S TAD S NIE U WS <2)e Leidsche Courant AUTOIRUIDilN] Haarlem, 7 April BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen VRIJDAG 7 APRIL BERICHT N.V. Woninginrichting J. CHRlSTIAANS is alleen gevestigd ook tijdens en na haar uitbreidingsverbouwing LET WEL: Westergracht 79 en 77 - Telef. 13292 en Julianapark 60 eind Cronjéstr. bij Soendapl.Tel. 13661 Het juiste adres voor Meubelen, Zeilen, Tapijten, Loopers, Bedden, enz., enz., tegen de laagste prijzen en condities. DUITSCHE DIEVEGGE Mevrouw moet beter informeeren! R.K. KAPPERSPATROONS Oprichting afd. Haarlem HAARLEMSCHE REDDINGS BRIGADE Viering 20-jarig bestaan ZE HIELDEN VAN „ZOET" En van „kogeltjes" MUZIEK CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEREENIGING Mattheüs-passie van Bach Aanbesteding Wat geruchten kunnen veroorzaken Samenscholingen in de binnenstad Politie voert charges uit GEKNOEI IN FAILLISSEMENT VERKEERSONGEVALLEN Door een boodschappentasch Past op voor verkeerden raad R.K. Esperanto-cursus voor jongeren Gevonden dieren en voorwerpen Personalia Huisvlijt door werkloozen Het bestuur der afd. Haarlem van den Volks bond tegen Drankmisbruik schrijft ons, dat het aantal nu reeds toegezegde inzendingen voor de tentoonstelling van artikelen van huisviyt, den afgeloopen winter door werkloozen ver vaardigd, de verwachtingen verre overtreft. Het Is mekwaardig van hoe ulteenloopende aard die voorwerpen zyn, waardoor de tentoon stelling inderdaad een bezoek overwaard zal zyn. Men zal er niet alleen zeer verschillend houtsny- werk zien, doch ook houtzaagwerk, voorwerpen uit metaal en marmer, tal van teekeningen en schilderijen. De tehtoonstelling, te houden in de tuinzaal van het Gemeenteiyk Concertgebouw, zal Don derdagavond om 8 uur officieel geopend worden. BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE n.llllllllllillllllllillllllllllllllllillllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllllilll!llilllllllllllHllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllf||||||UIIIIIIIII= is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN 1 VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Wilhelminalaan 22, achter het Westerhoutpark Leert nu nog vóór Uw vacantie VOLLEDIGE AUTO-RIJ CU RSU S F 20.- VELSEN DOMMERING EN KEULEN Hij wint zijn derde partij ZESDAAGSCHE TE PARIJS SchönBuschenhagen nog steeds aan den kop AGENDA 8 April INSTELLINGEN VRIJDAG 7 APRIL 1933 Vorige koersen Heden Shell Union on -9» Vanmorgen stond voor den politierechter te recht een 20-jarige Duitsche dienstbode, die van 3 December van het vorig jaar tot 30 Maart j.l. by mevrouw v. W. te Aerdenhout in dienst was en daar kans zag van alles en nog wat, tot een half winkeltje, te stelen. Toen ze t^'ee koffers vol gepakt had, loog ze haar mevroüw voor van haar vader naar Utrecht te moeten. Ze was er zeer bedroefd over, omdat ze zoo'n goeden dienst had, maar ze wilde op staanden voet vertrekken, desnoods met derving van loon. Mevrouw vertrouwde het zaakje niet bijster en vroeg leukweg of ze de koffers van het meisje even mocht inspecteeren. Toen kwam ondergoed, tafelkleedjes, tafel sieraden en wat al niet te voorschijn. De politie verscheen en het Duitsche poppetje met de abnormaal lange vingertjes verdween naar het Huis van Bewaring om daar na te den ken over haar zonden. De officier van justitie merkte op, dat er veel Duitsche dienstboden stelen, dat ze dan over de grens gezet worden, maar na een maand of zes weer terug in Holland zijn in een anderen dienst. Er moet nu maar eens een afschrikwek kend voorbeeld gesteld worden. Van den anderen kant zou de officier graag willen, dat de Hollandsche mevrouw beter infor meerde, wanneer ze een Duitsch meisje in dienst neemt. Dat is voor beide partijen prettiger en zekerder. Spreker eischte wegens diefstal een gevangenisstraf van een maand, waarmede de politierechter zich accoord verklaarde. Het meiske bewoog geen spier.... Op initiatief van den Zeereerw. heer Rector J. B. M. Timp en den heer Van Loenen zijn Donderdagavond bij „Brinkmann" opnieuw po gingen in het werk gesteld, om te komen tot oprichting van een R. K. Kapperspatroonsbond in Haarlem. Daar de voorzitterszetel in de R. K. Midden standsorganisatie vaceert door het aftreden van den heer Van Tetering leidde de vice-voorzitter, de heer Alders, deze oprichtingsbijeenkomst. Hij heette den voorzitter van den Landelijken Kap- persbond, den heer Henkens, en den voorzitter van de Amsterdamsche afdeeling welkom en hield een korte beschouwing over het „waarom" lid van de R. K. organisatie. Hij spoorde de aan wezigen aan, mede te werken, dat de oprichting een feit kon worden, waarna hij het woord ver leende aan den heer Henkens, die overzichtelijk de belangen besprak, die de katholieke kap perspatroons hadden bij het katholiek georgani seerd zijn volgens den uitdrukkelijken wil van het Nederlandsch Episcopaat. Spr. toonde hier bij aan, dat de katholieke bond dezelfde voor- deelen biedt als de neutrale, zoodat zoowel het principieele als het stoffelijke belang de aanwe zigen niet anders kon brengen dan tot toe treden tot den katholieken patroonsbond. Onder de belangen die ook door den katho lieken vakbond, die in Amsterdam en andere groote plaatsen, vooral in het Zuiden, reeds be stond, noemde spr. gratis rechtskundigen bij stand, voordeellge bedrijfsverzekerlng, collec tieve brandverzekering, een eigen informatie- en incassobureau, een wekelijksch middenstands blad, vakcursussen, vakblad e.d. Hij uitte den wensch, dat ook de collega's uit Haarlem zich nu onder eigen vaan zouden scharen. Ook Rector Timp richtte opwekkende woor den tot de aanwezigen, nog even aanstippend het uitdrukkelijk verlangen van de Bisschoppen van Nederland, vastgelegd in den laatsten vas tenbrief. Hierna werd door de aanwezigen van de gele genheid om vragen te stellen en opmerkingen te maken een ruim gebruik gemaakt. Tenslotte was het resultaat van deze bijeen komst dat er een commisie gevormd werd nadat de oprichting een feit geworden was die de noodzakelijke eerste werkzaamheden ver richten zal en met assistentie van den landelij ken voorzitter en den propagandist der Haar- lemsche Middenstandsorganisatie, door huis bezoek zal trachten alle katholieke kapperspa troons in hun eigen vak- en standsorganisatie te brengen. In de commisie namen zitting de heeren: Van Loenen, Bom en Van Dam. Hierna werd de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. 26 Juni a.s. is het twintig jaar geleden, dat de heer A. J. Meijerink met nog eenige mensch- lievende stadgenooten de Haarlemsche Red dingsbrigade voor Drenkelingen oprichtte, waar toe hij kwam, omdat het aantal personen, dat jaarlijks den dood door verdrinking vond, on heilspellend grooter werd. Hij was en is het nog steeds van meening, dat dit onmo gelijk moest zijn, als er maar voortdurend pro paganda voor de zwemsport in het algemeen en voor het zwemmend redden in het bijzonder werd gemaakt. En hoewel zijn streven twintig jaar geleden groote belangstelling trok, werd het welslagen er van toch in twijfel getrokken. Er waren er zelfs, die hun schouders ophaalden en tamelijk hardop vroegen: „of de heer Meije rink wel goed bij het hoofd was!" Deze trok zich echter van dit alles niets aan en ging be daard (voor zoover dat met zijn bruisend en thousiasme mogelijk was) zijn gang. Hij twij felde niet aan het welslagen! En de uitkomst heeft hem gelijk gegeven. Twintig jaar lang heeft de Brigade haar zegenrijk werk verricht en ook nu, bij de viering van het vierde lus trum, verkeert zij in een bloeienden toestand. Dat kan den heer Meijerink, die jaren lang lei der-voorzitter-instructeur Is geweest en die nu eerelid is, niet anders dan aangenaam zijn. Dezer dagen werd in Hotel Royal door het bestuur en de pers- en propaganda-commissie van de Reddingsbrigade onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt een vergadering gehou den, waar de plannen voor de herdenking wer den besproken. Ook de heer Meijerink was daarbij tegenwoordig. Het algemeen gevoelen was, dat het een waardige herdenking moest wezen. Zij zal bestaan in het houden van een tentoonstelling van 1924 Juni, in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tem peliersstraat, van de reddingsmiddelen, die overal in ons land gebruikt worden. Er zullen geen vermakelijkheden aan verbonden worden. Wel zal er op Zondag 25 Juni In de nieuwe gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart een nationale wedstrijd In het zwemmend red den plaats hebben, die uiterst belangrijk be looft te worden. We komen hierop nader terug. Donderdag hebben vermoedelijk jongens een ruitje van het kleedhuisje op het Ripperda- en Union-terrein stukgeslagen en zijn hierdoor het perceeltje binnengedrongen. Ze namen een hoe veelheid koek en kauwgummi mee en bovendien een dertigtal kogelfleschjes, waaronder een groot aantal leege. Deze zijn later stukgeslagen in de omgeving teruggevonden. Alleen de kogeltjes waren ver dwenen. Tegenover enkele uitvoeringen der Johannes-, staan er 3 a 4 maal zooveel van de Mattheus- passie. Waaraan moet dit verschil worden toe geschreven? Wat dramatische kracht betreft staat de Jo- annes-passie minstens op dezelfde hoogte als die va» Mattheus. Dientengevolge schrijven wij die voorkeur toe aan den meer grootschen bouw van de Mattheus-passie. Voor het publiek bezit deze niet alleen door den bouw, maar bo vendien ook door de massale bezetting der bel de koren (een bezetting die echter indruischt tegen het karakter van het werk), 'n grootere aantrekkingskracht. Toch schenkt een overdreven koorbezetting op den duur geen bevrediging en gaat men meer en meer verlangen naar een soberder uit voering. Een uitvoering met minder uiterlijk ef fect, doch met sterkere, innerlijke concentratie. Hiertoe kan medewerken, behalve het op offeren der massale koorbezettingen, de uit voering in een kerkgebouw, vermijding van on gemotiveerde coupures en al het overgevoelige in de voordracht, kortom een uiterst ingetogen uitvoering. Wat de bijna traditioneel geworden Mat- theus-passie-uitvoering der C. O. V. aangaat, wezen we reeds het vorige jaar op de wensche- lijkheid van een andere omgeving dan onze Ge meentelijke Concertzaal, temeer daar men hier de beschikking heeft over een fraai, imposant kerkgebouw. Gelukkig konden we echter constateeren dat ondanks het gemis van een meer kerkelijke om geving, de uitvoering het hare er wel bijdroeg om een gewijde stemming te verwekken. De koren ontwikkelen een niet te massaal klankvolume: er werd niet te strak, doch tame lijk elastisch gezongen. Alleen was de voor dracht wel eens Iets te vlak en klopte alles niet correct rhythmisch. Dit laatste als gevolg van een somtijds vrij vlug genomen tempo en on regelmatig uitgevoerde versnellingen. Over het algemeen genomen was de uitvoe ring van gisteren beter dan de vorige. Vele koornummers deden rustiger aan en werden met meer doorvoelder voordracht gezongen. Ook thans viel menigmaal de transparante klank der koren op. Slechts een enkele maal domi neerden de tenoren en ontwikkelden deze par tijen geforceerden, minder welluidenden klank. Jammer, dat de accelerando's bij „Lass ihm kreuzigen" en bijzonder bij „Der du dem Tem pel Gottes zerbrichst" niet gelijkmatig wer den genomen. Beter ging dit bij „Sein Blut komme über uns." Een knapenkoor onder leiding van Willem Hespe zong iets te onbuigzaam ei^ zette in het slotkoor van het eerste deel waar het niet voorgeschreven is) eenmaal te vroeg in, wat storend werkte. Waardig, indrukwekkend en klankschoon was de zang der solisten: Max Kloos, To van der Sluys en Annie Woud, Laatstgenoemde hoorden we voor het eerst in een Passiewerk; zij beant woordde volkomen aan de verwachtingen. Meer dan anders toonde zij de groote beheersching over haar machtig orgaan en haar aanpassings vermogen. To v. d. Sluys zong nog stijlvoller en ingetogener dan voorheen. Daarom maakten de dames-solisten zoo'n goed flguud nevens den grooten, op dit gebied den meester-zanger Max Kloos. Men had niet, zooals thans veelal gebruikelijk is, de zware tenorpartij aan twee solisten op gedragen. Jacq. van Kempen kweet zich echter van zijn zware taak zoo verdienstelijk mogelijk. Menig recitatief beelde hij scherp uit. Louis Bogtman vervulde de kleine bas-par tijen en typeerde vooral Judas en Petrus (bij de verloochening) goed. Het Utrechtsch Orkest gaf fraai spel. Solo violist, fluitisten en hoboïsten verdienen 'n ex tra compliment. Dirigent Georg Robert had het ensemble goed ^n zijn macht en ging blijkbaar geheel in het werk op. Nog enkele opmerkingen over de regeling. Waarom niet op tijd aangevangen, een koraal gezongen vóór de Introductie en de zaaldeuren onder de uitvoering niet gesloten gehouden? Het meest hinderlijke vonden we het enkele seconden na het slotwoord van het eerste deel in de zaal roepen van: „ijs dames?" O. K. Hedenmorgen werd vanwege den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat ln het bureel Zijl weg alhier aanbesteed: het vernieu wen van een gedeelte langssteiger van het Noorderplankier ln de haven te Terscheling met bijkomende werken. Ingekomen waren 5 biljetten. Laagste in- schrijfster was de N.V. Aann.bedrijf „Water werken", te Amsterdam, f 6962. Donderdagavond had zich op het Stations plein en Kruisweg een groot aantal menschen verzameld op het gerucht, dat in een der ho tels in de omgeving van het station een ver gadering van fascisten werd gehouden. Dit was echter niet meer dan een gerucht en de politie deed geruimen tijd moeite om de menigte door zachte aanmaningen en waar schuwingen te verspreiden. Toen dit echter niet hielp, zag zij ziph wel genoodzaakt met gummistok en sabel ruim baan te maken en het volk te verspreiden. Degenen, die omstreeks 8 uur en later den uitgang van het station verlieten, hebben zich ongetwijfeld verbaasd over de groote volks menigte, die over het Stationsplein en het aan grenzend deel van den Kruisweg verspreid was. Voor en tegenover het station, op de hooge trottoirs van de viaduct en voor het hotel „Lion d'Or" bevonden zich min of meer tal rijke groepjes personen, die naar schatting voor het grootste deel tot de communisten en O. S. P.-ers behoorden. Dezen waren opgekomen naar aanleiding van een oproep, welke des mor gens in het stempellokaal aan de Gedempte Oude Gracht opgehangen was. De oproep, welke, te oordeelen naar een Sov jetster aan de achterzijde, kennelijk van com- munlstlschen oorsprong was, hield ln, dat er Donderdagavond in hotel „Lion d'Or" een fas cistenvergadering zou worden gehouden. De „bewuste arbeiders" begrepen hieruit uiteraard wel wat hun „taak" was. Er bleek echter van een fascistenvergadering geen sprake te zijn, noch in hotel „Lion d'Or", noch ln een ander hotel. Dit schenen de de monstranten echter ln geen geval te willen aan nemen, met het gevolg, dat het van 8 uur tot middernacht uiterst rumoerig in de omgeving van hotel „Lion d'Or" is geweest. De politie was zeer versterkt onder leiding van twee in specteurs eveneens aanwezig, waarbij speciaal hotel „Lion d'Or" bewaakt werd. Heel gemoe delijk, kalm en met zachten drang „Loopen jullie nu door jongens, er gebeurt toch niets" maanden de inspecteur de demonstranten tot doorloopen aan. Dezen deden enkele stappen, bleven staan, werden weer aangemaand, deden wéér enkele stappen, bleven wéér staan, enz., pleegden wat men noemde lijdelijk verzet: be velen opvolgen en toch niet opvolgen. Niettemin wist de politie omstreeks kwart over negen het Stationsplein te ontruimen naar den Jansweg. Van den Kruisweg en de viaduct kwamen toen echter weer anderen opzetten. Daarop besloot de politie krachtiger op te treden. De menigte voor den uitgang van het sta tion werd nu met harden drang verwijderd en toen dat nog niet hielp, veegde de politie in een minimum van tijd het plein en den Kruis weg met blanke sabel en gummistok schoon, waarbij de demonstranten, enkelen van hen ontvingen rake klappen in de zijstraten een goed heenkomen zochten. Dit hielp. De menigte was verspreid en bleef dit, tot langzamerhand tegen 11 uur de de monstranten weer in groepjes terugkeerden, wat een nieuwe charge met de blanke sabel, dit maal weer in de richting van het Kennemer- plein, noodzakelijk maakte. Kleine groepen werden telkens uit elkaar gedreven en iedereen gelast door te loopen, hetgeen na de charges héél wat vlotter ging! Voor zoover bekend, is niemand gewond. Er zijn geen arrestaties verricht. Zooals de demonstranten gisteren optraden, wekten zij sterk den indruk, het tot een rel letje te willen laten komen. Met grooten tact traden de inspecteurs op en meer dan een uur hebben zij gepoogd, door aanmaningen en waar schuwingen de menschen te verspreiden. En tóch Wilde men niet doorloopen, tóch bleef men treiterend die pogingen saboteeren. Daarbij kwam, zooals altijd, een groot aantal nieuws gierigen, dat zich stond te vergapen en hunke rend afwachtte „of er iets zou gebeuren". En deze factoren moesten wel tot een botsing lel den. Er vielen dan ook eindelijk harde klappen, maar wie ze kreeg, had ze aan zich zelf te wijten. Laat men er aan denken, dat de eigen lijke ruziestokers zich steeds veilig buiten schot houden en er anderen voor laten opdraaien. Als men deze bedoeling doorziet, zal me» het daarom alleen reeds laten, het de politie moei lijk te maken. dat er in deze zaak ontzettend gelogen is. Ook het prijsje uit de loterij was, verzonnen en het heeft zeer lang geduurd voor alle leugens uit kwamen. Tenslotte erkende verdachte verkeerd gedaan te hebben, maar hij voegde er bij, dat iedereen zoo zou doen en dat het een gewoonte in de wereld der aanstaande faillieten is. Dat deze gewoonte zeer onpleizierlge gevol gen kan hebben moge blijken uit het scherpe requisitoir van den officier van justitie, die zes maanden gevangenisstraf eischte, waarvan twee onvoorwaardelijk en 4 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal 20 April' uitspraak doen. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur fietste een 42-jarige dame uit IJmuiden op den Schoter- weg bij het Julianapark. Doordat haar bood schappentasch tusschen het stuur van haar rij wiel en haar knie bekneld raakte, kwam zij te vallen en wel zoodanig, dat haar linkerboven arm brak en een been gekneusd werd. Zij werd door een dokter van den geneeskun digen dienst verbonden, die haar in zijn auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis bracht, van waar zij, na geholpen te zijn, per auto overge bracht werd naar het St. Antoniusziekenhuis te Velsen. Een Beverwijker begreep dat zijn zaken slecht gingen en dat er vroeg of laat een catastrophe zou moeten volgen. Reeds vier jaar geleden trachtte hy den Inventaris van zyn fabriekje op naam van zyn boekhouder te zetten, doch deze voelde er zeer weinig voor. Hoewel er een con tract was opgemaakt ging deze transactie niet door. Eind van 1932 bleek faillissement nog weer dlchterby gekomen-en de onfortuinlyke zaken man verzon opnieuw een middel om zy'n huis raad, inventaris etc. aan de schuldeischers te onttrekken. Hy kwam ln aanraking met een zaakwaarnemer, die zijn voorstel heel gewoon achtte en een akte in klad opmaakte. „Iedereen zou zoo handelen," werd er bü op gemerkt. Nadat de Beverwijker de acte op zegel getikt had, toog hy naar zijn zwager in de Haarlem mermeer, die voor 6000.zoogenaamd zyn in boedel overnam. Met het geteekende document reisde de man vervolgens naar Zaandam om het te laten registreeren. Kort na deze gebeur tenis sprak de Haarlemsche Rechtbank het fail lissement van den kleinen fabrikant uit. De rechter-commissaris informeerde naar de beteekenis van het overdrachtSi-contract, dit werd by herhaling als echt verklaard! De zwager in Haarlemmermeer was echter niet büzonder kapitaalkrachtig en men vroeg hem, waar hij de zes duizend gulden vandaan haalde. „Een lotje uit de loterij getrokken" was het antwoord. Toen het vermoeden, dat hier geknoeid werd meer en meer zeker werd, viel de zwager uit angst door de mand en erkende tenslotte dat de acte was opgemaakt om de schuldeischers in het faillissement te benadeelen. Voor de rechtbank verklaarde de Beverwijker, die nu wegens valschheid in geschrifte terecht stond, dat hy niet wiïjt een overtreding begaan te hebben. De president wees hem er echter scherp op, Woensdag j.l. is de nieuwe R. K. Esperanto- cursus voor jongeren aangevangen in 't school gebouw aan de Tugelastraat. De 12 deelnemers aan dezen cursus zyn hoofdzakelijk leerlingen van Lycea, Mulo, Han delsscholen, H. B. S. e. d. De geheele nieuwe methode, die daarby wordt toegepast, bleek zeer in den smaak te vallen. Er is n.l. rekening mede gehouden, dat deze jongens reeds veel huiswerk van de middelbare school meekrygen en daarom heeft men het werken thuis, op het gebied van Esperanto, be perkt. De studie-ijver, die reeds op den eersten dag gebleken is, doet vermoeden, dat hier goede resultaten zyn te bereiken. Terug te bekomen by: Van Doorn, Doelstraat 17, bankbiljet; v. d. Groote Poort, Pepynstraat 11, handschoen; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 honden; Leising, Bilderdykstraat 58, jas; Leunts Jan van Zurenstraat 15, jasje; Martin, Blce- kenbergstraat 20, kasboek; Boeree, Bisschop Ottostraat 1, muziekstandaard; Van Dyk, Ou- deweg 177, postduif; De Jong, Lange Poellaan 18F, idem; Bureau van Politie, Smedestraat 9, verfpot en kwast, tasch; v. Bemmel, ^toerabaja- straat 1, vulpotlood; Bouman, Brandstraat 25, padvindersriem; Leeuwensteia, Kruisstraat 42, snoelschaar; Nyssen, de Ulercqstraat 172, schepnet; Luiten, Spaarnhovenstraat 2A, da messchoen; Tromp, Centaurusstraat 21, land- huisstof; Smit, Altenastraat 14, spaarzegels; Scholte, Duvenvoordestraat 78, tennisracket; Biben, Plataanstraat 91, tasch; Groot, Kamper straat 20, voetbal; Hendriks, Ryksstraatweg 44, kinderwantje. In de jaarvergadering te Den Haag van de verzekeringsinstellingen van den Bond van Ned. Schilderspatroons is tot lid van den raad van bestuur herkozen de heer G. van Willigenburg te Bloemendaal. Ondertrouwd 6 April: A- de Groot en J. M. Aerts; O. H. Kiehne en N. Berends; H, J. M. Pielage en J. M. v. d. Aar- Getrouwd: 6 April: W. Hoefman en S. J. de Kan; D. de Jong en J. H. Smit. Geboren: 4 April E. Kuipers—Mulder, z; 5 April: J. G. v. d. MeerTurk d; 3 April: A- M. GermansHuysen z; 4 April; S. M- v. Gelder—Kruyff d; F. R. Tim mermanDieters d. Zondagsdienst voor geneeskundigen Door de doktoren de heeren P. van Aalst en G. Manschot beiden gevestigd te Bennebroek, is een overeenkomst getroffen betreffende den dienst op Zondag in dien zin dat om de beurt de praktijk zal worden waargenomen van Za terdagavond 8 uur tot Maandag d.a.v. 9 uur v.m. Bericht van afwezigheid zal zichtbaar zyn aan de woningen der dokters. Een Paasch-reclameweek Door de Com missie van Heemsteedsche winkeliers is van Dinsdag 11 tot Dinsdag 18 April een reclame week georganiseerd ln den geest als voorgaande winkelweken. Het doel hiervan is het publiek aan te toonen wat de Heemsteedsche winkel stand al zoo te koop aanbiedt. Dit tracht zy te bereiken door deze week haar etalages byzonder fraai te versieren, meer spe ciaal met onze Hollandsche bloemen, hyacinten, narcissen en tulpen. En om de ingezetenen ex tra aan te moedigen eens een kykje te nemen, is een prysvraag voor het publiek georgani seerd. Daarvoor wordt in de etalage van iederen deelnemenden winkelier een artikel gelegd, dat niet tot zyn branche behoort. De beginletters van deze artikelen vormen een zin, welke be- trekking heeft op net koopen in Heemstede. Daar er 144 zaken aan deze reclameweek deel nemen en iedere deelnemer een prys beschik baar stelt, welke in zyn etalage is tentoonge steld, zijn er dus 144 prijzen te winnen, zoodat de animo wel groot zal zyn. Om het publiek het zoeken naar de deel nemende winkeliers te vergemakkelyken, zal aan de deur of raamkozyn van iederen deel nemenden winkelier de rood-gele winkelweek- vlag bevestigd worden. Daar deze reclameweek in de „stille week" valt, zal er geen officieele opening en sluiting plaats hebben en is ook afgezien van de mede werking der plaatseiyke muziekcorpsen. Verpachting van standplaatsen Woensdag werd ten raadhuize de verpachting van stand plaatsen van den verkoop van artikelen en fotografeeren gehouden. Het betrof de onderstaande. 12 standplaatsen; 1. Standplaats Molenbrug voor ys; 2. Molen- brug voor fruit, chocolade, suikerwerk; 3. Glipperweg by de Zwemvyver voor ys; 4. Prin senlaan voor ys; 5. Glipperweg, ingang Groe- nendaal, voor ys; 6. idem voor fruit, chocolade en suikerwerk; 7. idem voor fotografeeren; 8. Zandvoortschelaan bij de Spoorwegovergang (Westzyde) voor ys; 9. idem (Oóstzyde) voor ys; 10. Heeren weg hoek Lanckkhorstlaan voor ys; 11. Heerenweg hoek Manpadslaan voor ijs; 12. Wilhelminaplein voor ys. Er werd als volgt ingeschreven: J. G. de Vries, Heemstede voOr no. 7, 10. J. Hoeboer, Heeemstede voor no. 1, 250. no. 1, 125.— en voor no. 12, 6.—; Polak, Heemstede voor no. 11, 125.—; Ijsfabriek Kerkman, Haarlem, voor no. I, 478.—; no. 3, 103.—; no. 4, 93.—; no. 5, 350.—; no. 8, 307.—no. 9, 101.—; no. 11, 170.—; no. 12, 15.„De Sierkan", Haarlem voor no. 1, 457.—; no. 5, 060.—; no. 8. 22.—; Die- pendaal, Heemstede voor no. 5, 10.Worst, Haarlem, voor no. 1, 265.no. 5, 415. no. 8, 75.—; no. 11, 75.—; N.V. Kerkman's Ijsfabriek, Zandvoort, voor no. 1, 10.no. 3, 10.—; no. 4, 12.50.—; no. 5, 35.—; no. 8, 30.—; no. 9, 25.—; no. 10, 15.—; no. 11, 10.no. 12, 15.W. Rizon, Heemstede, voor no. 2, 10.voor no. 6 bleek geen enkele gegadigde te zyn. Waarschuwing. Ter waarschuwing van het publiek wordt medegedeeld, dat aan het bu reau van politie aangifte is gedaan, dat doör een onbekend persoon niet nader te noemen handelingen zijn gepleegd met twee meisjes van 6 jaar in de omgeving van de Heidestraat te IJmuiden. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. De resultaten der Donderdagavond gespeel de wedstrijden voor het wereldkampioenschap groot biljart luidden: Poensgen 400 in 12 beurten h.s. 84 gem. 33.33 De Gasparin 105 in 12 beurten hA. 31 gem. 8-75 Soussa 400 punten in 16 brt. h.s. 104 gem. 25 Albert 138 punten in 15 beurten h.s. 36 gem. 9.20. Joachim 400 punten in 23 beurten hs. 65 gem. 17.39 Gabriels 284 punten in 22 beurten h.s. 62 gem. 12-90 Dommering 400 punten in 18 beurten hs. 90 gem. 22-22 Moons 243 punten in 17 beurten h.s. 61 gem. 14.30 Na middernacht gebeurde er niet veel byzon- ders meer op de baan in het Vélodrome d'Hi- ver. M. Lemoine kwam te vallen, doch be zeerde zich niet ernstig. Pogingen om hun positie te verbeteren, werden er door de ver schillende koppels niet ondernomen. Zelfs ver klaarden Pynenburg en Wals ons, dat deze positie zij lagen op 1 ronde achterstand ach- Gebouw „St. Bavo" Propaganda-vergadering R. K. Kiesvereeniging, kwart over 8 Voet balvereniging „Graficus", 8 uur „Alber- dingk Thym", 8 uur Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Schouwburg Jansweg Vereéniging „Geloof en Wetenschap" Voordracht Anton van Duinkerken: „De Jongere Beweging", kwart over 8. Gebouw „St. Bavo" Cursussen RE. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zit tingen 4 en 7 uur. R.K. Lyceum Byeenkomst afgevaardigden R.K. Jonge Werkgevers en R.K. Volksbond, kwart over 8. R.K. Leeszaal, Nieuwe Gracht 70 Ten toonstelling „Woord en beeld in het toerisme", van half 4—5 en van 7—9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R.K. Wijkverpleging „Wil-Gele Kruis". Spreek uren van de Zusters: Iederen dag van 22.30 uur in de wyklokalen: Clubhuis Raadhuis straat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leid- schevaart 2. ter het leidend peleton van drie hen beter leek dan aan den kop te liggen, daar zy thans minder zwaar werk hadden. Overigens zei Wals ons, dat Pynenburg en hy alles van den Za terdag verwachten. Zij gevoelden zich in uit stekende conditie en op dien dag en avond hoopten zy hun slag te slaan. De stand Vrijdagmorgen 5 uur by de neutra lisatie was als volgt: 1. Schön—Buschenhagen 103 punten. 2. Dl Paco—Dinale 72 punten. 3. BroccardoGuimbretière 63 punten. Met 1 ronde achterstand: 4. Pynenburg—Wals 101 punten. 5. Pellssier—Dayen 66 punten. 6. Wambst—Leducq 55 punten. Met 2 ronden achterstand: 7. GuerraLinari 108 punten. 8. RonsseLoncke 60 punten. 9. Charlier—Deneef 55 punten. Met 4 ronden achterstand: 10. Tietz—Bulla 65 punten. 11. Piet en Jan van Kempen 63 punten. Met 6 ronden achterstand: 12. Mouton—Peix 78 punten. 13. IgnatFabre 58 punten. Met 11 ronden achterstand: 14. Gebr. Lemoine 39 punten. Met 12 ronden achterstand: 15. Cóupry—Pecqeux 54 punten. VRIJDAG, 7 April. Vorige koersen Heded Londen 8-47 ®*47 Berlijn 58.51 58.12)4 Parijs 9-74* 9-74« Brussel s*.» 34.57*4 Zwitserland 47.85 Weenen Kopenhagen 37.85 37.75 Stockholm M.jg 44.75 Oslo 43.35 43.50 New York (cable) hÜH Rome 'Z-79 12.67« Praag 7.37*$ 7.37*4 Madrid I.2,-°° 21.00 Vorige koersen Heden staatsleenlngen 5 Nederland 1919 101H 101*4 4V, Nederland 1916 103 103 Nederland 1931 99« 99*4 5 Nederl 1982 '0W« 100% 4% N Ind 1926 AB 9£H 6V4 Dultechl (Youngleen.) 40 40,4 Banken Koloniale Bank 59 59 Indische Bank 50 t>0 Cert Handel-Mil 59q 60*4 industrieën Onliever 84*4 83*4 Caivè Delft 47*4 48 Ala Kunstzilde 28M 'f7*4 Van Berkel'e Pat>4* ,14 Nieuwe Philips 1,9 1,9 Küch Accoustlek 'H 'h» Ned. Ford ,l8>4 199,4 industr Buitenland Anaconda Bethlehem Steel I4>a Ijh O S Steel 29)6 *-9Jïi S Leather 3*4 intern Nickel 8)4 8)4 MQnboun Boeton Mllnbouw I'H 11*4 Alg Exploratie |22 21 Red tang Lebone 198 197 Petroleum *a boes 16 16 Kon Olie 138)4 140 "erlak 81 81 Peudawa4 4 Continental Oil 55» 6 Robber A'dam Rubber 50)4 54 Bandar 34*4 35 Deli Batavia Rubber 20 2044 Serbadladl 14 >4 15 Sllau '3 13 V. 1. Q. O. 24 24 Allied 22 22 Intercontln. Rubbery" scheepvaart Java Ch Japan 32 32 Holl Amerika Lijn 2*i 2*4 □Ito Gem Eigend 2H 2 Kon. Ned Stoomb 12h \2% Scheepvaart-Unie 48*4 48 Suiker a. V. A. 179 180 Jav. Cultuur 118 123 N 1 8 0 77 79 Poerworedjo 4H vorstenlanden 39 39)4 tctlons idem -7-00 28.00 rabak □eu Batavia 122 117 Oude Dell 11244 i06 Oostkust ,4 14 ienembab 122 116)4 poorwegen Onion Pacific 63 64)4 Waoash 1)4 1*4 Ene 4 4 Kansas City South. |J4 8 South Rallw5*4 5J4 exdiv.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2