Overgevoeligheid der Nazi's OMROEPERS dienstbode Net meisje O ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Afstand bewaren NUTTELOOS PROTEST H.H. Kappers Damesconfectie Keuken-werkmeisje DAGMEISJE MANUFACTUREN BOERENMEID-HUISHOUDSTER ACQUISITEURS H.H. BAKKERS LIEVE VILLA DINSDAG 18 APRIL' Aan het verkeerde adres Een mechanische vóór lezer Een wonder te Modena Gebrekkig meisje genezen, bid dend voor een Theresiabeeld Dr. Adenauer niet gearresteerd ,De weg van het jonge Centrum" De diamant-industrie te Antwerpen De belastingen vloeien traag Aanmaning des rijksministers MacDonald naar Amerika Toestand in Oostenrijk Ernstige botsing tusschen twee ach ter elkaar rijdende auto's Eén zwaar gewonde BIER BRENGT BEDRIJVIGHEID De ontvoerde Britten Brandstichting te Sittard kleine advertenties Dienstbetrekkingen Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 Bakkersleerling Huishoudster I AANGEBODEN BETREKKINGEN Flink zelfst. meisje R.K. Dienstbode NOODHULP R.K. Huishoudster R.K. Dienstbode net R.K. Dagmeisje Bijverdienste voor Dames en Heeren Aankomende en bekwame Mantelwerksters gevraagd Net Dagmeisje Dagmeisje Een Dagmeisje R.K. Huishoudster Dagmeisje gevraagd Koloniale Waren Prima Handnaaister Leerling-Behanger Net R.K. 2e Meisje R.K. Tweede Meisje gevraagd te Amsterdam per 1 Juni. Aanbiedingen: Koningin neweg 58 huis, Amsterdam, des avonds 89 uur. MANUFACTUREN aank. Bediende R.K. Dienstbode Net Meisje 1 TE KOOP GEVRAAGD W. BLOM melkmarkt mooie Kinderwagen Schillen TE KOOP AANGEBODEN Hulpmotorrijwiel Waakhond Duinaardappelen te koop Te koop Bouvier, teef, Duivenklok Prima Graszoden 8 Landhuisjes Te koop Citroen Cabriolet Boekwinkeltje SPOED! Eng. Dames- en Heerenrijwiel Pracht Hotel-Café-Restaurant gelegen a. d. Rijksstraatweg nabij Amersfoort wegens vertrek TE KOOP AANGEBODEN, 8 mooie ruime kamers, 2 Biljarts, gr. turn, gr. zaal (steeds verhuurd). Het geheel is schitterend gelegen en is alom bekend. Beslist goed rendabel bedrijf. Koop som voor het geheele pand en mooien inventaris f 40.000. waarop groote le Hypotheek gevestigd kan blijven. Volledige overtuiging en inwerking toegestaan. Br. onder lett. 0. 28094, Bureau van dit Blad. TE HUUR AANGEBODEN Benedenhuisje Vrijstaand Landhuisje Goedkoope ruime ééngezinshuizen te Haarlem-Noord - Rivierenbuurt Bevragen bij den Opzichter, Rijnstraat 90. Tel. 23165, Haarlem Zoekt U een mooie Woning ot Villa Vraag en Aanbod van Pensions Zit-Slaapkamer Lessen Gevraagd en Aangeboden DIVERSEN Openlijk dank Permanent Wave 2.50 f 12.000 le hypotheek Hypotheek gevraagd Uw boekhouding in orde? Sinds het nationaal-socialisme in Duitsch- land de zege heeft behaald, is het van een welhaast lachwekkende overgevoeligheid Seworden, niet ten opzichte van zijn tegen standers, maar ten opzichte van zich zelf. JL)e tegenstanders moeten een pantser-dikke huid hebben om 't onder het Nazi-régime te kunnen harden, maar de Nazi's zelve blijken een uiterst Bevoelig velletje te bezitten, dat bij de minste aanraking zoo begint te schrijnen, dat zij het Uitschreeuwen alsof zij gemarteld worden. Zij dulden niet de minste critiek, niet in het bin- henland en niet in het buitenland. Of dit een symptoom van grenzenlooze en dus zeer kwets bare ijdelheid dan wel van innerlijke onzeker heid of van iets anders is, moeten de massa- Psychologen maar trachten uit te maken. Zeker is, dat zij met hun officiëele protesten tegen e®nieder, die niet in stomme bewondering voor al hun principes en practjjken op de knieën ainkt, vaak juist het tegenovergestelde bereiken Van wat zij verwachten en eerder hun aanzien daarmee schaden dan verhoogen. Zoo hadden b.v. veel verstandiger gedaan indien zij een- v°udig de in het buitenland verspreide „gruwel- berichten" op overtuigende wijze hadden gede menteerd, en indien dit niet mogelijk was, de als „laster" gequalificeerde campagne met sou- vereine minachting hadden genegeerd. Door de mpresaille-boycot hebben zij niet alleen veel Internationale sympathie verspeeld, maar boven dien een weinig indrukwekkend figuur gemaakt, °mdat zij na één dag reeds tot de erkenning •noesten komen, dat dit „remedie" ernstiger gevolgen had dan de „kwaal", welke zij ermee bestrijden wilden. Wie een sterke overtuiging heeft en volgens eer en geweten handelt, moet mitiek kunnen verdragen, maar van verdraag- Suamheid is bij de Nazi's nog geen sprake, ook hiet op andere gebieden. Thans hebben zij, chas de Rijksregeering, aan den Duitschen ambassadeur te Londen opdracht gegeven on verwijld een vertoog tot de Engelsche regeering richten naar aanleiding van de in het Brit- sche Lagerhuis gehouden debatten over de bin- henlandsche verhoudingen in Duitschland. Bij "leze debatten hebben vooral Sir Austen Cham berlain en Winston Churchill ongezouten hun meening gezegd over het huidige Duitsche régime en den geest, welke daardoor is wakker Beroepen. De Rijksregeering acht dit een onduldbare Engelsche inmenging in de Duitsche binnen- landsche politiek. Deze visie lijkt ons echter allerminst juist, want al schijnen de Hitleria- nen en hun bondgenooten het ook niet te kun nen begrijpen, iedere Engelschman, en waar achtig niet de Engelschman alleen, heeft het volste recht vrijuit zijn opinie te zeggen over het nationaal-socialisme in theorie en practijk. Bovendien waren de uiteenzettingen van Cham berlain en Churchill geen luchtgevingen van een opgekropte persoonlijke ontstemming zon der meer, maar vormden de argumentatie voor hun standpunt, dat men thans aan de Duitsche regeering geen concessies mocht doen inzake bewapening en revisie-politiek. Waar Engeland in deze beide internationale vraagstukken niet alleen het recht, maar ook den plicht en den wil heeft een actieve rol te spelen, kan men dus moeilijk bewaren, dat de Lagerhuisleden Dij de wel zeer duidelijke debatten hun boekje zijn te buiten gegaan. De Engelsche regeering zal dan ook, naar verluidt, op de Duitsche protesten antwoorden, dat zij niet verantwoordelijk is voor de door de Lagerhuisleden verkondigde meeningen en daarmee basta. Indi de Nazi's protesteeren willen, moeten zij het tegen Cham berlain en Churchill persoonlijk doen, maar dat zal wel evenmin iets uithalen. De Engel- schen zijn nu eenmaal van een slag, dat zich niet als de Duitschers gemakkelijk laat impo- neeren. Dat de uitlatingen van beide Engel sche parlementsleden voor Duitschland hoogst onaangenaam zijn, spreekt vanzelf. Want Enge land heeft aanvankelijk veel tegemoetkomend heid tegenover de Duitsche nationalistische eiscshen van gelijkgerechtigdheid en verdrags herziening getoond, terwijl Hitier nog voor hij aan de macht kwam graag tegenover Frankrijk met de goedgunstigheid van het door zijn vriend Alfred Rosenberg bewerkte Engeland coquet- teerde. De weg naar het succes is evenwel niet met rozen bezaaid, ook niet voor een dictator. LENINGRAD, 15 April. (Reuter). Een stu dent van het Electrotechnisch Instituut te Le ningrad heeft een toestel uitgevonden, dat hij den naam gegeven heeft van „manifon" en dat elke redevoering, elk muziekstuk of eiken klank van den gedrukten tekst af weergeeft. Deze hoogst interessante uitvinding weirkt aldus, dat wanneer b.v. een geopend boek op den wagen van het toestel gelegd wordt en door middel van een hefboom op gang ge bracht, het boek zich gemeenschappelijk met den wagen beweegt en onder invloed geraakt van het „electrisch oog" van het toestel, dat over de gedrukte regels glijdt. Het „electrisch oog" waarmede het toestel den tekst leest, is een foto-element, met een een zeer gevoelige lamp. Naarmate het licht geabsorbeerd en teruggestraald wordt, veran dert de spanning van den stroom. De letters en de teekens absorbeeren het licht op verschillende wijze en elk teeken zendt zijn impuls aan den selector en door den se lector aan het geluidsapparaat. Hier worden de electrische punten in geluidsgolven omgezet Dientengevolge kan het toestel lezen, zingen en spelen. Zijn practische beteekenis is van ver-strekkenden aard, want het beteekent een boek voor de blinden en een instrument waar mede men concerten, tooneelstukken enz. kan voortbrengen. MILAAN, 16 April. (Reuter). De bewoners van Modena verkeeren in groote ontroering doordat aan een 17-jarig meisjes, Theresia Morelli, een wonder is geschied. Ondersteund door haar familieleden was het meisje, dat aan een arm en een been gebrek kig was, de kerk binnengebracht en was zij gaan bidden aan het altaar van de H. There sia, haar naamheilige. Een half uur bleef zij in stilte bidden. Plot seling begon zij hevig te beven, daarna* viel zjj op den grond al roepende: „Heilige There sia, ik ben genezen." Voordat haar verwanten haar konden bena deren, was het meisje reeds ter been en stap te de vier treden van het altaar op naar het beeld van de Heilige. Daarna wandelde zij naar huis. De dokter, die van haar genezing vernam, heeft haar onmiddellijk onderzocht, doch hij kon de genezing niet verklaren. De bewoners van Modena gelooven thans algemeen in een wonder. Een voorbarig bericht had ons gemeld, dat de gewezen burgemeester van Keulen, dr. Ade nauer, tegen wien een proces wegens ambts misbruik zweeft (de „Köln. Volksz." meldde in dertijd, dat Adenauer tegen zichzelf een „Diszi- plinarverfahren" had voorgesteld), gearresteerd was. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat dit tot dusver niet het geval is. Het is niet onbegrijpelijk, dat dit bericht ons gewerd. Vergissingen zijn namelijk allerminst uitgesloten, nu schier dagelijks in verschillende steden van Duitschland burgemeesters en wet houders worden gearresteerd. BERLIJN, 16 April (W.B.) De leider der Duitsche Windhorstbonden, Krone, heeft een oproep uitgevaardigd aan het Katholieke jonge Duitschland, waarin o. a. gezegd wordt: Wij willen een Duitschland, dat zich onder het Kruis van Golgotha schaart en een in de liberalistische politiek bedolven groote Duitsche rijkstraditie weer opneemt. Wij willen een Duitschland met doelbewuste, sterke leiding, mei nieuwe politieke en maatschappelijke or dening, gedragen door de in vrijheid en zelf- verantwoording gebonden krachten der per soonlijkheid, der landen en der stammen. Wij zetten de poorten onzer vriendschap ver der open dan voorheen. Dit is de weg van het jonge Centrum. Heil Duitschland. BRUSSEL, 15 April (Reuter) Volgens de „Soir" heeft een comité uit de vier diamant beurzen een referendum gehouden om 't stand punt der leden tegenover de gevraagde vol machten ter bestrijding der buitenlandsche concurrentie te leeren kennen. Met 4216 van de 4435 stemmen werden de gevraagde volmachten ingewilligd. Het eerste effect van dezen maatregel zal zijn, dat alle ruwe diamant, welke te Antwerpen bin nenkomt, hier geheel geslepen zal worden. BERLIJN, 17 April. Het rijksministerie van financiën deelt het volgende mede: Sedert de opheffing van de belastingveror dening van 1 Maart 1933 is de belastingop brengst belangrijk gedaald. Het bedrag aan achterstallige belasting is overeenkomstig toe genomen. Blijkbaar heerscht, nu de druk dezer verordening is weggevallen, in breede kringen de meening, dat belastingbetaling nu minder dringend is geworden en dat het mogelijk is de belastingbetaling uit te stellen. Deze opvat ting is onjuist. Verschillende belastingplichti gen hebben blijkbaar het voornemen ook uit politieke overwegingen achter te blijven met de belastingbetaling en zich zoo mogelijk daar aan te onttrekken. Tegen een dergelijke hou ding moet uiterst streng worden opgetreden. De rijksregeering is vastbesloten, ook op be lastinggebied hervormingen aan te brengen en de belastingen economisch draaglijk en sociaal rechtvaardig te regelen. Voorwaarde is echter, dat allen, die hierbij betrokken zijn, naar hun vermogen hun belastingplicht nauwkeurig na komen, ook voor zoover de bestaande belasting wetten tot nader order blijven gelden. Om een verdere daling van de belastingopbrengst te verhinderen, hebben de financieele autoritei ten de opdracht gekregen hun bijzondere aan dacht te wijden aan de invordering. Waar de onmiddellijke invordering vooral bij econo misch zwakstaande belastingplichtigen buiten gewoon moeilijk is, zal ook in de toekomst uitstel worden verleend. Tegen kapitaalvlucht en belastingontduiking zal met onverbiddelijke strengheid worden opgetreden. LONDEN, 15 April (Reuter). De Engelsche premier MacDonald is Zaterdagmorgen met het schip „Berengaria" naar Amerika vertrokken. Bij zijn vertrek verklaarde hij, dat hü geen enkel document of accoord mee terug zou ne men. Roosevelt en hij zouden met wederzijdsche vastberadenheid trachten, om de werkzaam heden der economische wereldconferentie te vergemakkelijken. WEENEN, 16 April. (Reuter). In een pers conferentie verklaarde vice-kanselier Winkler oa.: Nieuwe verkiezingen zijn in Oostenrijk niet actueel, evenmin als de kwestie van de huidige samenstelling der regeeringscoalitie, aangezien de thans de regeering dragende groepen eens gezind zijn bij de nastreving harer doeleinden en één lotsgemeenschap vormen. Maandagmiddag omstreeks kwart voor twee wilde de heer A. A. Levy uit Amsterdam met zijn twoseater met een snelheid van circa 80 K.M. een voor hem rijdend voertuig inhalen op den Rijksweg te Rheden, ter hoogte van de Groene Straat. Omdat aan de andere zijde ook een auto aan kwam, remde de heer L. Een hem volgende, eveneens 80 K.M. rijdende zespesoonsautos uit Enschede, die hierop niet verdacht was, reed de twoseater van achteren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wielen in de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, mej. B. Pfeffer, werden er met veel moeite onder vandaan ge haald. De heer L. heeft een arm gebroken, mej. Pfeffer kreeg een ernstige schedelbreuk. Haar toestand is zorgelijk. Beiden zijn naar het zie kenhuis te Velp vervoerd. De auto uit Enschede, bestuurd door den 18- jarigen W. de Lange is tegen een boom gevlogen en geheel vernield. De bestuurder en drie inzittenden werden gewond. Wrakstukken van de beide wagens zijn 'n beslag genomen. WASHINGTON, 15 April. (Reuter). De wet tige toelating van bierverkoop in de Vereenig- de Staten heeft een opleving tengevolge in ver schillende industrieën en, volgens een rapport van het Handels-Departement, worden aar- koopen voor millioenen dollars verricht in automobielen, vrachtauto's, flesschen, vateu. glazen, rubbersluitingen, mout en andere ar tikelen. Bierbrouwerijen zouden tot den aankoop overgaan van in totaal 4590 vrachtauto's en 4960 personenwagens, terwijl een groote hoe veelheid oud materiaal weer in orde moet wor den gebracht. Bestellingen aan bierflesschen worden ver wacht voor een jaarlijksche hoeveelheid van 720 millioen. De vatenindustrie heeft het zoo druk, dat men op volledige capaciteit tot laat in den zomer kan doorwerken. Alles, wat iets met de productie en den ver koop van bier te maken heeft, vertoont groote opleving. NIOETSJANG, 17 April. (Reuter). De drie Britsche koopvaardij-officieren, die op 29 Maart door zeeroovers werden ontvoerd, zouden volgens een bericht uit Mandsjoerysche bron in de macht zijn gekomen van een belangrijke groep bandieten na een gevecht, in welks ver loop verscheidene zeeroovers gedood werden De Arrondissements-Rechtbank te Maastricht veroordeelde den boekhandelaar R. uit Sittard terzake van brandstichting tot één jaar gevan genisstraf, zulks met aftrek van het voorarrest. Veroordeelde had op 13 Jan. brand gesticht in een pand, waarin hij een boek- en papierhandel dreef. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling f ~MiMi<iiniiinniiiiiiii!iiiiiin]ittiiiiii!i[iiiiiiiniiiniiii]ffliiii!iiimiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiffliiiiiiiiiiiii!nniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiii[iiiniiiiiniii8iimiiii[iiuiH«miiil»8liil| SIIIIIIIllilllllllliliilllIllllillllilllllllllllllllillliilllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll'lllll'lllllllllllllllllllilllIlllllllllllillllllllllllllllllllllllBIIIIIIIIHIillllllIHlIIIIII Plaatsing gezocht voor liefst gemengd bedrijf, in- of extern. Br letter O 28090, Bur. van dit Blad. Nete R.K Juffr., middenstand, leef tijd 21 jaar, ZOEKT BETREKKING in manufacturenwinkel. Met het vak bekend. Ook genegen eenige lichte huiselijke bezigheden te doen. V.g.g.v. In het bezit van diploma E.N.S.A.I.D. Br. letter O 27915, Bur. van dit Blad. ®r biedt zich aan een NET R.K. BURGERMEISJE 27 jaar, om als hulshoudster op te treden. Br. onder letter A. H. J. ^iosseveld, agent Voorhout, O 28114 Z. A. Elis" NET R.K. PERSOON vooralle werkzaamheden, onver schillig wat of waar, ook voor eenige dagen per week. Adres: Hoeverweg tl, Alkmaar. O 28158 B. Z. A. HUISHOUDSTER van buiten of hulp in de huishou ding, Leeftijd 4b j. Br. letter O 28137, Bur. van dit Blad B. z. a. R.K. Juffrouw, 25 jaar, als uitst. kunn. koken, naaien, stoppen en strijken. In staat zelfst. een huis houding te bestleren. Prima refer. Br. letter O 28111, Bur. van dit Blad. NET R.K. BUITENMEISJE b. z. a. voor d. en. n., liefst omtrek Spaarne of Amsterd. Poort-Haarlem. Br. onder letter O 28115, bureau van dit blad. B. z. a. voor direct of later een be kwaam Dames- en Heerenkapper, R.K. v.g.g.v. Intern. 't Liefst ln Over'ijsel Brieven lett. S, H. Bakker, Bieekstraat E 49, Goor (O.). O 28170 BmmnniiuiKiiiiMiiiiiHitiiimiiinmimniminiiHiniitiimniiiiinnmiiiiiHnniuiHiinmmitiimiiiinnimNiniinnmnminiiitnnimninmHinininiiintinuitBiimRininnis gevraagd te Amsterdam, v. d. en n. Br. met opgave verlangd salaris en Inllett. O 28121, Bur. van dit Blad. thuiswerksters, machine- STIKSTERS EN" LEERLINGEN fevraagd G. J. VERDONK, Corn. An- 'honiszstr. 52, Amsterdam. O 28123 direct gevraagd flinke Joor dag en nacht, zelfst. kunn. wer- ?cn en koken, in klein gezin. Aanb. jj oensdagavond na 7 uur. w®ndriklaan 95, Overveen. Prins O 28122 Gevr: aagd een flinke bij P. G. van HULSEN, Sloterstraat- Weg 932, Amsterdam-W. O 28125 Gevri aagd voor terstond i*-®-.. leeftijd 23 J., v.g.g.v. Aan belden P. Potterstr. 28 hs., A'dam. Br. ic't. o 28095, Bur. van dit Blad. I^aagd voor 't gereed maken van 4,uers. Aanmelden Keizersgracht 3", Amsterdam. O 28162 gevraagd ln burgergezin, omg. Utr.. m. 4 k., tegen 15 Mel of 1 Juni, geh. zelfstandig, v. g. get. v. Br. m. voll. inl letter O 28101, Bur. van dit Blad. Gevraagd een bij D. SINNEGE, Rijksstraatweg 161, Heemskerk. N. O 27981 Gevragd te Alkmaar Brieven onder letter O 28099, Bur van dit Blad. mét werklust en veel relatie wordt aangeboden: verbruiksart. v. verk. bij partic.; sinds eenige jaren met succes verk„ zonder conc., onder octrooi Ned. fabrik., kleine borgst. Bij goeden werklust verdienste 20 25 gulden per Week. Briven onder lett. O. 28140, bur. v. d. blad. Terstond gevraagd net R.K. DAGMEISJE ongeveer 16 jaar. in klein gezin. PARKLAAN 73, Haarlem. q NET R.K. MEISJE gevraagd, 15 a 16 jaar, van 93 U Donkere Spaarne 24 rd„ Taarlem O 28135 GEVRAAGD NETTE KAPSTER die tegen provisieverval en geheele inwoning wil werken, hoeft niet R..K. te zijn. Brieven onder letter O 28133, Bur. van dit Blad. te Amsterdam. Bij void, bekwaamh. f 15 tot f 20 p. w. te verdienen. Br. letter O 28128, Bur. van dit Blad. gevraagd. Tolensstraat 86, Amster dam. O 28152 Gevraagd te Haarlem in gezin met kinderen R.K. DIENSTBODE hulsel, verk. Br. lett. O 28116, bur. van dit blad. Gevraagd voor direct NET MEISJE V. d. en n. Huiselijk verkeer. Meul- kens, Middenweg 31 h„ Amster dam. O 28139 gevr. van half 9 tot half 6. ZAND- VOORTSCHELAAN 157, Heemstede. O 28163 Gevraagd net voor de huishouding. Hoog loon. Aanm. voor 7 u. Binnenweg 13. Heemstede. 28168 gevraagd van 85 uur. Aanmelden na 7 uur. Bosboom Toussaintstraat 44 I, Amsterdam. O. 28155 Terstond gevraagd ln klein net werkmansgezin een degelijke die de geheele leiding van de huis houdelijke zaken op zich wil ne men. Brieven No. 53, Bijk. De Nieu we Dag Kapelstraat, Hilversum. O. 28151 te Amsterdam, bov. 20 j., in gezin v. volw. pers., v. alle voork. werkz- heden. Kunn. wasschen m. electr. Velo. Brieven onder letter O 28138, Bureau van dit Blad. Gevraagd in burgergezin. FLINlt R.K. MEISJE zelfst. kunn. werken, hulsel, verkeer, voor dag en nacht. Brieven onder letter O 28147, Bur. van dit Blad. NETTE JONGEN gevraagd, v.g.g.v. J. Westerhoud, Iepenplein 1, A'dam. O 28130 gevraagd. MASKE, 2e Jan Steenstraat 107, Amsterdam. O 28127 Voor direct gevr. v. d. en n. NET MEISJE voor de kinderen en goed kunn. naaien. Binnenweg 3, Heemstede. O 28149 Gevraagd voor direct Molukkenstraat 99103 (na 8 uur 1031), Amsterdam. O 28143 gevraagd van 8.304.30 uur voor lichte bezigheden. Aanmelden Van Breestraat 93huis, Amsterdam. O 28141 O. 28145 Gevraagd voor direct niet beneden 18 jaar „„ttttt Persoonlijke aanbieding MOLUK- KENSTR. 99—103. Na 8 uur 103 L Amsterdam. O. 28141 CORSETTEN Te Amsterdam flink meisje ge vraagd, als AANK. VERKOOPSTER Beginloon f 40 per maand. Brieven met opg. leeft, en vorige betrekk. onder letter O. 28156, bur. V. d. bi. Terstond gevraagd voor dag en nacht op dorp in N.-Holland goed kunn. naaien, loon f 2 per week. Brieven met opg. v. vorige betrekk. onder letter O. 28157 bur. van dit blad. gevr. voor d. of voor d. en n., met hulsel, verk., voor hulp in huish., 16 j„ Br. Pr. Netscherlaan 37, Santpoort. O 28167 NETTE LOOPJONGEN gevraagd te Haarlem, genegen alle voorkomende werkzaamh. te verrichten. Brieven onder lett. O. 28110, bur. van dit blad. GEVRAAGD een flinke R.K. leeftijd 3040 jaar; melken geen vereischte. Brieven aan Nieuwstraat 21, Culemborg. O. 28118 gniuilliuimuiuiiiiiiuimiiuiuiiii"iin"'iiiiiiiamiii»muuiiiiiiiiiiiiiuaimninimuuiuuii[iuiimiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiininiimiiiuunuiuiimuuuiiimiiiiiiniiniiiiin!; gnuiminnniiiinRiniiiiiiuiiminniiiiiinni rnmnmnr imnimiiiimnniiiiiiiiiT; Naaimachines te koop gevraagd. BrMett^Oii28154iJ3uriiVMjig>diti^lladi gevraagd voor Electr. heetwaterreservoirs, gegarandeerd zeer hooge provisie. Na gebleken geschiktheid vast loon en provisie. MAX JANSEN, N. Leliestraat 85, Amsterdam. O. 28131 Adres Lijmweg 11 beter bekend ma ken. O 28154 Tuinstraat 109, Amsterdam, geeft hooge prijzen voor meubelen, naai machines, gedragen kleeding, enz. O 28153 Te koop gevraagd een welke een fl. burgerbestaan oplevert. 'Br letter O 28092, Bur. van dit Blad. Te koop gevraagd te Vinkeveen met kleine wielen. Brieven onder lett. O 28122, Bur. van dit Blad. te koop gevraagd, 40 a 50 mud per week. Bijnsdorp, overzet Haarlem- merliede. O 28164 giiiuiNuaiNniinnanniniimimBiiuiiiiniiiRuiiiiitiiiiimniimnnmiinunniviininmiiiiiiiiiiniiiiiuiuitnniimmmiiitanuiiininMniwmumHWMuiiaininniiiiiniain^ Sïinii«inniiiii»innnnnminii!iiuiiitimuiiiiiimiiuiiiiiiiiiiiiiiiiimnniiiiiuiHiiiHii!uiuuiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniu!miiiiiuiiiiiiiiii!imiiiiiiiiiiuiiiii!iBiiiinmiimniiin«iiBnss Sachs motor, electr. licht, compleet uitgerust, als nieuw, prijs f 125. Br. letter O 28105, Bur. van dit BI. Wegens overcompleet te koop prima Bouvier, zeer waaksch, reu, ged. af gericht als verdedigingshond. Br. aan: B. J. F. MEYER, Burgemeester, Oude Niedorp. O 28102 Te koop aangeboden moderne KINDERWAGEN (dikke bandjes), pr. billijk. Na 6 uur. Spaarnwouderstr. 28 rd„ Haarlem. Ond. bel. 28 rd„ O 28104 puik best a f 3.per H.L. franco thuis. J L KRAMER, Veenenduin, Bloemendaal. O 28136 met ultgebr. stamboom. J. STRAAT 47, Haarlem. STEEN- O 28134 TE KOOP merk BENZING; loopt schitterend en nog n o oi t geweigerd. Adres Gr. Oost 116, Hoorn (N.-H.). O 28171 HEERENRIJWIEL, TORP. NAAF beter dan nieuw, f 17.50, met pracht lamp f 21. Baarsjesweg 282, II, A'dam. O 28161 klaver of gras. f 1.50 de 100 franco thuis. Gasthuislaan 4, Haarlem. O 28166 Te koop voor geldbelegging alle verhuurd, ook in blokjes. Koop som f 2900 per stuk. Eigen grond. Br. lett. O 28169, Bur. van dit Blad. two seater. f 225. loopt 1 op 14 K.M. Haarlem-N. Van Egmondstraat 30 zw., O 28103 Te koop te Amsterdam als bijverdienste, wegens ziekte. Dag verblijf. Br. O 28126, Bur. v. d. Blad. WELSH-TERRIER TE KOOP 3 maanden, prima afstamming. Oude Groenm. 8 zw., Haarlem. Tel 13670. O 28109 Te koop een IN. partij BESCHUIT- KISTEN, zoo goed als nieuw en een party PRIMUS OUWEL. Voor elk aannemelijk bod. Tê bevragen Haitsma, Mulierstraat 10, Haarlem. O 28097 TE KOOP Langemolenstraat 3, Haarlem. O 28197 Te koop een in goeden staat zijnde BAKFIETS prijs 35. Adres: Hoeverweg 11, Alk maar. O. 28159 Te koop te Utrecht een in zeer goeden staat zijnde KINDERWAGEN f 8.50, en MANTELKACHEL f 4.—. Br. let. O 28100, Bur. van dit Blad. in het centrum dorp, d. b. R. K. Kerk en school, bev.: 2 kamers (EUite), zijkam., gang, keuken, kelder, 3 sl. kam. 2 vaste waschtafels, bad- kam., m. bad, zolder, 480 M2. tuin m. garage. Koopprijs SLECHTS f 7200. Hyp. beschikbaar. Huizen vanaf f 3500 te koop. Vraagt gratis en fran co Woningcourant: CENTRAAL WONINGBUREAU, Van Weedestraat 11 B. Soestdijk. O 27845 siliiiiiiiiiuiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuaiiiiiiuiiiiiiuiiiuuifliiuiiiiiuiiiiiwig iiuiiiiiiiiiinniiiiii«iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiinimiiiiii!!iiiiiiiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiitiiiiniiiiiniu.'iniiii:!Uiii:iiiini[iiiiiiiiniraniiiiË BOVENHUIS re huur, 6 kamers, balcon. gr zol der, prima onderhouden a f 6'.50 p. week. Berckheidestraat 16, Haarlem. Telefoon 14689 O 28106 te huur. Centrum Haarlem. Netten Stand. Zeer gesch. voor 1 Juffr. Huurprijs f 4 p. w. (water inbegr.). Br. lett. O 28113, Bur van dit Blad. te huur f 4.50, per. week. Te bevr. bij S. G. DE BOER, Höo|enweg C. 112 O., Limmén. O 28146 Te huur of te koop mooi ruim HUIS met groote schuur, pl.m. 100 M2. Voor alle doeleinden geschikt. Ter- reingr. 640 M2. Te bevr. Bijkantoor Beverwijk, Schans 21. O 28021 Te huur Stadhouderskade bij Museum te A'dam, f 47.50 p. mud., ongem. le etage, VRIJ BOVENHUIS bev. ruime suite, zijkamer, keuken, event, gez. rek. tel. Brieven onder letter O 28061, bureau van dit blad. eindpunt Buslijnen 2 en 3 vanaf Centrum en Station. Gezond wonen op zandgrond. Meerdere woningen verhuurd op Doktersadvies. Ruime ligging en riant uitzicht. Huurprijzen van f5.75 tot f6.75 per week. Aanvaarden direct. Bezichtigen dagelijks, ook des Zondags. O 26512 WIJ HEBBEN ZE IN ALLE HUURPRIJZEN U BELT MAAR OP: HUIZEN-ADMINISTRATIEBANK FREDERIKSPLEIN 47 - TELEFOON 32415 - AMSTERDAM ^iimiiiiinniiiiiiimuiiiiiiiiiniiiniiiitiiiiiiiiiiiiiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiitiiiiiiiiiiMiiüiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiuiiiiiitiiiiiniiiiMHiiiiiiimiiiiiinimnnH^ ^iiiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirainiiiniiiiiBiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiramiimtiiiiminwimsmiiiimiiiuwiiirauiiiiiiiimiiiiiiHiiuwniBBE Bij R.K. weduwe te Amsterdam is plaats voor 1 of 2 nette COMMENSAALS tarief zeer billijk. Br. onder letter O 28142, bureau van dit blad. Jongeman, 22 jaar, zoekt een net R.K. KOSTHUIS te Haarlem. Brieven onder letter O 28165, Bureau van dit Blad. Voor net Katholiek Student te Utr.. gevraagd met volledig pension. Br. met prijsopgave, onder letter O 28119, Bureau van dit Blad. ^iiiiiiiiiiiniiiniiiii!iiiniiiiiiiiniii!iiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiii[ii!ii!iiiiiiiiiiiiiiii{iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiii!iiiii«Hiiiiiiiiiii»iiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiin!iiiiiinnioimi!iiia Autorijschool Hesseling-Holzhaus Privé-cursus f 10, tot rijbewijs f 25. Hoofdweg 410, A'dam. Tel 80905. O 28129 DE N. O. V. A. leert u besch. autorijden op spec, inger. lesw. Tel. 34214. Inl. mond. en tel. V. 122 Falckstr. 55, Adam. 27805 Autorijschool EWALD HOLZHAUS Volledige priv. cursus f 25.Bosb. Toussalntstr. 7, A'dam Tel. 82104. uiiiuiinniinuuu nrniimfmimmniftimiiiiiuiiiimiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiHiirannmnR aa.n H. Clemens, H. Hart en H. Theresia voor verkregen gunst. M. V. te V'dam. O 28124 R. K. JUFFROUW 30 Jaar zoekt kennismaking met net R. K. persoon tot 35 jaar, liefst Am sterdam. Brieven onder „Huwelijk" Bothé's Boekh. Commellnstraat 60, Amsterdam. O. 28160 compleet. Haarverven vanaf 3.50. TH. J. BOS, Frans Halsstr. 34, Telef. 90243, AmsterdamO. 3191 Gevraagd van Particulier op 6 Landhuisjes. Br. onder letter O 28148, Bureau van dit Blad. op 2 solide panden. Brieven onder letter O 28098, Bur. van dit Blad. Holzy Taxi, Telef. 82104, Amsterdam. Haarlem f 2.40 Heemstede f3. O 28120 door gedipl. Accountant, v.a. f 5 p.m. Br. A. K Ricardo's Adv.-Br.. A dam O 18053 'nzen Omroeper hoor! U niet door de radio ioch heeft de radio zi|r onver flauwde belangstelling. U wenscht n radiotoestel te verhandelen Span onzen Omroeper ervoor! Dagelijks bereikt hij 75 000 gezinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 7