STADSNIEUWS KATHOLIEi Stemt op 26 KEN! April nummer 1 van CH. v. d. '25 BILT y# Haarlem, 8 April RADIO MOORS ••C ZATERDAG 8 APRIL •Ifr m AGENDA St. Vincentiusbibliotheken R.K. STAATSPARTIJ Herste propagandavergadering De tweede spreker PALMPAASCHFEEST In de St. Jan-parochie ZIEKENGELD BIJ WERKVERSCHAFFING DE SPAANSCHE SCHATGRAVER Voor Zandvoorters Ver. Staten van Europa Personalia Jubileum WILLEM DE ZWIJGER HERDENKING Voor hoogere klassen der lagere scholen Tooneelvoorstelling voor werkloozen wm ONVERBETERLIJK Afd. Heerenkleeding gevestigd: Alleen WESTERGRACHT 79, Tel. 13292, en JULIANA- PARK 60, einde Cronjéstr., bij Soendaplein, Tel. 13661. FILM NIEUWS REMBRANDT-THEATER De vliegende omnibus Zondagmorgenvoorstelling PALACE-BIOSCOOP Gouden echtvereeniging - ipf TOONEEL STADSSCHOUWBURG GRATIS EIEREN Een sympathieke daad WEIFEL NIET BIJ OVERSTEKEN Dame aangereden en gedood BURGERLIJKE STAND Personalia Opbrengst H.O.V.-matinée UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BEVERWIJK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN 9 April 10 April INSTELLINGEN Apotheekdiensten R.K. JEUGDIGE WERKLOOZEN Tehuis Teylerplein 2 ZANDVOORT De R. K. Staatspartij te Haarlem heeft Vrij dagavond haar serie propaganda-by eenkomsten geopend. De vergadering vond plaats in gebouw „St. Bavo". De voorzitter, dr. Th. Th. Koot, sprak een kort openingswoord, waarna het woord was aan den heer J. Andriessen, voorzitter van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, die op het groote be lang van het behoud der eenheid in de R. K. Staatsparty wees. Er is reeds veel aan deze machtige zuil ge knaagd, doch er zyn slechts splinters afgesla gen. zy is een roemruchte party, heeft een prachtig verleden. Het steunen van de R. K. Staatsparty is een staats- en volksbelang. Vooral in dezen tyd moeten we de groote lyn volgen. Slechts sterke partijen geven richting aan het staatsbeleid. Slechts die alleen kunnen verantwoordelykneid aanvaarden en werken in 's lands belang. Waar dictatuur uitgeoefend wordt, is dit veelal een gevolg van de onmogelijkheid, een regeering te vormen. Daarvoor moeten wy ons wachten. Politiek is staatkunde, maar die kan met beoefend worden op een wyze, dat een 53 par tijen candidatenlysten indienen. Dit bewyst, dat veien de juiste richting hebben verloren, dat men van de politiek een handeltje wil maken. Het belang van land en volk eischt daarom, dat wy steunen de sterkste partij: de R.K. Staatspartij. Aan haar moeten wy „hou en trou" zweren in het stemhokje, door het maken van een roode stip voor den naam van num mer één op de lijst der R. K. Staatsparty. Critiek behoeft niet uitgesloten te worden, maar men bedenke wel, dat de beste stuurlui aan den wal staan. Ten slotte maakt de partij maar 30 van de 100 uit. Voorts moet men bij de critiek onderscheid maken tusschen partyen en personen. Men kan natuurlyk wel verlan gens hebben. Maar om verwezenlijking daar van te krijgefi, is het niet noodig, andere par tijtjes op te richten. Zyn de namen van Schaep- man, Nolens en Aalberse geen program? En is de arbeid van een Verschuur niet bewonderens waardig? Verstaat onze party ook niet de teekenen des tijds? Spreekt uit het program 1933 geen fris- sche geest? Is niet gebleken by het rapport- Weiter, dat wy niet klakkeloos aan volksbelan gen laten raken? De historie der party is leerzaam en schenkt vertrouwen. Men late zich niet van de wys brengen door gestook van andere zyde. In dit verband ci teerde spr. dr. Schaepman in diens uiting over de eenheid - der R. K. Staatsparty en spoorde aan, mede te werken tot behoud dier eenheid. Als tweede reden, om katholiek te stemmen, ging spr. het belang daarvan na voor de katho lieken. De katholieke beginselen in het staat kundig leven moeten gehandhaafd worden. De principieele stryd, de principieele doelstelling is steeds te onderkennen. Spr. gaf dan een uiteenzetting over de libe rale en socialistische wereldbeschouwing, schet ste de listen, om samen te gaan met de com munisten, wees op den Lingbeekschen strijd te gen de katholieken en schetste, hoe daartegen over de R. K. Staatsparty in zoo krachtig mo gelijke eenheid moet staan. Spr. waarschuwde tegen verdeeldheid. Als men zich niet daartegenover stelt, zal zy zich op alle gebied voortzetten. 26 April moet een triomfdag worden voor de R. K. Staatspartij. En daartoe moet de eenneid bewaard biyven, waartoe spr. aan het einde zyner rede nogmaals krachtig aanspoorde, daar bij aanhalende gezegden van kerkelijke over heidspersonen en groote R. K. leiders. Deze was het Tweede Kamerlid mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar. Deze wees er op, dat het heel begrypelyk is, dat de katholieke kie zer vertrouwen schenkt aan zyn geestelyke en politieke leiders. Die partij doet geen schoone beloften, welke niet verwezenlykt kunnen wor den. Haar verleden is de beste belofte voor de toekomst. Spr. haalde als voorbeeld van wat de R. K. Staatsparty bereikt heeft aan, de gelijkstelling van het C.O. en de sociale wetten. In het ver leden is immer gedaan wat mogelijk was voor en verantwoordelyk tegenover ons volk. Nu hebben wy de laatste jaren met geweldi gen tegenstorm te kampen. Er zyn geweldige veranderingen geschiedt. De sociale voorzienin gen hebben veel gevergd. In de toekomst zal allereerst gezorgd moeten worden voor een ge zond houden der financiën. Inflatie moet ver meden en het crediet van den staat behouden worden. De staatsbegrooting zal sluitend ge maakt moeten worden. Daartoe zullen voor misschien verschillende groepen onaangename maatregelen getroffen moeten worden.. Maar desondanks moet men niet te vlug met critiek komen, in welk verband spr. een duidelyk voor beeld aanhaalde. In de toekomst zal gestreefd worden naar zooveel mogelyk verwerkelyking van het on langs vastgestelde partyprogram. Spr. gaf dan een uitvoerige beschouwing over de crisis en de werkloosheid, om vervolgens te schetsen, dat wy geen dictatuur noodig hebben en ook niet wenschen een onderdrukking van de minderheid. Het fascisme heeft hier weinig te beteeke- nen, maar wy moeten het niet te onschuldig voorstellen. Italië en Duitschland zyn in dezen leerzame voorbeelden. Het fascisme is een re actie van verkeerde democratie. Den laatsten tyd blykt een verwording van het parlementa risme en ondermyning van het gezag. Het valt zeer te betreuren, dat de S. D. A. P. den laat sten tijd getoond heeft, dat by haar de ergste vyanden van de democratie te vinden zijn. Zij wil toch tegenwoordig, dat de vertegenwoordigers in openbare lichamen spreken en stemmen moeten zooals een party-afdeeling dat wenscht. Daarmede ver plaatst men de verantwoordelykheid van den beéedigden volksvertegenwoordiger naar een party-instantie, welke niet ter verantwoording geroepen kan worden. Deze politiek heeft de soc.-dem. heer Schaper genoemd „kruier-demo cratie". Maar diens uitlating werd met teeke nen van afkeuring ontvangen door de soc.-dem. Spr. ging vervolgens na het hebben en mis sen van een parlementaire regeering, de Ka merontbinding, het gebeurde met „De Zeven Provinciën", het omlaag halen van het gezag door de S. D. A. P. Spr. betreurde de vele splitsingen in de poli tiek, waarschuwde tegen versnippering by de katholieken en spoorde tenslotte aan, te stem men op nummer één der R. K. Staatspartij. Hy belooft echter een derde van het in dien koffer aanwezige geld als de geadresseerde zich bereid verklaart om de gerechtskosten te be talen, om dien koffer vry te krijgen. De geadresseerden kunnen zich daartoe tele grafisch wenden tot een opgegeven adres in Spanje. Men doet goed met aan zulke brieven geen waarde te hechten, daar zij afkomstig zyn van een zoogenaamden Spaanschen schatgraver. Hieronder laten wy nogmaals het program volgen van het Palm-paaschfeest, dat morgen in de St. Jan-parochie gevierd wordt: 12.30 uur: Opstellen van de stoet op de speelplaats der Broederscholen de kinderen komen dus daarheen met hun Palm-Paasch, niet later dan half één; ingang poort aan het Teylerplein. 1 uur: Vertrek van de optocht, met twee Mu ziekcorpsen, n.l. „De Spaamebazuin" en „Utile Dulci" vanaf de Broederschool Amsterdam straat. Route: Amsterdamstraat, Nagtzaamplein, Teylerstraat, Nagtzaamstraat, 2e Zuidpolder straat, 1ste Zuidpolderstraat, Fabriciusstraat, A. L. Dyserinckstraat, Amsterdamstraat, Nagt- zaambrug, Kruistochtstraat, v. Keulenstraat, Barbarossastraat, Byzantiumstraat, Nylstraat, Godfried van Bouillonstraat, Speeltuin „Kin dervreugd". 1.30 uur: Aankomst van de optocht op den Speeltuin. Planten van den grooten Palm- Paaschboom op den Speeltuin en hyschen van de groote clubvlag. Uitvoering van diverse zangnummers en Rei dansen door de "kinderen. Einde van het feest plm. 2.30 uur: de kinde ren ontvangen by het verlaten van den Speel tuin allen een aardige verrassing. De inspecteur van politie te Heemstede ves tigt de aandacht op het navolgende: Den laatstverloopen tyd werden door ver- verschillende te Heemstede wonende personen brieven uit Spanje ontvangen. De inhoud van die brieven komt hierop neer, dat de schrijver beweert wegens een bankroete affaire zich in de gevangenis te bevinden. Dat hy echter een groot bedrag (180.000 dollar, ook wel 1.800.000 francs) uit dat bankroet heeft weten te redden, welk geld zich zou bevinden in een koffer, welke in bewaring is gegeven aan een Duitsch of Fransch spoorwegstation. By beschikking van den minister van Eco nomische Zaken en Arbeid is bepaald, dat voor de berekening van het ziekengeld als dagloon voor de by de werkverschaffing te werk ge stelde arbeiders uit Zandvoort, de achter haar naam genoemde bedragen geldt, ongeacht by welke werkverschaffing de arbeiders te werk gesteld waren, toen zy ongschikt tot werken werden. Zandvoort f2.50, voor zoover de te werk ge stelden behooren tot de groep „visschers"; Zandvoort f 3, voor zoover het betreft de te werk gestelden uit andere vakken. De Algemeene Vergadering van de Vereeni- ging ter Bevordering van de Oprichting der Vereenigde Staten van Europa werd hier ter stede gehouden. Zij werd geopend door den voorzitter, den heer Taco Mulder, die er op wees, dat by de nationale stroomingen de vereeniging meer dan ooit moet staan op de bres der internationale ordening en internationale waardeering. Gelukkig vindt de idee van de Vereenigde Staten van Europa steeds meer by val en uit regeeringskringen van verschillende landen gaan stemmen op naar een economische zoowel als politieke samenwerking van Europa, om uit de impasse te komen. De vereeniging heeft een zware taak, maar zij kan met voldoening te rugzien op het eerste vereenigingsjaar van de gereorganiseerde vereeniging. De secretaris, de heer F. Funke, bracht daar na verslag uit over het afgeloopen jaar. Hy wees daarin op de actie, in het buitenland ge voerd, de samenwerking met de Zwitsersche en Belgische vereenigingen en met de Pan Europa beweging. De verwachting werd uitgesproken, dat er eenmaal overeenstemming tusschen de leiders van de Vereenigde Staten van Europa en Cou- denhove Calergi zal worden verkregen. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden, de heer F. Funke te Haarlem, en de heer J. A. v. Syn te Rotterdam, die beiden werden her kozen. Bij beschikking van den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen zijn in de com missie, in 1933 belast met het examineeren van hen, die eene akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar on derwijs in het boekhouden (akte Kxn en Q>) of tot het geven van lager onderwils in de be ginselen der handelskennis (akte U). benoemd: tot lid en voorzitter: dr. S. Elzinga, inspec teur van het middelbaar onderwys in de 5de inspectie, te Harlem; en tot leden: K. Pijfers te Aerdenhout en J. H. Textor te Overveen. De heer W. Cliteur, zal 12 April den dag her denken, dat hy 25 jaar geleden in gemeente dienst (bij Openbare Werken- trad. Des avonds zal hij door de Jubileum-vereeni- ging van Openbare Werken gehuldigd worden in een zaal van „De Doelen" des middags om kwart over 5, waar hem een huldeblyk zal wor den aangeboden. De commissie van voorbereiding voor de Willem de Zwyger-herdenking in de aula van het Kennemer Lyceum voor de hoogere klassen der lagere scholen op Donderdag 27 April, heeft als sprekers uitgenoodigd den Zeereerw. Zcergel. heer drs. Th. N. Vlaar, rector van het R. K. Lyceum en dr. A. de Vletter, rector van het Kennemer Lyceum. De Tooneelvereeniging „Vooruitgang" zal op Maandag 10 April des avonds 8 uur in den Stadsschouwburg een tooneelvoorstelling geven. Opgevoerd wordt „De Violiers", tooneelspel in 4 bedrijven van W. Schurmann, regie M. van Dokkum. is de pry's, kwaliteit en afwerking van onze nieuwste dessins HEERENCOSTUUMS. CONDITIES! J. CHRISTIAANS Ook tydens en na de uitbreidings-verbouwing: Watt en Half Watt zijn twee der weinige filmhelden, die de stomme film nog zyn trouw gebleven, indien we altans hun eerste nog niet uitgebrachte sprekende film buiten beschou wing laten. Wat men ook van deze twee Deen- sche komieken mag zeggen, in ieder geval heb ben zy een aparte creatie geschapen, die tyden lang het onderwerp van gesprekken geweest is. Sierlyk is de combinatie van dit tweetal nooit geweest. Hun succes hadden zy voornamelyk te danken aan het feit, dat de een lang en dun en de ander dik en kort was en dat ze elkaar in onnoozelheid trachtten te overtreffen. Een zeer belangryke factor was ook hun gemakke- lyke, typische naam, die heel geestig en heel toepasselyk gekozen was. Shakespeare mag dan vragen: What is in a name? als hy de voorbye filmperiode had meegemaakt, zou hy deze vraag öf niet hebben gesteld óf zelf reeds heb ben beantwoord met: alles! Door den loop der jaren is echter de magne tische kracht van deze helden aanmerkelijk geslonken en zyn er zelfs menschen gekomen, die het als beleediging opvatten, wanneer men hen zou uitnoodtgen naar de beide Wattjes te gaan kyken. Aan den anderen kant zijn er toch ook legio minder-verwaanden, die zonder blikken of blozen erkennen, dat zij zoo'n lek kere ouderwetsche stomme figuur toch nog wel eens graag willen terugzien. Zoo'n film met al die daverende onmogelykheden, zoo'n echt idioot niemandalletje, waarby je in tweestrijd geraakt of je nu lacht om hetgeen je ziet, of om het ernstige gezicht waarmede de execu tanten hun beroep opvatten en waarmede de camera-man pynlyk nauwkeurig al die bewe gingen heeft vastgelegd voor het nageslacht. We zullen ons er niet in verdiepen en het probleem, voorzoover men daarvan kan spre ken, laten voor wat het is. Alleen is het heel erg onverstandig zich te geneeren, als men zich werkelyk met dit twee tal amuseert, want op stuk van zaken doen zij niet meer, doch ook niet minder dan de mees te van hun zingende en musiceerende soort- genooten. En wie hoort weer niet eens graag zoo'n ge renommeerde muzikale illustratie bij de film door een heusch orkest, dat bovendien voor deze gelegenheid nog extra versterkt werd? In het voor-program met de journaals van Fox en Polygoon is ook nog een Hawaiïn Fan tasie door het orkest van Vincent Lopez. We zijn niet erg Band-erig genoeg om te weten, of het een beroemdheid is, maar zeker is het, dat het een uitstekend stukje muziek geeft, waar bij pracht-opnamen van Hawaii de stemming nog aanzienlijk verhoogen. Op het tooneel is de snelschilder Otar, die in den tijd van ja en neen drie schilderstukken maakt, welke vanuit de zaal bezien heel erg mooi zijn en waarvan er een geschilderd werd op een ronddraaiend palet. Alles bijeen dus een programma, waarin zelfs het kléinste kind schik zal hebben. De Zondagmorgen voorstelling geeft een ex- peditiereis dwars door Afrika te zien, waarbij men, behoudens enkele vreemde negerstammen (er schynen iederen keer andere rassen bij te komen) in hoofdzaak jachttafereelen te aan schouwen krygt. Hoe men met de wilde dieren omspringt en welke methoden er gevolgd wor den by het vangen van nijlpaarden, leeuwinnen, buffels en krokodillen, wordt zoo duidelyk mo gelyk getoond, in een reeks, deels uitstekend geslaagde opnamen. Verder krygt men nog en kele merkwaardige beelden te zien van dier soorten uit de Fauna van Afrika, welke aan het uitsterven zijn, terwijl als steeds de primi tieve zeden en gebruiken van de bewoners dier streken de aandacht verdienen. Gelyk de mees te cultuurfilms achten wy ook deze slechts voor volwassenen geschikt. Gisteravond hebben we in Palace een her haling gehad van de film „Een blonde Droom", waarin Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Forst de hoofdrollen vervullen. Na wat wy er bij de eerste voorstelling van gezegd hebben, behoeven wy nu niet weer op deze film terug te komen; ze blijft nog even aardig, waarvoor trouwens de namen der hoofd vertolkers borg staan en zal dan ook niet na laten ook nu weer velen een aangenamen avond te bezorgen, ook al om de aardige lied jes, waaronder „Wir zahlen keine Miete mehr", „Einmal schafft's jeder" en „Irgendwo auf der Welt gibt's ein kleines bischen Glück" wel de voornaamste zyn. Het voor-programma gaf alleen de beide ge- luids-journalen van City-film en Polygoon, ieder mettwee opnamen, waarvan die van een krokodillenj&cht van de City ten minste het voordeel had belangwekkend te wezen. Te beginnen met Maandag zal echter aan het Polygoon-programma nog worden toege voegd de voetbalwedstryd België-Holland. Verder gaf het voor-program.na niets dan op het tooneel Alex de Haas, die een paar liedjes zong en daarby zichzelf op de piano begeleidde. Toen de heer de Haas klaar was en we ook nog de advertenties op het doek bekeken had den, was er precies een half uur om en begon de hoofdfilm. TO 1^3 v'. v:-v '9, Zondag 23 April hoopt 't echtpaar P. Wage- maker—N. Blank den dag te herdenken, waarop het vyftig jaar geleden in het huwelyk trad. De echtelieden, die beiden 73 jaar zyn, genieten nog een goede gezondheid. Ongetwyfeld zullen zy op hun feestdag veel belangstelling in hun woning aan den Oudeweg 103 ondervinden. Eindexamen, tooneelspel in 5 be drijven door Max Dreyer. Amster- damsche Tooneelvereeniging. Stads schouwburg. De oorspronkelyke titel van dit spel in tafe- reelen is „Reifeprüfung" en dit moeilijk te ver talen woord geeft de beteekenis van het stuk beter weer dan de Nederlandsche benaming, al draait van begin tot slot alles om het eind examen. Een sterk stuk is het niet en als het ons desniettemin den geheelen avond heeft kunnen boeien, dan lag dit zeker aan het uit stekende spel van enkele der hoofdpersonen en niet minder aan het interessante tooneelbeeld, dat ons telkens weer onder de voortreffelijke regie van Albert van Dalsum werd geschonken. Het gaat in dit stuk om Knud Sengebusch, een jongeman met een zeer moeilijk karakter, die reeds tweemaal gestraald is en tot wanhoop wordt gebracht by de gedachte, dat hij nu vcor de derde en laatste maal de folterende proef van het eindexamen niet met succes zal door staan. Daarbij komt een ongelukkige liefde, waar hij al evenmin tegen opgewassen is. De voorstelling van deze feiten is wel zeer donker van toon, zóó donker, dat het geheel niet over tuigend op ons werkt. Gruys Voorbergh speelde de rol van den zwaarmoedigen jongen in de Sturm und Drang-periode met veel inneriyke kracht en vooral wanneer hy tegenover Albeit van Dalsum stond, die aan de sympathieke fi guur van Directeur Brodersen weer iets van zyn prachtig talent gaf, bereikte hy een klem mende spanning, die het spel boven zijn eigen- ïyke beteekenis ophief. Maar er is zoo wemig „jeugd" in dit leven van jonge menschen, tè weinig om echt te zyn, zelfs in een naargees- tigen tyd als deze. Iets jeugdigs was er nog wel in het optreden van Ben Royaards als de lucht hartige student Bert Ilgen en van Willy Haak als zyn levendige collega Rosa von Jedlinsky, maar die jonkheid was al te duidelyk door het bederf aangestoken om verademing te brengen in de opzettelyk geladen atmosfeer. Die kon ook moeilyk komen door het samenspel van Car- pentier Alting en Georgette Hagedoorn, al von den de rollen van verdwaalden leeraar en leer linge een goede vertolking. De schouwburg was vol met belangstellenden in het drama van het eindexamen. De paeda- gogie was zeer sterk vertegenwoordigd en het bleek uit de aandacht waarmee het spel werd gevolgd en de byval die de vertooning verwierf, dat het onderwerp in deze bewerking aan ve len iets te zeggen had. Maar er waren daar naast vele jongeren opgekomen, blykbaar in de meening, dat het stuk niet op de laatste plaats voor hen bestemd was. Dit nu gelooven we te moeten betwyfelen, omdat „Eindexamen" door meer dan een vrymoedige uiting en ook door zijn algemeene strekking slechts kost voor gees- telyk volwassenen kan zijn. H. B. v. d. S. Het bestuur van den R.-K. Volksbond zal in verband met het Paaschfeest ongeveer 11.000 eieren beschikbaar stellen voor zyn werklooze leden. Gehuwden krygen 15, ongehuwden 7 eieren, terwijl voorts voor elk kind 2 eieren ge schonken wordt. 0 LIJS! Op de Krocht is gisteravond te ongeveer kwart voor acht een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De acht en vyftig-jarige dame M. E.—K. wilde den ryweg oversteken, juist op het moment, dat een wielryder, zekere J. M., oud 54 jaar, naderde. De dame weifelde even, met het gevolg, dat zy daardoor juist aange reden werd. zy viel met het hoofd op de straat, per ziekenauto is zy naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht, waar zy kort na aan komst is overleden, zonder tot het bewustzyn te zyn gekomen. Geboren: 5 April: C. G. van KempenDrop- pert d; A. E. Deende Zwart d; 6 April: A. E. v. d. PuttenBergman z; P. PolmanJonker d; A. MolenkampSebrechts d; M. A. Moonen Kroon d; 7 April: J. WegmanDykman z. Overleden: 6 April: A. van Welsumvan Aken 67 j„ Kloosterstraat; I. SmaelLouwerse, 78 j„ Arnulfstraat; J. van PoolenMutz, 92 j„ Jans straat. De heer S. Muller, alhier, is te Leiden be vorderd tot arts. De matinee-voorstelling, die Donderdagmid dag in het Rembrandt-theater gegeven werd, heeft f 230.opgebracht, welk bedrag geheel ten goede komt aan de H.O.V. Huisvlyttentoonstelling De dezen winter op de Huisvlijtcursussen van de afd. Bloemendaal van den Volksbond (Vereeniging tegen Drank misbruik) vervaardigde voorwerpen zullen Zondag 9 April des middags van half 3 tot 4 uur ter bezichtiging worden gesteld in een der zalen van de Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging, Park Duin en Daal. Gevonden en terug te bekomen by: Wilson, Busken Huetlaan, huize de Beek, een schild pad; O. E. Alandt, Bloemendaalseheweg 251 Overveen, een armbandhorloge; Boer, Oranje Nassaulaan 82 Overveen, een jongensjasje; H. Toornent, Bloemendaalseheweg 250 a, Overveen, een rijwielbelastingmerk; Duinlustparkweg 22 Bloemendaal, een damestasch; Nachenius, Nach- tegalenlaan 12 Aerdenhout, een hondje (fox- terrier); Ch. Geuken, Lange Heerenstraat 24 rood Haarlem, een glacé handschoen; de Ruy- ter, Bosch en Duinlaan 24 Bloemendaal, een schooltasch; aan den politiepost te Aerdenhout, een knipmes en een roodbruine ceintuur; aan het bureau van politie te Overveen, een dop van benzinetank; een dameshandschoen, een padvindersriem, een blauwe ceintuur, een kora len halsketting. Ontheffing winkelsluiting. Door B. en W. is op grond van art. 9 lid 5 der Winkelsluitings wet ontheffing verleend op de z.g. bollendagen van de bepalingen dier wet voor de winkels, waarin bloemen en consumptie-artikelen, waar onder ook vallen sigaren en tabak, worden verkocht. Ontvanger der directe belastingen By be schikking van den minister van Financiën, is de ontvanger der directe belastingen, enz. F. W. Postma, verplaatst van het kantoor Zwijn- drecht naar het kantoor Beverwyk. Huldeblijk voor den burgemeester Naar wij vernemen is aan onzen plaatsgenoot den heer Laurent Bleeker, opgedragen het schilderen van het portret van den burgemeester. Het schilderij zal den burgemeester by zijn vertrek uit de gemeente, als huldeblyk worden aangeboden door het comité. De werkloosheid Zaterdagmorgen waren aan de Gemeentelyke Arbeidsbeurs alhier inge schreven 628 werkloozen (638), n.l. 309 (319) uit Beverwijk, 215 (212) uit Wyk aan Duin en 104 (107) uit Heemskerk. Tusschen haakjes zyn geplaatst de cijfers der voorafgaande week. Melkoorlog Terwijl dóór den georganiseer- den melkhandel de melkprijs vanaf Maandag op 10 cent per liter was gesteld, wordt door ver schillende leveranciers, afkomstig uit Limmen en Assendelft, de melk hier sinds eenigen tijd uitgevent tegen 8 cent per liter. Een landbouwer uit onze omgeving is er thans toe overgegaan de melk tegen 7 cent per liter uit te venten. Burgerlijke Stand Gehuwd: J. C. van der Wiel, Zaandam en E. de Visser, alhier. Overleden. J. W. Lemmers, 3 weken, alhier. Afwijking Winkelsluitingswet Door B.. en W. der gemeente Heemstede is goedgunstig beschikt op een verzoek, gedaan door de R.K Middenstandsvereeniging „De Hanze" afd, Heëmstede en de Commissie Heemsteedsche Winkeliers, om op de Zondagen 9, 23 en 30 April de winkels te mogen openhouden in ver band met de drukte op de bollendagen. Echter moeten de zaken des avonds om 10 uur gesloten zijn. Mede ingevolge besluit van B. en W. van Heemstede zullen de bepalingen van de Win kelsluiting niet gelden vanaf Dinsdag 11 April tot Dinsdag 18 April, de dagen der Paasch- reclameweek der Heemsteedsche winkeliers, met dien verstande echter, dat ook op die da gen de winkels des avonds na 10 uur gesloten moeten zyn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Makkes en C. E. van Loon; P. J. Custer en M. C. Roos. Gehuwd: J. Danebroek en J. Groen; S. Jon ker en F. W. Boelsums; C. E. Wals en M. M. Rosier. Overleden: Meindert van Urk, 66 j, echtg. van H. Kramer; Johanna Jacoba Verheyden, 1 d., dochter van D. Verheyden; Tietje Bruyn, 64 j„ echtgen. van Jan Smit. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de Naamlooze Vennooschap „Melk- inriching Velsen" alhier. Plaatselijk Crisis-Comité Door samen werking van het Nationaal Crisis-Comité en de gemeente Velsen is voor het eerste halfjaar 1933 pl.m. 5400 beschikbaar gekomen voor bovengenoemden steun. Georganiseerde werkloozen, die voor klee ding, schoeisel of dekking in aanmerking wen schen te komen, moeten zich wenden tot het bestuur hunner organisatie. Het sub-comité, dat belast is met de behan deling dezer steunaanvragen, bestaat uit de heeren: C. van der Steen, Snelliusstraat 47, IJmuiden; W. Ploos van Amstel, Kennemer- laan 100, IJmuiden; G. Knapen, Iepenstraat 8, IJmuiden-Oost. De ongeorganiseerde werkloozen richten hun aanvragen om kleeding, schoeisel en dekking op de gewone wyze tot het sub-comité in den kring waarin zy wonen. Sedert de vorige opgave (6 Maart) ontving de penningmeester in totaal 1717.99, waar onder 2180 van de ambtenaren P.T.T. 50 van de ambtenaren van het P.E.N- en 13.80 Het Festival van St. Caecilia Voor het festival, dat de R. K. Harmonie St. Caecilia op Zondag 27 Augustus, Zaterdag 2 en Zondag 3 September houdt, zyn voor eiken dag 3 prij zen ter beschikking van de jury gesteld, echter voor de vocale en instrumentale afdeelingen afzonderlijk. Verder ontvangt elke deelnemende vereeniging een herinneringsmedaille en zal voor eiken festivaldag ook het publiek een prys hebben te vergeven. Een goede maatregel van het uitvoerend co mité is, om af te wyken van de tot heden bijna steeds gevo'gde gewoonte, één verplicht en één nummer naar keuze te laten uitvoeren. In- plaats hiervan voeren alle vereenigingen twee vrye nummers uit. Hierdoor wordt het voor het luisterend publiek ook aangenamer, steeds het zelfde werk aanhooren is op den duur verve lend. Gevaarlijk speelgoed Het vyfjarig doch tertje van D„ wonende Bihen Arnoldkade al hier, kwam spelende met een celluloid pop te dicht by een brandende kachel, waardoor de pop in brand vloog. Het kind kreeg brandwon den aan hoofd en handen, welke zoo ernstig waren dat de kleine in het St. Antonius Zieken huis te Umuiden-Oost moest worden opgeno men. Gebouw „St. Bavo" Cursussen R.K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zit tingen 4 en 7 uur. R.K. Lyceum Byeenkomst afgevaardigden R.K. Jonge Werkgevers en R.K. Volksbond, kwart over 8. R.K. Leeszaal, Nieuwe Gracht 70 Ten toonstelling „Woord en beeld in het toerisme", van half 4—5 en van 7—9 uur. Teylerplein Speelplaats Broederschool opstelling Palm-Paasch-optocht half 1 uur. Speeltuin „Kindervreugd" Godfried van Bouillonstraat: uitvoering ter gelegenheid van Palm-Paasch, half 2 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété 11.30, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Gemengd koor „On der Ons", 8 uur. Eindexamen R. K. Handels avondschool R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Brinkmann, Groote Markt Algemeene ver gadering ijsclub voor Haarlem en Omstreken, half 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uixr Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrydagavond van 7—8 uur Kinderhuisvest 25 rood. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis". Spreek uren van de Zusters: Iederen dag van 2—2.30 uur in de wyklokalen: Clubhuis Raadhuis straat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leid- schevaart 2. Koningstraat 27 Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS - REPARATEUR Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 8 April 8 uur 's avonds tot en met Vrijdag 14 April zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en des nachts geopend. Fa. Gryseels en van Hees, Lange Veerstraat 14, Telef. 11000; Apotheek Loomeijer, Zylweg 34, Tel. 12495; Schoterbosch-Apotheek, Rijks straatweg 19, Tel. 12711. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blyft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3, Tel. 12033, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend. Maandag 10 April: 1012 ontspanning; 25 ontspanning; 3.304.30 gymnastiek. Da Bibliotheken zjjn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8H—9K uur VRIJDAGAVONDS 8J4—9H uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2 >4—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 7H—8H uur VRIJDAGAVONDS van IA—8 A uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2*4—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS 7*4—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAG AVONDS 7*4—9 uur ZONDAG om half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 7 uur Lof. HaUrmeun Kongregation für die deutschen Madchen. MAANDAG 8 uur Congregatie voor de meisjes. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. An tonius. WOENSDAG 7 uur Congregatie voor de jon gens. Van 58 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG, Witte Donderdag, 8 uur ge zongen H. Mis, 7 uur Lof en gemeenschappeiyke aanbidding. VRIJDAG, Goede Vrydag, 8 uur de plechtig- hedenheden, 3 uur oefening v. d. H. Kruisweg, 7 uur overdenking over het sterven des Heeren. Zaterdag 8.30 Faaschmis. Van 5—9 uur ge legenheid om te biechten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2