STADSNIEUWS Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken1 WESTERGRACHT 79 N.V. Woninginricht. J. Christiaans Haarlem, 25 Maart m Rook dan RADIO MOORS ZATERDAG 25 MAART AGENDA de beste Sigaret voor Uw gezondheid! St. Vincentiusbibljotheken HAARLEMSCH ZIEKENFONDS Jubileum DE STAKING TE CASTRICUM Spoedig weer aan het werk GLAZENWASSCHER GEVALLEN Hersenschudding opgeloopen BESTRIJDING VAN DEN WOEKER Dr. VAN DER SLEEN NAAR ZUID-AMERIKA Haarlemsche jongelui doen hem uitgeleide Prof. VERAART IN HAARLEM Geringe belangstelling TRAM CONTRA AUTO Naar de Missie Joop ter Heul MUZIEK De H.O.V. concerteerde voor de werkloozen FILMNIEUWS PALACE BIOSCOOP REMBRANDT THEATER Das blaue vom Himmel Wegens belangrijke Uitbreiding en- Verbouwing van onze zaak Nog enkele dagen GROOTE UITVERKOOP Profiteert hiervanSpotkoopjes WESTERCRACHT 79 - TELEFOON 13292 JULIANAPARK 66 - TELEFOON 13661 v. s. v. LUXOR THEATER De groote Parade BURGERLIJKE STAND KATHOLIEKEN VAN HAARLEM UIT DEN OMTREK BENEDICTIJNEN TE EGMOND Giften voor het Bouwfonds FAILLISSEMENTEN 26 Maart Steun aan de aardappelteelt HALFWEG VELSEN K.N.V.B.-ELFT ALLEN 27 Maart Apotheekdiensten De vertegenwoordigers van het Haarlemsch Ziekenfonds waren Vrijdagavond in jaarverga dering bijeen. Deze vergadering had een feestelijk karakter. Na afhandeling der huishoudelijke zaken werd n.l. de heer C. Zwemmer gehuldigd, die 25 jaar als vertegenwoordiger van Haarlemsch Zieken fonds is werkzaam geweest. (Op den jubileums- dag werd door het bestuur dit feit reeds her dacht). De zaal was kwistig met groen versierd, te midden waarvan de jubilaris zetelde. De voorzitter schetste den groei van het zie kenfondswezen in Haarlem, hetwelk op een hoog peil is gebracht door samenwerking der plaatselijke fondsen. Het Haarl. ziekenfonds, al dus sp., heeft in deze verbetering 'n ruim aan deel gehad en voor den jubilaris moet het een groote voldoening wezen gedurende 25 jaar aan deze ontwikkeling te hebben medegewerkt. Als blijk van de groote waardeering zijner collega's werd den jubilaris vervolgens door den heer Kramer met een hartelijke toespraak een cadeau overhandigd. Naar wij vernemen, wordt de uitsluiting van degenen, die tot staking aan de werkverschaf fing te Castricum zijn overgegaan, met ingang van 1 April weer opgeheven. Dan mogen zij weer aan den arbeid gaan. Dit gunstige resul taat heeft wethouder Van Liemt in Den Haag weten te bewerkstelligen. Vrijdagavond omstreeks half 8 zeemde een 28-jarig stucadoor in de Hoogerwoerdstraat 45 rood e enraam op een balcon. Hij maakte hier bij gebruik van een vuilnisbak, waarop hij was gaan staan. De bak kantelde echter en de man viel van 3 M. hoogte op straat neer. Door een lid van den O.D. werd hij voorloopig verbonden. Hij bleek een hersenschudding opgeloopen te hebben en is per ziekenauto van Mathot naar het Diaconessenhuis overgebracht. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de belangrijke lezing van mr. dr. G. van den Bergh, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal over de Geldschieterswet en de Woe kerbestrijding, met inleiding van mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer. Mr. v. d. Bergh is de initiatiefnemer var deze Wet, die een beveiliging geeft tegen den geld- woeker. Als voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging voor Volkscredietwezen en Woeker bestrijding is hij tevens beter dan iemand op de hoogte van de ellende door den woeker ge sticht. De lezing wordt gehouden Maandag a.s. om 8'/, uur in de Sociëteit de Nijverheid. Belang stellenden hebben vrijen toegang. Dr. v. d. Sleen vertrok Vrijdag naar Zuid- Amerika! Dit was voor de leden van de Alg. Ned. Vouwbootvereeniging het sein om hun eerelid een enthousiaste uitgeleide te doen. En de daad bij het voornemen: met prachtig lenteweer en een vrachtauto benevens natuur lijk hun vouwbooten, trokken een aantal Haar lemsche jongelui naar Amsterdam, waar dr. W. G. N. v. d. Sleen op bootsmansmanier een vaarwel werd toegejuicht entoegeroepen! De film deed zijn werk en statig voer de Columbia van de K. N. S. M„ begeleid door eenige kleine vouwbootjes de haven van Amster dam uit, Zuid-Atnerika tegemoet. Maar zoover zullen hem de bootjes wel niet begeleid heb ben! Vrijdagavond heeft prof. Veraart een ver kiezingsrede gehouden in het gebouw van de« Kegelbond aan de Tempeliersstraat. Aanvankelijk zou de vergadering plaats heb ben in café „Central" in de Groote Houtstraat, doch deze werd door de politie verboden, omdat de zaal niet voldeed aan de politioneele voor schriften: de stoelen stonden niet vast. Het aantal belangstellenden dat naar prof. Veraart kwam luisteren, was zeer gering: wat een verschil met vroeger, toen deze knappe kop op vergaderingen van de R. K. Staatsparty overvolle zalen trok. Vrijdag heeft op den hoek Middenlaan Crayenesterlaan een botsing plaats gehad tus- schen een tram en een auto. De auto werd licht beschadigd. Zoowel tegen den tram-bestuurder als tegen den chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. Tegen den eerste omdat hy geen signaal gege ven had en tegen den chauffeur omdat hy niet den noodigen voorrang had verleend. Pater Schouten is vandaag naar de missie in Zuid-Afrika (Kavirondo) vertrokken. A.s. Woensdag vertrekt hy daar heen van Ge nua met de „Niassa." Hy verzocht ons, dank te betuigen aan allen, die hem edelmoedig steun verleend hebben voor zyn missie. In het comité tot opvoering van het biyspel Joop ter Heul" op Zaterdag 1 April in den Stadsschouwburg ten bate van de crèche in Haarlem-Noord en Hulp aan minvermogende kraamvrouwen hebben behalve de reeds ge noemde, nog zitting: H. A. Barger, directrice Middelb. Meisjes schol ,,'t Kopje". J. Berdenis van Berlekom, directrice Gem. Meisjes H. B. S. A. J. Beunders,Vroesom de Haan. E. Frank-Visser. Dr. A. de Gelder, directeur M. T. S. Dr. J. J. van der Hoek, directeur H. B. S. b met 5 j. c. M. van Hoof-Lenaerts. E. Hymans. J. A. v. d. Kamp-Huismans. O. B. de Kat-v. Leeuwen Boomkamp. E. Land-de Vries, presidente. Met een gedeeltelyk ernstig, gedeelteiyk uit lichtere muziek bestaand programma trad gisterennamiddag in de Gem. Concertzaal voor de tweede maal in deze maand de H. O. V. voor de Haarlemsche werkloozen op, onder lei ding van Marinus Adam. De zaal was wederom aardig bezet, al scheen het prille lenteweer velen naar buiten te hebben gelokt. Na de Ouverture Semiramis van Rossini, die ging in pittige vertolking, speelde het orkest Kol Nidrei van Max Bruch, waarin Cor de Wilde de obligaat cello-party vervulde. Hy deed dit, zooals we dit van dezen musicus ge wend zyn met innige muzikaliteit, zoodat het karakter van dit Joodsche gebed, door den voorzanger by den ingang van Grooten Ver zoendag gezongen vóór het eigenlijke avondge bed, zeer goed bewaard bleef, en waarlijk de spanning uitdrukte van een plechtige stonde Voor degenen, die de bedoeling van deze muziek niet verstaan, mocht het werk mogelijk wat langdradig schynen; desondanks bracht men den solist hartelijk applaus benevens een fraaie bloemenmand als 'n welverdiende hulde. De Wals uit Strauss' „Rosenkavalier" en de Scènes Pittoresques van Jules Massenet vielen ook zeer in den smaak, zooals ook de overige, bekende en half bekende nummers van de tweede concerthelft, de Ouverture La fille de Mad. Angot, de Wals uit de operette van O. Strauss ..Ein Walzertraum" en de fragmenten Een Cavalleria Rusticana van Mascagni. Een toegift dirigent Adam heeft blijkbaar een stevigen voorraad goede, pittige marschen kon na het herhaalde en geestdriftige applaus niet uitblyven. Voor de pauze wenschte de voorzitter van het Ontwikkelings- en Ontspanningscomité voor Haarlem, dirigent Adam en orkestleden geluk met het behoud van het H. O. V.-ensemble en gaf hy het woord aan den Weled. heer Jansen, voorzitter van het Haarl. Bureau voor Beroeps keuze. Deze wees op de gelegenheid voor de werkloozen en voor de jongere werkloozen vooral om allerlei cursussen te volgen en hun beroep te onderhouden of zelfs van meet af aan te leeren. Hy hoopte, dat het lied van den arbeid spoedig weer kon worden aangeheven en dat men op andere wyze dan door gratis concerten zou kunnen genieten van het vele schoons, dat de H. O. V. ons brengt. J. S. Het geluidsnieuws van Polygoon geeft dit maal de eerste geluidsopname van H. M. de Koningin-Moeder, die met zeer heldere en dui- deiyke stem een aanbeveling voorleest voor de Emmabloem-collecte. Voorts verricht op het tooneel een als „Chi nees" vermomde goochelaar in een Japansche kimono aardige toeren en laat een teekenfilm de toeschouwers weer eens lachen om de aller dwaaste streken die de allerdwaaste diersoor ten uithalen. Dan komt de hoofdfilm „De Groote Bluf", waarin Lee Parry. Adèle Sandrock, Paul Hör- biger en Otto Wallburg de hoofdrollen ver vullen. Het is een goed in elkaar zittende film, die voor een deel speelt in de wereld van de film; by de „sterren" thuis en in de studio's en voor een deel in de onderwereld van Berlijn. Een film van gauwdievery en van slimme detecti ves en die wel dit bijzondere heeft, dat iemand zich voor den beruchten inbreker Silver Jim uitgeeft en daarvoor door verschillende perso nen dan ook wordt gehouden, alléén om aan een baantje bij de film te komen. Er zyn goede momenten in deze film, en ook spannende oogenblikken, maar als geheel is ze als detective-film te slap en als film uit het milieu van de film zelf niet groot opgezet. Maar de echte Silver Jim, die de politie lan gen tyd zooveel te doen gegeven heeft, wordt dan ten slotte toch maar gepakt en de nage maakte trouwt met de vrouwelyke detective. Een koppel als Martha Eggerth en Hermann Thimig moeten het wel doen in een vroclijke operette-film. Beiden hebben reeds naam ge maakt en men weet wat men aan hen heeft. In liefdeszaken zyn ze onovertreffeiyk, althans op de film. Immers, wordt by de meeste films het Happy End pas besloten met den verlos- senden kus, hier is het na de eerste paar hon derd meter al voor elkaar, zooals het in vak termen heet. Zy staat aan een loket van de Berlynsche Ondergrondbaan en hy is vliegenier by de pos- teryen. Desondanks komen ze met elkaar in contact, want de wegen der liefde zyn nu een maal ondoorgrondelyk. Hy gaat naar zyn werk, koopt by haar een kaartje en stelt zonder het te vragen de betaling tot den anderen dag uit, omdat hy reuze haast heeft. Zy loopt den „abonné" nog achterna en terwyl hy haar ach ter het raam van een wegrydenden trein in gebarentaal zyn goede bedoelingen tracht dui delijk te maken, wordt zy enorm verliefd. De beambten hebben den volgenden dag feest ergens op de groene wei by een bosch en dan breekt er in den avond een geweldig onweer los, zoodat men in een clubhuis een onder komen zoekt, zy kan den weg niet vinden en schuilt onder een boom. Op hetzelfde oogen- blik is hy boven blijkbaar ook den weg kwyt geraakt en daalt met zijn machine vlak by den boom. Ze ontdekken elkaar, de 25 Pf. worden terugbetaald en het zaakje is O. K. Zoo zou het waarschyniyk ook gebleven zyn, in dien op een goeden dag geen ernstige vermoe dens tegen haar rezen, wat haar fatsoen be treft. Weliswaar is dat volmaakt gemotiveerd, maar de omstandigheden waren nu eenmaal zoo. Gelukkig is de film barmhartig genoeg om het tweetal niet zoo heel erg ver van elkaar te verdryven, zoodat men de hoop, dat de beide eindjes weer aan elkaar geknoopt zullen wor den, niet uit het hart verliest. Men biyft toch nieuwsgierig naar de wyze, waarop dat zal ge schieden en als die nieuwsgierigheid bevredigd Is, is de film ook ten einde en staat men met v. d. Wint Van Zutfen v. d. Griendt Den Boer Heyermans Sr. Heyermans Jr. Wolf Jr. VanOsch Wolf Sr. De Koning Hillekamp een genoeglyk hoofdknikje op, daar men blij is van de wederwaardigheden van dit innig verliefde tweetal getuige te zyn geweest. Ge lukkige menschen vervelen nu eenmaal niet gauw. De muziek van Paul Abraham, de componist, die in .Bloemen van Hawaii" zoo kwistig met heerlijke melodieën strooide, is weer van het zelfde kaliber als toen. Zy accentueert alzoo in niet geringe mate de genoeglykheid. Het programma bevat voorts, behoudens de gebruikelyke journals, weer een daverende tee kenfilm van Max Fleischer, den onuitputtely- ken geestigen teekenaar. De muzikale illustra tie is hierin opgedragen aan de Mills Brothers, de bekende zangers, die in hun keel een heele Jazz Band herbergen. Jammer, dat deze films uit den aard der zaak zoo kort zijn. Enfin, caviaar eet men nu eenmaal niet als hutspot. Op het tooneei is het dwaze danspaar Ivan Bankoff en Betty. Cannon, die, behoudens ver schillende knappe dingen ook enkele smake loosheden laten zien, die men moeilijk waar- deeren kan. Volwassenen zullen dat misschien schouderophalend voorby laten gaan, maar voor jeugdige personen is het niets. Daarom, hier door alleen maken wy voorbehoud voor vol wassenen. Het zal ongeveer zes jaar geleden zyn, dat de anti-oorlogsfilm „De groote parade" in Haar lem draaide. Het was de eerste felle aanklacht tegen den oorlog, die op het witte doek dui delijk gemaakt werd. Nadien zijn er tientallen producten met een dergelyke sfeer in roulatie gebracht, maar byna geen enkele mocht vol komen bogen op het praedicaat „anti-oorlogs film". Honderden gingen in die dagen „De groote parade" zien, men verliet de bioscoop diep onder den indruk en als hartstochtelijk vre- des-propagandist. Toen was de geluidsfilm er nog niet en deze zou het effect zeker verhoogd hebben. Een stomme film na-synchroniaeeren betee- kent byna altijd een mislukking. Met „De groote parade" is dit procédé volkomen ge lukt en wy kunnen dan ook ieder aanraden deze week naar het Luxor Theater te gaan, om den verschrikkelijken wereldoorlog nog eens in al zyn felheid en afschuwelijkheid te zien. Amusement geeft dit oorlogsbeeld niet en daarom moet niets U weerhouden om het nog eens in U op te nemen. Zes jaar geleden dacht niemand meer aan oorlog, de huidige wereld- toestand kan deze gedachte helaas niet meer versterken. Gaat „De groote parade" zien om in Uw binnenste nogmaals een onuitwischbaren haat tegen den oorlog Jn te branden e.n een heilige hernieuwde stryd voor den vrede in U te "laten ontvlammen. In „De groote parade", onder regie van King Vidor worden de hoofdrollen gespeeld door John Gilbert, Renee Adoree en Karl Dave. Het is de geschiedenis van drie Amerikaansche jon gens, die de vuurlinie worden ingezonden: twee sneuvelen en de derde zal zyn verdere le ven op één been moeten gaan In den granaattrechter wachten zij in den donkeren nacht. Eén van hen moest vooruit krui pen om een mitrailleursnest onschadelyk te maken. Zy loten en „De Lange" mag gaan. Hy komt niet terug en zyn vrienden hooren hem in de verte kreunen. Dan vliegen zy op, loopen ongedekt over het slachtveld en schreeuwen: „Ze hebben myn kameraad gedood. Nu kan ons geen order meer schelen. Orders? Wie vechten er, degenen, die orders geven of wy soldaten? Wat willen ze met den oorlog?" De kanonnen bulderen, granaten sissen en lichten, vliegtuigen ronken laag over het veld, gas!! Geen oorlog meer! Vrede! Dit is een film, die de vredesgedachte méér propageert dan eenige andere. Zy is warm aanbevolen! Het by-programma geeft ditmaal een teeken film met Flip de Kikvorsch in een nieuw avontuur, een interessante sportles en natuuriyk het Orion Hollandsche nieuws. Dat nieuws is o.a. aankomst van Jeanette MacDonald in Amsterdam (een dwaze vertooning), ir. Stolk over „Pan-Europa", jeugd-plantdag te Am sterdam etc. Geboren: 23 Maart d. v. H. M. Zonneveld- Burger. d. van J. Zondag-de Visser. z. v. E. Kraamwinkel-Dekker. z. van J. Hoeksema- Rozema. Overleden: 22 Maart H. Roeske, 67 j.. Prin- sessekade. 23 Maart J. G. Barnhoorn, 82 j„ Hagestraat. S. Beezem-Vrugt, 80 j., Linscho- tenstraat. J. Pieters, 16 j., Kritzingerstraat (Ingezonden) Weet TJ waar de meeste armen wonen? In myn parochie van Haarlem-Noord. Wete IJ waar de werkloosheid het meeste drukt? In myn parochie, waarvan 2/3 werk loos is. Weet U waar de Vincentius-vereeniging de magerste bonnetjes geeft? In myn parochie, waar zooveel handen vragen. Weet U waar het Armbestuur z'n laatste cen ten heeft opgemaakt? In myn parochie waar de nood het hoogst is. Weet U welke hoek van de stad door de Liefdadigheid het meest werd vergeten? De Noordhoek, waar de Bavo van oud- Schoten ligt. En waarom dat? Omdat de Rijksstraatweg zoo mooi ligt en aardig wonen is, en daar steeds meer huizen van welvaart verryzen. Maar de zystraten van den breeden weg ver bergen de nieuwe buurten wel goed van aanleg en geriefiyk van woningbouw maar die door lage huren de menschen zonder inkomen trekken; de gezinnen, welke leven moeten van den steun, die te weinig hebben om kleeren en schoenen te koopen en blij zyn wanneer ze kunnen mee-eten van de 12.000 liter voedsel, door de spyskokerij van St. Vincentius in één winter hierheen gebracht. Dat was meer dan 1/3 van wat door Vincen tius over heel Haarlem werd uitgedeeld. Moeten we daaruit niet opmaken, dat 1/3 van de Haarlemsche Katholieke armen in deze ééne parochie samen wonen! Maar dan neme niemand het my kwalijk, wanneer ik ga wen- schen dat de Engel der Liefdadigheid zoo billyk moge worden om ook 1/3 der katholieke liefde gaven naar hier te sturen. En daarby vraagt de geestelyke nood van ons volk nog een nieuwe kerk op den koop toe. Maar stil daarover ik wil niet hardop klagen; want er is somberheid genoeg in de wereld. Alleen wil ik de blijde hoop uitspreken, dat Katholiek Haarlem niet zonder meer z'n armen ziet verhuizen naar dezen hoek en ze dan ver geet. Morgen, Zondag, zal Pater Kok O. F. M. preeken in onze kerk en zullen de Vincentianen collecteeren, en zullen onze parochianen hun best doen. Maar 't zal toch zyn als met de vyf brooden en twee vischjes uit 't Evangelie van morgen: Quid inter tantos: Wat is dat voor zoovelen! Als de vrygevigheid van heel Haarlem hier geen wonder doet en onze brooden vermenig vuldigt, hoe zullen wy dan de honderdtallen kunnen helpen! O mocht elke lezer en lezeres het woord van den Zaligmaker nazeggen: Misereor super Turbam: Ik heb meelij met de scharen. En mochten allen, die nog iets over hebben, tot elkander zeggen: Verzamelt de overgebleven brokstukken. Dan zouden er minstens 12 kor ven met kruimels en brokkelingen te vullen zyn voor de parochie der werkloozen, St. Bavo- Noord. God zegene Uw milddadighid. Voor de Vincentius-Conferentie J. C. C. Voorvelt, voorzitter, Ryksstraatweg 149. Voor het Armbestuur A. van Eeden, pastoor, Ryksstraatweg. Bedoelt U de niéuwe kerk? 't Zelfde adres: huisnummer 361 gironummer 40194. Ingekomen giften en toegezegde bydragen van 1824 Maart:. Totaal vorige opgave 4.725. H. W. te A2.50 P. J. C. te R. 2.50 C. H. te A5.— W. D. v. H. te R1.50 A. B. te R2.50 N. N. 22.67 A. v. W. te U25. Dr: N. J. F. M. K. te R.10.— N. N. te A. ,u2.50 Th. J. v. S. te E2.50 H. J. Z. te H2,50 N. N. te A2.— Ter eere van Sint Jozef, N. N. te O. 0.50 V. T. te H1.25 Ter eere v. d. T. Joseph, J. W. te R. 2.50 Ed. Br. te H25. Mr. J. H. te Zw10. Jos, S. te H. y. i 2.30 122.92 Ingekomen by de St. St. Paulus Abdy, Oosterhout (N.B.): H. G. M. C. te Z20.— J. en M. B. te H. 20. Past. de V. te N25. J. de K. te R20. Mgr. A. S. te H10.— A.J. M. D. te O10. Zusters te R50.— Dr. Th. Th. P. te H250.— 405.— Totaal5.262.92 Giften voor dit doel worden uitsluitend aan genomen ten kantore van de firma Theodoor Gilissen te Amsterdam, Nieuwe Doelen straat 1214, Gironummer 28485. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 20 Maart. A. v. d. Broek, plantenhandelaar, Boskoop, Rozenlaan 28. Jac. M. Regtvoort, scheepsbouwer, Zwam- merdam. A. van Tijn, Den Haag, Dierenschelaan 85- 87. Gebouw „St. Bavo" Diocesane Inkoopcen trale, 2 uur Ontwikkelingscursussen R- Volksbond, 3 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur, Geel-Wit, 6 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété» 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. c:i.t net baavei In verband met de inventarisatie van de voorraden niet verkochte consumptie-aardap pelen in Nederland, zal de commissie uit de plaatselyke afdeeling van de Tarwe-organisa- tie, die met de controle belast is, op Maandag 27 Maart as. zitting houden in hotel „de Prins" te Velsen, vanaf des morgens 9 uur. De formulieren van aangifte worden in te genwoordigheid van de commissie ingevuld. Deze zitting geldt voor Beverwijk en omliggen de gemeenten. Rede heer Van de Bilt Dinsdagavond 28 Maart zal op uitnoodiging van de R. K. Kies- vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" het Tweede Kamerlid de heer Ch. van de Bilt en ïystaanvoerder van den Kieskring Haarlem- Helder in het St. Josephgebouw te Halfweg een spreekbeurt vervullen. Deze by eenkomst is toe- gankelyk voor alle R. K. kiezers en kiezeressen. I Aanvang 8 uur. Helmbrand Vermoedeiyk door het onvoor zichtig omgaan met vuur is een klein gedeelte van het helm op het fort alhier in brand ge raakt. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft met zand het vuur gebluscht. Schoorsteenbrandje Donderdagmiddag had er een schoorsteenbrandje plaats in een perceel aan de Ratelstraat te IJmuiden-Oost. De brandweer die spoedig ter plaatse was rei nigde den schoorsteen, waarna zy weder kon inrukken. RywïeldiefstaJ Donderdagavond is ten na- deele van zekeren L. te Beverwijk een rijwiel ontvreemd, dat door hem was geplaatst op een terrein van de R. K. Meisjesschool aan de Cor- verslaan te Velsen-Noord. STORMVOGELS D. Waard Haak Koster Fyen Prins v. d. Velde v. d. Steen Groeneveld Schoorl v.Rooden De Waard A. C. Otten, Den Haag, Laan van Nieuw Oost-Indië 207. H. G. Heidbuurt, Boskoop, Zijde 230, han delende onder den naam Garage „Centraal". Dr. G. Schueler, Den Haag, Juliana van Stolberglaan 127. M. Gobits, koopman, Den Haag, Dunne JBiGrk&dG 1 ei, G. de Waal, schoenhandelaar, Zoetermeer. A. de Visser, groentekoopman, Delft, Oude Lange Dijk 24. 21 Maart. H. Vestering, melkventer, Zaandam, Zuiddijk 286. Mevr. J. van der Helder geh. met H. A. van Keulen, winkelierster in heerenmodeartikelen, Beverwijk, Zeestraat 3. W. J. van Buchem, winkelier in houtwaren, Haarlem, Spekstraat 5. L. Borkhorst, houder eener machinale brei- inrichting, Haarlemmermeer, Hillegommerdijk 440. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: G. F. Eilbracht Hzn., Den Haag; J. H. Kersting, Delft en A. Holleman, Den Haag. Failiet verklaard: 22 Maart: P. G. Wiezer, Gouda, Helmersstr. 9. C. M. Lidhout, koopman, Bleiswyk, Kruis- WCi. 4,j8. j. de Heus. bakker, Rotterdam, Oude Dijk 139. N.V. Import- en Exportmaatschappij van Ber- kel Ltd., Rotterdam, Voorschoterlaan 45a. p. l. Platenburg,winkelier in dameshoeden, Goudschesingel 57c., Rotterdam, winkel Mathe- riesserdijk 177. Rotterdam. J. J. van de Ven, schoenmaker, Rotterdam, Oranjeboomstraat 269a. 1 Maart: A. Dik, timmerman, Stadskanaal gem. Wildervank. 15 Maart: A. Surmefjer, timmerman-aannemer, Koudehoek gem. Bellingwolde. 17 Maart: A. Lantinga, landbouwer, Midwolda (O.). 23 Maart: H. W. H. A. van Hoof, coiffeur, Maas tricht, Plattelstraat. N.V. Eerste Limburgsche Raffinaderij voor Oliën en Vetten „Elrov", Belfeld. j. c. Spoormakers, kleermaker, Helmond. J. Th. Snoeks. groentenkoopman, Haarlem, Duvenvoordestraat 65. A. M. H. E. Hanewacker, kapper, Zutfen. G. Kemp, schilder. Diepenveen. L. C. Boterkooper, schoenhandelaar, Wolvega. A. J. Mulder, veehouder, Workumer Nleuw- land. Opgeheven wegens gebrek aan actief het fail lissement van C. W. van Daalen, handelaar in gra- mophoons, Rotterdam, Boschje 19 a. 24 Maart. A. Hijmans, openbare koopvrouw, Amsterdam, Binnen Bantammerstraat 91. De nalatenschap van wijlen C. Zwaan Jr., laatst gewoond hebbende te Amsterdam, Hase- broekstraat 119. M. R Goossens, colporteur, Amsterdam, Amstelkade 49 huis. C. Snel, schilder, Hilversum, Leeghwater- straat 84. N.V. Mehmed Amara's Turksche Regie Ci- garetten Maatschappij, Heerengracht 508, Am sterdam. J. de Boer, zonder beroep, voorheen hou der van een wasch- en strijkinrichting, Amster dam, Amstelkade 1271. 23 Maart. P. Colijn, grossier in bloemen, Kleine der A IIA. Groningen. Th. Jansen, koopman, Beek gem. Bergh No. 9. Th. H. Scholten, Nijmegen, Broerdijk 187. G. H. Holthaus, Arnhem, Kortestraat 19. W. Aalbers, koopman, Dinxperlo. P. J. v. d. Mars, koopman, Nijmegen, Hout straat 77. Opgeheven: M. Oesterman, Falckstraat 57, Den Haag. W. H. Schmal (Bloemisterij W. H. Schmal), Stompwtjk. J. C. Vink Gradzn., bloembollenkweeker, Noord- wijk. G. Veenstra, pensionhoudster, Frambozenstr. 4, Den Haag. A. S. Campignon, Jan Blankenstraat 28, Den Haag. R. Heskes, schoenmaker, Arnhem. A. A. Smidt, meubelmaker, Wageningen. H. A. Spanjaard, metselaar, Heumen, A. R. Kup'pler, Amsterdam. L. Nolles, Amsterdam. Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „On der Ons" 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Oommissie voor Beroepskeuze, 8 uur; Bestuur R. K. Grafische Bond, 8 uur. Hotel Central Groote Houtstraat Jaar vergadering Groote Houtstr&atvereeniging, half 9 uur. „De Nijverheid" Jansstraat 85 Jaarverga dering Nat. Ver. tot bestrijding van den Woe ker, half 8 uur. St. Jozefgezellengebouw, Jansstraat 59 Damclub T. E. P„ 8 uur Rederykerskamer „St. Genesius", 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1» Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meis jes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4. en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. TeL 11671. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS - REPARATEUR Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 25 Maart 8 uur 's avonds tot en met Vrydag 31 Maart zyn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en des nachts geopend. Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596; en de fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, Tel. 10354. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blyft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. De Bibliotheken zyn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAG AVONDS 854—9 H uur VRIJDAGAVONDS 8H—9H uur DINSDAGMIDDAGS 4»-5 UUT. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2H—4 UUT (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v 7H—8'/a uur VRIJDAGAVONDS van 7JÓ—8J4 UUT BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2^—4 UUT (Voor Schoolkinderen' WOENSDAGAVONDS 7 X—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7tf-9 onr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2