OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Koolplanten Baron van Wijnbergen Vader en zoon in hechtenis Parijsche Zesdaagsche Herriot's bezoek aan Washington Het Atlantiqueproces Rusland werkt op de Paaschdagen Depot - Amsterdam Echtpaar te Haarlem, goede verkoopers, b.z.a. Juffrouw gevraagd Plaatsel. Verkoopers Net R.K. DAGMEISJE Flink Meisje R.K. Meisje net Dagmeisje R.K. Boerenknecht Flinke Tuinders jongen HOOFDAGENT DUBBEL BOVENHUIS Vraag en Aanbod van Pensions J Lessen Gevraagd en Aangeboden 1 Huwelijk HUWELIJK DINSDAG 11 APRIL Voor de kiezers van Eist BENOEMINGEN MINISTER RUYS VOOR DEN MICROFOON In het Aartsbisdom Frauduleus bankroet van de Twentsche Voorschotbank HANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN Wederom een party in beslag genomen KUNSTTAND INGESLIKT Meisje eenige dagen later overleden Een Fransche zege Onderhoud met Pijnenburg NAAR DE C.P.H. OVERGEGAAN EEN WILDE HOND Hij bespreekt vandaag zijn reis plannen met Daladier Drie deskundigen benoemd kleine advertenties Dienstbetrekkingen Ce vraagden aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur GEVRAAGDE BETREKKINGEN Naaister vraagt Naaihuizen Nette jonge Werkster Keurig R.K. Meisje Hulp in de Huishouding I AANGEBODEN BETREKKINGEN I nette Dienstbode eenv. R.K. 2de Meisje Huishoudster R.K. Boerenknecht Jongens Boerenknecht H. H. Kappers R.K. Meisje R.K. Boerenknecht Hulp in de Huishouding Net R.K. Meisje Kleermakersjongen flink Holl. Keukenmeisje Dienstmeisje R.K. Dienstbode R.K. Meisje Dameshoeden flink Meisje R.K. Huishoudster net R.K. Meisje net Meisje R.K. Huishoudster LEVENSVERZEKERING MIJ. VRAAGT VOOR HAARLEM (EN) OMSTREKEN EEN TEGEN SALARIS PLUS PROVISIE Gevraagd een bekwame Costuumnaaister en eenige Leerlingen 1 TE KOOP GEVRAAGD™'""1 Roeibootje TE KOOP AANGEBODEN Te koop jonge Hondjes Bureau-ministre Melkzaak Salonwieg te koop Voor de Paaschdagen Gras en Klaver TE KOOP Broedsche Kippen TE HUUR GEVRAAGD Broodbakkerij TE HUUR AANGEBODEN PRACHT BOVENHUIZEN, Adm. de Ruijterweg 341-360 Zit- of Zit- en Slaapkamer Een Heerlijke Paaschvacantie ongem. Etage of 2 Kamers Openlijk dank Openlijk dank DIVERSEN Vriendin Gevonden Een groot aantal leden der Kiesvereeniging had aan de uitnoodiging tot de belangrijke ver gadering op Zondag 9 April j.l. des avonds om 6 uur in „Het Centrum" te Eist (O.-Br.) gehoor gegeven. Zes uur precies werd Mr. A. Baron van Wijn bergen door den voorzitter der Kiesvereeniging, den heer A. P. J. Huigens, de zaal binnenge leid, gevolgd door den HoogEerw. heer Deken H. M. Kool en Kap. Drs. Hoegen. Op het too- neel, dat stemmig met groen en bloemen was versierd, hadden reeds plaats genomen burgemeester W. Th. de Leeuw en het verdere bestuur der Kiesvereeniging. De voorzitter, de heer Huigens, sprak een in leidend woord ter gelegenheid van het afscheid dat Baron van Wijnbergen gaat nemen van het politieke leven, waarin hij gedurende 30 jaren in de Rijks vergaderzaal dit gewest heeft verte genwoordigd. Hierna verleent de voorzitter het woord aan Baron van Wijnbergen. Het komt Baron v. Wijnbergen begrijpelijk voor, dat nu zich in verschillende landen met het parlementaire stelsel groote moeilijkheden voordoen, men nu zoekt naar middelen, om dat stelsel beter te doen functionneeren en dat men in ons land zich spiegelend aan deze pogingen, zijn toevlucht nu heeft genomen tot vervroeg de verkiezingen. Persoonlijk staat spr. sceptisch tegenover deze pogingen, vooral, wanneer hij ziet het groot aantal candidatenlijsten en voorts, dat ter be handeling bleven liggen de machtigingswet tot steun aan den tuinbouw en de omzetbelasting, (hetgeen voor de schatkist een verlies van 5 millioen gulden per maand beteekent). Volkomen begrijpelijk is het, dat de jeugd met moedeloosheid staat tegenover dit complex van ernstige gebeurtenissen, zich afvragend, of het nu niet anders zou kunnen. Zij toch heeft tot nu toe niets dan ellende gekend. Het ant woord luidt, volgens spreker „neen", „indien de menschen maar anders willen." Gelukkig is het, dat de Paus in zijn Encycliek Quadragesimo Anno een met klem waarschu wend „terug" heeft doen hooren, terug naar Jezus' Evangelie, terug naar de leer van Chris tus. Zijn wij daar terug, dan weer vooruit! Dit werd gezegd tot de geheele wereld, tot alle vol ken, tot ons, Katholieken in Nederland. De Katholieken in Nederland staan in dezen gelukkig niet geheel alleen, maar ook Christe- lijk-Historischen en Anti-Revolutionnairen streven hetzelfde doel na. In het teeken der tijden roept de Koning der Koningen de volken tot zich terug. De Christus-plaat van den kunstenaar Charles Eijck, in opdracht van de R.K. Staatspartij ontworpen, zal ons allen helpen bij het berei ken van ons doel. Hij hoopt, dat de Staatspartij aan den inhoud van die plaat steeds trouw zal blijven. Om in de goede stemming ter stembus te gaan, worden wij Katholieken dit jaar bijzonder gesteund door de volgende vier belangrijke ge beurtenissen: Ten eerste is daar het feit der 19e eeuwher denking van Christus' Verlossingsdood. Spr. vindt deze eerste herdenking van dit soort een geniale vinding van Z.H. den Paus. Als tweede feit ligt daar als bron, waaruit wij Katholieken de overtuiging kunnen versterken, dat Maria nog steeds onze beschermster en voorspreekster is by Haren Goddelijken Zoon, n.l. het feit der 75-jarige herdenking der verschijning van de H. Maagd Maria te Lourdes, hetwelk door den Paus van zoo groot gewicht geacht werd, dat Z. H. zich door Karlinaal Binet deed vertegen woordigen. Een krachtige aansporing tot het beoefenen der ware Christelijke Liefde, die zich neerbuigt tot de armen, ligt daar in het derde feit: de 100-jarige herdenking van de stichting der St. Vincentius-vereeniging door Frédéric Ozanam. Een opwekking tot het waardeeren der groote verdiensten, gelegen in met berusting gedragen hjden, gaat uit van de vierde gebeurtenis, n.l. het 5e eeuwfeest van het Zalig afsterven van de H. Lidwina van Schiedam. Als wij Katholieken in de goede stemming gebracht door de overweging der rijke gedach ten, die aan deze vier bronnen kunnen ont springen, gaan ter stembus, dan is het voor ons geen vraag meer, hoe moeten wy stemmen? Wy stemmen Katholiek! Spr. wenscht niet te ontkennen, dat er per sonen zyn, die tegen 't stemmen op de Katho lieke lijst groote bezwaren hebben. Zij moeten die bezwaren dan te gelegener tyd te bevoegder plaatse kenbaar maken. Ja, zelfs wil spreker hen, die groote bezwaren hebben en toch op de Katholieke lyst stemmen, gelukwenschen met hun besluit, daar zy dit voor God en hun ge weten zullen kunnen verantwoorden. Laten wij biyde zijn zulk een goeden gids te hebben en laten wy onzen plicht doen, opdat niet ydel blijke onze hoop op een constellatie van een uitgesproken Christeiyk Kabinet. Met Paus Benedictus XV wijst spreker als eenige oorzaak der wereldellende aan het los laten der Christelyke beginselen in het Staats bestuur. Spr. geeft dan een uitvoerige uiteenzetting van de taak der nieuwe volksvertegenwoordi ging en bespreekt wat de huidige regeering bracht aan maatregelen van stoffelijken en gees- teiyken aard. Ik ga, aldus eindigt spr., wel het parlement, maar niet de politiek verlaten en dan wil ik bovendien danken de kiezers van Eist, die my geholpen hebben, die mij geholpen hebben by het zetten der eerste schrede op den weg, die achter my ligt. Ik ben blij te kunnen getuigen, altyd dezelfde lijn te hebben gevolgd. Dit zal ik biyven doen. Daarby meen ik te blyven in de traditie van den Gelderschen adel. Tot voldoening zal het my strekken op myn sterfbed eraan te kunnen denken in mijn leven te hebben bevorderd, dat Christus in en door de politiek werd beleden en dan ben ik u allen er dankbaar voor, dat gy my de gelegenheid hebt geschonken, dat te doen. zullen vanwege de Katholieke twee verkiezingsspeeches worden Vanavond Staatspartij gehouden. Van 7.45 tot 8.00 uur spreekt de minister president jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck over „Verantwoordeiykheid durven dragen". Van 8.00 tot 8.15 spreekt de rechtskundig advi seur van het R. K. Werkliedenverbond mr. J. van Maarseveen over „De arbeiders mogen op de Staatspartij vertrouwen". Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Kampen den Zeereerw. Heer M. J. G. Gasman, en tot pastoor te Klarenbeek den Weleerw. Heer B. J. M. Beijer. Na een verhoor door den rechter-commissaris te Almelo, zyn gearresteerd vader en zoon W. en J. K., afkomstig uit Enschede, als verdacht van het plegen van bedriegelijke bankbreuk. Het verhoor geschiedde volgens „Het Volk" op verzoek van den curator in het faillissement van de N.V. Twentsche Voorschotbank te Enschede, waarvan de zoon directeur was en waarby de vader ook betrokken was. De beide gearresteerden staan onder verden king, dat zij, ter misleiding van aandeelhouders, valsche balansen hebben opgemaakt en dat zy geld, bestemd voor schuldeischers, voor zichzelf hebben aangewend. Dank zy de samenwerking van Enschedesche, Lonneker en Duitsche politie, is gisteren in een café te Lonneker wederom een party cocaïne van 500 gram in beslag genomen kunnen wor den. Een persoon uit Enschede en vier personen uit Lonneker waren juist bezig een partij te verhandelen, toen de politie een inval deed en de verdoovende middelen in beslag nam. De handelaren werden gearresteerd en na verhoor in vryheid gesteld. De 20-jarige dochter van den heer S. te Volen- dam, heeft vorige week in haar slaap een Kunst tand ingeslikt. Het meisje had daarvan aanvan- keiyk geen nadeel ondervonden, doch Zondag werd zy plotseling onwel en moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Enkele uren daarna is zij aan de gevolgen overleden. Omtrent de laatste uren van den Paryschen Zesdaagsche nog het volgende: Omstreeks tien uur in den avond ondernam Leducq een uitlooppoging, maar Wals en Py- nenburg, die nog steeds een ronde achter liggen op Broccardo-Guimbretière, zaten onmiddellijk achter Leducq aan om tenminste hun tweede plaats te behouden. Deze laatste avond stond overigens wel in het teeken der Fransche kop pels, vooral de staart nam ronde op rondo van den achterstand terug. Na het 142ste uur waren afgelegd 3333 K.M. Intusschen wonnen Coupry-Pecquex een premie van 15.000 francs. Om kwart over tienen gaf Piet van Kempen den stryd op, naar zyn zeggen wegens maag- pyn. Om kwart voor tien had hij nog de sprint voor den Peugeot-auto gewonnen, zoodat deze in zijn bezit kwam. Zijn koppelgenoot Mouton verliet eveneens de baan. Ronsse-Loncke gaven om half elf den strijd op, zoodat nog tien kop pels op de baan reden. Hoe Pijnenburg en Wals ook reden, Broccar do-Guimbretière hielden angstvallig een oog in het zeil en de Hollanders kunnen hun sterke tegenstanders niet van zich afschudden. Luide werden zij door de duizenden toeschouwers aangemoedigd, ongetwijfeld waren Broccardo en Guimbretière in deze Zesdaagsche favo riet, Het was ondraagiyk warm in het gebouw Op het middenterrein was het eveneens stamp vol. In 't 143ste uur waren afgelegd 40 K.M., in totaal 3373,500 K.M. In het laatste uur vond om de tien ronden een klassementsprint plaats, waarvoor resp. 60, 40, 20 en 10 punten werden toegekend aan de vier eerstaankomenden. Om 11 uur vond een valpartij plaats, waarby Py- nenburg, Broccardo en Feüssier betrokken wa ren. Broccardo keerde na eenige minuten weer terug en even later verscheen ook Pijnenburg weer in de baan, jHzenals Pelissier. By de vier de sprint kreeg Wals een dertig meter voor de eindstreep een lekken band en hy kon daar door dezen sprint om de punten niet winnen. De 5e sprint was voor Pynenburg. Bij de 7e spriQt trachtte Leducq, die blijkbaar nog over enorm&sreservekrachten beschikte, nog eens om er tusschen uit te komen. Pijnenburg en Guer- ra haalden hem echter in. Andermaal probeer de Leducq om weg te loopen en eenige tien tallen meters voorsprong wist hij er uit te halen, doch reeds spoedig was de vluchteling weer ingehaald. Tien minuten voor het einde, toen iedereen zich al opmaakte voor de finale, voor het laat ste schot, ontstond er een vechtparty tusschen eenige fotografen en filmoperateurs by de finish. Om 11.40 deed Fabre nog een poging om uit te loopen, een kwart ronde voorsprong vèrkreeg hij, doch ook deze poging leverde ten slotte geen succes op. Deze laatste minuten verliepen in groote spanning, doch Guimbretière en Broccardo waren zeker van hun zaak en onder groot en thousiasme van het publiek wonnen zy dezen vijftienden Paryschen Zesdaagschen wieler- wedstryd. Tenslotte bloemen, huldigingen, fo to's werden genomen, eererondjes gereden. Pij nenburg en Wals werden luide toegejuicht. Wy zagen nog kans Pijnenburg te pakken te krijgen, wy zijn tevreden met de tweede plaats aldus Pijnenburg, men kan nu eenmaal me! alles winnen. Ik heb negen zesdaagschen in dit seizoen gereden en hiervan won ik er vier. Met inbe grip van dezen eindigde ik bovendien viermaal op de tweede plaats, pynenburg was voorts zeer tevreden over het rijden van Wals, hij had niet gedacht dat hü het zoo zou uithouden. Overigens bleek wel, dat vooral in de sprints en zeker in het laatste uur, de Hollanders verreweg de sterksten waren. De sprints van het laatste uur werden gewonen door: Wals, Guerra, Linari, Guerra. Pijnenburg, Linari, Le ducq, Guerra, Linari, Pijnenburg, Wals, Pijnen burg, Linari, Pijnenburg, Fabre en Broccardo. De eindstand was als volgt: 1. Broccardo-Guimbretière (Frankrijk) 472 punten. Afgelegd totaal 3415,750 K.M. Met 1 ronde achterstand: 2. pynenburg-Wals (Nederland) 1035 ten. 3. Guerra-Linari (Italië 851 punten. 4. Dinale-Schön (Itaüë-Duitschland) punten. 5. Tietz-Bulla (Duitschland-Oostenryk) 314 punten. 6. Wambst-Leducq (Frankrijk) 190 punten. Met 3 ronden achterstand: 7. Charlier-Deneef (België) 269 punten. 8. Ignat-Fabre (Frankryk) 208 punten. Met 4 ronden achterstand: 9. Pelissier-Dayen (Frankrijk) 250 punten. Met 6 ronden achterstand: 10. Coupry-Pecqeux (Frankrijk) 245 punten. pun- 460 Het sociaal-democratische lid van den Ge meenteraad te Amsterdam, de heer C. de Dood, heeft, naar wij vernemen, bedankt als lid van de S. D. A. P. en hij is toegetreden tot de Communistische Partij Holland. Het is nog niet bekend, of de heer De Dood zijn zetel in den Gemeenteraad voor de C. P. H. zal blijven bezetten of dat hy zyn zetel weer ter beschikking stelt van de S. D. A. P. en als raadslid bedankt. Wij merken by dit bericht op, dat dit niet de eerste frontverandering is. Reeds vroeger had de heer De Dood, die eenigen tijd te Berlyn correspondent was aan het liberale Vaderland, van communistische neigingen blyk gegeven. Daarna was hij werkzaam aan „Het Volk", eerst als redacteur, later als medewerker. Het be kende conflict in de sociaal-democratische frac tie, waarbij mr. v. d. Bergh en de heeren dr. Polak en Ossendorp uittraden, bracht hem in den Raad. Nader is gebleken, dat de verwoesting in het hertenkamp te Heerlen werd aangericht door een wilden hond. Zaterdagnacht heeft het beest op het erf tan een boerdery vier konynen doodgebeten. De koeien zyn uit angst door een prikkeldraad versperring gerend. Het verwilderde dier houdt zich overdag schuil. De politie maakt er nu jacht op. PARIJS, 11 April. (V. D.) De Fransche oud- Minister President Herriot wordt vanmorgen uit Lyon te Parys terugverwacht. Nog in den loop van den dag zal hij met Minister-President Daladier en den Minister van Buitenlandsche Zaken Paul-Boncour een bespreking hebben over zijn reis en daaromtrent de noodige in lichtingen inwinnen. De deskundigen, die Her riot naar Washington zullen vergezellen, zullen door hemzelf in zijn functie van voorzitter der Kamercommissie voor Buitenlandsche -Zaken worden aangewezen. Waarschynlijk zullen de ze deskundigen langer in Washington blyven om met de Amerikaansche deskundigen de door Herriot ingeleide voorstellen uit te werken. Het staat nog niet vast, wanneer de Fran sche delegatie vertrekt. Ofschoon Herriot den wensch te kennen heeft gegeven, de reis te zamen te maken met den Britschen Minister- President MacDonald aan boord van de „Be- rengaria" zal hy waarschijnlijk pas 19 April a.s. kunnen vertrekken met de ,,Ile de France." PARIJS, 10 April (Reuter) De Handels rechtbank van de Seine heeft uitspraak gedaan in het proces over de „Atlantique" en, van mee- ning zijnde, dat de feiten niet voldoende zijn opgehelderd, drie deskundigen aangewezen, die zullen onderzoeken of het wrak te herstellen is en zoo ja het voor herstel benoodigde bedrag te schatten. De rechtbank verklaarde zich bevoegd voor het geheele geschil. MOSKOU, 10 April. (V.D.) Het Volkscom missariaat van Arbeid heeft bepaald, dat op Goeden Vrijdag, Paasch-Zondag en Paasch- Maandag in alle Sovjet-Russische bedryven in vollen omvang zal moeten worden gewerkt. Wie niet in de werkplaatsen verschynt, wordt op staanden voet ontslagen. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling Sliiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiuiiiiiiiiiuuiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiura te A'dam, goed kunn. verstell. loon bill. Br. lett. O 27610. Bur. V. d. BI. b. z. a. te A'dam, met alles bekend, v.g.g.v. Br. lett. O 27609, Bur v/d Blad O 27609 Bekende firma in de levensmidde lenbranche, beschikkende over flink pakhuis aan een der hoofdgrachten in Amsterdam, kan zich, neven haar eigen bedrijf, belasten met beheer en aflevering uit depót. Brieven ond. letter O 27608, Bur. van dit Blad. Jonged. 22 j., b.z.a. voor de Huish. tot 2 u. Haarl. of omg. Tegen verg. kost en inw. bij besch. fam. op g. st. Br. lett. O 27663, bur. van dit blad. BESCH. R.K. JONGEDAME v. g. h. wenscht opname in R.K. gezin als gezelsch. hulp in de huish. of bij kinderen, salaris geen vereischte, wel goede behandeling. Br. onder letter O 27661, bureau van dit blad. Net per., gepens., zoekt Werkkring als portier of andere lichte werkz. Liefst te Utr. Loon nader overeen te komen. Br. O 27691, bur. van dit bl. Bekwaam japonwerkster te Utrecht vraagt veel Huiswerk, liefst van een zaak. Brieven onder letter O 27695, bureau van dit blad. (22 jaar), goed k. naaien, stoppen, strijken en netjes werken, zoekt een nette betrekking. Brieven onder letter O 27625, Bur. van dit Blad. Net R.K. Meisje, 30 j., zag zich gaarne geplaatst als of inrichting, bekend met verpleging. Brieven no. 104, Boekh. „Het Cen trum", Arnhem. O 27635 BETREKKING GEZOCHT R.K. Jongeman, 26 jaar, algem. ontw. goed bekend met Duitsch, zoekt be trekking. onverschillig wat, goede ref. en getuigschr. voorhanden. Br. ond. letter O 27629, bureau van dit blad. WERKLOOS TUINMAN (vakman) b.z.a. v. aanleg en veranderen v. tui nen, Leliestraat 26, Haarlem. O 27666 H.H. KAPPERS Biedt zich aan een volslagen Heeren kapper, eenigszins bekend m. dames knippen, intern. Brieven onder lett. O 27689, bureau van dit blad. Een zeer bekwame Reiziger wil ver anderen, zeer goede verkooper, ook voor het bultenl., ook als contr. opz. incasso flllaalh. Br. O 27686, bur. v. dit blad. Paats. gez. v. bediende Kruiden.vak, reeds werkzaam, bek. met etal., lak- schrijven en spuiten, van nette fam., is over 14 dagen beschikbaar. Br. letter O 27683, bureau van dit blad. voer administratie, contróle, depót of filiaal. In het bezit van winkelruimte, etalage, verlichting, enz. Bill, condities en goede referenties. Ook genegen buitenshuis werkzaam te zijn, hetzij beiden of afzonderlijk. Brieven onder letter O 27620, Bureau van dit Blad. snmiDinninnitiiniiimmmtmnitmnntnninmtnniiiinTiiniiimimimnnnminmimmimmiimiimmiimnmnmnminiinnmnnnraiiiniimitiiinmimDnnmmnms eiiiiiiuuiiiiiiiiimiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiminiiiiiiiiiiNiiiiiiniiiuiiniiiiimiiuiiiiiiimiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTl voor het wasschen, sokken stoppen en verstellen van ondergoed. C. J. Mulder, Sloterpolder, achter de Bennebroekstraat E 319, A'dam-W. O 27624 Mevr. TRIP-WIEGMAN, Rijnegoml. 15, Aerdenhout vraagt per 1 Mei een bek met koken. O 27615 Gevraagd te Haarlem 1 Mei of later loon 30 gld., p.m., lee*, boven 23 j. Br met voll inlicht, onder letter O 27585. Bur. van dit Blad. Nette man te A'dam, met 2 kinde ren, zoekt nette huishoudster, m. 1. Spoedige indiensttreding. Brieven letter O 27627, Bur, van dit Blad. Door bijzondere omstandigh. gevr. beste melker, directe indiensttreding, bij P. Kramer, Kanaaldijk, Purmerend O 27612 GEVRAAGD om te wieden, door Gebr. Murk. Hillegom. Aanmeld, bij E. Verhoe ven, Brouwerslaan 9. O 27589 Klompenmaker vraagt nog enkele voor zijn prima handwerk witte en geschilderde klompen. Bijverdienste f 10 a f 15 per week. Behoeft geen winkelier te zijn. Br. lett. E, But- selaar's Boekhandel, Middenweg 176, Amsterdam. O 27607 Voor direct gevraagd te A'dam Gevraagd R.K. MEISJE voor den dag, niet onder de 18 jaar. Groote wasch buitenshuis, 's Zondags vrij. Mevr. BRANS, Burmanstr. 9 hs., Amsterdam. O 27641 gevraagd van 7.50 tot 5.30. Zondags vrij. Ceintuurb. 167, Amsterdam. O 27603 gevraagd, best kunnende melken en met alle boerenwerk bekend, bij A. C. ES, t.o. Raadhuis, Vinkeveen. O 27637 Gevr. bediende voor D. en H.-salons, goed kunnende kn. en ond., intern. Pers. aanm. bij H. BODDEKE, Bak- kum 18. O 27632 gevraagd v. d. en n., k. k. Disch. Commelinstraat 2 II, Amsterdam. O 27628 Gevraagd voor de huishouding, ook genegen in den winkel te helpen. Aanm. Ber tram, Groen van Prinstererstraat 57, A'dam. O 27650 Terstond gevraagd een die best kan melken. Bij BART OOS- TERWIJK, Legmeerdyk 8, Bovenkerk. O 27648 HULP IN DE HUISHOUDING 1617 jaar. LEERLING VERKOOPSTER 1415 jaar. Rozengracht 233, Am sterdam. O 27645 DAGMEISJE gevr. van 8.303 uur. Loon f 4.50. Aanm. na 8 uur Bosb. Toussaintstr 23. Heemstede. O 27659 Bekw. meisje gevr. voor en winkel. Leeftijd 18 h 20 Jaar. Br. letter O 27670, bureau van dit blad. NET MEISJE gevr. van 92.30 uur. Leeft. pl.m. 15 J. Aanm. na 7.30 u. Deckerstraat 19 (Kleverpark), Haarlem. O 27656 gevr., liefst v. b.. zelfst. kunnende werken, voor d. en n„ van g.g.v. Adres B C. OVERMARS, Arnhemsche- v/eg 34, Amersfoort. O 27688 Direct gevr. FLINKE LEERJONGEN MAISON H. VUGTS, Kruisweg 19, Haarlem. O 27699 Kleermakery Gevraagd in eerste klas maatzaak te Haarlem een gevorderde Br. lett. O 27698, bur. van dit blad. Te Amsterdam gevr. v. dir. zelfst. k. k. Bek. m. fijne keuk. Hoog loon. Zonder pr. get. aanm. onn. Br. letter O 27679, bureau van dit blad. van 88 uur, niet beneden 18 jaar, loon f 2025 per maapd. Br. letter O 27602, Bur. van dit Blad. Gevraagd te Amsterdam voor winkel en huishouding. Br. ond. letter O 27639, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een flink niet beneden de 18 jaar, b)j W. DE BOER, te Schermerhorn. O 27638 Voor direct ^gevraagd een zelfstandig kunnende werken en ge wend met kinderen om te gaan, v. d. of d. en n. Velserduinweg 98, IJmuiden-Oost. O 27633 Gevraagd te A'dam in gezin met kinderen net degelijk v. d. en n., huiselijk verkeer. Aan melden na 8 u. Ringdijk 7, O. O 27631 Gevraagd 2e VERKOOPSTER, bekend met het vak. MAISON SCHMIDT, Bilderdykstraat 124, Amsterdam. O 27651 Gevraagd een bij P. BOOTS, Volgerweg 73. Beemster EEN FLINK R.K. MEISJE gevr. te Hilversum met huiselijk ver keer. v.g.g.v. Br. met opgaaf van loon enz. onder no. 51, Bijkantoor Hilver sum, Ver. Kath. Pers. O 27646 Voor direct gevraagd v. d. of d. en n„ niet beneden de 18 jaar. VAN TELLINGEN, Hoofd- dorpweg 32 I, A'dam. O 27644 gevraagd tegen kost en inwoning, ong. 50 J. Br. letter O 27671, Bijkant. Schans, 21 Beverwijk. Gevraagd een voor d. en n„ v.g.g.v., niet beneden 16 jaar. Brieven onder letter O 27668, bureau van dit blad. Gevraagd te Heemstede een boven 18 jaar, in burgergezin, v.g.g.v. Br. lett. O 27697, bur. van dit blad. Gevraagd zoo sp. mog. m. 1., eenv. of boerenstand. Brieven letter O TIMMER'S Boekh., Baarn. O 27687 Gevr. v. dir. of later HOLL. MEISJE R.K., v.g.g.v. in kl. gez. te Haarlem, v. d. of d. en n. Brieven onder letter O 27700, bureau van dit blad. gevraagd bij D. SCHOENMAKERS, Westerweg 121, Alkmaar. O 27680 Gevraagd te Utrecht een NETTE DAGDIENSTBODE Zich aan te melden Oudegracht 380. t.o. Vollersbrug, Utrecht. O 27702 BRIEVEN ONDER LETT. 0.27669 BUREAU VAN DIT BLAD by G. E. Sonnemans, Koudenhom 16rd., Haarlem. Aanm. 'sav. 67 uur. 0.27665 minis Gevraagd gebruikt en dito KANO. Br. met prijs, af met. enz. ond. lett. O 27647, bur. v. d. bl. NAAIMACHINES te koop gevraagd. Br. lett. B. IJ. 3, Adv. Bur. KRUISMAN CO., A'dam. iüiiiniunnimBmnnniuiiiuuuiiuiiitiiuiiiiiiiiiiuiiiKiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiuuuiiuiuuiiumuiuuiiiiuuiiiiuuiiiiiiiumiiiiiiiiiiiiiiuiiiuuiuuiiiiiiiitaiiinuiiïïBaiflnRifliiiQË ouders prima rattenvangers en zeer waaksch. P. BIBO, Oudorp. O 27616 Moet weg, wegens omst. Pr. Eik. met coromandel f 25 en f 35. Keizersgracht 326, A'dam. Spoed O 27605 Te koop gr. gebeeldh. EIKEN BUFFET tevens 2 fototoestellen en Philips- radio voor den meest biedende. Des av. na 6 u. Gasthuisl. 112, Haarlem. O 27618 TE KOOP een Omzet 1000 L. op den prijs. Kooppr. 3700.—. Br. O 27653, bur. van dit bl. 10. Br. lett. O 27678, bur. van d. bl. mooie Buick, 5 pers., prima staat, ƒ275.—. HESSELING, Hoofdweg 410, A'dam, Tel. 80905. O 27677 te koopen f 250.p. w. p. paard voor Haarl. en omstr. en een JONGE ZEUG te koop. Br. Kruisweg 1163, Hoofddorp. o 27658 Eiken Tafel en Theetafel te koop te Utrecht. Zoo goed als nieuw. Br. ond. letter O 27693, bureau van dit blad. Vrachtauto te koop te Utr., merk Ford, prima onderhouden, tegen bill, prijs. Brieven onder letter O 27692, bureau van dit blad. Pathéfoon te koop te Utr., 16 platen, dubbele veeren, voor 17.50. H. A. v. BEURDEN, Nicolaasweg 105, Utrecht. O 27684 Wij hebben over nog 15 tot 20.000 vroege ROODEKOOLPLANTEN. Di rect leverbaar, prijs billijk. Te be vragen bij C. ^.BEEMSTERBOER, Warmenhuizen. O 27617 Te koop aangeboden een goede MOTORFIETS voor den spotprijs van f 27.50. Te zien N. Raamstraat 7, Haarlem. O 27619 Te koop te Amsterdam, beste GR- EN FRUITZAAK met inventaris en auto. Omzet f 600 p. w., winst f 100 p. w. Koopsom f 4500, kan op termijn f 1000. Br. letter O 27604, Bureau van dit Blad. Te bevragen ANT. STUT, Vergierde- weg 133 Haarlem (N.). In 't land. O 27667 PRIMA GRASZODEN desgewenscht klaver of gras, franco thuis, beide soorten 1.75 de 100, af gehaald 1.50 de 100. Gasthuislaan 4, Haarlem. O 27664 Te koop donkerbl. lage KINDER WAGEN (Eng. merk) in goeden staat. Spotprijs 6.Regentesselaan 28, Haarlem (tusschen 67 uur). O 27657 Te koop een geriefelijke RENTENIERSWONING mooi gelegen bij centrum stad. Kerk en Alkmaarsche Hout. Brieven ond. letter O 27681, bureau van dit blad. Te koop aangeb. een verzilverde Schuiftrombone, 1. st., merk A. Cour- tois, pr. 45. Gildstraat 109, Utrecht. O 27690 Te koop te Utr. Kinderw. met vacht, goed onderhouden, prijs 15. Br. ond. letter O 27685, bureau van dit blad. pnnnmmnraiiniiiniiiiiiiiiniiiiuiiiiininiiiimiiiiinnnnimHiinnii!!iiiiiiiiniH)iiiiii!iiiiHiiiniiininiiiinniinnninmiiiiiiiiniiiiiiii]ii!iiiiiiniiinumiuniuinunuininoKS Te huur of te koop gevraagd een Br. met omzet en prijsopg. ond. lett. O 27552, Bur. van dit Blad. Arbeiderswoning gevraagd, omgeving Omval, Duivendrecht of Diemen. Huurpr. c.a. 6 p. w. Brieven onder letter O 27696, bureau van dit blad. Gevr. een Huisje, omtr. Hopakker te Utrecht, voor jongelui die wenschen te trouwen, 5 gld. p. w. liefst ben- huls. Br. fr. O 27694, bur. van dit bl. Rijksambt. vraagt in Alkmaar een NETTE WONING. Huurpr. 7 gld. niet te boven gaande, liefst om met Juni te aanvaarden. Brieven onder letter O 27630, bureau van dit blad. Te Amsterdam te huur gevraagd voor nu en dan een dag GESLOTEN 4-PERS. FORD oud type. Brieven met prijs onder letter O 27654, bureau van dit blad. Gevr. te Utrecht voor klein gezin een heel Huis of ruim Benedenh. Omtr. Wittevrouwen of Vogelenbuurt. Prijs 30 a 32 p. m„ liefst zoo spoed. mog. Br. lett. O 27682, bur. van dit blad. Te huur 3e Helmersstr. 74 A'dam BELETAGE 4 kam., keuk. geh. vrije trap. Prima TE HUUR 3e BOVENHUIS gezin zonder kinderen, 3.85 per w. in orde, f 40 p. m. Klein gezin, dag. Lange Leidschedw.str. 42, Te bevr. v. 25 uur te zien. Direct te aanv. O 27655 I Ger. Doustraat 3 B, Amsterdam. O 27652 EN VAN SPEYKSTRAAT 131—151 bevattende: 4 KAMERS, KEUKEN. ZOLDER EN ZOLDERKAMER enz. Huurprijs reeds vanaf 8.— per week.. Dagelijks, ook des Zondags, te nezichtigen. Sleutel respect. Adm. de Ruyterweg 356 II en Van Speykstraat 147. Te bevr. HUIZEN ADM-BANK, Frederikspiein 47, A'dam, Tel. 32415. 6 kam., badk., str. w. w. 2 kam. Centr. Verw. Vaste waschtafe! enz., 54.p. m. gel. Kr. Mydrechtstraat, A'dam-Z. Bevr. op No. 42, telefoon 26881. 0.27674 |iiiiiiiiiinnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiuiin!iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iniiiiiiiiiiiiiiiiiiioiniiiiiiiiiuiniiiiiniiiHnii@ HniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimiuuiiiiiijiiniiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiinmiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiumiiiiiiiiiJa R.K. Heer zoekt tegen 1 Mei a.s. gem. met pension. (Géén beroeps-pen sion). Liefst omtrek Roelof Hart- plein, Amsterdam. Brieven onder letter O 27606, Bureau van dit Blad. in het mooie Gelderland voor Jonge Dames in Huize „St. Bernardus", Bredevoort. Mooie boschrijke omge ving en 2 Heet. groote zeldz. mooie tuinen, billijk tarief, Inl. en br. Eerw. Overste Huize St. Bernardus, Bredevoort. O 27634 Gevraagd door nette Juffrouw, bij R.K. menschen een ZIJ-KAMERTJE in Zuid. Prijs ƒ2.50. Br. letter W, Bijk. N. Dag, Karei du Jardinstraat 4 Amstredam Z. O 27642 GEZ. GEM. ZIT- EN SLAAPKAMER te huur, gelegen aan de straat, voor 1 of 2 pers., met dag. pensit a. Te bevragen Sigarenmagazijn Maas straat 12, Amsterdam. O 27626 Gevraagd te Haarlem, omtrek Rijksstraatweg liefst per 1 Mei. Brieven met prijs opgaaf no. 114, Bijkantoor V-K.P- Karei du Jardinstr. 4, A'dam Z. O 27640 TE HUUR GEM. SLAAPKAMER straatzijde, voor 2 meisjes met pen sion te A'dam, hulsel, verk., 16 p. w. Br. lett. O 27643, bur. van dit blad. guiinimiiiimmiimiiininniiiminiiiimiiiiiniii süiiiiiiiiniiiaiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii iiiiinmniiiiniiiininiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniimiiiiinniuntiiiiiiiiniiiiniiiiiinnininniiiiiinninTniuiiing DE N. O. V. A. leert U beschaafd autorijden op spec, inger. leswagen. Tel. 20855, Mond. inl. v. 12-2 u. Falckstr. 55„ A'dam. O 25801 Autorijschool HesselingHolzhaus Privé-cursus f 10 tot rijbewijs f 25. Hoofdweg 410, A'dam. Tel. 80905. O 27613 Autorijschool EWALD HOLZHAUS- Volledig priv. cursus f 25. Bosb- Toussaintstr. 7. A'dam. TeL 82104. O 27551 aan H. Clemens, H. Hart en Maria voor verkregen gunst. A. S. te V'dam. O 27550 aan de H. Maagd Maria, H. Antonius en H. Theresia voor verkregen betrekking. Mej. BARENS, Zutphen. O 27636 püiiiiiiiiiiim imnmniiiiuiiuiiiiuiiinuiiiuuiiiiiiiiuimuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnir Net R.K. Wedn., 52 J„ m. gr. kinde ren, n. onbem., z. k. met j. d. of wed. met zaak Qf bedrijf. Brieven letter O 27622, Bur. van dit Blad.. Net. R.K. Heer, wedn. Rijksgepension- neerd, boven de 60 j„ niet geheel onbemiddeld, zoekt kennismaking met nette R.K. Juffrouw of wed. zonder kinderen, van 5060 jaar, nette verschijning, liefst met laatste foto. Brieven onder letter O 27623, Bureau van dit blad. Gevraagd by menschen, z. k. een klein kindje (meisje) om het geheel tot zich te nemen. Br. lett. O 27672, bijkantoor Schans 21, Beverwijk. O 27672 IIOLZY-TAXI. TEL. Haarlem 2.40 82104, A'DAM. Baarn 4.40. Een net R.K. Burgermeisje, 27 Jaaï. zoekt dito in Haarlem. Br. O 27621, Bur. v.d. BL WONINGBOUW GEBR. WAJER Kant. Koninginneweg 8, A'dam. Tel. 2S340. Vraagt onoze grat. woningcour- Net meisje zoekt leuke VRIENDIN te Haarlem, 20 j.. en in t bezit fiets. Br. lett. O 27660, bur. v. d. W- een Portemonnaie met Inhoud, terug te bekomen bij C. A. HEDDES, Luthe- dijk, Spanbroek. O 27701 Een net R.K. Meisje, 22 jr., zoekt ee» LEUKE VRIENDIN liefst denzelfden leeftijd in HaarleU» of omtrek. Brieven onder letter u 27662, bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10