden in den Ned. R. K. Bond van Expediteurs en Transportondernemers kunnen zich voorloopig om nadere inlichtingen wenden tot het Bureau van den Ned. R K. Middenstandsbond, Hoogewal 10, Den Haag. De Rechtbank te Roermond heeft Vrijdag uitspraak gedaan tegen twee jeugdige arbei ders, J. en S., die verdacht werden van het plegen van een roofoverval op den landbouwer P. Moris uit Weert, op den Rijksweg nabij Hus- hoven. De 28-jarige J. werd tot drie jaar gevange nisstraf wegens diefstal veroordeeld, terwijl S., wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken. De Minister van Staat, Minister van BinpenK landsche Zaken heeft aan de gemeentebestu ren een circulaire gezonden van den volgenden inhoud: „In mijn circulaire van 19 Augustus 1929 ves tigde ik uw aandacht op de wenschelijkheid bij verhuring van standplaatsen op kermissen, rekening te houden met de omstandigheid, dat deze niet behooren te worden verhuurd aan personen, die zich willen bezig houden met de exploitatie van automaatkasten, welke gelegen heid bieden tot deelneming aan hazardspelen er. dat zulks mede geldt voor exploitanten van met de wet strijdige loterijbedrijven op kermissen. Inmiddels is mij gebleken, dat bij spelen, die niet in strijd zijn met bepalingen inzake hazard spel of van de Lotertjwet 1905, meermalen alco holhoudende dranken als prijzen woraen uitge loofd, die daardoor niet zelden in handen komeh van jeugdige personen. Ik acht dit een in hooge mate ongewenscht gebruik, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt. In verband hiermede veroorloof ik mij uw col lege te verzoeken aan het verhuren van stand plaatsen op kermissen, bij volksfeesten, e.d. de voorwaarde te verbinden, dat bij spelen, zooals bovenbedoeld, alcoholhoudende dranken niet als prijzen beschikbaar worden gesteld". Donderdagavond omstreeks kwart vóór negen liep de 39-jarige dienstbtode A. N. op de Prin- sessekade te Haarlem. Hier poogde een man haar handtaschje te ontrukken. Hij gaf haar een paar keer een klap in het gezicht. Ze was echter ook niet van de poes en gaf den man een klap terug, waardoor deze zijn pet verloor. Toen ze ook nog om hulp riep, sprong hij haas tig op zijn fiets en koos het hazenpad. Ze deed daarop aangifte bij de politie, waar ze de pet, 'als bewijsmateriaal, achterliet. De Marine-Raad heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring tusschen een van H. Ms. Z-booten met een Deensch visschersvaartuig in het Schulpengat op 7 October 1932. In een uitvoerig arrest komt de Raad ten slotte tot geen bepaalde aanwijzing van schuld van een der beide bü het ongeval betrokken partijen. De Officier van Justitie bij de Rechtbank te Rotterdam is in hooger beroep gegaan van de beslissing der rechtbank tot opheffing der ge vangenhouding van het Raadslid Menist en twee van diens geestverwanten, die gearesteerd waren wegens opruiing. Het appèl zal Maan dagmiddag voor het Hof te 'sGravenhage in behandeling komen. De 34-jarige werklooze C. O., die wegens het verspreiden van opruiende lectuur in arrest was gesteld, is Vrijdag ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Vrijdagmorgen is in het ziekenhuis te Venlo overleden A. Theeuwen, die Donderdagavond bij een aanrijding op den Kaldenkerkerweg te Venlo doodelijk gewond werd. Rechtbank besloten, advies van den Octrooi- raad in te winnen. Voor Weco trad op mr. F. Kokosky, voor Philips mr. Telders. De Indische Courant te Soerabaia van 4 de zer bericht het volgende: Wij ontvangen uit Malang het bericht, dat de heer W. S. Feenstra, Kajoetangan 18. Ma- lang, reeds gedurende jaren in Indië woonach tig, is aangesteld als officieel vertegenwoordi ger voor Nederlandsch Oost-Indië van het Carlton Hotel te Amsterdam. Dit is voor de eerste maal, dat een hotel in Nederland zijn officieelen vertegenwoordiger in Indië aanstelt en daardoor een innig contact tot stand brengt tusschen het moederland en de koloniën. Elk een, die thans vanuit Indië naar Nederland vertrekt, kan alle gegevens omtrent een aan genaam - verblijf in de hoofdstad onmiddellijk ontvangen en wordt zoodoende in staat ge steld, zijn plan reeds geheel van tevoren op te maken. Er behoeft dus nu geen ongerust heid te zijn „hoe en waar men terecht komt". De groote bloemen- en daaraan verbonden huisvlijttentoonstelling te Roelofarendsveen zal Zaterdagmiddag om twee uur door dep burge meester worden geopend. De tentoonstelling duurt tot en met Dinsdagavond as. SOLO, 24 Febr. (Aneta). Het stoffelijk over schot van den op tragische wijze om het leven gekomen Amerikaanschen bankier Feil zal worden opgegraven en gebalsemd. Daarna wordt het naar Semarang overgebracht in afwachting van een bootgelegenheid voor Philadelphia. De officier van justitie vertoeft momenteel te Solo om een eind-onderzoek in deze zaak in te stellen. Het vervoer van het stoffelijk overschot van den heer Fell is opgedragen aan den agent van den Rotterdamschen Lloyd. Waarschijnlijk zal zich eerst medio Maart een bootgelegenheid voor Philadelphia voordoen. De lezing van den heer Sem Dresden voor de Vereeniging voor Paedagogiek over „De Practijk van het Muziekonderwijs", oorspron kelijk „te hóuden op 25 Februari, is op verzoek van het bestuur van de Koninklijke Ned. Toon- kunstenaarsvereen. uitgesteld tot Zaterdag 18 Maart a.s. op dezelfde plaats en hetzelfde uur. De Tweede Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in het ge ding, dat de N.V. Philips Radio te Eindhoven tegen de radio-fabriek Weco te Amsterdam wegens inbreuk op twee octrooien heeft aan hangig gemaakt. Weco verkocht radio-toestellen met z.g.n. speedlampen, hetgeen volgens Philips in strijd was met haar octrooien. Philips vorderde ten eerste onrechtmatigverklaring van den verkoop dezer lampen; 2e schadevergoeding wegens de reeds plaats gehad hebbende verkoopen. In afwachting van de beslissing van de Recht bank heeft Weco den verkoop van die lampen tijdelijk stopgezet. De Rechtbank heeft de vor dering tot schadevergoeding afgewezen, aan gezien Weco niet desbewust Inbreuk op de octrooien heeft gemaakt en inzake de kwestie van de geldigheid van het octrooi heeft de Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 17 Febr. J. IJzendoom, pensionhouder en in casseerder, Rotterdam, Diergaardelaan 42a. 21 Febr. M. v. d. Broek, drogiste, Princenhage, Heuvelstraat 9. 22 Febr. R. A. v. d. Horst, veehouder, Wad- dinxveen. Zuiddwarsweg 17. Vennootschap onder de firma Drukkerij en Uitgevers Mij. „Laboremus". Schiedam, Oude Sluis 3 en hare leden J. H. Hak, Oude Sluis 3b en H. W. Könemann, Julianalaan 122b, beiden Schie dam. G. de Vries, veehouder. Zegveld. N.V. Utrechtsche Fabriek van Radlotechnl- sche Apparaten, Utrecht, Witte Vrouwensingel 2. W. Top. veeverloskundige, Waarder. J. G. van Dijk Szn., veehouder, Schalkwijk huize Vuilkop. J. Zwarts, handelende onder den naam Utrechtsche Zakkenhandel Jos. ewarts. Utrecht, v. d. Mondestraat 77. J. C. von Burg Jr.. radio- en rijwielhande laar, Rotterdam, Weste Wagenstraat 17. 23 Febr. H. Conrads, VaalsT Maastrichte'flaan 181. S. K. Hooghiemster, veehouder, Grouw. D. Algena, bakker, Nes (Ameland). J. Kuipers, koopman in ijzerwaren, Leeu warden. S. P. Welles, boerenbedrijf. Nieuw Beets. L. Hardonk, zonder beroep, Apeldoorn. J. Lok, handelaar in zuivelwerktuigen, Apeldoorn. J. W. van Gijtenbeek, koopman, Renkum. H. W. E. A. Büser, musicus, Nijmegen. 24 Febr. Comm. Venn. G. J. Eilers Co„ Am sterdam, Kal verstraat 43. G. J. Eilers, Amsterdam, Joh. Verhulst- straat 61. W. A. Ras, Amsterdam, lè Jan Steenstraat 81IH. N.V. Houtagentuur en Oommlssehandel v/h E. G. Eisenmann in liq„ Amsterdam. Keizers gracht 814. Vernietigd op grond van verzet: J. Lancé, Drie bergen, Traay 177. Opgeheven wegens gebrek aah actief de fail lissementen van: D. Peltzer, pensionhouder. Rot terdam; J. Sterkman, aannemer, Rotterdam: H. Braun, koopman in galanterieën, Rotterdam; J. J. van Gemert, klinker, Rotterdam: W. van Strien, aannemer, Rotterdam; J. de Bruin, Utrecht; J Th. van Steijn, koopman. Nijmegen; J. H. van den Broek, v/h Oosterbeek thans Arnhem; C. E Ble ien, goudsmid, Arnhem; A. v. d. Kerkhof, aan nemer, Helmond: C. Verhulst, echtgenoote van L. J. Th. Wolffensperger en J. Verhulst, belden destijds Maastricht; J. H. Frissen, caféhouder, Bocholtz; H. D. de Vries, arbeider, Kimswerd; C. H. Geertz, Amsterdam; J. v. d. Meer, De Kwa- kel gem. Uithoorn en A. Bleker, Amstelveen (gem. N. Amstel). BINNENLANDSCHE HAVENS UMUTDEN aangekomen 23 Febr.: Bilton, s, Newcastle; Ioannis Cartas, s. Santa Fé; Hercules, s, Hamburg; Orebic, s, Follonlca; Gotland, s, Memel. 24 Febr.: Borgsten, s, Antwerpen; Mars, s, Middl. Zee;, Nijkerk, s. Hamburg; Tour maline, s. Port Talbot; Crynssen, s, W.-Indië; Deni, m.s., Londen. Vertrokken 23 Febr.: Castor, mi, Plymouth; Dafila, s, Liverpool. 24 Febr.: Gwentland. s, Blvth; Juno, s, Middl. Zee via R'dam; Ansgir, Z.-Amerika via Antwerpen; Simon Bolivar, s, W.-Indië; Rose worth, s. Immingham; Brunla. Oslo; City of Cork, s. Cork; Stentor, s, Java; Mame, m.s„ Parijs; Perseus, s. Kopenhagen; Irene, s, Spanje. AMSTERDAM aangekomen 23 Febr.: Bilton, Newcastle, stukgoed en steenkolen, J. P. Coenha- ven, Verg. Cargadoorskantoor; Ioannis Carras, Santa Fé, lijnzaad. Silokade. Vinke Cou Her cules, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. 24 Febr.: Orebic, Follo nlca, parriet. Rietlanden. Ketjen; Gotland. Me mel, hout. Houthaven, Gebr. Scheuer; Borgsten, Duinkerken, ledig. Rietlanden. Havenbedrijf De Rietlanden; Mars, Middl. Zee. stukgoed, Suma trakade, Verg. Cargadoorskantoor; Nijkerk, Ham burg, stukgoed, Javakade, Holl.Afrika Lijn; Tourmaline, Port Talbot, steenkolen. Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr. kant.; Crynssen, W.-tndlë. «tuk- goed, Surinamekade, Vrachtmail; Deni. Londen, cement, Rietlanden. Salomon's Shipp. Forw. Off.; Wilhelmina, Nijmegen, repareeren, werf Kromhout, Kampman's Bevr .kantoor. KON. NED. STOOMB. HU. ARIADNE, 23 Febr. van Celix n. Lissbabon. CLIO, Middl. Zee n. Amst., pass. 24 Febr. v.m. 6 uur 15 Bevezier. DEUCALION, 23 Febr. van Salonica n. Izmir. PLUTO. 23 Febr. van Passages n. Bilbao. THESEUS, 23 Febr .van Kopenhagen n. Aarhuus. TRITON, 23 Febr. van Gibraltar n. Algiers. HERCULES, 23 Febr. van Hamburg te Amst. MARS, 24 Febr. van MiddL Zee te Amst. JUNO, 24 Febr. van Velsen te R'dam. SIMON BOLIVAR, 24 Febr. van Amst. n. W.- Indië. TRAJANUS. 24 Febr. vm. 2 uur van Amst. te Hamburg. CLIO, Middl. Zee Amst., pass. 24 Febr. v.m. 9 uur Dungeness. BACCHUS. 23 Febr. van Tarragona n. Valencia. PLUTO, 24 Febr. van Bilbao n. Santander. POSEIDON, thuisreis, pass. 24 Febr. vm. 6 uur Fayal. NEREUS, 23 Febr. van Danzig te Stettin. THESEUS. 24 Febr. van Kopenhagen te Aarhuus. CRYNSSEN, 24 Febr. van W. Indië te Amst. PERSEUS, 24 Febr. van Amst. n. Kopenhagen. IRENE. 24 Febr. van Amst. n. Spanje. BARNEVELD. thuisreis, 22 Febr. van Toeopilla. COTTTCA, uitreis, pass. 23 Febr. Ouessant. ORION, arr. 22 Febr. te Kingston (J.). ROTT. LLOYD. INDRAPOERA, thuisreis, 24 Febr. van Singa pore. BALOERAN. thuisreis, pass. 24 Febr. Sagres. KOTA AGOENG, uitreis, 24 Febr. te Singapore. SIBAJAK, uitreis. 24 Febr. van Southampton. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK 24 Febr. van Hamburg te Amst. RIETFONTEIN, 24 Febr. van Bremen te Ham burg. NIEUWKERK thuisreis, 25 Febr. te Gen na verwacht. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, ultreis, 23 Febr. van Suez. TAWALI. thuisreis, 24 Febr. van Port Said. JOHAN DE WITT, uitreis, 24 Febr. van Genua. POELAU TELLO, thuisreis, pass. 24 Febr. Gi braltar. TANIMBAR, 23 Febr. van Amst. te Hamburg. HOLLAND-AMERIKA LIJN BEEMSTERDIJK. 23 Febr. van R'dam te Boston. STATENDAM, 23 Febr. nm. van Algiers naar Napels. BILDERDUK 23 Febr. ul van R'dam n. New- York. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, wordt 24 Febr. nm. 6 uur van B.-Aires te R'dam verwacht. ALPHACCA, 24 Febr. nm. van B.-Aires te R'dam. MIJ. OCEAAN. MYRMIDON, Java n. Amst., 23 Febr. van Co lombo. PLSYSES. Liverpool n. Java, 24 Febr. van Suez. POLYDORUS. 23 Febr. van Amst. te Londen. STENTOR, 24 Febr. van Amst. n. Java. KÓN. FAKETV. MIJ. i0v TAKMAN, 23 Febr. van Port Louis Mauritius) a. Tamatave. NIEUW HOLLAND, 23 Febr. van Brisbane n. Singapore. JAVA-CHINA-JAPAN LUK. TJISALAK, 23 Febr. van Manilla te Shanghae. TJINEGARA. 21 Febr. van Batavia te Hongkong. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. KOTA INTEN. 22 Febr. van Calcutta te Ilollo. BATOE, 24 Febr. van Balik Pappan naar de Pacific Kust. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, uitreis. 23 Febr. van Pernambuco. SALT,AND, thuisreis, 24 Febr. van Montevideo. HOLLAND-O. AZIE LIJN. ZUID ER KERK, uitreis, pass. 23 Febr. Perlm. ARENDSKERK, thuisreis, 23 Febr. van Hong kong. OUDERKERK, uitreis, 23 Febr. te Yokohama. HALCYON LIJN. VREDENBURG, 24 Febr. van Oxeloeund n. DIVERSE SCHEPEN AGATHA, 23 Febr. van Singapore n. Soesoe. ALETTA, 20 Febr. van Soesoe n. Singapore. AN ASTASIA, 18 Febr. van Miri n. Balik Pap pan. ANGELINA. 22 Febr. van Singapore n. Pladjoe. APOLLONIA, arr. 21 Febr. te Constanza; gaat naar Port Said. AUGU8TINA. 18 Febr. van Balik Pappan naar Calcutta. IRIS, 21 Febr. van Singapore n. Pladjoe. BIJ 150 c.M. br. 160 c.M. br. 170 c.M. br. 180 c.M. br. 4.45 5.25 3.65 3.95 4J)5 PRIJZEN PER 5.20 6.45 10EL (3 LAKENS). 5.65 6.45 7.45 ZIET ONZE SPECIALE ETALAGES EN VERGELIJKT ONZE PRIJZEN EN KWALITEITEN. IEDERE GRONDIGE VERGELIJKING LEIDT NAAR J£ORT DAGELIJKSCHE SNEL-VRACHTDIENST Rechtstreeks: HAARLEM - PURMEREND HOORN Via: Buiksloot - Landsmeer en Üp-Purland - Kwadijk - Middelie en Oosthuizen - Assendelft - Krommenie - Zaanstreek - Jisp - Wormer VERTREK: HAARLEM—HOORN, 1 uur 's middags. VERTREK: HAARLEM—via ZAANSTREEK 3 u. 's midd. HAARLEM—PURMEREND, 2 X daags. BESTELLINGEN: BEGIJNHOF 29 zwart - TELEF. 11570. Beleefd aanbevelend, TH. ROSSENAAR. BEDDEN - MATRASSEN - DEKENS GED. OUDEGRACHT 72, bij het Verwulft HAARLEM. NOTEERT O.A. VOOR: Hoofd- en Kfespljnpoeders: in doos 4 si10 ct. in doos i 12 st. 25 ct Pepermunt: per ons 25 ct., 10 ct Vaseline: per ons lo ct per pond 45 ct Eau de Cologne: per maatje Zuivere Bijenwas; per ons Terpentijn: per flesch Nederl. Honing: per gr. gl. pot Elaetieken Kousen: p. stuk F. 2.85 en hooger Buikbanden F. 4.50 id. 250 Gram Watten Prima: per pak 38 ct 55 ct. 22 ct 50 ct 75 ct Ons dsvies is neg steeds: Beter. Vlugger. Qoedkooper l Door dezen deelt ondergeteekende mede, dat nu offi cieel en alléén door hem de naam „ZAANEN" zal gevoerd worden. Een correcte behandeling der zaken wordt gegarandeerd. EINDPUNT JULIANALAAN TELEFOONNUMMER 16 824 „HABA" prachtig nikkel, 2 ja garantie luxe uitvoering m. lamp 0.98 groote melkgl. kogel m. gechroomde stang, 1 7fi compl. 1 u 2 pits MiKiiiitiiiiii 3.25 nergens goedkooper Prachtige staande eiken voet met onder- kap en handgebatikten sluier, compl Fijne bronzen teer zuinig, vanaf ...."'03 Verder hebben wij in voorraad Gaskousjes, Glazen, enz. enz. Installateurs en weder- verkoopers, alsook Lampekappenwerksters hooge korting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3