STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM l° SS^«2»£? te* BÖËS'i ÖB&39 Haarlem, 4 April rfsi ""Sn- 1 80 16^ "Gs<r-?;gJ - 3" ^33 DINSDAG 4 APRIL Wisselkoersen DINSDAG 4 APRIL 1933 Min'°'l GnJPFF, es y*s 1*0 t#s IW. 90 1°0 1440 «5 23*> P. J. M. VAN TETERING Verlaat als leider het organisatie leven De zaken eischen zijn werkkracht PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Bijeenkomst 9 Mei BRAND IN DE GENERAAL CRONJéSTRAAT Benzinedamp ontploft EEN EXPOSITIE En een interessante lezing TOONEEL STADSSCHOUWBURG Het danspaar Asaf en Soemalit Messerer MOOIE PRESTATIE Van Brussel naar Haarlem geloo- pen in 37 uur Boeken over Rusland Jubilea Aanmelding verzocht Personalia Niet uitgekeken Commissie van toezicht op 't L.O. DE ZEEVISSCHERIJ IN MAART Omzet tot 3/4 ton teruggeloopen „Holland op Reis" Aanbesteding T eraar debestelling W. L. Hengeveld BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK VELSEN Corruptieschandaal De eerste vice-voorzitter van den Rijksdag gearresteerd en weer vrijgelaten AGENDA EINDEXAMEN R.K. TUIN- BOUWWINTERSCHOOL Te Beverwijk 5 April Vorige koersen Heden 4% 4% im m .rnrnua i *ff 11 ZlJOPk, 2^5 'OfA| - |eo I ?SLOU RS Nes ,!s 80 Zr^rbr';: L2s^brVw^>1 Vo ;°°xi5o l20Xir0 3.S0 25 4.90 blJP"^ndT d° "'e' cA §JSS De heer P. J. M. van Tetering deelde ons hedenmorgen mede, dat hij bedankt heeft als voorzitter van de Katholieke Middenstandsver- eeniging en als bestuurslid van de Midden standscentrale, als secretaris van het comité van Katholieke Actie te Haarlem. Verder als penningmeester van den R. K. Middenstands bond in het bisdom Haarlem en als lid van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Mid denstandsbond. In deze vereenigingen had hij een bijzondere leidende functie, zoodat het aftreden van den leider wel zwaar gevoeld zal worden. In andere organisaties heeft de heer van Te tering ondergeschikte functies, die niet veel van zijn werkkracht vragen. Deze zal hij voorloo- pig nog aanhouden. Ook zal hfj zijn raadszetel blijven bezetten, uitsluitend en alleen ter wille van den midden stand. Er staat namelijk voorloopig geen mid- denstandscandidaat op de lfjst, terwijl hij het strikt noodzakelijk acht, dat deze groep een behoorlijke vertegenwoordiging in den raad heeft. Bij de volgende verkiezingen zou in dit euvel dan tegemoet kunnen worden gekomen. De reden van deze zeer belangrijke besluiten? De heer van Tetering is van meening, dat de tijden thans een leider van een drukke mid denstandszaak geheel en al opeischen. In deze ernstige dagen achtte de heer van Tetering het onverantwoordelijk zijn tijd aan het or ganisatie-leven te geven, terwijl de zakenlei- ding aan hooger personeel gegeven moet wor den. Deze mededeeling, mag voor de organi saties onaangenaam klinken, zij is te begrijpen, omdat het belang van eigen zaken zeer zeker in dezen tijd alle concentratie van werkkracht vereischt. Het vele werk van dezen verdienstelijken middenstander en Haarlemmer en van dezen grooten strijder voor het katholieke organisa tie-leven zal zeker nog wel aanleiding tot nadere beschouwingen geven. Ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 65 der Provinciale Wet, zijn de leden der Pro vinciale Staten van Noord-Holland opgeroepen voor de eerste gewone zitting der Staten van Noord-Holland, welke zal worden geopend op Dinsdag 9 Mei, des voormiddags te half twaalf. Maandagmiddag was de vrouw des huizes in de achterkamer op de eerste verdieping van het perceel Gen. Cronjéstraat 55, waarin de zaak in verlichtingsartikelen van den heer H. M. geves tigd is, bezig kleedingstukken te reinigen in een kom waschbenzine. De kom stond op tafel, welke op ongeveer één meter afstand van een thee lichtje verwijderd was. In de kamer brandde geen kachel of ander vuur. Toen de vrouw even andere kleedingstukken was gaan halen, schijnt in de kom een ontplof fing te zijn ontstaan van benzinedampen, die met het vuur van het theelichtje in aanraking kwamen. Door deze ontploffing geraakte de kamer in brand, voornamelijk de kasten en het beschot tusschen voor- en achterkamer. De onmiddellijk gewaarschuwde brandweer bluschte den brand met één straal op de waterleiding. In de kamer in het houtwerk en de meubels ernstig bescha digd en het plafond zwart berookt. Omwonenden en anderen sleepten onmiddellijk na het brandalarm de goederen uit den winkel, welke zelf echter alleen waterschade bekwam. De politie hield de nieuwsgierigen op een vei- ligen afstand, terwijl het verkeer in de Gen. Cronjéstraat eenigen tijd gestremd was. Op het tenjein van den brand merkten wij o.a. den commissaris van politie, den heer E. H. Tenc- kinck, op. 8, 9 en 10 April a.s. zal de Nederlandsche Reisvereeniging voor Katholieken, afd. Haar lem, in het gebouw van de R.K. Openbare Leeszaal, Nieuwe Gracht 70, een expositie hou den, om aan het werk van de vereeniging meerdere bekendheid te geven. De expositie is gratis voor iedereen toegankelijk. De opening heeft plaats Zaterdag 8 April. Het tentoongestelde is te bezichtigen Zater dag van 3%5 en van 7—9 uur, Zondag van 26 uur en Maandag van 1012 en van 25 uur. Bij de sluiting, Maandagavond kwart over 8, zal de hoogeerw. heer L. J. Boojmans in de Leeszaal een causerie met lichtbeelden houden over Rome. Hiervoor is een beperkt aantal introducties verkrijgbaar. Jammer, dat de bekendheid van dit danspaar niet evenredig de prestatie is, want dan zou da schouwburg inplaats van hatelijke gapingen te vertoonen, totaal uitverkocht zijn geweest. Zoo geweldig knap is het werk van dezen broer en zuster uit Moskou. Hun dansen is van een ongeloofelifk techni sche volmaaktheid, terwijl hun fantasie en ini tiatief even verbluffend als verrassend is. Een onstuimigheid die fascineert en tevens ontroert, zoowel door de feillooze uitvoering als de zuiverheid der conceptie. Iedere dans werd een complete beleving, waarin nieuwe vormen en nieuwe ideeën zich manifesteerden, noch tans, zonder, zooals in Pas de deux uit het Ballet „Don Quichotte", muziek van Minkus, den klassieken vorm rigoureus aan te tasten. Nergens een twijfelachtig zoeken, doch een gedecideerd weten en uiten, fel en krachtig, zonder de geringste aarzeling of imperfectie. Zij, gratieus en vol charme, hij, brutaal onstuimig, doch expressief en origineel. Zijn lintendans uit het Ballet „Roode Papaver" (muziek van Glière) is even knap als gedurfd, terwijl „Fanatiker" uit het ballet „Salambo" (muziek van Zfasmann) door de weergaloos treffende uitvoering, niets menschelijks meer had. De waanzinnige ver voering grensde aan het demonische en men werd bijna onweerstaanbaar in deze „trance" meegesleept. De „Voetbalspeler", eveneens op muziek van Zfasmann. was een brillante pantomime, ge niaal geconstrueerd en met verbluffende vond sten. Hoe verdienstelijk ook, toch was de Russische Volksgroteske „Tot Weerziens" (muziek-arran- gement a.v.) misschien wel het voortreffelijkste dat op dit gebied ooit gepresteerd werd, althans door twee personen. Want dit nummer werd door beiden uitgevoerd. Mimiek en handeling waren zoo fijn, zuiver en geestig, dat men er slechts hooge bewondering voor kon hebben. Hetzelfde was dit het geval met Pierrot en Pierette uit het ballet „Millions d'Arlequin" (muziek van Drigo). Het was het eenige num mer, dat zij bisseerden, hoewel er bij vele op werd aangedrongen. Soelamit Messerer danste verder nog enkele solo-dansen als een Midden- Aziatischen Dans (Tadjik), op 'n muziek-arran- gement van Mironoff erf een dans uit het ballet „Bajadere", beide even voorteffelijk, doch waarvan de eerste door het aparte, bijna reli gieuze cachet, een dieperen indruk maakte. In dien we dan nog den speelschen Hoepeldans (muziek van N. Tschereopnin) van haar noe men, en de zeer verdienstelijke piano-soli me- moreeren van A. Rachmanoff, die uitstekend begeleidde, dan hebben we het geheele pro gramma van dezen hoogstaanden kunstavond gehad en we hopen van harte, dat het van dit tweetal niet de laatste geweest is. L. V. De heer J. M. Jordan, lid van de Wandel- sportvereeniging „Het Gouden Kruis", is er in geslaagd den afstand BrusselHaarlem zonder noemenswaardige onderbreking te wandelen in 37 uur. Donderdagavond vertrok hij om 9.30 uur van Gare du Nord te Brussel. Vrijdagmorgen 10 uur, vergezeld van zijn controleur Akkema op de fiets, werd de grens bereikt. Hier wachtte de heer Sutherland, secretaris van het Inter nationaal Sportverbond, den wandelaar op. Tot Dordrecht ging alles verder goed. Dan dreigde het mis te gaan, doordat Jordan, on danks aandringen van zijn verzorger, te weinig at. Ammonia behoedde voor „flauwvallen". Vrijdagnacht half een werd Rotterdam bereikt. Tusschen Overschie en Delft kreeg hü het erg te kwaad met slaap. Waar de dynamo van de begeleidende fiets defect was, moest tevens in donker worden verder gewandeld. Over Voorburg, Oegstgeest ging het op Haarlem aan. In Sassenheim was Jordan moe, maar een verfrissching kikkerde hem spoedig op. Toen op Haarlem aan, waarbij inmiddels ver schillende stadgenooten onderweg hem tegemoet kwamen. Met een hoeratje werd Jordan in hotel „Lion d'Or" ontvangen. Hier had een kleine huldiging plaats. De heer P. v. Deursen sprak namens de mobiele divisie van de Burgerwacht. Door den heer Akkerman, die den tocht van Brussel af had medegemaakt, werd namens den heer Sutherland de zilveren Dudok de Wit-medaille aan Jordan uitgereikt. Namens enkele officieren van de Burgerwacht werd een zilveren potlood aangeboden. Ook sprak de heer Van Deursen woorden van waardeering tot de heeren W. de Vries (ver zorger) en J. Akkerman (controleur). Binnenkort zal een speciale huldigingsavond plaats vinden. 1 Mevrouw Ellen Russe zal Donderdag 6 April des avonds 8 uur voor de leden van den R. K. Volksbond een voordracht houden over: Boeken over Rusland. 5 April zal de heer J. van Esch, wonende 2e Zuidpolderstraat 66 te Haarlem, den dag her denken, waarop hij 25 jaren geleden tot eerelid van de muziekvereeniging „Harmonie Crescen do" werd benoemd. De heer van Esch is een der oprichters van „Harmonie Crescendo" en heeft zoowel als werkend en als eerelid enorm veel voor deze vereeniging gedaan. In verband hiermede zal den heer van Esch op Vrijdagavond 7 April een serenade door Harmonie Crescendo worden gebracht. Opstel ling geschiedt op het Teijlerplein. Het zal dezen jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Woensdag 5 Maart hoopt de heer M. Berg den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar gele den bij de N. V. Haverschmidt Klaje in dienst trad in de af deeling chemische wasscherij. Het zal hem dien dag wel niet aan belang stelling ontbreken. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt den persoon, die Zaterdag 1 April 1933, des avonds pl.m. 9 uur 15 in de Generaal Cron jéstraat te Haarlem, tegenover perceel no. 107 (slagerfj van Straathof), per rijwiel een vrouw omver heeft gereden, in zijn eigen belang, zich ten spoedigste te melden aan het bureau van politie in de Smedestraat. Tevens wordt den persoon met grooten kne vel en bolhoed dragende, die getuige van het ongeval is geweest en den dader vermoedelijk kent, beleefd verzocht, zich eveneens aan bo vengenoemd bureau te melden. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het Politiediploma (cursus Raadhuisplein al hier) zijn geslaagd de heeren J. M. van Aan- hout, J. Leijen, en H. van Dijk( allen alhier. De 59-jarige wed. B. schrok Maandagmiddag omstreeks kwart voor 5 bij de Raaksbrug van een auto. Omdat zij niet op het verkeer gelet had, liep ze tegen een 15-jarigen fietser aan, Zij kwam te vallen en brak haar linker onder arm. Door den Ongevallendienst is zij na een voorloopige behandeling thuisgebracht. Onder voorzitterschap van den heer Th. Lan- cée heeft Maandagavond ten stadhuize verga derd de Commissie van Toezicht op het L.O. Nadat de voorzitter de nieuwe leden welkom geheeten had, werd door den secretaris, mr. A. Beets, het jaarverslag uitgebracht, dat onder dankzegging werd vastgesteld. Het zal in druk verschijnen. "De aftredende bestuursleden, de heeren Th. Lancée, mr. A. Beets, G. Max en W. J. Speller, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature-Bieeker. die uit de Commissie is ge treden, gekozen werd de heer dr. F. P. v. d. Voorde. De omzet over de maand Maart aan den Rijksvischafslag te IJmuiden bedroeg ƒ343.201.77 tegen ƒ779.313.63 over dezelfde maand van het vorige jaar. Sedert 1 Januari j.l. is aan den afslag in totaal voor 1.255.545.48 omgezet tegen 2.306.530.46 over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De gedetailleerde cijfers over de maand Maart luiden als volgt: Treilvisscherij1 stoomsnurrevaade 111.85; 213 motorloggers 173.061.24; 2 stoomkustvis- schers 1.846.58 404 motorkustvisschers 22.168.29; 24 open booten 444.51; 4 Belgische motorkotters 2.229.05; 23 Deensche motorkot- ters 15.029.70. Drijfnetvisscherij1 Engelsche stoomlogger 438.66. Beugvisscherij36 stoombeugers 34.632.38; Consignatiezendingen 93.239.51. Het tweede nummer van „Holland op Reis", het officieel orgaan der Algemeene Reisver eeniging voor Nederland, biedt talrijke artike len op toeristisch gebied. Roeland van Ruyven begint een serie Steden-karakteristieken met een bijdrage over Lausanne. Dr. W. J. M. En- gelberts geeft opnieuw Spaansche Reismijme- ringen. De heer C. J. Schreuder, bestuurslid A. R. N., wekt op om Nederland zelf te berei zen: „het land waarvoor geen paspoort noodig is". Het nummer bevat mededeelingen over de organisatie van dagelijksche tochten per auto car naar de bloembollenvelden en een prijs vraag met mooie prijzen, o.a. reisjes naar de 9rdennen voor hen, die het beste antwoord geven op de vraag: „Waarom reist men gaarne met de A. R. N." Verder aankondigingen en beschrijvingen van reizen, een uitgebreide ru briek „Toeristentips" enz. Hedenmorgen werd door het Gemeentebe stuur te Heemstede aanbesteed: Het aanbrengen van een verharding van grof dicht klinkerasfaltbeton, dik 5 c.M., op be- staanden onderbouw van den Glipperweg te Heemstede, of een deklaag van ander gelijk waardig materiaal. Een en ander met bij komende werkzaamheden. De oppervlakte be draagt ongeveer 7700 M2. Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste in- schrjjfster was de N. V. Ned. Basalt Mij. te Zaandam, voor ƒ18.400. Maar voor gelijkwaardig materiaal was de laagste inschrijfster de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede, voor f 17.10017.450. Op de begraafplaats te Westerveld is hedep- morgen ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer W. L. Hengeveld, in leven directeur van de Levensverzekering My. „Haarlem" te Haarlem. Er was zeer veel belangstelling. Onder de velen merkten we o.a. op de com missarissen der Maatschappij en een groot deel van het personeel, den directeur-hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat, ir. W. G. C. Gelinck, de directie van de Haarlemsche Hy potheekbank, den heer G. D. Gratama, direc teur van het Frans Halsmuseum, den heer E. H. Krelage, oud-voorzitter der Haarlemsche Kamer van Koophandel; voorts de heeren Van Nierop, secretaris van de vereeniging tot be vordering van het Levensverzekeringswezen, P. Fuhri Snethlage, directeur van de Nutsspaar- bank te Haarlem, alsmede verschillende nota rissen en anderen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door jhr. O. van Lennep, president, commissaris der Maatschappij; de heeren J. J. Swens, mr. dr. W. Vis, als vriend; Sevenhuysen, oud-hoofd inspecteur der mij., namens het personeel; D. F. Kruyf, namens het kantoorpersoneel en H. J. Vaz Dias, wiskundig adviseur. Een schoonzoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Geboren: 30 Maart z. van S. Steenkist—Krom. 31 Maart d. van M. J. J. de Bruin-Meerman. d. van C. A. Mejjer-v. Kleeff. z. van J. J. C. Franken-Beekveldt. 1 April z. van E. C. Janse-Koevoets. z. van H. Halderman-Kiers. z. van A. v. d. Aar-v. Stijn. d. van B. J. v. d. Velden-v. Roon. z. van M. E. Chris- tiaans-Valks. 2 April d. van C. Smit-den Otter. z. van L. C. de Nijs-de Pater. d. van M. M. v. d. Geest-Buskermolen. d. van M. J. Klerk-Moolenaar. z. van J. C Wigchert- Coblens. d. van E. A. Beringen-Ruijgrok. d. van G. B. Toornend-Caré. 3 April d. van E. v. Gool-Folkersma. Overleden: 31 Maart A. Wiggers, 85 j.. Gast- huisvest. 1 April L. Miezenbeek, 71 j„ Har- menjansweg. 2 April W. Janssen, 48 j., Kam perlaanD. Fuldauer, 51 j., Oranjeplein. Aanbesteding De uitslag van de ten raad- huize gehouden aanbesteding van het aanleg gen van een weg tusschen den Brederoodscheweg en den Middenduinerweg, alsmede van het ver beteren van een gedeelte van laatstgenoemden weg, te Santpoort, is als volgt: S. Schuitmaker te Leeuwarden ƒ14.800—, J. J. Kneppers te IJmuiden ƒ14.488.H. Bakx en H. Steenkist te Haarlem ƒ13.958—, D. Es- ser Hmzn. te Delft ƒ13.549.—, G. Oosterwal te IJmuiden ƒ12.885.—, Fa. De Moei en Hermes, Alkmaar, ƒ12.800.—, Fa. Gebr. Min te Bergen (N.H.) 12.496.—. V. Ph. Braun en Zoon te Beverwijk 12.350.G. den Adel te Velsen 12.350.—, W. van Zutphen te Beverwijk 12.173.90, H. van Dijk en J. Groot te Edam 11.857.—, N.V. Exp. en Aannemersbedrijf Houtgraaf en Bolsenbroek te Bloemendaal 11.666.—, G. Hulsebosch te Bloemendaal 11.500.—, Fa. Joh. Dienaar en Zonen te IJmui den ƒ11.348—, A. Wsterveld te Amsterdam 10.995J. G. Fukkinck te Haarlem 10.700.—, N. van Baarsen te Amsterdam 10.651.Fa. H. Bunschoten en Co. te HiUegersberg 10.404. A. Steunebrink te Amsterdam 10.398.Fa. Moeke Willem en Co. te Amsterdam ƒ9.089.—, P. C. Dubbeld en Co. te IJmuiden ƒ9.750.—, J. Twisk te Castricum ƒ8.845.—. Werktijdverkorting opgeheven De voor eenige weken ingevoerde werktijdverkorting van de papierfabriek en de houtstoffabriek zal, naar wij vernemen, deze week weer worden opgehe ven, BERLIJN, 4 April. (W. B.) De eerste onder- 3 voorzitter van den Rijksdag, de Centrumsafge vaardigde Thomas Esser is gearresteerd. Omtrent de arrestatie van Esser schrijft de „Westdeutsche Beobachter", dat het onder zoek ongekende corruptie en ontrouwe hande lingen in het bedrijf van de Keulsche „Hand- werkskammer" aan het licht heeft gebracht, die uiterst bezwarend zijn voor Esser, die oud voorzitter dezer kamer is. In verband hiermede zijn ook gearresteerd het Keulsche Centrum-gemeenteraadslid Wei ter en de advocaat Engels. Weiter zou uit de kas van de Kamer een be drag van 35.000 mark hebben ontvangen, dat nergens geboekt staat. Uit Keulen seint het Wolff-bureau nader, dat Esser weer is vrijgelaten en dat de andere gearresteerden volhouden, dat zij niets onge oorloofds hebben gedaan. In verband met de berichten in de West deutsche Beobachter deelt Esser zelf nog mede, dat hem gisteren door de politie een verhoor is afgenomen, waarna hij weer op vrije voeten is gesteld. Hij verricht op het oogenblik gewoon zijn dagelijksche bezigheden. Van de veertien leerlingen van de tweede klasse der R. K. Tuinbouwwinterschool te Be verwijk, instelling van den L. T. B., kon op grond van het met goed gevolg afgelegd examen, bedoeld in de artikelen 36 sub. b en 37 van het reglement der school, overeenkomende met dat der Rijks,tuinbouwwinterscholen, het di ploma worden uitgereikt aan: Th. A. Beekman te Sassenheim met aamteeke- ning voor stenografie en machineschrijven; J. G. M. Briiseker te Amsterdam met aanteekening voor Fransch, Duitsch, Engelsch en machine- schrijven; K. J. C. v. d. Heyden te 's-Graven- hage met aanteekening voor machineschrijven; A. C. M. Lippits, te Hoorn met aanteekening voor machineschrijven; C. J. Nijssen te Sant poort met aanteekening voor machineschrijven; J. E. Nijssen te Santpoort; J. Philipoom te Be verwijk met aanteekening voor Fransch, Duitsch Engelsch, stenografie en machineschrijven; P. van Reisen te Sassenheim met aanteekening voor Duitsch en Engelsch; Th. C. J. Vrakking te Bussum met aanteekening voor Fransch, Duitsch, Engelsch en machineschrijven; A. J. M. van Wely te Amsterdam. Van de acht leerlingen der eerste klasse wer den zeven bevorderd tot de tweede klasse. Geebouw „St. Bavo" H. Land-film, 8 uur - Rechtskundig Bureau, half 9 St. Caecilia, uur R.K. Kraamverzorging, 23 uur DINSDAG, 4 April. Vorige koersen heden Londen *.49 -.4944 Berltln 58.93 58.S0 Pariis 9'?4 9.74)4 Brussel 31.5544 34.55 Zwitserland 47.86 47 85 Weenen j~ Kopenhagen 37.75 Stockholm 44.90 44.75 Oslo 43.45 43.50 New York (cable) 2.47)4 2-47:iV.i Rome 12.75 12.70 Praag -J'™*4 Madrid 21.00 21.00 Cursussen R.K. Volksbond, 8 uur Grafische Bond, 8 uur. St. Josephsgezellenhuis Jansstraat Zang club, half 9 Zelatricenvergadering, half 9 Utile Dulci, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10— 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvragen bij mej. H. Siemons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" H. Landfilm, 8 uur Bestuur „St. Jozef", half 9 Haarlemsche Inkoopcombinatie, 8 uur Grossiers Klein handel, 8 uur „Loma"-motorcursus, 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbuers voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4V3 Nederland 1916 4 Nederland 1931 4% N ind 1926 AB 5(4 Duitschl (Youngleen.) Banken Cert. Handel-Mil. Industrieën Van Berkei's Pat. Ned. Ford Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O - S. Steel O. 8. Leather Münbouw 101)4 101» 103 103 99% 99» 100% 10c» 93« 92» i5X, 44» 60» 61 50 50 60 60)4 84 H 86» 48 48» 29 28» 15 15 108 108» Hs 107» 107» 6% 6» 13» 13% 27» 28» 3 <A 3X« 8)4 8 H 11)4 1!» 123» 123 108 108 Petroleum Gaboes 16 16 Kon Olie 134)4 134 Perlak 81 81 Peudawa4)4 4)4 Continental OU 55»« Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. 1. G. O. Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan HoU. Amerika Lfln Dito Gem Elgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheen vaart-üule Suiker H. V. A. Jav. Cultuur N. I. 8 U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 51» 33 19» 14 13 22X 22 1)4 32 2» 2)4 12» 48 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Union Paclflo Wabasb Erie Kansas City South. r... 179 125 79 4» 40)4 27.00 128 112» 14 123 68)4 1» 4)4 8)4 South Rallw 6 52 31» 19» 14» 13 23 22 1Ut 32 2» 2)4 12» 48 176» 121 78 4» 39 26.00 720» 107» 14 69» 4» 5» wan "euren e*'eBding ?251 e«"Wcfcf 'OfAf "oor b»kl, eedin 80 ■Se*t.br - a/"<» "9, °°i I„ S.3o 43 bil °°'ero *&Q 7,0 Mefer WeUfen Oelde ''era 91 136 cAi.. oAj... 140 I/O X 2oq X 240 cM cMi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2