INCASSO-BANK n.v. STADSNIEUWS Nr. 1 van Lijst Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken? RA0I0 MOORS Handelscredïeten Voor Dameskleeding Haarlem, 15 April Rook dan ZATERDAG 15 APRIL vertrowbensnaam AGENDA KATHOLIEKEN Stemt op 26 April de beste Sigaret voor Uw gezondheid St. Vincentiusbibiiotheken Kantoor: HAARLEM Kruisweg 59 Telefoon 13843 OPLEVING VAN SPOOR- EN TRAMWEGEN Personeel moet medewerken TRAMPERSONEEL ST. RAPHAEL Belangrijke vergadering DE DUBBELTJES-TAXI Let op den gelen pijl Snordersverbod N. H.VER. TOT TUBERCULOSE BESTRIJDING Receptie PER KANO NAAR DE BOLLENVELDEN VAN ONZE RECHTBANK GRAAL-AGENDA Uitspraken Donderdag 13 April Boerenvakbond L. T. B. Verkeersregeling te Zandvoort Met pensioen ,Alberdingk Thüm" „De Stille Armen' Nieuws voor de week van 15—22 April Haarlems Salon-Orkest Statuten Amusementsvoorstellingen Personalia FILMN1EUWS REMBRANDT-THEATER „Kaiserwalzer' en Huisvlijt-tentoonstelling Volkszang LUXOR-THEATER Buster Keaton als loodgieter Palace-Bioscoop 17 April Apotheekdiensten Positie-hulppersoneel N. Z. H. BURGERLIJKE STAND 18 April INSTELLINGEN COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE Honkbal Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000— Men schrijft ons: In een circulaire door het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" aan de afdelingsbe sturen toegezonden, worden de leden opnieuw aangespoord zooveel mogelijk mede te werken aan de opleving van de spoor- en trambedrij ven. Verschillende opmerkingen worden in de circulaire hierover gemaakt, waarbij er in hoofdzaak op gewezen wordt, dat naar meer dere bekendheid met de spoor- en tramwegen alsmede naar toenemende populariteit tusschen reizend publiek en personeel gestreefd moet worden. Hoewel wij overtuigd zijn van de medewerking wat beleefdheid enz. aangaat, van het personeel der Tramwegen is deze cir culaire tevens een bewijs hoe „St. Raphael" zooals altijd de belangen van het perso neel der Tramwegen serieus behartigt: gaat 't uiteraard de maatschappij goed dan zal ook het personeel daarvan de goede gevolgen on dervinden. Naar wij vernemen, houdt op Zondag 21 Mei a.s. de achtste vakgroep van het trampersoneel georganiseerd in den Ned. R. K. Bend van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" onder leiding van haar voorzitter den heer L. Geers, haar 1ste vergadering des middags om 12 uur in het gebouw van de R. K. Werklieden- vereeniging te Den Bosch. Als belangrijke pun ten ter behandeling treffen wij op de agenda aan: 1. Besprekingen over het verkeerswegen- probleem: 2. positie van het tramwegpersoneel op 65-jarigen leeftijd; 3. invoering van ver korte werkweek ter bestrijding van de werk loosheid. Gisteren meldden wij reeds, dat de N.V. Auto handel Mij. te Haarlem goedkoope taxi's zal laten rijden in Haarlem en omstreken. Begon nen wordt met tien nieuwe Opel auto's, die te herkennen zijn aan groote gele pijlen, die op den radiator zijn aangebracht. De wagentjes zijn klein en bieden slechts ruimte voor drie personen. Men betaalt dan ook niet per wagen, maar per persoon, juist als bij de tram. Krijgt men van den conducteur een tramkaartje, van den chauffeur der pijl-taxi's ontvangt men ook een plaatsbewijs. Elke stadsrit kost per persoon tien cent. Stapt men b.v. in de Floresstraat in, dan kan men voor tien cent naar de Span jaardslaan komen. Natuurlijk moet de onderneming het niet al leen van deze ritjes hebben. Het is dan ook de bedoeling, dat men de wagens in de stad aan roept en zich b.v. van de Groote Markt naar den Verspronkweg of den Wagenweg laat rij den. Eerst buiten de grenzen der stad wordt 't tarief 20 cent per persoon, b.v. van Groote Markt naar Kinheimpark of naar het Haarlem terrein. Wil men zich laten rijden naar de be bouwde kom van Heemstede, Bloemendaal, Santpoort, Sparendam, etc. dan betaalt men vijftig cent per wagen. Men kan dan met drie personen voor dit geld instappen. De tarieven zijn voor dag en nacht, zoodat na twaalf uur 's nachts geen extra kosten be rekend worden. Belt men de garage op en wenscht men, dat een wagen voorrijdt, dan betaalt men één dub beltje extra op den vervoerprijs. Is er voor de tien cents-taxi's zooveel belang stelling als in Amsterdam, waar er vijftig rij den, dan zal het wagenpark nog met tien Opeis uitgebreid worden. De uitgestrektheid van Haarlems woning- wijken zal ongetwijfeld dit vervoermiddel bij 't publiek spoedig populair doen worden. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar de advertentie. De commissaris van politie deelde ons heden morgen mede, dat er in Haarlem een z.g. snor ders-verbod bestaat, waarbij het verboden is op den openbaren weg te rijden met een voer tuig met het kennelijk doel, dit gedeeltelijk of publiek te verhuren. De ondernemingen van deze taxi's zal dus bij overtreding van deze verordening geverbaliseerd worden. De Noord-Hollandsche Vereeniging tot be strijding van de tuberculose zal Donderdag 4 Mei as. in hotel „Lion d'Or" te dezer stede, des namiddags om 4 uur haar 25-jarig bestaan fees telijk herdenken. Na de rede van den voor zitter is er gelegenheid gelukwenschen aan te bieden. hoopt dat over enkele weken de oproepingen weer opnieuw zullen toenemen. Het betrof hier een tijdelijke uitschakeling van eenige daar voor in aanmerking komenden hulp-personeel leden. Voor hen, die de bloembollenstreek ook eens willen bezoeken, niet langs de drukke, soms overbelaste groote wegen, maar te water, door smalle vaarten en slooten, ver van het overstel pende gerij langs de bollenvelden, heeft de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland een tocht voor Kanovaarders ontworpen, door de streek tusschen Heemstede en Warmond. Gedeeltelijk gaat deze tocht door de Ring vaart van de Haarlemmermeer en door de Leid- sche Vaart, maar voor het mooiste gedeelte door slooten, die deze beide vaarten verbinden, o.a. door de Oosteinder vaart en de Lange sloot te Hillegom, de Hillegommerbeek, de Lisserbeek en de Zandsloot. De tocht, die speciaal voor kano's bestemd is en niet voor grootere roei vaartuigen of voor motorbooten, voor welke deze wateren gesloten zijn, gaat voor een groot ge deelte over particulier terein, voor het bezoeken waarvan een bijzondere toestemming noodig is, welke de eigenaars, op verzoek van den Bond, welwillend hebben verleend, voor leden van den AXW.B. Het bevaren van de wateren, in eigendom toe- behoorende aan de N.V. Steenfabriek „Amoud" te Hillegom, is aan kanovaarders alleen toege staan op vertoon van hun lidmaatschapskaart van den A.N.W.B. en uitsluitend op Zon- en feestdagen. De invaart van deze wateren is bij den water toren ten Zuiden van Hillegom. Aan het Bureau voor Watertoerisme van den A.N.W.B., Keizersgracht 590 te Amsterdam, zijn nadere inlichtingen te verkrijgen. M. S„ koopman, wonende te 's-Gravenhage, thans verbl. te Rotterdam. Appèl overtreding Vleeschkeuringswet. Vonnissen Kantonrechter Haarlem bevestigd. M. J. K., los werkman, wonende te IJmuiden, thans gedetineerd. Diefstal van vee uit de wel de. Een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis o. v. W. P. J. D„ chauffeur, wonende te IJmuiden, thans gedetineerd. Diefstal van vee uit de wei de. Een jaar en zes maanden gevangenisstraf mét aftrek van preventieve hechtenis o, v. G. Z. G., timmerman, wonende te IJmuiden, thans gedetineerd. Diefstal van vee uit de wel de. Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hecht, waarvan zes maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarde. C. S., bleekersknecht, wonende te Haarlem, thans gedetineerd. Diefstal. Vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis o. v. C. R. M. v. E., bloemenwinkelier, wonende te Heemstede; E. J. v. L., schilder, wonende te Heemstede. Appèl overtr. Loterijwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. J. J. M. B., slager, wonende tè Heemstede. Appèl overtreding Motor- en Rjjwielwet. Een week en twee weken gevangenisstraf met ont zegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar o. v. J. B., wonende te Haarlem, thans gedetineerd. Overtr. art. 247 W. v. Str. Twaalf maanden ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarden. De Boerenvakbond van den L.T.B. houdt een huishoudelijke vergadering, welke gehouden zal worden Dinsdag 9 Mei, des v.m. half elf, in ge bouw St. Bavo, Smedestraat te Haarlem. De agenda vermeldt o.a.: Jaarverslag 1932; Verkiezing twee Bestuursleden wegens perio dieke aftreding der heeren J. C. Paardekooper te Honselersdijk en Jos. Sjerps te Hem; Behan deling ingekomen voorstellen der afdeelingen en kringen en de daarop verschenen praeadviezen van het Vakbondbestuur. Mlet het oog op de komende drukte is de zo- merverkeersregeling weer in werking gesteld. De verschillende borden zijn weer geplaatst en aan de Haarlemmerstraat is een eenrichtingsverkeer in werking gesteld. Naar Zandvoort toe gaat het rijverkeer over de Haarlemmerstraat. Van Zandvoort af leidt dit door de Gerkestraat, de straat langs de Wil- helminaschool en 's Zomers Buiten. De heer N. C. van Soest, brandspuitmaker bij óe gemeente, gaat met pensioen, na 32 jaar in gemeente- en 18 jaar in 's rijksdienst te zijn geweest. Graalhuis „St. Jeanne d'Arc", Spaarne 29 ZONDAG: Om 1.30 uur, inkleeding voor le den, leidsters en kadetten. Vanavond geen le zing voor kadetten. Graalhuis „Veronica", Emmastraat 24 ZONDAG: Om 1.30 uur inkleeding. Algemeen nieuws: ZATERDAG: Het contributie-betalen gaat gewoon door vandaag. ZONDAG: De Graalhuizen zijn den geheelen dag gesloten. Het tennissen vervalt. MAANDAG: Om 11.30 uur, algemeene leid stersvergadering in het Graalhuis Spaarne. Om 2.30 uur zijn alle ingekleeden aan haar eigen clubhuis. DINSDAG en WOENSDAG hebben alle H. vrouwen'' zang-repetitie in eigen clubhuis. Dins dag, degenen, die Woensdag en Woensdag dege nen die Dinsdag congregatie hebben. DONDERDAG: Laatste algemeene repetitie voor alle „H. vrouwen.-' Wie ontbreekt, zou daar mee schade doen aan het Lydwina-spel. Dus al lemaal om 8 uur in de gymnastiekzaal in de Nachtzaamstraat. VRIJDAG: Om 8 uur in de Anthoniusschool, Zijlsingel, laatste algemeene repetitie voor het défilé. Even belangrijk als Donderdag. ZATEARDAG: Vandaag gaan alle „H. Vrou wen" al naar Rotterdam. Buiten deze repetities vervallen deze week alle clubs. Excelsior, Alleluja, Vooruit! Het Haarlems Salon Orkest geeft zijn vierden amusements-avond op Vrijdag 21 April in het gebouw van den Haarlemscnen Kegelbond. Het programma vermeldt o.a. het optreden van het volledige salon-orkest o.l.v. Jack Stoffer, met refreinzang van Bob v. Dantzig, en verder me dewerking van Kees Pruis, Red. Brinsky, feest- arrangeur en een tuba- en picolo-soli door de heeren v. Baaren en Paartman. De „Staatscourant" bevat de statuten van de de Alg. Coöperatieve Begrafenisvereeniging voor Haarlem en Omstreken U. A. alhier. Tweeden Paaschdag zal het Amsterdamsch „Cabaret Gezelschap onder leiding van prof. Ben Ali Libi, voorstellingen geven in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat. Medewerking verleent daarbij The Elsnerus Band. Bij beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zijn in de commissie, welke in 1933 belast is met het af nemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor huis- en school onderwijs in de nuttige handwerken voor meis jes, benoemd: te Amsterdam, de dames mej. G. Barger, leerares aan de gemeentelijke en bij zondere kweekscholen voor onderwijzers en on derwijzeressen en mej. J. A. van Markesteyn, leerares aan Rijks- en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen, beiden alhier. Het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Dordrecht heeft als eersten candidaat gesteld voor de functie van directeur dier instelling den heer L. A. van Doorn, algemeen chef en plaatsvervangend directeur van Maatschappe lijk Hulpbetoon, alhier. Voor het eerste gedeelte van het artsexamen aan de Universiteit te Amsterdam is geslaagd de heer W. Teesma alhier. Tot plaatsvervangend voorzitter in de examen commissie voor fraaie handwerken is benoemd de heer H. van de Weyer, inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, en tot plaatsvervangend lid mej. J. van Gelder, leerares aan de huishoud- en industrieschool voor meisjes alhier. Vrijdagavond zijn aan de bekroonden bons gezonden tot het bedrag der gewonnen prijzen. Het bezoek is zeer bevredigend en ieder is verrast over het gehalte der inzendingen. Daar van getuigt zeker ook het langdurige bezoek van den burgemeester en mevrouw Maarschalk, die den openingsavond tot ongeveer kwart vóór 10 uur in de zalen vertoefden en bij herhaling hun bewondering uitspraken over hetgeen te zien is. Vermelding verdient ook nog de inzending ter opluistering van den heer Bausema, tooneel- knecht van het Concertgebouw, een bergland schap, kunstig gefabriceerd van sigarenbandjes en banderolles. Gaarne verwijzen wij naar een annonce, voorkomende in dit nummer, waarin belang stelling wordt gevraagd voor de door de R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thüm" te orga- niseeren liefdadigheidsuitvoering voor „De stille armen", op Zondag 23 April a.s. in den Jansweg-schouwburg. Dien avond zal voor dit doel optreden de, ook in Haarlem gunstig bekende, R. K. Too- neelvereeniging „Ons Genoegen" uit Maas tricht, met het vièr-bedrijvig blijspel „Twee wapens". Door de afd. Haarlem van de Ned. Vereeni ging voor den Volkszang is een voorloopig be stuur samengesteld. De afd. Haarlem is reeds bloeiende, gezien de grootere opkomst gedurende de laatste Volks zangavonden alhier. Het bestuur wil het as. seizoen openen met een grootsch programma en is van plan o.m. een zangspel op te voeren. „Kaiserwalzer" is een Weensche Filmoperette van de goede soort, d.w.z., dat alles erin toe meewerkt om iemand prettig te stemmen. Ge zellige, vroolijke muziek, een sympathiek spelers corps met Szöke Szakall en Martha Eggerth aan het hoofd, een vriendelijke historie, die vlot en genoeglijk verloopt en tot slot niet de ge bruikelijke kus, maar een laatste gekke daad van den orerbeterlijken komiek Szöke. Dat we ons met dit alles geamuseerd hebben, ja, zelfs heel erg hebben geamuseerd, moge in de oogen van sommige medebewoners van dezen aardbol een teeken van achterlijkheid zijn, het laat ons volmaakt onverschillig, zoo zelfs, dat we het niet eens de moeite waard achten het verwijt te onderzoeken of van repliek te dienen. Om consequent te blijven zien we er dus van af de film op haar inhoud nader te testen en na te gaan of die oude Graaf Eggersdorf met zijn Don Juan-neigingen nu eigenlijk wel een nette man is, want dat is hij zeer beslist niet. Het gedeelte hersens, dat reageert op het zien van vrouwelijk schoon, is namelijk bij hem wel wat al te sterk ontwikkeld. Dat schijnt echter een Weensche kwaal te zijn, want ook zijn zoon is met deze afwijking behebt en nog sterker dan de vader, daar ieder meisje, dat eerstge noemde met veel moeite en strijkages voor zich heeft weten te winnen, door den jongen Graaf weer wordt ontvoerd. Beoogt de oude Graaf met zijn liefhebberij een levensgezellin te krij gen, de jonge dito is doodsbenauwd, dat zijn Piepa een mésalliance zal aangaan en hij is dan ook vast overtuigd, dat hij met zijn han delwijze liefdadigheid van de bovenste plank pleegt. Zoodra heeft Papa dan ook weer een nieuw exemplaar opgeduikeld, of zoonlief vliegt, zoo snel zijn paard hem maar kan dragen, van Weenen naar Ischl, om met zijn elegante per soonlijkheid roet in zijn vaders pap te gooien. Op een gegeven oogenblik komt deze waak zaamheid hem duur testaan, want zoodra heeft hij niet het meisje zijner droomen ontmoet, of de hartlap van zijn vader, die hij even te voren met de gebruikelijke liefdeswoorden heeft over goten, komt toegesneld en.scheidt wreed aardig de nauwelijks ontloken liefde. Dan be gint het spel pas goed, want Szöke, die de tact heeft van een buffel, en de schranderheid van een mocca-taart, zal als postillon d'amour fun- geeren en trachten te herstellen wat gebroken is. Gevoeglijk kunnen wij er nu het zwijgen toe doen, al willen we wel zeggen, dat het niet aan hem heeft gelegen, dat het weer voor elkaar ge komen is. Overigens een pracht-kerel om je een aangenamen avond te verschaffen. De film is lang, doch al ware zij tweemaal zoo lang ge weest, men zou er zich niet bij verveeld hebben. Als bewijs moge gelden, dat de talr ke bezoe kers neuriënd de zaal verlieten. Inmiddels is deze lengte, hoe gewaardeerd ook, oorzaak, dat het voorprogramma minde: gevarieerd is. Er zijn de gebruikelijke journaals van Fox en Polygoon en dat laatste heeft reeds de opnamen in onzen Stadsschouwburg van het Don Kozakkenkoor, waarvan wij de verfilming gisteren beschreven. Het is buitengewoon ge slaagd en een getrouwe copie van de werkelijk heid, wat gezien het groote geluidsvolume ze ker opmerkelijk is. Op het tooneel Tholen en van Lier met ge zangen. De directie van het Luxor Theater heeft be grepen, dat na een veertigdaagsche vasten een vroolijk bioscoop-programma niet te versmaden is. Liefst vijf groote komieken kan men deze week in het gezellige theater aan de Groote Houtstraat bewonderen. Allereerst Oliver Hardy en Stan Laurel in een dol-komische klucht „Apekool" gedoopt. Men maakt de twee Ameri- kaansche onafscheidelijke kameraden thans mee in een circus, waar ze allerhande onnoozele karweitjes moeten opknappen. Door een on handigheid van de stalknechten, waar ze ook voor fungeeren, vliegt het circus de lucht in, de eigenaar geeft ieder van zijn personeel een deel van de overgebleven inventaris. Oliver Hardy krijgt een gorilla en Stan Laurel een vlooien-theater. De rest laat zich begrijpen... men lacht zich tranen om de avonturen met deze dieren en diertjes. Ook Thema Todd en Zasu Pitts, de twee vrouwelijke komieken, die al in menig één- actertje zijn opgetreden, ontbreken niet in dit lach-programma. Ze zijn te zien in de dwaze klucht: „Heb je m'n zeehondje gezien?" De koning van het lach-feest is natuurlijk Buster Keaton, de onverstoorbare, nooit-lachen- de filmheld, die het publiek doet brullen bij elke spier, die hij beweegt. Hij is thans een ver liefde loodgieter en beleeft weer van alles en nog wat. Met een strak gezicht en in deftig ge waad, zal hij in een donker bosch duelleeren, ge ziet hem aan het werk als dokter, als ja- loersch minnaar, en zelfs als reparateur van een douche. Een knappe mijnheer houdt twee meis jes voor de gek en het eind van het liedje is. dat de beide meisjes hem vertellen hoe ze over hem denken. Hierbij vliegt alles wat breekbaar is de kamer door, waarbij Buster Keaton als ober dienst doet, dat wil zeggen: de breekbare artikelen aan de dames geeft. Natuurlijk zijn alle deze kluchten niemen dalletjes, maar men kan ook niet altijd zware kost verdragen. Een paar uurtjes lachen is in deze zware dagen wel eens aangenaam en men moet al een Buster Keaton zijn wil men bij Buster Keaton's avonturen nurks blijven. De film is voor alle leeftijden, maar dat neemt niet weg, dat al te jeugdige personen, zooals ge- woonijlk, thuis moeten blijven. In het voorprogramma is verder nog een teekenfilmpje, dat in de school speelt, terwijl Orion voor het laatste nieuws in woord en beeld zorgt, o.a. een tochtje door de bollenvelden en het tooneel-jubileum van Henriëtte Davids. Een keurig Paasch-programma, dat volle zalen zal trekken! Gisteravond hadden we weer een behoorlijk geluidnieuws, zoowel het binnen- als het buiten- landsche nieuws was weer, zooals trouwens meestal, belangwekkend en zij die voor een goed deel juist om het geluidsnieuws trouwe bios coopbezoekers zijn en dat zijn er meer dan men zoo oppervlakkig zou denken kunnen weer tevreden zijn. Na het nieuws een van die Max Fleischer screen songs, die half teekenfilm, half „echte" film, altijd aardig zijn. Op het tooneel een danspaar en daarna de hoofdfilm .Liefde, Parfum en een Testament", met Magda Schneider en Georg Alexander in de hoofdrollen. Het is een van die dolle kluchten, die in deze film verwerkt is, die Je doen lachen om de dolle situaties, die ze weten te voorschijn te roepen, de eene al onmogelijker dan de andere. Zoo krijg 'je bijvoorbeeld een scène te zien, waarin 's nachts door „snoode Evans" de toevoerbuis der waterleiding wordt afgesneden, met het ge volg, dat alle kamers vol loopen, zoodat de slapenden in hun bedden in het water rond drijven. En dat alles gebeurt, zonder dat ook maar een der bewoners wakker wordt, vóórdat hij letterlijk door het water het bed uft wordt ge spoeld. Het is eigenlijk te dwaas om na te ver tellen en toch lach je er om, wat voor derge lijke amusementsfilms dan toch ook maar de hoofdzaak is. Dat je er om kan lachen endat ze me kaar aan het slot krijgen. Welnu, na allerlei wederwaardigheden, de een al grappiger dan de andere, gebeurt ook dat, zoodat we tevreden naar huis gaan, in het besef, dat de gelukkig aan elkaar verbonden hoofdpersonen, oorzaak zijn, dat nog een heel stelletje anderen gelukkig worden als je plotselinge rijkdom ten minste als een geluk mag beschouwen. In dezen crisistijd zullen waarschijnlijk velen dat wel doen. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit 6 uur en ge wone zittingen 4 en 7 uur. Sociëteit „St. Bavo" Specialiteiten-voor telling, half 3 en 8 uur. Stadsschouwburg Gezelschap Verkade: „Robert, Bertram en Co.", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezond heid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 15 April, des avonds 8 uur tot en met Zondag 16 April 's avonds 8 uur zijn de volgende apotheken geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. P. Kruysse, firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. I. Koster, Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch- en Vaartstraat 26, Tel. 13290. Van Zondagavond 8 uur tot en met Vrijdag 21 April zijn des avonds na 8 uur en 's nachts geopend: J. Dienske, firma Duym en Keur, Keizer straat 6, Tel. 10378. Hoewel op de conferentie van 13 December j.l. met de Directie overeengekomen was een regeling te treffen voor het hulp-personeel der N. Z. H. T. M. kon door de ingevallen vorst periode en voorkomende ziektegevallen geen algeheele uitvoering daar aan worden gegeven. Wij vernemen dat de afd. Exploitatie het be zwaarlijk acht om thans nog uitvoering aan het genomen besluit te geven, aangezien'men Geboren 13 April: J. G. PannekoekJager d. Overleden 14 April: P. Venemav. Steen, 67 j., Z. B. Spaarne. CHIEF WHIP Luxor-Theater Bioscoop-voorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Propagandavergade- ring R. K. Kiesvereeniging, 8 uur „St. Cae- cilia", 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 uur. St. Joseph-Gezellengebouw Zangclub, half 9 uur „Utile Dulci", 8 uur. Stadsschouwburg Don Kozakkenkoor, 8 uur. Café-Restaurant Brinkmann Algemeene Vergadering Dioc. Ver. voor R. K. Onderwijzers „St. Augustinus", 11 uur; herdenking 40-jarig bestaan, 4 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Hals plein 1, Tel. 11180. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174' maakt van de machtiging op Zaterdagavond t® sluiten geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. 0 Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS -REPARATEUR Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur. It. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhoisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis". Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Dc Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAG AVONDS S'A—0% uur VRIJDAGAVONDS SA—9% uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2A—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAG AVONDS v IA—SA uur VRIJDAGAVONDS van IA—SA uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2^—4 uur (Voor Schoolkinderen' WOENSDAGAVONDS 7H—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7JS—9 UUI MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. MAANDAG, 2e Paaschdag, is het Eigen Huis van de K.J.M.V. gesloten. MAANDAG 17 April 10.30 uur: Fietstocht langs de Bloembollenvelden naar Noord wij® voor de leden der Ned. Reisvereeniging voor Ka" tholieken. DINSDAG 18 April 's morgens 9.25 uur: Ex cursie van de Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken naar een groot mailschip te Amsterdam- 8 uur: Repetitie van de R. K. ZangvereeniginS St. Caecilia" in het gebouw „St. Bavo". 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbriga* de „St. Franciscus" in het Militairengebouw» Zoetestraat 14. DONDERDAG 20 April, 8 uur: Bestuursver gadering R. K. Reclasseeringsvereeniging in St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8 uur: Ledenvergadering R. K. Bond va» Technici in hotel „St. Jan", Jansstraat. 8.15 uur: Repetitie Haarlems Mannenkoor i» Centraal. - 8.45 uur: Lezing voor de leden van de K- J' M. V. in het eigen huis. VRIJDAG 21 April 8 uur: Repetitie Mando lineclub „Santa Lucia" in „Centraal", Groot Houtstraat 176. 8.15 uur: Tooneelavond voor de leden van „Oe* loof en Wetenschap in den Stadsschouwburg. 8.30 uur: Huishoudelijke vergadering van d Ned. R. K. Vereeniging van Handelsreizigers Handelsagenten „St. Christoffel" afdeeling s Paulus, in „Centraal", Gr. Houtstraat 176. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenig1® gen verzocht bij het uitschrijven van een ve gadering vooraf overleg te plegen met het M meen Secretariaat, mej. W. van der Singel, verparkweg 187, telefoon 12791, en bij vaststa ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doe Op Donderdag 13 April is opgericht de Honj^ balclub „E. D. O." met aanvankelijk 29 led t Op deze vergadering werd het bestuur als vo samengesteld: Th. v. Putten, voorz.; G. N- Herwerden, secretaris, All. Piersonstraaj- H. de Waard, penningmeester; K. Schroo comm. v. materiaal, terwijl werd toegevo e uit het Edo-bestuur W. F. van Zeijl. ,eP De wedstrijden en oefeningen zullen ^Op gehouden op het Edo-terrein aan den Mid" weg- Ace 22 De oefeningen zullen aanvangen Zateraa» April a.s. Onder de aandacht wordt gebranep dat alleen leden der voetbalclub lid kun worden van de Honkbalclub „E. D. 0.">

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2