Dollfuss vecht naar twee zijden Programma voor den Rijksdag Rompzitting van het parlement Het nieuws van heden MacDonald naar Rome VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS TEGEN ROOD EN BRUIN ONDER HITLER'S REGIEM ABSOLUTE MEERDERHEID DER NAZI'S NOG SPANNING TE WEENEN DE BAROMETER DONDERDAG 16 MAART 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18329 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Zal hij het houden? Polen haast zich niet Treedt Dr. Luther af? Schacht als opvolger genoemd Dr. Luther Het Weer De „Daily Telegraph" doet sensa- tioneele onthullingen over den brand in het Rijksdag gebouw Akens burgemeester gevlucht? NIEUW VLIEGTUIG GECONSTRUEERD mm* Twee Oostenrijksche vliegtuigconstructeurs hebben een vliegtuig ontworpendat verticaal kan stijgen en dalenals mede in twee richtingen vliegen Tengevolge van de wering der communistische leden Verdaging na 4 dagen Razzia te Berlijn Politie verhindert den toegang tot de zittingszaal van den Nationalen Raad Straatdemonstraties Volksoploopen verboden Besluit der regeering-Braun Kabinetszitting De bioscoopramp in Mexico 49 Menschen gedood tengevolge van een flauwe grap van een toeschouwer Zij, die zich tegen 1 April op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num 1 mers gratis. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN GENèVE, 15 Maart (V.D.) - MacDonald en Sir John Si mon zullen zich van Genève naar Rome begeven en Zater dag een onderhoud hebben met Mussolini. Uit den Ierschen Vrij staat Senaat verwerpt het wetsontwerp tot afschaffing van den eed van trouw DE NIEUWE KARDINALEN Baret-opzetting door den H. Vader Nieuwe Sovjet-gezant NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De nationaal-socialisten in Duitschland schijnen niet van plan het voor het Cen trum gemakkelijk te maken, bij te draaien Zij gaan zonder eenige aarzeling recht op hun machtsdoel af, zonder zich af te vragen of dit naar den zin is van wie dan ook. Zij willen den steun van Centrum en Beiersche Volkspartij, waar zij dien noodig mochten hebben, wel aan vaarden, maar het lijkt vooralsnog niet waar schijnlijk, dat zij daarvoor ook maar het ge ringste offer zullen willen brengen. Of de ka tholieken in Duitschland politiek plooibaar ge noeg zullen zijn om zich zonder principieel pro test naar de wenschen, of liever de eischen, van de Nazi's te schikken, mag ondanks hun zich baanbrekenden goeden wil, tóch nog be twijfeld worden. De Hakenkreuz-ridders huldi gen wel erg in het oog loopend de verwerpelijke theorie van: het doel heiligt de middelen. Rondom de den nationaal-socialisten zoo bui tengewoon gelegen komende brandstichting in het Rijksdaggebouw, waardoor een panische schrik voor een mogelijke bolsjewistische ter reur in breede lagen van het Duitsche kiezers volk ontstond, hangt nog steeds een taaie, ondoordringbare mist van geheimzinnigheid, welke maar niet optrekken wil. Zoo lang het fijne van deze branderige zaak niet onomstoo- telijk vast staat, mag men echter rechtvaardig heidshalve geen nog onbewijsbare beschuldigin gen aan het adres van de Nazi's uiten. Maar behalve deze mysterieuze geschiedenis, die ook in het belang van het aanzien van het huidige nationalistische régiem in Duitschland dringend opheldering behoeft, zijn er eenige volkomen duidelijke zaken, welke weinig bevorderlijk kunnen zijn voor het zoo noodzakelijke ver trouwen in de superioriteit van de huidige lei ders in het Derde Rijk. Men herinnert zich de tragedie van Po- tempa, waar een aantal nationaal-so cialisten op even lafhartige als beest achtige wijze een uit zijn bed gehaalden com munist voor de oogen van zvjn moeder afslacht ten. Toen het proces tegen deze moordenaars in het uitspreken van een doodvonnis eindig de, verklaarde Hitier zich met hen solidair en beroemde zich erop hun „kameraad" te zijn. Het doodvonnis werd in levenslang veranderd. Thans, nu Hitier rijkskanselier geworden is, heeft hij getoond, dat hü het met die „kame raadschap" indertijd ernstig meende. Op zijn verzoek zijn de moordenaars van Potempa thans begenadigd en vrijgelaten. Ook andere vonnissen, uitgesproken over nationaal- socialistische misdadigers zullen worden her zien, wanneer aangetoond zal kunnen worden, dat zjj hun euveldaden bedreven uit „vader landsliefde". Men schijnt tegenwoordig dus het vaderland ook met misdaden te kunnen dienen. De nationalistische revolutie heeft blijkbaar ook een omwenteling in de meest elementaire rechts begrippen teweeg gebracht. Niet minder beden kelijk, vanuit katholiek oogpunt bezien, is het wetsontwerp, dat de Pruisische gezondheidsraad heeft uitgewerkt, en waarin de mogelijkheid van eugenetische sterilisatie wordt geopend. Al ver keert dit ontwerp nog in het beginstadium van voorbereiding, het bewijst, dat men niet al te zeer op concessies en correcties van de nationaal- socialistische rassentheorie zal kunnen rekenen. Het is dan ook allerminst te verwonderen, dat de Oostenrijksche bondskanselier Dr. Dollfuss, de jeugdige erfgenaam van Mgr. Seipel's politiek, zoowel ethische als staatkun dige bezwaren tegen het nationaal-socialisme koestert. De nationaal-socialisten in Oostenrijk beweren wel met de hun eigen zelfverzekerdheid ddt de eindoverwinning hun in den schoot zal vallen, maar zoowel de bondspresident Miklas als Dr. Dollfuss, zijn niet van plan den strijd op te geven. De christelijk-socialen, die, vooral nu Hitler in Duitschland het bewind in handen heeft ge nomen, nog minder voor een opgeven van DANZIG, 15 Maart. Woensdag om negen uur hadden de Polen de bijzondere militaire versterkingen op de Westerplatte nog niet te ruggenomen. Van voorbereiding van hun ver trek was eveneens niets te bemerken. DANZIG, 16 Maart. (Reuter.) De Senaat van de Vrije Stad Danzig heeft aan de bevolking den volgenden oproep gericht: „De door de Poolsche regeering te Genève beloofde terugtrekking van de militaire verster king op de Westerplatte is nog niet volbracht. Op het oogenblik is de handhaving van de rust, orde en veiligheid in Danzig van het hoogste belang. Ten einde elke verstoring hiervan te voor komen, welke op het oogenblik een gevaar voor den staat zou kunnen zijn, heeft de vei ligheidspolitie besloten tot nader order alle po litieke demonstraties en vergaderingen, ook in besloten ruimten, te Danzig en Ohra te ver bieden." DANZIG, 16 Maart. (Reuter.) Het Poolsch Telegraaf-Agentschap deelt mede, dat het Na- tionaal-Socialistisch lid van den Volksdag, Maass, vergezeld van een partij-genoot de vensters van het gebouw van de sociaal-demo cratische „Danziger Volksstimme" heeft inge slagen. De politie kwam niet tusschem beide. Oostenrijks' zelfstandigheid door middel van een „Anschluss" voelen dan vroeger, moeten naar twee kanten front maken. Naar den kant van de Nazi's en de Groot-Duitschers en naar den kant van de sociaal-democraten. De sociaal democraten maken het de bondsregeering lastig, niet omdat zij eenige sympathie voor het huidige anti-Marxistische Duitschland koesteren, maar omdat zij het hari-kiri plegende Oostenrijksche parlement in zijn staat van verwording willen behouden. Zooals men weet, zijn de pogingen van den Groot-Duitscher dr. Straffner, ex-vice- president van den Nationalen Raad, om dien Raad na den gepleegden zelfmoord weer ten leven te wekken, door de regeering met politie- geweld verijdeld. Indien de Nationale Raad weer ten leven gewekt moet worden, meent de re geering alleen daartoe bij noodverordening het recht en de macht te hebben. En welke macht de regeering bezit, is gebleken uit de massale concentratie der Heimwehren in Tirol. De so ciaal-democraten beschikken daarentegen over hun „Schutzbunden" en het algemeene stakings parool. De formalistische strijd, ontbrand door de parlementscrisis, tusschen Dollfuss en de sociaal-democraten zou wel eens kunnen uit draaien op de geschiedenis van de twee om één been vechtende honden, die tenslotte moesten ervaren, dat een derde er met de magere kluif van door ging. Maar zoo ver is het op het oogen blik nog niet, en het is voor de rust in Europa te hopen, dat het ook nooit zoo ver komen zal. BERLIJN, 16 Maart (W.B.) Volgens de ,Voss. Zeitung" zou in economische kringen worden verwacht, dat dr. Luther nog heden als president der Rijksbank zou aftreden en wel na een minnelijke schikking. Dr, Luther heeft, ge lijk reeds medegedeeld werd, een langdurig on derhoud met den Rijkskanselier gehad. Men neemt aan dat, indien dr. Luther af treedt, dr. Schacht tot zijn opvolger benoemd zal worden. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljiu Verwachting: krachtige tot matigen, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken of Wes telijken wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later mogelijk opklarend, waar schijnlijk regen, aanvankelijk iets zach ter, later iets kouder. Hoogste stand: 767,5 te Marseille. Laagste stand: 739,te Stamoway. Zon op 6.15, onder 6.04. Licht op 6.34. Laatste Kwartier 18 Maart. De „Daily Telegraph" bevat enkele sensatio- neele onthullingen van een harer speciale cor respondenten, die zoo juist na een langdurig be zoek aan Duitschland in Londen is terugge keerd. De schrijver van het artikel (dat niet onderteekend is) beweert, dat de bondgenoo- ten van Hitier, de Duitsch-nationalen er van overtuigd zijn,- dat Göring den brand in het Rijksdaggebouw aan den vooravond van de ver kiezingen zelf georganiseerd heeft om de stem men der twijfelaars voor Hitier te winnen. Hij deelt verder mede, dat de Nationaal-Socialisten besloten waren om een staatsgreep te doen, door Hindenburg te dwingen te bedanken ten gun ste van Hitier, maar dat door het optreden van Stahlhelm dit plan is mislukt daar 25.000 Stahl- helm-leden de wacht betrokken rond het Paleis van den President. De correspondent van de „Daily Telegraph" die buitengewoon goed georiënteerd is in den binnenlandschen politieken toestand van Duitschland voegt er aan toe, dat er op het oogenblik in Duitschland een terreur lieerscht die veel overeenkomst vertoont met een schrik bewind. Niemand weet welke resultaten uit deze situatie geboren zullen worden, zelfs de partij- genooten van den Rijkskanselier weten het niet. Hitier en zijn vrienden spelen met het bestuursapparaat, waarvan ze de werking niet kennen. PASSAU, 16 Maart (Reuter). De gemeenteraad van Passau heeft besloten den Rijkspresident en den Rijkskanselier het eereburgerschap van de stad aan te bieden. In het vervolg zal de Inn-Promenade Von Hindenburg Allee heeten en de Karolinen-Platz de Adolf Hitler-Platz. Nazi's hebben te Herzogenrath bij Kerkrade in den nacht van Maandag op Dinsdag en dien dag tot in den middag het gebouw van de Her- zogenrather Zeitung, een centrum-blad, bezet. Het heele bedrijf lag stil. Des avonds werd het gebouw vrijgegeven en mocht de Maandag- editie verschijnen. Reeds eerder was het blad voor den tijd van 3 dagen verbeiden. De natio naal-socialisten geven er van af 15 Maart een eigen orgaan uit, getiteld „De Grenswacht". Sedert Dinsdag gaat in Aken en omgeving het gerucht, dat dr. Rombach, ober-burgemeester, gevlucht is. Het stadsbestuur deelt mede, dat dr. Rombach zich Maandag 13 Maart, voor een dringende dienstzaak naar Dusseldorf heeft begeven. Voor zijn vertrek heeft hij een telefoon nummer opgegeven, waar hü voor dringende aangelegenheden kon worden opgebeld. Aan deze mededeeling van het stedelijk bestuur wordt weinig waarde gehecht. Het algemeen ge voelen is, dat dr. Rombach zal aftreden. ■y; j -'J-U7 •li i -fin-Uil iniaMMÉiaatt BERLIJN, 15 Maart. (W. B.) In het Rijks daggebouw had vanmiddag ondei leiding van Rijksdagpresident Goering een bespreking plaats met de fractieleiders, uitgezonderd de commu nisten, om schikkingen te treffen voor de bij eenkomst van den Rijksdag op Dinsdagmiddag 5 uur in het gebouw Kroll-Opera. Waarschijn lijk zal dien dag het presidium worden gekozen. Woensdag is er geen zitting, daar dan de Pruisische Landdag wordt geopend. Donderdag zal de regeeringsverklaring plaats hebben. Ver der zullen gedurende drie of vier dagen eenige wetsontwerpen worden behandeld, waarna de Rijksdag waarschijnlijk tot den herfst zal wor den verdaagd. verder zijn eenige wijzigingen aangebracht in het huishoudelijk reglement. Zoo zal in het vervolg de eerste zitting niet worden gepresi deerd door het oudste lid, maar door den voor- maligen Rijksdagvoorzitter, dus voor ditmaal Goering, die naar men aanneemt, ook thans weder tot voorzitter zal worden gekozen. Mede is vastgesteld, dat de leden verplicht zullen zijn, de zittingen bij te wonen en, bij verhindering, daarvan kennis moeten geven. Doordat de communisten zoowel uit den Rijks dag als uit den Fruisischen Landdag worden geweerd, beschikken de nat. soc. fracties in beide huizen alleen over de meerderheid. Communistische journalisten zullen geen pers kaart krijgen voor de perstribunes in Rijksdag en Pruisischen Landdag. Soc. dem. journalisten krijgen eerst een kaart, wanneer het verbod der soc. dem. bladen is opgeheven. In hét Zuiden van Berlijn heeft de politie vandaag een groote razzia gehouden in een artistenkolonie, die voor communistisch is. WEENEN, 15 Maart. (Reuter.) De toestand wordt als uitermate critiek gekenschetst. Straff ner verklaarde in een nieuw onderhoud met den Bondspresident Miklas, dat de zitting van den Nationalen Raad onder alle omstandig heden zou plaats hebben. In de omgeving van het parlement is veel publiek op de been. Sterke politiekrachten zijn geconcentreerd. Mi litairen worden gereed gehouden. De christe- Hjk-socialen hebben de sociaal-democraten ver zocht, niet aan de zitting deel te nemen, wat deze weigerden. Ook de houding van den „Landbund" is niet duidelijk. Zijn leiders zijn tegen alle geweld. Om 12.45 werd de zittingszaal door 40 agen ten der crimineele politie afgezet. Niet alleen den afgevaardigden, maar ook den journalisten wordt de toegang geweigerd. Vóór de zaal staan in groote beweging de uitgesiotenen. waaronder burgemeester Seitz en de leider der sociaal-democraten Danneberg. In de zaal bevinden zich zeven groot-Duit- sche afgevaardigden, en circa 70 sociaal-demo craten, die vóór de afzetting binnen waren ge gaan. Ook de president Straffner is aanwezig. Het raadhuis van Oostenrijks hoofdstad waar groote spanning heerscht Deze legde een verklaring af, zeide, dat zijn optreden grondwettelijk was en dat hij een be roep op het Staatsgerechtshof zou doen wegens de gewelddadige verhindering der zitting. Daar op verklaarde hij de zitting voor gesloten. De aanwezigen riepen: leve de republiek, weg met de legitimisten. De afgevaardigden verlieten toen de zaal. Toen werd hun door de politie medegedeeld dat de vergadering verboden was geweest, om dat zij valt onder de noodverordening voor het vereenigingswezen. WEENEN, 15 Maart. De politie is gealar meerd. Bij het parlementsgebouw worden geen volksverzamelingen toegestaan, doch het ver keer mag plaats hebben. Dr. Straffner riep vanmiddag, een half uur na de „rompzitting" van den Nationalen Raad, een conferentie van voormannen bijeen, waar aan echter slechts oppositieleden gehoor ga ven. Straffner verklaarde dat hij een gerech telijke klacht zou indienen wegens het geweld dadige optreden der politie. Het parlementsgebouw is, na ongeveer 3 uur weer door de crimineele beambten vrijgegeven De regeering-Dollfuss verklaart officieus zich op het standpunt te stellen, dat vanmiddag geen parlementszitting heeft plaatsgehad, daar slechts een minderheid der afgevaardigden aanwezig was. Er is sprake van een gewone vergadering, die dus onder het vergaderings- ■erbod viel. Bovendien was de zitting om 3 uur bijeengeroepen en legde Straffner zijn ver klaring reeds om 2.40 uur af. WEENEN, 15 Maart. (V.D.) De politie heeft in volle bepakking, met karabijnen bewapend, bepaalde punten der stad bezet, waar boven dien posten waren opgesteld, voorzien van ma chinegeweren. Toen auto's door de Ringstrasse reden, vermoedde men dat leden der regeering er in zouden zitten. Er werd gehoond, terwijl de menigte spreekkoren vormde met: Duitschland ontwaakt, Dollfuss verrekke! Er werden zelfs "t Horst-Wessellied en het Duitschland-lied ge zongen. Bereden politie dreef de menigte uit een. De orde is thans hersteld. INNSBRUCK, 15 Maart (Reuter) In de late avonduren werd heden het soc. dem. vakver- eenigingshuis door militairen en gendarmerie bezet en doorzocht, waarbij de omliggende straten werden afgezet. Oploopen in het cen trum der stad moesten uiteengaan. WEENEN, 15 Maart. (V.D.). De Oostenrijk sche landsleiding van de N.S.D.A.P. en de on der leiding van den Steierischen Heimatschutz staande Duitsch-Oostenrijksche Heimatschutz publiceeren een gemeenschappelijken oproep, waarin wordt medegedeeld, dat zij zijn overeen gekomen in geval van een in strijd met de grondwet zijnde gewelddadige actie der systeem- regeering met alle hun ten dienste staande middelen hiertegen zullen optreden. De N.SD.AP. en de Duitsch-Oostenrijksche Heimschutz zijn vast overtuigd, dat dergelijke acties van de regeering Dollfuss Oostenrijk van het geheele Duitsche volk verwijderen en zoo zeer onder vreemde afhankelijkheid zouden brengen, dat een terugkeeren in het moederrijk voor tientallen jaren zou worden belet. De geheele wijk werd door politie-beambten met karabijnen gewapend hermetisch afgeslo ten, zoodat vluchten voor de bewoners vrijwel onmogelijk was. Sommigen verbarricadeerden zich in hun huizen, zoodat de politie met ge weld moest binnendringen. In sommige woningen vond men Nat. Socia listische uniformen en valsehe stempels en briefpapier der S. A. De politie meent hiermede een centrale ontdekt te hebben vanwaar syste matisch provocateurs in S. A. uniform werden uitgezonden. Ook een groote hoeveelheid wa pens en geschriften is gevonden, die alle in vrachtauto's naar het politiebureau werden gebracht. Veertien personen zijn gearresteerd. BERLIJN, 15 Maart. (W. B.) De leden der oude Pruisische regeering hebben een verkla ring gepubliceerd, waarin zy mededeelen voor nemens te zijn, teneinde den terugkeer naar normale toestanden te vergemakkelijken, af te zien van hun aanklacht ingediend bij het staatsgerechtshof tot annuleering van de ver kiezingen voor den Pruisischen Landdag, zoo- dra de samenstelling der nieuwe regeering door den Landdag grondwettelijk heeft plaats gehad De Landdag van Wurtemberg heeft tot staats president gekozen den Nat. Soc. gouwleider Murr en tot voorzitter van den Landdag den Nat Socialist dr. Schmid. De in November 1923 na den mislukten Nat. Soc. putsch in beslag genomen vaandels, die tot nog tóe bij de politie te München werden bewaard, zijn vanmiddag plechtig naar net Bruine Huis overgebracht. BERLIJN, 15 Maart. Hedenavond om 7 uur kwam het kabinet-Hitier bijeen. Een der be langrijkste onderwerpen van bespreking was ongetwijfeld de machtigingswet, welke aan den Rijksdag zal worden voorgelegd. Deze wet zal waarschijnlijk de regeering groote vrijheid laten en over verscheidene jaren loopen. Verder werd rapport uitgebracht over de communistische actie. Ongeveer 3000 centenaar springstoffen zijn gestolen, waarvan slechts 200 centenaar is teruggevonden. Voorgesteld werd een inleveringstermijn vast te stellen en daaraan zware straffen te verbinden, daar deze geweldige springstofvoorraden in handen van misdadige elementen een zeer groot gevaar vormen. De Centrumspartij heeft zeer scherpe protes ten ingediend bij rijkskanselier Hitier en mi nister Goering tegen de „afgrijselijke beschul diging" van de „Westdeutsche Beobachter", als zou de Fransche demarche in zake de hulppo litie op instigatie van het Centrum zijn ge schied. BERLIJE, 15 Maart. (W. B.) In een onder houd met de „Völkische Beobachter" neeft de nieuw benoemde minister voor volksvoorlich ting en propaganda, Göbbels, o.a. verklaard, dat hij gebruik zal maken van den propagan- da-dienst der nat. soc. partü, om het publiek te beïnvloeden en zich in elk speciaal geval zal mengen in den woordenstrijd der naties. Hij is verder van plan het volk voortdurend op de hoogte te stellen van de politiek der regee ring. Göbbels wil geen papieren oorlog, doch levende propaganda voeren, door persoonlijk deel te nemen aan het werk. Evenals de leiders der Rijksdagfracties zul len morgen de leiders der Pruisische Landdag fracties bijeenkomen. De besprekingen betref fen o.a. de verdeeling der plaatsen en der bu reaux. Men zal waarschijnlijk de plaatsen der communisten voor de andere partijen gebrui ken, zoodat geen nieuwe zitplaatsen gemaakt behoren te worden. Zooals bekend, ontvangt geen enkele com munistische afgevaardigde een uitnoodiging tot bijwoning der Rijksdag- of Landdagzittin gen en evenmin krijgen de communisten hono rarium, speciale identiteitskaarten of vrij abonnement op de spoorwegen. De vroegere vertrekken der communistische fractie zijn doorzocht en alle documenten in beslag genomen. GUADELAJARA, 15 Maart (Reuter) Eer onderzoek naar de bnoscoopramp te Ahualuico waarbij 49 menschen om het leven zijn gekomen heeft uitgewezen, dat er geen brand is geweest in de bioscoop, maar dat een toeschouwer de aardigheid heeft gehad om „brand" te roepen Tengevolge van de paniek, die hierdoor ont stond, zijn 49 personen gedood. MacDonald en Sir Simon zullen Zaterdag te Rome een onderhoud hebben met Mussolini. De bezetting te Kehl. Mussolini acht de ver klaring der Duitsche regeering bevredigend. Program voor den Rijksdag. Absolute Nazi meerderheid. Verdaging tot den herfst. Poolsche grensbevolking contra de uit Duitsch land immigreerende Joden; 5 dooden te Zywieck. Fabrieksbrand in Canada: 4 meisjes gedood en 20 vermist. De tornado in Amerika: 32 dooden en 200 ge wonden. Uitgifte van schatkistpapier. De Eerste Kamer heeft de Onderwqsbegrooting z. h. st. aangenomen. Conflict in de baksteen-industrie te Lobith. Candidaatste'ling voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer; aanvullingen en wijzigingen. Hoenderpark in brand te Leeuwarden. Wapendepot te Oss ontdekt? Drie boerderijen onder Mierlo in asch gelegd. O v DUBLIN, 16 Maart (Reuter). De Senaat van den Ierschen Vrijstaat verwierp met 24 tegen 16 stemmen in, tweede lezing het wetsontwerp tot afschaffing van den eed van trouw. Desniette min zou het wetsontwerp in overeenstemming met de Constitutie tegen April wet worden. ROME, 16 Maart (Reuter). Gisteravond heeft Z. H. de Paus de barets opgezet aan de nieuw benoemde kardinalen. De H. Vader sprak hun toe, wekte hen op de geloovigen aan te sporen deel te nemen aan de viering van het Heilige Jaar, en gaf den nieuwen hoogwaardigheidsbe- kleeders Zijn Apostolischen Zegen. TOKIO, 15 Maart (V.D.) De nieuwbenoemde ambassadeur der Sovjet-Unie, Yoeronev, is door den Minister van Buitenl. Zaken, Oesjida, ontvangen. Ir-J i v v nin i n li i ~n i1i i#? Hoogste stand op Donderdag 1 uur mm.: 750 yorige stand 758

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1