NORTH STATESTAALT DE ZENUWEN Socialisten en de weermacht DONDERDAG 9 MAART DE INTERPELLATIE VLIEGEN Onduldbaar voor de overheid W erkloosheidsci j f er s De zaak-Sneevliet Vrijdag 10 Maart 1933 BROWN WILLIAMSON TOBACCO CORP: EXP.. LTD. LOUISVILLE,KENTUCKY U.S.A. Beginselen der organisaties zijn strijdig met de militaire verplichtingen Vliegen aan het woord In het buitenland STOOMSLOEP GEZONKEN Bij het inschieten van een torpedo AUTO TEGEN EEN PAAL Vier personen gewond VARKENSSMOKKEL IN BELGIË Een schip aangehouden GEZONDIGD TEGEN DE LOTERIJWET Verzekeringsagent gearresteerd DIEVEN GEARRESTEERD Twee benden maakten Bergen op Zoom onveilig Geschiedkundige Bijdragen van het Bisdom Haarlem TWEEDE KAMER Een nummer In de oude steden duidde men een woning met een karakteristieken ge velsteen of luifel aan. Op 't land heeft de boerderij of 't eenvoudigste land huisje nog wel een naam. In de nieu we stratenbouwsels der groote plaat sen onderscheidt onze woning zich alléén door 'n nummerGoed opletten, anders tippelt ge de trap van uw buurman op en treedt zijn kamer met denzelfden sleutel binnen. We zijn niet eens een nummer meer, doch een fractie van een nummer. We bewonen als we wat beter gesitueerd" zijn de zooveelste „flat" en wanneer we wat minder huur betalen zijn we meneer of juffrouw van zóóveél-hoogmet de bijvoeging mogelijk van: voor of ach ter! Hoogstens hebben we in de nieuwste wijken een eigen deur met opgang voor elke verdieping, maar 't is een toer om je eigen deur te vinden. We worden een nummerof een deeltje van 'n nummer We moeten intusschen oppassen dat dit ook niet zóó in 't leven gaat. We moeten iets eigens bewaren. We moe ten geen nummer, m.aar een persoon in het leven willen zijn. Al vindt men onze huisdeur met moeite, ons eigen „ik" moet men dadelijk kunnen her kennen. Daar is geen geld voor noodig maar karakter. Wees „iemand" geen nummer. De dappere ongehoorzaamheid Nog steeds stijgende ONGEREGELDHEDEN TE SCHEVENINGEN Politie met steenen bekogeld Binnenkort openbare terechtzitting AUTARKISCHE DEMONEN Verdere bemoeilijking van onzen boter-uitvoer DE VERDUISTERING TE 's GRAVENHAGE Bankbediende ingesloten VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Gedurende Maart. de laatste maand van de dagelijksche North State Fietsenprijsvraag zullen ELKEN DAG GRATIS één HEERENRIJWIEL EN één DAMESRIJWIEL „Waarom rookt iedereen tegenwoordig North State Sigaretten?" DEN HAAG, 8 Maart. Na den heer Albarda, wiens interpellatie he den afliep met de verwerping van zijn motie, die zoo spoedig mogelijke herziening van de be palingen van het militair strafprocesrecht ver langde, heeft zijn fractiegenoot Vliegen den Minister van Defensie geïnterpelleerd over diens houding tegenover sociaal-democraten in de weermacht. De motie-Albarda kreeg alleen den steun der sociaal-democraten, vrijzinnig democraten en communisten. De andere par tijen vonden haar overbodig, wanneer men haar los van haar toelichting beschouwde immers, de Regeering ziet zelf de noodzaak van wijziging in. Zie achtten haar, in het licht der toelichting gezien, verkeerd, omdat wijzi ging, nu het proces tegen de Indische dienst weigeraars en muiters aanhangig is, dien pro cesgang beïnvloeden zou. Prof. Aalberse heeft dit namens de Katholieke fractie geconstateerd in een „korte verklaring", die men ter linker zijde niet kort achtte. President van Schaik be riep zich op art. 80 van het Reglement van Orde, dat daarvoor een termijn van vijf minu ten stelt. De heer Aalberse gebruikte ten hoog ste drie minuten. En het eenige, waarover spits vondigheid zou kunnen vallen, was, dat hij in den eersten zin zijner verklaring inlaschte het motief, waarom hij die verklaring aflegde, het feit namelijk, dat van Katholieke zijde niet aan het debat was deelgenomen, daar men de in terpellatie voorbarig en overbodig achtte. On middellijk waren de communist de Visser en de sociaal-democraat Schaper erbij, om hun nerzijds de vijf minuten uit te buiten als pro test tegen den president, die aan zijn fractie genoot zoo'n „terugtreden in het debat" toe stond. Vooral van den heer Schaper, die vice- president is, hadden wij een royaler houding verwacht. Vóór dit kinderachtig intermezzo had de Kamer een voorstel-Knotfcenbelt, om (tegen 's presidenten advies in) het ontwerp tot even redige vrachtverdeeling in de binnenvaart niet aan de agenda toe te voegen, met 66 tegen 12 stemmen verworpen. Hierbij stonden tegen over elkander degenen, die de binnenschippers zoo spoedig mogelijk willen helpen, en dege nen, die dat óók wenschen, maar die twijfe len, of dit met het ingediende en nu uiteraard overhaast te behandelen ontwerp inderdaad geschieden zal. Zij hadden deze zaak gaarne nog eens nader rustig willen bezien. Mr. Gose- ling vertolkte o.a. dit standpunt. En met hem gingen zijn fractie-genooten Truyen, van Poll en Dr. Kortenhorst met de liberalen mede. Het ontwerp komt dus nog vóór het uiteengaan der Kamer in behandeling. Wij hebben Minister Deckers nog zelden zoo goed op dreef gezien als in zijn antwoord aan den heer Vliegen. De interpellant wraakte met een beroep op Artikel 9 van de Grondwet de legei order, waar bij aan militaire ambtenaren der land- en zee macht wordt verboden aangesloten te zijn by of op eenigerlei wijze steun te verleenen aan groepen of vereenigingen op sociaal-democra- tischen grondslag. Hy wenschte van den Minister te vernemen, op welke wet want dat eischt art. 9 dei- Grondwet deze zijn besluit, om op deze wyze voor een bepaalde categorie militaire ambte naren het grondrecht van vi-yheid van veree- niging en vergadering aan te tasten, ba seerde. Op artikel 2 van de Wet op de Krygstucht, gecombineerd met artikel 12 van het Militair Ambtenaren Reglement, antwoordde Minister Deckers. En hij gaf den interpellant met een beroep op autoriteiten als Buys en Struycken, een lesje in staatsrecht, dat de S.D.A.P. zich nu eens goed in het geheugen moet knoopen. Men vergeet daar altijd maar weer, dat de grond rechten algemeene regelen voor alle ingezete nen inhouden, die allerminst onbeperkt gel den, indien die ingezetenen in een speciale verhouding van ondergeschiktheid aan de Overheid treden. Het wezen van de weermacht eischt nu eenmaal, dat daar beperking zij van wat den burger in het algemeen vrijstaat Dat zyn order met den geest der Grondwet strij den zou, ontkende Minister Deckers dan ook pertinent. Waarom hü dan dezen maatregel genomen heeft, vroeg de heer Vliegen. En de Minister antwoordde: omdat reeds de beginselen der organisaties op sociaal-democratischen grond slag strijdig zyn met de militaire verplichtin gen. Men propageert daar de „dappere onge hoorzaamheid" in geval van mobilisatie. Bo vendien is de gestie van de moderne organisatie den laatsten tijd herhaaldelijk van dien aard geweest, dat ingrypen meer dan gemotiveerd was. Men trachtte een machtspositie in te ne men, die de Overheid niet dulden kan in hare verhouding tusschen haar en het militaire per soneel. Wy herinneren er ook aan, dat men er niet tegen opzag, een speciaal fonds te stich ten ter bestrijding van het dienstnemen op de vloot. Dit zag ook de interpellant steeds maar weer opnieuw voorbij, dat het hier vrijwilligers be treft, lieden, die uit eigen beweging dienst heb ben genomen en die daarnaast lid zyn van organisaties, die op alle mogelijke wijzen de weermacht bestrijden en ondermijnen. In dit verband wees Minister Deckers er met vele voorbeelden, die indruk maakten, op, hoe In het buitenland de sociaal-democraten aan het bewind precies eenzelfde gedragslijn vol gen en volgden en hoe ook hier te lande leden der S. D. A. P. in eigen kring allerminst afkee- rig zyn van maatregelen, als thans door de Regeering genomen. In Frankryk stiet men den afgevaardigde Chastenet uit, omdat hij in verband met de droevige omstandigheden der gcestelykheid gelijk recht voor allen eischen dorst, in Duitschland verbood men de „Rote Fahne", hier in Nederland klaagde nog pas de socialistische senator Polak, dat de Duitsche partygenoo:ten lang niet radicaal genoeg poli tieke tegenstanders uit den overheidsdienst gebannen hadden. En klaagde niet op het congres te Nijmegen zelfs de heer Schaper, dat dft Arbeidspers zich aan „onfatsoenlijke jour- Bij het inschieten van een torpedo is ter reede Nieuwediep een stoomsloep, welke daar- by werd gebruikt, door een torpedo geraakt, en kort daarop gezonken. De vijf opvarenden zyn allen gered. Op den Utrechtschen Weg in de gemeente De Bilt is Woensdagmiddag een luxe-auto, gemerkt M. 39714, vermoedelyk door een te snelle vaart, waardoor de bestuurder J. E. W. Bennekom uit Arnhem, de bocht van „Beerschoten" niet be- hoorlyk kon nemen, tegen een yzeren paal van de tram gebotst. De bestuurder bekwam een beenwonde, ter wijl zijn broer, J. B. Bennekom uit den Haag, die naast hem gezeten was, een ernstige hoofd wonde opliep. Het negenjarig dochtertje van laatstgenoemde heeft een been gebroken, ter- wyl een inzittend jongetje eveneens een vrij ernstige hoofdwonde bekwam. De vier gewonden zyn 'voorloopig verbonden door de politie, daar geen der Biltsche doktoren te bereiken was. Met den ziekenauto van den heer Brouwer en twee luxe wagens zyn de patiënten naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Nadat hun hier geneeskundige hulp was ver leend, zijn de vier slachtoffers van het auto ongeval naar Arnhem vervoerd. De auto is zwaar beschadigd. Naar Reuter uit Antwerpen bericht, hebben douane-beambten op de Schelde nabij Lilloo een uit Nederland komend schip aangehouden, waarmede getracht werd 28 varkens België binnen te smokkelen. De dieren zullen publiek verkocht worden. De bemanning van het schip, vier mannen en een vrouw, zijn ter beschik king van de justitie gesteld. De politie te Groningen heeft aangehouden den 31-jarigen L. B. te Groningen, hoofdagent van de Haagsche Ongevallen Verzekering, een en ander in verband met het feit, dat hy H. O. V.-briefjes verkocht of voorhanden had. In een advertentie stond vermeld, dat deze briefjes Koninklijk waren goedgekeurd, hetgeen in strijd was met de waarheid. De geheele voorraad is bij den hoofdagent in beslag genomen, terwijl by verschillende win keliers te Groningen eveneens voorraden van de ze briefjes in beslag werden genomen. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt, waarna hy weer op vrije voeten werd gesteld. Het is de politie te Bergen op Zoom gelukt een aantal arrestaties te verrichten, waarmede waarschijnlyk een eind is gekomen aan het bestaan van een tweetal dievenbenden, die zoowel deze plaats als de omgeving door talryke dief stallen onveilig maakten. Na lang gewacht te hebben, totdat zij zekerheid had, heeft de politie eindelijk Dinsdag op verschillende plaatsen tegelyk een inval gedaan, waarbij al dadelyk een der leiders kon worden ingerekend. Deze, Th. wa sde leider geweest van de eerste bende, die later door ouderlingen nayver en ruzie uit elkaar viel en zich in tweeën splitste. De beide benden maakten het elkaar steeds moeiiyk. Ge regeld hebben nog nieuwe arrestaties plaats. Pastoor J. C. van der Loos te Uitgeest is in de vacature, ontstaan door 't overlyden van Mgr. Dr. Hensen gekozen to voorzitter van de Redactie van de Geschiedkundige Eydragen van het Bisdom Haarlem. nalistiek te buiten ging"? Want ook het ver bod der roode bladen voor militairen kwam natuurlijk ter sprake. Ook daarop was de Minister voorbereid. Tai van uitlatingen der socialistische pers uit den laatsten tijd staafden het gerechtvaardigde van den maatregel. De opgewonden en zeer ver ward betoogende heer Duys moge nu in de Kamer daarop als op „krantenknipseltjes" sma len, hoe men die uitingen ook verloochent zy bewijzen, dat de socialistische partij, waar van de Arbeidspers een instrument is, weel vol komen in het revolutionnair vaarwater verzeild is geraakt. De repliek van den heer Vliegen was uiter mate zwak. Er is in de 3. D. A. P. volgens hem niets veranderd. De groote meerderheid prefe reert den legalen weg, om tot het socialisme te komen. Maar maatregelen als de thans ge troffene richten op dien weg slagboomen op en zoo zal het partijdeel, dat geweld wil, van zelf tot de meerderheid komen. Zoolang de andere partijen de oogen sluiten en de S. D. A. P. in vrijheid tegen de groote meerderheid des volks laten intrigeeren, zal men dus den legalen weg blijven volgen. Het is zeer primi tief voorgesteld. Drie kwart van het volk we nemen nu even met den interpellant aan, dat inderdaad één kwart achter de S. D. A. P. staat zal dus van revolutie verschoond blij ven, zoo het maar de evolutie toelaat, zooals de S. D. A. P. die met haar misleidende pers en propaganda, met haar ondermijning van alle gezag gelieft te leiden. Over de revolutie, over de „dappere onge hoorzaamheid" heeft de Vliegen nog dit ge zegd, dat aan de wereld heel wat ellende be spaard zou zyn gebleven, als in 1914 een paar millioen Duitschers den moed hadden gehad, om neen! te zeggen. Wij vroegen ons al af, of dan niet er was ook nog een Rusland de oorlog in plaats van achterwege te blijven een heel andere, misschien voor ons land veel treu riger wending zou hebben genomen, toen mr. Boon den interpellant herinnerde aan een ar tikel, op 3 Augustus 1914 in „Het Volk" ge schreven, waarin hij, de heer Vliegen, 'ri mee gaan met Frankrijk suggereerde. Wat toch so ciaal-democraten evolueeren kunnen! Of wenschte de heer Vliegen toen al de „dappere ongehoorzaamheid", maar dan alléén aan Duit sche zijde? Voorts hebben nog gesproken de sociaal-de mocraten Albarda en Duys, de communist de Visser, de Christelijk-Historische afgevaardigde Tilanus en de Anti-Revolutionnair van Dijk. Hun betoog liep zoozeer evenwijdig aan dat van interpellant en Minister, dat we daarover zwijgen kunnen. Niet gesproken is van katholieke en vrijzin nig-democratische zijde. Dat Mr Marchant, die nog betrekkelijk kort geleden bij defensie-aan gelegenheden steeds aan de zijde der S. D. A. P. stond, aan de zaak niet één woord ver spilde, moet den heeren toch wel iets zeggen. Prof. Aalberse achtte spreken blykbaar over bodig, omdat zyn partygenoot, de Minister, zich zoo uitnemend verdedigd had. En eigenlijk was ook, in den grond gezien, de zaak zóó eenvoudig en voor de hand liggend, dat ieder woord na des Ministers betoog te veel geweest zou zyn. Na de interpellatie-Vliegen aanvaardde de Kamer nog zonder hoofdelijke stemming een aantal kleinere ontwerpen, zoodat vrijwel niets anders overblijft dan het binnenschipperswetje ëh- de Kamer nog vóór de candidaatstelling naar huis kan. Het Centraal Bureau voor de statistiek heeft een berekening gemaakt van de indexcyfers der werkloosheid in December 1932. Deze cijfers, weergevende het percentage werkloosheidsda- gen van het aantal dagen, dat gewerkt had kunnen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, zijn in hoofdzaak berekend uit opgaven van gesubsidieerde werkloozenkassen. Het totaal aantal personen, van wie de werkloosheid is nagegaan, bedroeg in Decem ber 1932 rond 604.000, waaronder 593.000 leden van werkloozenkassen; het aantal werkloozen onder hen bedroeg rond 208.700, waaronder 207.300 leden van werkloozenkassen. Indexcyfers der werkloosheid Dec. Dec. Nov. Beroepsgroepen 1932 1931 1932 Aardewerkindustrie, enz. 41,— 31,2 41.9 Diamantindustrie 80,— 82,7 77,7 Drukkersbedryven 14, 7,9 14,9 Bouwbedrijven, enz. 50,4 34,7 43.4 Houtbewerking, enz. 46,1 34,1 42,2 Kleedingindustrie 18,7 19,6 16,3 Lederindustrie 14, 21,2 11, Steenkolenmijnen 3,3 2,9 4,2 Metaalind., scheepsbouw 38,3 30,5 38,— Textielnyi verheid 27,1 17,2 24,2 Voeding- en genotm.bedr. 15,— 9,6 13,9 w.o. tabak- en sigarenind. 22,5 13,3 20.— Landbouwbedr., veenderij 35,— 30,4 Visscherij 33,3 33,9 10,3 Handelsreizigers 1,1 0,9 1,1 Verkeerswezen 23,— 21,1 20,7 Handels- en Kantoorbed. 10,2 5,8 10,1 Toonkunstenaars 21,3 22,8 21,4 Overige groepen 26,9 21,9 23,5 Totaal 30,4 23,6 27,2 (Totaal excl. Diamantind.) (30,—) (22,9) (26,6) (Totaal Industrie) (33,7) (25,— (30,8) In verband met het conflict in het visschers- bedryf werd Dinsdagmiddag tegen vyf uur de politie verzocht toezicht te willen houden bij het vervoer per autobus van werkwilligen, die zouden uitvaren met den motorlogger Scheve- ningen 70. By het uitvaren van dezen logger om onge veer acht uur zijn er op de dr. Leliekade en op den Westduinweg te Scheveningen eenige ongeregeldheden ontstaan, waarbij uit het pu bliek met steenen naar de politie werd gewor pen. De steenen troffen evenwel geen doel, doch het optreden van het publiek was voor een der agenten aanleiding om eenige waar schuwingsschoten in de lucht te lossen, terwyl door een anderen agent met den gummistok de menschenmenigte, die was aangegroeid tot een paar honderd personen, werd uiteengedre ven. Er hadden geen verwondingen plaats, ter wyl niemand is gearresteerd. De instructie in de zaak-Sneevliet, verdacht van opruiing, is Woensdag gesloten. De open bare terechtzitting zal, naar wij vernemen, bin nen korten tijd plaats vinden. Het begint er op te lijken, dat alle autarki sche en protectionistische demonen thans gaan samenspannen tegen onzen vaderlandschen agrarischen export speciaal, zegt het „Han delsblad". Na de invoering van practisch pro hibitieve rechten op aardappelen, boter, kaas en eieren in Duitschland, en de aankondiging van een forsch wetsontwerp tot steun aan den Enge'-schen landbouw, komt thans uit Frankryk het bericht, dat dit land bij ministerieel de creet heeft opgeheven den toeslag, die tot dus ver ten bedrage van 15 pCt. werd geheven op het botertarief voor landen met een gedepre- cieerd betaalmiddel, zooals Denemarken, onzen grooten boter-concurrent. Het gevolg hiervan is natuurlijk dat ons land op de Fransche botermarkt voortaan weer moet concurreeren met boter, die vanwege de valuta-depreciatie in het land van herkomst, lager in prijs is. De maatregel beteekent dan ook practisch gezien een tariefverlaging van 15 pCt. voor onze Scandinavische concurren ten. De Deensche boter zal dus ongeveer een franc (een dubbeltje) per kilo goedkooper kunnen worden aangeboden in Frankrijk dan tot dusver. Naar wij venemen, is de 26-jarige bankbe diende Ch. M., die is gearresteerd als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van 't bankierskantoor de Bas en Co. Gister voor den Officier van Justitie voorgeleid en in het Huis van Bewaring ingesloten. HUIZEN, 296 M. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Half uurtje voor zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12.15 KRO-sextet onder leiding van Piet Lustenhouwer 1.45 Zenderverzorging 2.00 Cello-recital door Piet Lenz 2.20 Gramofoonmuziek 2.40 Vervolg Cello-recital 3.00 Orgelcon cert door Evert Haak, Josefina Boelen, alt- In de Dominicuskerk te Amsterdam 4.00 Het B-Trio, bestaande uit Herman van Born, viool, S. Bril, cello; Cor van Boven, piano 5.00 Landbouwcrisis en crisis- steun. Vraaggesprek met J. G. van Oord, door Th. Arts 5.30 KRO-Boys, onder lei ding van Piet Lustenhouwer 6.15 Wel- sprekenheid door Albert Vogel 6.45 KRO- Boys 7.10 Prof. Huib Luns „Binnen- kunst en Kunstnijverheid" 7.30 Politie-, berichten 7.45 P. T. T.-kwartiertje 8.00 KRO-Boys 8.30 Vaz Dias 8.35 Vervolg vraaggesprek van Th. Arts. Nu met dr. P. J. H. van Ginneken 9.00 KRO- orkest ouder leiding van J. Gerritsen 9.45 Zangrecital door Lydia de Cléry, aan den vleugel Fred. Boshart 10.05 Ver volg concert 11.00 Vaz Dias 11.30 Gra mofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. 8 uur VARA Gramofoonmuziek 10 uur VPRO Mor genwijding 10.15 VARA Het symphonie- gedicht (gramofoonmuziek) 11.10 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 11.40 Adolf Bouwmeester draagt voor 12.00 AVRO Lunchconcert door het AVRO-klein- orkest, onder leiding van Nico Treep, afgewisseld door Gramofoonmuziek 2.00 Modepraatje door mevrouw Ida de Leeuw van Rees 2.20 Gramofoonmuziek 2.30 AVRO Kamerorkest onder leiding van Nico Gerharz, afgewisseld door gramofoon muziek 4.00 VARA-klein orkest onder leiding van Paul Duchant 4.50 Een wonderlijk avontuur van Oome Keesje 5.30 VARA-klein-orkest, o. 1. v. Paul Du chant 6.15 Orgelspel door Joh. Jong met zang van Leo Fuld 7.00 Van leed en strijd, van hoop en geluk in Sovjet-Rus land. Dr. F. M. Wibaut „De moraal" 7.20 De Flierefluiters onder leiding van Hugo de Groot. 8.00 VPRO Een half uur samen lezen in den bijbel. Ds. v. Duyl 8.30 Wagnerherdenking (Gramofoonmuziek) 9.00 De functie van het beroep in volk en cultuur. J. Paardekooper „De handel" 9.30 Wagnerherdenking 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Lezing over Richard Wagner, door H. Rutters 10.45 Gramofoonmuziek 11.00 VARA Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. BRUSSEL, 509 M. 12.20 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. onder leiding van P. Leemans. Pianosolo Paul Douliez 5.20 Concert door het radio orkest onder leiding van Franz André 6.50 Concert door het klein orkest van het N. I. R. onder leiding van P. Leemans 8.20 Concert door de Kon. Harmonie van verminkte militairen en oorlogsinvaliden onder leiding van M. Snoei en het vocaal kwintet van het legermuseum. KALUNDBORG, 1154 M. 2.20 Omroep orkest onder leiding van Launy Gröndahl. Wilhelm Möller, voordracht 7.30 Gewijd concert. Kopenhagens Jongens en mannen koor onder leiding van Hogens Wöldike. B. Chrlstensen, orgel 9.40 Omroeporkest onder leiding van Frita Mahler, Weensche muziek 10.25 Dansmuziek door de band van „National Scala" onder leiding van Kai Julian. BERLIJN, 419 M. 3.50 Populair concert door de Gera-kapel 6.35 Populair con cert door de Eddy Waliskapel 7.20 Vo caal concert onder leiding van W. Bie- bers 8.50 Concert door een Harmonie orkest van Potsdam onder leiding van Hans Ailbout. KÖMGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 5.50 Weerbericht, daarna populair concert 5.20 Harprecital daar Max Saai 6.55 Populair concert door de Krüger-kapel 10.20 Dansmuziek door de Adelbert Lutter- kapel. LANGENBERG, 472 M. 11.20 Gramo foonmuziek 12.20 Concert onder leiding van Eysoldt 4.20 Vesperconcert 7.20 Orkest van den West-Duitschen Omroep on der leiding van Kühn 10.10 Populair concert onder leiding van Wolf. DAVENTRY, 1554 M. 12.20 Orgel recital door S. Vale in All Saint's Margaret Street 1.05 Concert door Shepherd's Bush Pavilion orkest onder leiding van Harry Fryer 4.10 Concert door het Schotsche Studio-orkest onder leiding van Guy Dai- nes 4.50 Concert door het Beredin- kwartet 8.20 Conc. door het commodore Grand orkest onder leiding van J. Muscant 9.55 Concert door het B.B.C.-orkest on der leiding van H. Hutchinson. PARIJS Eifel, 1556 51. 7.50 Concert onder leiding van E. Flament. PARIJS RADIO, 1724 M. 8.05 Gramo foonmuziek 6.50 Concert door het Krettly-orkest 9.05 Symphonieorkest on der leiding van Eugène Bigot. MILAAN, 331 51. 6.20 Gramof.-muziek. 8.20 Concert onder leiding van Willy Ferrero. ROME, 441 M. 3.20 Pianospel door Claudio Arrau 8.05 Gevarieerd concert 9.20 Idem 7.20 Concert door het Phil- harmonie-orkest van Oslo onder leiding van Odd Grüner Hegge 5.50 Arke Tau- ger, bariton, zang, aan den vleugel Petra Hendriksen. WARSCHAU. 1412 M. 4.20 Concert door het politic-orkest onder leiding van Al. Sielski 7.35 Symphonieorkest van Warschau onder leiding van Gr. Fitelberg. BEROMUNSTER. 460 M. 7.05 Vocaal en instrumentaal Concert 9.30 Dansmu ziek op gr. pl. worden uitgereikt aan de inzenders(sters) van het beste •n kortste antwoord op de vraag; ledereen kan een Ned. Kroon fiets, een R. S. Stokvis' Electrische fiets en/of een Norton Motor winnen. Zendt nog heden Uw antwoord op de vraag: „Waarom rookt iedereen tegenwoordig North State Sigaretten?" tezamen met de voorzijde van 'n ledig North State pakje. INZENDINGEN AAN: NORTH STATE, POSTBUS N. 3, A'DAM. Na Maart en gedurende de zomermaanden zullen de fietsen alleen worden uitgereikt door middel van den North State-Man, die bij diverse gelegenheden, in badplaatsen en verder overal in Holland aanwezig zal zijn. Nadere aankondigingen hierover zullen van tijd tot tijd in de dagbladen worden bekend gemaakt. Eén van de antwoorden welke een prijs wonnen: „Omdat North State wat kwaliteit en pri/s aangaat, nielt meer te wenschen overlaat". Eenigen der laatste prijswinnaars: L Emst, Centr. Gebouw AJA.VJ,, Amsterdam W.j J. H. Vlieger, Tulpenstraat 36, Assen, tevens winnaar Electrische Fiets; Haagsche Voetb. Ver. „Houdt Dapper Vol", Harder wijkstraat 31, Den Haag; Willem Lengton, Krom me Elleboog 14 rood, Dordrecht; A. van 'I Clooster, Heerenweg 12, Utrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 6