Agent bedreigd met een mes? OMROEPERS R.K. MEISJE ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Het Heilig Jaar NEGEN MEINEEDEN TE VOGELENZANG? kleine advertenties 0$ R.K. Pastorie R.K. Boerenknecht R.K. Jongen HUISHOUDSTER NET R.K. MEISJE Filiaalhouders R.K. flinke Dienstbode Banketbakkerij Winkelmeisje R.K. Dienstbode 50 PERSONEN GEVRAAGD Leerling Magazijn-Bediende JONGEMAN PRIMA JAPONNENNAAISTERS MANTELCONFECTIE VOORPERSER MANTELCONFECTIE HANDWERKSTERS Aankomende en Leerling Strijksters FLINKE WASSCHER Wenscht U Te Koop aangeboden TE HUUR TE UTRECHT Stationsklok Haarlem VRIJDAG 17 MAART De officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank vertrouwde den politieman Er zou geknoeid zijn! De bakker getuigt Requisitoir Verdediging Noodweer boven Java Schryven van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent Valschheid in geschrifte Dienstbetrekkingen Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling Hulp in de Huishouding R.K. Buitenmeisje GEVRAAGDE BETREKKINGEN I R.K. Huishoudster H.H. Bakkers Schoonmaak- en Werkhuizen flink R.K. Meisje Dames en Heeren R.K. Pastorie Hulp in de Huishouding H.H. Kappers Hulp in de Huishouding Jonge Werkster net R.K. Meisje Jongeman Manufacturen I AANGEBODEN BETREKKINGEN Dagmeisje NETTE Meisje Flink R.K. Meisje nette R. K. Huishoudster Personen Hulp in de Huishouding die winkels bezoeken in rayon of heel het land, ongeacht het artikel. Groote en blijvende verdiensten. Alleen bespreken. gevraagd bij de Amsterdamsche Confectiefabriek R. Dooyes van Kuyk St. Willibrordusstraat 12 - Amsterdam-Zuid. Voor direct gevraagd: geroutineerde Aanmelden: Keizersgracht 76, A'dam, na 11 nur voormiddag. Voor direct gevraagd: aankomende vlugge Aanmelden Agatha Dekenstraat 26 - Amsterdam °-25494 Voor iemand in bezit van 4000.in contanten bestaat de gelegenheid niettegenstaande de crisis, ZEER VEEL GELD TE VERDIENEN Het benoodigde geld blijft absoluut onder eigen beheer, zoodat elk risico is uitgesloten. Belanghebbenden schr. aan J. Goossens, Hoogeham 144, Dongen Haverschmidt Klaje - Brouwersvaart 74 - Haarlem. Haverschmidt Klaje, Brouwersvaart 74, Haarlem. TE KOOP GEVRAAGD Vracht-Ford 1929 Hotel-Café-Restaurant I TE KOOP AANGEBODEN Damesfiets Bevelander Poters 2 Studieviolen Hekpalen Andijvie-planten Burgerwoonhuis Duitsche Piano Eiken f200 Kieljachtje H. H. Beeld (crème) Koolzaad Melk LIMMEN. Het Melkontvangstation met woonhuis en erf voor heen in gebruik bij „Hollandia". Het ruime pand is voor vele da|leinden geschikt en gelegen nabij water. Te bevragen bij J. H. Kimman - Achterlaan 122 - Limmen. GELDBELEGGING VRIJE HEERENHUIZEN TE HUUR AANGEBODEN WINKELHUIS TE HUUR BENEDENHUIS, bev. kamer en suite, slaapk., badk. compleet geïnstalleerd, keuken enz., 7.per week. BOVENHUIS, bev. kamer en suite, zijkamer, 3 slaapk., badk. compleet geïnstalleerd, keuken enz., 7.90 per week. Te bevragen: Burg. v. Tuyllkade 132, eindpunt lijn 3, Utrecht. Vraag en Aanbod van Pensions Gezellig fr. Zit-Sl. kamer Zit- en Slaapkamer DIVERSEN Openlijk dank Vriend 13000.le Hypotheek 3.000 le Hypotheek Vertinde Tubes 500 Gld. ter leen gevraagd^ Geldbelegging 'N GOEDE, 0UDERWETSCHE DIENSTBODE? ONZE VINDT ER EEN VOOR U Voor de Haarlemsche Rechtbank legden gis teren negen geloovige menschen een eed af en verklaarden in volle overtuiging, dat een bak ker te Vogelenzang een agent van politie niet bedreigd zou hebben met een mes. De jonge agent volhardde bij zijn proces-verbaal en ver klaarde daardoor het tegenovergestelde. In het beklaagdenbankje zat de knecht van den bak ker, die reeds wegens meineed terecht stond. De Officier van Justitie eischte tegen hem zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. ten Bokkel, uit Haarlem, hield een felle verdediging. De feiten waren volgens het proces-verbaal als volgt: De agent van politie A. Laduc ging op 25 Juni 1932 de bakkerij binnen van den heer P. te Vo gelenzang, omdat hij een overtreding van de Arbeidswet constateerde. De bakker uitte te gen den inspecteur ernstige bedreigingen en wilde hem met een mes te lfjf. Te dezer zake moest hij zich voor den politierechter verant woorden. Zijn knecht, de 23-jange P. S. te Vogelenzang legde echter onder eede een verklaring af, die in strijd met de waarheid ge acht werd. De Officier van Justitie diende dan ook een aanklacht tegen hem in. Donderdag middag stond verdachte voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. In de dagvaarding was hem het volgende ten laste gelegd: In strijd met de waarheid zou hij voor den politierechter verklaard hebben: „Ik ben er bij tegenwoordig geweest, toen op 25 Juni 1932 ver dachte door Laduc is bekeurd. Het is pertinent onwaar, dat verdachte toen de woorden heeft geuit: „Ik zal je aan het mes rijgen". Ook heeft hij toen geen groot mes in handen ge had. Er was toen in de bakkerij geen broodmes aanwezig, alleen een aardappelmesje. Toen ver dachte op Laduc aankwam had hij niet een mes maar een strijkkwastje in zijn rechterhand. Het roerijzer, dat verdachte had gegrepen en weer had neergezet, had hij in zijn beide han den. Toen Laduc de vlucht nam en verdachte hem vervolgde, had verdachte niets meer in zijn handen. Ik heb dat met eigen oogen ge zien en ben er absoluut zeker van." In deze zaak waren 10 getuigen gedagvaard, terwijl de verdediger, mr. J. ten Bokkel, 8 ge tuigen a décharge had opgeroepen. Getuige Laduc verklaarde, dat de bakkers- baas op hem was afgekomen met het mes in de hand en dat hij moest vluchten om niet gestoken te worden, 's Middags is er in de bak kerij naar het mes gezocht en de bakker werd gearresteerd. Er werd alleen een aardappel mesje gevonden en verd. deelde mede, dat er alleen nog beschuitmessen in huis waren. Een andere knecht werd ondervraagd en deze zeide, dat er een soort broodmes gebruikt werd bij het koekjes snijden. Op de plaats waar het liggen moest was het echter niet te vinden. Uit den kelder kwam het te voorschijn en het was gisteren als overtuigingsstuk aanwezig. Een andere knecht hoorde na de arrestatie van verdachte een gesprek tusschen buren en den bakker. De bakker zei toen: „Hij zit er nu toch eenmaal in, als hij nu maar volhoudt, want anders vliegen wij er beiden in." Daarbij doelde hij op verdachte, die als verdacht van meineed werd ingesloten. Een buurman merkte op, dat getuige dit wel verkeerd verstaan zal hebben. Er werd wel gezegd: „Als S. nu maar niet gaat draaien in Haarlem, want hij ziet er zoo uit en is zoo zenuwachtig." Een buurvrouw had den bakker hooren zeg gen: „Als hij draait hang ik ook!" Een ander merkte tegen den bakker op: „Het kost je een hoop geld en nu moet je misschien nog zitten." Op vele vragen van den president wordt door een reeks getuigen geantwoord: „Het kan zijn, het kan ook niet zijn", of: „Dat weet ik niet meer, het is al zoo lang geleden." Volgens verklaring van weer een anderen bakkersknecht zou verd. over „het mes" gepraat hebben vóór de politie er was om het te zoe ken. En hij kon niet weten, dat er een mes in de zaak betrokken was. Verd. ontkende daar over gesproken te hebben. Dan werd gehoord bakker F., de man die het mes opgeheven zou hebben tegen de politie. Zijn strafzaak is afhankelijk van deze zaak. De verdediger vroeg getuige: „Heeft U La duc met een mes achterna gezeten?" De president wees er den verdediger op, dat deze vraag geheel voor zijn verantwoording komt, met alle gevolgen die' daaraan vastzitten. Getuige: „Ik wil hierop antwoorden. Ik ben Katholiek en ik weet wat een eed voor mij te beteekenen heeft. Ik heb Laduc niet met een mes tchterna gezeten." Achtereenvolgens kwamen de volgende ge tuigen verklaren, dat de bakker geen mes in zijn handen had, toen hij den agent achterna iiep. De vrouw van den bakker, zijn vader, zijn dienstmeisje en een bakkersleerling van 14 Jaar getuigden hierna. Het was vooral aardig, het jongetje positief en met een eerlijke snuit te hooren verklaren, dat een mes bij deze scène niet te pas was gekomen. Hij stond vlak bij den patroon en den agent en hij had alles dui delijk waargenomen! Een oud-hoofdagent van politie moest een en ander over Laduc vertellen. Hij noemde hem een jong en dus nog onervaren politieman, die bovendien wel een beetje van opscheppen hield. Pertinente zaken bracht deze getuige echter niet naar voren. Evenmin een vroegere kost baas van Laduc, een spoorwégwachter. Deze kreeg ruzie met den agent, omdat deze wilde, dat hij iets verklaarde, wat hij niet gezien had. Hij noemde het optreden van den agent niet altijd behoorlijk. Laduc werd dan voor het requisitoir nog maals scherp door den president gehoord, doch hij volhardde in zijn verklaring, dat de bakker hem met een mes bedreigde. Van den anderen kant hield verdachte zijn onschuld voL De Officier van Justitie, mr. Roeters van Len- nep, noemde zaken als deze eenvoudig, omdat de feiten ter tafel liggen in ambtseedige pro cessen-verbaal. Nu ziet men vaak, dat daar tegenover een schaar van getuigen wordt op geroepen om den politie-beambte beschaamd ïe maken. Alleen houden die getuigen elkaar de hand boven het hoofd. En verdachte is van deze methode het slachtoffer geworden. De Rechtbank zal deze zaak van alle kanten bekijken en nauwkeurig moeten wikken en wegen. Bakker F. is bekend als iemand, die het niet zoo nauw neemt met de Arbeidswetten; hij wil zich daar niet aan onderwerpen. Toen La duc binnenkwam begon de herrie en de getui gen zeggen zelf, dat de bakker tekeer ging als een gek en in zijn bakkerij razend heen en weer holde. Het ligt dus psychologisch zoo heel goed voor de hand, dat hij uitriep: „Ik zal je aan het mes rijgen." De Officier vertrouwde dan ook op het verbaal van den agent en noemde vele getuigen onbetrouwbaar. Niemand wilde eerst iets weten van het mes om koekjes te snijden en men verzuimde dat aan de politie af te geven. Bij huiszoeking werd het eerst gevonden. Verd. is onmiddellijk na het gebeurde naar den loco-burgemeester van Bloemendaal gegaan om zich schoon te was- schen. Het was Zaterdag, het was druk in de zaak. Als hij niets gedaan had, behoefde hij niet per auto naar het raadhuis te gaan. In de buurt is gezegd: „Als hij maar volhoudt!" Waarom was dat noodig als alles in orde was en men niets behoefde te verbergen? Er is vol gens spreker geknoeid in deze zaak! Meineed noemde de Officier zeer ernstig, om dat daardoor de rechtsorde bedreigd wordt. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. ten Bokkel, wees er al lereerst op, dat de staat niet wordt gediend door de bedreigde rechtsorde goed te praten. Pleiter staat hier dan ook als persoon tusschen verdachte en rechtbank, maar hem is deze zaak zoo sympathiek, dat hij er niet gaarne afstand van had gedaan. Het wettig bewijs is door het verbaal van den agent aanwezig. Maar het overtuigend bewijs noemde pleiter ver te zoeken. Pleiter wees er op, dat de negen getuigen, die onder eede hun verklaringen nebben afge legd, eerlijke, rechtschapen, geloovige midden standers zijn, geen nihilisten. Menschen, die een meineed uit een grooteren gezichtshoek be kijken dan alleen het afleggen voor de recht bank. Negen menschen zouden hier meineed moe ten plegen en dat mag de Rechtbank niet voetstoots aannemen. De Officier van Justitie heette die menschen te liegen! Pleiter heeft reeds eerder een zaak gehad, waarin de agent Laduc optrad. Bij een brandstichting in een villa te Bennebroek berustte een groot gedeelte van een opgemaakt proces-verbaal op fantasie. Pleiter noemde die punten en onderwierp ze aan scherpe critiek. Laat men toch voorzichtig zijn met deze zaak! Negen gezinnen kunnen diep en diep ongelukkig worden op de verklaringen van één politieman. Met parabels stelde pleiter het geval voor, waarin hij den agent aan de kaak stelde. Laduc zou geen held zijn, als hij weggeloopen was voor een man, die geen wapen in de hana droeg. Pleiter wil echter aannemen, dat de agent te goeder trouw is geweest en hallucina ties zag. Ten aanzien van de messen wees pleiter er op, dat verd. niet uit de bakkerij is geweest, evenmin als de bakker. Het gevonden mes lag in den kelder, kwam in den zomer nooit boven en moest dus eerst gehaald zijn. De bakker is naar den burgemeester gegaan, om zich over Laduc te beklagen, omdat deze hem weer zocht om kleinigheden. De loco-burgemeester, de heer Kremer, heeft hem toen gezegd: „Als dat waar is wat U daar zegt, zult U er nog wel van hooren". Getuige Kremer vertoeft ech ter in het buitenland, zoodat hij dit niet De- vestigen kan. Nadat mr. ten Bokkel de verschillende door den Officier opgeworpen feiten uitvoerig be twistte, concludeerde hü tot vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op 30 Maart a.s. BATAVIA, 17 Maart. (Aneta). West- en Mid- den-Java zijn in den afgeloopen nacht door noodweer geteisterd. Het Observatorium te. Batavia registreerde een record. Een inlandsche vrouw werd gedood, een kind gewond door een omvallenden boom. De treinenloop tusschen Batavia en Cheri- bon is gestemd. Bandoeng is slechts te bereiken via Buiten zorg. Tusschen Tjikarang en Lemahabang is een goederentrein ontspoord. Twee personen werden gewond, twee ande ren worden vermist. Semarang is vrijwel geïsoleerd. Op 6 Januari 1.1. heeft Onze Heilige Vader ter viering van het negentiende eeuwfeest der Verlossing van het menscheljjk geslacht plech tig afgekondigd een buitengewoon Heilig Jaar en een algemeen en zeer gewichtig Jubilee, dat beginnen zal op den 2den April van dit jaar en zal eindigen op den 2den April 1934. De Paus noemt daarbij op de reeks van God delijke weldaden, die negentien eeuwen gele den aan het menschelijk geslacht geschonken zfjn. Vooreerst de instelling bü het Laatste Avondmaal van de Heilige Eucharistie en de uitreiking daarvan aan ieder der Apostelen, die priester werden gewijd door deze woorden: „Doet dit te Mijner gedachtenis"; het lijden, de kruisiging en den dood van Jezus Christus voor het heil der menschen; de aanstelling der Maagd Maria, onder het kruis van haar Zoon, tot Moeder van alle menschen; en vervolgens de wonderbare verrijzenis van Jezus Christus: tegelijk voorwaarde en zeker onderpand van onze verrijzenis; spoedig daarop de macht om de zonden te vergeven, door Jezus aan de Apostelen verleend, en het waarachtig opper herderschap aan Petrus en diens opvolgers toevertrouwd en bekrachtigd; ten slotte de Hemelvaart des Heeren, de nederdaling van den H. Geest, de eerste Evangelieprediking der Apostelen, welke op wondervolle en zegevie rende wijze is geschied. Wat is er heiliger, ge liefde zonen, wat verdient meer gevierd te worden? Immers uit deze wonderbare gebeur tenissen en goddelijke weldaden, waarmede het aardsche leven van Jezus Christus wordt af gesloten, vloeit voor ons voort het leven, dat het ware leven is, en wordt een nieuwe heils orde geboren voor de geheele menschelijke sa menleving van alle tijden. Daarna spoort hij ons aan, om in dit Heilig Jaar die kostbare weldaden dankbaar te over denken, en vooral om op den Goeden Vrijdag van dit jaar het lijden des Heeren met innige godsvrucht te overwegen; ook vraagt hij, dat de Bisschoppen der geheele wereld hun eigen onderdanen zullen opwekken, om in den loop van het Heilig Jaar dikwijls op te gaan tot de Tafel des Heeren. In overeenstemming met den wensch van onzen H. Vader den Paus, richten wij tot de Pastoors het verzoek, dat lo. waar zulks ge voeglijk kan geschieden, op Goeden Vrijdag niet alleen in den namiddag plechtig de kruis weg zal worden gedaan zooals gebruikelijk is, maar dat bovendien 's avonds een overweging zal worden gehouden over het lijden en ster ven van den Verlosser, waarbij gezongen zullen worden „Pange lingua gloriosi lauream certa- minis", „Miserere mei" en „Stabat Mater", en dat de reliquie van het H. Kruis door de ge- loovigen zal worden vereerd; 2o. dat de geloovi- gen gedurende het Heilig Jaar bij herhaling zullen worden aangespoord om dikwijls de H.H. Sacramenten van Biecht en Communie te ont vangen. Binnenkort zullen wij mededeelen, welke af laten gedurende het Heilig Jaar worden opge heven, aan welke personen het voorrecht is toe gekend om hier den Jubilee-aflaat te verdie nen en welke werken zij daartoe hebben te verrichten. Ter herdenking van den doodsstrijd van Christus in den Hof van Olijven zal onze H. Vader de Paus op 6 April, Donderdag vóór den eersten Vrijdag dier maand, in de St. Pieter de oefening van het Heilig Uur bijwonen. In navolging van Z. H. en tot opvolging van Zijn wensch schrijven Wij' bij deze voor, dab in alle kerken van Ons Bisdom in den avond van 6 April het Heilig üur zal worden gehou den. Verder laten Wij hier nog volgen de aanspo ring van Z. H. om den Jubilee-aflaat in Rome te komen verdienen. „Daar nu de volkomen kwijtschelding der schulden, welke wij thans zullen verleenen, ge durende dit boetejaar, alleen te Rome kan ver kregen worden, is het onze vurige wensch, ge liefde zonen, dat gij in groeten getale ter bede vaart zult tijgen naar de Stad, die als het mid delpunt is van het katholiek geloof en de ver blijfplaats en de zetel van den Plaatsbekleeder van Jezus Christus. Hier toch wordt het u ge geven de roemvolle reliquieën van 's Heeren lijden te vereeren, welke geen enkele christen kan aanschouwen zonder van liefde tot God te ontvlammen en zonder zich te voelen opge wekt tot een volmaakter leven. Hier wordt, zoo- als gij weet, de tafel bewaard, waaraan vol gens de overlevering onze Heer Jezus Christus het Brood der Engelen heeft geconsacreerd en Zich zeiven, onder de Eucharistische gedaanten verscholen aan zijn verbaasde leerlingen heeft geschonken. Hier eindelijk, geliefde zonen, hebt gij den gemeenschappelijken Vader, die u met liefdevolle welwillendheid wacht en die van harte verlangt Gods zegen over u, over uw belangen en uw ondernemingen af te smee- ken." t JOANNES, Bisschop van Haarlem- Haarlem, 13 Maart 1933. (St. Bavo) Het O. M. bij de Haagsche rechtbank, waar genomen door mr. Van Asch v. Wyck, eischte Donderdag tegen den 29-jarigen tuinarbeider L. P. H., te Haarlemmermeer wegens valsch heid in geschrifte 1 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. H. heeft in October jX te Leiden zekeren Gerlings bewogen tot afgifte van een bedrag van 634.30 en wel op een door verdach te zelf geschreven accept dat hij .ten laste van P. J. A. te Roelofarendsveen had opgesteld en met diens naam heeft onderteekend. Mr. Kepper verzocht de rechtbank den ver dachte, die uit de voorloopige hechtenis is ont slagen, een voorwaardelijke straf te willen op leggen. Vonnis 30 Maart. Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur R.K. Meisje biedt zich aan voor Amsterdam als Brieven onder letter O 25490, bureau van dit blad. net k.k. meisje 16 j. v.g.g.v., b.z.a. voor morgenuren of halve dagen te A'dam. Br.onder letter O 25503. bureau van dit blad. Voor Pastorie b.z.a. een R. K. HUISHOUDSTER v. m 1., tegen 15 Mei met alle huis. bezig'h. bekend, liefst Utr. of omgev., ook voor kl. gezin. Brieven onder letter O 25514, bureau van dit blad. snnmiimminiitiiiinuiiiniiiuiiiuiiiiiHiiiiimi Biedt zich aan een net voor d. en n., met hulsel, verkeer, liefst in eenv. gezin. Brieven onder letter O 25440, Bur. van dit Blad. ii..,iiini!iiiiiiiiiiiiiis Vlllllll!llltll]llüll!lllllilllilllll!llllllllllllllllillillllllllllllllllllllll!llllllll]llllllllllllllllllllllllll!lllllll!llllilllllllilllllllllllll|lll|l|[||ll|!|lll!lt|||lil||ll[|||l||||||||||||l|||I|U||{||llJj||l^ Bjz.a. voor direct of later nette pl.m. 50 J., liefst in klein gezin of bij heer of dame. Br. lett. O 25442, Bijkantoor Beverwijk, Schans 21. Costuumnaaister te Haarlem vraagt NAAIHUIZËN of werk aan huis; ook voor verstellen. Br. lett. O 25439, Bur. van dit Blad. 2 Duitsche Meisjes R.K. (zusters), 17 en 20 j., v.g.g.v., b. z. a. ais HULP IN DE HUISHOUDING. Er zal meer op goede behandeling dan hoog loon gelet worden Brieven letter O 25417, bureau van dit blad. Flink Jongmensch, 20 jaar, 5 jaar in gem. bedrijf werkzaam, zoekt plaat sing, om zich verder in t banket bakkersbedrijf te bekwamen. Br. ond. letter O 25468, bureau van dit blad. Net R.K. meisje vraagt eenige tevens plaatsing gezocht voor net R.K. meisje, 14 jaar, voor d. en n., goed met k. k. o. Adres: B 81, RUks- staratweg, Limmen. O 25462 Werkloos Tuinman (vakman) b.z.a. v. aanleg en veranderen van tuinen. Leliestr. 26, Haarlem. O 25473 Wegens teleurstelling terstond gevr. Drogisterij VAN LENT, Binnenweg 6, Heemstede. O 25474 Gevraagd voor den verkoop van geneeskundige kruiden aan particulieren. Br. onder letter O 25458, bureau van dit blad. Biedt zich aan meisje als HUIS HOUDSTER of 2e meisje. Uitstekende referentiën. Br. fr.. iefst omg., onder letter G. aan den Boekh. Wed. J. R. VAN ROSSUM, Utrecht. O 25452 B.z.a. net Burgermeisje voor Ook bij kinderen. Br. J. DE JONG, Amazonestr. 46 hs., A'dam Z. O 25466 Biedt zich aan nette aankomende 2e Bediende, goed kunnende scheren. Brieven Agent STUIFBERGEN, Cas- tricum. O 25464 R.K. Jonged., ouderloos, z.z.g.g., als houdt veel van kinderen, goed bekend met typen, kassa, enz. Brieven onder letter O 25481, bureau van dit blad. Net R.K. Heer, met goede hand v. schrijven vraagt HUISWERK (onverschillig wat), als bijverdienste (geen verzekering) voor billijk tarief. Br. lett. O 25507, bur. van dit blad. Een b.z.a., Dinsdags, Woensdags en Vrij dags. Brieven ond. no. 1, Faas Boekh., Quellijnstraat 21, Amsterdam Z. O 25502 B. z. a. voor dag of dag en n„ goed met kin deren kunn. omgaan. Brieven onder letter O 25510, bureau van dit blad. Gevraagd in een houthandel te Haarlem een >r. lett. 0 25477, bur. van dit bad. Terstond gevraagd een R.K. Bediende, intern, bekend met het vak, liefst niet ouder dan 17 jaar en bij voor keur uit de naaste omg. Fr. br. aan H. J. M. Bergfeld, Heemskerk, N.-H. iinii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiraiiimiiin«i| gevraagd, v. d. en n., helder en netjes kunn. werken, liefst buitenmeisje J. F. MINKEN, Rokln 40, A'dam. O 25431 Gevraagd tegen 15 April een HUIS HOUDSTER, van goede get. voorzien. Br. lett. O 25461, bur. van dit blad. LEERLING MANUFACTUREN Flinke Jongen die van aanpakken houdt, kan als leerling geplaatst wor den Doek's Manufact. Huis, Maasstr. 46, Utrecht. O 25450 Gevraagd een bij J. J. POEL, Wijde Wormer. O 25460 Terstond gevr. een 1. 1416 j. in bloemen- en boom' kweekersbedrijf. J. DE BEUS. Boom- kweeker, Tuil en 't Waal. O 25451 gevraagd te Haarlem. Brieven onder letter O 25480, bureau van dit blad. gevraagd, m. 1., met alle huiselijke bezigheden bekend, bij 2 personen, omgeving Alkmaar. Brieven met in lichtingen onder letter O 25483, bur. van dit blad. gevraagd voor Centrum Amsterdam. Aanmelden Baarsstr. 3, A'dam. O 25495 Gevraagd voor direct NET MEISJE v. d. en n. of v. d. d., niet ouder dan 17 j. Aanm. Adm. de Ruyterweg 147 I. Amsterdam. O 25489 In gezin met kinderen te Amster dam wordt gevraagd met 1 April v. d. en n. met huiselijk verkeer. Br. letter O 25505, bureau van dit blad. gevraagd te Alkmaar voor halve da gen, Vrijdags den geheelen dag. Adres Snaarmanslaan 78. O 25501 gevraagd te A'dam voor slgarenbe- drijf. Borgstorting 500. Brieven ond. letter O 25492, bureau van dit blad. Gevraagd in groot gezin een hulp aanwezig, in Haarlem. Br. ond. letter O 25472, bureau van dit blad. Gevraagd cm tevens in winkel behulpzaam te zfjn b(j Heer alleen. Indiensttre ding zoo spoedig mogelijk. Br. ond. letter O 25453, bureau van dit blad. WINKELJUFFROUW gevraagd, met het vak bekend; in of extern. FREI- TAG, Mosplein 20, A'dam Noord. O 25497 Een net handig gevraagd, liefst bekend met het vak. Fa. H. VLOOTHUIS, Warmoesstraat 58, A'dam. Kruidenierswaren en Vleeschwaren. O 25488 Oude gerenommeerde Maatschappij vraagt actieve, welbespraakte voor haar nieuwe gemakkelijk te plaatsen assurantie (zonder concurr.) Br. lett. O 25485, bur. van dit blad. Gevraagd voor direct of later voor d. en nacht, die netjes werken kan, voorz. v. g. get. (Zondags vrij). Zeist, Walkartweg 7. O 25518 „Huisverzorging" vraagt voor een gezin met 3 kindertjes een nette voor circa 3 weken. Aanb. bij: Mevr. PALEARI, Paul Krugerstr. 11, Alkm. O 25512 Brieven onder letter 0.25433 Bureau van dit Blad. voor direct gevraagd te Amsterdam een flinke om in het vak van manufacturen en gemaakte goederen te worden opgeleid. Beginsalaris 20.p. m. Br. onder lett. 0.25448 bur. v/d blad. 0.25467 0.25493 0.25517 gevraagd. Zich aan te melden vóór half zes, Zaterdag vóór 12 nur, bij O.25509 GEVRAAGD een goed bekend met het vak. Zich aan te melden vóór half zes, Zaterdag vóór 12 uur bij Te koop gevraagd, op termijnbet., f 50.voorschot. Br. no. 45, TH. HAGENDOORN, Agent N. H. Crt., Uithoorn. O 25441 Te huur of te koop gevraagd een dat een goed burger bestaan op levert. Niet in Amsterdam. Franco br. lett. O. 25351, Bur. v. d. Blad. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNnMiiiHiiiiiiiiHiiiiiiiiiiii!titiiiiiiiiiiiuiiinimiimimiiiiimiHiimimiiiitiiiiiiii!HiniMiimiimiiiniiiiimiiiiiiifiiniiiiti,iii,iiiiiiiiiiiiiiiiuniiiniiiii^ uimui TE KOOP prima onderhouden merk Beaumont. Pr. f 17.50. Te bevr. BOELHOUWER, Vijzelgracht 35, Am sterdam, ingang N. Looiersstraat. O 25363 Te koop geven op alle gronden veel en beste Winteraardappelen. Ook nog beste Eetaardappelen f 1.-per 35 kilo franco. Adres C. v. WEES, Boerderij Romuald, Stompetoren. O. 24496 RIJWIELEN SPOTPRIJZEN. Enorme prijsverlaging op alle goederen. Reu- zenkoopjes in rijwielen en banden, diverse onderdeelen. WEIJERS, Dldam bij de Kerk. O. 25444 met kist en stok, een heele en in goeden staat voor spotprijs. Adres BUDDE. Keizersgr. 66, Amsterdam. O 25436 TE KOOP een partij van 4, 5 en 6 voet. Bij O. DE WINTER, Limmervoort te Limmen. O 25463 COSTUME Ter overn. aangeb. te Haarlem, zoo goed als nieuw colbert, middelm. maat. Br. lett. O 25482, bur. v. d. bl. TE KOOP een prachtige party bij D. SPRUIT, B 346. Roelofarends veen. O 25479 Te koop Chevrolet Coach 1927, ln prima staat 275. Raadhuisstraat la, Haarlem Nrd. O 25475 Te koop aangeb. 150 KIST TREKTULPEN Darwin in var. 30.J. DE WIT, Schoollaan 5, Bennebroek. O 25469 Te koop 6 Krielkippen met Haan. Vianenstraat 39, Velp. O 25456 Te koop aangeb. pracht z. g. a. n. MOD KINDERWAGEN (dikke bandjes) n. 5 u. Prijs billijk. Spaarnw.straat 28 rd., drukb., H'lem. O 25499 TE KOOP een Te bevragen bij C. HOOGEBOOM Cz., Kalverdjjk, Harenkarspel. O 25511 Te koop te Haarlem ruwh. Belg. her der, Reu, pr. waalcsch en hulshond, lief v. kind. Br. O 25476, bur. v. d. bl. smakelijke bloemige Aardappelen? Bestel dan 1 H.L. (70 K.G.) óf 1.50 franco huis A'dam, als proef; zakken gratis. H. J. MEIJER, Aalsmeerder- weg 94, Haarl'meer (Rijk). O 24828 HUISTRAP te koop. Dr. Kuiper straat 6, Arnhem. O 25446 Desgew. termijn bet. LUMEIJSTR. 17 hs., Amsterdam (West). O 25437 ENG. KINDERFIETSJE t 2.95 met gebl.- wielen, gummibanden. W. M. TER HAAK, Rozengracht 233. Amsterdam. O. 25435 TE KOOP prima eiken 6 Mr., compl. nieuw tuig en tent. Jachthaven „De Schinkel", A'dam. Br. lett. O 25434. Bur. v. d. Blad. 85 en 65 c.M. van f 23 en f 10 nu voor de helft /II en 6. WONDERS, Jansweg 37, Haarlem. O 25177 Te koop rood, geel en Deensch (dorsch) 5 p. pond, tevens een zoo goed als nieuwe wielploeg, bij Jn. v. Stralen Pz„ Middelweg H.H. Waard. Z. O 25449 Ter overname aangeboden een HEEREN ROKCOSTUUM (jas en vest) in prima staat voor 15. Br. lett. O 25471, bur. van dit blad. Een veehouder biedt te koop aan 500 L. volle melk, dagelijks te leve ren, ook bij gedeelten, franco Am sterdam. Brieven fr. onder letter O 25486, bureau van dit blad. D. EN H. RIJWIEL beter dan nieuw, 20.met pracht lamp f 24.50. Baarsjesweg 282 II A'dam O 25504 SCHOTSCHE MUIZEN Te koop 300 bak Schotsche muizen, maat 2836 en 3650, gekeurd met L. A. 13. Te bevragen bij J. SCHIL DER, Zuidervaart, Stompetoren. O 25513 Van Particulier gesloten FIAT AUTO LIMOUSINE model 1928, geh. eleectr., autom. rui- tenwisscher, nation.bew. en wegen- bel., 200. Proefrit toegestaan. Allard Fiersonstraat 40, Haarlem Oost. Te koop: Blokjes van 4 perceelen, in aanbouw zijnde gelegen aan de MENDELSSOHNSTRAAT No. 30 - 32 - 34 - 36, HANDELSTRAAT No. 56 - 58 - 60 - 62, Park Oog in Al te Utrecht. Koopprijs: 28.500 per 4 perceelen. Te bevragen op het werk en Burgemeester van Tuyllkade No. 132 - Utrecht. 0.25519 giiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiig beste gedeelte Jordaan, Amsterdam, waarin jaren gevestigd melk- atinex vleeschwarenzaak, 12.per week. Aanv. 1 April. Bevragen Keizers gracht 97 bovenhuis, Amsterdam. Telefoon 47775. 0.25491 Te huur per 1 of 15 Juni een Boven huis, centrum stad (Arnhem). Br. letter O 25457, bureau van dit blad. 0.25443 gtniniiiiiniioNniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiuniiiiiiiiiniiiiiiiitfiiNfiiiniiiiiitniniiiiiiiiiiniiii^ SiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiM BLOEMENDAAL Aangeboden gem. Zit-Slaapk. met of zonder pension. Bid weg bij de R.K. Kerk. Br. lett. O 25470, bur. v. d. bl. m of z. P. v. H. of D., ook oude H. of D„ hulpbeh. geen ber. Pens. Bill, cond. A'dam. Br. O 25383, bur. v. d. bl. AANGEBODEN m. of z. pension, zeer geschikt voor vestiging van R.K. Verlosk. of Kraam- verpl. Zeer gezond en mooi wonen in volkrijke buurt te Arnhem. Br. letter O 25447, Bur. van dit Blad. Aangeboden te Arnhem n.b. Sonsbeek ruime Zit-Slaapk. met deg. pension a 40.p. m. per 1 April. Br. ond. letter O 25455, bureau van dit blad. Student vraagt ZIT-SLAAPKAMER met pension bij eenv. R.K., liefst om trek Koningsplein A'dam of Artis. Geen beroepspension. Br. m. prijsopg. ond. lett. O 25487, bur. van dit blad. aan de H. Maria, H. Joseph en Marg. Sinclair voor verkregen gunst. MeJ. ENGWERDA. A'dam. O 25496 Net R.K. Meisje, 23 jaar, te Arnhem, zoekt dito VRIENDIN. Brieven ond. letter O 25445, Bur. van dit Blad. Nette R.K. Jongen vraagt een dito in Zuid, liefst met flets, leeftijd 20 4 21 j. Br. 85, Bijk. N. Dag, K. du Jardlnstr. 4, A'dam Z. O 25465 Net R.K. Meisje, 17 J.. zoekt een leuke Vriendin. Haarlem of omg. Br. ond. letter O 25506, bureau van dit blad. Half acht Kon niet aanwezig zijn. Woont niet te Haarlem. Verzoeke daarom nader adres. O 25459 Gevraagd op 6 nieuwgebouwde hulzen, waarbij 1 winkelhuls onder 1 dak, met of zonder aflossing, naar verkiezing. Br. letter O 25516, bureau van dit blad. gevraagd op vrij huis met tuin ln de nabijheid van R. K. kerk en school, tegen 4 pCt. met of zonder aflossing. Brieven ond. lett. O 25515, bureau van dit blad. PRIJSOPGAAF gevraagd pijn. 14 x 2%. Brieven onder letter O 25438, Bur. van dit Blad. EWALD HOLZHAUS AutortjschooL Volledige priv.-cursus 25.Bosb. Toussaintstr. 7, A'dam. Tel. 82104. O 25085 Voor een half Jaar Br. lett. O 25478, bur. van dit blad. Wie helpt zakenman aan 250 ter uitbreiding. Aflossing in 12 maande- ltjksche termijnen. Brieven onder letter O 25454. bureau van dit blad. lste Hypotheek op nieuw dubbel winkelhuis met Bouwgrond, in groot welvarend dorp n.b. Haarlem. Waarde 16.000, wordt gevraagd 10.000 lste Hyp. Brieven onder letter O 25500. bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3