Tweede klasse T eleurgesteld u Baarn zal degradatiewedstrijden moeten spelen H.F.C. speelt gelijk Tweede klasse A Tweede klasse B u. w. s. B.F.C. IH.F.C. I 1—1 VeloxBaarn 70 BloemendaalHercules 21 ZandvoortR.O.D.I. 53 E.D.O.H. V.B.-ELFT AL Verdiende overwinning KinheimAlc. Victrix HAARL. VOETBALBOND Uitslagen V.C. B. Lisse IBlauw-Zwart I 00 De landenwedstrijd Duitschland Frankrijk eindigde in een 33 gelijk spel Drie-één voorsprong verloren D.H.V.B.-UITSLAGEN HOCKEY PROMOTIE-KLASSE H.D.M. 2—M.H.C. 4—4 TWEEDE KLASSE M.H.C. 2—Alkmaar 33 DERDE KLASSE Bloemendaal 3Strawberries 22 DAMESHCKEY Eindstanden competitie Overgangsklasse HONKBAL Nederlandsche Honkbalbond Honkbalclub Haarlem WIELRENNEN H.S.V. „De Kampioen" GYMNASTIEK LIGHAL-UITVOERING BILJARTEN Hof van Hollandbeker RETRAITEN 462e STAATSLOTERIJ STOOMVAARTLIJNEN Kinheim gesp. gew. gel. vrl. v—t pnt. gem. 15 11 1 3 38—27 23 1.53 Zeeburgia 16 12 0 4 42—19 24 1.50 E. D. O. 15 10 2 3 47—25 22 1.46 W. F. c. 13 4 4 5 23—24 12 0.02 T. O. G. 13 6 0 7 22—33 12 0.92 H. R. c. 15 5 3 7 27—36 13 0.86 Z. V. V. 15 4 4 7 34—31 12 0.80 Alc. Victrix 15 4 4 7 4455 12 0.80 V. V. A. 14 4 1 9 24—35 9 0.64 U. E. C. 15 3 1 11 33—61 7 0.46 H. F. C. gesp. gw. gl. vrl V.—t. pnt. gem. 16 12 4 0 55—23 28 1.75 16 9 3 4 51—20 21 1.31 Velox 17 10 1 6 55—30 21 1.23 Bloemendaal 16 7 3 6 36—40 17 1.06 Spartaan 14 5 3 6 27—31 13 0.92 A. F. c. 15 5 3 7 33—44 13 0.86 Hercules 16 5 3 8 28—37 13 0.81 Alphen 15 4 4 7 40—46 12 0.80 B. F. C. 15 4 4 7 24-41 12 0.30 Baarn 16 2 2 12 30—63 6 0.37 HFC heeft den aftrap en stevent direct Qp het BFC-doel af, doch de achterhoede der Bussummers blijkt in goede conditie te zijn. De BFC-aanvallen worden het meest geleid door den rechtsbuiten Hellingman, die steeds prachtig voorzette, echter bleef succes uit. We denken HFC te zien doelpunten als een hard schot van den midvoor via den paal nog juist uitgaat. Ook BFC krijgt een paar kansen, maar keeper v. d. Meulen geeft niet thuis en heeft met de zacht ingeschoten ballen niet de minste moeite. BFC houdt het spel voorname lijk op rechts, daar de linksbuiten Hom tegen den keurig spelenden HFC-rechtshalf niet veel kans krijgt. De rust gaat in met blanco stand. Na de thee -is het HFC dat in den aanval is, maar keeper Vos van BFC staat goed op zijn Plaats. Eenige corners op beide doelen leveren niets op. Er is ongeveer een kwartier gespeeld als de linksbuiten van HFC fraai voorzet en het is de rechtsbinnen die keihard doelpunt en daar mede zijn club de leiding bezorgt. Een over winning staat nog lang niet vast, want BFC komt steeds meer in den aanval en succes kan niet uitblijven. Na ongeveer een half uur spelen zet Hellingman voor, Hooger krijgt den bal, v. d. Meulen loopt uit, treuzelt even en Hooger Plaatst kalm in open doel, 11. BFC vecht thans voor de overwinning. Het is weer Hel lingman die voorzet en Hooger kopt fraai in, v. d. Meulen is gepasseerd, maar de bal komt juist tegen den paal. Met BFC in den aanval komt het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd. De Baarnsche bezoekers hebben tegen het dezen middag goed in vorm zijnde Velox hun theoretische kans, om alsnog de laagste plaats te ontgaan, niet kunnen verdedigen met het ge- Wenschte succes. Zij werden volkomen regel matig met niet minder dan 70 geklopt. Het- tinga opende de score en nam drie goals voor zijn rekening. De jongste der gebroeders Litn maakte twee doelpunten en de oudste één, ter- Wijl ook Suik er één maakte. Baarn kon zich op het gladde veld niet best aanpassen en liet menig kansje onbenut. De laagste plaats is nu voor Baarn een feit ge- Worden. Er zal heel wat beter gespeeld moeten Worden in de degradatie-competitie, om tegen ploegen als DOS en UVV succes te hebben. Nadat beide partijen zich aan het vrij moei lijk te bespelen terrein hadden aangepast, kwa men de gasten iets in de meerderheid. De vleu gelspelers der Stichtenaren brachten het leder herhaaldelijk goed op, maar de verdediging der thuisclub met Huisman aan het hoofd bleek m goeden vorm. De aanval der witten zat in- tusschen lang niet stil, maar het schieten was over het algemeen niet sterk. Na goed werk van den Hercules-rechtsbuiten scoorde een der binnenspelers van dichtbij onhoudbaar (01). Veel krachtverschil viel er verder niet te be speuren. Rust 10 voor Hercules. De tweede helft is de thuisclub voornamelijk aan het woord geweest. De middenlinie zat er thans geestdriftig achter en de Herculanen moesten zich dan ook hoofdzakelijk tot destruc tief werk bepalen. Spoedig maakte Bloemen daal door toedoen van Rübken gelijk (11). Veel gelegenheid om het spel te verplaatsen kregen de gasten daarna niet meer. Immer het voor Bloemendaal een strafschop onbenut. Toch hing er een doelpunt voor de thuisclub in de lucht. Na goed samenspel der Bloemen- daal-voorhoede kreeg Van Gelder het leder vrij en bracht met een fraai schot den stand op 2-1. De laatste minuten kwam Hercules nog even opzetten, maar de Bloemendaal-verdediging bleef meester van het terrein. Het einde bracht Bloemendaal een alleszins verdiende overwin ning. Zandvoort speelt in de bekende opstelling, met uitzondering van G. Keur, welke is ver- Vangen door A. Paap. Nadat een schot van R. O. D. I. de lat scheert, schiet Schuiten hard in en met eenig geluk voorkomt de keeper een doelpunt. R. O D. I. is dan een tijdlang steeds in den aanval, maar de verdediging van Zandvoort laat zich niet passeeren, totdat per saldo Keur in eigen doel werkt, 01. Zandvoort zet dan een goeden aanval op en een voorzet van Luyting benut Kraayenoord, 1-1. Daarna zijn de doelen om beurten in gevaar en krijgt Zandvoort een penalty te nemen, Welke door Weber recht op den keeper geschó ten wordt, echter bemachtigt hij nogmaals den bal en het is 21, waarmee de rust ingaat. Zandvoort is dan sterker en nadat een cor- her tot tweemaal weer tot corner gewerkt is, schiet -Luyting in, 31. Uit een aanval van Zandvoort koppen ge lijktijdig verschillende personen naar den bal en moet de keeper uitvallen. Steeds is Zandvoort voor het R. O. D. I.» doel en als Schuiten tusschen keeper en backs is ingesloten, trekt hij listig het leder over de hoofden in het doel, voor alle zekerheid vol trekt Hollenberg het vonnis 41. Zandvoort maakt dan nog een fraai doelpunt dat niet Wordt toegekend. Doch direct daarop zet Luy- ting goed voor en schiet Hollenberg in, 51. Zandvoort vindt het nu welletjes en R. O. I. krijgt gelegenheid den achterstand tot b—3 in te loopen. Het spel van het H. V. B -elftal was een ge weldige teleurstelling, al kon men aan de 'oal- behandeling wel zien, dat de heeren tot iets beter in staat zijn. De rood-zwarten hadden invallers voor Perukel Jr., Dinkla en Jansen, voor wie Lasschuit, Kloos en Jos. Perukel invielen. Het begin is heel slapjes, tot een plotselinge E. D. O.-aanval succes heeft, ineens benut Jos. Perukel een voorzet van J. Koene. 1—0. Goe- maat passeert dan Kluijskens en over het schot dat volgt valt Stollenberg heen. 20. De rood witte voorhoede houdt het spel veel te kort en speelt te veel op rechts. Kort voor rust wordt er onderbroken voor den regen, deze periode wordt tevens als rust gebruikt, zoodat er na enkele minuten onmiddellijk wordt gedraaid. De tweede helft schijnt een opleving te "oren- gen en er wordt door de rood-witten wat vu riger gespeeld. Als Goemaat echter met een speler op zijn hielen het derde doelpunt soort, 30, gaat alle aardigheid er af en onder een aanhoudenden regen nadert gelukkig het ein de. v. Roode krijgt nog een penalty te nemen voor hands, doch het schot levert voor v. Roon geen moeite op. Een slecht verwerkt schot van J. Perukel Sr. geeft J. Koene gelegenheid den stand op 40 te brengen, waarmee het einde komt. De leiding van den heer Sikman was heel goed. De wedstrijd Kinheim—Alc. Victrix is niet doorgegaan. Spelers en meerdere supporters maakten een vergeefsche reis. E.D.O.H.V.B.-elftal Afd. I A V.S.V. 3 Haarlem 4 (gest.) Schoten 2E.D.O. 3 DamiatenKinheim 2 (gest.) 4—0 0—0 2—2 2—2 Afd. I B Bloemendaal 2D.W.O. 12 Spaarnevogels—R.C.H. 5 1—2 2 A: Haarlem 3aSpaarnestad 15 V. O. G.—Spaarndam 35 2 B: Haarlem 5E. D. O. 5 0—11 D. O. A.Beverwijk 2 08 2 C: Hillegom 2—Spaarnevogels 2 1—0 V. V. H.—Zandvoort 2 (gest.) 13 2 D: Swastika—Zandvoort 3 3—3 E, T. O.Zeemeeuwen 3 33 R. C. H. 6—T. H. B. 3 3—0 3 B: Bloemendaal 3Swastika 3 180 3 E: V. V. B. 2—Kinheim 5 2—1 D. I. O. 3—Bloemendaal 4 20 E. D. O. 8Beverwijk 5 25 3 G: Hillinen 5—E. T. O. 2 52 Haarlem 6—E. H. S. 3 4—1 3 H: Zandvoort 5—Schoten 4 0—2 3 I: T. H. B. 4—Halfweg 3 4—6 Zeemeeuwen 5—Bloemendaal 6 4—4 3 J: Spaamestad 2—Zandvoort 4 Spaamestad niet opgek. 3 K: Hillegom 3—Vijfhuizen 3, Vijfhuizen niet opgek. E. D. O. 7Spaarndam 2 opgek. Vele wedstrijden afgelast. Als om kwart voor 3 scheidsrechter Haver - korn laat beginnen speelt Lisse met den sterken wind in den rug. BI. Zwart neemt dén aanval over en ze zitten direct vurig op den bal. Aan weerszijden moeen de keepers handelend optre den, doch gevaar is er niet. Lisse neemt het iets te gemakkelijk op en doordat B. Zwart goed op den bal zit, gaat het spel gelijk op. Lisse ziet dan in dat het zoo niet gaat en gooit er een schepje op en ze zijn nu ook werkelijk gevaar lijk, doch steeds worden de ballen te hard toe gespeeld, zoodat de voorhoede ze niet kan achterhalen. Toch moeten we eenige goede schten van midvoor en rechtsbuiten notee- ren, doch BI. Zwart's keeper is op zijn post. Zoo verstrijkt de eerste speelhelft. Na de thee schijnt Lisse haar zelfvertrouwen terug gegekregen te hebben, want na den aftrap blijft Lisse in de meerderheid, de voorhoede zit er nu beter op en had in deze instantie BI. Zwart niet over 'n uitstekenden keeper beschikt dan had Lisse wel eenige goals kunnen ma ken. De laatste minuten zijn voor B. Zwartj' doch de Lisser verdediging met Mens aan het hoofd geeft geen pardon en als scheidsrech ter Haverkorn, die uitstekend leidde, einde blaast, hebben beide partijen de puntjes eerlijk gedeeld en geeft dit de verhouding goed weer. Waarom zit jij hier? Ik ben een nieuweling. Van ochtend was ik te laat om te beginnen en nou wou ik toch graag op tijd zijn om uit te scheiden. Casettino Illustrato. Venetië. Een zakelijk verblijf in de Duitsche Rijka- hoofdstad stelde ons in de gelegenheid om met ruim 40.000 Duitschers en nog 3000 uit Parijs overgewaaide Franschen, het Deutschland über Alles naast de Marseillaise te hooren spelen, iets dat na den oorlog slechts heel sporadisch voorkwam. Het was de voetbalwedstrijd Duitschland Frankrijk, welke tot dit verbroederende feit aanleiding gaf. De Duitschers kwamen in het veld om de nederlaag van twee jaar terug in Parijs te wreken, terwijl de Franschen, die nog nimmer buitenshuis tegen Duitschland speelden, het er op hadden gezet om de Germanen eens te toonen wat zij in hun Fransche voetbalschoe nen hadden. De wedstrijd intusschen is ons niet meege vallen. Sfeer was er niet, waarvan het onprac- tisch gebouwde Stadion allereerst de schuld was. Het publiek zit veel te ver van het veld verwijderd en krijgt nimmer contact met de spelers. Vandaar ook dat de Fransche kolonie niet eens werd opgemerkt. Bij een zeer behoorlijk volume techniek heb ben de Duitschers ook in dezen wedstrijd weer eens blijk gegeven van een opvallend gebrek aan tactiek. Dit openbaarde zich weer in een overdreven aantal buitenspelgevallen en verder heel sterk in het feit dat Germania's zonen ondanks hun opvallende technische meerder heid, een 31 voorsprong niet wisten te hand haven. Duitschland begon onder leiding van den En- gelschen heer Crew met een knap positiespel, dat zuiver genoeg was om de Franschen terug te dringen. Spoedig echter volgden er enkele door Langliller geleide aanvallen op het Duitsche doel. Nicolas kreeg zelfs een prachtkans nadar, Wendl had gemist, doch Jacob stopte den bin nen zij bereik geschoten bal. Hierop volgde aan den anderen kant een schot van Fisher tegen den paal, waarna den doelverdedigers eenigen tijd rust werd vergund. Knap Duitsch spel stond tegenover het meer verrassende werk der Franschen en 22 minuten na den aanvang verraste het dan ook velen dat Frankrijk, ondanks het Duitsche overwicht in het veld door een ver schot van Rio de leiding nam. De bal ging vlak langs den Duitschen kee per, die het leder te laat zag, 01. Het karakter van den strijd wijzigde zich niet. Na een half uur kreeg Rohr eindelijk zijn kans. Hij had zich goed tusschen de beide Fran sche backs opgesteld en passeerde na een korten ren Defossè onhoudbaar, 1—1. Lindner, de Duitsche linksbinnen moest ver volgens vervangen worden. Onder gejuich kwam de Dresdener Richard Hoffman het Duit sche team completeeren. Er kwam wat meer vuur in het aanvalswerk der gastheeren, het geen twee minuten voor halftime tot succes leidde. Na goed werk van Hoffman scoorde Rohr opnieuw, 21. De Duitschers begonnen na de hervattng zeer hoopvol. De Franschen doorstonden den druk 20 minuten lang met succes, doch toen Defossè ver was uitgeloopen profiteerde Lachner hier van handig om den bal snel om te halen, waar na hij via Defossè's vingertoppen in het Fran sche doel verdween, 31. "Wij gelooven niet dat er na dit moment nog één man in het Stadion was die niet aan een Duitsche overwinning geloofde. Jacob had het vrij kalm gehad, doch naarmate de tijd ver streek begon de Gallische Haan zich meer en meer te roeren. Hoewel er voor Hoffman geen enkele reden was om zich meer en meer in de verdediging terug te trekken, geschiedde dit toch. De Franschen konden nu aanvallen, het geen tien minuten voor tijd tot gevolg had dat Nicolas zijn tweede doelpunt kon scoren, 3—2. Direct hierop waren de Franschen al weer voor Jacob te vinden en kopte Gérard uit een voorzet van Langliller den bal voor de derde maal in het Duitsche doel, 33. Gedurende het resteerende deel van den speeltijd hadden de Duitschers nog moeite ge noeg om een vierde doelpunt tegen zich te voorkomen. Scheidsrechter Crew, die geen moeilijke taak had kondigde intusschen spoedig het einde aan met een ongewijzigden stand. De beste spelers van het veld waren de Duit sche midhalf Hergert en de Fransche linksbui ten Langliller. Volledigheidshalve volgen hier nog de elf tallen: Duitschland Jacob Jahn Regensb. Haringer Wendl Bayern München „60" Gramlich Hergert Mantel Eintr. Frf. Pirmasens Eintr. Frf. Fischer Lachner Rohr Lindner Kobierski Pforzheim München 60 Bayern Eintr. Fortuna Langliller Rio Nicolas Gérard Liberati Exc. Rouen Rouen Montpellier Exc. Delf our Kaucsar Chantrel R. C. Paris Montpell. Red Star Mattier Van Dooren Sochaux Lille Defossè Lille Frankrijk j. b. Eerste klasse C. D. H. L. 2Oliveo 1 35 Tweede klasse C. B. S. M.Oranje Zwart 43 (gestaakt) Res. derde klasse D. Santpoort 3S. J. C. 3 33 Res. vierde klasse K. I. B. O. 2Martinus 2 0—3 Nog maar op het randje af is het aan de Musschen gelukt althans een gelijk spel te verkrijgen. De verdediging had een kolossale off-day. H. D. M. 2 was dan ook het meest aanval lend, waardoor moeilijke momenten voor het Musschendoel ontstonden. De aanvallen van M. H. C. waaren door gebrek aan samenspel vrij ongevaarlijk. H. D. M. 2 nam dan ook de leiding na een fout van een der backs en vergrootte den voor sprong nog na een fout van den anderen back, tot 2—0. Uit een strafcorner maakte Schmeink echter een goede tegengoal, 21. Ook in de tweede helft begon H. S. M. 2 direct fel aan te vallen, waardoor opnieuw voor het Musschendoel hachelijke momenten ont stonden. Als de keeper niet snel heeft wegge werkt, is een der Hagenaars er vlug bij en maakte 31. M. H. C. werd daarna pas wakker. Door toe doen van Van Citters werd het 32, maar op nieuw vergrootte H. D. M. 2 den voorsprong, na slap werk in de verdediging. De Haarlemsche aanvallen werden echter fel ler. Eerst maakte Van Citters er 34 van en vervolgens wist hij zelfs den gelijkmaker te scoren. Een prachtkans voor het winnende punt werd door treuzelen van een der Musschen te niet gedaan. Thans kwam het einde met 44. In een door M. H. C. zwak gespeelden wed strijd, werd tenslotte na een 31-voorsprong nog een gelijk spel behouden. De Musschen namen de leiding 1—0, doch zagen zich deze weer ontgaan ook, 11. Doch opnieuw wist M. H. C. voor te komen, zoo dat de rust met 21 kwam. In de tweede helft werd de voorsprong nog tot 31 vergroot, doch Alkmaar slaagde er in, eerst den achterstand te verkleinen (23) en vervolgens zelfs gelijk te maken (33), met welken stand het einde kwam. De thuisclub verscheen nu eens volledig en wist tegen het sterke Strawberies een gelijk opgaande, snellen en spannenden wedstrijd te spelen. Uit een strafcorner nam Bloemendaal 3 de leiding door goed werk van Kuiper (10), maar de Strawberries slaagden er toch in nog in de eerste helft gelijk te maken. Rust 11. Ook de tweede helft bracht spanning en snel heid. De aanvallen der gasten waren iets be ter, doch Bloemendaal kreeg meer aanvallen. Overeenkomstig deze kleine meerderheid, nam Strawberries de leiding (12) en behield deze tot een halve minuut voor tijd, toen Kuiper uit een fellescrimmage den bal over de Bever- wijksche doellijn wist te werken, zoodat het einde met 22 kwam, waarmede Bloemendaal wel wat meer kreeg, dan strikt verdiend. gesp gewe. gel. verl. v-t pnt. Laren 8 7 1 28—7 14 B. D. H. C. 2 8 4 1 3 19—18 9 O. K. 8 3 1 4 6—10 7 Rood-Wit 2 8 2 2 4 16—23 6 Leiden 8 2 6 16—27 4 2e KLAASE A Amsterdam 2 8 8 34—4 16 Be fair 8 5 1 2 16—11 71 Gooi 2 8 3 5 12—16 6 B. D. H. C 4 8 1 2 5 4—19 4 Utrecht 8 1 1 6 5—21 3 De N. H. B. houdt zijn jaarvergadering op Maandag 27 Maart in het Parkhotel te Am sterdam. Aan de orde komen de gewone punten van elke jaarvergadering: jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester en bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de voorzitter, pen ningmeester en twee commissarissen, de heeren Bleesing, Kuling, Segaar en Landweer. Ter opening van het seizoen houdt de Honk balclub Haarlem haar ledenvergadering op Woensdag 22 Maart 1933 in „De Nijverheid". Op de agenda komen voor: verkiezing van be- stuurs- en commissieleden, jaarverslagen van secretaris en penningmeester, en de agenda van den Ned. Honkbalbond op 27 Maart a.s. Voor deze vergadering moeten ook afgevaar digden worden gekozen. De jubileum-commissie komt met plannen tot viering van het tien-jarig bestaan in het ko mende seizoen. Zondag 19 Maart hield H. S. V. „de Kam pioen" haar 3en rit der Wintercomp. Aan den start kwamen 29 renners, ook Jac. van Eg- mond. Gereden werd door de A klasse 5 K.M., C klasse 5 K.M., C klasse 10 K.M.; de uitslag der A kl. luidde: 1. vanEgmond; 2. Fruitema; 3. van Dijk; 4. Moerkerk; 5. Moerkerk; C. kl. 1. "o Boom; 2. van der He ide: 3, Gni "in; Hessels; 5. Huyboom; C kl. 1. Meskers; 2 Groot; 3. J. de Bruin; 4. Schut; 5. Tom van Eg- mond. De 26ste uitvoering ten bate van de Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose in Haar lem en Omstreken werd Zaterdagavond in den Stadsschouwburg gegeven onder leiding van den heer B. J. Wieland Los en mej. M. B. Roo- sen; het bijeenbrengen der gelden (niet de lichtste taak in deze sombere tijden!) verzorgt de heer A. J. Meyerink, die de serie „Lighal"- uitvoeringen reeds aanving in 1908. Het was nu de vijfde uitvoering onder lei ding van den heer Wieland Los en mej. Roo- sen en het verheugt ons te kunnen zeggen, dat deze laatste avond de vier vorige beslist in menig opzicht heeft overtroffen. Het Sym- phonie-ensemble „Orpheus", onder leiding van den heer H. Th. Lindenbom, verleende zijn welwillende medewerking. De jongens en meis jes van de 4e, 5e en 6e klassen der opleidings scholen 1 18 en 19, waren de jeugdige execu tanten en v'oorts werd deelgenomen door dames en heeren leden der Beverwijksche Gymnastiek- vereeniging „Turnlust", waarvan de heer Los directeur is. De schouwburg was zeer goed bezet, tal van autoriteiten waren aanwezig; de muziek zette een pittigen marsch in en klokke half acht nam de uitvoering een aanvang, met nabootsings- Kellner, er staan zes soor ten visch op het menu. Welke is het verscht? Ik zou u aanraden sardi nes te nemen. Dublin Opinion. oefeningen, jongens 4e klasse. Met zichtbaar genoegen werden de bewegingen van kloklui den, schaatsenrijden en paardrijden nagebootst. Ook de meisjesoefeningen verliepen naar wensch. Wat zullen de aanwezigen gesmuld hebben van het toestelturnen door de dames van „Turnlust"! Sierlijkheid en mooie afwerking streden om den voorrang. De serie vrije oefe ningen heeren mocht gezien worden; krachtige, pittige oefeningen. Springen door meisjes en leuke oefeningen mèt en aan een touw door jongens 5de klasse waren de volgende nummers. De knotsoefenin gen door meisjes 6de klasse waren wat zwaar voor haar leeftijd. Dit handgereedschap past beter bij MULO- of HBS-leerlingen. Het toestel-turnen heeren was, behoudens enkele vlekjes, zeer goed. Eenige intermezzi gaven in dit deel van het program een pret tige afwisseling. Voordat tot de pauze werd overgegaan, be trad de heer Meyerink het tooneel om een woord van welkom te spreken, om dank te zeggen voor de belangelooze medewerking van velen en vooral om het financieel resultaat van zijn pogen en van de uitvoering mede te deelen. Was reeds in den loop der jaren een som van ruim 50.000 voor de hoogst nut tige vereenigjng ter bestrijding der T.b.c. bij eengebracht, was de opbrengst het vorig jaar nog ruim 1700, iedereen kan begrijpen, dat in deze moeilijke tijden, nu zooveel vereenigingen om steun aankloppen, een daling moest vol gen. Het verheugde spreker dat, dank zij de samenwerking van velen, toch nog een som van omstreeks 1200 netto aan de vereeniging ten goede komt. Het luide applaus, dat volgde moet den heer Meyerink de verzekering geven, dat zijn pogen in Haarlem en omstreken wordt gewaardeerd. Dr. Mauritz, bestuurslid der ver eeniging, dankte den heer Wieland Los en mej. Roosen en den heer Meyerink zeer hartelijk voor alles wat door hen in het belang der ver eeniging wordt gedaan. Wat klauterden en sprongen dejongens der 6de klasse bij hun nummer wandrek-banken! Wat een schitterende serie vrije oefeningen da mes, wat een keur van oefeingen aan de ringen door heeren! Waren de gymnastieknummers goed verzorgd, ook de intermezzi na de pauze gaven veel afwisseling. Wat een zorg was be steed aan instudeering en costumeering. Het was een leuk nummer. De demonstratie Schwingball was hoogst in teressant; het tweede paar demonstranten blonk uit. Dan die mooie slingeroefeningen met de lasso en bovenal het vendelzwaaien ver dienen een extra-vermelding. De uitvoering had een vlot verloop; het is een best geslaagde avond met een nog mooi financieel succes. Voor de partijen, welke Zaterdag in „Hof van Holland" gespeeld werden bestond groote be langstelling. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gem. H. Boerwinkel 113 18 20 6.27 J. Steffers 250 19 45 13.15 A. Polak 87 13 23 6.69 G. Heemskerk 250 13 49 19.23 H. Boerwinkel 211 37 23 5.70 I. Davidson 250 37 66 6.75 Moolhuysen 147 12 51 12.25 G. Heemskerk 250 13 106 19.23 v. Someren 196 16 57 12.25 G. Heemskerk 250 17 45 14.70 H. Boerwinkel 250 30 33 8.33 Moolhuysen 246 30 46 8.20 v. Someren 174 27 32 6.44 A. Polak 250 27 26 9.25 De Foeljaeger 250 37 46' 6.75 I. Davidson 198 37 37 5.35 Zondag werden de wedstrijden voortgezet. Hieronder de resultaten. J.Steffers 215 35 38 6.14 I. Davidson 200 35 24 7.14 G. Heemskerk 250 15 32 16.66 I. Davidson 118 15 39 7.86 G. Heemskerk 250 19 41 13.15 H. Boerwinkel 99 19 18 5.21 J. Steffens 250 17 72 14.70 Moolhuysen 164 17 28 9.64 De Foeljaeger 250 23 54 10.86 Moolhuysen 206 22 37 9.36 A. Polak 250 27 34 9.25 I. Davidson 217 26 33 8.34 A. Polak 250 27 36 9.25 H. Boerwinkel 190 27 27 7.03 G. Heemskerk 250 15 68 16.66 de Foeljaeger 51 14 13 3.64 De volledige eindstand is: 1. G. Heemskerk 7 112 1750 106 15.62 2. A. Polak 6 169 1587 40 9.93 3. de Foeljaeger 5 185 1470 63 7.94 4. I. Davidson 4 197 1533 66 7.78 5. J. Steffens 2 176 1567 72 8.81 6. P. v. Someren 2 184 1445 57 7.85 7. A. Moolhuysen 1 166 1387 51 8.41 8. H. Boerwinkel 1 198 1148 33 6.10 In het Retraitenhuis „Sint Petrus Canisius" te Bergen (N.-H.) zijn de retraiten als volgt: 2831 Heeren Middenstand. 12—15 April (Goede Week) Heeren Onder wijzers. 15—18 (Paschen) St. Josephsgezellen. 19—22 Meisjes M.U.L.O. 23—26 Jongens M.U.L.O. 1—5 Mei Dames van deftigen en gegoe den stand. (Niet officieel) le klasse, le lijst Trekking van Maandag 20 Maart 1933 IIOOGF PRIJZEN t 1000 9751. E 400 5059. E 200 9562, 16423. E 100 122, 4582, 7130, 14558, 18221. 19755. Prijzen van f 20 18 34 47 104 105 173 183 184 330 336 364 395 491 558 611 655 725 749 757 789 811 835 869 888 910 963 1013 1098 1130 1157 1162 1253 1283 1313 1324 1342 1379 1471 1479 1491 1520 1532 1640 1644 1652 1685 1739 1772 1786 1838 1880 1885 1891 1904 1986 2045 2074 2111 2215 2232 2318 2320 2325 2495 2520 2678 2771 2774 2835 2871 2898 3134 3174 3215 3227 3254 3294 3334 3343 3368 3374 3412 3486 3522 3699 3731 3815 3882 3896 4133 4139 4394 4395 4407 4465 4485 4487 4611 4682 4753 4788 4943 4944 5159 5308 5323 5382 5407 5442 5529 5575 5594 5647 5747 5840 5844 5928 5953 6071 6096 6143 6158 6178 6202 6233 6402 6515 6532 6595 6601 6706 6751 6769 6780 6875 6986 6997 7068 7080 7145 7230 7256 7288 7387 7425 7433 7444 7487 7569 7632 7680 7692 7766 7866 7874 7903 7958 7982 8005 8027 8088 8261 8293 8366 8426 8430 8434 8501 8502 8534 8557 8559 8573 8602 8607 8643 8692 8701 8712 8734 8878 8887 8910 8940 8946 8992 9058 9110 9113 9115 9224 9269 9282 9338 9372 9398 9470 9496 9520 9547 9573 9597 9601 9690 9762 9775 9896 9908 9925 9976 10061 10124 10203 10241 10403 10408 10462 10571 16000 10602 10647 10670 10712 10727 10841 10951 11029 11039 11078 11167 11181 11229 11252 11333 11431 11439 11517 11549 11564 11647 11662 11695 11844 11933 11937 11958 11990 12104 12137 12138 12149 12157 12174 12241 12341 12367 12404 12510 12737 13032 13045 13065 13114 13119 13167 13209 13221 13233 13239 13326 13337 13358 13364 13373 13536 13660 13692 13693 13703 13712 13776 13849 13920 13928 13943 13957 13995 14022 14044 14077 14130 14136 14192 14213 14238 14267 14384 14425 14508 14593 14614 14618 14625 14632 14640 14680 14776 14781 14783 15012 15076 15219 15229 15291 15296 15310 15415 15536 15555 15636 15644 15679 15717 15728 15742 15896 15949 16033 16157 16216 16217 16403 16424 16441 16508 16530 16537 16627 16679 16687 16710 16720 16724 16770 16789 16791 16825 16843 16850 16884 16891 17089 17098 17117 17220 17225 17243 17258 17279 17370 17386 17396 17412 17491 17495 17508 17529 17557 17566 17601 17618 17629 17635 17650 17677 17692 17725 17767 17775 17786 17819 17860 17882 17953 17954 17989 17996 18009 18026 18099 18124 18135 18172 18175 18180 18203 18206 18218 18220 18274 18288 18297 18323 18382 18417 18437 18450 18453 18468 18478 18494 18504 18509 18529 18587 18620 18623 18639 18651 18652 18689 18699 18716 18718 18753 18754 18808 18856 18896 18901 18921 18966 19126 19249 19328 19329 19368 19380 19394 19469 19471 19487 19509 19526 19544 19569 19613 19615 19616 19648 19661 19676 19758 19798 19829 19951 19936 20036 20039 20102 20121 20137 20175 20211 20238 20300 20310 20320 20341 20362 20364 20366 20463 20473 20509 20528 20548 20580 20608 20624 20699 20700 20766 20768 20817 20822 20878 20918 20932 20954 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 18 Maart, Ulysses, s., Middl. Zee. Patria, s., Gothenburg. Vertrokken 17 Maart, Gallium, s„ Rotterdam. Uitgaande vastgemaakt: Brlon, s., Bordeaux; Orpneus, s., Kopenhagen; Neptunus, m.s., Truro. wind W., stormachtig. 18 Maart: Brlon, s„ Bordeaux; Orpheus, s„ Ko penhagen. AMSTERDAM, aangekomen 18 Maart, Patria Gothenburg, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoorskantoor; Ulysses, Middl. Zee. stukgoed, Surlnamekade, Verg. Cargadoorskan toor. Vertrokken 18 Maart: Lough Fisher, s., New- ryn; Iris, s., Gothenburg; Rijnstroom, s„ Leith; Astarte. s.. Bremen Talisse. mjs.. Hamburg;Pa- latia, s., idem; Oise, m.s., Parijs; Bllton, s., Newcastle; St. Annaland, s., Blyth; Gondul, s„ Malmö; Titus, s., Hamburg; Alcinous, s„ Java; Dieter Hugo Stlnnes 12, s., Stockholm; Vecht stroom, s„ Hull; Roberta, m.s., Poole; Blyth, s., Goole; Roek, s„ Londen; Zaanstroom. s„ idem; Resnova, m.s., Ringkjöbing (via het IJselmeer); Rondo, s., Cardiff (is naar Italië verkocht). HOLLAND—AFRIKA-LIJN MAASKERK, uitreis, 16 Maart van Freetown naar Takoradi. NIJKEERK, 17 Maart van Port Soudan naar Mombassa. MELISKERK vertrekt 18 Maart van Durban naar Lorenzo Marques. SPRINGFONTEIN, vertrekt 19 Maart van Dur ban naar East London. AMSTELKERK, thuisreis, 17 Maart te Havre; wordt 19 Maart n.m. te Amsterdam verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. PERSEUS, 18 Maart van Amst. te Kopenhagen. BERENICE, 17 Maart van Palermo n. Algiers. FAUNA, 18 Maart van Barcelona te Palermo. IRENE, 18 Maart van Setubal te Lissabon. ULYSSES, 18 Maart van Middl. Zee te Amst. AMAZONE, 17 Maart van Ceuta te Malaga. COSTA RICA, 17 Maart van Curasao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, uitreis, pass. 17 Maart n.m. 2 uur Flores. HERCULES, uitreis, pass. 17 Maart nun. 11 u. Ponta del Cada. MARS, 17 Maart van Lissabon naar Olhao. TRITON, 17 Maart van Istanboul naar de Dardanellen. VENUS, 18 Maart van R'dam n. Middl. Zee. BRION, Amst. naar Bordeaux, lag 18 Maart te IJmuiden vastgemaakt, wegens slecht weer. ORPHEUS, Amst. naar Kopenhagen. lag 18 Mrt. te IJmuiden vastgemaakt wegens slecht weer. TITUS, 18 Maart van Abst. n. Hamburg. IRIS, 18 Maart van Amst. naar Gothenburg. BRION, 18 Maart van IJmuiden naar Bor deaux. ORPHEUS, 18 Maart van IJmuiden naar Ko penhagen. HAARLEM, naar Calais, was 16 Maart 8 uur 5 n.m. 80 mijlen N. van Lands End. KON. PAKETVAART MIJ. BARENDZS. 17 Maart van Mombassa naar Ba tavia. NIEUW-HOLLAND, 17 Maart van Singapore n. Adelaide. VAN REES, 17 Maart van Sydney n. Saigon. JAVACHINA—JAPAN-LIJN TJIKANDI, 16 Maart van Batavia naar Soera- baja. TJISOEROEA, 16 Maart van Hongkong naar Swatow. MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT, thuisreis, 17 Maart van Bela- wan. POELAU BRAS, uitreis, 17 Maart van Sabang. TALISSE, 18 Maart van Amst. naar Hamburg. JOHAN DE WITT, 18 Maart van Amst. te Batavia. KON. HOLL. LLOYD GAASTERLAND, 16 Maart van B.-Aires naar Amsterdam. ORANIA, thuisreis, 17 Maart van Bahla. FLANDRIA, uitreis, 17 Maart n.m. 6 uur van Bahia. HALCYON-LIJN STAD DORDRECHT, Rotterdam naar Genua, pass. 18 Maart Gibraltar. STAD ARNHEM, 17 Maart van Almeria naar Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN GAASTERKERK, uitreis, 18 Maart te Karachi. GROOTEKERK, 17 Maart n.m. van Australië te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN MEERKERK, 18 Maart van Rotterdam te Ant werpen. SEROOSKERK. uitreis, 17 Mrt. van Suez. MEERKERK, 17 Maart van Rotterdam naar Antwerpen. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN AWAKI, 17 Maart van B.-Aires n. R'dam. ALPHERAT, thuisreis, 17 Maart van Bahia. MIJ. OCEAAN LAERTES, 18 Maart van Batavia naar Amst. ALCINOES, 18 Maart van Amst. n. Java. PHRONTIS, 17 Maart van Belawan n. Amst. Schwarzenfels ANTWERPEN, 18 Maart Het m.s. „Schwar zenfels" vertrok heden van Antwerpen n. Ham burg en passeerde Vlissingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11