Tweede kiassers MAANDAG 3 APRIL Twee gelijke spelen et Tweede klasse N Tweede klasse O Zwaluwen I- -R.K.A.V. 1 —1 D.O.S.S.Always Forward 11 D.H.V.B.-UITSLAGEN District Haarlem HAARLEM—NOORD-HOLLAND Thans bepaald op 23 April a.s. K. N. V. B. S.D.W.—KENNEMERS 1—2 SCHOTEN—O.V.V.O. 1—2 HalfwegZeemeeuwen 52 AmstelZandvoort 13 H.F.C. „HEEMSTEDE" Opening nieuw terrein WIELRENNEN GOUDSCHE WIELERBAAN WIELERBAAN HELMOND HEERLENSCHE WIELERBAAN ZWEMMEN ZWEMCLUB „HAARLEM" Nationale wedstrijden HOCKEY M.H.C.Togo 42 H.M.D. 2—M.H.C. 2 2—1 Amsterdam 3M.H.C. 50 VictoriaBloemen daal 2 11 KrommenieH.B.S. 2 22 DAMMEN AMSTERDAM—ROTTERDAM 10—10 Rotterdam haalt een grooten ach- terstand in, waardoor de strijd onbeslist eindigt HAARL. DAMCLUB Kisch en Souverein promoveeren naar de 2e klasse RUGBY AntwerpenAmsterdam 60 HONKBAL Oefentijden H.H.C. UIT DEN OMTREK BEVERWIJK DRIEHUIS SANTPOORT IJMUIDEN 6ok lYu)ieV lii' WIJK AAN DUIN FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN WA Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt. Gem. 14 8 4 2 39—20 20 1.42 Vitesse 15 10 1 4 48—26 21 1.40 Geel Wit 17 10 2 5 49—38 22 1.29 t>OSS 16 7 4 5 47—35 18 1.12 Onze Gezellen 17 8 3 6 45—45 19 1.11 GVO 16 6 3 7 32—32 15 —.93 Zwaluwen 15 3 6 6 29—45 12 —.80 Alw. Forward 12 3 3 6 19—25 9 —.75 Wilskracht 2 16 3- 3 10 27—52 9 —.56 RKAV 14 2 3 9 17—34 7 —.50 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt. Gem. Juniorencompetitie Uitslagen 26 Maart B Concordia—BSM 0—2 Onze GezellenGeel Wit 44 C Onze GezellenGeel Wit 02 BSM—HBC 2—1 D DEMSantpoort 22 Adsp. Onze GezellenTYBB d 28 Kampioenschap Haarlem Excelsior gesp. gew. gl. verl. v.—t. pt. gem. 16 11 2 3 61—27 24 1.50 P. F. C. 17 12 1 4 53—32 25 1.47 Wilhelmus 17 8 5 4 46—40 21 1.23 Lisse 12 5 2 5 29—23 12 1.— Gr. Floris 17 6 3 8 27—43 15 -.88 BI.-Zwart 13 5 1 7 24—34 11 -.84 Teylingen 16 5 3 8 31—42 13 -.81 Spartaan 2 14 5 1 8 29—29 11 -.78 Leiden 15 5 - 10 23—34 10 -.66 L. en S. 13 3 2 8 24—33 8 -.61 R. K. A. V. verschijnt met twee invallers en Zwaluwen stelt daar tegenover een dito elftal toet een gelijk getal afwezige eerste elftalspe lers. De eerste aanvallen zijn voor Zw., maar °ok R. K. A. V. komt er in en de Zw.-keeper Vlaming moet al handelend optreden. Toch is Zw. iets sterker, maar de schotlooze voorhoede Weet de meerderheid van haar elftal niet in een doelpunt uit te drukken. Een goed opge zette R. K. A. V.-aanval met een keihard schot van den linksbinnen, maar Vlaming tipt den bal juist vallende tot corner. Deze corner le vert niets op en als de Zw.-achterhoede den bal retourneert naar haar voorhoede, is deze er bij om een mooien aanval te ondernemen. De linksbinnen krijgt den bal goed voor zijn voet, een hard schot in den juisten hoek en het is 10 voor Zw. Met dezen stand treedt ook de rust in. Na de rust doet R. K. A. V. pogingen den achterstand in te halen, maar de Zw.-ver- dediging is op haar hoede. R. K. A. V. blijft een druk uitoefenen op het Zw.-doel en eerst ha eenigen tijd zien we weer eens een paar Zwaluwen-aanvallen. Bijna werd de voorsprong Vergroot, maar het schot van den linksbuiten, ha een keurigen voorzet van zijn collega op de rechterplaats, faalde. R. K. A. V. neemt het spel weer over en eindelijk wordt de gelijkma ker in het doel gedeponeerd. Na dit moment een onbesuisde wedstrijd. In den stand kwam verder geen verandering, Zoodat de wedstrijd 11 eindigde. Doss trapte met den wind in den rug af, maar öe gasten namen direct den bal over waarbij Fritz handelend moest optreden. Spoedig ech ter werd het Forward-doel ook in gevaar ge bracht, waarbij een fraai schot van Tie!, dat Van binnenkant paal in het veld terug sprong beter lot had verdiend. Na 20 minuten kogelde Dirogis een aangegeven bal van v. d. Woude langs Entius. Doss bleef daarna tot half-time in de meerderheid zonder dat score werd op gevoerd. In de 2e helft werd de Doss-vóor- sprong bijna vergroot toen Lammers na een doelworsteling den bal keihard rakelings over de lat schoot. Daarmede was het Doss-offen- sief gedaan want de gasten forceerden het spel en kwamen gesteund door den wind in ue toeerderheid. Er ontstonden diverse hachelijke situaties voor het Doss-doel, maar steeds werd er redding gebracht. De stemming werd er niet beter op toen de gasten onderling oneenigheid kregen en het spel mede daardoor nog een harder karakter kreeg. Eenige Forwardspelers liepen waarschuwingen op en de scheidsrechter had de grootste moeite om de leiding in han den te houden. De Dossers lieten zich door het spel der gasten intimideeren en legden zich op Verdedigen toe. Door buitenspel gingen nadien eenige mooie kansen voor Forward verloren, terwijl een buitenspel-goal werd geannuleerd. Eenige minuten voor tijd werd een vrijen trap buiten het strafschop-gebied genomen, Doss noodlottig, want uit de daarna ontstane scri- toage plaatste C. Hart het leer kalm langs Fritz en daarmede de partijen op gelijken voet, le klasse C De Meer 2Santpoort 2 24 2e klasse C Gez. Vier 1—B. S. M. 1 5—0 St. Martinus 1Oranje Zwart 1 53 Reserve 2e klasse A Vic 2—V. V. A. 2 0—2 B Geel Wit 2—S.J.C. 2 4—2 3e klasse D Constantius 2—S.V.F. 1 2—6 P.V.C.B. 2—St. Louis 2 2—1 4e klasse C Oda 1—R. C. M. 1 3—6 D Tybb 4Onze Gez. 3 23 Res. 4e klasse G Vitesse 3Ado 3 31 H Vitesse 4Meerv. 2 32 K Roda 2St. Martinus 2 4—1 Doss 3—N.V.A. 2 3—2 MRoda 3Constantius 3 50 N Diemen 3—St. Martinus 4 35 NN Wilskracht 6Oranje Zwart 2 13 O Oda 2—V. V. A. 5 1—5 P Concordia 3—Nas 2 51 Tybb 5—Geel Wit 3 0-2 PP D. S. S. 4—Onze Gez. 4 1—0 Bisschopsbeker Groep 3: Constnt. 1—The Unity 1 7—2 Promotie en degradatie Nas 1—Teylingen 2 5—2 Programma 9 April A Onze GezellenAlliance, 2.00 uur DEMConcordia, 1.30 uur DSODEM, 1.30 uur Adsp. Onze Gezellen—HBC, 3.00 uur VVF—TYBB d, 2.00 uur (terrein TYBB) Santpoort dGeel Wit d, 1.00 uur Geel Wit b—HBC b, 12.30 uur TYBB aVictrix, 12.30 uur TYBB cOnze Gezellen c, 3 uur Geel Wit c—DSO, 1.30 uur NAS bOnze Gezellen b, 1 uur Santpoort a—TYBB b, 2 uur Adsp. Zaterdag 8 April TYBB a—TYBB b, 2 uur TYBB C—TYBB d, 3 uur 0—2 1—2 1—4 2—1 a Concordia—HBC b TYBB—Geel Wit c Alliance—Onze Gezellen d VictrixSantpoort DSO heeft zich uit deze kampioenswedstrij den teruggetrokken, waarvoor Onze Gezellen is ingevallen. In de volgende ronde komen nu tegen elkaar e VictrixOnze Gezellen f Geel Wit—HBC Datum wordt nader bekend gemaakt. Zooals bekend zou a.s. Zondag 9 April de districtswedstrijd HaarlemNoord-Holl. plaats vinden. Dien dag is Noord-Holland echter ver hinderd. Thans is de wedstrijd vastgesteld op 23 April a.s. op het terrein van „Santpoort." Op een zeer effectvol terrein is het den Ken- nemers gelukt ook hun laatsten uitwedstrijd te winnen. Het ging echter niet gemakkelijk daar de degradatiecandidaten hairdnekkigen tegen stand boden. Het begin is voor S. D. W. en nadat Stoppa een aanval heeft afgeslagen krijgt de mid- voor door treuzelen den bal en geeft S. D. W. de leiding 10. De Kennemers beseffen ge lukkig direct het gevaar en uit een goeden aanval weet Tromp fraai gelijk te maken 11. Kennemers wordt dan sterker en enkele scho ten van Groot weet de S.-doel maar juist te keeren. Enkele hoekschoppen neemt Groot keurig en uit een daarvan weet ten Wolde den wijkers een voorsprong te geven. Rust komt met 12. Na de rust hebben de rood-zwarten wind te gen doch de strijd gaaf vrij gelijk op. De Am sterdammers spelen zeer enthousiast en doen hun best een gelijk spel te bewerken, doch vooral Lindner is in de wijker-defensie op dreef. Een doelpunt van Tromp wordt ge annuleerd terwijl een hoekschop door Groot genomen via den binnenkant paal weder om in 't veld terugspringt. Hoe ook gewerkt wordt doelpunten worden niet meer gemaakt en het einde komt met een 2—1 Kennemers- zege. Ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek had bovengenoemde ontmoeting plaats. Vele supporters van Kennemers waren getuigen van een niet verdiende nederlaag van Schoten, want vooral na rust was Schoten beslist sterker, maar er werd veel te weinig door de voorhoede geschoten. O.V.V.O. speelde een zeer zenuwachtigen wed strijd en was dolblij toen de scheidsrechter voor het laatst floot. Om 2 uur wordt begonnen en O. V. V. O. heeft het windvoordeel. Direct neemt Schoten den aanval over, waar nog juist de keeper kan red den. O. V. V. O. speelt snel en open en blijft ge vaarlijk. De linksbinnen weet Hoff met een lagen schuiver te verrassen, 01. Schoten heeft voor het O.V.V.O.-doel geen ge luk. Even voor rust maakt de rechtsbinnen van O.V.V.O. er 0—2 van. De tweede helft is grootendeels voor Schoten, maar de voorhoede weet het net niet te vinden. Daarentegen verdedigt O.V.V.O. met alle kracht. Een hands-geval in strafschopgebied kost den gasten een penalty. De midhalf van Schoten scoort hieruit onberispelijk, maar het doel van O.V.V.O. blijft verder schoon. Een gelijk spel was zeer zeker een betere uit slag geweest. Scheidsrechter Koning leidde heel goed. Met verschillende invallers bindt Zeemeeu wen den strijd aan tegen het volledige Half weg. Hoewel Zeemeeuwen het eerst het voor deel van den wind heeft, weet dit elftal hier van geen voordeel te trekken, zoodat met de rust reeds een 2—1-achterstand genoteerd is. Als Halfweg in de tweede helft het voordeel van den sterken wind heeft, weten zij hier handig van te profiteeren en wordt Zeemeeu wen met een 52-nederlaag naar Zandvoort gezonden. Met hetzelfde elftal als tegen Meteoor, dus E. Keur vervangen door E. Kerkman, trok Zandvoort naar het in degradatie verkeerende Amstel. Zandvoort speelt eerst met den wind in den rug en al spoedig heeft zij met 20 de leiding en wel door toedoen van Kraayenoord en G. Hollenberg. Amstel, hierdoor geprikkelt, pakt de zaken beter aan en kan pas tegen rust den achter stand met een dubieus doelpunt verkleinen, zoodat de rust met 12 ingaat. Zandvoort moet dan tegen wind spelen, waardoor nogal een zware druk op de achter hoede ontstaat, doch deze blijkt voor haar taak berekend en weet verdere doelpunten te voor komen. Het gelukt de voorhoede van Zandvoort en wel door een fraai doelpunt van Kraayenoord de overwinning tot een feit te maken. Amstel laat daarna den moed zakken, zoodat het einde met een 13-overwinning voor Zandvoort komt. De voetbalvereeniging H. F. C. „Heemstede' heeft, dank zij de medewerking van de eigenaren en de hulp van den weled.gestr. heer notaris De la Haijze, beslag weten te leggen op een groot terrein aan den Glipperweg, vanouds de boerderij Rusthof. Hierop komen twee speeldvelden, welke elk een afmeting hebben van 101 bij 65 M., benevens een oefengelegenheid voor doeltrappen e.d. Werklooze leden en donateurs zijn nu reeds eenige maanden bezig dit terrein voor voetbal geschikt te maken; stuk voor stuk worden de graszoden afgesneden, het terrein gelijk gemaakt, waarop dan de zoden weer worden gelegd. Binnen een maand hoopt men geheel met dit werk gereed te komen. Het le terrein wordt af gezet met betonpalen en draad. De Goudsche Wielerbaan aan den Bodegraaf schen straatweg te Gouda is geopend met na tionale wielerwedstrijden. De burgemeester van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt, hield een toespraak, waarin hij zijn vreugde uittte over de totstandkoming van de baan, uit een oogpunt van sportiviteit en van vreemdelingenverkeer. Daarna loste hü 't start schot en namen de wedstrijden een aanvang. De uitslagen luiden: Nationale sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, over 1 K.M.: 1. v. d. Heuvel; 2. Van Reyen; 3. A. v. d. Linden; 4. Homma; 5. Cornelissen; 6. Vreeswijk. Klassementwedstrijden over 5 K. M.: 1. A. v. d. Linden 19 pnt.; 2. Cornelissen 16 pnt.; 3. Homma 6 pnt.; 4. Van Reyen 5 pnt. Twee-uurskoppelwedstrijd 1. Wals-v. d. Horst 25 pnt. Op vier ronden: 2. KI. van Nek Jr.—van Oers 7 pnt.; 3. Van Rossum—van Dijk 15 pnt.; 4. Hesiinga—Mate rna 4 pnt. Op zeven ronden: 5. Wildschut- Kooiman 2 pnt.; 6. Braspenning 2 pnt. De koppelgenoot van Braspenning, C. Bo- gaert, kwam leelijk te vallen en liep daarbij 'n beenblessure op, waardoor hij niet verder kon rijden. Ook vielen van Dijk en Wals, die echter weer in de baan verschenen. Zondagmiddag vonden ten aanschouwe van ongeveer 3000 toeschouwers de openingswed strijden van de Helmondsche Wielerbaan plaats. De voornaamste resultaten waren de volgen de: Sprintwedstrijd over 1 K.M.: L v. d. Hoek, 2. v. d. Broek, 3. v. d. Bogaert. Klassementwedstrijd over 12 K.M.: 1. Huy- gen 6 pnt (tijd 20 min. 14/5 sec.); 2. Franken 26 pnt. 3. Duffhuis (op 1 ronde); 4. Hansen. Koppelwedstrijd over 60 K.M.: 1. Van Hoek- Vluggen 11 pnt; 2. v. d. Broek-Duffhuis (op 1 ronde) 10 pnt.; 3. Van Uden-van Bree 19 pnt.; 4. Peters-Gruyters 23 pnt. Onder groote belangstelling vonden op de Heerlensche Wielerbaan de openingswedstrijden plaats. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 70 K.M. koppelwedstrijd voor professionals: 1. Cortis-Kersten (Nederland) 6 pnt. tijd 1 uur 41 min.; 2. Bokkom-Mueller (Nederland) op 1 ronde; 3. Smets-Hagelsteens (België) 1 pnt.; 4. Vinders-Rensen (Nederland) op 4 ronden 11 pnt.; 5. Willems-Heyboer (Nederland) op 5 ronden 7 pnt.; 6. Stupp-Kuesters (Duitschland) op 5 ronden 3 pnt.; 7. Damm-Heyenrath (D-N) op 7 ronden. De 40 K. M. koppelwedstrijd voor amateurs werd gewonnen door Vroomen en Bosman met 13 pnt. in den tijd van 59 min. Op Donderdag 27 April a.s. organiseert de Zwemclub „Haarlem" haar jaarlijksche natio nale zwemwedstrijden in Stoop's Bad. Voor deze wedstrijden is wederom een zeer aantrekkelijk en gevarieerd programma in voor bereiding, waarin evenals vorige jaren de esta fette 4 maal 50 M. vrije slag voor Haarlemsche Sportvereenigingen zal worden opgenomen. Deze estafette om den „Haarlem"-wisselbeker, heeft zich ieder jaar in een grootere belang stelling mogen verheugen en wordt door de sportvereenigingen van Haarlem en Omstreken ongetwijfeld zeer op prijs gesteld. Dit nummer zal op veler verzoek en zooals dit verleden jaar reeds is geschied, in 2 groe pen worden verdeeld, n.l.: Groep A. 4 maal 50 M. vrije slag estafette voor leden van sportvereenigingen (geen zwem- vereenigingen) Waaraan ook wedstrijd- of ge trainde zwemmers (leden van zwemvereenigin- gen) mogen deelnemen. Groep B. 4 maal 50 M. vrije slag estafette voor leden van Sportvereenigingen (geen 'zwem- vereenigingen) waaraan uitsluitend ongetrainde zwemmers (niet leden van zwemvereenigingen) mogen deelnemen. De indeeling voor beide groepen geschiedt uitsluitend door het bestuur der Zwemclub „Haarlem", waarop geen beroep mogelijk is. Om een te groote deelname te voorkomen, waardoor, gezien de beschikbare tijd het overige deel van het programma in gedrang zou kun nen komen, zag het bestuur zich genoodzaakt, de inschrijvingen der vereenigingen te beperken tot maximaal 2 ploegen per vereeniging, onge acht de groepen waarin deze ploegen eventueel zullen worden ingedeeld. Wij plaatsen dit bericht daarom zoo vroeg, opdat de ploegen tijd zullen hebben zich nog te oefenen, (wat wel noodig zal zijn). Wanneer de voorteekenen ons niet bedriegen zal deze wedstrijd, ook dit jaar, weer vele be kende figuren van alle takken van sport, in het „natte element" lokken om ook daar eens hun krachten te beproeven. In den wedstrijd M. H. C.—Togo waren de verdedigingen en half-linies vrijwel gelijk waardig met enkele kleine onbeduidende ver schillen. Het werk der beide voorhoedes was in het opzetten der aanvallen ook gelijk. Goed open spel met goeden ruggesteun van de halflinies. Maar in den slagcirkel waren de Togonen veel minder dan de Musschen. Daar werd het een trachten naar doelpunten maken zonder eenig verband, met daarbij nog glorieus zenuwachtige missers. Ook bij de Musschen was het daar wel niet alles botertje tot den bodem. De gasten vallen direct stevig aan en al gauw geeft Kist aan keeper Ratte, die thans het Musschendoel verdedigde, weer de leiding: 0—1. Een blessure maakt Van Citters verder spelen, althans tot de rust onmogelijk en Van Kempen valt in, wat geen verzwakking beteekende. Na het zenuwachtige begin komen de Mus schen weer opzetten. Telkens dreigt gevaar voor Togo en na enkele mislukte pogingen slaagt Schmeink er in den gelijkmaker te scoren: 11. Opnieuw door goed aangeven van Van Kem pen, krijgt en benut Schmeink een kans voor: 2—1. Rust 21. In de tweede helft een gelijk opgaande wedstrijd met wederzijdsche aanvallen. Wel nadert Togo meerdere malen het Musschendoel, maar het juiste schot ontbreekt. Het succes komt weer voor M. H. O.; een snel opbrengen van Menger, een voorzet en een pracht schot van Schmeink, maakt 3—1. Vanaf de bully gaat de bal weer naar de Togo-helft, een korte scrimmage en een voorzet van Schmeink tikt Van Olphen over de Haagsche doellijn: 4—1. Een der Togo-aanvallen levert na een ver warde scrimmage een tegenpunt, 42, met welken stand het einde komt. M. H. C. miste Van Kempen, hetgeen een be langrijke verzwakking beteekende. De thuis club was meer aanvallend en vooral het veld werk was veel beter. Voor doel was het echter vaak mis en meerdere kansen werden onge bruikt gelaten. Desondanks wist H. D. M. 2 zich een 20-voorsprong te verzekeren. De Haarlemsche voorhoede, gehandicapt door afwezigheid van Van Kempen, bracht er ook niet zoo veel van terecht als gewoonlijk. Toch werd de achterstand nog voor de rust gedeelte lijk ingeloopen: 21. In de tweede helft wist H. D. M. 2 verschil lende "kansen niet te benutten, terwijl M. H. C. 2 zoo ver niet eens kwam, daar hun kracht- looze aanvallen vrij gemakkelijk werden afge slagen. Het einde kwam zoodoende met 21 voor H. D. M. 2. De Amsterdammers -wilden dezen wedstrijd niet uitstellen, waarom M. H. C. verzocht had, daar de belangrijke promotie-wedstrijd tegen Togo eveneens op het programma stond. Daar om stuurde M. H. C. het tweede elftal naar Amsterdam en dit verloor natuurlijk stevig in een eenzijdigen wedstrijd. M. H. C. 2 had zelfs geen kans een tegen- goal te scoren en bij wat meerdere activiteit der hoofdstedelingen, zou de zege voor Am sterdam 3 nog grooter geworden zijn. Nu werd het „slechts" een 50-overwinning. In een onbelangrijken, slappen, maar des alniettemin genoeglijken hockey-wedstrijd,, heb ben de partijen de puntjes eerlijk gedeeld. Met een nogal gelukkigen goal kreeg Victoria voor de rust de leiding en behield deze: I0. In de tweede helft zorgde Gunning voor den gelijkmaker: 11. En verder gebeurde er niet veel bijzeonders, dan alleen een genoeglijk, prettig hockey- wedstrijdje. Op het zeer slechte, hobbelige terrein van Krommenie, kon H. B. S. 2 zich slecht aanpas sen. Krommenie nam dan ook verdiend de lei ding: 1—0, maar nadat H. B. S. 2 althans eenigszins de allerslechtste plekken wist, kwam toch de gelijkmaker. Zelfs ontstond een klein Haarlemsch overwicht, hetwelk in een tweede doelpunt werd uitgedrukt: 1—2, met welken stand de rust kwam. De tweede helft ging vrijwel gelijk op. Op het onmogelijke hockey-veld was behoorlijk spel niet te spelen. Krommenie benutte nog een kans, 2—2, met welken gelijken stand ook het einde kwam. Bij café „Atlantic" aan het Westeinde te Amsterdam werd Zondag de jaarlijksche ont moeting Amsterdam—Rotterdam verspeeld. De stand der ontmoetingen tot den aanvang van heden was: Amsterdam Rotterdam 2 2 43—37 37—43 De kamp werd geopend door den heer Groen teman, voorzitter van den A. D. B„ Dat de spanning, welke de heer Groenteman ver wachtte, niet is uitgebleven, is zeker. Er is ge vochten tot het bittere einde, geheel overeen komstig de verwachtingen. Amsterdam kwam uit zonder Vos (bord 1), hetgeen dus een ver zwakking beteekende; ook van Rotterdam ont brak bord één, de heer Janneman. De uitslag luidde: Amsterdam—Rotterdam 1. F. RamanPh. Ham 20 2. W. RustenburgPh. Kets de Vries 11 3. L. DuitzG. Pors 11 4. O. J. B. v. d. SleenDr. M. van Rees 11 5. J. GroentemanJ. P. Huibers 11 6. P. G. van Hout—P. Mahn 2—0 7. M. MarkusK. Boosten 11 8. H. Koperberg—A. Hagenaars 0—2 9. J. MetzH. Oohen 02 10. P. WestraJ. J. de Bruyn Jr. 11 10-10 De stand van den wedstrijd om het derde klasse clubkampioenschap 1932/1933 der „Haar lemsche Damclub" luidt thans als volgt: Nr. Spelers gsp gew rem vrl pt 1. L. Kisch 20 13 3 4 29 2. H. C. Souverein 17 12 4 1 28 3. J. Merts 19 11 3 5 25 4. Ph. G. Amelung Jr. 14 10 2 2 22 5. B. Henneke 16 9 4 3 22 6. Th. C. v. d. Sluijs 17 9 4 4 22 7. H. G. J. Andriessen 17 9 2 6 20 8. J. J. Groenewoud 17 8 4 5 20 9. J. Zurel 18 7 5 6 19 10. A. Smit 17 4 9 4 17 11. L. J. Froonhof 12 6 4 2 16 12. J. C. Bom 15 6 3 6 15 13. Jac. Fr. van Garderen 14 5 4 5 14 14. K. Olij 15 6 1 8 13 15. W. Jonkhof 18 4 5 9 13 16. G. Molenaar 16 5 1 10 11 17. I. Kavensbergen 16 4 3 9 11 18. J. Klaverstijn 18 2 3 13 7 19. H. W. C. van Rhoon 14 2 2 10 6 20. O, T. Glaser 15 1 2 12 4 21. J. van Petegem 11 1 0 10 2 De wedstrijd Antwerpen—Amsterdam eindig de met een 60-overwinning voor de Antwer penaren. Rust: 00. Daar het terrein aan de Kleverlaan tot 1 Mei gesloten is, oefent H. H. C. gedurende de maand April 's Zondagsmorgens op het Gemeentelijk Sportterrein aan den Vergierdeweg. R. K. Kiesvereeniging Wij herinneren nog eens aan de hedenavond in het K. S. A.-ge- bouw te houden propagandavergadering van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht". Het woord zal worden gevoerd aoor mevr. Zegger-Tucker en mr. Romme, uit Amsterdam. R. K. Volksbond Door de afdeeling Be verwijk van den Ned. R. K. Volksbond zijn af gevaardigd in het comité tot huldiging van den burgemeester de heer N. J. Zuurbier en in het uitvoerend comité de heer A. v. d. Plas, voorzitter der afdeeling. Tragisch sterfgeval Zondagmorgen voor de H. Mis van 7 uur in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan den Arendsweg, werd de echtgenoote van den heer J. P. B wonende aan den Rijksstraatweg te Wijk aan Duin, platseling onwel. Bewusteloos werd zij naar de pastorie vervoerd, alwaar de inmiddels gewaarschuwde geneesheer, dr. Duterloo slechts den dood kon constateeren. Het lijk is per auto naar de woning vervoerd. Het is begrijpelijk dat de kerkgangers zeer onder den indruk van het gebeurde waren. Nijverheidsavondschool Aan de volgende leerlingen der Gemeentelijke Nijverheids ambachtsschool voor ambachtslieden is het einddiploma uitgereikt: Timmerlieden: Heldoom, Zonneveld, Driessen, Spanjaard, v. d. Bosch. Metaalbewerkers: C. Bakker, J. Dibbets, K. Nooi, P. Zwaan, Bosman. Electriciens: B. Ros. De uitreiking der diploma's heeft Vrijdag avond in tegenwoordigheid van de commissie van toezicht plaats gehad. Coöperatieve Boerenleenbank Op 25 April zal het pl.m. 25 jaar geleden zijn, dat de Coöp Boerenleenbank alhier werd opgericht. Het feit zal in de dien dag te houden jaarvergadering herdacht. Kath. milddadigheid. De collecte voor de Vereeniging tot Bescherming van Meisjes heeft in deze parochie de mooie som van f 200 opge bracht. Cursus pastoor van Beukering Binnenkort zal door den zeereerwaarden heer pastoor F. C. v. Beukering in de parochiekerk van den H. En- gelmundus alhier een cursus worden gehouden over „Het onbloedig offer". De cursus bevat acht lessen, duur een uur en is toegankelijk voor katholieken en niet-katholieken. Kiesvereeniging „Santpoort I" Voor bo vengenoemde vereeniging zal op Woensdag 5 April in café „Zomerlust" optreden mr. J. Bo- mans, lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Alle katholieke kiezers en kiezeressen hebben vrijen toegang. R. K. Sport. Onze Sportvereeniging huodt op Dinsdag 11 April een algemeene ledenverga dering. Het is goed, nog even in herinnering te brengen, dat dergelijke vergaderingen ook toe gankelijk zijn voor donateurs. IJmuidens Bloei In de laatstgehouden be stuursvergadering der veereeniging IJmuidens Bloei werd naar aanleiding van een in de jaar vergadering bij de rc .dvraag gemaakte opmer king over een actie tot vermeerdering van het vischverbruik in Nederland besproken het in stellen van een onderzoek naar het verbruik van visch in ons land. Hiertoe zal het bestuur zich in verbinding stellen met het bestuur der IJmuider vischhandelvereeniging. Het ligt in de bedoeling aan alle gemeentebesturen een circulaire te zenden, met verzoek opgave te willen verstrekken, of voldoende zeevisch wordt verkocht en zoo niet of in de plaats eventueel een afzetgebied voor visch zou zijn. Het be stuur is van plan dit onderzoek zt>o breed mo gelijk op te zetten. Omtrent het verkrijgen van een terrein voor de kampeervereeniging „Ons Buiten" te Am sterdam werd meegedeeld, dat van den Mi nister van Waterstaat thans de volle mede werking was verkregen. Het wachten is nu op de beslissing van het gemeentebestuur. Besloten werd als lid toe te treden tot de pas opgerichte Reddingsbrigade. Betreffende de plannen voor een localen autobusdienst in de gemeente en verlaging der autobustarieven werd mededeeling gedaan van een schrijven van B. en W. inhoudende dat de zaak van een localen autobusdienst nog in een stadium van voorbereiding verkeert en dat B. en W. allen invloed kunnen uitoefenen op de autobustarieven. Medegedeeld werd, dat de nieuwe lijst van pensionhouders binnenkort zal verschijnen. Leden, die er nog in wenschen opgenomen te worden, kunnen dit deze week nog opgeven. Reddingsbrigade Donderdagavond is in het hotel Kennemerhof een vergadering gehouden, uitgeschreven door een voorloopige conclusie, om te komen tot de oprichting van een Red dingsbrigade voor Drenkelingen te IJmuiden. Onder de aanwezigen merkten wij op de heeren D. de Ridder, commissaris van politie, B. G. Schuitemaker, secr. vereeniging IJmui dens Bloei, P. Bosman, wethouder van sociale zaken, vele leden van E.H.B.O. en leden van de Velser zwemvereeniging. De heer Meijerink uit Haarlem zette van de zwemsport naast het gezonde en aangename ook het nuttige uiteen. In tijd van nood moet men zijn medemensch kunnen redden. Na eerst de reddingsmiddelen in de binnen wateren behandeld te hebben behandelde spre ker de middelen welke aan het Noordzeerstrand ten dienste zijn. Een serie lichtbeelden verduidelijkte het ge sprokene. Spr. demonstreerde daarbij de hand grepen welke de redder moet toepassen om een gevaarlijken drenkeling aan wal te brengen. Na deze interessante uiteenzetting gaven zich 56 leden op, een prachtig resultaat. Onder dank werd de bijeenkomst vervolgens gesloten. 21 WEG MET DE SWASTICA! Een „gevaarlijke" deur Het deur-paneel van de woning aan den Zeeweg onder Wijk aan Duin vertoont toevallig eenige overeenkomst met het bekende haken kruis. Vermoedelijk is een overtuigd Marxist hierover in toorn ontstoken, want Zaterdag morgen ontdekte de bewoner, dat iemand het paneel met 'n laag gele verf had beklad, zoodat de gehate swastica in de kleur van den haat totaal was ten onder gegaan. De bewoner, die zijn huisje pas keurig had laten schilderen, heeft de politie in den arm ge nomen en deze tracht thans den politieken ver ver op te sporen. Opgegeven floor v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 30 Maart: N. G. de Haan, meubelmaker. Den Haag, Copernicusstraat 92. F. S. C. Hoppenbrouwers, zonder beroep, laatst gewoond hebbende te Den Haag aan het Noordeinde 99 A, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats. J. Gourevitch. Den Haag, Malakkastraat D. van der Bend, stalhouder. Den Haag, Zwarteweg 3. P. van der Kroon, winkelier, Den Haag, Apeldoomschelaan 328. N. C. Visser, Delfgauw, gemeente Pijnacker, Zuideinde E 61. N. C. Visservbgkqj G. Cromberge, Den Haag, 's-Gravenzande- laan 84. 194. 31 Maart: H. J. Jansen, koopman in manufac turen, Culemborg. M. A. van den Bogaard, landbouwer en koopman, Hagestein. J. B. Swanenburg, fotograaf. Tiel. J. Lemmen, arbeider, Eindhoven, Kruis straat 41. Chr. van den Acker, winkelier. Beers. G. Poen, winkelier en koopman, Sieben- gewald. K. Voet, stoffeerder, Groningen, wonende Koninglnnelaan 86. W. van Steenwijk, loodgieter. Haren, Rijks straatweg 95. In de week van 27 Maart1 April 1933 zijn in Nederland 108 faillissementen uitgesproken. Opgeheven wegen gebrek aan actief, de faillis sementen va nJ. J. Boelens, Den Haag. N. J. Bijma, Den Haag. M. Groenendijk, Den Haag. D. van Asma, Den Haag. A. Stempels, Alphen. M. P. Schellekens, Eindhoven. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 31 Maart: Flying Scotsman, m.s., Londen; Heemskerk, s., Ham burg; Islington, s., Newcastle; Vega, s., Londen. 1 April: St. Joseph, s., Londen; Orania, s., B.-Aires; Broomlands, s., Londen; Runmaro, s„ Oxelosund (voor Velsen). Vertrokken: l April. Merope, s., Middl. Zee via R'dam; Caroni River, s., Rouaan. AMSTERDAM, aangekomen 31 Maart: Heems kerk, Hamburg, ledig, Houthaven. Holl. Afrika- Lijn. 1 April, Islington, Newcastle, steenkolen. Riet landen, Ruys Co.; Vega, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Riek, Neudarchau, hout, Vlugthaven, Kampman's Bevr. kantoor. JAVA—NEW-YORK-LIJN KOTA GEDE, New-York naar Java, pass. 31 Maart n.m. 3 uur Suez. SIMALOER, 31 Maart van New-York naar Java. HOLLAND—AMERIKA-LIJN STATENDAM, 1 April v.m. van R'dam naar New-York. BINNENDIJK, uitreis, 31 Maart van Tamplco, VEENDAM, 1 April van New-York n. R'dam. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN STREEFKERK, 1 April van Antwerpen te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ COSTA RICA, thuisreis, 31 Maart n.m. llu. te Havre, zal 1 April ca. 8 u. n.m. de reis voort zetten en wordt 2 April ca. 4 uur n.m. te Amst. verwacht. VULCANUS, 1 April van Acst. te R'dam ACHILLES, Middl. Zee naar Amst., pass. 1 April v.m. 8 uur Ouessant. AURORA, 31 Maart van Lissabon n. Cadlx. BACCHUS, 31 Maart van Valencia naar R'dam. EUTERPE, 31 Maart van Aalborg n. Amst. HEBE, 31 Maart van Carthagena n. Alicante. JASON, thuisreis, 31 Maart van Valparaiso. JUNO, 31 Maart van Palermo te Tunis. MEROPE, 1 April van Amst. te R'dam. SIMON BOLIVAR, 1 April van Curagao naar Puerto Cabello. STELLA, uitreis, was 31 Maart n.m. 2 uur 230 mijlen N. van St. Michaels. TITUS, 31 Maart van R'dam naar Middl. Zee. TRAJANUS, 31 Maart van Genua naar Alexan- drië. TRITON, 31 Maart van Piraeus naar Candia. BAARN, uitreis, 28 Maart van Buena Ventura. STUYVESANT, 30 Maart van Paramaribo naar Amsterdam. NEREUS, 1 April van Amst. te Kopenhagen. KON. HOLL. LLOYD ORANIA, 1 April van B-Aires te Amst. KENNEMERLAND, uitreis, 31 Maart van Ant werpen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN HEEMSKERK, 31 Maart van Hamburg te Amst. IJSTROOM, 31 Maart van W.-Afrika te R'dam. MAASKERK, thuisreis, i April van Lagos n. Accra. NIEUWKERK, 1 April van Amst, n. A'dam. NIJKERK, 1 April van Dar es Salaam naar Port Amelia. AMSTELKERK, uitreis, pass. 31 Maart Dun- geness. ROTTERDAMSCHE LLOYD DEMPO, thuisreis, 4 April v.m. 7 uur te Mar seille verwacht. KOTA BAROE, 1 April van Batavia n. R'dam. KOTA TJANDI, 1 April van R'dam te Batavia. TOSARI, thuisreis, pass. 31 Maart n.m. 4 uur Ouessant. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN ALCYONE, 31 Maart van Hamburg naar R'dam, MIJ. NEDERLAND TANIMBAR, uitreis, pass. 31 Maart Dun ge- ness. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, pass. 31 Maart Gibraltar. ROEPAT, Amst. n. Osaka, pass. 30 Mrt. Beve- zier. MIJ. OCEAAN MELAMPUS, 1 April van Batavia n. Amst. EURYMEDON, Liverpool naar Java, was 3t Mrt. 8 uur 15 v.m. 40 mijlen N.W. van Lands End. HOLLANDO.-AZIË-LIJN MEERKERK, uitreis, was 31 Maart 11 uur 40 v.m. 40 mijlen O. van Niton. KON. PAKETVAART MIJ. ROGGEVEEN, 30 Maart van Durban naar East) Londen. DIVERSE SCHEPEN TARA, Antwerpen naar Montevideo, pass. 31! Maart Vlisslngen. EBRO, sleepboot, 30 Maart van Tanger ta Almeria. DUIVENDRECHT, 31 Maart van Temeuzen n. Hamburg. OOSTZEE, sleepboot, 31 Maart van Vlisslngen naar Yarmouth. ELAND, m.s., Terneuzen naar Havre, pass. 3i Maart Vlisslngen. PEURSUM, 31 Maart van R'dam te Napels. WOLSUM, 31 Maart van St. Vincent naaf Duinkerken. VEERHAVEN, 80 Maart van Mobile te New- Orleans. ESPERANCE, ma., 30 Maart van Kopenhagen te Hamburg. NEPTUNUS, m.s., 30 Maart van Southampton naar Concarneau. PRECIOSA, m.s., 30 Maart te Hamburg. PRINSES JULIANA, m.s., naar Dusseldorf, pass. 31 Maart Terschelling. SCHWALBE, ma., 30 Maart van Wessellng te Hamburg. WEA, ma., 30 Maart van Dusseldorf te Ham- burg. CASTOR, m.s„ 3 IMaart van Amst. te Loctudy. PRO PATRIA, m.s„ 28 Maart van Aarhuus te Swinemunde. TRIO, m.s., 29 Maart van Bremerhaven naar Sandstedt. THEANO, 31 Maart van Belfast te Fowey. WILLEMSPLEIN, 31 Maart van R'dam te Oxelosund. NEUMARK, Java naar Amst., pass. 31 Gibraltar. 4i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11