STADSNIEUWS KATHOLIE] KEN! Stemt op 2€ April nummer 1 van CH. v. d. 25 BILT Haarlem, 11 April BEURS VAN AMSTERDAM P&asdl- cuM0uiedmg, 1.90 4.90 DINSDAG 11 APRIL Ernstige autobotsing Landskampioenschap Wisselkoersen AGENDA DINSDAG 11 APRIL 1933 &jj. Q&itojk. siaagt IL g&feeft./ De Haarlemsche Vrijwillige Burgerwacht en politieke propaganda HUISVLIJT VOOR WERKLOOZEN De tentoonstelling GEMEENTEZAKEN Verkoop grond Openbare weg Drankwet Wijziging verordening DE GRAAL St. Lydwina EEN INTERNATIONALE OPLICHTER Tot vier jaar veroordeeld AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN Kindje slachtoffer Herman Groenendaal veroordeeld INBREKER IN HET KLEIN Zakgeld en rookertjes VAN ONZEN WINKELSTAND Ned. Handelsvereeniging GEEN OPTOCHTEN Nïeiiwe vragen Gemeenteraad Vier zwaargewonden Leerlingenregeling typografie HET COLLECTIEF CONTRACT Een voorstel-Visser BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE Indeeling der competitie DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND Wedstryden cwn het persoonlijk kampioenschap De clubcompetitie Ie klas SCHIETEN Schietver. „Generaal van Merlen" 12 April INSTELLINGEN Wê' De leden van de Haarlemsche Vrijw. Burger - wacht hebben allen een uitnoodiging ontvan gen om een vergadering bij te wonen van het Verbond voor Nationaal Herstel. Hiervoor is zelfs gebruik gemaakt van de ten bureele van de Burgerwacht berustende ledenlijsten. Wie weet, dat een overgroot deel der Vrijwillige Burgerwacht uit katholieken bestaat, kan er zich een idee van vormen, welk een storm van verontwaardiging dit soort propaganda onder hen heeft gewekt. Temeer, omdat reeds in en kele dagen het aantal klachten over propagan da, die enkele vooraanstaande leden van de Burgerwacht voor bepaalde politieke partijen, maken, de grootste ergernis opwekt. Het aantal klachten, dat wij gisteren en van daag over de toezending van bedoelde circu laire dan ook ontvingen, was zeer groot. Hedenmorgen hebben we met den comman dant van de Burgerwacht, den heer C. L. Becking en den heer H. M. van Bemmelen een onderhoud gehad (de heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen vertoeft buitens lands, is dus van de hierboven gewraakte erger nis volkomen onkundig). De heer van Bemmelen heeft ons de stellige verzekering gegeven, dat aan geen enkel boos opzet tegen de katholieke leden van de Burger wacht is gedacht en wij hebben van ons onder houd dan ook den indruk meegenomen, dat in het vervolg tegen politieke propaganda btf ons door leden van de Burgerwacht zal worden ge waakt. De commandant van de Burgerwacht heeft ons verzekerd, dat hij een dergelijke propagan da met alle hem ten dienste staande middelen zal keeren. Wij zullen daarom niet verder op het voor gevallene ingaan. De Vrijwillige Burgerwacht moet zich buiten en boven alle politieke partijen houden en zelfs den schijn moet worden vermeden, dat zij een instrument in de handen van een of andere politieke partij of denkrichting zou zijn, omdat zij tot taak heeft in moeilijke tijden de orde le handhaven en het gezag te steunen, tegen wien of wat ook. Hoe sterker de indruk is, dat de leiders der Burgerwacht buiten alle partij-verband staan en slechts erop uit zijn om orde en gezag tc handhaven, hoe beter. Houdt men zich in de Haarlemsche Vrijwil lige Burgerwacht daaraan niet, blijft men daar door woord en geschrift propaganda maken voor politieke partijen, dan vreezen wij, dat de katholieke leden er voor zullen bedanken om van deze organisatie lid te blijven, wijl het lid maatschap van een dergelijke organisatie in strijd zou zijn met hun eerlijke overtuiging. Wij hopen, dat de Haarlemsche Vrijwillige Burgerwacht zich van volgende en andere smetten zal weten vrij te houden. Het bestuur der Afdeeling Haarlem van den Volksbond tegen drankmisbruik heeft zich bij zijn plan, om in den afgeloopen winter werk- loozen te doen besluiten hun tijd nuttig en aangenaam te gebruiken, mogen verheugen in veler medewerking, niet het minst van de zijde van autoriteiten. Van groot belang moet worden geacht, dat het denkbeeld moreelen steun ondervond van jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Ko ningin in deze provincie, den heer C. Maar schalk, burgemeester van Haarlejn, mr. A. Bruch, lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, den heer E. H. Tonckinck, commis saris van politie, mr. dr. F. W. Snijder van Wissenkerke, eere-voorzitter van den Volks bond tegen drankmisbruik, de heeren J. Visser en J. P. H. Castricum, leden van den Gemeen teraad, en voorts van den Haarlemschen Be- stuurdersbond. De Gemeente, erkennend de waarde aan het plan ten grondslag liggend, was zoo bereidwil lig niet alleen de tuinzaal van het Gemeente lijk Concertgebouw kosteloos af te staan om een tentoonstelling te houden van het vervaar digde, doch verheugde het Afdeelingsbestuur bovendien niet weinig door de bijzonder ge waardeerde toezegging de zaal gedurende de tentoonstellingsdagen een prettig aanzien te geven door het verstrekken van planten. Ter beoordeeling van het ingezondene zijn drie deskundige stadgenooten uitgenoodigd, om de niet gemakkelijke en eenvoudige taak van beoordeeling te vervullen, ten einde de uitver korenen in het gelukkig bezit te stellen van bons ter waarde van 25, 15, 10, ƒ5 en 2.50, prijzen, die ongetwijfeld hun invloed uit oefenden om iets te vervaardigen. Van niet ge ringe beteekenis is stellig ook, dat alleen uit het ingezondene voorwerpen voor de te houden verloting zullen worden aangekocht. Bovendien zal de afdeeling bemiddelend optreden, wan neer bezoekers andere voorwerpen zouden wil len koopen, met dien verstande, dat aflevering eerst zal kunnen geschieden na afloop der ten toonstelling, die officieel geopend wordt Don derdagavond om 8 uur, en toegankelijk is Vrij dag en Zaterdag van 2—5 en van 8—10 uur. Met groote welwillendheid en onbaatzuchtig heid werd verschillende zijden belangelooze muzicale medewerking gedurende de tentoon stelling toegezegd, zóó, dat niet van alle aan biedingen gebruik kon worden gemaakt, ook in verband met den Goeden Vrijdag. Het bestuur waardeert dien steun in niet ge ringe mate en is hoogst dankbaar aan het Symphonie-ensemble „Orpheus", directeur de heer H. Th. Lindenb^er, dat zich Donderdag avond en het Ensemble van mevr. Rie van Eden, dat zich Zaterdagavond zal doen hooren. Zooals te doen gebruikelijk is, zullen enkele verdere „attracties" trachten het bezoek te be vorderen en te veraangenamen en het bestuur twijfelt daaraan niet, omdat onder 't tentoon gestelde zooveel goeds en moois is, dat een bezoek inderdaad met klem kan worden aan bevolen. B. en W. stellen voor te besluiten aan A. P. Winnubst, alhier, tegen den prijs van f 15.50 per M2 in koop te te staan, grond, gelegen aan den Middenweg hoek Van Egmondstraat, groot plm. 660 M2. J. Lottgering, alhier, heeft zich bereid ver klaard om aan de gemeente om niet in eigen dom over te dragen, met de bestemming voor openbaren weg, de grond gelegen vóór zijne fabriek e.a. aan de Amsterdamschevaart en vallende buiten de aldaar geldende rooilijn. Aan die overdracht wenscht Lottgering de voorwaarde te verbinden dat hem, gedurende den tijd dat hij eigenaar van bedoelde fabriek zal zijn, vrij steling zal worden verleend van de betaling van precariorechten voor het hebben in- of boven den over te dragen grond van twee reclameborden, twee inritten en twee kel derlichtgaten. Bij B. en W. bestaat geen bezwaar om ge noemden grond onder de gestelde voorwaarden en de aangegeven bestemming voor de gemeen te in eigendom te aanvaarden. In verband met de bepalingen der nieuwe Drankwet is het noodig in hoofdstuk IV der Algemeene Politie-verordening enkele wijzigin gen aan te brengen. De artikelen 163 en 164 A. P. V. moeten en kunnen vervallen nu art. 54 der Drankwet deze materie heeft geregeld. In aansluiting daarop dient verder art. 167 A. P. V. te worden herzien. Voorts is door een eenigen tijd geleden gewe zen arrest van den Hoogen Raad gebleken, dat ons hoogste rechtscollege in afwijking van vroe ger ingenomen standpunt onverbindend acht 'n sluitingsregeling voor tapperijen, indien die regeling zich ook uitstrekt tot niet voor het publiek toegankelijke bijgebouwen der tapperij. Overwegingen van practischen aard hebben destijds in vele gemeenten, ook in Haarlem, tot een dusdanige regeling geleid. Met het oog daarop is het thans gewenscht het bepaalde in de artikelen 154 en 157 A. P. V. te beperken tot de tapperij en hare open aanhoorigheden. Bij de instelling van den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon is door den Raad te vens ingesteld een Commissie van bijstand voor dien dienst. In de daaromtrent vastgestelde verordening is bepaald, dat het secretariaat dier commisie zal worden vervuld door den Directeur van dien Dienst. Bij nadere overwe ging komt B. en W. deze afwijking van den voor de overige commissies van bijstand ge volgden regel ten aanzien van het secretariaat minder gewenscht voor. De gedachte, die bij het vaststellen der thans geldende regeling heeft voorgezeten, om vol doende contact tusschen de commissie en den dienst te verzekeren, kan overigens volkomen verwezenlijkt worden, door den directeur als zoodanig de vergaderingen te doen bijwonen, zooals dit ook pleegt te geschieden bij de ove rige commissies van bijstand. Het Centraal Verkoopbureau/ Schiekade 93, Rotterdam, tel. 41243, verzoekt ons het volgende mede te deelen: „Gezien de vele aanvragen, die ons van Ver- eenigingen en Jeugdorganisaties bereiken, dee len wij langs dezen weg aan vereenigingen en organisaties mede, dat op de plaatsen van de eerste uitvoering van het Graalspel „St. Ly dwina" op Zondag 23 April 1933, des namiddags half vijf, in het stadon „Xerxes", Schiebroek, een reductie wordt toegestaan van 25 pCt., mits het aantal deelnemers (sters) 30 of meer be draagt. De entree-prijzen zijn: alle zitplaatsen ƒ1, met reductie dus 0.75, staanplaatsen ƒ0.25. Zoo de aanvragen vóór den 16den a.s. binnen zijn, kunnen wij voor iedere groep in volgorde, een vak reserveeren. Het stadion te Schiebroek is per spoor van en naar Rotterdam te bereiken. Het tusschen- station staat bekend onder de benaming „Wil genpias" (2 min. van het stadion „Xerxes".). „Tevens doen wij mededeeling, dat op den 23sten en 30sten April extra treinen zijn inge- lascht tegen sterk gereduceerde prijzen; terwijl aan alle reisbureaux van Lissone en Lindeman kaartjes zijn te verkrijgen." Een internationale oplichter, bekend onder een groot aantal valsche namen, en die reeds heeft kennis gemaakt met de gevangenissen van bijna alle Europeesche hoofdsteden, is door het Amsterdamsche Hof wegens valschheid in geschrifte veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van acht maanden preventief. De procureur-generaal had vier jaar gevan genisstraf gevorderd. In September 1931 vervoegde zich aan een bankierskantoor te Haarlem een Duitsch spre kend man. Hij presenteerde ter incasseering een twintigtal travellerschèques, elk ter waarde van 50 dollar. Hij plaatste in tegenwoordigheid van den bankbediende op elk der chèques een oogenschijnlijk gelijke handteekening met de op ieder der chèques reeds voorkomende onder- teekening. Spoedig na de uitbetaling bleken de hand- teekeningen valsch, de chèques waren gestolen. In December 1931 werd de thans veroordeelde te Nice gevat en na zeven maanden uitge leverd. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem tot drie jaar en zes maanden wegens valschheid in geschrifte. Vrijdagmorgen omstreeks half "Ï1 zat in de Paul Krugerstraat een twee-jarig kidn bij de kachel in de achterkamer. Ze speelde met een celluloid kam. Daar ze hiermee waarschijnlijk te dicht bij de kachel kwam, vatte de kam vlam en het vuur deelde zich mede aan de kleertjes van het kind. Op het geschrei kwamen de ouders van het kind toegesneld. De kleine werd naar het „St. Joannes de Deo''-ziekenhuis ge bracht, waar het Zondag aan de bekomen ver wondingen overleden is. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 1 10 ets. 11 Februari j.l. liep de bekende dienstwei geraar Herman Groenendaal door de Keizer straat met een handkar waarop borden met op schriften als „Weigert arbeid in dienst van het militairisme" en „steunt de muiters van de Zeven Provinciën" en leuzen van soortgelijke strekking, waarbij hij begeleid werd door een tweetal personen, dig met luider stemme exem plaren van een krantje te koop aanboden on der den naam „Oorlogsverhindering" daarbij om. roepende: „protesteert, arbeiders, tegen massamoord der Nederlandsche regeering". Deswege hadden deze drie personen, door een hoofdagent van politie ter plaatse geverbali seerd, zich in de jongste zitting van den Kan tonrechter te verantwoorden. Verd. verdedigde zich met er op te wijzen, dat hij de opdracht tot het beschilderen der borden reeds gegeven had eenige dagen vóór het krantje met een inhoud van gelijke strek king onder zijn oogen kwam en dat ook ver der het colporteeren van deze bladen geschied was los van zijn demonstratieven rondgang met den handwagen zoodat hij zijns inziens geen overtreding van de politieverordening begaan had. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen Gr. f 6.boete subs. 6 dagen hechtenis, waar op de Kantonrechter verdachte conform den eisch veroordeelde. De tweee colporteurs za gen zich, eveneens conform den eisch ver oordeeld tot f 3.subs. 3 d. h. Maandagavond tusschen half acht en kwart voor twaalf is ingebroken in perceel Spaarne- laan 19, bewoond door v. d. V. Men heeft zich den toegang tot het huis verschaft door met een steen een glas-in-lood ruitje in te gooien. Hierdoor was men in staat een naar buiten openslaand raam te openen, waardoor men in de voorkamer terecht kwam. Na de tusschendeur gesloten te hebben, heeft men toen een in de achterkamer staand dressoir doorzocht. Uit een damestaschje, dat zich hierin bevond, werd een portemonnaie met f 7.meegenomen en uit een sigarenkistje zijn 25 rookertjes verdwenen. Op de eerste verdieping is ook nog een lade van een spie gelkast doorzocht, doch hieruit werd niets ont vreemd. Door de buitendeur is men weer ver dwenen. De Ned. Handelsvereeniging heeft voor haar uitbreiding beslag weten te leggen op een ruime expositie-gelegenheid in het pand Zijlweg 26 en 28. Hier heeft zij in de van een granieten vloer voorziene winkelruimte en een flinke op kamer een bijzondere gelegenheid, het betere genre meubelen goed tot zijn recht te doen komen, ook al door het betere lichteffect. Verschillende firma's, fabrikanten e.d. gaven bij de opening blijk van hun belangstelling door -iiet zenden van bloemen. Het raadslid Joosten heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: Is het aan het college van B .en W. bekend, dat de burgemeester verlof heeft geweigerd voor het houden van een optocht op Zaterdag 1 April 1933, aangevraagd door het bestuur van de federatie Haarlem van de S. D. A. P„ welke optocht bedoeld was als een reclame in verband met de verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der S.-G.? Indien vraag 1 toestemmend wordt beant woord, kan het college dan aan den raad mede- deelen, of er door den burgemeester vooraf over leg is gepleegd met het college, over het al of niet raadzaam zijn van bedoelde verlofweige ring? Indien het overleg, als in vraag 2 bedoeld, met het college heeft plaats gehad, kan het college dan mededeelen tot welk advies dat be raad heeft geleid? Indien de burgemeester zonder raadpleging van het college tot bedoelde weigering heeft besloten, meent het college dan niet, dat een dergelijk optreden van den burgemeester, vooral in dezen tijd, kan leiden tot prikkeling en on tevredenheid bij een groot deel der bevolking en dat daardoor een onrust kan ontstaan die eerder leidt tot wanorde dan tot orde op de openbare wiegen? Indien vraag 4 bevestigend wordt beantwoord, is het college dan bereid, om in het belang van de openbare orde, aan den burgemeester duide lijk te maken dat zijn politioneel beleid in dezen niet in het belang is van de gemeente, en bij voortzetting van dat beleid nader te overwegen, en daarvan mededeeling te doen aan den raad, van hetgeen kan gebeuren om tot een beter be leid te komen? Een aanvullings-agenda voor de vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woens dag 12 April vermeldt: punt 9 (verkoop grond) toe te voegen: f. Van Dortstraat (N.V. Hogerveka,). g. Oost-Indlëstraat (Gebr. van Schuppen). h. Zaanenstraat (S. L. Blom). i. Jan Haringstraat (A. J. van Gijn). ff LIJSl Hedennacht om half een stond een chauffeur op den Haarlemmerweg by het Kruithuis zyn wagen te repareeren, toen uit de richting Haarlem een vrachtauto naderde. Aangezien de chauffeur van dezen laatsten wagen den two- seater niet had opgemerkt, vond een botsing plaats. Tegeiykertyd kwam van den tegen- overgestelden kant een luxe-auto, waarin twee dames rn twee heeren waren gezeten, welke eveneens met den stilstaanden auto in aan raking kwam. Door den schok vlogen de vier passagiers van den luxe-auto tegen de ruiten en liepen ern stige verwondingen aan hoofd en armen op, zoodat zy in het Wilhelmina-gasthuis moesten worden opgenomen. De auto's werden ernstig beschadigd. De po litie van het bureau De Ruyterweg heeft de zaak in onderzoek. Nader vernemen wy, dat twee der gewonden, na verbonden te zyn, huns weegs konden gaan; de beide anderen zullen met inwendige kneu zingen in het ziekenhuis moeten biyven. De Districts-Leerlingen-Commissie in de Ty pografie voor Haarlem en Omstreken houdt een vergadering Woensdag 12 April, 's avonds te 8 uUr in gebouw „De Nyverheid", Jansstraat 85, waarin de heer R. J. Kok, Controleur van de Vereeniging tot Bevordering van de Vakoplei ding in de Typografie, zal spreken over „De practische uitvoering der Leerlingenregeling". Bij den Gemeenteraad is het volgende voor stel ingediend door den heer Joh. Visser: De Raad besluit, om aan B. en W. de op dracht te geven, om gunning van drukwerk voortaan uitsluitend te verstrekken aan die drukkeryen in Haarlem, waar het personeel werkt onder de bepalingen van de in deze be dreven geldende collectieve arbeidsovereen komst. Geboren: 7 April. W. A. Roelof senAbben- huis, z.; 8 April. W. J. HesselsBreems, z.; G. E. RaatgeverBosveld, d.; G. E. de RuiterPol man, z.; 9 April. M. E. Schreursv. Kempen, z.; 10 April. A. A. Stringerv. Houwelingen, z. Overleden: 7 April. E. v. Aken, 76 j„ Twijn- derslaan; M. IJskesKwak, 56 j., Nassaustraat; 8 April. M. v. Egmond, 75 j., M. v. Heemskerk straat; 9 Aprif. M. Hutv. d. Lugt, 43 j„ Ber kenstraat; W. H. M., 22 mnd., z. v. H. A. van Emmerik, Paul Krugerstraat; W. ten Pierik, 89 jaar, L. Heerenvest. De Schilderijententoonstelling Zondagmor gen werd de schilderyententoonstelling in het landhuis aan de Groote Sparrelaan geopend in tegenwoordigheid van den wethouder den heer W. F. van Waveren en van den heer C. Breg- man, gemeente-secretaris. Er werd niet gespro ken. Vele mooie schilderstukken zyn te bewon deren, die in de goed passende omgeving uit stekend tot hun recht komen evenals de ma quettes en byzonder fraai kunstnaaldwerk. Ook zagen we mooi plastiek van den heer J. Lim- pers. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 3 tot en met 8 April genomen 655 douchebaden en 45 kuipbaden. Aan 20 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 17 volwassenen gebruik gemaakt. Diefstal rijwiel. Aangifte is gedaan van de vermissing van een heerenrywiel, dat was geplaatst in een voortuintje van een perceel aan de Dr. P. Cuij perslaan alhier. Naar wy vernemen heeft gisteravond te Den Haag een bespreking plaats gehad tusschen de voorzitters der kampioensclubs en het K.N. V.B.-bestuurslid, den heer K. Lotsy, inzake samenstelling van het programma der kam pioenscompetitie. Dit programma werd als volgt samengesteld: 17 April: P. S. V.Stormvogels 23 April: FeijenoordP. S. V. VelocitasGo Ahead 30 April: StormvogelsVelocitas Go Ahead—Feijenoord 14 Mei: FeijenoordStormvogels P. S. V.Go Ahead 21 Mei: VelocitasP. S. V. StormvogelsGo Ahead 25 Mei: Go AheadVelocitas P. S. V.Feijenoord (Deze laatste wedstrijden eventueel op 2 Juni) 28 Mei: VelocitasFeyenoord StormvogelsP. S. V. 5 Juni: Go Ahead—Stormvogels P. S. V.Velocitas 11 Juni: FeyenoordGo Ahead VelocitasStormvogels 18 Juni: StormvogelsFeyenoord Go AheadP. S. V. 25 Juni: FeyenoordVelocitas 2 Juli: P. s. V.Feijenoord (Deze laatste wedstryd eventueel op 25 Juni) Nu de clubcompetitie byna ten einde is, wordt op het oogenblik weer aangevangen met de voorbereidende werkzaamheden, betreffende genoemde wedstrijden. Hoewel de laatste jaren weer wat meer animo hiervoor bestaat, moet het toch wel even gezegd, dat in de le klas de kwantiteit beter kan zijn. Het bestuur v. d. bond verwacht ditmaal dan ook een ongekende deelname v. d. le klasse spelers, wat ongetwy- feld de spanning van deze zoo interessante wedstryden aanmerkelijk kan verhoogen. Zy die animo bezitten, om ditmaal aan de pers. kampioenschappen deel te nemen, gelie ven zich op te geven bij den heer P. Veen, Ol menstraat 60, vóór 15 April aanstaande. Nog slechts 1 wedstryd en het einde is daar. Wederom hebben de le tientallen v. d. clubs ,.St. Bavo", „T. E. P." en „Ontwikkeling" elkan der bestreden, om met den eerepalm uit den strijd te mogen komen. Helaas bestaat op heden nog geen absolute zekerheid, wie den palm zal behalen. Dit betreft T. E. P. I en St. Bavo I Beide tientallen staan in wedstrijdpunten ge lijk. Deze favorieten moeten nog éénmaal tegen elkander uitkomen, en wel op Maandag 24 April aanstaande, naar wij uit betrouwbare bron vernomen hebben. Aan spanning zal het zeker niet ontbreken! Wie of de gélukkige zal zijn? Wij zullen ons dezen keer maar liever niet aan een voorspelling wagen. De hieronder vol gende stand laat zien, dat Ontwikkeling I, vrouwe Fortuna niet zoó met zich heeft gehad als het 2e tiental van dezelfde vereeniging. dat kampioen v .d. 2e klas is. Stand T. E. P. I, Haarlem 5 4 18 pnf. St. Bavo I, Heemstede 5 4 18 pnfc. Ontwikkeling I, Lisse 6 0 6 Woensdag 12 April houdt de Schiet vereen i- ing „Generaal van Merlen" haar jaarvergade ring in het schietgebouw aan de Schouwtjes laan. DINSDAG, 11 April. Vorige koersen Heden Londen t8.46)4 8.45 Berlijn 58.55 58.60 Parijs 9.75 9.75 Brussel 34.5614 34.5754 Zwitserland 47.87 47.85 Weenen Kopenhagen 37.90 37.75 Stockholm 44.95 44.75 Oslo 43.40 43.25 New York (cable) 2.47% 2.47% Rome 12.70 12.70 Praag 7.3754 7.3754 Madrid 21-00 21.00 Gebouw „St. Bavo" Examen R. K. Han delsavondschool, 7 uur „St. Caecilia", 8 u. Rechtskundig Bureau half 9 R.K. ICraamverzorging, van 23 uur Lichtbeelden avond R. K. Volksbond, 8 uur. Gebouw Nassauplein .6 Kamer van koophandel, 7.30 uur. St. Josephgezellen-Ver. Jansstraat 59 ia.ngclub. 8.30 uur Utile Dulci, 8 uur. Frans Halsmuseum, Klein Heiligland Ten toonstelling Kennemer Fotokring, 16 en 8 10 uur. Gebouw „St. Bavo" Cursussen R.K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zit tingen 4 en 7 uur. R.K. Lyceum Bijeenkomst afgevaardigden R.K. Jonge Werkgevers en R.K. Volksbond, kwart over 8. R.K. Leeszaal, Nieuwe Gracht 70 Ten toonstelling „Woord en beeld in het toerisme", van half 4—5 en van 79 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur. R.K. Volksbond, 8 uur Haar lemsche Inkoopcombinatie, half 9 Grossiers kleinhandel, 8 uur Bestuur Bouwvakbonden, 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 3 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad 1.30. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis". Spreek- straat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leid- schevaart 2. Vorige koersen Heden Staatsleenlngeu 6 Nederland 1919 10194 10144 4% Nederland 1910 103 103 4 Nederland 1931 99)4 9944 5 Nederl 1932 101 100% 4'A N Ind. 1920 AB 9244 92% 614 Dultschl (Youngleen.) 40)4 4244 Banken Koloniale Bank 5® 5} Indische Bank 50 51 Cert Handel-M»60 68 Industrieën Onliever 8054 8754 Oalvl Helft4554 47 i.>aive ueiiii oriu. nnia Alg Kunstzijde S* Van Berkei's Pat Nieuwe Philips ,0?2 UlH Ktlch Accoustlek 10Q4- 11754 Ned. Ford ndustr. Buitenland Anaconda ,1'??' Bethlehem Steel so1^ 335' O. S. Steel "33 O. 8. Leather qJ?« totem Nickel y>é y* Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie j28 22 Redjane Lebong 108 108 Petroleum Gaboes '6 '6)4 Kon Olie 143 lg Perlak 81 82 Peudawa4 4% Continental OU 5-™ Vorige koersen Hedea Shell Union OU 4% Rubber A'dam Rubber 55 Bandar 36 Dell Batavia Rubber 21 Serbadladl 1644 SUau 13 V X. G. O. 24 Allied 22 totercontln. Rubber 'X Scheepvaart Java Oh. Japan j1 Holl. Amerika Lijn 254 Dito Gem Eisend. 2,. Kon. Ned. Stoomb. 1244 7oheenvaart-tJnle 48 Suiker BL V. A179 Jav. Cultuur 123 N. I. S. U. 88 Poerworedjo 4% Vorstenlanden 40 Actions Idem 27-°° tabak Dell Batavia 11644 Oude Dell 104 Oostkust 4 Senembab 116)4 Spoorwegen Union Paclflo65 Wabash "4 Erie 4 Kansas City South. South. Rallw8 554 58)4 39 23 17)4 13)4 25 22 32 254 2 54 11 li H 49X 4S 181 125 80 444 4054 27.00 12354 11054 1354 123)4 68)4 1)4 444 854 IX PYAMA van prima kwaliteit zijden Shan tung, effen panta lon met bedrukte blouse en garneering PEIGNOIR van prima kwaliteit crêpe satin, vóór- en achterkant met fraaie hand broderie, in zwart en diverse modekleuren derzoti

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2