STADSNIEUWS Alen bMjft BEURS VAN AMSTERDAM WYNKHYS „SE GULDE DRIIYF" RAADSVELD XEgwyDHEm RELLETJES TE HAARLEM Be juist® manier om mooie witte tanden te fcrifgen MARKTEN Wisselkoersen Wenken en waarschuwingen ROOMBOTER EDAMMER 40% ADVOCAAT PT- GOED CORSET DONDERDAG 13 APRIL Ruiten vernield en menschen gewond AGENDA I C C KROUWELS KAPLAMPEN EN KRONEN j DONDERDAG 13 APRIL 1933 GROOTE MARKT hoek Koningstr. DAN ZIJT GIJ IN IEDER GEVAL SAFE! Wie prijs stelt op een W. C. BERGISCH - BANDAGIST Nieuwe Gracht 33 Telefoon 11288 HOUDT UW DINSDAGAVOND VRIJ Een redevoering van Mr. Bomans INBRAAK TE BLOEMENDAAL Spanjolet omgedraaid A.R. K. A. WERKLOOZEN, OP VOOR DE R.K. STAATSPARTIJ VAN ONZE RECHTBANK Pastoor Reynenberg en de heer Steinmetz spreken Zedendelict Diefstal van vee uit de wei Diefstal van een brandkast BLANKENBERGHE Paschen in Hotel Malecot WERKTIJD WINKELPERSONEEL Van 18 jaar of ouder HUISVLIJT VOOR WERKLOOZEN Na afloop van een fascistische vergadering De tentoonstelling ONTHEFFING WINKELSLUITING Wat het politierapport vermeldt TENTOONSTELLING WERKEN JAN VERINGA In de R.K. Leeszaal Veertig jaar getrouwd ONZE WINKELSTAND Hotel-café-restaurant „Bellevue" BURGERLIJKE STAND 14 April TEL. 14024 - KONINGINNEWEG 6 koersen Heden n a KL. HOUTSTRAAT 23 - TEL. 13686 GROOTE VERSCHE EIEREN 10 voor 20 cent één kwaliteit - de allerfijnste 3 X cent per pond NOORD-HOLLANDSCHE 24 cent per pond DE FIJNSTE BELEGEN VOLVETTE KAAS 43 cent per pond PRIMA Qf» Wiu cent p. heele fl. Limonade-siroop (Gazeuse) 33 cent p. heele fl. 13 cent p. liter flesch Huishoudjam cent (diverse smaken) £b p. pot Choc. g\ p" cent Hagelslag p.pnd. Reuzenkoek Gewicht pl. m. 1 Kilo 10 cent per stuk Met grooten nadruk herinneren wij onze lezers aan de belangrijke politieke vergadering, die a.s. Dinsdagavond om kwart over 8 in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat zal worden gehouden. Sprekers zijn mr. J. B. Bomans, lid van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland en Chr. van de Bilt, lid der Tweede Kamer. Dit belooft een ouderwetsche enthousiaste bijeenkomst te worden. Welke Haarlemmer herinnert zich niet de schitterende redevoeringen van mr. Bomans en den bezielenden invloed, die immer van zijn redevoeringen uitgaat? Wü herhalen nogmaals: Houdt a.s. Dinsdagavond voor deze verga dering vrij. Tijdens de afwezigheid van de familie H. op de Ig. Bispincklaan is Dinsdagavond tussclien 8 en 12 uur ingebroken. Door het verbreken van een glas-in-lood-raam van de achterdeur werd de spanjolet omgedraaid. Daardoor zijn de die ven binnengekomen. Vermist wordt een ijzeren kistje met stukken van waarde, doch geen geld. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Gebleken is, dat enkele personen des avonds in de gemeente de ronde doen, om te zien wie hun woning verlaten. Later trachten zij dan binnen te komen. Door de politie wordt het op prijs gesteld als van deze afwezigheid aan haar kennis wordt gegeven. Dezer dagen vergaderde een groep gemeente ambtenaren der A. R. K. A., afd. Haarlem, in Hotel de Leeuwerik. De voorzitter opende de vergadering met het gebed en heette de. aanwezigen, in het bijzon der verschillende nieuwe leden, hartelijk wel kom. Nadat de voorzitter enkele mededeelingen had gedaan, werd behandeld de agenda voor de jaarvergadering van de Landelijke groep ge meente-personeel, te houden te 's Hertogen bosch op 28 en 29 April a.s. Daarna werd uitvoerig besproken en tenslotte vastgesteld, een reglement voor de plaatselijke groep gemeente-ambtenaren. Met een opwekking om ook in de toekomst door een goede opkomst ter vergadering de or ganisatie te steunen, sloot de voorzitter de ge animeerde bijeenkomst met den Christeljjken groet, waarna de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. O.F.M., hield daarna een korte, kernachtige speech, waarin hij alle katholieken met klem van redenen aanspoorde toch vooral de eenheid onder hen te bewaren. Fel gispte de zeereerw. spreker de huichelachtige houding van de S.D.A.F., die geloofsvrijheid belooft, maar den godsdienst in Spanje, Mexico, enz. onderdrukt. Als ergens het socialisme triomfen viert, dan is het in Rusland, zeide spr., ook al beweren de socialisten van niet. Wij werken voor de toekomst, riep spr.uit, voor een nieuwe maatschappelijke orde. Nog maals bezwoer spr. zijn toehoorders de eenheid onder de katholieken te bewaren. Laten wjj niet allerlei persoonlijke dingen laten overheerschen zoo eindigde spr. zijn gloedvol betoog, maar la ten wü werken aan de grootheid van de R. K. Staatsparty. ti Het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging „Credo Pugno" was op het zeer goede idee ge komen, speciaal voor de R.K. Werkloozen, een verkiezings-propaganda-bijeenkomst te organi- seeren. Zeer vele werkloozen waren Woensdag in het gebouw St. Bavo aanwezig, toen de voorzitter, Dr. Th. Th. Koot allen welkom heette, in het bijzonder de heeren A. J. Loerakker en Ch. v. d. Bilt, leden der Tweede Kamer. Spr. zette het doel van de bijeenkomst uiteen en zeide dat het de eerste keer is en naar spr. hoopte ook de laatste keer zal zijn dat een dergelijke ver gadering georganiseerd behoeft te worden. De heer J. Steinmetz, candidaat voor de Tweede Kamer, hierna aan het woord komenc, herinnerde allereerst aan het ontzettende leed van den wereldoorlog, de oorzaak van het hui dige bankroet. Overal hoort men nu uitroepen als weg met het kapitalisme, het socialisme nu, en onder katholieken Quadragesimo Anno nü, oproepen voor sterk gezag. Wij moeten echter oppassen, aldus spr., dat deze roep niet gehoord wordt omdat er toevallig een muiterij is geweest. Spr. wees vervolgens op den plicht van iederen katholiek, om den weldadigen invloed van het Evangelie op het sociaal-economisches gebied te doen gelden, om een overheid te kiezen, die Gods wetten eerbiedigt. Spr. behandelde hierna uitvoerig den roep om den sterken man, vooial uitgestooten door de liberalen, door een partij dus, die als bibberende couponknippers in 1913 achter Ruys liepen, opdat deze het bedreigde vaderland zou redden. Als inderdaad de volksgeest is verslapt, dan is dat niet alleen in Nederland. De oorzaak hier van is dat het Evangelie niet meer als grond slag van het sociaal-economisch leven worde beschouwd. De arbeiders hebben den plicht den aanval op onze sociale instellingen af te slaan door de R.K. Staatspartij te helpen. Spreker wilde niet spreken over de socialisten, want spr. geloofde niet dat R.K. georganiseerde arbeiders hun stem op de S.D.A.P. zouden uit brengen. Uitvoerig stond spr. stil bij de scheurmakers, de dissidenten onder de katholieken. Spr. ge loofde niet aan de serieuse bedoelingen van de leiders der R.K. Volkspartij, aan hun kinder lijke gehoorzaamheid aan het kerkelijk gezag, dat er zoo streng op gewezen heeft toch altijd en vooral de eenheid te bewaren. Breedvoerig behandelde spr. het crisisprogram der R.K, Staatspartij en wees op hetgeen deze partij tot stand heeft gebracht. Er is geen land ter wereld, aldus spr., waar zooveel voor de crisis-slachtoffers is tot stand gebracht als m Nederland. En mochten er in de afgeloopen jaren be treurenswaardige dingen gebeurd zijn, dan mag men voor dit alles de R.K. Staatspartij niet verantwoordelijk stellen. Men vergeet dat tien millioen voor de crisisfondsen zijn beschikbaar gesteld, men vergeet te veel dat het 8ste gebod ook in de politiek geldt. Er is sedert 1894 hsel veel tot stand gekomen: arbeidswet, landarbei- derswet, enz. enz. en onlangs zelfs de Bedrijfs- radenwet volgens „Quadragesimo Anno". De arbeiders hebben iets te verliezen! Met een krachtige aansporing om de R. K. Staatspartij te steunen besloot spr. zijn logisch opgebouwde weldoordachte rede. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door een der aanwezigen gebruik gemaakt, die klaagde over het feit dat sommige werkloozen- diensten (vooral in Haarlem) dreigen met ver haal op de inkomsten en goederen, die een werklooze in de toekomst zal verkrijgen voor den werkloozensteun, dien zoo iemand thans ont vangt. De heer Loerakker beantwoordde deze klacht met de verzekering, dat het bestuur aan dit vraagstuk zijn volle aandacht wijdt en de scher pe wijze van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem, wat deze zaak betreft, scherp afkeurt. De zeereerw. heer pastoor J. Reynenberg Veertien dagen geleden stond terecht de mu ziekleeraar J. B. te Haarlem, wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met een zijner vrouwelijke leerlingen beneden 16 jaar. De Officier van Justitie eischte twee jaar ge vangenisstraf. De rechtbank, hedenmorgen uitspraak doen de, veroordeelde verdachte tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 6 maanden, zonder aftrek van preventief en een voorwaardelijke straf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Drie werkloozen uit IJmuiden stalen in den avond van 8 September j.l. een bootje en voeren naar een weiland, waar ze een koe meenamen en op den openbaren weg zéér ondeskundig slachtten. Wegens dit feit eischte de Officier van Jus titie tegen den verdachte, die bekende, een jaar gevangenisstraf voorwaardelijk; de rechtbank maakte er hedenmorgen van 6 maanden on voorwaardelijk, met aftrek van 4 maanden voor arrest en 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De beide verdachten, die ontkenden, hoorden tegen zich eischen twee jaar gevangenisstraf en werden veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf m.a.v.p. Verleden week stonden drie Amsterdammers terecht, die te Halfweg uit het kantoor van een aannemer een brandkast stalen en in een auto vervoerden. Twee hunner bekenden het feit, maar de derde verdachte hield vol er niet bij tegenwoordig te zijn geweest. Hij was dron ken in den auto achtergebleven. De Officier van Justitie eischte niettemin tegen hem 1)4 jaar gevangenisstraf. In het Huis van Bewaring heeft de hoofd dader echter een blief aan den Officier geschre ven, waarin hij toegeeft, dat de ontkennende verdachte geholpen heeft bij het transport van de brandkast. Deze had hem daartoe aange spoord, omdat hij in familie-moeilijkheden ver keerde en hoopte door zijn bekentenis een mil dere straf te krijgen. (Zijn kameraad, die ook alleen bij het vervoer aanwezig was, hoorde één jaar tegen zich eischen.) De zaak kwam nu hedenmorgen weer voor de rechtbank. De Officier wilde den eisch niet wij zigen en ook de verdediger had .niets in het midden te brengen. Alle drie verdachten be kenden. Uitspraak blijft 21 April a.s. Pension van den eersten rang, uitstekende keuken, warm en koud stroomend water, bad kamers, centrale verwarming. Uitzicht op zee. 91, Rue Longue. Eig.: CARLOS FOURIER In verband met het besluit van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, waarbij is toege staan, dat alle winkels op 16 en 17 April a.s. geopend mogen zijn, vestigt de Hoofdinspecteur van den Arbeid, hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie, er de aandacht op, dat voor die dagen afwijkingen van de bepalingen van het Winkelwerktijdenbesluit kunnen worden toegestaan, mits verzoeken daartoe, onder op gave van de gewenschte werktijd-indeeling, ten spoedigste bij hem worden ingediend. Aan de eventueel te verleenen vergunningen zullen voor waarden worden verbonden ter compensatie van den te verrichten arbeid. Zondag-arbeid door gezellen in banketbakke rijen is verboden, behoudens ten behoeve van koksWerkzaamheden tusschen 9 en 13 of tus- schen 13 en 19 uur voor maaltijden op dien dag en onder de daarvoor gestelde voorwaarden. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en o'anjezakjes van 2 tab!, 10 ets. Zooals reeds meermalen in ons blad is aange kondigd, organiseert de afd. Haarlem van den Volksbond tegen drankmisbruik in de beneden zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een tentoonstelling van werkstukken, door werk loozen in den afgeloopen winter vervaardigd. Deze tentoonstelling bewijst, dat de huisvlijt in Haarlem en omstreken nog druk beoefend wordt. Het bestuur is zoowel over de quantiteit, als de qualiteit van de inzendingen zéér tevre den. Men treft op de tentoonstelling prachtige lampekappen, kasten, doozen, presenteer bladen, zelfs een suggestief portret van mr. Troelstra en ander houtsnijwerk en houtzaag- werk aan. Verder schilderijen en teekeningen, die menigmaal het opkomende talent van de makers verraden. Speciaal verm iding verdie nen: de Amsterdamsche Poort (houtsnijwerk); luidspreker en de inzendingen van de jongens club „Allard's Oog", welke later als prijzen voor een verloting ten bate van de vereeniging „Pro Juventute" zullen dienen. Hedenavond om 8 uur wordt de tentoonstelling met een rede van den burgemeester van Haar lem, den heer C. Maarschalk, geopend. Vrijdag en Zaterdag is zij toegankelijk van 25 en 810 uur. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben, overwegende, dat met het oog op den stand der bloemenvelden op Zondag 16 en op Maandag 17 April een talrijk bezoek van elders te Haarlem is te verwachten, algemeene ont heffing verleend van alle verbodsbepalingen van bovengenoemde wet op Zondag 16 April 1933 en op Maandag 17 April 1933. Woensdagavond werd in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een vergadering ge houden van de nationaal-socialisten, waar als, spreker zou optreden de heer ir. Mussert. Daar deze wegens ongesteldheid verhinderd was. kwam in zijn plaats de heer C. Gee1 kerken, al gemeen secretaris, en tevens trad als spreker op de heer van der Voort van Zijp, burgemees ter van Maartensdijk. Het was bekend geworden, dat de communis ten van plan waren de orde te verstoren en daarom had de burgemeester uitgebreide poli tiemaatregelen genomen. In den omtrek van de Groote Markt was een groote politiemacht samengetrokken onder lei ding van den burgemeester en den commissaris van politie. Slechts zij, die voorzien waren van toegangskaarten voor de vergadering, werden door het politiecordon gelaten. Een groote menigte bevond zie hop de Groote Markt en om geving. Telkens werd tot doorloopen aange maand, maar telkens groepte men weer samen Reeds vóór het begin der vergadering kwam het tot ernstige ongeregeldheden. Een groep communisten werd in de Jansstraat bij de Rid derstraat door de politie met de sabel uit elkaar gedreven, waarbij een tot nji toe onbekend ge bleven persoon tamelijk ernstig door een sabel houw werd gewond. Den geheelen avond bleef het in het centrum der stad woelig. Er waren onder de talrijke nieuwsgierigen vele onrustige elementen, wier toeleg net was zooveel mogelijk te hinderen. Verschillende malen maakte de politie van de sabel gebruik, o. m. op het Stationplein, Groote Markt, Jansstraat, Spekstraat, bij de Friesche Varkensmarkt, enz. Maar het wachten was vooral op het uitgaan der vergadering. De ver gadering zelf verliep kalm. Er was gelegenreid om vragen te stellen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. In de zaal was het fascis tische weerbaarheidscorps in uniform aanwezig maar de orde werd niet verstoord, behoudens een enkel klein incident. Na afloop der verga dering trok het corps in gesloten colonne langs Jansstraat en Jansweg naar het Station. De communisten, die deze colonne wilden achter volgen, werden door de politie tegengehouden, en toen zij langs een omweg de fascisten trachtten te bereiken, werden zij in de Smede straat, Kruisstraat en Kruisweg met de blanke sabel en met behulp van politiehonden uit elkaar gedreven. Bij de brug over de Nieuwe Gracht wachtte een groote troep communisten de colonne op. Er werd met steenen gegooid en geschoten. Een lantaarn werd vernield en een ruit van een tramwagen, die achter de colonne reed. De dader, die onbekend gebleven is, liep daarbij een kleine wonde op. De schoten bleken afkomstig te zijn van een in het nauw gedre ven rechercheur van- politie. -Van-oen autobus- waarin nationaal-socialisten gezeten waren, werden- evenals van een gewone autobus ruiten door steenworpen vernield. Telkens, werden de communisten uit elkaar gejaagd. Bij een der charges brak een agent het handvat van zijn sabel. Uit een groep opgeschoten jongens werd in de Groote Houtstraat met steenen naar een agent van politie geworpen. Deze werd getrof fen, doch niet gewond. De troep werd uit elkaar gejaagd. Voor zoover bij de politie bekend is, zijn bij de vele charges geen gewonden gevallen, maar menigeen heeft rake klappen opgeloopen. De vergadering was om half twaalf afgeloo pen. Om half één keerde langzamerhand de rust in de stad terug. Aan het politierapport ontleenen we omtrent de opstootjes, die Woensdagavond plaats heb ben gehad, nog het volgende: Tijdens de vergadering, die een rustig ver loop had, werd in de omgeving van het Con certgebouw door een inspecteur en eenige agen ten met de blanke sabel gedreigd en een troep jongens verspreid in de richting van de Groote Houtstraat. Hierbij werd naar de politie met een steen gegooid, die den inspecteur aan zijn been trof. Deze werd echter niet gewond. Daarop trok de politie de sabel en werd de menigte uiteenge jaagd. Na afloop der vergadering werd een aantal nationaal-socialisten door de politie naar het station geleid. Bij de Jansbrug stond een me nigte menschen samengeschoold, waaronder een aantal communisten, die een dreigende houding aannamen. De inspecteur, die het geleide aanvoerde, trok, hier aangekomen, de blanke sabel en joeg de menschen uiteen. Toen de troep passeerde, werd naar de natio naal-socialisten met steenen geworpen. Daarbij werd een lantaarn vernield, terwijl een andere steen een tramruit verbrijzelde. Een juffrouw, die zich op het achtergedeelte van de tram bevond, werd door glasscherven licht aan het achterhoofd gewond. Een rechercheur, die zich in de buurt van de steenwerpers bevond, loste een tweetal schoten, waarop de onruststokers de vlucht namen. Zonder verdere incidenten hebben de natio naal-socialisten vervolgens het station bereikt. Ook op de Varkensmarkt was een menigte menschen tezamen gestroomd. Door de politie werd ook hier schoon schip gemaakt. Een auto bus met nationaal-socialisten werd door een steen getroffen, die een ruit der bus vernielde. Er werd niemand door dit projectiel getrof fen. Ook een auto met nazi's werd met steehen bekogeld, die echter geen van alle doel troffen. In de buurt van de Amsterdamsche Poort was het ook rumoerig. Door communisten werd hier geschreeuwd. De Oude Groenmarkt, waar zoo'n opeenhoo- ping van menschen was, dat het verkeer werd belemmerd, is door een tweetal agenten met politiehonden ontruimd. Hierbij werd een man in een gevoelig lichaamsdeel gebeten. Wat de vergadering zelf betreft, kunnen wij mededeelen, dat de groote concertzaal geheel bezet was. Inplaats van ir. Mussert, die. zooals gemeld, verhinderd was, sprak de heer O. Geel kerken, alg. secretaris van de Nationaal-socia- listische beweging. Hij ging het communisme en het socialisme in zijn rede te lijf en zette hun terreur over de andere maatschappelijke kringen uiteen. Hy meette breed uit wat het communisme in Rusland heeft gewrocht en de wantoestanden, die er het gevolg van zyn. Hij bestreed ook het socialisme en gaf als univer seel geneesmiddel tegen alle kwalen, die onze maatschappy teisteren, het Nafcionaal-socia- lisme aan. En op het voorbeeld van de Duitsche broeders hekelde hy de Jodenregeering, b.v. die in Amsterdam. Spr. eindigde zijn meermalen door applaus onderbroken rede met de opmer king, dat een tijd zal aanbreken, dat Teun de Klepperman voor de V.A.R.A. zal aankondigen Thans komen de Oranjehemden! De heer van der Voort van Zyp, burgemees ter van Maartensdyk, bestreed het Verbond voor Nat. Herstel en zette eveneens het doe! van het Nat.-Socia'isme uiteen. Na de pauze traden eenige debaters cp, maar zy mochten slechts vragen stellen. Hieraan werd krachtig de hand gehouden. Zoodra iemand dreigde bui ten de orde te gaan en te debatteeren, werd hij tot de orde geroepen. De fascistische weerbaar heid, die in uniform in de zaal aanwezig was: zette kracht by de aanmaningen. Onder de vragen stellers was o. m. de heer mr. van Dam. vrijzinnig-democraat en lid van den Haarlem- schen Raad. Een enkel onbeduidend incidentje had er plaats, maar overigens verliep de ver gadering zelf kalm. In tegenwoordigheid van belangstellenden waar onder meer de Hoogwaardige Heer L. F. Boogmans, lector der R.K. Leeszaal aanwezig was, opende Woensdag de heer G. H. Weustink deze nieuwe tentoonstelling in het gebouw der R.K. Leeszaal, Nieuwe Gracht. In zyn openingswoord wees de heer Weustink op de waarde van het hier tentoongestelde, spe ciaal op het houtsnijwerk hetwelk hij een spe cifiek Nederlandsche kunst noemde. Op het veranderd schilderwerk van den heer Veringa vestigde de heer Weustink in het byzonder de aandacht. Van de gelegenheid om het mooie werk te bezichtigen, werd in den namiddag een druk gebruik gemaakt. Het veertigjarig huweiyksfeest van het echt paar Johannes Scholz en Gerritje Legieise, wonende Kloosterstraat 15 rood te dezer stede, gepaard aan het veertigjarig abonnéschap van onze courant, is een ware feestdag voor de beide echtelieden geworden. Talrijke bloemstukken de huiskamer was als in een bloementuin herschapen bewezen de sympathie van familie, vrienden en kennis sen, waarin het echtpaar zich verheugen mag. Veertig jaar hebben ze lief en leed gedra gen en behalve de zorg voor een negentallig kroost, heeft het echtpaar Scholz zich ook nog het lot van twee pleegkinderen aangetrokken. Feliciteerde „Onze Strijder", het orgaan van den Bond van Overheidspersoneel gaarne zyn op geen vergadering ontbrekend lid, met vreugde maakte het ook melding van zijn trouwe tegen woordigheid by geesteiyke oefeningen, vooral de retraites worden trouw door den heer Scholz meegemaakt, terwijl ook zijn echtgenoote een graag geziene deelneemster aan het retraite- werk is. Van ganscher harte wenschen we het echtpaar nog tal van gelukkige en voorspoedige jaren toe. De h,eer N. Hol, eigenaar van hotel-café restaurant „Bëilevüe", op' dèn hoéftvan Plein én Baan, heeft zijö bedrijf gemoderniseerd. Donderdagmiddag vond de heropening plaats. De ruimte, die tot nu toe ingenomen werd door den tuin, is bijgetrokken by het proef lokaal, dat hierdoor een gezellig ruim vertrek geworden is. Verder heeft de heer N. Hol zyn bedrijf ook uitgebreid. Tot heden alleen café-restaurant, is de zaak nu ook in de gelegenheid gasten te her bergen. Behalve centrale verwarming, waarmee het bedrijf nu is verrykt, vinden logé's het gemak van vaste waschtafels met stroomend water. Ook is de zaak op gezellige wyze verlicht, door fraaie moderne hanglampen en wand lampjes, welke een intieme sfeer scheppen, i Ondertrouwd 12 April: A. A. Schiering en C. A. v. Hemert. A. v. Haaster en J. P. I. v. Breemen. J. W. de Milde en G. Hogerwaard. P. J. Schaut en C. Kroezen. J. Haar en P. J. C. Klok. J. de Klerk eft G. Goedemans. .G. G. Cobelens en J. Loerakker. H. J. M. Brusch- ke en C. M. Frenay. J. v. Steyn en C. M. Balm. K. Rodenburg en M. J. v. Bockel. T. N. de Bie en J. C. Scholten. C. F. Kaandorp en A. Koster. J. v. Steijnen en M. C. v. Gennip. A. v. d. Haak en G. E. Smits. G. A. Hulshof en E. A. Groeneveld. J. Blom en D. v. Klls- aonk. Getrouwd: 12 April. J. Lüsgen en W. Gaszc- zak. A. F. Koek en G. Hendriks. J. J. de Ja ger en M. Mikmak. H. Booy en C. Toepoel. M. J. M. Mulder en F. L. v. Norde. A. Kleine Wilde en F. Vienken. P. J. v. Bogget en C. Halderman. T. J. Termeer en E. C. C. Kui ken. Geboren: 11 April. H. Hobbelen—v. Esch, d. J. J. v. d. WeideBoogaard, z. A. VosWel bedacht, z. Overleden: 10 April. H. M. Hessenhouwer, 77 jaar, Teslastraat. 11 April. J. Hogeboom Faber, 72 jaar, Johannes de Breukstraat. H. M. Boelensv. Wijk, 64 jaar, Damaststraat. OVER HET CRISIS-JEUGDCOMITE. Centraal Comité ter behartiging der belangen van jeugdige werkloozen. Seer.: H. J. Koenenstraat 9. Hier ter stede heeft zich een comité gevormd, waarin vertegenwoordigd zyn alle groepen van te Haarlem werxende Jeugdorganisaties. De bedoeling van deze samenwerking is om te trachten zooveel mogeiyk te voorzien in den mo- reelen nood waarin de Jeugdige werkloozen ver- keeren. die door de ongunstige tijdsomstandig heden gedwongen worden tot niets doen en hun tijd in ledigheid door te brengen. Het comité heeft zich als taak gesteld zooveel mogelijk middelen aan de hand te doen aan de jeugdorganisaties om ieder in eigen kring de fu neste gevolgen van het niets doen te weren, door het bezighouden harer werklooze leden. Echter bij adviezen, hoe waardevol op zichzelf, kan het niet biyven. Om dit werk met succes te kunnen doen zijn middelen noodig. Daarom heeft de werk-commissie uit het comité het plan opgevat zich o.m. te wenden tot nering doenden handeldryvenden in onze stad om steun. Er is behoefte aan: spelen (schaak, damspel e.d.); aan materiaal en gereedschap noodig voor het vervaardigen van huisvlijt-artikelen (hout me taal, snljmesjes. figuurzagen); voor de meisjes aan stoffen ter beoefening van de naaldvakken, alsmede handwerkmateriaal. De commissie zag zich gaarne voorzien van ar tikelen die het verblijf in de lokaliteiten kunnen bevorderen en een aangename afwisseling brengen in het meestal reeds zoo deprimeerende bestaan der jonge werkloozen, (Koffie, thee, suiker, ta bak, enz.). Met vrijmoedigheid brengen wy bovenstaande wenschen onder Uw aandacht, in de hoop dat U bereid zult gevonden worden voor het bovenom schreven doel iets van Uw voorraad af te staan. Het is wellicht Uw verlangen om, wanneer U be sluit, ons te helpen, een en ander nader gedetail leerd te weten. Gaarne zal een onzer zich dan met U in verbinding stellen. Werk-Commissie Crisis-Jeugdcomité Kapelaan TH. v. d. LUGT, Voorzitter Pastorie Amsterdamstraat. W. F. JANSEN, Secretaris. H. J. Koenenstraat 9. Mevr. M. WAARDENBURG-LINDEYER Penningm., Lorentzplein 8. KvKïJMMin a-a. tandaan- slag kwijt te raken is dezeDruk een weinig Chloro- dont-tandpasta op den drogen Chlorodont-tan denborstel (een speciale borstel met gekartelde insnijdingen) en borstel in alle richtingen krach tig de tanden, zoowel aan buiten- en binnenzijde als op het kauwvlak en tusschen de tanden. Doop daarna den borstel in het water en poets de tan den grondig na. Spoel dan eerst den mond met Chlorodont-mondwater is het beste en gorgel flink nal D zult verrast zijn over het resultaat van deze mechanische reiniging. Alle etensresten en de onooglijke tandaanslag verdwijnen en U hebt een zuiveren frisschen mond. Verlangt alléén Chlorodont-tandpasta. In tubes van 35 cent. Groote tubes 60 cent. Overal verkrijgbaar. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thym, 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Be stuur Overheidspersoneel, 8 uur Gecombi neerde Besturen Bouwvakbond, half 8 R.K. BevolkLngsbureau, 8 uur. Frans Halsmuseum Jubileum-Fototentoon stelling Kennemer Fotokring, 1012 uur en 1.30—6 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiimiimir li mniin minimin imiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiii HAARLEM. 12 April. Groentenmarkt. Brusselsch Lof 0.060.10, Knakpeen 0.08—0.10 per K.G. Spi nazie 0.200.60 Andijvie 0.250.50, Gele kool 0.450.75 per kist. Raapstelen 1.001.50 per 100 bos. Sla 2.006:00 per 100 krop. Roode kool 0.08 0.10, Bloemkool 0.050.12 per stuk. Rabarber 0.07—0.15, Radijs 0.03—0.05, Prei 0.02—0.15, Sel derij 0.050.25, Peterselie 0.050.10 per bos. DONDERDAG, 13 April. Vorige koersen Heden Londen 8 428.44 Beriyn 58.70 58.65 Parits 9.75)* 9.75 Brussel 34.55 34.55 Zwitserland 47.67)* 47.85 Weenen Kopenhagen 37.90 37.67}* Stockholm 44.95 45.25 Oslo 43.40 43.125* New York (cable) 2.47% 2.47)* Rome 12.70 12 671* Praag 7.375* 7.375* Madrid 21.00 21.00 Staatsleenlngen 6 Nederland 1919 Nederland 1916 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4 V, N Ind 1926 AB 5'A Dultschl. (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MÖ. Industrieén Alg Kunstzilde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Küch Accóusttek Ned. Ford ndnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O S. Steel O. S Leather Intern Nickel Mijnbouw Boeton Milnbot Alg. Exploratie Redjang mo Lebong 1UB Petrolenm Ga boes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Vorige 101H 101)4 103 103 99'% 100 106% 1C0% 92 9154 421% 41)4 t' w.jRjjt&iv*..- 61 39 50 50 60 59 84)* 84 H 49 495* 18 '28 15)* 15 111)* 1125* 2 1% 114)* 11354 8% 7% 17% 17% 32 31%. 4 4 95* 95* 12 12 122)* 122 108 107 16)4 16 1425) 143 H 61 Bl 45* 4)4 6% 654 Voriga koersen 4)4 Shell Union OU Rubber A'dam Rubber 584* Bandar 385* Dell Batavia Rubber 25 Serbadjadl 17 Sllau 16 G. O. .4" Allied Intercontm. Rubber'... Hedei 5 ■4.1)4 scheepvaart Java Cb Japan Roll. Amerika Li1n Dito Gem Elgend. Kon. Ned Stoomb. 5cheepvaart-Unle 32 25* 25» 454 178)4 125 80 Suiker R. V. A. Jav. Cultuur N. I S U. Poerworedjo 45* Vorstenlanden 41 Actions Idem 28.00 Tabak Dell Batavl Oude Dell Oostkust Senembab 3954 24)* 1754 155* 265* '23 ia 32 25* 2 49)4 177)* 124 80 4M 41 28.00 spoorwegen Erie Kansas City South. 123 1225* 111 107)* 14 15 122)* 122 675* 665* 25* 4)4 45* 8 8 6)4 BH Wqnhuijs Qnno Jjoorlom. Ie. Dat iedere Zaak in deze tijden haar verkoopsprijzen zoo laag mogelijk stelt, laat zich volkomen begrijpen 2e. Zeer vele Zaken, echter op ons ge bied, welke haar omzetten zagen dalen en toch haar winsten wenschten te behouden, zijn overgegaan tot knoeierijen in de kwaliteiten, of hebben haar vroegere knoeierijen eenige graden versterkt. De knoeierijen in onze artikelen nemen dan ook hand over hand toe 3e. Ook ONZE omzetten zijn, als van iedere zaak vermin derd, doch wij konden nog tal van andere bronnen aanboren om aan de moeilijke tijdsomstandigheden het hoofd te bieden, maar aan onze beproefde, oude kwaliteiten raak ten wij nooit en wij zullen er ook nooit aan. raken. Wanneer Gij dan ook tijdens de Paaschdagen Uwen Gasten en U zelf iets goeds wilt voorzetten, wendt U dan tot het OUD EN VERTROUWD ADRES VAN VÓÓR 1650 EIGENAAR: P. J. M. VAN TETERING TELEFOON no 10134 HAARLEM Roode Tafelwijn Bordeaux Bourgogne Zoete Wijn 1.00 Algiersche 0.95 Port 1-10 Kinawijn, p. L. flesch 1.35 Witte tafelwijn per fl. 085 Bordeaux 1.30 Zoete Wijn 1.10 Champagne 2.35 Cognac 2.65 Whisky 4-50 MINIMUMPRIJZEN: 0.80 1.10 1.70 2.30 Jenever Oranjebitter en Schilletjes Gouden Regen Brandewijn 2.40 ADVOCAAT Paasch-reclame) Div. Likeuren 2.30 2.60 1.50 2.10 Vruchtenwijn 0.60 Likeuren z. a0.50 Troebele Lim. siropen 0.65 Heldere Lim. siropen 0.60 Hollandia water 0.25 Rozijnazijn 0.30 Spuitwater per Liter 0.12 vraagt inlichtingen omtrent onze bekende CORSET-BUIKBANDCOMBINATIE naar maat. Tusschen KRUISSTRAAT en NASSAUPhElN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2