Zbe $avel der Tweede kiassers Zuiverder en gezonder kan 't niet! MAANDAG 10 APRIL V.V.A en Vitesse winnen allebei zwaluwen i—vitesse i 2—3 Wilskracht IIV. V. A. I 36 D. O. S. S. IR. K.A.VI 3—3 Eert zwaar bevochte Vitesse- overwinning Forward IGeel Wit I 32 R. K. V. V. Lisse I- 4—0 -Teijlingen I D. H. V. B.-UITSLAGEN H. B. C. IIde Meer II 5—4 K. N. V. B. De KennemersW. M. S. 11 W ater graaf smeerZand voort 6—2 Vriendschappelijk HaarlemH. V. V. 43 HAARL. VOETBALBOND Uitslagen HONKBAL EDO gaat honkballen HOCKEY DEVENTER—AMSTERDAM De hoofdstedelingen winnen met 32 Hockey WalesSchotland COMPETITIE DERDE KLASSE Alkmaar 2—H. B. S. 2 (0—3) M.H.C. 3Krommenie (4I) WORSTELEN Worstelwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland WIELRENNEN PARIJS—CAEN AUTOMOBILISME BERLIJN—HAMBURG IN 2 UUR 2Vz MIN. LAWNTENNIS NED. LAWNTENNISBOND DAMMEN „HAARLEMSCHE DAMCLUB" Clubkampioenschappen WIEL- 12 RIJDERS Eindelijk de drank, die niet alleen verfrischt en dorst lescht, maar die ook GEZOND is voor iedereen Hero „Perl" - de nieuwe drank die alles bevat wat ons Hollandsch fruit wereldberoemd maakte: Geur, smaak en gezondheid. - Tracteer Uzelf eens op een fleschje Perl. Zie die parelende gouden kleur, geniet van het edele aroma en proef dan dien heerlijken smaak! Neem Hero „Perl" in huis - het blijft altijd goed. Drink het ook als U uit bent - het is zoo goed voor U WAARSCHUWING Clubkampioenschappen „Haarlemsche Damclub" HANDBALLEN NederlandDuitschland STOOMVAARTLIJNEN De Nieuwendammers nemen direct het spel in handen en met snelle open aanvallen be lagen zij het Wilskracht-doel. V.V.A. heeft nan ook spoedig succes, als de l.-back van W. mist en de V. V. A.-midvoor met een hard schot de score opent. W. onderneemt nu ook eenige aanvallen, die echter niet het ge- ^enschte resultaat opleveren. V. v. A. is dan ook veel gevaarlijker, mede öoor het zwakke verdedigen der W.-defensie en spoedig weet dan ook de l.-buiten het W.- het te vinden, 02. W. komt er dan iets beter in en bij een hun eer aanvallen wordt de W.-midvoor voor doel "genomen". Uit de daardoor toegestane pe nalty weet W. den achterstand te verkleinen, 1—2. Aangemoedigd door dit succes, valt W. on stuimig aan en weet spoedig den stand gelijk te maken, wanneer de W.-spil een schot inzendt, öat de V. V. A.-keeper achter de doellijn weg haalt, (2—2). Nu heeft W. dan ook al haar kruit verscho ten en den resteerenden tijd is V.V.A. absoluut meester van het terrein en weet haar meer derheid dan ook in twee mooie doelpunten uit te drukken (24). Met dezen stand komt de lust. Ook na thee is het V. V. A. dat onmiddellijk Feer de W.-veste in moeilijkheden brengt. De W.-verdediging is er dezen middag dan °°k absoluut uit, hetgeen de watervlugge V. V. ^.-voorhoede in staat stelt spoedig weer de score te verhoogen (25). W. ziet in, dat het soo toch ook niet langer gaat en weet het spel geruimen tijd naar de V. V. A.-helft te ver- Plaatsen. Hoewel de trapvaste V. V. A.-backs, niet veel hans geven, weet de midvoor van W. uit een voorzet van rechts met een mooien kopbal het derde doelpunt voor W. te maken, (35). Aan beide zijden worden dan eenige kansen gemist, waarbij ook paal en lat redding bren gen. V. V. A. vindt het echter nog niet genoeg etl hun rechtsbuiten weet het zesde doelpunt voor hen te maken met welken stand het einde komt. De zwart-witten zetten er aanstonds, ge steund door den wind, een vlot tempo in en bedreigen de Doss-veste, voorloopig zonder ge- vaar. Aan den anderen kant zijn de aanvallen minder talrijk en niet zoo gevaarlijk. Na 15 mi nuten doelpunt H. Postma uit een pas,s van Schrama. De vreugde is echter kort, want als d. Wende den bal van dichtbij inschiet en keeper Kluyskens het leer laat vallen scoort J. Huiter gemakkelijk den gelijkmaker. Doss wordt Pu even iets sterker en als A. Ruiter fraai J^oorzet kogelt Lammers onhoudbaar ineens in, 2'2 voor Doss. R.K.A.V. herwint dan het ter- rem en H. Postma brengt de partijen spoedig Pp gelijken voet, terwijl Borst even voor half time keurig voor R.K.A.V. de leiding herneemt. Na de thee speelt Doss, met den wind in den Pug en hoewel het terein van den strijd meer en meer naar de R.K.A.V.-helft wordt ver- Plaatst houdt de zwart-witte achterhoede kra nig vol en geeft weinig gelegenheid tot schieten Hi de voorhoede van R.K.A.V. is het speciaal be linkervleugel die gevaarlijke aanvallen weet °P te zetten, vooral de snelle Borst op den vleu gel is op dreef. Tot scoren komt het echter Piet. Bij Doss wordt Peel vervangen door Eg- Selte, die spoedig een paar fraaie voorzetten geeft; uit een daarvan plaatst J. Ruiter het eer voor doel waar de snelle v. d. Wende keu- Pig voor Doss gelijk maakt. In den resteerenden wjd wordt heftig om de leiding gestreden. Post- Pm schiet een elfmeterschop tegen den staan der, terwijl aan den anderen kant «en schot van Eggelte achter de lijn wordt gestopt, het geen door den scheidsrechter, die te weinig met Pet spel meeliep, niet werd gezien. Tenslotte kwam onder groote spanning het einde van bezen wedstrijd, die meer spannend dan fraai *as te noemen. Nest te vermelden dat de waterleiding in gebruik werd genomen en uitstekend functio neert. De kampioenscandidaten zijn ternauwernood °Ptglipt aan een gelijk spel en waren zij in de perste helft van den wedstrijd niet zoo fortuin- PJk geweest, wij gelooven dat zij met een ne erlaag naar huis waren gezonden. Gedurende ben geheelen wedstrijd was dan weer Zwalu- ™bn aanvallend en op zijn beurt wederom Vi tesse en was het een gelijk spel gebleven, dan "'as eerlijk gezegd de juiste krachtsverhouding weergegeven. Vitesse krijgt voor de rust twee ^er goedkoope doelpunten en rust breekt aan met een 20 voorsprong voor V. Na de thee wil Zwaluwen zich ook niet ge wennen geven en zij doen al hun bes,t om den achterstand te verkleinen. .Het gelukt hun en zelfs even daarna wist Hoopman met een voortreffelijken doorloopbal ben stand gelijk te maken. We dachten nu een boorzetten van Vitesse te zien te krijgen, maar Het offensief is voor Zwaluwen. Vitesse neemt Het echter over maar de weinige schoten van Hun voorhoede worden door Vlaming schitte rend verwerkt. Toch doelpunt Vitesse op keu- *'8e wijze uit een corner. De Zwaluwen trachten H°g gelijk te maken maar de korte speeltijd geeft geen gelegenheid meer en met dezen stand K°mt het einde van dezen spannenden wed- st«jd. Alle spelers, van Zw. hebben zonder uitzon dering uitstekend gespeeld. Indien dat in de •csteerende wedstrijden (V.V.A. en Alw. For ward) het geval zal zijn dan hebben beide V^eenigingen hun handen vol en zal er wor- ben gevochten voor de overwinning. Forward verschijnt met 1 invaller en Geel-Wit met 3 invallers. Voor de rest hebben de gasten et windvoordeel en zijn al direct in den aan- yak Forward pakt eveneens goed aan en weet Het overwicht der gasten te bedwingen. Na 10 Hinuten spelen weet Forward uit een goed ?Pgezetten aanval te doelpunten 1-0. We krijgen Hierna een mooie gelijkopgaande strijd met «eel-Wit iets in de meerderheid. Na een half Jtr spelen hebben de gasten eindelijk succes de linksbuiten uit een snellen aanval op bui- j hgewoon fraaie wijze den gelijkmaker scoort. "—I" Forward komt nu geweldig opzetten, maar Pgelegde kansen worden niet benut. Als For ward wederom een goeden aanval opzet, hebben eindelijk succes en schiet de linksbuiten on- H°Udbaar in 21. Vlak daarop weet Geel-Wit Hit een corner te doelpunten, maar de scheids- echter had buitenspel geconstateerd. De rust saat in met 2—1 voor Forward. Na de rust heeft Forward het windvoordeel J? komt dan ook aanstonds in den aanval, houden ze het beste van het spel en na een kwartier spelen weten de gastheeren den voorsprong te vergrooten. 31. Geel-Wit laat den moed wat zakken en ook Forward neemt de zaak nu kalmer op, waardoor het spelpeil in zakt. Tegen het einde komt Geel-Wit nog op zetten, maar ze begaan de fout het spel te hoog te houden, wat met den sterken wind hun de balcontröle deed verliezen. Toch hebben ze nog succes en 5 minuten voor het einde weet de rechtsbinnen op fraaie wijze den achterstand te verkleinen. 32. De gasten doen thans nog a,lle moeite den gelijkmaker te scoren, maar Forward verdedigt stug, zoodat het einde komt met een verdiende zege voor Forward. Lisse verschijnt met een invaller voor zijn doelman en deze heeft zijn doel goed schoon- gehouden. Dank zij het goede verdedigen der backs mocht het Teylingen niet gelukken tegen te scoren. Ook had Lisse een gewijzigde opstelling. De midvoor speelde nu linksuiterst Dit was een groote verbetering. Nu kw'amen er voorzetten en het binnentrio zorgde voor de rest, hoewel het afwerken niet altijd tip top was. Over den wedstrijd het volgende: Als om even vóór 3 begonnen wordt, neemt Lisse het spel in handen en het duurt niet lang of de midvoor van Lisse heeft succes, 10. Teylingen niet ontmoedigd, tracht het spel te verplaatsen en oefent eenigen tijd een druk uit op het Lisser- doel, doch van doelpunten komt niets. Eensdeels omdat de achterhoede van Lisse goed is inge speeld en ten tweede omdat Teylingen o. i. het spel wel een beetje kort houdt. Lisse houdt het spel goed open, wat dan ook succes brengt, als de linksbuiten op de zijn bekende wijze een kogel inzendt, welke doel treft 20. Met dezen stand is het rusten. Na de thee hetzelfde spel met Lisse in de meerderheid, waardoor de linksbinnen in de gelegenheid wordt gesteld no. 3 in de touwen te deponeeren, 3—0. Zoo verstrijkt de tweede helft. Teylingen verdedigend en Lisse aanval lend. De voorhoede van Lisse vindt het nog niet voldoende en als niemand meer ergens aan denkt, weet de midvoor er nog een vierde doel punt aan toe te voegen. Met Teylingen in den aanval breekt het einde aan en heeft Lisse een verdiende 40-overwin- ning behaald. le klasse B The Unity 1— Nea 1 0—2 CHBC 2—De Meer 2 54 2e klasse B Vitesse 2 WSV I 4—3 C Alliance 1 BSM 1 2—8 3e klasse D Victory 2 PVCB 2 2—2 Reserve 3e klasse CWilskr. 3— India 2 6—1 Zwal. 3 RKAV 3 4—5 Gez. Vier 2 De Meer 3 14 Reserve 4e klasse GHSV 2—Vit. 3 2—3 KRoda 2—NVA 2 6—2 St. Pancratius 2 St. Martinus 2 23 LZPC 2— St. Louis 3 32 WA 3—The Vict. 3 2—5 M St. Mart. 3— St. Pancratius 3 40 WA 4Nea 3 40 Constantius 3 The Unity 3 0—1 NDoss 4 Wilskr. 4 1—3 De Meer St. Martinus 4 22 Diemen 3 Gez. Vier 3 1—2 NN Doss 5 Wilskr. 6 3—6 OSVF 3—Oda 2 7—1 Gez. Vier 4 Vic. 3 0—4 RKAV 4—WA 5 0—5 H. B. C. II besloot Zondag haar seizoen met een. wedstrijd tegen de Candidaten voor de on derste plaats. H. B. C. in de eerste helft met den wind in den rug, is een ietsje sterker en weet daar van te profiteéren door een tweetal goals, doch nog voor rust weten de gasten den stand op 21 te brengen. Als na rust H. B. C. den voorsprong tot 31 heeft vergroot, komt de Meer goed combinee rend opzetten. Een goede voorzet wordt door den midvoor onhoudbaar ingeschoten, 32. En als even later de gasten een penalty benutten, zetten zij er alles op om de leiding te nemen, wat hun zelfs gelukt, 34. Dit is echter het sein voor den H. B. C.- aanval om meer serieus te gaan spelen en na dat de gelijkmaker kwam uit een rollertje als de Meerkeeper te ver is uitgeloopen, komt 1 min. voor tijd met een hard laag schot de win nende goal, 54. Door dezen wedstrijd slechts gelijk te spelen, hebben de Wij kers hun kampioenskans ver speeld. Door krampachtig verdedigen gelukte het den Amsterdammers den stand gelijk te houden, waardoor O. V. V. O. het kampioen schap behaalde. Het begin was geheel voor de Wijkers, doch Amsterdams verdediging was uit stekend. Aan de overzijde kan Stoppa enkele malen juist redden. Dan bij een goeden Kenne- mers-aanval geeft Groot op tijd af aan Gordijn, die den Kennemers de leiding geeft. 1—0. De vreugde is echter van korten duur, want als Stoppa een hard schot fraai stopt, komt de bal weer voor 't K.-doel waar de Kennemers- doelman ongelukkiger wijze in eigen doel slaat. Hier ontging het den heer De Korte, dat de K.-doelman in den rug werd aangevallen. Rust komt met 11. Na de rust is Kennemers weer het meest in den aanval, hoewel de aanvallers van W. M. S. niet van gevaar ontbloot zijn. De Amsterdammers gaan zich dan tot verde digen bepalen, zoodat het een opeenhoping van spelers voor het W.-doel wordt. Enkele wijzigen in de voorlinie der thuisclub helpen niets. Een 2-tal handsgevallen laat de scheidsrechter on gestraft, terwijl een doelpunt van Lindner ge- anuleerd werd. Enkele minuten voor tijd lukt het W. M. S. bijna de leiding te nemen. Onder groote spanning komt het einde. Zandvoort speelde dezen wedstrijd met een vijftal invallers. Watergraafsmeer wint den tos en Zandvoort trapt tegen af. Er wordt direct een flink tempo ingezet en na eenige wissel vallige kansen geeft Kraayenoord Zandvoort de leiding. 01. Watergraafsmeer maakt uit een penalty ge lijk en neemt even voor rust de leiding. In de tweede helft blijkt deze Zandvoort- combinatie niet meer tegen die van Water graafsmeer te zijn opgewassen, althans voert Watergraafsmeer de score gelijkmatig op. Voor Zandvoort doelpunt Schuiten nog eenmaal, zoodat het einde van dezen wedstrijd komt met 62. De roodbroeken speelden tegen H.V.V. een aantrekkelijken oefenwedstrijd waarbij een 30 achterstand met rust in de tweede helft in een verdiende 4—3 overwinning werd omgezet. Haarlem speelde met: Kaan, Van den Berg en Huisman, De la Mar, Oldenburg en Vreeken. Bloemink, Verwaal, Polanen, Smit en Kammeyer. H.V.V. met: Da Costa, J. v. d. Bosch en Blan kenberg, Adam, Colthoff en Van Suchtelen, v. d. Haaren, Sillevis, W. v. d. Bosch, Pasteur, Jansen en Snoek. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt opent Haarlem direct den aanval waarbij het samen spel tusschen Smit en Kammeyer zeer goed is, waardoor Da Costa reeds in de eerste minuten enkele schoten krijgt te stoppen. De HVV-doel- man bleek echter in goeden vorm en de regel matig terugkeerende Haarlemvoorhoede kwam dan ook niet tot scoren. Polanen schiet tegen den paal en wanneer Smit den uitloopenden Da Costa passeert redt een achterspeler op de doellijn. De open aanvallen van HVV brengen nogal eens verwarring in de Haarlem-achter hoede en na 20 minuten schiet Pasteur over den uitgeloopen Kaan in het doel, om 5 minuten daarna uit een hoekschop den stand op 02 te brengen. Een pracht schot van Verwaal wordt keurig gestopt en een goede kopbal van Bloe mink gaat juist langs den paal. Uit een straf schop wegens hands brengt Pasteur den stand op 03. Ondanks overwicht van Haarlem in het veld blijft de score tot de rust ongewijzigd. In de tweede helft is Haarlem bijna voortdurend in den aanval, hoewel de snelle uitvallen van HVV gevaarlijk blijven. Enkele goede kansen blijven onbenut, maar na een kwartier kopt Verwaal een voorzet van Polanen goed in en wanneer ook HVV hands maakt voor doel, benut Kam meyer den strafschop om er 23 van te maken. Verwaal en Bloemink wisselen van plaats en met onmiddellijk succes als Verwaal met een goeden omhaal den uitgeloopen Da Costa passeert, 33, en even later zijn derde doelpunt scoort, 43. De talrijke goede passes van Smit halen voort durend de HVV-verdediging uit elkaar, maar Da Costa houdt verder alles en Bloemink schiet een strafschop naast het doel. Met 43 voor Haarlem komt dan het einde van een vlot ge speelden goeden wedstrijd. la DamiatenEDO 3 36 EHS—HFC 3 2—4 lb IVO—Haarlem 3 5—2 Bloemendaal 2RCH 5 14 RCH 4Spaarnevogfels 12 2a Schoten 3—VOG 2—9 2c Hillegom 2WH 01 Schoten 2a—Zeemeeuwen 2 13 Spaarnevogels 2Zandvoort 2 07 3a VSV 6—Kinheim 4 2—3 IVO 2—RCH 7 2—4 3b DWO 3Bloemendaal 3 110 VI. VogelsKennemers 6 70 3c Kennemers 4Beverwijk 4 83 3d Kennemers 8Swastika 2 23 VSV 4—RCH 9 4—1 Beverwijk 3—WH 3 9—0 3e Kinheim 5Thalia 2 2—1 Stormv. 5Kennemers 9 100 BIO 3Beverwijk 5 02 3g Haarlem 6Bloemendaal 5 82 3h Hillinen 2Zandvoort 5 Zandvoort niet opgek. Vijfhuizen—Haarlem 7 101 3j Zandvoort 4DOA 2 42 3k Ripperda 3—EDO 7 0—2 Haarlem 8Hillegom 3 11 Op voorstel van het bestuur van E.D.O. werd aan de leden dezer vereeniging gelegenheid gegeven zich aan te melden voor een te stichten honkbalafdeeling. Van deze gelegenheid heeft een voldoend aan tal leden gebruik gemaakt, zoodat we dezen zomer één of meer negentallen van EDO óf in de Bonds-, óf in de Haarlemsche competitie zullen zien uitkomen. Na een zeer spannenden wedstrijd is Amster dam erin geslaagd, in de laatste tien minuten van den wedstrijd, de overwinning te behalen. De Deventenaren begonnen dadelijk in een snel tempo en waren in de eerste speelhelft voort durend in den aanval. Langzamerhand bracht de Amsterdamsche voorhoede eenige bezoeken aan het Deventerdoel en toen er vlak voor het net een worsteling ontstond, verdween de bal onverwacht in het doel. zoodat Amsterdam op gelukkige wijze aan de leiding kwam (10). Deventer gaf echter niet op en bleef het beste deel van den strijd houden. Met een 10 voor sprong voor Amsterdam ging de rust in. Na de hervatting kwamen de Deventenaren fanatiek opzetten en uit een voorzet van Schoevers bracht van Getsen de partijen op gelijken voet. Voortdu rend moest nu de Amsterdamsche doelman red dend optreden en weldra kreeg met 2—1 Deven ter de leiding. De Amsterdammers bleven krach tig aanvallen en tien minuten voor het einde was de stand nog ongewijzigd. Een hooge bal van van Leuven kwam tegen de lat van het Deventerdoel en v. d. Berg wist den terugsprin- genden bal in te zetten (2—2). Vijf minuten voor het einde liet de Deventerdoelman een bal van v. Erven- Dorens loopen, zoodat Amsterdam tenslotte de zege behaalde. De hockeywedstrijd tusschen Wales en Schotland, die Zaterdag te Standrews werd gehouden, is door Wales gewonnen met 10. De gasten traden het meest aanvallend op, doch hadden toch een behoorlijk spelend Alk maar tegenover zich. Was de Alkmaarsche aan val wat meer doortastend geweest, zeker had HBS dan niet met deze geflatteerde cijfers ge wonnen. De betere aanvallen der Haarlemmers stelden de Vries voor de rust in staat, tweemaal te doelpunten, terwijl Sorgdrager er voor zorgde, dat nog een derde doelpunt genoteerd kon worden. De thuisclub strandde maar steeds op de Haarlemsche verdediging, welke telkens op het juiste moment wist in te grijpen. Het einde bracht dus een verdiende, maar wat geflatteerde 30 zege voor HBS 2 durend aanvallend. Menige kans werd echter om zeep gebracht, zoodat slechts twee goals gescoord werden door Beets en Seholte (41). Een wat meer actieve voorhoede der MHC had heel wat meer kunnen bereiken. De thuisclub had het nog al gemakkelijk en dat zij desondanks in de meerderheid was, zegt afdoende over de capaciteiten van Krom menie. MHC nam de leiding na ettelijke vergeefsche pogingen van de voorhoede, welke de aanvallen zeer slordig afwerkte en daardoor nogal eens miste. Krommenie vond dan ook een gelegenheid om weer gelijk te maken, maar nog voor de rust had Mulder toch weer aan MHC de leiding be zorgd. Rust 21. In de tweede helft was MHC eveneens voort- J. de Ruiter H. K. V. „Haarlem" behoudt zijn titel De Deventer Athletiek-Club „K. D. O." orga niseerde Zaterdagavond 8 April worstelwedstrij den om het kampioenschap van Nederland (Ie KI.) voor de gewichtsklasse midden-half zwaar en zwaargewicht. Hiermede zijn de worstelwedstrijden voor bovengenoemden titel beëindigd. Zondag 23 April worden de gewichthefwed strijden georganiseerd. De wëdstrijden vonden plaats onder leiding van C. H. Bekker, Haarlem en verliepen als volgt: Middengewicht: Kampioen J. Portengen „Sandow", Zaandam met 0 strafpunten en heeft hiermede zijn titel schitterend verdedigd. 2e prijs H. Beekman „S. S. S.", A'dam met 5 strafpunten. 3e prijs J. F. Schouten D. O. K„ A'dam met 6 strafpunten. Half zwaargewicht: Kampioen J. de Ruiter H. K. V. „Haarlem" met 2 strafpunten. 2e prijs A. v. d. Horst „De Halter", Zaandam met 3 strafpunten. 3e prijs H. Heinsbergen H. K. V. „Haarlem" met 7 strafpunten, welke had ingeschreven voor de afd. middengewicht doch door overschrijding van de maximum lichaamsgewicht in deze al- deeling moest deelnemen, alzoo nog een mooie prestatie. Zwaargewicht Kampioen D. Korver „Sandow" Zaandam met 0 strafpunten en wist hiermede voor de 5e maal beslag' te leggen op den titel van zwaargewicht. 2e prijs B. Dofends „K. D. O", Deventer met 3 strafpunten. 3e prijs J. Muis „D. O. K.", Beverwijk met 8 strafpunten. Hiermede kwamen van de gehouden worstel wedstrijden 6 kampioenstitels in handen van athleten ressorteerende onder het district A'dam en omstreken en 1 titel in dat van het district Arnhem. De wegwedstrijd Parijs—Caen over 245 K.M. eindigde met een verrassende overwinning van Le Greves in den tijd van 7 uur 1 min.; 2e Le Calvez (op 1 lengte); 3e. Mauclair VA lengte). 4. Bartomi en 5. Parisiet. De gemiddelde uur snelheid van den winnaar was 35 KM. De Oostenrijksche courreur Frankel heeft samen met LehmannGuben een recordrit BerlijnHamburg gemaakt. De automobilisten vertrokken Zondagochtend om kwart voor zes met een Mercedes-wagen uit Berlijn en arri veerden te Hamburg in den tijd van 2 uur 2 min. 35 sec., met een gemiddelde uursnelheid van 135 K.M. De „Zepeplin-op-rails" maakte bij zijn laatsten recordrit een tijd van 2 uur 21 min. Zaterdagmiddag hield de Nederl. Lawn- tennisbond in het Carltonhotel te Amsterdam, zijn jaarlijksche vergadering. De voorzitter, den heer Ir. A. Broese van Groenou herdacht aan het begin van zijn openingsrede het overleden bestuurslid M. Dutilh. Voortgaande besprak de voorzitter de plan nen voor het komende seizoen. Er gingen dit jaar meer clubs in competitie dan het vorige jaar, n.l. 329 tegen 296. Er werden in den loop van de vergadering verschillende reglements-wijzigingen aange nomen. Bij de bestuursverkiezing werden in de open gevallen functies van de heeren mr. Diemer Kool en M. Dutilh, de heeren G. Leembrugge en D. Croll benoemd, terwijl de rest van het dage- ltjksch bestuur herkozen werd. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat er bezwaren zijn ingekomen tegen het feit, dat de kampioenschapswedstrijden in Hilversum worden gespeeld. Hilversum heeft, volgens sommigen, niet de juiste centrale lig ging. Het bestuur is het hierin in principe eens. Hilversum is wel genegen afstand te doen. De kampioenschappen worden nu eind Augustus op de banen van Festina te Amsterdam ver speeld. In den wedstrijd om het hoofdklasse club kampioenschap 1932/1933 der „Haarlemsche Damclub" is thans spoedig de beslissing te ver wachten. De volgende spelers hebben nu alleen nog een kans op den titel: Spelers: P. J. van Dartelen J. W. van Dartelen J. P. van Eijk J. B. Sluiter Jr. J. v. d. Giessen Joh. Fabel gesp. gew. rem. vrl. pnt. 10 8 2 0 18 10 5 5 0 15 10 4 5 1 13 10 4 4 2 12 8 5 1 2 11 8 3 2 3 8 Uw licht naar beneden. An ders verblindt hetl Hero „Per/" is een zuiver Natuur product, zonder eenige chemische toevoeging. De gouden kleur en de zuivere, frissche smaak zijn er door de natuur aan gegeven. Hero „Per/" bevat geen alcohol. De kansen van Van Eijk, de titelhouder Slui ter en van Joh. Fabel zijn echter theoretisch, want wanneer meester van Dartelen nog slechts twee punten scoort, zijn zij in den strijd om den titel definitief uitgeschakeld. De strijd om degradatie naar de 2de klasse te ontgaan is eveneens nog bijzonder spannend. Om in de hoofdklasse te blijven moeten de deelnemers minstens 10 punten hebben behaald. Aebe de Jong, Joh. Fabel, D. Kleen, J. Poppen, J. Balk en H. Greeuw hebben dit puntental ech ter nog niet bereikt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit puntental nog van 10 op 9 zal worden terugge bracht. Het reglement spreekt namelijk, dat zij degradeeren, die „minder dan 0.70 moyenne" behalen. Het puntental van 9 is echter even onder dit moyenne (0.692), terwijl 10 punten een moyenne van 0.769 uitmaakt. De billijkheid zou dus medebrengen, dat in dit bijzondere ge val 9 punten zou moeten worden aangehouden. De wedstrijd om het 2de klasse clubkampioen schap 1932/1933 der „Haarlemsche Damclub" begint thans zijn einde te naderen. Momenteel hebben alleen J. Wielenga, P. J. Bijrij en C. Kool nog een kans op den titel; de overige deel nemers zijn thans definitief uitgeschakeld. De stand van de leiders is thans als volgt. In totaal hebben alle deelnemers 12 partijen te spelen. Spelers: gesp. gew. rem. verl. punten J. Wielenga 11 6 4 1 16 P. J. Bijrij 8 5 2 1 12 C. Kool 9 4 4 1 12 Deze drie spelers hebben alleen nog kans op promotie naar de hoofdklasse; J. Wielenga is reeds definitief gepromoveerd omdat deze het vereischte puntental (16) intusschen heeft be reikt. Behalve W. J. A. Matla en F. W. de Pater zijn in deze klasse alle spelers buiten degradatie gevaar. Matla is reeds definitief gedegradeerd naar de 3de klasse. Spelers: gesp. gew. rem. verl. punten F. W. de Pater 9 2 0 7 4 W. J. A. Matla 10 0 3 7 3 De Pater moet uit de resteerende 3 partijen nog minstens vijf punten scoren om in de 2de klasse te blijven. Voor de 4 proef-elftallen, waaruit het Ne- derlandsche elftal zal worden gekozen voor den handbalwedstrijd tegen Duitschland, zijn uit de omgeving van Haarlem gekozen de Lijnden leden L. Buis, L. Lievaart en P. Krul. Haarlem mers zijn er niet in vertegenwoordigd. De keuze-wedstrijden worden met Paschen in Utrecht gespeeld. B1NNENLANDSCHE HAVENS ÏJMUIDEN aangekomen 5 April: Astarte, s, Bremen. 6 April: Gateshead, s, Newcastle; Rijn stroom, s, Leith; Marion Traber, s, Gdynia; Ama zone, s, Middl. Zee; Vechtstroom, s. Huil; Honte- stroom, s, Londen; Roek, s, idem; Sambre, m.s„ Parijs. Vertrokken 5 April: Immanuel, m.s„ Stettin; Munln, s, Antwerpen; Broomland. s, Aberdeen. 6 April: Tijuca, m.s„ Br.-Indië; Rheln, s, Hamburg; Ceres, s, Pernis; Atreus, s, Londen; Oberon, s, Middl. Zee via R'dam; Ousel, s, Liver pool. AMSTERDAM aangekomen 5 April: Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren. 6 April: Gateshead, Newcastle, stuk goed en steenkolen, J. P. Coenhaven, Verg. Car gadoorskantoor; Rijnstroom, Leith, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Ma rion Traber, Gdynia, steenkolen, J. P. Coen haven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Hontestroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; Roek, Londen, stukgoed, Handelskade, Gene ral Steam Transport Cy.; Sambre, Parijs, laatst R'dam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Amazone, Middl. Zee, stukgoed, Suriname- kader Verg. Cargadoorskantoor; Vechtstroom, Cargadoorskantoor; Vechtstroom, Huil, stukgoed Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. JAVA-NEW VORK LIJN. SALEIER, 2 April van Batavia n. New-York. PALEMBANG, Java n. New-York, 1 April van Colombo. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ, 31 Maart van Penang n. Tandjong Priok. nieuw HOLLAND, 1 April van Singapore te Brisbane. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALWAKI, thuisreis, 2 April te Bahia. ALCHIBA, 1 April van B.-Aires n. R'dam. ALCYONE, 2 April van Hamburg te R'dam. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK, 31 Mrt. van Boston m Philadel phia. DELFTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 2 April te Londen. STATENDAM, R'dam n. New-York, pass. 2 April Lizard. HOLLAND-AÜSTRALIE LIJN. DJAMBI, thuisreis, 3 April van Port Said. TARAKAN, thuisreis, 31 Mrt. van Launceston. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. SALAWATX, 1 April van New Orleans te Durban. ROTT. LLOYD. DEMPO, thuisreis, pass. 2 April n.m. 6 uur Kaap del Armi. GAROET, thuisreis, pass. 2 April Kaap Bon. KOTA PINANG, uitreis, 1 April van Genua. TOSARI, 1 April n.m. van Java te R'dam. BALOERAN, uitreis, pass. 1 April Perim. Magda. Het Zweedsche s.s. „Magda", op reis van Chili naar B.-Aires, is tijdens slecht weer ge strand nabij Viel eiland in het Smlthkanaal. Het schip zit op rotsige bodem en is vermoedelijk als verloren te beschouwen. De bemanning bevindt zich in veiligheid en werd 2 April per s.s. „Don Ricardo" te Magallanes verwacht. MAASLAND, uitreis, was 5 April 8 uur 35 v.m. 100 mijlen Z.O. van Lands End. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND, 5 April van Singapore te Melbourne. JAVA-NEW YORK LIJN. SALEIER, 5 April van Singapore n. New-York. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIKANDI, 1 April van Cebu n. Kobe. TJINEGARA, 4 April van Batavia te Hongkong. MIJ. NEDERLAND. TANIMBAR, uitreis, pass. 5 April Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE. 6 April van Middl. Zee te Amst. TRAJANUS, 6 April van Genua te Alexandrië. NEREUS, 6 April van Danzig te Stettin. BOSKOOP, 5 April van Buena Ventura n. Cris tobal. CLIO, Middl. Zee n. R'dam, pass. 6 April Gi braltar. NERO. 6 April van Bilbao n. Santander. BARNEVELD, thuisreis, 7 April n.m. tusschen 810 uur te Liverpool verwacht. OBERON, 6 April van Amst. via R'dam n. Middl. Zee. VESTA, 6 April van Amst. vla R'dam n. Middl. Zee. COLOMBIA, uitreis, 5 April van Barbados. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, Vlaardlngen n. Bagnoli, 5 April van Oran. STAD DORDRECHT. Genua n. de Zwarte Zee, pass. 6 April Istanboul. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN. STREEFKERK, 6 April van R'dam n. Br.-Indië. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALDABI, 5 April van R'dam te B.-Aires. ALPHERAT, 7 April v.m. van B.-Aires te R'dam verwacht. MIJ. OCEAAN. PHRONTIS, 15 April van Java te Amst. verwacht. ROTT. LLOYD. DEMPO, thuisreis, 6 April van Tanger. Srtiepenverkoop. Naar verluidt is nog een „R"-boot van de Stoomvaart Mij. Nederland verkocht, thans de „Radja", bruto 7503 ton, gebouwd in 1913, die naar Japan gaat om te worden gesloopt. Scheepsbouw. Op de Eems heeft een goed geslaagd proeftocht plaats gehad van het m.s.„Edjogree", op de werf van Gebr. Sander te Delfzijl gebouwd, voor re kening van kapitein J. Groenewold te Hoogezand. DIVERSE SCHEPEN GELDERLAND, 6 April van Hambur; HOOGLAND, 6 April van Hamburg te Blyth. e Blyth. R'dam op de ST. ANNALAND, 5 April van Tyne. LETO, 6 April van R'dam n. Aarhuus. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, uitreis, pass. 7 April Fernando Noronha. WATERLAND, uitreis, 8 April v.m. 6 uur van Las Palmas. ZEELANDIA, uitreis, 7 April n.m. 10 uur van Bahia. MIJ. OCEAAN. POLYPHEMUS, 8 April van Batavia n. Amst. HOLLAND-AMERIKA LIJN. VEENDAM, New-York naar R'dam, 10 April v.m. 6 uur te Plymouth verwacht. KON. NED. STOOMB. MIJ. BACCHUS. 8 April van Middl. Zee te R'dam. BRION, 7 April van Bordeaux n. La Pallice. CERES. 7 April van Pernis n. W. Indië. ORPHEUS, 7 April van Aarhuus n. Amst. TRITON, 6 April van Cephalonia n. Catacolo. VENUS, 7 April van Triest n. Fiume. VULCANUS, R'dam n. Middl. Zee, pass. 7 April Gibraltar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11