OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Tegen ondermijnende invloeden T egenmaatregelen noodig ZUIVERING GEWENSCHT MANUFACTUREN DONDERDAG 9 MAART Belangrijke rede van dr. Colijn op de Deputatenv erg adering der A.-R. Partij te Utrecht over wankelen noch weifelen" Een blok aan het been Na Holland-Hongarije De wijziging van de drankwet Het dansen in verlof- en vergunningslokaliteiten De jongste tariefsverhoogingen van Duitschland voor sluitkool Een reprise in het klein. Rotter dam verliest van de Magyaren De kunst der reclame kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur I GEVRAAGDE BETREKKINGEN I flinke Boerenknecht Huishoudster Nette R.K. Werkster Huishoudster R.K. Meisje Huishoudster I AANGEBODEN BETREKKINGEN I fl. R.K. Dienstbode Gevraagd net Meisje Kleermakersjongen Kleermaker Huishoudster AGENTESSEN Koffie en Thee Juffrouw Banketbakkerij net Dagmeisje Jongmensch, R.K., Net R-K- Meisje R.K. 2de Meisje R.K. Dienstbode Net Meisie HUISHOUDSTER gevr. voor buiten, R.K., leeftijd 30-50 jaar, goede getuigen vereischt. Brieven met opgave van godsdienst, leeftijd en verl. salaris, onder lett. 0. 24761, bureau van dit blad. FLINKE WINKELJUFFROUW Morris Cowley en Ariel beplant Warenhuis Stamboek Zeug Beurtvaartdienst Pracht Piano f 150. Rijwielzaak Door afstel huwelijk TE HUUR GEVRAAGD Leerares TE HUUR AANGEBODEN Onderstuk TE KOOP AANGEBODEN Winkelhuis Wij hebben te huur per 1 Mei a.s, of eerder I RADIO Koopt nu Radio! Philips-toestellen Vraag en Aanbod van Pensions R.K. Kosthuis twee zit- en twee slaapkamers Lessen Gevraagd en Aangeboden De N. 0. V. A. DIVERSEN Huwelijk Huwelijk Permanent Wave 2.50 'N GOEDE, 0UDERWETSCHE DIENSTBODE? ONZE VINDT ER EEN VOOR U' I In „Tivoli" te Utrecht" werd heden de De- putatenvergadering der A. R. Partij, als steeds voorafgaande aan de Kamerverkiezingen, ge houden. Uit het geheele land waren de deputaten in grooten getale opgekomen. Op het podium hadden tal van bekende figuren, w.o. de mees te A. R. leden van de beide Kamers der Sta- ten-Generaal en van het Centraal Comité der partij, plaats genomen. Na de gebruikelijke opening hield Dr. Colijn zijn deputatenrede, die ditmaal tot titel droeg: „Wankelen noch weifelen". Veertien jaar na den oorlog gingen voorbij, aldus spr. Na ruim vier jaar van onbeschrijfe lijke spanning en onzegbaar leed, begon de hoop op een betere wereld in de harten der menschen te ontkiemen. Het geloof aan zulk een glorievolle toekomst heeft spr. echter nim mer gevoed. Toen in de tweede helft van 1929 de kunst matige factoren, die den werkelijken toestand omsluierden, ophielden te werken, bewoog het economisch leven zich langs een glijbaan met sterke helling naar beneden, om eerst weer tot rust te komen, wanneer het nieuwe en belang rijk lager liggende stabilisatievlak zal zijn be reikt. Het valt bezwaarlijk te zeggen of dit nu reeds het geval is. Het antwoord, dat toor een paar maanden bevestigend scheen te kunnen zijn, moet nu voor onzeker worden geacht. Spr. wees in dit verband op de gebeurtenissen in het verre Oosten. Een ontwapeningsconfe rentie, die den wereldvrede moest helpen ver zekeren, dreigt onder eindeloos gehaspel in mislukking onder te gaan. De groepvorming onder de staten van Europa begint zich dage lijks scherper af te teekennen. De machteloos heid der van de medewerking van parlementen afhankelijke regeeringen, welke parlementen op hun beurt weer gevangenen zijn voor den angst voor de kiezers leidt almeer tot uitbrei ding van openlijke of bedekte dictatuur. De wereldeconomie verkeert in een over gangstijd met van week to week wisselende aspecten. De geldomloop van land tot land is uitermate bemoeilijkt dcor de geringe waarde vastheid van de munt in méér dan één rijk. Hooge tariefmuren, invoerverboden of in voerbeperkingen drukken de uitwisseling van producten tusschen land en land en nog holt men op dat onzalige spoor steeds verder voort. De terugslag van deze wijzigingen ln den al- gemeenen economischen toestand in Europa doet zich bijzonder scherp gevoelen in ons eigen land. De handelspolitiek der groote in dustrielanden heeft op onze bodemproductie verwoestend gewerkt. Het verschil met de in dustrie is, dat er generaal genomen hier meer kans is de uitvoerpositie te herwinnen. De neiging om op agrarisch gebied tot z.g. „autar kie" te komen is bij onze voornaamste afne- meers zóó sterk en ontwikkelt zich nog voort durend in zulk een mate dat de vooruitzichten voor een herstel van onzen agrarischen export uitermate gering genoemd moeten worden, Naast deze stoffelijke zorgen van ernstigen aard, waarbij de lichtpunten ontbreken, is er niet minder zorg als we letten op de algemeene geestesgesteldheid onder ons volk. Een ver deeld volk, een morrend volk, dat in breeds kringen aan zelfvertrouwen verloor en den moed zag wegzinken. Bovenal een volk, dat in 'oreeden kring van den hoogen God afviel en inplaats van de knie te buigen in weerbarstige verbolgenheid ds vuisten naar den Hemel heft. Traditie alleen kan geestesgesteldheid van een volk niet behoeden voor verwarring, verwor ding en verval. Hoezeer de wildste ideeën ook in ons land ingang vinden, toont Wibaut's „Wordend Hu welijk" op overtuigende wijze aan. Ook heeft de aantasting van de grondslagen van het ge zag sinds 1925 ontstellende afmetingen aange nomen. Het gebeurde met „De Zeven Provinciën" wilde Dr. Colijn hier niet bespreken, maar vol staan met den dank der A. R. party aan de re geering uit te spreken voor haar tegelijk be leidvol en krachtig optreden, alsook voor de kloeke wyze, waarop zij het eerste deel van haar taak heeft vervuld. Dit geeft vertrouwen, dat men ook het tweede en derde deel der te vervullen taak zal verstaan: de uitzuivering van alle ongewenschte elementen, bij hoog en bij laag en de bestrijding van de oorzaken, die dit beschamend diep verval in een der gezags organen van de Overheid bewerkt hebben. Voorts betoogde de Minister van Staat nog eens, dat de voor 10 jaar uitgebroken crisis veel meer een structueel, dan een conjunctu reel karakter vertoonde. Spr. wees er al eerder op, dat het staatsinkomen een deel van het volksinkomen is. Maar bij het streven naar in perking der uitgaven stuitte de Regeering veelzins op ernstig verzet. De maatregelen te gen toenemende verwildering konden maar even een meerderheid verwerven. De ondermij ning van het gezag kon ongestraft voortgang hebben. Zoo werd druppel na druppel het ver gif, dat ontwrichting van alle autoriteit bren gen moest en dat onder aller oog, toegediend. En het Nederlandsche volk zelf staat hier schuldig door het toespitsen van onwezenlijke splinterige kwesties en door steeds verder gaan de verkruimeling van de parlementaire kracht. Daardoor wordt een effectieve regeerkracht onmogelijk. Een in tallooze fracties opgelost parlement is een blok aan het been voor een krachtige regeering. Juist de zwakheid van de vertegenwoordiging des volks leidt tot een ka rakterloos en zwak bewind. De gevolgen daar van roepen in het eind verhoudingen in het leven, waarbij óf de volksvrijheden opgeofferd worden aan de orde, óf wat nog erger is orde en vrijheid beide in chaos ondergaan. Vervolgens behandelde spr. in den breede het verkiezingsmanifest der A. R. Party, waarvan de inhoud als volgt is weer te geven: Herstel der ontredderde financiën, het zoo veel mogelijk uit zyn verval opheffen van ons economisch leven en de bestrijding van het euvel der werkloosheid. T.a.v. het eerste be pleitte spr. beperking van de uitgaven; wat 't tweede betreft krachtigen steun aan het be drijfsleven, waarbij rekening moet gehouden met de afzetmogelijkheden van onze productie en wat het derde betreft directe verschaffing van werkgelegenheid door de Overheid, voor namelijk door uitvoering van productieve wer ken, die zelve nieuwe werkgelegenheid sche pen, zooals met de inpoldering van het IJsel- rneer het geval is. Daarnaast zal met beslistheid moeten wor den opgetreden tegen alle invloeden, die het Overheidsgezag ondermijnen. Principieel we- derstaan van de destructieve krachten, die hier werken is niet een eisch van gezagsfana- tici, maar eisch van hen, die niet een stap om laag willen doen op de ladder der politieke ontwikkeling. Zullen we in de toekomst niet orde en vrijheid beide moeten missen, dan moet er zijn een juiste toepassing van de con- stitueel-parlementaire verhoudingen. Dan zal er naast orde en tucht in het volks leven, ook een gepaste mate van vrijheid be staan, wat iets anders is dan bandeloosheid. Spr. besloot zijn rede met een aansporingtot krachtige werkzaamheid, in de wetenschap, dat God zal helpen in den strijd. Nadat een telegram van trouw aan H. M. de Koningin was gezonden, werd de ochtendver gadering gesloten. In de middagvergadering vond o.a. de vast stelling plaats van het verkiezingsmanifest. nemen, niet kan voldoen, maar daartegenover met klem er op moet aandringen, dat de kamer de Regeering steunt by haar poging, om een moreel kwaad dat zich nog geleideiyk uitbreidt, zoo krachtig mogelijk tegen te gaan. Het wetsontwerp was inderdaad voor indie ning gereed, toen het ontb*ndingsbesluit viel. De minister heeft gemeend het onveranderd te mogen en te moeten indienen, terwille van het bovenbedoelde groote belang. Aan de Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer, betreffende het wetsontwerp tot wyziging van de artikelen 1, 56, 76, 79 en 81 en toevoeging van artikel 81a der Drankwet, wordt het volgende ontleend: De onrust, die met betrekking tot de Drank wet hier en daar ontstaan is, werd veroorzaakt door den verderen-teruggang van het econo misch leven; dit was de directe aanleiding tot het voorstellen van eenige wyzigingen. Had die aanleiding niet bestaan, dan zou vermoedeiyk een wetsontwerp, beperkt tot art. 56 van de wet, zijn ingediend. De Minister betreurt het, dat zeer vele leden aandrongen op terugneming van art. VI van het wetsontwerp, betreffende het dansen in verlofs- en vergunningslokaliteiten, dat een voor de moraliteit van vele kringen in ons volk zeer noodige voorziening inhoudt. Deze voorziening is .oorbereid door het uitne mende rapport van de commissie inzake het dansvraagstuk; niemand behoeft dus onvoorbe reid tégenover dit artike. te staan. De minister acht dit artikel zóó nooilzakeiyk, dat hy tot zyn leedwezen aan den aandrang het terug te De secretaris van de „De Vierbond" schryft ons: In de laatste vergadering van „De Vierbond", welke wordt gevormd door de groentenveilingen van Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Warmenhuizen en Obdam, werd de toestand besproken, welke is ontstaan door de jongste maatregelen van Duitschland, namelijk de ver hooging van de invoerrechten voor sluitkool met ingang van 1 Maart jJ. Geconstateerd werd, dat deze maatregel met een invoerverbod is gelijk te stellen. De uitvoer van de diverse soorten sluitkool wordt door deze tariefsverhooging practisch onmogelijk gemaakt. Daar genoemde veilingen voor hunne producten grootendeels op den export naar Duitschland zijn gebaseerd, beteekent deze laatste verhoo ging voor hen den bestaansondergang. De besturen van genoemde veilingen meenden, dat ons volk deze belemmering van het han delsverkeer niet langer lijdeiyk zal kunnen aan zien. Door de maatregelen van Duitschland wordt toch niet alleen het bestaan van onzen land- en tuinbouw, maar indirect ook de wel vaart van onze geheele bevolking bedreigd. Indien onze regeering geen tegenmaatregelen neemt, zal het op den weg van ons volk liggen zelf handelend op te treden en voortaan by zyn inkoopen van goederen er zich rekenschap van te geven of deze goederen afkomstig zijn uit een land, dat ook van ons wenscht te koopen of uit een land als Duitschland, dat ons de gele genheid om onze eigen producten af te zetten geheel beneemt. Duitschland, welks invoer in ons land tot heden in waarde tweemaal zoo veel bedraagt als de waarde van den Neder- landschen invoer in Duitschland, zal toch moeten bedenken, dat wy niet kunnen blijven koopen van een land, dat van ons niets meer wenscht te koopen. De meeste artikelen, welke wij thans uit Duitschland betrekken, zullen zoo ze niet in ons eigen land zyn te verkrijgen, toch zeker wel te bekomen zijn in landen, die den import uit ons land niet zoo ernstig belem meren. Besloten werd af te wachten of Duitschland na de verkiezingen nog eene andere houding zal aannemen, doch mocht dit onverhoopt niet het geval zyn, dan zullen niet alleen de leden van „De Vierbond" worden opgewekt geen Duitsche goederen meer te koopen, doch zullen tevens stappen worden gedaan by de centrale land- en tuinbouworganisaties om deze actie voor het geheele land te organiseeren. Schitterend voetbalweer en de roep welke er van de Hongaren uitgaat, hadden hun uitwer king niet gemist. Het moeten er ongetwijfeld een 20.000 men schen geweest zijn, die het veld op Spangen omringden. Zelfs bleek de toeloop zoo groot, dat aan de loketten en ingangen de grootst moge lijke wanorde heerschte, waartegen noch orde commissarissen, noch de Rotterdamsche Her mandad veel vermochten. Heerschte er dus buiten sensatie, spoedig zou blijken dat dit binnen de muren van het Sparta- kasteel in nog grootere mate het geval was. Waar vrijwel iedere Rotterdammer met een tikje chauvinisme behept is, verwachtte men dat de Rotterdamsche jongens, zooal niet de prestatie van het Ned. Elftal zouden overtref fen, deze dan toch in elk geval gingen evenaren. Het eerste optreden der stedelijke ploeg gaf meer dan voldoende voedsel aan die optimis tische verwachtingen, want nauwelijks was on der leiding van den Belgischen arbiter Baert afgetrapt, of de Rotterdammers gingen er van door en voor de Hongaren goed en wel een bal hadden gezien, gaf Formenoy vanaf de outlijn een fraaien voorzet, waaruit de bal niet minder mooi door Duinhouwer werd ingekopt. 10. Veel kans om van de verbazing te bekomen kreeg men niet. Reeds bij een volgenden aanval kwam het leder scherp voor de Hongaarsche veste en scoorde de rechtsbuiten de Jong een fraai tweede doelpunt voor de Rotterdammers 2—0. Aan het gejuich scheen schier geen einde te komen. Indien één van beide partijen door dit abso luut onverwachte begin het hoofd verloor, dan waren het de Hongaren zeker niet. De Rotterdammers werden geheel terugge drongen. Met behulp van eenige aanvallers hield de Rotterdamsche verdediging voorloopig stand, waarin vooral v. Male zich krachtig weerde. Eerst na ruim een kwartier spelen kopte Czeh uit een corner van Markos op onnavolgbare wijze den bal langs den Rotterdamschen doel man 21. Het spel hield hierna zijn zelfde karakter. Snelle en steeds terugkeerende aanvallen der gasten en stug verdedigende Rotterdammers. Na een half uur spelen was het weer Czeh, die in zijn eentje de Rotterdamsche verdediging passeerde en van Male geen kans gaf. 22. Eerst hierna vonden de gastheeren de goede speelwijze weer terug. Er kwam weer meer verdeeldheid in het spel en vooral Vente toonde zich zeer actief. Echter, de Hongaarsche aanvallen bleven toch het talrijkst. De scheidsrechter vergiste zich een enkele maal en het publiek zij 't op weinig aanbevelende wijze stak zijn mee ning niet onder stoelen of banken. Met een ongewijzigden stand kwam de rust, tijdens welke de Hongaarsche trainer ons op buitengewone staaltjes van balbehendigheid onthaalde, welke Karei Lotsy het water in de mond moeten hebben gebracht. Vermelden we nog dat Bas Paauwe reeds na het eerste doelpunt der gasten het veld wegens een ernstige blessure had moeten verlaten. Later vernamen wij zelfs dat Feyenoord zijn steun eenigen tijd zal moeten missen. De Spartaan Schut completeerde nu het Rot terdamsche team. „Onze Vaan", orgaan der R. K. Volkspartij, maakt met veel ophef melding van de oprich ting van nieuwe afdeelingen. In het nummer van 3 Maart lezen we o.m.: „Sinds 1 Januari zijn wij 18 afdeelingen rij ker geworden en deze week noteerden wij no. 19. Onze stoutste verwachtingen zijn overtrof fen." No. 19 is de afdeeling Eist. We hebben ter plaatse eens informaties ingewonnen. Het re sultaat? De afdeeling Eist begon haar leven met 6 (zes) leden, waarvan er 5 (vijf) in het bestuur kwamen. Misschien telt de afdeeling Eist thans wel tien leden, misschiet is het dozijn reeds vol. De tweede helft begon met eenige buitenspel- gevallen der Hongaren. Het was voor een ieder duidelijk dat de Rot terdammers niet meer tot een prestatie als in het begin zouden komen. Alleen de Rotterdam sche „heer", die achter ons voorwereldlijke kreten tegen de gasten uitstiet, snapte het niet, doch desniettemin had Serenay spoedig een zeer goed doelpunt voor de Hongaren gescoord 2—3. Hierna kwam het Rotterdamsche team er toch beter in. Een prachtige kans om gelijk te maken werd door Duinhouwer en de Jong gelijk gemist. Na een kwartier spelen moest de Jong ook al door een blessure vervangen worden, v. d. Tuin (H.D.V.S.) nam zijn plaats in. Fraaier werd het spel niet en het feit dat Jan Publiek zich op een ergerlijke wijze met de lei ding bemoeide, deed bovendien heel onprettig aan. Spanning bleef er echter wel in. De Rotter dammers werkten als paarden, doch konden toch niet verhinderen dat Czeh tien minuten voor het einde nog een vierde doelpunt voor de gasten scoorde. 24. Begrijpelijk viel aan een Hongaarsche over winning thans niet meer te twijfelen. Diverse Rotterdammers bleken uitgespeeld, maar ook de Hongaren deden het verder kalmpjes aan. v. d. Male onderscheidde zich nog enkele malen en liet zich niet meer passeeren. Het einde kwam aldus met een verdiende overwin ning voor het Hongaarsche team, dat ook thans weer op een zeer grooten tegenstand stuitte. De Rotterdammers hebben zich kranig ge weerd en in den aanvang den grondslag ge legd voor een interessanten strijd. Naderhand onderscheidden zich vooral de Rot terdamsche verdedigers, waardoor de Hongaren tot tien minuten voor het einde hard hebben moeten werken om met eervolle cijfers uit den stryd te komen. Het uitvallen van den jongsten Paauwe was begrijpelijk een flinke handicap voor de Rotterdammers. De elftallen waren als volgt: Rotterdam: v. d. Male, (Feyenoord), Bul (Feyenoord), Pettinga (H.D.V.S.), J. Paauwe (Feyenood), B. Paauwe (Feyenoord), v. Heel (Feyenoord), De Jong (Xerxes), Duinhouwer (Feyenoord), Vente (Neptunus), Formenoy (Sparta), Mansen (Ex celsior). Hongaarsch XI: Hada, Koraney, Byro, Lyka, Sarossi, Lazar, Markos, Baratky, Telleki, Czeh, Serenay. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling snnnniui!nnniiim!iiiii!iimnmiinitiiniimimniiiiiiiiiiiiiniiiintiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiniiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiui...iiiniiiiinnming €U[uuuiuuuiutimiiuii]iiHiiiiiiiiii:uHiiiiiiitiiiiiiuumiiiiimiiiiuiiiuiiiiimiiutuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuuiiuiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiumniiiiiiinuiiimii!iiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiuiiii!iH Biedt zich aan een R.K., goed kunnende melken en rij den. Br. lett. B, aan ALINK'S Boek handel, Sloten N.H. O 24746 Er biedt zich aan een R.K. Juf frouw, oud 38 jaar, als in burgergezin, 2 a 3 kinderen geen bezwaar. Liefst A'dam of omgeving. Br. Boekh. PRONK, Linnaeushof 85, A'dam. O 24745 B.z.a. te A'dam v.g.g.v. voor 2 dagen p. w. Brieven letter O 24660, bureau van dit blad. B.z.a. GEDIPL. CORRESPONDENTE, Fr.. D. en E. bek. m. boekh. en typen, v. halve d., Arnhem of omstr., ook tijd., sal. f 30 p. m. Br. lett. O 24763, Bur. v d. BI. R. K. Juffr., 30 j., b. z. a. als of hulp i. d. Huish. of voor kinde ren, waar dienstb. aanwezig is. Br. ond. lett. O. 24776, Bur. v. d. Blad. WERKLOOS TUINMAN (vakman) b z a voor aanleg en veranderen v. tuinen LELIESTR. 26, Haarlem. O. 24782 Biedt zich aan 29 J., als Hulp ln de Huishouding, of Huishoudster, liefst Haarlem. Br. ond. lett. O. 24785, aan W. v. d. LAND, agent N. H. Crt„ Hillegom. Er biedt zich aan weg. huwelijk een R.K. HUISHOUDSTER of DIENSTB. om met 1 Mei as. in dienst te tre den. Kinderen geen bezwaar. Adres: mej. H. v. Soest bij Joh. Schuit, Verlaatsweg, Spierdijk. O 24789 Jongeman. 25 jaar, ZOEKT WERK, onverschillig wat. Eenigen tijd als reiziger werkzaam geweest. Br. ond. lett. O. 24767, Bur. van dit Blad. Juffrouw, middelbare leeftijd, zoekt plaatsing als bij Heer, Dame of klein gezin, voor alle werkzaamheden. Brieven onder letter O 24743, bureau van dit blad. B.z.a. R.K. Boerendaggélder, goed kunn. melken en verder met werk zaamheden op de hoogte. Br. onder letter O 24665, bureau van dit blad. B.z.a. een nette Jongeman, leeft. 17 j„ om in het auto- en motorvak te worden opgei. Liefst omtr. Haarlem. Br lett. O 24757, bur. van dit blad. Chauffeur, oud 20 jaar. biedt zich aan Hoog loon geen vereischte. Br. letter O 24752, bureau van dit blad. Echtpaar z. k„ z. pl., onverschil lig waar, als FÏLAALHOUDER, concierge, v. assistentie seizoenbe- drijf of andere passende werkkring. Br. lett. O. 24773, Bur. v. d. Blad. WERKL. GEDIPL. TUINMAN b. z. a. v. aanl. en onderh. tuinen, snoeiw., mesten a 45 ct. p. uur. Br. ond. lett. O 24780, Bur. van dit Blad. Biedt zich aan NET R.K. MEISJE oud 22 jaar, voor d. en n. met gez. huisel. verkeer, liefst Haarlem. Br. onder letter O 24787. aan A. J. Speijker, agent N. H. Crt., Halfweg. Biedt zich aan NET R.K. MEISJE 23 jaar, voor dag en nacht, v.g.g.v. Adres: Wed. G. Hjpman. Wilhelmi- nalaan 12, Den Burg, Texel. O 24788 B. z. a. tegen 1 of 15 April een NET MEISJE als hulp in de huishouding, goed kunn. naaien en op de hoogte met winkelbedrijf, leeftijd 25 Jaar. Br. lett. O 24813, bur. van dit blad. Biedt zich aan een nette WERKSTER f 1.25 per dag. van 8 tot 6 uur. liefst in Mijdrecht of Uithoorn. Br. lett. M, C. KUIJLENBURG, agent van „Het Centrum", Wilnis. O. 24823 mmnnnnnniniimimminRniiimnnnninimnninnninnraHninRiinnitinnimnminminniminiiitiiimnmtmnnnimimniwimiimminiiinnimiaiiiiiimnniinnijË ^niniuuiiimiiunimuiiniiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiitiiiumuiiiiiiuiiinimiiiiiuiiiiiuniimiiuiiiiiuiuiiiuimiiiiiiiiiHinmiiiiiiiiinHiiniMiiHiiinuuniiiiuiiiiiiumiiiniimiuiuMUrH Te Utr. wordt terstond gevraagd zelfst. k. werken en koken. Liefst bui tenmeisje uit groot gezin. Br. ond. letter O 24644, bureau van dit blad. voor winkel, boven de 18 jaar, Aanm. na 9 uur. Banketbakkerij TH. VEEN- BOER, Olympiapl. 134, Amsterdam, hoek Stadionweg. O. 24775 Gevraagd voor direct een R. K. DIENSTBODE Adres: Zuid-Schalkwijkerweg 133, Haarlem. O 24756 gevr. die een paar jaar bij het vak en goed werk gewoon is. Extern. G. Pe- terse Zn., Hoofdstr. 157, Santpoort. O 24734 Er wordt voor direct gevraagd te Haarlem, voor dag en nacht, een NET R.K. BUITENMEISJE oek voor ruw werk. Br. onder letter O 24760, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een bekwaam Br. aan agent v. d. bl. A. Jörissen, Grieth E 137, Zevenaar. O. 24768 Pastoor in de omgeving van Zwolle, zoekt bekwame zoo noodig met tweede Meisje, tegen 1 Mei aanstaande. Brieven met op gaaf van vorige betrekkingen, onder lett. O. 24774, Bur. van dit Blad. Groote firma te Amsterdam, vraagt tegen hooge provisie DAMES AGENTESSEN, voor den verkoop aan particulieren en instellingen. Br. ond. lett. Z 37, Alg. Adv. Bur. ROUMA Co., Amsterdam-C. Gevraagd tegen l Mei, Zaak van Huish. Artikelen, Haarden, Kachels enzoovoort op de hoogte van het vak. Brieven m. uitvoerige inlichtingen omtrent leeftijd, verlangd salaris, waar en hoelang in betrekking geweest, onder no. 46, KAREL v d. SCHOT, Jac. Obrechtstraat 14, Amsterdam. O. 24799 Wordt gevraagd een BOUWERSKNECHT bij W. Konijn, Boekelermeer bij Hei- loo. O 24792 Gevraagd nette LEERJONGEN. STALENHOEF, Maasstr. 18, A'dam. O. 24812 JUFFROUW Verkoopster gevraagd te Haarlem, bekend in schoenbranche. Br. met opgaaf referentiën en verlangd sala ris onder letter O 24816, bureau van dit blad. Gevraagd een niet beneden 16 jaar. Aanmelden 's avonds na 7y2 uur, Orionweg 84, Haarlem. O. 24778 Een net zelfstandig MEISJE gevr., van 8 tot 5 uur. Zondags vrij. ZIJLWEG 84 rd., Haarlem. O. 24783 Gevraagd flink in Manufacturenzaak. Ook genegen klanten te bezoeken. Zij, die eenigs- zins kunnen etaleeren en lakschrij- ven, genieten de voorkeur. C. M. KAAG Zn., Wervershoof, N.-H. O. 24798 gevraagd, niet ben. 16 jaar, wan 8 tot 3 uur. Vrijdags tot 5 uur. Aanm. na 7 uur, Kruisweg 50, Haarlem. O. 24804 Gevr. te A'dam in Burgergezin met kinderen, een net circa 16 jaar, dat beslist handig is in de huishouding en goed v. kind. Br. lett. O. 24811, Bur van dit Bl. GEVRAAGD bij J. STEENMAN, Cieweg, Castricum. O. 24793 H.II. KAPPERS Voor direct bediende gevr. Ook be kend met damessalon. H. Boddeke, No. 18, Bakkum. O 24818 Flink R.K. VOLENDAMSCH WERK MEISJE gevr.; voor d. en n., of al leen voor den dag. Hoog loon. DE GRUYTER, Alb. Cuypstr. 70. A'dam. O. 24819 Gevraagd 1 April flink DIENSTMEISJE v.g.g.v., goed kunnende koken en werken, in gezin van 2 pers., hulp aanw. Aanmelden tusschen 79. Mevr. Groenhuizen, L. Nieuwstr. 20, Utrecht. O 24822 gevraagd als Meisje-alleen voor d. en n., v.g.g.v. Mevrouw MARINKELLE, Huize „Mare", Bergen aan Zee. O. 24791 Een net R. K. DIENSTMEISJE gevraagd. Adres Oudegracht 164, Alk maar. Aanbieding tusschen 67 u. O. 24821 Gevraagd per 1 Mei a.s. niet beneden 20 jaar. A. J. BORST, Sassenheim. Te koop een ringspoel inzinkbare eikenhout salonkast TRAPNAAI- MACHINE, één deur, als nieuw, spot prijs, Kruidbergerweg 43, Santpoort (Dorp). O 24755 ELECTROMOTOR. Te koop aange boden Electromotor, 1 P.K., 220 volt, met schakelaar en weerstand, als nieuw tegen elk aaun. bod. Br. ond. lett. O. 24770, Bur. van dit Blad. wegens tijdsomst.heden door partic. ter overname aangeb., beide in g. con ditie. ProefEit toegest. Brieven ond. lett. O. 24784, Bur. v. d. Blad. Wegens sterfgeval te koop groot 400 ramen. Broeikas, Bollen schuur en 150 roe bollen. Direct te aanvaarden, omtrek Haarlem. Br. ond. lett. O. 24805, Bur. van dit Bl. TE KOOP een 18 Maart 2e worp, by N. v. d. VEL DEN, Egmondermeer. O. 24809 STROO EN HOOI TE KOOP bij C. SNLIJDER, Huiswaard 6, bij Alkmaar. O 24790 Te koop aangeboden een pracht DUITSCHE HERDER (Reu). U maanden, zeer waaksch. Prijs billijk. Adres N. DE WAARD, Kerkedijk 12, Bergefe. O. 24794 Te koop TWEE KOERBUIVEN, dof fer en duif. Adres Catrijnestraat 109 achter, Arnhem. O. 24766 Uit de hand te koop, om direct te aanvaarden, een meer dan 40 jaar be staande Beurtvaartdienst, tegen elk aannemelijk bod. Brieven bij M. VAN DER HULST, Ouderkerk aan den Amstel. O 24747 Kruissn., 5 j. gar. Bet. f 10 p. m. 2e Jan v. d. Heiidenstraat 103 bjj den Amsteldijk, Amsterdam. O. 24781 SOLIDE GELDBELEGGING. Wegens vertr. te koop 6 h., van f 70.000 voor f 45.000; f 30.000 Hyp. Goed verh. Br. lett. O 24803, Bur. van dit Bi. HOENDERPARKEIEREN te koop, wekelijks pl.m. 2000 stuks, ook bij gedeelten. PRES. STEIJN- STRAAT 151, Haarlem. O. 24806 te koop te Haarlem, op drukken stand, en lage huur. Brieven ond. lett. O. 24807, Bur. van dit Blad. Te koop veevoederaardappelen, ook levering van witte kool, franco huis. Adres: I. C. Ie Feber, Akersloot. O 24796 aangeb. nieuw salon ameublement, gek f 160, v. f 62.50. Nieuw Axmin- sterkleed, gek. f 45.—, v. f 20.Br. letter O. 24810, Bur. van dit Blad. HUIS TE HUUR GEVR. te Arnhem, door net R.K. gezin met 2 kinde ren Huurpr. f45 4y2 p. w. Br. ond. lett. O. 24765, Bur. v. d. Bl. in naaien en knippen, zoekt voor filiaal van een gevestigde zaak een geschikte gelegenheid in Amsterdam- Zd. om les te geven. Zou liefst on derhuren één of twee heele of halve dagen in de week. Brieven onder letter O. 24808, Bureau van dit Blad. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnniiiniiinimiiiiimnmniiiimnimiminiiiRnminiiiiiimiiiiiinntniiiiitmiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitiniiiiiiintimittiiw te huur, zeer gesch. voor garage. 3de Hugo de Grootstraat 2. Bevr. A. BOS, Zeilstraat 8, Amsterdam. O 24650 TE HUUR AANGEBODEN. Gemeubi leerde Zit- en Slaapkamer, met of zonder Pension, centrum Utrecht. Br. ond. lett. O. 24772, Bur. van dit Blad. O. 24814 pMiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini!iniii!iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiimiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iniiiiiiiiiii!iiiniiiiiii| ^inimiiiimiuimmnniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiHiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiMiiiiiniiiiiiiiiMiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiuMiitUHiiuiiiHimnnininnnmnim VOERBIETEN te koop bij M. v. d. LAAN, Middenweg, Houtrakpolder. O 24708 Te koop een moderne Engelsche KINDERWAGEN en een LOOPHEK, tegen spotprijs. Te bevr. Kortestr. 11, Arnhem. O. 24764 Te koop 15.000 K.G. VOERBIETEN „Rooza" bij Gebrs. HOOGEBOOM, H.H Waard Zd. O 24435 Ter overname aangeboden zoo goed als nieuwe Kinderwagen. Te bezich tigen Frederikstraat 6, Utrecht. O. 24750 TE HUUR BOERENPLAATSJE met 10 Morgen Weiland, gem. Alk maar. Brieven, onder letter O. 24820, Bureau van dit Blad. Leeg Bovenhuis te huur, 5.50 p. w. Ged. Schalkburgergracht 7, Haarlem. Br. lett. O 24565, bur. van dit blad. Te huur aangeboden WINKELHUIS met ruime woning en breede inrij. In 't centrum van Santpoort. Lage huur. Br. lett. O 24758, bur. van dit blad. met ruime woning te huur. POSTJESWEG NO. 49 zeer geschikt voor Manufacturen- handelInl. SarphatisVaat 9, tel. 40695, Amsterdam. O. 24802 VALERIUSSTRAAT 203 TI40.— p. m. NASSAUKADE 29, bel „42.— 3e KOSTVERLORENKADE 14 I „31. PLANTAGE KERKLAAN 67 I ,37.50 ADM. DE RUIJTERWEG 329355 vanaf,36. STARINGSTRAAT 52 II 47.50 SCHINKELKADE 41 I ,35. VALERIUSSTRAAT 208 II 42.50 RIJNSTRAAT 59 III 44.— VEERSTRAAT 60 II 33.— HENDR. JACOBSZSTR. 18 II 40.— Te bevragen HUIZEN AMINISTRATIE-BANK, Frederlksplein 47 - A'dam. Jtelef. 32415 Kantoor 95 uur. giiiiuiuiiiiuiaiiiiiuiuiiuiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiniiiiimning saiiiiiiiiiiinininnniniiiiiiinniimiRiiiHniuiiiniiiiinniitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimmtniiiniiiiiiiiiiiiiiiitiinmiiiminiiimiiiiiinnniiiiiiiiiH WAARDEVOLLE KOFFERGRAMO- FOON, schitt. weergave, autom. rem, 15. Valeriusstraat 88, A'dam. O 24500 Wij verkoopen een serie nieuwe Toe stellen van f 160.voor f 50.m. gar. bewijs, meest alle bek. merken. THOMSONLAAN 44, HAARLEM. O. 24815 Te koop twee prachtige type 2514, 42.50 en 2511 f 72.50. Te hooren na 7 uur. J. Evertsenstraat 59 I, A'dam. O 24744 SÜIilllllllllll!llllllllllillti!llil!lll!llllllilllll!lllillllllllitlllllllllll!illll!lllilll!llllllllllllllllllhllllllllllllllll!llllllll!lllillll!!lll!IIIIIIi[|lllllllllllllll!llllll[|!lllli[l[illl!IIIIU!l]][||jll]lM Gevr. door Juffr. alleen een fr. Zit- Slaapk. met eenv. degel, pension in R.K. rustig gezin of bij Juffr. alleen, liefst dicht bij de Paterskerk Haarl. Br. lett. O 24754, bur. van dit blad. AANGEBODEN: Zit- en Slpk. of Zitslpk-, str. w. badk. m. o. z. pens. G. ber. pens. A'dam Z. Br. O 24749, bur. v. d. bl. Ged. van 'n WONING te huur gem. of ongem., bev. 2 kamers en suite, serre, keuken en 2 slaapk., op zeer g. st. te B'wijk. Brieven ond. lett. O. 24800, Bijkant. Beverwijk, Schans 21. Een net R.K. Persoon, vraagt centr. Heemstede een net m. huisel. verk., geen beroepskost huis. Br. onder O. 24786, aan A. J. SPEIJKER, agent N. H. Crt., Halfweg Juffr. vr. in R.K. Gezin ong. Zit- Slaapk. Liefst centr. H'Iem, pr. 2 p. w. Br. lett. O 24762, bur. v. dit blad. Gevr. te Haarlem of H. Nrd. ongem. Zit-Slaapk. met stookgelegenh. en zijk. of gebruik v. keuken, 10 a 12 p. mnd. niet boveng. Br. m. prijsopg. letter O 24753, bureau van dit blad. Gevr. tegen 1 April, Gest. Kamer met gebruik keuken, beneden of le verd. Prijs f 3 a 4 p. w., omgev. v. Woustr., Ceintuurbaan, Amsterdam. Br. lett. O. 24748, Bur. v. d. ^lad. Aangeboden bij alleenwonend heer zonder Pension. Br. lett. O. 24801, Bijkantoor, Schans 21 Beverwijk. Nette Burgerman (thuisw.) zoekt KOST EN INWONING te Alkmaar. Br. met condities Gez. Bibo, boekh.. Laat 186, Alkmaar. O 24797 gniiiiiiiiiiiiiiiniiiiinniiüiiiiiiiiiniiiiiHiimHiimmniiiimiiiiniiiuiiimiiiiiiitiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiMiiimiiiüiiiiiiiiiniiitiiiiiiiitiüiiiiiiiiiiiiiiiinniintniiuiiinnniniiiQ EWALD HOLZHAUS Alltorijsliool. Volledige privécursus f 25. - Bosb. Toussaintstr. 7, A'dam. Tel. 82104. Autorysch. Hesseling-Holzhaus. Privé cursus f 10. Tot rijliew. f 25. Hoofd weg 410, A'dam. Tel. 80905 - 83455. leert U goed autorijden binnen kor ten tijd. Spreekuur 12—2. Falckstr. 55, Tel. 20855, Amsterdam. O 23028 ^ïiiiiiiiiimnttniiiranniiiimnTniiiiinnmirmnuiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiüiiiiiiiiitHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiunimrmKnninTnnnnutnintnminnmn mmiGg Degel, jonge Weduwn., z. k., 31 jaar, zoekt kennism. met net R.K. Meisje of Weduwe, uit den boerenstand, ong. dezelfd. leeftijd, liefst m. eenig ver mogen. Geheimh. verzekerd. Brieven, welke op eerewoord worden terug gezonden, onder letter O. 24795, Bureau van dit Blad. R.K. Wedn., leeftijd 42 Jaar, 5 kinde ren, omg. Haarlem, zoekt langs dezen weg, kennism. met Wed., ong. den zelfden leeftijd, 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Brieven onder letter O. 24817, Bur. van dit Blad. Te koop gevraagd een HANDNAAI MACHINE, merk en prijs opg. ond. lett. O. 24771, Bur. van dit Blad. Zakenman vraagt t 250 ter leen, sp. afl. verz., gen. flinke rente te bet., liefst van particulier. Brieven onder letter O 24751, bureau van dit blad. Jongedame te Amsterdam, 21 J„ z. VRIENDIN kunnende dansen. Br. onder letter O. 24769, Bur. van dit Blad. JONGE MENSCHEN vr. f 200, 6%, mnd. afl. f 10, om te trouwen. Br. ond. lett. O. 24779, Bur. van dit Bl. compleet, Haarverven vanaf 3.50. TH. J. BOS. Frans Halsstr. 34, Telef. 90243, Amsterdam. 0 3191 Tennis. Nog eenige geoef. spelers, D. of H. gevr. voor Zondagm. Tennisp. „Duinwljck", Santp. Br. O 24759, Bur. van dit Blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10