OMROEPERS O HUIS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN i,Steunt onze Hooge Landsvrouwe" „Als... Voorbeeld van dienend Hulp i. d. Huishouding ?'K" KANTOORBEDIENDE Net R.K. Meisje H. H. Beeld Goedkoope ruime ééngezinshuizen DUITSCHE VRIJDAG 14 APRIL gezag Aan de vrouwen van Nederland KATHOLIEKEN NAAR ROME FRUITBOOMEN IN BLOEI De schoonheid van eigen land Met Paschen in de Eeuwige Stad KAAS EN EIEREN NAAR DUITSCHLAND Nieuwe regeling te wachten IN WERKVERSCHAFFING Opslagplaatsen aan het Zwartewater HET VREDESPALEIS De top is bereikt HET GRAALSPEL ORANJE-HERDENKING TE DELFT Dienstregeling der extra-treinen „HET TEEKEN DES KRUISES" Verzet te Nijmegen ST. LIDUïNAFEESTEN De kerkelijke viering Machinisten-examens Examen Apothekers-assistent Zorgt toch vooral dat ge tijdig U verzekert van een goede plaats \udiëntie Buitenlandsche weeroverzicht kleine advertenties Q Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur GEVRAAGDE BETREKKINGEN I plaatsing gezocht Nette Werkster Keukenmeid Hulp in de Huishouding Banketbakkersleerling R.K. Persoon H.H. Tuinders H.H. Schilders i AANGEBODEN BETREKKINGEN I Dienstbode Flink R.K. Meisje Een R.K. Meisje PASTORIE Gevraagd 2e Meisje R.K. Huishoudster R.K. Keukenmeisje R.K. Boerenknecht Boerenknecht Flinke Dienstbode Net R.K. Meisje I TE KOOP GEVRAAGD Goedgek. Trekhond TE KOOP AANGEBODEN Tennis Racket Dekriet Foto toestel Pracht Mod. Kinderwagen Te Koop Chevrolet touring een „Omroeper" niet kan helpen- kan niemand U helpen 1" z z z TE HUUR AANGEBODEN Boven- en vrij Benedenhuis Te Huur mooi Landhuis Pakbuis of Werkplaats te Haarlem-Noord - Rivierenbuurt Bevragen bij den Opzichter, Rijnstraat 90. Tel. 23165, Haarlem Vraag en Aanbod van Pensions Tehuis DIVERSEN Weggeloopen 500.ter leen ft °P Dinsdag 4 April j.l. heeft Mevr. Spljker- hian-onland te Eindhoven, voor de Radio een lezing gehouden in den opzet van de z.g. Ra- Oio-kwartiertjes der R. K. Staatspartij. Van verschillende zijden werd ons verzocht aan deze lezing, welke zéér is ingeslagen, rui nate verspreiding te geven. Die verzoekers roe- als om strijd den keurigen stijl en den Dakkenden inhoud. Volgaarne voldoen wü aan dit verzoek, over- uiSd als wij ervan zijn, dat de lezing van Me vrouw Spijkerman-Onland's rede haar heil- Zame uitwerking in den verkiezingsstrijd niet hiissen zal. Ket is wel een opmerkelijke samenloop van omstandigheden, dat wij binnen enkele weken gallen te beleven krijgen twee zeer merkwaar dige feiten. ,'Vij zullen geheel het Nederlandsche volk zien opmaken ter herdenking van den JyOsten verjaardag van een onzer grootste na tionale figuren, Prins Willem van Oranje, den grondlegger van ons Vorstenhuis. Wij zullen enkele dagen later geheel het Ne- deriandsche volk zien gaan naar de stembus, te helpen vormen een volksvertegenwoor diging, die zal mogelijk maken laten we "open een krachtige regeering tot steun pdaer Hooge Landsvrouwe bij de vervulling Harer taak. !k kan niet nalaten een gunstig voorteeken zien in het bijna samenvallen van deze v°or ons volk zoo gedenkwaardige dagen! Waar wij met dankbaarheid zullen denken aan den nationalen held, die ons volk z'n vrij heid schonk, de belichaming van onze natio nale gedachten, daar kan het niet anders, of daar móéten onze gedachten zich dra wenden '°t Haar, die mee, vier eeuwen later, als onze Landsvrouwe, ons Schip van Staat, te sturen heeft, misschien wel in 'n tijd, die verwarren de1, is, dan welken tijd ook, waarvan de ge schiedenis ooit verhaalde. Ret is voor de microfoon, in de vergader zalen. in couranten en brochures als veel ma- Pn gezegd: wij leven in een tijd van gisting, van ongekende staatkundige moeilijkheden, van hooitgekenden economischen nood. Wü leven in een zieke wereld, wij zien aan de randen van °hs land den feilen strijd tusschen orde en *anoide! En nu moeten wij binnen enkele weken on- Zen stemplicht volbrengen; getuigenis afleggen van ons inzicht in het bestuur, ons verklaren v°or of tegen de Staatsinstellingen, waar- °nder wij al zoo lange jaren leefden! En dat wordt aan ons gevraagd, Nederland se Vrouwen, aan ons die over 't algemeen Z°° weinig belangstelling hebben voor de po litieke vraagstukken van den dag; die in po- "tieke ontwikkeling niet noemenswaard zijn Vooruitgegaan sinds den dag waarop we het actieve kiesrecht verkregen; een recht waar- 0,n de meesten onzer niet hebben gevraagd, het °°k nimmer begeerd, maar 'n recht dat op °hs legt 'n plicht dien wij „bewust" hebben te vervullen in de eerlijke overtuiging dat het zóó moet en niet anders niet omdat °hze mannen, vaders of zonen, dat hebben ge- 2egd, maar omdat we met klare, begrijpende °o?en gezien hebben, dat onze plicht d aar ligt. etl niet eldstrs, omdat we onzen tijd hebben V'eten te begrijpen, en er met eere in wen- Sen te leven. Wij vrouwen hebben 'n gezin, vaak 'n groot Bezin, wij hebben 'n beroep, vaak een veel- aischend beroep, maar wij Christenvrouwen, wij Lebben bovenal 'n roeping; „mede te werken a&n de handhaving van de Christelijke begin gen van godsdienst en zedelijkheid!" En wij Nederlandsche vrouwen, wij hebben °°k een voorbeeld, 'n voorbeeld in Haar, die de daagster is van Neerland's Kroon, de Drang er van het Gezag, dat komt van God alleen, Van het Gezag dat noodzakelijk is, overal waar °rde heerschen moet. En zij, die de Gezagdraagster is in Haar Koninkrijk, Zij heeft begrepen, dat Gezag drager eigenlijk beteekent „dienaar" zijn. Zij, die als eersten plicht ziet en immer zien zal het zorgen voor het gemeene heil, het wa ken over het welzijn van Heur volk. Ons be lang is Haar ongeschreven wet! Zoo is Zij, ons Nederlandsche vrouwen, een voorbeeld aan ons, die op onze bescheiden beurt, naast den man, de Gezagdraagsters zijn in ons kleine koninkrijkê ons gezin. Hoe moeten wij nu op 26 April a.s. bij het vervullen van onzen maatschappelijken plicht, Haar steunen, in de vervulling Harer taak, die „Regeeren" heet? Dat zullen wij, Katholieke vrouwen mede doen, als wij onze stem uitbrengen op de lijst onzer R. K. Staatspartij, wetende dat in de eenheid onze kracht ligt, beseffende de volle waarde van de ééne stem, aldus medewer kende aan de tot standkoming eener sterke Kamer, die in staat zal zijn te vormen een doelbewust bewind, waaraan wij veilig kunnen toevertrouwen, de belangen die ons vrouwen, het naast aan t harte liggen: onze verhou ding tot den man, dien we liefhebben, dus het huwelijk, de belangen van de kinderen, die hij koninkrijk: ons gezin. En er dreigen storm wolken aan den Neder- landscben hemel! Ik weet dat er Katholieke vrouwen zijn.... de tijden zijn slecht, de nood is zoo hoog, de armoe vaak zoo'n heel groot kruis.... en er klinken woorden vol schoonen schijnik weet dat er Katholieke vrouwen zullen zijn, die haar stem willen geven aan de lijsten der socialisten, der communisten, mis schien! Er zullen er ook zijn, die haar stem zullen geven aan de lijsten der kleine dissi dente katholieke partijen, aldus haar stem verknoeiend aan 'n Kamerlidmaatschap, dat toch niet vruchtbaar wezen kan! Er zullen er ook zijn die haar stem zullen verzuimen uit onverschilligheid of gemakzucht. Tot de vrouwen, die haar stem willen ge ven aan de socialistische of communistische partijen zeg ik: Weet ge dat de socialistische vrouwenbeweging streeft naar volkomen ge lijkstelling van man en vrouw, ook in t hu welijk, met voorbijzien van Gods gebod, dat de man is het hoofd der echtvereeniging. Dat zy wil, dat de echtscheiding gemakke lijker wordt gemaakt! Weet ge dat ze wette lijke gelijkstelling vraagt van de gehuwde en ongehuwde moeder? Van het echte en onechte kind? Dat zé het beginsel huldigt van ge boortebeperking en dat zij eischt, dat de vrouw haar beroep mag blijven uitoefenen in het hu welijk, als zij zulks wenscht. Het is toch waar, dat de socialistische ge- zinsmoraal voor ons niet de minste aantrekke lijkheid heeft! Wij wenschen geen andere positie in onze verhouding tot den man, dien we trouwden, want we weten wel, dat in liefde „geen eerste en geen laatste" is. Wij willen onze kinderen niet afstaan aan 'n gemeen schap, die ze zal opvoeden God weet 't in welken geest. Och als ze groot zijn, verlie zen we ze altijd nog veel te vroeg! En als onze moeders naar de fabrieken moeten, omdat de nood er haar toe dwingt, dan zeggen wij: niet de vrouw uit 't huis, niet de moeder weg, maar de nood moet weg! Gelijkstelling tusschen gehuwde en onge huwde moeder? Wij. Christen vrouwen wij willen niet dat de Staat de grenzen uit- wischt tusschen goed en kwaad, wij wenschen, dat de Staat van ons b 1 ij f t vorderen de vervulling van onzen eersten moederplicht: „Vader en naam te geven aan het kindje, dat we het leven schonken!" En als zij ons voorhouden„geboortebeper king is geen ontaarding,-wamt het is beter 2 kinderen gezond groot te bréngen, dan er 10 armoe te moeten laten lijden", dan •Vraag ik; „wat hebben wij katholieke vrouwen, met onze prachtige patriarchale gezinnen te verwachten, (als we aan 't Staatsbeleid vragen bij de loon politiek rekening te houden met de grootte van het gezin), wat hebben wij te verwachten van hen, die ons vragen, waarom we zoo dom waren om de kinderen te némen, die God ons zond? Zullen wij dulden, dat men ons verwijt, dat we leven gaven aan zooveel kinderen., zooveel kinderen, dat beteekent zooveel maanden van bezwaren zooveel angst en zooveel zorg, maar ook zooveel zon en zoo veel levensblijheid en zoo'n levensvolheid! Wij, Christenvrouwen, wij vragen ook om mannen, die geen verbinding wenschen van moederschap en beroep in geval dat beroep de moeder "weghaalt uit 't gezin. En bedenken we toch ook dat één der factoren in de hui dige wereldwerkloosheid ook te zoeken is in 't feit, dat de vrouw zulk een groot aandeel heeft in de wereldproductie. Voor iedere vrouw één man, er zou veel anders zijn. Tot de vrouwen, die haar stem misschien zullen verzuimen uit onverschilligheid of ge makzucht zeg ik: „beseft gij eigenlijk wel iets van uw verantwoordelijkheid?" Een dichter heeft eens gezegd: dat de verschrikkelijkste hellestraf zijn zou, wanneer men van boven af alles moet zien, wat de gevolgen zijn op aarde van zelfs z'n kleinsten misstap. En tot haar die wenschen te stemmen op een der kleine splinterpartijen zeg ik: vergeet toch de kleine geschillen om het groote goed, dat we moeten behouden: Onze Eenheid, want in onze eenheid ligt onze macht. Een verdeel de Kamer is een onmachtige Kamer. Laten we ons leiden door het Gezag, dat ge sproken heeft: „terwille van de eenheid moe ten we tot offers bereid zijn, en leiding weten te volgen", nu vooral in onzen tijd, nu het ge zag zooveel geleden heeft. Laten we ons scha ren om Haar, die er de Draagster van is! Op het groote Duitsche lentefeest sprak Rijks-Minister Goering: „Iedere tijd en ieder volk kiest zich emblemen onder welke het strijden en sterven wil." En in het blinkend wit der vlag gloriede boven z'n hoofd het oud Germaansche Zonneteeken, het Hakenkruis, als het embleem waaronder de Nationale be weging tot overwinning kwam. Wij, katholieke vrouwen, kiezen nu het onze, het wapenschild van Haar, die meer dan 25 jaar waakte over onze vrijheden, trouw aan Haar Koninklijk Devies: „Ik zal handhaven". Ik zal blijven de hoedster van godsdienst en zedelijkheid. Op Haar voorbeeld zullen wij blijven wat we immer zijn geweest, wij Nederlandsche vrou wen, de hoedsters van onzen huiselijken haard! Al zullen ook alle lampen in Nederland doo- ven, onder den nood van onzen armen tijd, wij, vrouwen, zullen de vlam in ons hart bran dende houden, de vlam die „liefde" heet, om het vuur te ontsteken in den strijd voor ons Christelijk huwelijk en Christelijk huisgezin. Laat andere meer verlichte vrouwen met de handen boven de oogen in 'n toekomst staren waarin zij nieuwere huwelijksverhoudingen meenen te ontwaren, laat anderen de omtrek ken zien schemeren van 'n toekomstland, waar in geestelijke noch lichamelijke armoe heer schen zal. Wij blijven luisteren naar het lied dat nu meer dan vier eeuwen lang ons Nederland sche hart ontroeren doet: Mijn schild ende betrouwen, Süt Ghij, o God en Heer, Op u so wil ick bouwen, Verlaat mij nimmer meer. West-Friesland of ook wel genoemd de Noord-Hollandsche Betuwe staat thans in bloei. Het jonge, frissche groen en de helder witte en zacht-rose bloesempracht maken het geheel tot een prachtig schilderij. De pruimeboomen staan thans in vollen bloei, de milde voorjaarszon doet alles schitte ren en beschijnt de pracht der natuur. Honderden komen ieder jaar om West- Frieslands lentefeest te aanschouwen en ver wacht wordt dan ook, dat, nu het weer zoo Zacht en stabiel is, met de komende Paaschdagen velen hun traditioneelen tocht weer zullen maken. Van Hoorn uit kan men gaan door Wester- Blokker over het Unjerpad langs de Herv. Kerk naar de Bangert en Koewijzend, alwaar huis aan huis een rijke bloemenpracht te be wonderen valt, men kan dan óf over Zwaag terugkeeren óf langs N.' Dracht verder de Streek in gaan, om dan per autobus terug te gaan. Dank zij de goede zorgen van „Drechter- land", is de Bangert thans een ideale rü- of wandelweg geworden. Ken uw eigen land en heb het lief! Donderdagmorgen vertrok van het station te Nijmegen de eerste der zes reisgroepen, die de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken zich voorstelt dit jaar naar Rome te brengen, met ruim tachtig deelnemers naar de Eeuwige Stad- De groep staat onder geestelijke leiding van den zeereerw. pater H. Jansen, Montfortaan te Roermond, terwijl de technische leiding berust bij de heeren J. de Vos te Maastricht en J. Walta te Amsterdam, leden van het hoofdbe stuur der vereeniging. Zoowel het nationaal bedevaartcomité als de autoriteiten te Rome hebben de reisgroep als pergrimage erkend, waardoor aan de deelne mers dezelfde faciliteiten worden toegestaan als aan degenen, die deel hebben uitgemaakt van de nationale bedevaart, die thans te Rome vertoeft en daaruit morgen, Zaterdag, weer vertrekt. Als bewijs van de geweldige drukte, die thans te Rome heerscht en haar hoogtepunt met de komende Paaschdagen bereiken zal, moge die nen, dat voor de Pausmis op Eersten Paasch- dag niet minder dan 160000 toegangskaarten zijn aangevraagd, waarvan er 40000 zijn toe gestaan. Dat onder deze 40000 ook de pelgrims der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken behoo- ren, dankt de vereeniging aan bijzondere wel willendheid van hooge Nederlandsche geeste lijkheid te Rome. De tweede Rome-reis der Reisvereeniging voor Katholieken vertrekt op 22 Mei e.k. Sedert eenige dagen hebben te Berlijn on derhandelingen plaats gehad tusschen Neder landsche, Finsche en Duitsche regeeringsver- •tegenwoordigers over den invoer van kaas en eieren naar Duitschland. Donderdag is aldus „De Telegraaf" tusschen Duitschland en Fin land een overeenkomst onderteekend in zake genoemden invoer. Deze regeling zal tevens een voorbeeld zijn voor een dergelijke overeenkomst tusschen Duitschland en Nederland. Naar ver luidt zullen de besprekingen tuschen de Duit sche en de Nederlandsche vertegenwoordigers reeds zoo ver zijn gevorderd, dat het binnen kort tot een definitief resultaat zou leiden, en dat de regeling reeds met 1 Mei in werking zou treden. De gemeente Hasselt heeft bericht ontvan gen, dat het Rijk het gevraagde subsidie zal verieenen in de kosten van aanleg van de op en overslagplaatsen aan het Zwartewater. De gemeente zal haar reeds uitgestrekt opslagter rein weer vergroot zien met ongeveer 13000 vierk. M. aan grootscheepsvaarwater. De kosten van het plan zijn geraamd op 92.000.Het werk wordt uitgevoerd in Cen trale Werkverschaffing en zal een klein jaar Donderdag Wapperde boven den nfèuwbouw van het Vredespaleis te Den Haag de vlag ten teeken, dat de top is bereikt. Door vergrooting van het aantal rechters van het Permanent Hof van Internationale Justitie en uitbreiding van het personeel was opnieuw vergrooting vereischt van de ruimte in het Vredespaleis, welke ter beschikking is van genoemd Hof. De localiteiten, thans nog in gebruik bij de Acade mie van Internationaal Recht, zullen worden bestemd voor het Hof, terwijl de nieuwe locali teiten, welke grenzen aan het boekenmagazijn, dat in 1928 aangebouwd werd, door de Acade mie zullen worden in gebruik genomen. Met den nieuwbouw werd eind September van het vorig jaar een aanvang genomen, waarna met bekwamen spoed het werk werd voortgezet. Onze regeering verleende hiertoe aan de Car- negiestichting een renteloos voorschot van 300.000, welk bedrag in jaarlijksche termijnen van 10.000 door den Volkenbond zal worden terugbetaald. Over enkele weken hoopt men met den nieuwbouw gereed te zijn, waarna het echter nog wel even zal duren, vooraleer hij in gebruik kan worden genomen. Bij de Nederlandsche Spoorwegen is thans verkrijgbaar de dienstregeling voor reizigers naar Delft op 17 April, voorzien van goedkoope kaartjes voor de Willem de Zwijger herdenking. Door de* Vereeniging Katholiek Leven, orga nisatie van jongere Katholieke intellectueelen te Nijmegen is met algemeene stemmen de vol gende motie aangenomen. Den Hoogedelachtb. heer Jos. Steinweg, Burgemeester van Nijmegen. Hoogedelachtb. heer, Het bestuur van Katholiek Leven heeft de eer u onderstaande motie aan te bieden, die met algemeene instemming van de leden werd aan vaard. De vereeniging Katholiek Leven, op 12 April 1.1. in vergadering bijeen, verzoekt u, als hoofd der politie, te willen voorkomen, dat de film Het Teeken des Kruises hier ter stede worde toegelaten. De protesten in verschillende plaat sen en bladen tegen de strekking van deze film uitgebracht, overtuigen ons, dat een eventueele opvoering alhier, evenals dat op zoovele plaat sen het geval bleek, kwetsend en ergernisgevend zou zijn voor het meerendeel der Nijmeegsche ingezetenen. Het is daarom, dat wij u eerbiedig verzoeken, deze motie in ernstig beraad te nemen. In aansluiting op het reeds gepubliceerde over de St. Liduinafeesten te Schiedam, kan nog worden gemeld, dat op Zondag 30 April, be halve de feestcantates van M. Monnikendam, bij deze gelegenheid door den componist te di- rigeeren, óók zal worden uitgevoerd en door den K.R.O. uitgezonden: de bekroonde „Missa Festiva" van den Hollandschen toonkunstenaar Jaap Vranken, verder als voor- en naspel orgel werken van Andriessen en Jan Nieland, terwijl bij den intocht van den Bisschop wordt uitge voerd „Ecce Sacerdos Magnus" van een jongen Hollandschen componist. 's Avonds in het Pontificaal Sluitingslof staan op 't program, behalve het reeds genoemde „Ecce Sacerdos", „O Sacrum" van Br. Tibur- tius, „Magnificat" van Piet Smits en tot slot de achtstemmige „Te Deum" van Hub. Cuypers. Om het speciaal Nederlandsche karakter van uitvoering en uitzending, waar op het feestgetij van de Nederlandsche Heilige uitsluitend werk van Nederlandsche kunstenaars wordt ten ge- hoore gebracht, lijkt het wenschelijk, op een en ander de aandacht te vestigen van belangstel lenden. DEN HAAG. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diploma C: M. J. van der Heek te Vlissingen en H. Rijnhart te Utrecht UTRECHT. Geslaagd de heeren J. Ruiter te Amsterdam en C. M. Rambonnet te Utrecht. De groote officieele uitvoering heeft plaats Zondag 30 April te half drie in het Stadion .Xerxes" te Schiebroek. Men bereikt dit o. a. met de electrische spoor vanaf Den Haag of Rotterdam door uit te stap pen halte de Wilgenpias, dan is men er onmid dellijk. De meeste Nederlandsche Bisschoppen zullen aanwezig zijn. Zondag 23 April heeft te half vijf de gene rale repetitie plaats. De kaarten zijn verkrijgbaar in alle Graal- buizen in iedere stad. Amsterdam: Centraal Graalhuis „St. Rafael", Vondelstraat 86, tel. 84039. Graalhuis „St. Radegonda", Corn. Troost plein 19, tel. 29678. Graalhuis „St. Franc. Xaverius", Fred. Hen- drikpl. 13, tel. 80697. Graalhuis „St. Lioba", Meeuwenlaan 124, tel. 60217. Graalhuis „St. Theresia", Chasséstraat 93, tel. 82487. Graalhuis „St. Jan" Prinsengracht 477, tel. 33709. Graalhuis „Ifis", Hoogeweg 15, tel. 54347. Rotterdam: Centraal Graalhuis „Cath. v. Siëna", Mathe- nesserlaan 508, tel. 33121. Graalhuis „Margeret Clitherow", Schiekade 93, tel. 41243. Graalhuis „St. Agnes", Hillevliet 20b., tel. 13787. Den Haag: Nat. Graalhuis „St. Michaël", O. Schevening- scheweg 90, tel. 555733. Graalhuis ..St. Helena" Fred. Hendriklaan 7, tel. 556207. Haarlem: Graalhuis „St. Jeanne d' Are", Spaame 29, tel. 16700. Graalhuis „Stanislaus Kostka", Middenweg 116, tel. 22815. Graalhuis „Veronica", Emmastraat 24, tel. 16116. Leiden: Graalhuis „Judith", Hooigracht 31, tel. 3049. Schiedam: Graalhuis „St. Lydwina", Lange Haven 92, tel. 69694. Alkmaar: Graalhuis „Jul. v. Corneliënberg", Emma straat 35, tel. 1390. Delft: Graalhuis „St. Lydia", Noordeinde 30, teL 1517. De prijzen varieeren voor 30 April van 50 cent (staanplaatsen) f 1.—, f 2.f 2.50, f 3. tot f3.50 en voor 23 April van 25 cent (staan plaatsen) en f 1.— (zitplaatsen). Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal Zater dag dezer week en Zondag en Zaterdag der vol gende week geen audiëntie verieenen. Van het depressiesysteem ligt de voornaam ste kern over Noorwegen met een uitlooper over Duitschland, die daar onweersachtigen regen bracht. De hooge drukking heeft zich sterk over IJsland en de Britsche eilanden ontwikkeld en breidt zich nu verder over onze omgeving uit. Bij de nadering van de depres sie uit den Oceaan zal vermoedelijk de wind weer gaan krimpen. In Scandinavië is de temperatuur in het Noorden weer onder het vriespunt gedaald, en waaien aan de kust sneeuwstormen. In Oost- en Zuid-Duitschland en in Zuid- Frankrijk valt nog vrij veel regen. Op de Britsche eilanden klaart-de lucht op, in Ierland daalde de temperatuur tot onder het vriespunt, op IJsland kwam tot 10 graden vorst voor. Terwijl de koude luchtstroomen zich verder over onze omgeving en midden-Europa uitbrei den zal na morgen waarschijnlijk geleidelijk weer stijging van temperatuur komen, aan vankelijk met droog weer. Verhuur etc, 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling iiimnmimmniiiiiiimiiininiinn!!!!i!iiiHii!niiniminuininniitiniinnnimi!iniim!iiiiniiuiiiniiiiniiiiiii!iimiiniiiiim!iiiimmni!mnimniiiiiriii...iiiminn!mniirg 'LH. Motor- en Rijwielreparateurs. v°or nette R.K. Jongen, 15 Jaar, J® Amsterdam, om grondig in het ?ak te worden opgeleid. Brieven ond. tetter o 27901, Bur. van dit Blad. ken net R.K. meisje zoekt in Arn hem 0f omgeving een betrekking als Reisje-alleen' of iets dergelijks. Met !",le werkzaamheden op de hoogte en an goede getuigen voorzien. Br. ond. 'etter O 27916, bureau van dit blad. «en b.z.a, te A'dam voor werkhul- ook voor schoonhouden kantoor lokalen. Adres: DE HAAN, Overflak- keestr. 28 O 27913 ®r biedt zich aan een R.K. Pastorie, 10 Jaar in dezelfde astorie zoodanig werkzaam geweest, )an goede get. voorzien. Brieven ond. etter o 27920, bureau van dit jjlad. •z-a. een meisje, R.K., 15y2 jaar, als RK„ met huiselijk verkeer. Br n „oPgave van conditiën onder lett. 27940, bureau van dit blad. B z. a. voor A'dam nette gevorderde Leeftijd 16 jaar. Hoog loon geen ver- eischte. Brieven onder letter O 27897, Bureau van dit Blad. NETTE R.K. JUFFR. middenstand, leeftijd 21 Jaar, zoekt betrekking in manufacturen-winkel. Met het vak bekend. Ook gen. eenige lichte huls. bezigh. te doen. V.g.g.v. In 't bezit van diploma E.N.S.A.I.D. Br lett. O 27915, bur. van dit blad. B. z. a. een ais tuin-, huis-, of magazijnknecht of iets dergel. Brieven aan THEO JONGKIND, H.H. Waard (Nd.). O 27924 Plaatsing wordt gezocht voor een goeden jongen, R.K., 14 j., als leerling in het tuindersvak bij R.K. Patroon. Wij betalen behoorlijke vergoeding. Br. aan het St. Vincentiushuis, Nw. Groenmarkt 22, Haarlem. O 27931 Plaatsing wordt gezocht voor een flinken oppass. jongen, R.K., 19 j„ ln het schildersvak. Reeds 4 Jaar in het vak. Liefst inwonende bij R.K. Patroon. De voorwaarden kunnen door den Patroon worden vastgesteld na een paar weken werken. Br. aan het St. Vincentiushuis, Nw. Groen markt 22, Haarlem. O 27932 iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lining TininnnnniiinnnnnnnnnnninnnnniinniiniiiiiiniiniininnnnnninniniuiniiiinnininiiiiniiiniiiniHiiiinnininniiiinnnniiniiiiiiiinnniiiinnnniininniiiuiiiilimili^ Voor direct gevraagd te Utrecht net DAGMEISJE, niet ben. 18 jaar, van 8 tot 8 uur, gen. in den winkel be- hulpz. te zijn. Zondags vrij. Brieven letter O 27909, Bur. van dit Blad. direct gevraagd in klein gezin, voor d en n., te Overveen. Zelfstandig kunnende werken en koken. Br. letter O 27899, Bur. van dit Blad. gevraagd boven 25 jaar, voor 5 a 6 weken in- of extern, tevens voor de schoonmaak, loon f 8.per week. Br. letter O 27877, But. van dit Blad. gevraagd voor dag en nacht, niet be neden 18 jaar bij D. BROERS, Kapel, Heiloo. O 27838 Brieven onder letter P. Boekh. DE RIJK, Kastanjeplein 6, Amsterdam. O 27918 Voor directe indiensttreding ge vraagd flink geroutineerd vrouwe lijke gewend vlug zelfstandig en beslist accuraat te werken. Verelsohte ken nis vafi boekhouden en machine- schrijven, salaris 8 A 10 p. w. Aanmelden Zaterdag tusschen 1112 uur, Sarphatistr 7, Amsterdam. O 27917 Gevr. bij R.K. Werkm. een nette ongev. 50 J„ tegen kost en inwoning met kl. vergoeding. Br. onder letter O 27939, bureau van dit blad. Net Meisje gevr. te Haarlem ln kl. gcz. v. d. dag. Boven 16 J. Badhuisstr. 15. Aanm na vijf uur. O 27927 NET DAGMEISJE gevr. te Haarlem. Bosch en Hoven straat 3. O 27930 Mevrouw WOLTMAN ELPERS, Faas Eliaslaan 5 te Baarn, vraagt tegen 1 Mei een net goed kunnende koken v.g.g.v. en werken, O 27936 Tildelijk gevraagd net R.K. MEISJE niet beneden de 18 jaar. Gen Cronjéstraat 148, Haarlem-N., O 27905 gevraagd, voor dag en nacht, niet ouder dan 18 Jaar, v.g.g.v. Z. a. t. m. Mevr. BILING, Hartveldscheweg 25, Diemen. O 27898 Terstond gevraagd een flinke best kunnende melken, liefst per soonlijk zich aan te melden NIC. ROOD, Zomerdijk, Wognum. O 27859 Wegens huwelijk der tegenwoordige, wordt met l Mei gevraagd te Utrecht EEN NET R.K. TWEEDE MEISJE Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven onder letter O 27728, Bur. van dit Blad. Gevraagd een beslist goed kunnen melken, hij P. JONGERLING, 't Zand. O 27914 gevr. voor d en n. ZANDBERGEN, Polanenstraat 81 hs„ A'dam. O 27919 gevraagd voor direct, voor d. en n., leeftijd 20 jaar, van goede getuigen voorzien, loon 25. Brieven onder letter O 27922, bureau van dit blad. nzen Omroeper hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onver flauwde belangstelling U wenscht 'n radiotoestel te verhandelen Span onzen Omroeper ervoor! Dagelijks bereikt hij 75 000 gezinnen Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. giimuunimuuiuuiiiuiiimiiiiiuiuiimiiiDiifiiRiioiiinoiiinnuiiiiniiuiiinnniiiiuiumnniininninimumninioiniiiniiiiiiiiiniiiiiiiniiiuinnniniuiuniiiiiiimnaiuuiiin BHimiiiiBiiiiiiimiiiiiiimmiiiiimiiiiiiiniiiiiiiinmimiugumiimiiunniiiiiniinninmniiiinmmünnnmiË te koop gevr. Adres C. MOOT, Allandstraat 66, Haarlem. O 27903 te koop of te huur gevraagd, in Am sterdam, Centrum of West. Beneden huis geschikt voor klein bedrijf. Br. onder letter O 27926, bureau van dit blad. Imini met 30 pCt. Korting. Sporthuis F1NKE, Sarphatipark 87, b. d. Swee- llnckstraat Amsterdam. Geen winkel, daarom goedkoop. O 27925 Heeren Rijwiel, beter dan nieuw, 19, met schitterende lamp 23. Baarsjes- weg 282, le bel, Amsterdam. O 27933 Te koop ongeveer '50 voer lang bij H. REUS, Burgerbrug. O 27941 TE KOOP een nieuw m. Kodak, 6j/2 X 11, J. SMIT, Lange- buurt 61, Uitgeest. O 27923 bijna gratis, 65 c.M. 6, 85 c.M. f 11. Jansweg 37, Haarlem. O 27938 dikke banden, spotprijs. PENDULE LUIDSPREKER 3.en KINDER STOEL. Twijnderslaan 5, Haarlem. O 27929 prima staat f L1MMEN. 70.- J. A. PRINS. O 27907 O 73 O 73 CO X O 5 VI Ui O O O O m M m iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmsiiiip Te huur modern vrij f 7.50 p. w. Zomervaart 160. Te bevr. Bloemhofstraat 8, Haarlem. O 27912 TE HUUR LANDHUIZEN 48, pracht omg., lnl. gratis, huurders geen kos ten. Makelaar G. RIESTENBERG, Apeldoornscheweg 120, Arnhem. O 27911 te Santpoort bij de R.K. Kerk een met grooten tuin en flinke lnrij. Te bevr. Rijksstraatweg 437, Haarlem N. O 27928 te huur bij het Houtplein, Haarlem, t 4.p. week. Brieven onder letter O 27904, Bureau van dit Blad. Centrum stad Utrecht te huur aan geboden CAFé-VERLOF. nette zaak, lage huur. Geschikt voor echtpaar zonder kinderen. Brieven onder lett. O 27910, Bur. van dit Blad. eindpunt Buslijnen 2 en 3 vanaf Centrum en Station. Gezond woned op zandgrond. Meerdere woningen verhuurd op Doktersadvies. Ruime ligging en riant uitzicht. Huurprijzen san f5.75 tot f6.75 per week. Aanvaarden direct. Bezichtigen dagelijks, ook des Zondags. 6 O 26513 Htjiiiininiiiiuiiiuununumuuiuiiii ^iiliiniiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii"!ii""'i'ii''"8'iaiiiinniiniiiiii!iiiiliiiiiiiiiiiiinMiiiinnnnTiinHiniiiinin:nTnKiinniMi!nnnHi!ninniiHiHnnHiiniuiiiiniBini Op netten stand bij R.K.. 1 min. van Kerk De Liefde, Bilderdijkstr..A'dam, mooiste punt ZJTSL.KAMER of Z. en SLAAPK. m p„ voor 2 D.. 2 H. of bej. Echt paar. Pr. bill. Brieven onder letter O 27900, Bureau van dit Blad. MOOIE GEM. ZIT- EN SLAAPK. AANGEBODEN aan de straat. Adm. de Ruyterweg 198 II, Amsterdam. O 27902 Aangeboden een net voor een zwak persoon of kind. tegen geringe verg. in een rustige landelijke omgeving. Aanbiedingen onder letter O 27935, bureau van dit blad. uimiiiiiiuNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiimiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiimniiuiu R.K. TENNISCLUB te A'dam, Zond. of Zaterdag en 2 avonden spelende, op Blnnenbest, Weesperzijde 160, tel. 50650, vr. nog eenige nette leden. Ook ongeoefenden. Contr. 22.50. O 27934 Autorijschool EWALD HOLZHAUS Volledige priv. cursus f 25.Bosb. Toussaintstr. 7, A'dam. Tel. 82104. O 27551 D. HERDER, luister, naar den naam Max; kleur rood-bruin. Tegen be looning terug te bezorgen Eiken laan 9, Heemstede. O 27906 gevraagd tegen 6 pet. rente. Vol doende overwaarde, zoo noodig afl. Br. letter O 27803, Bur. van dit Blad. Heer. uit geziene katholieke ambtenaars-familie, 33 Jaar, voorheen amb tenaar, thans door politieke omstandigheden buiten zijn schuld ontslagen, verloor hierdoor brood, bruid en vaderland. Leven verwoest, indien geen hulp wordt geboden, daar ik door studie 5500 Mark schuld heb, gedeeltelijk in Holland. Ben zeer intelligent en Ijverig en heb voor alles aanleg. Heb het eerlijk gemeende besluit genomen, indien ik door hulp mijn eer kan behouden, eventueel levenslang diensten van welken aard ook te verrich ten en wil voor goede lieve menschen ook oude lieden alles zijn. Ik ben goed R.K., eerlijk, gewetensvol, aanhankelijk, bezit groote innerlijke beschaving, ben gezond naar ziel en lichaam, van goed karakter en vlekke loos verleden. Hoogstaande denkwijze. Vooraanstaande Duitsche en Hol- lar.dsche referenties. Brieven onder letter O 27921, bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 7