In het theater van de Sovjet Voorbereiding der boycot VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden EEN NIEUW DRAMA OP HET PROGRAM CENTRAAL ACTIECOMITÉ TE BERLIJN DE BAROMETER DONDERDAG 30 MAART 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 De openbare opvoering in zicht Strijd aan den Grooten Muur Twee zendelingen gedood? (United Press) De vliegramp in België Het Weer. ROND DE ACTIE TEGEN DE JODEN IN DVITSCHLAND Japan en Mandsjoekwo Vlootcommando blijft JiiöEA mamm mn Lindbergh bedreigd Naar Cayenne Nobele plannen van Mgr. Gourtay DE CHAOS IN CHINA Genève verlaten WERKHERVATTING bij ford IN ENGELAND Loontarieven verhoogd DE WIJZIGING DER PROHIBITIEWET In Engeland voert men een groote propaganda om de Duit' sche goederen te boycotten Dreigende uitstooting der Joden uit de Duitsche volks gemeenschap Ook de Stahlhelm doet mee „Afweerbeweging" in Munster Honderdduizenden Joden met ondergang bedreigd De commissie voor de af weer campagne Einstein Pruis-af? DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Communistisch complot te Montreal ontdekt Plannen om alle kerken in brand te steken Norman Davis naar Europa Besprekingen te Londen en Parijs Aanslag op Mussolini verijdeld Gewapend man gearresteerd Chineesche piraten in actie NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18341 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Sinds het befaamde „Moskauer Künstler- Theater" buiten de grenzen van het Sovjet- paradijs op tournée ging, op tournée bleef en tenslotte liever uiteenviel dan naar den „heil staat" terugkeerde, heeft men te Moskou de daardoor ontstane lacune in het tooneelleven op meesterlijke wijze weten aan te vullen. In de zittingszaal van het Hooggerechtshof te Moskou vinden af en toe uitstekend geregisseerde opvoe dingen „a grand spectacle" van justitioneele drama's plaats, welke niet enkel een volkomen illusie van werkelijkheid geven, maar eenvoudig tragische werkelijkheid zijn, hoe illusoir de be schuldigingen, welke daarbij geuit worden, en de berouwvolle bekentenissen, welke daarbij af gelegd worden, vaak ook blijken te wezen. Even als in de Russische films maakt men bij deze massale opvoeringen geen gebruik van beroeps- acteurs, maar van menschen, die men laat op treden in hun gewone dagelijksche functie. In het décor der troonzaal van de extra-geblind doekte Justitia zitten wezenlijke rechters, en zij maken van hun rollen voortreffelijke creaties, aangezien de Russen een natuurlijken aanleg voor het tooneel blijken te bezitten, een aanleg zoo groot, dat menige beroepsacteur of beroeps actrice op ons vaderlandsch „heeren"- en „dames"-tooneel er jaloersch op kan zijn. De beklaagden zijn bij dergelijke vertooningen soms nog al te veel „leek", maar voor zoover men door eindeloos martelende kruisverhooren hen van te voren binnenkamers niet voldoende voor hun publieke rol heeft kunnen klaar stoomen, vult de indrukwekkende ensceneering van de openbare zitting spoedig het aan hun opleiding nog ontbrekende aan, zoodat zij weldra ijverig en naar beste vermogen trachten „mee te spe len" om zooveel mogelijk genade en zoo min nfbgelijk onrecht deelachtig te worden. De kans op het verkrijgen van recht is zoo gering, dat zij die gevoeglijk kunnen verwaarloozen. De Bovjet-autoriteiten hebben met de opvoering ▼an dergelijke monsterprocessen vaak zeer zicht bare politieke bedoelingen. Zij kennen den in druk van tendenzstukken op de ongeletterde massa, welke in haar reacties even onnadenkend als simplistisch is. Het is al weer een tijd geleden, dat het laatste groote succesnummer der Rus sische justitioneele theaterkunst werd opgevoerd, en daarom moest naar nieuwe stof en nieuwe slachtoffers gezocht worden. De Sovjet-autoriteiten meenen die gevonden te hebben in de tegen de employé's van de Me tropolitan Vickers Company te Moskou aan hangig gemaakte affaire. Abusievelijk werd indertijd bericht, dat de Engelsche maatschap pij, wier vertegenwoordigers in Sovjet-Rusland werden gearresteerd, zich hoofdzakelijk bezig houdt met de productie van landbouw- en oorlogswerktuigen. De Vickers Company, waar het hier omgaat, beweegt zich uitsluitend op electro-technisch gebied. Zoodra de Engelsche staf en een aantal Russische employé's van deze reeds sinds jaren in Sovjet-Rusland wer kende maatschappij op last van de G.P.-oe. werden gearresteerd, heeft Engeland een krach tig protest ingediend. De Engelsche regeering gelieft niet te gelooven aan de juistheid der tegen haar onderdanen geuite aanklachten. Trouwens deze aanklachten maken een weinig vertrouwenden iiyiruk. Eerst heette het, dat zij de reusachtige bladen der turbo-generato ren van het formidabele waterwerk van Dnje- prostroi, dat den grootsten trots uitmaakt van 'het techniek aanbiddende Rusland en inder tijd met geweldige feestelijkheden in gebruik werd genomen, met zand en chemische zuren tot roesten hadden gebracht. Maar toen deze beschuldiging als technisch onhoudbaar werd gequalificeerd, omdat de enorme waterhoeveel- heden, die per etmaal langs deze bladen stroo men, de inwerking van zand en zuren onmo gelijk maken, beweerden de Sovjets zonder nadere omschrijving, dat de employé's van de Vickers Company Zfch aan sabotage en con- tra-revolutiohnaire actie hadden schuldig ge maakt. De pressie, welke van de zijde der Engelsche regeering op Moskou werd uitgeoefend om de Engelschen vrij te laten, de bedreigingen met het afbreken der commercieele en eventueel ook der diplomatieke betrekkingen tusschen Engeland en Sovjet-Rusland, hebben niet mo gen baten. De volkscommissaris van buiten- landsche zaken Litwinoff heeft aan den Engel- LEUKAU, 29 Maart. (Eigen bericht). Bij ge vechten tusschen Chineesche en Japansche troepen nabij Intsjiatsjetsu zijn 5 Japanners gedood en 34 gewond, terwijl bij Tsjikliangkau 24 Japanners werden gedood en 76 gewond. Naar verluidt zijn te Taiying twee Amerikaan- ache zendelingen bij een bombardement gedood. schen gezant te Moskou duidelijk te verstaan gegeven, dat Rusland zich niet kan storen aan pressie uit het buitenland, wanneer het de be rechting van buitenlandsche misdadigers be treft, die op Russisch territoir strafbare ver grijpen hebben begaan. Theoretisch heeft Litwinoff daarin gelijk, evenzeer als de Engelsche regeering gelijk heeft om de juistheid en de onbetrouwbaarheid van de tegen haar onderdanen ingediende aan klachten practisch te betwijfelen. Het proces te gen de employé's van Vickers zal dus worden voortgezet, zoodat de reeks van geruchtmaken de affaires, waarin het proces-Ramsin wel het meest theatrale is geweest, binnenkort met een nieuw drama zal worden vermeerderd. De vroe gere politieke secretaris van Lloyd George, Ga- reth Jones, die vloeiend Russisch spreekt en een grooten tocht door de Sovjet-Unie heeft ge maakt, verklaart, dat heel deze geschiedenis beschouwd moet worden als een teeken van de zenuwachtige verwarring, welke zich van de Sovjet-autoriteiten heeft meester gemaakt, omdat Rusland thans door hongersnood en werkloosheid wordt bedreigd wegens het misluk ken van het agrarisch deel van het Vijf-jaren plan. Geheel onwaarschijnlijk klinkt dit niet, want zooals de vroegere groote Moskousche sa botage-processen hebben bewezen, tracht de Sovjet steeds uitheemsche zondebokken met de mislukkingen van haar economische experimen ten te beladen. Zij meent zich zelf daardoor te kunnen schoonwasschen van alle schuld voor de geleden échecs en schept daardoor de ge legenheid zich van buitenlandsche werkkrach ten te ontdoen, wier betaling haar te hoog en te zwaar is geworden. LONDEN, 29 Maart. (Draadloos). Majoor Cooper, inspecteur van het Britsche ministerie van Luchtvaart, die speciaal tot taak heeft, ongevallen te onderzoeken, is hedenmorgen met zijn assistent Davy per vliegtuig naar Dixmuide vertrokken. Er wordt op gewezen, dat de be stuurder van de „City of Liverpool", Leleu, een ervaren piloot was, die reeds achttien jaar het vliegen had beoefend en negen jaar in dienst was bij de Imperial Airways. Met het vlieg tuigtype, waartoe het verongelukte vliegtuig be hoorde, zijn tot dusver nog nooit ongevallen voorgekomen. De minister van Luchtvaart, lord London derry, heeft in een telegram aan de maat schappij zijn leedwezen met het gebeurde be tuigd. Men herinnert er aan, dat de vliegtuigen der imperial Airways, sinds de maatschappij negen jaar geleden was opgericht, tien millioen mijlen hebben afgelegd, en dat daarbij slechts vijf ongelukken zijn gebeurd waarbij passagiers zijn omgekomen. De verzekeringspremie voor tochten met de Imperial Airways is onlangs verlaagd tot hetzelfde peil als dat der premie voor reizen met andere verkeersmiddelen. BRUSSEL, 29 Maart. (Reuter). Het schijnt onmogelijk, de volkomen verkoolde lijken van de slachtoffers der vliegramp bij Dixmuide te identificeeren. Een deel van de vracht, w.o. de post, is merkwaardigerwijze onbeschadigd. Verwachting; Meeste matige Zuid- Westelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige re- gen, kouder. Hoogste stand: 766.2 te Rochefort. Laagste stand: 740.1 te Jan Mayen. H Zon op 5.42, onder 6.29. Licht op 6.59. Eerste Kwartier 3 April. TOKIO, 29 Maart. (V.D.) Japan zal zijn vlootcommando na 1 April te Hsinking hand haven, in plaats van een speciale vlootmissie. en samenwerken met de autoriteiten van Mandsjoekwo bij het patrouilleeren in de kust wateren, zulks overeenkomstig het tusschen beide landen gesloten protocol. PARIJS, 29 Maart. (V.D.) Het Fransche vliegtuigmoederschip „Commandant Este" is naar het Verre Oosten gedirigeerd. TOKIO, 29 Maart. (V.D.) Het treinenverkeer in Hokkaido is gestagneerd tengevolge vaneen ernstigen sneeuwstorm. BOSTON, 29 Maart. (Reuter). Twintig mi nuten voor het vertrek van den sneltrein, die Matsoeoka naar Boston zou brengen, werd ont dekt dat de rails op twee plaatsen omwikkeld waren met geel-roode vlaggen. Blijkbaar wilde men den trein doen ontsporen. m GERMANY* P NEW-YORK, 29 Maart. (V.D.) Een jonge man heeft geprobeerd Lindbergh te bewegen $25.000 te betalen, door den kolonel te be dreigen zijn kind te ontvoeren. PARIJS, 29 Maart. (Reuter). De Fransche missionaris Pater Gourtay, die meer dan 25 jaar in de Fransche koloniën heeft doorge bracht, is benoemd tot bisschop van Fransch Guyana en als zoodanig deze week van hiei vertrokken. Zijn diocees omvat tevens de schrikwekken de strafkolonie op Duivelseiland, waar zich ongeveer 4000 veroordeelden bevinden. Voor zijn vertrek verklaarde Mgr. Gourtay geen bisschop te willen zijn in een paleis, doch hetzelfde harde leven te willen leiden als de bewoners en hen persoonlijk te willen leeren kennen. Dr. Jaenicke uit Potsdam is naar Nanking ontboden om in opdracht van de Chineesche regeering een reorganisatie van het rijk door te voeren. GENèVE, 29 Maart. (Reuter). Thans heeft ook de effectievencommissie der Ontwapenings conferentie zich tot 25 April verdaagd. De subcommissie voor den wapenhandel be sloot te blijven vergaderen. LONDEN, 29 Maart (Reuter). Het personeel bij de Fordfabrieken in Engeland heeft beslo ten de aangeboden verhooging van de minimum loontarieven te aanvaarden, zoodat de arbeid waarschijnlijk morgen hervat wordt. De maat schappij heeft een verhooging van 3 pence per uur aangeboden voor de gewone arbeiders en de specialisten en een van 2 pence voor de half- specialisten. De deputatie van het personeel, die met de maatschappij heeft onderhandeld, bevatte geen enkel officieel vakvereenigingslid. In de Staatsgevangenis te Los Angeles is het grootste deel der alcohol smokkelaars en andere overtreders der prohïbitiewet vrijgelaten, omdat de Gouverneur van Californië amnestie verleend heeft, in verband met de wijziging der drankwet. De vrijgelatenen betuigen met dit besluit hun instemming BERLIJN, 29 Maart (W.B.). Terstond na het bekend worden van den oproep der nat. soc. partijleiding tot den afweerstrijd tegen de gru welpropaganda werd met alle partij organisaties de voorbereidingen voor dezen strijd begonnen. In Groot-Berlijn is een centraal actie-comité ge vormd, om voor een stelselmatige doorvoering van de boycot te zorgen. Op de eerste plaats worden adressen van Joodsche artsen en advo caten verzameld en bovendien wordt door vak- menschen vastgesteld, over welke waren de boycot zich zal uitstrekken. De boycot zal Zaterdag vermoedelijk inder daad als een bliksemslag zooals het in de proclamatie heet stelselmatig worden door gevoerd, daar de partij nog twee volle dagen tot hare beschikking heeft. In een artikel over zijn taak als opperpresi- dent der provincie Brandenburg richt de nat.- soc. Kube zich tegen den stroom van Joodsche immigranten, die de laatste 14 jaar van uit het Oosten de grenzen hebben overschreden. Noodig zal zijn een onderzoek naar de in die 14 jaar toegepaste immigratiemethodes, om het zon der ruimte zijnde Duitschland „van lastig ge spuis uit het Oosten te bevrijden." De nat.-soc. gouwleider in den Pfalz heeft een oproep gericht tot de S.A. en S.S.-mannen, om in verband met pogingen van communis ten en socialisten, opgenomen te worden in de Stahlhelm, elke poging eener tegenrevolutie in de kiem te smoren. MUNSTER, 29 Maart (V.D.). De afweerbe weging tegen de buitenlandsche propaganda is ook te Munster (Westfalen) begonnen. Het eenheidsprjjzenmagazijn Woolworth had van morgen in de étalages plakkaten opgehangen met de mededeeling, dat Woolworth geen Jood sche onderneming was en ook niet met Joodsch kapitaal werkte. Het bedrijf kon ongehinderd voortgang vinden. Tegen den middag hebben de meeste Joodsche zaken hun personeel naar huis gestuurd en het. bedrijf gesloten. Een S.A.-troep bezette vanmorgen den ingang van het gerechtsgebouw en drie Joodsche advo caten werden gedwongen het gebouw te ver laten. Als resultaat van door nationaal-socia- listen gevoerde onderhandelingen hebben de te Munster verschijnende plaatselijke bladen van daag geen advertenties van Joodsche firma's meer opgenomen. De Berlijnsche correspondent van de „N. R. Ct." schrijft: Over den oproep van de nationaal-socialisti- sche partij, welke hier nu als partij, die over de absolute meerderheid beschikt, ten opzichte van de regeering een plaats inneemt, mutatis mutandis te vergelijken met die van de derde internationale ten opzichte van de regeering in Rusland, schrijft de „Vossische Zeitung: „Men kan er van afzien den tekst en den inhoud van den oproep van de nationaal-so- cialistische partijleiding nog van een bijzon der commentaar te voorzien. Hij spreekt ge heel voor zich zelf. Indien deze door de na- tionaal-socialisten gewilde boycot consequent ten uitvoer wordt gebracht, dan zal dat de oeconomische ondergang van honderdduizen den Duitsche staatsburgers van joodsch ge loof, zonder onderscheid van leeftijd en ge slacht, ten gevolge hebben. Het zou de uitstoo ting van de Joden uit de Duitsche volksge meenschap zijn. De Duitsche Joden, dié in oorlog en vrede, in slechte en goede tijden der geschiedenis, den toets hebben doorstaan, heb ben zich met de Duitsche volksgemeenschap verbonden gevoeld, zij waren een deel van haar. Zij willen dat blijven en vasthouden aan staat en geboorteland.' De „Vossische Zeitung" had daarbij ook nog kunnen vermelden, dat bovendien een voorloo- pig nog niet te schatten aantal Duitsche staats burgers van ander geloof, die in warenhuizen en anderszins in Joodsche ondernemingen hun brood verdienen, of bij andere Joodsche werk gevers een bestaan hebben gevonden, niet minder in hun bestaan worden bedreigd. Wij zagen gisteravond reeds veel wagens met spreekkoren rijden, welke propaganda voor de boycot maakten en uitsluitend waren bemand met lieden van den Stalen helm. Dat kan er op wijzen, dat men van de zijde, waarvan men in de eerste plaats zou verwachten, dat zou wor den geremd, niet in die richting werkt, dat men veeleer tracht door sterke activiteit den indruk van de misverstanden in Brunswijk uit te wis- schen. Reeds vroeger meldden wij: „Indien de re geering de warenhuizen te lijf wil, dan beschikt zij daartoe over alle -machtsmiddelen, terwijl de warenhuizen geen mogelijkheid van verweer hebben. Indien zij van die machtsmiddelen ge bruik maakte, zou men over zulk een oecono mische politiek zeer verschillende meeningen kunnen koesteren, maar niemand zal met recht kunnen zeggen, dat daardobr de orde werd ver stoord." Men zal zich de oploopen en de her- ries herinneren, die het eerste „posten" bij de warenhuizen ten gevolge heeft gehad. Moet nu de toestand van de laatste dagen, voorafgaande aan de gemeenteraadsverkiezingen, weer terug- keeren? Er dreigt groot gevaar. MÜNCHEN, 29 Maart. (V.D.) De nat.-soc. afgev. Streicher heeft Woensdag zijn werk zaamheden aangevangen als leider van de Cen trale commissie voor de afweermaatregelen tegen de Duitsche Joden, in verband met de gruwelcampagne in het buitenland. Tot plaats vervangend voorzitter neeft hij benoemd de redacteur van het anti-semitische weekblad „De Stuermer", Karl Holz te Neurenberg Voorts zijn o.a. lid van de commissie Jacob Sprenger, leider van den nat.-soc. ambtenaren bond, Walter Darré, leider van de landbouw politieke afdeeling van de NSDAP, dr. v. Ren- teln, Rijksleider van den strijdhond van den industrieelen middenstand, dr. Hans Frank II leider van den nat.-soc. juristenbond, dr. Gerhard Wagner, leider van den nat.-soc. dok- tersbond, Willy Koerber, vertegenwoordiger van den Rijksleider der jeugd en dr. Achim Gercke. leider van de afdeeling nat.-soc. informatie der Rijksleiding. BRUSSEL, 29 Maart. (Reuter). Prof. Einstein heeft een brief aan de Duitsche legatie te Brus sel gericht, waarin hij om inlichtingen ver zocht omtrent de stappen, welke hij te onder nemen heeft, om het Pruisisch staatsburger schap op te geven, dat hij door zijn aanstelling bij de Pruisische academie der wetenschappen heeft verkregen. Verder legt prof. Einstein er den nadruk op, dat hij Zwitsersch staatsbur ger is. MANNHEIM, 30 Maart. (W. B.) Na Bruns wijk is het, zooals we reeds meldder^ thans ook in de Palts tot strubbelingen tusschen den Stahlhelm en de nat,-socialisten gekomen. Te Welterswoog en Germsheim zijn de kampemen ten van den arbeidsdienst van den Stahlhelm door de nat.-socialisten bezet. Voorts zijn ver scheiden Stahihelm-leiders te Spiers, Zwei- brücken, Neustadt a. d. Haardt en Landstuhl gearresteerd. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zijn de Stahlhelm-leider dr. Piek en de dis trictsleider van Kaiserslautem, Schmidt, naar Berlijn vertrokken om met de in aanmerking komende instanties de situatie, die ten gevolge van oneenigheid en misverstanden tusschen de beide groepen van het nationale front in de Palts is ontstaan, te bespreken en rapport uit te brengen. De regeeringscommissie van het Saargebied heeft alle openbare en besloten betoogingen der nationaal-socialisten in het Saargebied weder om verboden. Het motief is, dat de voorwaar den voor de vroegere opheffing van het ver bod, n.l. in acht nemen van het uniformverbod en het demonstratieverbod door de leden van de NSDAP in verschillende gevallen niet zijn nagekomen. De hulpactie der rijksregeering, die bestaan zal in een verdeeling van boter en rogge, zal op 1 April een aanvang nemen. Verdeeld zullen worden 40.000 centenaars boter en 700.000 cen tenaars rogge, De Berlijnsche correspondent van „Het Volk" seint aan zijn blad: De regeeringsbladen verklaren de laatste da gen voortdurend, dat de centrale, van waaruit het wereldjödendom de gruwelverhalen in het buitenland verspreidt, te Amsterdam is geves tigd. Er moet dan ook op gewezen worden, dat de z.g. afweercampagne der regeering, die zich hoofdzakelijk baseert op een aantal verzonnen mededeelingen, in Amsterdamsche kranten over uitgestoken oogen en afgehakte handen, thans dienst doet om alle berichten over mishandeling tegen te spreken. Oneenigheid tusschen Nazi's en Stahlhelmers in de Palts. De voorbereiding der anti-Joodsche boycot. Honderdduizenden Joden in hun bestaan be dreigd. Aanslag op Mussolini verijdeld. Werkhervatting bij Ford in Engeland. Norman Davis naar Europa. Minister Beelaerts van Blokland benoemd tot vice-president van den Raad van State. De werkloozenuitkeeringen in Februari. Eerste Kamerdebatten over de behandeling der voorgestelde wijziging van de Kieswet. De Eerste Kamer komt 5 April weer bijeen. Voorgestelde wijzigingen in het Ambtenaren reglement door het Geoiganiseerd Overleg goedgekeurd. Pastoor W. L. M. Wentholt f De Hoogeerw. heer J. P. M. Sanders, deken van Tilburg, benoemd tot kanunnik van het Bossche Kapittel. Samenstelling van het Nederlandsche voetbal elftal tegen België. Het Ned. elftal wint met 21 den voetbalwed strijd tegen Walsall. O MONTREAL, 30 Maart. (V. D.) Te Montreai zou een complot zijn ontdekt om alle kerken in de stad in brand te steken. Het complot zou onder communistische leiding staan en de mi nister-president van Quebec heeft reeds dras tische maatregelen tegen de communistische beweging aangekondigd. Zeven personen zijn gearresteerd. Zondag j.l. is te Montreal een kerk door een grooten brand vernield. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de geruchten over het ontdek ken van een complot hierin hun oorsprong vinden. LONDEN, 29 Maart (Reuter). Roosevelt's vertrouwensman Norman Davis wordt heden in Engeland verwacht. Morgen zal hij een onder houd hebben met MacDonald en Sir John Si mon, waarbij het Britsche ontwerp voor een ontwapenings-conventie zal worden besproken. Norman Davis zal op zijn reis naar Genève te Parijs nog een bespreking hebben met de Fran sche regeering. ROME, 29 Maart (Reuter). In de nabijheid van Mussolini's residentie, het Palazzo Vene- zia, is een verdacht individu gearresteerd, dat een geladen revolver bij zich droeg. De arrestant heet Poggio en werd in 1895 te Alexandrië geboren; hij verklaarde de bedoe ling te hebben gehad, een aanslag op Mussolini te willen plegen. Bij het verhoor bleek, dat de man niet normaal is. NEWTSJANG (Mandsjoerije) 29 Maart. (Reu ter). Chineesche piraten in drie jonken open den een duurvuur op een Britsch stoomschip, dat te Nantsjang voor anker lag. Veertien zee- roovers kwamen aan boord van het schip, be dreigden de Chineesche bemanning en voerden 4 officieren met zich mede. Hoogste stand op Donderdag 1 uur nan. 7.56 Vorige stand 759.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1