INCASSO-BANK n. Revolutie in rust en orde REGENMANTELS ya Effecten Coupons Safe-loketten RADIOREDE NAMENS DE RIJKSREGEERING DE JUWEELENDIEFSTAL TE DEN HAAG WOENSDAG 8 MAART Verdachte ontkende Ernstige aanrijding bij Alkmaar Wz t gebeurt met Zuid- Duitschland? Naar een roode fusie? André Hubert Fournet Nieuw kabinet in Griekenland AUTOSTALLEN STADSNIEUWS FAILLISSEMENTEN Kantoor: HAARLEM - Kruisweg 59 - Telefoon 13843 Garage „Blue Star" EEN VERDWAALDE BOOT Voer naar Haarlem, maar kwam te Vijfhuizen terecht ONZE VERKEERSCOMMISSIE Wat zij in 1932 gedaan heeft De taxi's op het Stationsplein S poorwegboomen UIT DEN OMTREK De Emmabloem-collecte BENNEBROEK HEEMSTEDE SANTPOORT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen Sch. 253 1181, Sch. 285 1050, Sch. 4 934, K.W. 38 1281, K.W. 48 990, K.W. 29 1418, K.W. 147 924, K.W. 135 910, Z.K. 32 994. Officier van Justitie bij de Haag sche Rechtbank eischte 2% jaar gevangenisstraf Tegen chauffeur drie maanden hechtenis geéischt mei ont zegging van rijbevoegdheid voor één jaar Hitier verklaart zich voor een grootsch opgezetten pro- pagand a-arbeid Onderhandelingen in Beieren v. d. Lubbe hoogverrader De spoorbanen worden door politie tegen sabotage bewaakt Schrijven aan den Vol kenbondscommissaris voor Danzig Heiligverklaring in het a.s. Consistorie Arrestatie van Piastiras VOETBAL R.K. Scheidsrechtersvereeniging District Haarlem WIELERSPORT „De Bataaf" PijnenburgWals te Parijs MAARTSCHE BUIEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn Dinsdag 7 Maart de volgende faillissementen uitgesproken: J. Kramer, bloembollenhandelaar en expor teur, wonende te Hillegom, Hoofdstraat 127. Curator mr. P. M. Hagemeyer, alhier. P. J. Keyzers Nzn., bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom. Curator mr. M. A. van Eek, alhier. De Handelsvennootschap onder de firma Pe- duzie en Zoon, alhier, Betonbouw, gevestigd te IJmuiden-Oost, Kalverstraat 126 en hare leden G. P. Peduzie, betonwerker, wonende te Bus- sum, Driestweg 28 en A. J. P. Peduzie, beton werker, wonende te IJmuiden-Oost, Kalver straat 126. Curator mr. J. A. B. Sanders te Be verwijk. K. Bokma, fotograaf, wonende te IJmuiden- Oost, Popelstraat 3. Curator mr. J. A. B. San ders te Beverwijk. J. H. Rovers, bloembollenhandelaar, wonende te Haarlemmermeer, Venneperweg 488. Curator mr. Silvain Groen, alhier. P. Vermeulen, electricien, wonende te IJmui- den, Kennemerlaan 33. Curator mr. dr. A. van der Flier te IJmuiden. G. van Zalk, vroeger hotelhouder te Zeist, thans zonder beroep, wonende te Haarlem, Bolhuizen 8a rd. Curator mr. H. J. van Gel deren, alhier. Rechter-commissaris in deze faillissementen mr. S. J. Pit. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief, van: B. G. Hilders, wonende te Heemstede. Cura tor mr. G. W. C. Pliester. alhier. A. G. van Elk, wonende te Haarlemmerliede. Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs, alhier. H. J. L. van Elk, wonende te Haarlemmer liede. Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs, alhier. J. J. van Mannekus, wonende te Heemstede. Curator mr. A. Bruch, alhier. M. Kabel, wonende te Haarlem. Curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhigr. D. Kabel, wonende te Santpoort. Curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. J. Moot, wonende te IJmuiden. Curatrice mevr. mr. L. M. I. L. van Taalingen—Dols, al hier. H. I. A. van Assendelft, wonende te Heem stede. Curator mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. v. d. Werf, wonende te Haarlem. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: H. S. Scholte, wonende te Nieuw-Vennep. Curator mr. B. W. Stomps te Heemstede. B. M. Ramaker—Glas, wonende te IJmui den-Oost, Zeeweg 90. Curatrice mevr. mr. G. BiewengaGijmink te IJmuiden. J. van Weelden, wonende te Assendelft. Cu rator mr. D. de Jong, alhier. H. Scholte, wonende te Nieuw-Vennep. Cu rator mr. B. W. Stomps te Heemstede. D. Kranenburg, wonende te Assendelft. Cu rator mr. H. J. v. Gelderen, alhier. J. Herman, wonende te Haarlem. Curator mr. M. v. Toulon v. d. Koog, alhier. J Valkman (Haarlemsche Steenkolenhan del), wonende te Haarlem. Curator mr. C. Blankevoort, alhier. N. Verbruggen, wonende te Hillegom. Cura tor mr. M. A. van Eek, alhier. Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000— maatregelen in de gezinnen zouden in dat ge val moeten plaats vinden, waardoor het be smettingsgevaar voor de geheele bevolking aan merkelijk zou vergrocten, met als noodlottig ge volg meer slachtoffers der tuberculose. Dat kan en mag echter niet gebeuren en zal ook niet gebeuren, als ieder naar beste krach ten medewerkt. Dames, die als bloemenverkoopster hunne medewerking willen verleenen, kunnen zich nu reeds opgeven aan het Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41. Achter het boschrijke gedeelte van den Hout verscholen, in de Wilhelminalaan 22 heeft de garage „Blue Star" zich een onderkomen ge zocht. Begin dezer week is hiermede onze stad een luxe auto-verhuurinrichting rijker geworden. De wagens die sr gebruikt worden, zijn van het nieuwste type der Renault-fabrieken. Aan zes personen bieden de wagens plaats, terwijl men gesepareerd zit van den chauffeur. Drie eigenaars telt de nieuwe zaak, die per soonlijk voor de bediening van de cliënteele zorgdragen. We waren in de gelegenheid de soepelheid waarmee deze wagens zich over het wegdek voortbewegen te bewonderen. Voor alle autodiensten staan de eigenaars van „Blue Star", de heeren J. M. van den Dries en Gebrs. Van Gils ter beschikking. Ook voor les in de auto-rijschool kan men in deze garage terecht. Met energie opgezet, is voor deze onderneming veel te verwachten. Maandagavond om 8 uur passeerde in de Ringvaart te Vijfhuizen een zeer groote salon boot „De Noord-Beveland" geheeten. Het bleek evenwel dat deze boot verdwaald was. daar zij Haarlem tot bestemming had, maar inplaats van het Spaarne op te varen bij de splitsing rechtuit was gegaan. Te Vijfhuizen werd de kapitein van de boot hierop opmerkzaam ge maakt. Daar de boot een lengte had van 80 Meter was keeren niet mogelijk, zoodat er niets an ders op zat dan achteruit te varen. Het eischte van de bemanning niet minder dan drie uur arbeid en groote manoeuvrekunst, eer het Spaarne bereikt was. Daar het nooit voorkomt dat booten van dergelijke afmetin gen Vijfhuizen passeeren en deze boot boven dien met helle lichten voer. trok dit ongewone schouwspel te Vijfhuizen heel veel belangstel ling. Sinds drie jaren bestaat te Haarlem een ver- teerscommissie gevormd uit afgevaardigden van den Ned. Bond van Part. Chauffeurs en de Chauffeurs-Unie, Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel en Alg. Bond van Politieper soneel. Uit het jaarverslag over 1932 lezen we, i dat de commissie viermaal vergaderde. Veel resultaten heeft zij niet mogen boeken, want naast een aantal „afwijzende beschikkin gen' op gevraagde verkeersverbeteringen, lezen we antwoorden als: „zal worden toegezien" en „zal aandacht aan worden geschonken". Prac- tisch wil dit zeggen, dat van de 17 vragen er j 2 bevredigend voldaan zijn. De twee gunstige be slissingen wülen we echter met eere noemen: de N.Z.H.T.M. plaatste op haar trams „Kijkuit- cartons", waarop de Vrijwillige Verkeerspolitie in Noord-Holland tegelijkertijd aandrong. B. en W. van Heemstede plaatsten een waarschuwings bord bij de kruising Heemsteedsche Dreef en de tram. Dat is al! Eerlijkheidshalve dienen we nog enkele verbe teringen mede op naam van de commissie te zetten. Aangedrongen werd op in werking stel ling van de Parkeerverordening. De betrokken wethouder zegde toe. dat deze Januari 1933 van kracht zou worden en inderdaad is men thans bezig in den chaos orde te brengen. Dat dit niet zoo eenvoudig is zal iedereen duidelijk worden, die nog maar steeds auto's in de smalle straten der binnenstad geparkeerd ziet. Een zeer wijze vraag van de commissie was deze: invoering der oude parkeergelegenheid i voor taxi's op het Stationsplein, d.w.z. taxi's onder de kap, particuliere auto's voor den in gang. Dit verzoek werd niet toegestaan. Wellicht dat de toekomst voor de commissie resultaat zal brengen, want de „klitten" taxi's, die het ver- keer op het gebrekkige Stationsplein onveilig maken en stagneeren kunnen veel beter onder de kap verstopt worden. Een heel enkele particulier parkeert zy'n wa- j gen onder de kap, maar het meerendeel zoekt nog altijd de veilige fabrieksmuren van Beynes aan den overkant op. Van verbetering is dan ook geen sprake. De commissie vroeg ook aan de Nederlandsche Spoorwegen den spoorwegovergang der Haarlem mermeerlijnen op meer afdoende wijze te bevei ligen. Op dit verzoek werd afwijzend beschikt, maar 30 Januari j.l. reed des avonds opnieuw een auto door de afsluitboomen. Wij nemen aan, dat de verlichting misschien iets beter kan zijn, maar tegen onnadenkende en onoplettende racende automobilisten is niet veel te doen. Op andere plaatsen, waar de waar schuwing yitstekend is, rijden ze ook door de boomenl De Emmabloemendag 1933 is door het Comité, behoudens goedkeuring van B. en W., vastge steld op Woensdag 5 April a.s. Het Comité vertrouwt, evenals vorige jaren, den steun van alle ingezetenen te zullen ont vangen. De tijdsomstandigheden maken aller hulp en medewerking tot het doen slagen der Emmabloem-collecte nog meer noodzakelijk dan vorige jaren En slagen moet deze bloemendag, want het niet slagen zou funest zijn voor de tu berculose bwuij eng. Groote besnoeiingen op uitzending van aati-nten en prophylactische R.K. Volksbond In een matig bezochte ledenvergadering van de plaatselijke af deeling van den R. K. Volksbond kwam men na am pele bespreking tot de oprichting eener retraite club. Na eenige opwekkende propagandawoor- den van den voorzitter, den heer J. v. Bakel, gaven zich direct reeds 20 leden op. De retraite club is een onderafdeeling van den R.K. Volks bond. Dan werd de situatie van de St. Barbara- begrafenisvereeniging, een der eerste onderaf- deelingen van den R.K. Volksbond in den breede besproken. Krachtige actie zal gevoerd worden om deze onderafdeeling nieuw leven in te blazen. Zeven leden gaven zich op de vergadering op. De voorzitter deed tenslotte nog een beroep op de jonge leden om lid van St. Barbara te wor den. Men kan zich bij het bestuur opgeven of bij den voorzitter van St. Barbara, den heer D. van Kesteren. Bij de rondvraag werd door enkele leden de werking van het plaatselijk crisis-comité bespro ken. Bekend werd gemaakt, dat men bij gebrek aan kleeding zich by de leden van het crisis comité kan vervoegen. Genoemd comité zal bin nenkort vergaderen. Een poetbalcflub voor werkloozen Nu steeds meer werkloozen zich in groepjes orga- niseeren om zoo nu en dan eens een middag zich te verpozen met devoetbalsport hebben hier eenige werkloozen het initiatief genomen om ook in Heemstede een club uitsluitend van werkloazen op te richten. Bij het comité tot ontspanning van werkloozen vonden zij een, gewillig oor om eenige mede werking tto aanschaffing van wat materiaal, zoo o.a. 9 paar voetbalschoenen voor hen die in geen club spelen. En in de overtuiging dat ook van andere zijde eenige medewerking mag verwacht worden een verzoek om een gratis terrein en zoo mogelijk eenige subsidie aan het adres van B. en W.) had Dinsdagavond de oprichtingsvergadering plaats in café „Groenendaal," daarvoor welwillend af gestaan door den heer C. v. d. Heuvel. Staande de vergadering traden 24 leden toe. Het bestuur werd als volgtg samengesteld; H. Neeskes, voorzitter; Th. Moijekind, secre taris, Orchideënlaan 25; J. van Bakel, penning meester, Kastanjelaan 29; Th. Vink en A. Plan- tenga, commissarissen. Dit bestuur kreeg opdracht een reglement sa men te stellen. Ook werd het 7e elftal samengesteld, dat Don derdag 9 Maart, dés middags om 2 uur, een wedstrijd zal spelen op het R. C.H.-terein tegen een R. C. H.-combinatie, waarvoor de heer C. v. a. Heuvel een herinneringsmedaille heeft uit geloofd. Getracht zal worden alsnog aan de werkloo sencompetitie deel te nemen. De club zal de zencompetitie deel te nemen. De club zal den naam dragen van (H)eemsteedsche (Werkloo zen (V)oetbal (V)ereeniging. Burgerlijke Stand Geboren: M. J. v. Hol landv. Buuringen, d. B. Oddensvan Es, d. H. M. C. van Rooden—Tushuizen, d. G. C. v. d. Linden—Verdonkschot, d. Getrouwd: J. J. H. van El en G. Langereis. Overleden: F. Kraayenhagen, 77 jaar, Wed. van A. Goossens. G. v. Wijk, 25 jaar, echtgen. van M. v. Noggeren. „Eu; farekorsps WHhelmina" Dit fanfare korps besloot in zijn jaarvergadering dit jaar niet op concours te gaan. Bij de bestuursverkie zing stelde de heer de Bruinooge zich niet her kiesbaar. Gekozen werd als penningmeester de heer A. Schipper. IJMUIDEN, 8 Maart. Rij ksvischafslag Tarbot 1.80—1.50 p. K.G. Griet 5000—27.00 p. 50 K.G. Tong 1.40—0.90 per K.G. Groote Schol 22.5019, middel Schol 2824, Zetschol 30 27.50, kleine Schol 27—10.50, Bot 8—2.50, Schar 12.505.50, per 50 K.G. Kabeljauw 45.0042.00 per 125 K.G. Gullen 11.00—800 per 50 K.G. Wijting 8.505.75 per 50 K.G. van de heden aan den Rij ksvischaf slag aange komen LOGGERS Hen herinnert zich den geruchtmakenden diefstal op 24 Juli van het vorig jaar ten hui ze van Dr. Philips aan de van Hogenhoudlaan te s-Gravenhage, waarbij n groot aantal gou den en platina sieraden, alsmede geldsbedragen waaronder 998 Engelsche gouden ponden wer den ontvreemd. De verdenking viel spoedig op een gewezen huisknecht van dr. Ph. Leopold D., een Oosten rijker, die destijds in arrest werd gesteld, doch tijdens het vooronderzoek werd vrijgelaten, aan gezien de rechtbank toen geen voldoende ter men aanwezig achtte om den man als verdach te van dezen diefstal, langer in het Huis van Bewaring te houden. Door den Vreemdelingendienst werd D. daar op over de grens geleid. Ook de medeplichtige, de schoenmaker Arthur M., eveneens een Oostenrijker, moest wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten worden ge steld. Ook M. is toen door de politie over de grens geleid. Na eenige dagen, werd de politie door de grensautoriteiten in kennis gesteld dat M. we derom in ons land was teruggekomen en spoe dig was zijn aanwezigheid in Den Haag opge merkt. Toen M. op 22 November zijn schreden richtte naar een perceel aan den Schenkweg, waarin hij vroeger als filiaalhouder had gewoond, zat de politie hem op de hielen en werd het par/i gedurende zijn aanwezigheid, streng bewaakt. Niet zoodra vertoonde M. zich op straat of de recherche legde de hand op hem, daarbij tot de verrassende ontdekking komende, dat de ar restant in het bezit van een gedeelte van den gestolen buit was. Het bleek toen dat het gestolene in den vloer van de keuken was begraven. Intusschen was de naar Weenen uitgeweken D. gearresteerd, en deze legde een bekentenis voor de justitie aldaar af. Daar uitlevering aan de Hollandsche Justitie niet mogelijk bleek, is D. door de Oostenrijksche justitie ter zake tot 1 jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Verdacht van medeplichtigheid stond de 23- jarige schoenmaker A. M. Dinsdagmiddag voor de 5e Kamer der Haagsche Rechtbank terecht. Als verdediger trad op Mr. Dr. E. Moresco. Als eerste getuige trad op Dr. Ir. Philips, die verklaarde op Zondag 24 Juli de flat aan de van Hogenhoucklaan te hebben verlaten om zich naar het concert in het Kurhaus te bege ven. Getuige had de toegangsdeur afgesloten. Thuiskomend bemerkte getuige dat in de slaapkamer van zijn echtgenoote een spiegel kast openstond en dat de inhoud daarvan op den grond verspreid lag. Eene kleine safe waarin zich verschillende kostbare sieraden bevonden, was opengebroken en de inhoud bleek verdwenen, evenals een 998 tal gouden Engelsche ponden. De inspecteur Auriabel, die M. aanhield, ver klaarde dat hij na .fouilleering de sieraden en het geld op dezen heeft bevonden. Vervolgens had het verhoor van verdachte plaats. Deze erkende met D. bekend te zijn ge weest. D. was op 24 Juli niet meer in dienst van de familie Philips. Mr. Polman requisitoir nemend, herinnerde aan het vroegere optreden van M., die met de vuist op tafel slaande bezwoer onschuldig te zijn. Volgens spr. staat de medeplichtigheid aan dezen diefstal vast en is M. derhalve daarom schuldig. Ten slotte eischte de officier tegen verdach te 2 y, jaar gevangenisstraf. Mr. Moresco bestreed de door het O. M. aangevoerde mededaderschap, omdat niet vast is komen te staan dat M. den buit heeft vervoerd, evenmin als vaststaat wat zijn plannen daarmede waren. In ieder geval achtte pleiter de gevraagde straf te zwaar en hij verzocht derhalve de rechtbank M., bij schuldig verklaring, veel lichter te straffen. Na een korte repliek van het O. M. bepaal de de rechtbank daarop de uitspraak op 21 Maart a.s. Op den zeer mistigen morgen van den 17den November van het vorig jaar werd op den Hel derschenweg nabij Alkmaar een in de richting Helder rijdende autobus van den C. V. Auto busdienst „Noord Holland" aangereden door een uit de richting Koedijk komende, met grind beladen vrachtauto. De bus werd zeer ernstig beschadigd; heel de linkerzijwand werd opengereten, terwijl een vijftal passagiers ern stig en een viertal minder ernstig gewond wer den. Een der passagiers zal zijn leven lang in valide blijven; enkele anderen zyn eveneens nog niet ten volle hersteld. Tegen den 24-jarigen chauffeur C. S. te Alk maar, die voor de Alkmaarsche rechtbank te recht stond, werd een hechtenis van drie maan den met ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van één jaar geëischt. BERLIJN, 7 Maart (W.B.) De rijksperschef, ministerialdirektor Funk, sprak heden namens de regeering-Hitier via alle Duitsche zenders over den toestand na de verkiezingen. In de hedenmiddag gehouden kabinetszitting zoo verklaarde Funk o.a., bracht rijkskanselier Hitier rapport uit over de situatie, die door het resultaat der Rijksdagverkiezingen' in het leven is geroepen. De nieuwe Rijksdag komt tusschen 3 en 8 April bijeen. De plechtige openingszitting zal plaatsvinden in de garnizoenskerk te Pots dam, waai president von Hindenburg een krans zal neerleggen aan het graf van Frederik de Groote. Waar de verdere zittingen zullen wor den gehouden, staat nog niet vast. In de kabinetszitting verklaarde Hitier, dat thans 'n grootsch opgezetten propaganda-arbeid moet beginnen. Er mag geen politieke stilstand intreden. Een nieuw op te richten centraal bureau zal deze propaganda moeten leiden. Verder wees de rijkskanselier op de nood zakelijkheid eener eenvormige politiek in rijk en landen. Aan den Rijksdag zal een machti gingswet worden voorgelegd van grondwet wijzigend karakter. Vice-kanselier von Papen en minister Seldte spraken den rijkskanselier en de nat.-soc. orga nisatie den dank uit van het rijkskabinet voor de bewonderenswaardige prestaties tijdens de verkiezingen. De rijksminister van Binn. Zaken, Frick, bracht rapport uit over de gebeurtenissen te Hamburg, Bremen, Lübeck en Hessen. Zijn maatregelen waren noodig geweest, omdat an ders het grootste gevaar voor rust en veilig heid in deze landen bestond. De afgezette machthebbers hadden niet meer het ontzag van het volk, terwijl de discipline der politie in gevaar schijnt, wanneer het rijk niet ingrijpt. Verder verklaarde Funk dat de lastercam pagne tegen Duitschland in de buitenlandsche pers thans geluwd is. Een ding is zeke* Duitschland beleeft in deze dagen inderdaad een revolutie, een volledige revolutioneering der geesten en van het politieke leven, welke het systeem der afgeloopen 14 jaar verbrijzelt en een nieuwe staat met een nieuwen inhoud en nieuwe vormen doet ontstaan. Nochtans vindt deze revolutie plaats in rust en orde én in or ganische ontwikkeling. Wat in Zuid-Duitschland komen moet, is in Noord-Duitschland ten deele reeds bereikt, doordat de roode burcht Hamburg bevrijd is van de Marxistische heerschappij en in Bre men en Lübeck een nieuwe politieke oriëntee ring plaats grijpt. In Hessen is eveneens een rijkscommissariaat ingesteld. Uit de verkiezingsresultaten volgt oa., dat de politiek in rijk en landen gelijk gericht moet worden. De staatsraison verdraagt niet, dat 16 landenregeeringen en een rijksregeering elkaar voortdurend omlaag halen. De rijksregeering aldus eindigde Funk bevindt zich reeds weer te midden van den opbouwarbeid. Reeds in de eerstvolgende dagen zullen verdere maatregelen tot wegneming van den nood in den landbouw en tot verschaffing van arbeid en brood aan de werkloozen en armen worden genomen. Het volk heeft den op roep van den rijkspresident gevolgd. Van nu af doet een nieuwe epoche der Duitsche ge schiedenis haar intrede. MüNCHEN, 7 Maart (W.B.). De Beiersche ministerpresident dr. Held heeft heden den Landdagvoorzitter schriftelijk verzocht, de reeds ingeleide stappen tot hervorming der Beiersche regeering te bespoedigen. De voorzitter heeft het verzoek aan de frac ties ter kennis gebracht. De nat.-soc. fractie heeft reeds twee onderhandelaars aangewezen. De besprekingen zullen vermoedelijk eerst in het begin der volgende week aanvangen. BERLIJN, 7 Maart (W.B.). De procureur-ge neraal heeft tegen Van der Lubbe, die tijdens den brand in het Rijksdaggebouw werd gearres teerd, een aanklacht ingediend wegens hoogver raad, gepaard gaande met ernstige brandstich ting. Voor dergelijke misdrijven kan volgens de wet levenslange tuchthuisstraf worden opgelegd. De instructie wordt geleid door .Reichsge- richtsrat" Vogt. Uit het materiaal, dat in het Karl Liebknecht- huis in beslag is genomen, blijkt, dat de moord op de politie-officieren Anlau en Lenk, verleden jaar bij de demonstratie van de Stahlhelm zorg vuldig door de communisten 'was voorbereid. O.a. werd een foto gevonden, waarop beiden duidelijk stonden gemerkt. HANNOVER, 7 Mrt. (V.D.). Onbekende per sonen hebben getracht schade toe te brengen aan de 60.000 Volts hoogspanningsleiding van de steenkolenmijn Barsinghausen. Door een draad over de lijnen te werpen trachtte men kortsluiting te maken. De telefoonleiding was reeds doorgesneden. Indien de toeleg gelukt was, zou de kolen- mijn tot stilstand zijn gedwongen, waardoor circa duizend arbeiders zonder werk zouden raken. Te Düsseldorf is heden een grootsche be grafenisstoet voor een gedooden S.A. leider door communisten uit dakvensters beschoten. Een persoon werd gedood, 6 gewond. Vijftig personen zijn gearresteerd. KONINGSBERGEN, 7 Maart. (V. D.) Vol gens een mededeeling van de rijksspoorwegen zijn hedenmiddag op de spoorlijn Berlijn—Ko ningsbergenKowno- nabij de stad Wehlau twee personen gearresteerd die een helsche machine hadden neergelegd. De mannen waren bedronken en hadden nog 3 lonten bij zich en een slaghoedje. Men neemt aan, dat het hiet een politieken aanslag betreft. De bewaking op de belangrijke spoorwegdeelen is versterkt. Het onderzoek is nog aan den gang. DANZIG, 7 Maart. (Reuter). De voorzitter van den Senaat der vrije stad Danzig heeft een nota gericht aan den Volkenbondscommisaris voor Danzig, waarin hij o.a. het volgende zegt: Met het oog op het feit, dat de Poolsche re geering zonder toestemming de bezetting van de Westerplatte boven het vastgestelde aantal versterkt heeft, verzoeken wij: 1. Een beslissing te nemen krachtens art. 39 van het .Volkenbondsverdrag. De Poolsche re geering is verplicht, den op de verdragen oe- rustenden wettigen toestand te herstellen en de bezetting van de Westerplatte terug te brengen tot de voorgeschreven sterkte. 2. Onnilddfellijk maatregelen te treffen, opdat deze handeling gekenmerkt wordt als een ac tion directe. De thans zonder goedkeuring van den Vol kenbondscommissaris ingevoerde versterking der bewaking is in tegenspraak tot het verdrag van 22 Juni 1921. Deze handeling der Poolsche regeering stelt de openbare veiligheid van Danzig in gevaar en is een ernstige bedreiging voor de gcede be trekkingen tusschen Danzig en Polen, daar het optreden der Poolsche regeering door de bevol king moet worden opgevat als een ernstige pro vocatie, welke het gevaar van incidenten in zich sluit. DANZIG, 7 Maart. (Reuter). Naar aanlei ding van de versterking van de Poolsche wacht op de Westerplatte is tot bescherming van de openbare orde en veiligheid een deel van de Danziger Burgerwacht onder de wapenen ge roepen. De Volkenbonds-Commissaris voor de Vrije Stad Danzig heeft den diplomatieken verte genwoordiger van Polen te Danzig verzocht, indien de klacht van den Senaat waarheid be vat, de versterking van de Poolsche bewaking op de Westerplatte onverwijld terug te trek ken. Hedenmiddag te één uur werd op den toren van het Berljjnsche Stadhuis de Zwart-Wit- Roode vlag geheschen. „De Tribune" van Dinsdagavond bevat een oproep van het „Executief Komitee van de Kommunistische" Internationale", waarin sa menwerking wordt aangeboden aan de sociaal democraten om gezamenlijk op te trekken tegen „kapitaal, oorlog en fascisme". Worden de voorwaarden, die het comité stelde, ver vuld, dan zal de communistische partij zich voor den tijd van den gemeenschappëlijken strijd onthouden van aanvallen op de sociaal democratische organisaties. Onze Romeinsche correspondent seint d.d. 7 Maart: In het aanstaande geheime Consistorie zullen de Kardinalen hun placet uitspreken over de plechtige heiligverklaring van André Hubert Fournet. Z. H. de Paus zal in dit Consistorie een Armeenschen Patriarch voor Cilicië en een Maronietischen Patriarch voor Antiochië be noemen en beiden het Pallium uitreiken. ATHENE, 7 Maart. (Reuter.) Na beraadsla gingen tusschen den president der republiek, Zaimis, en de partijleiders Venizelos en Tsal- daris, is de militaire bewindvoerder generaal Piastiras afgetreden en werd besloten een za kenkabinet te vormen onder generaal Othoneos. Generaal Othoneos neemt behalve het mi nister-presidentschap ook het ministerie van oorlog. Minister van binnenlandsche zaken wordt generaal Tsimithalis. Piastiras heeft de macht aan het nieuwe be wind overgedragen. De staat van beleg is op geheven. Generaal Othoneos- verklaarde an het be wind te zullen blijven, tot de bijeenroeping der Kamers. Dan zal hy de macht overdragen aan de par ty, die de meerderheid heeft verkregen. Vol gens de officieele resultaten der verkiezingen hebben de oppositie-partijen 135 zetels behaald, de regeeringspartijen 111. ATHENE, 7 Maart (Reuter). De regeering hééft verordend, dat over de gebeurtenissen van gisteren een gerechtelijk onderzoek zal worden ingesteld. Het hangt van den leider der volkspartij Tsaldaris zelf af, of en wanneer hij de regee- ringsmacht op zich neemt. De zaakwaamemen- de regeering van generaal Othoneos zal in ieder geval slechts eenige dagen in functie blijven. Uit Saloniki wordt geseind: In verband met de gebeurtenissen te Athene heeft de comman dant van het militaire corps te Saloniki gedu rende 24 uur de macht in handen genomen, ten einde de rust te handhaven. Een der leiders van de oppositie, welke bij de verkiezingen de overwinning behaalde, gene raal Condylis, heeft den president der repu bliek gedreigd, naar Athene op te marcheeren met 2000 man en de gemobiliseerde bevolking van Thessalie, indien de macht niet wordt over gedragen aan de partij van Tsaldaris, die by de verkiezingen Venizelos verslagen heeft. Dit bericht wordt echter door de regeering tegengesproken. De generaal is alleen per auto te Athene aangekomen. AHENE, 7 Maart V.D.) In' verband met den gisteren gepleegden staatsgreep is de arrestatie van generaal Piastiras en diens medewerkers be volen. Piastiras zou zich nog te Athene ophou den. Men neemt aan, dat de generaal zal trach ten naar het buitenland uit te wyken. In het Grieksche leger worden groote mutaties ver wacht. Voorts is voorgesteld de burgemeester van Athene uit zijn functie te zetten. Venizelos heeft verklaard, dat hij aan het hofd van zyn party blijft en dat hy zijn politiek werk zal voortzetten. Hedenavond wordt een vergadering gehou den in café Reiekman, Kruisstr. 23; aanvang 8 uur. De Halfwegsche Sportclub „De Bataaf" hiela te Bloemendaal een veldrit over een afstand van 12 K.M. Afdeeling renners: 1. A. Cleeren, IJmuiden; 2. J. Visser, Amsterdam; 3. A. Scheltes, Sloten; 4. J F. Anspach, Halfweg; 5. C. Wijnberg, Am sterdam; 6. J. Boterman; 7. J. de Reus; 8. C. Louwen; 9. W. Krens, allen te Halfweg. Afdeeling veteranen: 1. N. J. de Jong, Am sterdam; 2. W. Postma, Amsterdam; 3. Th. Hauzer; 4. E. B. Korf; 5. S. de Jong. Afdeeling toeristen: 1. C. Tienstra; 2. L. Vrij land, beiden te Halfweg; 3. Essenberg, Den Haag; 4. R. Molenaar. PARIJS, 6 Maart (Eigen tel.) Aan den Zon dag dag te Parijs te houden koppelwedstrijd zullen o.a. de Hollanders Pijnenburg-Wals deel nemen. Er nemen sterke koppels deel, zoodat het Nederlandsche koppel het ook dit maal niet gemakkelijk zal hebben. WIJ ONTVINGEN EENE ENORME SORTEERING IN ALLE BEKENDE MERKEN BIG-BEN FALCON STORM-PROOF ASCOT gem. zijde katoen wol leder 9.90 12.90, 17.50, 19.75 22.50, 27.50, 32.50 12.— tot 45.— KRUIS STRAAT 5 MEUBELVERKOOPIN G (wegens likwidatie) Deurwaarder C. H. ERBRINK zal op Vrijdag 10 Maart 1933, in de zalen van „Het Hof v. Heem stede" te Heemstede, bij opbod om contant geld, verkoopen 'den geheelen voorr. Meubelen, w.o. pracht salon-, huis- en slaapkamer-ameubl., buffetten, dressoirs, tafels, kapstokk., thee meubels, clubfaut., tafel, divan- en vloerkleeden, linnenkasten, prachtcollectie Schilderijen w.o. v. d. heer K. v. Egmond, etsen, pastels, pracht wollen dekens, bedstellen, ledikanten, opklap- bedden, harmonium, gasforn. glas, kristal, porsel. en luxe art. Te bez. Woensd. 8, Donderd. 9 Maart van 10-8 uur en Vrijdag 10 Maart tot 12 uur. VEILING: Vrijdagmiddag 2 uur avond 6.30 uur BEZOEKT DE KIJKDAGEN Er is zeker iets voor U bij omtrek Bosch en Vaart, met volledig onderhoud, halen en brengen inbegrepen, vanaf f 10 per maand. Br. onder no. 38892, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3