V.V.A. wint van Geel Wit E.D.O. in Alkmaar geklopt Kampioen VITESSE W BLOEMENDAAL VERLIEST MAANDAG 27 MAART DOSS en Zwaluwen deelden de puntjes broederlijk Wilskrachtreserves verliezen Geel Wit—V.V.A. 1—2 Vitesse I—G.V.O. I 4—1 Forward IWilskracht 11 20 Lisse 1Spartaan II 31 DOSSZwaluwen 11 Onze GezellenR.K.A.V. 31 D. H. V. B.-UITSLAGEN D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM H.B.C. II—India I 0—2 Kinheim en Zeeburgia zetten de race voort Haarlemmers uitge schakeld? Tweede klasse A Juniorencompetitie Alc. VictrixE.D.O. 41 D.E.C.H.R.C. 2—3 ZeeburgiaW. F. C. 10 T.O.G.—V.V.A. 2—0 KinheimZ.V.V. 51 H.F.C.Velox 2—1 D.W.S.—B.F.C. 3—0 BloemendaalBaarn 24 KennemersHillinen 71 ZeemeeuwenS.D.W. 33 De MeteoorZandvoort 3—4 Voor de derde maal! BeverwijkSchagen 20 WIEL- RIJDERS! Vitesse V. V. A. Geel-Wit O. O. S. S. Onze Gezellen 0. V. O. Zwaluwen Alw. Forward Wilskracht 2 K. A. V. Tweede klasse N 15 10 1 4 48—26 21 1.40 13 7 4 2 38—20 18 1.38 17 10 2 5 49—38 22 1.29 15 7 3 5 46—34 17 1.13 17 8 3 6 45—45 19 1.11 15 6 3 6 32—31 15 1.— 14 3 5 6 28—44 11 0.78 11 3 2 6 18—24 8 0.72 16 3 3 10 27—52 9 0.56 13 2 2 9 16—33 6 0.46 Begunstigd door een prachtig voorjaarsweer 's deze zoo belangrijke wedstrijd in het voordeel ^n V.VA. geëindigd. Reeds spoedig na het aanvangsignaal oefent Y-V.a. een geweldigen druk uit op het G.W.- Jtoel, doch door goed verdedigen van de beide backs wordt niet gedoelpunt. Langzamerhand yprplaatst zich het spel. De voorhoede van G. begint zich geducht te roeren en haar aan ballen zijn dan ook gevaarlijker dan die van '•V.A. Eenige opgelegde kansen worden evenwel Serriist. Bij een door V.V.A. goed opgezetten aan bal geeft de rechtsbinnen zijn club de leiding. W. is hierdoor echter geenszins ontmoedigd door goed samenspel van den linkervleugel atelt zij den middenvoor in staat om den gelijk maker te scoren. Het spel gaat hierna gelijk op. ^oede aanvallen, van beide zijden ondernomen, borden echter door de backs on.xhadelijk ge maakt. Met onveranderden stand breekt dan de *Vst aan. Het begin van de tweede helft kenmerkt zich *eer door een overwicht van V.V.A. Het snelle °Pen spel van dezen brengt het G.W.-doel steeds m gevaar, doch daar Gigengach en Heemskerk ®eh buitengewonen wedstrijd spelen, wordt ver der onheil voorkomen. Geleidelijk neemt G.W. echter het spel in banden en ge:teund door den wind zwermt zij fcedurig voor het V.V.A.-doel. Het blijkt echter dat de G.W.-ers steeds iets- 'angzamer zijn dan de Amsterdammers, zoodat biin overwicht dan ook geen resultaat heeft. Het sUcces komt echter aan den anderen kant, wan- beer V.V.A. na een vluggen aanval den stand w haren voordeele brengt. Het pleit is nu wel beslecht en onder geweldig gejuich van de vele V-V.A.-supporters fluit scheidsrechter Laarmans, bie uitnemend leidde, het einde van dezen meer ®Pannenden dan fraaien wedstrijd. Vitesse speelde onder groote belangstelling ben laatsten thuiswedstrijd. Beide elftallen feilen zich volledig op onder leiding van den beer van Rooij. Vitesse trapt af en zet er direct een snel tempo in, maar GVO zet alle zeilen bii °ïh erger te voorkomen. Om beurten komen beide doelen in gevaar, maar de achterhoeden keepers weten voorloopig het gevaar te be geren. Vitesse komt er steeds beter in en trekt Veer ten aanval tot kort voor de rust de links binnen een afgemeten pass krijgt van den biidvoor en den keeper geen schijn van kans Beeft, 1—0. GVO zet er alles op om gelijk te blaken, maar voor de rust komt er geen ver- Abdering in den stand. Na de thee hetzelfde spel. met Vitesse iets bieer in den aanval, tot tenslotte de midvoor ben voorsprong vergroot. Diris GVO te bar en Booit er nog een schepje op, en uit een scher mutseling weet GVO den achterstand te ver- deinen, doordat de bal kalm in het verlaten boel rolde, 2—1. GVO zet nu alles op alles, maar bort hierna vergroot Vitesse den voorsprong boor den midvoor, die handig een paar spelers Passeert en den bal via den keeper in doel schiet, bbt ontmoedigt GVO een weinig en er somt een inzinking, waar Vitesse gebruik van maakt eh spoedig den stand op 41 brengt. Er wordt bog wat heen en weer getrapt en als het einde baar is, heeft Vitesse verdiend gewonnen. Eindelijk is het Forward gelukt weer eens een herwinning te bevechten. Forward kreeg in bezen wedstrijd meer dan haar toekwam; een Belijk spel had de verhouding beter weerge geven. Als de scheidsrechter beginnen blaast, is Eorward direct in den aanval. Door het slecht Afwerken kan de voorhoede van F. dit echter bog niet in resultaten omzetten. Wilskracht beeft het eerste kwartier nog niet haar vorm b® pakken, het elftal sluit niet en Forward is ban ook steeds in de meerderheid. De verdedi ging van Wilskracht weet stand te houden en Geleidelijk komt nu Wilskracht ook beter in v°rm, dbodat het een mooie gelijk opgaande bi-rijd wordt, waarbij de aanvallen der gasten Gevaarlijker zijn. Na ongeveer een half uur spe len wordt door een Wilskracht-speler in het be- bbchte gebied een overtreding begaan en de biervoor toegestane penalty weet F. te benutten, 10. Wilskracht Iaat den moed niet zakken en komt 'b de meerderheid. Voor het doel kan echter het Juiste schot maar niet gevonden worden. For ward heeft in deze periode niet over geluk te dagen. We denken reeds den gelijkmaker te zien Woren, maar de bal rolt langs het verlaten doel. Hierna is het rusten. Na de rust krijgen we ^ederom een gelijk opgaanden strijd, waarbij "Wilskracht iets vlugger is. De verdedigingen dijken echter van beide ploegen het sterkst te zÜn. Na ongeveer een half uur spelen weet For ward uit een mooi opgezetten aanval den voor sprong te vergrooten, 20. Wilskracht zet er nog alles op om althans de ®er te redden, maar hel mocht niet baten, en bis de scheidsrechter het einde blaast, heeft Eorward twee kostbare punten verdiend. Als om half drie wordt begonnen trapt Lisse Af, Spartaan neemt den aanval over doch bet schot gaat naast. Lisse is er dan direct W°®d in en als er 7 minuten is gespeeld, neemt "isse onverwachts uit een door rechts geleiden Aanval door den midvoor de leiding: 1—0. Lisse büjft sterker en na 3 minuten vergroot de mid- *°°r door een voorzet van links den voor sprong: 20. Het ziet er slecht uit voor Spar- aAb, want van een werkelijk overwicht kan bien niet spreken en de oacks van Sparta weten b°k werkelijk het spel eenigszins te verplaatsen, boch Lisse blijft voor doel gevaarlijker en aan ben anderen kant weet men zich de Spartaan- bjenschen wel van het lijf te houden Vliegens- jfug verplaatst zich het spel en de links-binnen Rjopt op een ver doorgeschoten bal in, komt Alleen voor den keeper en het is 30 Spartaan ?eet zich van af dit moment staande te hou- aen, al is het dan ook met de grootste moeit-? Tot tweemaal toe wordt door de Spartaan 7P°rhoede voor een leeg doel nog naast gescho- leQ, tot piots een Spartaan-aanval van links en de midvoor zet er zijn hoofd onder en buiten bereik van Mens verdwijnt de bal in het net 31. Met dezen stand treedt de rust in. Na de hervatting een gelijk opgaande strijd. Men kan haast wel zeggen om de 5 minuten zitten de voorhoedes voor het doel, dan Spar taan, dan Lisse, do^h de keepers geven geen pardon en ongewijzigd breekt het einde aan en is Lisse wederom twee puntjes rijker. De thuisclub, die een tweetal invallers telde, nam het eerste het initiatief tot den aanval, maar de beide achterspelers van de bezoekers wisten zonder veel moeite meester van het ter rein te blijven. De tegenaanvallen der gasten waren iets gevaarlijker door de snelle buiten spelers, maar ook hier behielden de verdedigers de overhand. Na een goed kwartier spelen werd een onvoldoende wegwerken in de Zwaluwen defensie oorzaak, dat Doss met een hard schot van Obee de leiding kon nemen. Daarna bleef de strijd vrijwel gelijk opgaan. Goed doorzetten van Giorgis leverde voor Doss bijna den tweeden goal op, maar van binnenkant paal sprong de bal het veld in. Even voor de rust kwam ver volgens onverwacht de gelijkmaker door een missen in de Doss-achterhoede. Na de thee bleef de strijd spannend, maar had qua spel heel weinig te beteekenen door de volslagen machteloosheid der beide aanval-linies. Zwalu wen, dat in het begin het meest in het offen sief was, kreeg een paar mooie kansen, maar Fritz redde verdienstelijk. Dat inspireerde de Dossers tot iets enthousiaster spel, waardoor de partijen tot het einde aan elkaar gewaagd ble ven, zonder dat het gelukte in den stand ver andering te brengen. Onze Gezellen besloot op waardige wijze het seizoen door verdiend R.K.A.V. te kloppen in een wedstrijd, welke meer spannend dan fraai was. Tot het einde toch had R.K.A.V. kans op den gelijkmaker, hoewel O. G. zeker sterker was. Vlak voor het einde maakte Elferink eindelijk een einde aan de onzekerheid en bracht O. G. in veiligen haven. Bij den aanvang van den wedstrijd bleek het dat beide teams enkele invallers telden. Na een kwartier spelen heeft een voorzet van Boost succes, wanneer Postma van dichtbij de Reus geen kans geeft 01. Door dit succes aangemoedigd onderneemt R.K.A.V. eenige vinnige attaqué's, doch het achtertrio weet de verscheidene schoten te ver werken. Wanneer de R.K.A.V.-voorhoede voor open doel komt, denken we reeds aan een ver grooten voorsprong, doch het binnentrio faalt hopeloos. Beide partijen lukt het voor rust niet meer te scoren, zoodat deze ingaat met een 01 voor sprong voor R.K.A.V. Na de rust heeft O. G. wind mee en Kluys- kens krijgt het zwaar te verantwoorden. De druk wordt te hevig en na een voorzet van den lin kervleugel plaats de rechtsbuiten rustig langs den keeper 1—1. Aanval op aanval volgt en uit een algemeene aanval wordt de bal in het doel geloopen. R.K.A.V. doet eenige gevaarlijke uitvallen, doch dezen leveren niets op. Aan de andere zijde komen eenige corners op het A'damsche doel, doch de ingekopte ballëh kunnen met moeite verwerkt worden. De spanning stijgt, want R.K.A.V. doet stug ge pogingen om gelijk te komen, doch de O.G.- achterhoede is paraat en retourneerd alles. Nog een minuut is te spelen. Wanneer Elferink den bal toegespeeld krijgt, een hard schot volgt en de bal verdwijnt in de rechterbovenhoek in de touwen. Direct hierna kondigt scheidsrechter Pirovane einde aan. 1 A N.V.A.—Z.P.C. 1 C HJB.C. 2—India 2 C B.S.M.—Victrix Res.3D S.J.C. 3—H.B.C. 4 4D V.V.F.Onze Gezellen 3 Res. 4 PP T.Y.B.B.—Onze Gezellen 4 Santpoort 6D.S.S. 4 Bisschopsbeker Onze Gezellen 2W.S.V. I.V.C.B. 2 N Geel-Wit—V.V.A. Onze GezellenR.K.A.V. VitesseG.V.O. 5—2 0—2 61 15 gestaakt 3—4 0—1 0—9 1—3 1—2 3—1 4—1 PROGRAMMA ZONDAG 2 APRIL Zuidelijk elftal AZuidelijk elftal B (terrein B.S.M. 1 uur). Noordelijk elftal ANoordelijk elftal B (ter rein T.Y.B.B. 2.30 uur). De secretarissen van de diverse spelers wor den verzocht de spelers voor deze wedstrijden aan te schrijven. Voor jersey's zal worden gezorgd. F. J. MOOREN Comp.-leider. Deels doordat H.B.C. I weer een der beste krachten vroeg voor v. Bakel en een half uur na het begin v. d. Eem weer moest uitvallen voor een „knietje", bracht H.B.C. er niet veel van terecht. Dit was natuurlijk een kolfje naar den hand van India, dat in ernstig degradatie gevaar verkeert en 2 3 kwartier speelde met een heilig vuur om te winnen. Reeds in de eerste helft is India fortuinlijk als de H.B.C.-keeper op een bal uitloopt, en een back in het verlaten doel trapt. 01. De 2e goal van India was een prachtschot van de linkshalf. Rust 02. Na rust is H.B.C. het meest aanvallend, doch de voorhoede was te zwak om ook maar eenlg succes te hebben tegen de goede India- verdediging, ook al moet gezegd worden, dat het India-doel nog al eens vrij fortuinlijk aan een doorboring ontsnapte. Het einde kwam met een verdiende 20 overwinning van India. gesp. gew. gel. vrl. V.—t. pnt. gem. Kinhelm 16 12 1 3 43—28 25 1.56 Zeeburgia 17 13 4 43—19 26 1.53 EDO 16 10 2 4 48—29 22 1.37 TOG 14 7 7 24—33 14 1.00 HRC 16 6 3 7 30—38 15 0.93 Alcm. Victr. 16 5 4 7 48—56 14 0.87 WFC 14 4 4 6 23—25 12 0.85 ZVV 16 4 4 8 35—36 12 0.75 WA 15 4 1 10 24—37 9 0.60 DEC 16 3 1 12 35—64 7 0.43 De proef elf tallen zijn als volgt samengesteld: Zuidelijk elftal A A. v.d. Ploeg (D.S.O.) G. Lamboo J. Opzeeland (D.O.S.) (G.W.) F. Nieuwendijk G. d. Vos J. v. d. Ploeg (G.W.) (H.B.C.) (D.S.O.) S. v. Rooden C. Seysener J. M. v. Bakel (H.B.C.) (Concordia) (H.B.C.) J. Langenlaan P. v. d. Horst (Concordio) (H.B.C.) Zuidelijk elftal B A. Mink (Vogelezang) Jac. Otte C. J. Vinke (B.S.M.) (H.B.C.) C. Meskers C. Vernooy B. Peters (Concordia) (G.W.) (B.S.M.) J. Roozen J. v. d. Vlugt A. Hageman (G.W.) (D.S.O.) (Concordia) Th. Venings A. v. d Drift (B.SJWL.) (T.Y3.B.) Noordelijke elftal A G. Slobbe (Vitrix) J. Jacobs R. Smakman (Alliance) (D.E.M.) P. Hoogenslag G. v. Egmond N. Roozen (T.Y.B.B.) (Santpoort) (Alliance) H. Rootselaar J. Vink N. Booms (Vitrix) (D.E.M.) (Vitrix) H. Tullenaar G. Nijssen (T.Y.B.B.) (Santpoort) „^Noordelijk elftal B J. Oppeiucamp (T.Y.B.B.) J. Kooy N. v. d. Drift (Alliance) (T.Y.B.B.) A. d. Nijs J. v. d. Putten G. v. Rixel (Vitrix) (Santpoort) (D.EM.) G. Klein C. d. Ruiter F. Seveke (T.Y.B.B.) (D.E.M.) (Alliance) A. Bosman G. d Rcoy (Alliance) (D.E.M.) De strijd ving aan met een weinig overwicht der Haarlemmers, maar het bleef tenslotte een strijd, waarin de achterhoeden baas bleven. Toch gelukte het E. D. O. de leiding te nemen, toen bij een aanval de linksbinnen heel mooi doelpuntte, 01. De vreugde was echter van zeer korten duur. want zoo vanaf den aftrap plaatste Alcmaria's middenvoor den bal scherp naar voren, waar Hamstra den bal nog juist wist voor te zetten eh Rootring inschoot, 11. Dit schonk Alcmaria het noodige zelfvertrou wen en van een overwicht der Haarlemmers was geen sprake meer. Alcmaria's aanvallen Waren flink breed van opzet en brachten het E. D. O.-doel meermalen in gevaar en het was De Jong, die Alcmaria met een mooi schot de leiding wist te geven, 2—1. E. D. O. deed wanhopige pogingen het ver loren terrein te herwinnen, maar het kon zich aan den greep van Alcmaria niet ontworstelen en het laatste gedeelte voor de rust waren de Haarlemmers er leelijk uit en zij mogen van geluk spreken, dat hun dit geen doelpunten heeft gekast. De rust ging in met 21 voor Alc maria. Na de hervatting begon E. D. O. heel goed en drong Alcmaria terug, maar zij kon er maar niet in slagen het Alcmaria-doel gevaarlijk te belagen. Allengs kwam Alcmaria meer opzetten en het spel werd goed open gehouden. Wanneer Keppel weer eens den bal heeft, zet hij dezen hoog en scherp voor. De E. D. O.-doelman mist bij zijn poging om het leer te onderscheppen en twee Alcmaria-spelers zijn er als de kippen bij den bal in het net te werken, 31. Ook daarna was Alcmaria meerendeels in den aanval en wanneer de E. D. O.-rechtsback dan een strafschop veroorzaakt, benut Jonker deze. 4—1. E. D. O. hield kranig vol, maar het korte aanvalsspel liep steeds dood op de Alcmaria- verdediging. Het einde kwam met een 41- overwinning voor Alcmaria. Het begin was voor H. R. C. Na het gebrui kelijke verkennen viel het op, dat vele HRC- spelers naast en over den bal trapten. Ofschoon de baltechniek van D.E.C. beter was, lag er iets mats in haar spel, terwijl daarentegen het spel van HRC enthousiaster was. Aan die techniek moest het worden toegeschreven, dat D.E.C. voor de rust twee maal het net kon vinden. Ge leidelijk speelde HRC zich beter in. Een goed opgezette aanval van DEC strandde door keurig werk van den HRC-keeper. Het spel ging nu gelijk op. Aan de andere zijde gingen eenige kansen verloren door talmen. De HRC-keeper verdedigde keurig zijn heiligdom. Na eenigheen en weer getrap werd DEC een strafschop toe gekend wegens haken in het strafschopgebied. Karnemelk plaatste zien achter den bal en de stand was 10. Vele aanvallen door HRC onder nomen werden door DEC afgeslagen, totdat de voorhoede van DEC den bal bemachtigde en na keurig samenspel de HRC-doelman uit zijn heiligdom lokte, waarna Burg van Walen voor een tweede doelpunt zorgde (20). Vele aan vallen strandden zoowel op keurig werk van beide keepers die al vallende eenige schoten te verwerken kregen. Na de hervatting bleef het spel van DEC loom, met zoo nu en dan 'n opleving, 't Spel van HRC was sneller, enthousiaster, doch de baltechniek van DEC beter. Bij een goed ondernomen aan val van DEC, waarbij de voorhoede kans zag den HRC-keeper uit zijn doel te lokken, schoot de mid-voor van dichtbij rakelings naast. Er waren juist vijf minuten gespeeld toen de links buiten van HRC, na goed opbrengen, een goede kans kreesg, welke hij benutte (2—1). Na twintig minuten scoorde HRC door den rechts-buiten den gelijkmaker (22). In deze periode viel vooral het goede spel van den Hel- derschen rechtsback op. Beide ploegen werkten hard voor den winnenden goal, welke ten slotte kwam bij de ploeg, die technisch het minst goede werk leverde, namelijk HRC (23). Verandering in den stand, kwam er niet meer, zoodat DEC met 3—2 verloor. In een zoo nu en dan wel spannenden doch over het geheel genomen weinig fraaien wedstrijd is het Zeeburgia gelukt de puntjes te veroveren, een resultaat hetwelk evengoed andersom had kunnen zijn. Het begin van dezen wedstrijd gaf wel een overwicht te zien voor Zeeburgia, minder als een gevolg van goed voetbal dan door veel en ver trappen waardoor de bal, geholpen door den recht over den veld staanden wind veelal op WFC's helft was. Was dus de druk op WFC's doel groot en kreeg Zeeburgia door slecht weg werken eenige hoekschoppen te nemen, tot doel punten kwam het niet. Na ongeveer twintig minuten spelen kwam voor Zeeburgia de kans van den dag. Een keiharde bal van den linksbinnen werd door den WFC-keeper, welke tamelijk ver uitge- loopen was. prachtig gestopt, doch door de op- enhooping van spelers verhinderd dezen voldoen de weg te werken, de naar binnen geloopen rechtsbuiten schoot echter ver naast. Het was in deze periode dat er elk oogenblik een doelpunt verwacht kon worden. Nadat eenige goed opgezetten en plotseling uitgevoerde aanvallen van WFC door Zeebur- gia's verdediging ten koste van een hoekschop onschadelijk waren gemaakt, belandde de bal bij den linkervleugel, na een uitstekenden voor zet sprong de bal van den paal terug in het veld en de wederom naar binnen geloopen rechts buiten Daalman van Zeeburgia maakte nu geen fout en scoorde onhoudbaar. Na eenig heen en weer getrap volgden nog enkele aan vallen van WFC, waarna de rust kwam met 1—0 voor Zeeburgia. In het begin van de 2e helft was het over wicht van Zeeburgia tamelijk wel verdwenen en kreeg de keeper dan ook wat meer werk. Het was echter opmerkelijk hoe de best opge zette aanvallen door slecht samenspel steeds op niets uitliepen, en dit was bij beide partijen het zwakke punt. Wie den bal kreeg maakte maar. dat deze zoover mogelijk weg kwam. Gelukkig maakte een opleving van Zeeburgia het spel weer eenigszins aantrekkelijk, zoodat WFC's verdediging vele malen slechts ten koste van een hoekschop wist te redden. Daarna kwam een periode dat WFC er alles opzette om gelijk te maken, vele aanvallen volg den elkaar snel op en hoewel Zeeburgia's verdediging nu ook niet al te safe speelde, ge lukte het niet het net te vinden. Nadat Zee burgia nog eenige hoekschoppen geforceerd had. kwam het einde met 1—0, een resultaat waar mede de overwinnende partij, het spel in aan merking genomen, zichzelf kan gelukwenschen. Het bleek al spoedig, dat WA met de beste voornemens bezield was. De rood-zwarten be gonnen enthousiast, zoodat TOG geheel tot ver dedigen gedwongen. De verdediging van TOG wist evenwel den druk te weerstaan, en nadat de WA-keeper even aan den tand was gevoeld, bleek aldra, dat beide partijen aan elkaar ge waagd waren. V.V.A. speelde aanvankelijk sneller, vooral het goede werk van den links-buiten viel op. Doch weldra kreeg de midden-linie van TOG vat op het spel der WA-voorhoede, die de aan vallen te veel volgens hetzelfde recept opbouw den. Na een kwartier verslapte WA en werd TOG sterker. De WA-keeper keerde verscheidene ge vaarlijke schoten. Goed gesteund door de midden-linie werd er een zware druk op het rood-zwarte doel uitge oefend. Het spel werd nu en dan te forsch. Een penalty aan TOG toegewezen, werd gemist. De rust kwam met 00. Na de rust hetzelfde spelbeeld een sterk ver dedigend WA tegen de opdringende TOG- vóorhoede. Een kwartier scoorde de mid-voor van TOG onhoudbaar (1—0). Spoedig volgde het tweede doelpunt (20). WA pakte daarna nog even enthousiast aan en had bijna succes, doch de TOG-keeper redde beide malen subliem. Het einde bracht TOG een verdiende 2-0- overwinning. Kinheim ging op het goede pad voort en wist na een goed gespeelcien wedstrijd met flinke :ijfers Z. V. V. te slaan. Het begin was van dien aard dat een Kinheim zege niet te voor zien was. Z. V. V. pakte de zaken direct goed aan en brengt een paar bezoeken bij den Kin- heim-keeper, voorloopig echter nog zonder succes. De wedstrijd is echter pas 7 minuten oud als de Kinheim rechtsback hands maakt en de Z. V. V.-midvoor Murris onhoudbaar de penalty inschiet, 0-1. Kinheim laat zich ech ter niet ontmoedigen en een minuut later volgt een opgezette Kinheim-aanval. De mid voor Groeneveld krijgt een goeden center, pas seert handig .een back en scoort dan onhoud baar. 1—1. bit geeft den Velsenaren moed, waarvan enkele goede aanvallen 't gevolg zijn, uit een hiervan scoort Michel Sr. ineens, 21. Rust. Na de rust is Kinheim bijna steeds in den aanval. Van den aftrap reeds maakt Raaijma- kers van een weifeleh in de Z. V. V.-achter- hoede gebruik en orengt den stand op 31. Vooral de linkervleugel laat aardig spel zien, alhoewel de voorzetten van Ellen niet zoo mooi zijn als anders. Een goede pass van hem aan Michel Jr kogelt deze prachtig in, 41. Het spelpeil zakt nu aanmerkelijk af, enkele goede kansen worden nog onbenut gelaten. Michel Jr. brengt met een scherp schot den stand op 51, waarmede het einde aanbreekt. Een strijd, waarvan de uitslag even goed an dersom had kunnen zijn, want de Utrechtena ren zijn geenzins in de minderheid geweest. De belangstelling was niet zoo groot als an ders. HFC is volledig en stelt zich op met: v. d. Meulen; v. Baasbank, P. Jongeneel; Lamp, Kruyer, R. Jongeneel; Hagenaar, Dorsman, Ko per, Denijs, v. Riemsdijk. In het begin aan weerszijden vlugge en ge vaarlijke uitvallen, maar schutters ontbreken. Eens ontkomt het Velox-doel ternauwernood als Koper net overkopt. Dan raken de Utrechtenaren iets in de meer derheid, maar hunne vlugge aanvallen worden niet voldoende afgewerkt. Na ongeveer een half uur spelens zet bij een Velox-aanval de rechts buiten goed voor. Van der Meulen slaat den bal weg in plaats van op te vangen. De bal wordt hierdoor keurig voor de voeten van een Velox-man geplaatst, die onhoudbaar inschiet, 1—0. Dan komt HFC iets meer in den aanval en circa een minuut voor rust zorgt Dorsman, na dat v. Riemsdijk een corner goed voor doel had geplaatst, voor den gelijkmaker. Rust 11 Na de hervatting wederom verdeeld spel. Wanneer Rud Jongeneel kranig opbrengt en een hoogen voorzet geeft, kan Dorsman den bal nog net over den uitloopenden Utrechtschen doelman inkoppen, 21. Een tijd lang dan. een vrij slap spel. Tegen het einde wil Velox inet alle geweld gelijk ma ken. HFC speelt nu iets enthousiaster. Er wordt echter niet meer gedoelpunt, zoodat met een magere 21 overwinning HFC nog steeds ongeslagen is gebleven. Velox viel zeer mee en toonde over een en thousiaste ploeg te beschikken. HFC speelde niet slecht, maar er ontbrak nogal wat aan het enthousiasme. Voor den strijd werd door het Velox-bestuur HFC gehuldigd met het behaalde kampioen schap. In het eerste kwartier ging de strijd vrij wel gelijk op, met wisselende kansen. Hierna werd D. W. S. sterker en speelde technisch veel beter. Uit een mooien aanval van D.W.S zette Snikkers goed voor, doch van Es kopte net naast. Aan den anderen kant kreeg Heek- kelaar een hard schot van Hom te verwerken. Aan beide zijden werd het spel goed open ge houden. Na fraai samenspel gaf Melchers uit 'n voor zet van Snikkers D.W.S. de leiding (10). Bij een aanval door B. F. C. ondernomen los te Hooijer een schot, waarbij de paal voor D.W.S. als redder optrad. Een schot van Hom kon nog net door Heekkelaar tot corner ver werkt worden, welke echter niets opleverde. De aanvallen van B. F. C. liepen steeds dood op de hechte verdediging van D.W.S. Toen bij een aanval van D.W.S. de keeper van B.F.C. uit zijn doel geloopen was, kopte Slot naast het verlaten doel. Dat was uitstel van executie, want kort daarop stelde Van Es Melchers in staat den voorsprong te vergroo ten (20). Uit een volgenden aanval scoorde Slot onhoudbaar (30), waarmede de rust in ging. Ook na de hervatting was D.W.S. veel sterker en had B.F.C. zoo goed als niets in te brengen. B.F.C. werd door D.W.S. ingesloten, maar de B.F.C.-defensie wist stand te houden. Vooral keeper Vos verdedigde zijn heiligdom goed. B.F.C. kwam nu sporadisch over de helft. Eenige harde schoten van Melchers en Slot werden door Vos op fraaie wijze onschadelijk gemaakt. Nog eenmaal kreeg B.F.C. een kans om de eer te redden, maar Reigersberg kopte juist in de handen van Heekkelaar. Daar er verder niet meer werd gescoord, kwam het einde met een verdiende 30- overwinning voor D.W.S. De leiding was bij scheidsrechter v. d. Berg in goede handen. De bezoekers begonnen vrij goed. Wat hen aan techniek ontbrak, werd ruimschoots door enthousiasme vergoed en de Bloemendalers werden op hun eigen helft teruggedrongen. Huisman kreeg enkele schoten te stoppen en deed dit naar behooren. Gaandeweg raakte het spel meer verdeeld. De Bloemendaalsche aanvallen bleken niet van gevaar ontbloot en de Baarnsche doelman Onrust kreeg herhaaldelijk gelegenheid zijn talenten te toonen. Intusschen bleven de verdedigingen gerui- men tijd meester van het terrein, tot eenige minuten voor rust de rechtsbuiten van de gas ten het leder voor den Bloemendaal-goal plaatste en de linksbuiten zijn club met een kalmen kopbal de leiding gaf, 01. Onmiddellijk na de hervatting profiteerde Nieuwenhuis van een weifeling van één der witte backs en scoorde onhoudbaar, 02. Bloemendaal pakte hierna flink aan en na eenige minuten had Beijk den achterstand met een hard schot verkleind, nadat de bal van richting was veranderd. De witte verdediging drong hierna geducht op, hetgeen wel tot eenig overwicht der thuis club leidde, doch aan den anderen kant ge vaarlijke situaties van het Bloemendaal-doel deden ontstaan. Spoedig veroorzaakte Jonkergouw een straf schop (wel wat zwaar bestraft), waaruit Baam den stand op 13 bracht. De aardigheid raakte er hierna wel eenigszins af. Uit een der Baarnsche aanvallen bracht de linksbinnen den stand zelfs op 14 en het duurde tot ongeveer zeven minuten voor tijd tot De Bock uit een scherpen voorzet van Strik het leder langs Onrust in het Baarnsche doel liep. 24. Met dezen stand kwam het einde. Onder groote belangstelling laat scheidsrech ter v. d. Lee beginnen. De tolegommers werpen zich met enthousiasme in den strijd en hebben weldra succes. 01. Langzamerhand nemen de Wijkers de over hand, doch thans vormt zich reeds een muur van Hillinen-spelers voor hun doel, zoodat er voor de Kennemers geen doorkomen aan schijnt. 10 minuten voor rust weet de thuis club gelijk te maken, doch dit punt wordt ge annuleerd. Toch smaakt Groot het genoegen nog voor de rust te scoren. Rust 11. Na de rust is Hillinen totaal uitgespeeld, waardoor de Kennemers steeds aanvallen. Groot geeft al spoedig de thuisclub een voorsprong. 21. Kennemers komt er hoe langer hoe beter in. Tromp weet met fraaie goals den stand op 41 te brengen. Wanneer de K. linksbuiten een listigen pass aan Groot geeft is het 51. H. brengt er niet veel meer van terecht, ter wijl de thuisclub rustig verder speelt. Schipper en Gordijn weten met goede doelpunten den eindstand op 71 te brengen, alhoewel Hil linen wanhopige pogingen in 't werk stelt een 2de tegenpunt te maken, wat hun echter niet gelukt. Zeemeeuwen verschijnt met het bekende elf tal, trapt af en bestookt direct het doel van S. D.W. Daarna neemt S. D. W. een tweetal cor ners welke niets opleveren. Het spel van S.D.W. is, speciaal de aanval gevaarlijker dan dat van Zeemeeuwen. Een goede voorzet van rechts wordt ineens door den linksbuiten Ingeschoten, 0—1. De aanvallen van Zeemeeuwen worden hef tiger, maar stranden steeds op het hechte spel van de veteranen Vorstman en Overloop. Uit een voorzet van v. Duin pla>tst Mole naar het leder over den keeper en Jb. de Muynck kopt in 11. Kort daarop herneemt S. D. W. de leiding. Een corner wordt goed voor het doel geplaatst en onhoudbaar ingekopt, 12. Zeemeeuwen krijgt dan 'n vrijen trap te ne men, welke Drayer hard op 't doel afzendt en na eenige schermutseling met den keeper in het net verdwijnt, 22. In de tweede helft wordt het spel vuriger en wordt aan beide partijen nog al eens een vrije trap toegekend. Uit een kalmen aanval krijgt Zeemeeuwen onverwacht de leiding. Fransen scoort via een verdediger het derde doelpunt, 3—2. Na eenige inzinking van S. D. W. brengt de veteraan Vorstman weer het noodige vuur in het spel. S. D. W. krijgt een penalty toegewe zen, welke naast geschoten wordt. Zeemeeu wen neemt een verdedigende houding aan, waardoor S. D. W. steeds voor het doel zit en het hun tenslotte gelukt den gelijkmaker in het net te plaatsen. Opalen zeer goed bespeelbaar terrein, waar veel publiek aanwezig is, trapt Zandvoort af. E. Keur is niet van de partij en A. Weber speelt kanthalf. Na eenig heen en weer getrap weet de midvoor een twijfelachtig doelpunt te maken, waarmee Meteoor de leiding neemt, 10." Kort daarop passeert Schuiten de verde diging en geeft den doelverdediger geen schijn van kans, 11. Maar spoedig krijgt Meteoor op gelukkige vijze wederom de leiding. Een hard schot wordt op het doel gelost en Kerkman kopt in eigen Zoo zijn dan de IJmuider Stormvogels gis teren voor de derde maal kampioen geworden, waarmede wij hen van deze plaats van harte feliciteeren. Stormvogels werd opgericht in het jaar 1912. Voor dien tijd had reeds menige vereeniging in IJmuiden het levenslicht gezien, maar Storm vogels kan geacht worden de eerste vereeniging geweest te zijn, die op stevige fundamenten was gebouwd. Aangezien Stormvogels geen directe toelating tot den N. V. B. kon verkrijgen, kwam zij eerst uit in de le klas van den Noord-Holl. V. B. Overwinningen met dubbele cijfers waren geen uitzonderingen, zoodat Stormvogels met vlag en wimpel kampioen werd en dus naar den N. V. B. promoveerde. En door den oorlog en door toedoen van een zustervereeniging, welke een Amsterdamsche club liever kampioen zag dan Stormvogels en zich daarom met dikke dubbele cijfers liet slaan, zoodat de Amsterdamsche club door een beter doelgemiddelde promoveerde, vertoefde Stormvogels. Zoo zien we dan ook pas in het seizoen 1917 1918 Stormvogels als 2en klasser optreden. In 19181919 werd zij op schitterende wijze kam pioen van de 2e klas B en zou promotie naar de le klasse gevolgd zijn, ware het niet, dat de Overgangsklasse was ingesteld geworden. Vier seizoenen speelde Stormvogels met af wisselend succes in deze Overgangsklasse. Toen trad Stormvogels de le klas binnen. De IJmuidenaren beschikten toen over een prima elftal. Spelers als de beide Blinkhoff's, Piet Sint, Gerrit Visser, Klaas Oldenburg, Sprokkreeft, Koster en v. d. Wint mochten er stuk voor stuk wezen. Op uitstekende wijze werd dan ook met slechts 5 verliespunten het le eerste-klasse kampioenschap behaald. Het waren toen glorie-jaren voor de IJmui der club. In 1924'25 werd op eervolle wijze de tweede plaats bezet achter H. B. S. In 19251926 volgde het tweede eerste-klasse kampioenschap met één punt voorsprong op Sparta. Menigeen zal zich nog herinneren, hoe Stormvogels toen in een felle eindspurt ach tereenvolgens in uitwedstrijden Blauw-Wit, Sparta en 't Gooi klopte In 19261927 eindigde Stormvogels wederom op de tweede plaats met 5 punten voorsprong op nummer 3. Alleen Ajax was te sterk voor de Vogels. En hiermede zijn we voorloopig aan het einde van het opsommen van fraaie Stormvo gels-successen, want van 19261927 speelde Stormvogels enkele jaren geen leidende roL Zoo zien we bijv. in 1927—1928 en 1928—1929 Stormvogels op de 9e plaats. In 19311932 viel echter een opleving te con- stateeren. Uitstekende resultaten werden in den beginne geboekt, doch na den berucht gewor den AjaxStormvogels-wedstrijd vlotte het in 't geheel niet meer, en mochten de Vogels blij zijn, dat ze tenslotte aan de onderste plaats ontkwamen. En zoo zijn we dan genaderd aan dit kam pioenschap. In de zomermaanden van 1932 speelde Stormvogels, ten einde goed beslagen ten (competitie-) ijs te komen, een aantal oefenwedstrijden. Verschillende proefcombina- ties kwamen in het veld, doch de juiste opstel ling scheen maar niet gevonden te kunnen worden. Zoo ging men niet al te hoopvol het nieuwe seizoen tegemoet. Doch ziet, de eerste wedstrijden werden met zulke sprekende cijfers gewonnen, dat men al spoedig in tegenstelling met bij den aanvang der competitie net oog niet meer gericht hield op de onderste, doch op de bovenste plaats. Wel dreigden de kam- pioenswenschen even niet in vervulling te zul len gaan, toen Ketting niet meer kon spelen en Haaks medespelen onzeker werd, doch door taai volhouden werd tenslotte toch de eind streep het eerst gepasseerd. Dit moet vooral voor aanvoerder Koster, die reeds zoo lang de Stormvogels-kleuren verdedigd heeft, een groote voldoening zijn geweest. goal, 21. Weer maakt Zandvoort gelijk en nu doordat A. Weber een fraaie pass geeft aan G. Hollenberg, 22. Zandvoort blijft verre in de meerderheid en het gelukt Schuiten er 23 van te maken, ter wijl spoedig daarop H. Luiting met een buiten gewoon mooi doelpunt er 24 van maakt. In de tweede helft is Zandvoort veel sterker en blijkt meer routine dan Meteoor te hebben. Echter weet de Meteoor-verdediging van geen wijken meer. De aanval van Meteoor strandt herhaaldelijk op de buitenspelval, toch gelukt 't hun met een fraai doelpunt den achterstand te verkleinen 34. Met Meteoor sterk in den aanval, maar Zandvoort's verdediging niet minder sterk in 't verdedigen komt het einde. Vrij spoedig forceert de thuisclub een corner, welke niets oplevert. De bezoekers zijn geens zins de minderen en eenige malen dringen zij tot kort bij Beverwijk's heiligdom door, doch hun schieten is slecht en veel te hoog gericht. Ongeveer 15 min. na het begin weet de linksbinnen van Beverwijk na goed opbrengen een goal te forceeren, welke echter wordt ge annuleerd wegens buitenspel. Even later schiet dezelfde speler keihard in keeper's handen en of nu deze tegenslag op het elftal drukt, is niet bepaald te zeggen, maar er wordt niet best gespeeld en Schagen neemt zienderoog de overhand, doch weten dit niet in doelpunten uit te drukken; daarbij komt de buitenspelval, waar zij herhaalde malen invliegen. Enkele corners op beide doelen leveren geen succes op, daar de keepers onvermurwbaar zijn, zoodat de rust ingaat met blanken stand, 0-1-0. Na de rust speelt Beverwijk wel iets beter en daar de bezoekers te veel van hun krachten hebben moeten vergen, komt Beverwijk steeds meer in den aanval, doch de Schager keeper is van prima kwaliteit, daarbij heeft hij niet over pech te klagen. Het duurt ongeveer 20 min. als na herhaalde aanvallen de rechtsbin nen van Beverwijk onhoudbaar inzet, 10. De bezoekers trachten wel het spel te verplaatsen, maar hun voorhoede wordt te ve?l aan zichzelf overgelaten, zoodat elke aanval te spoedig dood loopt. Nadat de Wijkers eenige malen of van te verren afstand, of te hoog hebben geschoten, zet ten slotte de linksbuiten goed voor doel en de rechtsbinnen kogelt weer in, 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11