STADSNIEUWS Bernard J. van Liemt Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezindheid te gaan denken? m Haar!emr 1 April Firma Rook dan RADIO MOORS ZATERDAG 1 APRIL AGENDA KARPETTEN, TAPIJTEN en LOOPERS de beste Sigaret voor Uw gezondheid St. Vincentiusbibiiotheken wefkloosheid DE H. O. V. Jaarverslagen MUZIEK DERDE LEERLINGEN-AVOND Haarlem's Muziek-Instituut ORGELCONCERT Solisten: Hélène Ludolph, zang Frieda Belinfante, cello Lijkrede Voor het behoud der H. O. V.! HAARLEM IN 1932 Loop der bevolking 1 April Commssie voor R. K. Jeugdige Werkloozen NEDERLANDSCH FABRIKAAT PASTOOR WENTZEL'S UITVAART Treffende plechtigheid De jaarvergadering Het relletje op het Stationsplein VERBREEDING VAN DEN ZIJLWEG Een gevaarlijk gedeelte 12 Meter 6M. 2 April 3 April Apotheekdiensten „FlORALIA" Een voor jaarsnummer Geldschieterswet Vrijdagavond hield de Haarlemsche Orkest- Vereeniging een ledenvergadering in de tuin- zaal van café-restaurant Gebr. Brinkmann. Bs voorzitter, Mr. W. E. Baron van Till, me moreerde in zijn openingswoord het overlijden van den tweeden hoornist, H. Kohl, een groot verlies, aldus spr., voor de H. O. V. Uit het hierna uitgebracht jaarverslag van den secretaris, den heer J. Tideman, is het vol gende ontleend: Ingevolge de overeenkomst met de N. C. R. V. om onder bepaalde voorwaarden radio-concer ten uit te voeren waren, in tegenstelling met alle voorafgaande jaren, de inkomsten voldoende om de uitgaven te bestrijden. Het (verslag-) jaar (1 October 1931—30 September 1932) sloot eens niet met een tekort. Het orkest gaf onder leiding van den nieuwen dirigent Frits Schuurman in overigens dezelfde samenstelling als in het jaar 1930—1931 over het algemeen uitstekend gerecenseerde uitvoe ringen, waarbij de scheppingen van Nederland- sche musici bij het samenstellen der program ma's een belangrijk aandeel hadden, ten einde het verlangen naar nationale muziek te bevre digen. Vervolgens bespreekt het verslag de verande ringen in de samenstelling van het orkest en de uitzending der radio-concerten, die een vaste inkomst van 1500.opleverden, maar die bui ten toedoen van het bestuur en de prestaties van het orkest, in het geheel niet voldeden. Het verslag zegt hierover woordelijk: Over de wrijving, misverstanden en onjuiste opvattin gen, die de tenuitvoerlegging van de overeen komst (met de N. C. R. V.) voor de H. O. V. met zich bracht, kan in dit verslag niet worden uitgeweid. De uitzendingen geschiedden eerst uit het St. Jozefgezellenhuis (Jansstraat te Haarlem), en tenslotte uit de radio-zaal van het restaurant Gebr. Brinkmann. Beide zalen v.'iren ongeschikt, terwijl een aparte telefoon leiding voor de H. O. V. geweigerd werd. Op 8 September 1932 werd de overeenkomst door het bestuur der H. O. V. opgezegd. Over de verhoudingen in het orkest zegt het verslag, dat deze in verschillend opzicht veel te wenschen overlieten. Zoowel ten opzichte van elkander als met de opvattingen van den dirigent waren de mee ningen van sommige orkestleden wel eens on eens. Gelukkig is dit intermezzo thans voorbij. De kwaliteiten van den dirigent werden blijkens verschillende recensies en de oordeelvellingen van ter zake kundigen om niet te spreken van de successen op de concerten, hooggeschat. Behalve de concerten in de provincie en de 19 gewone leden-, 16 Zondagmiddag- en 18 volksconcerten, werden in het verslagjaar de volgende concerten gegeven. 2 begeleidingen van „Toonkunst" te Leiden; 12 begeleidingen van verschillende oratorium- en zangvereenigingen; 3 concerten in dé Dieren tuin te Rotterdam; 7 begeleidingen van de Ita- liaansche Opera; de laatste concerten te Baarn en in den dierentuin te Den Haag; voorts nog 4 bijzondere concerten en begeleidingen. Het totaal aantal gegeven concerten bedroeg 200, een record -aantal, dat niet voor vermeer dering vatbaar is. De opkomst van de bezoekers op de leden- concerten, is volgens het verslag, slechts matig. Daarentegen vallen de volksconcerten hoe lan ger hoe meer in den smaak en trekken soms een publiek van duizend toehoorders. De zaal voor die concerten was tot tweemaal toe uit verkocht. Ook de openluchtconcerten te Bloe- mendaal hadden een zeer groot succes. Tenslotte memoreert het verslag de subsidie verlaging door het Haarlemsche gemeentebestuur van 27.000.op tenslotte 20.000.—. Het verslag werd onder dank goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester, Mr. A. Beets, dat een totaal-cijfer aanwees van j 89.320.20. De ledenconcerten brachten volgens dit verslag 1230.minder op, zoodat reorga nisatie hiervan noodzakelijk is. De volksconcer ten brachten resp. 30.— en 40— meer op. De uitgaven vUren 2000.— hooger dan in 1931. Het voordeelig saldo over 1931—1932 bedraagt 2.23786, waarvan na aftrek van het nadeeiig saldo van 1930—1931 2.129.14) overblijft. 108.72. J. S. Deze derde leerlingen-avond in den Schouw burg aan den Jansweg was meer uitsluitend ge reserveerd voor de prestaties der meer-gevor- derde en ver gevorderde leerlingen, voornamelijk van de piano-klassen der heeren Nico Hooger- werf en Jan Couvé. Ook kwamen nog een drietal vioolleerlingen van den heer Frans Vonk aan bod. En hier bleek vooral weer eens te meer welk een moei lijk instrument de viool toch eigenlijk is, en welk een geduld er van den leeraar, maar ook welk een taaie volharding er van den leerling wordt vereischt om zich de noodige vaardigheid eigen te maken. De prestaties der piano-leerlingen waren wer kelijk voldoenlnggevend Zoo tracht men in een der bekendste repertoire-nummertjes van De bussy reeds eenige poëzie te brengen, een Ara besque van denzelfden componist kreeg een heel verdienstelijke vertolking, en de nog jeug dige pianist kreeg zelfs van broederlijke zijde een ruiker rozen geoffreerd, wat waarlijk pret tig aandeed. De Wals van Durand werd ook met pit ver tolkt door een der vrouwelijke leerlingen, maar zoo één der jeugdigere krachten, die dezen avond optraden bloemen had verdiend, dan was het zeker de kleine meid die de Chanson Napolitaine van Saint-Saëns en de Troisième Valse van Lazzari tot leven bracht. Heel ver dienstelijk ook was de Haydn-sonate, en de moeilijke variaties van Pierné op een herders- deuntje, terwijl de voordracht van 'n deel van Mozart's F-dur sonate werkelijk smaakvol en dynamisch goed werd verzorgd. Daarna volgden steeds rijpere prestatie, stukken van Moszkowsky, Grieg, Beethoven, Chopin, Saint-Saëns, Brahms en Ravel, en vooral bij de laatsten kan men reeds van een concert-fahig optreden spreken. Trouwens, de leerlingen rijp te maken voor optreden in het openbaar is natuurlijk het verwijderde doel en het ideaal van Haarlem's Muziekinstituut, waar voor de directeur, de heer Hoogerwerf met zijn staf van leeraren met ernst en toewijding werken. Als surprise kregen de aanwezigen op dezen avond een herhaling van het Woensdagavond met zooveel succes opgevoerde eenactertje van Offenbach: De Verloving bij den lantaarn, die zoo mogelijk de andere in vlotte uitvoering en zangkunstige verzorging nog overtrof. Het laatste Orgelconcert in dit seizoen heeft ons slechts matig bevredigd. De meeste voldoening schönk ons nog het spel van de violoncelliste, al hadden we haar solowerk: een Sonate van G. Cervetto-Wal- thers liever met piano-, dan met orgelbegelei ding gehoord. Frieda Belinfante ontlokt een prac'htvollen toon aan haar instrument, met voldoende draag kracht voor de groote concertzaal, beheerscht haar taak volkomen en speelt met stijl- en ge voelvolle voordracht. Ook de bescheiden, doch fraaie cello-solo in Diepenbrock's „Berceuse" klonk fraai en ar tistiek. Gaarne zouden we deze jonge, talent volle celliste eens op een kamermuziekavond hooren. Waarom de solisten op een orgelconcert niet op een piano kunnen worden geaccompagneerd is ons een raadsel. Een werk als de Sonate van Cervetto (vooral de deelen in vlug tempo) leent zich niet voor begeleiding op een orgel. Het sprankelend karakter dier deelen gaat er mede verloren en een Adagio en Andante verkrijgt, zooals thans gespeeld, een te donkere tint. Hélène Ludolph droeg een viertal Sonnetten uit „La Vita Nova" van Castelnuovo-Fedex voor. Het is mooie, eenigszins in verhaaltrant geschreven stemmingsmuziek, die o.i. een kleur rijke orkestbegeleiding vraagt. In deze Sonnetten kwamen de stemqualitei- ten van de zangeres beter tot hun recht dan in de Diepenbrock-liederen. Gedeeltelijk lagen deze de zangeres minder gunstig, wellicht voelt zy deze muziek niet zoo sterk aan als de an dere en bovendien had de organist wel wat kleurrijker en bij forte-zang in hooge ligging iets voller van klank kunnen spelen. Onze stadsorganist Georg Robert opende met een Bach-werk, hetwelk wij slechts ten deele hoorden, doch ons meer voldeed dan de an dere werken. Karg-Elert's „Ach bleib mit deiner Gnade" interesseert ons alleen al reeds door den on- samenhangenden vorm niet. En Franck's Pasto rale en Final stelden danig teleur door o. i. veel te vrije inzichten inzake metriek en rhyth- miek. Tegen geleidelijk uitgevoerde ritardan do's en accelerando's buiten de gegevens van den componist op kunstzinnig wijze door den speler aangebracht, opperen wij geen bezwaar. Doch de hoorder moet evenwel maat en rhyth- me duidelijk kunnen blijven hooren aanvoe len. Het concert was zeer matig bezocht. Aan den toegangsprijs kan dit toch niet worden toegeschreven. Waarom niet eens iets aantrek kelijks bedacht, b.v. in den vorm van een Im provisatie op een opgegeven thema? O. K. heeren G. Morsch en J. Staadegaard, kapelaans der parochie, resp. als diaken en sub-diaken. Cantores waren de weleerw. heer F. van Buu- ren, kapelaan te Overveen, en de weleerw. pater C. Wilderbeek O.E.S.A. De plechtige Requiem mis werd opgedragen door den hoogeerw. heer deken H. C. J. Sondaal, met dezelfde assis tentie. Ceremoniarius was de weleerw. heer Ka pelaan A. van der Hoeven. Het zangkoor der kerk voerde op stemmige wijze de Gregoriaan- sche gezangen uit. Het kerkgebouw was tot in de uiterste hoeken gevuld met een biddendé menigte en de plechtigheid maakte op allen een diepen indruk. Aanwezig waren o. a. Z, H Ëxc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, Plebaan L. Westerwoudt, en vele andere heeren geestelijken, het geheele kerK- en armbestuur der parochie en vertegenwoor digers van de verschillende in de parochie be staande vereenigingen. De hoogeerw. heer Deken Sondaal betrad na het H. Misoffer, door de talrijke aanwezigen in geloovige aandacht gevolgd, den kansel tot het houden der lijkrede. Als tekst had de hoogeerw. spreker gekozen de woorden uit Hoofdstuk II vers 19, uit het Boek der Openbaringen: „Ik ken uw werken, Men schrijft ons: Wat is dat nu? „Voor het behoud der H. O. V.?" En wij dachten, dat we de Finale der Actie gehad hadden? Volkomen waar, doch we hebben hier eigen lijk met een nakomertje te doen, wat we thans gaan meedeelen. Ziet, de directie van het Rembrandt Theater op de Groote Markt was reeds lang van plan met medewerking der H. O. V. een pracht middag te organiseeren en waarvan de op brengst geheel en al zou strekken ten ba,te der H. O. V. Deze voorstelling kon om bepaalde redenen niet doorgaan binnen den tijd, dat het Comité zijn actie zou eindigen. Maar het aanbod is toch te prachtig en te nobel om het thans daarom niet meer te ac cepteeren. Het nakomertje zal dus van heeler harte wel kom zijn! En de voorstelling zal dan nu plaats hebben volgende week Donderdag en aanvangen 's mid dags te half drie. Eerst wordt de Journaal-film afgedraaid. Dan zal de H. O. V. uitvoeren: 1. Piet Hein, Rhapsodie van Peter van Anrooy. 2. Ouverture: „Dichter und Bauer" van Franz von Suppé. 3. Wals uit Walzertraum van Oscar Strauss. Hierna krijgt men te genieten wan de aan trekkelijke film „Ein Walzertraum" met Maurice Chevalier in de hoofdrol. En wanneer wij nu ten slotte nog mededeelen, dat de prijzen der plaatsen slechts zullen zijn 0.75 en dat ook nog een beperkt aantal plaat sen zal y'jrden verstrekt a 0.40, dan mogen wij toch wel de vraag stellen, of voor zoo'n prachtmiddag voor volwassenen nog eigenlijk wel een woord van propaganda en reclame noo- dig is? Ongetwijfeld een prachtmiddag en een volle zaal, maar dan ook prachtig voor de kas van onze H. O. V.! Een woord van dank en hulde nu reeds aan de directie van het Rembrandt Theater. Want, dat is nog eens meewerken! Volgens de statistische gegevens omtrent de gemeente Haarlem, bedroeg de bevolking op 31 December 1932 totaal 122386 personen tegen 124856 personen in 1933. De crisis blijkt invloed gehad te hebtien op het aantal huwelijken, want in 1932 werden 898 huwelijken voltrokken tegen in 1931 970. Hiervan werden 311 kerkelijk ingezegend (in 1931: 380) terwijl 64 echtscheidingen (in 1931: 71) werden ingeschreven. De vermindering van dit laatste cijfer is een voordeel van de crisis! Van de bevolking waren: 1 Oct. '32 1 Oct.' 31 Roomsch Katholiek 45544 44310 Ned. Hervormd 36005 36157 Gereformeerd 7041 6865 Luthersch 8573 3585 Tot een andere Prot. Kerk behoorend 1352 1365 Doopsgezind 4312 4322 Israëliet 986 1009 Tot en andere gezindte Beh. 2891 2678 Tot geen gezindte behoorend 22520 21612 Totaal 124224 121903 Uit deze cijfers blijkt, dat er 1237 Katholieken bijkwamen, maar ook het aantal personen zon der godsdienst met 908 toenam. In 1932 stierven minder Haarlemmers (totaal 1214, waarvan 575 mannen en 639 vrouwen) dan in 1931 (totaal 1300, waarvan 613 mannen en 687 vrouwen), maar het aantal besmette lijke ziekten was aanzienlijk hooger: 517 tegen 317, waarvan in resp. 81 en 69 gevallen de pa tiënten thuis werden verpleegd. Gebouw „St. Bavo" Ontwikkelingscursus sen R.K. Volksbond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10— 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1 Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Apothee Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt vai de machtiging op Zaterdagavond te sluiten gen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open.De apotheek W. P. Woutersen, Ko- ninginnevsg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiter gevraagd en is dus altijd geopend. (Tehuis: Teylerplein 2) Wekagenda van 3 tot 8 April Maandag 3 April1012 ontspanning, 25 ontspannin, 3.304.30 gymnastiek. Dinsdag April; 1010.30 ontspanning, 10.30 11.30 Espranto, en voor wie hieraan niet deel nemen, pr&tuurtje. Komt Dinsdagmorgen al tijd zooveehiogelijk; 23 E. H. B. O., 35 ont spanning. Vrijdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den Zeereeno. heer H. J. I. Wentzel, ■pastoor van de parochie van de H.H. Eli sabeth en Barbara te Haarlem, overgebracht van het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" naar de parochiekerk. Bij het uitdragen van de lijkkist uit het ziekenhuis. Het kerkgebouw van de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara werd Vrijdagmiddag en -avond door een voortdurenden stroom van personen bezocht, die een stillen, laatsten groet kwamen brengen aan den overleden neraer aer parochie, den zeereerw. heer pastoor H. J. I. Wentzel, wiens stoffelijk overschot in stillen eenvoud, zooals die ook het werkzame en vruchtbare leven van den overledene had ge kenmerkt, van het ziekenhuis St. Joannes de Deo Vrijdagmiddag naar de kerk was overge bracht. Het was een ontroerend oogenblik, toen de lijkkist het bedehuis werd binnengedragen waar de weleerw. heer kapelaan G. Morsch ze met wijwater besprenkelde. De gelegenheid den overleden herder voor de laatste maal te zien, bestond toen helaas niet meer, maar niettemin hebben alle aanwezigen, waaronder de geheele kerk- en armbesturen, gezamenlijk een harte lijk gebed voor zijn zielerust gebeden. Een uur 'ater hebben ook de schoolkinderen tezamen ir. de kera voor hun goeden pastoor gebeden. Des avonds om half acht werden de plechtige Metten gezongen door den zeereerw. heer pas toor F. A. Burwinkel uit Vogelenzang, met as sistentie van den weleerw. pater R. Dekkers O. F. M„ kapelaan van de Kleverparkkerk, ais diaken, en den zeereerw. heer pastoor A. J Ratté, uit Sloten (N.-K.), oud-kapelaan der parochie, als sub-diaken. Cantores waren 1e zeereerw. zeergel. pater drs. N. Th. Vlaar O.E.S.A. en de weleerw. pater G. Meyknecht. resp. rector en leeraar van het R. K. Lyceum te Haarlem. Hedenmorgen om 9 uur werden de Lauden gehouden door den hoogeerw. heer Deken ri. C. J. Sondaal, met assistentie van de we'.eerw COMPLETE MEUBILEERING VERWULFT 9 TELEFOON 10657 GROOTE HOUTSTR. 67 TELEF. 12839 bericht de ontvangst van uw geloof en liefde, uw dienstwerk, en uw ge duld uw laatste werk." Spr. wees er op, dat de thans verscheiden herder tijdens zijn leven nooit lof en eer ge zocht heeft, maar dat niet nagelaten mocht worden bij het heengaan van den tweeden her der der St. Elisabeth- en Barbara-parochie eenige woorden te spreken tot stichting van da geloovigen en tot godvruchtige nagedachtenis van de werken van dit priesterleven. Pastoor Wentzel was een man, sterk in het Geloof en groot jn de liefde tot Christus' Kerk. Veel en hard heeft hij altijd gewerkt, als kape laan zoowel als pastoor. Hij was niet iemand, die groote, buitengewone dingen deed, maar iemand, die inderdaad het echte, intense pries terleven leidde. Een voorbeeld daarvan is zqn huisbezoek geweest, dat hij tot het laatste van zijn leven volgehouden heeft. Dan wijdde spr. treffende woorden aan het geduld van dezen priester, „het laatste werk" zooals Joannes in den Apocalypus zegt. Vijf lange jaren was een geweldige ziekte noodig. om het lichaam van dezen man te sloopeu. Maar toch is geen enkele klacht over zijn lip pen gekomen in de vele uren van zware pijnen Tot het laatste toe heeft hij het stille verlan gen gehad, bij de zijnen te mogen blijven, om voor God te mogen werken. Maar onmiddellijk daaraan verbond hij het volledige fiat aan Gods H. Wil. En nu is hij opgegaan tot God. Maar Deze ziet zelfs nog in de Engelen vlekken. En daar om verzocht spr. voor den verscheiden pastoor een vurig gebed van de priesters bij het op dragen van het H. Misoffer en van de geloo vigen bij hun H.H. Communiën, opdat aar; dezen vurigen Maria-vereerder het woord be waarheid worde: „Christus, als het uur komt van hier te scheiden, laat mij dan komen tot den palm der eeuwige glorie. Amen." Op het R. K. Kerkhof werden de ceremoniën verricht door den Zeereerw. heer Pastoor F. A. Barwinkel, met assistentie van de Weleerw. heeren J. Staadegaard en A. van dér Hoeven kapelaans der parochie, resp. als diaken en sub-diaken, Ceremoniarius was de weleerw heer kapelaan G. Morsch. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Vereeniging Nedërlandsch Fabrikaat hield Vrij dagavond haar jaarvergadering in een der bo venzalen van Café-Restaurant Brinkman. De voorzitter, de heer H. P. Deinum, wees in zijn inleiding op de thans onder leiding van die Vereeniging en met regeeringssteun inge zatte nationale campagne ten bate van Neöer- landsch Fabrikaat en producten van eigen bo tem. Nu het autarkisch streven van het buiten land voor ons land noodlottige gevolgen dreigt te hebben, is verweer noodzakelijk en wel een van de meest eenvoudige en meest voor de hand liggende middelen daartoe is het bevorderen van dezen vorm van steun aan het Ncderl. Be drijfsleven al behoeft daardoor toch het begin sel van vrijhandel, v.Uarop ons land toch aan gewezen is, tenslotte niet in het gedrang te komen. In verband met de bijzondere mentaliteit van den Nederlander tegenover het product van eigen bodem, waarvan de voorzitter enkele staaltjes gaf, blijft krachtig voortwerken van een Verg. als Nederlandsch Fabrikaat geboden al mag dit nimmer ontaarden in een econo misch chauvinisme. Het blijft echter ernstig te hopen dat een algemeene economische ontwa pening niet lang meer op zich zal laten wach ten. De secretaris, de heer A. J. Torley Duwel bracht vervolgens het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de afdeeling dit jaar, ondanks haar beperkte geldmiddelen, zeer actief is geweest. Het aantal leden is niet onbelangrijk geste gen. De indruk werd verkregen dat het besef dat bij gelijken prijs en kwaliteit voorkeur dient te worden - gegeven aan Nederlandsch Fabrikaat wel meer bij het publiek begint door te dringen. De voorzitter bracht dank aan den heer Torley Duwel voor al hetgeen door hem gedurende het afgeloopen jaar ter bevordering van doel en streven der Vereeniging werd verricht. Het financieel verslag van de penningmees- teresse werd overeenkomstig het advies van de Kas-Commissie goedgekeurd en de voorzitter bracht dank aan Jkvrwe van der Wyck voor het over het afgeloopen jaar wederom zoo cor rect gevoerde beheer. In de plaats van den heer Torley Duwbl, die zijn voornemen had te kennen gegeven te wil len aftreden, werd tot lid van het bestuur ge kozen de heer Mr. L. F. F. André de la Forte. Het bestuur der afdeeling is thans als volgt samengesteld. H. P. Deinum, voorzitter; Mr. L. F. F. André de la Porte, secretaris; Jkvrwe C. v. d. Wyck, penningmeesteresse; mevrouw Levenkamp Planten, mevr. Beunders Vroesom de Haan, P. W. M. van Tetering, Ir. M. Voorzanger, C. H. Hin en H. J. M. Bekker. Na afloop van deze vergadering was het woord aan den hr. Ir. J. F. L. v. Gils voor hethoudèn van een lezing met lichtbeelden over het on derwerp: De Nedsriandsche Industrie in verband met de Zuiderzee Drooglegging. De eigenaar van café „Spoorzieht" verzoekt ons mede te deelen, dat niet juist is de mede- deeling van een ooggetuige, dat communisten zijn huis doorzocht hebben tijdens het Woens dagavond plaats gevonden hebbende relletje. Zooals gemeld, zal de Zijlweg na de verbete ring, waarmede men spoedig hoopt te begin nen, een rijwegbreedte krijgen van twaalf meter, terwijl de trottoirs aan beide zijden zes meter breed zullen worden. Een sta-in-den-weg, wat het reeds nu is, zal dan nog in erger mate worden het woon- en winkelhuis van den heer Viets bij de Pieter Kiesstraat. Wel is men hierover een onteige ningsprocedure voerend, doch bij ondervinding wetend, dat in zulke kwesties veel geduld ge vergd wordt, heeft Openbare Werken op de tee- kening van den nieuwen toestand toch de hin dernis geprojecteerd. Men ziet hierboven het bewuste weggedeelte in teekening. Duidelijk va't op te merken welK een gevaarvolle toestand het daar vooral voor het voetgangersverkeer zal worden, als de moker niet spoedig redding brengt. De voorgevel van het woonhuis zal n.l, gelijk komen te staan met den rand van het trottoir, zoodat de voet gangers gedwongen zijn een gedeelte van den rijweg te gebruiken. PIETEP KIE^STPAAT- I ■v WWWWWW \\\W\V CHIEF WHIP Stadsschouwburg Het Schouwtooneel „De Sweepstake", 8 uur. Gem. Concertgebouw Middagconcert door de H. O. V. half 3 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS - REPARATEUR Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „On der Ons", 8 uur A. R. K. A.-groep „Matheus" 6 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur H. Landfilm, 10 en 2 uur. Stadhuis Vergadering der Commissie v. Toezicht op het Lager Onderwijs, half 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tèl. 11671. R. K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meis jes lederen dag van 10 tot 12, van 2 tot 4, en van 8 tot 9 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Do Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8A—9 A uur VRIJDAG AVONDS 8'A—91/, uu: DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2A—4 uur (Voor Schoolkinderen» WOENSDAGAVONDS v TA 8 A uur VRIJDAGAVONDS van TA—8 A uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2 VS—4 uur (Voor Schoolkinderen WOENSDAGAVONDS 714—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7 A—9 om Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Voksgezondheid een slui'tingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 1 April 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 7 April zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en des nachts geopend. H. J. M. Bartels, apotheek Loomeijer, Bartel- jorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apotheek, Kle verparkweg* 13, tel. 11793; J. W. Florijn, Cen traal Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500. Wie niet aa E. H. B. O. deelneemt, wordt verzocht niet hór 3 uur te komen, 4—5.30 too- neelrepetitie. Woensdag 5April: 10—10.30 ontspanning; 10.30—11— vrag-halfuurtje; 11—12 ontspan ning; 's middas 2 uur voetballen! Donderdag 6April: Wandeling naar Noord- wijk en terug; en voor de liefhebbers van een kleinere wandèng naar Beverwijk. Vertrek vanaf Teylerphn om precies 7 uur. Komt niet te laat, want 'e vertrekken precies' op tijd. 's Morgens zaa gesloten. 2—5 ontspanning. Vrijdag 7 Apr.: Eerste Vrijdag van de maand. Algemeene H. Gmmunie in de kerk van St. Jan Amsterdamstrat), waarna gemeenschappelijk ontbijt in ons gbouw. Komt allen en zorgt dat ge om kwart vóe acht in de kerk zijt; wij gaan dan onder de HMis te Communie; 10—11 Ne- derlandsehe taa; 2—5 ontspanning; 4—5.30 tooneelrepetitie. Zaterdag 8 AMI: 10—12 ontspanning; van 10—11 is gelegenieid om werk te maken. In 1932 werd ttaal aan werkloozensteun be taald f 2.275.447.3!. In 1931 voor htzelfde doel f 886.352.54. Commentaar obrbodig. Het tijdvak va, 28 November25 December 1932 was het meei schrikwekkendst. 4508 werk loozen gemiddeld Ier week en totaal f 227.487.777 aan werkloozenstun. Voor 1931 zijn deze cij fers resp. 3035 enf 137.865.42. Nu de lente h%r intrede heeft gedaan, en overal met tuiniefen een aanvang wordt ge maakt, komt Florqia met een keurig verzorgd Voorjaarsnummer, dat juist op tijd de noodige voorlichting geeft (p allerlei gebied. Het vertelt over iet planten van bloembollen in tuin en park, föeft wenken voor de behan deling van boomèi en heesters, struiken en planten, schrijft o>er het zaaien, wijst od de plantenziekten, kOrtom, het blad spreekt in woord en beeld ove> al het fraais, dat de natuur u in den komendet lentetijd kan schenken. Ook de jeugdrubriek is niet vergeten. Een fraaie kleurplaat completeert dit schit terende nummer. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N. V. Bemiddelingsbank Maatschappij „De Eendracht" té Amsterdam, om toelating als geldschietbank, bedoeld in artikel 6 der Geld schieterswet; het bedrijf zal worden uitgeoefend in het perceel Heussenstraat 76. Ieder Kan tegen de inwilliging van dat verzoek bezwaren bij B. en W. inbrengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2