Proefwedstrijd UITSLAGEN VAN ZONDAG PIJNENBURG „FOR EVER!" DINSDAG 18 APRIL Weinig nieuwe sterren krachtsport MOTORRACES De D.H.V.B.-keurploeg met 61 geslagen I.V.C. B. K. N. V. B. T.O.G.Z.V.V. 2—3 V.V.A.—ZWALUWEN 6—1 ZEEBURGIAV.V.A. 2—1 W.F.C.—KINHEIM 1—1 H.F.C.—SPARTAAN 2—2 den Michard te Ginneken door Pijngeslagen GOUDSCHE WIELERBAAN I.V.C.B. K.N.V.B. HOCKEY KORFBAL RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN Van Egmond te Londen ARCHAMBAUD TEEKENT CONTRACTEN. Eindhoven, Helmond en Ginneken Recordrit Olympia NED. KRACHTSPORTBOND Jaarvergadering te Utrecht Voorbereiding O. S. 1936 Groote belangstelling bij de span nende races te Alkmaar De D. H. V. B. had ter samenstelling van zijn vertegenwoordigend elftal voor de Missie finale gisteren een proefwedstrijd georganiseerd. Wij weten niet welke bedoeling er achter heeft gezeten om dien wedstrijd in Volendam te doen plaats hebben. Het is wel eens aardig om daar een vacantiedag door te brengen, maar om daar een 25-tal spelers uit het Bisdom Haarlem heen te transporteeren, plus de noo- dige officieele personen, lijkt ons min of meer gewaagd. Maar we hebben genoten. Dat is tenslotte de hoofdzaak. Vele onzer lezers zullen wel eens in Volendam zün geweest en de wederwaardig heden welke men daar kan beleven kunnen we dan ook gevoeglijk achterwege laten. Wij waren er echter voor een voetbalwed strijd gekomen en dien hebben we maar op den koop toegenomen. Zooals we dat gewend zijn hadden eenige spelers afgeschreven en moesten ter elfder ure nog eenige veranderingen in de ploegen wor den aangebracht. Vrijwel heel Volendam was uitgeloopen om met het neusje van den zalm, i.e. den D.H.V.B. kennis te maken, doch deze kennismaking moet een bittere ontgoocheling zijn geweest want de wedstrijd was nauwelijks het aanzien waard en de elftal-commissie zal dan ook weinig be moedigende ervaringen hebben opgedaan. Naast de zgn. keurploeg had men een B-elftal ge kozen en dat dit laatste elftal tenslotte een geweldige 61 zege behaalde was een zeer groo- te verrassing en natuurlijk een groote teleur stelling. Doch ondanks dit alles had de proef wedstrijd toch een lichtpunt ook, en dat was in de allereerste plaats het feit dat in den Haarlemschen Bond toch meer goede spelers bestaan dan in den regel voor vertegenwoordi gende elftallen in aanmerking komen. Hoe de zware nederlaag der A-ploeg te ver klaren? De B'ers deden meer hun best, speelden en thousiaster en hun voorhoede was heel wat ge vaarlijker dan die van A. Maar op de achter hoede der A-ploeg viel zeer veel aan te mer ken en zoowel De Lange als Klauwers hadden totaal geen vat op het dikwijls verrassende aan- valsspel van B. Doelman Alsemgeest stond dan ook voor een moeilijke taak waarvan hij zich niet altijd even correct kweet. De achterhoede van B daarentegen was heel wat beter op dreef en de Geel Witter Gigengack bleek hier voor de elftalcommissie een openbaring. En deze moest nota bene invallen en kwam dus al zeer toevallig onder de aandacht der Com missie. En het falen der A-voorhoede (spelers als Alsemgeest en v. d. Sande) moet voor een groot deel aan het uitstekende spel van den Maarlemmer worden geweten. Zijn tactisch opstellen en rustig trappen stempelen hem tot een back van klasse naast wien de Volen- dammer Bont eveneens een behoorlijke partij speelde. t Ook het verschil in de beide halflinies was vrij groot, speciaal de beide mid-halfs verschil den veel. Spiekerman van Wilskracht steunde b.v. voortreffelijk, al moet worden toegegeven dat hij alles op rechts speelde en den linker vleugel vooral na de rust totaal werkloos liet. Kamer had dan ook een vrij gemakkelijke taak tegen v. d. Lans en deed dit op de bekende rustige wijze. Maar de Hagenaar bleek toch een bruikbare buitenspeler, evenals trouwens de Leonidasman Huls. Ook de rechtsbinnen Lint van D. H. L. beschikt over uitnemende kwali teiten en was met den H. B. C.'er Ruigrok een doorloopend gevaar voor de A-verdediging. De Heemstedenaar is een uiterst gevaarlijk center- voor en zijn vier doelpunten mochten er zijn. Deze twee deden veel nuttiger werk dan Al semgeest en v. d. Sande. Deze combinatie klop te heelemaal niet en toen dit dra merkbaar werd, zakte het spel der vleugelspelers ook al. Kaldenbach kwam niet in zijn gewonen vorm en Gerrits zakte na de rust bedenkelijk af. Het B-elftal heeft dus een veel beteren indruk ge maakt dan de werkelijke keurploeg en de spe lers die daarin op den voorgrond traden maken dus een goede kans om den D. H. V. B. bin nenkort te mogen vertegenwoordigen. Er schuilt wel materiaal in den D. H. V. B. en het is voornamelijk thans de kunst om de juiste opstelling te kiezen. En bovendien willen we het D. H. V. B. be stuur in overweging geven dergelijke proefwed- strijden op goede velden te organiseeren. Het terrein van Volendam mag dan wel aar dig zijn als inrichting, en de omgeving moge dan tot een bezoek nooden, het gaat tenslotte om het spel en op dit veld was behoorlijk voet bal uitgesloten. Dat dit op verschillende spe lers nadeelig werkte valt licht te begrijpen en velen konden dan ook niet op het gewone peil komen. Degenen die zich dus wisten aan te passen verdienen dan ook een extra pluim. De Volendamspelers Pooyer en Runderkamp speelden wel enthousiast op dit veld maar vie len ons toch tegen. Na deze uitvoerige beschouwing kunnen we over den wedstrijd, die door scheidsrechter v. d. Aakster niet best werd geleid, kort zijn. De volgende elftallen betraden het veld: A.: Alsemgeest D.Hii. X>j Lange Klauwers V.V.Z. VJC. Kamer v. Linge, Runderkamp T.yj.b. Excelsior Volendam Gerrits Pooyer v. d. Sande Alsemgeest Santp. Vol. Leonidas D.RL. Kaldenbach. Santpoort V. d. Lans Vlek Ruigrok Lint Huls Gr. W. H D.EM. H.B.C. G.D.A. Leonidas Vinken Spiekerman Luypen H.B.C. Wilskracht Spartaan Gigengack Bont Geel-Wit Volendam Molenaar G.V.O. B„- Na een gering overwicht der A-ploeg kwam B in de meerderheid en Ruigrok profiteerde handig van een fout in de A-verdediging door zijn elftal de leiding te bezorgen. Op fraaie wijze scoorde Gerrits even hierna den gelijkmaker. Het wilde in de A-ploeg niet vlotten en dank zij het uitstekende spel der B.-verdediging werd A geen kans gegeven. Rust kwam met gelijken stand. Het zag er in de tweede helft aanvankelijk naar uit dat A de overhand zou krijgen maar spoedig was men in de B-ploeg de situatie vol komen meester en toen Ruigrok kort achter elkaar twee doelpunten wist te fokken uit eenige snelle aanvallen zakte het spel meer en meer en werd het een vrij saaie vertooning. v. d. Lans scoorde fraai het vierde doelpunt, waarna Ruigrok den stand op 51 bracht. En in de laatste minuut beging Alsemgeest een kapitale fout en Lint zorgde voor het halve dozijn. Een ieder was tenslotte blij toen het einde werd aangekondigd. Z. V. V. was het eerst aanvallend. Erg enthousiast waren de spelers niet en eerst na circa 7 minuten kwam er eenige kentering in het spel, toen de T. O. G.-midvoor een onver wacht hard schot loste, dat rakelings naast ging. Z. V. V. bleef iets sterker, maar tot doelpun ten kwam het niet. Gaandeweg werkte T. O. G. zich los, maar de robuste Zaandamsche ach terhoede wist voorloopig meester van haar ter rein te blijven. Voorloopig bleef hetzelfde spel- beeld overheerschen en bleek het. dat beide ploegen ongeveer van gelijke kracht waren. Doordat de T. O. G.-keeper een bal verkeerd beoordeelde, kon Z. V. V. de leiding nemen: 0—1. De middenlinie van T. O. G. stuwde de voorhoede steeds ten aanval op. Legio kansen werden evenwel gemist, totdat eindelijk de mid- voor der thuisclub, na een handige manoeuvre, alleen voor den Zaandamschen keeper kwam te staan en met een goed gericht schot de par tijen op gelijken voet bracht: 11. Vijf minu ten later brak de rust aan. Na de hervatting opende thuisclub een krach tig offensief en moest de Z. V. V.-achterhoede alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen. De Zaandammers maakten in deze periode een wel wat al te ruim gebruik van hun lichaamskracht. Eenige spelers kregen zelfs een waarschuwing van den scheidsrechter, wegens natrappen. De linkervleugel van T.O.G. werkte na de rust zeer goed en het was de rechts buiten, die op kalme wijze een fraaie voorzet van links wist te benutten: 21 Gezien het krachtsverschil in het veld, leek het er op, dat T. O. G. een groote overwin ning zou gaan behalen, doch de Z. V. V.-ers dachten er anders over en drongen de Amster dammers door enthousiast spel langzaam maar zeker terug. Een handsgeval in het Amsterdam- sche strafschopgebied, bezorgde Z. V. V. den gelijkmaker: 22. In den resteerenden tijd wa ren beide partijen om beurten in den aanval. De Z. V. V.-ers waren echter enthousiaster en zagen hun volhouden met een fraai doelpunt beloond: 23. Een paar verwoede aanvallen van T. O. G. brachten in den stand geen ver andering meer en zoo kwam het einde met 32 voor Z. V. V. De thuisclub heeft in 'n gemakkelijken wed strijd een 61 zege op de Zwaluwen behaald. De eerste 15 minuten ging de wedstrijd ge lijk op en zou men den uitslag niet voorspeld hebben. V. V. A. weet echter zij 't op gelukkige wijze de score te openen terwijl kort hierop de V. V. A.-rechtsbinnen uit een voorzet van links met een fraaien kopbal de score tot 20 ver hoogt. Hierna ziet de scheidsrechter zich ge noodzaakt een der Zwaluwenspelers van het veld te zenden. Nog voor de rust weet V. V. A. dat thans re gelmatig in den aanval is de score tot 30 te verhoogen. Na de hervatting is het een kalme partij ge worden, waardoor de achterhoede der bezoe kers nog eenigen tijd weet stand te houden. Niettemin verhoogt V. V. A. den stand tot 50, waarna de thuisclub de zaak kalmer aanpakt en de bezoekers de eer weten te redden. V. V. A. is thans herhaaldelijk in den aanval en nadat nog een doelpunt aan de score is toe gevoegd, gaat de wedstrijd als een nachtkaars uit. i Al dadelijk bleek dat Zeeburgia over alle linies sterker was. De ploeg van Zeeburgia vormde een veel beter geheel. De spelers waren snel en handig, plaatsten goed, terwijl zij ook physiek de meerderen waren der rood-zwarten. Het uit houdingsvermogen speelde eveneens een grooten factor en daar het spel flink open gehouden werd, waren de V. V. A.-ers immer een tempo te laat. Gezien den uitslag 21, heeft Zeeburgia de overwinning niet cadeau gekregen, maar heeft er inderdaad voor moeten zwoegen. Een speler als Brands, de midvoor van V. V. A., dwong telkens weer bewondering af voor zijn vlot doorgeven en flink doorzetten. Het spel ging gelijk op, met eenig overwicht van V. V. A. Na vijf minuten spelen ontstond er een scrimmage voor het doel van V. V. A., tot ten laatste de bal naast ging. De zenuwen speel den den spelers in den beginne parten, zoodat veelvuldig naast en over den bal werd getrapt, vooral door V. V. A. Al meer en meer kwam nu de voorhoede van Zeeburgia opzetten, goed gesteund door de mid denlinie. Een vrije schop van Zeeburgia leverde niets op. Bij één van de snelle Zeeburgia-door- braken ontkwam het doel van V. V. A. ternau wernood aan een doorboring, toen de midvoor van Zeeburgia een keihard schot inzond, dat te gen den paal ketste. Het overwicht van Zee burgia in deze periode werd tot de rust toe be houden. Meerendeels werd op de helft van V. V. A. gestreden, waar de V. V. A.-keeper for midabele schoten uit zijn heiligdom hield. V. V. A. was echter niet ontmoedigd, en hield dap per vol. Een schot van den V. V. A.-linksbuiten belandde in de handen van den Zeeburgia- keeper. Zeeburgia speelde een mooi open spel. Hoe V. V. A. ook zwoegde, de Zeeburgia-backs vormden gedurende den geheelen wedstrijd een bijna onoverkomeljjken hinderpaal. Twintig mi nuten waren er gespeeld, toen bij een doel- worsteling Zeeburgia de leiding nam (10). In het verdere verloop voor de rust hield het Zeeburgia-offensief aan, waarbij vele scho ten over en naast gingen of belandden in de veilige handen van den V.V.A.-keeper. De rust kwam met 10. Na de rust was V.V.A. aanvankelijk sterker. In deze periode viel vooral het moedige spel van Brands op. Een kwartier na de rust bracht de linksbuiten van Zeeburgia den stand met een goed schot op 20. V.V.A. begon daarna, luide aangemoedigd, enthousiaster te spelen. Eenige goed opgezette aanvallen werden onder nomen, doch zonder resultaat. Even daarna kreeg de V.V.A.-keeper een schot te verwerken, hetwelk hem naar behooren afging. De snelle voorhoede van Zeeburgia kwam nu weer meer en meer opzetten, doch de V.V.A.-backs verde digden goed. Een prachtschot van den Zeeburgia midvoor stopte keeper Duivenbode naar be hooren. Bij een goeden aanval van V.V.A. scoor de Brands tegen (21). Dit gaf V.V.A. meer moed, waarbij de linksbuiten een schot inzond, dat de Zeeburgiakeeper nauwelijks kon verwer ken. Door haken in het strafschopgebied werd aan Zeeburgia een penalty toegekend, welke recht in de handen van den keeper werd gescho ten. Het overwicht van Zeeburgia hield tot het einde aan, doch verdere doelpunten bleven uit en met 21 voor Zeeburgia kwam het einde. Op het kleine ongelijke W-F.C.-terreini heeft Kinheim het niet tot een overwinning weten te brengen. Blijkbaar hadden de zenuwen de spe lers zoo te pakken dat vrijwel geen enkele zijn gewonen vorm benaderde. Slechts het laatste kwartier na de rust liet Kinheim goed voetbal zien en werd W.F.C. geheel teruggedrongen. Was in deze periode de nog steeds benauwde 10 voorsprong vergroot, waarschijnlijk had het elftal zijn zelfvertrouwen herkregen. Toen dit echter uitbleef en W.'F.C. steeds forscher begotn te spelen bleef het vertoonde aan beide zijden primitief. Dat WT.C. zich volkomen gaf en zeer spor tief een zoo goed mogelijk resultaat wist te be reiken is te prijzen, doch dat enkele spelers om dit resultaat te bereiken zich aan unfaire prac- tijken lieten verleiden bevestigt den slechten roep welke er over W.F.C. circuleert. Dat b.v. enkele spelers uitbal gingen trappen even voor 't einde was nergens voor noodig, de hatelijke uitlatingen van den linksbuiten zullen we maar onbesproken laten. Met dit al is nu een beslis singswedstrijd noodig, zoodat nog niets verloren is en met de wetenschap dat Kinheim stukken beter kan behoeft de toestand nog niet donker ingezien te worden, integendeel, er is nog niets verloren. W.F.C. loopt hard van stapel en na enkele minuten krijgt de rechtsbuiten reeds een kans welke hjj naast schiet. Kinheim probeert het ook eens, doch de bal gaat achter. Even later scoort de rechtsbuiten van W.F.C., doch er was reeds voor buitenspel gefloten. Bij een Kinheimaanval ontstaat een schermutseling voor het W.F.C.-doel, we denken reeds Kinheim te zien doelpunten, doch een W.F.C.-back weet nog te redden. Geen minuut later is het weer de W.F.C.-rechtsbuiten welke een kans heeft, doch hij schiet tegen den legger. Wel komt Kin heim er nu wat beter in doch het kan zijn spel maar niet ontplooien. Als bij een Kinheim aanval de linkervleugel goed opbrengt is een schot van Michel Jr. via den paal den W.F.C.- keeper te machtig. Kinheim speelt nu wat rus tiger en dringt W.F.C. terug. Wel ontstaan er enkele hachelijke moenten voor het W.F.C.- doel doch gedoelpunt wordt er niet. Rust 01. Na de rust is het spel, nog slechter. De W.F.C.. keeper krijgt enkele gevaarlijke schoten te ver werken, doch weert zich enorm. De strijd gaat snel op en neer; bij een der W.F.C.-aanvallen ontstaat een schermutseling voor het Kinheim- doel, een W-F.C.'er wordt wat al te hardhandig opzij gezet en het is penalty. Onhoudbaar wordt de gelijkmaker in het net geplaatst. 11. De strijd wordt nog zenuwachtiger. Aan beide kanten ontstaan nog enkele kansen, doch verder dan eenige corners weet geen van beiden het te brengen. Als scheidsrechter Stas.se. welke uitmuntend floot, het einde aankondigt is het nog steeds 1—1. De Haarlemmers hebben het competitie-sei zoen niet met eene overwinning kunnen be ëindigen, hetgeen grootendeels te danken is aan enthousiast werken der Spartanen. Het laatste kwartier van den strijd werd het Amsterdamsche doel belegerd, maar er was voor de H. F. C.'ers geen doorkomen aan. De Amsterdammers beschikten over een en thousiast elftal. De verdediging mag er wezen, terwijl de voorhoede in het veld meestal goed spel vertoonde, maar voor doel de kluts kwijt raakte. Na een gelijk opgaand begin doelpuntte de Spartaan na 7 minuten, welk punt echter o.i. ten onrechte wegens buitenspel geannuleerd werd. Kort hierop kogelt Koper tegen de bo venlat van het Spartaan-doel, waarna de bal bij Dorsman belandde, die aan H. F. C. de lei ding gaf. Heei wat hoekschoppen worden genomen, vooral op het H. F. O.-doel, maar alle zonder resultaat. Vermelding verdienen een tweetal goede schoten van Koper, welke overigens ditmaal verder niet al te zeer op dreef was. De Spar taan heeft enkele malen geen geluk als de bo venlat den H. F. C.'ers te hulp komt. Rust komt met 10. Het spel is in de 2e helft eenige minuten aan den gang of Spartaan maakt bij een uitval door den midvoor gelijk, 11. H. F. C. komt dan even opzetten maar als succes uitblijft verslapt haar spel. De Spartaan profiteert hiervan en na een vluggen uitval schiet de Spartaan-rechtsbuiten hard in, waarbij v. d. Togt leelijk misgrijpt, 2—1. Dit doelpunt schudt H. F. C. wakker en van nu af aan zijn de H F. C.'ers in de meerder heid. Na 25 minuten geeft v. Riemsdijk een goeden voorzet, waarna Hagenaar den bal via een Spartaan-hoofd hard in doel schiet, 22. De Haarlemmers zijn nu verre in de meer derheid, maar Spartaan verdedigt kranig. Hoe de H. F. C.'ers ook werkten, het winnende punt kon niet behaald worden en onder groote span ning eindigde de strijd in gelijk spel, 22. Wil H. F. C. in de komende promotie-wed strijden succes hebben, dan mag werkelijk wel iets beter gespeeld worden. Met een waarlijk uniek programma heeft de directie van de wielerdaan te Ginneken Twee den Paaschdag het zomerseizoen geopend. Euro pa's beste renners als Archambaud, Speicher, Michael, Aerts, Kaers, Engel, Göbel, Pijnen burg, Braspenning, om maar enkelen te noe men, gaven acte de présence en hebben dezen middag tot een waar wielerfeest gemaakt. De meeste belangstelling ging natuurlijk uit naar den koppelwedstrijd over 45 K.M., waarin Pijnenburg—Braspenning het moesten opnemen tegen de beste buitenlandsche en Nederlandsche renners. Met ontzaglijk élan en enthousiasme hebben de Nederlanders zich in den strijd ge-: worpen en na een afmattende race wisten Pij nenburgBraspenning, dank zij een ronde voorsprong, de overwinning te behalen. Het zoo gevreesde Fransche koppel ArchambaudSpei cher, nog vermoeid van den Zondag verreden wegwedstrijd ParijsRoubaix, eindigde op de vierde plaats. De achtervolgingsrace over 5 K.M. tusschen de specialisten van Hout en Archambaud gaf prachtigen strijd te zien. Van Hout begon uitne mend, had zelfs na 2 K.M. een voorsprong van ongeveer 50 Meter, maar kon het op den duur tegen den oer-sterken Franschman niet bolwer ken. Langzaam maar zeker liep Archambaud in en wist zoowaar in de laatste 300 M. zijn achter stand nog in een voorsprong van ongeveer 10 Meter om te zetten. Voorwaar een schitterende prestatie. De verrassing van den dag was de nederlaag van den Franschen sprinter Michard en dit nog wel tegen onzen nationalen kampioen Pijnen burg. Deze laatste toonde zijn veelzijdigheid door allereerst in een zuivere sprint (waarin hij zich niet specialiseert) Engel, Huybrechts en Kaers te kloppen, terwijl in de finale Michard zich in de laatste bocht volkomen liet verras sen en onder uitbundig hoera-geroep van de 12.000 aanwezigen, Pijnenburg voorbij moest la ten gaan. Een dag van prachtige sport! De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Achtervolgingsrace over 5 K.M.: 1. Archambaud (Frankrijk); 2. van Hout (Nederland) met 10 M. achterstand. Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. Godefroi; 2. Kamp. 15 K.M. eigen kracht professionals en onaf- hpiilrpHilrPTi 1. Aerts (België) 10 p.; 2. van Nek Sr. (Hol land) 10 p.; 3. Braspenning 8 p.; 4. Goebel 8 p.; 5. v. d. Reyt 7 p. Sprintwedstrijd om den Grooten Paasch- prijs: 1. Pijnenburg; 2. Michard; 3. Engel. 15 K.M. koppelwedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken: 1. van Reyen—Kamp 13 p.; 2. Wagtmans— Verschoor 7 p.; 3. Godefroi—Slaats 6 p. Handicap over 1 K.M.: 1. Huybrechts; 2. v. d. Heuvel; 3. Michard. Koppelwedstrijd over 45 K.M.: 1. PijnenburgBraspenning 10 p. Op 1 ron de: 2. van Hevel—Kaers 13 p.; 3. van Nek— v. d. Reyt 4 p.; 4. Archambaud—Speicher 0 p. In de pauze vonden internationale athletiek- wedstrijden plaats. De uitslagen hiervan luiden: 1500 Meter: 1. Hobus (Duitschland), 4 min. 18.2; 2. Pierre Hemmer (Luxemburg); 3. Gee- raert (België); 4. Honorez (België); 5. Zeegers (Nederland). 5000 Meter: 1. van Rumst (België); 2. van der Steen (België); 3. Schroeven (België); 4. R. van Broecke (België). Sprintwedstrijden voor profs en amateurs. 1. Cor Wals. 2. Van der Horst. 3. Kochner (Duitschland). Internationale achtervolgingswedstrijd. Van Dijk haalt na 18 ronden den Duitscher Chukala in. 3. Heslinga 10 KM amateurs. 1. Looser, Amsterdam, 32 punten. 2. Ooms, Halfweg, 24 punten. 3. Gobetz, Den Haag, 14 punten. 4. van Tilburg, Rotterdam, 12 pun ten. 5. Althuyzen, Den Haag, 11 punten. Internationale koppel wedstrijd voor profs en onaf hankelij ken: 1. Wals-van der Horst, 23 punten. Afgelegd 84.150 K.M. Met 3 ronden achterstand: 2. Schnitzler Schmitz, Duitschland, 12 punten. Ie klasse A MarsanaCaesar 10 Chèvremont Volharding 31 Valkenburg—VVH 4—1 le klasse B Kolping—RAC 4—1 le klasse C DEVVenlo 3—1 2e klasse D TZVBladella 2—5 2e klasse G TlgUaBelfeldla 3—0 2e klasse I BVC—SCE (65 min.) 2—2 TreffersMW 0—3 Novlomagum Emma 16 2e klasse M WY-MSV 31 2e klasse N WAZwaluwen 61 RKAVForward 12 Om den Bisschopsbeker IndiaWilskracht 12 Om het Landskam pioenschap PSVStormvogels 23 AFDEELING I lste klasse VSVBlauw-Wit 33 FeijenoordADO 20 Hermes DVS DHC 4—3 2e klasse A TOGZVV 2—3 ZeeburgiaWA 21 WFCKinheim 11 2e klasse B AlphenBFC 54 HFC—De Spart. 2—2 Promotie 3e klasse BaarnDOS x 3e klasse A MeervogelsKW 31 OSVPurmerst. 13 AssendelftDWV 32 3e klasse B SDWHillinen 50 De Kennemers Halfweg 50 3e klasse O MeteoorWater graafsmeer 72 ZRCAPGS 34 3e klasse D Utrecht—DONAR 6—0 4e klasse A UitgeestAlkmaar 22 Zllverm.Vrone 41 4e klasse B RivalenZaanl. 31 4e klasse C DSV—RCA 1—0 SDSOr. Zwart 01 ADW-TDO 1—3 Ahrends VCTIW 22 4e klasse E KampongPVC 13 Res. le klasse Hilversum 2 Haarlem 2 62 Zeeburgia 2 Stormv. 2 01 Res. 2e klasse A KFC 2—Alcm. 2 1—3 WA 2—VSV 2 1—1 Res. 2e klasse B UW 2Velox 2 02 DEC 2—BI. Wit 3 1—3 Res. 3e klasse A WFC 3—ZVV 2 2—5 Alcm. 3—ZFC 3 0—2 Res. 3e klasse B Zeeburgia 3Ahr. VC 2 0—2 HEDW 2—Wilh. Vooruit 2 12 Res. 3e klasse C JOS 2—De Spartaan 3 46 DEC 3—ZRC 2 4—6 Res. 3e klasse E 't Gooi 3 DONAR 2 3—2 AFDEELING II lste klasse Sparta--VUC 3—2 2de klasse A St. HoogerRFC 22 ODSBEO 8—0 HW—Nept. 6—1 2de klasse B VOCFortuna 80 CW—VDL 2—0 3de klasse A LFCBMT O—O Schev.Rijswijk Bodegr.—Alphia 6—3 7—1 3de klasse B VFCLugdunum 10 The Rising Hope ASC 11—1 MAASTransv. 04 RVC—H. v. Holl. 5—2 3de klasse C De Hollandiaan St. Volharden 80 Delft—DHS 2—2 3de klasse D Sliedr.Merwede 51 2e klasse A HeroBreda 4—0 Vrsch.DOSB 6—1 4e klasse A SVCLeidsche B. 42 4de klasse B VCSTGravenz. 23 4de klase C 8—3 LekkerkSIOD Gouderak Moordrecht 04 Schoonh.DDC 0—O Muntendam 01 Bato—HSC 2—3 WW—Zuidbroek 2—4 4de klasse D Schiedam Delftsche B. 61 VOGEL—Delf ia DVK 2—0 SEP—OB 4—0 DJS-OW 1—3 4de klasse E FSVDCV O—O FluksSFC VNDOSS 3—2 3—2 AFDEELING III 2e klasse A ZACApeldoorn 21 HengeloBome 31 3e klasse B Eendr.Doetinch. 41 Theole—NEC 1—3 3de klasse A Phenix Eilermark 21 4de klasse E Wintersw. Breedevoort 41 Res. lste klasse Hengelo 2 Ensched. B. 2 12 Res. 2e klasse B Theole 2—Vit. 2 14 AFDEELING IV Longa Bleijerhelde 4I 2e klasse B WVRoermond 9 WSC—Helmond GUDOKTAC 2e klasse C AACMiranda 2 4—2 1—5 2—0 3e kl. A (Beslissing) AxelDe Zeeuwen 31 AFDEELING V le klasse Friesland—GVAV 6—5 AlcidesLeeuw. 22 VelocitasSneek 33 AchillesFrisia 2de klasse A LSC—De Kooi 1—5 2de klasse B Noordster Stadskanaal 22 Hoogezand Tresling-Beker Demi-finale KievitenUtr. 2 50 Prom.-degrad. 2de kl. Kieviten—Gooi 2 3—0 Be Fair—Gooi 2 3—3 2de en 3de klasse De Vierde 2 Strawberries 24 Afdeeling A MHC—Bl.'daal 1—3 Strawberries 2 MHC 3 1—4 Afdeeling B Victoria 2Dordr. 70 Afdeeling G Kieviten 3 HUDITO 1—3 OOSTEN Promotie-degradatie le en 2e klasse Hengelo 2Upw. 20 Competitie 3e klasse Hengelo 2 Zwolle 2 00 Kampioenschap DOSBlauw Wit 0—5 Met 4 ronden achterstand: 3. Heslinga-Matena, 9 punten. 4. van Rossum- van Dijk, 7 punten. 5. Chukala-Daiko (Duitsch land), 4 punten. Met 6 ronden achterstand: 6. Kochner-Tillen, (Duitschland), 0 punten. Cor Wals werd voor den wedstrijd gehul digd voor zijn prestaties in den zesdaagschen wielerwedstrijd te Parijs. Er waren 4500 toe schouwers aanwezig. Ondanks de groote concurrentie bestond er voor de wedstrijden op de Rijswijksche Wieler baan vrü veel belangstelling. De uitslagen luiden: Wedstrijd achter groote motoren over 3 X 30 K.M. Eerste rit. Giorgetti (Pesquier) 22 m. 36 2/10 sec; 2. Krewer (Hesslich) op 40 M.; 3. Thol- lembeek (Wijnsdau) 170 M.; 4. Snoek (Ceurre- mans) op 280 M.; 5. Blekemolen (Wiersma) 6580 M. 2de rit: Giorgetti 44 min. 49,8 sec.; 2. Thol- lembeek 35 M.; 3. Krewer 70 M.; 4. Snoek 370 M.; 5. Blekemolen 1500 M. 3de rit: 1. Giorgetti 24 min. 48 sec,; 2. Kre wer op 80 M.; 3. Snoek 360 M.; 4. Blekemolen 420 M.; 5. Thollembeek 1480 M. Totaal 1. Giorgetti 3 p.; 2. Krewer 7; 3. Thol lembeek 10; 4. Snoek 11; 5. Blekemolen 14. Sprintmatch voor amateurs in 3 ritten. 1. B. Leene 8 p.; 2. Van der Linden 6 p.; 3. Van Eg- mond 7 p. Sprintwedstrijd voor amateurs en onafhan kelijkere Finale. 1. Van Dijk 13.8; 2. Junghans; 3. Vreeswijk; 4. Horna. 10 K.M. puntenwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken 1. Van Egmond 9 p.; 2. Van Dijk 8 p.; 3. Bronger 8; 4. v. d. Valk8; 5. v. d. Linden 7. Zaterdag reed van Egmond te Londen op de Herne Hillbaan. De belangrijkste resulta ten waren: Sprliïtwedstrijd: 1. Merkens (Duitschland). 2. Van Egmond (Nederland), resp. 10 en 9 punten. 3. Sicket (Engeland) 6 pnt. Vliegende start: 440 yards: 1. Merkens 26.4 sec. 2. Van Egmond 26.8 sec. 3. Hom (Engeland) 26.9 sec. Race over 2 ronden: 1 Van Egmond. 2. Mer kens. 5 Mijlen puntenrace: 1. Merkens 18 punten. 2. Harvell (Engeland) 12 punten. Stayerswedstrijd over 4.5 en 6 Mijlen. De eerste manche werd gewonnen door den Franschman Constant, de tweede en derde manche door Grant (Engeland). Tijdens de internationale wielerwedstrijden, welke te Ginneken zijn gehouden, heeft Archam baud gecontracteerd met de directies van de wielerbanen te Eindhoven en Helmond om op deze banen in een achtervolgingsrace den Hol lander van Hout te ontmoeten. Ook te Ginneken zal een revanche worden gegeven. De data van deze ontmoetingen zullen nader worden vastgesteld. De recordrit van de Amsterdamsche Sport club „Olympia" over 68 KM. om den Kik- kertbeker had het volgende resultaat: 1. G. Joyby, 1 uur 48 min. 15 sec. Nieuwelingen: 1. A. Massing, 1 uur 51 min. 42 sec. Beginnelingen: J. Molenaar, tijd 2 uur 17 sec. Juniores: 1. A. Rengers over 30 K.M. 59 min. 42 sec. De Ned. Krachtsportbond hield de jaarverga dering te Utrecht onder leiding van den heer W. J. M. Linden te Den Haag. In het openings woord werd gewezen op het voorgevallene te Arnhem, waar een zeker persoon de sport ten eigen bate wenschte uit te buiten, op de ver warring die er heerscht omtrent de berechting bij het worstelen, en op de voorbereiding voor de Olympische Spelen 1936. De diverse verslagen werden goedgekeurd, ter wijl bij de begrooting de voorstellen van Hercu les te Amsterdam betreffende contributie- en verlofgeld-verlaging werden verworpen of inge trokken. Als redacteur van het orgaan werd herbe noemd de heer T. van Deutekom te Arnhem. Besloten werd tot de vorming van een Olym piadefonds. Dit agendapunt werd ingeleid door den heer T. van Deutekom, die begon met er op te wij zen, dat het plan van voorbereiding sterk afwijkt van de voorbereidingen van vorige Olympiades en dat het zal zijn in het belang van den Bond, van de deelnemers en de districten. Vooropge steld wordt, dat alle leden voor afvaardiging in aanmerking moeten komen, zoowel eerste als tweede kl&ssers. Daarom wordt begonnen de vereenigingen in de gelegenheid te stellen personen aan te wij zen. Het plan van voorbereiding komt in het kort hierop neer: Elke vereeniging begint met personen aan te wijzen; deze personen moeten volgens rooster, door de wedstrijd-commissie op te maken, deel nemen aan de ewedstrijden in de districten. Er zal 'n afvalsysteem worden toegepast, waar door einde 1933 zeven worstelaars en een aantal gewichtheffers in de districten overblijven. Alle districten houden aan het einde van dit jaar districtskampioenschappen. In het eerste kwartaal 1934 worden de kampioenschappen van Nederland gehouden, waaraan uitsluitend deel nemen de drie overwinnaars in de districten. Na het eerste kwartaal 1934 wordt precies het zelfde gedaan als na het eerste kwartaal 1933, zoodat nieuw opkomende krachten ook een kans krijgen. In 1935 wordt precies gehandeld als in 1934, waarna dan in Januari 1936 de overgeblevenen onderlinge wedstrijden houden, om tot een keuze van de Olympische ploeg met reserves te komen. Van Januari tot aan de Spelen wordt in nadere training gegaan. Wat de financiën betreft: de kosten van voor bereiding in de districten komen voor rekening van de districten, de nadere training in 1936 en van de uitzending voor den Bond. Na een korte bespreking werd deze wijze van voorbereiding aangenomen. In het verdere deel der vergadering werd be sloten, voor alle worstelwedstrijden de interna tionale bepalingen te doen gelden; getracht zal echter worden deze bepalingen naar een Ned. voorstel gewijzigd te krijgen. Door de wedstrijd-commissie zal, aan de hand van een genomen besluit, een nieuwe volgorde worden vastgesteld bij het gewichtheffen. Na behandeling van eenige meer huishoude- lijke zaken werd de vergadering gesloten. De motorsnelheidswedstrijden, welke op den tweeden Paaschdag te Alkmaar gehouden wer den, trokken een uitverkocht huis. De wedstrij den zelve zijn uitstekend geslaagd: er is zeer snel gereden, terwijl er gelukkig slechts een paar kleine ongevallen vielen te betreuren, die goed afgéloopen zijn. In de tweede serie der Nieuwelingen-klasse 351500 c.M.3 kwamen twee renners te vallen en deze valpartij liep buitengewoon- goed af. In deze serie waren gestart de renners J. de Boer, J. J. Rompelman en L. W. de Waard, toen de Boer in het rechte eind voor de tri bune kwam te vallen, nadat hij in de bocht reeds gevaarlijk slingerde. Dit ongeval liep heel goed af, maar de renner de Waard, die heel dicht achter de Boer reed, kon zijn stuur niet meer houden en kwam eveneens te vallen, zon der dat hij evenwel met de Boer in botsing kwam. Het ergste was, dat zijn motor zonder berijder, een heel eind, tot bijna het midden veld, doorreed. Gelukkig bevond zich niemand op zijn weg, zoodat de motor zonder iemand geraakt te hebben op het middenveld tot staan kwam. Het was een verstandige maatregel van de jury geweest, om dat gedeelte van het mid denterrein vrij te houden, anders had deze op hol geslagen motor zeker slachtoffers gemaakt. Nu iets over de renners: Van der Pluym was zeker wederom de beste en snelste renner. Hij reed uiterst snel en zat toch heel vast in het zadel. Dat het snel ging, bewijzen wel zijn gemaakte tijden en in het bijzonder zijn tijd in de finale voor Seniores 2.514/5. In den wedstrijd met voorgift had men o.i. het aantal ronden op twaalf moeten stellen, in plaats van op 10, want ofschoon v. d. Pluym waarlijk als een duivel reed, kon hij de renners, die van start waren gegaan, niet halen. Had de wedstrijd over 12 baanronden plaats gevonden, we hadden hem zeker de kans ge geven. Genoemd moet worden het uitstekend rijden van G. J. van Dijk Sr. uit Amsterdam, die een werd in zijn serie voor Seniores. In de fi nale kon hij het tegen den snellen v. d. Pluym niet halen, toch maakte hij den mooien tijd van 2.581/5. Van de Alkmaarders noemen we J. de Ridder, die in de finale om den vierden prijs heel goed reed en den zeer goeden tijd maakte van 2.57 4/5. Du Pont, die zich in zijn serie door Hoogenstraten liet kloppen, nam in de finale revanche, door dezen rit als eerste te beëin digen. Nieuwelingen tot 250 cM3 le serie: 1 J. A. M. van Hoogstraten, 3 11 1/5; 2 G. A. du Pont 3 12 1/5; 3 N. G. Zijp 3 18 1/5. 2e serie: 1 J. Versluis 3 20 1/5; 2 J. Roos 3 30; Honnebier, uitgevallen. De uitslag van de race om den 4en prijs was: 1 N. C. Zijp, Kromme nie; O. K. Sunpreme 3 28 3/5; 2 J. A. Roos. Hoorn 3 29 3/5. Uitslag finale: 1 G. A. du Pont, Alkmaar, O. K. Supreme 3 15; 2 J. Ver sluis, Capelle a. d. IJsel; O. K. Supreme 3 15 4/5; 3 J. van Hoogstraten, Blerik, R. Enfield 3 36 1/5. Nieuwelingen 251350 cM3 le serie: 1 J- Merkelbach 3 18 1/5; 2 M. Beijersbergen 3 31; L. v. d. As, uitgevallen. 2e serie: 1 D. Stol te 3 13 1/5; 2 P. Hamers 3 16; 3 G. van Ekris 3 20 3/5. De uitslag van de race om de vierde plaats was: 1 G. van Ekris, Breukelen, Eysink 3 18 2/5; 2 M. Beijersbergen, Rotterdam, F. N„ 3 19; 3 L. v. d. As, Den Haag, R. Enfield 3 20 2/5. Uitslag finale: 1 D. Stolte, Delft, A. J. S., 3 10 2/5 2 P Hamers, Heerlerheide, New Im perial 3 11 3/5; J. Merkelbach, gevallen. Nieuwelingen 351500 cM3 le serie: 1 H. Hamers 3 11 2/5; 2 P. Buur 3 37 3/5; Koning uitgevallen. 2e serie: 1 J. Rompelman 3 02 2%\ J. de Boer en L. de Waard gevallen. 3e serie: 1 C. Haring 3 17 2/5; 2 P. van Aartsen 3 18 2/5; K. Nottelman gevallen. De strijd om de vier de plaats had tot uitslag 1 P. van Aartsen, Amsterdam, Ruüge Withworth 3 24 1/5; 2 Buur, Assendelft, Eysink 3 27 4/5. Uitslag finale: 1 C. Haring, Amsterdam, B. S. A., 3 04 1/5; 2 J. Rompelman, Heerlen, Raleigh, 3 04 2/5; 3 H Hamers, Heerlen (hoewel in de finale niet gestart). Juniores tot 250 cM3 le manche: 1 R. J- W. Koster 3 05; 2 A. Poldervaart 3 05 4/5; 3 J. Lüdeke 3 17; J. Teeken uitgevallen. 2e man che: 1 A. Poldervaart 3 00 1/5; 2 R. Koster 3 02 3/5; 3 J. Lüdeke 3 10 1/5; 4 J. Teeken 3 12 1/5. Deze klasse werd door Poldervaart-, Den Haag, Ariel gewonnen in verband met de gemaakte tijden, daar zijn puntenaantal ge ëvenaard werd door R. Koster te Amsterdam, Rudge W. Juniores 351500 cM3 le serie: 1 E. PoJlé 3 07 1/5; 2 J. Moejes 3 10 1/5; 3 A. Nagte- gaal 3 35; 2e serie: 1 C. van Dalsum 3 08 1/5; 2 Th. de Vries 3 09 3/5; 3 J. Lüdeke 3 26 4/5. Als vierde wist zich te plaatsen J. Lüdeke, Hei- loo, Ariel 3 15 1/5. J. Moejes, H. H. Waard was in de laatste bocht gevallen, zonder zich noe menswaard te verwonden. Uitslag finale: 1 A. v. Dalsum, Rotterdam, Motosaccoche, 3 02 3/5; 2 E. Pollé, Spaarndam, Triumph, 3 03 2/5; 3 Ph. de Vries, Amsterdam, Norton, 3 09 1/5* Juniores 251350 cM3. le manche. 1. J. Wes- trop, 3.07 2/5; 2. W. Rijnders, 3.213/5; 3. Th van Latum, 3.32 3/5. 2e manche: 1. J. Westerop, 3.03; 2. Th. van Latum, 3.18 4/5; 3. W. Rijn ders, 3.21. Uitslag: 1. J. Westrop, Den Haag, Velocette; 2. W. Rijnders, Den Haag, Velocet- te; 3. Th. van. Latum, Alkmaar, Lady. Seniores 251—350 cM3. le serie: 1. G. van Dijk, 2.59 3/5; 2. J. Rijk, 3.02 3/5; 3. L. Bree- men, 3.10; 4. P. Oosterbaan. 2e serie: 1. A. Hartman, 3.012/5; 2. G. A. de Ridder, 3.02 3/5; 3. A. van Wingerden, 3.04; 4. O. Moeke, 3.08 4/5. De uitslag van de serie om den vijfden prijs was: 1. A. van Wingerden, Dordrecht, R. Enfield. 3.05; 2. O. Moeke, 3.06 3/5 (deze renner kreeg in de laatste bocht een lekken achterband, doch wist zijn motor te houden en eindigde als no. twee)3. P. Oosterbaan, Den Haag, Ariel, 3.15 3/5; 4. L. Breemen, Rotterdam, Ariel, 3.22 3/5. Uitslag finale: 1. G. van Dijk, Am sterdam, Lady, 2.57 4/5; 2. A. Hartman, Am sterdam, motosaccoche, 3.03 1/5; 3. J. Rijk, Den Haag, Ariel, 3.05 3/5; 4. G. de Ridder, Haar lem. Seniores 351—500 cM3. le serie: 1. G. va® Dijk, 2.59 2/5; 2. J. de Ridder, 3.03 2/5; Houtop uitgevallen. 2e serie: 1. A. van der Pluym, 2.55 2/5; 2. J. Rijk, 2.57 3/5; 3. A. Hart man, 3.03 2/5. In den rit om den vierden pril3 wist zich eerste te plaatsen J. de Ridder, AUt" maar, Lady, 2.57 4/5; 2. J. Houtop, Utrecht. Eysink, 3.02 2/5; 3. A. Hartman, Amsterdam, R. Enfield, 3.03 2/5. Uitslag finale: 1. A. van der Pluym, Amsterdam, Norton, 2.514/5, snel ste tijd van den dag, 2. G. van Dijk, Amster dam, Lady, 2.581/5. Rijk moest wegens een euvel aan zijn bougie opgeven, doch had de snelste ronde van deze races gemaakt, rel. 10 271/5 seconde (plm. 86,25 KM.) Vervolgens werden nog een tweetal voorgift" wedstrijden verreden. Allereerst die voor moto ren van 251—350 cM3. 1. P. Oosterbaan, van start af; 2. G. A. de Ridder, 16 seconden voor gift, 3. L. Breeman, 2 sec., 4. A. van Winger den, 10 sec. en 5. J. Rijk, 18 sec. In tegenstelling met deze race, die over baanronden ging, werd er een voor de motoren van 351500 cM3. gehouden over tien baan ronden. 1. J. Hartman, van start; 2. J. de Rid der, van start, 3. v. d. Pluym, 20 sec, 4. Houtop, 6 sec. van Dijk was uitgevallen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10