OAAROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Vrouw overvallen Dameshoeden Net E.K. Meisje Meisje R.K. Dienstbode Aangeboden Gevraagd MANUFACTUREN LEERMEISJES en 2e JUFFROUWEN NETTE PERSONEN TELERS GEVRAAGD OP CONTRACT R.K. Kinderpension BLOEDTRANSFUSIE MAANDAG 13 MAART VOETBAL 't GooiHaarlem 36 StormvogelsP.E.C. 43 H. Z. C.Kennemerland 22 AMSTERDAMSCHE SPORTPERS „DE NEDERLANDSCHE SPORTPERS" BILJARTEN Kampioenschap van Haarlem le klasse UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE OVERVEEN SANTPOORT VELSEN Onbevoegden brengen een bezoek aan een woning en café te Mijdrecht De buit was gering IJMUIDEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen Haarlems Salon Orkest kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur KANTOORBEDIENDE Verkoopster R.K. Winkeljuffrouw s GEVRAAGDE BETREKKINGEN 3 Huishouding PIANOSTEMMEN Werkster 1 AANGEBODEN BETREKKINGEN Banketbakkerij Winkeljuffrouw Dagmeisje Jongens gevraagd flinke Dienstbode flinke R.K. Dienstbode Banketbakkersbediende Meisje Flink Dagmeisje MANUFACTUREN Voor direct gevraagd flinke AANK. VERKOOPSTERS boven 18 jaar voor Mag. „De Zon", le Anjeliersdwarsstraat 24-26, A'dam (C.) en voor filiaal Molukkenstr. 99-103, A'dam (0.) tevens voor le Anjeliersdw.str. flinke LEERLING (m.). a 25081 BEDDEN EN TAPIJTEN Courante zaak te A'dam vraagt voor direct flinke AANK. BE DIENDE boven de 18 jaar, kunnende lakschrijven, liefst eenigs- zins op de hoogte met etaleeren. Brieven met opgave van laatste betrekking en verlangd salaris ond. lett. 0. 25082 bur. v/d bl. net R.K. Dagmeisje net R.K. Meisje gelegenheid voor jongeman om bloembollenvak te leeren zon der kosten voor reflectant, bij R.K. kweeker, omtrek Heemstede, niet intern. Brieven onder letter 0. 25068 bureau van dit blad. GEVRAAGD PERSONEEL van Nep (kleine uien), vaste prijs, betaling bij afname. P. H. G. Koedooder, Admiralengracht 47 - Amsterdam TE KOOP GEVRAAGD Permanent-Machine TE KOOP AANGEBODEN Kalfkoeien Antieke Kerkmeubels Gramofoonliefhebbers Sneeuwklokjes mooie Herder Te Koop Eleetrische Broodbakkerij I TE HUUR AANGEBODEN TENNISBANEN Ongemeubileerde Kamer TE HUUR Vraag en Aanbod van Pensions Lessen Gevraagd en Aangeboden Autorijden DE N. 0. V. A. DIVERSEN Gevraagd gezonde jongeman, 25-35 jaar, om tegen vergoeding wat bloed te geven. Zich melden Dr. Borst, B. Gasthuis, A'dam. St. Josephmaand - Amsterdam Huwelijk BOEKHOUDING en BELASTINGZAKEN TENNISCLUB Permanent Wave 2.50 Geldbelegging Uw boekhouding in orde UW RACKET BESNAARD De fntastische wijze waarop de afdeelings- besturen van den K. N. V. B. het wedstrijd- programma afwerken, dwingt de vereenigingen midden in het seizoen oefenwedstrijden te or- ganiseeren om de spelers voor een teveel aan rust te behoeden. De roodbroeken trokken dan ook met eerste en tweede elftal naar Hilversum voor het spelen van wedstrijden tegen dezelfde elftallen van 't Gooi. Van 12—2 uur werd ge- sepeld 't Gooi 2Haarlem 2. Bij de Haarlem mers waren o.a. Smit en Bloemink opgesteld. Na een pittigen en goeden wedstrijd kwam het einde met 52 voor Haarlem. Hierna volgde de ontmoeting tusschen de eer ste elftallen, 't Gooi stelde zich met 1 invaller op. Haarlem bracht het volgende elftal in het veld: Kaan, Van den Berg, Huisman, De la Mar, Van Gooi, Vreeken, Iseger, Oldenburg, Breeuwer, Polanen, Kam- meyer. Na den aftrap is 't Gooi aanvankelijk sterker en wanneer bij een der aanvallen van de gast- heeren Van den Berg in het strafschopgebied een overtreding begaat, neemt t Gooi uit den toegekenden strafschop de leiding, 10. De middenlinie van Haarlem waarin De la Mar goed op weg is om zijn ouden vorm geheel terug te krijgen, weet dan voor verplaatsing van het spel te zorgen en al spoedig brengt Breeuwer met een kopbal den stand op 11. Een handsgeva van Huisman stelt 't Gooi voor de tweede maal in staat uit een strafschop de leiding te nemen maar Haarlem geeft eenzelf de antwoord als na den eersten strafschop en met een kopbal van Breeuwer wordt het 22. Tot de rust volgt dan een aantrekkelijken, ge- lükopgaanden strijd. Doelpunten blijven in de eerste helft verder uit en met 22 wordt de rust aangekondigd. Ook na de hervatting is het eerste doelpunt voor 't Gooi wanneer Van den Berg terugspeelt als Kaan juist is uitgeloopen waardoor Haarlem in eigen doel scoort, 32. Haarlem gaat dan steeds beter spelen en krijgt wegens een hands- geval ook een strafschop te nemen waaruit Kammeyer gelijk maakt, 33. Goed gesteund door de middenlinie onderneemt de Haarlem voorhoede meerdere aanvallen en tot tweemaal toe plaatst Breeuwer op het juiste moment zijn hoofd onder den bal en het is 53 voor Haar lem. De aanvallen van t Gooi worden door de Haarlem-verdediging verder afgeslagen en juist voor het einde brengt Kammeyer den eind stand op 36. Met twee overwinningen na een tweetal nut- tigï en aangename oefenwedstrijden verlaat Haarlem het fraaie Hilversumsche Sportpark om aa. Zondag opnieuw met beide elftallen terug te keeren om dan de zooveel .belangrijker competitiewedstrijden te spelen tegen Hilversum I en IL Door beide partijen wordt goed voetbal ver toond. Meestal wordt de bal langs den grond gespeeld en in een vlug tempo. Alleen willen enkele vogels het wel eens al te mooi doen en begaat men in het IJmuider kamp de fout, De Waard teveel te negeeren. In deze periode krijgt Groeneveld een prachtkans, maar zijn schot is onzuiver. De Zwollenaren betrekken vooral hun linksbuiten vaak in den strijd. Deze is dit vele werk ongetwijfeld waard, doch schiet naar onzen smaak wat veel, ook als voorzetten meer succes zou opleveren, doch het is door zijn toedoen en door een wel wat ver uitloopen van De Waard dat de midvoor kon doel punten (01). De beide vleugelspelers van P. E. C. geven mooie voorzetten. Voorloopig wordt er slechts één benut door den linksbinnen, doch het wer kelijk aantal goede, kansen was heel wat groo- ter. De Bruyn zag zelfs kans op één meter af stand nog hoog over te schieten. Wanneer Fijen weer in het veld komt, gaat het spel gelijk op. Doordat de Stormvogel-voor hoede het spel echter te veel in het midden houdt, blijven voorloopig evenwel doelpunten uit. Maar wanneer v. d. Steen in den strijd wordt betrokken, is het spoedig 12. In 3 mi nuten maakt Stormvogels nu door Schoorl, De Waard en Van Roode drie doelpunten, waar van er een wordt geannuleerd (32). Een mi nuut voor de rust mag De Bruijn een vrijen trap nemen. De Waard weet zijn schot wel te stoppen, maar niet weg te werken, waarna de linksbinnen gelijk maakt (33). Na een half uur spelen geeft de Waard een hoogen voorzet. De doelman mist, waarna de doorloopende v. d. Steen doelpunt (43). Zaterdagmiddag speelde de Haarl. Zilversme den-combinatie een vriendschappelijken wed strijd tegen V. V. Kennemerland". De uitslag was 22. Zondagmiddag vond in het Carltonhotel een „tea" plaats van de vereeniging „De Amster- damsche Sportpers", waar tevens het woord werd gevoerd door twee bekende sportfiguren, kapitein P. W. Scharroo, lid van het Interna tionaal Olympisch Comité en Gejus van der Meulen, doelverdediger van het Nederlandsch Elftal. De heer Scharroo hield een causerie over de „Nederlandsche voorbereiding voor de Olympi sche Spelen 1936 te Berlijn." In een vlot betoog zette spr. uiteen, dat zi. hierbij drie speciale punten naar voren kwa men, nl. de stelselmatige oefening, de zorg voor een waardige vertegenwoordiging der ath- leten en hun verpleging en tenslotte de gelden, benoodigd voor de uitzending. Uitvoerig ging de heer Scharroo op grond van zijn internatio nale ervaring na wat er alzoo gedaan dient te worden. Men mag niet wachten tot het laatste jaar, maar direct snelle actie is rroo- dig. En begrijpelijk is, dat onmiddellijk na de vorige Olympische Spelen het beste tijdstip is, waarop deze actie kan worden ingezet. Wat de stelselmatige oefening der athleten betreft, dit dient te worden overgelaten aan de diverse sportbonden, die deze oefening dienen te ver- deelen over vier jaren, met als hoogtepunt het laatste jaar, waarin desnoods de sterren-selec tie kan plaats vinden. De zorg voor de goede vertegenwoordiging berust geheel bij het Ne derlandsch Olympisch Comité, wat de financi- eele kwestie aangaat. Spr. verwierf de kosten- draging door den Staat. Onder leiding van het N. O. C. dient hiervan een volkszaak te wor den gemaakt, waarbij vooral de kleine beetjes zeer veel waard zijn. Meer speciaal wees spr. op een daadwerkelijk en direct verkrijgen van de benoodigde gelden, voorts het voeren van propaganda, ten einde belangstelling te wekken voor de Spelen en indirect daardoor de noodige gelden te verkrijgen en ten slotte achtte spr. een goede samenwerking met de pers beslist noodzakelijk. Plaatselijke comité's met een centrale leiding is wenschelijk om deze actie te doen slagen. Tenslotte noemde de heer Scharroo verschil lende voorbeelden waarop deze actie zou kun nen worden gevoerd. Gejus van der Meulen sprak hierna uit de practijk van zijn vooral internationale voetbal loopbaan en op bijzonder geestige wijze schet ste hij zijn ondervindingen van jaren lang. Zijn debuut als doelverdediger in H. F. C., zijn debuut als internationaal, alles passeerde de revue en vooral bleef hij uitvoerig stilstaan bij de Olympische Spelen 1924 te Parijs. aanwezigen traden aanstonds toe als lid van de nieuwe organisatie, welke zich de bevordering der Nederlandsche sportjournalistiek in binnen- en buitenland tot doel stelt Voor Amsterdam en Den Haag zal het natio nale lichaam samenwerken met de vereeniging „De Amsterdamsche Sportpers" en ,,De Haag- sche Sportpers", terwijl van andere deelen des lands plaatselijke of gewestelijke gedelegeerden van de Nederlandsche Sportpers zullen worden aangewezen voor een doelmatige regeling ten dienste der sportpers. Op voorstel van den heer G. J. Nijland, die als voorzitter van de vergadering fungeerde, werd tot president van de nieuwe vereeniging „De Nederlandsche Sportpers" met algemeene stemmen de heer jhr. J. Feith benoemd, terwijl als verdere bestuursleden werden gekozen de heeren H. Levy, Den Haag en A. J. G. Streng- holt, Amsterdam, de laatste als secr.-penningm. Ter assistentie van dit bestuurstrio werden als plaatselijke resp. gewestelijke gedelegeerden ge kozen: voor Rotterdam de heer O. Kniep, voor de Zuidelijke sportpers de heer E. J. de Grood, Tilburg, voor het Oosten de heer G. Kramer, Enschedé, voor het Noorden de heer J. Haccou, Leeuwarden, en voor het midden des lands de heer C. J. Groothoff, Bilthoven. Aan het eind der oprichtingsvergadering heeft de heer H. A. Meerum Terwogt aan het adres van den heer G. J. Nijland hartelijke woorden gesproken in verband met de voortreffelijke wijze, waarop deze de vergadering had gepresi deerd. Door een twintigtal sportjournalisten, die daartoe uit alle deelen des lands bijeengekomen waren, is Zaterdagmiddag in het Carltonhotel te Amsterdam besloten tot de oprichting van de vereeniging „De Nederlandsche Sportpers". Alle De eindstand van den wedstrijd om het kam pioenschap van Haarlem is als volgt': 1. F. v. d. Borg (kampioen). 2. G. W. Metz. 3. J. Steffers. 4. M. v. Putten. 6. D. J. Metz. Gemeenteraad Een openbare vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden Donderdag 16 Maart 1933, des voorm. 10 uur. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken; onbewoonbaarverklaring perceelen Middenweg 16 en 17 (11); verhuur terrein Osdorperweg voor thee- en speeltuin (12)machtiging ver huring terreinen Grond- en Woningbedrijf (13); doortrekking Julianastraat (14); vol macht bijwoning vergaderingen en uitoefening stemrecht (15). Doortrekking Julianastraat B. en W. schrijven aan den raad: In uwe vergadering van 23 September 1932 werd besloten met het R. K. Kerkbestuur te Halfweg een overeenkomst aan te gaan tot overdracht van grond, waardoor het mogelijk is geworden de Schoolstraat door te trekken en tevens een gedeelte van de Julianastraat aan te legger.. Teneinde de Julianastraat nog verder te kunnen doortrekken en in verbinding te bren gen met het reeds aangelegde gedeelte bij de R. K. School, hebben wij ons daarna in ver binding gesteld met de eigenares van den tus- schengelegen grond, de N.V. Eleetrische Spoor weg Mij., gevestigd te Haarlem. Na onderhandelingen heeft deze zich be reid verklaard den voor aanleg van de Julia nastraat benoodigden grond gedeeltelijk om niet en gedeeltelijk voor den prijs van f 1.50 per M2. af te staan, onder voorwaarde, dat de gemeente tevens koopt een strook grond gele gen ten noorden van de geprojecteerde Julia nastraat groot plm. 2165 M2. Wij Hebben tegen deze voorwaarde geen bezwaar, omdat de ge meente daardoor een aansluitend bouwterrein verkrijgt met het terrein aan de Schoolstraat. Wat de zuidzijde van de Julianastraat betreft is met de E. S. M. een ongeveer gelijke rege ling getroffen als met het R. K. Kerkbestuur, n.l. dat bij voorgenomen bouw aan die zijde der straat een bedrag van f 52 per strekken- den meter moet worden betaald als bijdrage in de kosten van aanleg. Een en ander is vastgelegd in een ontwerp besluit. Wij voegen hier nog aan toe, dat het in ons voornemen ligt ook dit werk bij wijze van werkverschaffing uit te voeren met subsidie van Rijk en Provincie. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in'de week van 6 t. m. 11 Maart geno men 612 douchebaden en 36 kuipbaden. Aan 32 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur, werd door 14 volwassenen gebruik gemaakt. Rijwiel gestolen. Aangifte is gedaan van het vermissen van een heerenrijwiel uit een voortuintje van een perceel in de Borneostraat. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Opstal, Bankastraat 71, een bruine kinder muts; B. Silvis, Glipperweg 63, een vulpen; Bureau Openbare Werken, Wipperplein 1, sier speld; 1 zilveren theelepeltje, 1 zilveren kinder lepel, 1 armband en een rozenkrans; D. Bosch, Zandvoortschelaan 175, een kerkboekje; Van Iperen, Heemstedeplein 7, een bruine alpine muts; W. Schoo, Van Herlenlaan 44, een paar regenpijpen; Van der Eist, Herfstlaan 16, een kindermuts; L. Sloof, Drieheerenlaan 11, een blauwe blazer; Bureau van politie, Raadhuis straat, een kinderschoentje, een groene dames- tasch, een Zondagsschoolboekje en een bruine dameshandschoen. onderwijs vergoeding. B. en W. stellen voor, het gemiddelde bedrag per leerling van de kos ten van instandhouding over het jaar 1930 voor zoover de openbare scholen betreft vast te stel len: a. voor de openbare scholen voor gewoon la ger onderwijs op ƒ21.09 en b. voor de openbare u.l.o. school op 40.73; afwijzend te beschikken op de aanvragen van de besturen der bijzondere scholen om vergoe ding voor vakonderwijzers aan hunne scholen voor gewoon lager onderwijs; de vergoeding in de kosten van instandhou ding, bedoeld in art. 101, eerste en achtste lid der Lager Onderwijswet 1920, alsmede de ver goeding, bedoeld in art. 101, negende lid dier wet, over 1930 eveneens vast te stellen. Buurtvereeniging „Ons Huis". De Buurt- vereeniging „Ons Huis",' voortgekomen uit de indertijd opgeheven „Coöp. Bouwvereeniging Ons Huis", hield Zaterdagavond in café „Roo- zendaal" te Overveen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. Hoffschiag, opende met een woord van welkom, waarna hij, bij wijze van een mondeling jaarverslag, een op somming gaf van de werkzaamheden in het vorige jaar. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat er verscheidene bewoners van de wijk „Ons Huis" zijn, die zich nog afkeerig houden van de buurtvereeniging. In een wijk als „Ons Huis" is altijd wel iets, dat om verbetering vraagt en dat door onderlinge samenwerking makkelijker te verhelpen is dan individueel Om te bewijzen, dat de vereeniging niet geheel zonder succes werkzaam is geweest, herinnerde de heer Hoffschiag aan de met goed succes be kroonde pogingen, om het 10 cent-tarief voor de autobus ook voor Tuindorp en Rolland te verkrijgen (bedoeld werd de autobus, die eer lang zal gaan rijden); de verbetering van het Brouwersvaartpad, op verzoek van de vereeni ging aangebracht; aan de verbetering der straatverlichting, die echter nog om meer ver betering vraagt; aan het verzoek aan het ge meentebestuur van Haarlem om verbreeding van de Rollandslaan; aan het verzoek om een rechtstreeksche verbinding van Overveen met Haarlem. Spr. deelde mede, dat B. en W. van Haarlem op dit verzoek zeer hoopvol geant woord hebben. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat er plannen in voorbereiding zjjn, om de kinderen der leden dezen zomer een gezelligen dag te bereiden. De heer Keyzer, secretaris, sprak vervolgens een „dichterlijk welkom'" uit, tot groot ver maak der aanwezigen. Het verdere gedeelte van den avond was ge wijd aan amusementen. Een verloting, tot stij ving der kas, bracht verscheidenen in het bezit van een aardig prijsje. De heeren Schrama. humoristen uit Haarlem, hadden veel succes met hun luimige voordrachten. De harmonica-virtuoos, de heer J. Veltman, zorgde voor muzikale opluistering. Het was»> een recht gezellige avond. Boscnbrana. Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een boschbrand aan den Brederoodsche weg. Met een slang op de waterleiding was het gevaar voor uitbreiding direct bezworen en hét vuur gebluscht. De oor zaak is onbekend. VERGADERINGEN DER O. S. P. Het standpunt van den burgemeester Naar aanleiding van een adres van de af dee ling IJmuiden-Oost van de Onafhankelijke So cialistische Partij, inzake belemmering van het houden van vergaderingen van die partij, heeft de burgemeester, hoewel daartoe niet verplicht, zijn standpunt aan den Raad verklaard. De burgemeester schrijft: „De in het verzoekschrift genoemden „op de eigenaars van zalen uitgeoefenden drang" be staat daarin, dat vanwege ondergeteekende aan deze eigenaars is medegedeeld, dat wanneer zij daarin bijeenkomsten, vergaderingen, enz. toe laten van de O.S.P., C.P.H., of van daarmede openlijk of heimelijk verbonden vereenigingen of organen, deze zaalhouders verder niet in aanmerking komen om van ondergeteekende te ontvangen bijzondere gunsten of permissiën waarvan de toekenning aan ondergeteekende behoort krachtens de Algem. Politieverordening der gemeente Velsen, mede steunend op art. 56 van de Drankwet j o de overgangsbepaling van art. 77 van die Wet. Op ondergeteekende rust de verantwoordelijkheid voor de handhaving van orde en rust in de gemeente. Het doel der bovenvermelde politieke partijen en stroomin gen is, krachtens hun alom verkondigd begin sel, gericht op het veroorzaken van revolutie, onrust en wanorde. Tot het bereiken van dit beoogde doel dragen de hierbedoelde vergade ringen in de hoogste mate bij. De practijk heeft dit reeds afdoende en ook in deze ge meente bewezen. Ondergeteekende is dan ook vast besloten om met alle hem ten dienste staande wettelijke middelen de actie der boven vermelde stroomingen en partijen, die niets anders beoogen dan ondermijning en vernieti ging van Staat en Maatschappij, tegen te gaan en krachteloos te maken. Een „advies" in tegenovergestelden zin, ook van den Raad, zal dan ook op ondergeteekende geen indruk ma ken of hem van deze eenmaal gestelde lijn doen afwijken. Waar de verzoekers in deze houding van ondergeteekende een aantasting zouden zien van de bestaande „grondwettelijke vrijheden" wil ondergeteekende daartegenovei alleen opmerken, dat zijn optreden berust op wettelijke voorschriften en dat, men moge het beginsel der „grondwettelijke vrijheden" toejui chen, het zeer te bezien zou zijn geweest hoe de daarstellers daarvan daar tegenover zouden hebben gestaan, wanneer zij te voren hadden geweten op welke wijze en met welke bedoe lingen door deze verzoekers en hun naaste geestverwanten van dit recht wordt gebruik gemaakt." Upzegging onaerwijs-overeenkomst. De Commissie van Bijstand voor Onderwijszaken heeft, desgevraagd, aan B. en W. het volgende geschreven: „Wij hebben de eer Uw College te adviseeren niet in te gaan op het verzoek van het gemeen tebestuur van Bloemendaal, om met deze ge meente een regeling aan te gaan, als bedoeld in artikel 19, der Lager Onderwijswet 1920, be treffende de toelating van leerlingen uit Velsen op de openbare lagere scholen te Bloemendaal. Onze Commissie acht de openbare lagere school F wel zoodanig gunstig gelegen, dat er, In den afgeloopen nacht is een roofoverval gepleegd op de alleenwonende caféhoudster mej. C. Hak te Mijdrecht. Door het indrukken van een ruit hebben onbevoegden zich toegang tot de woning ver schaft. Nadat de geheele woning en het café waren doorzocht, begaven de indringers zich naar de slaapkamer van mej. H„ die nog niets had gehoord. Een der mannen wierp zich op haar, waarna een hevige worsteling ontstond. Mej. H werden twee tanden uit den mond ge slagen. Na een bedrag van ongeveer ƒ40 buit te hebben gemaakt, verdwenen de onverlaten. Mej. H. begaf zich naar bu Den en op baar gegil werden eenige buren wakker, die de poli tie waarschuwden. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. met het oog op den afstand, voor de leerlingen uit de afdeeling Santpoort geene bezwaren kun nen bestaan om deze school te bezoeken. Wij zijn bovendien van oordeel, dat ouders, die voor hunne kinderen openbaar onderwijs wenschen, deze de binnen de gemeente gelegen openbare lagere scholen moeten doen bezoeken. In verband met bovenomschreven advies ach ten wij het, terwille van eene gelijke behande ling der verschillende deelen der gemeente, noodzakelijk, dat de met de gemeente Beverwijk bij raadsbesluit d.d. 30 Juli 1929 gesloten over eenkomst, inzake de toelating van leerlingen uit Velsen, benoorden het Noordzeekanaal, op de openbare scholen voor gewoon lager en uitge breid lager onderwijs te Beverwijk, per 1 Ja nuari 1934 wordt opgezegd. Wij adviseeren Uw College, om een betreffend voorstel aan den Gemeenteraad te doen." B. en W. kunnen zich met het standpunt van deze Commissie volkomen vereenigen en stellen voor, om de met de gemeente Beverwijk geslo ten overeenkomst per 1 Januari 1934 te beëin digen. opdracht. Het bouwen van een landhuis aan den Tolsduinerweg is opgedragen aan den heer J. Kes alhier, voor de som van 10.479. IJMUIDEN, 13 Maart Tarbot 1.30 tot 1.50, griet per 50 kg. 20.tot 45.tong per kg. 0.75 tot 1.25, groote schol per 50 kg. 12.50, middel schol 17.tot- 20.—, zetschol 21.tot 30. kleine schol 4.50 tot 19.bot 0.65 tot 4.30, schar 4.10 tot 8.00, pieterman en poon 6.ka beljauw per 125 kg. 31.tot 48.gullen 2.50 tot 5.50, wijting 1.60 tot 3.20. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen loggers: K. W. 159 840.K. W. 57 980.—; K. W. 45 830.—, K. W. 23 910.—; Sch. 186 530.—; Sch. 69 360.—; Sch. 135 330.—; Sch. 180 860.—; Sch. 84 83.—; cSh. 247 830.—. Beu- gers: VI. 86 710.—; VI. 195 960.—; VI. 80 770.—. Kotters: E. 24 410.—, E. 399 210.—, E. 45 670.—, F. N. 74 720.—. Naar wjf vernemen zal het Haarlems ÊJalon- Orkest, leider Jack Stoffer, wederom, thans op Zaterdag 1 April, a.s. concerteeren voor de radio. De K. R. O. zendt dit concert uit van 57.10 uur n.m. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling Op een Handelskantoor te Amsterdam wordt spoedig gevraagd een leerling kantoorjuffrouw. Aanvangsalaris f 15 per maand. Schriftelijke aanbieding. Br. lett. O 25098, bur. van dit blad. gevraagd, bekend met het vak, boven de 18 j. Malson SCHMIDT, Bllderdijk- straat 124. A'dam. O 25114 Tegen 15 April gevraagd te Amster dam in Luxe-Broodbakkerij, een fl. v.g.g.v., reeds als zoodanig, of In banketbakkerij werkzaam geweest zijnde. Br. No. 47, Boekh. K. v. d. Schot, Jac. Obrechtstr. 14, A'dam. O 25086 ^mviiMiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiniiiniiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiinniiuiiniiiiiiiiiiiniiiiiiniiiniiiininiiiiiniiiiMiiiiiiniiiiimiiiiiiiiiiinnining Besch. R.K. Juffr., m.l., z.z.g.g. bij dame of heer of leeftijd, liefst tegen 1 April a.s., kl. verg. Prima ref. Br. letter O 25041, bureau van dit blad. Bz.a. prima pianostemmer, verlaagd abonn. tarief. Bel. aanbev. P. W. v. DIJK Jr., v. Limb. Stirumstr. 56 III, Amsterdam. O 24904 Wie helpt R.K. Apothekers-assistent aan een betrekk., onverschill. welke branche. Brieven onder lett. O 25080, bureau van dit blad. B. z. a. voor enkele dagen p. w. Mej. J. Voor- denbergh, Prinsenstraat 19 I, A'dam. O 25083 B.z.a. nette R.K. Burgerdienstbode, goed kunnende naaien en stoppen, liefst met huiselijk verkeer. Br. fr. letter B aan A. C. v. VLIET, Agent Het Centrum, Vinkeveen. O 25096 Een eenvoudige juffr. vraagt voor haar te Utrecht lichte bezigheden en onverschillig wat. Brieven ond. lett. O 25110. bureau van dit blad. snmnnnmiinminniimnnimiiiminininninininfliiiJtnnniiHiinimninmiinniminiiiiiiiuiumiiiinmniiiHmiiminiiniiiinmiiiinniniiiniiiiniiinuraraminninnng 3llHlllilllllU!llllllt!]lll!lllllllllllllllUIUIIU!llllllll]IIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIU!IIHIIIIIIlllllll!IIIIIIIIIU!llllUUIIIIHIIIIIIIIIIIIIII!llllllllllllllllllllllll!lllll!lllllllllllllllllllllll>llllllllllilin^ AGENTSCHAP plaatsel. agenten in dlv. plaatsen v. N.-Holland gevr. v. verk. loterij briefjes. Brieven onder letter O 25071, bureau van dit blad. Leerling of Aankomende gevraagd boven 18 jaar. Pijnackerstr. 46, Amsterdam. O 25072 gevraagd. Loon t 3.van 's morgens 9 tot 's middags 2 u. Aanmelden na 11 uur. Honthorststraat 32, bov., Amsterdam. O 25070 voor Wiedwerk, bij JOH. NOORT, Heilooërdljk 10, Alkmaar. O 25061 Voor direct gevraagd v. d. en n„ 25.p. m. Br. onder letter O 25103, bureau van dit blad. Wegens huwelijk der tegenw. gevr. goed k. koken en zelfst. netjes wer ken. v.g.g.v., boven 25 j. Mevr. DE VRIES, Heerengr. 393, A'dam. Aanm. 89 uur n.m. O 25106 Gevraagd een die bekend zijn met de Broodbak kerij genieten voorkeur, v.g.g.v. R.K. Br. lett. O 25009, bur. van dit blad. Gevraagd In een gezin zonder kin. deren te Bloemendaal eenzelfstandig van 8 tot 5 uur, v.g.g.v. Brieven ond. letter O 25067, bureau van dit blad Gevraagd FLINK NET MEISJE van 82 uur In gezin zonder kin deren, leeftijd boven 16 Jaar. Aanmel den Niersstr. 5, belét., tusschen 7% en 8% uur, A'dam. O 25088 gevraagd van 912, loon 3.p. w. Utrechtschestr. 58, Amsterdam. O 25084 Wordt gevr. te A'dam een 16 17 jaar, voor huishoudelijke be zigheden van 9 tot 12% en van 2 tot 6, tevens gelegenheid om opge leid te worden voor pedicure. Br. ond. letter O 25094, bureau van dit blad. Gevraagd te A'dam een nette een voudige goed kunnende koken en netjes wer ken, tegen 1 April. Brieven onder letter O 26092, bureau van dit blad. Gevraagd op boerderij een R. K. HUISHOUDSTER die als het noodig Is kan melken. Br. lett. N. C. KUIJLENBURG Agent Het Centrum, Wilnis. O 25126 gevraagd. Zondags vrij. Wasch bui tenshuis. Zijlstraat 64. Haarlem. Aanm. 's avonds na 8 uur. O 25112 Te koop te Utrecht een kleine model Naaimachine voor trap en hand te gebruiken. Brieven ond. lett. O 25111, bureau van dit blad. Gevraagd een N Z. Voorburgwal 326, A'dam. C. O 25109 R.K. HUISHOUDSTER Gevr. In gezin van 3 pers., w. v. ont breekt, boven 30 jaar, op boerderij, omtrek Alkmaar. Brieven onder lett. O 25117, bureau van dit blad. In gesloten zaak gevr., boven 20 j„ tevens uitstekend kunnende naaien. Aanm. 89 uur. Heerengr. 393, A'dam. O 25105 Mevr. FRANKE, Lucas Bolwerk 19, Utr., vraagt begint April een NET R.K. MEISJE dat goed kan k. en w. 2e meisje aanw. Aanm. des avonds na 7% uur. O 25124 voor nieuw opgerichte zaak in Lederwaren te Alkmaar le VERKOOP STER, bekend met het artikel en goed kunnende etaleeren en een 2de AANKOMENDE VERKOOPSTER. Brieven met verlangd salaris, leeftijd en afschrift getuigschriften onder letter 0.25064 bureau van dit blad. voor winkel en kassa. Persoonlijke aanbieding morgen (Dinsdag) tusschen 1012% uur Brouwersgracht 98, A'dam Groot geïllustreerd weekblad zoekt eenige nette R.K. colporteurs voor UTRECHT EN OMGEVING. Hooge Provisie! Inlichtingen bij den agent Chr. van Rossum, Abstederdijk 100, Utrecht» 0.25115 Er wordt gevraagd in een klein gezin een nette R.K. KLEERMAKERS KNECHT die net en vlug een colb. costuum of met hulp kan maken, z. 1. g. Intern voor een jaar vast. Brieven met opgaaf van loon aan E. v. d. Lee Zn. Heeren- en Dapeskleermakerij, Wervershoof (N.-H.). IK ZOEK TE KOOP TEGEN CONTANTE BETALING: GEBRUIKTE EN DROOGKAP (ook afzonderlijk). Brieven met merk en uitersten prjjs onder letter O. 25125 aan het Bureau van dit blad. ayiiiiiniiiiiimiminnnmniimHmmniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnimtiiiiiiiiniiininnniiiniiiiiiiniiiiiiiHinniiiniiniinnmiiiiiiiunimiiniiininiunininniuuiiiunnniiung sniiuiuiinnnmniminiiiitiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiinitiiiiiiiiiHiiiniiiiiiuuuiiiiuuuuiuiiimiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiniiuiHuiuniuiiniitmiiiiis Te koop 2 eerste klas waarvan 1 gekalfd en 1 op kalveren staat. Bil A. VELDMAN, Fz„ Rijksweg, Den Helder. O 24974 aangeboden. O.a.: 2 altaartjes met composiet-kolommen, i preekstoel van 1627, klein kerkorgel met sierlijk gebeeldhouwde orgelkast, biecht stoelen, gebrandschilderde vensters, enz. Brieyen onder letter O 24914, bureau van dit blad. Te koop op badplaats onder Alk maar een zomermaanden met pl.m. 24 kinderen bezet. Prijs: Gebouw en Meubelen 7500. Hypotheek aanwezig. Br. ond. letter O 25065, bureau van dit blad. Aangeb. EETHUIS met best bekl. melkwljk aan drukke vee- en kaas markt te Alkmaar, weg. omstandigh. dir. te aanvaarden. Brieven onder letter O 25063, bureau van dit blad. Te koop aangeb. pracht z. g. a. n. moderne KINDERWAGEN. Prijs bill. Na 6 uur. Spaarnwouderstraat 28 rd., drukbel, Haarlem. O 25090 Koopt direct van de fabriek een prima Engelsche Koffergramofoon met automatische rem, naaldenbakje en platehafd., 15.FIFIS, Vale- riusstr. 88, A'dam. Vraagt Inlicht. O 25074 te koop, bij P. ROSKAM, Kalkovens- weg, Alkmaar. O 25062 APPEL, magnetiseur, Nleuwstraat 385, Venhuizen, heeft te koop 8 mnd., tijgerkleur (Teef) 10. O 25095 Primula vera, Muurbloemen en An jers ln verschillende kleuren, 33 cent per stuk. H. WESTMAAS, Binnenweg 69, Bennebroek. O 25091 Te koop te Amsterdam Omzet 8 zak per week. Huur 12.25 p. w. Koopsom 1500.Br. onder letter O 25113, bureau van dit blad. DUITSCHE HERDER. Weg. omst. te k. aangeb. een D. herder, lief, mooi en zindel. beest, Reu, red. pr. Adres te bevr. bur. N. H. D., Hof 6, Alkmaar O 25116 aiiiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiniiiiniiuiniiiiiHiiiiiiiiiiiiimiiiniiiumiiiuiinniiinniinMiiig ^ïiiniiiniiniiiinnnniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiuiniiiiiiiu „Bosch en Hove" schitterend gelegen aan den Crayenestersingel te Heem stede. Te bevragen Vondelkade 32 bij het station N.S. Telefoon 26508. te huur. f 2.75. Te bevr. Bloemgracht 10 hs., A'dam. O 25087 TE HUUR per 1 Mel ongem. of gen», voor zit- en slp.k.. m. voll. pens. en zitje 1. d. tuin. Adr. Emmapl. 14 t.o. Kath., Haarlem. O 24870 s9iniiin!iiiiiiiniiiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[nHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i!iiiiniiiiiiiiiiiiniiii!iiiiiuiii]iiiiiinuiiiunniiRiiiutirnimuniiuiiuinimiiiiii!fls Eenv. doch deg. Pens. aangeb. voor kinderen, o.l.v. een dame. In 't bez. der acte L.O. Kl. ben. 10 J. t 35 p. m. Aangeb. frissche vrije Slaapkamer m. of z. pension. Omtr. Tolsteeg. Utr. Br. letter O 25076, bureau van dit blad. Bov. 10 j. n. o. te k. Br. O 25059, bur. v. d. blad. g»liiiiiiiiimiiiiHiiiiniii!'miiiimiiiiiui>ii!iiiiiii[iiiiuiiiiimiuiinimimuiuiiiiiuuiiiiiimiiiiuiiiimiiuniiii[iiiiiin!!!:iii:iaiiiniiiiii:iii!iPiiiiiii",'Tmiu;iimuniiiini)nuiuu€ door bekwaam Instructeur cursus tot en met rijbewijs f 10.betaling na zelfstandig rijden. Bel op tel. 20849, Amsterdam. O 25060 leert U goed autorijden binnen kor ten tijd. Spreekuur 12—2. Falckstr. 55, Tel. 28855, Amsterdam. O 23028 iiiiuiiinniiiiiiiiiiiiiuiiiitiiiiiiiiiiiiitintfr Wie helpt R.K. huisvader voor uitbr. bedr. kap. aan 1500 gld. tegen beh. rente? Prima referentiën ook van H.H. Geestelijken. Brieven onder letter 0.25104 Bnrean van dit Blad. Nette Juffrouw, R.K., 29 jaar, niet ln de gelegenheid met heeren in aan raking te komen, zoekt kennismaking met R.K. persoon. Liefst A'dam. Br. letter K, BOTHE'S Boekh., Comme- llnstraat 60, Amsterdam. O 25069 door Accountant vanaf 6.- p. m. Br. letter O 25100, bureau van dit blad. te Amsterdam vr. nog enk. R.K. hee ren- en damesleden. Speeltijd: Zond. mldd. en 2 av. of Zat.mldd. en 2 av. Br lett. O 25099, bur. van dit blad. Laat bij ons Uw schoenen repareeren. Nette afwerking, vlugge bediening, bill, prijzen. Bel. aanbev. P. van Bran denburg, Rijksweg Nrd. 49, Eist O.-B. C.S.R. Wie wil teg. bill. verg. eenige brieven vert. en beantw. uit Czesko- slowakei. Br. O 25073, bur. v. d. blad. Te huur gevraagd een WONING omtrek station Haarlem, plm. t 7.50 p. w. Br. lett. O 25107, bur. v. d. blad. EBALD HOLZHAUS, Autorijschool. Volledige priv. cursus f 25. - Bosb. Toussaintstr. 7, A'dam. - Tel. 82104. compleetHaarverven vanaf 3.50. TH. J. BOS, Frans Halsstr. 34. Telef. 90243, Amsterdam. O 3191 Welke R.K. Instelling of particulier wenscht soliede geldbelegging met veel perspectief ln prima landerijen. Netto rendement op 't oogenblik 4 pCt. Desnoods voor 6 Jaar met voor uitbetaling. Benoodigd kapit. f 55.000. Brieven onder letter O 25093, bureau van dit blad. door gedlpl. Accountant, v.a. 5.p. m. Br. A. K. Rlcardo's Adv.-Br., A'dam vanaf f 4.Volle garantie! DE HAAN SPORRE, Amsterdam, Prinsen gracht 651. Tel. 37709. Adm. de Ruy- terweg 275 A'dam. Tel. 80278. Ruiling aangeb. Wegens verh. Stof zuig. merk „Protos". 120 Volt. wissel- str. voor zelfde of gelijkwaardig merk van 220 V. gelijkstr., te Utr. Br. ond. letter O 25077. bur. van dit blad. Te koop gevraagd Motorbootje met kaj., lang 6 M., br. -i- 1.75. Br. m. opg. v. pr. en waar te brengen onder letter O 25078. bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3