MAANDAG 6 MAART l.V.C. B. TWEEDE KLASSERS Wilskracht IIR.K.A.V. I O4 V.V.A. IOnze Gezellen I 92 D.H.V.B. DISTRICT HAARLEM Juniorencompetitie Uitslagen 26 Februari Programma 12 Maart D.H.V.B.-UITSLAGEN H.B.C. IISantpoort II06 EDO—STORMVOGELS 3—1 Vriendschappelijk HAARLEM—KINHEIM 3—3 O.S. V.'Kennemers 38 HAARL. VOETBALBOND Uitslagen BloemendaalH.V.B. elftal 15 VOETBAL IN ENGELAND DE WEDSTRIJDEN TE DORTMUND „De Kampioen" DE ZESDAAGSCHE VAN NEW YORK HOCKEY le klasse BloemendaalH.O.C. (12) Promotie-klasse M.H.C.—Gooi 2 (3—1) Bloemendaal 2Utrecht (12) Tweede klasse H.B.S.Leiden (03) Derde klasse H.B.S. 2—M.H.C. 3 (2—9) Alliance IStrawberries I 03 3e RONDE TRESLING-BEKER M.H.C. 2Victoria (40) GYMNASTIEK De uitvoering van Concordia Vergadering Turnlust BILJARTEN OM HET GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP Klasse F, Afd. 2 Klasse G. Afd. 1 Kampioenschap van Haarlem le klasse WANDELSPORT H. W. S. V. Jan Passtoors" ZWEMMEN Jaarvergadering van den kring „Haarlem" van den Nederl. Zwembond HET BLOEMROLLENBEDRIJF Sterker dan andere bedrijven t Hoewel de gasten met den wind mee spelen, is toch Wilskr., dat met 4 invallers speelt, het eerst in den aanval en beproeft eenige malen de talenten van den R.K.A.V.-keeper, echter zonder resultaat. De IJ-bewoners komen er beter in en ondernemen eenige aanvallen, welke zeer gevaarlijk zijn. Na 15 min. weet de r.-bin- nen uit een algemeenen aanval te scoren, 01. De gastheeren komen nu verwoed opzetten, doch de R.K.A.V.-keeper geeft geen krimp. Na eenige wederzijdsche aanvallen zet de R.K.A.V. r.-buiten goed voor en de l.-buiten kopt mooi in, 02. De bezoekers spelen nu beter dan de blauwhemden, vooral hun combineeren is goed. Steeds trekken zij ten aanval en na 10 min. gaat de r.-binnen er alleen van door en verrast den iWilskr.-keepe,r 03. Ook Wilskr. probeert het ■weer eenige malen, doch haar aanvallen zijn te onsamenhangend om succes te hebben. R.K. A.V. forceert dan nog een paar corners die goed gorden weggewerkt, waarna rust aanbreekt. Na thee pakt Wilskr. de zaken beter aan. Er wordt dan ook hoofdzakelijk op de R.K.A.V.- halft gespeeld, doch de bl.witten-voerhoede is niet doortastend genoeg om succes te boeken, terwijl de keeper met de ballen die hij krijgt, wel raad weet. De R.W.A.V.-aanvallen zijn wel gevaarlijker, doch de Wilskr. l.-back bezweert meestal het gevaar. Wilskr. zakt nu weer af waardoor het spel meer gelijk op gaat en reeds denkt men dat de stand ongewijzigd blijft, doch even voor het einde beoordeelt de Wilskr.-keeper een schot van den l.-buiten verkeert en werkt den bal in eigen doel, 04. Scheidsrechter A. de Jong leid de correct. Onder ideaal voetbalweer trapt de thuisclub af, doch hun eerste aanval belandt in de vei lige handen van den O.G.-keeper. De gasten antwoorden met snelle uitvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn- Na c.a. 15 minuten opent de midvoor van V.V.A. de score na opbrengen van links. De gastheeren zijn thans regelmatig in den aan val en wederom is het de midvoor die uit een hoekschop door een fraaien kopbal de score ver hoogt. Hierna belanden de V.V.A.-aanvallen re gelmatig bij de keeper der gasten, o.a. weet hij met een prachtschot den V.V.A.-linkssbinnen op even keurige wijze onschadelijk te maken; ten slotte moet hij echter zwichten voor een door loopbal van den V.V.A.-rechtsbinnen, welke den stand tot 30 opvoert, waarna het rusten is. Na de hervatting is de thuisclub wederom aan 't woord en binnen korten tijd is de stand 60. Hierna wordt wat kalmer aangepakt, waarvan O.G. profiteert door tegen te scoren, 61. Vanaf den aftrap neemt dë V.V.A.-voor- hoede den bal mee en 't is 41. Nadat de gast heeren nog twee doelpunten aan hun totaal toevoegen en de bezoekers met 1 doelpunt hun achterstand hebben verkleind, komt het einde van den doelpuntrijken wedtrijd met een 92 overwinning voor V.V.A. Scheidsrechter v. Rooy welke op rustige wijze den wedstrijd leidde, had geen moeilijke taak. A. T. Y. B. B.Onze Gezellen 3—0 ConcordiK^-Geel Wit 3—3 AllianceSantpoort 61 B. Onze GezellenConcordia 3—1 Vitrix—N. A. S. 4—1 Vitrix kampioen. C. B. S. M.—Geel Wit afgekeurd H. B. C.—T. Y. B. B. 1—3 T. Y. B. B. kampioen. D. Santpoort—Alliance 01 V. V. P.—T. V. B. B. 0—2 Adspiranten H. B. CT. Y. B. B. a 2—4 Onze Gezellen aT. Y. B. B. b 30 V. V. P.—T. Y. B. B. c 14 Zaterdag 25 Februari; T.YB.B. d—Onze Gezellen b 34 A. ConcordiaH3.C; 1 uur. Onze GezellenAlliance 2 uur. T.Y.B.B.—Santpoort 12.30 uur. B. H.B.C.—Onze Gezellen 2 uur. Concordia—Geel Wit 2 uur. C. Onze Gezellen—H. B. C. 3 uur. NA.S.T.Y.B.B. - 1 uur. B.S.M.—Geel Wit 1 uur. D. V.VJ.D.E.M. 2 uur. AllianceSantpoort 12.30 uur. T.Y.B3.—D.S.O. 130 uur. Adspiranten V.V.P.—T.Y.B.B. a 3 uur. T.Y3.B. c—T.Y3.B. d 3 uur. Zaterdag 11 Maart: Onze Gezellen bT.Y.B.B. b 2 uur. le Klasse BThe Unity 1—Constantius 1 CHBC 2—Santpoort 2 De Meer 2—St. Louis 1 2e Klasse CSt. Martinus 1—Gezellen Vier Oranje Zwart 1—BSM 1 Res. 2e Klasse ARKAV 2—Doss 2 WZ 2—WA 2 BOnze Gezellen 2Geel Wit 2 DSS 2SJC 2 3e Klasse DSt. Louis 2—Constantius 2 Leiden 2WSB 1 Res. 3e Klasse SJC 3—TYBB 3 4e Klasse TYBB 4—DSS 3 Res. 4e Klasse L SVP 2—Diemen 2 6—0 M St. Fancratius 3—Constantius 3 8—2 N St. Martinus 4—Wilskracht 4 0—7 NN Oranje Zwart 2Des 2 31 (Oranje Zwart kamp.) WA 5—SVP 3 6—0 PP Onze Gezellen 4—DSS 4 4—3 Na 5 min. krijgt Santpoort een strafschop te nemen voor een zeer lichte overtreding. Dit geeft den eersten goal voor de bezoekers. Eenige minuten later trapt de HBC-keeper uit, een Santpoorter vangt het leder op en retourneert dit, voor de keeper zijn plaats onder de lat weer heeft ingenomen, 02. Hoewel de leiding niet direct slecht is, heeft 2—4 0—6 3—4 9—3 3—8 2—0 3—0 2—2 2—2 0—2 3—1 3—1 6—2 de scheidsrechter blijkbaar geen bijzonder goe den kijk op buitenspel, waardoor HBC 't meest wordt gedupeerd. Santpoort is voor doel meer productief, waardoor rust aanbreekt met 05. Na rust is HBC iets sterker, maar weet hier van niet te profiteeren. Santpoort heeft nog een fortuintje, als een back in eigen doel trapt. Einde 06. E. D. O. was het meest in den aanval. Uit een der weinige aanvallen kan v. Rooden Stormvogels de leiding geven. Diverse schoten gaan net over of langs het doel .der Storm vogels, doch soms van korten afstand zoodat niet alles op het pechduiveltje kan geschoven worden. De goedspelende E.D.O. achterhoede houdt de Stormvogels voorhoede volkomen in bedwang en met de rust is het nog steeds 10 voor Stormvogels. De tweede helft is pas be gonnen als een voorzet van J. Koene ineens in het Stormvogelsdoel komt. Een schot van Goemaat raakt Wagenaar half en Perukel Jr. geeft E.D.O. de leiding. Stormvogels gooit er nu een schepje op doch de middenlinie vam E.D.O. is beter geworden en het spelverloop blfjft in het voordeel van E.D.O. Het begint er veel op te lijken dat de stand onveranderd blijft, tot kort voor het einde Perukel Jr. er snel vandoor gaat en met een hard schot den stand op 31 brengt, waarmee het einde komt. Haarlem met een invaller-doelverdediger en een gewijzigde opstelling en een volledig Kin- heim speelden een nuttigen oefenwedstrijd. Kinheim begint in een vlot tempo met een open aanvallend spel en krijgt al spoedig een hoekschop te nemen. Haarlem plaatst hier goede aanvallen tegenover met gevolg dat Drüyven in het Kinheimdoel veel werk krijgt. Verschillende goede schoten worden door hem gestopt. De eerste goede kans op een doelpunt krijgt Haarlem als Kammeijer een strafschop krijgt te nemen wegens een handsgeval maar het harde schot gaat tegen den paal en Iseger schiet den terugspringenden bal naast. Toch is het eerste doelpunt voor Haarlem wanneer Polanen na keurig werk van Oldenburg-Iseger hard inschiet (10). Druyven stopt enkele goede kopballen van Bieshaar en Oldenburg. De snelle uitvallen van Kinheim blijven ge vaarlijk en na een goeden aanval scoort H. Groeneveld den gelijkmaker nadat een doel punt van Ellen wegens buitenspel is geannu leerd. Rust 11. Kinheim begint ook de tweede helft in een snel tempo maar nadat ook nu de Haarlem achterhoede den eersten stoot heeft opgevan gen komt de Haarlemaanval meer in actie en na 10 minuten scoort Oldenburg een tactisch doelpunt (21). Van den aftrap forceert Kin heim een tweetal hoekschoppen en enkele mi nuten later is de stand gelijk als bij een effect vollen kopbal van Michel Sr. Boeree te klein blijkt (22). Het tempo blijkt in de tweede helft voor enkele spelers te snel en het spel verslapt. Wel is Haarlem meer in den aanval dan Kinheim maar Druyven is steeds op zijn post en wanneer Polanen hem passeert is juist voor buitenspel gefloten. Kort voor het einde heeft Michel Sr. opnieuw succes (2—3) maar het blijkt niet het win nende doelpunt te zijn want in de laatste mi nuut geeft Oldenburg den bal door naar Iseger wiens afgemeten voorzet Bieshaar slechts voor het intrappen heeft (33). Na een zeer goed gespeelden wedstrijd be haalden de Kennemers een prachtige overwin ning op het sterke OSV. Onder leiding van den heer Honig wordt begonnen. Na 5 minuten heeft Groot voor de bezoekers met een pracht schot reeds succes. De Kennemers spelen een fraaie partij en spoedig vergroot zij door mid del van Groot den voorsprong tot 02. De OSV'ers geven niet op en werkelijk, na een kwartier, weet de Boer tegen te scoren, 12. Groot doet het net ten 3de male trillen uit een goed genomen strafschop. 13. Enkele goede OSV-aanvallen volgen nu en uit een goeden aanval valt Stoppa over een tam schot heen. 23. Voor de rust weet ten Wolde echter de bezoekers een 25 voorsprong te bezorgen. Na de rust zijn de Kennemers steeds sterker en spoedig heeft Groot wederom met een enorm hard schot succes. 26. OSV doet wan hopige pogingen het spel te verplaatsen en werkelijk gelukt het Göbel den achterstand te verkleinen. 36. De resteerende speeltijd is echter geheel voor de Wijkers. Talrijke schoten weet de O-doelman te stoppen, doch voor scho ten van Groot en Th. Tromp bezwijkt hij ten slotte. 38. Met dezen stand komt het einde van den prettigen wedstrijd. Beide partijen telden 2 invallers. Bloemendaal—Voorl. HVB-Elftal 1—5 Competitie 1b Haarlem 3EDO 4 3—6 a2 Kinheim 3—Schoten 3 40 3a Heemstede 2EHS 2 1—4 3c Damiaten 2RCH 8 1—20 Kennemers 4Spaamevogels 9 8—0 3e Kennemers 9DIO 3 0-10 Thalia 2Beverwijk 5 3—1 IVO 3Stormvogels 5 1—6 3 f Kennemers 7RCH 10 3—0 3h Zandvoort 5DeCeO 4—2 Kenau 4Haarlem 7 2—3 3k HFC 7—Haarlem 8 7—2 De Bloemendalers verschenen met verschil lende invallers en gaven voor de rust de vrij vlot spelende H.V.B.-ploeg al heel slecht partij. Spoedig na den aanvang opende Rooden de score voor het HVB-elftal en toen vijf minuten later Slot vrij voor het Bloemendaalsche doel kwam, passeerde hij den invaller-keeper on houdbaar. Verschillende Bloemendalers vertoonden een uitermate slap spel. In de witte verdediging rammelde het geweldig, waarvan de HVB-ers naar hartelust profiteerden. Jonkergouw deed niet de minste moeite om zich de roodwitte aanvallers van het lijf te hou den en het gevolg hiervan was dat Kedde en Rooden met fraaie, doch min of meer makke lijke doelpunten den stand op 04 brachten, waarmede werd gedraaid. Na de hervatting completeerde de veteraan Ufs de Bloemendaal ploeg. De witten gaven nu beter partij, hoewel hun aanval tegen de hechte verdediging der Haarlemmers steeds in de min derheid bleef. Met een kopbal na een niet ver genoeg weg- gewerkten hoekschop, bracht Kedde den stand op 0—5 in het voordeel der gasten. De strijd ging hierna geruimen tijd gelijk op. Eerst een minuut of tien voor het einde had Van Gelder met een goed schot voor Bloemen daal succes, na flink doorzetten van Strik. Aldus kwam het einde met een verdiende overwinning voor de HVB-ers, wier elftal een kranigen indruk vestigden. Bijzondere uitblin kers waren er weliswaar niet, doch dit team zou ongetwijfeld tegen een beter spelend elftal als Bloemendaal in het veld bracht, ook wel succes hebben gehad. De uitslagen van de Zaterdag voor de Engel- sche league gespeelde wedstrijden luiden als volgt: le divisie: Arsenal—Liverpool 01; Black- bumHuddersfield 42; BlackpoolPorts mouth 02; LeedsSheffield United 13; Sheffield WednesdayWolverhampton 20; WestbromwichNewcastle 32. 2e divisie: Bradford CityPlymouth 23; Bury—Grimsby 41ChesterfieldBradford 21; LincolnOldham 13; MillwallMan chester United 20; Notts CountyCarlton 32; Port valeStoke 13; Southampton- Tottenham 11; SwanseaNottsfores 0—1. Zaterdag en Zondag werden in de West- phalenhalle te Dortmund de wedstrijden voort gezet, waarvoor groote belangstelling bestond. Zeker 10.000 bezoekers waren aanwezig. De resultaten van Zaterdag waren: Veelzijdigheidsproef voor landelijke ruiters. 1. Westfalen H met „Amor", „Vero", „Alma" en „Alice" 8 fouten. Ruiters Henschel, Veken, Wibbeling en Marwyck; 2. Westfalen I 10 straf - punten; 3. Rijnland n 18 strafpunten; 4. Rijn land I 20 strafpunten. Nederland opgegeven wegens overschrijding van den tijd. Dressuurproef klasse L voor landelijke rui ters: 1. Wilhelm Menken's „Consul" (Staupendal) cijfer 0.8; 2. J. Esser's „Hasso" (J. Esser) cijfer 0.9; 3. Vetten's (Admiral) (H. Vetten) cijfer 1.0; 4. D. J. Mellema (Nederland) met „Woel water" (Mellema) cijfer 1.1. De resultaten van Zondag: Jachtspringen klasse I: 1. Nederland 11 straf punten; 2. Westfalen 15 strafpunten; 3. Rijn land 32 strafpunten. Rijproef: 1. Westfalen I 5.65 p.; 2. Westfalen II 7.10; 3. Rijnland I 8.2.; 4. Nederland I 8.4.; 5. Nederland H 11.3. Zondag 5 Maart hield H. S. V, „dé Kam pioen" haar lsten rit der wintercompetitie. Gereden werd door de A klasse 60 K.M., B klasse 40 K.M. en C klasse 20 K.M. Aan den start kwamen 29 renners. De uit slag luidt: A-Klasse: 1. J. van Dijk, 2. Rijneveld, 3. Moerkerk, 4. Fruitema, 5. Molendijk. B-Klasse: 1. Hessels, 2. ten Boom, 3. Schra- vendijk, 4. Gruiters, 5. van der Heijde. C-Klasse: 1. J. de Bruin, 2. Tom van Eg- mond, 3. Groot, 4. Jordan, 5. Blokker. De Zesdaagsche van New-York is gewonnen door het koppel LetourneurDebaets (Frank rijkBelgië) met 1054 punten. Afgelegd 4022.5 K.M.; 2. Hill—Binda met 392 punten. Na eenige wederzijdsche aanvallen, welke door de respectievelijke verdedigingen werden onderbroken, ontwikkelde zich een snelle, vol komen gelijk-opgaande wedstrijd. Hoewel de Bloemendaalsche verdediging zeer goed te noemen was, was die van HOC toch nog beter. Door dit verschil in de verdediging leek het ook alsof HOC sterker was, doch het waren alleen de aanvallen van HOC, welke gevaarlijker waren. De doelpunten ontstonden dan ook niet uit aanvallen, doch uit strafcor- ners. Het eerste doelpunt werd door de Bruin, na een listigheidje van Tresling Sr., erin geslagen. Het tweede nam Tresling Sr. zelf voor zijn rekening. Met 20 voor HOC kwam de rust. In de tweede helft was Bloemendaal bijna voortdurend aanvallend, doch keeper v. d. Does ontlokte telkenmale applaus door zijn keurig werk, wat echter aan Bloemendaal de zoo zeer verdiende goals onthield. Eerst tegen het einde lukte het aan Gunning uit een strafcorner te scoren, omdat de keeper den bal even over de doellijn heen zeer goed stopte. De gasten speelden fel enthousiast en zagen summers zegevierde zelfs eerst, want na ca. 10 de aanvallen. Het felle enthousiame der Bus- summers zegevierde zelfs eerst, want na ca. 10 minuten kreeg Gooi 2 de leiding (0—1). Maar nog voor de rust kwam op minder overtuigende wijze de gelijkmaker. Een straf- bully moest in een strafgoal worden omgezet (1—1). Rust 1—1. In de tweede helft kreeg MHC de zon mede een mede door dit voordeel en het meer en meer ingesepeld raken, kwamen de Musschen nu voortdurend aanvallen. Uit een voorzet van Menger geeft Smeink aan MHC de leiding (2—1). De Gooische keeper verrichtte uitstekend werk en hield er meerdere harde schoten prach tig uit. Kort voor tijd moest hij echter opnieuw voor een schot van Schmeink capituleeren, zoodat MHC met 3—1 - won. Uit een strafcorner namen de gasten de lei ding (01). Goed werk van de Roos werd door Gunning afgewerkt, zoodat deze den gelijkma ker kon scoren (11), met welken stand de rust kwam. In de tweede helft hield Bloemendaal goed stand. Ook nu weer was aanvallen de beste verdediging, zoodat de partijen vrijwel gelijk opgingen, met Utrecht echter als het gevaar lijke team. Eerst kort voor tijd zag de Bloemen daalsche keeper zich met een fraai diagonaal schot gepasseerd (12). Spoedig daarop wordt het einde aangekondigd. In een vrijwel gelijkopgaanden wedstrijd heeft Leiden desondanks gewonnen, omdat zijn voorhoede wèl, die van HBS niet van kansen wist te profiteeren. De Haarlemsche voorhoede was dan ook het zwakste gedeelte. De eenheid van het team ging bovendien nog teloor door een voortdurend wijzigen van de opstelling, zoodat zelfs de HBS-verdediging na rust er on zeker van werd. De rust kwam met 10 voor Leiden. Ook in de tweede helft was Leiden het meest gevaarlijke. De HBS-aanval had het echter tegen de Leidsche verdediging moeilijker als de Leidsche aanval tegen de Haarlemsche ver dediging. De gasten slaagden er dan ook nog tweemaal in te scoren. 03. HBS verscheen met invallers, terwijl MHC geheel compleet was. De gasten waren daar door ook sterk in de meerderheid en konden met de rust reeds een 51 voorsprong boeken, welke score in de tweede helft nog tot 92 werd opgevoerd. In totaal nam R. Mulder een vijftal goals voor zijn rekening, Beets scoorde er twee, ter wijl Pondman en Dorsman er ieder een scoor de. Voor HBS scoorden Reinshagen en Nel. MHC en speciaal de voorhoede speelde een zeer goede wedstrijd. HBS viel echter tegen; het beste was nog de keeper, die uitstekend verdedigd heeft en aan geen der negen doel punten debet was. In den beslissenden wedstrijd voor het kam pioenschap heeft Alliance een nederlaag ge leden, die zij 't niet geheel onverdiend, dan toch wel zéér geflatteerd was. Beide partijen wogen zeer goed tegen elkaar op, alleen was het plaatsen bij Strawberries beter. Een van de backs van Alliance maakte in de eerste helft op de rand van de cirkel 'n moedwillige over treding. De daarvoor gegeven strafbully werd in 'n zgn. „straf'-doelpunt omgezet. De Al- liance-voorhoede had verder in de eerste helft veel pech, zoodat Strawberries met rus met 10 leidden. De tweede helft leek 'n getrouwe copie van de eerste te worden. Ditmaal was Bosse zoo on gelukkig in den cirkel z'n voet te gebruiken, het geen wederom 'n strafbully en 'n strafdoelpunt ten gevolge had. Alliance deed daarna nog dap pere pogingen om den achterstand in te halen, maar omdat de beide buitenspelers zeer slecht hun plaats hielden en het geen enkele maal tot een voorzet konden brengen, slaagden die pogingen niet. Ook de strawberries spanden zich tot het uiterste, in en toen middenvoor Damgen een vrije schietkans kreeg, aarzelde hij niet en deponeerde dén bal in den uitersten hoek. Het verdere gedeelte van den wedstrijd bracht geen veranderingen meer, zoodat Straw berries met 30 overwon. Beide elftallen hadden invallers, doch MHC speelde veel enthousiaster. Aanvankelijk werd hun enthousiasme door de Rotterdammers nog goed bedwongen, zoodat alleen een strafcorner, door v. Kempen benut, een doelpunt oplever de (10). De Rotterdamsche aanvallen wer den door de MHC-verdediging voortdurend in de kiem gesmoord. Rust 10. In de tweede helft scheen Victoria last van vermoeidheid te krijgen, zoodat MHC voort durend sterker was. Opnieuw wist van Kem pen een strafcorner te benutten (20), waarna Tuninga dit goede voorbeeld volgde (3-6). Tenslotte slaagde Lodewijks er nog in een vierden goal te produceeren, zoodat MHC 2 met 40 een onverwachte overwinning op een pro- motie-klasser behaalde en nu in den halven eindstrijd om den Treslingbeker komt. De uitvoering die Concordia Zaterdagavond in de geheel gevulde Gemeentelijke Concert zaal onder leiding van de heeren J. M. Berre- voets en A. Roosloot gaf heeft m'eer dan aan de verwachtingen voldaan. Uiteraard waren de verwachtingen gegrond op de resultaten van de vorige uitvoering die door het vlakke, ietwat eentonige programma niet geheel kon voldoen, maar die toch wees op te loven prestaties van dëelnemenden en leiders. De vlakheid van het programma bleek nu te zijn weggewerkt door het aanbrengen van een voldoend aantal hoogtepunten. En wat meer zegt: bijna nummer voor nummer stonden de prestaties op hooger peil dan vorig jaar. Of daarmede de algemeene gymnastische ge oefendheid is gestegen, is een vraag die aan de hand van het vertoonde noch bevestigend, noch ontkennend kan worden beantwoord. Dit wil o.i. zeggen dat het programma allerminst volledig was, want een uitvoering dient toch een zoo volledig mogelijk oefeningsbeeld te geven. Het gemis was hier te zoeken in een tekort aan toestelnummers waarvan er slechts 2 op het programma van 14 nummers (de op- marsch niet medegerekend) voorkwamen. In het kort zouden wij willen aanbevelen: korter nummers meer toestelnummers. Het succes en de belangrijkheid zouden daardoor zeker stijgen. Van die belangrijke nummers noemen wij het duidelijk gesproken koor, het reeds (on danks dit eerste optreden) voldoende uitge voerde vendelzwaaien en vooral de keurig in stijl verwerkte tambourijn-oefeningen num mers die alle op rekening kwamen van de dames-afdeeling. Massaal kwam deze afdeeling uit met uitermate geschikte klassikale brug- oefeningen, waarbij merkwaardigerwijze de eer ste graad het minst op dreef was en voorts met vrije oéfeningen die ons een goed smakend voorproefje gaven van de a.s. bondsfeesten. Buiten de vrije oefeningen van de dames die wij reeds bespraken, waren ook de vrije oefeningen van de jongens, van de jongste meisjes en van de oudste meisjes ontleend aan die van de K.N.G.V. Pinksterfeesten. Van de adspiranten-nummers vallen nog te .vermelden de balspelen, die door een juiste keuze met aandacht werden gevolgd en de volksdansen waarbij ook de keurige costumee- ring opviel. De heeren-afdeeling is al jaren en jaren de zwakke plek in Concordia's turnleven. Maar het dient gezegd: ook die afdeeling is zoo kranig mogelijk voor den dag gekomen. Niet, dat wij geheel tevreden kunnen zijn over de vrije oefeningen die te dikwijls de noodige strakheid en gelijkheid ondanks goede bege- ding misten, maar verheugend mag stemmen, dat uit de niet talrijke afdeeling nog een ploeg kon worden gevormd, waarvan vele turners met voldoende zekerheid aan de ringen wisten te zwaaien en vooral, dat een groote afdeeling Concordia's traditie van goed tafelspringen niet kon verstoren. Na den opmarsch opende de heer F. G. J. van den Berg, voorzitter van Concordia, met een warm woord van welkom, speciaal gericht tot de heeren H. L. Warnier, inspecteur der lichamelijke opvoeding, en J. Hop, eere-voorzit- ter van de vereeniging. Het Haarlem's Salonorkest onder leiding van den heer Jac. Stoffer bezorgde een goede mu zikale illustratie. In de jaarvergadering van de Chr. Gym. Ver. Turnlust deed de waarnemende voorzitter, de heer J. Polderman, eenige mededeelingen over den toestand van de vereeniging. Was deze toe stand in financieel opzicht vorig jaar weinig rooskleurig, door vrijwillige opofferingen van de leden is er verbetering gekomen. Toch die nen ook dit jaar de noodige financieele maat regelen worden genomen, en slagen deze dan is de toestand weer .normaal geworden. Naar aanleiding van deze mededeeling kreeg het bestuur van de vergadering vrij mandaat ter voorziening in de geldelijke nooden. De verschillende jaarverslagen, die ondanks den tegenslag blijk geven van een opgewekt vereenigingsleven, werden goedgekeurd. Een bespreking werd gewijd aan de jaarlijk- sche uitvoering, die op Woensdag 29 Maart a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal zal worden gegeven. Als leden van de Technische Commissie wer den gekozen de dames P. Verkes (secretaresse, Zeeweg 282 te IJmuiden-Oost), en J. Bos, en de heeren W. H. Verkes (voorzitter), J. Hage- mans en J. Fris. De vergadering benoemde het bestuur als volgt: J. Polderman (voorzitter), J. ter Beek (secretaris, Pepijnstraat 36, Haarlem), mej. A. Karis, (penningmeesteresse), mevr. G. van Wijk- Wesseling, mej. G. Geerts, L. de Gruiter, J. Timmerman, C. van Gelder en J. Hagemans. Een mooi succes boekte het viertal van Haarlem-Noord door na spannenden strijd de kampioensploeg van „Sarphati" met een ne derlaag naar Amsterdam te sturen. Kamp (Haarl. Noord) speelde zijn eerste match in grootschen vorm en won verdiend, tegen Kraan winkel (Sarphati) verloor hij echter. Zijn clubgenoot Kronenburg boekte tweemaal een overwinning, zoodat Haarlem- Noord met 31 de leiding had. Groot en Zijlstra zorgden elk voor 1 winst- partij, terwijl de Amsterdammers door toe doen van Weber en Citroen den eindstand op 53 brachten. Alzoo een' nuttige zege voor de gastheeren. Alhoewel de Haarlem-Noordploeg met 2 invallers naar Zaandam moest trekken, zag ze toch kans ook Anti-Poedel aan den zège- kar te binden. Invaller Van Hees bleek te zwak en moest met twee verliespartijen genoegen nemen. Bos remplaceerde Zijlstra echter uit stekend en won zijn beide partijen. De con stant spelende Kronenburg was ook nu niet te slaan en zegevierde over Jonker en Bes van Anti Poedel. Aangezien P. Groot (Haarlem- Noord) 1 maal won en verloor, werd deze match met 53 door Haarlem-Noord gewon nen. De kansen van onze stadgenooten staan nu uitstekend. De kans op het gewestelijk kampioenschap ging voor Vriendenkring voor een groot deel verloren, doordat „Sarphati" haar in eigen huis wist te kloppen. De hoofdstedelingen won nen 5 van de 8 partijen. Alleen Copini Jr. zorg de voor ,2 puntjes, terwijl Favert 1 maal zege vierde. De uitslag werd dus Sarphati 5 Vrien denkring 3. Dinsdagavond trok dezelfde Vriendenkring- ploeg naar Amsterdam om „Benoorden 't IJ" te bekampen. De Haarlemmers behaalden nu echter een 62-overwinning, waardoor ze nog een klein kansje op den titel behouden. De winstpunten werden gescoord door: Copini Jr. 2, Gieselbach 2, Pavert 1 en Steijnman 1. Voor Vrijdagavond stonden een tweetal be langrijke partijen op het programma, n.l. tus- schen F. v. d. Berg (B. V. „Haarlem") en J. Steffers (B. C. „Korenbeurs"). De belangstel ling was ditmaal niet zoo groot als voorgaande avonden, doch de thuisblijvers hebben ongelijk gehad. Na een gelijk opgaand begin nam eerstge noemde met 18, 14 en 21 den kop en wist deze ondanks scores van 15, 16 en 23 zijns partners te behouden. Vooral tegen het einde was de tweede klas kampioen er geheel uit en verloor dan ook met groot verschil als volgt: pnt. brt. h s. gem. F. v. d. Berg 250 41 26 6.09 J. Steffers 160 40 23 4.- In de tweede match liep v. d. Berg geweldig hard van stapel, zoodat hij na series van 33, 33, 11, 23, 21 en 22 na 15 beurten reeds met 164 om 87 car. voor stond. Na een korte inzin king kwam de B. V. H.er wederom geweldig op stoot en liet een fraaie 41 noteeren, waardoor het einde spoedig in 't zicht kwarn. De uitslag werd: pnt. ort. h.s. gem. J. Steffers 112 25 20 4.48 F. v. d. Berg 250 26 41 9.61 De voorloopige rangschikking is: 1. F. V. d. Berg 7 6 282 1682 41 5.96 2. G. W. Metz 7 5 297 1705 51 5.71 3. J. Steffers 6 3 248 1225 33 4.90 4. D. J. Metz 6 1 273 1266 38 4.63 5. M. v. d. Putten 6 1 273 1176 37 4.30 Dank zij het schitterende weer hield de H. W. S. V. Jan Passtoors op Zondag een trainingsmarsch van 20 Kil Toen des voormiddags 10 uur allen aanwezig waren aan de startplaats Schoterweg, hoek Kleverlaan, gaf de heer J. J. H. Aarts, als lei der van de vereenging het sein tot vertrek. In een flink marsch-tempo ging het daarna in de richting Bloemendaal naar Overveen, Kraantje Lek, waarna het dwars door de dui nen naar den Zeeweg ging. Vandaar ging men weer terug naar Over veen langs den Bloemendaalschen weg naar de plaats van den start. Vrijdagavond werd in het hotel „Royal" de jaarvergadering gehouden van den Kring Haar lem van den Nederl. Zwembond. Na opening door den voorzitter werden de jaarverslagen van den secretaris, de zwem-, de polo- en de propaganda-commissie voorge lezen. Deze gaven blijk van groote activiteit en een prettige samenwerking. Van de successen door de Haarlemsche zwemmers in het afgeloopen jaar behaald noemen wij slechts: het verbete ren van een Nederl. record op de 500 M. vrije slag, het behalen van de Nederl. kampioen schappen op de 400 en 1500 M. vrije slag en het junioren-kampioenschap van Noord-Hol land op de 100 M. vrije slag. Het waterpolo mocht zich ook dit jaar weer op een grootere belangstelling verheugen waar door uitbreiding van de competitie noodzake lijk werd. Hierna reikte de voorzitter de kampioens diploma's uit. De Stads Editie-wisselbeker voor het behalen van de meeste Haarlemsche kampioenschap pen heeren werd gewonnen door de zwemclub „Haarlem". De Fothoff-wisselbeker voor het behalen van de meeste Haarlemsche kampioen schappen dames werd gewonnen door de ver eeniging „De Waterratten", terwijl een derde wisselbeker voor het kampioenschap schoon- springen werd toegekend aan mevr. Venema. Na de verkiezing van het bestuur en de diverse commissies werden deze als volgt samengesteld Bestuur: dr. M. J. Huizinga, voorzitter; A. J. Braam, secretaris-penningmeester; Th. W. Hölsken, W. J. Nieman, P. van Ommeren, mej. M. van Ommeren en J. Comelissen, leden. Zwemcommissiemevr. A. Knuytvan Laar, G. R. Hemsing, J. C. Veldhoff, Th. W. Hölsken en E. Venema. Polocommissie: A. J. Braam, V. Visser en A. Loos. Propaganda-commissie: J. J. Aufderheyde, P. B. Laffertu, P. van Ommeren en R. Hagen. Na een seizoenbespreking en de rondvraag sloot de voorzitter pl.m. half twaalf deze ver gadering. Het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt; Het bedrag der (statistiek waarde van de geëxporteerde bloembollen heeft in de laatste jaren vrij hevig geschommeld. De met het to taalcijfer aangegeven opbrengst van den export is sterk dalende geweest in de laatste 2, 3 jaar, ook al vertoonde de hoeveelheid, uitgedrukt in kilo's, een aanmerkelijke stijging. Wij hebben thans de waardecijfers van de laatste 13 jaar verzameld, waaruit blijkt, dat het bedrag der waarde tot en met 1930 gestegen is, evenals het aantal uitgevoerde kilo's. De stij ging van de hoeveelheid zette zich tot op heden voort, maar de waarde daalde sterk in 1931 en 1932. In hoeverre is dit verschijnsel verontrustend, in hoeverre houdt de waardedaling gelijken tred met de algemeene prijsdaling? Ziehier een vraag, die het nader bekijken waard is, ook in verband met de aan de orde zijnde vraagstukken omtrent de saneering van het vak. Alle prijzen zijn in de laatste paar jaar over de heele linie scherp gedaald. Het constateeren van dit feit, ook bij ons artikel, wijst niet op een afwijking van den toestand van het bloem bollenvak van dien van andere bedrijfstakken. Voor een dergelijke vergelijking heeft men een basis noodig, die men b.v. vinden kan in de waardecijfers van de producten van andere bedrijfstakken. Wij hebben getracht die basis te vinden in de prijzen, zooals die golden in 1913. Wanneer wij met dien maatstaf de waarde berekenen van de uitvoercijfers van de laatste 13 jaar, dan doen wij dit door de indexcijfers, die bekend zijn en komen tot een vergelijking. Maar vooraf moeten wij wijzen op twee moeilijkheden. Allereerst de moeilijkheid waarmede wij rekening moeten houden dat het bepalen van de waarde van de uitgevoerde hoeveelheid bloembollen geschat wordt. Zij is gebaseerd op een aangenomen norm, zonder dat aan te toonen is, dat deze norm nauwkeurig juist is. Nu mogen in werkelijkheid afwijkingen naar boven of naar beneden be staan, als vergelijkingsmateriaal hebben wij aan deze cijfers toch wel een basis. En, om dat het maar niet er om gaat om kleine ver schillen aan te geven, maar om een bepaalde tendenz aan te duiden, kunnen wij met de sta- tistiekcijfers wel genoegen nemen. En ten tweede is er de moeilijkheid, hoe die cijfers op een bepaalde basis te herleiden. De indexcijfers moeten ons hierbij helpen; de vraag is echter welk indexcijfer men moet kiezen Daar 't hier gaat om groothandelsprijzen te ver gelijken met andere groothandelsprijzen, hebben wij het indexcijfer hiervan gekozen. In aanmerking genomen de onnauwkeurig heden, die bij berekeningen als deze niet te vermijden zijn, vinden wij een stijging, die vrij parallel loopt over het geheel genomen al thans aan de stijging van het aantal uitgevoer de kilo's; de waarde is iets sterker gestegen. De stijging is wat minder regelmatig (wat ver band houdt met het meer of minder goede jaar). Ook de meerdere of mindere Juistheid der herleidingscijfers speelt een rol. Omdat wij het echter over een aantal jaren hebben ge nomen, is de conclusie volkomen gerechtvaar digd, dat de positie van het bloembollenvak ten opzicht van andere bedrijfstakken eerder ster ker dan zwakker is geworden. Met één uitzondering helaas! En wel voor het jaar 1932. Hoewel het in dat jaar ook in andere bedrijven slecht ging, wat zich in den prijsindex manifesteert, is in het laatste van deze reeks jaren de toestand van het bloembollenvak, voorzoover deze uit de cijfers blijkt, aanmerkelijk zwakker, dan die in andere bedrijfstakken, wanneer wij althans in het oog houden, dat, naar de hoeveel heid, in dit jaar een recordexport werd be reikt. Nemen wij de cijfers als geheel, dan blijkt er echter uit, dat van een innerlijke voosheid van het bloembollenbedrijf in geenen deele mag worden gesproken. Maatregelen, die de oor zaken van de abnormale verslechtering in het laatste jaar zouden wegnemen, zouden het bloembollenvak zelfs weer in naar verhouding gunstige positie kunnen plaatsen. Wij vestigen hierop nadrukkelijk de aandacht, omdat uit onze cijfers niets mag worden gecon cludeerd over de verhouding die er bestond en bestaat tusschen opbrengst en kosten in de genoemde jaren. Die verhouding kan hieruit niet worden afgeleid, daarvoor zouden geheel andere gegevens over ons bedrijf tot onzen dienst moeten staan. Het doel van het bovenstaande is alléén, aan te toonen, welke overeenstemming er bestaat tusschen de algemeene prijsdaling en die van ons product door herleiding der cijfers op de wijze als boven aangegeven. MSVX =>!nM 19VO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11