KENNEMERLAND 1B. J. VAN LIEMT COMPLETE MEUBILEERING MARKTEN ZATERDAG 11 MAART Arbeiders dreigen m Collectieve arbeids overeenkomsten DUBBEL 1 GORDIJN VELOURS 1 MOQUETTE TAPIJT BEVERWIJK WIJK AAN ZEE EN DUIN WAGNER-HERDENKING .3BW VELSEN IJMUIDEN Ongeregeldheden bij de werk' verschaffing DE „CRIJNSSEN" BESCHADIGD Aanvaring in het Noordzeekanaal 7 Statistische gegevens over den stand op 1 Juni 1932 DE HEFFING OP OLIE Gaat 3 April a.s. in DUITSCHE LUCHTBALLON Bij Helmond gedaald SUIKERBIETENTEELT Steunregeling op komst WERELDKAMPIOENSCHAP BILJART Over drie banden ONTSLAGEN BIJ PHILIPS H VERWULFT 9 g GROOTE HOUTSTRAAT 62-67 H f 2.50 PER METER M f 2.50 PER METER DOODELIJK ONGEVAL Onder fabriekstreintje geraakt Nieuw R.K. Sportblad Academische Examens FAILLISSEMENTEN 168 KERKLIJSTEN BEVERWIJK HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN—DRIEHUIS IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST Het aantal verloven Naar aanleiding van het in hun handen om prae-advies gesteld adres van de Nationale Commissie tegen het Alco holisme tot beperking van het aantal verloven in deze gemeente, deelen B. en W. den raad het volgende mede: Vermindering van het maximum-aantal ver loven A, welk maximum hier 39 bedraagt, kan niet eerder plaats hebben dan in 1935. In deze gemeente zijn verleend 14 verloven A, waarvan 1 op de Baanstraat, 6 op de Bree- straat, 1 op de Schans, 1 in de Oosterwijk straat, 1 op den Hoflanderwerg, 1 in de Peper straat, 1 in de Kloosterstraat, 1 in de Koning straat en 1 in den Zuidwijkermeerpolder. Hiervan worden er 3 op het oogenblik niet uitgeoefend (op de Breestraat) terwijl 3 an dere niet alle dagen of op gedeelten van dagen worden uitgeoefend (bioscoop Breestraat 3, Vei ling Centrum en Veiling Kennemerland) terwijl vrijwel alle een kwijnend bestaan leiden. Uitbreiding van dit soort verloven komt B. en W. dan ook vrij onwaarschijnlijk voor en zij adviseeren aan adressante te berichten, dat voor deze gemeente geen redenen bestaan om op het oogenblik aan haar verzoek gevolg te geven. Na het scheiden van de markt. Gister middag, na afloop van de paardenmarkt, brach ten eenige kooplieden een bezoek aan een café op den Alkrnaarschen weg, teneinde den koop van een paard met alcohol te bezegelen. Op de een of andere manier ontstond oneenigheid met als gevolg een flinke vechtpartij, waarbij raken klappen werden uitgedeeld. Toen de politie op het terrein van den strijd verscheen, was het gevecht reeds beslist. Niet temin was er voor de politie toch werk aan den winkel, want het paard, dat gekocht was en waarom zoo moedlig gestreden was, oleek in- tusschen te zijn verdwenen. Een in allerijl ingesteld onderzoek leidde spoedig tot arrestatie van den dader, zekere J. v. d. Kuit Heemskerk, die eveneens rijke lijk voorzien van alcohol en in bachantisch op timisme, het paard als zijn eigendom had ver klaard. Uit de opbrengst wilde hij waarschijn lijk doorfuiven, doch zoover kwam het niet. Hij werd in arrest gesteld. Het paard, dat inmiddels reeds in de derde hand was overgegaan, kwam weer in het be zit van de rechtmatige eigenaars. De Graal De Graal verzocht ons nog even te herinneren aan den Moedermiddag, welke Zondagmiddag om 3 uur gehouden wordt in een der lokalen van de Zusterschool Peper straat, waar het doel en streven van de Graal zal worden uiteengezet. Moeders u komt toch allen? Wij rekenen op u! Agenda: Zondag 3 uur Moedermiddag. Maan dag onder de H. Mis van 7 uur Algemeene H. Communie. Dinsdag 7 en 8 uur Congregatie. Woensdag 4 uur club voor de Kruiskinderen en om 5 uur voor de aspirant graalleden. Vrijdag 8 uur club. Agenda voor Wijk aan Duin: Zondag trai nen in IJmuiden-O. uiterlijk half drie bij de St. Jozefzaal. Dinsdag 7 en 8 uur Congregatie, Woensdag 7 uur alg. H. Communie, kwart voor 8 club. Boekjes van het Lydwinaspel verkrijgbaar a 15 cent. Donderdag half 8 club voor de Kruiskinde ren. Beverwijksche melkslijters In de dezer da gen in „De Vriendschap" gehouden vergade ring van de Beverwijksche melkslijtersvereeni- gii.ig „Eendracht maakt macht" werd verslag uitgebracht van een onderhoud met het Crisis Zuivel-contröle bureau over het feit. dat in het district Beverwijk, Wijk aan Duin en Heemskerk nog geen regeling is getroffen, welke de regeering neemt om den melkprijs op een zeker peil tg houden en knoeierijen met prijzen tegen te gaan. Door de Crisis Zuivelcentrale werd in over weging gegeven om als tijdelijken maatregel de namen van hen, die met den prijs knoeien, aan de Centrale op te geven. Die zullen dan, bij de invoering van de nieuwe regeling, welke waarschijnlijk op 15 April zal geschieden, van een verkoopsvergunning worden uitgesloten. Op 15 Maart a.s. zal wederom een vergade ring worden gehouden om tot een vasten straatprijs te geraken. Jubileum Op 23 Maart a.s. zal 't 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. v. d. Weijer, assis tent van den stationsdienst alhier, bij de Ne- derlandsche Spoorwagen in dienst trad. De werkloosheid Hedenmorgen waren bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs ingeschreven 749 werkloozen (786), n.l. 379 (387) uit Bever wijk; 244 (259) uit Wijk aan Duin en 123 (140) uit Heemskerk. De cijfers tusschen haakjes zijn de aantallen van de voorafgaande week. Kennemer Oudheidkamer De Oudheidka mer kreeg ten geschenke van mevrouw J. P. JansenBlaauw een koperen tang voor kool tjes; een koperen tang voor vetkaarsen en een antieke broche bestaande uit een in metaal ge- vatten, geprepareerden meikever. Van den heer H. J. de Groot een der eerste electrische mijnwerkerslampen, afkomstig uit de Zuid-Limburgsche mijnen. BURGEMEESTER STRICK VAN LINSCHOTEN Huldiging bij zijn vertrek Naar wij vernemen zijn de plannen in voor bereiding om den burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, bij zijn vertrek uit de gemeente te huldigen, als waardeering voor hetgeen hij gedurende zijn langdurige ambts periode voor Beverwijk heeft gedaan. Voor dit doel heeft zich een comité gevormd, waarin verschillende notabelen zullen worden uitgenoodigd zitting te nemen. De bedoeling is een speciale huldigingsbij eenkomst te beleggen, waaraan alle organisa ties in de gemeente zullen worden uitgenoo digd deel te nemen. wordt opgelost voordat misschien nog slacht offers van den strijd vallen. De uitvoer naar Frankrijk Naar wij ver nemen zijn van het contingent grove visch (poisson ordinaire) groot 1.400.000 Kg. dat voor het eerste kwartaal naar Frankrijk moest wor den uitgevoerd, van uit IJmuiden nog maar 276.000 Kg. geëxporteerd. Wat het geheele land betreft, is zeer waarschijnlijk nog niet de helft van het contingent uitgevoerd, zoodat het to taal voor 1 April op lange na niet zal worden bereikt. Het bestuur der IJmuider Vischhandelveree- niging zou deze week een onderhoud hebben gehad met den Minister van Economische Za ken en Arbeid over den export naar Frankrijk, doch door omstandigheden kon de conferentie niet doorgaan. Wanneer zij nu zal plaats heb ben is nog niet bekend. Havenpolitie 9 Maart is het nieuwe regle ment van politie op het Noordzeekanaal in gevoerd. Dit reglement wijkt in enkele opzichten af van hetgeen vermeld staat in de Zeemansgids voor de Nederlandsche kust 1930 bladz. 8591, aangaande den toegang en het gebruik der sluizen, diepten, seinen enz. en ook van het desbetreffende in aanvullingsblad 1933 van de zen gids. Plaatselijk Crisis-Comité De dames-com missie verzoekt ons mede te deelen: Ofschoon wij noode de inkomsten zullen mis sen, meenen wij toch in de week, die 19 Maart aanvangt, onze laatste collecte voor dit winter' seizoen te moeten houden. Wij laten u dan echter nog niet met rust (hoe kunnen wij ook anders) en zullen bij u komen met lootjes a 0.25 voor onze loterij. De hoofdprijs wordt weer een heeren- of da mesrijwiel naar keuze. Talrijke geschenken mochten wij reeds ont vangen, waaronder eetwaren, kinderkleertjes en mooie handwerken! Laat ons spoedig weten of wij bij u nog wat mogen afhalen. Burg. Stand. Gehuwd: M. W. Jonker en A. W. G. Meijer; W. Gravemaker en C. Plug; J. G. Rumping en H. J. Kelderman. Wanordelijkheden Gistermorgen toen eenige stakers een werkwillige wilden begeleiden, wat met gehoon en dergelijke gepaard ging, maak te de politie hieraan een einde door eenige charges met de sabel, waarbij eenige stakers klappen opliepen. Ook gistermiddag te ruim 4 uur zag de politie zich genoodzaakt de Zuid zijde van de Visschershaven te ontruimen. Men begon met de stakers en nieuwsgierige, op rel- tjet beluste lui aan te manen tot doorloopen. In den beginne ging alles goed, doch naar mate de vooruitgedreven ploeg zich vergrootte groei de ook het verzet. De politie en veldwacht greep toen in en met de gummistok en sabel werden allen verdreven. Ook nu bleven niet allen vrij van klappen, doch de orde herstelde zich lang zamerhand. Het is te hopen dat het conflict Bij de werkverschaffing aan de Twente- Rijnkanalen te Wiene, Gem. Ambt-Delden hebben ongeregeldheden plaats gehad, waarbij ploegen uit de gemeente Lonneker zijn betrok ken. Deze tewerkgestelden stuitten bij den arbeid op moeilijk te bewerken grond, waarover zij een klacht indienden. De hoofdbaas 'was echter van meening, dat de betrokkenen daardoor niet benadeeld wer den, hetgeen tot gevolg had, dat de tewerkge stelden, vijftien personen, een dreigende hou ding aannamen. Men werd tenslote handgemeen. Een der ar beiders greep den hoofdbaas bij de keel, terwijl een ander hem met een stok een dusdanige hoofdwonde toebracht dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Ook een onderbaas werd gemolesteerd. De marechaussée uit Hengelo heeft tegen de be trokkenen proces-verbaal opgemaakt. De vijftien tewerkgestelden uit Lonneker zijn geschorst. Het uitgaande mailschip „Crijnssen" van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij, varende in den dienst op West-Indië, is gistermiddag in het Noordzeekanaal, tusschen de Hembrug en de Velserbrug nabij Buitenhui zen in aanvaring geweest met een geladen ko- lenlichter. De „Crijnssen" kreeg een scheur in een plaat beneden de waterlijn. Het schip maakte water en moest naar Amsterdam terug- keeren. Het schip zal in dok V van de Amsterdam- sche Droogdok Maatschappij worden droogge- zet. Men zal alles in het werk stellen om de schade zoo spoedig mogelijk te herstellen. ÜV In verband met de Richard Wagner herdenking zijn in Duitschland nieuwe legpenningen uitgegeven. Bij de N.V. Martinus Nijhoff verscheen de zer dagen de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde statistiek der col lectieve arbeidsovereenkomsten op 1 Juni 1932. Duidelijk blijkt uit dit overzicht de invloed van den ongunstigen economischen toestand op de collectieve contracten. In 1931 was dit nog slechts in veel geringer mate het geval. Het aantal overeenkomsten is, vergeleken met het topjaar 1930, gedaald met 14 pet., het aan tal der daarbij betrokken ondernemingen met 8 pet., het aantal werknemers met 35 pet. Aantallen Jaren Overeenk. Ondernem. Werknemers 1911 87 1.126 23.002 1920 984 22.541 273.598 1924 830 16.578 285.607 1928 1.016 17.209 279.595 1930 1.546 23.538 385.783 1931 1.496 23.427 358.972 1932 1.325 21.720 251.715 De ongunstige, toestand van bet- bedrijfsleven was oorzaak, dat verschillende1 'bij collectieve contracten betrokken ondernemingen gesloten werden of haar personeel meer of minder sterk beperkten. Ook werden in het jaar 1932 de overeenkom sten over het geheel voor een korteren tijd aangegaan dan in voorafgaande jaren. In vele gevallen daalden de loonen. Gedu rende het tijdvak 1 Juni 1931—1 Juni 1932 vond loonsverlaging plaats in 324 overeenkomsten, geldende voor ruim 142.000 (d.i. 57 pet. van het totaal aantal) werknemers. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat de overstelpend vele aanvragen het in werking treden van de oliehcffing op korten termijn onmogelijk maken. In verband daarmede zijn de betreffende ministerieele beschikkingen ge wijzigd als gevolg waarvan de olieheffing in plaats van op 13 Maart a.s. eerst zal ingaan op Maandag 3 April a.s. De Crisis-Zuivel-Certtrale vestigt er de aan dacht op, dat olie tot 3 April a.s. vrij blijft van elke heffing en na dien datum eveneens, voor zoover betreft particulier gebruik in normale heele en halve flesschen. Vrijdagnamiddag te kwart over drie is on der de gemeente Stiphout, even over de grens van Helmond, een Duitsche luchtballon ge daald. De ballon was te half twaalf te Gelsenkir- chen voor een wetenschappelijke hoogtevaart opgestegen met als inzittenden de heeren Dahl uit Bremen, eerste bestuurder, Popp, uit Es sen, tweede bestuurder en Dr. Galbss uit Es sen, meteoroloog. De ballon had een hoogte van 8820 Metér bereikt. De inzittenden hadden belangrijke metingen kunnen verrichten. De koude in de hooge luchtlagen was goed te doorstaan. Na tuurlijk bestond er groote belangstelling voor den gedaalden ballon. De luchtvaarders zijn later per trein weer vertrokken. Het Dagelijksch Bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw besprak in zijn vergadering van Donderdag 9 Maart o.m. het uitblijven van de bekendmaking van de Sui kerbietensteunregeling in 1933. Naar aanleiding daarvan had de voorzitter, dr. Lovink, een persoonlijk onderhoud met den Minister van Economische Zaken en Arbeid. Als resultaat van dit onderhoud kan medege deeld worden, dat Zijne Excellentie verklaard heeft, dat binnen enkele dagen de steunrege ling voor de Suikerbietenteelt in 1933 bekend zal worden gemaakt. Te Cairo zijn de wedstrijden om het wereld kampioenschap drie banden aangevangen, waaraan ook onze landgenoot Robyns deel neemt. De verrassing van den eersten dag was de nederlaag, die de Europeesche kampioen Aeberhard (Zwitserland) leed in zijn partij tegen Soussa. In deze partij maakte Soussa een serie van 12, hetgeen een nieuw wereld record beteekende. De resultaten der eerste partijen waren: Puigvert (Spanje) 50 punten in 65 brt., h. s 6, gem. 0.769. Prather (Ver. Staten) 26 pun ten in 64 brt., h.s. 3, gem. 0.406. Kandalast (Egypte) 50 punten in 83 brt., h. s. 6, gem. 0.601. Dramally (Egypte) 45 punten in 83 brt,, h. s. 3, gem. 0.540. Soussa (Egypte) 50 punten in 90 brt., h. s. 12, gem. 0.555 Aeberhard (Zwitserland) 43 punten in 90 brt., h. s. 4, gem. 0.477. De werkloosheid te Eindhoven vertoont de laatste weken regelmatig stijgende cijfers Tegen ongeveer 4800 bij het einde van 1932 is thans het getal 5300 overschreden en werd her hoogste tot nu toe bereikte cijfer bereikt. De hernieuwde stijging is toe te schrijven o. m. aan de ontslagen bij Philips, waar het personee: momenteel circa 11000 bedraagt. In de radio- afdeeling is slapte ingetreden. Ook in verschillende andere takken van industrie, o. a. in de sigarenbedrijven, is de ontwikkeling niet van dien aard, dat zij bevre digend kan genoemd worden. Vrijdagmiddag is de 34-jarige fabrieksarbei der J. H. Bax, werkzaam op de zinkfabrieken te Budel, onder een z.g. goederentreintje ge raakt en vrijwel op slag gedood. Het slacht offer laat een vrouw en 5 kinderen na. De oprichting en uitgave van een nieuw sportblad op initiatief van het Twentsche kring- bestuur neemt vaste vormen aan. Het is nog niet definitief of de uitgave alleen voor Twen te of wel voor het geheele Oosten des lands bedoeld zal zijn. LEIDEN. Bev. tot arts de heeren C. Borg- meyer en B. Hoogvliet. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.v. (Aid. Handeislnlormatles) Failliet verklaard: 8 Maart Nalatenschap van M. Kluitmans, kas telein., gewoond hebbende de Hoogstraat 207, Rot terdam. N.V. John Quality, Rotterdam, Korte Wijn straat 6b. P. de Bruijn, Molenstraat, Moordrecht en J. den Besten, Mosstraat 32 te Gouda, te zamen vormende de te Moordrecht gevestigde vennoot schap onder de firma de Bruijn den Besten. M. Groeneheide, rijwielhandelaar, Rotter dam, Hugo de Grootstraat 87. A. A. Franken, marktkoopman, Rotterdam, Nadorststraat 35 b. W. Varekamp, handelaar in groenten en fruit, Hillegersberg, Julianalaan 37. P. Meijdam, meubelmaker, Bergschenhoek, Rottekade 24. I. T. Hemminga, landbouwer, Beerta. J. Ensing, landbouwer, Beerta. T. H. Kuiper, landbouwer, Beerta. A. Veenliuizen, handelende onder den han delsnaam Aardappelkweekbedrijf v/h G. Veen- huizen, Sappemeer. N.V. Veendammer Beurtveer Sleepdienst, Veendam. 9 Maart P. J. M. Leclercq, drogist, Maastricht, Rechtstraat 75. - A. L. Velleman, koopman, Maastricht, Maastr.brugstraat 24. N. Schuman, marktkoopman, Sittard. C. Thiessen, mijnwerker, Schinnen, Altaar straat 8. A. van de Ven, Vught, Helvoirtscheweg 48. P. Rolie, motor* en rijwielhersteller, Alk maar, Bergerweg 36. P. J. van Son, caféhouder, Alkmaar, Markt straat 4. J. W. Senden, landbouwer, Someren. C. J. H. van Duynen, transportondernemer, Roermond. W. van Bussel, smid, Lierop. Vennootschap onder de firma van Bussel v. d. Schouw, Lierop. W. A. Bouwes, fouragehandelaar, Ooster- meer. J. Huyser Gzn., muziek- en radiohandelaar, Harlingen, Lanen 18. D. J. de Jong, winkelier in manufacturen en kruidenierswaren, Langezwaag. A. Attema, manufacturier, Heeg. G. J. Straver, bloemist, Hees. Fr. Steverink, Didam. H. van der Meulen, Velp gem. Rheden. W. F. Plass, aannemer, De Steeg gem. Rhe den. J. W. Jacobs, Nijmegen. Nalatenschap van J. W. Tigssen, laatst ge woond hebbende te Nijmegen. Ch. Swaan, Arnhem. 10 Maart J. Huizinga, kleermaker, Amsterdam, Brederodestraat 92 hs. H. F. Padberg, zonder beroep, voorheen kruidenier, Amsterdam, Marco Polostraat 1031. G. Botbijl, winkelier in schoenen en schoen maker, Hilversum, Gysbregt van Aemstelstr. 189. H. M. Polak, zich noemende en schrijvende H. Polak Jr., koopman, Amsterdam, Breughel- straat 8. 'n Druilerige avond, 't Heeft den geheelen dag al geregend. Omstreeks vijf uur dien mid dag heeft het zelfs gelicht en gedonderd. De raenschen die het Centraal Station uitkwamen, staarden zeer vreemd naar die Maartsche zo merbui. 't Is nu kwart over acht. Het Damrak ziet er met dien motregen ongezellig uit. Moe- gesjouwde reizigers trachten zoo spoedig mo gelijk thuis te komen. En slechts hier en daar staan een paar mannen, üi een winkelportiek, landerig te praten. Of het bij hen thuis of in het volkslogement ook al niet gezelliger is? Er ligt altijd iets meewarigs in zoo'n man of paar mannen, die bij slecht weer doelloos tegen een huis „staan te hangen". Het schijnt een gebrek aan huiselijke hartelijkheid te verraden. De verlichte etalages van een Bijenkorf of onbeweeglijke lichtreclames maken het niet ge zelliger, doen de natte trottoirs en glimmende daken wat meer uitkomen ,God heeft U lief". Ja, daar staat het, met groote, roodverlichte letters. Het wordt daar, boven vari een dak, door duisteren regenavond me toegeroepen: God heeft u lief. Het is het hoofdgebouw van het Leger des Heils, dat van z'n hoogste punt den in- en uit- gaanden reiziger van het grootstad-station ver welkomt' v v r. 1. IrL ..ij a ,God heeft u lief." Dankbaar heb ik dien groet aanvaard van dat hooge, roepende dak, omdat die groet zoo teeder is en zoo waar en zoo opbeurend. Dat die groet ditmaal wordt uitgestraald van een dak en niet toegeroepen wordt van een Katholieken preekstoel of gelezen wordt in een Roomsch gebedenboek, vermindert de sugges tieve kracht niet. Die groet boven de zich in werkloosheid en malaise krommende grootstad schijnt den nadruk te willen leggen op 't voor velen zoo onbegrijpelijke „ondanks"; ondanks tegenslag, ondanks de ontredderde wereldorde, ondanks menschelijke zwakheden: God heeft u lief. Gods Vaderliefde waakt óver u en weet wat het beste voor is. Uw zorgen, uw kwalen, uw tegenspoed zouden u niet overkomen, als het zoo niet het beste voor u was, want: „God heeft u lief." Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn. Postrekening 120937. Ook de Neger of Indiaan moet de blijde boodschap hooren: God heeft u.lief. Arendsweg ZONDAG, 2e Zondag van de Vasten. De H.H. Missen om 7, 8.30 en om 10 uur de Hoogmis. Onder de H.H. Missen de collecte voor den St. Pieterspenning; 12 uur de catechismus. Om half 2 vergadering zelatricen van den Euch. Bond. Om 6 uur Lof met 2e Lijdensmeditatie. Daarna Jongenspatronaat. MAANDAG geen H. Mis om 8.30 maar om 7 uur bij de eerw. Zusters, 's Avonds 7 uur Con gregatie voor de mannen. DINSDAG-morgen om 7 uur gezongen Re quiem voor de overledenen, wier namen op de Maandlijst voorkomen, 's Avonds 7 uur Congre gatie voor de meisjes, le afd., om 8 uur 2e afd. WOENSDAG, feestdag van het Mirakel van Amsterdam, 's Morgens 7 uur Generale H. Com munie Graalwacht, 's avonds 7 uur Lof ter eere van St. Joseph. Daarna H. Familie en om 8 uur Congregatie jongemannen. DONDERDAG biechthooren, om 11 uur voor de jongens, om 3.30 uur voor de meisjes. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacra ment. VRIJDAG Generale H. Communie voor de kinderen onder de H. Mis van 8 uur. 's Avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG biechthooren van 5 tot 8.30 uur. Om 7 uur Lof ter eere van Maria. ZONDAG collecte voor de versiering van kerk en altaar. De feestdag van St. Joseph wordt verplaatst naar Maandag 20 Maart. ST. AGATHA ZONDAG, 2e Zondag van de Vasten. Gelegen heid om te communiceeren onder de H. Mis van 6 uur, vervolgens een kwartier vóór elke H. Mis en onder iedere H. Mis. Te 6, 7 en half 9 de stille H.H. Missen en te 10 uur de Hoog mis. Te 12 uur catechismus voor de kinderen der pl. Comm.leering. Te 3 uur H. Familie; te 7 uur Lof met meditatie over het Lijden des Heeren. MAANDAG onder de H. Mis van 7 uur alge meene H. Communie voor de Graalwaehtleden. DINSDAG des avonds te 7 en te 8 uur de Maria-Congregaties voor de Meisjes. WOENSDAG onder de H. Mis van half 7 al- gem. H. Communie voor de meisjes der Ma- ria-Congregatie afd. H. Maria. Te 7 uur ge zongen H. Mis t.e. van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef; om half 8 Maria-Congregatie voor de Jongens en om half 9 H. Familie voor de Jonge Mannen. DONDERDAG om half 12 biechthooren voor de Jongens. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG om half 12 en om 4 uur biecht hooren voor de jongens. Des avonds om 7 uur Oefening van den H. Kruisweg en vereering der Reliquie wan het H. Kruis. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur al gemeene H. Communie voor de jongens. Van half 5 tot half 9 biechthooren bij vier biecht vaders. Om 9 uur Lof met toespraak voor deel nemers aan den Stillen Omgang afd. loopers; te 12 uur Lof met toespraak voor de deelnemers aan den Stillen Omgang, die met den trein mede gaan. Dagelijks reeds om half 7 gelegenheid om te communiceeren. A.s. Zondag dag van den Stillen Omgang te Amsterdam. Van half 7 tot na de Hoogmis uit stelling van het H. Sacrament ter openbare aanbidding; algemeene H. Communie der vrou wen en meisjes. Dien dag schaalcollecte voor dc sieraden der kerk. N. B. Donderdag en Vrijdagavond a.s. te kw. vóór 8 uur oef^nipg ^vqor de ^olwassenen, die nog het H. Sacrament <tës\"$®msels niet ont vangen hebben. Het H. Vormsel zal deri'28en Maart a.s. dooi den Bisschop worden toegediend. ST. BAVO, HEERENWEG 88 ZONDAG 12 Maart, tweede Zondag van de Vasten en tweede van de maand. De H.H. Mis sen om 7, 8, 9 en om 10.30 de Hoogmis. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en verder vóór en onder iedere H. Mis bij 't teeken van de bel. Onder alle H.H. Missen maande- Hjksche collecte voor de kerk. Na de Hoogmis Maria-Congregatie voor de meisjes. Des avonds om half 8 Meditatie over het Lij den van O. H. Jezus Christus. Nota: Gedurende den H. Vastentijd zijn de H.H. Missen door de week om 6, 7, 8 en om 9 uur. MAANDAG 12 Maart. Des morgens om 8 en om 9 uur gezongen Jaargetijde voor Cornelia Warmerdam-Hendriks. Des avonds om 7.30 uur H. Familie voor de mannen. DINSDAG 14 Maart. Des avonds om half 8 Maria-Congregatie voor de jongemannen. WOENSDAG 15 Maart. Feest van het Mira kel van het Allerheiligste Sacrament van Am sterdam. Des morgens om 7 uur gezongen H. Mis met korte toespraak ter eere van het Al lerheiligste Sacrament. Des avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Na het Lof gelegenheid om te biechten. DONDERDAG 16 Maart. Des avonds om half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament des Al taars. Na het Lof gelegenheid om té biechten. VRIJDAG 17 Maart, des avonds om half 8, oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 18 Maart. Des middags vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. Om half 8 Maria-Lof en Rozenhoedje voor de bekeering der zondaars.. ZONDAG 19 Maart. Derde Zondag van de Vasten en van de maand. Het .feest van St. Jo seph is dit jaar verplaatst naar den volgenden dag. Onder alle H.H. Missen open schaalcollecte voor de Katholieke Militairen- en Marine-ver- eenigingen. O. L. VROUW HEMELVAART ZONDAG H.H. Missen om 7 uur, half 9, kwart voor tienen (Hoogmis) en half twaalf. Hedenavond half 8 Lof en Lijdensmeditatie door kapelaan Oeverhaus. MAANDAG half 8 Congregatie voor de meis jes (afd. jongeren). DINSDAG half 8 Lof ter eere van de H. The- resia met Rozenhoedje. WOENSDAG laatste der zeven Woensdagen, die aan het feest van St. Joseph voorafgaan. Om half 7 gezongen H. Mis met korte toe spraak, om half 8 Lof ter eere van den H. Jo seph, om 8 uur congregatie voor de jonge man nen. VRIJDAG om half 8 oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG om half 12 biechthooren voor de schoolkinderen, 's Avonds gelegenheid om te biechten van 5 tot 9 uur. Om half 8 Maria-Lof en Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 uur, 8 uur en 9 uur. ZONDAG tweede Zondag van de Vasten. De H.H. Missen zijn te 7 en 9 uur. De Hoogmis te half 11. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor. den St. Pieterspenning. Half 1 voorberei ding voor de plechtige H. Communie; 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. MAANDAG-middag 5 uur voorbereiding tot het H. Vormsel voor de kinderen. DINSDAG 7 uur laatste cursusles in de pa rochiezaal. Half 8 Maria-Congregatie voor de meisjes (2e af deeling). WOENSDAG laatste der zeven Woensdagen ter eere van den H. Joseph; 7 uur Lof ter eere van St. Joseph; half 8 Maria-Congregatie voor de Jongens (2e afdeeling). DONDERDAG, 's namiddags 5 uur, voorberei ding der kinderen tot het H. Vormsel. VRIJDAG, 's namiddags 4.15 uur, biechthooren voor de schoolkinderen; 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 7 uur algemeene H. Communie der schoolkinderen. Heden begint de novene ter eere van den H. Geest als voorbereiding tot t H. Vormsel. Van 5—9 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG collecte voor de centrale verwar ming der kerk. INTENTIES DER H.H. MISSEN ZONDAG 7 uur Jacoba Johanna Duineveld; 9 uur leden van den R. K. Volksbond; Hoogmis parochie. MAANDAG 7 uur tot zekere intentie. DINSDAG 7 uur voor overledenen. WOENSDAG 7 uur Johannes Zonneveld en Maria Alders. DONDERDAG 7 uür Johannes Comelis Bo- narius. VRIJDAG 7 uur Willem Witteman. ZATERDAG half 8 tot herstel van een zaak. ZONDAG 7 uur parochie; 9 uur Aleida He lena de Graaf-Carels; Hoogmis Johanna Dam. ZONDAG Eucharistische dag. H.H. Missen om 7 uur en half 11. Hoogmis om half 9. De H. Communie wordt om kwart over acht en onder drie H.H. Missen uitgereikt. Na de Hoogmis zegen met het- Allerheiligste. Oni 4 uur uitstel ling, om 7 uur Lof met openbare aanbidding. Half vijf luide aanbidding jeugdvereeniging. Onder de Hoogmis alg. H. Communie adspiran- ten van het jeugdwerk. DINSDAG Congregatie meisjes tweede afdee ling. WOENSDAG Alg. H. Communie beide meis jescongregaties. Om 7 uur Jozef-Lof, met korte congregatie jongens. VRIJDAG om half 8 lijdensmeditatie door pater Herman. ZATERDAG biechthooren van 45 en van 68 uur en dagelijks voor en na de H.H. Mis sen. De H.H. Missen voortaan door de week om 7 uur en kwart over 8. Onder de Hoogmis op 12 Maart (dus morgen) collecte voor de verwarming waar we allen van hebben geprofiteerd. ZONDAG, 2e Zondag van de Vasten. Schaal collecte voor de sieraden der kerk; algemeene H. Communie voor de Congregatie der dames en der meisjes. Na de H.H. Missen van kwart over 9 en half 11 houden de H.H. kerkmeesters zitting ter in ning der plaatsengelden. Tot half één Bibliotheek en Spaarbank. Om 7 uur Lof met meditatie; voor het Lof Rozen hoedje; na het Lof patronaat der St. Joseph- Gezellen. Alle avonden is de kerk van half 7 half 8 geopend. DINSDAG kwart over 8 Congregatie voor de dames en de meisjes. WOENSDAG, laatste der zeven Woensdagen van voorbereiding op 't feest van den H. Joseph, 8 um Congregatie voor de jongens. Feest van het H. Sacrament van mirakel te Amsterdam. 7 uur Lof ter eere van St. Joseph. VRIJDAG 7 uur Oefening van den H. kruis weg. ZATERDAG van 59 uur biechthooren; 7 uur Lof. A.s. ZONDAG algemeene H. Communie voor de jongens. Schaalcollecte voor het retraitewerk. ZONDAG, 2e Zondag van de Vasten. De H.H. Missen zijn om half 7, 8 uur, kwart over 9 de H. Mis uitsluitend, voor de-schoolkinderen en de Hoogmis om half elf. Na den middag om 5 uur patronaat voor de jongens van de kleine afdee ling, om half T~RozenKoedfe 'en Kruisweg en daarna patronaat voor de jongens van de groo te afdeeling. DINSDAG volle aflaat voor alle geloovigen. Des avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Na het Lof Congregatie voor de meis jes van de groote afdeeling. WOENSDAG; 7e Woensdag vóór het feest van den H. Joseph. Des avonds om half acht Lof ter eere van den H. Joseph. Woensdag tevens feestdag van het H. Sacra ment van Mirakel in Amsterdam. VRIJDAG, des avonds om half acht Rozen hoedje en Lijdensmeditatie. Deze week is het gebruik van vleesch bij den hoofdmaaltijd geoorloofd op alle dagen, behal ve op Vrijdag. ALKMAAR, 11 Maart Veemarkt Aan gevoerd 11 paarden 100.— tot 285.—, 16 melk koeien 80.— tot 140.—, 175 nuchtere kalveren (slacht) 1.50 tot 7.fokkalveren 6.tot 10. 135 overhouders 5.— tot 11.50, 2 zeugen 0.30 tot 0.65 per pond, 11 schrammen 16.69 biggen 10 weken 6— tot 12.—, 2 bokken en geiten. Handel zeer stug. ALKMAAR, 11 Maart Piepkuikenmarkt Aanvoer 54 kisten, prijs 0.800.90 per K.G., handel goed. ALKMAAR, 10 Maart. N.y. Alkmaarsche Ex portveiling. Andijvie 2.306.80 per 100 stuk», bloemendaler kool 13:80 per 100 stuks, boeren kool 0.804.80 per 100 stuks, bieten 12.20 per 100 Kg., gele kooi 0.802 per 100 Kg., kropsla 3 per 100 stuks, knolselderie 15.40 per 100 stuks. Prei 0.704.80 per 100 bos, Rabarber 714 per 100 bos, Roode kool 1.605.60 per 100 K.G., Sel derie 2.407.20, Spinazie 0.701.14. Spruiten 3.00 —11.50, Uien 1—2.20 per 100 K.G„ "Wortelen 1.20 per 100 K.G., Witlof I 7.50—10.50, Witlof 3.50 5.50. AVENHORN, 9 Maart. „Avenhorn en Omstre ken." Aangevoerd werden: 15 zak spruitkool 1.902.30 per zak van 15 Kg., 16500 Kg. Deen- sche witte kool 0.600.70 per 100 Kg., 5350 Kg. roode kool 3—5 per 100 Kg., 13000 Kg. gele kool 2—2.30 per 100 Kg., 6000 Kg. uien: 1.10—1.50 per 100 Kg., 9800 stuks groote bieten 3.603.70 per 1000 stuks, 6600 stuks kleine bieten 1.702.60 per 1000 stuks, 6000 Kg. wortelen: Flakkee 0.90 1.20 per 100 Kg. BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 10 Maart. Witlof 1ste soort 1220, idem 2e soort 611 per 100 Kg., roode kool 2.609 per 100 stuks, witte kool 0.501.30 per 100 stuks, savoye kool 1.807.50 per 100 stuks, spruitkool 0.352.70 per 15 Kg., boerenkool 0.400.75 per kist van 10 Kg., spinazie 1.26—2.10 per mand 6 Kg., sla 0.703 per 100 krop, andijvie 0.751.25 per 100 krop, peterselie 14 per 100 bos, selderie 116 per 100 bos, raapstelen 5.80 per 100 bos, wortelen 0.28 0.36 per zak, uien 0.200.30 per 25 Kg., uien drielingen 0.20 per 25 Kg., prei 2.208.40 per 100 bos, zure Bellefleur 1236 per 100 Kg. BOVENKARSPEL, 10 Maart. „De Tuinbouw.'* Aangevoerd werden: 136 baal uien: grof 0.60, groo te gele 0.40—0.60, drielingen 0.40, 13700 Kg. roo de kool 1.703.60 per 100 Kg., 1600 Kg. gele kool 22.60 per 100 Kg., 250 Kg. witte kool 0.60 per 100 Kg.. 15000 stuks groote bieten 0.60 per 1000 stuks. Copland 11, Bartigen 1114 ct. per bos. ENKHUIZEN. 10 Maart. Bloemen. Schlegel 12 tot 14, The Sultan 12, Murillo 1216, Copland 13 tot 15, idem kort 11, Bartigon 1214, idem 2e soort 911, Cramoisie 69, Sanders 14. idem 2e soort 10, Rose Luisante 18, Crocus 5 per kistje. Hyacinten 1115, Narcissen wit 46, idem geel 7-10, Anemonen 1416, idem kort 12. ENKHUIZEN, 10 Maart. Vischmarkt. Aan gevoerd werden door 29 vaartuigen 6547 pond bot 8,9011.35, 3492 pond schol 4.956.05. LEIDEN. 10 Maart. Veemarkt. Aangevoerd werden 746 runderen. 432 kalveren, 1281 schapen, 10 stieren 35225. geen handel, 259 kalf- en melkkoeien 120195, stroef, 203 vare koeien 60110, stug, 271 vette ossen 85200 per stuk. 2458 ct. per Kg. schoon a. d. haak. stug, 3 pinken, 18 vette kalveren 2545 per stuk, 2580 ct. per Kg. schoon a. d. haak, 414 nuchtere kal veren 24, traag. 1806 vette schapen 1116, traag, 275 weideschapen 911, traag, 18 lamme ren, 570 mestvarkens 720, zeer traag, 670 big gen 48.50, matig, 7 paarden 110230, 2 bok ken of geiten. LEIDEN, 10 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 partijen kaas. Goudsche kaas 29, Leidsche kaas 12 partijen. 1ste soort Goudsche kaas 25—29, Idem 2e soort 2224, idem 1ste soort Leidsche kaas 19—21, idem 2e soort 1618 per 50 Kg, Handel kalm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3