Roode Duivels tegen Zwaluwen OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN De strijd om Jehol „Als... SUCCES VOOR DALADIER kleine advertenties Hulp i. d. Huishouding Beschaafde actieve Dames en Heeren EEN NET J0NGMENSCH WITTE STAD- EX UN1E- R.K. Meisje R.K. Dagmeisje Bakkersleerling Dagmeisje Uw zaak verkoopen? Geldbelegging Zoekt U een mooie Woning of Villa? WOENSDAG 1 MAART DE BELGEN WINNEN Ruststand 0J in ons nadeel, maar daarna scoren de Belgen nog driemaal Eén doelpunt der onzen De tweede helft Financieele saneeringsplannen door Kamer en Senaat aangenomen Léon Blum treedt af De Kleine Entente Geen militaire overeenkomst De leening aan Oosten rijk De Engelsche regeering weinig enthousiast Deensch stoomschip overvallen Door Chineesche zeeroovers Weer een explosie te Sjanghai Dertig personen gedood Z.H. de Paus Eerste geluidsfilmopname Dorp door Japanners gebom bardeerd Wat Shaw erover ,^enkt" Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur I GEVRAAGDE BETREKKINGEN I Net R.K. Meisje R.K. Bakkersleerling R.K. Boerenarbeider lichte bezigheden 1 AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 e.a. verkoopers vr. agentschap „Amstelstad" spaarbrieven. Verkrijgb. 1-2-5-10 en 20 v.hetzelfde nummer. Hoogste provisie! R.K. Huishoudster R.K. MEISJE (ook Duitsche) R.K. Dienstbode Nette R.K. Juffrouw Net Meisje gevraagd R.K. Kraamverpleegster R.K. Boerenknecht R.K. Burgerdienstbode TE KOOP GEVRAAGD Oud model Brandkast TE KOOP AANGEBODEN 35 cent per plaat Citroen 10 P.K. Pracht Italiaansche Accordeon Paarden Te Koop 2e handsch Piano Ter overname TE HUUR GEVRAAGD Huis TE HUUR AANGEBODEN kl. Woning Winkelhuis RADIO Vraag en Aanbod van Pensions 1 gestoff. ruime voork. Lessen Gevraagd en Aangeboden I DE N. 0. V. A. IN 3 MND. DIVERSEN Nette Pleegouders Uw Naaimachine defect Laat Uw Piano vakkundig stemmen en repareeren TENNISCLUB TE AMSTERDAM Hypotheek - Bouwcrediet een „Omroeper" niet kan helpen... kan niemand II helpen Boekhouding en Belastingzaken z z De traditie wil nu eenmaal dat de Zwaluwen het op hun jaarlijksche vlucht naar Brussel, slecht met het weer treffen. Wij hebben er wedstrijden gezien bij stroo menden regen, bij ijzigen wind en zelfs bij meer dan 20 graden vorst. Om der wille van deze traditie was het weer ook ditmaal slecht. Buitengewoon slecht zelfs, want de regen viel met pijpestralen op het fraaie Heiselveld. Onder deze omstandigheden was de belang stelling voor het treffen tusschen Roode Dui vels en Zwaluwen begrijpelijk zeer gering. Het groote Stadion kan 60 a 70 duizend men- schen bevatten, doch meer dan een duizend of vier waren er dit keer niet. Het feit dat men zoowel van de zijde der Belgen als van die der Zwaluwen, tegenwoor dig met vrijwel onbekende spelers experimen teert, is aan deze geringe belangstelling even eens niet vreemd. In de reeds gepubliceerde Zwaluwen-ploeg was een wijziging gekomen. De RCH'er Hanse bezette n.l. de plaats van den DHC-man v. d. Sloot. De elftallen waren nu als volgt: Roode Duivels: Doel: Christiaens (Liersche). Achter: Van Poucke (C. Brugge), Smellinckx (Union). Midden: Wouters (Tilleur), Kiebooms (Lier sche), Declercq (Antwerp). Voor: Torfs (Daring), Sayes (C. Brugge), Desmet (Ukkel), Provo (Lyra), Franckx (Lyra). Zwaluwen: Voor: Meeuwsen (Vitesse), Schoemaker (Quick H.&, Looyschilder (SCH), Blomvliet (Ajax), Hanse (RCH). Midden: Andemach (Excelsior), B. Paauwe (Feyenoord), Coermans (Velox). Achter: Ten Cate (Tubantiaf, Haak (Storm vogels). Doel: Halle (Go Ahead). Het veld was uitstekend bespeelbaar. Het winnen van den toss leverde den Rooden Duivels slechts een gering windvoordeel op. Het begin van den strijd was interessant, om dat de Zwaluwen reeds direct eenige uitsteken de aanvallen ondernamen. En hierbij bleef het niet, want Hanse zette tweemaal met gevaar lijke, heel scherpe voorzetten, den Belgischen doelman aan het werk, die zich uitstekend van zijn taak kweet. Voor de Belgen gevaarlijk voor het Holland- nog een boogschot van Blomvliet moeten stop pen. Intusschen naderden de Belgen goed combi neerend meer en meer het Zwaluwen-doel, waar Haak en Ten Cate voorloopig echter goed stand hielden. Nog bleven echter de Zwaluwen een tikje ge vaarlijker en toen Blomvliet wegens hands van Van Poucke even buiten het strafschopgebied een vrijen trap kreeg te nemen dachten we B. Paauwe uit den terugspringenden bal te zien scoren, doch Christiaens kon het uitstekende schot nog juist corner tippen. Hierna kreeg de doelman der Roode Duivels eenigen tijd rust. In deze periode leidde één der Belgische aan vallen na ruim 20 minuten spelen tot het eer ste doelpunt. De rechtsbinnen Torfs gaf een lage voorzet, waaruit Desmet alleen voor Halle inschoot. De Zwaluwen-keeper keerde vallend het gevaar, doch de bal kwam bij Provo, die hard in het verlaten doel schoot 10. Aan beide zijden bleef het goede combinatie spel het meest de aandacht trekken. De bal werd goed laag gehouden en de aanvallen wis selden elkaar geregeld af. Bijna steeds was er gevaar voor één der doelen, waarbij het opviel dat Meeuwsen's voorzetten nogal eens achter inplaats van voor l)et doel der Roode Duivels terecht kwamen. Toch kregen de Zwaluwen tien minuten voor rust een prachtige kans om gelijk te maken. Bij één der aanvallen werd de bal scherp voor het Belgische doel gezet. De uitloopende keeper verwerkte Hanse's voorzet, waarna Schoemaker een schot op het door den keeper verlaten doel loste. Van Poucke sloeg den bal uit den bovenhoek, waarna de Roode Duivels een strafschop tegen zich kre gen. Looyschilder schoot het leder echter jammer lijk naast. Na nog een goed schot van Schoemaker kwam de rust met 10 voor de Roode Duivels. De tweede helft bood aanvankelijk eenzelfde beeld als het eerste gedeelte. Ook nu weer werd er aan beide zijden uit stekend 'gecombineerd, zonder dat de aanval lers een bijzonder spannende sfeer voor de doelen wisten te scheppen. Toen echter na ruim 10 minuten spelen Blomvliet, nadat Schoemaker den bal uitste kend had vrijgemaakt, met een hard hoog schot van korten afstand onhoudbaar gelijk had gemaakt, (11) scheen de strijd ook van wege de doelpunten interessant te worden. Althans nog geen drie minuten later had Sayes na combinatie met Desmet, Halle op nieuw van korten afstand gepasseerd. 21. De overwinning der gastheeren nam een grooteren vorm aan toen de arbiter bij een buitenspelgeval van Torfs liet doorspelen en Franckx ongehinderd in het Zwaluwen-doel trapte, nadat diverse Zwaluwen-spelers tever geefs wachtend op het bestraffende fluit signaal, waren blijven staan. 3—1. Dit geval scheen er den moed bij de Zwalu wen een beetje uitgehaald te hebben. Er ontstond nu een periode van overwicht, sche doel waren geweest, had Christiaens ook der Belgen, welke gelukkig niet al te lang duurde. Maar tot bijzondere dingen brachten de Zwaluwen-aanvallen het toch nog slechts spo radisch. Eenmaal schoot Hanse ineens uitstekend in en mogelijk had de bal het doel getroffen, ware het niet dat Smellinckx hem over had gekopt. Veel gevaarlijks viel er verder voor Chris tiaens niet te doen. De Roode Duivels speelden thans absoluut beter voetbal. Door zwak spel van Coermans kon Torfs herhaaldelijk het Zwaluwen-doel ge vaarlijk dicht naderen, doch ook hier bleven goals uit. Het aantrekkelijke ging er merkbaar af en vijf minuten voor het einde maakte Sayes uit een lagen voorzet van Franckx de overwinning der Roode Duivels met een goede 4de doelpunt tot een voldongen 'feit 41. Het slot was dat van de bekende nachtkaars en zoo eindigde deze wedstrijd, die slechts bij gedachten goed was, en een verdiende over winning der Roode Duivels. Het spel bleef op eenige momenten na bene den de verwachtingen. De start der Zwaluwen was vrij goed, doch het spelpeil zakte geleidelijk en kwam aan on zen kant in de 2de helft zelfs tamelijk ver be neden het middelmatige. De Belgen dankten de overwinning aan hun beter positiespel en hechtere combinatie. Bijzondere uitblinkers waren er bij de Roode Duivels niet, doch het geheel vestigde meer den indruk van éénheid dan bij ons het geval was. Lichtpunten hebben er weinig of niet ge schenen in het Zwaluwen-team. De beste spelers waren naar onze meening Haak, B. Paauwe en Looyschilder. De Stormvogels-man zou men gerust eens een kans in de nationale ploeg kunnen geven, doch dit wisten wij ook vóór den wedstrijd in Brussel reeds. Verder toonde zich ook B. Paauwe wederom een alleszins bruikbaar midhalf, zonder dat wij durven beweren dat zijn keuze voor Anderiesen te prefereeren zou zijn. Looyschilder was in den aanval de handige man, wiens beweeglijk spel vaak de aandacht trok. Het milieu waaruit hij komt noopt ons nog de noodige reserve in acht te enmen, doch ongetwijfeld verdient deze speler in "n of an deren proefwedstrijd<nog eens nader voor het voetlicht gebracht. Hiermede is het meeste goeds gezegd. Halle had aan de doelpunten geen schuld; Ten Cate toonde zich een behoorlijk verdedi ger, zonder meer en de Velox-man Coermans was bepaald slecht. Vóór gaf Meeuwsen bijna geen goede voor zetten en die van den anderen vleugel-man, den R.C.H.'er Hanse, waren meestentijds te weinig berekend. Blomvliet en Schoemaker toonden zich eeni ge malen goede schutters, doch geen van tweeën was erg gelukkig in het kiezen van het juiste moment. Ziehier in het kort ons oordeel. Wij gelooven dat het noch voor den goeden naam van de Zwaluwen noch voor de doeleinden, welke onze keuzecommissie beoogt, veel nut heeft om in deze soort wedstrijden, die toch min of meer een internationaal karakter dragen, al te veel te experimenteeren. J. B. PARIJS, 1 Maart. (Reuter.) Ten gevolge van het resultaat der in de Kamer gehouden stem ming over de salarisverlaging der ambtenaren, heeft de leider der Socialistische fractie, Léon Blum, zijn functie neergelegd. Inzake de salarisverlaging der ambtenaren was een compromis tot stand gekomen, waar door alle salarissen tot aan 12.000 francs van de korting bevrijd zouden blijven. Zoowel in de Kamer als in den Senaat had de regeering hierover de kwestie van vertrouwen gesteld. De Kamer sprak zich met 334 tegen 250 stem men voor het compromis uit en de Senaat met 182 tegen 89 stemmen. Ongeveer twintig Socia listen stemden tegen de regeering. Men rekent erop, dat het aftreden van Léon Blum verdere gevolgen zal hebben. In den ochtend van Woensdag is, zoo meldt Reuter verder, het financieele saneeringsplan definitief door het parlement afgehandeld. De Kamer heeft het plan aangenomen met 360 tegen 204 stemmen, de Senaat met 200 tegen 83 stemmen. De verlichtingen in de begroo ting door dit plan teweeggebracht, bedragen precies 4.650.000.000 francs. De toeslag op de inkomstenbelasting werd overeenkomstig den wensch van den Senaat vastgesteld op tien procent, nadat de Kamer oorspronkelijk twintig procent geëischt had. GENEVE, 1 Maart (V.D.) In verband piet de beweringen in het Italiaansche parlement en van Italiaansche bladen deelt het secre tariaat van de Kleine Entente mede, dat het Pact van de Kleine Entente geen enkele over eenkomst van militairen aard bevat en door geen enkele geheime clausule begeleid is. De oulangs door het Giornale d'Italia gepubliceerde teksten zijn geheel vervalscht. LONDEN, 28 Febr. (Reuter) In het Hoo- gerhuis verklaarde de ondersecretaris- voor Oor log Stanhope, dat de regeering niet met groot enthousiasme het wetsontwerp tot het garan deeren der leening aan Oostenrijk heeft inge diend, daar het in strijd is met de politiek der Britsche regeering om garantie te verleenen voor leeningen aan vreemde staten, maar in dit geval achtte de regeering zich er toe gerech tigd, niet aleën in het belang van Oostenrijk, maar ook van den Britschen handel. In antwoord op argumenten welke reeds in het Lagerhuis naar voren waren gebracht, ver klaarde Stanhope, dat het nieuwe protocol het recht van Oostenrijk onveranderd laat bestaan om de kwestie eener tolunie voor den Volken bond te brengen. HONGKONG, 28 Febr. (Reuter). Chineesche zeeroovers hebben het Deensche stoomschip „Diederichsen" aangevallen, op twee uur af stand van Hongkong en bedreigden de officieren met revolvers. Zij voerden het schip naar hun schuilplaats in de Bias Baai, waar zij het leeg plunderden. De eerste officier Neilson is érnstig gewond, doch niet levensgevaarlijk. Het schip is de haven van Hongkong binnen- geloopen. SHANGHAI, 28 Febr. (V.D.) Gisteren is wederom een rubbervulcaniseerfabriek te Shang hai, ditmaal in Tsjapei, door een ontploffing zoo goed als geheel vernield. Van het personeel werden dertig personen, grootendeels vrouwen, door de ontploffing gedood of kwamen in de vlammen om. ROME, 28 Febr. (V. D.) Z. H. Paus Pius XI heeft gisteren voor het eerst een geluidsfilm gezien en gehoord en wel de opname, die van hem zelf is gemaakt bij de inwijding van het ultra-kortegolf-station van Vaticaanstad op 11 Februari j.l. De geheele rede, die de Paus toen voor de microfoon heeft uitgesproken, is op de filmstrook vastgelegd. Na deze opname zag rie Paus nog eenige geluidsopnamen van taferee- len uit het dagelijksch leven in de Vereenigde Staten. De Paus sprak zijn groote waardee ring uit voor de perfecte geluidsweergave. YEHPEISJU (Jehol), 28 Febr. (Eigen be richt). De zich aan het front bevindende Uni ted Press-vertegenwoordiger Ekins bericht, dat de plaats Yehpeisju heden door de Japanners gebombardeerd werd, toen hij zich in het on derkomen van den Chineeschen brigade-com mandant Tantsjing-tsjan bevond. Vier perso nen werden gewond. Verder zag de persman, hoe Japansche vliegtuigen vanuit geringe hoog te over een landweg voortrekkende wagens met mitrailleurvuur bestookten. (United Press) De correspondent van „United Press'' te Pei- ping had vóór zijn vertrek naar het front in Jehol een interview met G. B. Shaw. Shaw meende, dat het Japan niet mee za! vallen in China door te dringen, maar het zal nog veel moeilijker zijn er weer uit te komen. „Japan zou weieens onverwachts tot de ontdek king kunnen komen, dat de annexatie van Chi- neesch grondgebied een zeer belangrijke zaak is met onvermoede consequenties. Japan wil misschien eerst zijn gezag in Noord-China be vestigen, dan oprukken om Zuid-China te an- nexeeren en dan zullen spoedig de Chineezen to. de ontdekking komen, dat het Japansche toezicht een zegen is. Japan zou het daarom noodzakelijk achten een nieuwen strijd te ont ketenen." Shaw was van meening, dat de Chi neezen de problemen konden oplossen door de Iersche taktiek toe te passen. Hij achtte China's redding slechts mogelijk indien de Chineezen zich aansluiten tot één natie zonder hulp en inmenging van vreemden. „Het heeft geen zin, dat de Chineezen een beroep doen op andere landen. De Japansche aanvallers kunnen steeds zeggen, dat Japan uit zelfverdediging handelt, daar iedere oorlog altijd uit zelfverdediging ge schiedt. Japan doet een inval in Jehol uit zelf verdediging en de Chineezen verweren zich uit zelfverdediging. Hoe kunnen de Chineezen ver wachten dat andere landen zich met hun toe stand bemoeien, daar ze zelf al met zooveel moeilijkheden te kampen hebben? „Japans succes is tot nu toe meer te danken aan het feit, dat de Chineezen steeds onder elkaar vechten dan aan zijn eigen optreden. Als de Chineezen Japan willen helpen, dan moeten ze zóó maar door gaan." Shaw lachte luid, toen hem zijn opinie gevraagd werd over een kwestie van militairen aard. „Waarschijn lijk heb ik al te veel gezegd, maar ik voelde me er toe verplicht. Ik interesseer me heelemaal niet voor den toestand in het Oosten. Ik ben juist gaan reizen om niet genoodzaakt te zijn mijn tijd t» verbeuzelen met allerlei interviews zooals dit." (United Press) Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling I "jiit'iiiitiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiitiiiitiiiiiiiinitiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTiitiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiminniiiii BlllUlll!llll!IIIU!ll!!lllll!!l<llllllllNllllllllUI!llll>llllllllllll>lllllllllllllllllll!llll!llllllll!l|llllllllll!l!l!ll!!tillllllll!llllllllll!llllllll!llllll!IIIIIIIINIII!llllllllll!lllini!IIIIIUIIIIIIUIUIS Biedt zich aan nette U.K. JONGEMAN 23 j., als chauffeur, tuinman of iets derg. te Utrecht. A'dam of omstr., extern. Br. No. 8, aan Boekh. A. FISSCHER, Utrecht. O. 24072 B. z. a. voor Haarlem en omstreken NAAISTER ook geneg. voor naaihuizen; alle voork. werken; zeer goed bekend met kindergoed. Brieven onder lett. O. 24067, Bureau van dit Blad. R.K. ALLEENSTAAND MEISJE door omstandigheden gedwongen in haar eigen onderhoud te voorzien. z.z.g.g. in kl. gez. of bij Dame of Heer alleen. Uitsluitend bij R.K. Brieven aan mej. M. J. SCHOUTEN, Dorp straat A 214, Obdam. O 24088 Net handig meisje, 15 j., zag zich gaarne geplaatst te Arnhem voor Chemische inpakwerken. Brieven ond. letter O 24075, bureau van dit blad. R.K. Timmerman beveelt zich bel. san voor Utrecht, genegen alle bij komende werkzaamheden te verrich ten". Br. lett. O 24083, bur. v. d. blad. Beschaafd R.K. meisje, 22 jaar. zag zich gaarne geplaatst te A'dam als ook goed met kinderen kunnende omgaan. Brievén onder lett. O 24112, bureau van dit blad. 23 j., b.z.a. voor dag en n. Haarlem of Heemstede. Br. letter O 24091, aan W. v. d. LANS, Agent N. H. Crt., Hillegom. O 24091 Een bekw. costuumnaaister te Utr. vraagt beleefd nog eenige naaihui zen. Br. letter O 24123, bur. v. d. bl. B. z. a. R.K. Huisnaaister, met alles op de hoogte, omtr. H.'lem. Br. lett. O 24104, bur. van dit blad. Er b. z. a. te Utrecht een net R.K. MEISJE leeftijd 14 jaar, liefst van 8 tot 1 of 2 uur. netjes kunnende werken. Br. ond. lett. O. 24071. Bur. v. d. BI. B.z.a. een eenigszins met het vak bekend. N. v. DUIN, Hoogwoud. O 24086 Biedt zich aan goed kunnende melken en met paar den omgaan, woning disponibel. J. HOUTMAN, Pade Hoogwoud. O 24084 R.K. Etaleur biedt zich aan in Ma nufacturen en of Damesconfeetie. Br. letter O 24079, bureau van dit blad. R.K. Huishoudster. Nette deg. Juffr., boven de 30 jaar, zag zich gaarne ge plaatst in kl. gez., liefst Utr. of Amst. Br. lett. O 24082, bur. van dit blad. Een Juffrouw, nog eenige dagen vrij hebbend, zoekt voor de morgenuren in klein gezin te Amsterdam. Brieven franco onder letter A, Fa. KERSTJENS, Hartenstr. 22, A'dam. O 24117 Er b. z. a. een leerling behanger- stoffeerder, leeft. 16 j. A. Voorendt, Jan Overdijkstr. 29, Utrecht. O 24122 Nette juffrouw te Zeist vraagt be leefd om eenige wasschen. Ook dienstbodenwasschen. Dwarsweg 23, Zeist. O 24124 Apprêteuse zoekt plaatsing, liefst Haarlem of omg., in le kl. zaak werkz. geweest. Br. lett. O 24108, bur. van dit blad. gminiiiinuiiniiimiiiiiiiitiiiiiiiiiumiiiii!iiMiiiiiniiiiminuiHiu!MiiiMiuuiiinitiiimiiiiMiu:iuiiiiiniiii:iMiiiMiiiMii[iiiiu>!iiiiiiiiiiii!niiiiit!iiinii:iiiini!:!i!i)niii!iHi!iiuiii^ mlllllUillllOllnillllilltllllllllllillllillllUIIIIIIUIIIIillllllllllllllillUIIIUIIUUIIIjllillllllUiiilillllUIIIIIIIIUIIIIIIUUIillilillllilUillltllUillllillllilUIIMIilllililllllHlllillUIIIUIHIIHIlil^ kunnen zich door adressen-aanwijzingen, aanwervingswerkzaamheden en colportage goede verdiensten verschaffen. Uitstekend beoordeeld artikel. Brieven onder letter 0.24061 Bureau van dit Blad. WORDT GEVR. IN BROOD- ENV BANKETBAKKERIJ TE HAARLEM LEEFTIJD 17 a 18 JAAR. Brieven onder letter 0.24107 bur. v. d. blad. Brieven onder létter 0.24114 Bureau van dit Blad. gevr., in kl. gezin (bulten) liefst kunn. melken: omtrek Alkmaar. Br. ond. lett. O. 24070, Bur. v. d. Blad. Gevraagd te Haarlem werkloos erv. BOEKHOUDER, bekend met belas tingzaken, voor bijwerken van adm. Br. ond. lett. O. 24064. Bur. v. d. Bl. gevraagd, voor dag en nacht, 15 Maart, zelfst. kunnende werken, bij RICHTER. M. H. Trompstraat 37 huis, Amsterdam. O 24056 gevr. voor d. en n„ leeftijd 1617 jaar, goed kunnende werken. Zich aan te melden Woensdagavond tus schen 8—10 uur. VERSLUIJS, Tol straat 93 I, Amsterdam. O 24115 Gevraagd flink Aanm. na 8 uur. Sarphatipark 56, bovenhuis, Amsterdam. O 24127 Gevr. te Haarlem ETALEUR voor 1 X in de mnd. Etalage te ma ken voor Lingerieën. Brieven onder letter O 24101. bureau van dit blad. Wegens teleurstelling gevraagd met 15 Maart flinke geheel zelfst. kunn. werken. Boven 20 j. Adres: Jozef Israëlsweg 5. Bloe- mendaal. O 24135 Gevr. te Soesterberg een Br. lett. O 24142, bur. van dit blad. gevr., te Haarlem, tusschen 40 èn 50 jaar, bij alleenwon. juffr., kunn. ko ken, werken, en verplegen. Brieven ond. lett. 24068, Bur. van dit Blad. pl.m. 18 jaar, van 5. TEN ROUWE- LAAR, Noorder Amstellaan 141 huis, Amsterdam. O. 24052 ETALEUR gevraagd te Haarlem voor eens in de 4 weken. Brieven onder letter O 24109, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een NET R. K. MEISJE 14-16 jr., intern, huis. verk. en goede behandeling verz. TH. C. SMAKMAN, Verl. Meerweg, Breezand (N.H.). O 24119 gevr. 17 jaar. le Const. Huygens- straat 1 hs., A'dam. O 24093 Gevraagd te Haarleip tegen einde Maart gediplomeerde voor 2 x daags. Brieven met cond. ond. lett. O 24099, bur. van dit blad. Gevraagd nette best kunn. melken, bij JACOB VAN LAAN, Kz., Middelweg, H.H.-Waard Z. Gevr. R.K. Boeren- of Buitenmeisje v. d. en n. Adres: Zuld-Schalkwij- kerweg 133, Haarlem. 0 24130 Tegen half Maart gevr. een g. k. werken, stoppen en naaien. Br. onder letter D of adres te bevr. bfj L. v. d. TOL, Agent Het Centr., Ka- merik. O 24141 fflHnimurnmnnnnnmnDnninnini innnnnnnininniuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiininnnnrniiiininiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiis te koop gevraagd, flinke maat, en in goeden staat. Brieven onder letter O 24069, aan C. v. KESTEREN, Ag. N. H. Crt. te Lisse. Gevr. een gebruikte Vrachtauto, moet prima in orde zijn. Ford of Chevrolet. WANJON, Nieuwe Aanleg 6, Arnhem. O 24076 giiniiiiiiiin»iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiniitiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii!iiiii!iiiiiiniiniiimiiiiiiiiiiiiiii>iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiuiiiiiiiiiiiiinniliil| Te k. inzinkb. SALONKAST. ring- spoel, trapnaaimachine, eikenh., één deur. Kruidbergerweg 43, Santpoort. O. 24066 Tegen elk aannemelijk bod een MOTORFIETS te koop. J. GROEM, Joh. van Soestdtjkstraat 19 I, Diemen. O. 24058 TE KOOP: PAN EUROPA GEBOUWD en LUID SPREKER f 95.—. Hoofdweg 245 I, Amsterdam. Na 6 uur. O. 24053 Wendt U tot KOUDIJS Co., Gedipl. en beëed. Mak.. A'dam. Keizersgr. 302, Tel. 35665. Discreet-Coulant. Succes verzekerd. O. 10575 Wit Berken-Triplex. Alléén Trlplex- handel, Hagcstraat 5. Haarlem. O 24060 Uit de hand te koop in centrum der stad Amsterdam TWEE PERCEE- LEN, gelegen aan vaarwater. Vrije grond. Koopsom billijk. Brieven ond. letter O 24054, bureau van dit blad. Waardevolle KOFFERGRAMOFOON schitt. weergave, autom. rem, f 15. VALERIUSSTRAAT 88. Amsterdam. O. 24014 Te k. een z. g. a. n. Singer inzlnk- machlne (ringspoel), gek. f 225, nu 85. Koopje. Spaarnhovenstr. 3, Haarlem-N. O 24105 Te koop een in goeden staat zijnde Markies, breed 5 M. Te bevragen J. A VERBORG, Hommelscheweg 206. Arnhem. O 24077 Een diepe Kinderwagen te koop. Te zien 's avonds van 78 uur. Staring plein 7, Arnhem. O 24078 Te koop 13-18 Kodakfototoestel, ge schikt voor vergrooting. 20. Piek-Up, met volumeregelaar 7.50, Utrecht. Br. lett. O 24081, bur. van dit blad. TE KOOP BROODZAAK met wijk 6.50, te A'dam. Verdienste 130 p. w. Brieven onder letter O 24110, bureau van dit blad. TE KOOP prima 175, met starter, schijnwerper. Prima banden, spoed. J. A. PRINS, Limmen. O 24092 merk Scandali, 5 rij, 132 bas, 115.—. lste Atjehstr. 142 III, Amsterdam. O 24095 Melk- of Koek- en Banketwinkel- lnvent. billijk te koop te Haarlem. Br. letter O 24103, bureau van dit blad. Weg. ziekte t- overn. een reeds 25 j. best. goed bekl. Kruidenierszaak en aanverw. art., Haarlem C. Koopsom 500, alles inbegr. Lage huur. Br. letter O 24097, bureau van dit blad. Spoed! Te k. pr. burgerwoning Berg Zuid Amersfoort, bev. 5 k., badk., zold., gr» tuin en sch., bill. pr. Rui me hyp. aanw. als gew. Br. letter O 24125, bureau van dit blad. Te k. zeer lief kamerhondje scliofth. 21 c.M., lj4 jaar, reu. Prijs billijk. Adres: Perronstr. 15, Alkmaar. O 24139 TE KOOP eenige goede keuze uit 10, zeer geschikt voor ge mengd gebruik, zoowel op den weg als in 't boerenwerk (geen Belgen). Prijzen van 150 tot 200, van 8 tot 12 jaar, gave pooten en op proef, bij K. KOSTELIJK, Zuid-Scharwoude. O 24089 'TTTTTTTTTTTTTVTTTTTTTTTTTTTTTTTTV Altaar houtsnijwerk, Reprod. Altaar Krijtberg Amsterdam. Prijs billijk. J. HERMELER, Adm. de Ruyterweg 401 III, Amsterdam. O 24094 NAAIMACHINES te koop gevr. Brieven onder letter O 24111, bureau van dit blad. Te koop weg. plaatsgebr. een in goeden st., tegen elk aann. bod. Br. lett. O 24090, W. v. d. LANS, Agent N.H.Crt., Hillegom. Te koop goed als nieuwe BRANDKASTEN, verschillende afmetingen. Maatsweg 5, Hengelo (O.), (achter R.K. zie kenhuis). O 24129 Te koop 24 Witte Leghorn hennen, alle aan den leg, ook in ged. Wegens verh. Van Zeggelenstraat 38. Amsterd. Buurt, Haarlem. O 24134 en H.-Rijwiei te k.. z.g.a.n., zw. dienstrijw. (merk Burgers), pr. bill, en best D.-Rijwiel 10. Schoterw. 160 zw., H'lem. O 24100 TE KOOI' gebruikt groot 2-pers. ledikant met springveeren, matras, peluw, wasch- tafel, kastje. O. Z. Voorburgwal 252, Amsterdam. O 24137 H.H. beeld (crème) gloednieuw 85 c.M. v. f 23 voor 11, vrij zicht. WON DERS, Jansweg 37, Haarlem. O 24136 jiiiiniiiniiiiiiiiiiiii!iiiiin»i!ii!iiiii«iiiiiiiiiiiiiiiii!iDiiniiiiiiniiiiiiiiinMitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii«iimiiiiiiiiiiiiiii!i!iiiii!iiiiiiiiiiiiiiuiiiiinuiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiBiiu!g Te huur gevraagd te Arnhem Bene denhuis, 28 a 30 per maand, tegen Mei. Brieven onder letter O 24074, bureau van dit blad. Te huur gevr. een WOONHUIS onverschillig bov.- of ben.huis in een der nieuwe wijken te H'lem. Br. m. opg. huurpr. onder letter O 24102, bureau van dit blad. Te huur of te koop gevraagd een waarin Pension of Café, Hotel of iet.# dergelijks, welke een goed burgerbe staan oplevert. Onderzoek moet toe gestaan kunnen worden. (Geen tus- schenpersonen). Brieven franco lett. O. 23907, Bur. van dit Blad. |iiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i>iiiniii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiililiililiiiig lilliiuillillllliiiiiuiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiittiiiiiiiig WIJ hebben ze in alle huurprijzen V BELT MAAR OP: HUIZEN-ADMINISTRATIEBANK FREDERIKSPLEIN 47 - TELEFOON 32415 - AMSTERDAM O. 24073 Te huur te A'dam een v. juffr. of echtp.. stille trap, riant Uitz. Br. lett. O. 23951, Bur. v. d. Bl. HOOG ONDERSTUK met betonvloer, centrum. Te bevr. Keller, N.Z. Voorburgwal 51, Telefoon 51570, Amsterdam. O 24118 Te huur Mei of later voor dame- aUeen KL. 2de BOVENHUIS, te A'dam, pr. st., 30.- per mnd. Br. letter O 24128, bureau van dit blad. TE HUUR een waar 14 jaar met succes een groen- tenhandel was gevestigd. Verder bev. 2 keukens, 2 kamers en suite. Bov. 6 slaapkamers; groote kelder. Groot erf m. schuren. Overal eiectr. licht. Zeer geschikt voor pension. Te bevr. Dorpstraat 55, Bergen N.-H. Te aanvaarden 1 April 1933. O. 23944 Te huur PAKHUIS OF WERKPLAATS met zolder, betonvloer, Waterl. Ke- naustr. 8, a f 4.p. w. Adres Jansweg 43, Haarlem, Telefoon 11976. O 24132 BROODWINNING! J. v. Goyenstr. winkelstr.. te "huur werkplaats 20.p. m. Zeer gesch. voor schoenm.. bloemenhal enz. Bevr. Ostadepl. 4, Blauwe Br. Heemstede. O 24131 Gezond wonen in mooi Baarn. Riant landhuisje, z. bill, te h.. 5 k., keuk., sch., zold. Vrij uitz. 6 min. van R.K. Kerk en sch. Br. lett. O 24120. bur. van dit blad. Te huur Ben.-woning. binnendoor, p. w. 3.50, m. en z. kind. Hagestr. 43. Haarlem. O 24133 ^QiiiiiiiiiiiiiuiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiuiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiuimiiiiiiiiniuiiiiiiiiiuiHiiiiummiiHiiiiiuiiiiinnnuuiimuimmiituiHnwiiiiniiniiiiiiiimiiuiiniHi! Te k. Philips Rad.-toest., compl., ook Ultra korte golf. vóór elk aann. bod. M. v. Heemskerkstr. 67 A r.. Haarlem. O 24096 NIEUWSTE RADIO vanaf f 1.25 per week. Obistraat 7. Haarlem-Noord. O. 24062 mhiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiuHiiiMiiiiHimiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiiHmiiiiiiiuHiiuiuiiiHimiiittiiiiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiKniiiiiuiiiuiiiniimnimiHmtnnnmiiiiaaitnHHiiniiHiiiiiS Te huur centr. A'dam, netten stand, tweede etage tusschenk. en keuken voor 2 pers. Br. ond. lett. O. 24055. Bur. v. d. Bl. Heer vraagt Zit-SIaapkamer met voll. pens. in H'lem-N. Br. met prijsopg. onder letter O 24098, bureau van dix blad. Tegen April gevr. te Haarlem, een ONGEM. ZIT-SLAAPK., met gebr. van keuk., of zijkamertje m. stookgel. Br. ond. lett. O. 24065. Bur. v. d. Bl. Twee R.K. Heeren, ongehuwd, zoeken ieder Zit- en Slaapkamer of goed ge meubileerde zit-siaapkamer. met vol ledig pension in De Bilt. zoo moge- liik in één Kosthuis. Brieven onder letter O 24140, bureau van dit blad. |liii!iiiui!iiiii!ii!!i!iiiiii!!iiiiiunnii!iiii[iiiiii!iiiii!utiiiiuiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiii!ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiii!iiiiiiiiiiiiii!iuiiiiiiiuiMiiimiiinnniiwnuimiiuuiiniiHiiiiis ^liiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'ii!iiiiiiumiuiiiiiiiiiiiii!iiiiii!iumiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiHiiiiiu>nuiiiniiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiH!!r::ii[iiiiiiiiiiitiii]iiiii>iiiiiiiii"UiiiiiiiiiuiiiuiiiiHiuiuiuir Leert nu Autorijden! Privéles a f 2 p. u. Goedkoopste rijschool. Hesse- liiig-liolzhaus, Hoofdweg 410, Tel. 80905. A'dam. O. 23910 Gedipl. Planoleerares M.O. te Utr. heeft nog eenige uren besch.b. tot 't geven van pianolessen. Cond. 4 p. m. Br. lett. O 24121, bur. v. d. bl. EWALD HOLZHAUS Autorijsehool. Volledige priv. cursus f 25. Bosb. Toussaintstr. 7. Tel. 82104, A'dam. O. 23913 leert U goed autorijden binnen kor ten tijd. Spreekuur 122. Falckstr. 55 Tel. 20855. Amsterdam. O. 23028 leert U Hawaian. Guitaar. Banjo. Ukelele, Mandoline spelen. Les 2.50 p. m. Instr. cond. H. DONCKER. Cremerplein 43, A'dam. O 24113 ammiiiiiiiHiiHiiiiuiiiiiiuiiimiiuimiiiiiuiiiiiiuiiiiniHiiiiiiitiiiiiiiiiiiuiiminiiiiiimuiiiiiiiiinnutiiuiiiiiiniinnniiiiu gezocht voor 1 lief jongetje, ruim 2 jaar: 1 meisje 6 jaar. Brieven onder letter O 24087. bureau van dit blad. Net R.K. Meisje te Utr. zoekt dito vriendin, kunnende dansen. Br. on der no. O 24126. bur. van dit blad. Aan huis nakijken 0.75. Zendt briefk. Spaarnhovenstr. 3. H'lem N. O 24106 Stemmen 1.— per keer. Pianoles 0.50 per les. Bij E. FEIJEN. 2e Jan v. d. Heydenstr. 46 hs.. Amsterdam Z. met twee ban. vr. nog enk. ongeoef. en geoef. R.K. d. en li.-leden. Brieven ond. lett. O. 24057, Bur. v. d. Blad. Nette Jongeman. kantoorbediende, wenscht lid te worden van een R.K. WANDELCLUB Br. ond. lett. O. 24056. Bur. v. d. Bl. Gelden beschikbaar tot elk bedrag, vanaf i'/2 pet. Geen kosten vooruit, billijke condities. Brieven ond. lett. O. 24063, Bureau van dit Blad. door Accountant vanaf f 6.p. m. Br. ond. lett. O. 23909, Bur. v. d. Blad Aanleg en Onderhouden van Tuinen. S. BRUGMAN, Weverstraat No. 164. Oosterbeek. O 24080 O 5 zo O zo tel 7N O 5 ui O O O O m M

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 7