Oranje benut de kansen m Het Nederlandsch elftal zegeviert in Antwerpen met drie-één Baitenlandsch varia Technisch op laag peil DE ZESDAAGSCHE MAANDAG 10 APRIL Geestdrift overheerscht Meerderheid van het Hollandsch voetbal zonneklaar bewezen De wedstrijd Holland de leiding geeft, 0—1 20 voorsprong met de rust den Hollandschen voorsprong te vergrooten (O3) den achterstand verkleint (1—3) DE BELGISCHE EER GERED Ge jus kijkt den bal een beetje nijdig na; toch nog een gat in het Nederlandsche doell Spel en de spelers 1 DE SAMENSTELLING DER ELFTALLEN 1 VAN DEN BERGHE Daring C.B. NAUWENS België VERBOVEN Berchem VERSYP VOORHOOF HELLEMANS F.C. Mechelen DESMEDT DEDEKEN VAN RUN P.S.V. BONSEMA PELLIKAAN L.O.N.G.A. WEBER A.D.O. WELS Unitas VAN DER MEULEN H.F.C. van Reenen HET STOERE TWEETAL De Belgen 5 Jan van Kempen moet opgeven Weber en Van Run vormden een onoverkomelijken hinderpaal voor den Belgischen aanval DRIEBANDEN KAMPIOENSCHAP Robijns winnaar EEN BENAUWD OOGENBLIKJE De toestormende Belg kan het niet van Gejus winnen en het gevaar is weer bezworen UIT DE SPO OHnf iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Een kleine 40-duizend toeschouwers, die zeker meer dan 10-duizend Hollanders in hun gelede ren telden, hebben in stralend lenteweer Hol land met 3—1 van de Roode Duivels zien binnen. Waar bovendien Amsterdam en Rotterdam tevoren reeds over hun Antwerpsche tegen standers hadden gezegevierd, kan men veilig heggen, dat de meerderheid van het Holland sche over het Belgische voetbal zonneklaar is bewezen. Over de entourage rond het traditioneele ge beuren in het Antwerpsche Stadion kunnen wij kort zijn. De Scheldestad heeft voor de zooveelste maal baar Hollandsche invasie beleefd, en het mag misschien een malaiseverschijnsel heeten, dat ze ditmaal nog een tikje opvallender was dan ooit te voren. Vooral Zondag, toen diverse extra-treinen hun menschenvracht aan Statie Zuid hadden ont laden, konden de Hollanders het in Antwerpens centrum wel tegen de Belgen opnemen. En in het Stadion te Deurne zelf maakten de aanwezige landgenooten misschien evenveel leven als hun Belgische broeders. Het Nederl. Elftal was eerst Zondagochtend haar het Zuiden getrokken, doch had den Za terdagavond en nacht in 'n concentratiekamp te Rotterdam doorgebracht. Karei Lotsy wil nu eenmaal de volledige 100 pet. van zijn menschen en men kan het hem dus moeilijk kwalijk nemen, dat hij „nach Hitleriaanschen Art" het con centratiekamp voor beroemde voetballers ont dekte. Antwerpen scheen ditmaal voor het auto- Verkeer smaller dan ooit en een mooie lentedag in Deurne's contreien heeft nu eenmaal het hadeel, dat men er onmenschelijke hoeveelheden stof eet. Dit laatste merkt echter alleen degene, die cr ambtshalve komt. Reeds uren voor de wedstrijd begon liepen de rangen vol en toen eindelijk Hollanders en Belgen het groene tapijt betraden was alles tot in de nokken gevuld en waren er reeds diverse beden door gedienstige Roode Kruis-dames op hun verhaal geholpen. De opstelling der ploegen was als volgt: Nadat Hellemans zijn Hollandschen collega v. d. Meulen heeft gehuldigd wint Begië den toss cn trapt v. Reenen af. De atmosfeer is sterk geladen. De Belgen Benieten het geringe windvoordeel. Onze tegenstanders strijden direct met een fceweldig enthousiasme. Nauwelijks heeft v. d. Meulen in samenwer king met Weber een Belgischen aanval onder broken of de Roode Duivels zijn alweer terug voor het Hollandsche doel en heel de 10.000- koppige Nederlandsche kolonie houdt het hart Vast als Voorhoof den bal aan den vrijstaanden Desmedt geeft, die tot veler opluchting maar half raakt, waardoor het leder achter loopt. Dan echter komen ook de oranjehemden los. V. Reenen zet eenige malen zoowel v. Nellen als Voorhoof aan 't werk, doch veel gevaarlijks krijgt V. d. Berghe toch nog niet te doen. Een tikje gevaarlijker zijn de Belgen aanvan kelijk wel. v. d. Meulen krijgt een goed schot van Desmedt te stoppen en kort hierop rolt de bal Kevaarlük dicht langs de Hollandsche doellijn, Bonder dat hij het beslissende tikje krijgt. Na een kwartier spelen nemen de onzen dan Vrij onverwacht de leiding. Als v. Reenen den bal krijgt toegespeeld on derneemt hij een snellen ren. Nauwens weet niet beter te doen dan corner te trappen. Wels neemt den hoekschop uitstekend. Wel stoot de Belgische keeper den bal weg, doch deze komt bij den vrij staanden Bonsema, die met een laag onhoud- baat schot Een oorverdoovend gejuich begroet dit Hol landsche succes. Het spel der Roode Duivels wordt hierna on middellijk iets minder. De Belgische verslaggevers Vreezen reeds een herhaling van Parijs, waar de Roode Duivels na een kwartier vergeefs aanval- MIMMMMMIMMMMMIMMMMMMMMMMMMMMIMMMMMIMMMMMMMMIMIIMM De Belgen waren het meest in het offensief, maar de afwerking der aanvallen liet te wenschen over. Die kunst verstonden wij beter en daarom wonnen wij! len in no time met 03 kwamen achter te staan, doch voor een zoo pessimistische veronderstel ling blijken direct toch geen redenen aanwezig te zijn. Integendeel, onze tegenstanders komen spoe dig met hernieuwde energie terug, zoodat onze verdediging bijzonder druk werk krijgt. Zelfs mogen we van geluk spreken, wanneer Voorhoof buiten v. d. Meulen's bereik uit een hoekschop juist over de lat kopt. Een prachtige omhaal van Desmedt vindt geen genade bij onzen keeper, waarna het Belgische overwicht door een tweetal gevaarlijke Holland sche aanvallen wordt onderbroken. Uit den tweeden weet v. d. Broek, die zeer actief is, zelfs een doelpunt te scoren, maar de scheidrechter had juist tevoren voor freekick van onzen linksbinnen gefloten, zoodat deze goal moest worden geannuleerd. Intusschen weten de Belgen het spel tot de rust toch grootendeels op de Hollandsche helft te houden. Het aantal voorzetten, thans vooral van Versyp, is legio, doch onze verdediging geeft vrijwel geen gelegenheid tot schieten. Vijf minuten voor half time komt v. Nellen ineens alleen voor den uitloopenden v. d. Berghe en schiet uit zeer moeilijke positie juist langs den paal. Twee minuten later appelleert de Belgische verdediging tevergeefs voor buitenspel als Wels het leder krijgt toegespeeld. Onze kleine rechtsbuiten krijgt hierdoor ge legenheid om snel naar binnen te komen. Een hard schot volgt, dat v. <3. Berghe wel kan stop pij, doch het leder komt voor Bonsema's voeten en vliegt tegelijkertijd hard in het Belgische doel. Aldus hebben de Hollanders een Onmiddellijk na de hervatting blijkt, dat de Belgen zich nog niet geslagen achten. Twee snelle aanvallen der Roode Duivels le veren evenzooveel hoekschoppen op, maar onze verdediging blijft de situatie meester. Reeds den eersteen keer, dat onze aanval een bezoek aan den Belgischen goal brengt, heeft dit een doelpunt tot gevolg. v. Reenen loopt snel naar buiten op een ver ren bal. Een duel met Dedeker volgt, hetgeen in v. Reenen's voordeel eindigt. Onze midvoor plaatst goed voor het Belgische doel en vindt daar v. Nellen op zijn plaats om met een uit stekenden kopbal Er zijn dan nauwelijks 5 minuten gespeeld. Nog laten de Belgen zich echter niet uit den toon brengen. Bonsema trekt zich terug en het aantal Belgische aanvallen wordt hier des te talrijker door. Men kan nu zelfs spreken van een sterk Bel gisch overwicht. v. Run en Weber werken als paarden, doch als na 17 minuten spelen bij een algemeenen aan val der Roode Duivels het leder van Pellikaan's voet terugstuit, komt het voor Sayes' voet, die juist langs den vallenden v. d. Meulen laag inschiet en Het Belgische overwicht blijft hierna onver minderd voortduren, waarbij de Hollandsche verdediging, hoe uitstekend spelend overigens, eenige malen niet over pech te klagen heeft. Verder spelen de Belgen hun meerderheid iets te veel in de breedte uit, zoodat de beide oranje-backs steeds gelegenheid krijgen zich goed op te stellen. Vermelding verdient een buitengewoon fraai schot van Versyp, dat v. d. Meulen op miraku- leuze wijze weet te keeren. Een kwartier voor het einde verslapt het spel eenigszins. Verschillende spelers geven teeke nen van vermoeidheid en het tempo zakt zien- deroogen. Dat op dit moment de strijd reeds in Hol lands voordeel is beslist, moet voor een ieder duidelijk zijn. Het overwicht der Belgen is thans tot staan gebracht, maar fraaier maakt dit den strijd niet. Talrijke aanvallen aan beide zijden wor den reeds in de kiem gesmoord. De laatste 7 minutèn zijn weer voor de oran je-mannen. v. d. Berghe is thans herhaaldelijk in actie en doet zijn werk naar behooren. Eenmaal is v. Reenen aan de bewerkstelliging van Hollands vierde doelpunt bezig, doch v. d. Berghe verijdelt deze krachtdadige poging op even stevige wijze. v. Reenen bijt in het gras en de bal rolt naast. De laatste minuten hebben weinig meer te beteekenen en als scheidsrechter Crew voor het laatst fluit is de Hollandsche zegepraal een voldongen feit. Over het algemeen heeft deze ontmoeting tegen de Belgen speltechnisch op een laag peil gestaan. Het enthousiasme, waarmede zoowel de Oranjemannen als Roode Duivels zich in den strijd wierpen, overheerschte zoozeer, dat er voor een goede techniek weinig plaats scheen te zijn. Het steunen der halflinies, vooral dat der onzen, was vaak onzuiver, terwijl werkelijk fraaie staaltjes voetbal slechts sporadisch wer den vertoond. Dat intusschen de strijd van het begin tot het einde het aankijken volkomen waard bleef, kwam door dit eerder genoemde enthousiasme en verder door de snelheid, waarmede het spel zich dikwijls van doel tot doel bewoog. Neemt men de sterkte der beide ploegen in het veld als maatstaf, dan zullen de Belgen zich wel verwonderd moeten afvragen hoe zij met 03 achter hebben kunnen staan, om ten slotte met 13 te verliezen. Echter, de verklaring ligt tamelijk voor de hand. Een heel voornaam punt ontbrak aar het Belgische aanvalsspel en wel het maken van doelpunten. De Belgische halflinie gaf de ballen steeds goed aan. De aanvallers verwerk ten ze in eerste instantie bij herhaling zeer be hoorlijk, doch het was een groote tactische fout van onze tegenstanders dat zij het voor den vij andelijken goal te veel in de breedte zochten. Voor een deel was dit misschien te verklaren, omdat zoowel van Run als Weber hun tegen standers geweldig op de huid zaten. Steeds greep dit tweetal op het juiste moment in en waar bovendien v. d. Meulen weer bijzonder op dreef was, kwamen de Roode Duivels er niet door. Een tikje pech hadden de Belgen voor het Hollandsche doel bovendien ook nog, want het is eenige malen gebeurd dat de bal gevaar lijk dicht langs de Hollandsche doellijn" rolde, zonder dat er een Belg in de buurt was om hem het beslissende tikje te geven. Eigenlijk was het een echte Hollandsche overwinning, die we gisteren in Antwerpen behaalden. U kent dat wel. In het veld heele- maal niet de meerdere; herhaaldelijk een doel punt tegen verwachten en dan tenslotte uit eenige snelle aanvallen het noodige succes boeken. Meer dan een kans of vijf zes hebben onze aanvallers niet gehad en hiervan werden er 3 benut. Aan den eenen kant is dit natuur lijk zeer te loven, doch het bewijst toch ook wel eenigszins dat we onze overwinning niet danken aan een absolute meerderheid over de tegenstanders. De twee door Bonsema gescoor de doelpunten waren niet bijzonder fraai, doch in elk geval zeer verdienstelijk. Ze waren beide een gevolg van het feit dat de Groninger het leder vlak voor den goal voor zijn voet gespeeld kreeg en in alle twee gevallen hield de Noor deling er niet alleen zijn voet, doch ook het hoofd bij. De fraaiste goal van den wedstrijd was die van v. Nellen, ingekopt na een voorzet van van Reenen. Verdiend was de overwinning naar onze mee ning wel. Men kan nu eenmaal niet de verhou ding in het veld alleen als maatstaf nemen. Holland heeft van de kansen geprofiteerd, ter wijl de Belgen dit niet deden, voornamelijk niet omdat onze achterhoede hen dit belette. Wij gelooven tenslotte ook dat de superioriteit van onze verdediging boven die der Belgen den doorslag heeft gegeven. Wat de spelers van de Oranjeploeg betreft kunnen v. d. Meulen, Weber en van Run wel in één adem worden genoemd. Buitengewoon veel heeft de H. F. C.-keeper wel niet te doen gehad, doch hij heeft er toch enkele gevaar lijke schoten op de hem bekende wijze uitge houden en éénmaal zelfs een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Weber was ook thans weer de rots in de branding en vertoonde zich schier overal waar maar even gevaar dreigde. Alle duels eindigden vrijwel in zijn voordeel, terwijl ook zijn trap pen niets te wenschen liet. Van Run sloot zich uitstekend bij zijn part ner aan. Wel trad de Eindhovenaar iets min der op den voorgrond, doch zijn verdiensten deden toch niet veel voor die van Weber onder. to de halflinie was, wij zouden haast zeg gen begrijpelijk, Van Heel weer de man. Voor al het afgeven der ballen van hem was heel was beter dan van Andriessen en Pellikaan. Deze beide laatsten hebben verdedigend heel goed werk verricht, doch konden ons als steun voor den aanval niet zoozeer bekoren. De flin ke trappen b.v., waarmede Hellemans zijn beide vleugels herhaaldelijk aan het werk zette, heb ben wij van Andriessen niet gezien en nog veel minder van onzen rechshalf, die zwak begon, spoedig op dreef kwam, om tenslotte in de tweede helft tamelijk uitgespeeld te raken. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinjL i R.C. Mechelen F.C. Brugge Liersche Uccle Antwerp DECLERQ Antwerp SAYES V. D. EYNDE C.S. Brugge Beerschot Scheidsrechter CREW, Engeland VAN NELLEN D-H-C. VAN HEEL Feijenocrd V. D. BROEK VAN REENEN P.S.V. Ajax ANDERIESEN Ajax Velocitas Nederland III1IIIIIIMIM ii ui hui in in i in in minui] mui [mi ii minimin Het bestuur van den Duitschen Voetbalbond en Athletiekbond stuurt de volgende boodschap. Aan de sportbeoefenaars van alle landen! De besturen van den Duitschen Voetbalbond en Athletiekbond verzekeren den buitenlandschen sportbeoefenaars, dat de in het buitenland ver spreide onjuiste berichten over den toestand in Duitschland niet op waarheid berusten. De orde in Duitschland is beter dan ooit. Talrijke in de laatste weken in Duitschland gehouden wed strijden tegen buitenlandsche tegenstanders, waaronder enkelen met een bezoek van 50.000 menschen, waarbij zich ook buitenlanders be vonden, bewijzen door hun goed verloop vol komen, dat de in het buitenland verspreide be richten tendentieus moeten worden genoemd. Bond voor Athletiek, Handbal en Zomerspelen Dr. v. Halt Hassler Duitsche Voetbalbond Linnemann Dr. Xandry. De hoogst matige resultaten van het Duitsche voetbal hebben de Duitschers de handen aan den ploeg doen slaan. Een kleine veertig spelers zijn door den rijkstrainer, Otto Nerz, in het Frankfurter Stadion vereenigd en volgen een cursus. Begrijpelijk bestaat dit aantal uit een collectie, waarvan men gereedelijk goede ver wachtingen heeft. De cursus bestaat niet uit sluitend uit bal-oefeningen, doch omvat even eens lichaamsoefeningen, theorie, terwijl de ge- heele dagverdeeling is geregeld om de spelers zoo „fit" mogelijk te houden. Behalve enkele onderlinge wedstrijdjes en oefeningen tegen een der Zuid-Duitsche kam pioenen „Eintracht" uit Frankfurt, volgt als proef op de som een wedstrijden-reeks tegen de Glasgow Rangers, welk elftal in Mei een trip door Duitschland maakt. Op die manier hoopt Duitschland zijn pres tige te herstellen. De eerste ontmoeting van de twee-jarige-serie om den Europa-beker ging te Lausanne tus- schen Zwitserland en Italië, waarbij de Ita lianen met 30 aan het langste end trokken. Zoowel technisch als tactisch speelden de gasten een bewonderenswaardig spel, hetgeen de zege volkomen rechtvaardigde. Dat moesten de 28000 bezoekers onderschrijven, hoewel *t een zure appel was, waarin zij bijten moesten. De Zwitsers speelden slechter dan in jaren het geval is geweest. Zeker, hun elftal kon door ziekten niet gehandhaafd blijven en werd danig herzien, doch dit is niet uitsluitend een excuus voor het peil, dat nauwelijks aan de tweede klasse reikte. Pas in de 61ste minuut van den wedstrijd kreeg de Italiaansche doelman, Combi, het eerste schot te verwerken! Nog een ander bezwaar is bij dezen kamp weer naar voren gekomen, n.l. het gemis aan een behoorlijk stadion. Internationale wedstrij den werden tot dusver op de velden der clubs gespeeld, welke zich inspanden een maximum aantal menschen te bergen.Doch ook ditmaal was het met de orde zeer treurig gesteld, of beter van orde kan eigenlijk geen sprake zijn, 't was een chaos. Vrij zeker is in de Belgische competitie dit jaar het kampioenschap voor good old Union St. Gilloise weggelegd. Met een voorsprong van drie punten en nog een wedstrijd in handen gaat deze Brusselsche vereeniging aan de spits. Hoogst merkwaardig is het intusschen, dat deze club geen enkelen speler leverde aan het Bel gische elftal, wat er op wijst, dat er geen ster ren worden gekweekt, doch dat men het op ploeg-éénheid aanstuurt. Brussel krijgt een inderdaad prachtig besluit van het seizoen 1932-'33, n.l. het volgende tour- nooi. Op 25 Mei Brussel—West-Duitschland en Manchester City—Amsterdam/Rotterdam-com binatie; 27 Mei wedstrijd Oost-Europa—West- Europa en 28 Mei verliezers- en winnaarsronde van de wedstrijden van 25 Mei. De spelers van het Oostenrijksch elftal, dat Engeland in Londen zoo prachtig party gaf, kregen voor deze prestatie een fraaie plaquette. Tegeiyk kregen de Oostenrykers een medaille, welke zy verdienden door het winnen van den Europa-Cup. Hebt u een voetbal-knietje? Consulteert u dan prof. Foramitti te Weenen, die er u geheel afhelpt. Informeert u maar by den Duitschen internationaal Albrecht, die thans deze nachtmerrie aller voetballers vol komen kwyt is. Het spreekt vanzelf dat vooral aller aandacht op Van Reenen was gevestigd. Wy weten niet hoe hoog de T. C. haar verwachtingen ten op zichte van den Ajaxied had gesteld. Daarvan zal het ook wel afhangen of hij de heeren mee- of tegengevallen is. Een feit is het dat Van Reenen weinig bij zonders heeft laten zien. Door zün snelheid is de Amsterdammer gevaarlijk. Hij maakt gaten in een verdediging en wanneer hij daarby steeds het juiste moment van afgeven koos, zouden anderen daarvan meer kunnen profi- teeren. Zonder te willen zeggen dat het opne men van dezen midvoor en failure is geweest, gelooven wij toch ook niet dat het vraagstuk van de midvoorplaats er door is opgelost. Naast den Amsterdammer was v. d. Broek de harde werker. Van zijn schoten bleven we dit maal vrijwel gespeend. Bonsema kan op twee behoorlijke doelpunten bogen en heeft vaak ook als schakel tusschen halflinie en aanval het werk dat anders voor Adam is nuttige dingen gedaan. De beide vleugelspelers deden weinig voor elkaar onder. In de eerste helft kwamen de voorzetten meestal van Wel's voet, terwijl na de rust Van Nellen weer meer op den voor grond trad, ook al omdat Pellikaan zijn vleugel man bijna geen enkelen bal behoorlijk meer toe wist te spelen. Veel wijzigingen voor de a.s. match tegen België in Amsterdam verwachten wij niet. Dat ons elftal echter nog beter kan dan Zondag j.l. in Antwerpen, staat als een paal boven water. De Belgen ratten in den put. zy hebben verschillende goede spelers in hun team. De- deken b.v. is een back, die weinig voor Weber behoeft onder te doen, doch noch van den Berghe, noch Nauwens kunnen in de schaduw van v. d. Meulen en Van Run staan. Daarom valt een vergelijking tusschen deze belangrijke onderdeelen van de Hollandsche- en Belgische teams ook absoluut in ons voordeel uit. De Belgische halflinie heeft zeker geen schuld aan de nederlaag. Hellemans en De- clercq vooral hebben hun aanvai steeds zeer goed opgestuwd en het feit dat de Belgen wel het meest in den aanval zijn geweest moet dan ook worden toegeschreven aan het beter voeden der Belgische halfs. Wij vonden Hellemans den beste en na hem den Antwerpman Declercq. In den aanval der Belgen viel het werk van v. d. Eijnde voor de rust en dat van den am deren vleugelman Versyp iij de tweede helft, zeer te roemen. Voorhoof was de harde wer ker, wiens, stevig spel echter bij herhaling op onze verdediging dood liep. Het juiste moment van schieten wist hij, noch zijn beide partners Sayes en Desmedt slecht te kiezen. Dat het den Roode Duivels nogal eens tegen zat mogen we niet onvermeld laten. Crew is één van de beste Engelsche arbiters,. Hy liet tamelijk veel charching toe en floot soms weer als er geen aanleiding toe was. Een gunsteling van het publiek kon deze Engelsch- man zich zeker niet noemen. De sprints van Zondagnacht twee uur werden resp. gewonnen door Pijnenburg, Linari, J. van Kempen, Linari, Pijnenburg, Piet van Kempen, Jan van Kempen, Linari, Pijnenburg en Linari. Om even over twaalven viel er een incident voor bij het verrijden van een premie, die werd toegekend aan Mouton. Het publiek was van oordeel, dat Coupry de prijs toekwam. Het publiek gaf zy'n ontstemming met de beslis sing van de jury te kennen door het smijten met sinaasappel- en bananenschillen en andere rommel. De herrie was oorzaak, dat de strijd vijf volle minuten moest worden gestaakt! Om den toeschouwers tevreden te stellen werd op nieuw een premie beschikbaar gesteld. Om kwart voor zes zag Jan van Kempen zich genoodzaakt op te geven, omdat hij weer last had van zijn knie. Pynenburg en Wals verkeeren in uitsteken de conditie, maar klagen beiden over de hitte. De vreeselijke warmte, die in het gebouw heerscht, is oorzaak van de ongelooflijk vele bandjes, die springen. Wals heeft alleen al vijf tig lekke banden gehad! Als men naar de premies kijkt, die voor den dag van gisteren 58.980 frs. bedroegen, vraagt men zich af, waar de crisis blijft. In totaal zijn nu reeds premies uitgeloofd tot een bedrag van 225.900 frs. De stand na het middagklassement luidde als volgt: Aan den kop: 1. Pynenburg—Wals 265 pnt. 2. GuerraLinari 237 pnt. 3. SchönBuschenhagen 187 pnt. 4. CharlierDeneef 119 pnt. 5. Broccardo—Guimbretière 108 pnt. Op een ronde: 6. Pelissier—Dayen 163 pnt. 7. TietzBulla 134 pnt. 8. WambstLeducq 114 pnt. 9. RonsseLoncke 110 pnt. Op twee ronden: 10. Di PacoDinale 171 pnt. 11. IgnatFabre 78 pnt. De uitslagen van de laatste twee partyen van Zaterdagavond luiden: pnt. brt. h.s. gem. Kleerekoper 50 71 6 0.704 Rudelsheim 34 70 5 0.485 pnt. brt. h.s. gem. Robijns 46 67 5 0.686 Petersen 50 67 6 0.746 Zondag werden in Café de IJsbreker te Am sterdam de Drie-Banden-kampioenswedstrijden biljart voortgezet, waarvan de uitslagen luiden: 1. Koopman—Petersen pnt. Koopman 50 Petersen 36 2. RudelsheimVink pnt. Rudelsheim 37 Vink 50 3. RobijnsVink Robijns Vink pnt. 50 21 4. SengersPetersen pnt. Sengers 33 Petersen 50 5. RudelsheimFoeljager pnt. Rudelsheim 50 Foeljager 33 brt. 65 64 brt. 89 90 brt. 63 62 brt. 87 87 brt. 86 85 6. KleerekoperKoopman pnt. brt. Kleerekoper 39 89 Koopman 50 90 h.s. 5 8 h.s. 3 5 h.s. 5 3 h.s. 2 3 h.s. 3 7 h.s. 4 6 gem. 0.676 0.562 gem. 0.415 0.555 gem. 0.793 0.338 gem. 0.379 0.574 gem. 0.588 0.388 gem. 0.438 0.555 Zondagavond vonden onder enorme belang stelling de slotpartyen plaats van het drie banden-kampioenschap. De resultaten waren als volgt: pnt. brt. h.s. gem. Robüns 5(5 63 6 0.793 Sengers 37 63 5 0.587 pnt. brt. h.s. gem. Kleerekoper 50 92 3 0.543 Foeljager 38 91 4 0.417 Met vüf gewonnen partijen en een algemeen moyenne van 0.783, werd de wereldkampioen Robijns wederom kampioen van Nederland. De totaal-uitslag luidde als volgt: gw. prt. pnt. brt. h.s. 1. Robijns (Amsterdam) 5 343 438 6 2. Sengers (Rotterdam) 5 320 497 7 3. Koopman (Amsterdam) 5 313 579 6 4. Petersen (Rotterdam) 4 316 573 8 5. Vink (Rotterdam) 4 297 598 5 6. Kleerekoper (A'dam) 2 289 578 6 7. Floeljager (Haarlem) 2 256 580 7 8. Rudelsheim (A'dam) 1 286 535 5 gem. 0.783 0.643 0.540 0.551 0.498 0.500 0.441 0534

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9