Wat deden de I.V.C.B.ers? BUITENLANDSCH VARIA Gelijk spel Damkampioen schap WILSKRACHT WON MAANDAG 27 MAART T.Y.B.B. werd gekraakt Technische meerder heid Vblend am verspeelde een punt tegen E.M.M. Eerste klasse F Eerste klasse G - - - BLAUW WIT—SWIFT 2—1 Spannende kamp N.E.O.—QUICK 1—3 Gelukkige overwinning P.H.DENEKAM 4—3 Spannende strijd met goede momenten BelgiëNederland WILSKRACHT—V.V.Z. 2—0 Aardige eerste helft LEONID ASH.B.C. 1—1 Vrij futloos SPARTAAN—T.Y.B.B. 7—1 Weinig tegenstand van de boys DE KAMPIOENSVLAG OMHOOG Voetbal in Engeland Engeland voetbalt tegen Schotland Mal Het kranige elftal van StormvogelsIJmuiden, dat gisteren het afdeelingskampioenschap wist te behalen FRANKRIJK—BELGIË De Belgen met 30 geslagen NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE J aarvergadering Beslissing nog niet gevallen, Van Dartelen leidt Belgische en Nederlandsche hockey-ploegen deelen De wedstrijd WEST DUITSCHLAND B— NEDERLAND B 1—0 West Duitsch B-team wint met 10 van Nederland B lUIT DE SPORTWERELD ohm; Volendam H. M. S. E. M. M. D. E. M. Wilskracht V. V. z. De Meer Fortitude» V. I. C. Limvio Gsp. gw. gl. vrl. v.-t. pnt. gm. 14 10 15 8 15 17 14 13 13 12 14 3 4 6 4 4 4 2 4 2 1 49-19 23 1.64 3 45-27 20 1.33 4 32-40 16 1.06 6 46-39 18 1.05 5 34-35 14 1.— 5 30-27 12 -.92 6 44-48 12 -.92 5 23-29 10 -.83 8 32-41 10 -.71 15 2 3 10 29-63 7 -.46 D. H. L. gesp. gew. gl. verl. v.t. pt. gem. 17 11 4 2 65—28 26 1.53 Gr. Willem 16 9 4 3 51—48 22 1.37 H. B. C. 18 9 5 4 59—53 23 1.27 Santpoort 17 7 5 5 39—37 19 1.11 S. J. c. 15 8 7 43—38 16 1.06 G. D. A. 17 7 3 7 44—36 17 1.— Leonidas 16 5 3 8 44—41 13 -.81 T. Y. B. B. 17 5 2 10 29—59 12 -.70 Spartaan 15 4 2 9 3940 10 -.66 D. O. N. K. 12 1 11 23—56 0 -.56 D. O. N. K. 12 1 11 23—56 0 0.00 In een buitengewoon spannenden strijd wist Hees zich door een oneven goal overwinning op Swift voor het spelen van degradatie-wed strijden te vrijwaren. De ontmoeting had een gelijk opgaand karakter en duidelijk was dan ook te zien, dat even sterke ploegen aan 't Werk waren. Voor rust werd er twintig minuten gespeeld en had Swift windvoordeel. In deze periode gelukte het Hees door toedoen van haar rechtsbuiten de leiding te nemen, 10. In de tweede helft zette Swift alles op al les doch door een misverstand in de achter hoede vergrootte Blauw-Wit haar voorsprong, 20. Noch gaven de Oranjehemden zich niet gewonnen, vooral niet toen de linksbinnen met een kopbal den stand op 21 bracht. De span ning steeg ten top, de Heesche achterhoede kreeg volop werk, maar hield dapper stand. Einde kwam alzoo met een 21 overwinning voor de Blauw-Witten. De gasten zetten het eerst een gevaarlijk of fensief in, waarbij Koopman een nog steeds ge vaarlijk schutter blijkt. Als Rijssemus over het Neo-doel heeft geschoten zet aan den anderen kant Zonder een hard schot in dat Damhuis klemvast heeft. Vlugge aanvallen maken den wedstrijd zeer aantrekkelijk. Eenige aanvallen der gasten loopen buitenspel, terwijl de Neo- attaques door de Quick-verdediging onschadelijk worden gemaakt en vooral Steenbeeke een fraaie backpartij speelt. Quick heeft het eerst succes door Koopman, die met een hard schot Simo- netti passeert. De aanvallers der thuisclub geven Damhuis veel werk en vooral Zonder is hier gevaarlijk. Toch komen geen doelpunten door de stoere verdediging der gasten. Damhuis heeft bepaald geluk als hij een bal van het hoofd van Van Os juist kan wegtippen. Eenig overwicht der gastheeren is te bespeuren en Quick tracht zich steeds los te werken. Bij een corner op het Quickdoel constateert de arbiter handsbal bin nen de beruchte lijnen en Zonder benut den elfmeterschop om gelijk te maken. In de tweede helft hetzelfde op en neergaan de spel. Na vijf minuten hebben de bezoekers wederom succes door Velthuis, vijf minuten later gevolgd door een doelpunt van Koopman. Quick is niu overwegend sterker maar de Neo-verdedi- ging weet zich te handhaven en langzamerhand haar voorhoede wederom tot aanvallen in staat te stellen. Neo probeert thans nog op te halen, maar de hechte Quick-verdediging kan, gehol pen door vrouwe Fortuna, de score verder blank houden, zoodat het einde komt met een geluk kige overwinning der bezoekers. P. H. is zonder Eusterbrock, waarvoor G. Leijsen invalt. Tot rust is het een gelijk op- gaanden strijd, waarin beide doelen beurtelings onder schot genomen worden. P. H. doelpunt het eerst, als Haghuis voor doel een goede pass naar Brakink geeft, 10. Even daarna belandt een voorzet van Ekkelboom tegen de lat en den terugspringenden bal wordt door Nijmegen in- geloopen, 11. Nog geen minuut na den aftrap neemt Denekamp de leiding door Holsbeke, 12. Dan ontplooit P. H. een keurig samenspel. Als Berning een schot van Haghuis slecht stopt, brengt Hageraats de partijen op gelijken voet, 2--2. Na keurig werk van den Almeloschen lin kervleugel, schiet Haghuis een voorzet keihard in, 32. Met dezen stand wordt gedraaid. Kort na de hervatting vergroot P. H. de leiding uit een strafschop, 42. Gesteund door den wind zijn de Prinselijken voortdurend in den aan val, maar de verdediging van Denekamp houdt haar doel schoon. Bij een der snelle uitvallen De landen wedstrijd BelgiëNederland op Zondag 9 April zal geleid worden door den En- gelschen scheidsrechter Crew, die j.l. Zondag ook den wedstrijd Duitschland—Frankrijk te Berlijn heeft geleid. van Albrink benut Holsbeke op fraaie wijze een goeden voorzet, 43. Een paar malen brengt de paal daarna redding voor Denekamp en als Geerdink het einde aankondigt, is de stand nog onveranderd. De eerste helft was een aantrekkelijke pit tige wedstrijd, waarbij beide ploegen elkaar niets toegaven; de 2e helft was minder beziens waardig, doordat Wilskracht hoewel sterker, zonder enthousiasme speelde. Wilskracht pakt direct stevig aan en belaagt voorloopig zonder succes het V. V. Z.-doel waarbij de V. V. Z.-verdediging puik in orde blijkt. Ook V. V. Z. heeft er zin in en haar aanvallen zijn door het open spel zeer gevaar lijk doch Borburg in het doel wijkt voor niets. Nadat Stuvel een prachtkans gemist heeft, ont snapt het Zaansche doel nog eenige malen aan een doorboring. Ook de blauwhemden boffen als Stalenberg den bal op de doellijn weghaalt. Na een afgeslagen V. V. Z.-aanval geeft Keizer mooi door aan Westerveld, die na een ren langs de lijn goed voorzet waaruit Stuvel met een kopbal scoort, 10. V. V. Z. komt nu on stuimig opzetten waarbij het Wilskracht-doel eenige malen aan een doorboring ontsnapt. Na de thee een kort V. V. Z.-offensief, ge volgd door een stevig Wilskracht-dito, waar echter de kieps heel weinig aan deelnemen. Doordat de thuisclub het te gemakkelijk op neemt kan V. V. Z. een serie aanvallen onder nemen, die echter gemakkelijk door de backs onderbroken kon worden, behoudens een mooi schot van hun m.voor dat de keeper goed redt. Wilskracht neemt nu het spel geheel in handen en slaagt er even voor het einde door Busch in met een handigen punter er 20 van te maken. Beide elftallen waren practisch gesproken aan elkaar gewaagd. Het spel gaat vlug van doel tot doel. En door slecht plaatsen en door slecht schieten krijgen beide doelverdedigers na genoeg niets te doen. Wanneer de rechtsbui ten der thuisclub fraai opbrengt en voorzet, mist de midvoor hopeloos. H. B. C. zet verschillende tegenaanvallen op, maar de afwerking is bitter slecht. Een door den rechtsbuite ngoed genomen cor ner schiet de linksbinnen fraai in, maar de H. B. C.-doelman is op zijn post. Blewanus wringt zich door de H. B. C.-verdediging geeft 'n fraaie pass aan zijn midvoor die schrome lijk naast schiet. Dan is de beurt weer aan H. B. C. De cen tervoor passeert naar de rechtsbinnen, die zich niet bedenkt en rakelings naast schiet. Na de thee hetzelfde speltype. Absoluut geen „fighting spirit". Wanneer de linksbuiten van de Toepadbewo- ners scherp voorzet, kopt de midvoor ineens in, 10. De thuisclub is direct weer terug en wanneer de rechtsbinnen passeert naar den mid voor, kogelt hij onhoudbaar in. Het alleszins zuivere doelpunt wordt door scheidsrechter Co- len geannuleerd. Bij een tegenaanval van H. B. C. maakt de Leonidasrechtsback hand binnen de beruchte lijnen. Den toegestanen strafschop zet de center voor onhoudbaar in. De tijd verstrijkt langza merhand. De rechtsbuiten der bezoekers gaat er tusschen uit en geeft den centervoor 'n vrije kans, deze gaat onnoodig staan pingelen de blauw-witte verdediging herstelt zich en ver keken is de laatste kans. Spartaan verschijnt met twee en T.Y.B.B. met 4 invallers, waaronder enkele zeer jeugdige spelers, die na zich aanvankelijk tot het uiter ste gegeven te hebben, niet meer aan konden passen. De aanvallen volgen elkaar direct snel op. De Overmasche aanvallen zijn gevaarlijker van opzet, hetgeen reeds spoedig blijkt, wanneer M v. d. Geer een voorzet van rechts benut. Bijzoh- der heftig vallen de geel-zwarten aan, er ont staat een doelworsteling voor de Spartaansche veste en de bal verdwijnt in het net. Een strafschop laat Spartaan onbenut. Bij een Haarlemsche aanval redt de Spartaan keeper ternauwernood. Op een eigenaardige manier komt het tweede puntje van de thuisclub. De midvoor plaatst ineens naar den linksbuiten, deze zet scherp voor de centervoor schiet tegen een der backs, houdt den bal in zijn bezit, schiet kalm hoog in, de keeper laat den bal glippen en de toeloopende de Geer trapt in het verlaten doel. Bij de eerste aanvallen der Spartanen na de pauze is T.Y.B.B. direct leelijk de kluts kwijt. Dit heeft den terugslag op de geheele ploeg. Spartaan is doorloopend aan het woord. Vrij spoedig benut A. Mentinck een voorzet van rechts. Nauwelijks is er weer afgetrapt of dezelfde speler deponeert een voorzet van links in goal. De Haarlemsche doelman kan er geen vat meer op krijgen. Een alleszins houdbaar schot van den linksbinnen laat hij door zijn handen in het net glippen (51). Na een mooie combinatie op den rechter vleugel belandt den bal bij A. Mentinck, die geen fout maakt. De rechtsbuiten der zwartjes is en blijft bij zonder gevaarlijk, een zijner fraaie voorzetten wordt door A. v. d. Geer ineens ingekogeld. Spartaan vindt het nu welletjes en gaat een beetje demonstreeren. T.Y.B.B. tracht er nog van te maken wat er van te maken valt, maar tot den Rotterdamschen doelman brachten zy het in de tweede helft sporadisch. De uitslagen van de heden gespeelde wed strijden voor de Engelsche League luiden: Eerste divisie: Aston VillaEverton 21 Bolton W.Derby C. 11 ChelseaWestbromwich A. 12 HuddersfieldBirmingham 00 LeicesterLeeds U. 31 LiverpoolBlackburn Rovers 22 MiddlesbroughBlackpool 20 Newcastle U.Arsenal 21 PortsmouthSheffield W. 30 Sheffield U.Sunderland 30 WolverhamptonManchester C. 12 Tweede divisie: BradfordSwansea Io BurnleyBradford C. 00 Charlton A.Millwall 14 Grimsbey T.Westham U. 21 Manchester U.Bury 13 Notts ForestPort Vale 11 Oldham A.Fulham 13 Plymouth A.Nots County 02 Pretwon N.E.Chesterfield 20 Stoke C.Southampton 31 Tottenham HotspursLincoln C. 32 In de eerste divisie leiden thans Arsenal met 47 punten, Sheffield U. met 46, Aston Villa met 44, Newcastle met 42 en Westbromwich met 40. In de tweede divisie hebben de leiding Stoke met 46 punten, Tottenham met 45, Bury 42, Notts Forest met 41, Fulham met 39, Millwall en Notts County met 39. Zaterdag is te Dulwich een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Engeland en Schotland. En geland won met 10 (rust 10). De landenwedstrijd FrankrijkBelgië werd in het Colombesstadion gespeeld voor 25.000 toeschouwers. Evenals de vorige week te Berlijn speelden de Franschen thans tegen de Belgen een fraaie partij en vooral in de tweede helft waren zij sterker. In de eerste helft gelukte het Rio te scoren en met 10 ging de rust in. In de tweede helft verhoogde Langiller en Nicolas de score, zoodat het einde kwam met een 30-overwinning van Frankrijk. Vooral de Fransche middenlinie met spil Kaucsar aan het hoofd, speelde voortreffelijk. België viel tegen. Men had van deze ploeg na den uitstekenden wedstrijd tegen Zwitserland meer verwacht. In hotel „De twee steden" had Zondagmiddag de jaarvergadering plaats van de Nederlandsche Wielrijders Unie. Uit het jaarverslag bleek, dat de Unie 467 leden telt, terwijl 21 vereenigingen zijn aange sloten. Het verslag van de kascommissie werd goed gekeurd. De aftredende leden van deze kommis sie werden bij acclamatie herbenoemd. De be grooting, sluitend op een bedrag van 10.000 gul den, werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden werden op enkele candidaatsstellingen herkozen. De ver gadering keurde de voorgestelde reglementswij ziging zonder hoofdelijke stemming goed. Hier- doos zal de N.W.U. o.a. toezicht kunnen uitoe fenen op de clubbladen. De wijziging van de artikelen 97 en 99 van het wedstrijdreglement, werden op verzoek der ver gadering in behandeling der sportcommissie' gesteld, ter bestudeering. Nadat de voorzitter nog eenige opmerkingen had gemaakt over het organiseeren van weg wedstrijden en de exploitatie van grasbanen had besproken, werd de vergadering gesloten. Na het beëindigen van de vorige ronde Zon dag j.l. was het nog lang geen uitgemaakte zaak, wie nu eigenlijk met den kampioenstitel zou gaan strijken. Men wist het: Van Dartelsn's kansen waren prachtig, maar die van Raman zeker niet slechter. De Amsterdamsche kam pioen kreeg nog een zwaren dobber aan Vos, den kampioen, en ook Van Dartelen zou het tegen Polman en De Graag nog allesbehalve gemak kelijk krijgen. Ook Vos zelf zou met een felle eindspurt nog wel een duit in het zakje kunnen gooien, en zoo bespraken de diverse supporters de kansen, die inderdaad nog legio waren. Zon dag nu kón men een heel eind verder komen met de beantwoording van die brandende vraag voor velen: wie zal Nederlandsch kampioen worden? Het is waarschijnlijk aan die interesse van de supporters en overig publiek te danken, dat zij weer flink „acte de présence" gaven, ondanks het mooie voorjaarsweer, dat naar buiten lokte. Allereerst de uitslagen van 's morgens: W. C. J. PolmanP. J. van Dartelen 11 W RustenburgA. de Graag 02 J. KaldenB. Dukel 11 F. RamanJ. H. Vos 11 Op het allerlaatste oogenblik is het geheele rooster door elkaar gegooid. Er zal nog aan dezen ronden één worden toegevoegd. A.s. Zondag vindt bij „Atlantic", Westeinde, de bekende stedenwedstrijd AmsterdamRotterdam plaats. Den Zondag daarna kan evenmin gespeeld worden, in verband met den voetbalwedstrijd BelgiëHolland. En dus is het bestuur van den N.D.B. tot de conclusie gekomen, dat dan maar in den Haag op 17 April a.s. de laatste partijen zullen worden gespeeld. Dat niettemin vandaag de beslissing een eindje nader is gekomen, is zeker. Al zal het dan ook in Den Haag nog ge ducht spannen! Vos en Raman, beide nog goede, zelfs heel goede candidaten voor de eerste plaats, zwoe gen voort. Raman heeft zich heel sterk op het centrum genesteld, maar Vos weet daar wel raad mee. In het berekenen van tempi is de kampioen een grootmeester, en van de. kansen, die Raman zich mogelijk zal scheppen, valt nu zeker nog weinig te zeggen. Van Dartelen doet het tegen Polman schijn baar kalmpjes aan. Van een geringe zwakte in het centrum van den Hagenaar tracht hij te profiteeren, maar Polman lost zijn stukken mooi op, en ook hier wordt goed partij gege ven. Van Dartelen behoudt een nadeelige schijf op 15, waartegenover Polman's centrum nog niet up-to-date is. Beiden weten hun nadeeltjes op te heffen en een ongeveer gelijkwaardige klassieke stelling ontstaat, waarin geen van beide spelers nog voordeel weet te behalen. Na eenige offers van Polman is remise een feit. De Graag, die vorige week wegens ziekte niet aanwezig was, opent zijn partij met 3328, een voortzetting, die, na tijdelijk in de groote tour- nooien in onmin te zijn geraakt, nu weer meer in gebruik is. Nam men vroeger waar, dat de flankspelpartij vroeg of laat overging in het klassieke genre, in deze partij deed zich juist het omgekeerde voor. De Graag ontweek stel selmatig elke moeilijkheid tegen Rustenburg, en men bleef „op afstand". Hier deed zich vroeg remise als resultaat ver moeden. Bij den overgang tusschen middenspel en eindspel wordt de stelling toch nog belang wekkend; De Graag kreeg belangrijk voordeel en wist dit in korten tijd prachtig uit te buiten. Rustenburg kreeg geen kans meer en kon op geven. Dukel en Kalden spelen een partij van een onregelmatig genre: 3429 van Kalden is even eens onregelmatig beantwoord. De Hagenaar plaatst een schijf op veld 24, maar Dukel volgt hem hierin spoedig, en een voor de toeschou wers aantrekkelijk spel ontwikkelt zich, dat nog veel mogelijkheden bevat. Van groot belang is de partij overigens niet, daar Dukel nog maar een kleine kans heeft en Kalden geheel uitge schakeld is. De groote belangstelling concen treert zich natuurlijk op de ontmoeting Raman Vos, die van veel belang is voor de eindklas- seering. Om op de partij Kalden—Dukel terug te ko men: zooals gezegd, speelden beiden fel op aan val. Die van Kalden bleek doeltreffend te zijn. Dukel koos op een bepaald moment, toen hij een variant, die zeker remise zou opleveren, voor het grijpen had, een minder juiste voort zetting, die hem enkele zeten later deed vast- loopen. Een schijf moest worden geofferd en Kalden komt op dam. Toch blijft het afspel nogal lastig te verwerken, en Kalden, hoewel hij zeker had kunnen winnen, speelt dit zwak en moet in een doorbraak naar dam van Dukel, met remise als resultaat, berusten. De partij VosRaman behoudt haar zelfde karakter. Hier werd de toepassing van een sy steem bevochten, dat al meermalen is behan deld. Zonder voordeel voor één van beiden be hielden zoowel Vos als Raman hun intacte stelling, en waar Raman aanvankelijk een steile centrum opbouwde, zocht Vos zijn heil in de flanken. Noemenswaardig voordeel bleef uit, zoodat ook hier remise het resultaat was, hoe wel het eindspel nog zeker een uur in beslag nam. Pas om 5 uur ongeveer was de partij ten einde. De avondronde gaf de volgende uitsla gen: A. De Graag—P. J. van Dartelen 1—1 W. RustenburgJ. Kalden 20 J. H. Vos—B. Dukel 1—1 Rustenburg, die 's morgens al zijn derde nul in successie had geboekt, speelde 's avonds met den moed der wanhoop verder, om dan toch in elk geval zijn score op te voeren. Nu probeerde hij het tegen Kalden met een ouderwetsche hekstelling, zoo eentje zonder te veel schijven op den langen vleugel, maar in elk geval: een hekstelling. En het lukt hem nu warempel. Een onjuiste behandeling van den Hagenaar brengt Rustenburg geforceerd schijfwinst, en winst is dan voor hem slechts een quaestie van zeer weinig tijd. Voor Rustenburg tenminste een troost, die 2 punten! Vos had Dukel in de avondronde tot tegen stander. Of de kampioen nog kans maakt? Ach, in theorie zeer zeker nog, maar of de practijk dit zal bevestigen? Nog zijn er na heden voor Vos twee partijen te spelen, maar zal het hem gelukken zijn achterstand op Raman b.v. in te halen? Tegen Dukel trachtte hij ook weer het spel te forceeren, maar deze speelde goed. Het is overigens wel merkwaardig, hoe Dukel, waar van wij in 'n overzicht schreven, dat hij zeer pas sief speelt (en dit inderdaad ook was), nu uit een heel ander vaatje tapt, en heel wat aan durft! Hij doet dit gedeeltelijk met succes, en heeft werkelijk een goeden wedstrijd achter den rug. Ook tegen Vos drong hij naar voren en verraste met een combinatie, die tijdelijk schijf winst bracht. Vos won het stuk terug en hield de betere stelling. Bekwaam wist Dukel verder nadeel te ontgaan en remise was het slot. Van Dartelen en De Graag speelden heel onregelmatig; het was een flankspelpartij, waarin De Graag het strategisch veld 24 be zette. Van Dartelen zocht toen z'n heil in een omsingeling, viel het bedoelde stuk eerst eenige malen aan. De door Van Dartelen bedoelde doorbraak op den korten vleugel van den Heus- denaar ging weliswaar niet op, maar voordeel op het centrum bleef niet uit. Maar De Graag wist dit tot een minimum te reduceeren, waar na Van Dartelen niets anders overbleef dan re mise te aanvaarden. Na deze ronden, die dus nog geen definitieven kampioen aanwezen (op 2den Paaschdag is in Den Haag de finale), is de positie der deel nemers: P. J. van Dartelen 12 (9)*, F. Raman 10 (7), J. H. Vos 8 (7), B. Dukel 10 (9)*, W. Rustenburg 8 (8), W. C. J. Polman 8 (8), A. de Graag 7 (7), Ph. J. Ham 6 (7), J. Kalden 4 (7), D. Möllenkamp 3 (7). De met een aangegeven zijn uitgespeeld. Naast het Engelsche gaat ook van het Oos- tenrijksche voetbal een zeer fascineerende in vloed uit, hoofdzakelijk aan het toegepaste systeem moet worden toegeschreven. Beide lan den leggen voor het z.g. short-passing een groote voorliefde aan den dag en door gestadige oefe ning is men tot een graad van volmaaktheid gekomen, dat 't voor elk toeschouwer een ware oogenlust is dit te bekijken. Bovendien gaat er van dit systeem zeer veel bekoring uit, omdat 't van de beoefenaars veel meer intelligentie vereischt, dan van welke methode ook. Dit is dan ook een van de oorzaken, dat on danks de heerschende crisis de interesse in Weenen onverflauwd blijft voortbestaan, wat na tuurlijk geenszins zeggen wil, dat de Oostenrij kers met hun professionalisme een soort voet bal-Walhalla zijn binnengestapt. Daar heeft 't zelfs niet den schijn van. De heusch niet over dreven loonen, de fiscus, de vereenigings-on- kosten hebben een toestand geschapen, waar- Schaarhans keukenmeester is! En slechts met behulp van alle mogelijke trips op het vaste land en ook daarbuiten slaagt men er in het jaar door te worstelen. Dit is dan ook de reden, dat men de com petitie geheel aan dit van-de-hand-in-den-tand- leven heeft aangepast. Half Augustus begint de competitie te draaien, waarbij dan de helft half December moet zijn afgewerkt. Komen clubs met het verzoek om verschuiving wegens een wedstrijd hier en daar in het buitenland, dan wordt 't grif gegeven, evenals men er re kening mee houdt, dat de vereenigingen met Kerstmis en Nieuwjaar steeds ,,op stap" zijn. Midden of eind Januari vangt men aan met het slot-tafereel van de competitie. De strijd om de punten is momenteel dus in vollen gang. De First Vienna, de laatste jaren de toonaangevende vereeniging in de Oostenrijk- sche competitie, heeft ook thans weer de lei ding. Haar punten-voorsprong en vorm is dan ook nu weer zoodanig, dat zij dit seizoen hoogst waarschijnlijk wel weer als eerste door de finish zal spurten. Het ernstigst wordt ze bedreigd door Austria, Admira en Wieners Athletik- sport Club, hoewel men geen dezer in staat acht haar te verdringen. De uitgesproken zwakste ploegen brengen Hakoah en Florisdor- fer A.C. in het veld, hoewel zoo pas juist laatst genoemde iedereen 'versteld deed staan door een 20 zege op de F. C. Wien. Als extra internationale wedstrijden heeft Oostenrijk thans nog te spelen op 9 April tegen Tsjecho-Slowakije en 25 Juni tegen Duitschland. welke ontmoetingen dus gelden buiten die voor den Internationalen Cup. Hoe hoog de nood der tijden is leere u nog het volgende. Alfred Schaffer was voor een tien tal jaren Hongarije's meest bekwame voorhoede speler, zoo zelfs, dat zijn naam thans nog een bijzonderen klank heeft, 't Viel hem dan ook niet buitengewoon moeilijk een post als trainer te krijgen, doch hij leverde het bewijs, dat elke goede voetballer nog geen goede trainer is. Na tallooze omzwervingen is hij nu niet meer ge vraagd, dus werkloos, wat hem heeft doen be sluiten op zijn 34ste jaar weer dienst te nemen als actief speler in het elftal van Hungaria. Na de uitvoerige berichtgeving over den Duitschland-Frankrijk-wedstrijd te Berlijn, wel ke strijd in een gelijk spel (33) eindigde, kunnen we nu als na-bericht geven, dat Duitsch land volkomen gedesillusioeerd is. Men gaat zoo ver, deze draw een nederlaag te noemen, en men is zich volkomen bewust, dat de Duitsche kracht aanzienlijk is gedaald, doordat men zelfs Frankrijk niet kan overwinnen. Zeer duidelijk spreekt men zich nu voor concentratie-kampten uit, welk plan met spoed zal worden ter hand genomen. Vooral die spoed is teekenend en waarschijnlijk niet ongegrond met het oog op het internationale programma van de komende maanden, dat als volgt luidt: Frankfort: DuitschlandOostenrijk. Hannover: DuitschlandBelgië. Maagdenburg: DuitschlandNoorwegen. De voortdurende groote stroom Hollanders, die jaar in, jaar uit hun nationaal elftal naar Antwerpen vergezellen, heeft in deze stad be sprekingen geopend om een grootere inrichting te bouwen. Voor de match van 9 April heeft ons land 10.000 kaarten gevorderd, waarover in Belgischë kringen en niet ten onrechte ontstemming heerscht. Antwerpen smeedt nu plannen voor een nieuw Stadion, dat 65000 menschen kan bevatten. Bij den strijd tusschen Zwitserland en Bel gië, die voor veertien dagen in Zurich ging en waarbij groote onregelmatigheden zich voorde den, heeft een der Belgische spelers 'n leelijken opstopper opgeloopen. België was daarover deer lijk ontstemd, vooral daar zij part noch deel aan dit relletje had, en alles op rekening kwam van arbiter Rous. De Zwitsersche V. B. heeft zich thans gehaast België haar verontschuldi ging aan te bieden. Op het terrein van de Racingclub te Brussel heeft de interlandwedstrijd BelgiëNederland plaats gehad. Er was veel belangstelling. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den voor zitter van het Internationaal Olympisch Co mité, Graaf de Baillet Latour. De volgende elftallen stelden zich op: België: Doel: Van de Merghel (Racing). Achter: Baudoux (Rasante) en Wellens (Ra sante) Middenlinie: De Keyser (Racing), Dedeken (Beerschot) en Putz (Racing). Voorhoede: Seeldraayers (Racing), Rombout (Racing), Rens (Racing), Delheid (Racing) en Portielje (Racing). Nederland: Doel: Van der Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.). Middenlinie: Ankerman (H.D.M.), De Looper (Hilversum) en Van Lierop (Hilversum). Voorhoede: Wagener (Amsterdam), Schnitz- ger (P.W.), Van der Berg (Amsterdam), Kist (Togo) en Van der Haar (Haagsch Lyceum Club). Nederland wint den toss en speelt de eerste helft met de zon in den rug. De eerste aan vallen zijn voor Nederland. Zij blijven echter zonder resultaat. De Belgen ondernemen, onder leiding van den linksbuiten Portielje, een tegen aanval, welke echter evenmin succes oplevert. De Belgen blijven nog eenigen tijd in den aan val, totdat de Hollanders flink doorbreken. Het schot van den mid-voor Van den Berg gaat naast. Het spel gaat dan zeer snel op en neer. Beide verdedigingen houden goed stand. Er wordt mooi gecombineerd en beide partijen We gen goed tegen elkaar op. Bij een Belgischen aanval, welke door Seeldrayers wordt geleid, krijgen de Belgen een corner toegewezen. Bij een volgenden Belgischen aanval grijpt de Hol- landsche backlinie op het laatste moment in en weet erger te voorkomen. Daarop volgen weer eenige aanvallen van de Hollanders. Buitenspel is oorzaak, dat een ervan wordt onderbroken. Een andere aanval levert een corner op. Dan gaat v. d. Haar er vandoor. Hij geeft door naar v. 'd. Berg. Diens schot wordt echter op fraaie wijze door den Belgischen doelman opgevangen. De Belgische voorhoede combineert nu uitste kend en de Nederlandsche achterhoede moet haar uiterste krachten inspannen om den bal te keeren. De Waal slaat den kogel weg naar v. d. Haar, die weer langs de lijn snelt, en centert naar v. d. Berg, doch deze heeft ander maal geen succes. De Belgische keeper houdt het schot uitstekend. Bij een scrimmage voor het Belgische doel houdt Van de Merghel drie tegenstanders van het lijf, terwijl hij zijn doel voor doorboring weet te vrijwaren. Dan tijgen de Belgen wederom ten aanval, Rombout schiet, de bal komt terecht bij Del heid, die zonder aarzelen inschiet, (10). Er zijn dan 29 minuten gespeeld. In het verdere gedeelte van de eerste helft zijn de Hollanders in de meerderheid. In den stand komt echter geen verandering meer. In de tw'sede helft wisselen de aanvallen aan beide zijden elkaar snel af. Bij een Belgisch offensief schiet Rombout naast. De Belgische middenlinie geeft schitterend spel te zien, vooral Putz is in uitstekende con ditie en houdt den Nederlandschen rechtervleugel in bedwang. De meeste Nederlandsche aanval len stranden op het middentrio der Belgen. Langzamerhand komt de Hollandsche ploeg er echter beter in en de Belgische achterhoede moet zich geducht inspannen om de vijande lijke aanvallen af te slaan. Het offensief van de Hollanders is niet van langen duur. Weldra brengen de Belgen het spel in evenwicht, en bieden krachtigen weerstand. Wagener en Schnitzger leveren goed werk. De laatste heeft pech, als hij tegen den paal schiet, waardoor een fraaie kans verloren gaat. In de laatste minuten zijn de Nederlanders sterker dan de Belgen, die zich vrijwel uitslui tend tot verdedigen bepalen, hoewel zij nog een tegenoffensief ondernemen, dat evenwel op niets uitloopt. Doordat de Belgische doelman uitloopt, weet hij bij een algemeen opdringen der Hol landers een doelpunt te voorkomen. De Hollanders vechten hard om den gelijk maker. Eindelijk, als er nog vijf minuten te spelen zijn, hebben zij op vrij onverwachte wijze succes. Van dér Haar gaat er met dén bal van door, de Belgen treuzelen te lang, v. d. Haar benut de kans en het is 11. In de allerlaatste minuten komt er geen wij ziging meer in den stand. Techniseh waren de Nederlanders beter dan de Belgen. De Belgische ploeg heeft in de eerste helft te veel van haar krachten gevergd, waar door zij na de rust zeer vermoeid was. De Bel gische verdediging en middenlinie gaven uit muntend spel te zien. Over het algemeen hebben de Belgen een spel getoond, dat de verwachtin gen heeft overtroffen. Uitblinkers waren de halfback Putz en de spil Dedeken. Van de Nederlanders moeten v. d. Haar, De Looper en Schnitzger worden genoemd, die voor treffelijk speelden, alsmede de beide backspe lers. Scheidsrechters waren de heeren Molhuizen en Coenen, die den wedstrijd goed hebben ge leid. Voor slechts weinig toeschouwers vond op het veld van Rot—Weiss te Keulen-Münkers- dorff de hockeywedstrijd plaats tusschen de dames B-ploegen van West-Duitschland en Nederland. Na een vrijwel gelijk opgaande eer ste helft, waarin West-Duitschland eenmaal kon scoren, werd in de tweede helft West- Duitschland iets sterker, doch dank zij uitste kend verdedigen van de dames Paulie en Hout appel werden verdere doelpunten voorkomen en eindigde deze aardige ontmoeting in een 1—O-overwinning der West-Duitsche dames.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9