STADSNIEUWS Men te&üjft oni: GRAALSPEL ST. LYDWINA OFFICIEELE UITVOERING Haarlem, 30 Maart BEURS VAN AMSTERDAM STAPIOH XERXES TE SCHIEBROEK MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 30 MAART Hevige relletjes in de binnenstad burgerlijke stand 1 C. C. KROUWELS I KAPLAMPEN EN KRONEN Wat geeft U de garantie AGENDA DONDERDAG 30 MAART 1933 Communisten achtervolgen fascisten Man ernstig gewond Fascist gewond Met de blanke sabel. Ruiten ingegooid ,JMaak hen af F' ENGLISH ASSOCIATION Lezing dr. Van Amerongen Uitvoer van uien VAN ONZEN WINKELSTAND Personalia Besmettelijke ziekten AANBESTEDING BROCKWAY-DIENSTEN MUZIEK Leerlingen-avond Haarlemsch Muziek-Instituut Into van Dam t Gem. Orgelconcert Asaf en Soelamit Messerer PASTOOR WENTZEL I TEL. 14024 - KONINGINNEWEG 6 Opdracht Gevonden dieren en voorwerpen Over: Politiële in onze rechtszaal. Ie UITVOERING 23 APRIL des nam. 4H uur 30 APRIL des namiddags ïy2 uur UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HEEMSTEDE LISSE VELSEN VELSEN-NOORD geen verlegen goed, dat misschien reeds jaren oud zijn kan, te ontvangen bij aan^ koop van „Aspirin-tabletten"? Bij de buisjesverpakking van 20 tabletten uitsluitend de oranjeband en bij de verpak king van 2 tabletten het oranjezakje. Eischt dus in Uw eigen belang deze ver pakkingen. (Adv.) VOETBAL Schoolvoetbalwedstrijden van den Haarl. Voetbalbond ZWEMMEN Zwemclub Haarlem 31 Maart DAMMEN R.K. Damclub „Theorie en Praktijk" 0—z 2—0 GYMNASTIEK Uitvoering Tumlust BILJARTEN Om den Zilveren Fruitmand hÜÏ13 ^S!;rtUStlete 104,4 10ó4 Woensdagavond hield het Verbond van Na tionalisten afd. Haarlem een groote propa- ganda-bijeenkomst in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat. Als sprekers traden o. a. op dr. v. d. Myle, de heer Van Eysden en nog een derde. Een tiental leden van de fascistische „weer baarheid" was in uniform aanwezig. Na afloop der vergadering omstreeks 11 uur hebben hevige relletjes in de binnenstad plaats gehad, waarbij een lid van het Verbond van Nationalisten ernstig gewond werd. Het politierapport van hedenmorgen ver meldde daarover het volgende: Woensdagavond hield het Verbond van Na tionalisten onder voorzitterschap van dr. v. d. Myle een vergadering in hotel „De Leeuwerik". Voor het hotel was een zeer groot aantal per sonen bijeen, die joelden, schreeuwden en soms de „Internationale" zongen. Eenigen die echter beweerden geen com munisten te zijn drongen het gebouw bin nen. Zij werden evenwel door politie-recher- cheurs daaruit weeroverwijderd. Na afloop der vergadering werden de deel nemers naar het station gebracht, waarbij de politie onder leiding van een inspecteur voor bescherming zorgde. Een groote groep communisten en O. S. P.- ers volgden. Een gedeelte dec, deelnemers, dat buiten de stad woonde, vertrok met den trein, terwijl de overigen per taxi naar huis wilden terugkeeren. De stationneerende taxi's werden echter door de chauffeurs geweigerd eveneens zelfs telefonisch opgeroepen taxi's. Toevallig kwam juist een taxi voorrijden waarvan de chauffeur blijkbaar nog niet in het complot was ingewijd waarmede men eindelijk kon ver trekken. Het bleek op het Stationsplein en in de straten van de binnenstad nog zeer rumoerig. Van hotel Lion d'Oi* moest eên groote ruit het ontgelden. Tijdens de relletjes kreeg een 30-jarige los- werkman C. v. D. geheeten en tot de fascis tische weerbaarheid behoorende, een slag met een stuk ijzer op zijn hoofd. Hij vluchtte het café „Spoorzicht" op het Stationsplein binnen, waar hij bewusteloos geraakte. Met een zieken auto van Mathot werd hij naar het zieken- ciuis „St. Joannes de Deo" overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Hij had een groote hoofdwonde bekomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Op den getroffene werd :en gummistok gevonden, waarom de politie proces-verbaal tegen hem opmaakte wegens het niet-bevoegd dragen van wapens. De dader van Jen aanslag kon in de menigte ontvluchten en wordt thans door de politie gezocht. Voor het hotel Lion d'Or stond een groot aantal personen, roepend, scheeuwend en drei gend. Onder leiding van een inspecteur is deze menigte door een groote politiemacht met de blanke sabel uiteengeslagen. Er werden geen arrestaties verricht. Om ongeveer 12 uur ver trokken de demonstranten en kreeg de stad haar rustige nachtelijk aanzien. Tijdens de ongeregeldheden zijn van het per ceel Kenaupark 23 twee glasruiten met straat klinkers ingeworpen. De daders worden nog door de politie gezocht. Een ooggetuige meldt óns nog: Voor hotel „De Leeuwerik" hadden zich vele communisten en hun consorten verzameld en wachtten de komst van de fascisten' af. Als een lid van het verbond van Nationalisten naar buiten trad werd hij op luidruchtige wijze gevolgd, bedreigd en lastig gevallen. Ook begaf zich een groep fascisten naar het station, begeleid door een groote politiemacht met politiehonden. De communisten achtervolgden hen onder het zingen van de „Internationale", waarbij het voor het station tot ernstige botsingen kwam. Ondertusschen waren eenige communisten met geweld het café „Spoorzicht" binnengedron gen, dat zij geheel doorzochten, maar waarin zij geen „fascist" konden vinden! (Dit ge schiedde nog vóór, dat een gewonde fascist was binnengebracht) Later arriveerden eenige leden van de Vrij willige Burgerwacht, die begroet werden met uitroepen als: „Fascisten, maak hen af!'„Moor denaars der Joden!" „Rood Front!" welke ongetwijfeld de revolutionnaire gezindheid der schreeuwers verraadden en omringd door een tierende menigte, die hen te lijf wilde. Een lid van de Burgerwacht trok zijn revolver en richtte het wapen op de menigte. Hij slaagde erin daarmede de communisten op een afstand te houden, tot agenten en rechercheurs ver schenen, die de straat met de blanke sabel schoonveegden. Verschillende schermutselingen hadden voorts nog plaats, terwijl het nog langen tijd rumoerig bleef. lengen van goederensporen en het bouwen van een seinhuis te Haarlem opgedragen aan den laagsten inschrijver J. C. Minck te Utrecht, voor 20.865. De afd. Haarlem van de „English Associa tion in Holland", houdt Dinsdag 4 April des avonds 8 uur, in het café-restaurant „Gebr. Brinkman", een bijeenkomst, waarop Dr. J. van Amerongen een lezing zal houden over het onderwerp „Recitations from the Merchant of Venice." In de Ned. Stscrt. wordt bekend gemaakt, dat men zich met aanvragen om onderzoek van uien voor uitvoer kan wenden in Noord-Holland tot C. Balder te Noord-Scharwoude en voor Lisse en omgeving tot N. v. d. Eist, Willemskade 3 te Lisse. kinderjurk; Cobelens, Klarenbeekstraat 36rd., tafelmesje; Sala, Oranjestraat 131, muts; Van Zijp, Leidscheplein 19, nummerplaat; Gerrits, Oost-Indiëstraat 82, portemonnaie; Iking, Max wellstraat 5, idem; Boetje, Pegasusstraat 67, idem; Schoone, Rijksstraatweg 59, idem; Bur. v. Pol. Smedestraat 9, idem; Brouwer, Jans- weg 45, ring; Bottelier, Indischestraat 73, rijw.- belast.plaat je; v. dè Meer, Judith Leysterstraat 38, idem; De Wilde, A. L. Dyserinckstraat 66, behangerssloof. Bij een wandeling in de Generaal Cronjé- straat zal het ieder onmiddellijk opvallen, dat perceel no. 3 Oeen metamorphose heeft onder gaan. De fa. B. Kuyt, die sinds 1861 te Amsterdam zaken doet op heerenmode-gebied, heeft daar in Haarlem Noord een filiaal gevestigd. Een rijk van licht voorziene etalage toont aanstonds aan, dat hier voor iedere beurs iets naar gading te krijgen is. Het geheel heeft een modem aanzien, eltalage met glas-in-lood bo venlichten, vitrine in portiek, toonbank met vitrine-bovenstuk, terwijl glazen kasten laten zien, dat van hoogen hoed tot regenpet, elke variatie, welk ernaar denkbaar is, bij de firma verkrijgbaar is. We twijfelen er dan ook niet aan, of de le vensvatbaarheid, waarvan het Amsterdamsche filiaal getuigen kan, zal ook in Haarlem voor de firma wel zijn weggelegd. De heeren R. Kraakman, leeraar aan de Am bachtsschool en ir. H. J. Meewis, leeraar aan de M. T. S., beiden alhier, zijn benoemd tot le den van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijver heidsonderwijs, gemerkt NIV, de aanteekening op de akte NIV, NV, de aanteekening op de akte NV, Nh, Nj en Nk, voor het jaar 1933. De heer J. C. Deelder, leeraar aan de Am bachtsschool alhier, is benoemd tot lid van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van be kwaamheid tot het geven van nijverheidson derwijs, gemerkt NI, NIII, de aanteekening op de akte NIII, Nb, Nc, No en Np, voor het jaar 1933. In de afgeloopen week zijn in deze gemeen te 3 gevallen van roodvonk en 7 gevallen van diphtherie voorgevallen. Hedenmorgen werd door het Provinciaal be stuur van Noord-Holland, aan de Dreef te Haarlem, aanbesteed: Het verbreeden van den Singelweg en den weg op den nieuwendam, het aanleggen van de aardenbaan voor een rijwielpad langs den weg MonnikendamBroek in Waterland, het aan brengen van een fundeering en een deklaag van teersteenslag of een ander gelijkwaardig materiaal, zoowel voor de rijbaan als voor het rijwielpad op die wegen, benevens het inrichten van den bestaanden Singelweg tot voetpad, het sloopen van de bestaande en het maken van de nieuwe brug in den Singelweg met bijkomen de werken. Ingekomen waren 23 biljetten. Laagste inschrijfster was de firma Plas en •Wiers, te Edam, voor f 128.000. Van de N. V. Haarlemsche Brockway-Bus Mij. vernamen wij, dat met ingang van 1 April de dienst via Velsen naar IJmuiden wordt opge heven. Daarentegen wordt de 40-minutendienst naar IJmuiden via Bloemendaal omgezet in een 20-minutendienst. Ook worden met ingang van 1 April de ta rieven verlaagd. De gewoonte getrouw, organiseerde Nico Hoogerwerf, directeur van het Haarlemsch Muziek-Instituut, ook dit jaar wederom een serie uitvoeringen, waarop de leerlingen der school, die zich wagen op het glibberige pad der muzikale kunst, in de gelegenheid worden ge steld proeven van bekwaamheid en vordering af te leggen. Door 'n misverstand konden we op de eerste uitvoering niet aanwezig zijn. Doch wat we er over vernamen en vooral de roep, welke er is uitgegaan van de demonstraties der bewegings klasse. onder leiding van mej. Rudi Mees, be vestigde opnieuw den goeden naam van het In stituut. De heer Hoogerwerf deelde dan ook in z'n kleine inleiding tot dezen tweeden avond mede, dat er naar aanleiding der vele ingekomen verzoe ken om 'n herhaling van deze oefeningen waarschijnlijk begin April een losstaande uit voering door de afdeeling Bewegingsklasse zal worden gegeven. De klavierleerlingen, die dezen avond aan de beurt waren, behoorden tot de klassen van de heeren Hoogerwerf en Bonset. De cellist was 'n discipel van den heer B. Hart Nibbrig, terwijl de drie zangeressen, een coloratuur-sopraan, 'n mezzo-sopraan en een tenor, behoorden tot de leerlingengroep van den heer Dick Weiman. Het was ook onder diens leiding, dat een alleraar digste operette, 'n eenacter van niemand min der dan J. Offenbach, in 'n bewerking van den heer Weiman zelf, en getiteld „De Verloving bij den lantaarn", door 'n viertal solo-leerlingen werd vertolkt. Charmante en geestige muziek, met 'n frisch drinklied, en 'n muzikale kibbel partij tusschen twee weduwvrouwtjes, dat 'n v/aar juweeltje van muziek is, aardige duetten en 'n fijn avondklokjeskwartet dat jammer genoeg niet geheel tot z'n recht kwam. Maar het geheel bevredigde toch buitenmate en was een waardig besluit van dezen tweeden leerlin genavond, die Vrijdag nog door 'n derde wordt gevolgd. J. s. In den ouderdom van drie-en-zestig jaar is te 's-Gravenhage overleden de heer Into van Dam, electrotechnisch adviseur der regeering en van het hoofdbestuur der posterijen, tele grafie en telefonie, meldt de N. R. C. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats vinden a.s. Zaterdag te half drie op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan alhier. De stoet zal vertrekken te 1 uur van Prins Mauritslaan 37, te 's-Graven- hage. Vrijdagavond zal George Robert in de Con certzaal het laatste Gem. Orgelconcert van dit seizoen geven, met medewerking van Hélène Ludolph. De Haarlemsche zangeres, Hélène Ludolph, die door haar optreden in binnen- en buitenland tal van bewonderaars heeft, heeft haar grootste bekendheid verworven door de tallooze gramofoonplaten waarop haar kunnen is vastgelegd. Naar aanleiding hiervan schreef men: „Het is wel zeer bijzonder dat een Holl. zan geres zoo bij herhaling uitgenoodigd wordt voor de microfoon te verschijnen. Maar H. L. pres teert dan ook wel iets bijzonders. Haar mooie heldere jonge sopraanstem, haar uiterst zui vere intonatie, haar artistieke voordracht en haar uitstekende tekstbeheersching, getuigen zoowel van een fijngevoelige muzikale natuur als van degelijk technisch onderlegd zijn." Als 2e medewerkster noemen we de celliste Frieda Belinfante die ten tijde van Nico Ger- harz eenigen tijd als solo-celliste haar beste krachten aan de H. O. V. heeft gewijd, en voor de Haarlemmers geen onbekende is. Zij zal Vrij dagavond voor ons spelen de mooie doch slechts zeer zelden gespeelde sonate in d. kl. t. van Cervetto. Het programma bevat o.a. de Berceu se van Diepenbrock voor zang, cello en orgel en het weinig gespeelde Symphonische Koraal van Karg Elert „Ach bleib mit deiner Gnade". Het volledig programma laten we hieronder volgen. 1. Fantaisie en Fuga c. kl. t., J. S. Bach (Orgel). 2. Sonate d. kl. t. G. Cervetto (cello en orgel). 3. Vier Sonnetten uit „La Vita Nuova" M. Castelnuovo Tedesco (zang en orgel). 4. „Ach bleib mit deiner Gnade", S. Karg Elert 5. (orgel). Pastorale (orgel) 6a. Geistliches Lied, b. Berceuse (zang, cello en orgel). 7. Final (orgel) C. Franck A. Diepenbrock C. Franck Onder auspiciën van impresario Ernst Krauss zullen de Russische danser Asaf Messerer, eer ste balletmeester van het Groote Theater te Moskou, en zijn zuster Soelamit, ballerina aan hetzelfde theater, a.s. Maandag 3 April een dansavond geven in den Stadsschouwburg te Haarlem. Muzikale medewerking wordt verleend door den pianist A. Rachmanoff. In aansluiting op hetgeen wij gisteren mel den omtrent de uitvaart- en begrafenisplech tigheden voor wijlen den Z.eerw. heer Pastoor H. G. I. Wentzel kunnen wij nog mededeelen, dat Zaterdagochtend vanaf half 7 om het kwartier de H. Communie zal worden uitge reikt. Stille H.H. Missen zullen worden gelezen vanaf 7 uur. Na 8 uur wordt geen gelegenheid meer gegeven om te biechten. Om 9 uur be ginnen de Lauden, daarna de plechtige Requiem en de begrafenis. Ondertrouwd 29 Maart: J. P. J- v. Bussel en E. K. F. Wurm; A. Kleine Wilde en F. Vienken; H. Booij en C. Toepoel; J. J. de Jager en M, Mikmak; A. F. Koek en G. Hendriks; J. Lüsgen en W. Gaszczak; T. J. Termeer en E. C. C. Kuiken; P. J. v. Bogget en C. Halderman. Getrouwd 29 Maart: J. Kamphuis en C. A. W J. v. d. Stelt; J. de Goede en H. Cop; J. Booij en H. E. Oldekamp; B. Groenendaal en J. Boxem; M. J. J. Florie en W. K. v. d. Och tend; A. Kuin en M. v. Andel; H. Huijboom en M. Negrijn; C. A. Larsson en G. M. Bax; A. Limburg en E. Schotanus; W. N. Möhringer en L. Buser; L. Bos en M. C. v. d. Puttelaar; H. Tijmes en M. M. de Vries; J. Boskemper en M. Fehres. Geboren 28 Maart: H. A. Weenink—v. Rijn d; 27 Maart: E. Roest—Engelbrecht29 Maart: p' sikkensPallemans, z; 26 Maart: A. C. PérukelDreijer, z; 25 Maart: D. Bergman— v. Duijn, d; 29 Maart: M. Boeré—Grotenhuis, d; 27 Maart: M. W. J. Segerius—Duik, z; 28 Maart: A. M. M. Kooij—v. Schie, z; 27 Maart: C. A. GoedingsKaper, z; 29 Maart: C. M. Beuk—Wasserman, z. Overleden 28 Maart: A. C. A. Trossarello— Bos, 69 j, Baan; H. J. I. Wentzel, 58 j, Paul Krugerstraat; 27 Maart: G. Ombach—Veldhuis, 75 j, Spaarnwouderstraat; 28 Maart: T. W. H. Polman, 52 j, Barteljorisstraat. Door de Directie der Nederlandsche Spoor- weeen is het maken van grondwerken, het ver- v. Lier, Iordensstraat 59, armband; Jochems, Witte Heerenstraat 19rd., armbandhorloge, Samson, Gierstraat 44, abonnement E.S.M.; Kan, Oost-Indiëstraat 22, bril in étui; Muschte, Kweektuinstraat 4, bril; Langenberg, H. J. Koe- nenstraat 7, ceintuur; Wiesbrouck, Nieuwe Kerksplein 19, idem; Van Wort, Raakshofje 7a. idem; Groeneveld, Begijnhof 27, hond; Bijster, Doelstraat 24rd., handwarmer; Arink, Oranje boomstraat 167, dameshandschoen; Mulder, Graaf Willemstraat 45, hond; De Ruijter, Van Olrschotstraat 31, heerenhandschoenen; Otte, Seringenstraat 16, horloge; Spronk, Populier straat 20rd., armbandhorloge; Kellner, Bata- viastraat 34, hond; v. Gog, Van Loostraat 6, Naar aanleiding van een artikel, getiteld „po litiek in onze rechtszaal" in uw blad van den 28en Maart J.I., waarop ik opmerkzaam ge- maakt werd, gevoel ik mij verplicht u mede te deeien, dat de voorstelling, die daarin van het pleidooi van mijn confrère, mr. Drilsma, gegeven wordt, ten eenenmale niet in overeenstemming is met de feiten. Aangezien het onderwerp van deze rechtzaak mijn belangstelling had, heb ik de geheele op deze zaak betrekking hebbende terechtzitting dien ochtend gevolgd en ik stel er prijs op te verklaren, dat door mij gehoord is, dat mr. Drilsma zijn pleidooi begonnen is met n a d r u k- k e UI k te verzekeren, dat h U de handelwijze van de drie verdachten ten scherpste moest af keuren. Vervolgens deelde hij mede, dat deze handelwijze ook door de organisatie, waartoe de verdachten behoorden, was afgekeurd, reden waarom de organisatie dan ook besloten had deze verdachten geen verdediger op kosten der organisatie te geven, waarop dan ook, aange- I zien deze verdachten onvermogend waren, door I den Raad van Rechtsbijstand in Strafzaken aan hen ais verdediger werd toegevoegd mr. H. O. Drilsma. Zoo al op deze terechtzitting op eenigerlei wijze de politiek in de rechtszaal is gekomen, dan was dat in dit geval zeker niet te wijten aan mr Drilsma. A Overigens meen ik ter weerlegging van het ln 1 uw blad over deze terechtzitting geschrevene te kunnen volstaan met op te merken, dat, zoo werkelijk op ongeoorloofde of onbetamelijke wijze Prijzen der plaatsen: Zitplaatsen 1.Staanplaatsen 0.25. Prijzer der plaatsen: 3.50, 3.00, 2.50, Z00, L00 en 50 cent. Kaarten verkrijgbaar aan de Graalhuizen te AMSTERDAM, Vondel straat 86, Cornells Troostplein 19, Chasséstvaat 93, Fred. Hendrik plantsoen 13, Hcogeweg 15, Prinsengracht 477, Meuwenlaan 124; HAARLEM, Spaaine 29, Emmastraat 24, Middenweg 116; ALKMAAR, Emmastraat 35; LEIDEN, Hooigracht 31; DEN HAAG, Fred. Hendrik laan 7; DELFT, Noordeinde 30; SCHIEDAM, Lange Haven 92; en ROTTERDAM, Methenesserlaan 508, Schiekade 93, Hillevliet 20 b. Centraal Verkoopbureau Schiekade 93. Telefoon 41243, Rotterdam politiek in de rechtszaal zou zijn gebracht, de President der Arrondissements-Rechtbank dit zeker door hamerslag zou hebben belet! Dit nu is niet geschied!! Een sterker bewijs, dat op mr. Drilsma een onverdiende blaam is geworpen, is moeilijk denkbaar. Ik zal het zeer op prijs stellen, Indien u aan deze uiteenzetting ln uw blad een plaats zult willen geven. Hoogachtend, Mr. B. W. STOMPS. Heemstede, 29 Maart 1933. NASCHRIFT DER REDACTIE. Wij zijn bt) het schrijven van ons artikel niet alleen afge gaan op het oordeel en de mededeellngen van onzen redacteur, die de behandeling van de be treffende strafzaak heeft bijgewoond, maar wij hebben ons gehouden aan het verslag der zit ting, zooals dat voorkwam in het dagblad „Het Volk". Dit orgaan betitelt den heer mr. Drilsma als „partijgenoot", zoodat wij mochten aanne men, dat in dit geval door „Het Volk" de bedoe ling van mr. Drilsma zeer juist was weergege ven. Overigens gelooven wij gaarne, dat de ge achte inzender de door hem bedoelde afkeuring uit den mond van den heer Drilsma heeft ge hoord. In ons artikel van 28 Maart wordt ook gezegd, dat mr. Drilsma de handelwijze van de arbeiders heeft afgekeurd, maar wij voegden er aan toe, dat hij des te meer nadruk heeft gelegd op de, volgens hem. provoceerende houding van den patroon. In het verslag van „Het Volk" lezen wij ook, dat de president der rechtbank, mr. Maesse. den heer Drilsma, toen deze het had over het misbruik van macht, dat de burgemeester van Velsen van zijn functie zou hebben gemaakt, pleiter toevoegde: „Blijft u nu liever bij de zaak". Inzender zal ons wel willen toegeven, dat deze terechtwijzing in de rechtszaal gelijk staat met een presidentieelen hamerslag. Dat op den heer mr. Drilsma onverdiend blaam zou zijn gewor pen, kunnen wij vooralsnog niét inzien, maar niets zal ons aangenamer zijn dan dat de heer Drilsma het verslag in „Het Volk" als bezijden de waarheid stempelt en dat hij met name de handelwijze van den burgemeester van Velsen goedkeurt en met groote instemming begroet. Personalia. De heer A. J. Zondervan alhier slaagde te Leiden voor het candidaatsexamen Indisch recht. Tuinbouwcursus Op den laats ten cursus avond over tuinbouw, die dezen afgeloopen win ter op initiatief van de plaatselijke afdeeling van „St. Deus Dedit" in de R. K. Jongensschool gegeven werd, waren aanwezig de Zeereerw. heer pastoor Wassen, de Weleerw. heer kapelaan Schrama, het bestuur van „St. Deus Dedit," afd. Bennebroek, de heer Grimme, rijkstuinbouwcon- suient van Lisse, en de beide leeraren, de heeren Caro en De Wilde. De beide laatste heeren stelden hun leerlin gen vele vragen, welke goed werden beantwoord. De heer De Wilde behandelde de bloembollen cultuur, de heer Caro de scheikunde. De heer Caro sprak de klas vervolgens eenige afscheidswoorden toe en hoopte allen bij den aanvang van het tweede halfjaar weer present te zien. Ook de Zeereerw. heer pastoor sprak een woordje, wees op het nut van een dergelijken cursus en hoopte, dat de lessen ook in de prac- tijk hun verdiensten zullen toonen. De voorzitter van „St. Deus Dedit" sprak het slotwoord. Spr. vond het aangenaam te kunnen constateeren dat de lessen zoo goed zijn verloo- pen en prees het gedrag der leerlingen, zoowel in als buiten de school. Spr. dankte allen die tot het welslagen van dezen cursus hebben medegewerkt en verklaarde den cursus voor gesloten. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van diphtherie voorgevallen. Personalia Tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School, alhier, is benoemd mej. G. Visser uit Haarlem. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 10 gevallen van pa- ratyphus (typheursevorm)1 geval van para- typhus (gastro-enteritische vorm) en 2 geval len van diphtherie voorgevallen. HET FESTIVAL VAN ST. CAECILIA Feestweek van 27 Augustus tot 3 September Het festival van de R. K. Muziekvereeniging „St. Caecilia", ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, is thans definitief vastgesteld in de v/eek van Zondag 27 Augustus tot en met Zon dag 3 September. Het eigenlijke festival zal worden gehouden op Zondag 27 Augustus, Zater dag 2 en Zondag 3 September. De andere dagen zullen worden gevuld door de andere plaatselijke muziek, zang- en sportvereenigingen, waarvan het programma nader zal worden bekend ge maakt. In afwijking van andere festivals zullen de deelnemende muziekvereenigingen thans ook door een jury worden beoordeeld. Hiervoor zijn aangezocht de heeren Sam. Vlessing te IJmui den en H. A. Maas te Alkmaar, die bereids een benoeming hebben aanvaard. Bovengenoemde wedstrijden, die zich in een steeds toenemende belangstelling mogen ver heugen, vangen aan op Woensdag 12 April. De inschrijvingen komen al vlot binnen. Elftallen, die zich nog niet hebben opgegeven, worden dringend verzocht, dit onmiddellijk te doen, daar de inschrijving a.s. Zaterdag X April sluit. Aanmeldingen moeten geschieden bij den secretaris der schoolvoetbalcommissie, den heer W. P. J. Ente, van Nesstraat 39. Hedenavond, Donderdag 30 Maart organiseert de Zwemclub „Haarlem" voor haar leden de jaarlijksche onderlinge wedstrijden in Stoop's Bad. Aanvang 20.30 uur. De zaal is door de directie voor toeschou wers toegankelijk gesteld. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R.K. Volksbond, 8 uur Esperanto, 8 uur Pro za. 8 uur Bestuur Woningbouwvereniging „De Spaamestad", 8 uur. St. Joseph's Gezellenhuls, JansstraatOnt wikkelingsclub, 9 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur Alberdingk Thijm, 8 uur Grossiers Kleinhandel, 8 uur Trampersoneel, 8 uur Uitdeeling prijzen teekenschool St. Joseph's Gezellen", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café Brinkmann, Groote Markt Ledenver gadering H. O. V., half 9. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 —5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging'. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof - straat 1, Haarlem Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem, Tel. 11671. Aan de onderlinge clubcompetitie van boven genoemde vereeniging wordt voóral, wat de 2e klas betreft, met zeer veel ijver gewerkt, om tot een einduitslag te geraken. Belang stellenden zijn steeds welkom. De clubavond van F. E. P. is 's Maandags avonds en heeft plaats in het gebouw d. St. Jozefsgezellen Haarlem 1 aan de Jans straat. Sinds eenigen tijd zijn de volgende uitslagen voor genoemde competitie tot stand gekomen: le klas: C. StijmanP. Mul 02 H. RumpG. Lucas 2—0 G. LucasC. Stijman 2—0 P. HollenbergH. v. Gastel 20 P. MulH. v. Gastel 2—0 2e klas: G. v. d. KroftG. Hesselman B. v. d. Kroft—W. Mul C. BloemzaadG. v. d. Kroft B. v. d. Kroft—W. Mul G. v. d. Kroft—W. Mul H. de ReusC. Mul Joh. Valk—Th. Kurvers H. de ReusG. Hesselman C. Mul—Joh. Valk G. Hesselman—Joh. Valk 2—0 2—0 1—I 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 Onder groote belangstelling gaf de Chr. Gym nastiek Vereeniging „Tumlust" onder leiding van den heer W. H. Verkes, Woensdagavond een uitvoering in de Gemeentelijke Concertzaal. Sedert de jubileumviering van enkele jaren geleden is het „Tumlust" in verschillende op zichten niet voor den wind gegaan. Het optre den van Woensdagavond deed evenwel duidelijk blijken, dat de vereeniging reeds ver is op den weg naar herstel. Een voorbeeld daarvan is de oprichting van de kleuterafdeeling, waarvan nu de eerste de monstraties plaatsvonden, natuurlijk onder groote belangstelling. Een tweede voorbeeld le vert het behoud van de veteranen-afdeeling en hoe moeilijk of zelfs onmogelijk een dergelijke handhaving is, kunnen verschillende Kenne- mer vereenigingen getuigen. Ook de veteranen gaven dezen avond een nummer. Daarin had den wij de bewegingsgymnastiek gaarne veel meer op den voorgrond gezien. De onmogelijkheid tot het houden van een generale repetitie alsmede het merkbaar ge brek aan uitvoeringsroutine van vele mede werkenden, hebben niet kunnen bietten, dat een gunstig beeld van het werk der vereeniging werd verkregen. Een voordeel was hier, dat het programma voor elke afdeeling veelzijdigheid toonde, zoodat de algemeene vereenigings-pres- taties duidelijk kenbaar werden. Wel was in enkele nummers een gemis aan vlotheid en regelmaat op te merken, vertoon den de numers vrije oefeningen te veel over eenkomst en viel het toestelwerk niet steeds ge lukkig uit, maar als geheel werd degelijke gymnastiek gegeven, die ondanks vrijwel geen gebruik werd gemaakt van bijzonder effecten zeer werd gewaardeerd. Ondanks de terugslag van de laatste jaren kunen wij dan ook in technisch opzicht weinig teruggang vinden. De heeren-afdeeling was zelfs vrijwel geheel op peil en zij bleek dan ook weer een van de beste uit den Kennemer Turn kring. De pianistische begeleiding bracht verschillen de nummers op hooger plan. Onder groote belangstelling werden Woens dagavond in café „De wijnberg" aan de Bartel jorisstraat wederom 2 partijen gespeeld voor het interessante „Fruitmand-toumooi." De uitslagen zijn: pnt.brt. h.s. gem. L. Gehrels 350 16 105 21.87 H. Geestman 249 15 50 16.60 S. Rudelsheim L. Gehrels 202 13 108 1555 350 13 108 2655 Hedenavond worden de wedstrijden voortge zet met de volgende partijen: 8 uur: KappelDamman. 10 urn-: Gehrels—Keijzer. HAARLEM, 29 Maart. Groentenmarkt. Brus selsen Lof 0.080.18, Veldsla 0.30—0.40, Knak- peen 0.060.08 per K.G. Spinazie 0.351.00, An dijvie 0.450.80, Gele kool 0.400.60, Raapstelen 0.500.70, per kist. Bloemkool 1.502.00 per krat. Sla 3.007.00 per 100 krop. Spruiten 1.502.25 per zak. Roode kool 0.060.03, Knolselderij 0.04 —0.08 per stuk. Prei 0.02—0.08, Selderij 0.04^— 0.10, Peterselie 0.060.15 per bos. DONDERDAG, 30 Maart. Vorige koersen heden Londen 8.4744 8.49« Berlijn 59.145$ 59.15 Partis 9-751$ 9.75 Brussel 34.61 34.6214 Zwitserland 47.89 47.8754 Weenen Kopenhagen 37.90 38.00 Stockholm 44 95 45.00 Oslo 43.45 43.50 New York (cable) 2.4854 2.481, Rome 12.75 12.75 Praag 7 3714 7.37* Madrtd 21-05 21.00 Vorige koersen Heden Staatsleentngen 5 Nederland 1919 101)4 10114 Nederland 1916 103 «g» i Nederland 1931 J»# 5 Nederl 1932 '<»H 'g/i 4% N ind 1926 AB 93 5Vo Duitscbl (Youngleen.) 47 4.14 Banken Koloniale Bank 61 62 Indische Bank 52 51 Cert Handel-Mt)59 60 Industrieën Onliever 95 85)4 Caivê Delft Ale Kunstzijde 29)4 '9H Van Berkel's Pat Nieuwe Philips 'J£ Ned. Ford Indnstr Buitenland Anaconda 6% W Bethlehem Steel U 8 Steel 28<% U S Leather fjj* Intern Nickel 8x4 Mijnbouw Boeton MUnbouw ,l\'4 Alg Exploratie li, Redjane Lebong Petroleum Oahoes 17 16 Kon Olie 138 137H "erlak 81 bi Peudawa4« 4)4 •Continental Oil 5)4 5)4 Vorige koersen Heden Shell Union Oil 45Ü *H Robber A'dam Rubber 5254 5234 Bandar 32 3034 Dell Batavia Rubber 21 20 Serbadladl '4 '45* Bllau 13 13 V. 1 O 0f2 Allied 22 22 Intercontln Rubber '5* Scheepvaart Java Ch Japan 3454 34)4 Holl Amerika LiJn 3 3 Dito Gem Elgend. 234 Kon. Ned Stoomb '3 12)4 Scheepvaart-Unie 4»54 v* Suiker H. V. A. '7954 177M Jav Cultuur '22 119 N 1 8 U79 79 PoerworedJo -Jï Vorstenlanden 3s>4 oosv Actions idem 2S.IU 'O-w Tabak Dell Batavia 138 136 Oude Dell 11554 115 Oostkust 14 14 Senembab 127 izl Spoorwegen Onion Pacific 73H 72 Waeasb 154 W4i Erie 5* jL Kansas City South9 South. Rallw7)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2