Als kleinen groot worden... In memoriam Mgr. dr. Seipel VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Ernstige onlusten in Urugay De Jodenboycot in Duitschland Het nieuws van heden TEGEN VOOGDIJ VAN DE VIER VANA VOND ALOM MASSA DEMONSTRATIES HULDE VAN KATHOLIEK WEENEN DE BAROMETER VRIJDAG 31 MAART 1933 Polen en Kleine Entente voor eigen hulp Schutzbund wordt ont bonden Onrust in Britsch-Indië Moratorium in Columbia De crisis-conferentie Het Weer i President Terra in het nauw Textielstaking te Lodz opgeheven Japan verontschuldigt zich Transparanten-reclame De wijze liefde eens vaders" De opening van het Heilig Jaar BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling Verordening van den Oosten- rijkschen Bondskanselier Vierhonderd leden van het Al- Indisch-Nationaal Congres gearresteerd Dr. Konrad von Preger, de vroegere Beiersche gezant te Berlijn is overleden. Montevideo reeds in handen der opstandige troepen Voor het werpen van bommen op de Amerikaansche missie DE AARDBEVING IN JAPAN Aan de ingangen van Joodsche zaken worden plakkaten geplaatst Een indrukwekkende plechtigheid in de Staatsopera Wijlen Mgr. Seipel Plechtigheden door den K. R. O. gerelayeerd Paspoorten ingetrokken Gruwelberichtverspreiders gegrepen DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN De ex-keizer en het aanbod der stad Homburg Jc* lAVViUUmmiHlllM li mm t#? HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18342 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Zoowel Polen als de Kleine Entente, die tot voor kort braaf aan het trekkende handje van Marianne hebben geloopen, vertoonen neigingen om op eigen beenen een eigen weg te gaan in het met voetangels en klemmen be zaaide terrein der Europeesche politiek. Zij zijn onder leiding van de Fransche gouvernante groot geworden, zóó groot, dat zij wel wat van hun kinderlijke vertrouwen in haar leiding heb ben verloren, vooral nu hen van verschillende kanten ernstige gevaren bedreigen. Het Frank rijk van Daladier en Boncour lijkt hun niet zoo krachtig als dat van Poincaré of Tardieu, en dat verontrust hen te meer, daar de interna tionale politieke constellatie den laatsten tijd op een voor hun Wenschen ongunstige wijze is veranderd. Terwijl in Duitschland zich de na tionale revolutie voltrok en het lang onder drukte Duitsche zelfbewustzijn luidruchtig „ont waakte", bleef Frankrijk rustig naar links ge oriënteerd. De Duitsche nationalistische verlan gens naar gelijkgerechtigdheid, naar 't opruimen van de vrijwel theoretisch geworden en practisch onhoudbare onderscheiding tusschen overwin naars en overwonnenen, namen den vorm aan van ultimatieve eischen, welke vooral in Enge land en Italië méér gehoor en begrip vonden, dan Polen en de Kleine Entente lief kon zijn. Vraagstukken als dat van den Poolschen corri dor, waarover Duitschland noodgedwongen jarenlang het zwijgen had bewaard, worden weer openlijk besproken, en in Engeland heeft de bekende econoom Layton zelfs durven ver klaren, dat z.i. Duitschland recht heeft op teruggave van den Corridor, mits het als com pensatie afstand zou doen van Oost-Pruisen ten behoeve van Polen. Deze verklaring van Layton is wel hoogstbevreemdend, want Duitschland Wenscht de teruggave van den Poolschen corridor juist hoofdzakelijk om Oost- Pruisen uit zijn isolement te verlossen en weer onmiddellijk te doen aansluiten bij het Duitsche Rijk. Maar hoe wonderlijk deze verklaring ook moge zijn, zij is een symptoom van het groeiend inzicht, dat de door het Verdrag van Versailles in het leven geroepen toestanden dringend wijziging behoeven in het belang van den vrede in Europa. Noch Polen, noch de Kleine Entente dee- len echter dit internationaal veldwinnende inzicht. Zij willen niets prijsgeven, maar alles behouden, wat hun bij de vredesverdragen is toebedeeld. Zij kanten zich principieel tegen elke poging tot revisionistische politiek en steken hun ontstemming niet onder stoelen of banken. De hechte aaneensluiting der Kleine Entente door middel van een permanenten raad, het protest, dat Titoelescoe namens dien raad tegen het plan van Mussolini tot samenwerking der Vier groote Europeesche mogendheden heeft laten hooren, en het opzienbarende intrekken van de benoeming van den nieuwen Poolschen gezant bij het Quirinaal te Rome, al deze tee kenen wijzen er duidelijk op, dat Polen en de Kleine Entente niet van zins zijn zich maar rustig door de groote bonzen te laten bevoog den. Zij vreezen niet geheel ten onrechte, dat, indien de door Mussolini voorgestelde groote raad van Vier, waarin Duitschland, Engeland, Frankrijk en Italië zitting zouden moeten ne men, werkelijk tot stand zou komen, Frankrijk daarin geïsoleerd zal worden. Immers het ver-Hitleriaanschte Duitschland en het fascistische Italië zijn het op de meest belangrijke punten der internationale politiek roerend eens en Engeland, dat onder leiding van Ramsay MacDonald als bemiddelaar op treedt, staat niet alleen een bewapeningsver mindering voor, welke Polen en de Kleine En tente met het oog op Duitschland allerminst opportuun achten, maar geeft zich bovendien groote moeite om Frankrijk van de billijkheid der Duitsche en Italiaansche revisionistische politiek te overtuigen. Frankrijk zou in een dergelijken raad reeds de handen zóó vol hebben met het doppen van de eigen boontjes, dat het lust noch gelegenheid zou hebben om ook nog die van Polen en de Kleine Entente daarbij te nemen. Zoowel Ramsay MacDonald's ontwapenings plan als het daarbij aansluitende politieke plan van Mussolini zullen dus vanuit Oost-Europa den sterksten tegenwind ondervinden. WEENEN, 31 Maart. (V. D.) In den loop van heden zal de Republikeinsche Schutzbund, de afweer-organisatie der Oostenrijksche so ciaal-democraten, bij verordening van den Bondskanselier worden ontbonden. Tegen den middag wordt de officieele afkondiging van het besluit verwacht. BOMBAY, 31 Maart. (V. D.) De Indische re- feering heeft ruim vierhonderd leiden van het Al-Indisch Nationaal Congres laten arrestee ren, die ervan beschuldigd worden te hebben gepoogd, ondanks het verbond van de regeering, toch de jaarlijksche conferentie van het Con gres te Calcutta te houden. Onder de gearres teerden bevindt zich de zoon van Gandhi, De- vadas Gandhi, en de leider van het Congres, Pandit Malaviya. BOGOTA, 30 Maart. (V. D.) De staat Co lumbia heeft een moratorium voor zijn buiten- landsche schulden afgekondigd, totdat overeen stemming met zijn crediteuren zal zijn bereikt. Columbia is voornamelijk door de kosten van het conflict met Peru tot dezen maatregel ge dwongen. LONDEN, 30 Maart. (Reuter.) Het uit Washington afkomstige gerucht, dat de eco nomische conferentie zou bijeenkomen te Washington in Juni is niet bevestigd. Mac Donald heeft destijds slechts onder voorwaar de, dat de conferentie te Londen zou worden gehouden, toegestemd de conferentie te pre- sideeren. llllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllljH Verwachting: Meest matige, Zuid-Weste- lijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering intern- peratuur. Hoogste stand: 770.4 te Toulouse. Laagste stand: 744.3 te Rost. Zon op 5.40, onder 6.31. .Licht op 7.01. Eerste Kwartier 3 April. MONTEVIDEO, 31 Maart. (V. D.) In Uru guay zijn revolutionnaire onlusten uitgebroken. In militaire kringen heeft men getracht den president Terra gevangen te nemen, aangezien men hem ervan beschuldigt, een dictatuur te willen uitroepen. De stad Montevido is in han den van troepen, die de electriciteitscentrale, de Waterwerken en eenige groote benzinede póts hebben bezet. Alle dagbladen zijn aan een militaire censuur onderworpen en verschijnen met groote witte hiaten. Naar wordt gemeld, heeft president Terra het regeeringspaleis ver laten en toevlucht gezocht in een brandweer kazerne. In een oproep heeft hij de geruchten dat hij voornemens zou zijn een dictatuur uit te roepen, gedementeerd. De Nationale Verga dering is gisteravond bijeen geroepen om te beraadslagen over den oproep van president Terra. Ook de Staatsraad is bijeengeroepen om de mogelijkheid tot afzetting van president Terra te overwegen. Men verwacht echter dat de Nationale Raad, waarin een groote meer derheid voor Terra is, zich hiertegen zal ver zetten. WARSCHAU, 30 Maart (Reuter) De sedert vier weken aanhoudende staking der textielar-, beiders te Lodz is bij ge jogd door het sluiten, van een collectief contract. Inhoudend een loonsverlaging van 12 15 procent. TOKIO, 30 Mrt. (V. D.) De Japansche re- geering heeft bij het Amerikaansche gezant schap te Kio haar leedwezen uitgesproken over den Japanschen luchtaanval op Taotauying bij Peking, waarbij een groep Chineesche missio narissen in een Amerikaansch missiehuis door Japansche bommen werden getroffen en negen Chineezen werden gedood. De Japansche re geering verklaart zich bereid een schadever goeding te betalen en beschouwt hiermede het incident als gesloten. Reddingsmanschappen en zusters van het Roode Kruis bij het bergingswerk te Kamaishi, dat bijzonder zwaar door de aardbeving getroffen is, welke de Noord kust van Japan geteisterd heeft. Dit is de eerste origineele foto van deze aardbeving MÜNCHEN, 30 Maart. (V.D.) Het centrale comité voor den afweer van de Joodsche boy cot in het buitenland, in verband met de ver volging van Joden in Duitschland, publiceert de volgende ordonnantie van Julius Streicher: 1) De leiders der plaatselijke comité's tot af weer van de Joodsche „Hetze- en gruwelpropa ganda" worden onverwijld benoemd door de bevoegde instanties der partij-organisaties. Het verdient aanbeveling tot leiders der gouw- comité's te benoemen de gouwleiders van den strijdhond van den industrieelen middenstand, daar deze nat.-soc. organisatie over de nood zakelijke middelen en ondervinding beschikt voor de afweerbeweging. 2) De comité's van actie, welker leden gee nerlei relatie met Joden mogen hebben, stellen direct vast welke zaken, warenhuizen, kanse larijen e. d. zich in Joodsche handen bevinden; 3) Het gaat hierbij natuurlijk om zaken, wel ke zich bevinden in handen van personen van het Joodsche ras. De religie speelt geen rol. Katholiek of Protestantsch gedoopte lieden zijn in dezen zin eveneens Joden; 4) Firma's waarbij Joden slechts financieel betrokken zijn, vallen onder een nog te treffen regeling; 5) Is de echtgenoot van een niet-Joodscbe eigenares van een zaak Jood, dan wordt zulk een zaak als Joodsch beschouwd. Hetzelfde is ook het geval, indien de eigenares Jodin is, de echtgenoot daarentegen geen Jood is; 6) Eenheidsprijszaken, warenhuizen, bedrij ven met veel filialen, welke zich in Duitsche n Men schrijft ons uit Weenen: Met indrukwekkende plechtigheid heeft de Weensche katholieke bevolking gisteren de nagedachtenis geëerd van dr. Ignaz Seipel, dén in Augustus van het vorig jaar ge storven grooten, Oostenrijkschen priester staatsman. Nooit is het verlies van den leider zoo zwaar gevoeld als juist in dezen tijd, nu de christelijke Oostenrijksche regeering naar twee fronten strijden moet om in het binnenland de nalatenschap van dr. Seipel te verdedigen te gen de aanvallen van nationaal-socialisten en van communisten, en nu het groote werk van dr. Seipel voor de eenheid van Europa in het buitenland vernietigd wordt. Herdacht werd gisteren de priester, de vader van het volk, de staatsman die Oostenrijk in de moeilijkste uren redding bracht en de groote geleerde die in het internationale recht de wet ten van de christelijke liefde zocht te verwezen lijken. Plechtig en verheven als de woorden van de herdenkingsrede was de omgeving waarin deze werden uitgesproken. De nobele vormen van de groote Opera-zaal verkregen waardigen ernst door een mystieke belichting en door de donkere gordijnen, die zwaar neerhangend het tooneel verhulden, waarvoor in twee groote, zwartomfloersde kandelaars de kaarsen vlam den. Eerbiedig als in een kerk luisterde de volle zaal, de volle loges en de volle gaande- rijen, luisterden de Bondspresident en vele le den van de regeering, buitenlandsche diploma ten en geestelijken, en luisterde het eenvoudige volk. Rustig en gedragen klonk de stem van een der grootste Weensche tooneelspelers, Paul Hartman, tot in de hoogste galerijen. In de door professor Schreyvogel geschreven rede werd herinnerd aan den machtigen arbeid van dr. Seipel, aan zijn werk voor Oostenrijk en aan zijn werk voor Europa, en getracht werd de vlammende kern van zijn wezen te be naderen. „De groote leider," zoo klonk het door de zaal, „arbeidde niet slechts met de koele scherpte van de gedachte aan de verwezenlij king van zijn politieke idealen. De priester zocht zijn volk een nieuwe bezieling te geven, en hij streed voor de ziel van de menschheid toen hij in Genève den staatslieden van Europa wees op de eeuwige wetten van de christelijke liefde. Dr. Seipel, zoo sloot de rede, heeft voor Oostenrijk de wijze liefde eens vaders ge koesterd. Wij betreuren het verscheiden van een grooten Oostenrijker, maar deze klacht worde tot een belofte, de belofte die dr. Seipel als een zekerheid in de wolken van de toe komst gezien heeft, de belofte van de onsterfe lijkheid van Oostenrijk." Dit moedig vertrouwen is een der grootste giften, die dr. Seipel het Oostenrijksche volk heeft nagelaten. De vredesverdragen hebben het oude Oostenrijksch-Hongaarsche keizerrijk zoo verdeeld, dat de nieuwe Oostenrijksche re publiek eraan wanhopen moet ooit een redelijke bestaansmogelijkheid te kunnen vinden. Enkele gemeenteraadsverkiezingen hebben verleden week aangetoond met welk een verontrustende snelheid de groote massa zich door den nood naar de rangen der nationaalsocialisben laat drfjven, die voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk niets dan minachting over hebben en onvoorwaardelijk de Duitsche Hitler-regee- ring als haar meesteres erkennen. Gekant te gen het nieuwe bewind in Duitschland, maar voor het overige vaag als altijd, zijn de socia listen; en aan de hoede van de christelijk-so- ciale partij is de groote nalatenschap van dr. Seipel toevertrouwd, het geloof in het na tionaal voortbestaan van Oostenrijk. En als een belofte klonk na het uitspreken van de rede het schoone Kyrie uit de Missa Papae Marcelli van Palestrina, dat gezongen werd door het koor van de Opera. En plechtig verheven werd het herdenkingsfeest afgesloten met de moedig vertrouwende Eroica Symphonie van Beethoven, waarvan'dr. Seipel zes jaar ge leden zeide: Het verlangen der menschheid dringt naar de ware eenheid, en hoe vindt men beter den weg daarheen als door deze naar de hoogste hoogten voerende muziek? Morgenochtend om 9.50 uur relayeert de K.R.o. op golflengte 1875 M. de uitzending van den Vaticaanschen zender: de opening van hét Heilige Jaar met de daaraan verbonden plech tigheden en de opening van den H. Deur. handen bevinden, vallen niet onder deze boy cotactie. Evenmin vallen er onder de eenheids prijs-zaken van Woolworth. Deze firma is Ame- kaansch en bovendien niet Joodsch. De z.g. „Wohlwert"-eenheidsprijszaken daarentegen zijn Joodsch en moeten daarom worden geboycot; 7) De comité's van actie geven de lijst der Joodsche zaken aan S. A. en S. S., opdat deze Zaterdag 1 April 1933 des ochtends om tien uur precies de wacht kunnen betrekken; 6) Deze wachten hebben tot taak het publiek bekend te maken, dat de geposte zaak Joodsch is. Zij moeten waarschuwen voor het koopen in zulk een zaak. Handelend optreden is hun verboden. Verboden is ook de zaken te sluiten, de ruiten te vernielen of dergelijke materieele schade aan te richten; 9) Ten einde ter kennis te brengen, welke zaken Joodsch zijn, moeten aan de ingangen plakkaten of borden worden geplaatst met gele vlekken op zwarten grond; 10) Er mag niet worden overgegaan tot het ontslag van niet-Joodsche bedienden en arbei ders. Dienstbetrekkingen mogen niet worden opgezegd. Indien zulks reeds het geval is ge weest, dan moet de N.S. B. O. in'samenwer king met de S. A. er voor zorg dragen, dat deze ontslagen worden ingetrokken; 11) De comité's van actie beleggen op Vrij dag 31 Maart 1933 des avonds in alle plaatsen in overleg met de politieke leiding groote mas sa-bijeenkomsten en demonstratieve optochten. Daarbij moeten transparanten worden gedragen met de volgende opschriften: a) „tot afweer van de Joodsche gruwel- en boycothetze"; b) „Boycot van morgenochtend 10 uur af alle Joodsche zaken". In groote steden moeten op zoo veel moge lijk openbare plaatsen betoogingen worden ge houden; 12) Zaterdagochtend op zijn laatst om 10 uur moeten de plakkaten met den oproep tot de boycot op alle aanplakzuilen in de steden en dorpen zijn aangebracht. Tegelijkertijd moeten ook vrachtauto's of nog beter verhuiswagens met de volgende transparanten in de hier aan gegeven volgorde door de straten worden ge reden „Tot afweer van de Joodsche gruwel- en boycothetze"; „Boycot alle Joodsche zaken"; „Koopt niet in Joodsche warenhuizen"; „Gaat niet naar Joodsche advocaten"; „Vermijdt Joodsche artsen"; „De Joden zijn ons ongeluk"; 13) Voor de financiering van de afweerbewe ging moeten de comité's collecten organisee- ren bij de Duitsche zakenlieden; 14) Voor het overige gelden voor de comité's van afweer der Joodsche gruwel- en boycot hetze de ordonnanties van de Rijksleiding der N. S. D. A. P. (proclamatie van 29 Maart 1933). W. g. STREICHER In verband met talrijke berichten dat Jood sche eigenaars hun zaken in handen geven van Duitsche „stroomannen", teneinde zich aan de boycot te onttrekken, is verordend, dat der gelijke zaken voor den duur der boycotactie als Joodsche zaken moeten worden beschouwd. BRESLAU, 30 Maart. (V. D.) De politie-pre- sident heeft bepaald, dat Duitsche onderda nen van Joodsche geloofsbelijdenis of eertijds van Joodsche geloofsbelijdenis, die in het be zit zijn van een reispas, deze persoonlijk ten laatste op 3 April bij de bevoegde politie-auto- ritéiten moeten overhandigen. De paspoorten zullen na de beperking van hun geldigheid tot het binnenland den bezitters worden terugge geven. De getroffen maatregelen zijn, naar wordt medegedeeld, genomen om te vermijden dat de „Hetze" tegen de nationale regeering van het Rijk en van de landen in het buitenland zal worden voortgezet door Rijksduitschers, die Jood zijn. FRANKFORT AAN MAIN, 30 Maart. (W. B.) Hier werden gisteren twee Joden, een Rus en een Roemeensch staatsburger, wegens ver spreiding van gruwelberichten gearresteerd. Den laatsten tijd hadden ze niet alleen te Frankfort maar ook in Zweden en Roemenië berichten verspreid, dat Joden op straat wer den afgeranseld, terwijl de politie lijdelijk toe zag. Ook den rijkskanselier hadden ze op de grofste wijze verachtelijk gemaakt. Ze stonden in de nauwste verbinding met buitenlandsche bladen. De arrestanten zullen voor de nieuwe speciale rechtbank verschijnen. STUTTGART, 30 Maart (V.D.). Het concen tratiekamp op den Heuberg is vandaag bezocht door den Amerikaanschen consul-generaal te Stuttgart, die vergezeld was van den politie- president van Stuttgart. Daarbij heeft hen den consul-generaal laten zien dat de politieke ge detineerden op het oogenblik bevinden zich reeds 2000 personen in het kamp niet aan mishandeling bloot staan. v- De Jodenboycot in Duitschland. Ordonnantie uit München. Algemeene uitsluiting bij de Citroen te Parijs. De leider der S. P. D., Wels, uit het bureau der S. A. I. getreden. De St. Paulus buiten de Muren in eigendom aan den H. Stoel overgegaan. Spoorwegstaking in Ulster ten einde. Menigte bestormt het hoofdkwartier der Iersche communisten te Dublin. De contingenteering van schoenen wordt een half jaar verlengd. Melkvee naar Italië. Tweede Kamer; regeling van werkzaamheden. De film „Het Teeken des Kruises" te Helmond verboden. Groote Joodsche betooging in het B.A.L- gebouw te Amsterdam. Anderhalf jaar geëischt tegen Sneevliet we gens opruiing. In verband met de treinbotsing te Vught is tegen den machinist één maand hechtenis ge- eischt. Het onderzoek naar de muiterij zal nog tot half April duren. BERLIJN, 30 Maart. Onder het opschrift „De oorlog verklaard aan de Joodsche wereld macht", meldt de „Volkische Beobachter" uit München over de eerste zitting van het Cen trale Comité tot Afweer van de Joodsche Gru wel- en Boycot-opruiing het volgende: De voorzitter van het comité, Streicher, leg de er in een redevoering den nadruk op, dat het nationalisme, hiertoe gebracht door de ont zaglijke gruwel-opruiing en de boycot-propa- ganda van pan-Juda, zich genoodzaakt heeft gezien de Joodsche wereldmacht den oorlog te verklaren. „Wij hebben" aldus Streicher „in den wereldoorlog 'n geweldigen moddervloed van leugens en laster over ons moeten laten heen gaan en hebben de andere volkeren daar voor verantwoordelijk gesteld, terwijl de werke lijke daders van die opruiing uitsluitend ge zocht moesten worden in de rijen der joden. De jood was het ook, die als overwinnaar uit den oorlog te voorschijn kwam. Het is de tragiek der menschheid, dat zij nooit haar waren vij and heeft erkend. De weinigen echter, die den moed hadden de aanklacht tegen het joden dom uit te spreken, zijn daaraan ten gronde gegaan. Het Duitsche volk zal binnenkort ge legenheid krijgen zijn doodsvijand te herkennen. Het comité doet zich bezighouden met een probleem van de meest verreikende beteekenis, want op dit oogenblik wordt de grootste oor log van alle tijden verklaard en er bestaat geen twijfel aan onze overwinning. Tijdens de besprekingen werd vastgesteld, dat de afweerstrijd een zuivere partij-aangelegen heid en een zaak van het nationale Duitschland was. Met de regeering heeft deze afweerstrijd niets uit te staan. Streicher verklaarde vervolgens, dat ook een afdeeling tot opheldering van het Duitsche volk over het misdadige optreden der joden zal worden ingesteld. Zondag 2 April zal Streicher, de voorzitter van het centraal comité, voor de Beiersche ra dio spreken. BAD HOMBURG, 31 Maart. (V. D.) De ad ministratie van het voormalige Pruisische Ko ningshuis heeft thans officieel geantwoord op het schrijven van de stad Homburg, waarin den ex-Keizer domicilie te Bad Homburg wordt aan geboden. In dit schrijven wordt de stad Homburg na mens den ex-Keizer hartelijk dank gezegd. Hij heeft zich ten zeerste verheugd over deze uiting van trouw en aanhankelijkheid. De brief luidt verder „Tegenover u behoeft zeker niet met nadruk te worden gezegd, dat Zijne Majesteit de Keizer en Koning zich door talrijke langdurige opont houden in den tijd vóór den oorlog en het laatst tijdens den oorlog, bijzonder aan uw stad ge hecht voelt. Uit belangrijke principieele over wegingen heeft Zijne Majesteit echter voor- loopig niet het voornemen, naar het Vaderland terug te keeren. Zou een dergelijke terugkeer, zooals wij allen hopen, eenmaal verwezenlijkt kunnen worden, dan zal, daarvan kunt u ver zekerd zijn, Bad Homburg niet vergeten wor den." Het Saksische Ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft den politie-autoriteiten opdracht gegeven alle periodieke geschriften der S.PX>. voorloopig tot 22 April as. te verbieden. II Hoogste stand op Vrijdag 1 uur n.m.: 758.5 Vorige stand 756.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1